mate-calc 1.26.0 - en to nb translation catalogue (415 entries)

en:  in
nb:  i

en: %d place | %d places
nb[0]: %d plass
nb[1]: %d plasser

en: 0,1,2,3,4,5,6,7,8,9,A,B,C,D,E,F
nb: 0,1,2,3,4,5,6,7,8,9,A,B,C,D,E,F,Æ,Ø,Å

en: 1.2566370614×10⁻⁶ N/A²
nb: 1,2566370614×10⁻⁶ N/A²

en: 1.6021766208(98)×10⁻¹⁹ C
nb: 1,6021766208(98)×10⁻¹⁹ C

en: 1.672621898(21)×10⁻²⁷ kg
nb: 1,672621898(21)×10⁻²⁷ kg

en: 6.02214086×10²³ mol⁻¹
nb: 6,02214086×10²³ mol⁻¹

en: 6.62607004×10⁻³⁴ m²kg/s
nb: 6,62607004×10⁻³⁴ m²kg/s

en: 6.67408×10⁻¹¹ m³/(s²kg)
nb: 6,67408×10⁻¹¹ m³/(s²kg)

en: 8.85418782×10⁻¹² s⁴A²/m³kg
nb: 8,85418782×10⁻¹² s⁴A²/m³kg

en: 9.10938356×10⁻³¹ kg
nb: 9,10938356×10⁻³¹ kg

en: About MATE Calculator
nb: Om MATE-kalkulator

en: Absolute Value
nb: Absoluttverdi

en: Absolute value [|]
nb: Absoluttverdi [|]

en: Accuracy value
nb: Verdi for nøyaktighet

en: Acres
nb: Acre

en: Add [+]
nb: Legg til [+]

en: Additional Functions
nb: Flere funksjoner

en: Additional constants
nb: Flere konstanter

en: Algerian Dinar
nb: Algirske dinarer

en: Angle
nb: Vinkel

en: Angle units
nb: Enheter for vinkel

en: Application Options:
      -s, --solve <equation>          Solve the given equation
nb: Programflagg:
      -s, --solve <likning>           Løs gitt likning

en: Arctangent function is undefined for values i and -i
nb: Invers tangens er ikke definert for verdiene i og -i

en: Area
nb: Område

en: Argument --solve requires an equation to solve
nb: Argumentet --solve krever en likning å løse

en: Argument not defined for zero
nb: Argument ikke definert for null

en: Astronomical Units
nb: Astronomisk enhet

en: Australian Dollar
nb: Australske dollar

en: Automatic
nb: Automatisk

en: Avogadro constant
nb: Avogadros konstant

en: Bahraini Dinar
nb: Bahrainske dinarer

en: Binary
nb: Binær

en: Boolean AND
nb: Boolsk OG

en: Boolean AND is only defined for positive integers
nb: Bolsk OG er kun definert for positive verdier

en: Boolean Exclusive OR
nb: Boolsk ekslusiv ELLER

en: Boolean NOT
nb: Boolsk IKKE

en: Boolean NOT is only defined for positive integers
nb: Bolsk IKKE er kun definert for positive verdier

en: Boolean OR
nb: Boolsk ELLER

en: Boolean OR is only defined for positive integers
nb: Bolsk ELLER er kun definert for positive verdier

en: Boolean XOR is only defined for positive integers
nb: Boolsk XELLER er kun definert for positive verdier

en: Botswana Pula
nb: Botswanske pula

en: Brazilian Real
nb: Brasilienske real

en: Brunei Dollar
nb: Bruneisk dollar

en: Bulgarian Lev
nb: Bulgarske lev

en: Button mode
nb: Knappemodus

en: CFA Franc
nb: CFA franc

en: C_alculate
nb: Bere_gn

en: C_ost:
nb: K_ost:

en: Cables
nb: Kabellengder

en: Calculate Result
nb: Beregn resultat

en: Calculates the amount of the periodic payment of a loan, where payments are made at the end of each payment period.
nb: Beregner beløp for periodisk avbetaling av et lån hvor betalingene gjøres ved slutten av hver betalingsperiode.

en: Calculates the depreciation allowance on an asset for a specified period of time, using the Sum-of-the-Years'-Digits method. This method of depreciation accelerates the rate of depreciation, so that more depreciation expense occurs in earlier periods than in later ones. The useful life is the number of periods, typically years, over which an asset is depreciated.
nb: Regner ut avskrivningstall på et aktivum for en angitt tidsperiode ved bruk av "summen-av-årenes"-siffermetode. Denne metoden for avregning aksellererer avskrivningsraten, slik at mer av avregningskostnaden inntreffer i tidligere perioder snarere enn senere. Det brukbare livsløpet er et antall perioder, typisk år det tar før en kommoditet skriver seg ned i verdi.

en: Calculates the depreciation allowance on an asset for a specified period of time, using the double-declining balance method.
nb: Regner ut avskrivningstall på et aktivum for en angitt tidsperiode ved bruk av dobbeltminskende balanseringsmetode.

en: Calculates the future value of an investment based on a series of equal payments at a periodic interest rate over the number of payment periods in the term.
nb: Regner ut fremtidig verdii på en investering basert på en rekke like betalinger rabattert med en periodisk rentesats over antall betalingsperioder i terminen.

en: Calculates the number of compounding periods necessary to increase an investment of present value to a future value, at a fixed interest rate per compounding period.
nb: Regner ut antallet nødvendige rentetilskrivningsperioder for å øke en investering fra aktuell verdi til fremtidig verdi, med en fastsatt rentesats per rentetilskrivningsperiode.

en: Calculates the number of payment periods that are necessary during the term of an ordinary annuity, to accumulate a future value, at a periodic interest rate.
nb: Regner ut antallet betalingsperioder som er nødvendig under perioden for alminnelig annuitet, for å akkumulere en fremtidig verdie, ved en periodisk rentesats.

en: Calculates the periodic interest necessary to increase an investment to a future value, over the number of compounding periods.
nb: Regner ut periodisk rente som trengs for å øke en investering til fremtidig verdi, over antallet rentetilskrivningsperioder.

en: Calculates the present value of an investment based on a series of equal payments discounted at a periodic interest rate over the number of payment periods in the term.
nb: Regner ut aktuell verdi på en investering basert på en rekke like betalinger rabattert med en periodisk rentesats over antall betalingsperioder i terminen.

en: Calculates the resale price of a product, based on the product cost and the wanted gross profit margin.
nb: Regner ut vidresalgsprisen på et produkt, basert på produktkostnad og ønsket brutto profittmargin.

en: Calculates the straight-line depreciation of an asset for one period. The straight-line method of depreciation divides the depreciable cost evenly over the useful life of an asset. The useful life is the number of periods, typically years, over which an asset is depreciated.
nb: Regner ut om rettlijet avskrivning på en kommoditet i en periode. Den rettlinjede metoden deler den avskrivbare prisen jevnt over det brukbare livsløpet til kommoditeten. Brukbart livsløp er antallet perioder, typisk år, det tar før en kommoditet skriver seg ned i verdi.

en: Calculating
nb: Beregner

en: Calculator
nb: Kalkulator

en: Calculator with financial and scientific modes.
    Using GNU MPFR %s and GNU MPC %s
nb: Kalkulator med finans- og vitenskapelig modus.
    Bruker GNU MPFR %s og GNU MPC %s

en: Canadian Dollar
nb: Kanadiske dollar

en: Ceiling
nb: Tak

en: Centimeters
nb: Centimeter

en: Ch_aracter:
nb: _Tegn:

en: Chilean Peso
nb: Chileanske peso

en: Chinese Yuan
nb: Kinesiske yuan

en: Clear
nb: Rydd

en: Clear Display [Escape]
nb: Tøm skjermen [Esc]

en: Colombian Peso
nb: Columbianske peso

en: Complex argument
nb: Komplekst argument

en: Complex conjugate
nb: Komplekst konjugat

en: Compounding Term
nb: Sammensatt uttrykk

en: Copyright © 1986–2010 The GCalctool authors
    Copyright © 2011-2021 MATE developers
nb: Opphavsrett © 1986–2010 GCalctool-forfatterne
    Opphavsrett © 2011-2021 MATE-utviklerne

en: Cosine
nb: Kosinus

en: Croatian Kuna
nb: Kroatiske kuna

en: Ctrm
nb: Sams

en: Cubic Meters
nb: Kubikkmeter

en: Currency
nb: Valuta

en: Currency of the current calculation
nb: Valuta for aktiv utregning

en: Currency to convert the current calculation into
nb: Valuta aktiv utregning skal konverteres til

en: Czech Koruna
nb: Tsjekkiske koruna

en: Danish Krone
nb: Danske kroner

en: Days
nb: Dager

en: Ddb
nb: Dd

en: Decimal
nb: Desimal

en: Decimal point
nb: Komma

en: Degrees
nb: Grader

en: Displayed value not an integer
nb: Vist verdi er ikke et heltall

en: Divide [/]
nb: Del [/]

en: Division by zero is undefined
nb: Deling med null er ikke definert

en: Double Declining Depreciation
nb: Dobbelt degressiv avskrivning

en: Double-Declining Depreciation
nb: Dobbelt degressiv avskrivning

en: Duration
nb: Varighet

en: Electric constant
nb: Elektrisk konstant

en: Electron mass
nb: Elektronmasse

en: Elementary charge
nb: Elementærladningen

en: End Group [)]
nb: Avslutt gruppe [)]

en: Engineering
nb: Ingeniør

en: Error: the number of periods must be positive
nb: Feil: antall perioder må være et positivt tall

en: Estonian Kroon
nb: Estiske kroon

en: Euler’s Number
nb: Eulers tall

en: Exponent
nb: Eksponent

en: Exponent [^ or **]
nb: Eksponent [^ eller **]

en: Factorial
nb: Fakultet

en: Factorial [!]
nb: Fakultet [!]

en: Factorial is only defined for non-negative real numbers
nb: Fakultet er kun definert for ikke-negative reelle tall

en: Factorize
nb: Faktoriser

en: Factorize [Ctrl+F]
nb: Faktoriser [Ctrl + F]

en: Farenheit
nb: Fahrenheit

en: Fathoms
nb: Favner

en: Feet
nb: Fot

en: Financial Term
nb: Finansielt begrep

en: Fixed
nb: Fast

en: Floor
nb: Gulv

en: Fractional Component
nb: Brøkkomponent

en: Function '%s' is not defined
nb: Funksjon «%s» er ikke definert

en: Future Value
nb: Fremtidig verdi

en: Future _Value:
nb: Fremtidig _verdi:

en: GTK+ Options:
      --class=CLASS                   Program class as used by the window manager
      --name=NAME                     Program name as used by the window manager
      --screen=SCREEN                 X screen to use
      --sync                          Make X calls synchronous
      --gtk-module=MODULES            Load additional GTK+ modules
      --g-fatal-warnings              Make all warnings fatal
nb: GTK+valg:
    --class=KLASSE Programklasse, som brukt av
    vindushåndteringen
    --name=NAVN Programnavn, som brukt av
    vindushåndteringen
    --screen=SKJERM X-skjerm som skal brukes
    --sync Gjør X-kall synkrone
    --gtk-module=MODULER Last inn ekstra GTK+moduler
    --g-fatal-warnings Gjør alle advarsler fatale

en: Gpm
nb: Bruttofortjeneste

en: Gradians
nb: Gradianer

en: Grams
nb: Gram

en: Gross Profit Margin
nb: Margin for bruttofortjeneste

en: Hectares
nb: Hektar

en: Help Options:
      -v, --version                   Show release version
      -h, -?, --help                  Show help options
      --help-all                      Show all help options
      --help-gtk                      Show GTK+ options
nb: Alternativer for hjelp:
      -v, --version                   Vis versjon
      -h, -?, --help                  Vis alternativer for hjelp
      --help-all                      Vis alle alternativer for hjelp
      --help-gtk                      Vis alternativer for GTK+

en: Hexadecimal
nb: Heksadesimal

en: Hong Kong Dollar
nb: Hong Kong dollar

en: Hours
nb: Timer

en: Hungarian Forint
nb: Ungarske forinter

en: Hyperbolic Cosine
nb: Hyperbolsk cosinus

en: Hyperbolic Sine
nb: Hyperbolsk sinus

en: Hyperbolic Tangent
nb: Hyperbolsk tangent

en: Icelandic Krona
nb: Islandske kroner

en: Imaginary Component
nb: Imaginær komponent

en: Imaginary unit
nb: Imaginær enhet

en: Inches
nb: Tommer

en: Indian Rupee
nb: Indiske rupi

en: Indicates whether any trailing zeroes after the numeric point should be shown in the display value.
nb: Indikerer om etterfølgende nulltall etter komma skal vises.

en: Indicates whether thousands separators are shown in large numbers.
nb: Indikerer om tusenskilletegn skal vises i store tall.

en: Indonesian Rupiah
nb: Indonesiske rupi

en: Insert Character
nb: Sett inn tegn

en: Insert Character Code
nb: Sett inn tegnkode

en: Integer Component
nb: Heltallskomponent

en: Inverse
nb: Invers

en: Inverse Cosine
nb: Invers kosinus

en: Inverse Sine
nb: Invers sinus

en: Inverse Tangent
nb: Invers tangens

en: Inverse [Ctrl+I]
nb: Invers [Ctrl + I]

en: Inverse cosine is undefined for values outside [-1, 1]
nb: Invers kosinus er udefinert for verdier utenfor [-1, 1]

en: Inverse hyperbolic cosine is undefined for values less than one
nb: Invers hyperbolsk kosinus er udefinert for verdier mindre enn en

en: Inverse hyperbolic tangent is undefined for values outside (-1, 1)
nb: Invers hyperbolsk tangens er ikke definert for verdier utenfor (-1, 1)

en: Inverse sine is undefined for values outside [-1, 1]
nb: Invers sinus er udefinert for verdier utenfor [-1, 1]

en: Iranian Rial
nb: Iranske rial

en: Israeli New Shekel
nb: Israelske nye shekel

en: Japanese Yen
nb: Japanske yen

en: Kazakhstani Tenge
nb: Kasakhstanske tenge

en: Kilograms
nb: Kilo

en: Kilometers
nb: Kilometer

en: Kuwaiti Dinar
nb: Kuwaitiske dinarer

en: Latvian Lats
nb: Latviske lats

en: Length
nb: Lengde

en: Libyan Dinar
nb: Libyanske dinarer

en: Light Years
nb: Lysår

en: Lithuanian Litas
nb: Litauiske litas

en: Litres
nb: Liter

en: Logarithm
nb: Logaritme

en: Logarithm of zero is undefined
nb: Logaritmen for null er ikke definert

en: MATE Calc
nb: MATE kalkulator

en: MATE Calc is a fork of GNOME Calc and part of the MATE Desktop Environment. If you would like to know more about MATE and MATE Calc, please visit the project's home page.
nb: MATE-kalkulatoren er avledet fra GNOME-kalkulatoren og er en del av skrivebordsmiljøet MATE. Besøk prosjektets hjemmeside hvis du vil vite mer om MATE og MATE-kalkulatoren.

en: MATE Calc is a powerful graphical calculator with financial, logical and scientific modes. It uses a multiple precision package to do its arithmetic to give a high degree of accuracy.
nb: MATE-kalkulatoren er en kraftig grafisk kalkulator med økonomisk, logisk og vitenskapelig modus. Den bruker stortallsaritmetikk for å kalkulere med høy nøyaktighet.

en: MATE Calculator
nb: MATE-kalkulator

en: MATE Calculator is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
nb: MATE-kalkulatoren distribueres i håp om at programmet er nyttig, men uten NOEN GARANTI, ikke engang implisitt garanti om at det er SALGBART eller PASSER ET BESTEMT FORMÅL. Se GNU General Public License for detaljer.

en: MATE Calculator is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
nb: MATE-kalkulatoren er fri programvare. Du kan redistribuere og/eller endre programmet under betingelsene gitt i GNU General Public License som utgitt av Free Software Foundation; enten versjon 2 av lisensen, eller (hvis du ønsker det) enhver senere versjon.

en: MATE Desktop calculator
nb: MATE skrivebordskalkulator

en: MATE Documentation Team
nb: MATE-dokumentasjonslaget

en: Magnetic constant
nb: Magnetisk konstant

en: Malaysian Ringgit
nb: Malayiske ringgit

en: Malformed expression
nb: Feilutformet uttrykk

en: Malformed expression at token '%s'
nb: Vanskapt uttrykk ved symbolet '%s'

en: Mauritian Rupee
nb: Mauritiske rupi

en: Memory
nb: Minne

en: Meters
nb: Meter

en: Mexican Peso
nb: Meksikanske peso

en: Microlitres
nb: Mikroliter

en: Micrometers
nb: Mikrometer

en: Microseconds
nb: Mikrosekunder

en: Millilitres
nb: Milliliter

en: Millimeters
nb: Millimeter

en: Milliseconds
nb: Millisekunder

en: Minutes
nb: Minutter

en: Modulus divide
nb: Modulus-divisjon

en: Modulus division is only defined for integers
nb: Modulus divisjon er kun definert for heltall

en: Multiply [*]
nb: Multipliser [*]

en: Nanometers
nb: Nanometer

en: Natural Logarithm
nb: Naturlig logaritme

en: Nautical Miles
nb: Nautiske mil

en: Need an integer to factorize
nb: Trenger et heltall for å faktorisere

en: Nepalese Rupee
nb: Nepalesiske rupi

en: New Romanian Leu
nb: Nye rumenske leu

en: New Turkish Lira
nb: Nye tyrkiske lira

en: New Zealand Dollar
nb: Newzealandsk dollar

en: Newtonian constant of gravitation
nb: Den Newtonske gravitasjonskonstanten

en: No redo history
nb: Ingen gjenopprettingshistorikk

en: No sane value to bitwise shift
nb: Ingen verdi å bruke til bitvis skift

en: No sane value to store
nb: Ingen fornuftige verdier å lagre

en: No undo history
nb: Ingen angrehistorikk

en: Norwegian Krone
nb: Norske kroner

en: Number _Format:
nb: Tall_format:

en: Number format
nb: Tallformat

en: Numeric Base
nb: Tallbase

en: Octal
nb: Oktal

en: Omani Rial
nb: Omanske rial

en: Ones' Complement
nb: Enerkomplement

en: Ounces
nb: Unser

en: Overflow. Try a bigger word size
nb: Overflyt. Prøv høyere ordstørrelse

en: Pakistani Rupee
nb: Pakistanske rupi

en: Payment Period
nb: Betalingsperiode

en: Percentage [%]
nb: Prosentdel [%]

en: Perform arithmetic, scientific or financial calculations
nb: Utfør aritmetiske, vitenskapelige eller finansielle utregninger

en: Periodic Interest Rate
nb: Periodisk renterate

en: Periodic Interest _Rate:
nb: Periodisk _renterate:

en: Periodic Payment
nb: Periodisk betaling

en: Peruvian Nuevo Sol
nb: Peruvianske nye sol

en: Philippine Peso
nb: Fillipinske peso

en: Pi [Ctrl+P]
nb: Pi [Ctrl + P]

en: Planck constant
nb: Plancks konstant

en: Pmt
nb: Bet

en: Polish Zloty
nb: Polske zloty

en: Pound Sterling
nb: Pund sterling

en: Pounds
nb: Pund

en: Preferences
nb: Innstillinger

en: Present Value
nb: Nåtidsverdi

en: Present _Value:
nb: Nåtids_verdi:

en: Proton mass
nb: Protonmasse

en: Qatari Riyal
nb: Qatariske riyal

en: Quarts
nb: Kvarter

en: Radians
nb: Radianer

en: Real Component
nb: Heltallskomponent

en: Root [Ctrl+R]
nb: Rot [Ctrl + R]

en: Round
nb: Rund av

en: Russian Rouble
nb: Russiske rubler

en: Saudi Riyal
nb: Saudiske riyal

en: Scientific
nb: Vitenskapelig

en: Scientific Exponent
nb: Vitenskapelig eksponent

en: Scientific exponent [Ctrl+E]
nb: Vitenskapelig eksponent [Ctrl + E]

en: Seconds
nb: Sekunder

en: Shift Left
nb: Skift til venstre

en: Shift Left [<<]
nb: Skift til venstre [<<]

en: Shift Right
nb: Skift til høyre

en: Shift Right [>>]
nb: Skift til høyre [>>]

en: Shift is only possible on integer values
nb: Skift er kun mulig på heltallsverdier

en: Show %d decimal _places
nb: Vis %d desimal_plasser

en: Show History
nb: Vis historikk

en: Show Thousands Separators
nb: Vis tusenskilletegn

en: Show Trailing Zeroes
nb: Vis etterfølgende nuller

en: Show _thousands separators
nb: Vis _tusenskilletegn

en: Show trailing _zeroes
nb: Vis etterfølgende _nuller

en: Shows all recent calculations
nb: Vis alle nylige beregninger

en: Sign
nb: Tegn

en: Sine
nb: Sinus

en: Singapore Dollar
nb: Singaporsk dollar

en: Sln
nb: Ln

en: Source currency
nb: Kildevaluta

en: Source units
nb: Kildeenheter

en: South African Rand
nb: Sør-afrikanske rand

en: South Korean Won
nb: Sør-koreanske won

en: Square Centimeters
nb: Kvadratcentimeter

en: Square Meters
nb: Kvadratmeter

en: Square Millimeters
nb: Kvadratmillimeter

en: Square [Ctrl+2]
nb: Kvadrat [Ctrl + 2]

en: Square root [Ctrl+R]
nb: Kvadratrot [Ctrl + R]

en: Sri Lankan Rupee
nb: Sri Lankiske rupi

en: Start Group [(]
nb: Start gruppe [(]

en: Store
nb: Lagre

en: Straight Line Depreciation
nb: Lineær avskriving

en: Straight-Line Depreciation
nb: Lineær avskrivning

en: Subscript
nb: Senket

en: Subscript mode [Alt]
nb: Senket modus [Alt]

en: Subtract [-]
nb: Trekk fra [-]

en: Sum of the Years Digits Depreciation
nb: Avskriving av summen av årenes sifre

en: Sum-of-the-Years'-Digits Depreciation
nb: Avskriving av summen av årenes sifre

en: Superscript
nb: Hevet

en: Superscript mode [Ctrl]
nb: Hevet modus [Ctrl]

en: Swedish Krona
nb: Svenske kroner

en: Swiss Franc
nb: Sveitsiske franc

en: Switch conversion units
nb: Bytt konverteringsenheter

en: Syd
nb: Sum

en: T&T Dollar (TTD)
nb: T&T dollar (TTD)

en: Tangent is undefined for angles that are multiples of π (180°) from π∕2 (90°)
nb: Tangent er ikke definert for vinkler som er multipler av π (180°) fra π/2 (90°)

en: Target currency
nb: Målvaluta

en: Target units
nb: Målenheter

en: Temperature
nb: Temperatur

en: Thai Baht
nb: Thailandske baht

en: The Riemann zeta function is only defined for real numbers ≠1
nb: Riemann zeta-funksjonen er kun definert for relle tall ≠1

en: The angle units to use
nb: Enhet som skal brukes for vinkel

en: The button mode
nb: Knappemodus

en: The error function is only defined for real numbers
nb: Feilfunksjonen er kun definert for reelle tall

en: The format to display numbers in
nb: Format for visning av tall

en: The number of digits displayed after the numeric point
nb: Antall tall vist etter komma

en: The numeric base
nb: Tallbase

en: The power of zero is undefined for a negative exponent
nb: Kvadratet av null er ikke definert for en negativ eksponent

en: The size of the words used in bitwise operations
nb: Størrelse på ord som brukes i bitvise operasjoner

en: The zeroth root of a number is undefined
nb: Den nullte rota er ikke definert

en: Tonnes
nb: Tonn

en: Tunisian Dinar
nb: Tunisiske dinarer

en: Two's Complement
nb: Toerkomplement

en: UAE Dirham
nb: UAE dirham

en: US Dollar
nb: Amerikanske dollar

en: Unable to open help file
nb: Kan ikke åpne hjelpfil

en: Undo
nb: Angre

en: Undo [Ctrl+Z]
nb: Angre [Ctrl + Z]

en: Units of the current calculation
nb: Enheter for aktiv utregning

en: Units to convert the current calculation into
nb: Enheter aktiv utregning skal konverteres til

en: Unknown argument '%s'
nb: Ukjent argument «%s»

en: Unknown conversion
nb: Ukjent konvertering

en: Unknown variable '%s'
nb: Ukjent variabel «%s»

en: Uruguayan Peso
nb: Uruguayiske peso

en: Usage:
      %s — Perform mathematical calculations
nb: Bruk:
      %s - Utfør matematiske beregninger

en: Velocity of Light
nb: Lysets hastighet

en: Venezuelan Bolívar
nb: Venezuelanske bolivar

en: Volume
nb: Volum

en: Weight
nb: Vekt

en: Word _size:
nb: _Størrelse på ord:

en: Word size
nb: Størrelse på ord

en: Years
nb: År

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with MATE Calculator; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.
nb: Du skal ha mottatt en kopi av GNU General Public License sammen med MATE-kalkulatoren. Hvis dette ikke er tilfelle, kan du skrive til Free Software Foundation, Inc. 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA

en: _%d place | _%d places
nb[0]: _%d plass
nb[1]: _%d plasser

en: _About
nb: Om

en: _Advanced
nb: _Avansert

en: _Angle units:
nb: _Enhet for vinkel:

en: _Basic
nb: _Grunnleggende

en: _Calculator
nb: _Lommeregner

en: _Cancel
nb: _Avbryt

en: _Clear History
nb: _Tøm historikk

en: _Close
nb: _Lukk

en: _Contents
nb: _Innhold

en: _Copy
nb: _Kopier

en: _Cost:
nb: _Kost:

en: _Financial
nb: _Finansiell

en: _Future Value:
nb: _Fremtidig verdi:

en: _Help
nb: _Hjelp

en: _History
nb: _Historikk

en: _Insert
nb: Sett _inn

en: _Life:
nb: _Livstid

en: _Mode
nb: _Modus

en: _Number of Periods:
nb: A_ntall perioder:

en: _Paste
nb: _Lim inn

en: _Period:
nb: _Periode:

en: _Periodic Payment:
nb: _Periodisk betaling:

en: _Preferences
nb: Innstillinger

en: _Principal:
nb: _Avdrag:

en: _Programming
nb: _Programmering

en: _Quit
nb: _Avslutt

en: _Redo
nb: _Gjenta

en: _Salvage:
nb: Re_stverdi:

en: _Term:
nb: _Periode:

en: _Undo
nb: A_ngre

en: _View
nb: _Vis

en: calculator;MATE;scientific;arithmetic;financial;calculations;
nb: kalkulator;MATE;vitenskapelig;aritmetisk;økonomisk;beregninger;

[ctx: unit-format]
en: %s acres
nb: %s acre

[ctx: unit-format]
en: %s au
nb: %s ae

[ctx: unit-format]
en: %s cb
nb: %s kl

[ctx: unit-format]
en: %s days
nb: %s dager

[ctx: unit-format]
en: %s degrees
nb: %s grader

[ctx: unit-format]
en: %s ftm
nb: %s fav

[ctx: unit-format]
en: %s gradians
nb: %s gon

[ctx: unit-format]
en: %s hours
nb: %s timer

[ctx: unit-format]
en: %s in
nb: %s tm

[ctx: unit-format]
en: %s minutes
nb: %s minutter

[ctx: unit-format]
en: %s qt
nb: %s kv

[ctx: unit-format]
en: %s radians
nb: %s radianer

[ctx: unit-format]
en: %s years
nb: %s år

[ctx: unit-format]
en: %s ˚C
nb: %s °C

[ctx: unit-format]
en: %s ˚F
nb: %s °F

[ctx: unit-format]
en: %s ˚R
nb: %s °R

[ctx: unit-symbols]
en: acre,acres
nb: acre,acre

[ctx: unit-symbols]
en: au
nb: ae

[ctx: unit-symbols]
en: cable,cables,cb
nb: kabel,kabler,kl

[ctx: unit-symbols]
en: centimeter,centimeters,cm,cms
nb: centimeter,centimeter,cm

[ctx: unit-symbols]
en: day,days
nb: dag,dager

[ctx: unit-symbols]
en: degC,˚C
nb: degC,°C

[ctx: unit-symbols]
en: degF,˚F
nb: degF,°F

[ctx: unit-symbols]
en: degR,˚R,˚Ra
nb: degR,°R,°Ra

[ctx: unit-symbols]
en: degree,degrees,deg
nb: grad,grader,grad

[ctx: unit-symbols]
en: fathom,fathoms,ftm
nb: favn,favner,fav

[ctx: unit-symbols]
en: foot,feet,ft
nb: fot,feet,ft

[ctx: unit-symbols]
en: gradian,gradians,grad
nb: gon,gon,gon

[ctx: unit-symbols]
en: gram,grams,gramme,grammes,g
nb: gram,gram,gram,gram,g

[ctx: unit-symbols]
en: hectare,hectares,ha
nb: hektar,hektar,ha

[ctx: unit-symbols]
en: hour,hours
nb: time,timer

[ctx: unit-symbols]
en: inch,inches,in
nb: tomme,tommer,tm

[ctx: unit-symbols]
en: kilogram,kilograms,kilogramme,kilogrammes,kg,kgs
nb: kilogram,kilogram,kilogram,kilogram,kg,kgs

[ctx: unit-symbols]
en: kilometer,kilometers,km,kms
nb: kilometer,kilometer,km,km

[ctx: unit-symbols]
en: lightyear,lightyears,ly
nb: lysår,lysår,ly

[ctx: unit-symbols]
en: litre,litres,liter,liters,L
nb: liter,liter,liter,liter,L

[ctx: unit-symbols]
en: meter,meters,m
nb: meter,meter,m

[ctx: unit-symbols]
en: micrometer,micrometers,um
nb: mikrometer,mikrometer,um

[ctx: unit-symbols]
en: microsecond,microseconds,us,μs
nb: mikrosekund,mikrosekunder,us,μs

[ctx: unit-symbols]
en: mile,miles,mi
nb: mil,mil,mi

[ctx: unit-symbols]
en: millilitre,millilitres,milliliter,milliliters,mL,cm³
nb: milliliter,milliliter,milliliter,milliliter,mL,cm³

[ctx: unit-symbols]
en: millimeter,millimeters,mm
nb: millimeter,millimeter,mm

[ctx: unit-symbols]
en: millisecond,milliseconds,ms
nb: millisekund,millisekunder,ms

[ctx: unit-symbols]
en: minute,minutes
nb: minutt,minutter

[ctx: unit-symbols]
en: nanometer,nanometers,nm
nb: nanometer,nanometer,nm

[ctx: unit-symbols]
en: ounce,ounces,oz
nb: unse,unser,oz

[ctx: unit-symbols]
en: pound,pounds,lb
nb: pund,pund,lb

[ctx: unit-symbols]
en: quart,quarts,qt
nb: kvart,kvarter,kv

[ctx: unit-symbols]
en: radian,radians,rad
nb: radian,radianer,rad

[ctx: unit-symbols]
en: second,seconds,s
nb: sekund,sekunder,s

[ctx: unit-symbols]
en: tonne,tonnes
nb: tonn,tonn

[ctx: unit-symbols]
en: year,years
nb: år,år
