Pidgin - en to ms_MY translation catalogue (1722 entries)

en: 
    
    Message from Farsight:
ms_MY: 
    
    Mesej daripada Farsight:

en: 
    %s has stopped typing
ms_MY: 
    %s telah berhenti menaip

en: 
    %s is typing...
ms_MY: 
    %s sedang menaip...

en: 
    <b>Occupants:</b> %d
ms_MY: 
    <b>Penduduk:</b> %d

en: 
    <b>Topic:</b> %s
ms_MY: 
    <b>Tajuk:</b> %s

en: 
    Fetching TinyURL...
ms_MY: 
    Mendapatkan TinyURL...

en: 
    Last Seen: %s ago
ms_MY: 
    Terakhir Dilihat: %s yang lalu

en: 
    Your Preferred Contact Methods
ms_MY: 
    Kaedah Hubungan Kegemaran Anda

en:  <i>(identified)</i>
ms_MY:  <i>(dikenalpasti)</i>

en: %d day | %d days
ms_MY[0]: %d hari

en: %d hour | %d hours
ms_MY[0]: %d jam

en: %d minute | %d minutes
ms_MY[0]: %d minit

en: %d person in room | %d people in room
ms_MY[0]: %d orang di dalam bilik

en: %d second | %d seconds
ms_MY[0]: %d saat

en: %d unread message from %s
     | %d unread messages from %s
ms_MY[0]: %d mesej belum dibaca daripada %s

en: %s
    Usage: %s [OPTION]...
    
      -c, --config=DIR    use DIR for config files
      -d, --debug         print debugging messages to stderr
      -h, --help          display this help and exit
      -n, --nologin       don't automatically login
      -v, --version       display the current version and exit
ms_MY: %s
    Penggunaan: %s [OPTION]...
    
      -c, --config=DIR    guna DIR untuk fail konfig
      -d, --debug         cetak mesej penyahpepijatan ke stderr
      -h, --help          papar bantuan ini kemudian keluar
      -n, --nologin       jangan daftar masuk secara automatik
      -v, --version       papar versi semasa kemudian keluar

en: %s %s. Try `%s -h' for more information.
ms_MY: %s %s. Cuba `%s -h' untuk maklumat lanjut.

en: %s (%s) has %d new message. | %s (%s) has %d new messages.
ms_MY[0]: %s (%s) mempunyai %d mesej baharu.

en: %s (%s) is no longer %s
ms_MY: %s (%s) tiada lagi %s

en: %s (%s) is now %s
ms_MY: %s (%s) kini adalah %s

en: %s Build Information
ms_MY: Maklumat Binaan %s

en: %s Developer Information
ms_MY: Maklumat Pembangun %s

en: %s Plugin Information
ms_MY: Maklumat Pemalam %s

en: %s Translator Information
ms_MY: Maklumat Penterjemah %s

en: %s [<I>%s</I>] entered the room.
ms_MY: %s [<I>%s</I>] memasuki bilik.

en: %s ago
ms_MY: %s yang lalu

en: %s became idle
ms_MY: %s telah jadi melahu

en: %s became unidle
ms_MY: %s telah jadi aktif

en: %s disabled
ms_MY: %s dilumpuhkan

en: %s disconnected
ms_MY: %s telah terputus

en: %s disconnected.
ms_MY: %s terputus.

en: %s encountered errors migrating your settings from %s to %s. Please investigate and complete the migration by hand. Please report this error at http://developer.pidgin.im
ms_MY: %s ralat dikesan memindahkan tetapan anda dari %s to %s. Sila periksa semula dan lengkapkan pemindahan secara manual. Sila laporkan ralat ini di http://developer.pidgin.im

en: %s entered the room.
ms_MY: %s memasuki bilik.

en: %s has %d new message. | %s has %d new messages.
ms_MY[0]: %s mempunyai %d mesej baharu.

en: %s has become idle (%s)
ms_MY: %s telah jadi melahu (%s)

en: %s has been invited to this conversation.
ms_MY: %s telah dijemput menyertai perbualan ini.

en: %s has changed the topic of <I>%s</I> to: %s
ms_MY: %s telah mengubah tajuk <I>%s</I> menjadi: %s

en: %s has gone away. (%s)
ms_MY: %s telah keluar. (%s)

en: %s has left the conversation.
ms_MY: %s telah meninggalkan perbualan.

en: %s has paused while typing to you (%s)
ms_MY: %s telah jeda ketika menaip kepada anda (%s)

en: %s has requested your attention!
ms_MY: %s meminta perhatian anda!

en: %s has returned from being away (%s)
ms_MY: %s telah kembali (%s)

en: %s has returned from being idle (%s)
ms_MY: %s telah kembali dari melahu (%s)

en: %s has sent you a message. (%s)
ms_MY: %s telah menghantar satu mesej kepada anda. (%s)

en: %s has set the topic to: %s
ms_MY: %s telah tetapkan tajuk ke: %s

en: %s has signed off (%s)
ms_MY: %s telah mendaftar keluar (%s)

en: %s has signed off.
ms_MY: %s telah mendaftar keluar.

en: %s has signed on (%s)
ms_MY: %s telah mendaftar masuk (%s)

en: %s has started typing to you (%s)
ms_MY: %s mula menaip kepada pada (%s)

en: %s has stopped typing to you (%s)
ms_MY: %s telah berhenti menaip kepada anda (%s)

en: %s is not a valid filename.
ms_MY: %s bukanlah nama fail yang sah.

en: %s is now known as %s
ms_MY: %s kini dikenali sebagai %s

en: %s is now known as %s.
ms_MY: %s kini dikenali sebagai %s.

en: %s is trying to start an unsupported media session type with you.
ms_MY: %s cuba memulakan jenis sesi media yang tidak disokong dengan anda.

en: %s just signed off
ms_MY: %s baru sahaja mendaftar keluar

en: %s just signed on
ms_MY: %s baru sahaja mendaftar masuk

en: %s left the room (%s).
ms_MY: %s meninggalkan bilik (%s)

en: %s left the room.
ms_MY: %s meninggalkan bilik.

en: %s said your nick in %s
ms_MY: %s menyebut gelaran ana di dalam %s

en: %s sent a message in %s
ms_MY: %s telah menghantar satu mesej di dalam %s

en: %s sent you a message
ms_MY: %s telah menghantar satu mesej kepada anda

en: %s wishes to start an audio session with you.
ms_MY: %s mahu memulakan sesi audio dengan anda.

en: %s%s%s%s has made %s his or her buddy%s%s
ms_MY: %s%s%s%s telah menjadikan %s sebagai rakan%s%s

en: %s%s%s%s wants to add %s to his or her buddy list%s%s
ms_MY: %s%s%s%s mahu menambah %s ke dalam senarai rakannya%s%s

en: %s, %d hour | %s, %d hours
ms_MY[0]: %s, %d jam

en: %s, %d minute | %s, %d minutes
ms_MY[0]: %s, %d minit

en: %s. Try `%s -h' for more information.
ms_MY: %s. Cuba `%s -h' untuk maklumat lanjut.

en: (%s) %s <AUTO-REPLY>: %s
ms_MY: (%s) %s <AUTO-BALAS>: %s

en: (Code %s)
ms_MY: (Kod %s)

en: (Custom)
ms_MY: (Suai)

en: (DOES NOT MATCH)
ms_MY: (TIDAK SEPADAN)

en: (Optional) A_lias:
ms_MY: (Pilihan) A_lias:

en: (Optional) _Invite message:
ms_MY: (Pilihan) Mesej _jemput:

en: (You probably forgot to 'make install'.)
ms_MY: (Anda mungkin lupa untuk 'make install'.)

en: (default)
ms_MY: (lalai)

en: (no topic set)
ms_MY: (tiada tajuk ditetapkan)

en: (none)
ms_MY: (tiada)

en: (self-signed)
ms_MY: (ditandatangan-sendiri)

en: +++ %s became idle
ms_MY: +++ %s telah jadi melahu

en: +++ %s became unidle
ms_MY: +++ %s telah jadi aktif

en: +++ %s signed off
ms_MY: +++ %s mendaftar keluar

en: +++ %s signed on
ms_MY: +++ %s mendaftar masuk

en: 0 people in room
ms_MY: 0 orang di dalam bilik

en: <AUTO-REPLY>
ms_MY: <AUTO-BALAS>

en: <I>%s</I> removed all <I>%s's</I> modes
ms_MY: <I>%s</I> telah membuang semua mod <I>%s's</I>

en: <I>%s</I> removed all channel <I>%s</I> modes
ms_MY: <I>%s</I> membuang semua mod saluran <I>%s</I>

en: <I>%s</I> set <I>%s's</I> modes to: %s
ms_MY: <I>%s</I> tetapkan mod <I>%s</I> menjadi: %s

en: <I>%s</I> set channel <I>%s</I> modes to: %s
ms_MY: <I>%s</I>mod tetapkan saluran <I>%s</I> menjadi: %s

en: <b>%d new email.</b> | <b>%d new emails.</b>
ms_MY[0]: <b>%d emel baharu.</b>

en: <b>Account:</b> %s
ms_MY: <b>Akaun:</b> %s

en: <b>Channel Name:</b> %s
ms_MY: <b>Nama Saluran:</b> %s

en: <b>Conversation with %s on %s:</b><br>
ms_MY: <b>Perbualan dengan %s pada %s:</b><br>

en: <b>Filename:</b>
ms_MY: <b>Nama fail:</b>

en: <b>Group Title:</b> %s<br>
ms_MY: <b>Tajuk Kumpulan:</b> %s<br>

en: <b>Notes Group ID:</b> %s<br>
ms_MY: <b>ID Kumpulan Nota:</b> %s<br>

en: <b>Password:</b>
ms_MY: <b>Kata Laluan:</b>

en: <b>Plugin Details</b>
ms_MY: <b>Perincian Pemalam</b>

en: <b>Receiving As:</b>
ms_MY: <b>Menerima Sebagai:</b>

en: <b>Receiving From:</b>
ms_MY: <b>Menerima Daripada:</b>

en: <b>Sending As:</b>
ms_MY: <b>Menghantar Sebagai:</b>

en: <b>Sending To:</b>
ms_MY: <b>Menghantar Kepada:</b>

en: <b>Username:</b>
ms_MY: <b>Nama Pengguna:</b>

en: <b>Web site:</b>
ms_MY: <b>Laman sesawang:</b>

en: <b>Written by:</b>
ms_MY: <b>Ditulis oleh:</b>

en: <b>_Bold</b>
ms_MY: <b>_Tebal</b>

en: <br><b>Channel Cipher:</b> %s
ms_MY: <br><b>Sifer Saluran:</b> %s

en: <br><b>Channel Founder:</b> %s
ms_MY: <br><b>Pengasas Saluran:</b> %s

en: <br><b>Channel HMAC:</b> %s
ms_MY: <br><b>HMAC Saluran:</b> %s

en: <br><b>Channel Modes:</b>
ms_MY: <br><b>Mod Saluran:</b>

en: <br><b>Channel Topic:</b><br>%s
ms_MY: <br><b>Tajuk Saluran:</b><br>%s

en: <br><b>Founder Key Fingerprint:</b><br>%s
ms_MY: <br><b>Cap Jari Kunci Pengasas:</b><br>%s

en: <br><b>User Count:</b> %d
ms_MY: <br><b>Kiraan Pengguna:</b> %d

en: <font color="red"><b>Could not read file: %s</b></font>
ms_MY: <font color="red"><b>Tidak dapat baca fail: %s</b></font>

en: <font color="red"><b>Unable to find log path!</b></font>
ms_MY: <font color="red"><b>Tidak dapat cari laluan log!</b></font>

en: <h1>Conversation with %s</h1>
ms_MY: <h1>Perbualan dengan %s</h1>

en: <i>_Italic</i>
ms_MY: <i>_Condong</i>

en: <span size='larger' weight='bold'>Error saving image</span>
    
    %s
ms_MY: <span size='larger' weight='bold'>Ralat menyimpan imej</span>
    
    %s

en: <span size='larger' weight='bold'>Unrecognized file type</span>
    
    Defaulting to PNG.
ms_MY: <span size='larger' weight='bold'>Jenis fail tidak dikenalpasti</span>
    
    Dilalaikan ke PNG.

en: <span size='larger'>_Larger</span>
ms_MY: <span size='larger'>_Lebih Besar</span>

en: <span size='smaller'>_Smaller</span>
ms_MY: <span size='smaller'>Lebih _Kecil</span>

en: <span strikethrough='true'>Strikethrough</span>
ms_MY: <span strikethrough='true'>Coret Tembus</span>

en: <span weight="bold" size="larger">You have mail!</span>
ms_MY: <span weight="bold" size="larger">Anda ada mel!</span>

en: <u>_Underline</u>
ms_MY: <u>_Garis Bawah</u>

en: A custom smiley in the message is too large to send.
ms_MY: Smiley suai di dalam mesej terlalu besar untuk dihantarkan.

en: A folder with that name already exists
ms_MY: Satu folder dengan nama tersebut sudah wujud

en: A server is required to connect this account
ms_MY: Satu pelayan diperlukan untuk menyambung dengan akaun ini

en: AIM Account
ms_MY: Akaun AIM

en: A_ccount
ms_MY: A_kaun

en: Aborting DNS lookup in Tor Proxy mode.
ms_MY: Menghenti paksa carian DNS dalam mod Proksi Tor.

en: About %s
ms_MY: Perihal %s

en: Accept
ms_MY: Terima

en: Accept certificate for %s?
ms_MY: Terima sijil untuk %s?

en: Accept chat invitation?
ms_MY: Terima jemputan sembang?

en: Account
ms_MY: Akaun

en: Account does not support PEP, can't set mood
ms_MY: Akaun tidak menyokong PEP, tidak dapat tetapkan mood

en: Account has been disabled
ms_MY: Akaun telah dilumpuhkan

en: Account successfully unregistered
ms_MY: Akaun berjaya dinyahdaftarkan

en: Account was not added
ms_MY: Akaun tidak ditambah

en: Account was not modified
ms_MY: Akaun tidak diubahsuai

en: Account:
ms_MY: Akaun:

en: Account: %s (%s)
ms_MY: Akaun: %s (%s)

en: Accounts
ms_MY: Akaun

en: Action
ms_MY: Tindakan

en: Action Message Name Color
ms_MY: Warna Nama Mesej Tindakan

en: Actions
ms_MY: Tindakan

en: Ad_vanced
ms_MY: _Lanjutan

en: Add
ms_MY: Tambah

en: Add / Remove
ms_MY: Tambah / Buang

en: Add Account
ms_MY: Tambah Akaun

en: Add Buddy
ms_MY: Tambah Rakan

en: Add Buddy Pounce
ms_MY: Tambah Terjah Rakan

en: Add Buddy Pounce...
ms_MY: Tambah Terjah Rakan...

en: Add Buddy _Pounce...
ms_MY: Tambah Terjah _Rakan...

en: Add C_hat...
ms_MY: Tambah S_embang...

en: Add Channel Private Group
ms_MY: Tambah Kumpulan Persendirian Saluran

en: Add Channel Public Key
ms_MY: Tambah Kunci Awam Saluran

en: Add Chat
ms_MY: Tambah Sembang

en: Add Group
ms_MY: Tambah Kumpulan

en: Add Private Group
ms_MY: Tambah Kumpulan Persendirian

en: Add _Buddy...
ms_MY: Tambah _Rakan...

en: Add a buddy.
ms_MY: Tambah seorang rakan.

en: Add buddy to _group:
ms_MY: Tambah rakan ke dalam _kumpulan:anda?

en: Add buddy to your list?
ms_MY: Tambah rakan ke dalam senarai anda?

en: Add in group
ms_MY: Tambah dalam kumpulan

en: Add to chat
ms_MY: Tambah ke sembang

en: Add to chat...
ms_MY: Tambah ke sembang...

en: Address
ms_MY: Alamat

en: Address already in use.
ms_MY: Alamat sudah digunakan.

en: Afraid
ms_MY: Takut

en: Afrikaans
ms_MY: Afrika

en: Albanian
ms_MY: Albania

en: Algorithm: 	%s
ms_MY: Algoritma: 	%s

en: Alias (optional)
ms_MY: Alias (pilihan)

en: Alias Buddy
ms_MY: Alias Rakan

en: Alias Chat
ms_MY: Alias Sembang

en: Alias Contact
ms_MY: Alias Kenalan

en: All
ms_MY: Semua

en: All Conversations
ms_MY: Semua Perbualan

en: All people
ms_MY: Semua orang

en: Alphabetically
ms_MY: Secara berabjad

en: Already Registered
ms_MY: Sudah Daftar

en: Always
ms_MY: Sentiasa

en: Amazed
ms_MY: Teruja

en: Amharic
ms_MY: Amhar

en: An error occurred while opening the file.
ms_MY: Satu ralat berlaku ketika membuka fail.

en: An error occurred while updating the directory
ms_MY: Satu ralat berlaku ketika mengemaskini direktori

en: An unknown certificate error occurred.
ms_MY: Ralat sijil yang tidak diketahui telah berlaku.

en: Angry
ms_MY: Marah

en: Animate
ms_MY: Animasikan

en: Announcement from %s
ms_MY: Pengumuman daripada %s

en: Anyone
ms_MY: Sesiapa Sahaja

en: Arabic
ms_MY: Arab

en: Are you sure you want to delete "%s"
ms_MY: Anda pasti mahu memadam "%s"

en: Are you sure you want to delete %s?
ms_MY: Anda pasti mahu memadam %s?

en: Are you sure you want to remove %s?
ms_MY: Anda pasti mahu membuang %s?

en: Argentine Spanish
ms_MY: Sepanyol Argentina

en: Armenian
ms_MY: Armenia

en: Aroused
ms_MY: Terangsang

en: Ashamed
ms_MY: Malu

en: Ask
ms_MY: Tanya

en: Assamese
ms_MY: Asam

en: Asturian
ms_MY: Asturia

en: Attention received
ms_MY: Perhatian diterima

en: Audio/_Video Call
ms_MY: Panggilan Audio/_Video

en: Australian English
ms_MY: Inggeris Australia

en: Authenticate with SASL
ms_MY: Sahihkan dengan SASL

en: Authenticating
ms_MY: Mengesahihkan

en: Authenticating connection
ms_MY: Mengesahihkan sambungan

en: Authenticating...
ms_MY: Mengesahihkan...

en: Authentication Failure
ms_MY: Kegagalan Pengesahihan

en: Authentication failed
ms_MY: Pengesahihan gagal

en: Author
ms_MY: Pengarang

en: Authorization Aborted
ms_MY: Keizinan Dihenti Paksa

en: Authorization mechanism too weak
ms_MY: Mekanisma pengesahihan terlalu lemah

en: Authorize
ms_MY: Sahkan

en: Authorize buddy?
ms_MY: Sahkan rakan?

en: Auto Accept
ms_MY: Auto Terima

en: Auto Reject
ms_MY: Auto Tolak

en: Auto-Join
ms_MY: Auto-Serta

en: Auto-detect incoming UTF-8
ms_MY: Auto-kesan UTF-8 masuk

en: Auto-join
ms_MY: Auto-sertai

en: Auto-response sent:
ms_MY: Auto-renspon hantar:

en: Autoaccept
ms_MY: Autoterima

en: Autoaccept File Transfers...
ms_MY: Autoterima Pemindahan Fail...

en: Autoaccept complete
ms_MY: Autoterima selesai

en: Automatic
ms_MY: Automatik

en: Available
ms_MY: Tersedia

en: Available Conferences
ms_MY: Sidang Tersedia

en: Away
ms_MY: Keluar

en: Away Text
ms_MY: Teks Keluar

en: Awesome
ms_MY: Hebat

en: BOSH URL
ms_MY: URL BOSH

en: Bac_kground color
ms_MY: Warna latar _belakang

en: Background Color
ms_MY: Warna Latar Belakang

en: Bad Format
ms_MY: Format Teruk

en: Bad Namespace Prefix
ms_MY: Awalan Ruang Nama Teruk

en: Bad Request
ms_MY: Permintaan Teruk

en: Bad mode
ms_MY: Mod teruk

en: Ban List
ms_MY: Senarai Hitam

en: Based on keyboard use
ms_MY: Berdasarkan pada penggunaan papan kekunci

en: Became idle
ms_MY: Jadi melahu

en: Becomes _idle
ms_MY: Jadi m_elahu

en: Becomes idle
ms_MY: Jadi melahu

en: Beep too!
ms_MY: Bip juga!

en: Belarusian Latin
ms_MY: Latin Belarus

en: Birth Day
ms_MY: Tarikh Lahir

en: Birth Year
ms_MY: Tahun Lahir

en: Birthday
ms_MY: Hari Lahir

en: Block
ms_MY: Sekat

en: Block/Unblock
ms_MY: Sekat/Nyahsekat

en: Block/Unblock...
ms_MY: Sekat/Nyahsekat...

en: Blocked
ms_MY: Disekat

en: Bokmål Norwegian
ms_MY: Norway Bokmål

en: Bold
ms_MY: Tebal

en: Bonjour Protocol Plugin
ms_MY: Pemalam Protokol Bonjour

en: Bored
ms_MY: Bosan

en: Bosnian
ms_MY: Bosnia

en: Both
ms_MY: Kedua-duanya

en: Br_owse...
ms_MY: Laya_r...

en: Brave
ms_MY: Berani

en: British English
ms_MY: Inggeris British

en: Brows_e...
ms_MY: La_yar...

en: Buddies
ms_MY: Rakan

en: Buddy
ms_MY: Rakan

en: Buddy Alias
ms_MY: Alias Rakan

en: Buddy Icon
ms_MY: Ikon Rakan

en: Buddy Information
ms_MY: Maklumat Kawan

en: Buddy List
ms_MY: Senarai Rakan

en: Buddy List Storage Mode
ms_MY: Mod Storan Senarai Rakan

en: Buddy List Theme:
ms_MY: Tema Senarai Rakan

en: Buddy Notes
ms_MY: Nota Rakan

en: Buddy Pounces
ms_MY: Terjah Rakan

en: Buddy State Notification
ms_MY: Pemberitahuan Keadaan Rakan

en: Buddy logs in
ms_MY: Rakan mendaftar masuk

en: Buddy logs out
ms_MY: Rakan mendaftar keluar

en: Buddy name:
ms_MY: Nama rakan:

en: Buddy signs on/off
ms_MY: Rakan mendaftar masuk/keluar

en: Buddy's _username:
ms_MY: _Nama pengguna rakan:

en: Buddylist loaded successfully!
ms_MY: Senarai Rakan berjaya dimuatkan!

en: Build Information
ms_MY: Maklumat Binaan

en: Bulgarian
ms_MY: Bulgaria

en: Burmese
ms_MY: Burma

en: Busy
ms_MY: Sibuk

en: By Log Size
ms_MY: Mengikut Saiz Log

en: By Status
ms_MY: Mengikut Status

en: By account
ms_MY: Mengikut akaun

en: By group
ms_MY: Mengikut kumpulan

en: By recent log activity
ms_MY: Mengikut aktiviti log terkini

en: By status
ms_MY: Mengikut status

en: C_lear finished transfers
ms_MY: Ko_songkan pemindahan selesai

en: Calculating...
ms_MY: Mengira...

en: Call Command
ms_MY: Perintah Panggil

en: Call in progress.
ms_MY: Panggilan sedang berlangsung

en: Calling...
ms_MY: Memanggil...

en: Calm
ms_MY: Tenang

en: Canadian English
ms_MY: Inggeris Kanada

en: Cancel
ms_MY: Batal

en: Cancelled
ms_MY: Dibatalkan

en: Cannot add a contact to the same folder twice
ms_MY: Tidak dapat tambah satu kenalan ke dalam folder yang sama sekali lagi

en: Cannot add yourself
ms_MY: Tidak dapat tambah diri anda sendiri

en: Cannot call command
ms_MY: Tidak dapat panggil perintah

en: Cannot change nick
ms_MY: Tidak boleh ubah gelaran

en: Cannot create pounce
ms_MY: Tidak dapat cipta terjah

en: Cannot get channel information
ms_MY: Tidak dapat maklumat saluran

en: Cannot get room list
ms_MY: Tidak dapat maklumat senarai bilik

en: Cannot get server information
ms_MY: Tidak dapat maklumat pelayan

en: Cannot get server statistics
ms_MY: Tidak dapat statistik pelayan

en: Cannot get user information
ms_MY: Dapat dapat maklumat pengguna

en: Cannot join channel
ms_MY: Tidak dapat sertai saluran

en: Cannot join private group
ms_MY: Tidak dapat menyertai kumpulan persendirian

en: Cannot perform the key agreement
ms_MY: Tidak dapat lakukan perjanjian kunci

en: Cannot send a directory.
ms_MY: Tidak dapat hantar satu direktori.

en: Cannot send a file of 0 bytes.
ms_MY: Tidak dapat hantar fail 0 bait.

en: Cannot send file
ms_MY: Tidak dapat hantar fail

en: Cannot set IM key
ms_MY: Tidak dapat tetapkan kunci IM

en: Cannot set topic
ms_MY: Tidak dapat tetapkan tajuk

en: Cannot watch user
ms_MY: Tidak dapat pantau pengguna

en: Catalan
ms_MY: Catal

en: Cautious
ms_MY: Waspada

en: Certificate Export Error
ms_MY: Ralat Eksport Sijil

en: Certificate Import
ms_MY: Sijil Diimport

en: Certificate Import Error
ms_MY: Ralat Import Sijil

en: Certificate Information
ms_MY: Maklumat Sijil

en: Certificate Manager
ms_MY: Pengurus Sijil

en: Certificate for %s
ms_MY: Sijil untuk %s

en: Certificates
ms_MY: Sijil

en: Change Account Registration at %s
ms_MY: Ubah Pendaftaran Akaun di %s

en: Change Password...
ms_MY: Ubah Kata Laluan...

en: Change Registration
ms_MY: Ubah Pendaftaran

en: Change Size
ms_MY: Ubah Saiz

en: Change XMPP Password
ms_MY: Ubah Kata Laluan XMPP

en: Change password for %s
ms_MY: Ubah kata laluan untuk %s

en: Change status broadcasting
ms_MY: Ubah penyiaran status

en: Change status to
ms_MY: Ubah status kepada

en: Change status when idle
ms_MY: Ubah status ketika melahu

en: Change user information for %s
ms_MY: Ubah maklumat pengguna untuk %s

en: Channel
ms_MY: Saluran

en: Channel %s does not exist in the network
ms_MY: Saluran %s tidak wujud dalam rangkaian

en: Channel Authentication
ms_MY: Pengesahihan Saluran

en: Channel Information
ms_MY: Maklumat Saluran

en: Channel Passphrase
ms_MY: Frasa Laluan Saluran

en: Channel Public Keys List
ms_MY: Senarai Kunci Awam Saluran

en: Channel founder on <I>%s</I> is <I>%s</I>
ms_MY: Pengasas saluran <I>%s</I> ialah <I>%s</I>

en: Chat
ms_MY: Sembang

en: Chat _name:
ms_MY: _Nama sembang:

en: Chat error
ms_MY: Ralat sembang

en: Chats
ms_MY: Sembang

en: Check permissions and try again.
ms_MY: Periksa keizinan dan cuba lagi.

en: Choose Location...
ms_MY: Pilih Lokasi...

en: Choose...
ms_MY: Pilih...

en: Cipher
ms_MY: Sifer

en: Ciphers
ms_MY: Sifer

en: City
ms_MY: Bandar

en: Clear
ms_MY: Kosongkan

en: Clear Scrollback
ms_MY: Kosongkan Tatal Balik

en: Clear finished transfers
ms_MY: Kosongkan pemindahan yang selesai

en: Client
ms_MY: Klien

en: Clipboard plugin
ms_MY: Pemalam papan keratan

en: Close
ms_MY: Tutup

en: Close Find bar
ms_MY: Tutup palang Cari

en: Close all tabs
ms_MY: Tutup semua tab

en: Close conversation
ms_MY: Tutup perbualan

en: Close other tabs
ms_MY: Tutup tab lain

en: Close this tab
ms_MY: Tutup tab ini

en: Close this window when all transfers _finish
ms_MY: Tutup tetingkap ini bila semua pemindahan _selesai

en: Close this window when all transfers finish
ms_MY: Tutup tetingkap ini bila semua pemindahan telah selesai

en: Cold
ms_MY: Dingin

en: Collapsed Background Color
ms_MY: Warna Latar Belakang Dikuncup

en: Collapsed Text
ms_MY: Teks Dikuncup

en: Color to draw hyperlinks.
ms_MY: Warna untuk lukis hiperpautan.

en: Color to draw the name of a message you received.
ms_MY: Warna untuk lukiskan nama mesej yang anda terima.

en: Color to draw the name of a message you sent.
ms_MY: Warna untuk lukiskan nama mesej yang anda hantar.

en: Color to draw the name of an action message.
ms_MY: Warna untuk lukiskan nama mesej tindakan.

en: Command
ms_MY: Perintah

en: Common name: %s
    
    Issued By: %s
    
    Fingerprint (SHA1): %s
    
    Activation date: %s
    Expiration date: %s
ms_MY: Nama umum: %s
    
    Dikeluarkan Oleh: %s
    
    Capjari (SHA1): %s
    
    Tarikh pengaktifan: %s
    Tarikh luput: %s

en: Common name: %s
    
    SHA1 fingerprint:
    %s
ms_MY: Nama umum: %s
    
    Cap jari SHA 1
    %s

en: Common name: %s %s
    Fingerprint (SHA1): %s
ms_MY: Nama umum: %s %s
    Cap jari (SHA 1): %s

en: Computer
ms_MY: Komputer

en: Conference Closed
ms_MY: Sidang Ditutup

en: Conference does not exist
ms_MY: Sidang tidak wujud

en: Conference error
ms_MY: Ralat sidang

en: Conference not found
ms_MY: Sidang tidak ditemui

en: Confident
ms_MY: Yakin

en: Configuration error
ms_MY: Ralat konfigurasi

en: Configure Ciphers and other Settings for the NSS SSL/TLS Plugin
ms_MY: Konfigur Sifer dan lain-lain Tetapan untuk Pemalam SSL/TLS NSS

en: Configure Pl_ugin
ms_MY: Konfigur Pe_malam

en: Configure Plugin
ms_MY: Konfigur Pemalam

en: Confirm Remove
ms_MY: Sahkan Pembuangan

en: Confirm certificate delete
ms_MY: Sahkan pemadaman sijil

en: Confirm close
ms_MY: Sahkan tutup

en: Conflict
ms_MY: Konflik

en: Confused
ms_MY: Keliru

en: Connect port
ms_MY: Sambung port

en: Connect server
ms_MY: Sambung pelayan

en: Connected
ms_MY: Bersambung

en: Connecting
ms_MY: Menyambung

en: Connecting to SILC Server
ms_MY: Menyambung ke Pelayan SILC

en: Connection Error
ms_MY: Ealat Sambungan

en: Connection Timeout
ms_MY: Sambungan Tamat Masa

en: Connection failed
ms_MY: Sambungan gagal

en: Connection interrupted by other software on your computer.
ms_MY: Sambungan disampuk oleh perisian lain dalam komputer anda.

en: Connection refused.
ms_MY: Sambungan ditolak.

en: Connection security
ms_MY: Keselamatan sambungan

en: Connection timed out
ms_MY: Sambungan tamat masa

en: Connection timed out.
ms_MY: Sambungan tamat masa.

en: Console Beep
ms_MY: Bip Konsol

en: Contact Text
ms_MY: Teks Kenalan

en: Contact/Chat Background Color
ms_MY: Warna Latar Belakang Kenalan/Sembang

en: Contented
ms_MY: Hina

en: Continue
ms_MY: Teruskan

en: Conversation
ms_MY: Perbualan

en: Conversation in %s on %s
ms_MY: Perbualan dalam %s pada %s

en: Conversation with %s on %s
ms_MY: Perbualan dengan %s pada %s

en: Conversations
ms_MY: Perbualan

en: Conversations in %s
ms_MY: Perbualan dalam %s

en: Conversations with %s
ms_MY: Perbualan dengan %s

en: Could not change nick
ms_MY: Tidak dapat ubah gelaran

en: Could not connect to the remote party
ms_MY: Tidak dapat sambung ke parti jauh

en: Could not get details for user %s (%s).
ms_MY: Tidak memperoleh perincian pengguna %s (%s).

en: Could not kill user
ms_MY: Tidak dapat matikan pengguna

en: Could not load public key
ms_MY: Tidak dapat muatkan kunci awam

en: Could not perform key agreement for file transfer
ms_MY: Tidak dapat melakukan perjanjian kunci untuk pemindahan fail

en: Could not recognize the host of the username you entered
ms_MY: Tidak dapat kenalpasti hos nama pengguna yang anda masukkan

en: Could not send
ms_MY: Tidak dapat hantar

en: Could not start the file transfer
ms_MY: Tidak dapat memulakan pemindahan fail

en: Could not unload plugin
ms_MY: Tidak dapat menyahmuat pemalam

en: Couldn't find X display
ms_MY: Tidak dapat cari paparan X

en: Couldn't find window
ms_MY: Tidak dapat cari tetingkap

en: Couldn't load buddylist
ms_MY: Tidak dapat muatkan senarai rakan

en: Country
ms_MY: Negara

en: Country: 	%s
ms_MY: Negara: 	%s

en: Crazy
ms_MY: Gila

en: Crazy Patch Writers
ms_MY: Penulis Tampalan Gila

en: Create
ms_MY: Cipta

en: Create New Conference...
ms_MY: Cipta Sidang Baharu...

en: Create New Room
ms_MY: Cipta Bilik Baharu

en: Create New SILC Key Pair
ms_MY: Cipta Pasangan Kunci SILC Baharu

en: Create SILC Key Pair...
ms_MY: Cipta Pasangan Kunci SILC...

en: Create _this new account on the server
ms_MY: Cipta akaun baha_ru ini pada pelayan

en: Create a new directory for each user
ms_MY: Cipta satu direktori baharu untuk setiap pengguna

en: Create conference with user
ms_MY: Cipta sidang dengan pengguna

en: Create this account on the server
ms_MY: Cipta akaun ini pada pelayan

en: Creating SILC key pair...
ms_MY: Mencipta pasangan kunci SILC...

en: Creating connection failed
ms_MY: Penciptaan sambungan gagal

en: Creative
ms_MY: Kreatif

en: Croatian
ms_MY: Croatia

en: Curious
ms_MY: Ingin Tahu

en: Current Developers
ms_MY: Pembangun Semasa

en: Current Translators
ms_MY: Penterjemah Semasa

en: DBus Example
ms_MY: Contoh DBus

en: DBus Plugin Example
ms_MY: Contoh Pemalam DBus

en: Danish
ms_MY: Denmark

en: Date
ms_MY: Tarikh

en: Debug Window
ms_MY: Tetingkap Nyahpepijat

en: Decrease Font Size
ms_MY: Kecilkan Saiz Fon

en: Default
ms_MY: Lalai

en: Delete
ms_MY: Padam

en: Delete Account
ms_MY: Padam Akaun

en: Delete Log...
ms_MY: Padam Log...?

en: Delete Log?
ms_MY: Padam Log?

en: Delete Status
ms_MY: Padam Status

en: Deny
ms_MY: Nafi

en: Department
ms_MY: Jabatan

en: Depressed
ms_MY: Tertekan

en: Description
ms_MY: Keterangan

en: Detach this tab
ms_MY: Tanggalkan tab ini

en: Device
ms_MY: Peranti

en: Directory Query Failed
ms_MY: Pertanyaan Direktori Gagal

en: Directory is not writable.
ms_MY: Direktori tidak boleh ditulis.

en: Disable _smileys in selected text
ms_MY: Lumpuhkan _smiley dalam teks terpilih

en: Disable when away
ms_MY: Lumpuhkan bila keluar

en: Disappointed
ms_MY: Kecewa

en: Disconnected by server
ms_MY: Terputus dengan pelayan

en: Disconnected.
ms_MY: Terputus.

en: Distracted
ms_MY: Terganggu

en: Do Not Disturb
ms_MY: Jangan Ganggu

en: Do not ask. Always save in pounce.
ms_MY: Jangan tanya. Sentiasa simpan dalam terjah.

en: Do not disturb
ms_MY: Jangan ganggu

en: Don't use encryption
ms_MY: Jangan guna penyulitan

en: Download %s: %s
ms_MY: Muat Turun %s: %s

en: Draw On Whiteboard
ms_MY: Lukis Atas Papan Putih

en: Duplicate title
ms_MY: Tajuk sudah ada

en: Dutch, Flemish
ms_MY: Belanda, Flemish

en: ERROR
ms_MY: RALAT

en: E_xecute a command
ms_MY: _Lakukan perintah

en: Edit
ms_MY: Sunting

en: Edit Buddy Pounce
ms_MY: Sunting Terjah Rakan

en: Edit Chat
ms_MY: Sunting Sembang

en: Edit Notes...
ms_MY: Suntin Nota...

en: Edit Settings
ms_MY: Sunting Tetapan

en: Edit Status
ms_MY: Sunting Status

en: Edit User Mood
ms_MY: Sunting Mod Pengguna

en: Edit XMPP vCard
ms_MY: Sunting vCard XMPP

en: Email
ms_MY: Emel

en: Email Address
ms_MY: Alamat Emel

en: Email: 		%s
ms_MY: Emel: 		%s

en: Emails
ms_MY: Emel

en: Embarrassed
ms_MY: Malu

en: Empty groups
ms_MY: Kumpulan kosong

en: Enable Account
ms_MY: Benarkan Akaun

en: Enable Logging
ms_MY: Benarkan Pengelogan

en: Enable Sounds
ms_MY: Benarkan Bunyi

en: Enable typing notification
ms_MY: Benarkan pemberitahuan menaip

en: Enabled
ms_MY: Dibenarkan

en: Encoding
ms_MY: Pengekodan

en: Encodings
ms_MY: Pengekodan

en: Enter Password
ms_MY: Masukkan Kata Laluan

en: Enter a Conference Server
ms_MY: Masukkan Pelayan Sidang

en: Enter a User Directory
ms_MY: Masukkan satu Direktori Pengguna

en: Enter an alias for %s.
ms_MY: Masukkan alias untuk %s.

en: Enter an alias for this chat.
ms_MY: Masukkan alias untuk sembang ini.

en: Enter an alias for this contact.
ms_MY: Masukkan alias untuk kenalan ini.

en: Enter empty string to reset the name.
ms_MY: Masukkan rentetan kosong untuk tetapkan semula nama.

en: Enter password for %s (%s)
ms_MY: Masukkan kata laluan untuk %s (%s)

en: Enter the name of the group
ms_MY: Masukkan nama kumpulan

en: Enter your notes below...
ms_MY: Masukkan nota anda di bawah...

en: Envious
ms_MY: Cemburu

en: Error
ms_MY: Ralat

en: Error
ms_MY: Ralat

en: Error Reading %s
ms_MY: Ralat Membaca %s

en: Error accessing %s: 
    %s.
ms_MY: Ralat mencapai %s: 
    %s.

en: Error adding buddy
ms_MY: Ralat menambah rakan

en: Error adding group
ms_MY: Ralat menambah kumpulan

en: Error changing password
ms_MY: Ralat mengubah kata laluan

en: Error communicating with server
ms_MY: Ralat berkomunikasi dengan pelayan

en: Error communicating with server. Closing connection.
ms_MY: Ralat berkomunikasi dengan pelayan. Sambungan ditutup.

en: Error connecting to SILC Server
ms_MY: Ralat menyambung dengan Pelayan SILC

en: Error converting %s to punycode: %d
ms_MY: Ralat menukar %s ke punycode: %d

en: Error creating session: %s
ms_MY: Ralat mencipta sesi: %s

en: Error displaying MOTD
ms_MY: Ralat memaparkan MOTD

en: Error during connecting to SILC Server
ms_MY: Ralat ketika menyambung dengan Pelayan SILC

en: Error during file transfer
ms_MY: Ralat ketika pemindahan fail

en: Error in chat %s
ms_MY: Ralat dalam sembang %s

en: Error joining chat %s
ms_MY: Ralat menyertai sembang %s

en: Error launching "%s": %s
ms_MY: Ralat melancarkan "%s": %s

en: Error launching %s: %s
ms_MY: Ralat melancarkan %s: %s.

en: Error loading SILC key pair
ms_MY: Ralat memuatkan pasangan kunci SILC

en: Error loading plugin
ms_MY: Ralat memuatkan pemalam

en: Error loading the plugin.
ms_MY: Ralat memuatkan pemalam.

en: Error occurred
ms_MY: Ralat berlaku

en: Error occurred during key agreement
ms_MY: Ralat ketika perjanjian kunci

en: Error reading %s: 
    %s.
ms_MY: Ralat membaca %s: 
    %s.

en: Error reading file %s: 
    %s
ms_MY: Ralat membaca fail %s: 
    %s

en: Error reading from %s: %s
ms_MY: Ralat membaca dari %s: %s

en: Error reading from resolver process:
    %s
ms_MY: Ralat membaca dari proses pelerai:
    %s

en: Error resolving %s
ms_MY: Ralat meleraikan %s

en: Error resolving %s:
    %s
ms_MY: Ralat meleraikan %s:
    %s

en: Error resolving %s: %d
ms_MY: Ralat meleraikan %s: %d

en: Error retrieving room list
ms_MY: Ralat mendapatkan senarai bilik

en: Error running %s
ms_MY: Ralat menjalankan %s

en: Error unregistering account
ms_MY: Ralat menyahdaftar akaun

en: Error with your microphone
ms_MY: Ralat dengan mikrofon anda

en: Error with your webcam
ms_MY: Ralat dengan kamera sesawang anda

en: Error writing %s: 
    %s.
ms_MY: Ralat menulis %s: 
    %s.

en: Error writing to %s: %s
ms_MY: Ralat menulis ke %s: %s

en: Estonian
ms_MY: Estonia

en: Event
ms_MY: Peristiwa

en: Execute a command
ms_MY: Lakukan perintah

en: Expanded Background Color
ms_MY: Warna Latar Belakang Diperluaskan

en: Expanded Text
ms_MY: Teks Diperluaskan

en: Export to file %s failed.
    Check that you have write permission to the target path
ms_MY: Eksport ke fail %s mengalami kegagalan.
    Periksa sama ada anda memilik keizinan tulis ke laluan sasaran.

en: Extended Address
ms_MY: Alamat Tambahan

en: External User
ms_MY: Pengguna Luar

en: Failed
ms_MY: Gagal

en: Failed to change nickname
ms_MY: Gagal menukar gelaran

en: Failed to get connection: %s
ms_MY: Gagal mendapatkan sambungan: %s

en: Failed to get name: %s
ms_MY: Gagal mendapatkan nama: %s

en: Failed to get serv name: %s
ms_MY: Gagal mendapatkan nama serv: %s

en: Failed to set cmodes for %s
ms_MY: Gagal menetapkan cmode untuk %s

en: Failed to store image: %s
ms_MY: Gagal menyimpan imej: %s

en: Failure: Authentication failed
ms_MY: Gagal: Pengesahihan gagal

en: Failure: Incorrect signature
ms_MY: Gagal: Tandatangan salah

en: Failure: Invalid cookie
ms_MY: Gagal: Kuki tidak sah

en: Family Name
ms_MY: Nama Keluarga

en: Fatal Error
ms_MY: Ralat Mati

en: Feature Not Implemented
ms_MY: Fitur Belum Lagi Dilaksanakan

en: Feeling
ms_MY: Berasa

en: Female
ms_MY: Perempuan

en: File
ms_MY: Fail

en: File %s could not be imported.
    Make sure that the file is readable and in PEM format.
ms_MY: Fail %s tidak dapat diimport.
    Pastikan fail boleh dibaca dan dalam format PEM.

en: File Control
ms_MY: Kawalan Fail

en: File Send Failed
ms_MY: Penghantaran Fail Gagal

en: File Transfer
ms_MY: Pemindahan Fail

en: File Transfer Failed
ms_MY: Pemindahan Fail Gagal

en: File Transfers
ms_MY: Pemindahan Fail

en: File Transfers - %d%% of %d file | File Transfers - %d%% of %d files
ms_MY[0]: Pemindahan Fail - %d%% dari %d fail

en: File is not readable.
ms_MY: Fail tidak boleh dibaca.

en: File transfer _details
ms_MY: Pe_rincian pemindahan fail

en: File transfer already started
ms_MY: Pemindahan fail sudah bermula

en: File transfer cancelled
ms_MY: Pemindahan fail dibatalkan

en: File transfer complete
ms_MY: Pemindahan fail selesai

en: File transfer proxies
ms_MY: Proksi pemindahan fail

en: File transfer session does not exist
ms_MY: Sesi pemindahan fail tidak wujud

en: Filename
ms_MY: Nama Fail

en: Filename:
ms_MY: Nama Fail:

en: Fill out all fields completely.
ms_MY: Iai semua medan sepenuhnya.

en: Filter
ms_MY: Tapis

en: Filter:
ms_MY: Penapis:

en: Find
ms_MY: Cari

en: Find Rooms
ms_MY: Cari Bilik

en: Find buddies
ms_MY: Cari rakan

en: Find buddies...
ms_MY: Cari rakan...

en: Find:
ms_MY: Cari:

en: Finished
ms_MY: Selesai

en: Finnish
ms_MY: Finland

en: First Name
ms_MY: Nama Pertama

en: First name
ms_MY: Nama pertama

en: Font Face
ms_MY: Rupa Fon

en: Forbidden
ms_MY: Dilarang

en: Forcing Login
ms_MY: Memaksa Daftar Masuk

en: Foreground Color
ms_MY: Warna Latar Hadapan

en: Foreground _color
ms_MY: _Warna latar hadapan

en: French
ms_MY: Perancis

en: From
ms_MY: Daripada

en: Full Name
ms_MY: Nama Penuh

en: Full name
ms_MY: Nama penuh

en: GG server
ms_MY: Pelayan GG

en: GStreamer Failure
ms_MY: Kegagalan GStreamer

en: GStreamer failed to initialize.
ms_MY: Gstreamer gagal diawalkan.

en: Gadu-Gadu Protocol Plugin
ms_MY: Pemalam Protokol Gadu-Gadu

en: Gadu-Gadu User
ms_MY: Pengguna Gadu-Gadu

en: Galician
ms_MY: Galicia

en: Gender
ms_MY: Jantina

en: Generate Key Pair
ms_MY: Jana Pasangan Kunci

en: Geolocation
ms_MY: Geolokasi

en: Georgian
ms_MY: Georgia

en: German
ms_MY: Jerman

en: Get
ms_MY: Dapatkan

en: Get Away Message
ms_MY: Dapatkan Mesej Keluar

en: Get Info
ms_MY: Dapatkan Maklumat

en: Get Notes Address Book Info
ms_MY: Dapatkan Maklumat Buku Alamat Nota

en: Get Public Key
ms_MY: Dapatkan Kunci Awam

en: Get Public Key...
ms_MY: Dapatkan Kunci Awam...

en: Get User Info
ms_MY: Dapatkan Maklumat Pengguna

en: Get _Info
ms_MY: Dapatkan _Maklumat

en: Given Name
ms_MY: Nama Diberi

en: Goes away
ms_MY: Keluar

en: Gone
ms_MY: Hilang

en: Greek
ms_MY: Yunani

en: Group
ms_MY: Kumpulan

en: Group Items
ms_MY: Kelompok Item

en: Group Name
ms_MY: Nama Kumpulan

en: GroupWise Conference %d
ms_MY: Sidang GroupWise %d

en: Grouping
ms_MY: Pengelompokan

en: Guilty
ms_MY: Bersalah

en: Gujarati Language Team
ms_MY: Pasukan Bahasa Gujarati

en: Hangup
ms_MY: Letak

en: Happy
ms_MY: Suka Hati

en: Hebrew
ms_MY: Ibrani

en: Hidden or not logged-in
ms_MY: Tersembunyi atau tidak mendaftar-masuk

en: Hide Icon
ms_MY: Sembunyi Ikon

en: Hide When Offline
ms_MY: Sembunyi Bila Diluar-talian

en: Hide client identity
ms_MY: Sembunyi identiti klien

en: Highlight matches
ms_MY: Sorot padanan

en: History Plugin Requires Logging
ms_MY: Pemalam Sejarah Perlukan Pengelogan

en: Hit 'Enter' to find more rooms of this category.
ms_MY: Ketik 'Enter' untuk cari lagi bilik dalam kategori ini.

en: Homepage
ms_MY: Laman Sesawang

en: Hong Kong Chinese
ms_MY: Cina Hong Kong

en: Hopeful
ms_MY: Berharap

en: Host Gone
ms_MY: Hos Hilang

en: Host Name: 	%s
ms_MY: Nama Hos: 	%s

en: Host Unknown
ms_MY: Hos Tidak Diketahui

en: Host name
ms_MY: Nama hos

en: Hostname
ms_MY: Nama Hos

en: Hot
ms_MY: Panas

en: Humbled
ms_MY: Rendah Diri

en: Hungarian
ms_MY: Hungari

en: Hungry
ms_MY: Lapar

en: Hurt
ms_MY: Sakit

en: Hyper Active
ms_MY: Hiper Aktif

en: Hyperlink color
ms_MY: Warna hiperpautan

en: Hyperlink prelight color
ms_MY: Warna pracerah hiperpautan

en: Hyperlink visited color
ms_MY: Warna hiperpautan dilawati

en: IM With Password
ms_MY: IM Dengan Kata Laluan

en: IM with Key Exchange
ms_MY: IM dengan Pertukaran Kunci

en: IM with Password
ms_MY: IM dengan Kata Laluan

en: IP Address
ms_MY: Alamat IP

en: IPC Test Client
ms_MY: Klien Uji IPC

en: IPC Test Server
ms_MY: Pelayan Uji IPC

en: IRC Protocol Plugin
ms_MY: Pemalam Protokol IRC

en: Ident name
ms_MY: Nama pengenalan

en: Idle
ms_MY: Melahu

en: Idle %dd %dh %02dm
ms_MY: Melahu %dd %dh %02dm

en: Idle %dh %02dm
ms_MY: Melahu %dh %02dm

en: Idle %dm
ms_MY: Melahu %dm

en: Idle Text
ms_MY: Teks Melahu

en: Idle for
ms_MY: Melahu selama

en: Ignore
ms_MY: Abai

en: Improper Addressing
ms_MY: Pengalamatan Tidak Sempurna

en: In Love
ms_MY: Dilamun Cinta

en: In love
ms_MY: Dilamun Cinta

en: Incoming Call
ms_MY: Panggilan Masuk

en: Incompatible protocol version
ms_MY: Versi protokol tidak serasi

en: Incorrect Password
ms_MY: Kata Laluan Salah

en: Incorrect encoding in authorization
ms_MY: Pengekodan salah dalam pengesahihan

en: Incorrect password
ms_MY: Kata laluan salah

en: Incorrect username or password
ms_MY: Nama pengguna atau kata laluan salah

en: Increase Font Size
ms_MY: Tingkatkan Saiz Fon

en: Indonesian
ms_MY: Indonesia

en: Info
ms_MY: Maklumat

en: Info for %s
ms_MY: Maklumat untuk %s

en: Info for Group %s
ms_MY: Maklumat untuk Kumpulan %s

en: Information
ms_MY: Maklumat

en: Initializing SSL/TLS
ms_MY: Mengawalkan SSL/TLS

en: Initializing Stream
ms_MY: Mengawalkan Strim

en: Initiate Media
ms_MY: Awalkan Media

en: Insert IM Image
ms_MY: Sisip Imej IM

en: Insert Image
ms_MY: Sisip Imej

en: Insert Link
ms_MY: Sisip Pautan

en: Insert Smiley
ms_MY: Sisip Smiley

en: Install Plugin...
ms_MY: Pasang Pemalam...

en: Instant Messaging Client
ms_MY: Klien Pemesejan Segera

en: Interested
ms_MY: Berminat

en: Internal Server Error
ms_MY: Ralat Pelayan Dalaman

en: Internet Messenger
ms_MY: Pemesej Internet

en: Invalid Authorization Mechanism
ms_MY: Mekanisma Pengesahihan Tidak Sah

en: Invalid Directory
ms_MY: Direktori Tidak Sah

en: Invalid ID
ms_MY: ID tidak sah

en: Invalid Namespace
ms_MY: Ruang Nama Tidak Sah

en: Invalid Room Name
ms_MY: Nama Bilik Tidak Sah

en: Invalid Server
ms_MY: Pelayan Tidak Sah

en: Invalid Server Name
ms_MY: Nama Pelayan Tidak Sah

en: Invalid XML
ms_MY: XML tidak sah

en: Invalid XMPP ID
ms_MY: ID XMPP tidak sah

en: Invalid authzid
ms_MY: authzid tidak sah

en: Invalid challenge from server
ms_MY: Cabaran tidak sah daripada pelayan

en: Invalid nickname
ms_MY: Gelaran tidak sah

en: Invalid proxy settings
ms_MY: Tetapan proksi tidak sah

en: Invalid response from server
ms_MY: Respon tidak sah daripada pelayan

en: Invalid title
ms_MY: Tajuk tidak sah

en: Invert
ms_MY: Songsang

en: Invincible
ms_MY: Kebal

en: Invisible
ms_MY: Halimunan

en: Invitation from: %s
    
    Sent: %s
ms_MY: Jemputan daripada: %s
    
    Hantar: %s

en: Invitation only
ms_MY: Jemputan sahaja

en: Invitation to Conversation
ms_MY: Jemput menyertai Perbualan

en: Invite
ms_MY: Jemput

en: Invite Group to Conference...
ms_MY: Jemput Kumpulan menyertai Sidang...

en: Invite List
ms_MY: Senarai Jemput

en: Invite message (optional)
ms_MY: Mesej jemput (pilihan)

en: Invite to Conference
ms_MY: Jemput menyertai Sidang

en: Invite to Conference...
ms_MY: Jemput menyertai Sidang...

en: Invite to chat
ms_MY: Jemput ke sembang

en: Invite user to a conference
ms_MY: Jemput pengguna menyertai Sidang

en: Invite...
ms_MY: Jemput...

en: Is no longer i_dle
ms_MY: Tidak lagi m_elahu

en: Is no longer idle
ms_MY: Tidak lagi melahu

en: Italian
ms_MY: Itali

en: Italic
ms_MY: Condong

en: Item Not Found
ms_MY: Item Tidak Ditemui

en: Japanese
ms_MY: Jepun

en: Jealous
ms_MY: Jeles

en: Job Role
ms_MY: Pekerjaan

en: Job Title
ms_MY: Pekerjaan

en: Join
ms_MY: Sertai

en: Join Chat
ms_MY: Sertai Sembang

en: Join Chat...
ms_MY: Sertai Sembang...

en: Join Private Group
ms_MY: Sertai Kumpulan Persendirian

en: Join a Chat
ms_MY: Sertai Sembang

en: Kannada Translation team
ms_MY: Pasukan Penterjemahan Kannada

en: Kashmiri
ms_MY: Kashmir

en: Key Agreement
ms_MY: Perjanjian Kunci

en: Key Agreement failed
ms_MY: Perjanjian Kunci gagal

en: Key Exchange failed
ms_MY: Pertukaran Kunci gagal

en: Key Length: 	%d bits
ms_MY: Panjang Kunci: 	%d bits

en: Key Pair Generation failed
ms_MY: Penjanaan Pasangan Kunci gagal

en: Key agreement cannot be started with yourself
ms_MY: Perjanjian kunci tidak dapat dimulakan dengan diri anda sendiri

en: Key agreement failed
ms_MY: Perjanjian kunci gagal

en: Key agreement is already started
ms_MY: Perjanjian kunci sudah pun bermula

en: Key agreement was aborted
ms_MY: Perjanjian kunci telah dihenti paksa

en: Key length
ms_MY: Panjang kunci

en: Kicked (%s)
ms_MY: Ditendang Keluar (%s)

en: Kill User
ms_MY: Matikan Pengguna

en: Killed by %s (%s)
ms_MY: Dimatikan oleh %s (%s)

en: Korean
ms_MY: Korea

en: Last Known Client
ms_MY: Klien Terakhir Diketahui

en: Last Name
ms_MY: Nama Akhir

en: Last Said
ms_MY: Sebutan Terakhir

en: Last Seen
ms_MY: Terakhir Dilihat

en: Last created window
ms_MY: Tetingkap terakhir dicipta

en: Last name
ms_MY: Nama akhir

en: Lastlog plugin.
ms_MY: Pemalam Lastlog.

en: Latvian
ms_MY: Latvia

en: Layout
ms_MY: Bentangan

en: Level
ms_MY: Aras

en: List of %d user:
     | List of %d users:
ms_MY[0]: Senarai %d orang pengguna:

en: Listening to music
ms_MY: Mendengar muzik

en: Lithuanian
ms_MY: Lithuania

en: Load Buddylist...
ms_MY: Muat Senarai Rakan...

en: Load buddylist from file...
ms_MY: Muat senarai rakan dari fail...

en: Local Buddy List Only
ms_MY: Senarai Rakan Setempat Sahaja

en: Local File:
ms_MY: Fail Setempat:

en: Local Port
ms_MY: Port Setempat

en: Local Time
ms_MY: Waktu Setempat

en: Locality
ms_MY: Kawasan

en: Location
ms_MY: Lokasi

en: Log Deletion Failed
ms_MY: Pemadaman Log Gagal

en: Log IMs
ms_MY: Log IM

en: Log In
ms_MY: Daftar Masuk

en: Log Out
ms_MY: Daftar Keluar

en: Log chats
ms_MY: Log sembang

en: Log format
ms_MY: Format log

en: Log status change events
ms_MY: Log status perubahan peristiwa

en: Logged In
ms_MY: Telah Daftar Masuk

en: Logging
ms_MY: Pengelogan

en: Logging of this conversation failed.
ms_MY: Pengelogan bagi perbualan ini telah gagal.

en: Logging started. Future messages in this conversation will be logged.
ms_MY: Pengelogan bermula. Mesej akan datang dalam perbualan ini akan dilog.

en: Logging stopped. Future messages in this conversation will not be logged.
ms_MY: Pengelogan dihentikan. Mesej akan datang dalam perbualan ini tidak akan dilog.

en: Login Acknowledged
ms_MY: Daftar Masuk Dikenalpasti

en: Login Options
ms_MY: Pilihan Daftar Masuk

en: Login Redirected
ms_MY: Daftar Masuk Diarah Semula

en: Login name
ms_MY: Nama daftar masuk

en: Lonely
ms_MY: Sunyi

en: Lucky
ms_MY: Bertuah

en: MOTD for %s
ms_MY: MOTD untuk %s

en: Macedonian
ms_MY: Macedonia

en: Malay
ms_MY: Melayu

en: Male
ms_MY: Lelaki

en: Male or female
ms_MY: Lelaki atau perempuan

en: Malformed BOSH URL
ms_MY: URL BOSH cacat

en: Malformed XMPP ID
ms_MY: ID XMPP Cacat

en: Manually
ms_MY: Secara manual

en: Master archive is misconfigured
ms_MY: Arkib master tersalah konfigur

en: Maximum Version
ms_MY: Versi Maksimum

en: Mean
ms_MY: Nakal

en: Media Initiation Failed
ms_MY: Pengawalan Media Gagal

en: Media error
ms_MY: Ralat media

en: Merge Groups
ms_MY: Gabung Kumpulan

en: Merge List from Server
ms_MY: Gabung Senarai dari Pelayan

en: Merge and Save List to Server
ms_MY: Gabung dan Simpan Senarai ke Pelayan

en: Message
ms_MY: Mesej

en: Message (optional)
ms_MY: Mesej (pilihan)

en: Message Text
ms_MY: Teks Mesej

en: Message could not be sent.
ms_MY: Mesej tidak dapat dihantar.

en: Message delivery to %s failed: %s
ms_MY: Penghantaran mesej kepada %s gagal: %s

en: Message from %s
ms_MY: Mesej daripada %s

en: Message of the Day
ms_MY: Mesej Hari Ini

en: Message received
ms_MY: Mesej diterima

en: Message received begins conversation
ms_MY: Mesej diterima memulakan perbualan

en: Message sent
ms_MY: Mesej dihantar

en: Message was not sent, because you are not signed on.
ms_MY: Mesej tidak dihantar, kerana anda tidak mendaftar masuk.

en: Message:
ms_MY: Mesej:

en: Method:
ms_MY: Kaedah:

en: Microphone
ms_MY: Mikrofon

en: Middle Name
ms_MY: Nama Tengah

en: Minimum Version
ms_MY: Versi Minimum

en: Minutes
ms_MY: Minit

en: Minutes before changing status
ms_MY: Minit sebelum berubah status

en: Misc
ms_MY: Pelbagai

en: Missing protocol plugin for %s
ms_MY: Pemalam protokol hilang untuk %s

en: Mobile
ms_MY: Telefon Bimbit

en: Mobile Phone
ms_MY: Telefon Bimbit

en: Modify
ms_MY: Ubahsuai

en: Modify Account
ms_MY: Ubahsuai Akaun

en: Mongolian
ms_MY: Mongolia

en: Moody
ms_MY: Beremosi

en: Move to
ms_MY: Alih ke

en: Multiple plugins will be unloaded.
ms_MY: Pemalam berbilang akan dinyahmuatkan.

en: NAME
ms_MY: NAMA

en: NSS Preferences
ms_MY: Keutamaan NSS

en: Name
ms_MY: Nama

en: Name: %s
    Version: %s
    Description: %s
    Author: %s
    Website: %s
    Filename: %s
ms_MY: Nama: %s
    Versi: %s
    Keterangan: %s
    Pengarang: %s
    Laman Sesawang: %s
    Nama Fail: %s

en: Nepali
ms_MY: Nepal

en: Nested Grouping (experimental)
ms_MY: Pengelompokan Tersarang (eksperimental)

en: Nested Subgroup
ms_MY: Subkumpulan Tersarang

en: Network
ms_MY: Rangkaian

en: Network Statistics
ms_MY: Statistik Rangkaian

en: Network error.
ms_MY: Ralat rangkaian.

en: Network is empty
ms_MY: Rangkaian kosong

en: Neutral
ms_MY: Tanpa Perasaan

en: Never
ms_MY: Tidak Sesekali

en: New Account
ms_MY: Akaun Baharu

en: New Buddy Pounce
ms_MY: Terjah Rakan Baharu

en: New Conference
ms_MY: Sidang Baharu

en: New Event
ms_MY: Perisitwa Baharu

en: New Instant Message
ms_MY: Mesej Segera Baharu

en: New Line
ms_MY: Baris Baharu

en: New Mail
ms_MY: Mel Baharu

en: New _Message...
ms_MY: _Mesej Baharu...

en: New _mail notifications
ms_MY: Pemberitahuan _mel baharu

en: New mail notifications
ms_MY: Pemberitahuan emel baharu

en: New password
ms_MY: Kata laluan baharu

en: New password (again)
ms_MY: Kata laluan baharu (sekali lagi)

en: New passwords do not match.
ms_MY: Kata laluan baharu tidak sepadan.

en: New window
ms_MY: Tetingkap baharu

en: New...
ms_MY: Baharu...

en: Nick
ms_MY: Gelaran

en: Nickname
ms_MY: Gelaran

en: Nickname in use
ms_MY: Gelaran telah digunakan

en: No
ms_MY: Tidak

en: No Grouping
ms_MY: Tiada Pengelompokan

en: No MOTD available
ms_MY: Tiada MOTD tersedia

en: No Matches
ms_MY: Tiada Padanan

en: No Message of the Day available
ms_MY: Tiada Mesej Hari Ini

en: No Proxy
ms_MY: Tiada Proksi

en: No Sound
ms_MY: Tiada Bunyi

en: No actions available
ms_MY: Tiada tindakan tersedia

en: No configuration options for this plugin.
ms_MY: Tiada pilihan konfigurasi untuk pemalam ini.

en: No file transfer session active
ms_MY: Tiada sesi pemindahan fail yang aktif

en: No logs were found
ms_MY: Tiada log ditemui

en: No matches
ms_MY: Tiada padanan

en: No message
ms_MY: Tiada mesej

en: No name
ms_MY: Tiada nama

en: No public key was received
ms_MY: Tiada kunci awam diterima

en: No reason
ms_MY: Tiada sebab

en: No server statistics available
ms_MY: Tiada statistik pelayan tersedia

en: No session ID given
ms_MY: Tiada ID sesi diberi

en: No such channel
ms_MY: Tiada saluran sebegitu

en: No such command (in this context).
ms_MY: Tiada perintah sebegitu (dalam konteks ini).

en: No such command.
ms_MY: Tiada perintah sebegitu

en: No such nick or channel
ms_MY: Tiada gelaran atau saluran sebegitu

en: No users found
ms_MY: Tiada pengguna ditemui

en: Non-matching Hosts
ms_MY: Hos tidak-sepadan

en: None
ms_MY: Tiada

en: Normal
ms_MY: Biasa

en: Norwegian Nynorsk
ms_MY: Nynorsk Norway

en: Not Acceptable
ms_MY: Tidak Diterima

en: Not Allowed
ms_MY: Tidak Dibenarkan

en: Not Authorized
ms_MY: Tidak Diizinkan

en: Not Supported for NSS < 3.14
ms_MY: Tidak Disokong untuk NSS < 3.14

en: Not implemented yet.
ms_MY: Belum lagi dilaksanakan.

en: Not started
ms_MY: Tidak dimulakan

en: Not supported
ms_MY: Tidak disokong

en: Note
ms_MY: Nota

en: Notes
ms_MY: Nota

en: Notes Address Book Information
ms_MY: Maklumat Buku Alamat Nota

en: Notify When
ms_MY: Maklumkan Bila

en: Notify buddies when you are typing
ms_MY: Maklumkan rakan ketika anda sedang menaip

en: Notify with a toaster when
ms_MY: Maklumkan dengan toaster bila

en: Novell GroupWise Messenger Protocol Plugin
ms_MY: Pemalam Protokol Pemesej GroupWise Novell

en: Now Listening
ms_MY: Sedang Mendengar

en: Offline
ms_MY: Luar Talian

en: Offline Buddies
ms_MY: Rakan Luar Talian

en: Offline Text
ms_MY: Teks Luar Talian

en: Offline buddies
ms_MY: Rakan luar talian

en: Old flat format
ms_MY: Format flat lama

en: On Mobile
ms_MY: Guna Telefon Bimbit

en: One Time Password
ms_MY: Kata Laluan Sekali Sahaja

en: One Time Password Support
ms_MY: Sokongan Kata Laluan Sekali Sahaja

en: Online
ms_MY: Atas Talian

en: Online Buddies
ms_MY: Rakan Atas Talian

en: Online Services
ms_MY: Perkhidmatan Atas Talian

en: Online Status
ms_MY: Status Atas Talian

en: Online Text
ms_MY: Teks Atas Talian

en: Online since
ms_MY: Atas talian semenjak

en: Online/Offline
ms_MY: Atas Talian/Luar Talian

en: Online: %d
    Total: %d
ms_MY: Atas-Talian: %d
    Jumlah: %d

en: Only buddies
ms_MY: Hanya rakan

en: Only create TinyURL for URLs of this length or greater
ms_MY: Hanya cipta TinyURL bagi URL dengan panjang ini atau lebih

en: Only online
ms_MY: Hanya diatas talian

en: Only when available
ms_MY: Hanya ketika tersedia

en: Only when not available
ms_MY: Hanya ketika tidak tersedia

en: Ope_n an IM window
ms_MY: B_uka satu tetingkap IM

en: Open All Messages
ms_MY: Buka Semua Mesej

en: Open File...
ms_MY: Buka Fail...

en: Open Public Key...
ms_MY: Buka Kunci Awam...

en: Open an IM window
ms_MY: Buka satu tetingkap IM

en: Open...
ms_MY: Buka...

en: Operating System
ms_MY: Sistem Pengoperasian

en: Options
ms_MY: Pilihan

en: Organization
ms_MY: Organisasi

en: Organization Name
ms_MY: Nama Organisasi

en: Organization Unit
ms_MY: Unit Organisasi

en: Organization: 	%s
ms_MY: Organisasi: 	%s

en: Original password
ms_MY: Kata laluan asal

en: Others talk in chat
ms_MY: Orang lain berbual dalam sembang

en: Out of memory
ms_MY: Kehabisan ingatan

en: Outraged
ms_MY: Sangat Marah

en: PEM X.509 Certificate Export
ms_MY: Eksport Sijil PEM X.509

en: P_auses while typing
ms_MY: Jed_a ketika menaip

en: P_lay a sound
ms_MY: Ma_in satu bunyi

en: P_ounce only when my status is not Available
ms_MY: Ter_jah bila status saya tidak tersedia

en: P_roxy
ms_MY: P_roksi

en: Pa_ssword:
ms_MY: Ka_ta Laluan:

en: Paging
ms_MY: Kelui

en: Passphrase
ms_MY: Frasa Laluan

en: Passphrase (retype)
ms_MY: Frasa Laluan (taip semula)

en: Passphrase required
ms_MY: Frasa laluan diperlukan

en: Passphrases do not match
ms_MY: Frasa laluan tidak sepadan

en: Password
ms_MY: Kata Laluan

en: Password (again)
ms_MY: Kata laluan (sekali lagi)

en: Password Changed
ms_MY: Kata Laluan Berubah

en: Password has expired
ms_MY: Kata laluan telah tamat tempoh

en: Password is required to sign on.
ms_MY: Kata laluan diperlukan untuk mendaftar masuk.

en: Password:
ms_MY: Kata laluan:

en: Past Translators
ms_MY: Penterjemah Dahulu

en: Paste as Plain _Text
ms_MY: Tampal sebagai _Teks Biasa

en: Pause
ms_MY: Jeda

en: Paused while typing
ms_MY: Dijeda ketika menaip

en: Pauses while typing
ms_MY: Jeda ketika menaip

en: Payment Required
ms_MY: Pembayaran Diperlukan

en: Performing key exchange
ms_MY: Melakukan pertukaran kunci

en: Perl Plugin Loader
ms_MY: Pemuat Pemalam Perl

en: Permission denied
ms_MY: Keizinan dinafikan

en: Persian
ms_MY: Parsi

en: Person enters chat
ms_MY: Individu yang memasuki sembang

en: Person leaves chat
ms_MY: Individu yang keluar dari sembang

en: Personal Information
ms_MY: Maklumat Peribadi

en: Personal Title
ms_MY: Pangkat

en: Phone
ms_MY: Telefon

en: Photo
ms_MY: Foto

en: Pidgin Internet Messenger
ms_MY: Pemesej Internet Pidgin

en: Ping failed
ms_MY: Ping gagal

en: Place Closed
ms_MY: Tempat Ditutup

en: Place tagged
ms_MY: Tempat ditag

en: Plain text
ms_MY: Teks biasa

en: Plaintext Authentication
ms_MY: Pengesahihan Plaintext

en: Play a sound
ms_MY: Mainkan bunyi

en: Please Update the necessary fields.
ms_MY: Sila Kemaskini medan yang diperlukan.

en: Please enter a buddy to pounce.
ms_MY: Sila masukkan rakan untuk diterjah.

en: Please enter a different title for the status.
ms_MY: Sila masukkan tajuk lain untuk status.

en: Please enter a non-empty title for the status.
ms_MY: Sila masukkan tajuk bukan-kosong untuk status.

en: Please enter buddy information.
ms_MY: Sila masukkan maklumat rakan.

en: Please enter the URL of the link that you want to insert.
ms_MY: Sila masukkan URL pautan yang anda mahu sisipkan.

en: Please enter the name of the chat you want to join.
ms_MY: Sila masukkan nama sembang yang anda mahu sertai.

en: Please enter the new name for %s
ms_MY: Sila masukkan nama baharu untuk %s

en: Please enter the username or alias of the person whose log you would like to view.
ms_MY: Sila masukkan nama pengguna atau alias individu yang mana lognya anda mahu lihat.

en: Please enter the username or alias of the person you would like to Block/Unblock.
ms_MY: Sila masukkan nama pengguna  atau alias individu yang anda mahu Sekat/Nyahsekat.

en: Please enter the username or alias of the person you would like to IM.
ms_MY: Sila masukkan nama pengguna atau alias individu yang anda mahu IMkan.

en: Please enter your current password and your new password.
ms_MY: Sila masukkan kata laluan semasa anda dan juga kata laluan baharu anda.

en: Please enter your new password
ms_MY: Sila masukkna kata laluan baharu anda

en: Please fill out the information below to change your account registration.
ms_MY: Sila isi maklumat di bawah untuk mengubah pendaftaran akaun anda.

en: Please fill out the information below to register your new account.
ms_MY: Sila isi maklumat di bawah untuk mendaftar akaun baharu anda.

en: Please open the debug window and try again to see the exact error message.
ms_MY: Sila buka tetingkap nyahpepijat dan cuba lagi untuk melihat mesej ralat yang sebenarnya.

en: Please select the resource of %s to which you would like to send a file
ms_MY: Sila pilih sumber %s yang anda mahu hantarkan fail

en: Please select your mood from the list
ms_MY: Sila pilih mood anda berdasarkan senarai

en: Please specify a new nickname for you.
ms_MY: Sila nyatakan gelaran baharu anda.

en: Please wait while TinyURL fetches a shorter URL...
ms_MY: Tunggu sebentar ketika TinyURL mendapatkan URL pendek...

en: Please, enter your search criteria below
ms_MY: Sila masukkan kriteria gelintar anda di bawah

en: Plu_gins
ms_MY: Pe_malam

en: Plugin Information
ms_MY: Maklumat Pemalam

en: Plugin need to be loaded before you can configure it.
ms_MY: Pemalam perlu dimuatkan sebelum anda boleh mengkonfigurkannya.

en: Plugins
ms_MY: Pemalam

en: Policy Violation
ms_MY: Pelanggaran Polisi

en: Pop up a notification
ms_MY: Timbulkan pemberitahuan

en: Portuguese
ms_MY: Portugis

en: Portuguese-Brazil
ms_MY: Portugis-Brazil

en: Possible Matches
ms_MY: Padanan yang Mungkin

en: Postal Code
ms_MY: Poskod

en: Postal code
ms_MY: Poskod

en: Pounce Target
ms_MY: Sasaran Terjah

en: Pounce When Buddy...
ms_MY: Terjah Bila Rakan...

en: Pounce on Whom
ms_MY: Terjah ketika Whom

en: Pounce only when my status is not Available
ms_MY: Hanya terjah bila status saya tidak Tersedia

en: Pr_eferences
ms_MY: Ke_utamaan

en: Pre_view
ms_MY: Pra_tonton

en: Preferences
ms_MY: Keutamaan

en: Preferred Contact
ms_MY: Kenalan Digemari

en: Preferred Language
ms_MY: Bahasa Digemari

en: Priority
ms_MY: Prioriti

en: Private Key file
ms_MY: Fail Kunci Persendirian

en: Private key file
ms_MY: Fail kunci persendirian

en: Pro_tocol:
ms_MY: Pro_tokol:

en: Process returned error code %d
ms_MY: Proses kembalikan kod ralat %d

en: Profiles
ms_MY: Profil

en: Progress
ms_MY: Kemajuan

en: Protocol
ms_MY: Protokol

en: Protocol:
ms_MY: Protokol:

en: Proud
ms_MY: Bangga

en: Provides alternate buddylist grouping options.
ms_MY: Sediakan pilihan pengelompokan senarai rakan alternatif.

en: Proxy
ms_MY: Proksi

en: Proxy _type:
ms_MY: _Jenis proksi:

en: Public Key Fingerprint
ms_MY: Cap Jari Kunci Awam

en: Public Key Information
ms_MY: Maklumat Kunci Awam

en: Public Key file
ms_MY: Fail Kunci Awam

en: Public key file
ms_MY: Fail kunci awam

en: Re-enable
ms_MY: Benarkan-semula

en: Re-enable Account
ms_MY: Benar-semula Akaun

en: Re-initializing Stream
ms_MY: Mengawalkan-semula Strim

en: Real Name
ms_MY: Nama Sebenar

en: Real Name: 	%s
ms_MY: Nama Sebenar: 	%s

en: Real name
ms_MY: Nama sebenar

en: Really delete certificate for %s?
ms_MY: Pasti mahu memadam sijil untuk %s?

en: Received
ms_MY: Diterima

en: Received Message Name Color
ms_MY: Warna Nama Mesej Diterima

en: Receiving
ms_MY: Menerima

en: Recipient Unavailable
ms_MY: Penerima Tidak Tersedia

en: Reconnect
ms_MY: Sambung Semula

en: Region
ms_MY: Wilayah

en: Register
ms_MY: Daftar

en: Register New Account at %s
ms_MY: Daftar Akaun Baharu di %s

en: Register New XMPP Account
ms_MY: Daftar Akaun XMPP Baharu

en: Registration Error
ms_MY: Ralat Pendaftaran

en: Registration Failed
ms_MY: Pendaftaran Gagal

en: Registration Required
ms_MY: Pendaftaran Diperlukan

en: Registration Successful
ms_MY: Pendaftaran Berjaya

en: Registration error
ms_MY: Ralat pendaftaran

en: Registration from %s successfully removed
ms_MY: Pendaftaran dari %s berjaya dibuang

en: Registration to %s successful
ms_MY: Pendaftaran %s berjaya

en: Reject
ms_MY: Tolak

en: Relieved
ms_MY: Lega

en: Remaining
ms_MY: Berbaki

en: Remember pass_word
ms_MY: Ingat kata _laluan

en: Remember password
ms_MY: Ingat kata-laluan

en: Remote Connection Failed
ms_MY: Sambungan Jauh Gagal

en: Remote Server Not Found
ms_MY: Pelayan Jauh Tidak Ditemui

en: Remote Server Timeout
ms_MY: Had Masa Tamat Pelayan Jauh

en: Remote disconnected
ms_MY: Jauh terputus

en: Remote host closed connection.
ms_MY: Hos jauh menutup sambungan.

en: Remove
ms_MY: Buang

en: Remove Buddy
ms_MY: Buang Rakan

en: Remove Chat
ms_MY: Buang Sembang

en: Remove Contact
ms_MY: Buang Kenalan

en: Remove Custom Icon
ms_MY: Buang Ikon Suai

en: Remove Group
ms_MY: Buang Kumpulan

en: Removing this contact will also remove all the buddies in the contact
ms_MY: Membuang kenalan ini akan juga membuang semua rakan di dalam kenalan.

en: Removing this group will also remove all the buddies in the group
ms_MY: Membuang kumpulan ini akan membuang semua rakan di dalam kumpulan

en: Rename
ms_MY: Nama semula

en: Report Idle time
ms_MY: Lapor masa Melahu

en: Requesting %s's attention...
ms_MY: Meminta perhatian %s...

en: Require encryption
ms_MY: Perlukan penyulitan

en: Required parameters not passed in
ms_MY: Parameter yang diperlukan tidak diluluskan

en: Reset
ms_MY: Tetap Semula

en: Reset Formatting
ms_MY: Tetap Semula Pemformatan

en: Reset IM Key
ms_MY: Tetap Semula Kunci IM

en: Reset Permanent
ms_MY: Tetapkan Semula Kekal

en: Reset Private Channel
ms_MY: Tetap Semula Saluran Persendirian

en: Reset Secret Channel
ms_MY: Tetapkan Semula Saluran Rahsia

en: Reset Topic Restriction
ms_MY: Tetapkan Semula Sekatan Tajuk

en: Resolver process exited without answering our request
ms_MY: Proses pelerai keluar tanpa membalas permintaan kami

en: Resource
ms_MY: Sumber

en: Resource Conflict
ms_MY: Konflik Sumber

en: Resource Constraint
ms_MY: Kekangan Sumber

en: Restricted XML
ms_MY: XML Terhad

en: Resubscribe
ms_MY: Langgan Semula

en: Resuming session
ms_MY: Menyambung semula sesi

en: Retired Crazy Patch Writers
ms_MY: Penulis Tampalan Gila Bersara

en: Retired Developers
ms_MY: Pembangun Bersara

en: Retrieve subscriptions from server
ms_MY: Menerima langganan dari pelayan

en: Retrieving...
ms_MY: Mendapatkan...

en: Returns from away
ms_MY: Kembali semula

en: Right click for more options.
ms_MY: Klik kanan untuk lagi pilihan.

en: Rockin'
ms_MY: Gaya Rock

en: Role
ms_MY: Peranan

en: Roles:
ms_MY: Peranan:

en: Romanian
ms_MY: Romania

en: Room Configuration Error
ms_MY: Ralat Konfigurasi Bilik

en: Room List
ms_MY: Senarai Bilik

en: Room _List
ms_MY: _Senarai Bilik

en: Roomlist
ms_MY: Senarai bilik

en: Run the command in a terminal
ms_MY: Jalankan perintah dalam terminal

en: Russian
ms_MY: Rusia

en: SASL authentication failed
ms_MY: Pengesahihan SASL gagal

en: SASL authentication failed: %s
ms_MY: Pengesahihan SASL gagal: %s

en: SASL error: %s
ms_MY: Ralat SASL: %s

en: SILC Protocol Plugin
ms_MY: Pemalam Protokol SILC

en: SSL Certificate Error
ms_MY: Ralat Sijil SSL

en: SSL Certificate Verification
ms_MY: Pengesahan Sijil SSL

en: SSL Connection Failed
ms_MY: Sambungan SSL Gagal

en: SSL Handshake Failed
ms_MY: Jabat Tangan SSL Gagal

en: SSL Host Certificate
ms_MY: Sijil Hos SSL

en: SSL Peers Cache
ms_MY: Cache Rakan SSL

en: SSL Servers
ms_MY: Pelayan SSL

en: SSL support unavailable
ms_MY: Sokongan SSL tidak tersedia

en: S_end To
ms_MY: _Hantar Kepada

en: Sad
ms_MY: Sedih

en: Sametime ID
ms_MY: ID Sametime

en: Satisfied
ms_MY: Puas Hati

en: Save
ms_MY: Simpan

en: Save Buddylist...
ms_MY: Simpan Senarai Rakan...

en: Save Conversation
ms_MY: Simpan Perbualan

en: Save Debug Log
ms_MY: Simpan Log Nyahpepijat

en: Save File...
ms_MY: Simpan Fail...

en: Save Icon
ms_MY: Simpan Ikon

en: Save Icon As...
ms_MY: Simpan Ikon Sebagai...

en: Save Image
ms_MY: Simpan Imej

en: Save and Use
ms_MY: Simpan dan Guna

en: Save buddylist...
ms_MY: Simpan senarai rakan...

en: Save password
ms_MY: SImpan kata laluan

en: Saved Statuses
ms_MY: Status Tersimpan

en: Saved...
ms_MY: Disimpan...

en: Scroll/Search:
ms_MY: Tatal/Gelintar:

en: Search
ms_MY: Gelintar

en: Search Directory
ms_MY: Gelintar Direktori

en: Search Results
ms_MY: Keputusan Gelintar

en: Search for Users...
ms_MY: Gelintar Pengguna...

en: Search for XMPP users
ms_MY: Gelintar pengguna XMPP

en: Search for a user
ms_MY: Gelintar pengguna

en: Search results for '%s'
ms_MY: Keputusan gelintar bagi '%s'

en: Secure File Transfer
ms_MY: Pemindahan Fail Selamat

en: See Other Host
ms_MY: Lihat Hos Lain

en: Select Background Color
ms_MY: Pilih Warna Latar Belakang

en: Select Font
ms_MY: Pilih Fon

en: Select Sound File...
ms_MY: Pilih Fail Bunyi...

en: Select Text Color
ms_MY: Pilih Warna Teks

en: Select User
ms_MY: Pilih Pengguna

en: Select a PEM certificate
ms_MY: Pilih sijil PEM

en: Select a Resource
ms_MY: Pilih satu Sumber

en: Select a file
ms_MY: Pilih satu fail

en: Select an action
ms_MY: Pilih satu tindakan

en: Select correct user
ms_MY: Pilih pengguna yang betul

en: Select plugin to install
ms_MY: Pilih pemalam untuk dipasang

en: Select the debug filter level.
ms_MY: Pilih aras tapis nyahpepijat.

en: Send Attention
ms_MY: Hantar Perhatian

en: Send File
ms_MY: Hantar Fail

en: Send IM...
ms_MY: Hantar IM...

en: Send Instant Message
ms_MY: Hantar Mesej Segera

en: Send Message
ms_MY: Hantar Mesej

en: Send TEST Announcement
ms_MY: Hantar Pengumuman UJIAN

en: Send To
ms_MY: Hantar Kepada

en: Send a _message
ms_MY: Hantar satu _mesej

en: Send a message
ms_MY: Hantar satu mesej

en: Sender
ms_MY: Pengirim

en: Sending
ms_MY: Menghantar

en: Sending Handshake
ms_MY: Menghantar Jabat Tangan

en: Sends a _message
ms_MY: Hantar satu _mesej

en: Sends a message
ms_MY: Hantar mesej

en: Senior Contributor/QA
ms_MY: Penyumbang Senior/SJ

en: Sent
ms_MY: Hantar

en: Sent Message Name Color
ms_MY: Warna Hantar Nama Mesej

en: Sent a message
ms_MY: Hantar satu mesej

en: Separate IM and Chat windows
ms_MY: Pisahkan tetingkap IM dengan Sembang

en: Serbian
ms_MY: Serbia

en: Serbian Latin
ms_MY: Latin Serbia

en: Server
ms_MY: Pelayan

en: Server Information
ms_MY: Maklumat Pelayan

en: Server Instructions: %s
ms_MY: Arahan Pelayan: %s

en: Server Overloaded
ms_MY: Pelayan Terlebih Muatan

en: Server Statistics
ms_MY: Statistik Pelayan

en: Server address
ms_MY: Alamat pelayan

en: Server closed the connection
ms_MY: Pelayan menutup sambungan

en: Server doesn't support blocking
ms_MY: Pelayan tidak menyokong penyekatan

en: Server port
ms_MY: Port pelayan

en: Service Unavailable
ms_MY: Perkhidmatan Tidak Tersedia

en: Set
ms_MY: Tetapkan

en: Set Account Idle Time
ms_MY: Tetapkan Masa Melahu Akaun

en: Set Alias
ms_MY: Tetapkan Alias

en: Set Autoaccept Setting
ms_MY: Tetapkan Tetapan Autoterima

en: Set Custom Icon
ms_MY: Tetapkan Ikon Suai

en: Set Custom Icon...
ms_MY: Tetapkan Ikon Suai...

en: Set IM Password
ms_MY: Tetapkan Kata Laluan IM

en: Set Nickname...
ms_MY: Tetapkan Gelaran...

en: Set Permanent
ms_MY: Tetapkan Kekal

en: Set Private Channel
ms_MY: Tetapkan Saluran Persendirian

en: Set Secret Channel
ms_MY: Tetapkan Saluran Rahsia

en: Set Topic Restriction
ms_MY: Tetapkan Sekatan Tajuk

en: Set URGENT for the terminal window.
ms_MY: Tetapkan SEGERA untuk tetingkap terminal.

en: Set User Info
ms_MY: Tetapkan Maklumat Pengguna

en: Set User Info...
ms_MY: Tetapkan Maklumat Pengguna...

en: Set User Limit
ms_MY: Tetapkan Had Pengguna

en: Set User Nickname
ms_MY: Tetakan Gelaran Pengguna

en: Set _Mood...
ms_MY: Tetapkan _Mood...

en: Shocked
ms_MY: Terkejut

en: Shortcut
ms_MY: Pintasan

en: Shorten URLs in messages using TinyURL
ms_MY: Pendekkan URL dalam mesej menggunakan TinyURL

en: Show
ms_MY: Tunjuk

en: Show All
ms_MY: Tunjuk Semua

en: Show Buddy _List
ms_MY: Tunjuk _Senarai Rakan

en: Show Custom Smileys
ms_MY: Tunjuk Smiley Suai

en: Show Idle Time
ms_MY: Tunjuk Masa Melahu

en: Show Offline Buddies
ms_MY: Tunjuk Rakan Luar Talian

en: Show Public Key
ms_MY: Tunjuk Kunci Awam

en: Show Timestamps
ms_MY: Tunjuk Setem Masa

en: Show When Offline
ms_MY: Tunjuk Bila Diluar-talian

en: Show status to:
ms_MY: Tunjuk status kepada:

en: Show when offline
ms_MY: Tunjuk bila diluar-talian

en: Shy
ms_MY: Malu

en: Si_gns on
ms_MY: Da_ftar masuk

en: Sick
ms_MY: Sakit

en: Signals Test
ms_MY: Uji Isyarat

en: Signed off
ms_MY: Daftar keluar

en: Signs o_ff
ms_MY: Daftar ke_luar

en: Signs off
ms_MY: Daftar keluar

en: Signs on
ms_MY: Daftar masuk

en: Simple Plugin
ms_MY: Pemalam Ringkas

en: Simplified Chinese
ms_MY: Cina Dipermudah

en: Single-use Certificate Verification
ms_MY: Pengesahan Sijil Sekali-guna

en: Size
ms_MY: Saiz

en: Sleepy
ms_MY: Mengantuk

en: Slovenian
ms_MY: Slovenia

en: Someone says your name in a chat
ms_MY: Seseorang menyebut nama anda di dalam sembang

en: Someone says your username in chat
ms_MY: Seseorang menyebut nama pengguna anda di dalam sembang

en: Someone speaks in a chat
ms_MY: Seseorang bercakap di dalam sembang

en: Sort
ms_MY: Isih

en: Sound Command
    (%s for filename)
ms_MY: Perintah Bunyi
    (%s untuk nama fail)

en: Sound Events
ms_MY: Peristiwa Bunyi

en: Sound Method
ms_MY: Kaedah Bunyi

en: Sound Options
ms_MY: Pilihan Bunyi

en: Sound Preferences
ms_MY: Keutamaan Bunyi

en: Sounds
ms_MY: Bunyi

en: Sounds when conversation has focus
ms_MY: Bunyikan ketika perbualan difokuskan

en: Spanish
ms_MY: Sepanyol

en: Speakers
ms_MY: Pembesar Suara

en: Specify a hostname
ms_MY: Nyatakan nama hos

en: Speed
ms_MY: Kelajuan

en: Speed:
ms_MY: Kelajuan:

en: Spooky
ms_MY: Menakutkan

en: Started typing
ms_MY: Mula menaip

en: Starting Services
ms_MY: Memulakan Perkhidmatan

en: Starts _typing
ms_MY: Mula _menaip

en: Starts typing
ms_MY: Mula menaip

en: State
ms_MY: Negeri

en: Status Text
ms_MY: Teks Status

en: Statuses
ms_MY: Status

en: Stop
ms_MY: Henti

en: Stopped typing
ms_MY: Berhenti menaip

en: Stops t_yping
ms_MY: Henti mena_ip

en: Stops typing
ms_MY: Henti menaip

en: Store notes on particular buddies.
ms_MY: Simpan nota rakan tertentu.

en: Stored Image
ms_MY: Imej Tersimpan

en: Stream Error
ms_MY: Ralat Strim

en: Street Address
ms_MY: Alamat Jalan

en: Strikethrough
ms_MY: Coret Tembus

en: Subject
ms_MY: Tajuk

en: Subscription
ms_MY: Langganan

en: Subscription Required
ms_MY: Langganan Diperlukan

en: Supported debug options are: plugins version
ms_MY: Pilihan nyahpepijat yang disokong ialah: versi pemalam

en: Supports
ms_MY: Sokongan

en: Swedish
ms_MY: Sweden

en: Synchronize List with Server
ms_MY: Segerak Senarai dengan Pelayan

en: Syntax Error:  You typed the wrong number of arguments to that command.
ms_MY: Ralat Sintaks: Anda masukkan nombor argumen yang salah untuk perintah tersebut.

en: System Log
ms_MY: Log Sistem

en: System Shutdown
ms_MY: Sistem Dimatikan

en: T.M.Thanh and the Gnome-Vi Team
ms_MY: Pasukan T.M.Thanh dan the Gnome-Vi

en: TLS/SSL Versions
ms_MY: Versi TLS/SSL

en: Tcl Plugin Loader
ms_MY: Pemuat Pemalam Tcl

en: Telephone
ms_MY: Telefon

en: Telephone Number
ms_MY: Nombor Telefon

en: Temporary Authentication Failure
ms_MY: Kegagalan Pengesahihan Sementara

en: Test
ms_MY: Uji

en: Thai
ms_MY: Siam

en: Thankful
ms_MY: Berterima Kasih

en: That command doesn't work on this protocol.
ms_MY: Perintah tidak berfungsi atas protokol ini.

en: That command only works in IMs, not chats.
ms_MY: Perintah ini hanya berfungsi dalam IM, bukannya sembang.

en: That command only works in chats, not IMs.
ms_MY: Perintah tersebut hanya berfungsi dalam sembang, bukannya IM.

en: The %s buddy is not trusted
ms_MY: Rakan %s tidak boleh dipercayai

en: The account has disconnected and you are no longer in this chat. You will be automatically rejoined in the chat when the account reconnects.
ms_MY: Akaun telah terputus dan akan tidak lagi berada dalam sembang ini. Anda akan sertai semula secara automatik ke dalam sembang tersebut bila akaun disambung-semula.

en: The account's protocol cannot be changed while it is connected to the server.
ms_MY: Protokol akaun tidak boleh diubah ketika ia bersambung ke pelayan.

en: The account's username cannot be changed while it is connected to the server.
ms_MY: Nama pengguna bagi akaun tidak boleh diubah ketika ia bersambung ke pelayan.

en: The background color for the buddy list
ms_MY: Warna latar belakang untuk senarai rakan

en: The background color of a collapsed group
ms_MY: Warna latar belakang bagi kumpulan dikuncup

en: The background color of a contact or chat
ms_MY: Warna latar belakang bagi kenalan atau sembangdikuncup

en: The background color of an expanded group
ms_MY: Warna latar belakang bagi kumpulan diperluaskan

en: The browser command "%s" is invalid.
ms_MY: Perintah pelayar "%s" tidak sah.

en: The call has been terminated.
ms_MY: Panggilan telah ditamatkan.

en: The certificate chain presented is invalid.
ms_MY: Rantaian sijl yang ada tidak sah.

en: The certificate for %s could not be validated.
ms_MY: Sijil untuk %s tidak dapat disahkan.

en: The certificate has been revoked.
ms_MY: Sijil telah ditarik balik.

en: The certificate has expired and should not be considered valid.  Check that your computer's date and time are accurate.
ms_MY: Sijil ini telah luput dan patut dianggap tidak sah. Periksa sama ada tarikh dan waktu komputer anda adalah tepat.

en: The certificate is not trusted because no certificate that can verify it is currently trusted.
ms_MY: Sijil ini tidak dipercayai kerana tiada sijil yang dapat mengesahkannya buat masa ini dipercayai.

en: The certificate is not valid yet.  Check that your computer's date and time are accurate.
ms_MY: Sijil ini belum lagi sah. Periksa sama ada tarikh dan waktu komputer anda adalah tepat.

en: The certificate is self-signed and cannot be automatically checked.
ms_MY: Sijil ini ditandatangan-sendiri dan tidak dapat disemak secara automatik.

en: The certificate presented is not issued to this domain.
ms_MY: Sijil yang ada tidak dikeluarkan untuk domain ini.

en: The color to use for the typing notification
ms_MY: Warna yang digunakan untuk pemberitahuan menaip

en: The default Pidgin status icon theme
ms_MY: Tema ikon status Pidgin lalai

en: The file was saved as %s.
ms_MY: Fail telah disimpan sebagai %s.

en: The following plugins will be unloaded.
ms_MY: Pemalam berikut akan dinyahmuatkan.

en: The font to use for the typing notification
ms_MY: Fon yang digunakan untuk pemberitahuan menaip

en: The layout of icons, name, and status of the buddy list
ms_MY: Bentangan ikon, nama, dan status senarai rakan

en: The message is too large.
ms_MY: Mesej terlalu besar.

en: The required fields are underlined.
ms_MY: Medan diperlukan telah digaris-bawahkan.

en: The selected account is not online.
ms_MY: Akaun yang dipilih tidak berada diatas-talian.

en: The selected file is not a valid plugin.
ms_MY: Fail terpilih bukanlah pemalam yang sah.

en: The server could not access the directory
ms_MY: Pelayan tidak dapat mencapai direktori

en: The server is unavailable; try again later
ms_MY: Pelayan tidak tersedia; cuba lagi kemudian

en: The text information for when a buddy has an unread message
ms_MY: Maklumat teks bila rakan mempunyai mesej belum dibaca

en: The text information for when a buddy is away
ms_MY: Maklumat teks bila rakan berada telah keluar

en: The text information for when a buddy is idle
ms_MY: Maklumat teks bila rakan sedang melahu

en: The text information for when a buddy is offline
ms_MY: Maklumat teks bila rakan berada diluar talian

en: The text information for when a buddy is online
ms_MY: Maklumat teks bila rakan berada diatas talian

en: The text information for when a contact is expanded
ms_MY: Maklumat teks bila kenalan diperluaskan

en: The text information for when a group is collapsed
ms_MY: Maklumat teks bila kumpulan dikuncup

en: The text information for when a group is expanded
ms_MY: Maklumat teks bila kumpulan diperluaskan

en: The text-shortcut for the smiley
ms_MY: Pintasan-teks untuk smiley

en: The topic is: %s
ms_MY: Tajuk ialah: %s

en: The user has blocked you
ms_MY: Pengguna telah menyekat anda

en: The user is either offline or you are blocked
ms_MY: Pengguna sama ada diluar talian atau anda telah menyekatnya

en: Theme Selections
ms_MY: Pemiluhan Tema

en: Theme failed to copy.
ms_MY: Tema gagal disalin.

en: Theme failed to load.
ms_MY: Tema gagal dimuatkan.

en: Theme failed to unpack.
ms_MY: Tema gagal dinyahpek.

en: There are no protocol plugins installed.
ms_MY: Tiada pemalam protokol dipasang.

en: There is no application configured to open this type of file.
ms_MY: Tiada aplikasi dikonfigur untuk membuka jenis fail ini.

en: Thirsty
ms_MY: Dahaga

en: This evaluation version does not allow more than ten users to log in at one time
ms_MY: Versi penilaian tidak membenarkan lebih daripada sepuluh pengguna mendaftar masuk pada satu masa

en: This plugin cannot be loaded because it was not built with X11 support.
ms_MY: Pemalam ini tidak dapat dimuatkan kerana ia tidak dibina dengan sokongan X11.

en: This protocol does not support chat rooms.
ms_MY: Protokol ini tidak menyokong bilik sembang.

en: This protocol does not support fetching the public alias.
ms_MY: Protokol ini tidak menyokong pemerolehan alias awam.

en: This protocol does not support setting a public alias.
ms_MY: Protokol ini tidak menyokong penetapan alias awam.

en: This smiley is disabled because a custom smiley exists for this shortcut:
     %s
ms_MY: Smiley ini dilumpuhkan kerana satu smiley suai telah wujud untuk pintasan ini:
    %s

en: This theme has no available smileys.
ms_MY: Tema ini tidak mempunyai smiley.

en: Thread creation failure: %s
ms_MY: Kegagalan penciptaan bebenang: %s

en: Time Elapsed:
ms_MY: Masa Berlalu:

en: Time Remaining:
ms_MY: Masa Berbaki:

en: Timeout during key agreement
ms_MY: Had masa tamat ketika perjanjian kunci

en: Timezone
ms_MY: Zon Waktu

en: Timezone (UTC)
ms_MY: Zon Waktu (UTC)

en: TinyURL (or other) address prefix
ms_MY: Awalan alamat TinyURL (atau yang lain)

en: TinyURL for above: %s
ms_MY: TinyURL untuk di atas: %s

en: TinyURL plugin
ms_MY: Pemalam TinyURL

en: Tired
ms_MY: Letih

en: Title
ms_MY: Tajuk

en: To
ms_MY: Kepada

en: Toaster plugin
ms_MY: Pemalam Toaster

en: Toggle Tag
ms_MY: Togol Tag

en: Topic
ms_MY: Topik

en: Topic too long
ms_MY: Tajuk terlalu panjang

en: Topic:
ms_MY: Tajuk:

en: Total Buddies
ms_MY: Jumlah Rakan

en: Total log size:
ms_MY: Jumlah saiz log:

en: Traditional Chinese
ms_MY: Cina Tradisional

en: Tune Album
ms_MY: Tala Album

en: Tune Artist
ms_MY: Tala Artis

en: Tune Comment
ms_MY: Tala Ulasan

en: Tune Genre
ms_MY: Tala Genre

en: Tune Time
ms_MY: Tala Waktu

en: Tune Title
ms_MY: Tala Tajuk

en: Tune Track
ms_MY: Tala Trek

en: Tune URL
ms_MY: Tala URL

en: Tune Year
ms_MY: Tala Tahun

en: Turkish
ms_MY: Turki

en: Type
ms_MY: Jenis

en: Type the host name for this certificate.
ms_MY: Jenis nama hos bagi sijil ini.

en: Type the host name this certificate is for.
ms_MY: Jenis nama hos bagi sijil ini

en: Typing
ms_MY: Menaip

en: Typing notification color
ms_MY: Warna pemberitahuan menaip

en: Typing notification font
ms_MY: Fon pemberitahuan menaip

en: Ubuntu Georgian Translators
ms_MY: Penterjemah Georgia Ubuntu

en: Ukranian
ms_MY: Ukraine

en: Un-Ignore
ms_MY: Nyah-Abai

en: Un_block
ms_MY: _Jangan Sekat

en: Unable to add %s to deny list (%s).
ms_MY: Tidak boleh tambah %s ke dalam senarai ditolak (%s).

en: Unable to add %s to your buddy list (%s).
ms_MY: Tidak boleh tambah %s ke dalam senarai rakan anda (%s).

en: Unable to add group
ms_MY: Tidak boleh tambah kumpulan

en: Unable to add group: group exists
ms_MY: Tidak boleh tambah kumpulan: kumpulan telah wujud

en: Unable to add user
ms_MY: Tidak boleh tambah pengguna

en: Unable to add user to privacy list (%s).
ms_MY: Tidak boleh tambah pengguna ke senarai persendirian (%s).

en: Unable to add user: user not found
ms_MY: Tidak boleh tambah pengguna: pengguna tidak ditemui

en: Unable to ban user %s
ms_MY: Tidak boleh sekat pengguna %s

en: Unable to configure
ms_MY: Tidak boleh konfingur

en: Unable to connect
ms_MY: Tidak boleh sambung

en: Unable to connect to %s
ms_MY: Tidak boleh sambung dengan %s

en: Unable to connect to %s: %s
ms_MY: Tidak boleh sambung dengan %s: %s

en: Unable to connect: %s
ms_MY: Tidak boleh sambung: %s

en: Unable to create SILC key pair
ms_MY: Tidak boleh cipta pasangan kunci SILC

en: Unable to create conference (%s).
ms_MY: Tidak boleh cipta sidang (%s)

en: Unable to create connection
ms_MY: Tidak boleh cipta sambungan

en: Unable to create listen socket
ms_MY: Tidak boleh dengar soket

en: Unable to create new resolver process
ms_MY: Tidak boleh cipta proses pelerai baharu

en: Unable to find Issuer Certificate
ms_MY: Tidak dapat cari Pengeluar Sijil

en: Unable to initialize SILC protocol
ms_MY: Tidak boleh awalkan protokol SILC

en: Unable to invite user (%s).
ms_MY: Tidak boleh jemput pengguna (%s).

en: Unable to kick user %s
ms_MY: Tidak boleh tendang pengguna %s

en: Unable to load SILC key pair
ms_MY: Tidak boleh muatkan pasangan kunci SILC

en: Unable to load SILC key pair: %s
ms_MY: Tidak boleh muatkan pasangan kunci SILC: %s

en: Unable to load the plugin
ms_MY: Tidak boleh muatkan pemalam

en: Unable to load your plugin.
ms_MY: Tidak boleh muatkan pemalam anda.

en: Unable to login: %s
ms_MY: Tidak boleh daftar masuk: %s

en: Unable to open URL
ms_MY: Tidak boleh buka URL

en: Unable to open file.
ms_MY: Tidak boleh buka fail.

en: Unable to ping user %s
ms_MY: Tidak boleh ping pengguna %s

en: Unable to read from network
ms_MY: Tidak boleh baca dari rangkaian

en: Unable to remove %s from privacy list (%s).
ms_MY: Tidak boleh buang %s dari senarai persendirian (%s).

en: Unable to save icon file to disk.
ms_MY: Tidak boleh simpan fail ikon ke dalam cakera.

en: Unable to save new account
ms_MY: Tidak boleh simpan akaun baharu

en: Unable to send file to %s, invalid JID
ms_MY: Tidak boleh hantar fail kepada %s, JID tidak sah

en: Unable to send file to %s, not subscribed to user presence
ms_MY: Tidak boleh hantar fail kepada %s, tidak melanggan pengguna tersebut

en: Unable to send file to %s, user does not support file transfers
ms_MY: Tidak boleh hantar fail kepada %s, pengguna tidak menyokong pemindahan fail

en: Unable to send file to %s, user is not online
ms_MY: Tidak boleh hantar fail kepada %s, pengguna tidak berada diatas talian

en: Unable to send message (%s).
ms_MY: Tidak boleh hantar mesej (%s).

en: Unable to send message to %s.
ms_MY: Tidak boleh hantar mesej kepada %s.

en: Unable to send message to %s. Could not create the conference (%s).
ms_MY: Tidak boleh hantar mesej kepada %s. Tidak dapat cipta sidang (%s).

en: Unable to send message to %s:
ms_MY: Tidak boleh menghantar mesej kepada %s:

en: Unable to send message.
ms_MY: Tidak boleh hantar mesej.

en: Unable to send message. Could not create the conference (%s).
ms_MY: Tidak boleh hantar mesej. Tidak dapat cipta sidang (%s).

en: Unable to send message. Could not get details for user (%s).
ms_MY: Tidak boleh hantar mesej. Tidak memperoleh perincian pengguna (%s).

en: Unable to send message:
ms_MY: Tidak boleh hantar mesej:

en: Unable to send message: The message is too large.
ms_MY: Tidak boleh hantar mesej. Mesej terlalu besar.

en: Unable to send request to resolver process
ms_MY: Tidak boleh hantar permintaan ke proses pelerai

en: Unable to validate certificate
ms_MY: Tidak boleh sahkan sijil

en: Unable to write to network
ms_MY: Tidak boleh tulis ke rangkaian

en: Unblock
ms_MY: Nyahsekat

en: Undefined Condition
ms_MY: Keadaan Tidak Ditakrif

en: Underline
ms_MY: Garis Bawah

en: Unexpected Request
ms_MY: Permintaan Tidak Dijangka

en: Ungroup Items
ms_MY: Nyahkelompok Item

en: Unknown
ms_MY: Tidak Diketahui

en: Unknown (0x%04x)<br>
ms_MY: Tidak diketahui (0x%04x)<br>

en: Unknown Error
ms_MY: Ralat Tidak Diketahui

en: Unknown Error in presence
ms_MY: Ralat Tidak Diketahui hadir

en: Unknown SSL error
ms_MY: Ralat SSL tidak diketahui

en: Unknown command
ms_MY: Perintah tidak diketahui

en: Unknown command.
ms_MY: Perintah tidak diketahui.

en: Unknown command: %s
ms_MY: Perintah tidak diketahui: %s

en: Unknown error
ms_MY: Ralat tidak diketahui

en: Unknown error: 0x%X
ms_MY: Ralat tidak diketahui: 0x%X

en: Unknown message
ms_MY: Mesej tidak diketahui

en: Unknown node type
ms_MY: Jenis nod tidak diketahui

en: Unknown pounce event. Please report this!
ms_MY: Peristiwa terjah tidak diketahui. Sila laporkannya!

en: Unknown reason
ms_MY: Sebab tidak diketahui

en: Unknown role: "%s"
ms_MY: Peranan tidak diketahui: "%s"

en: Unknown server response
ms_MY: Respon pelayan tidak diketahui

en: Unknown.
ms_MY: Tidak diketahui.

en: Unknown.... Please report this!
ms_MY: Tidak diketahui. Sila laporkannya!

en: Unload Plugins
ms_MY: Nyamuat Pemalam

en: Unread Messages
ms_MY: Mesej Belum Dibaca

en: Unregister
ms_MY: Nyahdaftar

en: Unregistration Error
ms_MY: Ralat Menyahdaftar

en: Unregistration Failed
ms_MY: Penyahdaftaran Gagal

en: Unregistration Successful
ms_MY: Penyahdaftaran Berjaya

en: Unset
ms_MY: Nyahtetap

en: Unsubscribe
ms_MY: Nyahlanggan

en: Unsupported Encoding
ms_MY: Pengekodan Tidak Disokong

en: Unsupported Stanza Type
ms_MY: Jenis Stanza Tidak Disokong

en: Unsupported Version
ms_MY: Versi Tidak Disokong

en: Unsupported public key type
ms_MY: Jenis kunci awal tidak disokong

en: Uptime
ms_MY: Masa Hidup

en: Usage: %s [OPTION]...
ms_MY: Penggunaan: %s [PILIHAN]...

en: Use
ms_MY: Guna

en: Use "/help &lt;command&gt;" for help on a specific command.
    The following commands are available in this context:
ms_MY: Guna \"/help &lt;command&gt;\" untuk bantuan bagi perintah tertentu.
    Peritnah berikut adalah tersedia dalam konteks ini:

en: Use Environmental Settings
ms_MY: Guna Tetapan Mesra Alam

en: Use GNOME Proxy Settings
ms_MY: Gua Tetapan Proksi GNOME

en: Use Global Proxy Settings
ms_MY: Gua Tetapan Proksi Sejagat

en: Use SSL
ms_MY: Guna SSL

en: Use UDP
ms_MY: Guna UDP

en: Use a different status for some accounts
ms_MY: Guna status berlainan untuk sesetengah akaun

en: Use encryption if available
ms_MY: Guna penyulitan jika tersedia

en: Use old-style SSL
ms_MY: Guna SSL gaya-lama

en: Use proxy
ms_MY: Guna proksi

en: Use tzc
ms_MY: Guna tzc

en: User
ms_MY: Pengguna

en: User <I>%s</I> is not present in the network
ms_MY: Pengguna <I>%s</I> tidak hadir dalam rangkaian

en: User ID
ms_MY: ID Pengguna

en: User Information
ms_MY: Maklumat Pengguna

en: User Limit
ms_MY: Had Pengguna

en: User Modes
ms_MY: Mod Pengguna

en: User Name
ms_MY: Nama Pengguna

en: User Name: 	%s
ms_MY: Nama Pengguna: 	%s

en: User Online Status Attributes
ms_MY: Atribut Status Atas Talian Pengguna

en: User Options
ms_MY: Pilihan Pengguna

en: User is not logged in
ms_MY: Pengguna tidak mendaftar masuk dalam tempoh

en: User is offline
ms_MY: Pengguna diluar talian

en: User is offline.
ms_MY: Pengguna diluar talian

en: User is typing...
ms_MY: Pengguna sedang menaip...

en: User not found
ms_MY: Pengguna tidak ditemui

en: Username
ms_MY: Nama pengguna

en: Username of an account must be non-empty.
ms_MY: Nama pengguna akaun tidak boleh dibiarkan kosong.

en: Username:
ms_MY: Nama pengguna:

en: Users
ms_MY: Pengguna

en: Users on %s: %s
ms_MY: Pengguna pada %s: %s

en: Valencian-Catalan
ms_MY: Catal-Valencia

en: Verify Public Key
ms_MY: Sahkan Kunci Awam

en: Verifying server public key
ms_MY: Mengesahkan kunci awam pelayan

en: Version: 	%s
ms_MY: Versi: 	%s

en: Video Camera
ms_MY: Kamera Video

en: Video Conferencing
ms_MY: Sidang Video

en: Video conferencing
ms_MY: Sidang video

en: Vietnamese
ms_MY: Vietnam

en: View All Logs
ms_MY: Lihat Semua Log

en: View Issuer Certificate
ms_MY: Lihat Pengeluar Sijil

en: View Log
ms_MY: Lihat Log

en: View Log...
ms_MY: Lihat Log...

en: View Message of the Day
ms_MY: Lihat Mesej Hari Ini

en: View User Log
ms_MY: Lihat Log Pengguna

en: View _Log
ms_MY: Lihat _Log

en: Voice
ms_MY: Suara

en: Volume(0-100):
ms_MY: Volum(0-100):

en: WATCH
ms_MY: PANTAU

en: Waiting for response...
ms_MY: Menunggu respon...

en: Waiting for transfer to begin
ms_MY: Menunggu pemindahan bermula

en: Wake Me Up
ms_MY: Bangunkan Saya

en: Warning
ms_MY: Amaran

en: Weak
ms_MY: Lemah

en: Welcome back!
ms_MY: Selamat kembali!

en: Whiteboard
ms_MY: Papan Putih

en: Worried
ms_MY: Risau

en: Would you like to join the conversation?
ms_MY: Anda mahu sertai perbualan?

en: X display to use
ms_MY: Paparan X yang digunakan

en: X.509 Certificates
ms_MY: Sijil X.509

en: X.509 certificate export failed
ms_MY: Eksport sijil X.509 mengalami kegagalan

en: X.509 certificate import failed
ms_MY: Import sijil X.509 gagal

en: XML Not Well Formed
ms_MY: XML Tidak Dibentuk Dengan Baik

en: XML Parse error
ms_MY: Ralat Hurai XML

en: XMPP Account
ms_MY: Akaun XMPP

en: XMPP Message Error
ms_MY: Ralat Mesej XMPP

en: XMPP Protocol Plugin
ms_MY: Pemalam Protokol XMPP

en: XMPP Version Mismatch
ms_MY: Versi XMPP Tidak Sepadan

en: XMPP stream header missing
ms_MY: Pengepala strim XMPP hilang

en: XMPP stream missing ID
ms_MY: ID strim XMPP hilang

en: Year of birth
ms_MY: Tahun lahir

en: Yes
ms_MY: Ya

en: You are channel founder on <I>%s</I>
ms_MY: Anda adalah pengasas saluran <I>%s</I>

en: You are not connected.
ms_MY: Anda tidak bersambung.

en: You are now known as %s
ms_MY: Anda kini dikenali sebagai %s

en: You can (un)load plugins from the following list.
ms_MY: Anda boleh men(nyah)muat pemalam melalui senarai berikut.

en: You can edit more information from the context menu later.
ms_MY: Anda boleh sunting lagi maklumat melalui menu konteks nanti.

en: You can enable/disable accounts from the following list.
ms_MY: Anda boleh benar/lumpuhkan akaun dari senarai berikut.

en: You cancelled the transfer of %s
ms_MY: Anda telah batalkan pemindahan %s

en: You do not have any accounts.
ms_MY: Anda tidak mempunyai akaun.

en: You have been kicked: (%s)
ms_MY: Anda telah ditendang keluar: (%s)

en: You have entered an incorrect username
ms_MY: Anda telah masukkan nama pengguna yang salah

en: You have left this chat.
ms_MY: Anda keluar dari sembang ini.

en: You have mail!
ms_MY: Anda ada mel!

en: You have no database of root certificates, so this certificate cannot be validated.
ms_MY: Anda tidak mempunyai pengkalan data sijil root, oleh itu sijil ini tidak dapat disahkan.

en: You have rejected the call.
ms_MY: Anda telah menolak panggilan.

en: You must create an account first before you can create a pounce.
ms_MY: Anda mesti cipta dahulu akaun sebelum dapat menerjah.

en: You must fill all the required fields.
ms_MY: Anda mesti isi semua medan yang diperlukan.

en: You must give a name for the group to add.
ms_MY: Anda mesti berikan nama untuk kumpulan yang ditambah.

en: You must provide a group.
ms_MY: Anda mesti sediakan kumpulan.

en: You must provide a username for the buddy.
ms_MY: Anda mesti sediakan nama pengguna untuk rakan.

en: You must select an account.
ms_MY: Anda mesti pilih satu akaun.

en: You must specify a nick
ms_MY: Anda mesti nyatakan gelaran

en: You receive an IM
ms_MY: Anda menerima satu IM

en: You talk in chat
ms_MY: Anda berbual dalam sembang

en: Your Current Mood
ms_MY: Mood Semasa Anda

en: Your Current Status
ms_MY: Status Semasa Anda

en: Your VCard File
ms_MY: Fail VKad Anda

en: Your command failed for an unknown reason.
ms_MY: Perintah anda gagal atas sebab tidak diketahui.

en: Your password has been changed.
ms_MY: Kata laluan anda telah berubah.

en: Your system administrator has disabled this operation
ms_MY: Pentadbir sistem anda telah lumpuhkan operasi ini

en: Zephyr Protocol Plugin
ms_MY: Pemalam Protokol Zephyr

en: _Accept
ms_MY: _Terima

en: _Accept Defaults
ms_MY: _Terima Lalai

en: _Account
ms_MY: _Akaun

en: _Account:
ms_MY: _Akaun:

en: _Accounts
ms_MY: _Akaun

en: _Add
ms_MY: T_ambah

en: _Add Custom Smiley...
ms_MY: T_ambah Smiley Suai...

en: _Attention!
ms_MY: _Perhatian!

en: _Audio Call
ms_MY: Panggilan _Audio

en: _Basic
ms_MY: _Asas

en: _Blink on New Message
ms_MY: _Kelip jika ada Mesej Baharu

en: _Block
ms_MY: _Sekat

en: _Both Icon & Text
ms_MY: K_edua-dua Ikon & Teks

en: _Browse logs folder
ms_MY: _Layar folder log

en: _Buddy name:
ms_MY: Nama _rakan:

en: _Buddy:
ms_MY: _Rakan:

en: _Cancel
ms_MY: _Batal

en: _Change Status
ms_MY: _Ubah Status

en: _Channel:
ms_MY: _Saluran:

en: _Class:
ms_MY: _Kelas:

en: _Collapse
ms_MY: _Kuncup

en: _Configure Room
ms_MY: _Konfigur Bilik

en: _Delete Group
ms_MY: Pa_dam Kumpulan

en: _Description
ms_MY: _Keterangan

en: _Disable
ms_MY: _Dilumpuhkan

en: _Edit Account
ms_MY: _Sunting Akaun

en: _Edit Settings...
ms_MY: S_unting Tetapan...

en: _Expand
ms_MY: Ke_mbang

en: _Font
ms_MY: _Fon

en: _Font face
ms_MY: _Rupa fon

en: _Group:
ms_MY: _Kumpulan:

en: _Horizontal rule
ms_MY: Peraturan meng_ufuk

en: _Host:
ms_MY: _Hos:

en: _Icon Only
ms_MY: _Ikon Sahaja

en: _Image
ms_MY: _Imej

en: _Insert
ms_MY: S_isip

en: _Instance:
ms_MY: _Kejadian:

en: _Join
ms_MY: S_ertai

en: _Link
ms_MY: _Pautan

en: _Local alias:
ms_MY: Alias se_tempat:

en: _Login
ms_MY: _Daftar Masuk

en: _Manage custom smileys
ms_MY: _Urus smiley suai

en: _Merge Groups
ms_MY: _Gabung Kumpulan

en: _Message:
ms_MY: _Mesej:

en: _More...
ms_MY: _Lagi...

en: _Mute
ms_MY: _Senyap

en: _Name
ms_MY: _Nama

en: _No
ms_MY: _Tidak

en: _Normal
ms_MY: _Biasa

en: _Passphrase:
ms_MY: Frasa _Laluan:

en: _Password:
ms_MY: _Kata Laluan:

en: _Pause
ms_MY: _Jeda

en: _Pop up a notification
ms_MY: T_imbulkan pemberitahuan

en: _Quit
ms_MY: _Keluar

en: _Recipient:
ms_MY: _Penerima:

en: _Remove
ms_MY: _Buang

en: _Remove Buddy
ms_MY: _Buang Rakan

en: _Remove Chat
ms_MY: _Buang Sembang

en: _Remove Contact
ms_MY: _Buang Kenalan

en: _Remove Group
ms_MY: _Buang Kumpulan

en: _Rename
ms_MY: _Nama Semula

en: _Reset formatting
ms_MY: _Tetap semula pemformatan

en: _Room:
ms_MY: _Bilik:

en: _Save
ms_MY: _Simpan

en: _Save Image...
ms_MY: _Simpan Imej...

en: _Search for:
ms_MY: _Gelintar untuk:

en: _Send
ms_MY: _Hantar

en: _Send File...
ms_MY: _Hantar Fail...

en: _Send Message
ms_MY: _Hantar Mesej

en: _Server:
ms_MY: _Pelayan:

en: _Set
ms_MY: _Tetapkan

en: _Text Only
ms_MY: _Teks Sahaja

en: _Unread Messages
ms_MY: Mesej Belum _Dibaca

en: _Unset
ms_MY: _Nyahtetap

en: _Username:
ms_MY: _Nama Pengguna:

en: _Video Call
ms_MY: Panggilan _Video

en: _View Certificate...
ms_MY: _Lihat Sijil...

en: _View...
ms_MY: _Lihat...

en: _Voice and Video
ms_MY: _Suara dan Video

en: _Yes
ms_MY: _Ya

en: accounts
ms_MY: akaun

en: allow multiple instances
ms_MY: benarkan kejadian berbilang

en: artist
ms_MY: artis

en: buddy list
ms_MY: senarai rakan

en: call: Make an audio call.
ms_MY: panggilan: Buat panggilan audio.

en: channel %s not found
ms_MY: saluran %s tidak ditemui

en: channel modes for %s: %s
ms_MY: mod saluran untuk %s: %s

en: display the current version and exit
ms_MY: papar versi semasa kemudian keluar

en: display this help and exit
ms_MY: papar bantuan ini kemudian keluar

en: don't automatically login
ms_MY: jangan daftar masuk secara automatik

en: execute
ms_MY: lakukan

en: force online, regardless of network status
ms_MY: paksa atas-talian, tanpa mengira status rangkaian

en: hacker and designated driver [lazy bum]
ms_MY: penggodam dan pemacu khusus [lazy bum]

en: lastlog: Searches for a substring in the backlog.
ms_MY: lastlog: Gelintar subrentetan dalam backlog.

en: lead developer
ms_MY: pembangun peneraju

en: libfaim maintainer
ms_MY: penyelenggara libfaim

en: loading plugin failed
ms_MY: gagal memuatkan pemalam

en: maintainer
ms_MY: penyelenggara

en: mode (%s %s) by %s
ms_MY: mod (%s %s) oleh %s

en: no channel modes are set on %s
ms_MY: tiada mod saluran ditetapkan pada %s

en: no such channel
ms_MY: tiada saluran sebegitu

en: original author
ms_MY: pengarang asal

en: print debugging messages to stdout
ms_MY: cetak mesej penyahpepijatan ke stdout

en: saved statuses
ms_MY: status tersimpan

en: support
ms_MY: sokongan

en: support/QA
ms_MY: sokongan/SJ

en: tzc command
ms_MY: Perintah tzc

en: unloading plugin failed
ms_MY: gagal menyahmuatkan pemalam

en: use DIR for config files
ms_MY: guna DIR untuk fail konfig

en: voice and video
ms_MY: suara dan video

en: win32 port
ms_MY: port win32
