lutris - en to nl translation catalogue (1103 entries)

en: 
    
    Lutris is looking for a mounted disk drive or image 
    containing the following file or folder:
    <i>%s</i>
nl: 
    
    Lutris is bezig met zoeken naar een aangekoppelde schijf of schijfkopie 
    die het volgende bestand of de volgende map bevat:
    <i>%s</i>

en:  and
nl:  en

en:  checksum mismatch
nl:  De controlesom komt niet overeen

en:  or
nl:  of

en: %d hours
nl: %d uur

en: %d minutes
nl: %d minuten

en: %s (default)
nl: %s (standaard)

en: %s does not exist
nl: %s bestaat niet

en: %s does not exist.
nl: ‘%s’ bestaat niet.

en: %s is already installed
nl: %s is al geïnstalleerd

en: %s is not a valid URI
nl: %s is geen geldige uri

en: %s version management
nl: %s-versiebeheer

en: (c) 2009 Lutris Team
nl: (c) 2009 Het Lutris-team

en: (recommended)
nl: (aanbevolen)

en: 1 hour
nl: 1 uur

en: 1 minute
nl: 1 minuut

en: 16BPP (65536 colors)
nl: 16BPP (65536 kleuren)

en: 24BPP (16M colors)
nl: 24BPP (16M kleuren)

en: 68020 with 24-bit addressing
nl: 68020 met 24-bit addressering

en: 68030 without internal MMU
nl: 68030 zonder interne MMU

en: 68040 without internal FPU
nl: 68040 zonder interne FPU

en: 68040 without internal FPU and MMU
nl: 68040 zonder interne FPU en MMU

en: 68040 without internal MMU
nl: 68040 zonder interne MMU

en: 68060 without internal FPU
nl: 68060 zonder interne FPU

en: 68060 without internal FPU and MMU
nl: 68060 zonder interne FPU en MMU

en: 68060 without internal MMU
nl: 68060 zonder interne MMU

en: 8BPP (256 colors)
nl: 8BPP (256 kleuren)

en: <b>Default</b>:
nl: <b>Standaard</b>:

en: <b>Error lauching the game:</b>
nl: <b>De game kan niet worden gestart:</b>

en: <b>Error: A different Wine version is already using the same Wine prefix.</b>
nl: <b>Foutmelding: een andere Wine-versie gebruikt reeds hetzelfde Wine-profiel.</b>

en: <b>Error: Missing shared library.</b>
    
    %s
nl: <b>Foutmelding: ontbrekende gedeelde bibliotheek.</b>
    
    %s

en: <b>Games found</b>
nl: <b>Aangetroffen games</b>

en: <b>Humble Bundle Authentication via cookie import</b>
    
    <b>In Firefox</b>
    - Install the follwing extension: <a href='https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/export-cookies-txt/'>https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/export-cookies-txt/</a>
    - Open a tab to humblebundle.com and make sure you are logged in.
    - Click the cookie icon in the top right corner, next to the settings menu
    - Check 'Prefix HttpOnly cookies' and click 'humblebundle.com'
    - Open the generated file and paste the contents below. Click OK to finish.
    - You can delete the cookies file generated by Firefox
    - Optionally, <a href='https://support.humblebundle.com/hc/en-us/requests/new'>open a support ticket</a> to ask Humble Bundle to fix their configuration.
nl: <b>Humble Bundle-authenticatie via cookie-import</b>
    
    <b>In Firefox</b>
    - Installeer de volgende add-on: <a href='https://addons.mozilla.org/nl-NL/firefox/addon/export-cookies-txt/'>https://addons.mozilla.org/nl-NL/firefox/addon/export-cookies-txt/</a>
    - Open humblebundle.com op een nieuw tabblad en zorg dat je ingelogd bent;
    - Klik rechtsboven op het cookiepictogram (naast de instellingen);
    - Controleer ‘Prefix HttpOnly cookies’ en klik op ‘humblebundle.com’;
    - Open het gegenereerde bestand, plak de inhoud ervan hieronder en klik op oké;
    - Verwijder het gegenereerde bestand;
    - (Optioneel) <a href='https://support.humblebundle.com/hc/en-us/requests/new'>Open een ondersteuningsticket</a> en vraag Humble Bundle om hun configuratie aan te passen.

en: <b>No games found</b>
nl: <b>Er zijn geen games aangetroffen</b>

en: <b>Search Lutris.net</b>
nl: <b>Lutris.net doorzoeken</b>

en: <b>Select setup file</b>
nl: <b>Kies een installatiebestand</b>

en: <b>Submit an issue</b>
nl: <b>Probleem melden</b>

en: <b>System information</b>
nl: <b>Systeeminformatie</b>

en: <b>Warning!</b> The selected path contains files. Installation might not work properly.
nl: <b>Waarschuwing:</b> de gekozen locatie bevat bestanden - de installatie werkt mogelijk niet naar behoren.

en: <b>Warning!</b> The selected path is located on a drive formatted by Windows.
    Games and programs installed on Windows drives usually <b>don't work</b>.
nl: <b>Waarschuwing:</b> de gekozen locatie bevindt zich op een door Windows geformatteerde schijf.
    Games en programma's op Windows-schijven <b>werken doorgaans niet</b>.

en: <b>Warning</b> Scalers may not work with OpenGL rendering.
nl: <b>Waarschuwing:</b> schaling werkt mogelijk niet met OpenGL-rendering.

en: <b>Warning</b> The '%s' scaler does not work with a scale factor of %s.
nl: <b>Waarschuwing:</b> de schaling ‘%s’ werkt niet in combinatie met factor %s.

en: <b>Warning</b> The destination folder is not writable by the current user.
nl: <b>Waarschuwing:</b> de doelmap is niet beschrijfbaar door de huidige gebruiker.

en: <b>{total_count}</b> results, only displaying first {count}
nl: <b>{total_count}</b> resultaten - de eerste {count} worden getoond

en: <i>(Italic indicates that this option is modified in a lower configuration level.)</i>
nl: <i>(cursieve tekst geeft aan dat deze optie op een lager configuratieniveau is ingesteld)</i>

en: <i>Calculating size…</i>
nl: <i>Bezig met berekenen van omvang…</i>

en: <span font_desc='14'><b>Remove %s</b></span>
nl: <span font_desc='14'><b>%s verwijderen</b></span>

en: <span font_desc='14'><b>Uninstall %s</b></span>
nl: <span font_desc='14'><b>%s verwijderen</b></span>

en: A bios file is required to run this game
nl: Deze game vereist een bios-bestand

en: A directory where libraries should be searched for first, before the standard set of directories; this is useful when debugging a new library or using a nonstandard library for special purposes.
nl: Een map waar eerst naar bibliotheken moet worden gezocht, vóór de standaardmappen. Dit is nuttig bij het opsporen van fouten in een nieuwe of afwijkende bibliotheek.

en: A folder containing the Atari 800 BIOS files.
    They are provided by Lutris so you shouldn't have to change this.
nl: De map die de Atari 800-biosbestanden bevat.
    Deze worden aangeleverd door Lutris, dus dit zou je niet hoeven aanpassen.

en: A library to load before running the game's executable.
nl: Een bibliotheek die geladen dient te worden vóór de game start.

en: ALSA default
nl: Standaard-ALSA

en: Abort and revert the installation
nl: Afbreken en installatie terugdraaien

en: About Lutris
nl: Over Lutris

en: Access your game libraries from various sources. Changes require a restart to take effect.
nl: Verkrijg toegang tot je gameverzamelingen uit verschillende bronnen. Herstart om de wijziging toe te passen.

en: Activates a display filter adding scanlines to imitate the displays of yesteryear.
nl: Schakelt een filter in dat scanlijnen toont om prehistorische schermen na te bootsen.

en: Add
nl: Toevoegen

en: Add Game
nl: Game toevoegen

en: Add a game matching '%s' to your favorites to see it here.
nl: Voeg een game die overeenkomt met ‘%s’ toe aan je favorieten om hem hier te tonen.

en: Add a new game
nl: Game toevoegen

en: Add borders to display
nl: Randen om scherm tonen

en: Add directory to LD_LIBRARY_PATH
nl: Voeg de map toe aan LD_LIBRARY_PATH

en: Add files
nl: Bestanden toevoegen

en: Add games
nl: Games toevoegen

en: Add games to Lutris
nl: Voeg games toe aan Lutris

en: Add games to your favorites to see them here.
nl: Voeg games toe aan je favorieten om ze hier te tonen.

en: Add installed game
nl: Geïnstalleerde game toevoegen

en: Add locally installed game
nl: Geïnstalleerde game toevoegen

en: Add to favorites
nl: Toevoegen aan favorieten

en: Add, remove or configure runners
nl: Runners toevoegen, verwijderen of instellen

en: Additionnal floppies
nl: Aanvullende diskettes

en: Advanced
nl: Geavanceerd

en: Always use relative mouse mode instead of flipping
    dependent on cursor visibility (--force-grab-cursor).
    (Since gamescope git commit 054458f, Jan 12, 2023)
nl: Gebruik altijd de relatieve muismodus in plaats van de modus
    op basis van cursorzichtbaarheid (--force-grab-cursor).
    (Sinds gamescope git-commit 054458f, 12 januari 2023)

en: Amiga emulator
nl: Amiga-emulator

en: Amiga model
nl: Amiga-model

en: AntiMicroX Profile
nl: AntiMicroX-profiel

en: Application ID
nl: Programma-id

en: Applies a CRT effect to the screen.Requires OpenGL renderer.
nl: Past een CRT-effert toe op het scherm. Vereist: OpenGL-renderer.

en: Apply
nl: Toepassen

en: Arcade
nl: Speelhal

en: Arcade game emulator
nl: Speelhalemulator

en: Architecture
nl: Architectuur

en: Are you sure you want to cancel the installation?
nl: Weet je zeker dat je de installatie wilt afbreken?

en: Are you sure you want to change the runner for this game ? This will reset the full configuration for this game and is not reversible.
nl: Weet je zeker dat je de runner van deze game wilt wijzigen? Hierdoor wordt de volledige configuratie van de game verwijderd. Dit kan niet ongedaan worden gemaakt.

en: Args
nl: Opdrachtregelopties

en: Arguments
nl: Opdrachtregelopties

en: Arguments to be passed to the application.
nl: De opdrachtregelopties die het programma dient te gebruiken.

en: Arrow Keys and Right Shift
nl: Pijltjestoetsen en rechter-shift

en: Aspect Ratio
nl: Beeldverhouding

en: Aspect ratio
nl: Beeldverhouding

en: Aspect ratio correction
nl: Beeldverhoudingscorrectie

en: Atari 400, 800 and XL emulator
nl: Atari 400-, 800- en XL-emulator

en: Atari 8bit computers
nl: Atari 8-bitcomputers

en: Atari ST computers emulator
nl: Atari ST-emulator

en: Audio and video
nl: Audio en video

en: Audio driver
nl: Audiostuurprogramma

en: Auto
nl: Automatisch

en: Autoboot
nl: Automatisch opstarten

en: Autoboot command
nl: Automatische opstartopdracht

en: Autoconfigure joypads
nl: Joypads automatisch instellen

en: Autodetect
nl: Automatisch detecteren

en: Automatically disables one of Wine's detected joypad to avoid having 2 controllers detected
nl: Schakelt automatisch één van Wine's gedetecteerde joypads uit om te voorkomen dat er 2 worden gedetecteerd

en: Automatically uses Feral GameMode daemon if available. Set to true to disable the feature.
nl: Gebruikt automatisch Feral GameMode als deze beschikbaar is. Kies ‘true’ om uit te schakelen.

en: Autotype this command when the system has started, an enter keypress is automatically added.
nl: Print deze opdracht als het systeem wordt opgestart. Druk op Enter om toe te voegen.

en: BIOS location
nl: BIOS-locatie

en: Back
nl: Terug

en: Batch
nl: Reeks

en: Bios file (TOS)
nl: BIOS-bestand (TOS)

en: Bios location
nl: BIOS-locatie

en: Boot disk
nl: Opstartschijf

en: Borderless
nl: Naadloos venster

en: Borderless window
nl: Naadloos venster

en: Branch
nl: Afsplitsing

en: Browse files
nl: Bestanden verkennen

en: Browse...
nl: Bladeren…

en: Browse…
nl: Bladeren…

en: CD-ROM image
nl: CD-ROM-schijfkopie

en: CD-ROM image to use on non CD32/CDTV models
nl: De te gebruiken cd-rom-schijfkopie voor niet-CD32/CDTV-modellen

en: CLI mode
nl: CLI-modus

en: CPU governor warning
nl: CPU-governorwaarschuwing

en: CRT effect ()
nl: CRT-effect ()

en: C_ancel
nl: _Annuleren

en: Cache file for future installations
nl: Cachebestand voor toekomstige installaties

en: Cache path
nl: Cachelocatie

en: Calculating checksum...
nl: Bezig met berekenen van controlesom…

en: Can be system or user.
nl: Kan systeem of gebruiker zijn.

en: Can be used to force certain locale for an app. Fixes encoding issues in legacy software.
nl: Kan worden gebruikt om een bepaalde taal in een game te gebruiken. Dit lost tekensetproblemen in oude software op.

en: Can't move {src} 
    to destination {dst}
nl: {src} kan niet worden 
    verplaatst naar {dst}

en: Can't open %s 
    The folder doesn't exist.
nl: Kan %s niet openen
    De map bestaat niet.

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Cancel installation?
nl: Installatie afbreken?

en: Caps Lock
nl: CapsLock

en: Cartridge file/URL/ID
nl: Cartridgebestand/-url/-id

en: Center
nl: Centreren

en: Change
nl: Wijzigen

en: Change where Lutris downloads game installer files.
nl: Geef aan waar installatiewizardbestanden moeten worden opgeslagen.

en: Changes how the game is placed when the window is resized.
nl: Geef aan hoe de game geplaatst moet worden na het wijzigen van de vensterafmetingen.

en: Changes the graphics hardware the game will target, if the game supports this.
nl: Wijzig de door de game gebruikte grafische hardware (indien ondersteund).

en: Changes the rendering method used for 3D games.
nl: Wijzig de renderingmethode van 3D-games.

en: Changes the resolution of the game. For example, a 2x scale will take a 320x200 resolution game and scale it up to 640x400.
nl: Wijzig de resolutie van de game. Voorbeeld: 2x maakt van een 320x200-game een 640x400-game.

en: Checking for runtime updates, please wait…
nl: Bezig met controleren op runtime-updates…

en: Choose the folder containing ROMs and BIOS files.
    These files contain code from the original hardware necessary to the emulation.
nl: Kies de map die de ROMs en biosbestanden bevat.
    Deze bestanden bevatten code van de oorspronkelijke hardware, benodigd voor emulatie.

en: Choose the folder containing original Amiga Kickstart ROMs. Refer to FS-UAE documentation to find how to acquire them. Without these, FS-UAE uses a bundled replacement ROM which is less compatible with Amiga software.
nl: Kies de map die de oorspronkelijke Amiga-kickstartroms bevat. Bekijk de FS-UAE-documentatie om ze te vinden. Zonder deze roms gebruikt FS-UAE een meegeleverde vervangende rom, welke minder compatibel is met Amiga-software.

en: Choose the folder containing the Intellivision BIOS files (exec.bin and grom.bin).
    These files contain code from the original hardware necessary to the emulation.
nl: Kies de map die de Intellivision-biosbestanden bevat (exec.bin en grom.bin).
    Deze bestanden bevatten code van de oorspronkelijke hardware, benodigd voor emulatie.

en: Chooses which emulator is used by ScummVM when the AdLib emulator is chosen as the Preferred device.
nl: Geef aan welke emulator gebruikt dient te worden door ScummVM als de AdLib-emulator is ingesteld als voorkeursapparaat.

en: Combines MIDI music with AdLib sound effects.
nl: Combineert MIDI-muziek met AdLib-geluidseffecten.

en: Command
nl: Opdracht

en: Command exited with code %s
nl: De opdracht is afgesloten met code %s

en: Command line arguments
nl: Opdrachtregelopties

en: Command line arguments to pass to the executable.
    $GAME or $URL inserts the game url.
    
    For Chrome/Chromium app mode use: --app="$GAME"
nl: De tezamen met de browser uit te voeren opdrachtregelopties.
    Met $GAME or $URL voeg je de game-url toe.
    
    Chrome/Chromium-appmodus: --app="$GAME"

en: Command line arguments used when launching DOSBox
nl: De tezamen met DOSBox uit te voeren opdrachtregelopties

en: Command line arguments used when launching the game
nl: De tezamen met de game uit te voeren opdrachtregelopties

en: Command line arguments used when launching the game.
nl: De tezamen met de game uit te voeren opdrachtregelopties.

en: Command line arguments used when launching the game.
    Ignored when Steam Big Picture mode is enabled.
nl: De tezamen met de game uit te voeren opdrachtregelopties.
    Deze worden genegeerd als Steam's Big Picture Mode is ingeschakeld.

en: Command line instructions to add in front of the game's execution command.
nl: De opdrachtregelopties die vóór de game-opdracht moeten worden toegekend.

en: Command prefix
nl: Opdrachtregelopties

en: Commodore Emulator
nl: Commodore-emulator

en: Completely remove %s from the library?
    All play time will be lost.
nl: Weet je zeker dat je %s wilt verwijderen uit je verzameling?
    Alle bijgehouden tijden worden eveneens gewist.

en: Config file
nl: Configuratiebestand

en: Configuration file
nl: Configuratiebestand

en: Configure
nl: Instellen

en: Configure %s
nl: %s instellen

en: Configure download cache
nl: Downloadcache instellen

en: Confirm runner change
nl: Bevestigen

en: Connect
nl: Koppelen

en: Connect to lutris.net
nl: Verbinden met lutris.net

en: Connect your %s account to access your games
nl: Koppel je %s-account om toegang te krijgen tot je games

en: Content of %s are protected and will not be deleted.
nl: De inhoud van %s is beveiligd en wordt daarom niet verwijderd.

en: Controls
nl: Bediening

en: Copy protection
nl: Kopieerbeveiliging

en: Copy to clipboard
nl: Kopiëren naar klembord

en: Core
nl: Kern

en: Could not download Atari 800 BIOS archive
nl: Het Atari800-biosarchief kan niet worden gedownload

en: Could not find Steam path, is Steam installed?
nl: De Steam-installatiemap is niet aangetroffen. Is Steam wel geïnstalleerd?

en: Couldn't load the download links for this game
nl: De downloadlinks kunnen niet worden geladen

en: Couldn't load the downloads for this game
nl: De downloads kunnen niet worden geladen

en: Create a sandbox for Wine folders
nl: Wine-mappen in sandbox plaatsen

en: Create application menu shortcut
nl: Snelkoppeling maken in programmamenu

en: Create desktop shortcut
nl: Bureaubladsnelkoppeling maken

en: Create steam shortcut
nl: Steam-snelkoppeling maken

en: Current configuration is not valid, ignoring save request
nl: De huidige configuratie is ongeldig; het bewaarverzoek is genegeerd

en: Custom (select executable below)
nl: Aangepast (kies hieronder het uitvoerbare bestand)

en: Custom Global User Directory
nl: Aangepaste gebruikersmap

en: Custom Settings
nl: Aangepaste instellingen

en: Custom User-Agent
nl: Aangepaste gebruikersagent

en: Custom Wine executable
nl: Aangepast uitvoerbaar bestand van Wine

en: Custom config file
nl: Aangepast configuratiebestand

en: Custom config path
nl: Aangepaste configuratielocatie

en: Custom directory for desktop integration folders.
nl: Aangepaste map voor de bureaubladintegratiemappen.

en: Custom executable for the runner
nl: Aangepast uitvoerbaar bestand voor de runner

en: Custom web browser executable
nl: Locatie naar uitvoerbaar bestand van webbrowser

en: Cylinder
nl: Cilinder

en: D3D Extras version
nl: Versie van D3D-extra's

en: DLL overrides
nl: DLL-afdwinging

en: DRM free mode (Do not launch Steam)
nl: DRM-vrije modus (start Steam niet op)

en: DVD image in iso format
nl: Dvd-schijfkopie in iso-formaat

en: DXVK NVAPI version
nl: DXVK-NVAPI-versie

en: DXVK version
nl: DXVK-versie

en: Data directory
nl: Datamap

en: Debug flags
nl: Foutopsporingsopties

en: Debug level
nl: Foutopsporingsniveau

en: Debug with Developer Tools
nl: Foutopsporing met ontwikkelaarshulpmiddelen

en: Debugging
nl: Foutopsporing

en: Default installation folder
nl: Standaard installatiemap

en: Defaults to share/scummvm if unspecified.
nl: Standaard is dit share/scummvm.

en: Delay before entering autoboot command
nl: Vertraging alvorens opdracht uit te voeren

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Delete %s (%s)
nl: %s verwijderen (%s)

en: Delete application menu shortcut
nl: Snelkoppeling verwijderen uit programmamenu

en: Delete desktop shortcut
nl: Bureaubladsnelkoppeling verwijderen

en: Delete steam shortcut
nl: Steam-snelkoppeling verwijderen

en: Demo mode
nl: Demomodus

en: Describe the problem you're having in the text box below. This information will be sent the Lutris team along with your system information. You can also save this information locally if you are offline.
nl: Omschrijf het probleem in onderstaand tekstvak. Deze informatie wordt verstuurd naar het Lutris-team, tezamen met je systeeminformatie. Je kunt deze informatie ook lokaal opslaan.

en: Desktop
nl: Bureaublad

en: Desktop resolution
nl: Bureaubladresolutie

en: Destination path for export
nl: Exportlocatie

en: Digital iMuse tempo
nl: Digital iMuse-tempo

en: Directory
nl: Map

en: Disable
nl: Uitschakelen

en: Disable Lutris Runtime
nl: Lutris-runtime uitschakelen

en: Disable Startup Screens
nl: Geen opstartschermen tonen

en: Disable auto detection of the simulated engine.
nl: Schakel automatische detectie van de gesimuleerde aandrijving uit.

en: Disable desktop effects
nl: Bureaubladeffecten uitschakelen

en: Disable desktop effects while game is running, reducing stuttering and increasing performance
nl: Schakel bureaubladeffecten uit zolang de game actief is, om lag en traagheid te voorkomen

en: Disable menu bar and default shortcuts
nl: Menubalk en standaard sneltoetsen uitschakelen

en: Disable page scrolling and hide scrollbars
nl: Scrollen uitschakelen en scrollbalken verbergen

en: Disable screen saver
nl: Schermbeveiliging uitschakelen

en: Disable the graphical user interface.
nl: Schakelt de gebruikersomgeving uit.

en: Disable the screen saver while a game is running. Requires the screen saver's functionality to be exposed over DBus.
nl: Schakel de schermbeveiliging uit tijdens het games van een game. Hiervoor dient de functionaliteit te worden doorgegeven middels DBus.

en: Disable window resizing (disables fullscreen and maximize)
nl: Vensterafmetingen niet aanpassen (schakelt schermvullend en maximaliseren uit)

en: Disabled
nl: Uitgeschakeld

en: Disables scrolling on the page.
nl: Schakelt scrollen uit op de pagina.

en: Disc image file
nl: Schijfafbeeldingsbestand

en: Disconnect
nl: Ontkoppelen

en: Display status bar
nl: Statusbalk tonen

en: Display the game's FPS + other information. Requires MangoHud to be installed.
nl: Toont de fps van een game, evenals andere technische informatie. MangoHud is hiervoor vereist.

en: Display the list of games in JSON format
nl: Lijst met games tonen in json-opmaak

en: Displays a status bar with some useful information, like green leds lighting up when the floppy disks are read.
nl: Toont een statusbalk met nuttige informatie, zoals groene ledjes die oplichten als diskettes worden uitgelezen.

en: Do not ask again for this game.
nl: Niet meer vragen bij deze game

en: Do not display this message again.
nl: Niet meer tonen

en: Do not use $HOME for desktop integration folders.
    By default, it will use the directories in the confined Windows environment.
nl: Gebruik $HOME niet voor burueabladintegratiemappen.
    Standaard worden de mappen uit de Windowsomgeving gebruikt.

en: Do you want to select a premium license file?
nl: Wil je een premium-licentiebestand kiezen?

en: Do you want to select an Atari ST BIOS file?
nl: Wil je een Atari ST-biosbestand kiezen?

en: Do you want to uninstall %s?
nl: Weet je zeker dat je %s wilt deïnstalleren?

en: Do you wish to duplicate %s?
    The configuration will be duplicated, but the games files will <b>not be duplicated</b>.
nl: Weet je zeker dat je %s wilt klonen?
    De instellingen worden gekloond, maar the gamebestanden <b>niet</b>.

en: Documents
nl: Documenten

en: Double the screen size in windowed mode.
nl: Verdubbelt de schermgrootte in venstermodus.

en: Download
nl: Downloaden

en: Download cache configuration
nl: Cache-instellingen ophalen

en: Download interrupted
nl: Downloaden onderbroken

en: Downloading %s
nl: Bezig met downloaden van %s

en: Downloading file
nl: Bezig met downloaden van bestand

en: Downloading game data
nl: Bezig met ophalen van gamegegevens

en: Downloading…
nl: Bezig met downloaden…

en: Duplicate
nl: Klonen

en: Duplicate game?
nl: Game klonen?

en: EasyRPG Player
nl: EasyRPG

en: Eject
nl: Uitwerpen

en: Emulate Atari 320 XE (Compy Shop)
nl: Atari 320 XE (Compy Shop) emuleren

en: Emulate Atari 320 XE (Rambo)
nl: Atari 320 XE (Rambo) emuleren

en: Emulate Atari 5200
nl: Atari 5200 emuleren

en: Emulate Atari 800
nl: Atari 800 emuleren

en: Emulate Atari 800 XL
nl: Atari 800 XL emuleren

en: Enable
nl: Inschakelen

en: Enable AMD FidelityFX Super Resolution (FSR)
nl: AMD FidelityFX Super Resolution (FSR) gebruiken

en: Enable Adobe Flash Player
nl: Adobe Flash Player gebruiken

en: Enable Adobe Flash Player.
nl: Gebruik Adobe Flash Player.

en: Enable BattlEye Anti-Cheat
nl: BattlEye Anti-Cheat inschakelen

en: Enable D3D Extras
nl: D3D-extra's gebruiken

en: Enable DPI Scaling
nl: Scherm vergroten/verkleinen met dpi

en: Enable DXVK
nl: DXVK gebruiken

en: Enable DXVK-NVAPI / DLSS
nl: DXVX-NVAPI/DLSS gebruiken

en: Enable Discord Rich Presence for Available Games
nl: Discord-aanwezigheid tonen bij beschikbare games

en: Enable Easy Anti-Cheat
nl: Easy Anti-Cheat inschakelen

en: Enable Esync
nl: Esync gebruiken

en: Enable Feral GameMode
nl: Feral GameMode gebruiken

en: Enable Fsync
nl: Fsync gebruiken

en: Enable Gamescope
nl: Gamescope inschakelen

en: Enable NVIDIA Prime Render Offload
nl: NVIDIA Prime render offload gebruiken

en: Enable RTP
nl: RTP inschakelen

en: Enable Roland GS
nl: Roland GS gebruiken

en: Enable TestPlay mode.
nl: Schakel de testmodus in.

en: Enable VKD3D
nl: VKD3D gebruiken

en: Enable VSync
nl: VSync gebruiken

en: Enable a terminal for text-based games. Only useful for ASCII based games. May cause issues with graphical games.
nl: Gebruik een terminal bij tekstgebaseerde games (alleen nuttig bij ascii-games). Let op: dit kan problemen veroorzaken in grafische games.

en: Enable anyway and do not show this message again.
nl: Tóch inschakelen en dit bericht niet meer tonen

en: Enable audio
nl: Audio inschakelen

en: Enable dgvoodoo2
nl: dgvoodoo2 inschakelen

en: Enable emulation of Nvidia's NVAPI and add DLSS support, if available.
nl: Emuleer NVIDIA's NVAPI en voeg DLSS-ondersteuning toe (indien beschikbaar).

en: Enable eventfd-based synchronization (esync). This will increase performance in applications that take advantage of multi-core processors.
nl: Schakel synchronisatie op basis van eventfd (esync) in. Hiermee verbeter je de prestaties van games die optimaal gebruikmaken van processors met meerdere kernen.

en: Enable frames per second counter.
nl: Schakel de frames-per-secondeteller in.

en: Enable futex-based synchronization (fsync). This will increase performance in applications that take advantage of multi-core processors. Requires kernel 5.16 or above.
nl: Schakel synchronisatie op basis van futex (fsync) in. Hiermee verbeter je de prestaties van games die optimaal gebruikmaken van processors met meerdere kernen. Hiervoor is kernelversie 5.16 of hoger vereist.

en: Enable integrations with game sources
nl: Integratie met gamebronnen inschakelen

en: Enable mouse
nl: Muis gebruiken

en: Enable sound emulation of disk drives
nl: Audio-emulatie van harde schijven gebruiken

en: Enable subtitles
nl: Ondertiteling tonen

en: Enable support for BattlEye Anti-Cheat in supported games
    Requires Lutris Wine 6.21-2 and newer or any other compatible Wine build.
nl: Schakel BattlEye Anti-Cheat in bij ondersteunde games.
    Vereist: Lutris Wine 6.21-2 of hoger, of elke andere compatibele Wine-versie.

en: Enable support for Easy Anti-Cheat in supported games
    Requires Lutris Wine 7.2 and newer or any other compatible Wine build.
nl: Schakel Easy Anti-Cheat in bij ondersteunde games.
    Vereist: Lutris Wine 7.2 of hoger, of elke andere compatibele Wine-versie.

en: Enable this option if you want clicked links to open inside the game window. By default all links open in your default web browser.
nl: Schakel deze optie in als je wilt dat aangeklikte links in het gamevenster worden geopend in plaats van in je standaardbrowser.

en: Enable touch
nl: Touch inschakelen

en: Enable waiting for  the  start  of  vblank  before flipping  screens; reduces tearing effects.
nl: Wacht totdat  vblank  is  gestart  voordat  de schermen  worden gespiegeld. Dit voorkomt scheuren.

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: Enables copy protection
nl: Schakel kopieerbeveiliging in

en: Enables engine specific debug flags
nl: Stel specifieke foutopsporingsopties in

en: Enables joystick input (default: 0 = first joystick)
nl: Schakel joystickinvoer in (standaard: 0 = eerste joystick)

en: Enables the Windows application's DPI scaling.
    Otherwise, the Screen Resolution option in 'Wine configuration' controls this.
nl: Schakelt de Windows-dpi-instellingen in.
    Dit is gelijk aan Wine's schermresolutie-optie.

en: Encoding
nl: Encodering

en: Encryption keys
nl: Versleutelingssleutels

en: Engine
nl: Aandrijving

en: Engine (web only)
nl: Aandrijving (alleen online)

en: Engine for point-and-click games.
nl: Hiermee kun je verschillende soorten point-and-clickgames spelen.

en: Engine speed
nl: Aandrijvingssnelheid

en: English
nl: Engels

en: Enter the name of the game you will install.
    
    When you click 'Install' below, the installer window will appear and guide you through a simple installation.
    
    It will prompt you for a setup executable, and will use Wine to install it.
    
    If you know the Lutris identifier for the game, you can provide it for improved Lutris integration, such as Lutris provided banners.
nl: Voer de naam in van de te installeren game.
    
    De installatie begint zodra je op ‘Installeren’ klikt.
    
    Vervolgens wordt gevraagd om een uitvoerbaar bestand, waarna Wine wordt aangeroepen voor de installatie.
    
    Als je de Lutris-identificatiecode van de game weet, voer deze dan in voor betere Lutris-integratie.

en: Environment variables
nl: Omgevingsvariabelen

en: Environment variables loaded at run time
nl: De tezamen met de game toe te passen omgevingsvariabelen

en: Error the runner is not installed
nl: Foutmelding: runner is niet geïnstalleerd

en: Europe
nl: Europa

en: Even Pixels
nl: Gelijkmatige pixels

en: Exclude processes
nl: Uit te sluiten processen

en: Executable
nl: Uitvoerbaar bestand

en: Execute a program with the Lutris Runtime
nl: Voer een programma uit met de Lutris-runtime

en: Execute script
nl: Script uitvoeren

en: Exit DOSBox with the game
nl: DOSBox afsluiten na beëindigen van game

en: Exit Dolphin with emulator.
nl: Dolphin met emulator afsluiten.

en: Export a game
nl: Game exporteren

en: Extended Kickstart location
nl: Uitgebreide Kickstart-locatie

en: Extra arguments
nl: Opdrachtregelopties

en: Extra arguments to the executable
nl: Opdrachtregelopties voor het uitvoerbare bestand

en: Extra command line arguments used when launching Steam
nl: De tezamen met Steam uit te voeren opdrachtregelopties

en: Extracting %s
nl: Bezig met uitpakken van %s

en: Extracting…
nl: Bezig met uitpakken…

en: FPS Limiter
nl: FPS-limiet

en: FPS counter (MangoHud)
nl: FPS-teller (MangoHud)

en: FPS limit
nl: FPS-limiet

en: FSR Level
nl: FSR-niveau

en: Failed to download %s
nl: ‘%s’ kan niet worden gedownload

en: Failed to extract {}
nl: {} kan niet worden uitgepakt

en: Failed to extract {}: {}
nl: {} kan niet worden uitgepakt: {}

en: Failed to import a ROM: %s
nl: De rom kan niet worden geïmporteerd: ‘%s’

en: Failed to load games. Check that your profile is set to public during the sync.
nl: De games kunnen niet worden geladen. Controleer of je profiel is ingesteld op ‘Openbaar’.

en: Failed to open database file in %s. Try renaming this file and relaunch Lutris
nl: Het databankbestand van %s kan niet worden geopend. Wijzig de naam van het bestand en start Lutris opnieuw.

en: Failed to retrieve the runner archive
nl: Kan het runner-archief niet ophalen

en: Failed to retrieve {} ({}) information
nl: De informatie over {} ({}) kan niet worden opgehaald

en: Fallback RTP location
nl: Terugval-RTP-locatie

en: Fast Memory
nl: Snel geheugen

en: Favorites
nl: Favorieten

en: File containing the encryption keys.
nl: Het bestand dat de versleutelingssleutels bevat.

en: File containing the title keys.
nl: Het bestand dat de titelsleutels bevat.

en: Files
nl: Bestanden

en: Filtering
nl: Filteren

en: First controller
nl: Eerste controller

en: Fit
nl: Inpassen

en: Fit (force aspect ratio)
nl: Inpassen (beeldverhouding afdwingen)

en: Flatpak installation is not handled by Lutris.
    Install Flatpak with the package provided by your distribution.
nl: De Flatpak-installatie wordt niet afgehandeld door Lutris.
    Installeer Flatpak middels het door je distributie geleverde pakket.

en: Floppy Disk A
nl: Diskette A

en: Floppy Disk B
nl: Diskette B

en: Floppy Drive Speed
nl: Diskettesnelheid

en: Floppy Drive Volume
nl: Diskettestation

en: Floppy disk
nl: Diskette

en: Floppy drive 1
nl: Diskettestation 1

en: Floppy drive 2
nl: Diskettestation 2

en: Floppy drive 3
nl: Diskettestation 3

en: Floppy drive 4
nl: Diskettestation 4

en: Folder to scan
nl: Kies een te doorzoeken map

en: Force
nl: Afdwingen

en: Force updates
nl: Updates afdwingen

en: Forgot password?
nl: Wachtwoord vergeten?

en: French
nl: Frans

en: Full (CAUTION: Will cause MASSIVE slowdown)
nl: Volledig (LET OP: dit leidt tot GIGANTISCHE lags)

en: Full URL or HTML file path
nl: Volledige url of locatie van html-bestand

en: Full path to a directory containing a combined RTP.
nl: De volledige locatie van de map die een gecombineerde RTP bevat.

en: Full path to a directory containing an extracted RPG Maker 2000 Run-Time-Package (RTP).
nl: De volledige locatie van de map die een geëxtraheerde versie bevat van RPG Maker 2000 Run-Time-Package (RTP).

en: Full path to a directory containing an extracted RPG Maker 2003 Run-Time-Package (RTP).
nl: De volledige locatie van de map die een geëxtraheerde versie bevat van RPG Maker 2003 Run-Time-Package (RTP).

en: Fullboot
nl: Volledige opstart

en: Fullscreen
nl: Schermvullend

en: Fullscreen & title bar
nl: Schermvullende weergave en titelbalk

en: Fullscreen (F12 + S to switch)
nl: Schermvullend (druk op F12 + S om te schakelen)

en: Fullscreen resolution
nl: Schermvullende resolutie

en: Fullscreen, title bar & window
nl: Schermvullende weergave, titelbalk en venster

en: Game Resolution
nl: Gameresolutie

en: Game already installed in Lutris
nl: Deze game is al geïnstalleerd

en: Game binary path
nl: Locatie van uitvoerbaar bestand

en: Game config key must be a string
nl: De gameconfiguratiesleutel dient een tekenreeks te zijn

en: Game data file
    Supported formats: GDI, CDI, CHD
nl: De gamedata.
    Ondersteunde formaten: GDI, CDI, CHD

en: Game directory
nl: Gamemap

en: Game files location
nl: Locatie van gamebestanden

en: Game identifier
nl: Game-identificatie

en: Game info
nl: Game-informatie

en: Game might not work as expected
nl: De game werkt mogelijk niet naar behoren

en: Game name
nl: Gamenaam

en: Game options
nl: Game-opties

en: GameCube and Wii emulator
nl: GameCube- en Wii-emulator

en: Generate a bash script to run a game without the client
nl: Genereer een bash-script om games te starten zonder de client

en: German
nl: Duits

en: Global options
nl: Algemene opties

en: Graphic scaler
nl: Grafische schaling

en: Graphics
nl: Grafisch

en: Graphics Card
nl: Grafische kaart

en: Graphics Card RAM
nl: RAM-geheugen van grafische kaart

en: Graphics renderer
nl: Grafische renderer

en: Hard Disk
nl: Harde schijf

en: Hard Disk 1
nl: Harde schijf 1

en: Hard Disk 2
nl: Harde schijf 2

en: Hardware information
nl: Hardware-informatie

en: Hatari supports floppy disk images in the following formats: ST, DIM, MSA, STX, IPF, RAW and CRT. The last three require the caps library (capslib). ZIP is supported, you don't need to uncompress the file.
nl: Hatari ondersteunt diskettes in de volgende formaten: ST, DIM, MSA, STX, IPF, RAW en CRT. De laatste drie zijn afhankelijk van de caps-bibliotheek (capslib). ZIP wordt ondersteund, maar je hoeft het bestand niet uit te pakken.

en: Having Wine installed on your system guarantees that Wine builds from Lutris will have all required dependencies.
    
    Please follow the instructions given in the <a href='https://github.com/lutris/docs/blob/master/WineDependencies.md'>Lutris Wiki</a> to install Wine.
nl: Door Wine te installeren zorg je er voor dat Wine-games binnen Lutris alle benodigde afhankelijkheden hebben.
    
    Ga naar de <a href='https://github.com/lutris/docs/blob/master/WineDependencies.md'>Lutris-wiki</a> (Engels) om te lezen hoe je Wine installeert.

en: Hercules (Amber)
nl: Hercules (amber)

en: Hercules (Green)
nl: Hercules (groen)

en: Hide OSD
nl: OSD verbergen

en: Hide badges on icons
nl: Emblemen op pictogrammen verbergen

en: Hide badges on icons (Ctrl+p to toggle)
nl: Emblemen op pictogrammen verbergen (Ctrl+P)

en: Hide game from library
nl: Verbergen in verzameling

en: Hide mouse cursor
nl: Cursor verbergen

en: Hide text under icons
nl: Tekst onder pictogrammen verbergen

en: Hide the title background image and center the command menu.
nl: Verberg de achtergrondafbeelding van de naam en centreer het opdrachtmenu.

en: Hide title
nl: Naam verbergen

en: Hint SDL 1.2 games to use a specific monitor when going fullscreen by setting the SDL_VIDEO_FULLSCREEN environment variable
nl: Geeft door aan SDL 1.2-games dat een bepaald beeldscherm moet worden gebruikt om de schermvullende weergave in te schakelen middels SDL_VIDEO_FULLSCREEN

en: Humble Bundle Cookie Authentication
nl: Humble Bundle-cookie-authenticatie

en: Humble Bundle is restricting API calls from software like Lutris and GameHub.
    Authentication to the service will likely fail.
    There is a workaround involving copying cookies from Firefox, do you want to do this instead?
nl: Humble Bundle beperkt api-aanroepen van software als Lutris en GameHub.
    Hierdoor mislukt de authenticatie waarschijnlijk.
    Er is echter een tussenoplossing in de vorm van het kopiëren van cookies uit Firefox. Wil je dit nu doen?

en: ISO file
nl: ISO-bestand

en: Identifier
nl: Identificatie

en: If modified, these options supersede the same options from the base runner configuration, which themselves supersede the global preferences.
nl: Als je dit aanpast, dan overschrijven deze opties die van de basis-runnerconfiguratie, welke dan weer de globale voorkeuren overschrijven.

en: If modified, these options supersede the same options from the base runner configuration.
nl: Als je dit aanpast, dan overschrijven deze opties die van de basis-runnerconfiguratie.

en: If modified, these options supersede the same options from the global preferences.
nl: Als je dit aanpast, dan overschrijven deze opties die van de globale voorkeuren.

en: If provided, this location will be used by installers to cache downloaded files locally for future re-use. 
    If left empty, the installer files are discarded after the install completion.
nl: Deze locatie wordt gebruikt door installatiewizards, welke gedownloade bestanden lokaal opslaan voor toekomstig gebruik.
    Laat leeg om de bestanden niet te bewaren na de installatie.

en: If you have compatible hardware, please follow the installation procedures as described in
    <a href='https://github.com/lutris/docs/blob/master/HowToDXVK.md'>How-to:-DXVK (https://github.com/lutris/docs/blob/master/HowToDXVK.md)</a>
nl: Als je hardware compatibel is, volg dan de installatiestappen op
    <a href='https://github.com/lutris/lutris/wiki/How-to:-DXVK'>How-to:-DXVK (https://github.com/lutris/lutris/wiki/How-to:-DXVK)</a> (Engels)

en: If you have installed the primus or bumblebee packages, select what launcher will run the game with the command, activating your NVIDIA graphic chip for high 3D performance. primusrun normally has better performance, butoptirun/virtualgl works better for more games.Primus VK provide vulkan support under bumblebee.
nl: Als je primus of bumblebee geïnstalleerd hebt, kun je kiezen welke starter met welke opdracht moet worden uitgevoerd. Hierdoor kun je je NVIDIA-kaart gebruiken voor zwaardere games. primusrun biedt doorgaans betere prestaties, maar optirun/virtualgl werkt met meer games. Primus VK biedt Vulkan-ondersteuning voor Bumblebee.

en: If you have open source graphic drivers (Mesa), selecting this option will run the game with the 'DRI_PRIME=1' environment variable, activating your discrete graphic chip for high 3D performance.
nl: Als je het opensource-stuurprogramma (Mesa) gebruikt, dan start de game met deze optie met ‘DRI_PRIME=1’, waardoor je toegepaste videokaart (bijv. Nvidia) gebruikt wordt voor betere prestaties.

en: If you have the latest NVIDIA driver and the properly patched xorg-server (see https://download.nvidia.com/XFree86/Linux-x86_64/435.17/README/primerenderoffload.html), you can launch a game on your NVIDIA GPU by toggling this switch. This will apply __NV_PRIME_RENDER_OFFLOAD=1 and __GLX_VENDOR_LIBRARY_NAME=nvidia environment variables.
nl: Als je het nieuwste NVIDIA-stuurprogramma en een juist gepatchte xorg-server gebruikt (zie https://download.nvidia.com/XFree86/Linux-x86_64/435.17/README/primerenderoffload.html), dan kun je een game starten met je NVIDIA-kaart door deze optie in te schakelen. Dit past __NV_PRIME_RENDER_OFFLOAD=1 en __GLX_VENDOR_LIBRARY_NAME=nvidia toe.

en: Images
nl: Afbeeldingen

en: Import a ROM
nl: Rom importeren

en: Import a ROM that is known to Lutris
nl: Importeer een voor Lutris bekende rom

en: Import a game
nl: Game importeren

en: Include processes
nl: In te sluiten deze processen

en: Incompatible Wine version detected
nl: Incompatibele Wine-versie aangetroffen

en: Inherit from environment
nl: Overnemen van werkomgeving

en: Insert or mount game disc and click Autodetect or
    use Browse if the disc is mounted on a non standard location.
nl: Voer of koppel een gameschijf aan en klik op ‘Automatisch detecteren’, of
    ‘Bladeren’ als de schijf is aangekoppeld op een afwijkende locatie.

en: Install
nl: Installeren

en: Install %s
nl: %s installeren

en: Install a Runner
nl: Runner installeren

en: Install a Windows game from an executable
nl: Installeer een Windows-game middels een uitvoerbaar bestand

en: Install a game from a yml file
nl: Installeer een game middels een yml-bestand

en: Install another version
nl: Andere versie installeren

en: Install from a local install script
nl: Installeer middels een lokaal installatiescript

en: Install script for {}
nl: Installatiescript van {}

en: Install the game again
nl: Game opnieuw installeren

en: Install type
nl: Installatietype

en: Install updates
nl: Updates installeren

en: Installation completed!
nl: Installatie voltooid!

en: Installed At
nl: Geïnstalleerd op

en: Installer commands are not formatted correctly
nl: De installatie-opdrachten zijn onjuist opgemaakt

en: Installer preset:
nl: Installatie-voorinstelling:

en: Installing file: %s
nl: Bezig met installeren van bestand: %s

en: Installing game data
nl: Bezig met installeren van gamegegevens

en: Installing {}
nl: Bezig met installeren van {}

en: Instead of auto detecting the encoding or using the one in RPG_RT.ini, the specified encoding is used. Use 'auto' for automatic detection.
nl: In plaats van automatische detectie of de in RPG_RT.ini opgegeven waarde kan ook de hier opgegeven encodering worden gebruikt. ‘auto’ = automatische detectie.

en: Instead of storing save files in the game directory they are stored in the specified path. The directory must exist.
nl: In plaats van het bewaren van opslagbestanden in de gamemap worden ze opgeslagen op de opgegeven locatie. Deze map dient te bestaan.

en: Integer scale
nl: Integerschaal

en: Intellivision Emulator
nl: Intellivision-emulator

en: Interface
nl: Vormgeving

en: Interface options
nl: Vormgevingsopties

en: Internal Video Resolution Scale
nl: Interne videoresolutie

en: Invalid 'game' section
nl: Ongeldige ‘game’sectie

en: Invalid checksum, expected format (type:hash)
nl: Ongeldige controlesom. Verwacht: (type:hash)

en: Invalid file '%s'. Can't make it executable
nl: Ongeldig bestand: ‘%s’. Uitvoerbaar maken is niet mogelijk.

en: Invalid game configuration: Missing runner
nl: Ongeldige gameconfiguratie: runner ontbreekt

en: Invalid response from Amazon APIs
nl: Ongeldig antwoord van de Amazon-api's

en: Invalid runner provided %s
nl: Ongeldige runner opgegeven bij %s

en: Invalid script: 
    {}
nl: Ongeldig script:
    {}

en: Invalid source for 'move' operation: %s
nl: Ongeldige bron bij verplaatshandeling: %s

en: Invalid token info found, please log in again
nl: De toegangssleutel is ongeldig - log opnieuw in

en: Issue saved in %s
nl: Probleem opgeslagen in %s

en: Italian
nl: Italiaans

en: JIT Compiler
nl: JIT-compilatie

en: Japanese
nl: Japans

en: Keep current
nl: Huidige behouden

en: Key to switch between Full Keyboard Mode and Partial Keyboard Mode (default: Scroll Lock)
nl: Toets om te schakelen tussen de volledige en gedeeltelijke toetsenbordmodi (standaard: ScrollLock)

en: Keyboard
nl: Toetsenbord

en: Kickstart ROMs location
nl: Kickstart-romlocatie

en: Killswitch file
nl: Killswitch-bestand

en: Language
nl: Taal

en: Last Played
nl: Laatst gespeeld

en: Last played:
    <b>%s</b>
nl: Laatst gespeeld:
    <b>%s</b>

en: Launch
nl: Starten

en: Launch a Windows executable (.exe) installer
nl: Start een Windows-installatiebestand (.exe)

en: Launch anyway and do not show this message again.
nl: Tóch starten en dit bericht niet meer tonen

en: Launch game
nl: Game starten

en: Launch in fullscreen.
nl: Schermvullend opstarten.

en: Launch the game in a web browser.
nl: Start de game in een webbrowser.

en: Launch the game in fullscreen.
nl: Start de game op volledig scherm.

en: Launches Steam in Big Picture mode.
    Only works if Steam is not running or already running in Big Picture mode.
    Useful when playing with a Steam Controller.
nl: Start Steam op in Big Picture Mode.
    Dit werkt alleen als Steam niet reeds actief is of reeds in Big Picture Mode draait.
    Handig voor het gamen met een Steam-controller.

en: Launches steam with LSI patches enabled. Make sure Lutris Runtime is disabled and you have LSI installed. https://github.com/solus-project/linux-steam-integration
nl: Start Steam op met de LSI-patches. Zorg er voor dat je de Lutris Runtime uitschakelt en LSI geïnstalleerd is: https://github.com/solus-project/linux-steam-integration

en: Launching
nl: Bezig met starten

en: Left Alt
nl: Alt (links)

en: Left Control
nl: Ctrl (links)

en: Left Super
nl: Super (links)

en: Let's you debug the page.
nl: Stelt je in staat fouten op de pagina op te sporen.

en: Library
nl: Verzameling

en: Limit the game's FPS to desired number
nl: Stel een FPS-limiet in

en: List all games in database
nl: Alle games in databank tonen

en: List all known Steam library folders
nl: Alle bekende Steam-bibliotheekmappen tonen

en: List all known Wine versions
nl: Alle bekende Wine-versies tonen

en: List all known runners
nl: Alle bekende runners tonen

en: List available Steam games
nl: Beschikbare Steam-games tonen

en: Load game ID
nl: ID van te laden game

en: Loading...
nl: Bezig met laden…

en: Local
nl: Lokaal

en: Locale
nl: Taal

en: Locate installed game
nl: Geïnstalleerde game zoeken

en: Location of extended Kickstart used for CD32
nl: Locatie van de uitgebreide Kickstart, zoals gebruikt door CD32

en: Log for {}
nl: Logboek van {}

en: Login failed
nl: Inloggen mislukt

en: Looking for installed game...
nl: Bezig met zoeken naar geïnstalleerde game…

en: Looking up checksum on Lutris.net...
nl: Bezig met opzoeken van controlesom op Lutris.net…

en: Lutris does not have a default installer for the '%s' platform.
nl: Lutris heeft geen standaard installatiewizard voor het platform ‘%s’.

en: Lutris does not have the necessary permissions to install to path:
nl: Lutris is niet bevoegd om de game te installeren in

en: Lutris forums
nl: Lutris-forum

en: Lutris has detected that Vulkan API version %s is installed, but to use the latest DXVK version, %s is required.
    
    DXVK 1.x will be used instead.
nl: Lutris heeft Vulkan-api-versie %s aangetroffen, maar de nieuwste DXVK-versie werkt alleen in combinatie met %s.
    
    In plaats daarvan wordt DXVK 1.x gebruikt.

en: Lutris has detected that the best device available ('%s') supports Vulkan API %s, but to use the latest DXVK version, %s is required.
    
    DXVK 1.x will be used instead.
nl: Lutris heeft vastgesteld dat het beste beschikbare apparaat (‘%s’) slechts Vulkan-api %s ondersteund. De nieuwste DXVK-versie vereist echter %s.
    
    In plaats daarvan wordt DXVK 1.x gebruikt.

en: Lutris has no installers for %s. Try using a different service instead.
nl: Lutris heeft geen installatiewizards van %s. Probeer een andere dienst.

en: Lutris helps you install and play video games from all eras and from most gaming systems. By leveraging and combining existing emulators, engine re-implementations and compatibility layers, it gives you a central interface to launch all your games.
nl: Lutris helpt je bij het installeren en spelen van games, of het nu oude of nieuwe spellen zijn en ongeacht op welk platform ze zijn uitgebracht. Door het combineren van bestaande emulators, herimplementaties van aandrijvingen en compatibiliteitslagen, hebben we één overzichtelijk venster voor al je games weten te creëren.

en: Lutris install scripts are YAML files that guide Lutris through the installation process.
    
    They can be obtained on Lutris.net, or written by hand.
    
    When you click 'Install' below, the installer window will appear and load the script, and it will guide the process from there.
nl: Lutris-installatiescripts zijn yaml-bestanden die Lutris begeleiden bij het installatieproces.
    
    Deze scripts kunnen worden opgehaald van Lutris.net of met de hand worden geschreven.
    
    Als je op ‘Installeren’ klikt, dan wordt het installatievenster geopend en het script gestart.

en: Lutris settings
nl: Lutris-instellingen

en: Lutris was unable to detect Vulkan support for the %s architecture.
    This will prevent many games and programs from working.
    To install it, please use the following guide: <a href='%s'>Installing Graphics Drivers</a>
nl: De Vulkan-bibliotheken voor de %s-architectuur zijn niet aangetroffen op je systeem.
    Veel games en programma's zullen hierdoor niet werken.
    Installeer ze middels onze <a href='%s'>installatiehandleiding</a> (Engels)

en: Lutris will identify a ROM via its MD5 hash and download game information from Lutris.net.
    
    The ROM data used for this comes from the TOSEC project.
    
    When you click 'Install' below, the process of installing the game will begin.
nl: Lutris herkent een rom op basis van de md5-controlesom en haalt game-informatie op van Lutris.net.
    
    De rom-gegevens zijn afkomstig van het TOSEC-project.
    
    Als je op ‘Installeren’ klikt, dan wordt het installatieproces gestart.

en: Lutris will search Lutris.net for games matching the terms you enter, and any that it finds will appear here.
    
    When you click on a game that it found, the installer window will appear to perform the installation.
nl: Er wordt op Lutris.net gezocht naar games die overeenkomen met je zoekopdracht. De resultaten worden vervolgens hier getoond.
    
    Als je op een gevonden game klikt, dan wordt het installatievenster geopend.

en: Lutris will search this folder for sub-folders that contain games it recognizes.
    
    Any games it finds that are not already in Lutris will be added.
    
    When you click 'Continue' below, the search will begin, and any games found will be added at once.
nl: Er wordt in deze map gezocht naar onderliggende mappen die bekende games bevatten.
    
    Aangetroffen games worden toegevoegd aan Lutris.
    
    Het doorzoeken begint zodra je op ‘Doorgaan’ klikt.

en: MIDI gain
nl: MIDI-versterking

en: MS-DOS emulator
nl: MS-DOS-emulator

en: MSX computer emulator
nl: MSX computer-emulator

en: Machine type
nl: Soort machine

en: Magnavox Odyssey² Emulator
nl: Magnavox Odyssey²-emulator

en: Main file
nl: Hoofdbestand

en: Main window
nl: Hoofdvenster

en: Maintain aspect ratio (4:3)
nl: Beeldverhouding behouden (4:3)

en: Make a donation
nl: Doneren

en: Malformed steam path: %s
nl: Ongeldige Steam-locatie: %s

en: Manage %s versions
nl: %s-versies beheren

en: Manage Versions
nl: Versies beheren

en: Manual
nl: Handmatig

en: Manual script
nl: Aangepast script

en: Manually configure a game available locally
nl: Stel een lokale game handmatig in

en: Mass-import a folder of games
nl: Importeer een map met meerdere games

en: Maximizes the window when game starts.
nl: Maximaliseert het venster als de game wordt gestart.

en: Maximum number of CPU cores to be used, if 'Restrict number of cores used' is turned on.
nl: Beperkt de game tot het gebruik van een maximumaantal cpu-kernen als ‘Aantal kernen beperken’ is ingeschakeld.

en: Mednafen default
nl: Standaard meegeleverd

en: Memory Card
nl: Geheugenkaart

en: Menu mode key
nl: Menumodussleutel

en: Minimize client when a game is launched
nl: Venster minimaliseren na starten van een game

en: Missing
nl: Ontbrekend

en: Missing Vulkan libraries
nl: Ontbrekende Vulkan-bibliotheken

en: Missing dependency
nl: Ontbrekende afhankelijkheid

en: Missing field "%s" in install script
nl: Het veld ‘%s’ ontbreekt in het installatiescript

en: Missing parameter src
nl: Ontbrekende opdrachtregeloptie ‘src’

en: Mixed AdLib/MIDI mode
nl: Gedeelde AdLib-/MIDI-modus

en: Monster party
nl: Monsters

en: Most games supported by ScummVM were made for VGA display modes using rectangular pixels. Activating this option for these games will preserve the 4:3 aspect ratio they were made for.
nl: De meeste games die ScummVM ondersteunt zijn gemaakt voor VGA-schermen met rechthoekige pixels. Schakel deze optie in om games in de oorspronkelijke 4:3-beeldverhouding te spelen.

en: Mouse Warp Override
nl: Automatische cursorplaatsing

en: Move
nl: Verplaatsen

en: Moving %s to %s...
nl: Bezig met verplaatsen van %s naar %s…

en: Multi-system emulator
nl: Emulator van meerdere systemen

en: Multi-system emulator: NES, PC Engine, PSX…
nl: Emulator van meerdere systemen, inclusief NES, PC Engine en PSX.

en: Multiple of 2 scale
nl: Factor 2-schaal

en: Music driver
nl: Muziekstuurprogramma

en: Music tempo
nl: Muzieksnelheid

en: Music volume
nl: Muziekvolume

en: NSP file
nl: NSP-bestand

en: Name
nl: Naam

en: Name of engine (will be downloaded) or local file path
nl: Naam van de aandrijving (wordt gedownload) of lokale bestandslocatie

en: New game
nl: Nieuwe game

en: Nintendo 64 emulator
nl: Nintendo 64-emulator

en: Nintendo Switch emulator
nl: Nintendo Switch-emulator

en: No Amazon user data available, please log in again
nl: Er zijn geen Amazon-profielgegevens beschikbaar - log opnieuw in

en: No DLC found
nl: Geen uitbreidingen aangetroffen

en: No GUI
nl: Geen gebruikersomgeving

en: No core has been selected for this game
nl: Geen kern gekozen voor deze game

en: No file exists at '%s'.
nl: Er is geen bestand in ‘%s’.

en: No file will be deleted
nl: Er wordt geen enkel bestand verwijderd

en: No folder exists at '%s'.
nl: Er is geen map in ‘%s’.

en: No game directory provided
nl: Geen gamemap opgegeven

en: No game file specified
nl: Geen gamebestand opgegeven

en: No game found on Humble Bundle
nl: Geen game aangetroffen op Humble Bundle

en: No games found
nl: Geen games aangetroffen

en: No games matching '%s' found
nl: Er zijn geen games die overeenkomen met “%s”

en: No installed games found. Press Ctrl+I to show uninstalled games.
nl: Er zijn geen geïnstalleerde games aangetroffen. Druk op Ctrl+I om verwijderde games te tonen.

en: No installed games matching '%s' found. Press Ctrl+I to show uninstalled games.
nl: Er zijn geen geïnstalleerde games die overeenkomen met ‘%s’. Druk op Ctrl+I om verwijderde games te tonen.

en: No installer available
nl: Er is geen installatiewizard beschikbaar

en: No options available
nl: Geen beschikbare opties

en: No parameters supplied to execute command.
nl: Er zijn geen opdrachtregelopties opgegeven.

en: No results
nl: Geen resultaten

en: No runners matched the search
nl: Er zijn geen overeenkomende runners

en: No such file: %s
nl: Bestand bestaat niet: %s

en: No updates found
nl: Geen games aangetroffen

en: No visible games found. Press Ctrl+H to show hidden games.
nl: Er zijn geen zichtbare games. Druk op Ctrl+H om verborgen games te tonen.

en: No visible games matching '%s' found. Press Ctrl+H to show hidden games.
nl: Er zijn geen games die overeenkomen met ‘%s’. Druk op Ctrl+H om verborgen games te tonen.

en: None
nl: Geen

en: Num Lock
nl: NumLock

en: OPL driver
nl: OPL-stuurprogramma

en: Obsolete Vulkan driver support
nl: Verouderd Vulkan-stuurprogramma

en: Obsolete Vulkan libraries
nl: Verouderde Vulkan-bibliotheken

en: Off
nl: Uit

en: One of {params} parameter is mandatory for the {cmd} command
nl: Eén van de volgende oprachtregelopties is vereist om de {cmd}-opdracht uit te kunnen voeren: {params}

en: Only available in premium version.
nl: Alleen beschikbaar in de premium-versie.

en: Only keep the selected screen active while the game is running. 
    This is useful if you have a dual-screen setup, and are 
    having display issues when running a game in fullscreen.
nl: Schakelt alleen het gekozen beeldscherm in zolang de game actief is.
    Dit is nuttig als je meer dan één scherm hebt en problemen hebt
    met schermvullende games.

en: Only list installed games
nl: Alleen geïnstalleerde games tonen

en: Open Bash terminal
nl: Bash-terminalvenster openen

en: Open Wine console
nl: Wine-opdrachtprompt openen

en: Open Xephyr in fullscreen (at the desktop resolution)
nl: Xephyr op volledig scherm openen (op bureaubladresolutie)

en: Open game in fullscreen
nl: Game schermvullend starten

en: Open in fullscreen
nl: Game schermvullend starten

en: Open in web browser (old behavior)
nl: Openen in webbrowser (oude instelling)

en: Open links in game window
nl: Links openen in gamevenster

en: Open window maximized
nl: Venster maximaliseren

en: OpenGL (with shaders)
nl: OpenGL (met shaders)

en: Optimus launcher (NVIDIA Optimus laptops)
nl: Optimus-starter (NVIDIA Optimus-laptops)

en: Output Resolution
nl: Uitvoerresolutie

en: Output debugging info
nl: Uitvoer-foutopsporingsinformatie

en: Output debugging information in the game log (might affect performance)
nl: Plaats foutopsporingsinformatie in het gamelogboek (dit kan leiden tot prestatieverlies)

en: Output rate
nl: Uitvoersnelheid

en: Override the amount of Zorro III Fast memory, specified in KB. Must be a multiple of 1024. The default value depends on [amiga_model]. Requires a processor with 32-bit address bus, (use for example the A1200/020 model).
nl: Dwing een andere hoeveelheid werkgeheugen af voor Zorro III, in kilobytes. Dit dient een veelvoud van 1024 te zijn. De standaardwaarde is afhankelijk van [amiga_model]. Een processor met een 32-bit adresseerbare bus is vereist (bijv. het A1200/020-model).

en: Override the amount of graphics memory on the graphics card. The 0 MB option is not really valid, but exists for user interface reasons.
nl: Dwing het geheugen van de grafische kaart af. De optie ‘0 MB’ is ongeldig, maar bestaat omwille van gebruikersomgevingsredenen.

en: Override the default mouse pointer warping behavior
    <b>Enable</b>: (Wine default) warp the pointer when the mouse is exclusively acquired 
    <b>Disable</b>: never warp the mouse pointer 
    <b>Force</b>: always warp the pointer
nl: Kies een andere instelling voor de cursorplaatsing
    <b>Inschakelen</b>: (standaard in Wine) plaats de cursor op knoppen als de muis exclusief beschikbaar is 
    <b>Uitschakelen</b>: plaats de cursor nooit automatisch 
    <b>Afdwingen</b>: plaats de cursor altijd automatisch op knoppen

en: Overrides the default User-Agent header used by the runner.
nl: Dwing een andere standaard gebruikersagent af in de runner.

en: Overwrite the map used for new games and use MapXXXX.lmu instead. Set to '0' to disable. 
    
    Incompatible with 'Load game ID'.
nl: Dwing de game om voortaan te starten op een andere kaart, waarbij gebruik wordt gemaakt van ‘MapXXXX.lmu’. Stel in op ‘0’ om uit te schakelen.
    Let op: deze optie is niet compatibel met ‘ID van te laden game’.

en: Overwrite the party start position and move the party to the specified position. Provide two numbers separated by a space. 
    
    Incompatible with 'Load game ID'.
nl: Dwing de game om op de opgegeven positie te beginnen. Geef twee getallen op, gescheiden door een komma.
    Let op: deze optie is niet compatibel met ‘ID van te laden game’.

en: Overwrite the starting party members with the actors with the specified IDs. Provide one to four numbers separated by spaces. 
    
    Incompatible with 'Load game ID'.
nl: Dwing de game om het aantal beginpersonen te veranderen. Geef vier id-getallen op, gescheiden door komma's.
    Let op: deze optie is niet compatibel met ‘ID van te laden game’.

en: PAL-M (Brazil)
nl: PAL-M (Brazilië)

en: PAL-N (Argentina, Paraguay, Uruguay)
nl: PAL-N (Argentinië, Paraguay, Uruguay)

en: PICO-8 runner (%s)
nl: PICO-8-runner (%s)

en: PWAD files
nl: PWAD-bestanden

en: Parameters file and command can't be used at the same time for the execute command
nl: Het opdrachtregeloptiesbestand en de opdracht kunnen niet tegelijk worden uitgevoerd met de uitvoeropdracht

en: Password
nl: Wachtwoord

en: Path to EBOOT.BIN
nl: Locatie van EBOOT.BIN

en: Path to a file which will stop the game when deleted 
    (usually /dev/input/js0 to stop the game on joystick unplugging)
nl: Locatie van een bestand dat de game stopzet zodra het verwijderd wordt
    (doorgaans is dit /dev/input/js0 om het game stop te zetten bij het afkoppelen van joysticks)

en: Path to an AntiMicroX profile file
nl: Locatie van een AntiMicroX-profielbestand

en: Path to the game executable (Required by DRM free mode)
nl: Locatie van het gamebestand (vereist om de drm-vrije modus te kunnen gebruiken)

en: Permanently delete files?
nl: Bestanden permanent verwijderen?

en: Pictures
nl: Afbeeldingen

en: Pixel Doubling
nl: Dubbel aantal pixels

en: Pixel Perfect
nl: Tot op de pixel

en: Pixel Quadrupling
nl: Driedubbel aantal pixels

en: Platforms
nl: Platformen

en: Play
nl: Spelen

en: Play Time
nl: Speeltijd

en: PlayStation 2 emulator
nl: PlayStation 2-emulator

en: PlayStation 3 emulator
nl: PlayStation 3-emulator

en: Please choose a custom image
nl: Kies een aangepaste afbeelding

en: Please choose a file
nl: Kies een bestand

en: Please confirm.
    Everything under <b>%s</b>
    will be deleted.
nl: Bevestig je keuze.
    Alles onder <b>%s</b>
    wordt verwijderd.

en: Please fill in the name
nl: Voer de naam in

en: Please review the files needed for the installation then click 'Continue'
nl: Neem de voor installatie benodigde bestanden door en klik vervolgens op ‘Doorgaan’

en: Post-exit script
nl: Afsluitend script

en: Pre-launch script
nl: Voortijdig script

en: Prefer system libraries
nl: Voorkeur voor systeembibliotheken

en: Preferences
nl: Voorkeuren

en: Prefix architecture
nl: Profielarchitectuur

en: Preload library
nl: Bibliotheek vooraf laden

en: Preparing Lutris for installation
nl: Bezig met voorbereiden van installatie

en: Preserve aspect ratio
nl: Beeldverhouding behouden

en: Prevents the mouse cursor from showing when hovering above the window.
nl: Voorkomt dat de cursor wordt getoond als je hem boven het venster houdt.

en: Primary
nl: Primair

en: Print Out
nl: Printen

en: Print the version of Lutris and exit
nl: Toon het versienummer en sluit af

en: Projects
nl: Projecten

en: Punch Tape 1
nl: Ponsband 1

en: Punch Tape 2
nl: Ponsband 2

en: Query our website for community installers
nl: Doorzoek onze website op installatiewizards

en: Quickload
nl: Snelladen

en: Quit
nl: Afsluiten

en: RNG seed
nl: RNG-seed

en: ROM file
nl: ROM-bestand

en: ROM/BIOS path
nl: ROM/BIOS-locatie

en: RPG Maker 2000 (English release) engine
nl: RPG Maker 2000-aandrijving (Engelstalige uitgave)

en: RPG Maker 2000 engine (v1.00 - v1.10)
nl: RPG Maker 2000-aandrijving (v1.00 - v1.10)

en: RPG Maker 2000 engine (v1.50 - v1.51)
nl: RPG Maker 2000-aandrijving (v1.50 - v1.51)

en: RPG Maker 2003 (English release) engine
nl: RPG Maker 2003-aandrijving (Engelstalige uitgave)

en: RPG Maker 2003 engine (v1.00 - v1.04)
nl: RPG Maker 2003-aandrijving (v1.00 - v1.04)

en: RPG Maker 2003 engine (v1.05 - v1.09a)
nl: RPG Maker 2003-aandrijving (v1.05 - v1.09a)

en: RPG2000 RTP location
nl: RPG2000 RTP-locatie

en: RPG2003 RTP location
nl: RPG2003 RTP-locatie

en: Record input
nl: Invoer vastleggen

en: Records all button input to the specified log file.
nl: Legt alle knopinvoer vast in het opgegeven logboek.

en: Reduce PulseAudio latency
nl: PulseAudio-vertraging verminderen

en: Region
nl: Regio

en: Reinstall game
nl: Game opnieuw installeren

en: Relative Mouse Mode
nl: Relatieve muismodus

en: Release year
nl: Jaar van uitgave

en: Reload
nl: Herladen

en: Remove
nl: Verwijderen

en: Remove custom banner
nl: Aangepaste banier verwijderen

en: Remove custom cover art
nl: Eigen omslagfoto verwijderen

en: Remove custom icon
nl: Aangepast pictogram verwijderen

en: Remove default <body> margin & padding
nl: Standaard <body>-marges en -opvulling uitschakelen

en: Remove from favorites
nl: Verwijderen uit favorieten

en: Remove game data (through Steam)
nl: Gamedata verwijderen (middels Steam)

en: Remove game files
nl: Gamebestanden verwijderen

en: Rename error, destination already exists: %s
nl: De naam kan niet worden gewijzigd omdat de bestemming al bestaat: %s

en: Rename error, source path does not exist: %s
nl: De naam kan niet worden gewijzigd omdat de bronlocatie niet bestaat: %s

en: Render mode
nl: Rendermodus

en: Replace Wine's D3DX and D3DCOMPILER libraries with alternative ones. Needed for proper functionality of DXVK with some games.
nl: Vervangt Wine's D3DX en D3DCOMPILER door alternatieven. Sommige DXVK-games vereisen dit.

en: Replay input
nl: Invoer herhalen

en: Replays button input from the specified log file, as generated by 'Record input'. If the RNG seed and the state of the save file directory is also the same as it was when the log was recorded, this should reproduce an identical run to the one recorded.
nl: Herhaalt de knopinvoer uit het opgegeven logboek. Als de RNG-seed en status van de opslaglocatie dezelfde is als aan het begin van het logboek, dan zou deze optie naar behoren moeten werken.

en: Request a set of optimisations be temporarily applied to the host OS
nl: Past tijdelijk een set optimalisaties toe op het hostsysteem

en: Required runner unavailable
nl: Vereiste runner is niet beschikbaar

en: Reset
nl: Standaardwaarden

en: Reset PulseAudio
nl: PulseAudio herstarten

en: Reset option to global or default config
nl: Optie terugzetten op globale of standaardwaarde

en: Resolution
nl: Resolutie

en: Restart PulseAudio before launching the game.
nl: Herstart PulseAudio voordat de game start.

en: Restore gamma on game exit
nl: Gamma herstellen na beëindigen van game

en: Restore resolution on game exit
nl: Resolutie herstellen na beëindigen van game

en: Restrict number of cores to
nl: Aantal kernen beperken tot

en: Restrict number of cores used
nl: Aantal kernen beperken

en: Restrict the game to a maximum number of CPU cores.
nl: Beperkt de game tot het gebruik van een maximumaantal cpu-kernen.

en: Retry
nl: Opnieuw proberen

en: Right Alt
nl: Alt (rechts)

en: Right Control
nl: Ctrl (rechts)

en: Right Super
nl: Super (rechts)

en: Run
nl: Starten

en: Run EXE inside Wine prefix
nl: EXE uitvoeren op Wine-profiel

en: Run a YAML install script
nl: Voer een yaml-installatiescript uit

en: Run a game directly by adding the parameter lutris:rungame/game-identifier.
    If several games share the same identifier you can use the numerical ID (displayed when running lutris --list-games) and add lutris:rungameid/numerical-id.
    To install a game, add lutris:install/game-identifier.
nl: Start een game direct middels de opdrachtregeloptie lutris:rungame/identificatie.
    Als meerdere games dezelfde identificatie gebruiken, kun je de numerieke id gebruiken (deze kun je opvragen met lutris --list-games) en lutris:rungameid/numerieke-id toevoegen.
    Installeer een game middels lutris:install/identificatie.

en: Run gamescope in fullscreen, windowed or borderless mode
    Toggle fullscreen (-f) : Super + F
nl: Start gamescope schermvullend of in een (naadloos) venster
    Schermvullende weergave (-f) : Super + F

en: Run program in Xephyr to support 8BPP and 16BPP color modes
nl: Start een game met Xephyr om 8BPP- en 16BPP-kleurenmodi te kunnen gebruiken

en: Run the game directly without Steam, requires the game binary path to be set
nl: Start de game onmiddellijk, zonder tussenkomst van Steam - stel hiervoor de locatie van het uitvoerbare bestand in

en: Run the game only once the pre-launch script has exited
nl: Start de game alleen als het script is afgerond

en: Run the whole Windows desktop in a window.
    Otherwise, run it fullscreen.
    This corresponds to Wine's Virtual Desktop option.
nl: Opent het Windows-werkblad in een venster
    in plaats van schermvullend.
    Dit is gelijk aan Wine's virtuelebureaubladoptie.

en: Runner not provided
nl: Geen runner opgegeven

en: Runner options
nl: Runner-opties

en: Runners are programs such as emulators, engines or translation layers capable of running games.
nl: Runners zijn programma's, zoals emulators, aandrijvingen of vertaallagen, om games mee uit te voeren.

en: Running
nl: Actief

en: Running Lutris as root is not recommended and may cause unexpected issues
nl: Door Lutris uit te voeren als root kunnen er onverwachte problemen optreden

en: Runs Flatpak applications
nl: Flatpakprogramma's uitvoeren

en: Runs PICO-8 fantasy console cartridges
nl: Draait PICO-8-consolecartridges

en: Runs RPG Maker 2000/2003 games
nl: Speel games die gemaakt zijn met RPG Maker 2000/2003

en: Runs Steam for Linux games
nl: Hiermee speel je Steam voor Linux-games

en: Runs Windows games
nl: Draait Windows-games

en: Runs native games
nl: Draait platform-eigen games

en: Runs web based games
nl: Draait webgebaseerde games

en: Runtime Package
nl: Runtimepakket

en: Runtime currently updating
nl: Bezig met bijwerken van runtime

en: SDL 1.2 Fullscreen Monitor
nl: SDL 1.2 schermvullend scherm

en: SDL2 gamepad mapping
nl: SDL2-gamepadtoewijzing

en: SDL_GAMECONTROLLERCONFIG mapping string or path to a custom gamecontrollerdb.txt file containing mappings.
nl: SDL_GAMECONTROLLERCONFIG-toewijzing, in tekenreeks of locatie, naar een aangepast gamecontrollerdb.txt-bestand dat de toewijzingen bevat.

en: SFX volume
nl: Geluidseffectenvolume

en: Sandbox directory
nl: Sandboxmap

en: Save
nl: Opslaan

en: Save path
nl: Opslaglocatie

en: Scale factor
nl: Vergrotingsfactor

en: Scale up display by 2
nl: Scherm opschalen met 2

en: Scale up display by 2 (Atari ST/STE)
nl: Scherm opschalen met 2 (Atari ST/STE)

en: Scan a folder for games
nl: Naar games zoeken in map

en: Scanlines display style
nl: Weergavestijl van scanlijnen

en: Screen resolution of the Xephyr server
nl: Schermresolutie van de Xephyr-server

en: Script file
nl: Scriptbestand

en: Script to execute before the game starts
nl: Het script dat moet worden uitgevoerd voordat de game start

en: Script to execute from the game's contextual menu
nl: Het uit te voeren script middels het rechtermuisknopmenu van de game

en: Script to execute when the game exits
nl: Het script dat moet worden uitgevoerd nadat de game is afgesloten

en: Scroll Lock
nl: ScrollLock

en: Search %s games
nl: %s games doorzoeken

en: Search %s runners
nl: %s runners doorzoeken

en: Search 1 game
nl: 1 game doorzoeken

en: Search games
nl: Games doorzoeken

en: Search the Lutris website for installers
nl: Zoeken naar installatiewizards op Litrus-website

en: Search...
nl: Zoeken…

en: Second controller
nl: Tweede controller

en: Seeds the random number generator
nl: ‘Seed’ de willekeurige getalgenerator

en: Sega Dreamcast emulator
nl: Sega Dreamcast-emulator

en: Sega Master System Emulator
nl: Sega Master System-emulator

en: Select File
nl: Bestand kiezen

en: Select ROM file
nl: Kies een rombestand

en: Select a BIOS file
nl: Kies een biosbestand

en: Select a location to save the issue
nl: Kies een locatie om het probleem in op te slaan

en: Select a runner from the list
nl: Kies een runner uit de lijst

en: Select a runner in the Game Info tab
nl: Kies een runner op het tabblad ‘Game-informatie’

en: Select an EXE or MSI file
nl: Kies een exe- of msi-bestand

en: Select file
nl: Bestand kiezen

en: Select files
nl: Bestanden selecteren

en: Select folder
nl: Kies een map

en: Select game to launch
nl: Kies een te starten game

en: Select installation directory
nl: Installatiemap kiezen

en: Select script
nl: Kies een script

en: Select shortcut target
nl: Kies een snelkoppelingsdoel

en: Select the directory of the game. (required)
nl: Kies de map die de game bevat. (vereist)

en: Select the executable of a browser on your system.
    If left blank, Lutris will launch your default browser (xdg-open).
nl: Kies het uitvoerbare bestand van een geïnstalleerde webbrowser.
    Laat leeg om de standaardbrowser te gebruiken (xdg-open).

en: Select the folder where the disc is mounted
nl: Kies de map waarin de schijf is aangekoppeld

en: Select the setup file
nl: Kies een installatiebestand

en: Selects language (en, de, fr, it, pt, es, jp, zh, kr, se, gb, hb, ru, cz)
nl: Kies een taal (en, de, fr, it, pt, es, jp, zh, kr, se, gb, hb, ru, cz)

en: Selects output sample rate in Hz.
nl: Kies de uitvoer-samplesnelheid (in HZ).

en: Set a custom frames per second limit. If unspecified, the default is 60 FPS. Set to '0' to disable the frame limiter. This option may not be supported on all platforms.
nl: Stel een aangepast aantal frames per seconde in - standaard is dit 60 fps. Stel in op ‘0’ om uit te schakelen. Deze optie wordt mogelijk niet op alle platformen ondersteund.

en: Set a frame-rate limit for gamescope specified in frames per second (-r).
    
    <b>Empty string:</b> Disabled
nl: Stel een framesnelheidslimiet voor gamescope in in frames per seconde (-r).
    
    <b>Blanco:</b> uitgeschakeld

en: Set additional flags for gamescope (if available).
    See 'gamescope --help' for a full list of options.
    
    <b>Empty String:</b> Disabled
nl: Stel aanvullende gamescope-opties in (indien beschikbaar).
    Voer ‘gamescope --help’ uit om de volledige optielijst te tonen.
    
    <b>Blanco:</b> uitgeschakeld

en: Set an environment variable in the application. This overrides to the Context section from the application metadata.
nl: Stel de omgevingsvariabelen van het programma in. Deze overschrijven de contextsectie in de metagegevens.

en: Set custom banner
nl: Eigen banier instellen

en: Set custom cover art
nl: Eigen omslagfoto instellen

en: Set custom icon
nl: Eigen pictogram instellen

en: Set the environment variable PULSE_LATENCY_MSEC=60 to improve audio quality on some games
nl: Stelt de omgevingsvariabel PULSE_LATENCY_MSEC=60 in om de audiokwaliteit van sommige games te verbeteren

en: Set the folder for the cache path
nl: Stel de cachemap in

en: Set the maximum resolution used by the game (-w, -h).
    
    <b>Empty string:</b> Disabled
    <b>Custom Resolutions:</b> (width)x(height)
nl: Stel de maximumresolutie van de game is (-w, -h).
    
    <b>Blanco:</b> uitgeschakeld
    <b>Aangepaste resoluties:</b> (breedte)x(hoogte)

en: Set the resolution used by gamescope (-W, -H).
    Resizing the gamescope window will update these settings.
    
    <b>Empty string:</b> Disabled
    <b>Custom Resolutions:</b> (width)x(height)
nl: Stel de door gamescope gebruikte resolutie in (-W, -H).
    Pas de venstergrootte van gamescope aan na het bijwerken van deze instellingen.
    
    <b>Blanco:</b> uitgeschakeld
    <b>Aangepaste resoluties:</b> (breedte)x(hoogte)

en: Set the speed of the emulated floppy drives, in percent. For example, you can specify 800 to get an 8x increase in speed. Use 0 to specify turbo mode. Turbo mode means that all floppy operations complete immediately. The default is 100 for most models.
nl: Stel de snelheid in van geëmuleerde diskettes, in procenten. Voorbeeld: stel 800 in om 8x snelheid te verkrijgen. Stel in op 0 om de turbomodus te specificeren. Turbomodus leidt tot het onmiddellijk afronden van diskettehandelingen. Dit is op de meeste modellen 100.

en: Set volume to 0 to disable floppy drive clicks when the drive is empty. Max volume is 100.
nl: Stel in op 0 om diskettekliks uit te schakelen als de schijflade leeg is. Max. 100 toegestaan.

en: Sets WINEDLLOVERRIDES when launching the game.
nl: De tezamen met de game uit te voeren WINEDLLOVERRIDES.

en: Sets debug verbosity level
nl: Stel het foutopsporingsniveau in

en: Sets frames per second limit (0 - 100) for Grim Fandango or Escape from Monkey Island (default: 60).
nl: Stel het aantal frames per seconde in (0 - 100) van Grim Fandango of Escape from Monkey Island (standaard: 60).

en: Sets internal Digital iMuse tempo (10 - 100) per second (default: 10)
nl: Stel het interne Digital iMuse-tempo (10-100) per seconde in (standaard: 10)

en: Sets margin and padding to zero on &lt;html&gt; and &lt;body&gt; elements.
nl: Stelt de marge en opvulling in op nul in &lt;html&gt;- en &lt;body&gt;-elementen.

en: Sets music tempo (in percent, 50-200) for SCUMM games (default: 100)
nl: Stel het tempo in (in procent - 50-200) van SCUMM-games (standaard: 100)

en: Sets talk speed for games (default: 60)
nl: Stel de voorleessnelheid van games in (standaard: 60)

en: Sets the gain for MIDI playback. 0-1000 (default: 100)
nl: Stel de versterking van MIDI-muziek in, tussen 0 en 1000 (standaard: 100)

en: Sets the music volume, 0-255 (default: 192)
nl: Stel het volumeniveau in, tussen 0 en 255 (standaard: 192)

en: Sets the sfx volume, 0-255 (default: 192)
nl: Stel het volumeniveau in, tussen 0 en 255 (standaard: 192)

en: Sets the speech volume, 0-255 (default: 192)
nl: Stel het volumeniveau in, tussen 0 en 255 (standaard: 192)

en: Setup file
nl: Installatiebestand

en: Show FPS
nl: FPS-informatie tonen

en: Show Lutris
nl: Lutris tonen

en: Show Side _Panel
nl: Zij_paneel tonen

en: Show Tray Icon
nl: Systeemvakpictogram tonen

en: Show _Hidden Games
nl: Verborgen s_pellen tonen

en: Show advanced options
nl: Geavanceerde opties tonen

en: Show crash dialogs
nl: Crashschermen tonen

en: Show debug messages
nl: Foutopsporingsberichten tonen

en: Show logs
nl: Logboek tonen

en: Showing <b>{count}</b> results
nl: Er worden <b>{count}</b> resultaten getoond

en: Showing games using %s
nl: Games die gebruikmaken van %s

en: Shut down DOSBox when the game is quit.
nl: Sluit DOSBox af als de game wordt afgesloten.

en: Skill
nl: Niveau

en: Skip the title scene and load SaveXX.lsd. Set to '0' to disable.
nl: Sla de introductiescène over en laad ‘SaveXX.lsd’. Stel in op ‘0’ om uit te schakelen.

en: Skip the title scene and start a new game directly.
nl: Sla de introductiescène over en start de game direct.

en: Some games don't correctly restores gamma on exit, making your display too bright. Select this option to correct it.
nl: Sommige gamels herstellen het gamma niet als ze worden afgesloten, waardoor je helderheid te hoog staat. Kruis deze optie aan om dat te voorkomen.

en: Some games don't restore your screen resolution when 
    closed or when they crash. This is when this option comes 
    into play to save your bacon.
nl: Sommige games herstellen je schermresolutie niet als ze
    worden afgesloten of crashen. Met deze optie wordt de
    resolutie altijd hersteld.

en: Sort Ascending
nl: Oplopend sorteren

en: Sort Installed First
nl: Geïnstalleerd bovenaan

en: Sound device
nl: Audio-apparaat

en: Sound driver
nl: Audiostuurprogramma

en: Source does not exist: %s
nl: De bron bestaat niet: %s

en: Source:
nl: Bron:

en: Sources
nl: Bronnen

en: Spanish
nl: Spaans

en: Specifes platform of game. Allowed values: 2gs, 3do, acorn, amiga, atari, c64, fmtowns, nes, mac, pc pc98, pce, segacd, wii, windows
nl: Het platform waarop de game gespeeld wordt. Toegestane waardes: 2gs, 3do, acorn, amiga, atari, c64, fmtowns, nes, mac, pc pc98, pce, segacd, wii, windows

en: Specifies the device ScummVM uses to output audio.
nl: Kies het apparaat dat ScummVM moet gebruiken voor audio-uitvoer.

en: Specifies the path to a soundfont file.
nl: De locatie van een soundfontbestand.

en: Specify how much Fast Memory the Amiga model should have.
nl: Geef aan hoeveel snel geheugen het Amiga-model moet hebben.

en: Specify the Amiga model you want to emulate.
nl: Kies het te emuleren Amiga-model.

en: Speech volume
nl: Voorleesvolume

en: Start DOSBox with the options specified in this file. 
    It can have a section in which you can put commands to execute on startup. Read DOSBox's documentation for more information.
nl: Start DOSBox met de opties uit dit bestand.
    Je kunt daarin een sectie maken met de opdrachten die moeten worden uitgevoerd bij het opstarten. Lees voor meer informatie de DOSBox-documentatie.

en: Start Steam in Big Picture mode
nl: Steam opstarten in Big Picture Mode

en: Start Steam with LSI
nl: Steam opstarten met LSI

en: Start a battle test with the specified monster party.
nl: Begint een gevechtstest met de opgegeven monsters.

en: Start in fullscreen mode.
nl: Start op in de schermvullende weergave.

en: Start in splore mode
nl: Opstarten in splore-modus

en: Start map ID
nl: ID van kaart

en: Start party
nl: Beginpersoon

en: Start position
nl: Beginpositie

en: Starts demo mode of Maniac Mansion or The 7th Guest
nl: Start de demomodus van Maniac Mansion of The 7th Guest

en: Starts the game on the given map.
nl: Start de game op de opgegeven kaart.

en: Steam AppID not provided
nl: Geen Steam AppId opgegeven

en: Steam for Linux installation is not handled by Lutris.
    Please go to <a href='http://steampowered.com'>http://steampowered.com</a> or install Steam with the package provided by your distribution.
nl: De Steam-installatie wordt niet afgehandeld door Lutris.
    Installeer Steam via <a href='http://steampowered.com'>http://steampowered.com</a> of middels het door je distributie geleverde pakket.

en: Steam for Windows
nl: Steam voor Windows

en: Steam game <b>{appid}</b>
nl: Steam-game <b>{appid}</b>

en: Stop
nl: Stoppen

en: Storage type
nl: Soort opslag

en: Stretch
nl: Uitgerekt

en: Stretch mode
nl: Uitrekken

en: Stretched
nl: Uitgerekt

en: Submit an issue
nl: Probleem melden

en: Super Nintendo emulator
nl: Super Nintendo-emulator

en: Super Nintendo games were made for 4:3 screens with rectangular pixels, but modern screens have square pixels, which results in a vertically squeezed image. This option corrects this by displaying rectangular pixels.
nl: De meeste Super Nintendo-games zijn gemaakt voor 4:3-schermen met rechthoekige pixels, maar moderne schermen hebben vierkante pixels. Schakel deze optie in om games in de oorspronkelijke pixelverhouding te spelen.

en: Switch off to disable VSync and use the FPS limit. VSync may or may not be supported on all platforms.
nl: Schakel uit om verticale synchronisatie uit te schakelen het fps-limiet aan te houden. VSync wordt mogelijk niet op alle platformen ondersteund.

en: Switch off to disable audio (in case you prefer your own music).
nl: Schakel uit om audio uit te schakelen (bijv. als je behoefte hebt aan je eigen muziek).

en: Switch off to disable support for the Runtime Package (RTP).
nl: Schakel uit om ondersteuning voor Runtime Package (RTP) uit te schakelen.

en: Switch on to use /usr/bin/winetricks for winetricks.
nl: Gebruik /usr/bin/winetricks als winetricks-opdracht.

en: Switch resolution to
nl: Resolutie instellen op

en: Switch to US keyboard QWERTY layout while game is running
nl: Schakel over naar de Amerikaanse QWERTY-indeling zolang de game actief is

en: Switch to US keyboard layout
nl: Overschakelen naar Amerikaanse toetsenbordindeling

en: Switch to this screen resolution while the game is running.
nl: Stel de resolutie hier op in zolang de game actief is.

en: System
nl: Systeem

en: System ({})
nl: Systeem ({})

en: System Language
nl: Systeemtaal

en: System options
nl: Systeemopties

en: TOS is the operating system of the Atari ST and is necessary to run applications with the best fidelity, minimizing risks of issues.
    TOS 1.02 is recommended for games.
nl: TOS is het besturingssysteem van de Atari ST, en is vereist om programma's in de beste kwaliteit te tonen, zodat het risico wordt geminimaliseerd.
    TOS 1.02 is aanbevolen voor games.

en: Talk speed
nl: Voorleessnelheid

en: Tells DOSBox to launch the game in fullscreen.
nl: Geef door aan DOSBox dat de game schermvullend moet worden gestart.

en: Tells ScummVM that the MIDI device is a GS device that has an MT-32 map, such as an SC-55, SC-88 or SC-8820.
nl: Geeft door aan ScummVM dat het MIDI-apparaat een GS-apparaat is dat beschikt over een MT-32-kaart, zoals een SC-55, SC-88 or SC-8820.

en: Tells ScummVM that the MIDI device is an actual Roland MT-32, LAPC-I, CM-64, CM-32L, CM-500 or other MT-32 device.
nl: Geeft door aan ScummVM dat het MIDI-apparaat een Roland MT-32, LAPC-I, CM-64, CM-32L, CM-500 of ander MT-32-apparaat is.

en: Test play
nl: Testen

en: Text based games emulator
nl: Tekstgebaseerde game-emulator

en: The '%s' launch option will be used for this game
nl: De ‘%s’-optie wordt gebruikt voor deze game

en: The CONF, EXE, COM or BAT file to launch.
    It can be left blank if the launch of the executable is managed in the config file.
nl: Het uit te voeren CONF-, EXE-, COM- of BAT-bestand.
    Laat leeg als dit bestand reeds is opgegeven in het configuratiebestand.

en: The DPI to be used if 'Enable DPI Scaling' is turned on.
    If blank or 'auto', Lutris will auto-detect this.
nl: De te gebruiken dpi-waarde als ‘Scherm vergroten/verkleinen met dpi’ is ingeschakeld.
    Blanco of ‘auto’ = automatisch detecteren.

en: The ICD loader is a library that is placed between a Vulkan application and any number of Vulkan drivers, in order to support multiple drivers and the instance-level functionality that works across these drivers.
nl: De ICD-loader is een bibliotheek die tussen Vulkan-(stuur)programma's komt. Zo worden meerdere stuurprogramma's en instanties ondersteund tussen stuurprogramma's.

en: The Lutris Runtime loads some libraries before running the game, which can cause some incompatibilities in some cases. Check this option to disable it.
nl: De Lutris-runtime laadt bibliotheken voordat games worden gestart. Soms kan dit leiden tot incompatibiliteit. Kruis deze optie aan om de runtime uit te schakelen.

en: The Lutris team
nl: Het Lutris-team

en: The Wine build you have selected does not support Esync.
    Please switch to an Esync-capable version.
nl: De gekozen Wine-versie heeft geen ondersteuning voor Esync.
    Kies een met esync compatibele versie.

en: The Wine build you have selected does not support Fsync.
    Please switch to an Fsync-capable version.
nl: De gekozen Wine-versie heeft geen ondersteuning voor Fsync.
    Kies een met fsync compatibele versie.

en: The Wine executable to be used if you have selected "Custom" as the Wine version.
nl: Het te gebruiken uitvoerbare bestand als je ‘Aangepast’ hebt gekozen als Wine-versie.

en: The additional floppy disk image(s).
nl: De aanvullende diskette(s).

en: The algorithm used to scale up the game's base resolution, resulting in different visual styles.
nl: Het algoritme dat moet worden gebruikt om de basisresolutie op te schalen, wat kan leiden tot verschillende visuele stijlen.

en: The application ID can be retrieved from the game's page at steampowered.com. Example: 235320 is the app ID for <i>Original War</i> in: 
    http://store.steampowered.com/app/<b>235320</b>/
nl: De programma-id is te vinden op de pagina van de game op steampowered.com. Voorbeeld: 235320 is de id van <i>Original War</i> op: http://store.steampowered.com/app/<b>235320</b>/

en: The application's unique three-part identifier (tld.domain.app).
nl: De driedelige id-code van het programma (tld.domein.app).

en: The architecture of the Windows environment
nl: De architectuur van de Windows-omgeving

en: The architecture to run. See flatpak --supported-arches for architectures supported by the host.
nl: De te gebruiken architectuur. Zie flatpak --supported-arches voor de door de host ondersteunde architecturen.

en: The branch to use.
nl: De te gebruiken afsplitsing.

en: The command "%s" does not exist.
nl: De opdracht ‘%s’ bestaat niet.

en: The command to run instead of the one listed in the application metadata.
nl: De opdracht die dient te worden uitgevoerd in plaats van die in de metagegevens.

en: The default folder where you install your games.
nl: De standaardmap waarin je games worden geïnstalleerd.

en: The default launch option will be used for this game
nl: De standaard opstartoptie wordt gebruikt voor deze game

en: The directory to run the command in. Note that this must be a directory inside the sandbox.
nl: De map waarin de opdracht dient te worden uitgevoerd. Let op: dit dient een map binnen de sandbox te zijn.

en: The directory {} could not be found
nl: ‘{}’ is niet aangetroffen

en: The download URL for the game could not be determined.
nl: De download-url kan niet worden bepaald.

en: The download of '%s' failed.
nl: ‘%s’ kan niet worden gedownload.

en: The emulated machine.
nl: Te geëmuleerde machine.

en: The executable at path %s can't be found, please check the destination folder.
    Some parts of the installation process may have not completed successfully.
nl: Het uitvoerbare bestand is niet aangetroffen in ‘%s’ - controleer de bestemming.
    Sommige onderdelen van het installatieproces zijn niet correct afgerond.

en: The file %s does not exist, 
    verify the game's configuration.
nl: ‘%s’ bestaat niet.
    Controleer de game-instellingen.

en: The file %s is not executable
nl: ‘%s’ is niet uitvoerbaar

en: The file {} could not be found
nl: ‘{}’ is niet aangetroffen

en: The folder %s is used by other games and will be kept.
nl: %s wordt gebruikt door andere games en wordt daarom bewaard.

en: The following fields have invalid values:
nl: De volgende velden bevatten ongeldige waarden:

en: The following {arch} libraries are required but are not installed on your system:
    {libs}
nl: De volgende {arch}-bibliotheken zijn vereist, maar niet aangetroffen op je systeem:
    {libs}

en: The full address of the game's web page or path to a HTML file.
nl: Het volledige adres naar de pagina van de game of locatie van een html-bestand.

en: The game data, commonly called a ROM image.
nl: De gamedata, ook wel bekend als rom.

en: The game data, commonly called a ROM image.
    Supported formats: SMS and GG files. ZIP compressed ROMs are supported.
nl: De gamedata, ook wel bekend als rom.
    Ondersteunde rom-formaten: sms en gg, evenals met zip ingepakte roms.

en: The game data, commonly called a ROM image.
    Supported formats: X64, D64, G64, P64, D67, D71, D81, D80, D82, D1M, D2M, D4M, T46, P00 and CRT.
nl: De gamedata, ook wel bekend als rom.
    Ondersteunde rom-formaten: X64, D64, G64, P64, D67, D71, D81, D80, D82, D1M, D2M, D4M, T46, P00 en CRT.

en: The game data, commonly called a ROM image. 
    Mednafen supports GZIP and ZIP compressed ROMs.
nl: De gamedata, ook wel bekend als rom.
    Ondersteunde rom-formaten: gzip en zip.

en: The game data, commonly called a ROM image. 
    Supported formats: ATR, XFD, DCM, ATR.GZ, XFD.GZ and PRO.
nl: De gamedata, ook wel bekend als rom.
    Ondersteunde rom-formaten: ATR, XFD, DCM, ATR.GZ, XFD.GZ en PRO.

en: The game data, commonly called a ROM image. 
    Supported formats: ROM, BIN+CFG, INT, ITV 
    The file extension must be lower-case.
nl: De gamedata, ook wel bekend als rom.
    Ondersteunde formaten: .rom, .bin+.cfg, .int, .itv 
    De bestandsextensie dient kleine letters te bevatten.

en: The game data, commonly called a WAD file.
nl: De gamedata, ook wel bekend als wad-bestand.

en: The game data.
    Supported formats: ISO, CDI
nl: De gamedata.
    Ondersteunde formaten: iso, cdi

en: The game's main EXE file
nl: Het hoofd-uitvoerbare exe-bestand

en: The game's main executable file
nl: Het globale uitvoerbare bestand

en: The initial size of the game window when not opened.
nl: De initiële grootte van het gamevenster als de game nog niet gestart is.

en: The initial size of the game window.
nl: De initiële grootte van het gamevenster.

en: The location where the game is run from.
    By default, Lutris uses the directory of the executable.
nl: De locatie van waaruit de game wordt uitgevoerd.
    Standaard gebruikt Lutris hiervoor de map van het uitvoerbare bestand.

en: The main floppy disk file with the game data. 
    FS-UAE supports floppy images in multiple file formats: ADF, IPF, DMS are the most common. ADZ (compressed ADF) and ADFs in zip files are a also supported.
    Files ending in .hdf will be mounted as hard drives and ISOs can be used for Amiga CD32 and CDTV models.
nl: De hoofddiskette met daarop de gamedata.
    FS-UAE ondersteunt diskettes met meerdere bestandsformaten. ADF, IPF en DMS zijn het meest voorkomend. ADZ (ADF met compressie) en ADF's in zip-bestanden worden ook ondersteund.
    Bestanden die eindigen op '.hdf' worden aangekoppeld als harde schijven. ISO-bestanden kunnen worden gebruikt voor Amiga CD32 en CDTV.

en: The path '%s' is not set. please set it in the options.
nl: ‘%s’ is niet ingesteld. Stel deze locatie in in de opties.

en: The platform '%s' is unknown to Lutris.
nl: Het platform ‘%s’ wordt niet herkend door Lutris.

en: The prefix used by Wine.
    It's a directory containing a set of files and folders making up a confined Windows environment.
nl: Het Wine-profiel (ook wel ‘prefix’).
    Dit is een map die mappen en bestanden van een Windows-omgeving bevat.

en: The required file '%s' could not be located.
nl: ‘%s’ is vereist, maar niet aangetroffen.

en: The required runner is not installed.
    Do you wish to install it now?
nl: De vereiste runner is niet geïnstalleerd.
    Wil je deze nu installeren?

en: The runner could not find a command or exe to use for this configuration.
nl: De runner kan geen opdracht of exe-bestand vinden om de instellingen op toe te passen.

en: The runner could not find a command to apply the configuration to.
nl: De runner kan geen opdracht vinden om de instellingen op toe te passen.

en: The selected terminal application could not be launched:
    %s
nl: Het geselecteerde terminalprogramma kan niet worden uitgevoerd:
    %s

en: The size of the virtual desktop in pixels.
nl: De grootte van het virtuele werkblad, in pixels.

en: The terminal emulator used with the CLI mode. Choose from the list of detected terminal apps or enter the terminal's command or path.
nl: De terminalemulator die gebruikt moet worden bij de vorige optie. Kies uit een lijst met geïnstalleerde programma's of voer de opdracht of locatie in. Let op: niet alle emulators werken.

en: The version of Wine used to launch the game.
    Using the last version is generally recommended, but some games work better on older versions.
nl: De Wine-versie waarmee de game wordt gestart.
    Doorgaans wordt de recentste versie aanbevolen, maar sommige games werken beter met oudere versies.

en: The web address is empty, 
    verify the game's configuration.
nl: Het adres is leeg;
    controleer de gameconfiguratie.

en: The window has no borders/frame.
nl: Het venster heeft geen randen/frame.

en: The {param} parameter is mandatory for the {cmd} command
nl: De volgende oprachtregeloptie is vereist om de {cmd}-opdracht uit te kunnen voeren: {param}

en: There is no installer available for %s.
nl: Er is geen installatiebestand van %s beschikbaar.

en: This ROM could not be identified.
nl: Deze rom wordt niet herkend.

en: This also disables default keyboard shortcuts, like copy/paste and fullscreen toggling.
nl: Dit schakelt tevens de standaard sneltoetsen uit, zoals kopiëren/plakken en schermvullend aan/uit.

en: This game has extra content. 
    Select which one you want and they will be available in the 'extras' folder where the game is installed.
nl: Deze game bevat aanvullende inhoud.
    Kies de inhoud die je wilt toevoegen aan de ‘extras’-map in de installatiemap.

en: This game has no executable set. The install process didn't finish properly.
nl: Er is geen uitvoerbaar bestand ingesteld omdat het installatieproces onverwachts is afgebroken.

en: This game has no installation directory
nl: Deze game bevat geen installatiemap

en: This game requires %s. Do you want to install it?
nl: Deze game is afhankelijk van %s. Wil je het installeren?

en: This installer doesn't have a 'script' section
nl: De installatiewizard bevat geen ‘script’sectie

en: This installer requires %s on your system
nl: Deze installatiewizard vereist %s

en: This service requires a game launcher. The following steps will install it.
    Once the client is installed, you can login to %s.
nl: Voor het gebruik van deze dienst is een starter vereist, welke hierna wordt geïnstalleerd.
    Na het installeren kun je inloggen op %s.

en: This will remove <b>%s</b> and all associated data.
nl: Hierdoor wordt <b>%s</b> en alle bijbehorende gegevens verwijderd.

en: Time Sync
nl: Tijdsynchronisatie

en: Time played:
    <b>%s</b>
nl: Speeltijd:
    <b>%s</b>

en: Title keys
nl: Titelsleutels

en: Toggle View
nl: Andere weergave

en: Tried to launch a game that isn't installed.
nl: Je probeerde een niet-geïnstalleerde game te starten.

en: Turn off monitors except
nl: Beeldschermen uitschakelen, behalve

en: URI to open
nl: De te openen uri

en: USA
nl: VS

en: Ubisoft authentication has been lost: %s
nl: De Ubisoft-authenticatie is verdwenen: %s

en: Unable to determine correct file to launch installer
nl: Er kan geen installatiewizardbestand worden vastgesteld

en: Unable to find Xephyr, install it or disable the Xephyr option
nl: Xephyr is niet aangetroffen. Installeer dit pakket of schakel de Xephyr-optie uit.

en: Unable to find executable %s
nl: Het uitvoerbare bestand ‘%s’ is niet aangetroffen

en: Unable to get files: %s
nl: De bestanden kunnen niet worden opgehaald: %s

en: Unable to get fuel.json file, please check your Amazon credentials and internet connectivity
nl: Er kan geen fuel.json-bestand worden opgehaald. Controleer je Amazon-inloggegevens en internetverbinding.

en: Unable to get game manifest info, please check your Amazon credentials and internet connectivity
nl: Er kan geen manifestinformatie worden opgehaald. Controleer je Amazon-inloggegevens en internetverbinding.

en: Unable to get game manifest, please check your Amazon credentials and internet connectivity
nl: Er kan geen manifestinformatie worden opgehaald. Controleer je Amazon-inloggegevens en internetverbinding.

en: Unable to get runner versions from lutris.net
nl: De runner-versies kunnen niet worden opgehaald van lutris.net

en: Unable to get runner versions: %s
nl: De runner-versies kunnen niet worden opgehaald: %s

en: Unable to get the patches of game, please check your Amazon credentials and internet connectivity
nl: Er kunnen geen patches worden opgehaald. Controleer je Amazon-inloggegevens en internetverbinding.

en: Unable to refresh token, please log in again
nl: De toegangssleutel kan niet worden vernieuwd - log opnieuw in

en: Unable to register device, please log in again
nl: Het apparaat kan niet worden geregistreerd - log opnieuw in

en: Unhandled error: %s
nl: Onverwachte foutmelding: %s

en: Unhide game from library
nl: Tonen in verzameling

en: Uninstall
nl: Deïnstalleren

en: Uninstall a Runner
nl: Runner verwijderen

en: Uninstall the game before deleting
nl: Deïnstalleer de game alvorens hem te verwijderen

en: Uninstalling game and deleting files...
nl: Bezig met verwijderen van game en bijbehorende bestanden…

en: Uninstalling game...
nl: Bezig met verwijderen van game…

en: Unknown compression algorithm found in manifest, please check your Amazon credentials and internet connectivity
nl: Het compressie-algoritme is niet aangetroffen in de manifestinformatie. Controleer je Amazon-inloggegevens en internetverbinding.

en: Update shader cache
nl: Shadercache bijwerken

en: Use AMD FidelityFX™ Super Resolution 1.0 for upscaling (-U).
    Upscaler sharpness from 0 (max) to 20 (min).
    
    <b>Empty string:</b> Disabled
nl: Gebruik AMD FidelityFX™ Super Resolution 1.0 voor het opschalen (-U).
    Scherpte: 0 (max.) tot 20 (min.).
    
    <b>Blanco:</b> uitgeschakeld

en: Use BIOS file?
nl: BIOS-bestand gebruiken?

en: Use Cache
nl: Cache gebruiken

en: Use DXVK to increase compatibility and performance in Direct3D 11, 10 and 9 applications by translating their calls to Vulkan.
nl: Met DXVK vergroot je de comptabiliteit met en prestaties van games die Direct3D 9, 10 of 11 gebruiken door hun verzoeken door te sturen naar Vulkan.

en: Use FSR to upscale the game window to native resolution.
    Requires Lutris Wine FShack >= 6.13 and setting the game to a lower resolution.
    Does not work with games running in borderless window mode or that perform their own upscaling.
nl: Gebruik FSR om het gamevenster op te schalen naar de resolutie van je besturingssysteem.
    Vereist: Lutris Wine FShack >= 6.13 en een lagere gameresolutie.
    Let op: dit werkt niet met games die in de naadloze venstermodus draaien of zichzelf opschalen.

en: Use VKD3D to enable support for Direct3D 12 applications by translating their calls to Vulkan.
nl: Met VKD3D vergroot je de comptabiliteit met en prestaties van games die Direct3D 12 gebruiken door hun verzoeken door te sturen naar Vulkan.

en: Use Xephyr
nl: Xephyr gebruiken

en: Use alternate intro
nl: Alternatieve introductie tonen

en: Use dark theme (requires dark theme variant for Gtk)
nl: Donker thema gebruiken (donker GTK-thema vereist)

en: Use default Mednafen controller configuration
nl: Standaard Mednafen-controllerinstellingen gebruiken

en: Use discrete graphics
nl: Toegepaste videokaart gebruiken

en: Use gamescope to draw the game window isolated from your desktop.
    Toggle fullscreen: Super + F
nl: Gebruik gamescope om een venster te isoleren van je werkblad.
    Schermvullende weergave: Super+F

en: Use joysticks
nl: Joysticks gebruiken

en: Use mouse click for decision and scroll wheel for lists.
nl: Gebruik muisklikken om beslissingen te nemen en het scrollwiel om door lijsten te bladeren.

en: Use one/two finger tap for decision/cancel.
nl: Gebruik één of twee vingers om beslissingen te nemen of af te breken.

en: Use premium version?
nl: Wil je de premium-versie gebruiken?

en: Use system winetricks
nl: Geïnstalleerde winetricks gebruiken

en: Use this option to enable a graphics card. This option is none by default, in which case only chipset graphics (OCS/ECS/AGA) support is available.
nl: Geef aan of je een grafische kaart wilt gebruiken. Deze optie staat standaard op ‘geen’, waardoor alleen grafische chipseteigenschappen (OCS/ECS/AGA) beschikbaar zijn.

en: Use this option to override the CPU model in the emulated Amiga. All Amiga models imply a default CPU model, so you only need to use this option if you want to use another CPU.
nl: Gebruik deze optie om een ander cpu-model af te dwingen in de geëmuleerde Amiga. Alle Amiga-modellen gebruiken een standaard cpu-model, dus gebruik deze optie niet te allen tijde.

en: Used to load a user-created configuration file. If specified, the file must contain the wad directory list or launch will fail.
nl: Wordt gebruikt om een door de gebruiker gemaakt configuratiebestand te laden. Het bestand moet een wad-mappenlijst bevatten, anders start de game niet.

en: Used to load one or more PWAD files which generally contain user-created levels.
nl: Wordt gebruikt om één of meerdere PWAD-bestanden te laden. Deze bevatten doorgaans door gebruikers gemaakte levels.

en: Useful for some games and demos using the overscan technique. The Atari ST displayed borders around the screen because it was not powerful enough to display graphics in fullscreen. But people from the demo scene were able to remove them and some games made use of this technique.
nl: Handig voor games en demo's die de overscantechniek hanteren. De Atari ST toonde randen om het scherm omdat het niet krachtig genoeg was om alles schermvullend te tonen. Maar mensen uit de demogemeenschap verwijderden ze en sommige games maakten daar gebruik van.

en: User-specified path where save files should be located.
nl: De locatie waarin bestanden moeten worden opgeslagen.

en: Username
nl: Gebruikersnaam

en: Uses alternative intro for CD versions
nl: Toon een alternatieve introductie van cd-versies

en: Uses bilinear interpolation instead of nearest neighbor resampling for the aspect ratio correction and stretch mode.
nl: Gebruik bilineaire interpolatie in plaats van ‘nearest neighbor resampling’ voor de beeldverhoudingscorrectie en vergrootmodus.

en: VKD3D version
nl: VKD3D-versie

en: Verbose logging
nl: Uitgebreid logboek aanleggen

en: Version %s is not longer available
nl: Versie %s is niet meer beschikbaar.

en: Video Game Preservation Platform
nl: Videogame-bewaarplatform

en: Video backend
nl: Videoback-end

en: Video game preservation platform
nl: Videogame-bewaarplatform

en: Video scaler
nl: Videoschaal

en: Videos
nl: Video's

en: View %d game | View %d games
nl[0]: %d game to_nen
nl[1]: %d games to_nen

en: View installer source
nl: Installatiebron bekijken

en: View on Lutris.net
nl: Bekijken op Lutris.net

en: Virtual Desktop
nl: Virtueel bureaublad

en: Virtual desktop resolution
nl: Resolutie van virtueel werkblad

en: Vulkan ICD loader
nl: Vulkan ICD-loader

en: Vulkan is not installed or is not supported by your system
nl: Vulkan is niet geïnstalleerd of wordt niet ondersteund door je systeem

en: W,S,A,D,SPACE
nl: W,S,A,D,SPATIEBALK

en: WAD file
nl: WAD-bestand

en: Wait for VSync
nl: Wachten op VSync

en: Wait for pre-launch script completion
nl: Wachten tot voortijdig script is afgerond

en: Waiting for response from %s
nl: Bezig met wachten op antwoord van %s

en: Warn if running with a CPU governor other than performance. Set to true to disable the warning.
nl: Toon een waarschuwing als de cpu-governor is ingesteld op een andere waarde dan ‘performance’. Kies ‘true’ om uit te schakelen.

en: Warp to map
nl: Starten op specifieke kaart

en: Web browser arguments
nl: Opdrachtregelopties voor webbrowser

en: What processes to exclude in process monitoring. For example background processes that stick around after the game has been closed.
    Space-separated list, processes including spaces can be wrapped in quotation marks.
nl: Welke processen moeten worden uitgesloten van het monitoren. Dit kunnen bijvoorbeeld achtergrondprocessen zijn die actief blijven als de game is afgesloten.
    De lijst is spatiegescheiden. Processen met spaties dienen voorzien te zijn van dubbele aanhalingstekens.

en: What processes to include in process monitoring. This is to override the built-in exclude list.
    Space-separated list, processes including spaces can be wrapped in quotation marks.
nl: Welke processen moeten worden meegenomen bij het monitoren. Hiermee overschrijf je de meegeleverde lijst.
    De lijst is spatiegescheiden. Processen met spaties dienen voorzien te zijn van dubbele aanhalingstekens.

en: When the runtime is enabled, prioritize the system libraries over the provided ones.
nl: Geef voorrang aan systeembibliotheken, ook als de runtime is ingeschakeld.

en: Which audio backend to use.
    By default, Wine automatically picks the right one for your system.
nl: Welk audioback-end er moet worden gebruikt.
    Standaard kiest Wine automatisch de juiste.

en: Window Mode
nl: Venstermodus

en: Window size
nl: Venstergrootte

en: Windowed
nl: Venster

en: Windowed (virtual desktop)
nl: Venster (op virtueel werkblad)

en: Windows 10 64-bit (Default)
nl: Windows 10 64-bit (standaard)

en: Windows command line arguments used when launching the game
nl: De tezamen met de game uit te voeren Windows-opdrachtregelopties

en: Wine Control Panel
nl: Wine-configuratiescherm

en: Wine configuration
nl: Wine-instellingen

en: Wine is not installed
nl: Wine is niet geïnstalleerd.

en: Wine is not installed on your system.
nl: Wine is niet geïnstalleerd.

en: Wine prefix
nl: Wine-profiel

en: Wine registry
nl: Wine-register

en: Wine version
nl: Wine-versie

en: Wine version usage
nl: Wine-versiegebruik

en: Workaround for Humble Bundle authentication
nl: Tussenoplossing voor Humble Bundle-authenticatie

en: Working directory
nl: Werkmap

en: Wrong value for 'dst' param
nl: Ongeldige waarde bij opdrachtregeloptie ‘dst’

en: Wrong value for 'src' param
nl: Ongeldige waarde bij opdrachtregeloptie ‘src’

en: Wrong value for write_file mode: '%s'
nl: Onjuiste waarde van write_file-modus: ‘%s’

en: Xbox emulator
nl: Xbox-emulator

en: Xephyr Fullscreen
nl: Xephyr schermvullend

en: Xephyr resolution
nl: Xephyr-resolutie

en: Year
nl: Jaar

en: You are currently running driver %s which does not fully support all features for Vulkan and DXVK games.
    Please upgrade your driver as described in our <a href='%s'>installation guide</a>
nl: Je gebruikt momenteel versie %s. Deze ondersteunt niet alle functies van Vulkan- en DXVK-games.
    Installeer een nieuwere versie middels onze <a href='%s'>installatiehandleiding</a> (Engels)

en: You are not authenticated to %s
nl: Je bent niet geauthenticeerd door %s

en: You can put a .p8.png file path, URL, or BBS cartridge ID here.
nl: Je kunt hier een .p8.png-bestandslocatie, -url of bbs-cartridge-id invoeren.

en: You can't resize this window.
nl: Je kunt de vensterafmetingen niet aanpassen.

en: You have to copy valid BIOS files to ~/.reicast/data before playing
nl: Kopieer geldige bios-bestanden naar ~/.reicast/data voordat je gaat spelen

en: You must provide a name for the game you are installing.
nl: Voer de naam van de installeren game in.

en: You must select a ROM file to install.
nl: Kies een te installeren rombestand.

en: You must select a folder to scan for games.
nl: Kies een te doorzoeken map.

en: You must select a script file to install.
nl: Kies een te installeren scriptbestand.

en: You need to install {} before
nl: Installeer eerst ‘{}’

en: Your Linux distribution is too old. Lutris won't function properly.
nl: Je Linux-distributie is verouderd. Lutris zal niet naar behoren werken.

en: Your NVIDIA driver is outdated.
nl: Je NVIDIA-stuurprogramma is verouderd.

en: Your kernel is not patched for fsync. Please get a patched kernel to use fsync.
nl: Je kernel is niet gepatcht met fsync. Installeer een met fsync gepatchte kernel.

en: Your limits are not set correctly. Please increase them as described here: <a href='https://github.com/lutris/docs/blob/master/HowToEsync.md'>How-to:-Esync (https://github.com/lutris/docs/blob/master/HowToEsync.md)</a>
nl: Je hebt de beperkingen niet goed ingesteld. Verhoog ze middels de stappen op <a href='https://github.com/lutris/lutris/wiki/How-to:-Esync'>How-to:-Esync (https://github.com/lutris/lutris/wiki/How-to:-Esync)</a> (Engels)

en: Zorro III RAM
nl: Zorro III-werkgeheugen

en: _Abort
nl: _Afbreken

en: _Add
nl: _Toevoegen

en: _Cancel
nl: _Annuleren

en: _Close
nl: _Sluiten

en: _Connect
nl: _Verbinden

en: _Continue
nl: _Doorgaan

en: _Install
nl: _Installeren

en: _Installed Games Only
nl: Alleen ge_ïnstalleerde games

en: _Launch
nl: _Starten

en: _OK
nl: _Oké

en: _Save
nl: Op_slaan

en: dgvoodoo2 is an alternative translation layer for rendering old games that utilize D3D1-7 and Glide APIs. As it translates to D3D11, it's recommended to use it in combination with DXVK. Only 32-bit apps are supported.
nl: dgvoodoo2 is een alternatieve ‘vertaallaag’ voor het renderen van oude games die gebruikmaken van D3D1-7 en Glide. Er wordt vertaald naar D3D11, dus het is aanbevolen om dit te gebruiken in combinatie met DXVK. Alleen 32-bitprogramma's worden ondersteund.

en: dgvoodoo2 version
nl: dgvoodoo2-versie

en: download {url} to {file} started
nl: het downloaden van {url} naar {file} is gestart

en: gaming;wine;emulator;
nl: gaming;spellen;wine;emulator;

en: install_or_extract only works with wine!
nl: install_or_extract werkt alléén i.c.m. Wine!

en: missing field `filename` in file `%s`
nl: Het veld ‘filename’ ontbreekt in ‘%s’

en: missing field `url` for file `%s`
nl: Het veld ‘url’ ontbreekt in ‘%s’

en: none
nl: geen

en: {downloaded:0.2f} / {size:0.2f}MB ({speed:0.2f}MB/s), {time} remaining
nl: {downloaded:0.2f} / {size:0.2f}MB ({speed:0.2f}MB/s), {time} resterend

en: {file} on {host}
nl: {file} op {host}
