network-manager-applet master - en to ms translation catalogue (207 entries)

en: %d day ago | %d days ago
ms[0]: %d hari yang lalu

en: %d hour ago | %d hours ago
ms[0]: %d jam yang lalu

en: %d minute ago | %d minutes ago
ms[0]: %d minit yang lalu

en: %d month ago | %d months ago
ms[0]: %d bulan yang lalu

en: %d year ago | %d years ago
ms[0]: %d tahun yang lalu

en: %s (%s roaming)
ms: %s (%s merantau)

en: %s (roaming)
ms: %s (merantau)

en: (none)
ms: (tiada)

en: 802.1X Security
ms: Keselamatan 802.1X

en: Ad-hoc
ms: Ad hoc

en: Address
ms: Alamat

[ctx: Address]
en: Unknown
ms: Tidak diketahui

en: Addresses
ms: Alamat-alamat

en: Advanced
ms: Lanjutan

en: Allow _BSD data compression
ms: Benarkan pemampatan data _BSD

en: Allow _Deflate data compression
ms: Benarkan _Mengempis pemampatan data

en: Allowed Authentication Methods
ms: Kaedah-kaedah Pengesahan Yang Dibenarkan

en: Are you sure you wish to delete the connection %s?
ms: Anda pasti hendak membuang sambungan %s?

en: Authenticate to delete the selected connection
ms: Sahkan untuk memadam sambungan dipilih

en: Authenticate to edit the selected connection
ms: Sahkan untuk menyunting sambungan dipilih

en: Authenticate to save this connection for all users of this machine.
ms: Sahkan untuk menyimpan sambungan ini bagi semua pengguna pada komputer ini.

en: Authentication
ms: Pengesahan

en: Auto Ethernet
ms: Ethernet Automatik

en: Automatic
ms: Automatik

en: Automatic (DHCP)
ms: Automatik (DHCP)

en: Automatic (DHCP) addresses only
ms: Alamat automatik (DHCP) sahaja

en: Automatic (PPPoE)
ms: Automatik (PPPoE)

en: Automatic (PPPoE) addresses only
ms: Alamat-alamat (PPoE) automatik sahaja

en: Automatic (VPN)
ms: Automatik (VPN)

en: Automatic (VPN) addresses only
ms: Alamat-alamat automatik (VPN) sahaja

en: Automatic with manual DNS settings
ms: Automatik dengan tetapan DNS manual

en: Automatic, DHCP only
ms: Automatik, DHCP sahaja

en: Automatic, addresses only
ms: Automatik, alamat sahaja

en: Automatically unlock this device
ms: Automatik kunci peranti ini

en: Available
ms: Tersedia

en: Base Connection
ms: Sambungan Asas

en: Basic
ms: Asas

en: Broadcast Address
ms: Alamat Siar

en: C_onnect
ms: S_ambung

en: Cannot export VPN connection
ms: Tidak dapat mengeksport sambungan VPN

en: Challenge Handshake Authentication Protocol
ms: Protokol Pengesahan Handshake Challange

en: Choose a VPN Connection Type
ms: Pilih Satu Jenis Sambungan VPN

en: Compression
ms: Pemampatan

en: Configure _Methods…
ms: Kaedah _Konfigur...

en: Connection Established
ms: Sambungan Ditubuhkan

en: Connection Information
ms: Maklumat Sambungan

en: Connection _Information
ms: Maklumat Sambungan

en: Connection add failed
ms: Gagal menambah sambungan

en: Connection delete failed
ms: Gagal memadam sambungan

en: Could not create new connection
ms: Tidak dapat mencipta sambungan baharu

en: Could not edit connection
ms: Tidak dapat menyunting rangkaian

en: Could not load DSL user interface.
ms: Tidak dapat memuatkan antaramuka pengguna DSL.

en: Could not load IPv4 user interface.
ms: Tidak dapat memuatkan antaramuka pengguna IPv4.

en: Could not load IPv6 user interface.
ms: Tidak dapat memuatkan antaramuka pengguna IPv6.

en: Could not load PPP user interface.
ms: Tidak dapat memuatkan antaramuka pengguna PPP.

en: Could not load VPN user interface.
ms: Tidak dapat memuatkan antaramuka pengguna IPv4.

en: Could not load mobile broadband user interface.
ms: Tidak dapat memuatkan

en: DSL authentication
ms: Pengesahan DSL

en: DSL connection %d
ms: Sambungan DSL %d

en: Default
ms: Piawai

en: Default Route
ms: Pelayan Route

en: Delete the selected connection
ms: Padam sambungan yang dipilih

en: Disable connected notifications
ms: Lumpuhkan pemberitahuan apabila telah tersambung

en: Disable disconnected notifications
ms: Lumpuhkan pemberitahuan apabila telah terputus

en: Disabled
ms: Dilumpuhkan

en: Disconnect
ms: Putuskan

en: Disconnected
ms: Terputus

en: Do you want to replace %s with the VPN connection you are saving?
ms: Adakah anda ingin menggantikan %s dengan sambungan VPN yang anda hendak simpan?

en: Domains used when resolving host names. Use commas to separate multiple domains.
ms: Domain-domain digunakan untuk menyelesaikan nama-nama hos. Guna koma untuk memisahkan domain-domain yang pelbagai.

en: Driver
ms: Pemacu

en: Dynamic WEP
ms: WEP Dinamik

en: Dynamic WEP (802.1X)
ms: WEP (802.1X) Dinamik

en: Echo
ms: Gema

en: Edit the selected connection
ms: Sunting sambungan dipilih

en: Editing %s
ms: Menyunting %s

en: Editing IPv4 routes for %s
ms: Menyunting route IPv4 untuk %s

en: Editing IPv6 routes for %s
ms: Menyunting route IPv6 untuk %s

en: Editing PPP authentication methods for %s
ms: Menyunting kaedah pengesahan PPP untuk %s

en: Editing un-named connection
ms: Menyunting sambungan yang tidak dinamakan

en: Enable N_otifications
ms: Benarkan _Pemberitahuan

en: Enable _Mobile Broadband
ms: Benarkan Jalurlebar _Mudahalih

en: Enable _Networking
ms: Benarkan Ra_ngkaian

en: Error creating connection
ms: Ralat mencipta sambungan

en: Error displaying connection information:
ms: Ralat memaparkan maklumat sambungan:

en: Error editing connection
ms: Ralat semasa menyunting sambungan

en: Error initializing editor
ms: Ralat memulakan penyunting

en: Extensible Authentication Protocol
ms: Protokol Pengesahan Boleh Perluas

en: Gateway
ms: Get laluan

en: General
ms: Am

en: Hardware Address
ms: Alamat Perkakasan

en: Home network
ms: Rangkaian rumah

en: Home network (%s)
ms: Rangkaian rumah (%s)

en: IP Address
ms: Alamat IP

en: IP addresses of domain name servers used to resolve host names. Use commas to separate multiple domain name server addresses.
ms: Alamat IP pelayan nama domain yang digunakan untuk menyelesaikan nama hos. Gunakan koma untuk mengasingkan alamat nama domain pelayan berbilang.

en: IPv4 Settings
ms: Tetapan IPv4

en: IPv6 Settings
ms: Tetapan IPv6

en: If enabled, this connection will never be used as the default network connection.
ms: Jika dipasang, sambungan ini tidak akan digunakan sebagai sambungan rangkaian lalai.

en: Ig_nore automatically obtained routes
ms: Abaikan route-route yang didapatkan secara automatik

en: Ignore
ms: Abai

en: Interface
ms: Antaramuka

en: It is not intended for command-line interaction but instead runs in the GNOME desktop environment.
ms: Ia tidak bertujuan untuk interaksi baris arahan, tetapi sebaliknya berjalan dalam persekitaran desktop GNOME.

en: Last Used
ms: Kali Terakhir Digunakan

en: Link-Local
ms: Pautan-Lokal

en: Link-Local Only
ms: Pautan-Lokal Sahaja

en: Manage and change your network connection settings
ms: Urus dan pinda tetapan sambungan rangkaian anda

en: Manage your network connections
ms: Urus sambungan-sambungan rangkaian anda

en: Metric
ms: Metrik

en: Microsoft Challenge Handshake Authentication Protocol
ms: Protokol Pengesahan Handshake Microsoft Challange

en: Microsoft Challenge Handshake Authentication Protocol version 2
ms: Protokol Pengesahan Handshake Microsoft Challange versi 2

en: Missing resources
ms: Sumber-sumber hilang

en: Mobile Broadband
ms: Jalurlebar Mudahalih

en: Mobile Broadband (%s)
ms: Jalurlebar Mudahalih (%s)

en: Mobile broadband network password
ms: Kata laluan rangkaian jalurlebar mudahalih

en: My provider uses C_DMA-based technology (i.e. 1xRTT, EVDO)
ms: Pembekal saya menggunakan teknologi berasaskan C_DMA (iaitu 1xRTT, EVDO)

en: My provider uses _GSM-based technology (i.e. GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA)
ms: Pembekal saya menggunakan teknologi berasaskan _GSM-(iaitu GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA)

en: Name
ms: Nama

en: Netmask
ms: Topeng Internet

en: Network
ms: Rangkaian

en: Network Connections
ms: Sambungan-sambungan Rangkaian

en: NetworkManager Applet
ms: Aplet NetworkManager

en: NetworkManager Website
ms: Laman sesawang NetworkManager

en: Networking disabled
ms: Rangkaian dilumpuhkan

en: New PIN code:
ms: PIN kod baru:

en: No network connection
ms: Tiada sambungan rangkaian

en: No network devices available
ms: Tiada peranti rangkaian tersedia

en: No valid active connections found!
ms: Tiada sambungan aktif yang sah ditemui!

en: Notification area applet for managing your network devices and connections.
ms: Kawasan aplet notifikasi untuk menguruskan peranti-peranti rangkaian anda dan sambungan.

en: PIN code is needed for the mobile broadband device
ms: Kod PIN diperlukan untuk peranti jalurlebar mudahalih

en: PIN code required
ms: Kod PIN diperlukan

en: PIN code:
ms: Kod PIN:

en: PPP Settings
ms: Tetapan PPP

en: PUK code:
ms: Kod PUK:

en: Password Authentication Protocol
ms: Protokol Pengesahan Katalaluan

en: Password:
ms: Katalaluan:

en: Prefix
ms: Awalan

en: Re-enter new PIN code:
ms: Masukkan semula kod PIN baharu:

en: Roaming network
ms: Rangkaian perantaun

en: Roaming network (%s)
ms: Rangkaian perantaun (%s)

en: SIM PIN Unlock Required
ms: PIN Nyahkunci SIM Diperlukan

en: SIM PIN unlock required
ms: PIN nyahkunci SIM diperlukan

en: SIM PUK Unlock Required
ms: PUK Nyahkunci SIM Diperlukan

en: SIM PUK unlock required
ms: PUK nyahkunci SIM diperlukan

en: Save any changes made to this connection.
ms: Simpan sebarang perubahan yang telah dibuat pada sambungan ini.

en: Select Mobile Broadband Provider Type
ms: Pilih Jenis Pembekal Jalurlebar Mudahalih

en: Select file to import
ms: Pilih fail untuk diimport

en: Send PPP _echo packets
ms: Hantar peket-peket g_ema PPP

en: Shared to other computers
ms: Dikongsi dengan komputer lain

en: Sho_w password
ms: _Tunjuk katalaluan

en: Sho_w passwords
ms: _Tunjuk katalaluan

en: Show PIN code
ms: Tunjuk kod PIN

en: Show PIN/PUK codes
ms: Tunjukkan kod-kod PIN/PUK

en: Speed
ms: Kelajuan

[ctx: Speed]
en: Unknown
ms: Tidak diketahui

en: Stamp
ms: Cop

en: Subnet Mask
ms: Tapisan Subrangkaian

[ctx: Subnet Mask]
en: Unknown
ms: Tidak diketahui

en: Suppress networks available notifications
ms: Redam notifikasi rangkaian tersedia

en: The NetworkManager Applet could not find some required resources (the .ui file was not found).
ms: Aplet NetworkManager tidak dapat mencari beberapa sumber-sumber yang diperlukan (fail .ui tidak dijumpai).

en: The connection editor could not find some required resources (the .ui file was not found).
ms: Editor sambungan tidak dapat mencari beberapa sumber yang diperlukan (fail. Ui adalah tidak dijumpai).

en: The connection editor dialog could not be initialized due to an unknown error.
ms: Dialog penyunting sambungan tidak dapat dimulakan kerana ralat yang tidak diketahui.

en: The network connection has been disconnected.
ms: Sambungan rangkaian telah diputuskan.

en: Twisted Pair (TP)
ms: Pasangan Terpiuh

en: Unknown
ms: Tidak diketahui

en: Unsupported mobile broadband connection type.
ms: Jenis sambungan jalurlebar mudahalih Tidak disokong.

en: Usage:
ms: Pengunaan:

en: Use TCP _header compression
ms: Guna _pemampatan pengepala TCP

en: Use _stateful MPPE
ms: Guna MPPE stateful

en: Used to determine whether settings should be migrated to a new version.
ms: Diguna untuk menentukan sama ada tetapan sedia ada patut dipindahkan ke versi baharu.

en: VPN Banner
ms: Banner VPN

en: VPN Connection Failed
ms: Sambungan VPN Gagal

en: VPN Gateway
ms: Get laluan VPN

en: VPN Login Message
ms: Mesej Logmasuk VPN

en: VPN Type
ms: Jenis VPN

en: VPN Username
ms: Namapengguna VPN

en: VPN connection %d
ms: Sambungan VPN %d

en: WEP 128-bit Passphrase
ms: Frasalaluan WEP 128-bit

en: WEP 40/128-bit Key (Hex or ASCII)
ms: Kunci WEP 40/128-bit (Hex atau ASCII)

en: When connecting to IPv4-capable networks, allows the connection to complete if IPv6 configuration fails but IPv4 configuration succeeds.
ms: Apabila menyambung kepada rangkaian IPv4-mampu, membolehkan sambungan untuk melengkapkan jika konfigurasi IPv6 gagal tetapi IPv4 konfigurasi berjaya.

en: When connecting to IPv6-capable networks, allows the connection to complete if IPv4 configuration fails but IPv6 configuration succeeds.
ms: Apabila menyambung kepada rangkaian IPv6-mampu, membolehkan sambungan untuk melengkapkan jika IPv4 konfigurasi gagal tetapi konfigurasi IPv6 berjaya.

en: Wrong PIN code; please contact your provider.
ms: Kod PIN salah; sila hubungi pembekal peranti.

en: Wrong PUK code; please contact your provider.
ms: Kod PUK salah; sila hubungi pembekal peranti.

en: You are now connected to the mobile broadband network.
ms: Anda telah tersambung ke rangkaian jalurlebar mudahalih.

en: You are now registered on a roaming network.
ms: Anda telah didaftarkan pada rangkaian perantauan.

en: You are now registered on the home network.
ms: Anda telah didaftarkan pada rangkaian rumah.

en: _About
ms: _Mengenai

en: _Delete
ms: _Padam

en: _Edit
ms: _Sunting

en: _Replace
ms: _Ganti

en: _Require 128-bit encryption
ms: Memerlukan enkripsi 128-bit

en: _Save
ms: _Simpan

en: _Unlock
ms: Buka k_unci

en: _Use point-to-point encryption (MPPE)
ms: _Guna enkripsi point-to-point (MPPE)

en: _VPN Connections
ms: Sambungan _VPN

en: automatic
ms: automatik

en: default
ms: piawai

en: device not managed
ms: peranti tidak diuruskan

en: device not ready
ms: peranti belum bersedia

en: device not ready (firmware missing)
ms: peranti tidak sedia (perisian tegar tiada)

en: disconnected
ms: terputus

en: never
ms: jangan sesekali

en: none
ms: tiada

en: not enabled
ms: tidak dihidupkan

en: not registered
ms: tidak didaftarkan

en: now
ms: sekarang

en: registration denied
ms: pendaftaran dinafikan

en: roaming
ms: merantau

en: searching
ms: mencari
