mate-calc 1.26.0 - en to ms translation catalogue (405 entries)

en:  in
ms: dalam

en: %d place | %d places
ms[0]: _%d tempat

en: About MATE Calculator
ms: Perihal Kalkulator MATE

en: Absolute Value
ms: Nilai Mutlak

en: Absolute value [|]
ms: Nilai mutlak [|]

en: Accuracy value
ms: Nilai ketepatan

en: Acres
ms: Ekar

en: Add [+]
ms: Tambah [+]

en: Additional Functions
ms: Fungsi tambahan

en: Additional constants
ms: Pemalar tambahan

en: Algerian Dinar
ms: Dinar Algeria

en: Angle
ms: Sudut

en: Angle units
ms: Unit sudut

en: Application Options:
      -s, --solve <equation>          Solve the given equation
ms: Pilihan Aplikasi:⏎
    -s, --solve <equation> Selesaikan persamaan diberi

en: Arctangent function is undefined for values i and -i
ms: Fungsi lengkok tangen tidak ditakrif untuk nilai i dan -i

en: Area
ms: Luas

en: Argument --solve requires an equation to solve
ms: Hujah --solve memerlukan persamaan untuk diselesaikan

en: Argument not defined for zero
ms: Argumen tidak ditakrifkan untuk sifar

en: Astronomical Units
ms: Unit Astronomi

en: Australian Dollar
ms: Dollar Australia

en: Automatic
ms: Automatik

en: Avogadro constant
ms: Pemalar Avogadro

en: Bahraini Dinar
ms: Dinar Bahrain

en: Binary
ms: Binari

en: Boolean AND is only defined for positive integers
ms: Boolean AND hanya ditakrif untuk integer positif

en: Boolean NOT is only defined for positive integers
ms: Boolean NOT hanya ditakrif untuk integer positif

en: Boolean OR is only defined for positive integers
ms: Boolean OR hanya ditakrif untuk integer positif

en: Boolean XOR is only defined for positive integers
ms: Boolean XOR hanya ditakrif untuk integer positif

en: Botswana Pula
ms: Pula Botswana

en: Brazilian Real
ms: Real Brazil

en: Brunei Dollar
ms: Dollar Brunei

en: Bulgarian Lev
ms: Lev Bulgaria

en: Button mode
ms: Mod butang

en: CFA Franc
ms: Franc CFA

en: C_alculate
ms: Kir_a

en: C_ost:
ms: K_os:

en: Cables
ms: Kabel

en: Calculate Result
ms: Kira Hasil

en: Calculates the amount of the periodic payment of a loan, where payments are made at the end of each payment period.
ms: Kira jumlah pembayaran berkala bagi pinjaman, yang mana pembayaran dilakukan pada akhir setiap kala pembayaran.

en: Calculates the depreciation allowance on an asset for a specified period of time, using the Sum-of-the-Years'-Digits method. This method of depreciation accelerates the rate of depreciation, so that more depreciation expense occurs in earlier periods than in later ones. The useful life is the number of periods, typically years, over which an asset is depreciated.
ms: Kira susut nilai pada aset untuk satu tempoh tertentu, menggunakan kaedah Jumlah-Digit-Tahunan. Kaedah susut nilai ini mempercepatkan kadar susut nilai, supaya perbelanjaan susut nilai muncul pada awal tempoh berbanding diakhir tempoh. Hayat berguna ialah bilangan tempoh, biasanya tahun, yang mana aset mengalami susut nilai.

en: Calculates the depreciation allowance on an asset for a specified period of time, using the double-declining balance method.
ms: Kira elaun susutan bagi aset dalam tempoh masa yang ditentukan, menggunakan kaedah baki berkurangan-berganda.

en: Calculates the future value of an investment based on a series of equal payments at a periodic interest rate over the number of payment periods in the term.
ms: Kira nilai masa hadapan bagi pelaburan yang berasaskan siri pembayaran sekata pada kadar faedah berkala melalu bilangan tempoh pembayaran mengikut terma.

en: Calculates the number of compounding periods necessary to increase an investment of present value to a future value, at a fixed interest rate per compounding period.
ms: Kira bilangan tempoh pengkompaunan yang perlu untuk tingkatkan pelaburan nilai semasa ke nilai masa hadapan, pada kadar faedah tetap per pengkompaunan.

en: Calculates the number of payment periods that are necessary during the term of an ordinary annuity, to accumulate a future value, at a periodic interest rate.
ms: Kira bilangan tempoh pembayaran yang perlu semasa terma anuiti biasa, untuk dikumpulkan ke nilai dimasa hadapan, pada kadar faedah berkala.

en: Calculates the periodic interest necessary to increase an investment to a future value, over the number of compounding periods.
ms: Kira faedah berkala yang perlu untuk tingkatkan pelabura ke nilai hadapan, melalui bilangan kala pengkompaunan.

en: Calculates the present value of an investment based on a series of equal payments discounted at a periodic interest rate over the number of payment periods in the term.
ms: Kira nilai semasa bagi pelaburan berasaskan siri pembayaran sekata yang didiskaunkan pada kadar faedah berkala melalui bilangan tempoh pembayaran didalam tempoh.

en: Calculates the resale price of a product, based on the product cost and the wanted gross profit margin.
ms: Kira harga jualan semula produk, berasaskan kos produk dan margin keuntungan kasar yang diingini.

en: Calculates the straight-line depreciation of an asset for one period. The straight-line method of depreciation divides the depreciable cost evenly over the useful life of an asset. The useful life is the number of periods, typically years, over which an asset is depreciated.
ms: Kira susut nilai bergaris-lurus bagi aset untuk satu tempoh. Kaedah susut nilai bergaris-lurus membahagi kos boleh susut nilai secara sekata melalui jangka hayat yang berguna bagi sesebuah aset. kegunaan hayat ialah bilangan tempoh, biasanya tahun, yang mana aset mengalami susut nilai.

en: Calculating
ms: Mengira

en: Calculator
ms: Kalkulator

en: Calculator with financial and scientific modes.
    Using GNU MPFR %s and GNU MPC %s
ms: Kalkulator dengan mod kewangan dan saintifik.
    Menggunakan GNU MPFR %s dan GNU MPC %s

en: Canadian Dollar
ms: Dollar Kanada

en: Ceiling
ms: Siling

en: Celsius
ms: Selsius

en: Centimeters
ms: Sentimeter

en: Ch_aracter:
ms: _Aksara:

en: Chilean Peso
ms: Peso Chile

en: Chinese Yuan
ms: Yuan China

en: Clear
ms: Kosongkan

en: Clear Display [Escape]
ms: Kosong Paparan [Escape]

en: Colombian Peso
ms: Peso Colombia

en: Complex argument
ms: Argumen kompleks

en: Complex conjugate
ms: Konjugat kompleks

en: Compounding Term
ms: Terma Pengkompaunan

en: Copyright © 1986–2010 The GCalctool authors
    Copyright © 2011-2021 MATE developers
ms: Hak Cipta © 1986–2010 Pengarang GCalctool
    Hak Cipta © 2011-2021 Pembangun MATE

en: Cosine
ms: Kosinus

en: Croatian Kuna
ms: Kuna Croatia

en: Cubic Meters
ms: Meter Padu

en: Currency
ms: Matawang

en: Currency of the current calculation
ms: Kiraan matawang diguna sekarang

en: Currency to convert the current calculation into
ms: Matawang untuk ditukarkan oleh kiraan yang diguna sekarang

en: Czech Koruna
ms: Koruna Czech

en: Danish Krone
ms: Krone Denmark

en: Days
ms: Hari

en: Decimal
ms: Desimal

en: Decimal point
ms: Titik perpuluhan

en: Degrees
ms: Darjah

en: Displayed value not an integer
ms: Nilai dipaparkan bukan interger

en: Divide [/]
ms: Bahagi [/]

en: Division by zero is undefined
ms: Pembahagian dengan sifar tidak ditakrif

en: Double Declining Depreciation
ms: Susut Nilai Penurunan Berganda

en: Double-Declining Depreciation
ms: Susut Nilai Penurunan Berganda

en: Duration
ms: Masa

en: Electric constant
ms: Pemalar elektrik

en: Electron mass
ms: Jisim elektron

en: Elementary charge
ms: Cas unsur

en: End Group [)]
ms: Akhir kumpulan [)]

en: Engineering
ms: Kejuruteraan

en: Error: the number of periods must be positive
ms: Ralat: bilangan tempoh mesti positif

en: Estonian Kroon
ms: Kroon Estonia

en: Euler’s Number
ms: Nombor Euler

en: Exponent
ms: Eksponen

en: Exponent [^ or **]
ms: Exponen [^ atau **]

en: Factorial
ms: Faktorial

en: Factorial [!]
ms: Faktorial [!]

en: Factorial is only defined for non-negative real numbers
ms: Faktorial hanya ditakrif untuk nombor bukan-negatif dan nombor sebenar

en: Factorize
ms: Faktorkan

en: Factorize [Ctrl+F]
ms: Faktorkan [Ctrl+F]

en: Farenheit
ms: Farenhait

en: Fathoms
ms: Fathom

en: Feet
ms: Kaki

en: Financial Term
ms: Terma Kewangan

en: Fixed
ms: Tetap

en: Floor
ms: Lantai

en: Fractional Component
ms: Komponen Pecahan

en: Function '%s' is not defined
ms: Fungsi '%s' tidak ditakrif

en: Future Value
ms: Nilai Masa Hadapan

en: Future _Value:
ms: Nilai Masa _Hadapan:

en: GTK+ Options:
      --class=CLASS                   Program class as used by the window manager
      --name=NAME                     Program name as used by the window manager
      --screen=SCREEN                 X screen to use
      --sync                          Make X calls synchronous
      --gtk-module=MODULES            Load additional GTK+ modules
      --g-fatal-warnings              Make all warnings fatal
ms: Pilihan GTK+:
      --class=CLASS                   Kelas program yang digunakan oleh pengurus tetingkap
      --name=NAME                     Nama program yang digunakan oleh pengurus tetingkap
      --screen=SCREEN                 Skrin X yang digunakan
      --sync                          Lakukan penyegerakan panggilan X
      --gtk-module=MODULES            Muat modul GTK+ tambahan
      --g-fatal-warnings              Jadikan semua amaran mati

en: Gallons
ms: Gelen

en: Gradians
ms: Gradian

en: Grams
ms: Gram

en: Gross Profit Margin
ms: Margin Keuntungan Bersih

en: Hectares
ms: Hektar

en: Help Options:
      -v, --version                   Show release version
      -h, -?, --help                  Show help options
      --help-all                      Show all help options
      --help-gtk                      Show GTK+ options
ms: Pilihan Bantuan:
      -v, --version                 Tunjuk versi keluaran
      -h, -?, --help                  Tunjukr pilihan bantuan
      --help-all                      Tunjukr semua pilihan bantuan
      --help-gtk                     Tunjuk pilihan GTK+

en: Hexadecimal
ms: Heksadesimal

en: Hong Kong Dollar
ms: Dollar Hong Kong

en: Hours
ms: Jam

en: Hungarian Forint
ms: Forint Hungary

en: Hyperbolic Cosine
ms: Kosinus hiperbolik

en: Hyperbolic Sine
ms: Sinus hiperbolik

en: Hyperbolic Tangent
ms: Tangen hiperbolik

en: Icelandic Krona
ms: Krona Iceland

en: Imaginary Component
ms: Komponen Khayalan

en: Inches
ms: Inci

en: Indian Rupee
ms: Rupee India

en: Indicates whether any trailing zeroes after the numeric point should be shown in the display value.
ms: Menunjukkan sama ada mana-mana rentetan kosong selepas titik numerik patut dipaparkan didalam paparan nilai.

en: Indicates whether thousands separators are shown in large numbers.
ms: Menunjukkan sama ada pemisah ribu dipaparkan dalam nombor besar.

en: Indonesian Rupiah
ms: Rupiah Indonesia

en: Insert Character
ms: Masukkan Aksara

en: Insert Character Code
ms: Masukkan Kod Aksara

en: Integer Component
ms: Komponen Interger

en: Inverse
ms: Songsang

en: Inverse Cosine
ms: Kosinus Songsang

en: Inverse Sine
ms: Sinus Songsang

en: Inverse Tangent
ms: Tangen Songsang

en: Inverse [Ctrl+I]
ms: Songsang [Ctrl+I]

en: Inverse cosine is undefined for values outside [-1, 1]
ms: Kosinus songsang tidak ditakrif untuk nilai diluar [-1, 1]

en: Inverse hyperbolic cosine is undefined for values less than one
ms: Hiperbolik songsang kosinus tidak tertakrif untuk nilai kurang daripada atau sama dengan satu

en: Inverse hyperbolic tangent is undefined for values outside (-1, 1)
ms: Tangen hiperbolik songsang tidak ditakrif untuk nilai diluar (-1, 1)

en: Inverse sine is undefined for values outside [-1, 1]
ms: Sinus songsang tidak ditakrif untuk nilai diluar [-1, 1]

en: Iranian Rial
ms: Rial Iran

en: Israeli New Shekel
ms: Shekel Baru Israel

en: Japanese Yen
ms: Yen Jepun

en: Kazakhstani Tenge
ms: Tenge Kazakhstan

en: Kilograms
ms: Kilogram

en: Kilometers
ms: Kilometer

en: Kuwaiti Dinar
ms: Dinar Kuwait

en: Latvian Lats
ms: Lats Latvia

en: Length
ms: Jarak

en: Libyan Dinar
ms: Dinar Libya

en: Light Years
ms: Tahun Cahaya

en: Lithuanian Litas
ms: Litas Lithuania

en: Litres
ms: Liter

en: Logarithm
ms: Logaritma

en: Logarithm of zero is undefined
ms: Logartima sifar tidak ditakrif

en: MATE Calc
ms: Kalkulator MATE

en: MATE Calc is a fork of GNOME Calc and part of the MATE Desktop Environment. If you would like to know more about MATE and MATE Calc, please visit the project's home page.
ms: Kalkulator MATE merupakan cabang dari GNOME Calc dan sebahagian dari Persekitaran Desktop MATE. Jika anda mahu ketahui lebih lanjut mengenai MATE dan Kalkulator MATE, sila lawati laman sesawang projek.

en: MATE Calc is a powerful graphical calculator with financial, logical and scientific modes. It uses a multiple precision package to do its arithmetic to give a high degree of accuracy.
ms: Kalkulator MATE ialah kalkultor bergrafik yang terbaik dengan mod kewangan, logikal dan saintifik. Ia menggunakan pakej kepersisan berbilang untuk melakukan aritmatiknya supaya dapat mempersembahkan ketepatan yang tinggi.

en: MATE Calculator
ms: Kalkulator MATE

en: MATE Calculator is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
ms: Kalkulator MATE diedarkan dengan harapan ianya berguna tetapi TANPA SEBARANG JAMINAN; tanpa sebarang implakasi jaminan KEBOLEHDAGANGAN atau KESESUAIAN UNTUK SESUATU TUJUAN. Sila rujuk GNU General Public LIcense untuk keterangan lanjut.

en: MATE Calculator is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
ms: Kalkulator MATE merupakan perisian bebas; anda boleh mengedarkannya dan/atau mengubahsuainya dibawah terma GNU General Public License sebagaimana yang telah dikeluarkan oleh Free Software Foundation; sama ada versi ke-2 lesen, atau (mengikut pilihan anda) sebarang versi terkemudian.

en: MATE Desktop calculator
ms: Kalkulator Desktop MATE

en: MATE Documentation Team
ms: Pasukan Dokumentasi MATE

en: Magnetic constant
ms: Pemalar magnet

en: Malaysian Ringgit
ms: Ringgit Malaysia

en: Malformed expression
ms: Ungkapan cacat

en: Malformed expression at token '%s'
ms: Ungkapan cacat pada token '%s'

en: Mauritian Rupee
ms: Rupee Mauritus

en: Memory
ms: Ingatan

en: Meters
ms: Meter

en: Mexican Peso
ms: Peso Mexico

en: Microlitres
ms: Mikroliter

en: Micrometers
ms: Mikrometer

en: Microseconds
ms: Mikrosaat

en: Miles
ms: Batu

en: Millilitres
ms: Mililiter

en: Millimeters
ms: Milimeter

en: Milliseconds
ms: Milisaat

en: Minutes
ms: Minit

en: Modulus divide
ms: Modulus bahagi

en: Modulus division is only defined for integers
ms: Pembahagian modulus hanya ditakrif untuk integer

en: Multiply [*]
ms: Darab [*]

en: Nanometers
ms: Nanometer

en: Natural Logarithm
ms: Logaritma asli

en: Nautical Miles
ms: Batu Nautika

en: Need an integer to factorize
ms: Perlukan integer untuk difaktorkan

en: Nepalese Rupee
ms: Rupee Nepal

en: New Romanian Leu
ms: Leu Baru Romania

en: New Turkish Lira
ms: Lira Baru Turki

en: New Zealand Dollar
ms: Dolar New Zealand

en: Newtonian constant of gravitation
ms: Pemalar graviti Newton

en: No redo history
ms: Tiada buat semula sejarah

en: No sane value to bitwise shift
ms: Tiada nilai munasabah ke shift bitwise

en: No sane value to store
ms: Tiada nilai yang boleh disimpan

en: No undo history
ms: Tiada buat asal sejarah

en: Norwegian Krone
ms: Krone Norway

en: Number _Format:
ms: _Format Nombor:

en: Number format
ms: Format nombor

en: Numeric Base
ms: Asas Numerik

en: Octal
ms: Oktal

en: Omani Rial
ms: Rial Oman

en: Ones' Complement
ms: Satu Pelengkap

en: Ounces
ms: Auns

en: Overflow. Try a bigger word size
ms: Melimpah. Cuba saiz perkataan yang lebih besar

en: Pakistani Rupee
ms: Rupee Pakistan

en: Parsecs
ms: Parsec

en: Payment Period
ms: Tempoh Pembayaran

en: Percentage [%]
ms: Peratusan [%]

en: Perform arithmetic, scientific or financial calculations
ms: Lakukan pengiraan aritmetik, saintifik atau kewangan

en: Periodic Interest Rate
ms: Kadar Tempoh Faedah

en: Periodic Interest _Rate:
ms: _Kadar Tempoh Faedah:

en: Periodic Payment
ms: Pembayaran Berkala

en: Peruvian Nuevo Sol
ms: Nuevo Sol Peru

en: Philippine Peso
ms: Peso Filipina

en: Pints
ms: Pain

en: Planck constant
ms: Pemalar Planck

en: Pmt
ms: Byrn

en: Polish Zloty
ms: Zloty Poland

en: Pounds
ms: Paun

en: Preferences
ms: Keutamaan

en: Present Value
ms: Nilai sekarang

en: Present _Value:
ms: Nilai _Sekarang:

en: Proton mass
ms: Jisim proton

en: Qatari Riyal
ms: Riyal Qatar

en: Quarts
ms: Kuart

en: Radians
ms: Radian

en: Rate
ms: Kadar

en: Real Component
ms: Komponen Nyata

en: Root [Ctrl+R]
ms: Punca Kuasa [Ctrl+R]

en: Round
ms: Bulat

en: Russian Rouble
ms: Rouble Rusia

en: Saudi Riyal
ms: Riyal Arab Saudi

en: Scientific
ms: Saintifik

en: Scientific Exponent
ms: Eksponen Saintifik

en: Scientific exponent [Ctrl+E]
ms: Eksponen saintifik [Ctrl+E]

en: Seconds
ms: Saat

en: Shift Left
ms: Anjak kiri

en: Shift Left [<<]
ms: Shift Kiri [<<]

en: Shift Right
ms: Anjak kanan

en: Shift Right [>>]
ms: Shift Kanan [>>]

en: Shift is only possible on integer values
ms: Shift hanya mungkin untuk nilai integer

en: Show %d decimal _places
ms: Papar %d tempat _perpuluhan

en: Show History
ms: Tunjuk Sejarah

en: Show Thousands Separators
ms: Papar Pemisah Ribu

en: Show Trailing Zeroes
ms: Tunjuk Rentetan Kosong

en: Show _thousands separators
ms: Papar pemisah ribu

en: Show trailing _zeroes
ms: Papar rentetan _kosong

en: Shows all recent calculations
ms: Tunjuk semua pengiraan baru-baru ini

en: Sign
ms: Tanda

en: Sine
ms: Sinus

en: Singapore Dollar
ms: Dolar Singapura

en: Source currency
ms: Matawang sumber

en: Source units
ms: Unit sumber

en: South African Rand
ms: Rand Afrika Selatan

en: South Korean Won
ms: Won Korea Selatan

en: Square Centimeters
ms: Sentimeter Persegi

en: Square Meters
ms: Meter Persegi

en: Square Millimeters
ms: Milimeter Persegi

en: Square [Ctrl+2]
ms: Kuasa dua [Ctrl+2]

en: Square root [Ctrl+R]
ms: Punca kuasa dua [Ctrl+R]

en: Sri Lankan Rupee
ms: Rupee Sri Lanka

en: Start Group [(]
ms: Mula kumpulan [(]

en: Store
ms: Simpan

en: Straight Line Depreciation
ms: Susut Nilai Bergaris-Lurus

en: Straight-Line Depreciation
ms: Susut Nilai Bergaris-Lurus

en: Subscript
ms: Subskrip

en: Subscript mode [Alt]
ms: Mod subskrip [Alt]

en: Subtract [-]
ms: Tolak [-]

en: Sum of the Years Digits Depreciation
ms: Jumlah Susut nilai Digit Tahun

en: Sum-of-the-Years'-Digits Depreciation
ms: Jumlah-Tahunan-Susut Nilai Digit

en: Superscript
ms: Superskrip

en: Superscript mode [Ctrl]
ms: Mod superskrip [Ctrl]

en: Swedish Krona
ms: Krona Sweden

en: Swiss Franc
ms: Franc Swiss

en: Switch conversion units
ms: Tukar unti pertukaran

en: Tangent
ms: Tangen

en: Tangent is undefined for angles that are multiples of π (180°) from π∕2 (90°)
ms: Tangen tidak ditakrif untuk sudut yang dikali dengan n (180°) dari π∕2 (90°)

en: Target currency
ms: Matawang sasaran

en: Target units
ms: Unit sasaran

en: Temperature
ms: Suhu

en: Term
ms: Tempoh

en: Thai Baht
ms: Baht Thailand

en: The Riemann zeta function is only defined for real numbers ≠1
ms: Fungsi zeta Riemann hanya ditakrif untuk angka sebenar ≠1

en: The angle units to use
ms: Unit sudut yang digunakan

en: The button mode
ms: Mod butang

en: The error function is only defined for real numbers
ms: Fungsi ralat hanya ditakrif untuk angka sebenar

en: The format to display numbers in
ms: Format untuk memaparkan numbor

en: The number of digits displayed after the numeric point
ms: Bilangan digit dipapar selepas titik angka

en: The numeric base
ms: Asas untuk numerik

en: The power of zero is undefined for a negative exponent
ms: Kuasa sifar tidak ditakrif untuk eksponen negatif

en: The size of the words used in bitwise operations
ms: Saiz perkataan yang digunakan dalam operasi bitwise

en: The zeroth root of a number is undefined
ms: Punca kuasa sifar bagi satu angka tidak ditakrif

en: Tonnes
ms: Ton

en: Tunisian Dinar
ms: Dinar Tunisia

en: Two's Complement
ms: Dua Pelengkap

en: UAE Dirham
ms: Dirham UAE

en: US Dollar
ms: Dollar Amerika Syarikat

en: Unable to open help file
ms: Tidak boleh buka fail bantuan

en: Undo
ms: Buat Asal

en: Undo [Ctrl+Z]
ms: Buat Asal [Ctrl+Z]

en: Units of the current calculation
ms: Unit pengiraan semasa

en: Units to convert the current calculation into
ms: Unit untuk tukarkan pengiraaan semasa ke

en: Unknown argument '%s'
ms: Argumen '%s' tidak diketahui

en: Unknown conversion
ms: Penukaran tidak diketahui

en: Unknown variable '%s'
ms: Pembolehubah '%s' tidak diketahui

en: Uruguayan Peso
ms: Peso Uruguay

en: Usage:
      %s — Perform mathematical calculations
ms: Penggunaan:
      %s — buat pengiraan matematik

en: Velocity of Light
ms: Kelajuan Cahaya

en: Venezuelan Bolívar
ms: Bolivar Venezuela

en: Volume
ms: Volum

en: Weight
ms: Berat

en: Word _size:
ms: Saiz perk_ataan:

en: Word size
ms: Saiz perkataan

en: Yards
ms: Ela

en: Years
ms: Tahun

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with MATE Calculator; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.
ms: Anda seharusnya menerima salinan Lesen Awam Am GNU bersama-sama Kalkulator MATE; jika tiada, laporkan ke Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.

en: _%d place | _%d places
ms[0]: _%d tempat

en: _About
ms: Perih_al

en: _Advanced
ms: _Lanjutan

en: _Angle units:
ms: Unit s_udut:

en: _Basic
ms: _Asas

en: _Calculator
ms: _Kalkulator

en: _Cancel
ms: _Batal

en: _Clear History
ms: _Kosongkan Sejarah

en: _Close
ms: _Tutup

en: _Contents
ms: _Kandungan

en: _Copy
ms: _Salin

en: _Cost:
ms: _Kos:

en: _Financial
ms: _Kewangan

en: _Future Value:
ms: Nilai Masa _Hadapan:

en: _Help
ms: _Bantuan

en: _History
ms: Se_jarah

en: _Insert
ms: S_isip

en: _Life:
ms: Jangka _Hayat:

en: _Mode
ms: _Mod

en: _Number of Periods:
ms: _Bilangan Kala:

en: _Paste
ms: _Tampal

en: _Period:
ms: _Tempoh:

en: _Periodic Payment:
ms: _Pembayaran Berkala:

en: _Preferences
ms: _Keutamaan

en: _Principal:
ms: _Prinsipal:

en: _Programming
ms: _Pengaturcaraan

en: _Quit
ms: _Keluar

en: _Redo
ms: Buat semu_la

en: _Salvage:
ms: _Sisaan:

en: _Term:
ms: _Tempoh:

en: _Undo
ms: B_uat asal

en: _View
ms: _Lihat

en: calculator;MATE;scientific;arithmetic;financial;calculations;
ms: kalkulator;MATE;saintifik;aritmatik;kewangan;pengiraan;

en: const
ms: malar

[ctx: unit-format]
en: %s acres
ms: %s ekar

[ctx: unit-format]
en: %s cm
ms: %s sm

[ctx: unit-format]
en: %s cm²
ms: %s sm²

[ctx: unit-format]
en: %s days
ms: %s hari

[ctx: unit-format]
en: %s degrees
ms: %s darjah

[ctx: unit-format]
en: %s gradians
ms: %s gradian

[ctx: unit-format]
en: %s hours
ms: %s jam

[ctx: unit-format]
en: %s mi
ms: %s bt

[ctx: unit-format]
en: %s minutes
ms: %s minit

[ctx: unit-format]
en: %s radians
ms: %s radian

[ctx: unit-format]
en: %s yd
ms: %s ela

[ctx: unit-format]
en: %s years
ms: %s tahun

[ctx: unit-format]
en: %s ˚R
ms: %s

[ctx: unit-format]
en: %s μL
ms: %s

[ctx: unit-symbols]
en: acre,acres
ms: ekar,ekar

[ctx: unit-symbols]
en: cable,cables,cb
ms: kabel,kabel,cb

[ctx: unit-symbols]
en: centimeter,centimeters,cm,cms
ms: sentimeter,sentimeter,sm,sm

[ctx: unit-symbols]
en: cm²
ms: sm²

[ctx: unit-symbols]
en: day,days
ms: hari,hari

[ctx: unit-symbols]
en: degC,˚C
ms: darjC,˚C

[ctx: unit-symbols]
en: degF,˚F
ms: darjF,˚F

[ctx: unit-symbols]
en: degR,˚R,˚Ra
ms: darjR,˚R,˚Ra

[ctx: unit-symbols]
en: degree,degrees,deg
ms: darjah,darjah,darj

[ctx: unit-symbols]
en: fathom,fathoms,ftm
ms: fathom,fathom,ftm

[ctx: unit-symbols]
en: foot,feet,ft
ms: kaki,kaki,ft

[ctx: unit-symbols]
en: gallon,gallons,gal
ms: gelen,gelen,gal

[ctx: unit-symbols]
en: gradian,gradians,grad
ms: gradian,gradian,grad

[ctx: unit-symbols]
en: gram,grams,gramme,grammes,g
ms: gram,gram,g

[ctx: unit-symbols]
en: hectare,hectares,ha
ms: hectar,hectar,ha

[ctx: unit-symbols]
en: hour,hours
ms: jam,jam

[ctx: unit-symbols]
en: inch,inches,in
ms: inci,inci,in

[ctx: unit-symbols]
en: kilogram,kilograms,kilogramme,kilogrammes,kg,kgs
ms: kilogram,kilogram,kg

[ctx: unit-symbols]
en: kilometer,kilometers,km,kms
ms: kilometer,kilometer,km,km

[ctx: unit-symbols]
en: lightyear,lightyears,ly
ms: tahun cahaya,tahun cahaya,ly

[ctx: unit-symbols]
en: litre,litres,liter,liters,L
ms: liter,L

[ctx: unit-symbols]
en: meter,meters,m
ms: meter,meter,m

[ctx: unit-symbols]
en: micrometer,micrometers,um
ms: mikrometer,mikrometer,um

[ctx: unit-symbols]
en: microsecond,microseconds,us,μs
ms: mikrosaat,mikrosaat,us,μs

[ctx: unit-symbols]
en: mile,miles,mi
ms: batu,batu,bt

[ctx: unit-symbols]
en: millilitre,millilitres,milliliter,milliliters,mL,cm³
ms: mililiter,mililiter,mL,

[ctx: unit-symbols]
en: millimeter,millimeters,mm
ms: millimeter,millimeter,mm

[ctx: unit-symbols]
en: millisecond,milliseconds,ms
ms: milisaat,milisaat,ms

[ctx: unit-symbols]
en: minute,minutes
ms: minit,minit

[ctx: unit-symbols]
en: nanometer,nanometers,nm
ms: nanometer,nanometer,nm

[ctx: unit-symbols]
en: ounce,ounces,oz
ms: auns,auns,oz

[ctx: unit-symbols]
en: parsec,parsecs,pc
ms: parsec,persec,pc

[ctx: unit-symbols]
en: pint,pints,pt
ms: pain,pain,pt

[ctx: unit-symbols]
en: pound,pounds,lb
ms: paun,paun,lb

[ctx: unit-symbols]
en: quart,quarts,qt
ms: kuart,kuart,qt

[ctx: unit-symbols]
en: radian,radians,rad
ms: radian,radian,rad

[ctx: unit-symbols]
en: second,seconds,s
ms: saat,saat,s

[ctx: unit-symbols]
en: tonne,tonnes
ms: ton,ton

[ctx: unit-symbols]
en: yard,yards,yd
ms: ela,ela,ela

[ctx: unit-symbols]
en: year,years
ms: tahun,tahun
