Xfce4-power-manager - en to nb translation catalogue (204 entries)

en: %i hour | %i hours
nb[0]: %i time
nb[1]: %i timer

en: %i minute | %i minutes
nb[0]: %i minutt
nb[1]: %i minutter

en: %s (%i%%)
    %s until fully charged
nb: %s (%i%%).
    %s til full opplading.

en: %s (%i%%)
    Estimated time left is %s
nb: %s (%i%%)
    Estimert gjenstående tid %s

en: %s is currently inhibiting power management
nb: %s forhindrer for tiden strømstyring

en: <b>%s %s</b>
    %0.0f%% - %s remaining
nb: <b>%s %s</b>
    %0.0f%% - %s gjenstår

en: <b>%s %s</b>
    %0.0f%% - %s until full
nb: <b>%s %s</b>
    %0.0f%% - %s gjenstår til fullt oppladet

en: <b>%s %s</b>
    Current charge: %0.0f%%
nb: <b>%s %s</b>
    Er nå ladet til: %0.0f%%

en: <b>%s %s</b>
    Fully charged
nb: <b>%s %s</b>
    Fullt oppladet

en: <b>%s %s</b>
    Fully charged - %s remaining
nb: <b>%s %s</b>
    Fullt oppladet - %s gjenstår

en: <b>%s %s</b>
    Unknown state
nb: <b>%s %s</b>	
    Ukjent tilstand

en: <b>%s %s</b>
    Waiting to charge (%0.0f%%)
nb: <b>%s %s</b>
    Venter på ladning (%0.0f%%)

en: <b>%s %s</b>
    Waiting to discharge (%0.0f%%)
nb: <b>%s %s</b>
    Venter på å lade ut (%0.0f%%)

en: <b>%s %s</b>
    is empty
nb: <b>%s %s</b>
    er tom

en: <b>Appearance</b>
nb: <b>Utseende</b>

en: <b>Brightness reduction</b>
nb: <b>Lysstyrkereduksjon</b>

en: <b>Buttons</b>
nb: <b>Knapper</b>

en: <b>Critical power</b>
nb: <b>Kritisk batterinivå</b>

en: <b>Display brightness</b>
nb: <b>Skjermlysstyrke</b>

en: <b>Display power management</b>
nb: <b>Strømstyring for skjerm</b>

en: <b>Laptop Lid</b>
nb: <b>Lokk tilhørende bærbar datamaskin</b>

en: <b>Power profile</b>
nb: <b>Strømprofil</b>

en: <b>Security</b>
nb: <b>Sikkerhet</b>

en: <b>System power saving</b>
nb: <b>Strømsparing for system</b>

en: An application is currently disabling the automatic sleep. Doing this action now may damage the working state of this application.
    Are you sure you want to hibernate the system?
nb: Et program forhindrer foreløpig automatisk hvile. Ved å gjøre dette nå kan programmets innhold slutte å fungere.
    Er du sikker på at du vil la systemet gå i dvale?

en: Another power manager is already running
nb: En annen strømbehandler kjører allerede

en: Ask
nb: Spør

en: Authentication is required to modify the laptop display brightness
nb: Autentisering kreves for å justere skjermens lysstyrke

en: Authentication is required to place the system in suspend or hibernate mode
nb: Autentisering kreves for å sette systemet i hvile- eller dvalemodus

en: Authorized to hibernate
nb: Tilgang til dvalemodus gitt

en: Authorized to hybrid sleep
nb: Hybridsøvn er tillatt

en: Authorized to shutdown
nb: Tilgang til avstengning gitt

en: Authorized to suspend
nb: Tilgang til hvilemodus gitt

en: Battery
nb: Batteri

en: Brightness step count:
nb: Antall trinn lysstyrke:

en: Brightness: %.0f percent
nb: Lysstyrke: %.0f prosent

en: Built with GTK+ %d.%d.%d, linked with GTK+ %d.%d.%d.
nb: Bygd med GTK+ %d.%d.%d, lenket sammen med GTK+ %d.%d.%d.

en: Can hibernate
nb: Støtter dvalemodus

en: Can hybrid sleep
nb: Hybridsøvn er mulig

en: Can suspend
nb: Støtter hvilemodus

en: Cancel
nb: Avbryt

en: Cause xfce4-power-manager-settings to quit
nb: Vil forårsake at xfce4-power-manager-settings avslutter

en: Check your power manager installation
nb: Sjekk installasjonen av din strømbehandler

en: Computer
nb: Datamaskin

en: Critical battery power level:
nb: Kritisk batterinivå:

en: Current charge
nb: Gjeldende batterinivå

en: Daemonize
nb: Kjør i bakgrunnen

en: Device
nb: Enhet

en: Devices
nb: Enheter

en: Display
nb: Skjerm

en: Display a specific device by UpDevice object path
nb: Vis en gitt enhet sortert etter UpDevice objekt-sti

en: Display battery levels for attached devices
nb: Vis batterinivå for tilkoblede enheter

en: Display the battery levels of your devices and control the brightness of your display
nb: Vis batterinivået til dine enheter og kontroller lysstyrken til skjermen din

en: Display version information
nb: Vis versjonsinformasjon

en: Do nothing
nb: Gjør ingenting

en: Dump all information
nb: Spar all informasjon

en: Enable debugging
nb: Slå på feilrettingsinformasjon

en: Energy empty
nb: Energinivå tomt

en: Energy rate
nb: Energi per tidsenhet

en: Exponential
nb: Eksponentiell

en: Failed to connect to power manager
nb: Klarte ikke å koble til strømbehandler

en: Failed to load power manager configuration
nb: Klarte ikke laste strømstyringsoppsett

en: Failed to parse arguments: %s
nb: Klarte ikke tolke argument: %s

en: False
nb: Usant

en: Fully charged
nb: Fulladet

en: Fully charged (design)
nb: Fullt oppladet (design)

en: General
nb: Generelt

en: Handle display brightness _keys
nb: Håndter _knapper for skjermbelysningsinnstillinger

en: Has LID
nb: Har lokk

en: Has battery
nb: Har batteri

en: Has battery button
nb: Har batteriknapp

en: Has brightness panel
nb: Har lysstyrke-felt

en: Has hibernate button
nb: Har dvale-knapp

en: Has power button
nb: Har av/på-knapp

en: Has sleep button
nb: Har dvaletilstand-knapp

en: Hibernate
nb: Dvale

en: Hibernate and suspend operations not permitted
nb: Dvalgang og hvile ikke støttet

en: Hibernate and suspend operations not supported
nb: Dvalgang og hvile ikke støttet

en: Hibernate not supported
nb: Dvalemodus støttes ikke

en: Hibernate operation not permitted
nb: Dvalgang ikke tillatt

en: Hibernate operation not supported
nb: Dvalgang ikke støttet

en: Hibernate the system
nb: Sett systemet i dvalemodus

en: Hybrid Sleep
nb: Hybriddvalemodus

en: Hybrid sleep not supported
nb: Hybridsøvn støttes ikke

en: Hybrid sleep operation not permitted
nb: Hybridsøvn tillates ikke

en: Hybrid sleep operation not supported
nb: Hybridsøvn støttes ikke

en: Hybrid sleep the system
nb: Sett systemet i hybridsøvn

en: In addition, Xfce power manager provides a set of freedesktop-compliant DBus interfaces to inform other applications about current power level so that they can adjust their power consumption, and it provides the inhibit interface which allows applications to prevent automatic sleep actions via the power manager; as an example, the operating system’s package manager should make use of this interface while it is performing update operations.
nb: I tillegg har Xfce-strømstyring et knippe freedesktop-støttede DBus-grensesnitt for å informere programmer om gjeldende strømnivå så de kan regulere sine strømforbruk. Grensesnittet tillater også programmer å midlertidig hindre dvalgang. Som et eksempel bruker pakkebehandleren dette grensesnittet når den utfører oppdateringer.

en: Invalid arguments
nb: Ugyldige argument

en: Invalid cookie
nb: Ugyldig informasjonskapsel

en: Keyboard
nb: Tastatur

en: Keyboard Brightness: %.0f percent
nb: Bakgrunnsbelysning på tastatur: %.0f prosent

en: Lead acid
nb: Blysyre

en: Let the power manager handle display power management (DPMS) instead of the display server
nb: La strømbehandleren håndtere skjermen (DPMS) i steden for visningstjeneren

en: Line power
nb: Tilkoblet lysnett

en: Lithium ion
nb: Litium-ion

en: Lithium iron phosphate
nb: Litium-jern-fosfat

en: Lithium polymer
nb: Litium-polymer

en: Lock screen
nb: Lås skjerm

en: Lock screen when system is going to sleep
nb: Lås skjermen når systemet går i dvale

en: Make sure you set a sufficiently high value here, otherwise the system will trigger its own action before xfce4-power-manager, without being able to prevent it or know exactly when it will do so. The action triggered by the system in this case will be: %s.
nb: Sørg for å velge en tilstrekkelig høy verdi her, ellers vil systemet trigge sin egen handling før xfce-power-manager uten å kunne forhindre det eller å vite nøyaktig når det vil skje. Handlingen som vil trigges av systemet er: %s.

en: Manage and reduce power consumption of computer and devices
nb: Behandle og redusere strømforbruket til datamaskinen og dens enheter

en: Model
nb: Modell

en: Modify the laptop display brightness
nb: Endre skjermens lysstyrke

en: Mouse
nb: Mus

en: Never
nb: Aldri

en: Nickel cadmium
nb: Nikkel-kadmium

en: Nickel metal hydride
nb: Nikkel-metalhydrid

en: None
nb: Ingen

en: None of the screen lock tools ran successfully, the screen will not be locked.
nb: Ingen av skjermlås-verktøyene fungerte, skjermen vil ikke bli låst.

en: None of the screen lock tools ran successfully, the screen will not be locked.
    Do you still want to continue to suspend the system?
nb: Ingen av skjermlås-verktøyene fungerte, skjermen vil ikke bli låst.
    Vil du fortsette med å la systemet gå i hvile.

en: Not plugged in
nb: Ikke tilkoblet

en: Nothing
nb: Ingenting

en: Notify
nb: Varsle

en: Number of brightness steps available using keys
nb: Antall trinn lysstyrke som er tilgjengelig med taster

en: On battery
nb: På batteri

en: On critical battery power:
nb: Ved kritisk lavt batterinivå:

en: On inactivity reduce to
nb: Ved inaktivitet, reduser til

en: One minute
nb: Ett minutt

en: Percentage
nb: Prosent

en: Percentage and remaining time
nb: Prosent og gjenstående tid

en: Permission denied
nb: Nektet tilgang

en: Phone
nb: Telefon

en: Plugged in
nb: Tilkoblet

en: Power Manager
nb: Strømstyring

en: Power Manager Plugin
nb: Strømstyringstillegg

en: Power Manager Plugin Settings
nb: Innstillinger for strømstyringstillegg

en: Power management for the Xfce desktop
nb: Strømstyring for Xfce-skrivebordsmiljøet

en: PowerSupply
nb: Strømforsyning

en: Presentation _mode
nb: Presentasjons-modus

en: Put to sleep after
nb: Sett i hvilemodus etter

en: Quit any running xfce power manager
nb: Avslutt Xfce-strømstyring

en: Reduce after
nb: Reduser etter

en: Remaining time
nb: Gjenstående tid

en: Restart the running instance of Xfce power manager
nb: Omstart av kjørende Xfce-strømstyring

en: SOCKET ID
nb: SOKKEL ID

en: Screenshot of the Xfce Power Manager User Interface
nb: Skjermbilde av brukergrensesnittet til Xfce Strømstyrer

en: Serial
nb: Serienummer

en: Settings for the Xfce Power Manager
nb: Innstillinger for Xfce-strømstyring

en: Settings manager socket
nb: Innstillingsbehandler sokkel

en: Show 'Presentation mode' indicator:
nb: Vis indikator for presentasjonsmodus:

en: Show label:
nb: Vis etikett:

en: Show the configuration dialog
nb: Vis innstillinger

en: Shutdown
nb: Avslutt

en: Shutdown the system
nb: Avslutt systemet

en: Status notifications
nb: Statusvarslinger

en: Suspend
nb: Hvilemodus

en: Suspend not supported
nb: Hvilemodus ikke støttet

en: Suspend operation not permitted
nb: Hvile ikke tillatt

en: Suspend operation not supported
nb: Hvile ikke støttet

en: Suspend or hibernate the system
nb: Sett systemet i hvile- eller dvalemodus

en: Suspend the system
nb: Hvil systemet

en: Switch off after
nb: Slå av etter

en: Switch off display
nb: Slå av skjerm

en: System is running on %s power
nb: System kjører på %s forsyning

en: System is running on low power
nb: Batteriet er snart tomt

en: System is running on low power. Save your work to avoid losing data
nb: Batteriet er snart tomt. Lagre arbeidet ditt for å unngå datatap

en: System sleep mode:
nb: Søvn-modus for system:

en: System tray icon
nb: Systemkurvikon

en: Tablet
nb: Nettbrett

en: Technology
nb: Teknologi

en: These actions only take place if no external display is connected
nb: Disse handlingene vil kun skje hvis ikke ekstern skjerm er tilkoblet

en: This is %s version %s, running on Xfce %s.
nb: Dette er %s versjon %s, kjørende på Xfce %s.

en: True
nb: Sant

en: Unable to get connection to the message bus session
nb: Fikk ikke gjort tilkobling til meldingsbuss-økta

en: Uninterruptible Power Supply
nb: Avbruddsfri strømforsyning

en: Unknown
nb: Ukjent

en: Unknown time
nb: Ukjent tid

en: UpDevice object path
nb: UpDevice objekt-sti

en: Vendor
nb: Leverandør

en: Version information
nb: Versjonsinformasjon

en: Voltage
nb: Spenning

en: When all the power sources of the computer reach this charge level
nb: Når alle effektressursene på maskinen når dette ladningsnivået

en: When battery button is pressed:
nb: Når batteriknappen trykkes:

en: When hibernate button is pressed:
nb: Når dvale-knapp trykkes:

en: When inactive for
nb: Ved inaktivitet i

en: When laptop lid is closed:
nb: Når lokket til den bærbare datamaskinen er lukket:

en: When power button is pressed:
nb: Når av/på-knapp trykkes:

en: When sleep button is pressed:
nb: Når hvilemodus-knapp trykkes:

en: When the screensaver is activated
nb: Når skjermspareren er aktivert

en: When the screensaver is deactivated
nb: Når skjermspareren er deaktivert

en: With policykit support
nb: Med policykit-støtte

en: Without policykit support
nb: Uten policykit støtte

en: Xfce Power Manager
nb: Xfce-strømstyring

en: Xfce power manager
nb: Xfce-strømstyring

en: Xfce power manager also provides a plugin for the Xfce and LXDE panels to control LCD brightness levels and to monitor battery and device charge levels.
nb: Xfce-strømstyring tilbys også som et tillegg for Xfce- og LXDE-paneler for å kontrollere LCD-lysstyrkenivå og gi oversikt over ladningsnivå til batteri og ladningsnivåer.

en: Xfce power manager is already running
nb: Xfce-strømstyring kjører allerede

en: Xfce power manager is not running
nb: Xfce-strømstyring er ikke startet

en: Xfce power manager manages the power sources on the computer and the devices that can be controlled to reduce their power consumption (such as LCD brightness level, monitor sleep, CPU frequency scaling).
nb: Xfce-strømstyringen tar hånd om strømkildene på maskinen og enhetene som kan kontrolleres for å redusere deres strømforbruk (som lysnivå på LCD-skjerm, søvn for monitor, og justering av prosessorfrekvens).

en: Xfce4 Power Manager is not running, do you want to launch it now?
nb: Xfce-strømstyring er ikke startet, ønsker du å starte den?

en: Your %s charge level is low
    Estimated time left %s
nb: Din %s ladenivå er lavt
    Estimert gjenstående tid %s

en: Your %s is charging
nb: Ditt %s lader

en: Your %s is discharging
nb: Ditt %s utlades

en: Your %s is empty
nb: Ditt %s er tomt

en: Your %s is fully charged
nb: Ditt %s er fullt oppladet

en: _Close
nb: _Lukk

en: _Help
nb: _Hjelp

en: _Screensaver Management
nb: Behandle _skjermbeskyttere

en: _Settings...
nb: _Innstillinger …

en: hour | hours
nb[0]: time
nb[1]: timer

en: minute | minutes
nb[0]: minutt
nb[1]: minutter

en: minutes
nb: minutter

en: seconds
nb: sekunder

en: settings;preferences;buttons;sleep;hibernate;battery;suspend;shutdown;brightness;laptop lid;lock screen;plugged in;saving;critical;
nb: oppsett;innstillinger;knapper;hvilemodus;dvale;batteri;strømsparing;lysstyrke;lokk;skjermlås;strømnett;lagre;kritisk;
