blueman-project - en to nb translation catalogue (515 entries)

en: %(minutes)d Minute | %(minutes)d Minutes
nb[0]: %(minutes)d minutt
nb[1]: %(minutes)d minutter

en: %(seconds)d Second | %(seconds)d Seconds
nb[0]: %(seconds)d sekund
nb[1]: %(seconds)d sekunder

en: %(service)s on %(device)s
nb: %(service)s på %(device)s

en: %d %s %d %s and %d %s
nb: %d %s %d %s og %d %s

en: 17–33 percent
nb: 17–33 prosent

en: 1–17 percent
nb: 1–17 prosent

en: 33–50 percent
nb: 33–50 prosent

en: 3D Display
nb: 3D-skjerm

en: 3D Glasses
nb: 3D-briller

en: 3D Synchronization (3DSP)
nb: 3D-synkronisering (3DSP)

en: 50–67 percent
nb: 50–67 prosent

en: 67–83 percent
nb: 67–83 prosent

en: 83–99 percent
nb: 83–99 prosent

en: <b>Author:</b>
nb: <b>Forfatter:</b>

en: <b>Auto-connect:</b>
nb: <b>Koble til automatisk:</b>

en: <b>Conflicts with:</b>
nb: <b>I konflikt med:</b>

en: <b>Connect To:</b>
nb: <b>Koble til::</b>

en: <b>Connected</b>
nb: <b>Tilkoblet</b>

en: <b>Depends on:</b>
nb: <b>Avhenger av:</b>

en: <b>Disconnect:</b>
nb: <b>Avbryt:</b>

en: <b>Downloaded:</b>
nb: <b>Lastet ned:</b>

en: <b>File Receiving (Object Push)</b>
nb: <b>Filmottak (Object Push)</b>

en: <b>File:</b>
nb: <b>Fil:</b>

en: <b>GSM settings</b>
nb: <b>GSM-innstillinger</b>

en: <b>Log duration:</b>
nb: <b>Loggens varighet:</b>

en: <b>Log started:</b>
nb: <b>Logging startet:</b>

en: <b>NAP Settings</b>
nb: <b>NAP-innstillinger</b>

en: <b>NAP Support</b>
nb: <b>NAP-støtte</b>

en: <b>Name</b>
nb: <b>Navn</b>

en: <b>No DHCP servers installed</b>
nb: <b>Det er ikke installert noen DHCP-tjener</b>

en: <b>PAN Support</b>
nb: <b>PAN-støtte</b>

en: <b>Received Signal Strength: %(rssi)u%%</b> <i>(%(rssi_state)s)</i>
nb: <b>Mottatakssignalstyrke: %(rssi)u%%</b> <i>(%(rssi_state)s)</i>

en: <b>To:</b>
nb: <b>Til:</b>

en: <b>Total:</b>
nb: <b>Til sammen:</b>

en: <b>Transmit Power Level: %(tpl)u%%</b> <i>(%(tpl_state)s)</i>
nb: <b>Overføringseffektnivå: %(tpl)u%%</b> <i>(%(tpl_state)s)</i>

en: <b>Turn Bluetooth _Off</b>
nb: <b>Skru av Blåtann</b>

en: <b>Turn Bluetooth _On</b>
nb: <b>_Skru på Blåtann</b>

en: <b>Uploaded:</b>
nb: <b>Lastet opp:</b>

en: <b>Visibility Setting</b>
nb: <b>Synlighetsinnstilling</b>

en: <b>_Connect</b>
nb: <b>_Koble til</b>

en: <b>_Disconnect</b>
nb: <b>_Koble fra</b>

en: <span weight="bold" size="large">Sending files via Bluetooth</span>
nb: <span weight="bold" size="large">Sender filer over Blåtann</span>

en: Accept
nb: Godta

en: Accept files from trusted devices
nb: Tillat filer fra godkjente enheter

en: Access point
nb: Aksesspunkt

en: Adap_ters
nb: _Adaptere

en: Adapter Preferences
nb: Adapterinnstillinger

en: Adapter for this connection is not available
nb: En adapter for denne tilkoblingen er ikke tilgjengelig

en: Adapter selection
nb: Valg av adapter

en: Adds an exit menu item to quit the applet
nb: Tilføyer et punkt i menyen til å avslutte panelprogrammet

en: Adds disconnect menu items
nb: Legger til menypunkter for frakobling

en: Adds standard menu items to the status icon menu
nb: Legg til forvalgte menyelementer til statusikonsmenyen.

en: Advanced Audio
nb: Avansert lyd

en: Air quality Sensor
nb: Luftkvalitetssensor

en: Alert Notification Service
nb: Varslingsmerknadstjeneste

en: All in One
nb: Alt-i-ett

en: Always
nb: Alltid

en: Always accept
nb: Godkjenn hver gang

en: Always visible
nb: Alltid synlig

en: Ambient Light Sensor
nb: Omgivelseslyssensor

en: Amount of time in seconds discoverable mode will last
nb: Tid i sekunder tilstanden synlighet skal være aktivert

en: Appearance
nb: Utseende

en: Are you sure you want to reset the counter?
nb: Bekreft nullstilling av telleren.

en: Arm Blood Pressure
nb: Arm Blodtrykk

en: Audio Profile
nb: Lydprofil

en: Audio Sink
nb: Lyd-sink

en: Audio Source
nb: Lydkilde

en: Audio/Video
nb: Lyd/video

en: Audio/video
nb: Lyd/video

en: Authorization request for:
nb: Godkjennelsesforespørsel for:

en: Automatically connected to %(service)s on %(device)s
nb: Koblet automatisk til %(service)s på %(device)s

en: Barcode Scanner
nb: Strekkodeskanner

en: Basic Printing (BPP)
nb: Grunnleggende utskrift (BPP)

en: Battery Switch
nb: Batteribryter

en: Blade Server
nb: Blade-tjener

en: Block/Unblock this device
nb: Blokker/avblokker denne enheten

en: Blocked
nb: Blokkert

en: Blood Pressure
nb: Blodtrykk

en: Blueman Applet
nb: Blueman-panelprogram

en: Blueman Bluetooth Manager
nb: Blueman Blåtannsbehandler

en: Blueman is a GTK+ Bluetooth manager
nb: Blueman er en GTK-basert Blåtannsbehandler

en: Bluetooth Active
nb: Blåtann er påslått

en: Bluetooth Adapters
nb: Blåtannsadaptere

en: Bluetooth Authentication
nb: Tilgangskontroll for Blåtann

en: Bluetooth Device
nb: Blåtannsenhet

en: Bluetooth Devices
nb: Blåtannsenheter

en: Bluetooth Disabled
nb: Blåtann avskrudd

en: Bluetooth Enabled
nb: Blåtann påslått

en: Bluetooth File Transfer
nb: Filoverføring via Blåtann

en: Bluetooth Manager
nb: Håndtering av Blåtann

en: Bluetooth Network
nb: Blåtannsnettverk

en: Bluetooth Turned Off
nb: Blåtann er slått av

en: Bluetooth needs to be turned on for the adapter manager to work
nb: Blåtann må være påslått for at adapterbehandleren skal virke.

en: Body Composition
nb: Kroppssammensetning

en: Bulb
nb: Lyspære

en: Button
nb: Knapp

en: Cabinet Light
nb: Skaplampe

en: Calendar, Task, and Notes (CTN) Notification Service
nb: Kalender-, gjøremål-, og notat-gjøremålstjeneste (CTN)

en: Calendar, Task, and Notes (CTN) Profile
nb: Kalender-, gjøremål-, og notat-profil (CTN)

en: Camcorder
nb: Digital-videokamera

en: Camera
nb: Kamera

en: Cancel Operation
nb: Avbryt handlingen

en: Cancelling
nb: Avbryter

en: Car audio
nb: Bilstereo

en: Carbon Dioxide Sensor
nb: Karbondioksidssensor

en: Carbon Monoxide Sensor
nb: Karbonmonoksidssensor

en: Card Reader
nb: Kortleser

en: Ceiling Fan
nb: Takvifte

en: Ceiling Light
nb: Taklampe

en: Characteristic Declaration
nb: Karakteristikkerklæring

en: Click to disable.
nb: Klikk for å skru av.

en: Click to enable.
nb: Klikk for å skru på.

en: Color Light Sensor
nb: Fargelyssensor

en: Combo
nb: Kombo

en: Computer
nb: Datamaskin

en: Configuration
nb: Oppsett

en: Configure Bluetooth Network
nb: Sett opp Blåtannsnettverk

en: Configure selected plugin's preferences
nb: Innstillinger for valgt tillegg

en: Configured directory for incoming files does not exist
nb: Oppsatt mappe for innkommende filer finnes ikke

en: Configuring networking requires privileges
nb: Oppsett av nettverk krever rettigheter

en: Confirm
nb: Bekreft

en: Confirm value for authentication:
nb: Bekreft verdi for godkjennelse:

en: Connected
nb: Tilkoblet

en: Connected:
nb: Tilkoblet:

en: Connecting
nb: Kobler til

en: Connecting…
nb: Kobler til…

en: Connection Failed:
nb: Tilkobling mislyktes:

en: Connection to BlueZ failed
nb: Forbindelse til BlueZ mislyktes

en: Contact Sensor
nb: Kontaktssensor

en: Continuous Glucose Monitoring
nb: Blodsukkermåling

en: Controller
nb: Kontroller

en: Controls Bluetooth adapter power states
nb: Kontroller driftstilstander for Blåtannsadaptere

en: Convertible
nb: Konverterbar

en: Cordless
nb: Trådløs

en: Cordless Telephony
nb: Trådløs telefoni

en: Create pairing with the device
nb: Opprett en sammenkobling med enheten

en: Curtains
nb: Gardiner

en: Cycling Computer
nb: Sykkelcomputer

en: Cycling Power
nb: Sykkel-effektmåler

en: Cycling Speed and Cadence
nb: Syklingshastighet og kadens

en: DHCP server type:
nb: DHCP-tjenertype:

en: Data activity indication
nb: Dataaktivitetsindikator

en: Deny
nb: Avvis

en: Dependency issue
nb: Avhengighetsproblem

en: Desk Fan
nb: Skrivebordsvifte

en: Desk Light
nb: Skrivebordslampe

en: Desktop
nb: Skrivebord

en: Desktop Workstation
nb: Stasjonær Arbeidsstasjon

en: Detachable
nb: Avtakbar

en: Device Manager
nb: Enhetshåndtering

en: Device did not respond
nb: Enhet svarte ikke

en: Dial-up Networking
nb: Modemoppringingsnettverk

en: Dialup Networking (DUN)
nb: Modemoppringingsnettverk (DUN)

en: Dialup Settings
nb: Modemoppringingsinnstillinger

en: Digital Pen
nb: Digital penn

en: Digitizer Tablet
nb: Tegneplate

en: Disconnect %s
nb: Koble fra %s

en: Disconnection Failed:
nb: Frakobling mislyktes:

en: Discoverable timeout
nb: Tidsutløp for synlighet

en: Discoverable… %ss
nb: Synlig … %ss

en: Discovering…
nb: Søker…

en: Docking Station
nb: Docking-stasjon

en: Doll
nb: Dukke

en: Door Lock
nb: Dørlås

en: Double Switch
nb: Dobbel Svitsj

en: ETA:
nb: Estimert tid til ankomst:

en: Ear Thermometer
nb: Øretermometer

en: Elevator
nb: Heis

en: Emergency Exit Door
nb: Nødutgang

en: Enable Bluetooth
nb: Aktiver Blåtann

en: Energy Harvesting Switch
nb: Energisamlende Bryter

en: Energy Meter
nb: Energimåler

en: Energy Sensor
nb: Energisensor

en: Enter PIN code for authentication:
nb: Skriv inn PIN-koden for å godkjenne:

en: Enter passkey for authentication:
nb: Skriv inn kode for autentisering:

en: Entrance Gate
nb: Inngangsport

en: Environmental Sensing
nb: Miljømåling

en: Error occurred
nb: Det oppsto en feil

en: Error occurred while sending file %s
nb: Det oppsto en feil under forsendelse av filen %s

en: Exit
nb: Avslutt

en: External Report Reference
nb: Ekstern rapportreferanse

en: Failed
nb: Mislyktes

en: Failed to change profile to %s
nb: Kunne ikke endre profil til %s

en: Failed to obtain an IP address on %s
nb: Kunne ikke innhente en IP-adresse på %s

en: Failed to reach blueman-manager
nb: Fikk ikke kontakt med blueman-manager

en: Fax
nb: Faks

en: File %(0)s from %(1)s successfully received
nb: Fil %(0)s fra %(1)s ble mottatt med hell

en: File Sender
nb: Filavsender

en: File received
nb: Fil mottatt

en: Files received
nb: Filer mottatt

en: Firmware Revision String
nb: Fastvarerevisjonsstreng

en: Flame Detector
nb: Branndetektor

en: Floor Light
nb: Gulvlampe

en: Fluorescent Lamp
nb: Selvlysende Lampe

en: Flush Mounted Sensor
nb: Innfelt Sensor

en: Forcefully disconnect the device
nb: Tvangsfrakoble enheten

en: Fully
nb: Fullstendig

en: GNSS Server
nb: GNSS-tjener

en: GSM Settings
nb: GSM-innstillinger

en: Game
nb: Spill

en: Gamepad
nb: Spillkontroller

en: Gaming/Toy
nb: Videospill/Leke

en: Garage Door
nb: Garasjedør

en: Garden Light
nb: Hagelampe

en: Generic Access
nb: Generisk tilgang

en: Generic Attribute
nb: Generisk attributt

en: Generic Audio
nb: Generisk lyd

en: Generic Barcode Scanner
nb: Generisk Strekkodeleser

en: Generic Blood Pressure
nb: Generisk Blodtrykk

en: Generic Clock
nb: Generisk Klokke

en: Generic Computer
nb: Generisk PC

en: Generic Control Device
nb: Generisk Kontrollenhet

en: Generic Display
nb: Generisk Skjerm

en: Generic Eye-glasses
nb: Generiske Briller

en: Generic Glucose Meter
nb: Generisk Glukosemåler

en: Generic Heart Rate Sensor
nb: Generisk Pulssensor

en: Generic Human Interface Device
nb: Generisk Brukerinngangsenhet

en: Generic Keyring
nb: Generisk Nøkkelring

en: Generic Light Source
nb: Generisk lyskilde

en: Generic Media Player
nb: Generisk Medieavspiller

en: Generic Phone
nb: Generisk Telefon

en: Generic Remote Control
nb: Generisk Fjernkontroll

en: Generic Running Walking Sensor
nb: Generisk Løp-/Gangesensor

en: Generic Telephony
nb: Generisk telefoni

en: Generic Thermometer
nb: Generisk Termometer

en: Generic Unknown
nb: Generisk Ukjent

en: Generic Watch
nb: Generisk Klokke

en: Group Network
nb: Gruppenettverk

en: HTTP Proxy
nb: HTTP-mellomtjener

en: Handheld
nb: Håndholdt enhet

en: Handheld PC/PDA (clamshell)
nb: Håndholdt PC/PDA (clamshell)

en: Hardcopy Data Channel
nb: Papirkopi-datakanal

en: Hardware Revision String
nb: Maskinvarerevisjonsstreng

en: Headphones
nb: Hodetelefoner

en: Headset
nb: Hodetelefoner

en: Health Thermometer
nb: Helsetermometer

en: Heart Rate
nb: Puls

en: Heart Rate Belt
nb: Pulsbelte

en: Heat Pump
nb: Varmepumpe

en: Helmet
nb: Hjelm

en: Hi-Fi audio
nb: Hi-Fi -lyd

en: Hidden
nb: Skjult

en: Hide _unnamed devices
nb: Skjul enheter uten navn

en: High
nb: Høy

en: Human Interface Device
nb: Brukerinngangsenhet

en: Human Interface Device Service (HID)
nb: Brukerinngangenhetstjeneste (HID)

en: Humidifier
nb: Luftfukter

en: Humidity Sensor
nb: Fuktighetssensor

en: IP Address:
nb: IP-adresse:

en: IP address conflicts with interface %s which has the same address
nb: IP-adressen er i konflikt med grensesnittet %s som har samme adresse

en: Immediate Alert
nb: Umiddelbar varsling

en: In-Shoe Running Walking Sensor
nb: Løp-/Gangesensor i sko

en: Include
nb: Inkluder

en: Incoming Folder:
nb: Innkommende mappe:

en: Incoming file %(0)s from %(1)s
nb: Innkommende fil %(0)s fra %(1)s

en: Incoming file over Bluetooth
nb: Innkommende fil via Blåtann

en: Indoor Positioning
nb: Innendørs posisjonering

en: Input/output error
nb: Inndata/utdata-feil

en: Intercom
nb: Interkom

en: Interface %(0)s bound to IP address %(1)s
nb: Grensesnitt %(0)s knyttet til IP-adressen %(1)s

en: Internet Protocol Support
nb: Internettprotokollstøtte

en: Invalid IP address
nb: Ugyldig IP-adresse

en: IoT Gateway
nb: IoT-inngangsport

en: IrMC Sync
nb: IrMC-synkronisering

en: IrMC Sync Command
nb: IrMC-synkroniseringskommando

en: It seems like blueman-manager could no get activated via D-Bus. A typical cause for this is a broken graphical setup in the D-Bus activation environment that can get resolved with a call to dbus-update-activation-environment, typically issued from xinitrc (respectively the Sway config or similar).
nb: Det ser ut til at blueman-manager ikke kan skrus på via D-Bus- Typisk skyldes dette knekt grafisk oppsett i D-Bus-aktiveringsmiljøet som kan løses med et kall til dbus-update-activation-environment, typisk utstedt fra xinitrc (respektivt Sway-oppsett el. lign.).

en: Jacket
nb: Jakke

en: Joystick
nb: Styrespak

en: Keyboard
nb: Tastatur

en: LAN Access Using PPP
nb: Lokalnett-tilgang ved bruk av PPP

en: LED Lamp
nb: LED-lampe

en: Laptop
nb: Bærbar PC

en: Launch DHCP client
nb: Start DHCP-klient

en: Launch PPP daemon
nb: Start PPP-nisse

en: Launching DHCP client requires privileges
nb: Start av DHCP-klienten krever rettigheter

en: Launching PPP daemon requires privileges
nb: Igangsetting av PPP-nisse krever rettigheter

en: Leak Sensor
nb: Lekkasjesensor

en: Link Loss
nb: Lenketap

en: Location and Navigation
nb: Plassering og navigasjon

en: Loudspeaker
nb: Høyttaler

en: Low
nb: Lav

en: Make the default adapter temporarily visible
nb: Gjør de forvalgte adapterne synlig midlertidig

en: Manages local network services, like NAP bridges
nb: Håndter lokale nettverkstjenester, som NAP-broer

en: Mark/Unmark this device as trusted
nb: Angi/fjern enhet som tiltrodd

en: Maximum items
nb: Maks. antall elementer

en: Mesh Network Proxy
nb: Meshnettverksproxy

en: Microphone
nb: Mikrofon

en: Mini PC
nb: Mini-PC

en: Miscellaneous
nb: Ymse

en: Model Number String
nb: Modellnummer-streng

en: More
nb: Mer

en: Motion Sensor
nb: Bevegelsessensor

en: Mouse
nb: Mus

en: Much
nb: Mye

en: Multi-Channel Adaptation Protocol (MCAP)
nb: Multikanalstilpasningsprotokoll (MCAP)

en: Multi-Profile Specification (MPS) Profile
nb: Multi-profilspesifikasjonsprofil (MPS)

en: Multi-Profile Specification (MPS) Service
nb: Multi-profilspesifikasjonsprofil-tjeneste (MPS)

en: Multi-Sensor
nb: Multi-sensor

en: Multi-switch
nb: Multisvitsj

en: Network
nb: Nettverk

en: Network Access Point
nb: Nettverkstilgangspunkt

en: Network Access Point (NAP)
nb: Nettverkstillgangspunkt (NAP)

en: Network _Usage
nb: _Nettverksbruk

en: No audio endpoints registered
nb: Ingen lydendepunkter har blitt registrert

en: No conflicts
nb: Ingen konflikter

en: No usage statistics are available yet. Try establishing a connection first and then check this page.
nb: Ingen bruksstatistikk tilgjengelig. Prøv først å etablere forbindelse for så å sjekke denne siden.

en: Not Connected
nb: Ikke tilkoblet

en: Not available
nb: Ikke tilgjengelig

en: Not currently supported with this setup
nb: For øyeblikket ikke støttet med dette oppsettet

en: Not specified
nb: Ikke angitt

en: Number:
nb: Nummer:

en: Occupancy Sensor
nb: Tilstedeværelsessensor

en: On-Hip Running Walking Sensor
nb: Løp-/Gangesensor på hofte

en: On-Shoe Running Walking Sensor
nb: Løp-/Gangesensor på sko

en: Open
nb: Åpne

en: Open Location
nb: Åpne plassering

en: Optimal
nb: Best mulig

en: Pager
nb: Personsøker

en: Pair
nb: Koble sammen

en: Paired
nb: Sammenkoblet

en: Pairing passkey for
nb: Paringskode for

en: Pairing request
nb: Forespørsel om sammenkobling

en: Pairing request for %s
nb: Sammenkoblingsforespørsel fra %s

en: Pairing request for device:
nb: Forespørsel om sammenkobling med enhet:

en: Pairing request for:
nb: Sammenkoblingsforespørsel for:

en: Palm-size PC/PDA
nb: Håndflatestørrelse-PC/PDA

en: Pendant Light
nb: Hengelampe

en: Peripheral
nb: Tilbehør

en: Peripheral Privacy Flag
nb: Personvernsflagg for ekstern enhet

en: Personal Area Network
nb: Personlig datanett

en: Phone
nb: Telefon

en: Phone Alert Status Service
nb: Telefonvarslingsstatustjeneste

en: Plugin <b>"%(0)s"</b> depends on <b>%(1)s</b>. Unloading <b>%(1)s</b> will also unload <b>"%(0)s"</b>.
    Proceed?
nb: Programtillegg<b>»%(0)s«</b> avhenger av <b>%(1)s</b>. Fjerning av <b>%(1)s</b> vil også fjerne <b>»%(0)s«</b>.
    Fortsett?

en: Plugin <b>%(0)s</b> conflicts with <b>%(1)s</b>. Loading <b>%(1)s</b> will unload <b>%(0)s</b>.
    Proceed?
nb: Programtillegg <b>%(0)s</b> er i konflikt med <b>%(1)s</b>. Innlasting av <b>%(1)s</b> vil fjerne <b>%(0)s</b>.
    Fortsett?

en: Plugins
nb: Programtillegg

en: PnP ID
nb: PnP-ID

en: PnP Information
nb: PnP-informasjon

en: Poor
nb: Svak

en: Portable audio
nb: Bærbar lyd

en: Power Bank
nb: Strømbank

en: Power Outlet
nb: Stikkontakt

en: Power Strip
nb: Strømforgrener

en: Power Supply
nb: Strømforsyning

en: Powered Wheelchair
nb: Elektrisk rullestol

en: Presentation Remote
nb: Presentasjons-fjernkontroll

en: Printer
nb: Skriver

en: Printing Status (BPP)
nb: Utskriftsstatus (BPP)

en: Proprietary
nb: Proprietært

en: Provides DBus API for other Blueman components
nb: Muliggjør DBus API for andre Blueman-komponenter

en: Provides OBEX file transfer capabilities
nb: Tilbyr OBEX-filoverføringsfunksjoner

en: Provides a menu for the applet and an API for other plugins to manipulate it
nb: Tilbyr meny for panelprogrammet og et API slik at andre programtillegg kan manipulere det

en: Provides a menu item for making the default adapter temporarily visible when it is set to hidden by default
nb: Tilbyr et menypunkt som gjør den forvalgte adapteren synlig midlertidig, når den som forvalg er satt usynlig

en: Provides a menu item that contains last used connections for quick access
nb: Tilbyr et menypunkt som inneholder sist brukte forbindelser for å gi hurtig tilgang

en: Provides basic support for connecting to the internet via DUN profile.
nb: Tilbyr grunnleggende støtte for forbindelse til Internett via DUN-profil.

en: Provides passkey, authentication services for BlueZ daemon
nb: Tilbyr adgangsnøkkel, godkjennelsestjenester for BlueZ-nissen

en: Provides support for Dial Up Networking (DUN) with ModemManager and NetworkManager
nb: Gir støtte for oppringningsnettverk (DUN) med ModemManager og NetworkManager

en: Provides support for Personal Area Networking (PAN) introduced in NetworkManager 0.8
nb: Tilbyr støtte for Personlig områdesnettverk (PAN) introdusert i NetworkManager 0.8

en: Proximity Sensor
nb: Nærhetssensor

en: Pulse Oximeter
nb: Oksygenmetningsmåler

en: Push Button
nb: Trykknapp

en: R_ename device…
nb: Gi enheten _nytt navn …

en: Radiant Panel Heater
nb: Panelradiator

en: Rain Sensor
nb: Regnsensor

en: Received %(files)d file in the background | Received %(files)d files in the background
nb[0]: Mottok %(files)d fil i bakgrunnen
nb[1]: Mottok %(files)d filer i bakgrunnen

en: Received %(files)d more file in the background | Received %(files)d more files in the background
nb[0]: Mottok %(files)d fil til i bakgrunnen
nb[1]: Mottok %(files)d filer til i bakgrunnen

en: Received Signal Strength: %(rssi)u%% <i>(%(rssi_state)s)</i>
nb: Mottatakssignalstyrke: %(rssi)u%% <i>(%(rssi_state)s)</i>

en: Receiving file
nb: Mottar fil

en: Receiving file %(0)s from %(1)s
nb: Mottar fil %(0)s fra %(1)s

en: Recommended
nb: Anbefalt

en: Reject
nb: Avvis

en: Remote Control
nb: Fjernkontroll

en: Remote Control Target
nb: Fjernkontrollmål

en: Remove
nb: Fjern

en: Remove this device from the known devices list
nb: Fjern denne enheten fra listen over kjente enheter

en: Rename device
nb: Gi enheten nytt navn

en: Renew IP Address
nb: Forny IP-adresse

en: Retry
nb: Prøv igjen

en: Rotary Switch
nb: Roterende Bryter

en: Running Speed and Cadence
nb: Løpshastighet og stegfrekvens

en: S_ort By
nb: S_orter etter

en: Scan Parameters
nb: Skanningsparametre

en: Scanner
nb: Skanner

en: Screen
nb: Skjerm

en: Script to execute on connection
nb: Skript som skal kjøres ved tilknytning

en: Search
nb: Søk

en: Search for nearby devices
nb: Søk etter enheter i nærheten

en: Searching
nb: Søker

en: Select Device
nb: Velg enhet

en: Select audio profile for PulseAudio
nb: Velg lydprofil for PulseAudio

en: Select folder for incoming file transfers
nb: Velg mappe for innkommende filoverføringer

en: Send File
nb: Send fil

en: Send _Files to Device
nb: Send _filer til enhet

en: Send _note
nb: Send _notat

en: Send a _File…
nb: Send en _Fil …

en: Send a text note
nb: Send et tekstnotat

en: Send file(s) to the device
nb: Send fil(er) til enheten

en: Send note
nb: Send notat

en: Sending File
nb: Sender fil

en: Serial Number String
nb: Serienummer-streng

en: Serial Port %s
nb: Seriellport %s

en: Serial port connected
nb: Seriellport tilkoblet

en: Serial port connection script failed
nb: Forbindelsesskript for seriellporten mislyktes

en: Serial port service on device <b>%s</b> now will be available via <b>%s</b>
nb: Seriellporttjeneste på enheten <b>%s</b> vil nå være tilgjengelig via <b>%s</b>

en: Server
nb: Tjener

en: Server-class Computer
nb: Tjener-type Datamaskin

en: Service Preferences
nb: Tjenesteinnstillinger

en: Service:
nb: Tjeneste:

en: Set Bluetooth Adapter Properties
nb: Velg egenskaper for Blåtannsadaptere

en: Show _Statusbar
nb: Vis _statuslinje

en: Show _Toolbar
nb: Vis _verktøyslinje

en: Show input
nb: Vis inntasting

en: Shows desktop notifications when devices get connected or disconnected.
nb: Viser skrivebordsmerknader når enheter kobles til eller fra.

en: Shows network traffic usage
nb: Viser nettverksforbruk

en: Single Switch
nb: Enkel Svitsj

en: Skip
nb: Hopp over

en: Slider
nb: Glidebryter

en: Smartphone
nb: Smarttelefon

en: Smartwatch
nb: Smartklokke

en: Smoke Sensor
nb: Røyksensor

en: Software Revision String
nb: Programvarerevisjonsstreng

en: Speed Sensor
nb: Fartsmåler

en: Sports Watch
nb: Sportsklokke

en: Standard SPP profile connection handler, allows executing custom actions
nb: Forvalgt håndtering av SPP-profiltilkobling, gir mulighet til å kjøre egentilpassede handlinger

en: Stick PC
nb: Stick-PC

en: Sub-optimal
nb: Suboptimal

en: Success!
nb: Suksess!

en: Successfully connected to <b>DUN</b> service on <b>%(0)s.</b>
    Network is now available through <b>%(1)s</b>
nb: Tilkoblet <b>DUN</b>-tjenesten på <b>%(0)s.</b>
    Nettverket er nå tilgjengelig via <b>%(1)s</b>

en: Switch
nb: Svitsj

en: Switches Bluetooth killswitch status to match Bluetooth power state. Allows turning Bluetooth back on from an icon that shows its status; provided it isn't unplugged by the system, or physically.
nb: Bytter drapsbryter-status for Blåtann for å samsvare med effektstatus. Lar Blåtann slå seg på fra et ikon som viser status; forutsatt at den ikke er utplugget fysisk, eller av systemet.

en: System ID
nb: System-ID

en: Tablet
nb: Nettbrett

en: Temporarily suspends the screensaver when a bluetooth game controller is connected.
nb: Avfei pauseskjerm midlertidig når Blåtanns-spillkontrollere er tilkoblet.

en: Temporarily visible
nb: Midlertidig synlig

en: The maximum number of items recent connections menu will display.
nb: Maksimalt antall punkter menyen for siste tilkoblinger vil vise.

en: There was a problem launching script %s
    %s
nb: Det oppsto et problem under igangsetting av skriptet %s
    %s

en: This should be overwritten
nb: Dette burde overskrives

en: Too much
nb: For mye

en: Total data received and rate of transmission
nb: Totalt data mottatt og forsendelseshastighet

en: Total data sent and rate of transmission
nb: Totalt data sendt og forsendelseshastighet

en: Touch Panel
nb: Berørbart Panel

en: Touchpad
nb: Pekeplate

en: Toy
nb: Leke

en: Traffic statistics
nb: Trafikkstatistikk

en: Transfer
nb: Overfør

en: Transfer failed
nb: Overføring mislyktes

en: Transfer of file %(0)s failed
nb: Overføring av fila %(0)s mislyktes

en: Transmit Power Level: %(tpl)u%% <i>(%(tpl_state)s)</i>
nb: Overføringseffektnivå: %(tpl)u <i>(%(tpl_state)s)</i>

en: Transport Discovery
nb: Transportoppdagelse

en: Tries to auto-connect to configurable services on start and every 60 seconds.
nb: Prøver å koble til oppsettbare tjenester ved oppstart og hvert minutt automatisk.

en: Triple Switch
nb: Trippel Svitsj

en: Troffer Light
nb: Takpanelslampe

en: Trust
nb: Tiltro

en: Trusted
nb: Tiltrodd

en: Trying to obtain an IP address on %s
    Please wait…
nb: Prøver å innhente en IP-adresse på %s
    Vent …

en: Turn off all adapters
nb: Skru av alle adaptere

en: Turn on all adapters
nb: Skru på alle adaptere

en: Tx Power
nb: Sendingseffekt

en: Uncategorized
nb: Ukategorisert

en: Unknown
nb: Ukjent

en: Unknown error
nb: Ukjent feil

en: Unnamed device
nb: Navnløs enhet

en: Unspecified
nb: Uspesifisert

en: Untrust
nb: Mistro

en: User Data
nb: Brukerdata

en: VCR
nb: Videobåndsopptaker

en: Valid Range
nb: Gyldig tallfølge

en: Vehicle
nb: Kjøretøy

en: Vehicle Tire Pressure Sensor
nb: Dekktrykkssensor

en: Very High
nb: Veldig høy

en: Video Conferencing
nb: Videokonferanse

en: Video Distribution
nb: Videodistribusjon

en: Video camera
nb: Videokamera

en: Video conferencing
nb: Videokonferanseutstyr

en: Video display and loudspeaker
nb: Videoskjerm og høyttaler

en: Video monitor
nb: Videomonitor

en: WAP Client
nb: WAP-klient

en: Wall Light
nb: Vegglampe

en: Wall Mounted Sensor
nb: Veggmontert Sensor

en: Wearable
nb: Smartklær

en: Wearable computer (watch size)
nb: Smartklær (klokke-størrelse)

en: Weight Scale
nb: Vekt

en: Window
nb: Vindu

en: Wrist Blood Pressure
nb: Håndledd Blodtrykk

en: Wrist watch
nb: Armbåndsur

en: _Added
nb: _Lagt til

en: _Block
nb: _Blokker

en: _Cancel
nb: Avbryt

en: _Close
nb: _Lukk

en: _Descending
nb: _Synkende

en: _Device
nb: _Enhet

en: _Devices
nb: _Enheter

en: _Exit
nb: _Avslutt

en: _Help
nb: _Hjelp

en: _Local Services
nb: _Lokale tjenester

en: _Make Discoverable
nb: _Gjør synlig

en: _Name
nb: _Navn

en: _Pair
nb: _Sammenkoble

en: _Plugins
nb: _Programtillegg

en: _Preferences
nb: _Innstillinger

en: _Remove…
nb: _Fjern …

en: _Report a Problem
nb: _Rapporter et problem

en: _Reset
nb: _Nullstill

en: _Search
nb: _Søk

en: _Stop
nb: _Stopp

en: _Trust
nb: _Tiltro

en: _Unblock
nb: _Opphev blokkering

en: _Untrust
nb: _Mistro

en: _View
nb: _Vis

en: applet
nb: panelprogram

en: day | days
nb[0]: dag
nb[1]: dager

en: hour | hours
nb[0]: time
nb[1]: timer

en: minute | minutes
nb[0]: minutt
nb[1]: minutter

en: no
nb: nei

en: obexd not available
nb: obexd er ikke tilgjengelig

en: yes
nb: ja
