pluma 1.26.0 - en to nds translation catalogue (1066 entries)

en:   Ln %d, Col %d
nds:   Rg %d, St %d

en: "%s" not found
nds: »%s« is nich funnen worden.

en: %d/%m/%Y %H:%M:%S
nds: %d.%m.%Y, %H:%M:%S

en: %s
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
nds: %s
    Bruk '%s --help' um eene komplette List mit de verfögbaren Optschoonen to kregen.

en: %s is a directory.
nds: %s is een Verteeknis.

en: %s is not a regular file.
nds: %s is keene normaale Datei.

en: %s is not a valid location.
nds: %s is keene gültige Stee.

en: %s is not a valid location. Please check that you typed the location correctly and try again.
nds: %s is keene gültige Stee. Bidde kiek na, of du de Stee richtig ingeven hest, un versöök 't weer.

en: %s: invalid encoding.
nds: %s: ungültiges Koderen.

en: (Empty)
nds: (Leer)

en: (correct spelling)
nds: (richtige Schrievwies)

en: (no suggested words)
nds: (keene Woorten tum vörslagen)

en: - Edit text files
nds: - Bewark Textdateien

en: / on %s
nds: / up %s

en: 01/11/2009 17:52:00
nds: 01.11.2009, 17:52:00

en: A Text Editor for the MATE desktop environment
nds: Een Text-Bewarker för de MATE-Schrievdisk

en: A custom font that will be used for the editing area. This will only take effect if the "Use Default Font" option is turned off.
nds: De Schriftaard, wat für de Bewarker bruukt worden sall. Dat is blot dann vun Belang, wenn de Optioon »Normaale Schrift bruken« utknipst is.

en: A file with the same name already exists. Please use a different name.
nds: Eene Datei mit de sülven Naam gifft 't al. Bidde bruuk eenen annern Naam.

en: A_dd Scheme
nds: Schema _hentofögen

en: A_vailable encodings:
nds: _Verföögbare Koderens

en: Abbreviated form
nds: Ofkört

en: Abbreviation
nds: Ofkört

en: About this application
nds: Över düsses Programm

en: Above
nds: Över

en: Accessibility key character
nds: Toganglikheids-Slötel-Bookstaav

en: Acronym
nds: Akronym

en: Activate '%s'
nds: '%s' aktiveren

en: Activate next document
nds: Tum annern Dokument gahn

en: Activate previous document
nds: Tum lesten Dokument gahn

en: Activation
nds: Anmaken

en: Active plugins
nds: Aktive Plugins

en: Add Scheme
nds: Schema hentofögen

en: Add a new snippet...
nds: Nejes Woort maken…

en: Add new empty file
nds: Neje, leere Datei hentofögen

en: Add new empty folder
nds: Nejes, leeres Verteeknis hentofögen

en: Add or Remove...
nds: Hentofögen oder wegdoon…

en: Add w_ord
nds: W_oord hentofögen

en: Align
nds: Justeren

en: Alignment character
nds: Justeren-Bookstaav

en: All Files
nds: All Dateien

en: All Languages
nds: All Spraken

en: All Text Files
nds: All Textdateien

en: All _Lower Case
nds: All _Kleenbookstavens

en: All _Upper Case
nds: All _Grootbookstavens

en: All documents
nds: All Dokumente

en: All documents except untitled ones
nds: All Dokumenten, wat eenen Naam hebben

en: All files
nds: All Dateien

en: All languages
nds: All Spraken

en: All supported archives
nds: All unnerstütten Archiven

en: Alternative
nds: Alternativ

en: An error occurred
nds: Een Fehler is optreten

en: An error occurred while creating a new directory
nds: Fehler bi'm Maken vun eenem nejen Verteeknis

en: An error occurred while creating a new file
nds: Fehler bi'm Maken vun eener nejen Datei

en: An error occurred while deleting a file or directory
nds: Fehler bi'm Lösken vun eener Datei oder eenem Verteeknis

en: An error occurred while loading a directory
nds: Fehler bi'm Laden vun eenem Verteeknis

en: An error occurred while opening a directory in the file manager
nds: Fehler bi'm Opmaken vun eenem Verteeknis im Datei-Uppasser

en: An error occurred while renaming a file or directory
nds: Fehler bi'm Umbenömen vun eener Datei oder eenem Verteeknis

en: An error occurred while setting a root directory
nds: Fehler bi'm Setten vum Ruut-Verteeknis

en: Analyzes the current document and reports the number of words, lines, characters and non-space characters in it.
nds: Dat aktuelle Dokument dörlesen un de Tahl vun Woorten, Riegen, Bookstavens un nich legen Tekens angeven.

en: Anchor
nds: Anker

en: Anchor URI
nds: Anker-URI

en: Append to current document
nds: An dat aktuelle Dokument anfögen

en: Applet class file code
nds: Quell för Programm-Klassen-Datei

en: Applet class file code (deprecated)
nds: Quell för Programm-Klassen-Datei (nich mehr bruken)

en: Arabic
nds: Arabisch

en: Are you sure you want to permanently delete "%s"?
nds: Willst du »%s« würrelk för immer lösken?

en: Are you sure you want to permanently delete the selected files?
nds: Willst du de utkööten Dateien würrelk för immer lösken?

en: Armenian
nds: Armensch

en: Array
nds: Feld

en: Associated information
nds: Verwandte Informatioonen

en: Author info
nds: Över de Schriever

en: Autocheck Type
nds: Aard automatisk nakieken

en: Autocheck spelling on document load...
nds: Schrievwies bi'm _Laden vun eenem Dokument automatisk nakieken…

en: Automatic Indentation
nds: Automatisk inschuven

en: Automatic indent
nds: Automatisk inschuven

en: Automatically Detected
nds: Automatisk utmaakt

en: Automatically Detected Encodings
nds: Automatisk utmaakte Koderens

en: Automatically spell-check the current document
nds: Falske Schrievwiesen im aktuellen Dokument automatisk finnen

en: Autosave
nds: Automatisk sekern

en: Autosave Interval
nds: Ofstand tum automatisken Sekern

en: Available Tag Lists
nds: List vun verföögbaaren Slötelwoorten

en: Available formats
nds: Verföögbaare Formaaten

en: Axis related headers
nds: Koppriegen över de Assen

en: Background color
nds: Achtergrundklöör

en: Background color (deprecated)
nds: Achtergrund-Farv (nich mehr bruken)

en: Background texture tile
nds: Achtergrund-Textuur-Floor

en: Background texture tile (deprecated)
nds: Achtergrund-Textuur-Floor (nich mehr bruken)

en: Base URI
nds: Normaale URI

en: Base font
nds: Normaale Schriftaard

en: Base font (deprecated)
nds: Normaale Schriftaard (nich mehr bruken)

en: Body Font for Printing
nds: Höövd-Schriftaard bi'm Drucken

en: Bold
nds: Dick

en: Bookmarks
nds: Leseteken

en: Border
nds: kanten

en: Border (deprecated)
nds: Grenz (nich mehr bruken)

en: Border color
nds: Grenz-Farv

en: Bottom Panel is Visible
nds: Unneres Rebeet wiesen

en: Brackets ()
nds: Klammern ()

en: Brackets []
nds: Klammern []

en: Brackets {}
nds: Klammern {}

en: Build
nds: Bauen

en: Bzip2 compressed archive
nds: Mit Bzip2 komprimeertes Archiv

en: C_hange Case
nds: Groot-/Kleen_bookstavens ännern

en: C_haracter Encoding:
nds: Bookstaven-_Koderens

en: C_ommand color:
nds: Farv för _Befehlen:

en: Cannot move file to trash, do you
    want to delete permanently?
nds: Kann de Datei nich in de Papierkörv 
    verschuven, willst du se stracks lösken?

en: Capitalize the first letter of each selected word
nds: De eerste Bookstaav vun elkeen utköörten Woort groot maken un de annern kleen

en: Cell rowspan
nds: Zellen-Riegenbrede

en: Celtic
nds: Keltisch

en: Center
nds: Inne Midde

en: Center (deprecated)
nds: Midde (nich mehr bruken)

en: Central European
nds: Zentraleuropäisch

en: Ch_aracter Encoding:
nds: Bookstaven-_Koderens:

en: Cha_nge
nds: _Ännern

en: Change A_ll
nds: Allens _ännern

en: Change _to:
nds: Ännern _in:

en: Change selected text to lower case
nds: De utkörten Text mit Kleenbookstavens utwesseln

en: Change selected text to upper case
nds: De utkörten Text mit Grootbookstavens utwesseln

en: Changes made to the document in the last %d hour will be permanently lost. | Changes made to the document in the last %d hours will be permanently lost.
nds[0]: De Ännerns vun de leste %d Stunn gahn för immer verloren.
nds[1]: De Ännerns vun de lesten %d Stunnen gahn för immer verloren.

en: Changes made to the document in the last %ld minute will be permanently lost. | Changes made to the document in the last %ld minutes will be permanently lost.
nds[0]: De Ännerns vun de leste %ld Menüüt gahn för immer verloren.
nds[1]: De Ännerns vun de lesten %ld Menüten gahn för immer verloren.

en: Changes made to the document in the last %ld second will be permanently lost. | Changes made to the document in the last %ld seconds will be permanently lost.
nds[0]: De Ännerns vun de leste %ld Sekünn gahn för immer verloren.
nds[1]: De Ännerns vun de lesten %ld Sekünnen gahn för immer verloren.

en: Changes made to the document in the last hour and %d minute will be permanently lost. | Changes made to the document in the last hour and %d minutes will be permanently lost.
nds[0]: De Ännerns vun de leste Stunn un %d Menüüt gahn för immer verloren.
nds[1]: De Ännerns vun de leste Stunn un %d Menüten gahn för immer verloren.

en: Changes made to the document in the last hour will be permanently lost.
nds: De Ännerns vun de leste Stunn gahn för immer verloren.

en: Changes made to the document in the last minute and %ld second will be permanently lost. | Changes made to the document in the last minute and %ld seconds will be permanently lost.
nds[0]: De Ännerns vun de leste Menüüt un %ld Sekünn gahn för immer verloren.
nds[1]: De Ännerns vun de leste Menüüt un %ld Sekünnen gahn för immer verloren.

en: Changes made to the document in the last minute will be permanently lost.
nds: De Ännerns vun de leste Menüüt gahn för immer verloren.

en: Changes to %d document will be permanently lost. | Changes to %d documents will be permanently lost.
nds[0]: De Ännerns in %d Dokument gahn för immer verloren.
nds[1]: De Ännerns in %d Dokumenten gahn för immer verloren.

en: Changes to document "%s" will be permanently lost.
nds: De Ännerns in Dokument »%s« gahn för immer verloren.

en: Character Encodings
nds: Bookstaven-Koderens

en: Character encoding of linked resource
nds: Bookstaven-Koderen vun de verwiesen Quell

en: Character encodings
nds: Bookstaven-Koderens

en: Characters (no spaces)
nds: Bookstavens (sünner Leegtekens)

en: Characters (with spaces)
nds: Bookstavens (mit Leegtekens)

en: Check Spelling
nds: Rechtschrieven nakieken

en: Check _Word
nds: Woord unnersöken

en: Check spelling
nds: Rechtschrieven nakieken

en: Check the current document for incorrect spelling
nds: Falske Schrievwiesen im aktuellen Dokument finnen

en: Checked (state)
nds: Ankrüzen (Tostand)

en: Checked state
nds: Ankrüüz-Tostand

en: Checks the spelling of the current document.
nds: Finnt falske Schrievwiesen im aktuellen Dokument.

en: Chinese Simplified
nds: Chinesisch vereenfacht

en: Chinese Traditional
nds: Traditionelles Chinessch

en: Citation
nds: Zitat

en: Cite reason for change
nds: Grund för Ziteer-Ännern

en: Class implementation ID
nds: ID för de Klassen-Implementeren

en: Class list
nds: Klassenlist

en: Clear highlighting of search matches
nds: De Söök-Resultaten nich mehr hervörheven

en: Clear text flow control
nds: Klare Textstroom-Stüren

en: Click on this button to select the font to be used by the editor
nds: Klick up deesen Knoop, um de Schriftaard för de Bewarker uttokören.

en: Close _without Saving
nds: Sluten _ohn to spiekern

en: Close all open files
nds: All open Dateien sluten

en: Close document
nds: Dokument sluten

en: Close print preview
nds: Druckutblick sluten

en: Close the current file
nds: Aktuelle Datei sluten

en: Code content type
nds: Aard vum Quell-Inholl

en: Color Scheme
nds: Farvschema

en: Color Scheme Files
nds: Farvschema-Dateien

en: Color of selected links
nds: Farv för utkörte Verwiesens

en: Color of selected links (deprecated)
nds: Farv för utkörte Verwiesens (nich mehr bruken)

en: Column span
nds: Striepenbrede

en: Columns
nds: Striepens

en: Comment
nds: Kommentar

en: Completed spell checking
nds: Rechtschriev-Prüfung kumpleet

en: Computer code fragment
nds: Reekner-Quell-Deel

en: Configure date/time plugin
nds: Datum/Tied-Plugin konfigureren

en: Configure the application
nds: Dat Programm instellen

en: Connection timed out. Please try again.
nds: De Verbinnen hett de Tied överweggahn. Bidde versöök 't weer.

en: Content scheme
nds: Inholl-Schema

en: Content type
nds: Aard vum Inholl

en: Content type (deprecated)
nds: Aard vum Inholl (nich mehr bruken)

en: Coordinates
nds: Stee

en: Copy the selection
nds: Utwahl koperen

en: Could not create a backup file while saving %s
nds: Kunn bi'm Sekern vun %s keene Sekerheidskopie maken

en: Could not create a temporary backup file while saving %s
nds: Kunn bi'm Sekern vun %s keene tiedwiese Sekerheidskopie maken

en: Could not execute command: %s
nds: Kunn de Befehl nich utführen: %s

en: Could not find the file %s.
nds: Kunn de Datei »%s« nich finnen.

en: Could not mount volume: %s
nds: Kunn Lööpwark nich inbinnen: %s

en: Could not open media: %s
nds: Kunn Medium nich opmaken: %s

en: Could not open the file %s using the %s character encoding.
nds: Kunn de Datei %s mit de Bookstaven-Koderen %s nich opmaken.

en: Could not open the file %s.
nds: Kunn de Datei %s nich opmaken.

en: Could not remove color scheme "%s".
nds: Kunn dat Farvschema »%s« nich wegdoon.

en: Could not revert the file %s.
nds: Kunn de Datei %s nich torügghalen.

en: Could not save the file %s using the %s character encoding.
nds: Kunn de Datei %s mit de Bookstaven-Koderen %s nich sekern.

en: Could not save the file %s.
nds: Kunn de Datei %s nich sekern.

en: Create Backup Copies
nds: Sekerheidskopien maken

en: Create a _backup copy of files before saving
nds: Vör de Sekern Seker_heidskopien vun Dateien maken

en: Create a new document
nds: Nejes Dokument erstellen

en: Create a new document in an existing instance of pluma
nds: Een nejes Dokument in eener annern Instanz vun Pluma opmaken

en: Create a new top-level window in an existing instance of pluma
nds: Een nejes Fenster ut eener annern Instanz vun Pluma opmaken

en: Create new document
nds: Nejes Dokument erstellen

en: Create new snippet
nds: Nejes Woort maken

en: Cu_t
nds: U_tsnieden

en: Current Locale (%s)
nds: Aktuelle Sprak (%s)

en: Current document
nds: Aktuelles Dokument

en: Current line
nds: Aktuelle Reeg

en: Current page (Alt+P)
nds: Deese Sied (Alt+P)

en: Current selection
nds: Aktuelle Utwahl

en: Current selection (default to document)
nds: Aktuelle Utwahl (Dokumentstandard)

en: Current word
nds: Aktuelles Woord

en: Custom format
nds: Eegens Format

en: Cut the selection
nds: Utwahl utsnieden

en: Cyrillic
nds: Kyrillisch

en: Cyrillic/Russian
nds: Kyrillisch / Russisch

en: Cyrillic/Ukrainian
nds: Kyrillisch / Ukrainisch

en: DIV Style container
nds: Aard vum DIV-Entholler

en: DIV container
nds: DIV-Entholler

en: D_on't Edit
nds: Nich _bewarken

en: D_on't Save
nds: Nich _spiekern

en: Date and time of change
nds: Dag un Tied vum Ännern

en: Declare flag
nds: Angaav över 't Deklareren

en: Defer attribute
nds: DEFER-Eegenskupp

en: Definition description
nds: Defineren-Beschrieven

en: Definition list
nds: List vum Defineren

en: Definition term
nds: Term vum Defineren

en: Delete selected file or folder
nds: Utwählte Datei or Verteeknis löschen

en: Delete selected snippet
nds: Utköört Woort wegdoon

en: Delete the selected text
nds: Utwählten Text löschen

en: Deleted text
nds: Lösketer Text

en: Direction
nds: Richtung

en: Directionality
nds: Richt

en: Directionality (deprecated)
nds: Richt (nich mehr bruken)

en: Directory '%s' could not be created: g_mkdir_with_parents() failed: %s
nds: Kunn dat Verteeknis »%s« nich maken: g_mkdir_with_parents() gaht nich: %s

en: Directory list
nds: Verteeknis-List

en: Disable syntax highlighting
nds: Syntax nich wiesen

en: Disabled
nds: Deaktivert

en: Display
nds: Billschirm

en: Display Line Numbers
nds: Riegen-Tahlen wiesen

en: Display Right Margin
nds: Rechten Rann wiesen

en: Display in bottom pane
nds: Im unnern Rebeet wiesen

en: Display list of possible values for the encoding option
nds: Eene List von verlöövten Weerten för de Koderen-Optioon wiesen

en: Do not _split words over two lines
nds: _Woorten nich över twee Riegen umpacken

en: Do you want to drop your changes and reload the file?
nds: Willst du diene Ännerns wegdoon un de Datei neei laden?

en: Do you want to include selected <b>system</b> snippets in your export?
nds: Willst du de utköörten <b>System-</b>Woorten ok exporteren?

en: Do you want to reload the file?
nds: Wullt je de Datei opfrischen?

en: Do you want to try to replace it with the one you are saving?
nds: Willst du versöken, 't mit diener nejen Datei uttowesseln?

en: Docum_ents with unsaved changes:
nds: _Dokumenten mit nich sekerten Ännerns:

en: Document
nds: Dokument

en: Document Statistics
nds: Dokumentstatistiken

en: Document base
nds: Dokumenten-Grund

en: Document body
nds: Dokumenten-Höövddeel

en: Document head
nds: Dokumenten-Kopp

en: Document title
nds: Dokumenten-Titel

en: Document type
nds: Dokumenten-Aard

en: Documents
nds: Dokumente

en: Done.
nds: Doon.

en: ENCODING
nds: KODEREN

en: E_ncodings shown in menu:
nds: Im _Menü wiesene Koderens

en: Easy file access from the side pane
nds: Vun de Sietenrebeet licht up Dateien togriepen

en: Edit Any_way
nds: Trotzdem b_ewarken

en: Edit text files
nds: Textdateien bewarken

en: Edit text in fullscreen
nds: Text in Fullbill bewarken

en: Editor
nds: Bewarker

en: Editor Font
nds: Bewarker-Schriftaard

en: Editor _font:
nds: Bewarker-Schrift_aard_

en: Element ID
nds: ID vum Ding

en: Embedded object
nds: Inschreven Ding

en: Emphasis
nds: Betonen

en: Empty
nds: Leer

en: Enable Restore of Remote Locations
nds: Feerne Steden wedderhalen

en: Enable Search Highlighting
nds: Bi'm Söken wiesen

en: Enable Syntax Highlighting
nds: Syntax wiesen

en: Enable text _wrapping
nds: Riegen um_packen

en: Encode type
nds: Koderen-Aard

en: Encoding:
nds: Koderen:

en: Encodings shown in menu
nds: Im Menü wiesene Koderens

en: Error opening file %s
nds: Fehler bi'm Opmaken vun de Datei %s

en: Error reverting file %s
nds: Fehler bi'm Torügghalen vun de Datei %s

en: Error saving file %s
nds: Fehler bi'm Sekern vun de Datei %s

en: Execute a custom command and put its output in a new document
nds: Eenen eegenen Befehl utführen un de Utgaav in een nejes Dokument schrieven

en: Execute external commands and shell scripts.
nds: Buten Befehlen un Oorderreeg-Skripten utführen.

en: Execution of the Python command (%s) exceeds the maximum time, execution aborted.
nds: Deeser Python-Befehl (%s) löppt to lange un wurr ofbroken.

en: Execution of the Python command (%s) failed: %s
nds: Deeser Python-Befehl (%s) hett nich funktioneert: %s

en: Exited
nds: Kumpleet

en: Export selected snippets
nds: Utköörte Woorten exporteren

en: Export snippets
nds: Woorten exporteren

en: Export successfully completed
nds: Exporteert

en: External Tools
nds: Frömdes Warktüüg

en: External Tools Manager
nds: Verwalter för frömdes Warktüüg

en: External _Tools
nds: _Frömdes Warktüüg

en: External tools
nds: Frömdes Warktüüg

en: Figure
nds: Bill

en: File "%s" does not exist
nds: De Datei »%s« gifft 't nich

en: File "%s" is not a valid snippets archive
nds: De Datei »%s« is keen gültiges Woorten-Archiv

en: File "%s" is not a valid snippets file
nds: De Datei »%s« is keene gültige Woorten-Datei

en: File Browser
nds: Dateikieker

en: File Browser Filter Mode
nds: Filter för Datei-Uppasser

en: File Browser Filter Pattern
nds: Filter-Muster för Datei-Uppasser

en: File Browser Pane
nds: Datei-Uppasser-Rebeet

en: File Browser Root Directory
nds: Ruut-Verteeknis för Datei-Uppasser

en: File Browser Virtual Root Directory
nds: Virtuelles Ruut-Verteeknis för Datei-Uppasser

en: File Name
nds: Dateinaam

en: File Saving
nds: Datei spiekern

en: File System
nds: Dateisystem

en: File input
nds: Dateiingav

en: File: %s
nds: Datei: %s

en: Find
nds: Finnen

en: Find Ne_xt
nds: _Nähsten finnen

en: Find Pre_vious
nds: _Vorige finnen

en: Font
nds: Schriftart

en: Font & Colors
nds: Schriftart & Klöörs

en: Font face
nds: Schriftaard-Vörsied

en: Font face (deprecated)
nds: Schriftaard-Vörsied (nich mehr bruken)

en: Fonts
nds: Schriftarten

en: Footnote
nds: Footnoot

en: For label
nds: As Kennteken

en: Forced line break
nds: Riegenbreken dwingen

en: Form
nds: Formulaar

en: Form action handler
nds: Aktioons-Ofwickeln för Formulaar

en: Form control group
nds: Stüür-Grupp för Formulaar

en: Form field label text
nds: Feld-Kennteken-Text för Formulaar

en: Form input
nds: Ingaav för Formulaar

en: Form input type
nds: Ingaav-Aard för Formulaar

en: Form method
nds: Upgaav för Formulaar

en: Forward link
nds: Verwies na vörn

en: Found and replaced %d occurrence | Found and replaced %d occurrences
nds[0]: Hebb %d Stee funnen un överschreven.
nds[1]: Hebb %d Steden funnen un överschreven.

en: Found and replaced one occurrence
nds: Hebb eebe Stee funnen un överschreven.

en: Frame
nds: Rahm

en: Frame border
nds: Rahm-Grenz

en: Frame render parts
nds: Rahm-Teken-Delen

en: Frame source
nds: Rahm-Quell

en: Frame spacing
nds: Lege Rüümte am Rahm

en: Frame target
nds: Rahm-Enn

en: Frameborder
nds: Rahmgrenz

en: Frameset
nds: Rahmengrupp

en: Frameset columns
nds: Striepen in Rahmengrupp

en: Frameset rows
nds: Riegen in Rahmengrupp

en: Framespacing
nds: Rüümte um Rahm

en: Function cosine
nds: Kosinus-Funktioon

en: Function e^
nds: e-Funktioon

en: Function exp
nds: exp-Funktioon

en: Function log
nds: log-Funktioon

en: Function log10
nds: log10-Funktioon

en: Function sine
nds: Sinus-Funktioon

en: Generic embedded object
nds: Allgemeenes inschreven Ding

en: Generic metainformation
nds: Allgemeene Meta-Informatioonen

en: Generic span
nds: Allgemeene Spann

en: Georgian
nds: Georgsch

en: Get statistical information on the current document
nds: Statistik-Informatioonen över dat aktuelle Dokument kriegen

en: Go to _Line...
nds: T_o Rieg gahn…

en: Go to a previously opened location
nds: To eener tolest opmaakten Stee gahn

en: Go to a specific line
nds: To eener wissen Rieg gahn

en: Go to next location
nds: To eener tolest besöchten Stee gahn

en: Go to previous location
nds: To eener tolest besöchten Stee gahn

en: Go to the next visited location
nds: To de anner besöchten Stee gahn

en: Go to the previous visited location
nds: To de tolest besöchten Stee gahn

en: Greek
nds: Griechsch

en: Greek alpha
nds: Greekskes Alpha

en: Greek beta
nds: Greekskes Beta

en: Greek epsilon
nds: Greekskes Epsilon

en: Greek gamma
nds: Greekskes Gamma

en: Greek lambda
nds: Greekskes Lambda

en: Greek rho
nds: Greekskes Rho

en: Greek tau
nds: Greekskes Tau

en: Gzip compressed archive
nds: Mit Gzip komprimeertes Archiv

en: HREF URI
nds: HREF-URI

en: HTML - Special Characters
nds: HTML: Besünnere Bookstavens

en: HTML - Tags
nds: HTML-Slötelwoorten

en: HTML root element
nds: HTML-Ruut-Ding

en: HTML version
nds: HTML-Versioon

en: HTTP header name
nds: HTML-Kopp-Naam

en: He_aders and footers:
nds: _Kopp un Foot:

en: Header 0 (chapter)
nds: Överschrift 0 (chapter)

en: Header 0 (chapter*)
nds: Överschrift 0 (chapter*)

en: Header 1 (section)
nds: Överschrift 1 (section)

en: Header 1 (section*)
nds: Överschrift 1 (section*)

en: Header 2 (subsection)
nds: Överschrift 2 (subsection)

en: Header 2 (subsection*)
nds: Överschrift 2 (subsection*)

en: Header 3 (subsubsection)
nds: Överschrift 3 (subsubsection)

en: Header 3 (subsubsection*)
nds: Överschrift 3 (subsubsection*)

en: Header 4 (paragraph)
nds: Överschrift 4 (paragraph)

en: Header Font for Printing
nds: Kopp-Schriftaard bi'm Drucken

en: Header appendix
nds: Överschrift Anhang

en: Header cell IDs
nds: Kopp-Zellen-ID

en: Heading
nds: Överschrift

en: Heading 1
nds: Överschrift 1

en: Heading 2
nds: Överschrift 2

en: Heading 3
nds: Överschrift 3

en: Heading 4
nds: Överschrift 4

en: Heading 5
nds: Överschrift 5

en: Heading 6
nds: Överschrift 6

en: Hebrew
nds: Hebräisch

en: Hebrew Visual
nds: Hebräisch visuell

en: Height
nds: Höhe

en: Hide panel
nds: Balken verbargen

en: Highlight Current Line
nds: Aktuelle Rieg wiesen

en: Highlight Matching Bracket
nds: Daartohörende Klammer wiesen

en: Highlight current _line
nds: Aktuelle _Rieg wiesen

en: Highlight matching _bracket
nds: Daartohörende _Klammer wiesen

en: History for "replace with" entries
nds: Histoorje för »Överschrieven mit«-Indragen

en: History for "search for" entries
nds: Histoorje för »Söken na«-Indragen

en: Horizontal rule
nds: Horizontale Regel

en: Horizontal space
nds: Horizontale Rüümte

en: Horizontal space (deprecated)
nds: Horizontale Rüümte (nich mehr bruken)

en: Host %s could not be found. Please check that your proxy settings are correct and try again.
nds: De Weert %s kunn nich funnen worden. Bidde kiek na, of diene Proxy-Instellens richtig sünd, un versöök 't weer.

en: Hostname was invalid. Please check that you typed the location correctly and try again.
nds: De Weertnaam is ungültig. Bidde kiek na, of du de Stee richtig ingeven hest, un versöök 't weer.

en: I18N BiDi override
nds: i18n-BiDi-Överschrieven

en: If TRUE the file browser plugin will view the directory of the first opened document given that the file browser hasn't been used yet. (Thus this generally applies to opening a document from the command line or opening it with Caja, etc.)
nds: Wenn TRUE, wiest dat Datei-Uppasser-Plugin dat Verteeknis vun de eersten openen Dokument, wenn de Datei-Uppasser noch nich bruukt worden is. (Dat is also vör allem dann so, wenn een Dokument vun de Oorderreeg, ut Caja oder so opendaan wurre.)

en: If false, it hides the first tab if there is only one tab.
nds: Wenn nich, word de eerste Registerkaart nich wiesen, wenn 't blot eene Registerkaart gifft.

en: If false, pluma doesn't show tabs in the notebook with the side pane active.
nds: Wenn nich, wiest Pluma keene Registerkaarten im Bewarker, wenn dat Sietenrebeet daar is.

en: If this value is 0, then no line numbers will be inserted when printing a document. Otherwise, pluma will print line numbers every such number of lines.
nds: Wenn deeser Weert 0 is, worden keene Riegen-Tahlen bi'm Drucken inföögt. Anners druckt Pluma all deese Tahl vun Riegen de Riegen-Tahl.

en: If true, it enables the ability to switch tabs using [ctrl + tab] and [ctrl + shift + tab].
nds: Wenn jau, könen Registerkaarten mit [Strg + Tab] un [Strg + Umschalt + Tab] wesselt worden.

en: If you delete an item, it is permanently lost.
nds: Wenn du wat löskest, kannst du 't nich mehr torügg halen.

en: If you don't save, all your changes will be permanently lost.
nds: Wenn du nich sekerst, gahn all diene Ännerns för immer verloren.

en: If you don't save, changes from the last %d hour will be permanently lost. | If you don't save, changes from the last %d hours will be permanently lost.
nds[0]: Wenn du nich sekerst, gahn de Ännerns vun de leste %d Stunn för immer verloren.
nds[1]: Wenn du nich sekerst, gahn de Ännerns vun de lesten %d Stunnen för immer verloren.

en: If you don't save, changes from the last %ld minute will be permanently lost. | If you don't save, changes from the last %ld minutes will be permanently lost.
nds[0]: Wenn du nich sekerst, gahn de Ännerns vun de leste %ld Menüüt för immer verloren.
nds[1]: Wenn du nich sekerst, gahn de Ännerns vun de lesten %ld Menüten för immer verloren.

en: If you don't save, changes from the last %ld second will be permanently lost. | If you don't save, changes from the last %ld seconds will be permanently lost.
nds[0]: Wenn du nich sekerst, gahn de Ännerns vun de leste %ld Sekünn för immer verloren.
nds[1]: Wenn du nich sekerst, gahn de Ännerns vun de lesten %ld Sekünnen för immer verloren.

en: If you don't save, changes from the last hour and %d minute will be permanently lost. | If you don't save, changes from the last hour and %d minutes will be permanently lost.
nds[0]: Wenn du nich sekerst, gahn de Ännerns vun de leste Stunn un %d Menüüt för immer verloren.
nds[1]: Wenn du nich sekerst, gahn de Ännerns vun de leste Stunn un %d Menüten för immer verloren.

en: If you don't save, changes from the last hour will be permanently lost.
nds: Wenn du nich sekerst, gahn de Ännerns vun de leste Stunn för immer verloren.

en: If you don't save, changes from the last minute and %ld second will be permanently lost. | If you don't save, changes from the last minute and %ld seconds will be permanently lost.
nds[0]: Wenn du nich sekerst, gahn de Ännerns vun de leste Menüüt un %ld Sekünn för immer verloren.
nds[1]: Wenn du nich sekerst, gahn de Ännerns vun de leste Menüüt un %ld Sekünnen för immer verloren.

en: If you don't save, changes from the last minute will be permanently lost.
nds: Wenn du nich sekerst, gahn de Ännerns vun de lesten Menüüt för immer verloren.

en: If you save it, all the external changes could be lost. Save it anyway?
nds: Wenn du se sekerst, könen de annern Ännerns verloren gahn. Doch sekern?

en: Ignore _All
nds: Överall i_gnoreren

en: Image
nds: Bill

en: Image map
nds: Billkoort

en: Image map area
nds: Billkoortrebeet

en: Image map name
nds: Billkoortnaam

en: Image source
nds: Billwell

en: Import snippets
nds: Woorten halen

en: Import successfully completed
nds: Haalt

en: Imported file "%s" is not a valid snippets file
nds: De importeerte Datei »%s« is keene gültige Woorten-Datei

en: In_sert Date and Time...
nds: Dat_um un Tied infögen…

en: Incrementally search for text
nds: Fix na Text söken

en: Inline frame
nds: Rahm in de Rieg

en: Inline layer
nds: Schicht in de Rieg

en: Insert Date and Time
nds: Dag un Tied infögen

en: Insert Date/Time
nds: Datum/Tied infögen

en: Insert _spaces instead of tabs
nds: _Leegtekens statt Inschuvens infögen

en: Insert at cursor position
nds: Am Wieser infögen

en: Insert current date and time at the cursor position
nds: Dat aktuelle Datum un de Tied am Wieser infögen

en: Insert often-used pieces of text in a fast way
nds: Text-Delen, wat du vööl bruukst, fix infögen

en: Insert spaces
nds: Leegtekens infögen

en: Inserted text
nds: Inföögter Text

en: Inserts current date and time at the cursor position.
nds: Föögt dat aktuelle Datum un de Tied am Wieser in.

en: Instance definition
nds: Instanz-Defineren

en: Interactive Python console standing in the bottom panel
nds: Interaktive Python-Oorderreeg im Unnern Rebeet

en: Invert the case of selected text
nds: Groot- to Kleenbookstavens maken un annersrum

en: It is not possible to detect the encoding automatically
nds: De Koderen kann nich automatisk utmaakt worden

en: Italic text
nds: Schüner Text

en: Item
nds: Element

en: Item with label
nds: Ding mit Kennteken

en: Japanese
nds: Japansch

en: Java applet
nds: Java-Programm

en: Java applet (deprecated)
nds: Java-Programm (nich mehr bruken)

en: Korean
nds: Koreansch

en: L_ine Ending:
nds: Riegen-_Enn:

en: Label
nds: Kennteken

en: Language
nds: Spraak

en: Language code
nds: Spraak-Quell

en: Language:
nds: Sprak:

en: Languages
nds: Spraken

en: Large text style
nds: Grooter Text

en: Latex - Tags
nds: Latex-Slötelwoorten

en: Layer
nds: Schicht

en: Leave fullscreen mode
nds: Fullbill sluten

en: Line Number Font for Printing
nds: Schriftaard för Riegen-Tahlen i'm Drucken

en: Line Numbers
nds: Riegen-Tahlen

en: Line Wrapping Mode
nds: Riegen umpacken

en: Line you want to move the cursor to
nds: De Rieg, waar du de Wieser hendoon willst

en: Lines
nds: Reegen

en: Link color
nds: Verknüppenklöör

en: Link color (deprecated)
nds: Verwies-Farv (nich mehr bruken)

en: List description
nds: List: description

en: List enumerate
nds: List: enumerate

en: List item
nds: Listelement

en: List itemize
nds: List: itemize

en: List of MIME types for file upload
nds: List vun MIME-Aarden tum Upladen vun Dateien

en: List of VFS schemes pluma supports in write mode. The 'file' scheme is writable by default.
nds: De VFS-Schemen, wat Pluma bi'm Schrieven verlöövt. Normaal is dat Schema »file« tum Schrieven verlöövt.

en: List of active plugins. It contains the "Location" of the active plugins. See the .pluma-plugin file for obtaining the "Location" of a given plugin.
nds: List vun aktiven Plugins. Enthollt de »Stee« vun de aktiven Plugins. Kiek in de .pluma-plugin-Datei, um de »Stee« för een wisses Plugin to kriegen.

en: List of encodings shown in the Character Encoding menu in open/save file selector. Only recognized encodings are used.
nds: List vun Koderens, wat im Bookstaven-Koderens-Menü bi'm Opmaken/Sekern wiest worden. Blot utmaakte Koderens worden bruukt.

en: List of entries in "replace with" textbox.
nds: De List vun Indragen in de »Överschrieven mit«-Ingaavfeld.

en: List of entries in "search for" textbox.
nds: De List vun Indragen in de »Söken na«-Ingaavfeld.

en: List of supported character sets
nds: List vun unnerstütten Bookstaven-Gruppen

en: Listing
nds: List

en: Loading %d file… | Loading %d files…
nds[0]: Lade %d Datei…
nds[1]: Lade %d Dateien…

en: Loading %s
nds: Lade %s

en: Loading %s from %s
nds: Lade %s ut %s

en: Loading file '%s'…
nds: Lade Datei »%s«…

en: Local change to font
nds: Lokal as Schrift ännern

en: Local files only
nds: Just lokale Dateien

en: Log Out _without Saving
nds: Ofmellen _sünner Sekern

en: Long description link
nds: Verwies to langer Beschrieven

en: Long quotation
nds: Langes Zitat

en: MIME Type:
nds: MIME-Aard:

en: Mail link
nds: E-Post-Verwies

en: Manage _External Tools...
nds: Frö_mdes Warktüüg verwalten…

en: Manage _Snippets...
nds: Woorten in Swang _verwalten…

en: Manage snippets
nds: Woorten in Swang verwalten

en: Margin pixel height
nds: Pixel-Höcht am Rann

en: Margin pixel width
nds: Pixel-Breddt am Rann

en: Marquee
nds: Löpptext

en: Match _Entire Word Only
nds: Blot na _ganzen Woorten söken

en: Match _entire word only
nds: Blot na _ganzen Woorten söken

en: Match _regular expression
nds: _Regel-Utdrücken bruken

en: Maths (display)
nds: Mathematik (Absatz)

en: Maths (inline)
nds: Mathematik (in de Rieg)

en: Maximum Number of Undo Actions
nds: Hoogste Tahl vun Torüggnehmen-Dingen

en: Maximum Recent Files
nds: Hoogste Tahl vun lesten Dateien

en: Maximum length of text field
nds: Hoogste Längt im Textfeld

en: Maximum number of actions that pluma will be able to undo or redo. Use "-1" for unlimited number of actions.
nds: De hoogste Tahl vun Dingen, wat Pluma torüggnehmen oder wedderhalen kann. Bruuk »-1«, um de Tahl nich to begrenzen.

en: Media-independent link
nds: Verwies freei vum Medium

en: Menu list
nds: Menülist

en: Menu list (deprecated)
nds: Menü-List (nich mehr bruken)

en: Misspelled word:
nds: Falsk schrevenes Woort:

en: Move selected file or folder to trash
nds: De utköört Datei oder Verteeknis in de Papierkörv verschuven

en: Move the current document to a new window
nds: Dat aktuelle Dokument in een nejes Fenster verschuven

en: Multi-line text field
nds: Textfeld mit mennig Riegen

en: Multicolumn
nds: Mennig Striepens

en: Multiple
nds: Mennig

en: Name
nds: Naam

en: Name:
nds: Naam:

en: Named property value
nds: Eegenskupp-Weert mit Naam

en: New F_ile
nds: Neje _Datei

en: New tool
nds: Nejes Warktüüg

en: Next ID
nds: Anner ID

en: Next location
nds: Anner Stee

en: No URI
nds: Keene URI

en: No embedded objects
nds: Keene inschreven Dingen

en: No frames
nds: Keen Rahm

en: No layers
nds: Keene Schichten

en: No line break
nds: Keen Riegenbreken

en: No misspelled words
nds: Keene falsk schrevenen Woorten

en: No mount object for mounted volume: %s
nds: Keen inbunnen Ding för dat inbunnen Lööpwark: %s

en: No resize
nds: Grött nich ännern

en: No script
nds: Keen Skript

en: No shade
nds: Keen Scheem

en: No shade (deprecated)
nds: Keen Scheem (nich mehr bruken)

en: No word wrap
nds: Woorten nich umpacken

en: No word wrap (deprecated)
nds: Woorten nich umpacken (nich mehr bruken)

en: Non-breaking space
nds: Leegteken sünner Riegenbreken

en: Nordic
nds: Nordisch

en: Note
nds: Notiz

en: Nothing
nds: Nix

en: Number of minutes after which pluma will automatically save modified files. This will only take effect if the "Autosave" option is turned on.
nds: De Tahl vun Menüten, na denen Pluma ännerte Dateien automatisk sekert. Dat is blot dann vun Belang, wenn de Optioon »Automatisk sekern« anknipst is.

en: Object applet file
nds: Ding-Programm-Datei

en: Object applet file (deprecated)
nds: Ding-Programm-Datei (nich mehr bruken)

en: Object data reference
nds: Ding-Daten-Verwies

en: Offset for alignment character
nds: Justeren-Bookstaav ofsetten

en: OnBlur event
nds: Vörfall bi'm Verwisken

en: OnChange event
nds: Vörfall bi'm Ännern

en: OnClick event
nds: Vörfall bi'm Klicken

en: OnDblClick event
nds: Vörfall bi'm Dübbelklicken

en: OnFocus event
nds: Vörfall bi'm Fokus kriegen

en: OnKeyDown event
nds: Vörfall bi Tast unnen

en: OnKeyPress event
nds: Vörfall bi'm Tastendruck

en: OnKeyUp event
nds: Vörfall bi Tast lösslaten

en: OnLoad event
nds: Vörfall bi'm Laden

en: OnMouseDown event
nds: Vörfall bi Muus unnen

en: OnMouseMove event
nds: Vörfall bi'm Muus verschuven

en: OnMouseOut event
nds: Vörfall bi Muus gaht weg

en: OnMouseOver event
nds: Vörfall bi Muus dröver

en: OnMouseUp event
nds: Vörfall bi Muus lösslaten

en: OnReset event
nds: Vörfall bi'm Torüggsetten

en: OnSelect event
nds: Vörfall bi'm Utkören

en: OnSubmit event
nds: Vörfall bi'm Angeven

en: OnUnload event
nds: Vörfall bi'm Utladen

en: Open
nds: Opmaken

en: Open '%s'
nds: '%s' opmaken

en: Open Files
nds: Dateien opmaken

en: Open With Tree View
nds: Mit Boom-Ansicht opmaken

en: Open a file
nds: Datei opmaken

en: Open a recently used file
nds: Een tolest opmaktes Dokument nej opmaken

en: Open a terminal at the currently opened directory
nds: Eene Oorderreeg in de Stee vum aktuellen Dokument opmaken

en: Open a terminal in the document location
nds: Eene Oorderreeg in de Stee vum Dokument opmaken

en: Open selected file
nds: Utköört Datei opmaken

en: Open terminal here
nds: Hier Oorderreeg opmaken

en: Open the parent folder
nds: Ollenverteeknis opmaken

en: Open the pluma manual
nds: pluma Hannbook opmaken

en: Open the tree view when the file browser plugin gets loaded instead of the bookmarks view
nds: Wenn dat Datei-Uppasser-Plugin laden word, de Boom-Ansicht un nich de Leseteken-Ansicht opmaken

en: Opens the External Tools Manager
nds: Maakt de Verwalter för frömdes Warktüüg op

en: Operator fraction
nds: Operatoor: Bröök

en: Operator integral (display)
nds: Operatoor: Integraal (Absatz)

en: Operator integral (inline)
nds: Operatoor: Integraal (in de Rieg)

en: Operator sum (display)
nds: Operatoor: Summe (Absatz)

en: Operator sum (inline)
nds: Operatoor: Summe (in de Rieg)

en: Option group
nds: Optioonen-Grupp

en: Option selector
nds: Optioon-Utkörer

en: Ordered list
nds: Sorteerte List

en: Output media
nds: Utgaav-Medium

en: Page %N of %Q
nds: Sied %N vun %Q

en: Page %d of %d
nds: Sied %d vun %d

en: Page Preview
nds: Sietenutblick

en: Page header
nds: Druck-Kopprieg

en: Page total
nds: All Sieden

en: Paragraph
nds: Absatz

en: Paragraph class
nds: Absatz-Klass

en: Paragraph style
nds: Absatz-Aard

en: Paste the clipboard
nds: Twüschenavlaginholl infögen

en: Pick the editor font
nds: De Bewarker-Schriftaard utkören

en: Plain Text
nds: Normaaler Text

en: Please check that you are not trying to open a binary file.
nds: Bidde kiek na, of du nich versöchst, eene Binäär-Datei optomaken.

en: Please check that you typed the location correctly and try again.
nds: Bidde kiek na, of du de Stee richtig ingeven hest, un versöök 't weer.

en: Please check your installation.
nds: Bidde kiek na, of dien Installeren richtig is.

en: Pluma Preferences
nds: Pluma-Instellens

en: Pr_eferences
nds: _Instellens

en: Preferences
nds: Instellens

en: Preformatted listing
nds: Vör-Formateerte List

en: Preformatted text
nds: Vör-Formateerter Text

en: Preparing...
nds: Vörbereiden…

en: Previous location
nds: Leste Stee

en: Print
nds: Drucken

en: Print Header
nds: Druck-Kopprieg

en: Print Line Numbers
nds: Riegen-Tahlen wiesen

en: Print Previe_w
nds: Druck_utblick

en: Print Syntax Highlighting
nds: Syntax drucken

en: Print line nu_mbers
nds: Riegen-_Tahlen drucken

en: Print page _headers
nds: Druck-Kopprieg _drucken

en: Print preview
nds: Druckutblick

en: Print synta_x highlighting
nds: Synta_x drucken

en: Print the current page
nds: De aktuelle Sied drucken

en: Printing Line Wrapping Mode
nds: Riegen umpacken bi'm Drucken

en: Provides a method to easily insert commonly used tags/strings into a document without having to type them.
nds: Verlöövt 't, Tekens oder Woorten, wat man vööl bruukt, licht sünner se to tippen intofögen.

en: Push button
nds: Knoop tum Drücken

en: Python Console
nds: Python-Oorderreeg

en: Question
nds: Frage

en: Quick Open
nds: Fix opmaken

en: Quick open
nds: Fix opmaken

en: Quickly open documents
nds: Dokumenten fix opmaken

en: Quickly open files
nds: Dateien fix opmaken

en: Quit the program
nds: Programm sluten

en: Quote
nds: Zitat

en: RO
nds: BL

en: R_emove duplicates
nds: _Dübbelte Dingen wegdoon

en: Range
nds: Spann

en: Re_fresh View
nds: Ansicht _opfrischen

en: Read-Only
nds: Blot tum Lesen

en: ReadOnly text and password
nds: Kennwoort un Text blot tum Lesen

en: Redo the last undone action
nds: Dat tolest torüggnohmene Ding wedderhalen

en: Reduced spacing
nds: Körte Rüümte

en: Reduced spacing (deprecated)
nds: Körte Rüümte (nich mehr bruken)

en: Reference label
nds: Verwies: label

en: Reference ref
nds: Verwies: ref

en: Refresh the view
nds: Ansicht opfrischen

en: Remote files only
nds: Blot feerne Dateien

en: Remove trailing spaces
nds: Leegtekens am Enn wegmaken

en: Remove useless trailing spaces in your file
nds: Unnütze Leegtekens in de Datei wegmaken

en: Removes trailing spaces from lines before saving.
nds: Maakt vör de Sekern Leegtekens am Enn vun elkeen Rieg weg.

en: Rename selected file or folder
nds: Utköört Datei oder Verteeknis umbenömen

en: Replace
nds: Överschrieven

en: Replace All
nds: Allens överschrieven

en: Replace _All
nds: _Allens överschrieven

en: Replace _with:
nds: Överschrieven _mit:

en: Replace current document
nds: Aktuelles Dokument utwesseln

en: Replace current selection
nds: Aktuell utköörten Text utwesseln

en: Restore Previous Cursor Position
nds: Leste Wieserstee upheven

en: Reverse link
nds: Umdreihter Verwies

en: Revert selected snippet
nds: Utköört Woort torüggsetten

en: Revert to a saved version of the file
nds: To eener sekerten Versioon vun de Datei torüggsetten

en: Revert unsaved changes to document '%s'?
nds: Nich sekerte Änners in de Datei »%s« wegdoon?

en: Reverting %s
nds: Haal %s torügg

en: Reverting %s from %s
nds: Haal de Datei %s ut %s torügg…

en: Reverting the document '%s'…
nds: Haal de Datei »%s« torügg…

en: Right Margin Position
nds: Stee vum rechten Rann

en: Romanian
nds: Rumänsch

en: Root
nds: Ruut

en: Rows
nds: Riegens

en: Rulings between rows and columns
nds: Ofmetens tüsken Riegen un Striepen

en: Run "make" in the document directory
nds: Im Dokument-Verteeknis »make« utführen

en: Run command
nds: Order loopen laten

en: Running tool:
nds: Warktüüg utführen:

en: S_ave Anyway
nds: Trotzdem _spiekern

en: S_elect the documents you want to save:
nds: De Dokumenten tum Sekern _utkören:

en: S_hortcut key:
nds: _Handigtast:

en: S_ort...
nds: _Grupperen...

en: S_tart at column:
nds: Bi _Striep … begünnen:

en: Sample program output, scripts
nds: Bispööl-Programm-Utgaav, Skripten

en: Save
nds: Spiekern

en: Save As…
nds: Spiekern as...

en: Save Without Trailing Spaces
nds: Sünner Leegtekens am Riegenenn sekern

en: Save _As
nds: Sekern _as

en: Save _As...
nds: Spiekern _as...

en: Save all open files
nds: All open dateien spiekern

en: Save changes to document "%s" before closing?
nds: Ännerns in Dokument »%s« vör de Sluten sekern?

en: Save the current file
nds: Düsse Datei spiekern

en: Save the current file with a different name
nds: Düsse Datei mit ee'm annern Naam spiekern

en: Saving %s
nds: Spieker %s

en: Saving %s to %s
nds: Spieker %s to %s

en: Saving file '%s'…
nds: Sekere Datei »%s«…

en: Saving has been disabled by the system administrator.
nds: De System-Verwalter hett dat Sekern verseggt.

en: Scope covered by header cells
nds: Rebeet, wat de Kopp-Zellen bedecken

en: Script language name
nds: Naam vun de Skript-Spraak

en: Script statements
nds: Skript-Befehlen

en: Scrollbar
nds: Rullbalken

en: Search
nds: Sök

en: Search _backwards
nds: Na _achtern söken

en: Search backwards for the same text
nds: De sülven Text wieder achtern söken

en: Search for and replace text
nds: Text söken un överschrieven

en: Search for text
nds: Nah Text söken

en: Search forwards for the same text
nds: De sülven Text wieder vörn söken

en: Select _All
nds: _Allens markeren

en: Select a character encoding from the menu and try again.
nds: Köör eene Bookstaven-Koderen ut de Menü ut un versöök 't weer.

en: Select a different character encoding from the menu and try again.
nds: Köör eene annere Bookstaven-Koderen ut de Menü ut un versöök 't weer.

en: Select the _language of the current document.
nds: De _Spraak vun de aktuellen Dokument utkören

en: Select the entire document
nds: All Dokument markeren

en: Select the group of tags you want to use
nds: Köör de Grupp vun Slötelwoorten ut, wat du bruken willst

en: Selectable option
nds: Optioon tum Utkören

en: Selected
nds: Utwählt

en: Selected format
nds: Utköört Formaat

en: Selection
nds: Utwahl

en: Set Location to First Document
nds: Eerstes Dokument as Stee setten

en: Set _Language...
nds: Sprak _setten...

en: Set language
nds: Sprak setten

en: Set the character encoding to be used to open the files listed on the command line
nds: Sett de Bookstaven-Koderen, wat bruukt worden sall, um de Dateien opentomaken, wat in de Oorderreeg uplist worden

en: Set the language of the current document
nds: De Spraak vun de aktuellen Dokument setten

en: Set the root to the active document location
nds: Sett de Ruut as de Stee vum aktuellen Dokument

en: Sets whether to enable restoring of remote locations.
nds: Of feerne Steden wedderhaalt worden sallen.

en: Shape
nds: Förm

en: Shell Output
nds: Oorderreeg-Utgaav

en: Short inline quotation
nds: Körtes Zitat in de Rieg

en: Shortcut key with which the snippet is activated
nds: De Handigtast, wat deese Woorten inföögt

en: Show _Binary
nds: _Binäär-Dateien wiesen

en: Show _Hidden
nds: _Verbargte opwiesen

en: Show binary files
nds: Binäär-Dateien nich verbargen

en: Show hidden files and folders
nds: Verbargene Dateien un Verteeknissen wiesen

en: Show multiple pages
nds: Mennig Sieden wiesen

en: Show or hide the bottom pane in the current window
nds: Dat Unnere Rebeet in de aktuellen Fenster wiesen or verbargen

en: Show or hide the side pane in the current window
nds: De Sietenrebeet in de aktuellen Fenster wiesen or verbargen

en: Show or hide the statusbar in the current window
nds: De Tostandbalken in de aktuellen Fenster wiesen or verbargen

en: Show or hide the toolbar in the current window
nds: De Warktüügbalken in de aktuellen Fenster wiesen or verbargen

en: Show save confirmation
nds: Vör de Sekern fragen

en: Show save confirmation if the files have changes.
nds: Vör de Sekern nafragen, wenn de Dateien ännert sünd.

en: Show tabs with side pane
nds: Mit Sietenrebeet Registerkaarts wiesen

en: Show the application's version
nds: Programm-Versioon wiesen

en: Show the first tab if there is only one tab
nds: Wies de eerste Registerkaart, wenn 't blot eene gifft

en: Show the next page
nds: Wies de anner Sied

en: Show the previous page
nds: Wies de leste Sied

en: Side Pane is Visible
nds: Sietenrebeet wiesen

en: Side _Pane
nds: _Sietenrebeet

en: Single snippets file
nds: Eene Woorten-Datei

en: Single word the snippet is activated with after pressing Tab
nds: Dat eene Woort, waar du Tab na drückst, um de Woorten intofögen

en: Size
nds: Gröte

en: Size (deprecated)
nds: Grött (nich mehr bruken)

en: Small text style
nds: Lütter Text

en: Smart Home End
nds: Klokes Pos1/Enn

en: Snippets
nds: Woorten in Swang

en: Snippets Manager
nds: Woorten in Swang verwalten

en: Snippets archive
nds: Olle Woorten in Swang

en: Soft line break
nds: Wekes Riegenbreken

en: Sort
nds: Grupperen

en: Sort the current document or selection
nds: Dat aktuelle Dokument oder de utköörten Text sorteren

en: Sorted list of encodings used by pluma for automatically detecting the encoding of a file. "CURRENT" represents the current locale encoding. Only recognized encodings are used.
nds: Sorteerte List vun Koderens, wat Pluma bruken sall, um de Koderen vun eener Datei automatisk uttomaken. »CURRENT« staht för de Koderen vun de aktuellen Spraak. Blot utmaakte Koderens worden bruukt.

en: Sorts a document or selected text.
nds: Sorteert een Dokument oder utköörten Text.

en: Sound
nds: Ton

en: Source
nds: Wellen

en: South European
nds: Südeuropäisch

en: Space-separated archive list
nds: List vun Archiven, Leegtekens tum Trennen

en: Spacer
nds: Rüümte-Maker

en: Spacing between cells
nds: Rüümte tüsken Zellen

en: Spacing within cells
nds: Rüümte in Zellen

en: Span
nds: Spann

en: Specifies how the cursor moves when the HOME and END keys are pressed. Use "DISABLED" to always move at the start/end of the line, "AFTER" to move to the start/end of the line the first time the keys are pressed and to the start/end of the text ignoring whitespaces the second time the keys are pressed, "BEFORE" to move to the start/end of the text before moving to the start/end of the line and "ALWAYS" to always move to the start/end of the text instead of the start/end of the line.
nds: Gifft an, wat de Wieser maakt, wenn de Tasten POS1 un ENN bruukt worden. Bruuk »DISABLED«, um alltieden tum Anfang/Enn vun de Rieg to gahn; »AFTER«, um bi'm eersten Maal, wenn de Tast drückt word, tum Anfang/Enn vun de Rieg to gahn um tum Anfang/Enn sünner Leegtekens, wenn se noch maal drückt worden; »BEFORE«, um dat annersrum to maken; oder »ALWAYS«, um alltieden tum Anfang/Enn vum Text un nich vun de Rieg to gahn.

en: Specifies how to wrap long lines for printing. Use "GTK_WRAP_NONE" for no wrapping, "GTK_WRAP_WORD" for wrapping at word boundaries, and "GTK_WRAP_CHAR" for wrapping at individual character boundaries. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
nds: Gifft an, wo lange Riegen bi'm Drucken umpackt worden. Bruuk »GTK_WRAP_NONE«, um se nich umtopacken, »GTK_WRAP_WORD«, um blot tüsken Woorten umtopacken, oder »GTK_WRAP_CHAR«, um se na eets Bookstaav umtopacken. Wahrschau: De Weerten mutten mit Grot- un Kleenbookstaven jüüst so schreven worden, as se hier stahn.

en: Specifies how to wrap long lines in the editing area. Use "GTK_WRAP_NONE" for no wrapping, "GTK_WRAP_WORD" for wrapping at word boundaries, and "GTK_WRAP_CHAR" for wrapping at individual character boundaries. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
nds: Gifft an, wo lange Riegen im Bewarker umpackt worden. Bruuk »GTK_WRAP_NONE«, um se nich umtopacken, »GTK_WRAP_WORD«, um blot tüsken Woorten umtopacken, oder »GTK_WRAP_CHAR«, um se na eets Bookstaav umtopacken. Wahrschau: De Weerten mutten mit Grot- un Kleenbookstaven jüüst so schreven worden, as se hier stahn.

en: Specifies the font to use for a document's body when printing documents.
nds: Gifft de Schriftaard, wat Pluma för de Höövddeel vun eener Datei bi'm Drucken bruken sall.

en: Specifies the font to use for line numbers when printing. This will only take effect if the "Print Line Numbers" option is non-zero.
nds: Gifft de Schriftaard, wat bi'm Drucken för Riegen-Tahlen bruukt worden sall. Dat is blot dann vun Belang, wenn de Optioon »Riegen-Tahlen wiesen« nich null is.

en: Specifies the font to use for page headers when printing a document. This will only take effect if the "Print Header" option is turned on.
nds: Gifft de Schriftaard, wat för de Kopprieg vun eener Datei bi'm Drucken bruukt worden sall. Dat is blot dann vun Belang, wenn de Optioon »Druck-Kopprieg« anknipst is.

en: Specifies the maximum number of recently opened files that will be displayed in the "Recent Files" submenu.
nds: Wo völe Dateien, wat lestens open weren, hoogstens im »Leste Dateien«-Unnermenü wiest worden.

en: Specifies the number of spaces that should be displayed instead of Tab characters.
nds: Gifft de Tahl vun Leeg-Tekens an, wat för Inschuuv-Bookstaven wiest worden sallen.

en: Specifies the position of the right margin.
nds: Gifft an, wo wied na rechts de rechte Rann is.

en: Spell Checker
nds: Rechtschriev-Prüfung

en: Square root
nds: Quadraatwuddel

en: Standby load message
nds: Naricht bi'm Laden un Wachten

en: Starting sequence number
nds: Tahl vun de Anfang-Sequenz

en: Starting sequence number (deprecated)
nds: Tahl vun de Anfang-Sequenz (nich mehr bruken)

en: Status Bar is Visible
nds: Tostandsbalken wiesen

en: Stopped.
nds: Anhollt.

en: Strike-through text
nds: Dörstrekener Text

en: Strike-through text (deprecated)
nds: Dörstrekener Text (nich mehr bruken)

en: Strike-through text style
nds: Aard vun dörstreken Text

en: Strike-through text style (deprecated)
nds: Aard vun dörstreken Text (nich mehr bruken)

en: String you want to search for
nds: De Text, waar du na söken willst

en: Strong emphasis
nds: Stark betonen

en: Style Scheme
nds: Utsehn-Schema

en: Style for the toolbar buttons. Possible values are "PLUMA_TOOLBAR_SYSTEM" to use the system's default style, "PLUMA_TOOLBAR_ICONS" to display icons only, "PLUMA_TOOLBAR_ICONS_AND_TEXT" to display both icons and text, and "PLUMA_TOOLBAR_ICONS_BOTH_HORIZ" to display prioritized text beside icons. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
nds: Wo de Warktüüg-Balken-Knopen utsehn. Verloovte Weerten sünd »PLUMA_TOOLBAR_SYSTEM« för dat, wat vum System vörgeven word, »PLUMA_TOOLBAR_ICONS«, um blot Tekens to wiesen, »PLUMA_TOOLBAR_ICONS_AND_TEXT«, um Tekens un Text to wiesen, oder »PLUMA_TOOLBAR_ICONS_BOTH_HORIZ«, um wichtigen Text tegen Tekens to wiesen. Wahrschau: De Weerten mutten mit Grot- un Kleenbookstaven jüüst so schreven worden, as se hier stahn.

en: Style info
nds: Aard-Informatioon:

en: Subscript
nds: Deper Text

en: Suggestions
nds: Vörslagen

en: Superscript
nds: Hoger Text

en: Switch tabs with [ctrl] + [tab]
nds: Registerkaarten mit [Strg]+[Tab] wesseln

en: Symbol and
nds: Teken and

en: Symbol const
nds: Teken const

en: Symbol d-by-dt
nds: Teken d-by-dt

en: Symbol d-by-dt-partial
nds: Teken d-by-dt-partial

en: Symbol d2-by-dt2-partial
nds: Teken d2-by-dt2-partial

en: Symbol dagger
nds: Teken dagger

en: Symbol em-dash ---
nds: Teken em-dash ---

en: Symbol en-dash --
nds: Teken en-dash --

en: Symbol equiv
nds: Teken equiv

en: Symbol infinity
nds: Teken infinity

en: Symbol mathspace ,
nds: Teken mathspace ,

en: Symbol mathspace .
nds: Teken mathspace .

en: Symbol mathspace _
nds: Teken mathspace _

en: Symbol mathspace __
nds: Teken mathspace __

en: Symbol simeq
nds: Teken simeq

en: Symbol star
nds: Teken star

en: Syntax Highlighting
nds: Syntax wiesen

en: Tab Size
nds: Inschuuv-Grött

en: Tab Stops
nds: Inschuvens

en: Tab Width
nds: Inschuuv-Brede

en: Tab order position
nds: Stee in Registerkaarten-Bört

en: Table
nds: Tabell

en: Table body
nds: Tabell-Höövddeel

en: Table caption
nds: Tabell-Titel

en: Table column group properties
nds: Eegenskuppen vun Tabell-Striepengruppen

en: Table column properties
nds: Eegenskuppen vun Tabell-Striepen

en: Table data cell
nds: Tabell-Datenzell

en: Table footer
nds: Tabell-Unnerrieg

en: Table header
nds: Tabell-Kopp

en: Table header cell
nds: Tabell-Koppzell

en: Table row
nds: Tabell-Rieg

en: Table summary
nds: Tabell-Tosamenfaten

en: Tag list
nds: List vun Tekens

en: Tags
nds: Tekens

en: Target - Blank
nds: Enn – Leeg

en: Target - Parent
nds: Enn – Vader

en: Target - Self
nds: Enn – Sülvst

en: Target - Top
nds: Enn – Boven

en: Target directory "%s" does not exist
nds: Dat Enn-Verteeknis »%s« gifft 't nich

en: Target directory "%s" is not a valid directory
nds: Dat Enn-Verteeknis »%s« is keen gültiges Verteeknis

en: Text Editor
nds: Textbewarker

en: Text Wrapping
nds: Riegen umpacken

en: Text color
nds: Textklöör

en: Text color (deprecated)
nds: Text-Farv (nich mehr bruken)

en: Text entered by user
nds: Text vum Bruker ingeven

en: The ID of a GtkSourceView Style Scheme used to color the text.
nds: De ID vun eenem GtkSourceView-Utsehn-Schema, um de Klöör vum Text fasttoleggen.

en: The archive "%s" could not be created
nds: Dat Archiv »%s« kunn nich maakt worden

en: The archive "%s" could not be extracted
nds: Dat Archiv »%s« kunn nich opendaan worden

en: The disk where you are trying to save the file has a limitation on file sizes. Please try saving a smaller file or saving it to a disk that does not have this limitation.
nds: De Spieker, waar du de Datei sekern willst, verlöövt keene so groten Dateien. Bidde maak de Datei lütter oder seker se up eenen Spieker sünner Grött-Begrenzens.

en: The disk where you are trying to save the file has a limitation on length of the file names. Please use a shorter name.
nds: De Spieker, waar du de Datei sekern willst, verlöövt keene so langen Dateinamen. Bidde bruuk eenen körteren Naam.

en: The document contains one or more characters that cannot be encoded using the specified character encoding.
nds: In deesem Dokument gifft 't Bookstavens, wat mit deeser Bookstaven-Koderen nich kodeert worden könen.

en: The document is empty.
nds: Dat Dokument is leeg.

en: The file "%s" cannot be moved to the trash.
nds: De Datei »%s« kann nich in de Papierkörv verschuven worden.

en: The file "%s" is read-only.
nds: De Datei »%s« is blot tum Lesen.

en: The file %s changed on disk.
nds: De Datei %s is up'm Spieker ännert worden.

en: The file %s has been modified since reading it.
nds: De Datei %s is siet de lesten Lesen ännert worden.

en: The file browser root directory to use when loading the file browser plugin and onload/tree_view is TRUE.
nds: Dat Ruut-Verteeknis, wat dat Datei-Uppasser-Plugin bi'm Laden bruken sall, wenn onload/tree_view TRUE is.

en: The file browser virtual root directory to use when loading the file browser plugin when onload/tree_view is TRUE. The virtual root must always be below the actual root.
nds: Dat virtuelle Ruut-Verteeknis, wat dat Datei-Uppasser-Plugin bi'm Laden bruken sall, wenn onload/tree_view TRUE is. De virtuelle Ruut mutt immer unner de eegentliken Ruut sien.

en: The file is too big.
nds: De Datei is too groot.

en: The file you opened has some invalid characters. If you continue editing this file you could make this document useless.
nds: In de Datei, wat du opmaakt hest, gifft 't ungültige Bookstavens. Wenn du deese Datei bewarkst, maakst du se villicht kaputt.

en: The filter pattern to filter the file browser with. This filter works on top of the filter_mode.
nds: Dat Muster, wo de Datei-Uppasser Dateien verbargen sall. Dat word na de filter_mode anwandt.

en: The following error occurred while exporting: %s
nds: Bi'm Exporteren hett 't deesen Fehler geven: %s

en: The following error occurred while importing: %s
nds: Bi'm Halen hett 't deesen Fehler geven: %s

en: The following files could not be imported: %s
nds: Deese Dateien kunnen nich haalt worden: %s

en: The location of the file cannot be accessed because it is not mounted.
nds: Kunn up de Stee vun de Datei nich togriepen, wiel se nich inbunnen is.

en: The location of the file cannot be mounted.
nds: Kunn de Stee vun de Datei nich inbinnen.

en: The new directory is currently filtered out. You need to adjust your filter settings to make the directory visible
nds: Dat neje Verteeknis is nu verbargen. Du muttst de Filter-Instellens ännern, um 't to sehn.

en: The new file is currently filtered out. You need to adjust your filter settings to make the file visible
nds: De neje Datei is nu verbargen. Du muttst de Filter-Instellens ännern, um se to sehn.

en: The number of followed links is limited and the actual file could not be found within this limit.
nds: Ick kann nich so völen Verwiesens nagahn; de eegentlike Datei kunn ick nich nah genoog finnen.

en: The preview of a page in the document to be printed
nds: De Vörschau vun eener Sied in de Dokument, wat druckt worden sall

en: The renamed file is currently filtered out. You need to adjust your filter settings to make the file visible
nds: De umbenöhmte Datei is nu verbargen. Du muttst de Filter-Instellens ännern, um se to sehn.

en: The selected color scheme cannot be installed.
nds: Dat utköörte Farvschema kann nich installeert worden.

en: The selected files cannot be moved to the trash.
nds: De utkörten Dateien könen nich in de Papierkörv verschuven worden.

en: The total number of pages in the document
nds: De Tahl vun Sieden in deesem Dokument

en: There are no snippets selected to be exported
nds: Du hest keene Woorten tum Exporteren utköört

en: There is %d document with unsaved changes. Save changes before closing? | There are %d documents with unsaved changes. Save changes before closing?
nds[0]: 't gifft %d Dokument mit nich sekerten Ännerns. Vör de Sluten sekern?
nds[1]: 't gifft %d Dokumenten mit nich sekerten Ännerns. Vör de Sluten sekern?

en: There is a tab with errors | There are %d tabs with errors
nds[0]: 't gifft eene Registerkaart mit Fehlers
nds[1]: 't gifft %d Registerkaarten mit Fehlers

en: There is not enough disk space to save the file. Please free some disk space and try again.
nds: 't gifft nich genoog frejen Spieker, um de Datei to sekern. Bidde maak wat Spieker freei un versöök 't weer.

en: There was a problem opening the file %s.
nds: 't hett eenen Fehler bi'm Versöök geven, de Datei %s optomaken.

en: There was an error displaying the help.
nds: Bi'm Wiesen vun de Hülp hett 't eenen Fehler geven.

en: This accelerator is already bound to %s
nds: Deese Handigtaste wiest al to %s

en: This file (%s) is already open in another pluma window.
nds: Deese Datei (%s) is al in eenem annern Fenster vun Pluma open.

en: This is not a valid Tab trigger. Triggers can either contain letters or a single (non-alphanumeric) character like: {, [, etc.
nds: Dat is keen gültiger Tab-Utlöser. Een Utlöser is of eene Riege vun normaalen Bookstavens of een eenziger (annerer) Bookstaav, to'n Bispööl { oder [.

en: This value determines what files get filtered from the file browser. Valid values are: none (filter nothing), hidden (filter hidden files), binary (filter binary files) and hidden_and_binary (filter both hidden and binary files).
nds: Deeser Weert leggt fast, wat för Dateien de Datei-Uppasser nich wiest. Gültige Weerten sünd: »none« (nix verbargen), »hidden« (verstokene Dateien verbargen), »binary« (Binäär-Dateien verbargen) un »hidden_and_binary« (verstokene un Binäär-Dateien verbargen).

en: Title
nds: Titel

en: Toolbar Buttons Style
nds: Utsehn vun Warktüüg-Balken-Knopen

en: Toolbar is Visible
nds: Warktüüg-Balken wiesen

en: Top margin in pixels
nds: Bovene Rann in Pixeln

en: Turkish
nds: Türksch

en: Type a new accelerator
nds: Giff eene neje Handigtaste an

en: Type a new accelerator, or press Backspace to clear
nds: Giff eene neje Handigtaste an oder drück de Torüggknopp tum Lösken

en: Type a new shortcut
nds: Giff eene neje Handigtaste an

en: Type a new shortcut, or press Backspace to clear
nds: Giff de neje Handigtaste an oder drück de Torüggknopp tum Lösken

en: Typeface bold
nds: Schriftaard Fett

en: Typeface italic
nds: Schriftaard Kursiv

en: Typeface slanted
nds: Schriftaard Schüün

en: Typeface type
nds: Schriftaard Tippen

en: Unable to find the object '%s' inside file %s.
nds: Kunn dat Ding »%s« in de Datei %s nich finnen.

en: Unable to open UI file %s. Error: %s
nds: Kunn de UI-Datei %s nich opmaken. Fehler: %s

en: Unbreakable text
nds: Text sünner umbreken

en: Underlined text style
nds: Unnerstreken Text

en: Undo the last action
nds: De leste Aktschoon torüggnehmen

en: Unexpected error: %s
nds: Unverwachter Fehler: %s

en: Unknown
nds: Unbekannt

en: Unordered list
nds: Nich sorteerte List

en: Unsaved Document %d
nds: Nich sekertes Dokument %d

en: Untitled documents only
nds: Blot Dokumenten sünner Naam

en: Up
nds: Hoch

en: Use %s highlight mode
nds: Bruuk de Hervörhevens-Aard %s

en: Use Default Font
nds: Normaale Schrift bruken

en: Use Spaces
nds: Leegtekens bruken

en: Use image map
nds: Bill-Kaart bruken

en: Use the _selected format
nds: Utköört Formaat _bruken

en: User dictionary:
nds: Bruker-Woortenbook:

en: Value
nds: Wert

en: Value interpretation
nds: Weert-Bedüden

en: Vertical cell alignment
nds: Vertikale Zell-Justeren

en: Vertical space
nds: Vertikale Rüümte

en: Vertical space (deprecated)
nds: Vertikale Rüümte (nich mehr bruken)

en: Vietnamese
nds: Vietnamessch

en: View
nds: Ansicht

en: View folder in file manager
nds: Verteeknis im Datei-Uppasser wiesen

en: Visited link color
nds: Besöchte-Verwiesen-Farv

en: Visited link color (deprecated)
nds: Besöchte-Verwiesen-Farv (nich mehr bruken)

en: When inserting date/time...
nds: Bi'm Infögen vun Datum un Tied…

en: Whether pluma should automatically save modified files after a time interval. You can set the time interval with the "Autosave Interval" option.
nds: Of Pluma ännerte Dateien na eener wissen Tied automatisk sakern sall. Du kannst deese Tiedspann mit de Optioon »Ofstand tum automatisken Sekern« setten.

en: Whether pluma should create backup copies for the files it saves. You can set the backup file extension with the "Backup Copy Extension" option.
nds: Of Pluma för sekerte Dateien Sekerheidskopien maken sall. Du kannst de Dateierwiedern för Sekerheidskopien mit de Optioon »Dateierwiedern för Sekerheidskopien« setten.

en: Whether pluma should display line numbers in the editing area.
nds: Of Pluma im Bewarker de Riegen-Tahlen wiesen sall.

en: Whether pluma should display the right margin in the editing area.
nds: Of Pluma im Bewarker de rechten Rann wiesen sall.

en: Whether pluma should enable automatic indentation.
nds: Of Pluma neje Regen automatisk inschuven sall.

en: Whether pluma should enable syntax highlighting.
nds: Of Pluma de Syntax wiesen sall.

en: Whether pluma should highlight all the occurrences of the searched text.
nds: Of Pluma de Text, wat för söcht word, överall in eener annern Farv wiesen sall.

en: Whether pluma should highlight the bracket matching the selected one.
nds: Of Pluma de Klammer, wat to de utkörten daartohöört, in eener annern Farv wiesen sall.

en: Whether pluma should highlight the current line.
nds: Of Pluma de aktuelle Rieg in eener annern Farv wiesen sall.

en: Whether pluma should include a document header when printing documents.
nds: Of Pluma bi'm Drucken vun Dateien eene Kopprieg infögen sall.

en: Whether pluma should insert spaces instead of tabs.
nds: Of Pluma Leegtekens statt Inschuvens infögen sall.

en: Whether pluma should print syntax highlighting when printing documents.
nds: Of Pluma de Syntax bi'm Drucken wiesen sall.

en: Whether pluma should restore the previous cursor position when a file is loaded.
nds: Of Pluma bi'm Opmaken vun eener Datei de Wieser daar hensetten sall, waar 't tolest weer.

en: Whether the bottom panel at the bottom of editing windows should be visible.
nds: Of dat Unnere Rebeet unner de Bewarker daar is.

en: Whether the side pane at the left of editing windows should be visible.
nds: Of dat Sietenrebeet links vum Bewarker daar is.

en: Whether the status bar at the bottom of editing windows should be visible.
nds: Of de Tostandsbalken am unnern Rann vum Bewarker daar is.

en: Whether the toolbar should be visible in editing windows.
nds: Of de Warktüüg-Balken im Bewarker daar is.

en: Whether to use the system's default fixed width font for editing text instead of a font specific to pluma. If this option is turned off, then the font named in the "Editor Font" option will be used instead of the system font.
nds: Of de normaale Fastbreden-Schriftaard vum System tum Bewarken vun Text bruukt worden sall un nich eene besünnere Schriftaard vun Pluma. Wenn nich, word de Schriftaard, de in de Optioon »Bewarker-Schriftaard« geven is, bruukt, un nich de System-Schriftaard.

en: Width
nds: Brede

en: Windows
nds: Fenster

en: Words
nds: Wöör

en: Writable VFS schemes
nds: VFS-Schemen tum Schrieven

en: XHTML 1.0 - Tags
nds: Slötelwoorten för XHTML 1.0

en: XSLT - Axes
nds: XSLT-Assen

en: XSLT - Elements
nds: XSLT-Dingen

en: XSLT - Functions
nds: XSLT-Funktioonen

en: You are trying to save the file on a read-only disk. Please check that you typed the location correctly and try again.
nds: Du versöchst, de Datei up eenen Spieker to schrieven, wat blot tum Lesen is. Bidde kiek na, of du de Stee richtig ingeven hest, un versöök 't weer.

en: You can also choose another character encoding and try again.
nds: Du kannst ok eene annere Bookstaven-Koderen utkören un 't weer versöken.

en: You do not have the permissions necessary to open the file.
nds: Du hest nich de Rechten, wat du bruukst, um de Datei opentomaken.

en: You do not have the permissions necessary to save the file. Please check that you typed the location correctly and try again.
nds: Du hest nich de Rechten, wat du bruukst, um de Datei to sekern. Bidde kiek na, of du de Stee richtig ingeven hest, un versöök 't weer.

en: You must be inside a word to run this command
nds: Du muttst in eenem Woort sien, um deese Oorder to bruken

en: Zoom 1:1
nds: Gröte 1:1

en: Zoom the page in
nds: De Sied vergrotern

en: Zoom the page out
nds: De Sied verkleenern

en: Zoom to fit the whole page
nds: Vergrotern, um de ganze Sied to bruken

en: _About
nds: _Över

en: _Add
nds: _Hentofögen

en: _Add...
nds: _Hentofögen...

en: _Always autocheck
nds: All_tieden automatisk nakieken

en: _Applicability:
nds: _Bruukbaarheid:

en: _Autocheck Spelling
nds: Rechtschrieven _automatisk nakieken

en: _Autosave files every
nds: _Vun alleen spiekern all

en: _Body:
nds: _Höövddeel:

en: _Bottom Pane
nds: _Unneres Rebeet

en: _Cancel
nds: _Avbreken

en: _Cancel Logout
nds: Ofmellen _ofbreken

en: _Check Spelling...
nds: Rechtschrieven na_kieken…

en: _Clear Highlight
nds: Ni_x hervörheven

en: _Close
nds: Di_chtmaken

en: _Close All
nds: Allens di_chtmaken

en: _Close Preview
nds: _Utblick sluten

en: _Configure Spell Checker plugin...
nds: Rechtschriev-Prüfung-Plugin an_passen…

en: _Contents
nds: _Inholls

en: _Copy
nds: _Koperen

en: _Delete
nds: _Löschen

en: _Description
nds: _Beschrieven

en: _Display line numbers
nds: Riegen-_Tahlen wiesen

en: _Document Statistics
nds: _Dokumentstatistiken

en: _Documents
nds: _Dokumente

en: _Drop targets:
nds: Hent_recken:

en: _Edit
nds: _Bewarken

en: _Edit:
nds: _Bewarken:

en: _Enable automatic indentation
nds: Automatisk inschu_ven

en: _Encoding
nds: _Koderen

en: _Error color:
nds: Farv för _Fehlers:

en: _File
nds: _Datei

en: _Find
nds: _Finnen

en: _Find...
nds: _Finnen...

en: _Fullscreen
nds: _Fullbill

en: _Help
nds: _Hölp

en: _Highlight Mode
nds: _Hervörhevens-Aard

en: _Ignore
nds: _Ignoreren

en: _Ignore All
nds: Alles _ignoreren

en: _Ignore case
nds: Groot-/Kleenbookstavens _ignoreren

en: _Incremental Search...
nds: Fixe Söö_k…

en: _Input:
nds: _Ingav:

en: _Insert
nds: _Infögen

en: _Invert Case
nds: Groot-/Kleenbookstavens _utwesseln

en: _Leave Fullscreen
nds: Fullbill _verlaten

en: _Line numbers:
nds: _Riegen-Tahlen

en: _Match Case
nds: Up Grot-/Kleen_bookstavens uppassen

en: _Match Filename
nds: Datei-_Naam is gliek

en: _Match case
nds: Up Grot-/Kleen_bookstavens uppassen

en: _More...
nds: _Mehr...

en: _Move to New Window
nds: _In nejes Finster verschuven

en: _Move to Trash
nds: In de _Papierkörv verschuven

en: _Never autocheck
nds: _Nie automatisk nakieken

en: _New
nds: _Nej

en: _New Folder
nds: _Nejes Verteeknis

en: _Next Document
nds: _Nahstes Dokument

en: _Next Location
nds: _Nahster Ort

en: _Number every
nds: Tahl _all … Riegen

en: _OK
nds: _Jau

en: _Open
nds: _Opmaken

en: _Open terminal here
nds: Hier Terminal _opmaken

en: _Open...
nds: _Opmaken...

en: _Output:
nds: _Utgav:

en: _Parse escape sequences (e.g. 
    )
nds: _Maskeerte Woorten (to'n Bispööl \n) bruken

en: _Parse escape sequences (e.g. \n)
nds: _Maskeerte Woorten (to'n Bispööl \n) bruken

en: _Paste
nds: _Infögen

en: _Preview
nds: _Utblick

en: _Previous Document
nds: _Lestes Dokument

en: _Previous Location
nds: _Voriger Ort

en: _Print...
nds: _Drucken...

en: _Prompt for a format
nds: Een Formaat för_dern

en: _Quit
nds: _Beennen

en: _Redo
nds: _Wedderholen

en: _Reload
nds: _Opfrischen

en: _Remember autocheck by document
nds: För elkeen Dokument _marken

en: _Remove
nds: _Wegdoon

en: _Rename
nds: _Annern Naam geven

en: _Replace
nds: _Överschrieven

en: _Replace...
nds: _Överschrieven...

en: _Restore Default Fonts
nds: _Weer normaale Schriften bruken

en: _Retry
nds: _Nohmal versöken

en: _Reverse order
nds: Bört _umdreihn

en: _Revert
nds: _Torüggsetten

en: _Save
nds: _Spiekern

en: _Save All
nds: Allens _spiekern

en: _Save:
nds: _Spiekern:

en: _Search
nds: _Sök

en: _Search for:
nds: _Söken nah:

en: _Set root to active document
nds: Aktuelles Dokument as _Ruut

en: _Shortcut Key:
nds: _Koortsniedknopp:

en: _Snippets:
nds: _Woorten in Swang:

en: _Sort
nds: _Grupperen

en: _Spelling Suggestions...
nds: _Rechtschrievens-Vörslagen…

en: _Statusbar
nds: _Statusbalken

en: _Suggestions:
nds: _Vörslagen:

en: _Tab trigger:
nds: Mit _Tab utlösen

en: _Tab width:
nds: _Inschuuv-Brede:

en: _Title Case
nds: _Titelwoorten

en: _Toolbar
nds: _Warktüügbalken

en: _Tools
nds: _Warktüüg

en: _Tools:
nds: _Warktüüg:

en: _Undo
nds: _Torüggnehmen

en: _Update
nds: _Opfrischen

en: _Use custom format
nds: _Eegenes Formaat bruken

en: _Use the system fixed width font (%s)
nds: De Fastbreden-Schriftaard vum S_ystem bruken (%s)

en: _View
nds: _Ansicht

en: _View Folder
nds: _Verteeknis opwiesen

en: _Wrap Around
nds: _Umpacken

en: _Wrap around
nds: _Umpacken

en: _minutes
nds: _Minuuten

en: columns
nds: Striepen

en: directory
nds: Verteeknis

en: file
nds: Datei

en: label
nds: Kennteken

[ctx: language]
en: Default
nds: Standard

[ctx: language]
en: Unknown (%s)
nds: Unbekannt (%s)

en: lines
nds: Reegen

en: of
nds: vun

en: page
nds: Siet

en: pluma cannot find the file. Perhaps it has recently been deleted.
nds: Pluma kann de Datei nich finnen. Villicht is se jüüst lösket worden.

en: pluma cannot handle %s locations in write mode. Please check that you typed the location correctly and try again.
nds: Pluma kummt bi'm Sekern mit %s-Steden nich klaar. Bidde kiek na, of du de Stee richtig ingeven hest, un versöök 't weer.

en: pluma cannot handle %s locations.
nds: Pluma kummt mit %s-Steden nich klaar.

en: pluma cannot handle this location in write mode. Please check that you typed the location correctly and try again.
nds: Pluma kummt bi'm Sekern mit deeser Stee nich klaar. Bidde kiek na, of du de Stee richtig ingeven hest, un versöök 't weer.

en: pluma cannot handle this location.
nds: Pluma kummt mit deeser Stee nich klaar.

en: pluma could not back up the old copy of the file before saving the new one. You can ignore this warning and save the file anyway, but if an error occurs while saving, you could lose the old copy of the file. Save anyway?
nds: Pluma kunn de olle Versioon vun de Datei nich sekern, ehr de neje sekert word. Du kannst deese Warnen ignoreren un de Datei doch sekern, aver wenn daar een Fehler bi uptreddt, verlierst du villicht de olle Kopie vun de Datei. Doch sekern?

en: pluma has not been able to detect the character encoding.
nds: Pluma kunn de Bookstaven-Koderen nich utfinnen.

en: pluma opened this instance of the file in a non-editable way. Do you want to edit it anyway?
nds: Pluma hett de Datei hier nich tum Bewarken opmaakt. Willst du se doch bewarken?

en: rows
nds: Riegen

en: self
nds: sülvst

en: word
nds: Woord
