pluma 1.26.0 - en to mn translation catalogue (301 entries)

en:   Ln %d, Col %d
mn:    Мөр %d, Баг %d

en: %s
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
mn: %s
    Боломжит бүх тушаалын мөрийн сонголтуудыг харуулахын тулд '%s --help' ажиллуулна уу.

en: (Empty)
mn: (Хоосон)

en: (correct spelling)
mn: (Зөв бичлэгээр засах)

en: (no suggested words)
mn: (зөвлөмж алга)

en: A custom font that will be used for the editing area. This will only take effect if the "Use Default Font" option is turned off.
mn: Боловсруулах мужид хэрэглэгдэх хэрэглэгчийн тодорхойлсон бичиг. Энэ ньзөвхөн »Стандарт бичиг хэрэглэх« сонголтыг хаасан үед л хэрэгжинэ.

en: A_vailable encodings:
mn: _Байгаа тэмдэгт кодчилолууд:

en: About this application
mn: Програмын тухай

en: Add w_ord
mn: Ү_г нэмэх

en: All Files
mn: Бүх файл

en: All Text Files
mn: Бүх текст файлууд

en: All files
mn: Бүх файлууд

en: Anchor
mn: Төв

en: Arabic
mn: Араб

en: Armenian
mn: Армени

en: Automatically spell-check the current document
mn: Идэвхитэй баримтад автоматаар зөв бичилт шалгах

en: Available Tag Lists
mn: Байгаа таг-ын жагсаалтууд

en: Available formats
mn: Байгаа форматууд

en: Background color
mn: Дэвсгэр өнгө

en: Baltic
mn: Балт

en: Body Font for Printing
mn: Хэвлэх бичиг

en: Bold
mn: Бүдүүн

en: Bookmarks
mn: Хавчуурга

en: Border
mn: Хүрээ

en: Bytes
mn: Байт

en: Celtic
mn: Келти

en: Central European
mn: Дундад европ

en: Cha_nge
mn: Өө_рчилөх

en: Change A_ll
mn: _Бүгдийг өөрчилөх

en: Change _to:
mn: Өөрчилөх _руу:

en: Characters (no spaces)
mn: Тэмдэгт (хоосон бус)

en: Characters (with spaces)
mn: Тэмдэгт (хоосонтой)

en: Check Spelling
mn: Зөв бичлэг шалгалт

en: Check _Word
mn: Ү_г шалгах

en: Check spelling
mn: Зөв бичлэг шалгах

en: Check the current document for incorrect spelling
mn: Идэвхитэй баримтын зөв бичгийн алдааг шалгах

en: Checks the spelling of the current document.
mn: Идэвхитэй баримтын зөв бичлэгийг шалгах.

en: Chinese Simplified
mn: Хятад (энгийн)

en: Chinese Traditional
mn: Хятад (үндэсний)

en: Close _without Saving
mn: _Хадгалахгүйгээр хаах

en: Close all open files
mn: Бүх нээлттэй файлуудыг хаах

en: Close the current file
mn: Идэвхтэй файлыг хаах

en: Comment
mn: Тайлбар

en: Completed spell checking
mn: Зөв бичлэг шалгалт дууссан

en: Configure date/time plugin
mn: Огноо/Цаг плугин -г тохируулах

en: Configure the application
mn: Программыг тохируулах

en: Copy the selection
mn: Сонголтыг хуулах

en: Create Backup Copies
mn: Хамгаалалтын хуулбар хийх

en: Create a _backup copy of files before saving
mn: Файл хадгалахын өмнө хамгаалалтын _хуулбар үүсгэх

en: Create a new document
mn: Шинэ баримт үүсгэх

en: Create a new document in an existing instance of pluma
mn: Гедит -н оршин буй хуулбарт шинэ баримт үүсгэх

en: Cu_t
mn: _Тасалж авах

en: Current Locale (%s)
mn: Идэвхитэй локал (%s)

en: Custom format
mn: Тогтсон формат

en: Cut the selection
mn: Сонголтыг тасалж авах

en: Cyrillic
mn: Кирилл

en: Cyrillic/Russian
mn: Крилл/Орос

en: Cyrillic/Ukrainian
mn: Крилл/Украйн

en: Delete the selected text
mn: Тэмдэглэсэн текст устгах

en: Direction
mn: Чиглэл

en: Disabled
mn: Хаагдсан

en: Display
mn: Дэлгэц

en: Display Line Numbers
mn: Мөрийн дугаарыг харуулах

en: Display Right Margin
mn: Баруун захын зай харуулах

en: Do not _split words over two lines
mn: Зөвхөн үгийн _төгсгөлөөр таслана

en: Do you want to try to replace it with the one you are saving?
mn: Та түүнийг үүгээр солиж дарж хадгалахыг хүсэж байна уу?

en: Document
mn: Баримт бичиг

en: Document Statistics
mn: Баримтын тоон үзүүлэлт

en: Documents
mn: Баримтууд

en: E_ncodings shown in menu:
mn: _Цэсэнд тэмдэгт кодчилолуулыг харуулах:

en: Edit text files
mn: Текст файл боловсруулах

en: Editor
mn: Боловсруулагч

en: Editor Font
mn: Боловсруулах бичиг

en: Editor _font:
mn: Боловсруулагч _бичиг:

en: Enable Syntax Highlighting
mn: Дүрэм онцгойлолтыг нээх

en: Enable text _wrapping
mn: Мөр _таслалт идэвхижүүлэх

en: Encoding:
mn: Кодчилол:

en: Encodings shown in menu
mn: Цэсэнд харуулах тэмдэгт кодчилолууд

en: File System
mn: Файл Систем

en: File: %s
mn: Файл: %s

en: Find
mn: Ол

en: Find Ne_xt
mn: Дараагийнхыг хайж олох

en: Find Pre_vious
mn: Өмнөхийг хайж олох

en: Font
mn: Шрифт

en: Font & Colors
mn: Бичиг ба өнгө

en: Fonts
mn: Фонт

en: Georgian
mn: Гүрж

en: Go to _Line...
mn: _Мөр рүү очих...

en: Go to a specific line
mn: Тодорхой мөр лүү очих

en: Go to the next visited location
mn: Дараахан зочилсон байрлал руу оч

en: Go to the previous visited location
mn: Өмнөхөн зочилсон байрлал руу оч

en: Greek
mn: Грек

en: He_aders and footers:
mn: _Толгой ба хөл:

en: Header Font for Printing
mn: Толгойн хэвлэх бичиг

en: Hebrew
mn: Эртний еврей

en: Hebrew Visual
mn: Еврей (visual)

en: Height
mn: Өндөр

en: If this value is 0, then no line numbers will be inserted when printing a document. Otherwise, pluma will print line numbers every such number of lines.
mn: Хэрэв энэ утга 0 бол баримт хэвлэхэд мөрийн дугаар оруулахгүй. Үгүй бол Гедит бүх мөрөнд мөрийн дугаарыг оруулна.

en: Ignore _All
mn: _Бүгдийг үл хэрэгсэх

en: Image
mn: Зураг

en: In_sert Date and Time...
mn: Огноо ба цаг _нэмэх...

en: Insert Date and Time
mn: Огноо ба цаг оруулах

en: Insert Date/Time
mn: Огноо/Цаг оруулах

en: Insert _spaces instead of tabs
mn: _Хоосон тэмдэгт ТАВ-н оронд оруулах

en: Insert current date and time at the cursor position
mn: Идэвхитэй огноо ба цагийг идэвхитэй курсорын байрлалд нэмэх

en: Insert spaces
mn: Хоосон тэмдэгт оруулах

en: Inserts current date and time at the cursor position.
mn: Өнөөдрийн огноо ба идэвхитэй цагийг курсорын байрлалд оруулах.

en: Item
mn: Элемент

en: Japanese
mn: Япон

en: Korean
mn: Солонгос

en: Label
mn: Тэмдэг

en: Language:
mn: Хэл:

en: Languages
mn: Хэлүүд

en: Leave fullscreen mode
mn: Дэлгэц дүүрэн горимоор үлдээх

en: Line Number Font for Printing
mn: Мөрийн дугаар хэвлэх бичиг

en: Line Wrapping Mode
mn: Мөр таслах горим

en: Lines
mn: Мөрүүд

en: Link color
mn: Гогцооны өнгө

en: MIME Type:
mn: MIME Төрөл:

en: Match _entire word only
mn: Зөвхөн _бүтэн үгсийг харгалзана

en: Maximum Recent Files
mn: Сүүлд нээгдсэн файлуудыг харуулах максимум тоо

en: Move the current document to a new window
mn: Идэвхитэй баримтыг шинэ цонх руу шилжүүлэх

en: Name
mn: Нэр

en: Name:
mn: Нэр:

en: Nordic
mn: Хойд

en: Note
mn: Тэмдэглэл

en: Open
mn: Нээх

en: Open '%s'
mn: '%s'-г нээх

en: Open Files
mn: Файл Нээх

en: Open a file
mn: Файл нээх

en: Open a recently used file
mn: Шинэхэн хэрэглэсэн файл нээх

en: Open the parent folder
mn: Эцэг хавтас нээх

en: Open the pluma manual
mn: Гедит-гарын авлага нээх

en: Page %N of %Q
mn: %2$Q -н %1$N хуудас

en: Paste the clipboard
mn: Клипбордыг буулгах

en: Pick the editor font
mn: Боловсруулагчийн бичигээ сонгоно уу

en: Plugins
mn: плугинs

en: Pr_eferences
mn: _Тохируулгууд

en: Preferences
mn: Тохиргоо

en: Print
mn: Хэвлэх

en: Print Header
mn: Толгой хэвлэх

en: Print Line Numbers
mn: Мөрийн дугаар хэвлэх

en: Print Syntax Highlighting
mn: Хэвлэх дүрэм онцгойлолт

en: Print preview
mn: Хэвлэхээр харах

en: Printing Line Wrapping Mode
mn: Мөр таслах горимд хэвлэх

en: Question
mn: Асуулт

en: Quit the program
mn: Программаас гарах

en: RO
mn: ЗӨВХӨН-УНШИХ

en: R_emove duplicates
mn: Давхарлыг зайл_уулах

en: Replace
mn: Орлуулах

en: Replace All
mn: Бүгдийг орлуулах

en: Replace _All
mn: _Бүгдийг орлуулах

en: Replace _with:
mn: _Аар орлуулах:

en: Revert to a saved version of the file
mn: Файлын хадгалсан хувилбарыг сэргээх

en: Right Margin Position
mn: Баруун захын зайн байрлал

en: Romanian
mn: Роман

en: S_elect the documents you want to save:
mn: Та хэрэглэхийг хүссэн баримтаа _сонгоно уу:

en: S_ort...
mn: _Эрэмбэлэх...

en: S_tart at column:
mn: Мөрийн _эхлэл:

en: Save
mn: Хадгалах

en: Save _As...
mn: _Доош хадгалах...

en: Save all open files
mn: Бүх нээлттэй файлуудыг хадгалах

en: Save the current file
mn: Идэвхтэй файлыг хадгалах

en: Save the current file with a different name
mn: Идэвхтэй файлыг өөр нэрээр хадгалах

en: Search
mn: Хайх

en: Search _backwards
mn: _Гэдрэг хайх

en: Search backwards for the same text
mn: Ижил үгийг гэдрэг хайх

en: Search for and replace text
mn: Текстийг олоод орлуулах

en: Search for text
mn: Текст хайх

en: Search forwards for the same text
mn: Ижил текстийг цааш хайх

en: Select _All
mn: Бүгдийг_сонгох

en: Select the _language of the current document.
mn: Та идэвхитэй баримтын _хэлийг сонгоно уу.

en: Select the entire document
mn: Бүхийл баримтыг тэмдэглэх

en: Select the group of tags you want to use
mn: Та хэрэглэхийг хүссэн таг группээ сонгоно уу

en: Set language
mn: Хэл тогтоох

en: Set the language of the current document
mn: Идэвхитэй баримтын хэлийг тогтоох

en: Side _Pane
mn: Хажуугийн_шугам

en: Size
mn: Хэмжээ

en: Sort
mn: Эрэмблэх

en: Sorts a document or selected text.
mn: Баримт эсвэл тэмдэглэсэн текст эрэмбэлэх.

en: Sound
mn: Аудио

en: Source
mn: Эх

en: South European
mn: Өмнөд европ

en: Specifies how to wrap long lines for printing. Use "GTK_WRAP_NONE" for no wrapping, "GTK_WRAP_WORD" for wrapping at word boundaries, and "GTK_WRAP_CHAR" for wrapping at individual character boundaries. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
mn: Хэвлэхэд хэр урт мөрөөр таслахыг өгнө үү. Таслахгүй гэвэл та »GTK_WRAP_NONE«, үгийн хязгаараар таслана гэвэл »GTK_WRAP_WORD« эсвэл боломжит тэмдэгтээр таслана гэвэл »GTK_WRAP_CHAR« хэрэглэнэ үү. Зөвлөмж: Утгуудад том жижиг бичилт ялгаатай! Тиймээс та утгыг яг энд өгсөн шиг өгнө үү.

en: Specifies how to wrap long lines in the editing area. Use "GTK_WRAP_NONE" for no wrapping, "GTK_WRAP_WORD" for wrapping at word boundaries, and "GTK_WRAP_CHAR" for wrapping at individual character boundaries. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
mn: Боловсруулах мужид ямар урттай мөрөөр таслахыг өгнө үү. Таслахгүй гэвэл та »GTK_WRAP_NONE«, үгийн хязгаараар таслана гэвэл »GTK_WRAP_WORD« эсвэл боломжит тэмдэгтээр таслана гэвэл »GTK_WRAP_CHAR« хэрэглэнэ үү. Зөвлөмж: Утгуудад том жижиг бичилт ялгаатай! Тиймээс та утгыг яг энд өгсөн шиг өгнө үү.

en: Specifies the font to use for a document's body when printing documents.
mn: Баримтын эх биеийг хэвлэхэд хэрэглэгдэх бичгийг өгнө үү.

en: Specifies the font to use for line numbers when printing. This will only take effect if the "Print Line Numbers" option is non-zero.
mn: Мөрийн дугаарыг хэвлэхэд хэрэглэх бичгийг өгнө үү. Энэ нь зөвхөн »Мөрийн дугаар хэвлэх«-сонголт тэг биш үед хэрэгжинэ.

en: Specifies the font to use for page headers when printing a document. This will only take effect if the "Print Header" option is turned on.
mn: Хуудсын толгойг хэвлэхэд хэрэглэгдэх бичгийг өгнө үү. Энэ нь зөвхөн »Толгой хэвлэх«-идэвхижсэн үед хэрэгжинэ.

en: Specifies the maximum number of recently opened files that will be displayed in the "Recent Files" submenu.
mn: »Сүүлд нээгдсэн файлууд« дэд цэсэнд харуулахад хэрэглэх сүүлд нээгдсэн файлуудыг харуулахад максимум тоог өгнө үү

en: Specifies the number of spaces that should be displayed instead of Tab characters.
mn: ТАВ тэмдэгтийн орон гаргах хоосон тэмдэгтийн тоог өгнө үү.

en: Specifies the position of the right margin.
mn: Баруун захын зайн байрлалыг тодорхойл

en: Status Bar is Visible
mn: Төлөв самбар харагдана

en: Style for the toolbar buttons. Possible values are "PLUMA_TOOLBAR_SYSTEM" to use the system's default style, "PLUMA_TOOLBAR_ICONS" to display icons only, "PLUMA_TOOLBAR_ICONS_AND_TEXT" to display both icons and text, and "PLUMA_TOOLBAR_ICONS_BOTH_HORIZ" to display prioritized text beside icons. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
mn: Байгаж самбарыг товчины хэлбэр. Боломжит утгууд нь:»PLUMA_TOOLBAR_SYSTEM« системийн стандарт хэлбэр,»PLUMA_TOOLBAR_ICONS« дүрс харуулах, »PLUMA_TOOLBAR_ICONS_AND_TEXT« дүрс ба тэмдэгт харуулах, »PLUMA_TOOLBAR_ICONS_BOTH_HORIZ« чухал текстыг дүрсийн дэргэд харуулах.Зөвлөмж: Утгуудад том жижиг бичилт ялгаатай! Тиймээс та утгыг яг энд өгсөн шиг өгнө үү.

en: Suggestions
mn: Зөвлөмжүүд

en: Syntax Highlighting
mn: Дүрэм онцгойлолт

en: Tab Size
mn: ТАВ -н хэмжээ

en: Tag list
mn: Тагийн жигсаалт

en: Tags
mn: Таагууд

en: Text
mn: Бичвэр

en: Text Editor
mn: Текст боловсруулагч

en: Thai
mn: Тай

en: The document is empty.
mn: Баримт текст агуулаагүй байна

en: Title
mn: Гарчиг

en: Toolbar Buttons Style
mn: Багаж самбарын товчины хэлбэр

en: Toolbar is Visible
mn: Багаж самбар харагдана

en: Turkish
mn: Турк

en: URL
mn: URL хаяг

en: Undo the last action
mn: Сүүлийн үйлдлийг цуцлах

en: Unicode
mn: Юникод

en: Unicode (UTF-8)
mn: Юникод (ЮТФ-8)

en: Unknown
mn: Тодорхойлогдоогүй

en: Use %s highlight mode
mn: %s онцгойлолын горим хэрэглэх

en: Use Default Font
mn: Стандарт бичиг хэрэглэх

en: Use the _selected format
mn: _Дараах форматыг хэрэглэх

en: User dictionary:
mn: Хэрэгчийн толь бичиг:

en: Value
mn: Утга

en: Vietnamese
mn: Ветьнам

en: View
mn: Харах

en: Western
mn: Баруун европ

en: Whether pluma should create backup copies for the files it saves. You can set the backup file extension with the "Backup Copy Extension" option.
mn: Гедит хадгалаж байгаа файлуудад хамгаалалтын хуулбар давхар хийх үү? Та энэ хуулбар файлын өргөтгөлийг »Хамгаалалтын хуулбарын өргөтгөл« сонголтод тохируулна.

en: Whether pluma should display line numbers in the editing area.
mn: Гедит боловсруулах мужид мөрийн дугаар харуулах хэрэгтэй юу?

en: Whether pluma should display the right margin in the editing area.
mn: Гедит боловсруулах мужид баруун захын зай харуулах хэрэгтэй юу?

en: Whether pluma should enable syntax highlighting.
mn: Гедит дүрэм онцгойлолт хэрэглэх эсэх?

en: Whether pluma should include a document header when printing documents.
mn: Гедит баримтыг хэвлэх үед толгойн хэсэг холбох эсэх?

en: Whether pluma should insert spaces instead of tabs.
mn: Гедит хоосон тэмдэгт ТАВ-ын оронд хэрэглэх үү?

en: Whether pluma should print syntax highlighting when printing documents.
mn: Гедит баримтыг хэвлэх үед хэвлэх дүрэм онцгойлох эсэх.

en: Whether the status bar at the bottom of editing windows should be visible.
mn: Боловсруулах мужийн цонхны доод хэсэг төлвийн самбарыг харуулах уу ?

en: Whether the toolbar should be visible in editing windows.
mn: Боловсруулах цонхонд багаж самбар харуулах уу?

en: Width
mn: Өргөн

en: Windows
mn: Цонх

en: Words
mn: Үгс

en: [FILE...]
mn: [ФАЙЛ...]

en: _About
mn: _Тухай

en: _Add
mn: _Нэмэх

en: _Add...
mn: _Нэмэх...

en: _Autocheck Spelling
mn: А_втомат зөв бичэлт шалгалт

en: _Autosave files every
mn: Үргэлж _автоматаар хадгалах

en: _Body:
mn: _Бие:

en: _Cancel
mn: _Буцах

en: _Close
mn: _Хаах

en: _Close All
mn: Бүгдийг хаах

en: _Contents
mn: _Агуулагдхуун

en: _Copy
mn: _Хуулах

en: _Delete
mn: _Устгах

en: _Description
mn: _Тодорхойлолт

en: _Display line numbers
mn: _Мөрийн дугаар харуулах

en: _Document Statistics
mn: _Баримтын тоон үзүүлэлт

en: _Documents
mn: _Баримтууд

en: _Edit
mn: _Засварлах

en: _Encoding
mn: Тэмдэгт _кодчилол

en: _File
mn: _Файл

en: _Find...
mn: _Хайх...

en: _Fullscreen
mn: _Дэлгэц дүүрэн

en: _Help
mn: _Тусламж

en: _Highlight Mode
mn: _Онцгойлолын горим

en: _Ignore
mn: Ү_л хэрэгсэх

en: _Ignore All
mn: Бүгдийг ү_л хэрэгсэх

en: _Ignore case
mn: Том-/Жижиг бичлэг ү_л хэрэгсэх

en: _Insert
mn: _Оруулах

en: _Line numbers:
mn: _Мөрийн дугаар:

en: _Match case
mn: _Том/Жижиг бичэлт харгалзана

en: _More...
mn: _Илүү...

en: _Move to New Window
mn: Шинэ цонх руу _шилжүүлэх

en: _New
mn: _Шинэ

en: _Number every
mn: _Дугаар тус бүр

en: _Open
mn: _Нээх

en: _Open...
mn: _Нээх...

en: _Paste
mn: _Буулгах

en: _Preview
mn: _Урьдчилан харах

en: _Print...
mn: _Хэвлэх...

en: _Prompt for a format
mn: Форматыг _асуух

en: _Quit
mn: /Файл/_Гарах

en: _Redo
mn: _Сэргээх

en: _Reload
mn: _Ахин ачаалах

en: _Rename
mn: _Дахин Нэрлэх

en: _Replace
mn: _Орлуулах

en: _Replace...
mn: _Орлуулах...

en: _Restore Default Fonts
mn: Стандарт бичгийг _сэргээх

en: _Retry
mn: _Давтах

en: _Reverse order
mn: Дарааллын _урвуулах

en: _Revert
mn: _Сэргээх

en: _Save
mn: _Хадгалах

en: _Save All
mn: Бүгдийг _хадгалах

en: _Search
mn: _Хай

en: _Search for:
mn: _Хайх утга:

en: _Sort
mn: _Эрэмблэх

en: _Spelling Suggestions...
mn: _Зөв бичгийн зөвлөмж...

en: _Statusbar
mn: _Төлөв самбар

en: _Suggestions:
mn: _Зөвлөмжүүд:

en: _Toolbar
mn: Хэрэг_сэлүүд

en: _Tools
mn: _Хэрэгслүүд

en: _Undo
mn: _Цуцлах

en: _Update
mn: Шинэчлэх

en: _Use custom format
mn: _Хэвшмэл форматыг хэрэглэх

en: _View
mn: _Харах

en: _Wrap around
mn: _Мөр таслах

en: _minutes
mn: _Минут

en: columns
mn: баганууд

[ctx: language]
en: Default
mn: Стандарт

en: lines
mn: Мөрүүд

en: rows
mn: мөрүүд
