Pidgin - en to nn translation catalogue (3007 entries)

en: 	_Only when someone says your username
nn: 	Berre når nokon seier brukarnamnet _ditt

en: 
    
    Message from Farsight:
nn: 
    
    Melding frå Farsight:

en: 
    %s has stopped typing
nn: 
    %s har stoppa å skriva

en: 
    %s is typing...
nn: 
    %s skriv …

en: 
    <b>Buddy Note</b>: %s
nn: 
    <b>Vennenotat</b>: %s

en: 
    <b>Description:</b>
nn: 
    <b>Skildring:</b>

en: 
    <b>Occupants:</b> %d
nn: 
    <b>Bebuarar:</b> %d

en: 
    <b>Topic:</b> %s
nn: 
    <b>Emne:</b> %s

en: 
    Fetching TinyURL...
nn: 
    Hentar TinyURL …

en: 
    Last Seen: %s ago
nn: 
    Sist sett: %s sidan

en: 
    Your Preferred Contact Methods
nn: 
    Dei føretrekte kontaktmåtane dine

en:  <i>(identified)</i>
nn:  <i>(identifisert)</i>

en: "%s" is currently offline. Do you want to save the rest of the messages in a pounce and automatically send them when "%s" logs back in?
nn: "%s" er for tida fråkopla. Vil du lagra resten av meldingane som eit varsel og automatisk senda det når "%s" loggar på att?

en: "Attention" Name Color
nn: "Merksemd"

en: $(^Name) is released under the GNU General Public License (GPL). The license is provided here for information purposes only. $_CLICK
nn: $(^Name) er utgjeve i samsvar med vilkåra i GNU General Public License (GPL). Lisensen blir  berre vist her for å opplysa. $_CLICK

en: %d account was disabled because you signed on from another location: | %d accounts were disabled because you signed on from another location:
nn[0]: %d konto blei slått av sidan du logga på frå ein annan stad:
nn[1]: %d kontoar blei slått av sidan du logga på frå ein annan stad:

en: %d day | %d days
nn[0]: %d dag
nn[1]: %d dagar

en: %d hour | %d hours
nn[0]: %d time
nn[1]: %d timar

en: %d minute | %d minutes
nn[0]: %d minutt
nn[1]: %d minutt

en: %d person in room | %d people in room
nn[0]: %d person i rommet
nn[1]: %d personar i rommet

en: %d second | %d seconds
nn[0]: %d sekund
nn[1]: %d sekund

en: %d unread message from %s
     | %d unread messages from %s
nn[0]: %d ulesen melding frå %s
nn[1]: %d ulesne meldingar frå %s

en: %s
    
    Finch will not attempt to reconnect the account until you correct the error and re-enable the account.
nn: %s
    
    Finch vil ikkje prøva å kopla til kontoen på nytt før feilen er retta og kontoen er teken i bruk att.

en: %s
    Usage: %s [OPTION]...
    
      -c, --config=DIR    use DIR for config files
      -d, --debug         print debugging messages to stderr
      -h, --help          display this help and exit
      -n, --nologin       don't automatically login
      -v, --version       display the current version and exit
nn: %s
    Bruk: %s [VAL] …
    
      -c, --config=DIR    bruk DIR som mappe for innstillingsfilene
      -d, --debug         skriv ut feilsøkingsmeldingar til standard utkanal
      -h, --help          vis denne hjelpa og avslutt
      -n, --nologin       loggar ikkje på automatisk
      -v, --version       vis noverande utgåve og avslutt

en: %s %s has segfaulted and attempted to dump a core file.
    This is a bug in the software and has happened through
    no fault of your own.
    
    If you can reproduce the crash, please notify the developers
    by reporting a bug at:
    %ssimpleticket/
    
    Please make sure to specify what you were doing at the time
    and post the backtrace from the core file.  If you do not know
    how to get the backtrace, please read the instructions at
    %swiki/GetABacktrace
nn: %s %s feila i minnetildelinga (segfault) og prøvde å lagra ei minnefil.
    Dette skjedde grunna ein feil i programvara og 
    utan at du kan lastast for det.
    
    Om du klarer å reprodusera feilen på nytt, kan du senda feilmeldinga
    til utviklarane ved å melda han til:
    %ssimpleticket/
    
    Sjå til at du fortel om kva du gjorde då feilen oppstod,
    og send sporingsloggen (backtrace) frå minnefila. Om du ikkje veit korleis
    laga sporingsloggen, les rettleiinga på
    %swiki/GetABacktrace

en: %s %s. Try `%s -h' for more information.
nn: %s %s. Prøv `%s -h' for meir informasjon.

en: %s (%s) changed status from %s to %s
nn: %s (%s) endra tilstand frå %s til %s

en: %s (%s) has %d new message. | %s (%s) has %d new messages.
nn[0]: %s (%s) har %d ny melding.
nn[1]: %s (%s) har %d nye meldingar.

en: %s (%s) is no longer %s
nn: %s (%s) er ikkje lenger %s

en: %s (%s) is now %s
nn: %s (%s) er no %s

en: %s Build Information
nn: %s utgåvestegsopplysningar

en: %s Developer Information
nn: %s utviklaropplysningar

en: %s Plugin Information
nn: %s programtilleggsopplysningar

en: %s Translator Information
nn: %s omsetjaropplysningar

en: %s [<I>%s</I>] entered the room.
nn: %s [<I>%s</I>] er komen inn i rommet.

en: %s ago
nn: %s sidan

en: %s appears to be offline and did not receive the message that you just sent.
nn: %s verkar vera fråkopla. Brukaren fekk ikkje meldinga du nett sende.

en: %s became idle
nn: %s blei uverksam

en: %s became unidle
nn: %s blei aktiv igjen

en: %s cancelled the file transfer
nn: %s avbraut filoverføringa

en: %s cancelled the transfer of %s
nn: %s avbraut overføringa av %s

en: %s cannot transfer a folder. You will need to send the files within individually.
nn: %s kan ikkje overføra mapper. Du er nøydd til å senda filene deira enkeltvis.

en: %s disabled
nn: %s er slått av

en: %s disconnected
nn: %s fråkopla

en: %s disconnected.
nn: %s fråkopla.

en: %s encountered errors migrating your settings from %s to %s. Please investigate and complete the migration by hand. Please report this error at http://developer.pidgin.im
nn: %s fann feil under migreringa av innstillingane dine frå %s til %s. Undersøk nærare og sluttfør migreringa for hand. Du kan rapportera denne feilen til http://developer.pidgin.im

en: %s entered the room.
nn: %s er komen inn i rommet.

en: %s has %d new message. | %s has %d new messages.
nn[0]: %s har %d ny melding.
nn[1]: %s har %d nye meldingar.

en: %s has become idle (%s)
nn: %s er blitt uverksam (%s)

en: %s has become idle.
nn: %s er blitt uverksam.

en: %s has been invited to this conversation.
nn: %s er blitt invitert til denne praten.

en: %s has buzzed you!
nn: %s har alarmert deg!

en: %s has changed the topic of <I>%s</I> to: %s
nn: %s har endra emnet til <I>%s</I> til: %s

en: %s has changed the topic to: %s
nn: %s har endra emnet til: %s

en: %s has cleared the topic.
nn: %s har nullstilt emnet.

en: %s has closed the conversation.
nn: %s har lukka samtalen.

en: %s has gone away.
nn: %s har gått vekk.

en: %s has gone away. (%s)
nn: %s har gått vekk. (%s)

en: %s has invited %s to the chat room %s
nn: %s har invitert %s til praterommet %s

en: %s has invited %s to the chat room %s:
    %s
nn: %s har invitert %s til praterommet %s:
    %s

en: %s has left the conversation.
nn: %s har forlate praten.

en: %s has paused while typing to you (%s)
nn: %s har stoppa opp med å skriva til deg (%s)

en: %s has presented the following certificate for just-this-once use:
nn: %s har presentert dette eingangssertifikatet:

en: %s has requested your attention!
nn: %s har bede om å få merksemda di.

en: %s has returned from being away (%s)
nn: %s er ikkje lenger vekke (%s)

en: %s has returned from being idle (%s)
nn: %s er ikkje uverksam lenger (%s)

en: %s has sent you a message. (%s)
nn: %s har sendt deg ei melding. (%s)

en: %s has set the topic to: %s
nn: %s har vald emnet til å vera: %s

en: %s has signed off (%s)
nn: %s har logga av (%s)

en: %s has signed off.
nn: %s har logga av.

en: %s has signed on (%s)
nn: %s har logga på (%s)

en: %s has signed on.
nn: %s har logga på.

en: %s has started typing to you (%s)
nn: %s har begynt å skriva til deg (%s)

en: %s has stopped typing to you (%s)
nn: %s har stoppa med å skriva til deg (%s)

en: %s is a messaging client based on libpurple which is capable of connecting to multiple messaging services at once.  %s is written in C using GTK+.  %s is released, and may be modified and redistributed,  under the terms of the GPL version 2 (or later).  A copy of the GPL is distributed with %s.  %s is copyrighted by its contributors, a list of whom is also distributed with %s.  There is no warranty for %s.<BR><BR>
nn: %s er ein meldingsklient basert på libpurple. Han er i stand til å kopla seg opp mot fleire meldingstenester samstundes. %s er skriven i C ved å nytta GTK+. %s er gjeven ut og kan endrast og vidareformidlast i samsvar med vilkåra i GPL (utgåve 2 eller seinare). Ein kopi av GPL-avtalen kjem saman med %s. Opphavsretten til %s ligg hos bidragsytarane. %s har ei fullstendig liste over desse. %s kjem utan noka som helst form for garanti.<BR><BR>

en: %s is no longer away.
nn: %s er ikkje vekke lenger.

en: %s is no longer idle.
nn: %s er ikkje uverksam lenger.

en: %s is not a regular file. Cowardly refusing to overwrite it.
nn: %s er ikkje ei vanleg fil. Nektar å skriva over ho.

en: %s is not a valid color. See '/help msgcolor' for valid colors.
nn: %s er ikkje ein gyldig farge. Sjå '/help msgcolor' for gyldige fargar.

en: %s is not a valid filename.
nn: %s er ikkje eit lovleg filnamn.

en: %s is not a valid message class. See '/help msgcolor' for valid message classes.
nn: %s er ikkje ein gyldig meldingsklasse. Sjå '/help msgcolor' for gyldige meldingsklassar.

en: %s is not a valid room handle
nn: %s er ikkje ein gyldig romreferanse

en: %s is not a valid room name
nn: %s er ikkje eit gyldig romnamn

en: %s is not a valid server name
nn: %s er ikkje eit gyldig tenarnamn

en: %s is now known as %s
nn: %s er no kjend som %s

en: %s is now known as %s.
nn: %s er no kjend som %s.

en: %s is offering to send file %s
nn: %s tilbyr seg å senda fila %s

en: %s is trying to start an unsupported media session type with you.
nn: %s prøver å starta ein mediaøkttype som ikkje er støtta.

en: %s just signed off
nn: %s har nettopp logga av

en: %s just signed on
nn: %s har nettopp logga på

en: %s left the room (%s).
nn: %s har gått ut av rommet (%s).

en: %s left the room.
nn: %s har gått ut av rommet.

en: %s may require plaintext authentication over an unencrypted connection.  Allow this and continue authentication?
nn: %s krev kanskje autentisering i klartekst over eit ukryptert samband. Vil du tillata dette og halda fram med autentiseringa?

en: %s requires %s, but it failed to unload.
nn: %s krev %s, men det kunne ikkja lastast ut.

en: %s requires plaintext authentication over an unencrypted connection.  Allow this and continue authentication?
nn: %s krev autentisering i klartekst over eit ukryptert samband. Vil du tillata dette og halda fram med autentiseringa?

en: %s said your nick in %s
nn: %s sa kallenamnet ditt i %s

en: %s sent a message in %s
nn: %s sende ei melding i %s

en: %s sent message to whiteboard on %s channel. Would you like to open the whiteboard?
nn: %s sende ei melding til tavla i kanalen %s. Vil du opna tavla?

en: %s sent message to whiteboard. Would you like to open the whiteboard?
nn: %s sende ei melding til tavla. Vil du opna ho?

en: %s sent you a message
nn: %s sende deg ei melding

en: %s wants to send you %s (%s)
nn: %s ønskjer å senda deg %s (%s)

en: %s wants to send you a file
nn: %s ønskjer å senda deg ei fil

en: %s will no longer be able to see your status updates.  Do you want to continue?
nn: %s vil ikkje lenger kunna sjå statusoppdateringane dine. Vil du halda fram?

en: %s wishes to start a video session with you.
nn: %s ønskjer å starta ei biletøkt med deg.

en: %s wishes to start an audio session with you.
nn: %s ønskjer å starta ei lydøkt med deg.

en: %s wishes to start an audio/video session with you.
nn: %s ønskjer å starta ei lyd-/biletøkt med deg.

en: %s%s%s%s has made %s his or her buddy%s%s
nn: %s%s%s%s har gjort %s til sin venn%s%s

en: %s%s%s%s wants to add %s to his or her buddy list%s%s
nn: %s%s%s%s ønskjer å leggja %s til vennelista si %s%s

en: %s%s%s%s wants to add you (%s) to his or her buddy list%s%s
nn: %s%s%s%s ønskjer å leggja deg (%s) til i vennelista si %s%s

en: %s, %d hour | %s, %d hours
nn[0]: %s, %d time
nn[1]: %s, %d timar

en: %s, %d minute | %s, %d minutes
nn[0]: %s, %d minute
nn[1]: %s, %d minutt

en: %s. Try `%s -h' for more information.
nn: %s. Fleire opplysningar får du ved å prøva `%s -h'.

en: (Code %s)
nn: (Kode %s)

en: (Custom)
nn: (tilpassa)

en: (DOES NOT MATCH)
nn: (SAMSVARER IKKJE)

en: (Optional) A_lias:
nn: Kalle_namn (valfritt):

en: (Optional) _Invite message:
nn: (Valfri) _invitasjonsmelding:

en: (Re-)Request authorization
nn: Send godkjenningsførespurnaden (ein gong til)

en: (There was an error converting this message.	 Check the 'Encoding' option in the Account Editor)
nn: (Ein feil oppstod under konverteringa av denne meldinga.	 Kontroller 'Teiknkoding'-valet i kontobehandlararen)

en: (You probably forgot to 'make install'.)
nn: (Du har truleg gløymt å kjøra 'make install')

en: (default)
nn: (standard)

en: (no topic set)
nn: (emne er ikkje vald)

en: (none)
nn: (ingen)

en: (self-signed)
nn: (sjølvsignert)

en: +++ %s became idle
nn: +++ %s blei uverksam

en: +++ %s became unidle
nn: +++ %s blei verksam igjen

en: +++ %s signed off
nn: +++ %s logga av

en: +++ %s signed on
nn: +++ %s logga på

en: /Accounts
nn: /Kontoar

en: /Accounts/Manage Accounts
nn: /Kontoar/Kontobehandling

en: /Buddies/Add Buddy...
nn: /Venner/Legg til venn …

en: /Buddies/Add C_hat...
nn: /Venner/Legg til _praterom …

en: /Buddies/Add Chat...
nn: /Venner/Legg til praterom …

en: /Buddies/Add Group...
nn: /Venner/Legg til gruppe …

en: /Buddies/Add _Group...
nn: /Venner/Legg til _gruppe …

en: /Buddies/Get User Info...
nn: /Venner/Hent brukarinformasjon …

en: /Buddies/Get User _Info...
nn: /Venner/Hent brukar_info …

en: /Buddies/Join a Chat...
nn: /Venner/Bli med i eit praterom …

en: /Buddies/Join a _Chat...
nn: /Venner/Gå inn i eit prater_om …

en: /Buddies/New Instant Message...
nn: /Venner/Ny lynmelding …

en: /Buddies/New Instant _Message...
nn: /Venner/_Ny lynmelding …

en: /Buddies/Sh_ow
nn: /Venner/Vi_s

en: /Buddies/Show/Buddy Details
nn: /Venner/Vis/Vennedetaljar

en: /Buddies/Show/Buddy _Details
nn: /Venner/Vis/Venne_detaljar

en: /Buddies/Show/Empty Groups
nn: /Venner/Vis/Tomme grupper

en: /Buddies/Show/Idle Times
nn: /Venner/Vis/Uverksam tid

en: /Buddies/Show/Idle _Times
nn: /Venner/Vis/Fr_åkoplingstid

en: /Buddies/Show/Offline Buddies
nn: /Venner/Vis/Fråkopla venner

en: /Buddies/Show/Protocol Icons
nn: /Venner/Vis/Protokollikon

en: /Buddies/Show/_Empty Groups
nn: /Venner/Vis/_Tomme grupper

en: /Buddies/Show/_Offline Buddies
nn: /Venner/Vis/_Fråkopla venner

en: /Buddies/Show/_Protocol Icons
nn: /Venner/Vis/_Protokollikon

en: /Buddies/Sort Buddies
nn: /Venner/Sorter venner

en: /Buddies/View User _Log...
nn: /Venner/Vis brukar_logg …

en: /Buddies/_Add Buddy...
nn: /Venner/Legg til _venn …

en: /Buddies/_Quit
nn: /Venner/Avsl_utt

en: /Buddies/_Sort Buddies
nn: /Venner/Sort_er vennene

en: /Conversation
nn: /Samtale

en: /Conversation/Add Buddy Pounce...
nn: /Samtale/Legg til venneovervaking …

en: /Conversation/Add Buddy _Pounce...
nn: /Samtale/Legg til _venneovervaking …

en: /Conversation/Add...
nn: /Samtale/Legg til …

en: /Conversation/Al_ias...
nn: /Samtale/_Kallenamn …

en: /Conversation/Alias...
nn: /Samtale/Kallenamn …

en: /Conversation/Block...
nn: /Samtale/Blokker …

en: /Conversation/Clea_r Scrollback
nn: /Samtale/T_øm historikken

en: /Conversation/Get Attention
nn: /Samtale/Få merksemd

en: /Conversation/Get Info
nn: /Samtale/Hent info

en: /Conversation/Get _Attention
nn: /Samtale/F_å merksemd

en: /Conversation/In_vite...
nn: /Samtale/_Inviter …

en: /Conversation/Insert Imag_e...
nn: /Samtale/Set inn b_ilete …

en: /Conversation/Insert Image...
nn: /Samtale/Set inn _bilete …

en: /Conversation/Insert Lin_k...
nn: /Samtale/Set inn _lenkje …

en: /Conversation/Insert Link...
nn: /Samtale/Set inn lenkje …

en: /Conversation/Invite...
nn: /Samtale/Inviter …

en: /Conversation/Join a _Chat...
nn: /Samtale/Bli med  i eit _praterom …

en: /Conversation/M_edia
nn: /Samtale/Me_dia

en: /Conversation/M_ore
nn: /Samtale/_Meir

en: /Conversation/Media/Audio Call
nn: /Samtale/Media/Lydsamtale

en: /Conversation/Media/Audio\/Video Call
nn: /Samtale/Media/Lyd\/Biletsamtale

en: /Conversation/Media/Audio\/Video _Call
nn: /Samtale/Media/Lyd-\/bilets_amtale

en: /Conversation/Media/Video Call
nn: /Samtale/Media/Biletsamtale

en: /Conversation/Media/_Audio Call
nn: /Samtale/Media/_Lydsamtale

en: /Conversation/Media/_Video Call
nn: /Samtale/Media/_Biletsamtale

en: /Conversation/More
nn: /Samtale/Meir

en: /Conversation/New Instant _Message...
nn: /Samtale/_Ny lynmelding …

en: /Conversation/Remove...
nn: /Samtale/Fjern …

en: /Conversation/Se_nd File...
nn: /Samtale/S_end fil …

en: /Conversation/Send File...
nn: /Samtale/Send fil …

en: /Conversation/Unblock...
nn: /Samtale/Avblokker …

en: /Conversation/View Log
nn: /Samtale/Vis logg

en: /Conversation/View _Log
nn: /Samtale/Vis l_ogg

en: /Conversation/_Add...
nn: /Samtale/Legg _til …

en: /Conversation/_Block...
nn: /Samtale/_Blokker …

en: /Conversation/_Close
nn: /Samtale/L_ukk

en: /Conversation/_Find...
nn: /Samtale/_Finn …

en: /Conversation/_Get Info
nn: /Samtale/Hent opplysninga_r

en: /Conversation/_Remove...
nn: /Samtale/F_jern …

en: /Conversation/_Save As...
nn: /Samtale/Lagra _som …

en: /Conversation/_Unblock...
nn: /Samtale/_Avblokker …

en: /Help/De_veloper Information
nn: /Hjelp/Ut_viklaropplysningar

en: /Help/Online _Help
nn: /Hjelp/_Hjelp på nettet

en: /Help/_About
nn: /Hjelp/_Om

en: /Help/_Build Information
nn: /Hjelp/_Utgåveopplysningar

en: /Help/_Debug Window
nn: /Hjelp/_Feilsøkingsvindauge

en: /Help/_Plugin Information
nn: /Hjelp/_Programtilleggsopplysningar

en: /Help/_Translator Information
nn: /Hjelp/Om_setjaropplysningar

en: /Options
nn: /Val

en: /Options/Enable Logging
nn: /Val/Slå på logging

en: /Options/Enable Sounds
nn: /Vis/Slå på lyd

en: /Options/Enable _Logging
nn: /Val/Bruk l_ogging

en: /Options/Enable _Sounds
nn: /Val/Bruk _lydar

en: /Options/Show Formatting Toolbars
nn: /Val/Vis formateringsverktøya

en: /Options/Show Formatting _Toolbars
nn: /Val/Vis formateringsverktøy_linjene

en: /Options/Show Ti_mestamps
nn: /Val/Vis _tidsstempel

en: /Options/Show Timestamps
nn: /Val/Vis tidsstempel

en: /Tools
nn: /V_erktøy

en: /Tools/Buddy _Pounces
nn: /Verktøy/Venne_overvaking

en: /Tools/Custom Smile_ys
nn: /Verktøy/_Tilpassa smilefjes

en: /Tools/Mute Sounds
nn: /Verktøy/Demp lydar

en: /Tools/Mute _Sounds
nn: /Verktøy/_Demp lydar

en: /Tools/Plu_gins
nn: /Verktøy/Progra_mtillegg

en: /Tools/Pr_eferences
nn: /Verktøy/_Innstillingar

en: /Tools/Pr_ivacy
nn: /Verktøy/_Personvern

en: /Tools/Privacy
nn: /Verktøy/Personvern

en: /Tools/R_oom List
nn: /Verktøy/_Romliste

en: /Tools/Room List
nn: /Verktøy/Romliste

en: /Tools/Set _Mood
nn: /Verktøy/_Bestem sinnstilstand

en: /Tools/System _Log
nn: /Verktøy/System_logg

en: /Tools/_Certificates
nn: /Verktøy/_Sertifikat

en: /Tools/_File Transfers
nn: /Verktøy/_Filoverføringar

en: /_Accounts
nn: /_Kontoar

en: /_Buddies
nn: /_Venner

en: /_Conversation
nn: /_Samtale

en: /_Help
nn: /_Hjelp

en: /_Options
nn: /_Val

en: /_Tools
nn: /V_erktøy

en: 0 people in room
nn: 0 personar i rommet

en: 12 hour time format
nn: 12-timars tidsformat

en: 24 hour time format
nn: 24-timars tidsformat

en: <AUTO-REPLY>
nn: <AUTO-SVAR>

en: <I>%s</I> removed all <I>%s's</I> modes
nn: <I>%s</I> fjerna alle tilstandane til <I>%s</I>

en: <I>%s</I> removed all channel <I>%s</I> modes
nn: <I>%s</I> fjerna alle tilstandane til kanalen <I>%s</I>

en: <I>%s</I> set <I>%s's</I> modes to: %s
nn: <I>%s</I> sette <I>%s</I> sine tilstandar til: %s

en: <I>%s</I> set channel <I>%s</I> modes to: %s
nn: <I>%s</I> sette kanalen <I>%s</I> sin tilstand til: %s

en: <PurpleMain>/Accounts/
nn: <PurpleMain>/Kontoar/

en: <PurpleMain>/Accounts/Enable Account
nn: <PurpleMain>/Kontoar/Ta i bruk konto

en: <a href="viewinfo">%s</a>%s%s%s wants to add you (%s) to his or her buddy list%s%s
nn: <a href="viewinfo">%s</a>%s%s%s ønskjer å leggja deg (%s) til hans/hennar venneliste%s%s

en: <b>%d new email.</b> | <b>%d new emails.</b>
nn[0]: <b>%d ny e-postmelding.</b>
nn[1]: <b>%d nye e-postmeldingar.</b>

en: <b><font color="red">The logger has no read function</font></b>
nn: <b><font color="red">Loggaren har ingen lesefunksjon</font></b>

en: <b>Account:</b> %s
nn: <b>Konto:</b> %s

en: <b>Browser configuration program was not found.</b>
nn: <b>Fann ikkje innstillingsprogrammet til nettlesaren.</b>

en: <b>Channel Name:</b> %s
nn: <b>Kanalnamn:</b> %s

en: <b>Conversation with %s on %s:</b><br>
nn: <b>Samtale med %s på %s:</b><br>

en: <b>Defining adjective:</b>
nn: <b>Definerer adjektiv:</b>

en: <b>File:</b> %s
    <b>File size:</b> %s
    <b>Image size:</b> %dx%d
nn: <b>Fil:</b> %s
    <b>Filstorleik:</b> %s
    <b>Biletstorleik:</b> %dx%d

en: <b>Filename:</b>
nn: <b>Filnamn:</b>

en: <b>Group Title:</b> %s<br>
nn: <b>Gruppetittel</b> %s<br>

en: <b>Notes Group ID:</b> %s<br>
nn: <b>Notes gruppe-ID:</b> %s<br>

en: <b>Password:</b>
nn: <b>Passord:</b>

en: <b>Plugin Details</b>
nn: <b>Programtilleggsdetaljar</b>

en: <b>Proxy configuration program was not found.</b>
nn: <b>Fann ikkje innstillingsprogrammet til mellomlageret.</b>

en: <b>Receiving As:</b>
nn: <b>Tek i mot som:</b>

en: <b>Receiving From:</b>
nn: <b>Tek i mot frå:</b>

en: <b>Sending As:</b>
nn: <b>Sender som:</b>

en: <b>Sending To:</b>
nn: <b>Sender til:</b>

en: <b>Username:</b>
nn: <b>Brukarnamn:</b>

en: <b>Web site:</b>
nn: <b>Nettstad:</b>

en: <b>Written by:</b>
nn: <b>Skriven av:</b>

en: <b>_Bold</b>
nn: <b>_Feit</b>

en: <br><b>Channel Cipher:</b> %s
nn: <br><b>Kanalkryptering:</b> %s

en: <br><b>Channel Founder:</b> %s
nn: <br><b>Kanalstiftar:</b> %s

en: <br><b>Channel HMAC:</b> %s
nn: <br><b>Kanal-HMAC:</b> %s

en: <br><b>Channel Modes:</b>
nn: <br><b>Kanaltilstandar:</b>

en: <br><b>Channel Topic:</b><br>%s
nn: <br><b>Kanalemne:</b><br>%s

en: <br><b>Founder Key Babbleprint:</b><br>%s
nn: <br><b>Stiftaren sitt nøkkelskribleriavtrykk:</b><br>%s

en: <br><b>Founder Key Fingerprint:</b><br>%s
nn: <br><b>Stiftaren sitt nøkkelfingeravtrykk:</b><br>%s

en: <br><b>User Count:</b> %d
nn: <br><b>Tal brukarar:</b> %d

en: <br>At %s since %s
nn: <br>På %s sidan %s

en: <font color="red"><b>Could not read file: %s</b></font>
nn: <font color="red"><b>Klarte ikkje å lesa fila: %s</b></font>

en: <font color="red"><b>Unable to find log path!</b></font>
nn: <font color="red"><b>Klarte ikkje å finna loggfilbana.</b></font>

en: <font color='#777777'>Logged out.</font>
nn: <font color='#777777'>Utlogga</font>

en: <font color='#777777'>Not connected to XMPP</font>
nn: <font color='#777777'>Ikkje tilkopla XMPP</font>

en: <h1>Conversation with %s</h1>
nn: <h1>Samtale med %s</h1>

en: <i>_Italic</i>
nn: <i>_Kursiv</i>

en: <span foreground="red" weight="bold">Error: %s
    Check the plugin website for an update.</span>
nn: <span foreground="red" weight="bold">Feil: %s
    Sjå på nettsida til programtillegga om det finst oppdateringar.</span>

en: <span size='larger' weight='bold'>Conversation in %s on %s</span>
nn: <span size='larger' weight='bold'>Samtale i %s på %s</span>

en: <span size='larger' weight='bold'>Conversation with %s on %s</span>
nn: <span size='larger' weight='bold'>Samtale med %s på %s</span>

en: <span size='larger' weight='bold'>Error saving image</span>
    
    %s
nn: <span size='larger' weight='bold'>Klarte ikkje å lagra biletet</span>
    
    %s

en: <span size='larger' weight='bold'>Unrecognized file type</span>
    
    Defaulting to PNG.
nn: <span size='larger' weight='bold'>Ukjend filtype</span>
    
    Nyttar standardtypen PNG.

en: <span size='larger' weight='bold'>Welcome to %s!</span>
    
    You have no IM accounts configured. To start connecting with %s press the <b>Add...</b> button below and configure your first account. If you want %s to connect to multiple IM accounts, press <b>Add...</b> again to configure them all.
    
    You can come back to this window to add, edit, or remove accounts from <b>Accounts->Manage Accounts</b> in the Buddy List window
nn: <span size='larger' weight='bold'>Velkomen til %s!</span>
    
    Du har ingen lynmeldingskontoar. For å kopla deg til %s, trykkjer du på <b>Legg til …</b>-knappen nedanfor og lagrar innstillingane for den første kontoen din. Om du ønskjer at %s skal kopla seg mot fleire lynmeldingskontoar, trykkjer du på <b>Legg til…</b> igjen for å endra innstillingane for alle.
    
    Du kan koma attende til dette vindauget for å leggja til, endra eller fjerna kontoar frå <b>Kontoar->Kontobehandling</b> i vennelistevindauget

en: <span size='larger'>_Larger</span>
nn: <span size='larger'>_Større</span>

en: <span size='smaller'>_Smaller</span>
nn: <span size='smaller'>_Mindre</span>

en: <span strikethrough='true'>Strikethrough</span>
nn: <span strikethrough='true'>Gjennomstreking</span>

en: <span style="italic">Example: stunserver.org</span>
nn: <span style="italic">Døme: stunserver.org</span>

en: <span weight="bold" size="larger">You have mail!</span>
nn: <span weight="bold" size="larger">Du har fått e-postmeldingar</span>

en: <span weight="bold" size="larger">You have pounced!</span>
nn: <span weight="bold" size="larger">Du har slått til!</span>

en: <span weight='bold' size='larger'>Welcome to %s!</span>
    
    You have no accounts enabled. Enable your IM accounts from the <b>Accounts</b> window at <b>Accounts->Manage Accounts</b>. Once you enable accounts, you'll be able to sign on, set your status, and talk to your friends.
nn: <span weight='bold' size='larger'>Velkomen til %s.</span>
    
    Ingen av kontoane dine er i bruk. Ta lynmeldingskontoane dine i bruk frå <b>konto</b>-vindauget: <b>Kontoar->Behandla</b>. Når kontoane er tekne i bruk, vil du vera i stand til å logga på, velja tilstand, og tala med vennene dine.

en: <u>_Underline</u>
nn: <u>_Understrek</u>

en: A Sametime administrator has issued the following announcement on server %s
nn: Ein Sametime-administrator har sendt ut denne meldinga på tenaren %s

en: A custom smiley for '%s' already exists.  Please use a different shortcut.
nn: Det finst allereie eit tilpassa smilefjes til '%s'. Vel ein annan snarveg.

en: A custom smiley in the message is too large to send.
nn: Eit tilpassa smilefjes i meldinga er for stor til å kunna sendast.

en: A file is available for download from:
    Remote host: %s
    Remote port: %d
nn: Ei fil er tilgjengeleg for nedlasting frå:
    Vert: %s
    Port: %d

en: A folder with that name already exists
nn: Det finst allereie ei mappe med det namnet

en: A group named '%s' already exists in your buddy list.
nn: Ei gruppe med namnet '%s' finst allereie i vennelista di.

en: A horizontal scrolling version of the buddy list.
nn: Ei rullande, vassrett utgåve av vennelista.

en: A multi-platform GUI toolkit, used by Pidgin
nn: Ei fleirplattform verktøysamling for grafiske brukargrensesnitt, nytta av Pidgin

en: A music messaging session has been requested. Please click the MM icon to accept.
nn: Det er blitt bede om ei musikkmeldingsøkt. Klikk på MM-ikonet for å godta dette.

en: A non-recoverable Farsight2 error has occurred.
nn: Det oppstod ein uoppretteleg Farsight2-feil.

en: A non-recoverable Farstream error has occurred.
nn: Det oppstod ein uoppretteleg Farstream-feil.

en: A server is required to connect this account
nn: Kan ikkje kopla til denne kontoen utan ein tenar

en: ABI version mismatch %d.%d.x (need %d.%d.x)
nn: Samsvarsfeil i ABI-utgåve %d.%d.x (treng %d.%d.x)

en: AIM Account
nn: AIM-konto

en: A_ccount
nn: _Konto

en: A_lias:
nn: Kall_enamn:

en: Aborting DNS lookup in Tor Proxy mode.
nn: Avbryt namnetenaroppslag i Tor mellomtenarmodus.

en: About %s
nn: Om %s

en: Accept
nn: Godta

en: Accept certificate for %s?
nn: Godtek du sertifikatet til %s?

en: Accept chat invitation?
nn: Tek du i mot invitasjonen?

en: Accept file transfer request from %s?
nn: Godtek du overføringsførespurnaden frå %s?

en: Access denied: HTTP proxy server forbids port %d tunneling
nn: Tilgang avvist: HTTP-mellomtenaren tillèt ikkje tunnel over port %d

en: Account
nn: Konto

en: Account does not support PEP, can't set mood
nn: Kontoen støttar ikkje PEP, klarer ikkje å lagra sinnsstemninga

en: Account has been disabled
nn: Kontoen er ikkje i bruk

en: Account successfully unregistered
nn: Vellykka kontoregistrering

en: Account type:
nn: Kontotype:

en: Account was not added
nn: Kontoen blei ikkje lagt til

en: Account was not modified
nn: Kontoen blei ikkje endra

en: Account:
nn: Konto:

en: Account:
nn: Konto:

en: Account: %s (%s)
nn: Konto: %s (%s)

en: Accounts
nn: Kontoar

en: Action
nn: Handling

en: Action Message Name Color
nn: Handlingsmelding

en: Action Message Name Color for Whispered Message
nn: Handlingsmeldingsfarge for kviskra melding

en: Actions
nn: Handlingar

en: Ad-Hoc Command Failed
nn: Ad hoc-kommandoen feila

en: Ad_vanced
nn: _Avansert

en: Add
nn: Legg til

en: Add / Remove
nn: Legg til / fjern

en: Add Account
nn: Legg til konto

en: Add Buddy
nn: Legg til venn

en: Add Buddy Pounce
nn: Legg til venneovervaking

en: Add Buddy Pounce...
nn: Legg til venneovervaking …

en: Add Buddy _Pounce...
nn: Legg til _venneovervaking …

en: Add C_hat...
nn: Legg til prate_rom …

en: Add Channel Private Group
nn: Legg til privat kanalgruppe

en: Add Channel Public Key
nn: Legg til kanalen sin offentlege nøkkel

en: Add Chat
nn: Legg til praterom

en: Add Group
nn: Legg til gruppe

en: Add Notes Address Book Group...
nn: Legg til Notes adressebokgruppe …

en: Add Private Group
nn: Legg til privat gruppe

en: Add Smiley
nn: Legg til smilefjes

en: Add _Buddy...
nn: Legg til _venn …

en: Add a buddy.
nn: Legg til venn.

en: Add a new text replacement
nn: Legg til ei ny teksterstatning

en: Add buddy to _group:
nn: Legg vennen til i _gruppa:

en: Add buddy to your list?
nn: Leggja til venn i lista?

en: Add in group
nn: Legg til i gruppe

en: Add new line in Chats
nn: Legg til ny linje i samtalar

en: Add new line in IMs
nn: Legg til ny linje i lynmeldinga

en: Add to Address Book
nn: Legg til i adresseboka

en: Add to Buddy List
nn: Legg til vennelista

en: Add to chat
nn: Legg til praterom

en: Add to chat...
nn: Legg til praterom …

en: Address
nn: Adresse

en: Address already in use.
nn: Adressa er allereie i bruk.

en: Adds a Send button to the entry area of the conversation window. Intended for use when no physical keyboard is present.
nn: Legg til ein sendeknapp på inntastingsområdet i samtalevindauget. Tenkt for dei tilfella der ein ikkje har eit fysisk tastatur.

en: Adds a small box to the buddy list that shows if you have new mail.
nn: Vis e-postmeldingsboks i vennelista.

en: Adds the option to store notes for buddies on your buddy list.
nn: Legg til høve til å lagra notat for dei på vennelista.

en: Affiliations:
nn: Tilknytingar:

en: Afraid
nn: Redd

en: Albanian
nn: Albansk

en: Algorithm: 	%s
nn: Algoritme: 	%s

en: Alias
nn: Kallenamn

en: Alias (optional)
nn: Kallenamn (valfritt)

en: Alias Buddy
nn: Vennekallenamn

en: Alias Chat
nn: Kallenamn praterom

en: Alias Contact
nn: Kontaktkallenamn

en: Alias:
nn: Kallenamn:

en: All
nn: Alt

en: All Conversations
nn: Alle samtalar

en: All items below are optional. Enter only the information with which you feel comfortable.
nn: Alle punkta under er valfrie. Skriv berre opplysningar som du ønskjer å dela med andre.

en: All people
nn: Alle

en: Allow %s to contact you?
nn: Gjev du %s løyve til å kontakta deg?

en: Allow Buzz
nn: Tillat alarm

en: Allow all users to contact me
nn: Tillat alle å kontakta meg

en: Allow multiple instances
nn: Tillat fleire samstundes instansar

en: Allow only the users below
nn: Tillat berre brukarane nedanfor

en: Allow only the users on my buddy list
nn: Tillat berre brukarane i kontaktlista mi

en: Allow plaintext SASL auth over unencrypted connection
nn: Tillat reintekst SASL-autentisering over ukryptert samband

en: Allow plaintext auth over unencrypted streams
nn: Tillat autentisering i klartekst over ukrypterte samband

en: Allows browsing and registering services.
nn: Tillat tenesteblaing og -registrering.

en: Allows control by entering commands in a file.
nn: Tillèt kontroll gjennom å skriva kommandoar i ei fil.

en: Allows for changing the point values of idle/away/offline states for buddies in contact priority computations.
nn: Lèt deg endra verdiane til vennestatusen (uverksam/vekke/fråkopla) i utrekninga av kontaktprioritering.

en: Allows for controlling the values associated with different buddy states.
nn: Lèt deg kontrollera verdiane for dei ulike tilstandane vennene kan vera i.

en: Allows support for mouse gestures in conversation windows. Drag the middle mouse button to perform certain actions:
     • Drag down and then to the right to close a conversation.
     • Drag up and then to the left to switch to the previous conversation.
     • Drag up and then to the right to switch to the next conversation.
nn: Gjev støtte til muserørsler i samtalevindauge. Dra midtknappen på musa for å utføra enkelte handlingar:
     • dra ned og til høgre: lèt deg lukka ein samtale.
     • dra opp og til venstre: byter til førre samtale.
     • dra opp og til høgre: byter til neste samtale.

en: Allows you to enforce on a per-account basis that passwords not being saved are only used in a single successful connection.
    Note: The account password must not be saved for this to work.
nn: Tillèt deg å krevja på kontonivå at passord som ikkje blir lagra, berre kan nyttast éin gong. 
    Merk: kontopassordet må ikkje vera lagra for at dette skal verka.

en: Allows you to hand-configure how long you've been idle
nn: Lèt deg manuelt endra kor lenge du har vore uverksam

en: Alphabetically
nn: Alfabetisk

en: Already Registered
nn: Allereie registrert

en: Always
nn: Alltid

en: Always on top
nn: Alltid øvst

en: Amazed
nn: Forbløffa

en: Amharic
nn: Amharisk

en: Amorous
nn: Amorøs

en: An account already exists with the specified criteria.
nn: Det finst allereie ein konto med dei kriteria.

en: An ambiguous user ID was entered
nn: Brukar-ID-en var ikkje eintydig

en: An email address was not found for this buddy.
nn: Fann inga e-postadresse for denne vennen.

en: An error occurred while opening the file.
nn: Fekk ikkje opna fila grunna feil.

en: An error occurred while updating the directory
nn: Det oppstod ein feil under oppdateringa av katalogen

en: An error was encountered reading your %s.  The file has not been loaded, and the old file has been renamed to %s~.
nn: Ein feil oppstod under lesinga av %s di. Fila er ikkje blitt lasta og den gamle fila har fått det nye namnet %s~.

en: An example plugin that does stuff - see the description.
nn: Eit programtilleggsdøme som gjer saker og ting - les skildringa.

en: An instance of Pidgin is currently running.  Please exit Pidgin and try again.
nn: Pidgin kjører allereie. Avslutt Pidgin og prøv på nytt.

en: An unknown certificate error occurred.
nn: Det oppstod ein ukjent sertifikatfeil.

en: Angry
nn: Sint

en: Animate
nn: Animer

en: Announcement from %s
nn: Melding frå %s

en: Annoyed
nn: Irritert

en: Anxious
nn: Ivrig

en: Anyone
nn: Kven som helst

en: Apply
nn: Bruk

en: Apply hiding rules to buddies
nn: Bruk skjulereglar på vennene

en: Apply in Chats
nn: Bruk i praterom

en: Apply in IMs
nn: Bruk i lynmeldingar

en: Arabic
nn: Arabisk

en: Are you sure you want to block %s?
nn: Er du sikker på at du vil blokkera %s?

en: Are you sure you want to delete "%s"
nn: Er du sikker på at du vil sletta "%s"?

en: Are you sure you want to delete %s?
nn: Er du sikker på at du vil sletta %s?

en: Are you sure you want to delete the pounce on %s for %s?
nn: Vil du verkeleg sletta overvakinga i %s av %s?

en: Are you sure you want to delete the selected saved statuses?
nn: Vil du verkeleg sletta dei valde lagra tilstandane?

en: Are you sure you want to permanently delete the log of the conversation in %s which started at %s?
nn: Er du sikker på at du vil permanent sletta loggen over pratinga i %s som starta %s?

en: Are you sure you want to permanently delete the log of the conversation with %s which started at %s?
nn: Er du sikker på at du vil permanent sletta loggen over praten med %s som starta %s?

en: Are you sure you want to permanently delete the system log which started at %s?
nn: Er du sikker på at du for alltid vil sletta systemloggen som starta på %s?

en: Are you sure you want to remove %s?
nn: Er du sikker på at du ønskjer å sletta %s?

en: Are you sure you wish to allow %s to contact you?
nn: Er du sikker på at du ønskjer å gje %s løyve til å kontakta deg?

en: Argentine Spanish
nn: Argentinsk spansk

en: Armenian
nn: Armensk

en: Aroused
nn: Oppglødd

en: Ashamed
nn: Skamfull

en: Ask
nn: Spør

en: Assamese
nn: Assamesisk

en: Asturian
nn: Asturiansk

en: Attempt to subscribe to %s,%s,%s failed
nn: Klarte ikkje å abonnera på %s,%s,%s

en: Attention received
nn: Motteke merksemd

en: Audio
nn: Lyd

en: Audio/_Video Call
nn: Lyd-/_biletsamtale

en: Australian English
nn: Australsk-engelsk

en: Auth Domain
nn: Autentiseringsdomene

en: Auth User
nn: Autentiser brukar

en: Authenticate with SASL
nn: Autentiser med SASL

en: Authenticating
nn: Autentiserer

en: Authenticating connection
nn: Godkjenner sambandet

en: Authenticating...
nn: Autentiserer …

en: Authentication Failure
nn: Autentiseringssvikt

en: Authentication failed
nn: Autentiseringa feila

en: Author
nn: Forfattar

en: Authorization Aborted
nn: Godkjenninga blei avbroten

en: Authorization dialog
nn: Godkjenningsvindauge

en: Authorization mechanism too weak
nn: Godkjenningsmekanismen er for svak

en: Authorize
nn: Godkjenn

en: Authorize buddy?
nn: Godkjenna venn?

en: Auto Accept
nn: Automatisk godta

en: Auto Reject
nn: Automatisk avvis

en: Auto-Join
nn: Bli med auto_matisk

en: Auto-accept file transfer requests from selected users.
nn: Godta automatisk filoverføringsførespurnader frå utvalde brukarar.

en: Auto-detect incoming UTF-8
nn: Automatisk oppdaging av innkomande UTF-8

en: Auto-join
nn: Automatisk innmelding

en: Auto-response sent:
nn: Automatisk svar sendt:

en: Autoaccept
nn: Godta automatisk

en: Autoaccept File Transfers...
nn: Godta automatisk filoverføringar …

en: Autoaccept complete
nn: Automatisk godtaking er ferdig

en: Autoaccepted file transfer of "%s" from "%s" completed.
nn: Automatisk godkjend filoverføring av "%s" frå "%s" er ferdig.

en: Automatic
nn: Automatisk

en: Automatically _join when account connects
nn: Vert automatisk _med når kontoane koplar seg saman

en: Automatically open whiteboard
nn: Opna tavla automatisk

en: Available
nn: Tilgjengeleg

en: Available Conferences
nn: Tilgjengelege konferansar

en: Away
nn: Vekke

en: Away Text
nn: Vekke-tekst

en: Awesome
nn: Storarta

en: BOSH URL
nn: BOSH-adresse

en: Bac_kground color
nn: _Bakgrunnsfarge

en: Background Color
nn: Bakgrunnsfarge

en: Bad Format
nn: Feil format

en: Bad Namespace Prefix
nn: Feil namneromsprefiks

en: Bad Request
nn: Ugyldig førespurnad

en: Bad mode
nn: Ugyldig tilstand

en: Ban List
nn: Utestengingsliste

en: Ban on %s
nn: Utestengt frå %s

en: Ban on %s by %s, set %s ago
nn: %s er utestengt av %s, utført for %s sidan

en: Banned
nn: Utestengt

en: Based on keyboard or mouse use
nn: Basert på tastatur- eller musebruk

en: Based on keyboard use
nn: Basert på tastaturbruk

en: Basque
nn: Baskisk

en: Became idle
nn: Blei uverksam

en: Becomes _idle
nn: Blir _uverksam

en: Becomes idle
nn: Blir uverksam

en: Beep too!
nn: Gje ein lyd òg!

en: Belarusian Latin
nn: Kviterussisk latinsk

en: Bengali-India
nn: Bengali (India)

en: Birth Day
nn: Fødselsdag

en: Birth Year
nn: Fødselsår

en: Birthday
nn: Fødselsdag

en: Block
nn: Blokker

en: Block %s?
nn: Blokkera %s?

en: Block IMs without Key Exchange
nn: Blokker lynmeldingar utan nøkkelutveksling

en: Block User
nn: Blokker brukar

en: Block all users
nn: Blokker alle brukarar

en: Block messages to whiteboard
nn: Blokker meldinga til tavle

en: Block only the users below
nn: Blokker berre brukarane nedanfor

en: Block/Unblock
nn: Blokker/avblokker

en: Block/Unblock...
nn: Blokker/avblokker …

en: Blocked
nn: Blokkert

en: Bokmål Norwegian
nn: Norsk (bokmål)

en: Bold
nn: Feit

en: Bonjour Protocol Plugin
nn: Bonjour protokolktillegg

en: Bored
nn: Keier meg

en: Bosnian
nn: Bosnisk

en: Both
nn: Begge

en: Bottom
nn: Nedst

en: Br_owse...
nn: Bl_a gjennom …

en: Brave
nn: Modig

en: Breton
nn: Bretonsk

en: British English
nn: Britisk-engelsk

en: Brows_e...
nn: _Bla gjennom …

en: Browser
nn: Nettlesar

en: Browser Selection
nn: Nettlesarval

en: Browser default
nn: Nettlesarstandard

en: Browser preferences are configured in GNOME preferences
nn: Nettlesarinnstillingar endrar ein i GNOME-innstillingane

en: Buddies
nn: Venner

en: Buddy
nn: Venn

en: Buddy Alias
nn: Vennekallenamn

en: Buddy Goes _Away
nn: Venn går _vekk

en: Buddy Goes _Idle
nn: Venn _blir uverksam

en: Buddy Icon
nn: Venneikon

en: Buddy Information
nn: Venneopplysningar

en: Buddy List
nn: Venneliste

en: Buddy List Storage Mode
nn: Lagringstilstand venneliste

en: Buddy List Theme:
nn: Vennelistedrakt:

en: Buddy List Window
nn: Vennelista

en: Buddy Notes
nn: Vennenotat

en: Buddy Pounces
nn: Vennevarsel

en: Buddy State Notification
nn: Vennetilstandsvarsel

en: Buddy Ticker
nn: Rullande kontaktliste

en: Buddy _Signs On/Off
nn: Venn _loggar på/av

en: Buddy is "extended" away
nn: Vennen er "utvida" vekke

en: Buddy is away
nn: Vennen er vekke

en: Buddy is idle
nn: Vennen er uverksam

en: Buddy is mobile
nn: Vennen er mobil

en: Buddy is offline
nn: Vennen er fråkopla

en: Buddy logs in
nn: Venn loggar på

en: Buddy logs out
nn: Venn loggar av

en: Buddy name:
nn: Vennenamn:

en: Buddy signs on/off
nn: Vennen loggar på/av

en: Buddy's _username:
nn: _Brukarnamnet til vennen:

en: Buddylist loaded successfully!
nn: Vennelista er henta inn.

en: Buddylist saved successfully!
nn: Vennelista er lagra.

en: Build Information
nn: Utgåvestegsopplysningar

en: Bulgarian
nn: Bulgarsk

en: Burmese
nn: Burmesisk

en: Busy
nn: Oppteken

en: Buzz
nn: Alarm

en: Buzzing %s...
nn: Alarmerer %s …

en: By Log Size
nn: Etter loggstorleiken

en: By Status
nn: Etter status

en: By account
nn: Etter konto

en: By conversation count
nn: Etter tal på samtalar

en: By group
nn: Etter gruppe

en: By recent log activity
nn: Etter nyleg loggaktivitet

en: By status
nn: Etter status

en: CTCP PING reply
nn: CTCP PING-svar

en: C_hat windows
nn: Samtale_vindauge

en: C_lear finished transfers
nn: _Fjern ferdige overføringar

en: Calculating...
nn: Reknar …

en: Call Command
nn: Utfør kommando

en: Call in progress.
nn: Held på å ringja.

en: Calling...
nn: Ringjer …

en: Calm
nn: Roleg

en: Canadian English
nn: Kanadisk-engelsk

en: Cancel
nn: Avbryt

en: Cancel Presence Notification
nn: Avbryt nærværsvarsling

en: Cancelled
nn: Avbroten

en: Cannot add a contact to the same folder twice
nn: Kan ikkje leggja til ein kontakt til same mappe fleire gongar

en: Cannot add yourself
nn: Kan ikkje leggja til ein sjølv

en: Cannot ban %s: banlist is full
nn: Kan ikkje utestengja %s:  utestengingslista er full

en: Cannot call command
nn: Klarer ikkje å utføra kommandoen

en: Cannot change nick
nn: Kan ikkje endra kallenamn

en: Cannot create pounce
nn: Klarer ikkje å oppretta venneovervakinga

en: Cannot detach
nn: Klarer ikkje å kopla frå

en: Cannot fetch the public key
nn: Klarer ikkje å henta den offentlege nøkkelen

en: Cannot get channel information
nn: Klarer ikkje å henta kanalinformasjon

en: Cannot get room list
nn: Klarer ikkje å henta romlista

en: Cannot get server information
nn: Klarer ikkje å henta tenarinformasjonen

en: Cannot get server statistics
nn: Klarer ikkje å henta tenarstatistikken

en: Cannot get user information
nn: Klarer ikkje å henta brukarinformasjon

en: Cannot join %s: Registration is required.
nn: Kan ikkje bli med i %s: må vera registrert.

en: Cannot join channel
nn: Klarer ikkje å opna kanal

en: Cannot join private group
nn: Klarer ikkje å bli med i privatgruppa

en: Cannot perform the key agreement
nn: Klarer ikkje å utføra nøkkelgodkjenninga

en: Cannot send a directory.
nn: Ein kan ikkje senda ein katalog.

en: Cannot send a file of 0 bytes.
nn: Ein kan ikkje senda ei fil på 0 bytar.

en: Cannot send file
nn: Klarer ikkje å senda fila

en: Cannot send folder %s.
nn: Klarer ikkje å senda mappe %s.

en: Cannot send launcher
nn: Klarer ikkje å senda lastaren

en: Cannot set IM key
nn: Klarer ikkje å lagra lynmeldingsnøkkelen

en: Cannot set topic
nn: Klarer ikkje å lagra emnet

en: Cannot start browser configuration program.
nn: Klarer ikkje å starta nettlesaren sitt innstillingsprogram.

en: Cannot start proxy configuration program.
nn: Klarte ikkje å starta innstillingsprogrammet til mellomlageret.

en: Cannot watch user
nn: Klarer ikkje å overvaka brukaren

en: Case sensitive
nn: Skil mellom store/små bokstavar

en: Catalan
nn: Katalansk

en: Cautious
nn: Forsiktig

en: Certificate Authorities
nn: Sertifikatautoritetar

en: Certificate Export Error
nn: Feil under sertifikateksporten

en: Certificate Import
nn: Sertifikatimport

en: Certificate Import Error
nn: Feil under sertifikatimporten

en: Certificate Information
nn: Sertifikatopplysningar

en: Certificate Manager
nn: Sertifikatbehandling

en: Certificate for %s
nn: Sertifikat for %s

en: Certificates
nn: Sertifikat

en: Change Account Registration at %s
nn: Endra kontoregistreringa hos %s

en: Change Password...
nn: Endra passordet …

en: Change Registration
nn: Endra registreringa

en: Change Size
nn: Endra storleiken

en: Change XMPP Password
nn: Endra XMPP-passord

en: Change password for %s
nn: Endra passordet til %s

en: Change status broadcasting
nn: Endra statuskringkasting

en: Change status to
nn: Endra tilstand til

en: Change status when idle
nn: Endra tilstand når uverksam

en: Change to this status when _idle:
nn: Endra til denne _tilstanden når uverksam:

en: Change user information for %s
nn: Endra brukaropplysningane til %s

en: Changes to privacy settings take effect immediately.
nn: Endringar i personvernet blir tekne i bruk med ein gong.

en: Channel
nn: Kanal

en: Channel %s does not exist in the network
nn: Kanalen %s finst ikkje i nettverket

en: Channel Authentication
nn: Kanalautentisering

en: Channel Information
nn: Kanalinformasjon

en: Channel Passphrase
nn: Kanaltilgangsfrase

en: Channel Public Keys List
nn: Liste over kanalen sine offentleg nøklar

en: Channel authentication is used to secure the channel from unauthorized access. The authentication may be based on passphrase and digital signatures. If passphrase is set, it is required to be able to join. If channel public keys are set then only users whose public keys are listed are able to join.
nn: Kanalstadfesting blir nytta til å tryggja kanalen mot tilgang utan godkjenning. Stadfestinga kan vera basert på tilgangsfraser og digitale signaturar. Om ein tilgangskode er vald, må denne nyttast for å kunna bli med. Dersom ein nyttar offentlege nøklar for kanalen, kan berre dei brukarane som er lista opp med offentlege nøklar bli med.

en: Channel founder on <I>%s</I> is <I>%s</I>
nn: Kanalstiftaren på <I>%s</I> er <I>%s</I>

en: Chat
nn: Prat

en: Chat _name:
nn: Prate_namn:

en: Chat error
nn: Prateromsfeil

en: Chatroom Emblems
nn: Prateroms_emblem

en: Chatroom alerts
nn: Prateromvarsel

en: Chatroom message alerts _only where someone says your username
nn: Varsel om prateromsmeldingar _berre om nokon nemner brukarnamnet ditt

en: Chats
nn: Prat

en: Chats will only be logged if the "Log all chats" preference is enabled.
nn: Samtalen vil berre bli logga om innstillinga "Logg alle samtalar" er slått på.

en: Chatty
nn: Pratsam

en: Check permissions and try again.
nn: Sjå over rettane og prøv igjen.

en: Checks for new local mail.
nn: Ser etter ny, lokal e-post.

en: Checks periodically for new releases and notifies the user with the ChangeLog.
nn: Ser jamleg etter nye utgåver og varslar brukaren gjennom endringsloggen.

en: Checks periodically for new releases.
nn: Ser jamleg etter nye utgåver.

en: Choose Location...
nn: Vel stad …

en: Choose New Name
nn: Vel nytt namn

en: Choose...
nn: Vel …

en: Cipher
nn: Kr_yptering

en: Cipher Test
nn: Krypteringsprøve

en: Ciphers
nn: Krypteringsmetodar

en: City
nn: By

en: Cl_ose conversations with the Escape key
nn: Lukk samtalar med _escape-tasten

en: Clear
nn: Tøm

en: Clear Scrollback
nn: Tøm skjerm

en: Clear finished transfers
nn: Tøm ferdige overføringar

en: Click to change your buddyicon for all accounts.
nn: Klikk for å endra venneikonet til alle kontoane.

en: Click to change your buddyicon for this account.
nn: Klikk for å endra venneikonet til denne kontoen.

en: Client
nn: Klient

en: Clipboard plugin
nn: Programtillegg utklippstavle

en: Close
nn: Lukk

en: Close Find bar
nn: Lukk søkjelinja

en: Close IMs immediately when the tab is closed
nn: Lukk lynmeldingane med ein gong fana blir lukka

en: Close _tabs
nn: Lukk _faner

en: Close all tabs
nn: Lukk alle fanene

en: Close conversation
nn: Lukk samtalen

en: Close other tabs
nn: Lukk andre faner

en: Close this tab
nn: Lukk denne fana

en: Close this window when all transfers _finish
nn: Lukk dette _vindauget når alle overføringar er ferdige

en: Close this window when all transfers finish
nn: Lukk dette vindauget når alle overføringane er ferdige

en: Co_nversations:
nn: _Samtalar:

en: Codec negotiation failed. This problem might be resolved by installing more GStreamer codecs.
nn: Kodek-spørjinga feila. Problemet vert kanskje løyst ved å installera fleire GStreamer-kodekar.

en: Cold
nn: Kald

en: Collapsed Background Color
nn: Samanslått bakgrunnsfarge

en: Collapsed Text
nn: Samanslått tekst

en: Color to draw hyperlink after it has been visited (or activated).
nn: Lenkjefarge etter at lenkja er besøkt (eller teken i bruk).

en: Color to draw hyperlinks when mouse is over them.
nn: Lenkjefarge når musa peikar på lenkja.

en: Color to draw hyperlinks.
nn: Farge til å teikna lenkje.

en: Color to draw the name of a message you received containing your name.
nn: Farge for å teikna namnet til ei melding du mottok som innheld namnet ditt.

en: Color to draw the name of a message you received.
nn: Farge for å teikna namnet til ei melding du har motteke.

en: Color to draw the name of a message you sent.
nn: Farge for å teikna namnet til ei melding du har sendt.

en: Color to draw the name of a whispered action message.
nn: Farge for å teikna namnet til ei kviskrehandlingsmelding.

en: Color to draw the name of a whispered message.
nn: Farge for å teikna namnet til ei kviskra melding.

en: Color to draw the name of an action message.
nn: Farge for å teikna namnet til ei handlingsmelding.

en: Colors
nn: Fargar

en: Command
nn: Kommando

en: Common name: %s
    
    Issued By: %s
    
    Fingerprint (SHA1): %s
    
    Activation date: %s
    Expiration date: %s
nn: Namn: %s
    
    Utgitt av: %s
    
    Fingeravtrykk (SHA1): %s
    
    Aktiveringsdato: %s
    Utløpsdato: %s

en: Common name: %s
    
    SHA1 fingerprint:
    %s
nn: Namn: %s
    
    SHA1-fingeravtrykk:
    %s

en: Common name: %s %s
    Fingerprint (SHA1): %s
nn: Namn: %s %s
    Fingeravtrykk (SHA1): %s

en: Computer
nn: Datamaskin

en: Conference Closed
nn: Konferansen er lukka

en: Conference does not exist
nn: Konferansen finst ikkje

en: Conference error
nn: Konferansefeil

en: Conference not found
nn: Fann ikkje konferanse

en: Confident
nn: Trygg

en: Configuration error
nn: Feil i innstillingane

en: Configure Ciphers and other Settings for the NSS SSL/TLS Plugin
nn: Konfigurer krypteringsmetodar og andre innstillingar for programtillegget NSS SSL/TLS

en: Configure Pl_ugin
nn: Endra _programtillegget

en: Configure Plugin
nn: Endra programtillegget

en: Configure _Browser
nn: _Nettlesarinnstillingar

en: Configure _Proxy
nn: _Mellomtenarinnstillingar

en: Configure microphone and webcam settings for voice/video calls.
nn: Mikrofon- og nettkamera-innstillingar for tale-/video-samtalar.

en: Configure your microphone and webcam.
nn: Mikrofon- og nettkamera-innstillingar.

en: Confirm Remove
nn: Stadfest fjerninga

en: Confirm certificate delete
nn: Stadfest sertifikatslettinga

en: Confirm close
nn: Stadfest lukking

en: Conflict
nn: Konflikt

en: Confused
nn: Forvirra

en: Connect port
nn: Tilkoplingsport

en: Connect server
nn: Tilkoplingstenar

en: Connected
nn: Tilkopla

en: Connecting
nn: Koplar til

en: Connecting to SILC Server
nn: Koplar til SILC-tenaren

en: Connection Error
nn: Sambandsfeil

en: Connection Timeout
nn: Tidsavbrot på tilkoplinga

en: Connection failed
nn: Tilkoplinga feila

en: Connection interrupted by other software on your computer.
nn: Sambandet avbrote av annan programvare på datamaskina di.

en: Connection refused.
nn: Tilkoplinga blei avvist.

en: Connection security
nn: Sambandstryggleik

en: Connection timed out
nn: Tidsavbrot på tilkoplinga

en: Connection timed out.
nn: Tidsavbrot på sambandet.

en: Console Beep
nn: Konsollyd

en: Console beep
nn: Konsollyd

en: Contact
nn: Kontakt

en: Contact Availability Prediction
nn: Kontakttilgjengespådom

en: Contact Availability Prediction plugin.
nn: Programtillegg for kontakttilgjengespådom.

en: Contact Priority
nn: Kontaktprioritet

en: Contact Text
nn: Kontakttekst

en: Contact/Chat Background Color
nn: Bakgrunnsfarge kontakt/prat

en: Contemplative
nn: Ettertenksam

en: Contented
nn: Tilfreds

en: Continue
nn: Hald fram

en: Conversation
nn: Samtale

en: Conversation Colors
nn: Samtalefargar

en: Conversation Entry
nn: Samtale

en: Conversation History
nn: Samtalehistorikk

en: Conversation Placement
nn: Samtaleplassering

en: Conversation Window
nn: Samtalevindauge

en: Conversation Window Send Button.
nn: Send-knapp samtalevindauge.

en: Conversation _font:
nn: Samtaleskri_ft:

en: Conversation in %s on %s
nn: Samtalen i %s på %s

en: Conversation with %s on %s
nn: Samtalen med %s på %s

en: Conversations
nn: Samtalar

en: Conversations in %s
nn: Samtalar i %s

en: Conversations with %s
nn: Samtalar med %s

en: Core Pidgin files and dlls
nn: Pidgin kjerne- og biblioteksfiler

en: Could not change nick
nn: Klarte ikkje å endra kallenamnet

en: Could not connect to the remote party
nn: Klarte ikkje å kopla til fjerneininga

en: Could not get details for user %s (%s).
nn: Får ikkje henta detaljar for brukar %s (%s).

en: Could not kill user
nn: Klarte ikkje å kverka brukaren

en: Could not load public key
nn: Klarer ikkje å lasta den offentlege nøkkelen

en: Could not open %s: Redirected too many times
nn: Klarte ikkje å opna %s: vidaresendt for mange gonger

en: Could not perform key agreement for file transfer
nn: Klarte ikkje å utføra nøkkelgodkjenning for filoverføringa

en: Could not query the directory server.
nn: Klarte ikkje å spørja katalogtenaren.

en: Could not recognize the host of the username you entered
nn: Fann ikkje verten til brukarnamnet du skreiv inn

en: Could not send
nn: Klarte ikkje å senda

en: Could not set icon
nn: Klarte ikkje å velja ikon

en: Could not start the file transfer
nn: Klarte ikkje å starta filoverføringa

en: Could not unload plugin
nn: Klarte ikkje å lasta ut programtillegget

en: Couldn't find X display
nn: Klarte ikkje å finna X-skjermen

en: Couldn't find window
nn: Klarte ikkje å finna vindauget

en: Couldn't load buddylist
nn: Klarte ikkje å henta fram vennelista

en: Couldn't write buddy list for %s to %s
nn: Klarte ikkje å skriva vennelista for %s til %s

en: Country
nn: Land

en: Country: 	%s
nn: Land: 	%s

en: Cranky
nn: Irritabel

en: Crazy
nn: Galen

en: Crazy Patch Writers
nn: Galne rettarar

en: Create
nn: Lag

en: Create New Conference...
nn: Lag ny konferanse …

en: Create New Room
nn: Lag eit nytt rom

en: Create New SILC Key Pair
nn: Lag nytt SILC-nøkkelpar

en: Create SILC Key Pair...
nn: Lag SILC-nøkkelpar …

en: Create _this new account on the server
nn: Opprett _denne nye kontoen på tenaren

en: Create a Start Menu entry for Pidgin
nn: Før opp Pidgin i startmenyen

en: Create a new directory for each user
nn: Lag ein ny katalog for kvar brukar

en: Create a shortcut to Pidgin on the Desktop
nn: Lag ein snarveg til Pidgin på skrivebordet

en: Create conference with user
nn: Lag konferanse med brukar

en: Create this account on the server
nn: Opprett denne kontoen på tenaren

en: Creating SILC key pair...
nn: Lagar SILC-nøkkelpar …

en: Creating connection failed
nn: Klarte ikkje å oppretta samband

en: Creative
nn: Kreativ

en: Croatian
nn: Kroatisk

en: Curious
nn: Nyfiken

en: Current Developers
nn: Noverande utviklarar

en: Current Translators
nn: Noverande omsetjarar

en: Currently on
nn: Er no på

en: Custom Smiley
nn: Tilpassa smilefjes

en: Custom Smiley Manager
nn: Smilefjesbehandling

en: Customize colors in the conversation window
nn: Tilpassa fargar i samtalevindauget

en: Customizes the message timestamp formats.
nn: Tilpassar tidsstemplingsformata for meldingar.

en: Czech
nn: Tsjekkisk

en: DBus Example
nn: DBus-døme

en: DBus Plugin Example
nn: DBus-tilleggsdøme

en: DIR
nn: KAT

en: DROP
nn: Stille

en: D_evice
nn: _Eining

en: Danish
nn: Dansk

en: Date
nn: Dato

en: Debug Symbols (for reporting crashes)
nn: Feilsøkingssymbol (for å rapportera krasjar)

en: Debug Window
nn: Feilsøkingsvindauge

en: Decrease Font Size
nn: Minsk skriftstorleiken

en: Default
nn: Standard

en: Default Formatting
nn: Standardformatering

en: Dejected
nn: Motlaus

en: Delete
nn: Slett

en: Delete Account
nn: Slett konto

en: Delete Log...
nn: Sletta loggen …

en: Delete Log?
nn: Sletta loggen?

en: Delete Status
nn: Slett tilstand

en: Deny
nn: Avslå

en: Department
nn: Avdeling

en: Depressed
nn: Deprimert

en: Description
nn: Skildring

en: Desktop
nn: Skrivebord

en: Desktop Default
nn: Skrivebordsstandard

en: Detach From Server
nn: Kopla frå tenar

en: Detach this tab
nn: Kopla frå denne fana

en: Detached
nn: Fråkopla

en: Device
nn: Eining

en: Dialog Icons
nn: Vindaugeikon

en: Different
nn: Ulik

en: Digitally sign and verify all messages
nn: Skriv under digitalt og stadfest alle meldingar

en: Directory
nn: Katalog

en: Directory Query Failed
nn: Katalogsøk feila

en: Directory is not writable.
nn: Ein kan ikkje skriva til katalogen.

en: Disable Typing Notification Text
nn: Slå av skrivevarsel

en: Disable _smileys in selected text
nn: Slå av _smilefjes i vald tekst

en: Disable when away
nn: Slå av når vekke

en: Disabled
nn: Slått av

en: Disappointed
nn: Skuffa

en: Disconnected by server
nn: Fråkopla av tenaren

en: Disconnected.
nn: Fråkopla.

en: Disgusted
nn: Forferda

en: Dismayed
nn: Motlaus

en: Dismiss
nn: Avvis

en: Display Timestamps Every
nn: Vis tidsstempel kvart

en: Display iChat-style timestamps
nn: Vis iChat-liknande tidsstempel

en: Display iChat-style timestamps every N minutes.
nn: Vis iChat-liknande tidsstempel kvart N minutt.

en: Display notification message in conversations
nn: Viser varslingsmelding i pratevindauget

en: Displays statistical information about your buddies' availability
nn: Syner statistikkopplysningar om vennen din sitt tilgjenge

en: Distracted
nn: Distré

en: Do Not Disturb
nn: Ikkje forstyrr meg

en: Do not ask. Always save in pounce.
nn: Spør ikkje. Lagra alltid som eit varsel.

en: Do not disturb
nn: Ikkje forstyrr meg

en: Do you really want to clear?
nn: Vil du verkeleg tømma?

en: Domain
nn: Domene

en: Don't use encryption
nn: Bruk ikkje kryptering

en: Download %s: %s
nn: Last ned %s: %s

en: Download Now
nn: Last ned no

en: Draw Markerline in
nn: Trekk markeringslinja i

en: Draw On Whiteboard
nn: Teikna på tavle

en: Draw a line to indicate new messages in a conversation.
nn: Trekk ei linje for å visa nye meldingar i ein samtale.

en: Duplicate Correction
nn: Duplikatretting

en: Duplicate Shortcut
nn: Duplisert snarveg

en: Duplicate title
nn: Duplisert tittel

en: Dutch, Flemish
nn: Nederlandsk, flamsk

en: ERROR
nn: FEIL

en: E_xecute a command
nn: Kjø_r ein kommando

en: Edit
nn: Endra

en: Edit Buddy Pounce
nn: Endra venneovervakinga

en: Edit Buddylist Theme
nn: Endra vennelistedrakta

en: Edit Chat
nn: Endra praterom

en: Edit Icon Theme
nn: Endra ikondrakta

en: Edit Notes...
nn: Endra notata …

en: Edit Settings
nn: Endra innstillingar

en: Edit Smiley
nn: Endra smilefjes

en: Edit Status
nn: Endra tilstanden

en: Edit User Mood
nn: Endra brukarsinnsstemninga

en: Edit XMPP vCard
nn: Endra XMPP-vCard

en: Either the host name or port number specified for your given proxy type is invalid.
nn: Vertsnamnet eller portnummeret til det spesifiserte mellomlageret er ugyldig.

en: Email
nn: E-post

en: Email Address
nn: E-postadresse

en: Email:
nn: E-postadresse:

en: Email: 		%s
nn: E-post: 		%s

en: Emails
nn: E-postmeldingar

en: Embarrassed
nn: Flau

en: Empty groups
nn: Tomme grupper

en: Enable Account
nn: Ta kontoen i bruk

en: Enable Logging
nn: Slå på logging

en: Enable Sounds
nn: Slå på lydar

en: Enable buddy ic_on animation
nn: Bruk _animerte venneikon

en: Enable replacement of last word on send
nn: Slå på byte av siste ord ved sending

en: Enable typing notification
nn: Slå på skrivevarsel

en: Enabled
nn: I bruk

en: Encoding
nn: Teiknkoding

en: Encodings
nn: Teiknkodingar

en: End of ban list
nn: Slutt på utestengingslista

en: Enforce that passwords are used only once.
nn: Sjå til at passord berre kan nyttast éin gong.

en: Enter Password
nn: Skriv inn passord

en: Enter a Conference Server
nn: Før opp ein konferansetenar

en: Enter a User Directory
nn: Før opp ein brukarkatalog

en: Enter a name or partial ID in the field below to search for matching users in your Sametime community.
nn: Skriv inn eit namn eller ei delvis ID-oppføring i feltet nedanfor for å søkja etter samsvarande brukarar i Sametime-fellesskapet ditt.

en: Enter an XMPP Server
nn: Før opp ein XMPP-tenar

en: Enter an alias for %s.
nn: Gje %s eit kallenamn.

en: Enter an alias for this chat.
nn: Før opp eit kallenamn for dette praterommet.

en: Enter an alias for this contact.
nn: Gje denne kontakten eit kallenamn.

en: Enter empty string to reset the name.
nn: Legg inn ein tom tekststreng for å nullstilla namnet.

en: Enter password for %s (%s)
nn: Skriv inn passordet til %s (%s)

en: Enter the name of a Notes Address Book group in the field below to add the group and its members to your buddy list.
nn: Før opp namnet til ei Notes adressebokgruppe i feltet nedanfor for å leggja til gruppa og medlemmene hennar i vennelista di.

en: Enter the name of the group
nn: Skriv inn namnet på gruppa

en: Enter your notes below...
nn: Skriv notata dine nedanfor …

en: Envious
nn: Misunneleg

en: Error
nn: Feil

en: Error
nn: Feil

en: Error Downloading the GTK+ Runtime ($R2).$\rThis is required for Pidgin to function; if retrying fails, you may need to use the 'Offline Installer' from http://pidgin.im/download/windows/ .
nn: Klarte ikkje å lasta ned GTK+-kjøremiljøet ($R2).$\rUtan dette vil ikkje Pidgin verka. Om du prøver igjen og det framleis feilar, kan du kanskje nytta 'den fråkopla installasjonen' frå http://pidgin.im/download/windows/ .

en: Error Installing Debug Symbols ($R2).$\rIf retrying fails, you may need to use the 'Offline Installer' from http://pidgin.im/download/windows/ .
nn: Klarte ikkje å installera feilsøkingssymbola ($R2).$\rOm du prøver igjen og det framleis feilar, kan du kanskje nytta 'den fråkopla installasjonen' frå http://pidgin.im/download/windows/ .

en: Error Installing Spellchecking ($R3).$\rIf retrying fails, manual installation instructions are at: http://developer.pidgin.im/wiki/Installing%20Pidgin#manual_win32_spellcheck_installation
nn: Klarte ikkje å installera stavekontrollen ($R3).$\rOm du prøver igjen og det framleis feilar, finn du instruksar om manuell installasjon på: http://developer.pidgin.im/wiki/Installing%20Pidgin#manual_win32_spellcheck_installation

en: Error Messages
nn: Feilmeldingar

en: Error Reading %s
nn: Klarte ikkje å lesa %s

en: Error Running Editor
nn: Klarte ikkje å lasta skriveprogrammet

en: Error accessing %s: 
    %s.
nn: Fekk ikkje tilgang til %s: 
    %s.

en: Error adding buddy
nn: Klarte ikkje å leggja til vennen

en: Error adding group
nn: Klarte ikkje å leggja til gruppe

en: Error changing password
nn: Klarte ikkje å endra passordet

en: Error communicating with local mDNSResponder.
nn: Feil i sambandet med lokal mDNSResponder.

en: Error communicating with server
nn: Feil i sambandet med tenaren

en: Error communicating with server. Closing connection.
nn: Feil i tilkoplinga mot tenar. Lukkar sambandet.

en: Error connecting to SILC Server
nn: Feil under tilkoplinga mot SILC-tenaren

en: Error converting %s to punycode: %d
nn: Konverteringa av %s til punycode feila: %d

en: Error creating session: %s
nn: Klarte ikkje å laga økta: %s

en: Error dialog
nn: Feilvindauge

en: Error displaying MOTD
nn: Klarer ikkje å syna "Dagens melding"

en: Error during connecting to SILC Server
nn: Feil under tilkopling mot SILC-tenaren

en: Error during file transfer
nn: Feil under filoverføringa

en: Error in chat %s
nn: Feil i praterommet %s

en: Error initializing the call. This probably denotes problem in installation of GStreamer or Farsight.
nn: Klarte ikkje å starta samtalen. Dette er sannsynlegvis grunna eit problem ved installasjonen av GStreamer eller Farsight.

en: Error joining chat %s
nn: Klarte ikkje å kopla til praterommet %s

en: Error launching "%s": %s
nn: Klarte ikkje å starta "%s": %s

en: Error launching %s: %s
nn: Klarte ikkje å lasta %s: %s

en: Error loading SILC key pair
nn: Feil under lastinga av SILC-nøkkelparet

en: Error loading plugin
nn: Klarte ikkje å lasta programtillegget

en: Error loading the plugin.
nn: Feil under innlastinga av programtillegget.

en: Error occurred
nn: Det oppstod ein feil

en: Error occurred during key agreement
nn: Det oppstod ein feil under nøkkelgodkjenninga

en: Error reading %s: 
    %s.
nn: Klarte ikkje å lesa %s: 
    %s.

en: Error reading file %s: 
    %s
nn: Fillesefeil %s: 
    %s

en: Error reading from %s: %s
nn: Klarte ikkje å lesa frå %s: %s

en: Error reading from %s: response too long (%d bytes limit)
nn: Klarte ikkje å lesa frå %s: for langt svar (%d bytar-grense)

en: Error reading from resolver process:
    %s
nn: Feil under lesing av oppslagsprosessen:
    %s

en: Error resolving %s
nn: Klarte ikkje å slå opp %s

en: Error resolving %s:
    %s
nn: Oppslagsfeil mot %s:
    %s

en: Error resolving %s: %d
nn: Oppslagsfeil mot %s: %d

en: Error retrieving room list
nn: Klarte ikkje å henta romlista

en: Error running %s
nn: Klarte ikkje å kjøra %s

en: Error unregistering account
nn: Feil ved avregistreringa av kontoen

en: Error with your microphone
nn: Mikrofonfeil

en: Error with your webcam
nn: Nettkamerafeil

en: Error writing %s: 
    %s.
nn: Klarte ikkje å skriva %s: 
    %s.

en: Error writing to %s: %s
nn: Klarte ikkje å skriva frå %s: %s

en: Error: invalid PONG from server
nn: Feil: ugyldig svar (PONG) frå tenaren

en: Escape the filenames
nn: Vern filnamna (esc.-sekv.)

en: Estonian
nn: Estisk

en: Event
nn: Hending

en: Evolution Integration
nn: Evolution-integrering

en: Evolution Integration Configuration
nn: Innstillingar for Evolution-integreringa

en: Excited
nn: Oppglødd

en: Execute a command
nn: Utfør ein kommando

en: Existing window
nn: Eksisterande vindauge

en: Exiting because another libpurple client is already running.
nn: Avsluttar sidan ein annan libpurple-klient allereie kjører.

en: Expanded Background Color
nn: Utvida bakgrunnsfarge

en: Expanded Text
nn: Utvida tekst

en: Export Sametime List for Account %s
nn: Eksporter Sametime-liste for kontoen %s

en: Export Sametime List...
nn: Eksporter Sametime-liste …

en: Export to .anyone
nn: Eksporter til .anyone

en: Export to .zephyr.subs
nn: Eksporter til .zephyr.subs

en: Export to file %s failed.
    Check that you have write permission to the target path
nn: Klarte ikkje å eksportera til fila %s.
    Sjå til at du har skriverettar til målbana

en: Exposure
nn: Framvising

en: Extended Address
nn: Tilleggsadressefelt

en: Extended Away
nn: Utvida vekke

en: Extended away
nn: Utvida vekke

en: External User
nn: Ekstern brukar

en: Extra conversation placement options.
nn: Fleire innstillingar for samtaleplassering.

en: F_lash window when IMs are received
nn: La vindauget _blinka når nye lynmmeldingar kjem

en: Failed
nn: Feila

en: Failed to change nickname
nn: Klarte ikkje å endra kallenamnet

en: Failed to get connection: %s
nn: Klarte ikkje å oppnå samband: %s

en: Failed to get name: %s
nn: Klarte ikkje å henta namn: %s

en: Failed to get serv name: %s
nn: Klarte ikkje å henta tenarnamn: %s

en: Failed to initialize SASL authentication: %s
nn: Klarte ikkje å starta SASL-autentisering: %s

en: Failed to load image
nn: Klarte ikkje å lagra biletet

en: Failed to set cmodes for %s
nn: Klarte ikkje å velja cmodes for %s

en: Failed to store image: %s
nn: Klarte ikkje å lagra bilete: %s

en: Failure: Authentication failed
nn: Feil: autentiseringa feila

en: Failure: Incorrect signature
nn: Feil: ugyldig signatur

en: Failure: Invalid cookie
nn: Feil: ugyldig informasjonskapsel

en: Failure: Remote does not support proposed HMAC
nn: Feil: den andre sida støttar ikkje den føreslegne meldingsstadfestingskoden (HMAC)

en: Failure: Remote does not support proposed KE group
nn: Feil: den andre sida støttar ikkje den føreslegne nøkkelutvekslingsgruppa

en: Failure: Remote does not support proposed PKCS
nn: Feil: den andre sida støttar ikkje den føreslegne krypteringsstandarden for den offentlege nøkkelen (PKCS)

en: Failure: Remote does not support proposed cipher
nn: Feil: den andre sida støttar ikkje den føreslegne krypteringsmetoden

en: Failure: Remote does not support proposed hash function
nn: Feil: den andre sida støttar ikkje den føreslegne nøkkelfunksjonen (hash)

en: Failure: Remote does not trust/support your public key
nn: Feil: den andre sida stoler ikkje på / støttar ikkje den offentlege nøkkelen din

en: Failure: Version mismatch, upgrade your client
nn: Feil: utgåvefeil - oppgrader klienten din

en: Family Name
nn: Etternamn

en: Fast size calculations
nn: Raske storleiksutrekningar

en: Fatal Error
nn: Alvorleg feil

en: Feature Not Implemented
nn: Funksjonen er ikkje teken i bruk

en: Feeling
nn: Føler

en: Female
nn: Kvinne

en: File
nn: Fil

en: File %s could not be imported.
    Make sure that the file is readable and in PEM format.
nn: Klarte ikkje å importera fila %s.
    Sjå til at fila kan lesast og at ho er i PEM-format.

en: File Control
nn: Filkontroll

en: File Send Failed
nn: Filoverføringsfeil

en: File Transfer
nn: Filoverføring

en: File Transfer Failed
nn: Filoverføringa feila

en: File Transfers
nn: Filoverføringar

en: File Transfers - %d%% of %d file | File Transfers - %d%% of %d files
nn[0]: Filoverføringar - %d%% av %d fil
nn[1]: Filoverføringar - %d%% av %d filer

en: File is not readable.
nn: Fila kan ikkje lesast.

en: File transfer _details
nn: Filoverførings_detaljar

en: File transfer already started
nn: Filoverføringa er allereie starta

en: File transfer cancelled
nn: Filoverføringa blei avbroten

en: File transfer complete
nn: Filoverføringa er ferdig

en: File transfer from %s failed.
nn: Filoverføringa frå %s feila.

en: File transfer proxies
nn: Mellomtenar filoverføringar

en: File transfer session does not exist
nn: Filoverføringsøkta finst ikkje

en: File transfer to %s failed.
nn: Filoverføringa til %s feila.

en: Filename
nn: Filnamn

en: Filename:
nn: Filnamn:

en: Fill in one or more fields to search for any matching XMPP users.
nn: Fyll ut eitt eller fleire felt for å søkja etter samsvarande XMPP-brukarar.

en: Fill out all fields completely.
nn: Fyll ut alle felta fullstendig.

en: Find
nn: Finn

en: Find Rooms
nn: Finn rom

en: Find Services
nn: Finn tenester

en: Find a contact by entering the search criteria in the given fields. Note: Each field supports wild card searches (%)
nn: Finn ein kontakt ved å skriva inn søkjekriteria i dei gjevne felta. Merk: ein kan nytta jokerteikn (%)

en: Find buddies
nn: Finn venner

en: Find buddies...
nn: Søk etter venner …

en: Find:
nn: Søk:

en: Fingerprint and babbleprint for the %s key are:
    
    %s
    %s
nn: Fingeravtrykk og skribleriavtrykk for %s-nøkkelen er:
    
    %s
    %s

en: Finished
nn: Ferdig

en: Finnish
nn: Finsk

en: First Name
nn: Førenamn

en: First name
nn: Fornamn

en: First name:
nn: Fornamn:

en: Flirtatious
nn: Flørtande

en: Font
nn: Skrifttype

en: Font Face
nn: Skrifttype

en: Fonts
nn: Skrifttypar

en: For delayed messages
nn: Forseinka meldingar

en: For delayed messages and in chats
nn: Forseinka meldingar og i praterom

en: For rooms with more than this many people
nn: For rom med fleire personar enn

en: Forbidden
nn: Forbode

en: Force login (ignore server redirects)
nn: Tvungen pålogging (sjå vekk frå tenarvidaresending)

en: Forcing Login
nn: Tvingar pålogging

en: Foreground Color
nn: Forgrunnsfarge

en: Foreground _color
nn: _Forgrunnsfarge

en: Founder
nn: Grunnleggjar

en: French
nn: Fransk

en: From
nn: Frå

en: From (To pending)
nn: Frå (ventande)

en: From last sent message
nn: Frå sist sende melding

en: Frustrated
nn: Frustrert

en: Full Name
nn: Fullt namn

en: Full name
nn: Fullt namn

en: GG server
nn: GG-tenar

en: GNOME Default
nn: GNOME-standard

en: GStreamer Failure
nn: GStreamer-feil

en: GStreamer failed to initialize.
nn: GStreamer klarte ikkje å starta.

en: GTK Signals Test
nn: GTK-signaltest

en: GTK+ Interface Font
nn: GTK+ grensesnittskrift

en: GTK+ Runtime (required if not present)
nn: GTK+-kjøremiljø (krevst om det ikkje allereie er til stades)

en: GTK+ Text Shortcut Theme
nn: Snarvegsdrakt GTK+-tekst

en: GTK+ Theme Control Settings
nn: Kontrollinnstillingar GTK+-drakt

en: Gadu-Gadu Protocol Plugin
nn: Gadu-Gadu protokolltillegg

en: Gadu-Gadu Public Directory
nn: Gadu-Gadu offentleg katalog

en: Gadu-Gadu User
nn: Gadu-Gadu-brukar

en: Galician
nn: Galisisk

en: Gateway
nn: Sambandstenar

en: Gender
nn: Kjønn

en: General
nn: Generelt

en: General Log Reading Configuration
nn: Generelle innstillingar for logglesing

en: General Text Replacement Options
nn: Generelle teksterstatningsval

en: Generate Key Pair
nn: Lag nøkkelpar

en: Geolocation
nn: Geografisk plassering

en: Georgian
nn: Georgisk

en: German
nn: Tysk

en: Get
nn: Hent

en: Get Away Message
nn: Hent fråværsmelding

en: Get Info
nn: Hent info

en: Get Notes Address Book Info
nn: Hent Notes adressebokopplysningar

en: Get Public Key
nn: Henta offentleg nøkkel

en: Get Public Key...
nn: Hent offentleg nøkkel …

en: Get User Info
nn: Hent brukarinfo

en: Get _Info
nn: Hent _info

en: Given Name
nn: Førenamn

en: Glorious
nn: Strålande

en: Goes a_way
nn: G_år vekk

en: Goes away
nn: Går vekk

en: Gone
nn: Vekke

en: Grateful
nn: Takknemleg

en: Greek
nn: Gresk

en: Grieving
nn: Sørgjer

en: Group
nn: Gruppe

en: Group Items
nn: Grupper element

en: Group Name
nn: Gruppenamn

en: Group:
nn: Gruppe:

en: GroupWise Conference %d
nn: GroupWise-konferanse %d

en: Grouping
nn: Gruppering

en: Grumpy
nn: Sur

en: GtkTreeView Horizontal Separation
nn: Horisontal deling GtkTreeView

en: Gtkrc File Tools
nn: Filverktøy Gtkrc

en: Guilty
nn: Skuldig

en: Gujarati Language Team
nn: Gujarati-språkgruppa

en: HMAC
nn: HMA_C

en: HTTP proxy connection error %d
nn: Feil i ambandet mot HTTP-mellomtenaren: %d

en: Half Operator
nn: Halv-operatør

en: Handshake Acknowledged, Sending Login
nn: Protokollsjekken er godteken, sender pålogging

en: Hangup
nn: Legg på

en: Happy
nn: Glad

en: Hebrew
nn: Hebraisk

en: Hidden or not logged-in
nn: Skjult eller ikkje pålogga

en: Hide Icon
nn: Skjul ikon

en: Hide Joins/Parts
nn: Skjul blir med / går ut

en: Hide When Offline
nn: Skjul når du er fråkopla

en: Hide client identity
nn: Skjul klientidentitet

en: Hides extraneous join/part messages.
nn: Skjuler unødvendige bli med-/gå ut-meldingar.

en: Highlight _misspelled words
nn: _Merk feilstava ord

en: Highlight matches
nn: Framhev treff

en: Highlighted Message Name Color
nn: Framheva melding

en: Highlighted Messages
nn: Framheva meldingar

en: History
nn: Historikk

en: History Plugin Requires Logging
nn: Historikktillegget krev loggføring

en: Hit 'Enter' to find more rooms of this category.
nn: Trykk på returtasten for å finna fleire rom i denne kategorien.

en: Homepage
nn: Heimeside

en: Hong Kong Chinese
nn: Hong Kong-kinesisk

en: Hopeful
nn: Håpefull

en: Host Gone
nn: Verten forsvann

en: Host Name: 	%s
nn: Vertsamn: 	%s

en: Host Unknown
nn: Ukjend vert

en: Host name
nn: Vertsnamn

en: Hostname
nn: Vertsnamn

en: Hot
nn: Heit

en: Humbled
nn: Nedtrykt

en: Humiliated
nn: Audmjuka

en: Hungarian
nn: Ungarsk

en: Hungry
nn: Svolten

en: Hurt
nn: Såra

en: Hyper Active
nn: Hyperaktiv

en: Hyperlink Color
nn: Lenkjefarge

en: Hyperlink color
nn: Lenkjefarge

en: Hyperlink prelight color
nn: Lenkjefarge

en: Hyperlink visited color
nn: Farge på besøkte lenkjer

en: I'dle Mak'er
nn: Uverksamgjerar

en: I'm not here right now
nn: Eg er ikkje her nett no

en: IM
nn: Lynmeldingar

en: IM Conversation Windows
nn: Samtalevindauge for lynmeldingar

en: IM With Password
nn: Lynmelding med passord

en: IM with Key Exchange
nn: Lynmelding med nøkkelutveksling

en: IM with Password
nn: Lynmelding med passord

en: IP Address
nn: IP-adresse

en: IPC Test Client
nn: IPC-testklient

en: IPC Test Server
nn: IPC-testtenar

en: IRC Protocol Plugin
nn: IRC-protokolltillegg

en: IRC nick and server may not contain whitespace
nn: IRC-kallenamn og -tenar kan ikkje innehalda mellomrom

en: I_M
nn: _Lynmelding

en: Icon Error
nn: Ikon-feil

en: Icon for Chat
nn: Prateromikon

en: Icon for Contact/
    Icon for Unknown person
nn: Ikon for kontakt/
    ikon for ukjend person

en: Iconifies the buddy list and your conversations when you go away.
nn: Minimerer vennelista og alle opne samtalar når du går vekk.

en: Iconify on Away
nn: Minimer til ikon når du er vekke

en: Ident name
nn: Ident-namn

en: Idle
nn: Uverksam

en: Idle %dd %dh %02dm
nn: Uverksam %dd %dh %02dm

en: Idle %dh %02dm
nn: Uverksam %dh %02dm

en: Idle %dm
nn: Uverksam %dm

en: Idle Text
nn: Uverksam-tekst

en: Idle for
nn: Uverksam i

en: If user has not spoken in this many minutes
nn: Minutt brukaren har vore taus

en: If you look real closely
nn: Om du verkeleg ser godt etter

en: Ignore
nn: Blokker

en: Ignore incoming format
nn: Ign_orer innkomande format

en: Ignored
nn: Ignorert

en: Import Sametime List for Account %s
nn: Importer Sametime-liste for kontoen %s

en: Import Sametime List...
nn: Importer Sametime-liste …

en: Import from .anyone
nn: Importer frå .anyone

en: Import from .zephyr.subs
nn: Importer frå .zephyr.subs

en: Impressed
nn: Imponert

en: Improper Addressing
nn: Ikkje skikkeleg adressering

en: In Love
nn: Forelska

en: In awe
nn: I ærefrykt

en: In love
nn: Forelska

en: Includes other IM clients' logs in the log viewer.
nn: Tek med loggar frå andre lynmeldingsklientar i loggvisaren.

en: Incoming Call
nn: Innkomande samtale

en: Incompatible protocol version
nn: Protokollutgåva passar ikkje

en: Incorrect Password
nn: Feil passord

en: Incorrect encoding in authorization
nn: Feil godkjenningskoding

en: Incorrect password
nn: Feil passord

en: Incorrect username or password
nn: Feil brukarnamn eller passord

en: Increase Font Size
nn: Auk skriftstorleiken

en: Indignant
nn: Indignert

en: Indisposed
nn: Uvel

en: Indonesian
nn: Indonesisk

en: Info
nn: Opplysningar

en: Info for %s
nn: Opplysningar om %s

en: Info for Group %s
nn: Informasjon om gruppa %s

en: Information
nn: Opplysningar

en: Information dialog
nn: Opplysningsvindauge

en: Initializing SSL/TLS
nn: Startar SSL/TLS

en: Initializing Stream
nn: Begynner datastraum

en: Initiate Media
nn: Klargjer media

en: Initiate _Chat
nn: Start ein _prat

en: Input
nn: Inndata

en: Input and Output Settings
nn: Inn- og utkanalinnstillingar

en: Insert IM Image
nn: Legg til lynmeldingsbilete

en: Insert Image
nn: Legg til bilete

en: Insert Link
nn: Legg til lenkje

en: Insert Smiley
nn: Legg til smilefjes

en: Insert c_ount of new messages into window title
nn: Viser talet på _nye meldingar i vindaugstittelen

en: Insert count of new message into _X property
nn: Legg til talet på nye meldingar i _X-eigenskapen

en: Insert in message
nn: Legg til i meldinga

en: Install Plugin...
nn: Installer programtillegg …

en: Instant Messaging
nn: Lynmeldingar

en: Instant Messaging Client
nn: Lynmeldingsklient

en: Instant messages will only be logged if the "Log all instant messages" preference is enabled.
nn: Lynmeldingar vil berre bli logga om innstillinga "Logg alle lynmeldingar" er slått på.

en: Interested
nn: Interessert

en: Interface
nn: Grensesnitt

en: Internal Server Error
nn: Intern tenarfeil

en: Internet Messenger
nn: Lynmeldingsklient

en: Intoxicated
nn: Forgifta

en: Invalid Authorization Mechanism
nn: Ugyldig godkjenningsmekanisme

en: Invalid Directory
nn: Ugyldig katalog

en: Invalid ID
nn: Ugyldig ID

en: Invalid Namespace
nn: Ugyldig namnerom

en: Invalid Room Handle
nn: Ugyldig romreferanse

en: Invalid Room Name
nn: Ugyldig romnamn

en: Invalid Server
nn: Ugyldig tenar

en: Invalid Server Name
nn: Ugyldig tenarnamn

en: Invalid XML
nn: Ugyldig XML

en: Invalid XMPP ID
nn: Ugyldig XMPP-id

en: Invalid XMPP ID. Domain must be set.
nn: Ulovleg XMPP-id. Domene må vera vald.

en: Invalid XMPP ID. Username portion must be set.
nn: Ugyldig XMPP-ID. Brukarnamndelen må vera vald.

en: Invalid authzid
nn: Ugyldig authzid

en: Invalid challenge from server
nn: Ugyldig utfordring frå tenaren

en: Invalid nickname
nn: Ugyldig kallenamn

en: Invalid proxy settings
nn: Ugyldige mellomlagerinnstillingar

en: Invalid response from server
nn: Ugyldig svar frå tenaren

en: Invalid title
nn: Ugyldig tittel

en: Invert
nn: Byt om

en: Invincible
nn: Uovervinneleg

en: Invisible
nn: Usynleg

en: Invitation from: %s
    
    Sent: %s
nn: Invitasjon frå: %s
    
    Sendt: %s

en: Invitation only
nn: Berre for inviterte

en: Invitation to Conversation
nn: Prateinvitasjon

en: Invite
nn: Inviter

en: Invite Buddy Into Chat Room
nn: Inviter venn til praterommet

en: Invite Group to Conference...
nn: Inviter gruppe til konferanse …

en: Invite List
nn: Invitasjonsliste

en: Invite message (optional)
nn: Invitasjonsmelding (valfri)

en: Invite to Conference
nn: Inviter til konferanse

en: Invite to Conference...
nn: Inviter til konferanse …

en: Invite to chat
nn: Inviter til å prata

en: Invite user to a conference
nn: Inviter ein brukar til ein konferanse

en: Invite...
nn: Inviter …

en: Irish
nn: Irsk

en: Is no longer i_dle
nn: _Ikkje er uverksam lenger

en: Is no longer idle
nn: Blir verksam igjen

en: Italian
nn: Italiensk

en: Italic
nn: Kursiv

en: Item Not Found
nn: Elementet blei ikkje funne

en: Japanese
nn: Japansk

en: Jealous
nn: Misunneleg

en: Job Role
nn: Arbeidsrolle

en: Job Title
nn: Jobbtittel

en: John Noname
nn: Utan namn

en: Join
nn: Bli med

en: Join Chat
nn: Bli med i praterom

en: Join Chat...
nn: Bli med i praterom …

en: Join Private Group
nn: Bli med i privatgruppe

en: Join a Chat
nn: Bli med i eit praterom

en: Join/Part Hiding
nn: Skjul bli med / gå ut

en: Joining %s requires an invitation.
nn: Du må vera invitert for å bli med i %s.

en: Jump to markerline
nn: Gå til markeringslinja

en: Just logged in
nn: Nettopp innlogga

en: Just logged out
nn: Nettopp avlogga

en: Kannada Translation team
nn: Kannada-omsetjingsgruppa

en: Kazakh
nn: Kasakhisk

en: Key Agreement
nn: Nøkkelgodkjenning

en: Key Agreement Request
nn: Nøkkelgodkjenningsførespurnad

en: Key Agreement failed
nn: Nøkkelgodkjenninga feila

en: Key Exchange failed
nn: Nøkkelutvekslinga feila

en: Key Length: 	%d bits
nn: Nøkkellengd: 	%d bits

en: Key Pair Generation failed
nn: Nøkkelparlaginga feila

en: Key agreement cannot be started with yourself
nn: Du kan ikkje setja i gang nøkkelgodkjenning med deg sjølv

en: Key agreement failed
nn: Nøkkelgodkjenninga feila

en: Key agreement is already started
nn: Nøkkelgodkjenning er allereie i gang

en: Key agreement request received from %s. Would you like to perform the key agreement?
nn: Ein nøkkelgodkjenningsførespurnad er motteken frå %s. Vil du utføra han?

en: Key agreement was aborted
nn: Nøkkelgodkjenninga blei avbroten

en: Key length
nn: Nøkkelengd

en: Keyboard Shortcuts
nn: Tastatursnarvegar

en: Kicked (%s)
nn: Sparka ut (%s)

en: Kicked by %s (%s)
nn: Sparka ut av %s (%s)

en: Kill User
nn: Kverk brukar

en: Killed by %s (%s)
nn: Kverka av %s (%s)

en: Korean
nn: Koreansk

en: Kurdish
nn: Kurdisk

en: Kurdish (Sorani)
nn: Kurdisk (Sorani)

en: Last Known Client
nn: Sist kjende klient

en: Last Name
nn: Etternamn

en: Last Said
nn: Sist sagt

en: Last Seen
nn: Sist sett

en: Last created window
nn: Siste opna vindauge

en: Last name
nn: Etternamn

en: Last name:
nn: Etternamn:

en: Lastlog plugin.
nn: Lastlog-programtillegg.

en: Later
nn: Seinare

en: Latvian
nn: Latvisk

en: Launcher Icon
nn: Oppstartsikon

en: Layout
nn: Utforming

en: Left
nn: Venstre

en: Left Vertical
nn: Vertikalt til venstre

en: Let others see what computer you are using
nn: La andre få sjå kva datamaskin du nyttar

en: Let others see what services you are using
nn: La andre få sjå kva tenester du nyttar

en: Lets you send raw input to text-based protocols.
nn: Let deg sende rådata til tekstbaserte protokollar.

en: Level
nn: Nivå

en: List of %d user:
     | List of %d users:
nn[0]: Liste av %d brukar:
nn[1]: Liste av %d brukarar:

en: Listening to music
nn: Lyttar til musikk

en: Lithuanian
nn: Litauisk

en: Load Buddylist...
nn: Hent vennelista …

en: Load buddylist from file...
nn: Hent vennelista frå fil …

en: Loads .NET plugins with Mono.
nn: Lastar .Net-programtillegg saman med Mono.

en: Local Buddy List Only
nn: Berre lokal venneliste

en: Local File:
nn: Lokalfil:

en: Local Port
nn: Lokalport

en: Local Time
nn: Lokaltid

en: Local server start time: %s
    Local server uptime: %s
    Local server clients: %d
    Local server channels: %d
    Local server operators: %d
    Local router operators: %d
    Local cell clients: %d
    Local cell channels: %d
    Local cell servers: %d
    Total clients: %d
    Total channels: %d
    Total servers: %d
    Total routers: %d
    Total server operators: %d
    Total router operators: %d
nn: Starttid lokal tenar: %s
    Oppetid lokal tenar: %s
    Klientar lokal tenar: %d
    Kanalar lokal tenar: %d
    Operatørar lokal tenar: %d
    Operatørar lokal rutar: %d
    Klientar lokalcelle: %d
    Kanalar lokalcelle: %d
    Tenarar lokalcelle: %d
    Klientar totalt: %d
    Kanalar totalt: %d
    Tenarar totalt: %d
    Rutarar totalt: %d
    Tenaroperatørar totalt: %d
    Rutaroperatørar totalt: %d

en: Locality
nn: Stad

en: Localizations
nn: Lokaliseringar

en: Location
nn: Stad

en: Log Deletion Failed
nn: Klarte ikkje å sletta loggen

en: Log Directory
nn: Loggkatalog

en: Log IMs
nn: Loggfør lynmeldingar

en: Log In
nn: Logg på

en: Log Out
nn: Logg av

en: Log Reader
nn: Logglesar

en: Log _format:
nn: Logg_format:

en: Log all _instant messages
nn: L_oggfør alle lynmeldingar

en: Log all _status changes to system log
nn: Loggfør alle _statusendringar i systemloggen

en: Log all c_hats
nn: Loggfør alle sa_mtalar

en: Log chats
nn: Loggfør alle praterom

en: Log format
nn: Loggformat

en: Log status change events
nn: Loggfør statusendringar

en: Logged In
nn: Pålogga

en: Logged Off
nn: Avlogga

en: Logging
nn: Loggføring

en: Logging can be enabled from Tools -> Preferences -> Logging.
    
    Enabling logs for instant messages and/or chats will activate history for the same conversation type(s).
nn: Ein kan slå på loggføring frå Verktøy -> Innstillingar -> Loggføring.
    
    Loggføring av lynmeldingar og/eller prating slår på historikken for liknande samtaletype (-ar).

en: Logging of this conversation failed.
nn: Klarte ikkje å loggføra denne samtalen.

en: Logging started. Future messages in this conversation will be logged.
nn: Logginga er starta. Framtidige meldingar i denne samtalen vil bli logga.

en: Logging stopped. Future messages in this conversation will not be logged.
nn: Logginga er stoppa. Framtidige meldingar i denne samtalen vil ikkje bli logga.

en: Login Acknowledged
nn: Pålogginga er godteken

en: Login Options
nn: Innloggingsval

en: Login Redirected
nn: Pålogginga omdirigert

en: Login name
nn: Påloggingsnamn

en: Lonely
nn: Einsam

en: Lost
nn: Fortapt

en: Lost connection with server: %s
nn: Mista sambandet med tenaren: %s

en: Loud
nn: Høg

en: Louder
nn: Høgare

en: Loudest
nn: Høgast

en: Lucky
nn: Heldig

en: MOTD for %s
nn: "Dagens melding" frå %s

en: M_ute sounds
nn: _Demp lydar

en: Macedonian
nn: Makedonsk

en: Mail Checker
nn: E-postsjekkar

en: Mail dialog
nn: E-postvindauge

en: Mailstop
nn: E-postkontor

en: Malay
nn: Malayisk

en: Male
nn: Mann

en: Male or female
nn: Mann eller kvinne

en: Malformed BOSH URL
nn: BOSH-adressa er ikkje velforma

en: Malformed XMPP ID
nn: Misforma XMPP-id

en: Malicious challenge from server
nn: Skadeleg utfordring frå tenaren

en: Manual
nn: Sjølvvald

en: Manually
nn: Manuelt

en: Markerline
nn: Markeringslinje

en: Master archive is misconfigured
nn: Hovudarkivet har feile innstillingar

en: Maximum Version
nn: Største versjon

en: Maximum last-seen difference:
nn: Største skilnad for sist sett:

en: Maximum response timeout:
nn: Største tidsavbrot for svar:

en: Maximum size:
nn: Største storleik:

en: Meadow Mari
nn: Aust-marisk

en: Mean
nn: Stygg

en: Media Initiation Failed
nn: Medieklargjeringa feila

en: Media error
nn: Mediefeil

en: Merge Groups
nn: Slå saman grupper

en: Merge List from Server
nn: Slå saman med liste frå tenar

en: Merge and Save List to Server
nn: Slå saman og lagra lista på tenar

en: Merging these contacts will cause them to share a single entry on the buddy list and use a single conversation window. You can separate them again by choosing 'Expand' from the contact's context menu
nn: Å slå saman desse kontaktane vil gjera at dei deler den same oppføringa i vennelista og at dei nyttar eitt samtalevindauge. Du kan skilja dei igjen ved å velja 'Utvid' frå vennen sin sprettoppmeny.

en: Message
nn: Melding

en: Message (Nick Said) Text
nn: Meldingstekst (kallenamnet sa)

en: Message (optional)
nn: Melding (valfri)

en: Message Notification
nn: Meldingsvarsling

en: Message Text
nn: Meldingstekst

en: Message Timestamp Formats
nn: Tidsstempelformat for meldingar

en: Message could not be sent because the maximum length was exceeded.
nn: Meldinga kunne ikkje sendast sidan ho var for stor.

en: Message could not be sent.
nn: Meldinga kunne ikkje sendast.

en: Message delivery to %s failed: %s
nn: Meldinga til %s kom ikkje fram: %s

en: Message from %s
nn: Melding frå %s

en: Message of the Day
nn: Dagens melding

en: Message received
nn: Melding motteken

en: Message received begins conversation
nn: Motteken melding startar samtalen

en: Message sent
nn: Melding sendt

en: Message was not sent, because you are not signed on.
nn: Meldinga blei ikkje sendt då du ikkje er pålogga.

en: Message:
nn: Melding:

en: Messaging Menu
nn: Meldingstenestemeny

en: Method:
nn: Metode:

en: Microphone
nn: Mikrofon

en: Microphone Test
nn: Mikrofontest

en: Middle Name
nn: Mellomnamn

en: Middle mouse button
nn: Midtre museknapp

en: Minimi_ze new conversation windows
nn: Mi_nimer nye pratevindauge

en: Minimum Version
nn: Minsteversjon

en: Minimum input area height in lines:
nn: Minimumshøgda til inndataområdet (i linjer):

en: Minutes
nn: Minutt

en: Minutes before changing status
nn: Minutt før tilstandsendring

en: Misc
nn: Anna

en: Miscellaneous
nn: Diverse

en: Missing protocol plugin for %s
nn: Manglar protokolltillegg til %s

en: Mobile
nn: Mobil

en: Mobile Phone
nn: Mobiltelefon

en: Modify
nn: Endra

en: Modify Account
nn: Endra konto

en: Modify Buddy Pounce
nn: Endra vennevarselet

en: Mongolian
nn: Mongolsk

en: Mono Plugin Loader
nn: Mono programtilleggslastar

en: Mood
nn: Sinnsstemning

en: Mood Comment
nn: Sinnsstemningsmerknad

en: Mood Name
nn: Sinnsstemningsnamn

en: Mood Text
nn: Sinnsstemningstekst

en: Moody
nn: Humørsjuk

en: More than one user was found with the same name. Select the correct user from the list to add to the buddy list.
nn: Meir ein éin brukar blei funnen med det same namnet. Vel den rette brukaren frå lista for å leggja han/ho til i vennelista di.

en: More than one user was found with the same public key. Select the correct user from the list to add to the buddy list.
nn: Meir ein éin brukar blei funnen med den same offentlege nøkkelen. Vel den rette brukaren frå lista for å leggja han/ho til i vennelista di.

en: Mouse Gestures
nn: Muserørsler

en: Mouse Gestures Configuration
nn: Muserørsleinnstillingar

en: Move to
nn: Flytt til

en: Multiple plugins will be unloaded.
nn: Fleire programtillegg vil bli lasta ut.

en: Music Messaging
nn: Musikkmeldingar

en: Music Messaging Configuration
nn: Musikkmeldingsinnstillingar

en: Music Messaging Plugin for collaborative composition.
nn: Musikkmeldingstillegg for samkomponering.

en: Music messaging session confirmed.
nn: Musikkmeldingsøkta er stadfesta.

en: Mute _Sounds
nn: _Demp lydar

en: NAME
nn: NAMN

en: NSS Preferences
nn: NSS-val

en: N_ew conversations:
nn: Nye samtala_r:

en: Name
nn: Namn

en: Name: %s
    Version: %s
    Description: %s
    Author: %s
    Website: %s
    Filename: %s
nn: Namn: %s
    Utgåve: %s
    Skildring: %s
    Forfattar: %s
    Nettstad: %s
    Filnamn: %s

en: Nervous
nn: Nervøs

en: Nested Grouping (experimental)
nn: Nøsta gruppering (eksperimentell)

en: Nested Subgroup
nn: Nøsta undergruppe

en: Network
nn: Nettverk

en: Network Statistics
nn: Nettverkstatistikk

en: Network error.
nn: Nettverksfeil.

en: Network is empty
nn: Nettverket er tomt

en: Neutral
nn: Nøytral

en: Never
nn: Aldri

en: New Account
nn: Ny konto

en: New Buddy Pounce
nn: Ny venneovervaking

en: New Conference
nn: Ny konferanse

en: New Event
nn: Ny hending

en: New Instant Message
nn: Ny lynmelding

en: New Line
nn: Ny linje

en: New Mail
nn: Ny e-post

en: New Person
nn: Ny person

en: New Pounces
nn: Nye vennevarsel

en: New Version Available
nn: Ny utgåve er tilgjengeleg

en: New _Message...
nn: N_y melding …

en: New _mail notifications
nn: Varsling av ny _e-post

en: New mail notifications
nn: Varsling om ny e-post

en: New password
nn: Nytt passord

en: New password (again)
nn: Nytt passord (igjen)

en: New passwords do not match.
nn: Dei nye passorda samsvarer ikkje.

en: New status...
nn: Ny tilstand …

en: New tab
nn: Ny fane

en: New window
nn: Nytt vindauge

en: New...
nn: Ny …

en: Next >
nn: Neste >

en: Nick
nn: Kallenamn

en: Nick Said
nn: Kallenamnet sa

en: Nick changing not supported in non-MUC chatrooms
nn: Ein kan ikkje endra kallenamn i praterom som ikkje støttar MUC

en: Nick or channel is temporarily unavailable.
nn: Kallenamn eller kanal er mellombels utilgjengeleg.

en: Nickname
nn: Kallenamn

en: Nickname in use
nn: Kallenamnet er i bruk

en: No
nn: Nei

en: No Grouping
nn: Inga gruppering

en: No MOTD available
nn: Inga "Dagens melding" er tilgjengeleg

en: No Matches
nn: Ingen treff

en: No Message of the Day available
nn: Inga "Dagens melding" er tilgjengeleg

en: No Proxy
nn: Ingen mellomtenar

en: No Sound
nn: Ingen lyd

en: No actions available
nn: Ingen tilgjengelege handlingar

en: No codecs found. Install some GStreamer codecs found in GStreamer plugins packages.
nn: Fnn ingen kodekar. Installer nokre GStreamer-kodekar frå GStreamer-programtilleggspakkane.

en: No codecs left. Your codec preferences in fs-codecs.conf are too strict.
nn: Ingen kodekar igjen. Kodek-innstillingane dine i fs-codecs.conf er for strenge.

en: No configuration options for this plugin.
nn: Det er ingen innstillingar til dette programtillegget.

en: No file transfer session active
nn: Inga aktiv filoverføringsøkt

en: No logs were found
nn: Fann ingen loggar

en: No matches
nn: Ingen treff

en: No matching users found
nn: Fann ingen brukarar

en: No message
nn: Inga melding

en: No name
nn: Ikkje noko namn

en: No proxy
nn: Inga mellomlagring

en: No public key was received
nn: Fekk ingen offentleg nøkkel

en: No reason
nn: Ingen årsak

en: No server statistics available
nn: Ingen tilgjengelege tenarstatistikkar

en: No session ID given
nn: Ingen økt-ID er oppgjeven

en: No sounds
nn: Ingen lydar

en: No such channel
nn: Kanalen finst ikkje

en: No such command (in this context).
nn: Kommandoen finst ikkje (i denne samanhengen).

en: No such command.
nn: Kommandoen finst ikkje.

en: No such nick or channel
nn: Finst ikkje slikt kallenamn eller kanal

en: No topic is set
nn: Emne er ikkje vald

en: No users found
nn: Fann ingen brukarar

en: Non-matching Hosts
nn: Ikke-samsvarande vertar

en: None
nn: Ingen

en: None (To pending)
nn: Ingen (ventande)

en: None of your accounts are idle.
nn: Ingen av kontoane dine er uverksame.

en: Norwegian Nynorsk
nn: Norsk (nynorsk)

en: Not Acceptable
nn: Avvist

en: Not Allowed
nn: Ikkje tillate

en: Not Authorized
nn: Ikkje godkjent

en: Not Supported for NSS < 3.14
nn: Ikkje støtta i NSS < 3.14

en: Not connected to the server
nn: Ikkje tilkopla tenaren

en: Not implemented yet.
nn: Enno ikkje teken i bruk.

en: Not started
nn: Ikkje begynt

en: Not supported
nn: Ikkje støtta

en: Note
nn: Notat

en: Note: The preference for "New conversations" must be set to "By conversation count".
nn: Merk: innstillinga for "Nye samtalar" må vera stilt inn på "Etter tal på samtalar".

en: Notes
nn: Notat

en: Notes Address Book Group
nn: Notes adressebokgruppe

en: Notes Address Book Information
nn: Notes adressebokopplysningar

en: Notes Address Book group results
nn: Grupperesultat Notes adressebok

en: Notification Methods
nn: Varslingsmåtar

en: Notification Removal
nn: Varslingsfjerning

en: Notifies in a conversation window when a buddy goes or returns from away or idle.
nn: Varslar i samtalevindauget når ein venn går vekk / blir uverksam eller kjem tilbake.

en: Notify Dialog
nn: Varslingsvindauge

en: Notify For
nn: Nytt varsel for

en: Notify When
nn: Varsla når

en: Notify buddies when you are typing
nn: Varsla venner når du skriv

en: Notify with a popup when an autoaccepted file transfer is complete
    (only when there's no conversation with the sender)
nn: La eit varslingsvindauge spretta opp når ei auto-godkjend filoverføring er ferdig
    (berre når det ikkje foregår ein samtale med sendaren)

en: Notify with a toaster when
nn: Varsla med eit sprettoppvindauge når

en: Novell GroupWise Messenger Protocol Plugin
nn: Novell GroupWise Messenger-protokolltillegg

en: Now Listening
nn: Lyttar til

en: Number of conversations per window
nn: Tal på samtalar per vindauge

en: Occitan
nn: Oksitansk

en: Offended
nn: Fornærma

en: Offering to send %s to %s
nn: Tilbyr å senda %s til %s

en: Offline
nn: Fråkopla

en: Offline Buddies
nn: Fråkopla venner

en: Offline Message
nn: Fråkopla melding

en: Offline Message Emulation
nn: Emulering av fråkopla meldingar

en: Offline Text
nn: Når fråkopla

en: Offline buddies
nn: Fråkopla venner

en: Old flat format
nn: Gammalt flatformat

en: On Mobile
nn: På mobil

en: On unread messages
nn: Ved ulesne meldingar

en: One Time Password
nn: Eingongspassord

en: One Time Password Support
nn: Eingongspassordstøtte

en: One or more messages may have been undeliverable.
nn: Det kan henda at ei eller fleire meldingar ikkje blei leverte.

en: Online
nn: Tilkopla

en: Online Buddies
nn: Tilkopla venner

en: Online Services
nn: Nettenester

en: Online Status
nn: Tilkoplingsstatus

en: Online Text
nn: Når tilkopla

en: Online since
nn: Tilkopla sidan

en: Online/Offline
nn: Fråkopla/tilkopla

en: Online: %d
    Total: %d
nn: Tilkopla: %d
    Totalt: %d

en: Only buddies
nn: Berre venner

en: Only create TinyURL for URLs of this length or greater
nn: Lag berre TinyURL-ar for adresser med denne eller større lengd

en: Only enable for users on the buddy list
nn: Berre for brukarar på vennelista

en: Only online
nn: Berre tilkopla

en: Only replace _whole words
nn: Byt berre ut _heile ord

en: Only when available
nn: Berre når tilgjengeleg

en: Only when docked
nn: Berre når festa

en: Only when not available
nn: Berre når ikkje tilgjengeleg

en: Opacity:
nn: Ugjennomskin:

en: Ope_n an IM window
nn: O_pna eit lynmeldingsvindauge

en: Open All Messages
nn: Opna alle meldingar

en: Open File...
nn: Opna fil …

en: Open Public Key...
nn: Opna offentleg nøkkel …

en: Open _Containing Directory
nn: Opna _innhaldskatalogen

en: Open an IM window
nn: Opna eit lynmeldingsvindauge

en: Open...
nn: Opna …

en: Operating System
nn: Operativsystem

en: Operator
nn: Operatør

en: Optional information:
nn: Tilleggsinformasjon:

en: Options
nn: Val

en: Options specific to Pidgin for Windows.
nn: Innstillingar som berre gjeld Pidgin under Windows.

en: Organization
nn: Organisasjon

en: Organization Name
nn: Organisasjonsnamn

en: Organization Unit
nn: Organisasjonseining

en: Organization: 	%s
nn: Organisasjon: 	%s

en: Original password
nn: Opphavleg passord

en: Other
nn: Anna

en: Others talk in chat
nn: Andre pratar i rommet

en: Out of memory
nn: Ikkje nok minne

en: Output
nn: Utdata

en: Outraged
nn: Opprørt

en: Overwrite
nn: Skriv over

en: P.O. Box
nn: Postboks

en: PEM X.509 Certificate Export
nn: PEM X.509-sertifikateksport

en: PING reply -- Lag: %lu seconds
nn: PING-svar -- Forseinking: %lu sekund

en: P_auses while typing
nn: Tek ein _pause under skrivinga

en: P_lay a sound
nn: Spel ein ly_d

en: P_lugin
nn: _Programtillegg

en: P_ort:
nn: Po_rt:

en: P_ounce only when my status is not Available
nn: Venneovervaking berre når statusen min er "Ikk_je tilgjengeleg"

en: P_roxy
nn: _Mellomtenar

en: Pa_ssword:
nn: P_assord:

en: Paging
nn: Søking

en: Pass_word:
nn: _Passord:

en: Passphrase
nn: Tilgangsfrase

en: Passphrase (retype)
nn: Tilgangsfrase (éin gong til)

en: Passphrase required
nn: Tilgangsfrase er påkravd

en: Passphrases do not match
nn: Tilgangsfrasene samsvarer ikkje

en: Password
nn: Passord

en: Password (again)
nn: Passord (om att)

en: Password Changed
nn: Passordet er endra

en: Password has expired
nn: Passordet er utgått

en: Password is required to sign on.
nn: Ein må nytta passord for å logga på.

en: Password:
nn: Passord:

en: Past Translators
nn: Tidlegare omsetjarar

en: Paste as Plain _Text
nn: _Lim inn som rein tekst

en: Path to save the files in
    (Please provide the full path)
nn: Fillagringsbane
    (før opp heile filbana)

en: Paused while typing
nn: Tek pause frå skrivinga

en: Pauses while typing
nn: Tek pause frå skrivinga

en: Payment Required
nn: Betaling påkravd

en: Performing key exchange
nn: Utfører nøkkelutveksling

en: Perl Plugin Loader
nn: Perl-tilleggslastar

en: Permission denied
nn: Tilgang avvist

en: Permit User
nn: Gje løyve til brukar

en: Persian
nn: Persisk

en: Persistent
nn: _Varig

en: Person enters chat
nn: Person kjem inn i rommet

en: Person leaves chat
nn: Person forlèt rommet

en: Personal Information
nn: Personleg informasjon

en: Personal Title
nn: Privat tittel

en: Phone
nn: Telefon

en: Photo
nn: Bilete

en: Pidgin Buddylist Theme Editor
nn: Pidgin vennelistedraktbehandlar

en: Pidgin Demonstration Plugin
nn: Pidgin demonstrasjonstillegg

en: Pidgin GTK+ Theme Control
nn: Pidgin GTK+-draktbehandling

en: Pidgin Icon Theme Editor
nn: Pidgin GTK+-draktbehandlar

en: Pidgin Instant Messaging Client (required)
nn: Pidgin lynmeldingsklient (påkravd)

en: Pidgin Internet Messenger
nn: Pidgin Internett meldingsklient

en: Pidgin Theme Editor
nn: Pidgin draktbehandlar

en: Pidgin Theme Editor.
nn: Pidgin draktbehandlar.

en: Pidgin Tooltip
nn: Pidgin-verktøyhint

en: Pidgin requires a compatible GTK+ Runtime (which does not appear to be installed).$\rAre you sure you want to skip installing the GTK+ Runtime?
nn: Pidgin krev ei høveleg utgåve av GTK+-køyremiljø. Det ser ikkje ut at ei slik ei er installert. $\rEr du sikker på at ikkje vil installera ho?

en: Pidgin smileys
nn: Pidgin-smilefjes

en: Ping failed
nn: Ping feila

en: Ping reply received from server
nn: Motteke ping-svar frå tenaren

en: Ping timed out
nn: Tidsavbrot ping

en: Place Closed
nn: Staden er lukka

en: Place tagged
nn: Merka stad

en: Plain text
nn: Rein tekst

en: Plaintext Authentication
nn: Autentisering i klartekst

en: Play
nn: Spel

en: Play a sound
nn: Spel ein lyd

en: Playful
nn: Leikande

en: Please Update the necessary fields.
nn: Oppdater dei nødvendige felta.

en: Please enter a buddy to pounce.
nn: Skriv inn vennen du vil overvaka.

en: Please enter a different title for the status.
nn: Skriv inn ein annan tittel for tilstanden.

en: Please enter a non-empty title for the status.
nn: Skriv inn ein tittel for tilstanden.

en: Please enter a topic for the new conference, and an invitation message to be sent to %s
nn: Før opp eit emne for den nye konferansen og invitasjonsmeldinga som skal sendast til %s

en: Please enter an alias, and the appropriate information about the chat you would like to add to your buddy list.
nn: Skriv inn eit kallenamn og høveleg informasjon om praterommet du ønskjer å leggja til i vennelista.

en: Please enter buddy information.
nn: Skriv inn venneopplysningane.

en: Please enter the %s channel private group name and passphrase.
nn: Før opp %s-kanalen sitt private gruppenamn og tilgangsfrase.

en: Please enter the URL and description of the link that you want to insert. The description is optional.
nn: Skriv inn nettadressa og ei skildring av lenkja du ønskjer å leggja til. Det er valfritt å skriva inn ei skildring.

en: Please enter the URL of the link that you want to insert.
nn: Skriv inn nettadressa du ønskjer å leggja til.

en: Please enter the appropriate information about the chat you would like to join.
nn: Skriv inn nødvendig informasjon om praterommet du ønskjer å gå inn i.

en: Please enter the buddy's username and account type below.
nn: Skriv inn vennen sitt brukarnamn og kontotype nedanfor.

en: Please enter the name of the chat you want to join.
nn: Skriv inn namnet på praterommet du vil bli med i.

en: Please enter the name of the group to be added.
nn: Skriv inn namnet på gruppa du ønskjer å leggja til.

en: Please enter the name of the user you wish to be able to contact you.
nn: Skriv inn namnet til ein brukar du vil tillata å kontakte deg.

en: Please enter the name of the user you wish to block.
nn: Skriv inn namnet til brukaren du ønskjer å blokkera.

en: Please enter the name of the user you wish to invite, along with an optional invite message.
nn: Skriv inn namnet på brukaren du ønskjer å invitera. Du kan ta med ei valfri velkomstmelding.

en: Please enter the new name for %s
nn: Skriv inn det nye namnet til %s

en: Please enter the person's information below.
nn: Skriv inn personinformasjonen nedanfor.

en: Please enter the username or alias of the person whose info you would like to view.
nn: Skriv inn brukar- eller kallenamnet til personen du ønskjer informasjon om.

en: Please enter the username or alias of the person whose log you would like to view.
nn: Skriv inn brukar- eller kallenamnet til personen du ønskjer å lesa loggen til.

en: Please enter the username or alias of the person you would like to Block/Unblock.
nn: Skriv inn brukar- eller kallenamnet til personen du ønskjer å (av-)blokkera.

en: Please enter the username or alias of the person you would like to IM.
nn: Skriv inn brukar- eller kallenamnet til personen du ønskjer å prata med.

en: Please enter your current password and your new password.
nn: Skriv inn det noverande og det nye passordet.

en: Please enter your new password
nn: Skriv inn det nye passordet ditt

en: Please fill out the information below to change your account registration.
nn: Fyll ut informasjonen under for å endra kontoregistreringa di.

en: Please fill out the information below to register your new account.
nn: Fyll ut informasjonen under for å registrera den nye kontoen din.

en: Please open the debug window and try again to see the exact error message.
nn: Opna feilsøkingsvindauget og prøv igjen for å sjå den nøyaktige feilmeldinga.

en: Please select the resource of %s to which you would like to send a file
nn: Vel kva for ressurs av %s du ønskjer å senda fila til

en: Please select the resource of %s with which you would like to start a media session.
nn: Vel kva for ressurs av %s du ønskjer å starta ei medieøkt med.

en: Please select your mood from the list
nn: Vel sinnsstemninga di frå lista

en: Please specify a new nickname for you.
nn: Skriv inn det nye kallenamnet ditt.

en: Please update the necessary fields.
nn: Oppdater dei nødvendige felta.

en: Please, enter your search criteria below
nn: Skriv søkjekriteria nedanfor

en: Please, select who can see your status
nn: Vel kven som kan sjå statusen din

en: Plu_gins
nn: Program_tillegg

en: Plugin Information
nn: Programtilleggsopplysningar

en: Plugin does not implement all required functions (list_icon, login and close)
nn: Programtillegget nyttar ikkje alle nødvendige funksjonar ('list_icon',' login' og 'close')

en: Plugin magic mismatch %d (need %d)
nn: Samsvarsfeil %d i det magiske nummeret til tillegget (treng %d)

en: Plugin need to be loaded before you can configure it.
nn: Programtillegget må vera lasta inn før du kan gjera endringar.

en: Plugins
nn: Tilleggsprogram

en: Point values to use for account...
nn: Poengverdiar som kontoen kan nytta …

en: Point values to use when...
nn: Poengverdiar som kan nyttast når …

en: Policy Violation
nn: Framgangsmåtebrot

en: Polish
nn: Polsk

en: Polish popular IM
nn: Populær polsk lynmeldingsteneste

en: Pop up a notification
nn: Sprett opp eit varsel

en: Ports
nn: Portar

en: Portuguese
nn: Portugisisk

en: Portuguese-Brazil
nn: Brasiliansk-portugisisk

en: Possible Matches
nn: Moglege treff

en: Postal Code
nn: Postnummer

en: Postal code
nn: Postnummer

en: Pounce Target
nn: Varslingsmål

en: Pounce When Buddy...
nn: Varsla når vennen …

en: Pounce on Whom
nn: Varsling for

en: Pounce only when my status is not Available
nn: Venneovervaking berre når statusen min er Ikkje tilgjengeleg

en: Pr_eferences
nn: _Innstillingar

en: Pre_view
nn: F_ørehandsvis

en: Preferences
nn: Innstillingar

en: Preferred Contact
nn: Føretrekt kontakt

en: Preferred Language
nn: Føretrekt språk

en: Prepend _string into window title:
nn: Legg til _tekst i tittellinja til vindauget:

en: Prepends a newline to displayed message.
nn: Legg til ei ny linje føre den viste meldinga.

en: Prepends a newline to messages so that the rest of the message appears below the username in the conversation window.
nn: Legg til ei ny linje føre meldingar slik at resten av meldinga blir vist under brukarnamnet i samtalevindauget.

en: Priority
nn: Prioritet

en: Privacy
nn: Personvern

en: Private Key file
nn: Privatn_økkel-fil

en: Private key file
nn: Privatnøkkelfil

en: Pro_tocol:
nn: Proto_koll:

en: Process returned error code %d
nn: Prosessen kom med feilkoden %d

en: Profiles
nn: Profilar

en: Progress
nn: Framdrift

en: Protocol
nn: Protokoll

en: Protocol:
nn: Protokoll:

en: Proud
nn: Stolt

en: Provides SSL support through GNUTLS.
nn: Tilbyr SSL-støtte gjennom GNUTLS.

en: Provides SSL support through Mozilla NSS.
nn: Tilbyr SSL-støtte gjennom Mozilla NSS.

en: Provides a variety of ways of notifying you of unread messages.
nn: Gjev varsel om uleste meldingar på fleire måtar.

en: Provides a wrapper around SSL support libraries.
nn: Tilbyr felles grensesnitt mot SSL-støttebiblioteka.

en: Provides access to commonly used gtkrc settings.
nn: Gjev tilgang til ofte brukte gtkrc-innstillingar.

en: Provides alternate buddylist grouping options.
nn: Gjev andre grupperingsval for kontaktlista.

en: Provides integration with Evolution.
nn: Gjev integrering med Evolution.

en: Provides integration with Unity's messaging menu and launcher.
nn: Gjev samordning med Unity sin meldingstenestemeny og oppstartar.

en: Provides integration with Unity.
nn: Gjev samordning med Unity.

en: Provides options specific to Pidgin for Windows, such as buddy list docking.
nn: Tilbyr val som berre gjeld Pidgin under Windows, slik som festing av vennelista.

en: Provides support for loading Tcl plugins
nn: Tilbyr støtte for lasting av Tcl-tillegg

en: Provides support for loading perl plugins.
nn: Gjev støtte til bruk av Perl-tillegg.

en: Provides support for mouse gestures
nn: Lèt deg bruka muserørsler

en: Proxy
nn: Mellomtenar

en: Proxy Server
nn: Mellomtenar

en: Proxy _type:
nn: _Mellomtenartype:

en: Proxy preferences are configured in GNOME preferences
nn: Mellomtenarinnstillingar endrar ein i GNOME-innstillingane

en: Proxy t_ype:
nn: _Mellomtenartype:

en: Psychic Mode
nn: Klarsynmodus

en: Psychic mode for incoming conversation
nn: Klarsynmodus for innkomande samtale

en: PubSub Collection
nn: PubSub-samling

en: PubSub Leaf
nn: PubSub-teneste

en: Public Key Babbleprint
nn: Offentleg nøkkel skribleriavtrykk

en: Public Key Babbleprint:
    %s
nn: Offentleg nøkkel skribleriavtrykk:
    %s

en: Public Key Fingerprint
nn: Fingeravtrykk offentleg nøkkel

en: Public Key Fingerprint:
    %s
nn: Offentleg nøkkel fingeravtrykk :
    %s

en: Public Key Information
nn: Offentleg nøkkel-opplysningar

en: Public Key file
nn: Offentleg nøkkel-fil

en: Public _IP:
nn: Offentleg _IP:

en: Public key authentication
nn: O_ffentleg nøkkel-autentisering

en: Public key file
nn: Offentleg nøkkelfil

en: Publish status (note: everyone may watch you)
nn: Offentleggjer tilstand (merk: kven som helst kan sjå deg)

en: Punjabi
nn: Panjabi

en: Purple Person
nn: Purple-person

en: Purple's D-BUS server is not running for the reason listed below
nn: Purple sin D-BUS-tenar kjører ikkje på grunn av årsaka som er nemnd nedanfor

en: Question dialog
nn: Spørjevindauge

en: Quiet
nn: Stille

en: Quieter
nn: Stillare

en: Quietest
nn: Stillaste

en: R_aise conversation window
nn: _Hev samtalevindauget

en: Raise psychic conversations
nn: Hev synske samtalar

en: Raw
nn: Direkte

en: Re-enable
nn: Slå på att

en: Re-enable Account
nn: Ta kontoen i bruk att

en: Re-initializing Stream
nn: Tek opp att datastraumen

en: Re-read gtkrc files
nn: Les gtkrc-filene på nytt

en: Real Name
nn: Ekte namn

en: Real Name: 	%s
nn: Verkeleg namn: 	%s

en: Real name
nn: Eigentleg namn

en: Really delete certificate for %s?
nn: Verkeleg sletta sertifikatet til %s?

en: Realm
nn: Domene

en: Received
nn: Motteke

en: Received %s's public key. Would you like to accept this public key?
nn: Har motteke den offentlege nøkkelen til %s. Godtek du han?

en: Received %s's public key. Your local copy does not match this key. Would you still like to accept this public key?
nn: Har motteke den offentlege nøkkelen til %s. Den lokale kopien din samsvarer ikkje. Vil du likevel godta den offentlege nøkkelen?

en: Received Message Name Color
nn: Motteken melding

en: Received Messages
nn: Mottekne meldingar

en: Received invalid data on connection with server
nn: Det kom ugyldige data frå sambandet med tenaren

en: Receiving
nn: Tek i mot

en: Recipient Unavailable
nn: Mottakaren er ikkje tilgjengeleg

en: Reconnect
nn: Kopla til att

en: Recurring
nn: Gjentakande

en: Region
nn: Fylke/region

en: Register
nn: Registrer

en: Register New Account at %s
nn: Registrer ny konto hos %s

en: Register New XMPP Account
nn: Registrer ein ny XMPP-konto

en: Registration Error
nn: Registreringsfeil

en: Registration Failed
nn: Registreringa feila

en: Registration Required
nn: Registrering påkravd

en: Registration Successful
nn: Registreringa blei gjennomført

en: Registration error
nn: Registreringsfeil

en: Registration from %s successfully removed
nn: Vellykka av avregistrering frå %s

en: Registration of %s@%s successful
nn: Registreringa av %s@%s blei gjennomført

en: Registration to %s successful
nn: Vellykka registrering til %s

en: Reject
nn: Avvis

en: Relaxed
nn: Avslappa

en: Relay Server (TURN)
nn: Vidaresendingstenar (TURN)

en: Release Notification
nn: Utgåvevarsel

en: Relieved
nn: Letta

en: Remaining
nn: Attverande

en: Remember pass_word
nn: _Hugs passordet

en: Remember password
nn: Hugs passordet

en: Remorseful
nn: Angrande

en: Remote Connection Failed
nn: Feil i fjerntilkoplinga

en: Remote Server Not Found
nn: Fann ikkje fjerntenaren

en: Remote Server Timeout
nn: Tidsavbrot på fjerntenaren

en: Remote disconnected
nn: Fjernnode fråkopla

en: Remote host closed connection.
nn: Fjerntenaren kopla ned sambandet.

en: Remotely Stored Buddy List
nn: Fjernlagra venneliste

en: Remove
nn: Fjern

en: Remove Al_l
nn: Fjern _alt

en: Remove Buddy
nn: Fjern venn

en: Remove Buddy List window transparency on focus
nn: Ta vekk transparens i vennelistevindauge ved fokus

en: Remove Chat
nn: Fjern praterom

en: Remove Contact
nn: Fjern kontakt

en: Remove Custom Icon
nn: Fjern tilpa_ssa ikon

en: Remove Group
nn: Fjern gruppa

en: Remove IM window transparency on focus
nn: Ta vekk transparens i lynmeldingsvindauge ved fokus

en: Remove on switch to conversation ta_b
nn: Fjern når samtalef_ana får fokus

en: Remove when _typing in conversation window
nn: Fjern når det blir _skrive i vindauget

en: Remove when a _message gets sent
nn: Fjern når ei _melding blir sendt

en: Remove when conversation window _gains focus
nn: Fjern når vindauget får f_okus

en: Remove when conversation window _receives click
nn: Fjern når det blir _klikka i vindauget

en: Removing this contact will also remove all the buddies in the contact
nn: Å sletta denne kontakten vil òg sletta alle vennene til kontakten

en: Removing this group will also remove all the buddies in the group
nn: Å sletta denne gruppa vil òg sletta alle vennene i gruppa

en: Rename
nn: Gje nytt namn

en: Replaces text in outgoing messages according to user-defined rules.
nn: Erstattar tekst i utgåande meldingar etter dine reglar.

en: Reply time from %s: %lu seconds
nn: Svartid frå %s: %lu sekund

en: Report Idle time
nn: Rapporter uverksam tid

en: Request Dialog
nn: Førespurnadsvindauge

en: Requesting %s's attention...
nn: Ber om merksemda til %s …

en: Require encryption
nn: Krev kryptering

en: Required parameters not passed in
nn: Påkravde parameter ikkje oppgjevne

en: Reset
nn: Nullstill

en: Reset Formatting
nn: Nullstill formateringa

en: Reset IM Key
nn: Nullstill lynmeldingsnøkkel

en: Reset Permanent
nn: Nullstill permanent

en: Reset Private Channel
nn: Nullstill privat kanal

en: Reset Secret Channel
nn: Nullstill hemmeleg kanal

en: Reset Topic Restriction
nn: Fjern emneinnskrenking

en: Resize incoming custom smileys
nn: Endra storleiken på innkomande tilpassa smilefjes

en: Resolver process exited without answering our request
nn: Oppslagsprosessen blei avslutta utan vi fekk svar

en: Resource
nn: Ressurs

en: Resource Conflict
nn: Ressurskonflikt

en: Resource Constraint
nn: Ressursavgrensing

en: Response Probability:
nn: Sannsynleg svar:

en: Restless
nn: Uroleg

en: Restrict the number of conversations per windows, optionally separating IMs and Chats
nn: Avgrens talet på samtalar i kvart vindauge og, om du vil, skil lynmeldingsvindauge og praterom

en: Restricted XML
nn: Avgrensa XML

en: Resubscribe
nn: Abonner på nytt

en: Resuming detached session failed. Press Reconnect to create new connection.
nn: Klarte ikkje å ta opp att den fråkopla økta. Trykk Kopla til att for å laga ei ny tilkopling.

en: Resuming session
nn: Tek opp att økta

en: Ret_urns from away
nn: Kj_em attende etter å ha vore vekke

en: Retired Crazy Patch Writers
nn: Pensjonerte, pasjonerte rettarar

en: Retired Developers
nn: Tidlegare utviklarar

en: Retrieve subscriptions from server
nn: Hent abonnement frå tenar

en: Retrieving...
nn: Hentar …

en: Returned from being away
nn: Kjem attende

en: Returned from being idle
nn: Er ikkje uverksam lenger

en: Returns from away
nn: Kjem attende

en: Right
nn: Høgre

en: Right Vertical
nn: Vertikalt til høgre

en: Right click for more options.
nn: Høgreklikk viser fleire val.

en: Right mouse button
nn: Høgre museknapp

en: Right-click for more unread messages...
nn: Høgreklikk for fleire ulesne meldingar …

en: Rockin'
nn: Glimrande

en: Role
nn: Stilling

en: Roles:
nn: Roller:

en: Romanian
nn: Rumensk

en: Room Configuration Error
nn: Rominnstillingsfeil

en: Room List
nn: Romliste

en: Room _List
nn: Rom_liste

en: Roomlist
nn: Romliste

en: Run the command in a terminal
nn: Kjør kommandoen i eit terminalvindauge

en: Russian
nn: Russisk

en: SASL authentication failed
nn: SASL-autentiseringa feila

en: SASL authentication failed: %s
nn: SASL-autentiseringa feila: %s

en: SASL authentication failed: Initializing SASL failed.
nn: SASL-autentiseringa feila: klarte ikkje å starta SASL.

en: SASL authentication failed: No worthy authentication mechanisms found.
nn: SASL-autentiseringa feila: fann ingen gode autentiseringsmekanismar.

en: SASL authentication failed: No worthy mechanisms found
nn: SASL-autentiseringa feila: fann ingen gode mekanismar

en: SASL authentication failed: Server does not support SASL authentication.
nn: SASL-autentiseringa feila: tenaren nyttar ikkje SASL-autentisering.

en: SASL error: %s
nn: SASL-feil: %s

en: SILC Protocol Plugin
nn: SILC-protokolltillegg

en: SIP connect server not specified
nn: Ingen SIP-tilkoplingstenar er ført opp

en: SIP usernames may not contain whitespaces or @ symbols
nn: SIP-brukarnamn kan ikkje innehalda mellomrom eller @-teikn

en: SIP/SIMPLE Protocol Plugin
nn: SIP/SIMPLE-protokolltillegg

en: SSL Certificate Error
nn: SSL sertifikatfeil

en: SSL Certificate Verification
nn: SSL-sertifikatstadfesting

en: SSL Connection Failed
nn: SSL-sambandet feila

en: SSL FAQs
nn: SSL OSS (FAQ)

en: SSL Handshake Failed
nn: SSL-protokollsjekken feila

en: SSL Host Certificate
nn: SSL vertssertifikat

en: SSL Peers Cache
nn: Mellomlager SSL-tenarar

en: SSL Servers
nn: SSL-tenarar

en: SSL peer presented an invalid certificate
nn: SSL-tenaren sende eit ugyldig sertifikat

en: SSL support unavailable
nn: SSL-støtte er ikkje tilgjengeleg

en: ST_UN server:
nn: STU_N-tenar:

en: S_end To
nn: S_end til

en: S_hortcut text:
nn: Snar_vegstekst:

en: Sad
nn: Trist

en: Sametime Administrator Announcement
nn: Sametime-administratormelding

en: Sametime ID
nn: Sametime-ID

en: Sarcastic
nn: Sarkastisk

en: Satisfied
nn: Tilfreds

en: Save
nn: Lagra

en: Save Buddylist...
nn: Lagra vennelista …

en: Save Conversation
nn: Lagra samtalen

en: Save Debug Log
nn: Lagra feilrettingsloggen

en: Save File
nn: Lagra fil

en: Save File...
nn: Lagra fila …

en: Save Icon
nn: Lagra ikon

en: Save Icon As...
nn: Lagra ikon som…

en: Save Image
nn: Lagra bilete

en: Save buddylist to file...
nn: Lagra vennelista til fil …

en: Save buddylist...
nn: Lagra vennelista …

en: Save messages sent to an offline user as pounce.
nn: Lagra meldingar som er sende til ein fråkopla brukar som eit varsel.

en: Save offline messages in pounce
nn: Lagra fråkopla meldingar som eit varsel

en: Save password
nn: Lagra passord

en: Saved Statuses
nn: Lagra tilstandar

en: Saved statuses...
nn: Lagra tilstandar …

en: Saved...
nn: Lagra …

en: Score Editor Path
nn: Filbane til notearkbehandlaren

en: Scroll/Search:
nn: Rull/søk:

en: Search
nn: Søk

en: Search Directory
nn: Søk i katalog

en: Search Results
nn: Søkjeresultat

en: Search for Users...
nn: Søk etter brukarar …

en: Search for XMPP users
nn: Søk etter XMPP-brukarar

en: Search for a user
nn: Søk etter ein brukar

en: Search results
nn: Søkjeresultat

en: Search results for '%s'
nn: Søkjeresultat for '%s'

en: Secure File Transfer
nn: Sikker filoverføring

en: Secure Internet Live Conferencing (SILC) Protocol
nn: Secure Internet Live Conferencing-protokollen (SILC)

en: See Other Host
nn: Sjå annan vert

en: Select Background Color
nn: Vel bakgrunnsfarge

en: Select Buddy
nn: Vel venn

en: Select Buddy Icon
nn: Vel venneikon

en: Select Color
nn: Vel farge

en: Select Color for %s
nn: Vel farge for %s

en: Select Folder...
nn: Vel mappe …

en: Select Font
nn: Vel skrifttype

en: Select Font for %s
nn: Vel skrifttype for %s

en: Select Interface Font
nn: Vel grensesnittskrift

en: Select Notes Address Book
nn: Vel Notes adressebok

en: Select Text Color
nn: Vel tekstfarge

en: Select User
nn: Vel brukar

en: Select a PEM certificate
nn: Vel eit PEM-sertifikat

en: Select a Resource
nn: Vel ein ressurs

en: Select a chat for buddy: %s
nn: Vel eit praterom for vennen: %s

en: Select a conference from the list below to send an invite to user %s. Select "Create New Conference" if you'd like to create a new conference to invite this user to.
nn: Vel kva for konferanse frå lista nedanfor du ønskjer å invitera brukaren %s til å bli med i. Vel "Lag ny konferanse" om du konferansen ikkje finst frå før av.

en: Select a conference server to query
nn: Vel ein konferansetenar å spørja

en: Select a file
nn: Vel ei fil

en: Select a person from your address book below, or add a new person.
nn: Vel ein person frå adresseboka nedanfor eller legg til ein ny.

en: Select a person from your address book to add this buddy to, or create a new person.
nn: Legg denne vennen til ein person i adresseboka, eller lag ei ny oppføring.

en: Select a theme that you would like to use from the lists below.
    New themes can be installed by dragging and dropping them onto the theme list.
nn: Vel drakta du ønskjer å bruka frå lista nedanfor.
    Du kan installera nye drakter ved å dra og sleppa dei ned i draktlista.

en: Select a user directory to search
nn: Vel ein brukarkatalog å søkja i

en: Select all accounts that buddies should be auto-added to.
nn: Vel alle kontoane du vil at vennene automatisk skal leggjast til i.

en: Select an XMPP server to query
nn: Vel ein XMPP-tenar å spørja

en: Select an action
nn: Vel ei handling

en: Select color
nn: Vel farge

en: Select correct user
nn: Vel rett brukar

en: Select plugin to install
nn: Vel kva for programtillegg som skal installerast

en: Select the debug filter level.
nn: Vel filternivå for feilretting.

en: Selecting this disables graphical emoticons.
nn: Å velja dette tek vekk bruk av grafiske smilefjes.

en: Send Attention
nn: Send merksemd

en: Send Button
nn: Send-knapp

en: Send Email
nn: Send melding

en: Send File
nn: Send fil

en: Send IM...
nn: Send lynmelding …

en: Send Instant Message
nn: Send lynmelding

en: Send Message
nn: Send meldinga

en: Send TEST Announcement
nn: Send TEST-melding

en: Send To
nn: Send til

en: Send a _message
nn: Sen_d ei melding

en: Send a message
nn: Send ei melding

en: Send and receive raw XMPP stanzas.
nn: Senda og ta i mot reine XMPP-blokker.

en: Send image file
nn: Send biletfil

en: Sender
nn: Sendar

en: Sending
nn: Sender

en: Sending Handshake
nn: Sender protokollsjekk

en: Sends a _message
nn: Sender ei _melding

en: Sends a message
nn: Sender ei melding

en: Senior Contributor/QA
nn: Senior bidragsytar/KS

en: Sent
nn: Sendt

en: Sent Message Name Color
nn: Sendt melding

en: Sent Messages
nn: Sende meldingar

en: Sent a message
nn: Sendt ei melding

en: Separate IM and Chat windows
nn: Skil lynmeldings- og samtalevindauga

en: Separate IM and Chat windows when placing by number
nn: Skil lynmeldingsvindauge og praterom når plassert i nummerorden

en: Serbian
nn: Serbisk

en: Serbian Latin
nn: Serbisk (latinsk alfabet)

en: Serious
nn: Alvorleg

en: Server
nn: Tenar

en: Server Information
nn: Tenaropplysningar

en: Server Instructions: %s
nn: Tenarinstruksjonar: %s

en: Server Overloaded
nn: Tenaren er overbelasta

en: Server Statistics
nn: Tenarstatistikk

en: Server address
nn: Tenaradresse

en: Server closed the connection
nn: Tenaren lukka tilkoplinga

en: Server does not exist
nn: Tenaren finst ikkje

en: Server does not support service discovery
nn: Tenaren støttar ikkje tenesteoppdaging

en: Server does not use any supported authentication method
nn: Tenaren nyttar ikkje ein autentiseringsmetode som er støtta

en: Server doesn't support blocking
nn: Tenaren støttar ikkje blokkering

en: Server may require plaintext authentication over an unencrypted stream
nn: Tenaren krev kanskje autentisering i klartekst over ein ukryptert straum

en: Server name request
nn: Tenarnamnførespurnad

en: Server port
nn: Tenarport

en: Server requires TLS/SSL, but no TLS/SSL support was found.
nn: Tenaren krev TLS/SSL, men fann inga TLS/SSL-støtte.

en: Server requires plaintext authentication over an unencrypted stream
nn: Tenaren krev autentisering i klartekst over eit ukryptert samband

en: Server signoff
nn: Tenaravlogging

en: Server thinks authentication is complete, but client does not
nn: Tenaren meiner autentiseringa er ferdig, men det gjer ikkje klienten

en: Service Discovery
nn: Tenesteoppdaging

en: Service Unavailable
nn: Tenesta er utilgjengeleg

en: Set
nn: Vel

en: Set Account Idle Time
nn: Skriv inn kor lenge uverksam

en: Set Alias
nn: Vel kallenamn

en: Set Autoaccept Setting
nn: Innstilling for automatisk godtaking

en: Set Custom Icon
nn: _Tilpassa ikon

en: Set Custom Icon...
nn: Bruk eige ikon…

en: Set IM Password
nn: Lagra lynmeldingspassordet

en: Set Idle Time for All Accounts
nn: Før opp uverksamtid for alle kontoar

en: Set Nickname...
nn: Vel kallenamn …

en: Set Permanent
nn: Lagra permanent

en: Set Private Channel
nn: Vel privat kanal

en: Set Secret Channel
nn: Vel hemmeleg kanal

en: Set Topic Restriction
nn: Vel emneinnskrenking

en: Set URGENT for the terminal window.
nn: Merk terminalvindauget som VIKTIG.

en: Set User Info
nn: Skriv inn brukaropplysningar

en: Set User Info...
nn: Skriv inn brukarinfo …

en: Set User Limit
nn: Vel brukargrense

en: Set User Nickname
nn: Vel brukarnamn

en: Set _Mood...
nn: Vel _sinnsstemning…

en: Set as buddy icon
nn: Bruk som venne-ikon

en: Set privacy for:
nn: Gjeld kontoen:

en: Set user limit on channel. Set to zero to reset user limit.
nn: Vel brukargrense for kanalen. Før opp null for å nullstilla grensa.

en: Set window manager "_URGENT" hint
nn: Plasserer eit "_KRITISK"-hint i vindaugsstyraren

en: Shocked
nn: Sjokkert

en: Shortcut
nn: Snarveg

en: Shortcut Text
nn: Snarvegstekst

en: Shortcuts
nn: Snarvegar

en: Shortcuts for starting Pidgin
nn: Snarvegar for å starta Pidgin

en: Show
nn: Vis

en: Show All
nn: Vis alt

en: Show Buddy _List
nn: Vis venne_liste

en: Show Custom Smileys
nn: Vis eigne smilefjes

en: Show IMs and chats in _tabbed windows
nn: Vis lynmeldingar og prat i _faner

en: Show Idle Time
nn: Vis kor lenge uverksam

en: Show Offline Buddies
nn: Vis fråkopla venner

en: Show Public Key
nn: Vis den offentlege nøkkelen

en: Show Timestamps
nn: Vis tidsstempel

en: Show When Offline
nn: Vis når du er fr_åkopla

en: Show _detailed information
nn: Vis d_etaljar

en: Show _elapsed time for unread conversations in messaging menu
nn: Syn talet på _brukt tid for ulesne samtalar i meldingstenestemenyen

en: Show _formatting on incoming messages
nn: Vis formatering i _innkomne meldingar

en: Show close b_utton on tabs
nn: Vis _lukkeknappar på faner

en: Show dates in...
nn: Vis datoar i …

en: Show number of _unread messages for conversations in messaging menu
nn: Syn talet på _ulesne meldingar for samtalar i meldingstenestemenyen

en: Show number of unread _messages on launcher icon
nn: Syn talet på ulesne _meldingar på oppstartsikonet

en: Show number of unread co_nversations on launcher icon
nn: Syn talet på ulesne _samtalar på oppstartsikonet

en: Show status to:
nn: Endra statusen til:

en: Show when offline
nn: Vis når du er fråkopla

en: Shows recently logged conversations in new conversations.
nn: Viser nyleg logga samtalar i nye samtalar.

en: Shy
nn: Sky

en: Si_gns on
nn: Lo_ggar på

en: Sick
nn: Sjuk

en: Signals Test
nn: Signaltest

en: Signed off
nn: Logga av

en: Signed on
nn: Pålogga

en: Signs o_ff
nn: L_oggar av

en: Signs off
nn: Loggar av

en: Signs on
nn: Loggar på

en: Silence threshold:
nn: Stillegrense:

en: Simple Plugin
nn: Enkelt programtillegg

en: Simplified Chinese
nn: Forenkla kinesisk

en: Single-use Certificate Verification
nn: Eingangs sertifikatstadfesting

en: Sinhala
nn: Singalesisk

en: Size
nn: Storleik

en: Sleepy
nn: Søvnig

en: Slovak
nn: Slovakisk

en: Slovenian
nn: Slovensk

en: Small
nn: Liten

en: Smaller versions of the default smileys
nn: Mindre utgåver av standard smilefjes

en: Smile!
nn: Smilefjes

en: Smiley
nn: Smilefjes

en: Smiley Theme:
nn: Smilefjesdrakt:

en: Someone says your name in a chat
nn: Nokon seier namnet ditt i eit praterom

en: Someone says your username in chat
nn: Nokon seier namnet ditt i eit praterom

en: Someone speaks in a chat
nn: Nokon talar i eit praterom

en: Sort
nn: Sorter

en: Sound Command
    (%s for filename)
nn: Lydkommando:
    (%s for filnamn)

en: Sound Events
nn: Lydhendingar

en: Sound Method
nn: Lydmetode

en: Sound Options
nn: Lydinnstillingar

en: Sound Preferences
nn: Lydinnstillingar

en: Sound Selection
nn: Lydval

en: Sound Theme:
nn: Lyddrakt:

en: Sound c_ommand:
    (%s for filename)
nn: Lyd_kommando:
    (%s for filnamn)

en: Sounds
nn: Lydar

en: Sounds when conversation has _focus
nn: Lydar medan samtalevindauget har _fokus

en: Sounds when conversation has focus
nn: Lydar når samtalen har fokus

en: Spanish
nn: Spansk

en: Speakers
nn: Høgtalarar

en: Specify a hostname
nn: Før opp eit vertsnamn

en: Speed
nn: Fart

en: Speed:
nn: Fart:

en: Spellchecking Support
nn: Stavekontrollstøtte

en: Spontaneous
nn: Spontan

en: Spooky
nn: Skummelt

en: Start Menu
nn: Startmeny

en: Started typing
nn: Starta å skriva

en: Starting Services
nn: Startar tenester

en: Starting transfer of %s from %s
nn: Startar overføring av %s frå %s

en: Starts _typing
nn: Begynner å _skriva

en: Starts typing
nn: Begynner å skriva

en: Startup
nn: Oppstart

en: State
nn: Fylke/region/stat

en: Statistics Configuration
nn: Statistikkinnstillingar

en: Status / Idle
nn: Tilstand/uverksam

en: Status Icon Theme:
nn: Statusikondrakt:

en: Status Icons
nn: Statusikon

en: Status Selector
nn: Tilstandsveljar

en: Status Text
nn: Statustekst

en: Status at Startup
nn: Tilstand ved oppstart

en: Status to a_pply at startup:
nn: Tilstand å _bruka ved oppstart:

en: Statuses
nn: Tilstandar

en: Stop
nn: Stopp

en: Stopped Typing
nn: Stoppa å skriva

en: Stopped typing
nn: Stoppa å skriva

en: Stops t_yping
nn: St_ansar skrivinga

en: Stops typing
nn: Stoppar å skriva

en: Store notes on particular buddies.
nn: Lagra notat på utvalde venner.

en: Stored Image
nn: Lagra bilete

en: Stored Image. (that'll have to do for now)
nn: Lagra bilete (det får halda no).

en: Stream Error
nn: Feil i datastraumen

en: Street Address
nn: Gateadresse

en: Stressed
nn: Stressa

en: Strikethrough
nn: Gjennomstreking

en: Strong
nn: Sterk

en: Subject
nn: Emne

en: Subscription
nn: Abonnement

en: Subscription Required
nn: Abonnement påkravd

en: Support for Spellchecking.  (Internet connection required for installation)
nn: Stavekontrollstøtte (krev internettsamband under installasjonen).

en: Supported debug options are: plugins version
nn: Støtta feilsøkingsval er: programtilleggsutgåver

en: Supported debug options are: plugins, version
nn: Dei støtta feilsøkingsvala er: plugins, version

en: Supports
nn: Støttar

en: Surprised
nn: Overraska

en: Swedish
nn: Svensk

en: Synchronize List with Server
nn: Synkronisera lista med tenaren

en: Syntax Error:  You typed the wrong number of arguments to that command.
nn: Syntaksfeil:  du skreiv ikkje rett tal argument til kommandoen.

en: System Log
nn: Systemlogg

en: System Messages
nn: Systemmeldingar

en: System Shutdown
nn: Systemet avsluttar

en: System Tray Icon
nn: Systempanelikon

en: System events will only be logged if the "Log all status changes to system log" preference is enabled.
nn: Systemhendingar vil berre bli logga om innstillinga "Logg alle statusendringar til systemloggen" er slått på.

en: T.M.Thanh and the Gnome-Vi Team
nn: T. M. Thanh og Gnome-Vi-laget

en: TLS/SSL Versions
nn: TLS/SSL-utgåver

en: T_CP Port:
nn: T_CP-port:

en: Tabs
nn: Faner

en: Tatar
nn: Tatarisk

en: Tcl Plugin Loader
nn: Tcl-tilleggslastar

en: Telephone
nn: Telefon

en: Telephone Number
nn: Telefonnummer

en: Temporarily Hide From
nn: Mellombels vekke frå

en: Temporary Authentication Failure
nn: Mellombels autentiseringssvikt

en: Test plugin IPC support, as a client.
nn: Testar IPC-støtta i tillegget (som klient).

en: Test plugin IPC support, as a client. This locates the server plugin and calls the commands registered.
nn: Testar IPC-støtta i tillegget (som klient). Denne testen finn tenartillegget og kallar dei registrerte kommandoane.

en: Test plugin IPC support, as a server.
nn: Test IPC-støtta i tillegget (som tenar).

en: Test plugin IPC support, as a server. This registers the IPC commands.
nn: Test IPC-støtta i tillegget (som tenar). Dette registrerer IPC-kommandoane.

en: Test to see that all signals are working properly.
nn: Testar om alle signala verkar slik dei skal.

en: Test to see that all ui signals are working properly.
nn: Test for å sjå om alle brukargrensesnittsignala er i orden.

en: Tests the ciphers that ship with libpurple.
nn: Prøver krypteringa libpurple kjem med.

en: Tests to see that most things are working.
nn: Testar om dei fleste tinga verkar som dei skal.

en: Text Replacements
nn: Teksterstatningar

en: Text replacement
nn: Teksterstatning

en: Thankful
nn: Takksam

en: That buddy is not on the same protocol as this chat.
nn: Den vennen nyttar ikkje same protokoll som dette praterommet.

en: That command doesn't work on this protocol.
nn: Den kommandoen verkar ikkje med denne protokollen.

en: That command only works in IMs, not chats.
nn: Den kommandoen verkar berre i lynmeldingar, ikkje i praterom.

en: That command only works in chats, not IMs.
nn: Den kommandoen verkar berre i praterom, ikkje i lynmeldingar.

en: That file already exists
nn: Fila finst allereie

en: The %s buddy is not present in the network
nn: Vennen %s er ikkje tilstades i nettverket

en: The %s buddy is not trusted
nn: Vennen %s er ikkje tiltrudd

en: The 'Manual' browser command has been chosen, but no command has been set.
nn: 'Manuell' nettlesarkommando er vald, men ingen kommando er brukt.

en: The BOSH connection manager terminated your session.
nn: Styringstenaren til BOSH avslutta økta di.

en: The IRC Protocol Plugin that Sucks Less
nn: IRC-protokolltillegget som syg mindre

en: The IRC server received a message it did not understand.
nn: IRC-tenaren fekk ei melding han ikkje forstod.

en: The IRC server's local time is:
nn: Lokal tid på IRC-tenaren er:

en: The Music Messaging Plugin allows a number of users to simultaneously work on a piece of music by editing a common score in real-time.
nn: Musikkmeldingstillegget tillèt fleire brukarar å arbeida samstundes på eit musikkstykke ved å endra eit felles noteark i sanntid.

en: The SIP/SIMPLE Protocol Plugin
nn: SIP/SIMPLE-protokolltillegget

en: The account has disconnected and you are no longer in this chat. You will automatically rejoin the chat when the account reconnects.
nn: Kontoen har kopla frå og du er ikkje lenger med i denne praten. Du vil automatisk bli med igjen når kontoen koplar seg til att.

en: The account has disconnected and you are no longer in this chat. You will be automatically rejoined in the chat when the account reconnects.
nn: Kontoen har kopla frå og du er ikkje lenger med i denne praten. Du vil automatisk bli med igjen når kontoen koplar seg til att.

en: The account's protocol cannot be changed while it is connected to the server.
nn: Protokollen til kontoen kan ikkje endrast så lenge han er kopla til tenaren.

en: The account's username cannot be changed while it is connected to the server.
nn: Brukarnamnet til kontoen kan ikkje endrast så lenge han er kopla til tenaren.

en: The background color for the buddy list
nn: Bakgrunnsfargen til vennelista

en: The background color of a collapsed group
nn: Bakgrunnsfargen til ei samanslått gruppe

en: The background color of a contact or chat
nn: Bakgrunnsfargen til ein kontakt eller prat

en: The background color of an expanded group
nn: Bakgrunnsfargen til utvida grupper

en: The browser command "%s" is invalid.
nn: Nettlesarkommandoen "%s" er ugyldig.

en: The buddy with the <i>largest score</i> is the buddy who will have priority in the contact.
nn: Vennen med den <i>høgste poengstillinga</i> er han som vil ha prioritet i kontakten.

en: The call has been terminated.
nn: Oppringinga er blitt avbroten.

en: The certificate chain presented is invalid.
nn: Den presenterte sertifikatkjeda er ugyldig.

en: The certificate claims to be from "%s" instead. This could mean that you are not connecting to the service you believe you are.
nn: Sertifikatet seier at det er frå "%s" i staden for. Dette kan bety at du ikkje koplar deg til den tenesta du trur du gjer.

en: The certificate for %s could not be validated.
nn: Klarte ikkje å validera sertifikatet til %s.

en: The certificate has been revoked.
nn: Sertifikatet er blitt trekt attende.

en: The certificate has expired and should not be considered valid.  Check that your computer's date and time are accurate.
nn: Sertifikatet er utgått og bør ikkje reknast for å vera gyldig. Sjå til at datamaskina di nyttar rett dato- og tid.

en: The certificate is not trusted because no certificate that can verify it is currently trusted.
nn: Ein kan ikkje stola på sertifikatet sidan det ikkje finst tiltrudde sertifikat som kan stadfesta det.

en: The certificate is not valid yet.  Check that your computer's date and time are accurate.
nn: Sertifikatet er enno ikkje gyldig. Sjå til at tenaren nyttar rette dato- og tidsinnstillingar.

en: The certificate is self-signed and cannot be automatically checked.
nn: Sertifikatet er sjølvsignert og kan ikkje kontrollerast automatisk.

en: The certificate presented is not issued to this domain.
nn: Det presenterte sertifikatet er ikkje skrive ut til dette domenet.

en: The color to use for the typing notification
nn: Farge som skal nyttast ved skrivevarsel

en: The command used to handle "aim" URLs, if enabled.
nn: Kommandoen for å handtera "aim"-adresser (dersom teken i bruk).

en: The command used to handle "gg" URLs, if enabled.
nn: Kommandoen for å handtera "gg"-adresser (dersom teken i bruk).

en: The command used to handle "icq" URLs, if enabled.
nn: Kommandoen for å handtera "icq"-adresser (dersom teken i bruk).

en: The command used to handle "irc" URLs, if enabled.
nn: Kommandoen for å handtera "irc"-adresser (dersom teken i bruk).

en: The command used to handle "sip" URLs, if enabled.
nn: Kommandoen for å handtera "sip"-adresser (dersom teken i bruk).

en: The command used to handle "xmpp" URLs, if enabled.
nn: Kommandoen for å handtera "xmpp"-adresser (dersom teken i bruk).

en: The default Pidgin buddy list theme
nn: Pidgin si standard vennelistedrakt

en: The default Pidgin sound theme
nn: Pidgin sitt standard lydtema

en: The default Pidgin status icon theme
nn: Pidgin si standard ikondrakt

en: The evolution executable was not found in the PATH.
nn: Evolution si programfil blei ikkje funnen i filbana (PATH).

en: The file '%s' is too large for %s.  Please try a smaller image.
nn: Fila '%s' er for stor for %s. Prøv eit mindre bilete.

en: The file was saved as %s.
nn: Fila blei lagra som %s.

en: The following are the results of your search
nn: Her er resultatet frå søket ditt

en: The following error has occurred loading %s: %s
nn: Følgjande feil oppstod ved lastinga av %s: %s

en: The following error has occurred:
nn: Følgande feil har oppstått:

en: The following plugins will be unloaded.
nn: Dei følgjande programtillegga vil bli lasta ut.

en: The font to use for the typing notification
nn: Skrifttypen som skal nyttast ved skrivevarsel

en: The handler for "aim" URLs
nn: Handteraren av "aim"-adresser

en: The handler for "gg" URLs
nn: Handteraren av "gg"-adresser

en: The handler for "icq" URLs
nn: Handteraren av "icq"-adresser

en: The handler for "irc" URLs
nn: Handteraren av "irc"-adresser

en: The handler for "sip" URLs
nn: Handteraren av "sip"-adresser

en: The handler for "xmpp" URLs
nn: Handteraren av "xmpp"-adresser

en: The identifier '%s' did not match any Notes Address Book groups in your Sametime community.
nn: Identifikatoren '%s' samsvarte ikkje med noka Notes adressebokgruppe i Sametime-fellesskapet ditt.

en: The identifier '%s' did not match any users in your Sametime community.
nn: Identifikatoren '%s' samsvarte ikkje med nokon brukar i Sametime-fellesskapet ditt.

en: The identifier '%s' did not match any users in your Sametime community. This entry has been removed from your buddy list.
nn: Identifikatoren '%s' samsvarte ikkje med nokon brukar i Sametime-fellesskapet ditt. Oppføringa er fjerna frå vennelista di.

en: The identifier '%s' may possibly refer to any of the following Notes Address Book groups. Please select the correct group from the list below to add it to your buddy list.
nn: Identifikatoren '%s' kan visa til kven som helst av dei følgjande Notes adressebokgruppene. Vel den rette gruppa frå lista nedanfor for å leggja ho til i vennelista di.

en: The identifier '%s' may possibly refer to any of the following users. Please select the correct user from the list below to add them to your buddy list.
nn: Identifikatoren '%s' kan visa til kven som helst av desse brukarane. Vel den rette brukaren frå lista nedanfor for å leggja han til i vennelista di.

en: The identifier '%s' may possibly refer to any of the following users. You may add these users to your buddy list or send them messages with the action buttons below.
nn: Identifikatoren '%s' kan visa til kven som helst av desse brukarane. Du kan leggja desse brukarane til i vennelista di, eller senda dei meldingar ved hjelp av knappane nedanfor.

en: The installer is already running.
nn: Installasjonsprogrammet kjører allereie.

en: The layout of icons, name, and status of the buddy list
nn: Utforminga av ikona, namna og statusen til vennelista

en: The message is too large.
nn: Meldinga er for stor.

en: The nickname "%s" is already being used.
nn: Kallenamnet "%s" er allereie i bruk.

en: The plugin could not be unloaded now, but will be disabled at the next startup.
nn: Klarte ikkje å lasta vekk programtillegget no, men det vil vera slått av ved neste oppstart.

en: The remote user is not present in the network any more
nn: Fjernbrukaren er ikkje til stades i nettverket lenger

en: The remote user is waiting key agreement on:
    Remote host: %s
    Remote port: %d
nn: Fjernbrukaren ventar på nøkkelgodkjenning:
    Fjernvert: %s
    Fjernport: %d

en: The required fields are underlined.
nn: Dei påkravde felta er understreka.

en: The required plugin %s was not found. Please install this plugin and try again.
nn: Fann ikkje det påkravde programtillegget %s. Forsøk å installera dette tillegget og prøv igjen.

en: The required plugin %s was unable to load.
nn: Klarte ikkje å lasta det påkravde programtillegget %s.

en: The rest of the messages will be saved as pounces. You can edit/delete the pounce from the `Buddy Pounce' dialog.
nn: Resten av meldingane vil bli lagra som varsel. Du kan endra/sletta varselet frå `venneovervaking'-vindauget.

en: The selected account is not online.
nn: Den valde kontoen er ikkje tilkopla.

en: The selected file is not a valid plugin.
nn: Den valde fila er ikkje eit gyldig programtillegg.

en: The server could not access the directory
nn: Tenaren fekk ikkje tilgang til katalogen

en: The server is unavailable; try again later
nn: Tenaren er ikkje tilgjengeleg - prøv igjen seinare

en: The specified word already exists in the correction list.
nn: Det oppgjevne ordet finst allereie i rettelista.

en: The text information for a buddy's status
nn: Tekstopplysningar om vennestatusen

en: The text information for when a buddy has an unread message
nn: Tekstopplysningar når ein venn har ei ulesen melding

en: The text information for when a buddy is away
nn: Tekstopplysningar når ein venn er vekke

en: The text information for when a buddy is idle
nn: Tekstopplysningar når ein venn er uverksam

en: The text information for when a buddy is offline
nn: Tekstopplysningar når ein venn er vekke

en: The text information for when a buddy is online
nn: Tekstopplysningar når ein venn er tilkopla

en: The text information for when a chat has an unread message that mentions your nickname
nn: Tekstopplysningar når eit rom har ei ulesen melding som nemner kallenamnet ditt

en: The text information for when a contact is expanded
nn: Tekstopplysningar når ein kontakt blir utvida

en: The text information for when a group is collapsed
nn: Tekstopplysningar når ei gruppe blir samanslått

en: The text information for when a group is expanded
nn: Tekstopplysningar når ei gruppe blir utvida

en: The text-shortcut for the smiley
nn: Tekstsnarvegen til smilefjeset

en: The topic for %s is: %s
nn: Emnet i %s er: %s

en: The topic is: %s
nn: Emnet er: %s

en: The uninstaller could not find registry entries for Pidgin.$\rIt is likely that another user installed this application.
nn: Avinstalleraren fann ingen registerpostar for Pidgin.$\rDet kan henda at ein annan brukar installerte programmet.

en: The user has blocked you
nn: Brukaren har blokkert deg

en: The user is either offline or you are blocked
nn: Brukaren er anten fråkopla eller du er blokkert

en: Theme Selections
nn: Draktval

en: Theme failed to copy.
nn: Klarte ikkje å kopiera drakta.

en: Theme failed to load.
nn: Klarte ikkje å lasta drakta.

en: Theme failed to unpack.
nn: Klarte ikkje å pakka ut drakta.

en: Themes
nn: Drakter

en: There are no protocol plugins installed.
nn: Ingen protokolltillegg er installerte.

en: There are no users matching your search criteria.
nn: Det er ingen brukarar som høver til søkjekriteria dine.

en: There is no MOTD associated with this connection.
nn: Inga "Dagens melding" er knytt til denne tilkoplinga.

en: There is no Message of the Day associated with this connection
nn: Det er inga "Dagens melding" knytt til dette sambandet

en: There is no application configured to open this type of file.
nn: Ingen applikasjonar er knytte til denne typen filer.

en: There was a conflict in running the command:
nn: Det oppstod ein konflikt under kjøringa av kommandoen:

en: Thirsty
nn: Tørst

en: This chat name is already in use
nn: Prateromsnamnet er allereie i bruk

en: This conference has been closed. No more messages can be sent.
nn: Denne konferanse er blitt lukka. Kan ikkje senda fleire meldingar.

en: This evaluation version does not allow more than ten users to log in at one time
nn: Prøveutgåva tillèt ikkje meir enn ti samstundes pålogga brukarar

en: This information is visible to all contacts on your contact list, so choose something appropriate.
nn: Alle på kontaktlista di vil kunna sjå desse opplysningane, så vel noko høveleg.

en: This is a really cool plugin that does a lot of stuff:
    - It tells you who wrote the program when you log in
    - It reverses all incoming text
    - It sends a message to people on your list immediately when they sign on
nn: Dette er verkeleg eit tøft programtillegg som gjer mange ting:
    - det seier i frå om kven som skreiv programmet når du loggar på
    - det snur all innkomande tekst til å bli baklengs
    - det sender ei melding til personar i vennelista di når dei loggar på

en: This is how your outgoing message text will appear when you use protocols that support formatting.
nn: Slik vil dei utgåande meldingane dine sjå ut når du nyttar protokollar som støttar formatering.

en: This plugin allows the user to customize conversation and logging message timestamp formats.
nn: Dette programtillegget tillèt at brukaren tilpassar tidsstempelformata for samtalar og loggmeldingar.

en: This plugin cannot be loaded because it was not built with X11 support.
nn: Programtillegget kan ikkje lastast inn då det ikkje blei laga med støtte for X11.

en: This plugin has not defined an ID.
nn: Dette tillegget har ikkje definert ein ID.

en: This plugin hides join/part messages in large rooms, except for those users actively taking part in a conversation.
nn: Dette tillegget skjuler bli med- / gå ut-meldingar i store rom, med unntak for brukarar som tek aktiv del i ein samtale.

en: This plugin is useful for debugging XMPP servers or clients.
nn: Dette programtillegget er nyttig ved feilsøking av XMPP-tenarar og -klientar.

en: This plugin is useful for registering with legacy transports or other XMPP services.
nn: Dette programtillegget er nyttig ved registrering av eldre transportmetodar eller andre XMPP-tenester.

en: This protocol does not support chat rooms.
nn: Protokollen støttar ikkje praterom.

en: This protocol does not support fetching the public alias.
nn: Protokollen kan ikkje nytta offentlege aliasar.

en: This protocol does not support setting a public alias.
nn: Protokollen kan ikkje nytta offentlege aliasar.

en: This room is not capable of being configured
nn: Dette rommet kan ikkje endrast

en: This smiley is disabled because a custom smiley exists for this shortcut:
     %s
nn: Smilefjeset er ikkje i bruk sidan det allereie finst eit tilpassa smilefjes til denne snarvegen:
    %s

en: This theme has no available smileys.
nn: Denne drakta inneheld ingen tilgjengelege smilefjes.

en: Thread creation failure: %s
nn: Klarte ikkje å laga tråd: %s

en: Threshold:
nn: Grense:

en: Time Elapsed:
nn: Tid brukt:

en: Time Remaining:
nn: Tid igjen:

en: Time Response
nn: Tidsrespons

en: Timeout during key agreement
nn: Tidsavbrot under nøkkelgodkjenninga

en: Timestamp
nn: Tidsstempel

en: Timestamp Format Options
nn: Formateringsval for tidsstempel

en: Timezone
nn: Tidssone

en: Timezone (UTC)
nn: Tidssone (UTC)

en: TinyURL (or other) address prefix
nn: TinyURL-adresseprefiks (eller annan)

en: TinyURL for above: %s
nn: TinyURL til adressa ovanfor: %s

en: TinyURL plugin
nn: TinyURL-programtillegg

en: Tired
nn: Trøytt

en: Title
nn: Tittel

en: Title already in use.  You must choose a unique title.
nn: Tittelen er allereie i bruk. Du må velja ein unik tittel.

en: To
nn: Til

en: To add the buddy you must import his/her public key. Press Import to import a public key.
nn: Du må importera vennen sin offentlege nøkkel før du kan leggja han/ho til. Trykk "Importer" for å importera ein offentleg nøkkel.

en: Toaster plugin
nn: Programtillegg for sprettoppvindauge

en: Toggle Tag
nn: Slå merking av/på

en: Top
nn: Øvst

en: Topic
nn: Emne

en: Topic for %s set by %s at %s on %s
nn: Emnet i %s vart bestemt av %s (%s %s)

en: Topic too long
nn: Emnet er for langt

en: Topic:
nn: Emne:

en: Tor/Privacy (SOCKS5)
nn: Tor/Privat (SOCKS5)

en: Total Buddies
nn: Venner totalt

en: Total log size:
nn: Total loggstorleik:

en: Traditional Chinese
nn: Tradisjonell kinesisk

en: Transfer of file %s complete
nn: Overføringa av fila %s er ferdig

en: Transfer of file <A HREF="file://%s">%s</A> complete
nn: Overføringa av fila <a href="file://%s">%s</a> er ferdig

en: Transparency
nn: Gjennomsikt

en: True if the command specified in the "command" key should handle "aim" URLs.
nn: Sann dersom kommandoen spesifisert i "kommando"-nøkkelen skal handtera "aim"-adresser.

en: True if the command specified in the "command" key should handle "gg" URLs.
nn: Sann dersom kommandoen spesifisert i "kommando"-nøkkelen skal handtera "gg"-adresser.

en: True if the command specified in the "command" key should handle "icq" URLs.
nn: Sann dersom kommandoen spesifisert i "kommando"-nøkkelen skal handtera "icq"-adresser.

en: True if the command specified in the "command" key should handle "irc" URLs.
nn: Sann dersom kommandoen spesifisert i "kommando"-nøkkelen skal handtera "irc"-adresser.

en: True if the command specified in the "command" key should handle "sip" URLs.
nn: Sann dersom kommandoen spesifisert i "kommando"-nøkkelen skal handtera "sip"-adresser.

en: True if the command specified in the "command" key should handle "xmpp" URLs.
nn: Sann dersom kommandoen spesifisert i "kommando"-nøkkelen skal handtera "xmpp"-adresser.

en: True if the command used to handle this type of URL should be run in a terminal.
nn: Sann dersom kommandoen som skal handtera denne adressetypen bør kjørast i ein terminal.

en: Tune Album
nn: Låtalbum

en: Tune Artist
nn: Låtartist

en: Tune Comment
nn: Låtmerknad

en: Tune Genre
nn: Låtsjanger

en: Tune Time
nn: Låttid

en: Tune Title
nn: Låttittel

en: Tune Track
nn: Låtspor

en: Tune URL
nn: Låtadresse

en: Tune Year
nn: Låtår

en: Turkish
nn: Tyrkisk

en: Type a user to block.
nn: Skriv inn namnet til brukaren du vil blokkera.

en: Type a user you permit to contact you.
nn: Skriv inn ein brukar du tillèt å kontakta deg.

en: Type the host name for this certificate.
nn: Skriv inn vertsnamnet til dette sertifikatet.

en: Type the host name this certificate is for.
nn: Skriv inn vertsnamnet dette sertifikatet er til.

en: Typing
nn: Skriv

en: Typing Notification Color
nn: Skrivevarselfarge

en: Typing notification color
nn: Skrivevarselfarge

en: Typing notification font
nn: Skrifttype skrivevarsel

en: URI
nn: Nettidentifikator (URI)

en: URI Handlers
nn: Adressehandterarar

en: URL
nn: Nettadresse

en: Ubuntu Georgian Translators
nn: Ubuntu georgisk-omsetjarar

en: Ukranian
nn: Ukrainsk

en: Un-Ignore
nn: Avblokker

en: Un-hide From
nn: Ikkje vekke frå

en: Un_block
nn: A_vblokker

en: Unable to add %s to deny list (%s).
nn: Klarer ikkje å leggja til %s på blokkeringslista (%s).

en: Unable to add %s to permit list (%s).
nn: Klarer ikkje å leggja til %s på tilgangslista (%s).

en: Unable to add %s to your buddy list (%s).
nn: Klarer ikkje å leggja %s til vennelista di (%s).

en: Unable to add %s to your buddy list. Error creating folder in server side list (%s).
nn: Klarer ikkje å leggja %s til vennelista di. Får ikkje laga mappe på tenarsidelista (%s).

en: Unable to add group
nn: Klarte ikkje å leggja til gruppe

en: Unable to add group: group exists
nn: Klarte ikkje å leggja til gruppe: gruppa finst allereie

en: Unable to add group: group not found
nn: Klarte ikkje å leggja til gruppa: gruppa finst ikkje

en: Unable to add user
nn: Klarte ikkje å leggja til brukar

en: Unable to add user to privacy list (%s).
nn: Klarer ikkje å leggja brukar til personvernlista (%s).

en: Unable to add user: user not found
nn: Klarte ikkje å leggja til brukar: fann ikkje brukaren

en: Unable to affiliate user %s as "%s"
nn: Klarte ikkje å knyta til brukar %s som "%s"

en: Unable to allocate enough memory to hold the contents from %s.  The web server may be trying something malicious.
nn: Klarer ikkje å tildela nok minne til å halda på innhaldet frå %s. Nettenaren prøver kanskje å gjera noko vondskapsfullt.

en: Unable to ban user %s
nn: Klarte ikkje å utestengja brukaren (%s)

en: Unable to buzz, because %s does not support it or does not wish to receive buzzes now.
nn: Klarer ikkje å alarmera fordi %s støttar ikkje dette eller ikkje ønskjer å ta i mot alarmar no.

en: Unable to buzz, because %s might be offline.
nn: Klarer ikkje å alarmera sidan %s kan vera fråkopla.

en: Unable to buzz, because there is nothing known about %s.
nn: Klarer ikkje å alarmera sidan ein ikkje veit noko om %s.

en: Unable to canonicalize password
nn: Klarte ikkje å kanonisera passordet

en: Unable to canonicalize username
nn: Klarte ikkje å kanonisera brukarnamnet

en: Unable to change server side privacy settings (%s).
nn: Umogleg å endra personverninnstillingar (%s) på tenarsida.

en: Unable to configure
nn: Klarte ikkje å endra innstillingane

en: Unable to connect
nn: Klarte ikkje å kopla til

en: Unable to connect to %s
nn: Klarte ikkje å kopla til %s

en: Unable to connect to %s: %s
nn: Klarte ikkje å kopla til %s: %s

en: Unable to connect to server. Please enter the address of the server to which you wish to connect.
nn: Klarer ikkje å kopla til tenaren. Skriv inn adressa til tenaren du vil kopla deg til.

en: Unable to connect: %s
nn: Klarer ikkje å kopla til: %s

en: Unable to create SILC key pair
nn: Klarer ikkje å laga SILC-nøkkelparet

en: Unable to create conference (%s).
nn: Umogleg å laga konferanse (%s).

en: Unable to create connection
nn: Klarte ikkje å oppretta samband

en: Unable to create listen socket
nn: Klarte ikkje å laga lytteendepunktet

en: Unable to create new resolver process
nn: Klarte ikkje å laga ny oppslagsprosess

en: Unable to create socket: %s
nn: Klarte ikkje å laga endepunktet:%s

en: Unable to detect ActiveTCL installation. If you wish to use TCL plugins, install ActiveTCL from http://www.activestate.com
nn: Klarer ikkje å sjå at ActiveTCL er installert. Om du ønskjer å nytta TCL-tillegg må du installera ActiveTCL frå http://www.activestate.com

en: Unable to display the search results.
nn: Klarer ikkje å visa søkjeresultata.

en: Unable to establish SSL connection
nn: Klarte ikkje å setja i gang SSL-sambandet

en: Unable to establish a connection with the server
nn: Klarte ikkje å kopla til tenaren

en: Unable to establish a connection with the server: %s
nn: Klarte ikkje å kopla til tenaren: %s

en: Unable to establish connection with the local mDNS server.  Is it running?
nn: Klarer ikkje å kopla til den lokale mDNS-tenaren. Kjører han?

en: Unable to find Issuer Certificate
nn: Finn ikkje utferdarsertifikat

en: Unable to initialize SILC Client connection
nn: Klarer ikkje å starta eit SILC-klientsamband

en: Unable to initialize SILC protocol
nn: Klarer ikkje å starta SILC-protokollen

en: Unable to initiate media with %s: invalid JID
nn: Klarte ikkje å klargjera media med %s: ugyldig JID

en: Unable to initiate media with %s: not subscribed to user presence
nn: Klarte ikkje å klargjera media med %s: abonnerer ikkje på brukarnærvær

en: Unable to initiate media with %s: resource is not online
nn: Klarte ikkje å klargjera media med %s: ressursen er ikkje tilkopla

en: Unable to initiate media with %s: user is not online
nn: Klarte ikkje å klargjera media med %s: brukaren er ikkje tilkopla

en: Unable to invite user (%s).
nn: Klarer ikkje å invitera brukaren (%s).

en: Unable to kick user %s
nn: Klarte ikkje å sparka ut brukaren %s

en: Unable to listen for incoming IM connections
nn: Klarer ikkje å lytta etter innkomande meldingstilkoplingar

en: Unable to load SILC key pair
nn: Klarte ikkje å lasta SILC-nøkkelparet

en: Unable to load SILC key pair: %s
nn: Klarer ikkje å lasta SILC-nøkkelparet: %s

en: Unable to load the plugin
nn: Klarte ikkje å lasta programtillegget.

en: Unable to load your plugin.
nn: Klarte ikkje å lasta programtillegget ditt.

en: Unable to login: %s
nn: Klarer ikkje å logga på: %s

en: Unable to move user %s to folder %s in the server side list. Error while creating folder (%s).
nn: Klarer ikkje å flytta brukar %s til mappa %s  på tenarsidelista. Feil under laginga av mappe (%s).

en: Unable to open URL
nn: Klarte ikkje å opna adressa

en: Unable to open URL: the 'Manual' browser command seems invalid.
nn: Klarte ikkje å opna adressa: nettlesarkommandoen 'Manual' verkar vera ugyldig.

en: Unable to open a listening port.
nn: Klarte ikkje å opna ein lytteport.

en: Unable to open file.
nn: Klarte ikkje å opna fila.

en: Unable to parse response from HTTP proxy: %s
nn: Klarer ikkje å tolka svaret frå HTTP-mellomtenaren: %s

en: Unable to ping user %s
nn: Klarer ikkje å pinga brukaren %s

en: Unable to read from network
nn: Klarer ikkje å lesa frå nettverket

en: Unable to read from socket
nn: Klarte ikkje å lesa frå endepunktet

en: Unable to remove %s from privacy list (%s).
nn: Umogleg å fjerna %s frå personvernlista (%s).

en: Unable to resolve hostname
nn: Klarer ikkje å finna tenarnamnet

en: Unable to resolve hostname: %s
nn: Klarer ikkje å slå opp tenarnamnet: %s

en: Unable to save icon file to disk.
nn: Klarte ikkje å lagra ikonet.

en: Unable to save new account
nn: Klarte ikkje å lagra den nye kontoen

en: Unable to send email
nn: Klarer ikkje å senda e-posten

en: Unable to send file to %s, invalid JID
nn: Klarte ikkje å senda fila til %s: ugyldig JID

en: Unable to send file to %s, not subscribed to user presence
nn: Klarte ikkje å senda fila til %s. Abonnerer ikkje på brukarnærvær

en: Unable to send file to %s, user does not support file transfers
nn: Klarte ikkje å senda fila til %s fordi brukaren ikkje støttar filoverføringar

en: Unable to send file to %s, user is not online
nn: Klarte ikkje å senda fila til %s: brukaren er ikkje tilkopla

en: Unable to send message (%s).
nn: Klarer ikkje å senda melding (%s).

en: Unable to send message to %s.
nn: Klarte ikkje å senda melding til %s.

en: Unable to send message to %s. Could not create the conference (%s).
nn: Klarer ikkje å senda melding til %s. Kan ikkje laga konferansen (%s).

en: Unable to send message to %s:
nn: Klarte ikkje å senda til %s:

en: Unable to send message.
nn: Klarte ikkje å senda meldinga.

en: Unable to send message. Could not create the conference (%s).
nn: Klarer ikkje å senda melding. Kan ikkje laga konferansen (%s).

en: Unable to send message. Could not get details for user (%s).
nn: Klarer ikkje å senda meldinga. Fekk ikkje brukardetaljar (%s).

en: Unable to send message:
nn: Klarer ikkje å senda meldinga:

en: Unable to send message: The message is too large.
nn: Klarte ikkje å senda meldinga: ho er for stor.

en: Unable to send request to resolver process
nn: Klarte ikkje å senda førespurnad til oppslagsprosessen

en: Unable to send the message, the conversation couldn't be started.
nn: Klarte ikkje å senda meldinga. Samtalen kunne ikkje startast.

en: Unable to send to chat %s,%s,%s
nn: Klarte ikkje å senda til praterom %s,%s,%s

en: Unable to set role "%s" for user: %s
nn: Klarte ikkje å velja rolle "%s" for brukaren: %s

en: Unable to uninstall the currently installed version of Pidgin. The new version will be installed without removing the currently installed version.
nn: Klarer ikkje å avinstallera den gjeldande utgåva av Pidgin. Den nye utgåva vil bli installert utan at den gamle blir fjerna.

en: Unable to validate certificate
nn: Klarte ikkje å stadfesta sertifikatet

en: Unable to write to network
nn: Klarer ikkje å skriva til nettverket

en: Unblock
nn: Avblokker

en: Undefined
nn: Udefinert

en: Undefined Condition
nn: Uavklara tilstand

en: Underline
nn: Understreka

en: Unexpected Request
nn: Uventa førespurnad

en: Unexpected response from server
nn: Uventa svar frå tenaren

en: Ungroup Items
nn: Avgrupper element

en: Unit
nn: Eining

en: Unity Integration
nn: Unity-samordning

en: Unknown
nn: Ukjend

en: Unknown (0x%04x)<br>
nn: Ukjend (0x%04x)<br>

en: Unknown Error
nn: Ukjend feil

en: Unknown Error in presence
nn: Ukjend feil til stades

en: Unknown SSL error
nn: Ukjend SSL-feil

en: Unknown affiliation: "%s"
nn: Ukjend tilknyting: "%s"

en: Unknown command
nn: Ukjend kommando

en: Unknown command.
nn: Ukjend kommando.

en: Unknown command: %s
nn: Ukjend kommando: %s

en: Unknown command: %s, (may be a client bug)
nn: Ukjend kommando: %s (kan vera ein klientfeil)

en: Unknown error
nn: Ukjend feil

en: Unknown error: 0x%X
nn: Ukjend feil: 0x%X

en: Unknown message
nn: Ukjend melding

en: Unknown message '%s'
nn: Ukjend melding '%s'

en: Unknown node type
nn: Ukjend nodetype

en: Unknown pounce event. Please report this!
nn: Ukjend overvakingshending. Rapporter feilen.

en: Unknown reason
nn: Ukjend årsak

en: Unknown role: "%s"
nn: Ukjend rolle: "%s"

en: Unknown server response
nn: Ukjent tenarsvar

en: Unknown.
nn: Ukjend.

en: Unknown.... Please report this!
nn: Ukjend … . Rapporter feilen.

en: Unload Plugins
nn: Last ut programtillegg

en: Unread Messages
nn: Ulesne meldingar

en: Unregister
nn: Avregistrer

en: Unregistration Error
nn: Avregistreringsfeil

en: Unregistration Failed
nn: Avregistreringa feila

en: Unregistration Successful
nn: Vellykka avregistrering

en: Unset
nn: Ta vekk

en: Unset Account Idle Time
nn: Nullstill kor lenge uverksam

en: Unset Idle Time for All Idled Accounts
nn: Nullstill uverksamtid for alle uverksame kontoar

en: Unsubscribe
nn: Avbryt tinging

en: Unsupported Encoding
nn: Teiknkodinga er ikkje støtta

en: Unsupported Stanza Type
nn: Blokktypen er ikkje støtta

en: Unsupported Version
nn: Utgåva er ikkje støtta

en: Unsupported public key type
nn: Denne offentlege nøkkel-typen er ikkje støtta

en: Unsupported version of BOSH protocol
nn: BOSH-protokollutgåva er ikkje støtta

en: Uptime
nn: Oppetid

en: Usage: %s [OPTION]...
nn: Bruk: %s [VAL]...

en: Use
nn: Bruk

en: Use "/help &lt;command&gt;" for help on a specific command.
    The following commands are available in this context:
nn: Bruk "/help &lt;kommando&gt;" for å få hjelp med ein kommando.
    Dei følgjande kommandoane er tilgjengelege i denne samanhengen:

en: Use Environmental Settings
nn: Bruk miljøinnstillingar

en: Use GNOME Proxy Settings
nn: Bruk GNOME mellomlagerinnstillingar

en: Use Global Proxy Settings
nn: Bruk globale mellomtenarinnstillingar

en: Use Perfect Forward Secrecy
nn: Bruk Perfect Forward Secrecy

en: Use SSL
nn: Bruk SSL

en: Use UDP
nn: Bruk UDP

en: Use _automatically detected IP address: %s
nn: Bruk _automatisk funnen IP-adresse: %s

en: Use _silence suppression
nn: Bruk st_øydemping

en: Use a _different status for some accounts
nn: Bruk ein _ulik tilstand for somme kontoar

en: Use encryption if available
nn: Bruk kryptering om mogleg

en: Use font from _theme
nn: Bruk skrifttype frå _drakta

en: Use last buddy when scores are equal
nn: Bruk siste vennen når poengstillinga er lik

en: Use name heuristics
nn: Bruk namneheuristikk

en: Use old-style SSL
nn: Bruk gammal SSL-stil

en: Use proxy
nn: Bruk mellomlager

en: Use remote _DNS with SOCKS4 proxies
nn: Bruk fjern-_DNS med SOCKS4-mellomtenarar

en: Use smooth-scrolling
nn: Bruk jamn rulling

en: Use status from last _exit at startup
nn: Bruk tilstanden frå _siste avslutning ved oppstart

en: Use system default
nn: Bruk systemstandard

en: Use this buddy _icon for this account:
nn: Bruk dette venne-_ikonet for denne kontoen:

en: Use tzc
nn: Bruk tzc

en: Use_rname:
nn: _Brukarnamn:

en: User
nn: Brukar

en: User %s is not present in the network
nn: Brukaren %s er ikkje til stades i nettverket

en: User <I>%s</I> is not present in the network
nn: Brukaren <I>%s</I> er ikkje til stades i nettverket

en: User ID
nn: Brukar-ID

en: User Information
nn: Brukarinformasjon

en: User Limit
nn: Brukargrense

en: User Modes
nn: Brukartilstandar

en: User Name
nn: Brukarnamn

en: User Name: 	%s
nn: Brukarnamn: 	%s

en: User Online Status Attributes
nn: Brukaren sine tilkoplingsstatusattributt

en: User Options
nn: Brukarval

en: User Search
nn: Brukarsøk

en: User Search...
nn: Brukarsøk …

en: User _details
nn: Brukar_detaljar

en: User is not logged in
nn: Brukaren er ikkje innlogga

en: User is offline
nn: Brukaren er fråkopla

en: User is offline.
nn: Brukaren er fråkopla.

en: User is typing...
nn: Brukaren skriv …

en: User not found
nn: Fann ikkje brukaren

en: User_name:
nn: _Brukarnamn:

en: Username
nn: Brukarnamn

en: Username of an account must be non-empty.
nn: Brukarnamnet til ein konto kan ikkje vera tomt.

en: Username:
nn: Brukarnamn:

en: Users
nn: Brukarar

en: Users on %s: %s
nn: Brukarar på %s: %s

en: Uzbek
nn: Usbekisk

en: V_olume:
nn: _Volum:

en: Valencian-Catalan
nn: Valensiansk

en: Variable Transparency for the buddy list and conversations.
nn: Variabel gjennomsikt i vennelista og samtalevindauga.

en: Verify Public Key
nn: Stadfest offentleg nøkkel

en: Verifying server public key
nn: Stadfestar tenaren sin offentlege nøkkel

en: Version: 	%s
nn: Utgåve: 	%s

en: Video Camera
nn: Videokamera

en: Video Conferencing
nn: Videokonferering

en: Video conferencing
nn: Videokonferering

en: Vietnamese
nn: Vietnamesisk

en: View All Logs
nn: Vis alle loggane

en: View Issuer Certificate
nn: Sjå på utferdarsertifikat

en: View Log
nn: Sjå på logg

en: View Log...
nn: Sjå på loggen …

en: View MOTD
nn: Vis "Dagens melding"

en: View Message of the Day
nn: Sjå "Dagens melding"

en: View User Log
nn: Les brukarlogg

en: View _Log
nn: Vis l_ogg

en: Visit the Pidgin Web Page
nn: Besøk Pidgin sin nettstad

en: Visited Hyperlink Color
nn: Farge besøkte lenkjer

en: Voice
nn: Stemme

en: Voice/Video Settings
nn: Lyd-/videoinnstillingar

en: Volume(0-100):
nn: Volum (0-100):

en: Volume:
nn: Volum:

en: WATCH
nn: OVERVAK

en: Waiting for Handshake Acknowledgement
nn: Ventar på godtaking av protokollsjekken

en: Waiting for Login Acknowledgement
nn: Ventar på påloggingsgodkjenning

en: Waiting for network connection
nn: Ventar på nettverkssamband

en: Waiting for response...
nn: Ventar på svar …

en: Waiting for transfer to begin
nn: Ventar på at overføringa skal begynna

en: Wake Me Up
nn: Vekk meg

en: Wallops from %s
nn: Banking frå %s

en: Warning
nn: Åtvaring

en: Warning dialog
nn: Åtvaringsvindauge

en: Weak
nn: Svak

en: Welcome back!
nn: Velkomen tilbake.

en: Went away
nn: Gjekk vekk

en: What kind of dialog is this?
nn: Kva for vindauge er dette?

en: When a file-transfer request arrives from %s
nn: Når ein filoverføringsførespurnad kjem frå %s

en: When a file-transfer request arrives from a user who is
    *not* on your buddy list:
nn: Når ein filoverføringsførespurnad kjem frå ein brukar som
    *ikkje* er i vennelista di:

en: When a new conversation is opened this plugin will insert the last conversation into the current conversation.
nn: Når ein ny samtale blir opna, vil dette tillegget setja inn den siste samtalen i den noverande.

en: When away
nn: Når vekke

en: When both away and idle
nn: Både når vekke og uverksam

en: When the gnt clipboard contents change, the contents are made available to X, if possible.
nn: Når innhaldet på gnt-utklippstavla endrar seg, vil det bli tilgjengeleg for X (om mogleg).

en: When viewing logs, this plugin will include logs from other IM clients. Currently, this includes Adium, MSN Messenger, aMSN, and Trillian.
    
    WARNING: This plugin is still alpha code and may crash frequently.  Use it at your own risk!
nn: Når ein les loggar, vil dette programtillegget ta med loggar frå andre klientar. For tida gjeld dette Adium, MSN Messenger, aMSN og Trillian.
    
    ÅTVARING: Dette tillegget er framleis ei alfa-utgåve og vil kanskje krasja ofte. Bruk det på eigen risiko!

en: Whether the specified command should handle "aim" URLs
nn: Kor vidt den spesifiserte kommandoen skal handtera "aim"-adresser

en: Whether the specified command should handle "gg" URLs
nn: Kor vidt den spesifiserte kommandoen skal handtera "gg"-adresser

en: Whether the specified command should handle "icq" URLs
nn: Kor vidt den spesifiserte kommandoen skal handtera "icq"-adresser

en: Whether the specified command should handle "irc" URLs
nn: Kor vidt den spesifiserte kommandoen skal handtera "irc"-adresser

en: Whether the specified command should handle "sip" URLs
nn: Kor vidt den spesifiserte kommandoen skal handtera "sip"-adresser

en: Whether the specified command should handle "xmpp" URLs
nn: Kor vidt den spesifiserte kommandoen skal handtera "xmpp"-adresser

en: Whisper Message Name Color
nn: Fargenamn kviskremelding

en: Whiteboard
nn: Tavle

en: Whole words only
nn: Berre heile ord

en: Windows Pidgin Options
nn: Windows Pidgin-val

en: Worried
nn: Bekymra

en: Would you like to join the conversation?
nn: Vil du bli med i praten?

en: Would you like to overwrite it?
nn: Vil du skriva over?

en: Would you like to set it as the buddy icon for this user?
nn: Vil du velja det som venneikon for denne brukaren?

en: Write settings to %s%sgtkrc-2.0
nn: Skriva innstillingane til %s%sgtkrc-2.0

en: X display to use
nn: X-skjerm som skal brukast

en: X.509 Certificates
nn: X.509-sertifikat

en: X.509 certificate export failed
nn: X.509-sertifikateksporten feila

en: X.509 certificate import failed
nn: X.509-sertifikatimporten feila

en: XML Not Well Formed
nn: XML-koden er ikkje velforma

en: XML Parse error
nn: Feil i XML-tolkinga

en: XMPP Account
nn: XMPP-konto

en: XMPP Console
nn: XMPP-konsoll

en: XMPP Message Error
nn: XMPP-meldingsfeil

en: XMPP Protocol Plugin
nn: XMPP-protokolltillegg

en: XMPP Service Discovery
nn: XMPP-tenesteoppdaging

en: XMPP Version Mismatch
nn: XMPP-utgåvene samsvarer ikkje

en: XMPP stream header missing
nn: Manglar hovudet til XMPP-straumen

en: XMPP stream missing ID
nn: Manglar ID-en til XMPP-straumen

en: Year of birth
nn: Fødselsår

en: Yes
nn: Ja

en: You _send:
nn: Du s_ender:

en: You _type:
nn: _Du skriv:

en: You are about to merge the group called %s into the group called %s. Do you want to continue?
nn: Du er i ferd med å slå gruppa med namnet %s saman med gruppa %s. Vil du halda fram?

en: You are about to remove %s from your buddy list.  Do you want to continue?
nn: Er du sikker på at du ønskjer å fjerna %s frå vennelista di?

en: You are about to remove the chat %s from your buddy list.  Do you want to continue?
nn: Er du sikker på at du ønskjer å fjerna praterommet %s frå vennelista di?

en: You are about to remove the contact containing %s and %d other buddy from your buddy list.  Do you want to continue? | You are about to remove the contact containing %s and %d other buddies from your buddy list.  Do you want to continue?
nn[0]: Du er i ferd med å fjerna kontakten som inneheld %s og %d annan venn frå vennelista di. Ønskjer du å halda fram?
nn[1]: Du er i ferd med å fjerna kontakten som inneheld %s og %d andre venner frå vennelista di. Ønskjer du å halda fram?

en: You are about to remove the group %s and all its members from your buddy list.  Do you want to continue?
nn: Er du sikker på at du ønskjer å fjerna gruppa %s og alle medlemmene i ho frå vennelista di?

en: You are banned from %s.
nn: Du er utestengt frå %s.

en: You are channel founder on <I>%s</I>
nn: Du er kanalstiftaren på <I>%s</I>

en: You are creating a new room.  Would you like to configure it, or accept the default settings?
nn: Du er i ferd med å laga eit nytt praterom. Ønskjer du å endra innstillingane til det, eller vil nytta standardinnstillingane?

en: You are currently disconnected. Messages will not be received unless you are logged in.
nn: Du er fråkopla. Du kan ikkje få nye meldingar før du loggar på.

en: You are not connected.
nn: Du er ikkje tilkopla.

en: You are not currently signed on with an account that can add that buddy.
nn: Du kan ikkje leggja til vennen med den kontoen du nyttar no.

en: You are not currently signed on with an account that can invite that buddy.
nn: Du kan ikkje nytta nokon av dei aktive kontoane til å invitera denne vennen.

en: You are not currently signed on with any protocols that have the ability to chat.
nn: Ingen av dei aktive kontoane kan nyttast til prat.

en: You are now known as %s
nn: Du er no kjend som %s

en: You are using %s, but this plugin requires %s.
nn: Du nyttar %s, men dette tillegget krev %s.

en: You can (un)load plugins from the following list.
nn: Du kan lasta inn/ut programtillegg frå den følgjande lista.

en: You can edit more information from the context menu later.
nn: Du kan bruka lokalmenyen til å endra fleire opplysningar seinare.

en: You can edit/delete the pounce from the `Buddy Pounces' dialog
nn: Du kan endra/sletta varselet frå `venneovervaking'-vindauget

en: You can enable/disable accounts from the following list.
nn: Du kan slå av og på kontoar frå den følgjande lista.

en: You can insert this image into this message, or use it as the buddy icon for this user
nn: Du kan setja inn dette biletet i denne meldinga, eller bruka det som eit venneikon for denne brukaren

en: You can let other users see your online status information and your personal information. Please fill the information you would like other users to see about yourself.
nn: Du kan la andre brukarar få sjå nettilkoplingsinformasjonen og dei personlege opplysningane dine. Før opp dei opplysningane du vil at andre skal få tilgang til.

en: You can send this image as a file transfer, embed it into this message, or use it as the buddy icon for this user.
nn: Du kan senda dette biletet som ei filoverføring, veva det inn i denne meldinga, eller bruka det som eit venneikon for denne brukaren.

en: You can send this image as a file transfer, or use it as the buddy icon for this user.
nn: Du kan senda dette biletet som ei filoverføring, eller bruka det som eit venneikon for denne brukaren.

en: You can upgrade to %s %s today.
nn: Du kan oppgradera til %s %s i dag.

en: You cancelled the transfer of %s
nn: Du avbraut overføringa av %s

en: You cannot add the same person twice to a conversation
nn: Du kan ikkje leggja til same person to gonger i ein samtale

en: You cannot receive buddy notifications until you import his/her public key.  You can use the Get Public Key command to get the public key.
nn: Du kan ikkje ta i mot vennevarsel før du har importert den offentlege nøkkelen deira. Bruk kommandoen "Hent den offentlege nøkkelen" for å gjera dette.

en: You do not have any accounts.
nn: Du har ingen kontoar.

en: You do not have permission to uninstall this application.
nn: Du har ikkje rettar til å avinstallera dette programmet.

en: You dragged a desktop launcher. Most likely you wanted to send the target of this launcher instead of this launcher itself.
nn: Du drog ein arbeidsflatestartar. Truleg ønskte du å senda det oppstartaren peiker mot i staden for oppstartaren sjølv.

en: You feel a disturbance in the force...
nn: Du kjenner at noko kjem til å skje …

en: You have %d contact named %s. Would you like to merge them? | You currently have %d contacts named %s. Would you like to merge them?
nn[0]: Du har %d kontakt med namnet %s. Vil du slå dei saman?
nn[1]: Du har no %d kontaktar med namnet %s. Vil du slå dei saman?

en: You have been kicked by %s: (%s)
nn: Du er blitt sparka ut av %s: (%s)

en: You have been kicked off <I>%s</I> by <I>%s</I> (%s)
nn: Du er blitt sparka ut frå <I>%s</I> av <I>%s</I> (%s)

en: You have been kicked: (%s)
nn: Du er blitt sparka ut av: (%s)

en: You have been killed by %s (%s)
nn: Du er blitt kverka av %s (%s)

en: You have dragged an image
nn: Du har drege eit biete

en: You have entered an incorrect username
nn: Du har skrive inn eit feil brukarnamn

en: You have left this chat.
nn: Du har forlate dette praterommet.

en: You have mail!
nn: Du har fått e-post.

en: You have no database of root certificates, so this certificate cannot be validated.
nn: Du har ingen database over rotsertifikat. Dermed kan ikkje dette sertifikatet validerast.

en: You have parted the channel%s%s
nn: Du har forlate kanalen %s%s

en: You have reached your limit for the number of contacts allowed
nn: Du har nådd grensa for tilletne kontaktar

en: You have rejected the call.
nn: Du har avvist samtalen.

en: You have signed on from another location
nn: Du har logga på frå ein annan stad

en: You have to join the %s channel before you are able to join the private group
nn: Du må vera med i %s-kanalen før du kan bli med i den private gruppa

en: You have unread messages. Are you sure you want to close the window?
nn: Du har ulesne meldingar. Vil du verkeleg lukka vindauget?

en: You must create an account first before you can create a pounce.
nn: Du må først oppretta ein konto før du kan laga ei venneovervaking.

en: You must fill all the required fields.
nn: Du må fylla ut alle påkravde felt.

en: You must give a name for the group to add.
nn: Gruppa du ønskjer å leggja til må ha eit namn.

en: You must provide a group.
nn: Du må oppgje ei gruppe.

en: You must provide a username for the buddy.
nn: Du må gje vennen eit brukarnamn.

en: You must select an account.
nn: Du må velja ein konto.

en: You must specify a nick
nn: Du må skriva eit kallenamn

en: You receive an IM
nn: Du får ei lynmelding

en: You require encryption, but it is not available on this server.
nn: Du krev kryptering, men han finst ikkje på denne tenaren.

en: You require encryption, but no TLS/SSL support was found.
nn: Du krev kryptering, men fann inga TLS/SSL-støtte.

en: You send
nn: Du sender

en: You talk in chat
nn: Du pratar i rommet

en: You type
nn: Du skriv

en: You were disconnected from the server.
nn: Du blei fråkopla tenaren.

en: Your Current Mood
nn: Sinnsstemninga di no

en: Your Current Status
nn: Den noverande statusen din

en: Your VCard File
nn: VCard-fila di

en: Your account has been disabled because too many incorrect passwords were entered
nn: Kontoen din er sperra grunna for mange feilpåloggingsforsøk

en: Your buddylist is empty, nothing was written to the file.
nn: Vennelista di er tom. Ingenting blei skrive til fila.

en: Your command failed for an unknown reason.
nn: Kommandoen din feila av ukjend årsak.

en: Your password has been changed.
nn: Passordet ditt er blitt endra.

en: Your selected account name was rejected by the server.  It probably contains invalid characters.
nn: Tenaren avviste kontonamnet du valde. Det kan vera at det inneheld ugyldige teikn.

en: Your selected nickname was rejected by the server.  It probably contains invalid characters.
nn: Kallenamnet du valde blei avvist av tenaren. Det inneheld sannsynlegvis ugyldige teikn.

en: Your system administrator has disabled this operation
nn: Systemadministratoren din har teke vekk denne handlinga

en: Zephyr Protocol Plugin
nn: Zephyr-protokolltillegg

en: _Accept
nn: _Godta

en: _Accept Defaults
nn: _Godta standardinnstillingane

en: _Account
nn: _Konto

en: _Account:
nn: _Konto:

en: _Accounts
nn: _Kontoar

en: _Add
nn: L_egg til

en: _Add Chat
nn: Legg til _praterom

en: _Add Custom Smiley...
nn: _Legg til eige smilefjes …

en: _Add...
nn: L_egg til …

en: _Alias
nn: Ka_llenamn

en: _Alias...
nn: _Kallenamn …

en: _Apply
nn: _Bruk

en: _Associate Buddy
nn: _Knyt til venn

en: _Attention!
nn: _Merksemd

en: _Audio Call
nn: _Lydsamtale

en: _Auto-reply:
nn: _Automatisk svar:

en: _Basic
nn: _Grunnleggjande

en: _Blink on New Message
nn: _Blink ved ny melding

en: _Block
nn: _Blokker

en: _Both Icon & Text
nn: _Både ikon og tekst

en: _Browse
nn: _Bla

en: _Browse logs folder
nn: _Bla i loggmappa

en: _Browse...
nn: Bla _gjennom …

en: _Browser:
nn: _Nettlesar:

en: _Buddy List window transparency
nn: Gjennomsiktig _venneliste

en: _Buddy name:
nn: Venne_namn:

en: _Buddy:
nn: _Venn:

en: _Cancel
nn: _Avbryt

en: _Change Status
nn: _Endra status

en: _Channel:
nn: K_anal:

en: _Class:
nn: _Klasse:

en: _Collapse
nn: Sl_å saman

en: _Configure Room
nn: Endra rom_innstillingane

en: _Copy Email Address
nn: _Kopier e-postadressa

en: _Copy Link Location
nn: _Kopier lenkje

en: _Delete Group
nn: _Slett gruppa

en: _Description
nn: Skil_dring

en: _Device
nn: _Eining

en: _Disable
nn: _Slå av

en: _Disable launcher integration
nn: Slå _av samordninga med oppstartaren

en: _Dockable Buddy List
nn: Vennelista kan _festast

en: _Edit
nn: _Endra

en: _Edit Account
nn: _Endra konto

en: _Edit Settings...
nn: Endra _innstillingane …

en: _Enable automatic router port forwarding
nn: Slå på automatisk port_vidaresending

en: _Enable sounds:
nn: Bruk program_lydar:

en: _End:
nn: s_lutt:

en: _Exact case match (uncheck for automatic case handling)
nn: _Nøyaktig treff (slå av for automatisk handtering av store/små bokstavar)

en: _Expand
nn: _Utvid

en: _Flash window
nn: _Blink vindauge

en: _Focused windows
nn: _Fokuserte vindauge

en: _Font
nn: Skriftt_ype

en: _Font face
nn: Skriftt_ype

en: _Force timestamp format:
nn: _Tving tidsstempelformatet:

en: _Get Info
nn: Hent _informasjon

en: _Get List
nn: _Hent liste

en: _Group:
nn: _Gruppe:

en: _Handle:
nn: Re_feranse:

en: _Hangup
nn: _Legg på

en: _Hide new IM conversations:
nn: _Skjul nye lynmeldingssamtalar:

en: _Hold
nn: _Vent

en: _Horizontal rule
nn: _Horisontal strek

en: _Host:
nn: _Vert:

en: _IM window transparency
nn: _Gjennomsiktige lynmeldingsvindauge

en: _IM windows
nn: _Lynmeldingsvindauge

en: _Icon Only
nn: Berre _ikon

en: _Image
nn: _Bilete

en: _Image:
nn: _Bilete:

en: _Import...
nn: _Importer …

en: _Insert
nn: Se_t inn

en: _Instance:
nn: _Instans:

en: _Invite
nn: _Inviter

en: _Join
nn: _Bli med

en: _Keep Buddy List window on top:
nn: _Hald vennelistevindauget øvst:

en: _Link
nn: _Lenkje

en: _Local alias:
nn: L_okalt kallenamn:

en: _Login
nn: _Innlogging

en: _Manage custom smileys
nn: _Smilefjesbehandling

en: _Manual:
    (%s for URL)
nn: _Sjølvvald:
    (%s for adresse)

en: _Manually specify range of ports to listen on:
nn: Før opp portr_ekkje det skal lyttast til:

en: _Merge Groups
nn: _Slå saman grupper

en: _Message Logs:
nn: _Meldingsloggar:

en: _Message:
nn: _Melding:

en: _Method:
nn: _Metode:

en: _Minutes before becoming idle:
nn: _Minutt før ein blir uverksam:

en: _Modify...
nn: E_ndra …

en: _More...
nn: _Meir …

en: _Mute
nn: _Demp

en: _Name
nn: _Namn

en: _No
nn: _Nei

en: _Notify buddies that you are typing to them
nn: _Varslar venner at du skriv til dei

en: _Open File
nn: _Opna fil

en: _Open Link
nn: _Opna lenkje

en: _Open Mail
nn: _Opna e-post

en: _Open link in:
nn: Opna _lenkje i:

en: _Passphrase:
nn: _Tilgangsfrase:

en: _Password:
nn: _Passord:

en: _Permit
nn: _Tillat

en: _Placement:
nn: _Plassering:

en: _Play Sound
nn: _Spel lyden

en: _Plugin
nn: _Programtillegg

en: _Pop up a notification
nn: _Sprett opp eit varsel

en: _Port:
nn: Po_rt:

en: _Present conversation window
nn: F_ramhev samtalevindauget

en: _Quit
nn: Avsl_utt

en: _Recipient:
nn: _Mottakar:

en: _Recurring
nn: _Gjentakande

en: _Remain in chat after window is closed
nn: Vert _verande i samtalen etter at vindauget er lukka

en: _Remove
nn: _Fjern

en: _Remove Buddy
nn: Fje_rn venn

en: _Remove Chat
nn: _Fjern praterom

en: _Remove Contact
nn: _Fjern kontakt

en: _Remove Group
nn: _Fjern gruppe

en: _Rename
nn: _Gje nytt namn

en: _Report idle time:
nn: Vis kor _lenge uverksam:

en: _Reset
nn: _Nullstill

en: _Reset formatting
nn: Nulls_till formateringa

en: _Room:
nn: _Rom:

en: _Save
nn: La_gra

en: _Save File
nn: _Lagra fila

en: _Save Image...
nn: _Lagra bilete …

en: _Search for:
nn: S_øk etter:

en: _Send File...
nn: _Send fil …

en: _Send Message
nn: _Send melding

en: _Server:
nn: _Tenar:

en: _Set
nn: _Vel

en: _Show slider bar in IM window
nn: Vis glidefelt i _lynmeldingsvindauga

en: _Show system tray icon:
nn: Vis systempanel_ikon:

en: _Smile!
nn: Smile_fjes

en: _Start %s on Windows startup
nn: _Start %s saman med Windows

en: _Start:
nn: _start:

en: _TURN server:
nn: _TURN-tenar:

en: _Text Only
nn: Berre _tekst

en: _Title:
nn: _Tittel:

en: _UDP Port:
nn: _UDP-port:

en: _URL
nn: _Nettadresse

en: _Unread Messages
nn: _Ulesne meldingar

en: _Unset
nn: _Nullstill

en: _Use
nn: _Bruk

en: _Username:
nn: _Brukarnamn:

en: _Video Call
nn: _Biletsamtale

en: _View Certificate...
nn: Vis _sertifikat …

en: _View...
nn: _Vis …

en: _Visual gesture display
nn: _Visuell tilbakemelding

en: _Voice and Video
nn: _Tale og video

en: _Yes
nn: _Ja

en: accounts
nn: kontoar

en: accounts: Show the accounts window.
nn: accounts: viser kontovindauget.

en: action &lt;action to perform&gt;:  Perform an action.
nn: action &lt;handling å utføra&gt;: utfører ei handling.

en: affiliate &lt;owner|admin|member|outcast|none&gt; [nick1] [nick2] ...: Get the users with an affiliation or set users' affiliation with the room.
nn: affiliate &lt;brukar|eigar|admin|medlem|outcast|ingen&gt;[kallenamn1][kallenamn2] …: hent brukarar med ei tilknyting til rommet eller lag slik tilknyting.

en: allow multiple instances
nn: tillat fleire samstundes økter

en: artist
nn: kunstnar

en: authserv: Send a command to authserv
nn: authserv: send ein kommando til authserv

en: away [message]:  Set an away message, or use no message to return from being away.
nn: away [melding]:  Legg inn ei fråværsmelding, eller bruk inga melding for å visa at du er komen attende.

en: ban &lt;user&gt; [reason]:  Ban a user from the room.
nn: ban &lt;brukar&gt; [årsak]:  utesteng brukaren frå rommet.

en: ban [&lt;channel&gt; +|-&lt;nick&gt;]:  Ban client from channel
nn: ban [&lt;kanal&gt; +|-&lt;kanalnamn&gt;]:  steng klienten ute frå kanalen

en: buddy list
nn: venneliste

en: buddylist: Show the buddylist.
nn: buddylist: viser vennelista.

en: buzz: Buzz a user to get their attention
nn: buzz: send ein alarm til ein brukar for å få merksemda hans

en: call &lt;command&gt;:  Call any silc client command
nn: call &lt;kommando&gt;:  utfør kva SILC-klientkommando som helst

en: call: Make an audio call.
nn: call: lag ei lydoppringing.

en: channel %s not found
nn: kanalen %s ikkje funnen

en: channel modes for %s: %s
nn: kanaltilstandar for %s: %s

en: chanserv: Send a command to chanserv
nn: chanserv: send ein kommando til kanaltenartenesta

en: clear: Clears all conversation scrollbacks.
nn: clear: Tømmer skjermen.

en: clear: Clears the conversation scrollback.
nn: clear: tømmer skjermen.

en: cmode &lt;channel&gt; [+|-&lt;modes&gt;] [arguments]:  Change or display channel modes
nn: cmode &lt;kanal&gt; [+|-&lt;tilstandar&gt;] [argument]:  endra eller visa kanaltilstandane

en: config:  Configure a chat room.
nn: config:  Endra prateromsinnstillingane.

en: configure:  Configure a chat room.
nn: configure:  Endra prateromsinnstillingane.

en: ctcp <nick> <msg>: sends ctcp msg to nick.
nn: ctcp <kallenamn> <melding>: sender ctcp-melding til kallenamnet.

en: cumode &lt;channel&gt; +|-&lt;modes&gt; &lt;nick&gt;:  Change nick's modes on channel
nn: cumode &lt;kanal&gt; +|-&lt;tilstandar&gt; &lt;kallenamn&gt;:  endra kallenamnet sine tilstandar på kanalen

en: current topic is: %s
nn: gjeldande emne er: %s

en: debug &lt;option&gt;:  Send various debug information to the current conversation.
nn: debug &lt;val&gt;: send ulike feilsøkingsopplysningar til den gjeldande samtalen.

en: debugwin: Show the debug window.
nn: debugwin: viser feilsøkingsvindauget.

en: deop &lt;nick1&gt; [nick2] ...:  Remove channel operator status from someone. You must be a channel operator to do this.
nn: deop &lt;kallenamn1&gt; [kallenamn2] …:  Tek vekk kanaloperatørstatusen frå personen. Du må sjølv vera kanaloperatør for å kunna gjera dette.

en: detach:  Detach this session
nn: detach:  kopla frå denne økta

en: devoice &lt;nick1&gt; [nick2] ...:  Remove channel voice status from someone, preventing them from speaking if the channel is moderated (+m). You must be a channel operator to do this.
nn: devoice &lt;kallenamn1&gt; [kallenamn2] …:  Tek vekk kanalrøysta frå personen. Dette hindrar dei å tala dersom kanalen er moderert (+m). Du må vera kanaloperatør for å kunna gjera dette.

en: display the current version and exit
nn: syn den noverande utgåva og avslutt

en: display this help and exit
nn: syn denne hjelpa og avslutt

en: don't automatically login
nn: logg ikkje på automatisk

en: enable specified account(s) (optional argument NAME
                          specifies account(s) to use, separated by commas.
                          Without this only the first account will be enabled).
nn: slå på spesifisert(e) konto(ar) (valfritt argument NAMN
                          spesifiserer konto(ar) å bruka, skilde med komma.
                          Utan dette vil berre den første kontoen bli teken i bruk).

en: execute
nn: utfør

en: force online, regardless of network status
nn: kopla til uavhengig av nettverksstatus

en: getkey &lt;nick|server&gt;:  Retrieve client's or server's public key
nn: getkey &lt;kallenamn|tenar&gt;:  hent klienten eller tenaren sin offentlege nøkkel

en: hacker and designated driver [lazy bum]
nn: hackar og fast sjåfør [sofatryne]

en: help &lt;command&gt;:  Help on a specific command.
nn: help &lt;kommando&gt;: hjelp vedrørande ein spesifikk kommando.

en: info [server]:  View server administrative details
nn: info [tenar]:  sjå på tenaradministrasjonsdetaljar

en: inst &lt;instance&gt;: Set the instance to be used on this class
nn: inst &lt;instans&gt;: vel instansen som skal nyttast for denne klassen

en: instance &lt;instance&gt;: Set the instance to be used on this class
nn: instance &lt;instans&gt;: vel instansen som skal nyttast for denne klassen

en: invite &lt;channel&gt; [-|+]&lt;nick&gt;:  invite nick or add/remove from channel invite list
nn: invite &lt;kanal&gt; [-|+]&lt;kallenamn&gt;:  inviter kallenamn eller legg til/fjern frå kanalinvitasjonslista

en: invite &lt;nick&gt; [room]:  Invite someone to join you in the specified channel, or the current channel.
nn: invite &lt;kallenamn&gt; [rom]:  Inviter nokon til noverande kanal eller den kanalen du spesifiserer.

en: invite &lt;user&gt; [message]:  Invite a user to the room.
nn: invite &lt;brukar&gt; [melding]:  Inviter ein brukar til rommet.

en: j &lt;room1&gt;[,room2][,...] [key1[,key2][,...]]:  Enter one or more channels, optionally providing a channel key for each if needed.
nn: j &lt;rom1&gt;[,rom2][,…] [nøkkel1[,nøkkel2][,…]]:  Skriv inn éin eller fleire kanalar. Ta med kanalnøkkelen til kvar enkelt om det er nødvendig.

en: join &lt;channel&gt; [&lt;password&gt;]:  Join a chat on this network
nn: join &lt;kanal&gt; [&lt;passord&gt;]:  bli med i eit praterom i dette nettverket

en: join &lt;room1&gt;[,room2][,...] [key1[,key2][,...]]:  Enter one or more channels, optionally providing a channel key for each if needed.
nn: join &lt;rom1&gt;[,rom2][,…] [nøkkel1[,nøkkel2][,…]]:  Skriv inn éin eller fleire kanalar. Ta med kanalnøkkelen til kvar enkelt om det er nødvendig.

en: join: &lt;room[@server]&gt; [password]:  Join a chat.
nn: join: &lt;rom[@tenarr]&gt; [passord]: bli med i eit praterom.

en: kick &lt;channel&gt; &lt;nick&gt; [comment]:  Kick client from channel
nn: kick &lt;kanal&gt; &lt;kallenamn&gt; [merknad]:  spark klienten ut frå kanalen

en: kick &lt;nick&gt; [message]:  Remove someone from a channel. You must be a channel operator to do this.
nn: kick &lt;kallenamn&gt; [melding]:  Fjern personen frå kanalen. Du må vera kanaloperatør for å kunna gjera dette.

en: kick &lt;user&gt; [reason]:  Kick a user from the room.
nn: kick &lt;brukar&gt; [årsak]:  spark ein brukar frå rommet.

en: kill &lt;nick&gt; [-pubkey|&lt;reason&gt;]:  Kill nick
nn: kill &lt;kallenamn&gt; [-pubkey|&lt;årsak&gt;]:  kverk kallenamnet

en: lastlog: Searches for a substring in the backlog.
nn: lastlog: leiter etter ein understreng i loggen.

en: lead developer
nn: sjefsutviklar

en: leave [channel]:  Leave the chat
nn: leave [kanal]:  forlat praten

en: libfaim maintainer
nn: libfaim-ansvarleg

en: list:  Display a list of chat rooms on the network. <i>Warning, some servers may disconnect you upon doing this.</i>
nn: list:  Vis ei liste over praterom i nettverket. <i> Åtvaring: somme tenarar kan koma til å kopla deg frå om du gjer dette.</i>

en: list:  List channels on this network
nn: list: listar kanalar i dette nettverket

en: loading plugin failed
nn: klarte ikkje å lasta programtillegget

en: maintainer
nn: ansvarleg

en: me &lt;action to perform&gt;:  Perform an action.
nn: me &lt;handlinga du vil utføra&gt;:  Utfører ei handling.

en: me &lt;action&gt;:  Send an IRC style action to a buddy or chat.
nn: me &lt;melding&gt;: sender ei IRC-type-hending til ein venn eller eit praterom.

en: memoserv: Send a command to memoserv
nn: memoserv: send ein kommando til memotenartenesta

en: minutes
nn: minutt

en: mode &lt;+|-&gt;&lt;A-Za-z&gt; &lt;nick|channel&gt;:  Set or unset a channel or user mode.
nn: mode &lt;+|-&gt;&lt;A-Za-z&gt; &lt;kallenamn|kanal&gt;:  Bruk eller fjern ein kanal eller brukartilstand.

en: mode (%s %s) by %s
nn: modus (%s %s) av %s

en: mood: Set current user mood
nn: mood: lagra den noverande brukarsinnsstemninga

en: motd:  View the server's Message Of The Day
nn: motd:  sjå på tenaren si "Dagens melding"

en: msg &lt;nick&gt; &lt;message&gt;:  Send a private message to a user
nn: msg &lt;kallenamn&gt; &lt;melding&gt;:  send ei privat melding til ein brukar

en: msg &lt;nick&gt; &lt;message&gt;:  Send a private message to a user (as opposed to a channel).
nn: msg &lt;kallenamn&gt; &lt;melding&gt;:  Send ei privat melding til ein brukar (i motsetnad til å senda til ein heil kanal).

en: msg &lt;user&gt; &lt;message&gt;:  Send a private message to another user.
nn: msg &lt;brukar&gt; &lt;melding&gt;:  Send ei privat melding til ein annan brukar.

en: msgcolor &lt;class&gt; &lt;foreground&gt; &lt;background&gt;: Set the color for different classes of messages in the conversation window.<br>    &lt;class&gt;: receive, send, highlight, action, timestamp<br>    &lt;foreground/background&gt;: black, red, green, blue, white, gray, darkgray, magenta, cyan, default<br><br>EXAMPLE:<br>    msgcolor send cyan default
nn: msgcolor &lt;klasse&gt; &lt;forgrunn&gt; &lt;bakgrunn&gt;: vel fargen til dei forskjellige meldingsklassane i samtalevindauget.<br>    &lt;klasse&gt;: ta i mot, send, marker, handling, tidsstempel<br>    &lt;forgrunn/bakgrunn&gt;: svart, raud, grøn, blå, kvit, grå, mørkegrå, magentaraud, cyanblå, standard<br><br>DØME:<br>    msgcolor send cyanblå standard

en: names [-count|-ops|-halfops|-voices|-normal] &lt;channel(s)&gt;:  List specific users in channel(s)
nn: names [-count|-ops|-halfops|-voices|-normal] &lt;kanal(-ar)&gt;: list utvalde brukarar i kanalen (-ane)

en: names [channel]:  List the users currently in a channel.
nn: names [kanal]:  listar brukarane i kanalen.

en: nick &lt;new nickname&gt;:  Change your nickname.
nn: nick &lt;nytt kallenamn&gt;:  endra kallenamnet ditt.

en: nick &lt;newnick&gt;:  Change your nickname
nn: nick &lt;nytt kallenamn&gt;:  endra kallenamnet ditt

en: nickserv: Send a command to nickserv
nn: nickserv: send ein kommando til kallenamntenesta

en: no channel modes are set on %s
nn: ingen kanaltilstandar er valde for %s

en: no such channel
nn: kanalen finst ikkje

en: none
nn: ingen

en: notice &lt;target&lt;:  Send a notice to a user or channel.
nn: notice &lt;mål&lt;:  send eit notat til ein brukarar eller kanal.

en: op &lt;nick1&gt; [nick2] ...:  Grant channel operator status to someone. You must be a channel operator to do this.
nn: op &lt;kallenamn1&gt; [kallenamn2] ...:  Gjev kanaloperatørstatus til nokon. Du må sjølv vera kanaloperatør for å gjera dette.

en: oper &lt;nick&gt; [-pubkey]:  Get server operator privileges
nn: oper &lt;kallenamn&gt; [-pubkey]:  få tenaroperatørrettar

en: operserv: Send a command to operserv
nn: operserv: send ein kommando til operatørtenartenesta

en: operwall &lt;message&gt;:  If you don't know what this is, you probably can't use it.
nn: operwall &lt;melding&gt;:  Om du ikkje veit kva dette er, kan du truleg ikkje nytta kommandoen heller.

en: original author
nn: opprinneleg laga av

en: part [channel]:  Leave the chat
nn: part [kanal]:  forlat praten

en: part [message]:  Leave the room.
nn: part [melding]:  forlat rommet.

en: part [room] [message]:  Leave the current channel, or a specified channel, with an optional message.
nn: part [rom] [melding]:  forlèt noverande kanal, eller ein spesifisert kanal, med ei melding om ønskjeleg.

en: ping &lt;jid&gt;:	Ping a user/component/server.
nn: ping &lt;jid&gt;:	Ping ein brukar/komponent/tenar.

en: ping [nick]:  Asks how much lag a user (or the server if no user specified) has.
nn: ping [kallenamn]:  spør kva tidsforseinking ein brukar har (eller ein tenar om ein ikkje spesifiserer brukaren).

en: ping:  Send PING to the connected server
nn: ping:  Send PING til den tilkopla tenaren

en: plugins: Show the plugins window.
nn: plugins: viser programtilleggsvindauget.

en: prefs: Show the preference window.
nn: prefs: viser innstillingsvindauget.

en: print debugging messages to stdout
nn: skriv feilsøkingsmeldingane til standard utfil

en: query &lt;nick&gt; &lt;message&gt;:  Send a private message to a user (as opposed to a channel).
nn: query &lt;kallenamn&gt; &lt;melding&gt;:  send ei privat melding til ein brukar (i motsetnad til ein kanal).

en: query &lt;nick&gt; [&lt;message&gt;]:  Send a private message to a user
nn: query &lt;kallenamn&gt; [&lt;melding&gt;]:  send ei privat melding til ein brukar

en: quit [message]:  Disconnect from the server, with an optional message
nn: quit [melding]:  kopla frå tenaren, eventuelt med ei sjølvvald melding

en: quit [message]:  Disconnect from the server, with an optional message.
nn: quit [melding]:  kopla frå tenaren (med ei valfri melding).

en: quote [...]:  Send a raw command to the server.
nn: quote […]:  send ein rein kommando til tenaren.

en: register:  Register with a chat room.
nn: register:  Registrera seg i eit praterom.

en: remove &lt;nick&gt; [message]:  Remove someone from a room. You must be a channel operator to do this.
nn: remove &lt;kallenamn&gt; [melding]:  fjern nokon frå eit rom. Du må vera kanaloperatør for å gjera dette.

en: role &lt;moderator|participant|visitor|none&gt; [nick1] [nick2] ...: Get the users with a role or set users' role with the room.
nn: role &lt;moderator|deltakar|besøkjande|ingen&gt;: hent brukarane med ei rolle i rommet eller lag rolla deira.

en: saved statuses
nn: lagra tilstandar

en: say &lt;message&gt;:  Send a message normally as if you weren't using a command.
nn: say &lt;melding&gt;: sender ei melding på normal måte som om du ikkje nytta ein kommando.

en: stats:  View server and network statistics
nn: stats:  sjå på tenar- og nettverkstatistikkane

en: statuses: Show the savedstatuses window.
nn: statuses: viser lagra status-vindauget.

en: sub &lt;class&gt; &lt;instance&gt; &lt;recipient&gt;: Join a new chat
nn: sub &lt;klasse&gt; &lt;instans&gt; &lt;mottakar&gt;: bli med i nytt praterom

en: support
nn: brukarstøtte

en: support/QA
nn: brukarstøtte/KS

en: time: Displays the current local time at the IRC server.
nn: time: viser gjeldande lokal tid på IRC-tenaren.

en: topic &lt;instance&gt;: Set the instance to be used on this class
nn: topic &lt;instans&gt;: vel instansen som skal nyttast for denne klassen

en: topic [&lt;new topic&gt;]:  View or change the topic
nn: topic [&lt;nytt emne&gt;]:  sjå på eller endra emnet

en: topic [new topic]:  View or change the channel topic.
nn: topic [nytt emne]:  sjå eller endra kanalemnet.

en: topic [new topic]:  View or change the topic.
nn: topic [nytt emne]:  Visa eller endra emnet.

en: tzc command
nn: tzc-kommando

en: umode &lt;+|-&gt;&lt;A-Za-z&gt;:  Set or unset a user mode.
nn: umode &lt;+|-&gt;&lt;A-Za-z&gt;:  ta i bruk eller fjern ein brukartilstand.

en: umode &lt;usermodes&gt;:  Set your modes in the network
nn: umode &lt;brukartilstandar&gt;:  vel tilstandane dine på nettverket

en: unloading plugin failed
nn: klarte ikkje å lasta ut programtillegget

en: use DIR for config files
nn: bruk DIR for innstillingsfiler

en: users &lt;channel&gt;:  List users in channel
nn: users &lt;kanal&gt;: list brukarane i kanalen

en: users:  Show the list of users in the chat.
nn: users: viser lista over brukarar i praterommet.

en: version [nick]: send CTCP VERSION request to a user
nn: version [kallenamn]: send CTCP VERSION-førespurnad til ein brukar

en: voice &lt;nick1&gt; [nick2] ...:  Grant channel voice status to someone. You must be a channel operator to do this.
nn: voice &lt;kallenamn1&gt; [kallenamn2] ...:  Gjev nokon kanalrøyststatus. Du må vera kanaloperatør for å kunna gjera dette.

en: voice and video
nn: tale og video

en: wallops &lt;message&gt;:  If you don't know what this is, you probably can't use it.
nn: wallops &lt;melding&gt;:  Om du ikkje veit kva dette er, kan du truleg heller ikkje nytta kommandoen.

en: webmaster
nn: nettansvarleg

en: whois &lt;nick&gt;:  View nick's information
nn: whois &lt;kallenamn&gt;: sjå på kallenamnet sine opplysningar

en: whois [server] &lt;nick&gt;:  Get information on a user.
nn: whois [tenar] &lt;kallenamn&gt;:  hent informasjon om ein brukar.

en: whowas &lt;nick&gt;:  View nick's information
nn: whowas &lt;kallenamn&gt;:  sjå på opplysningar om kallenamnet

en: whowas &lt;nick&gt;: Get information on a user that has logged off.
nn: whowas &lt;kallenamn&gt;: hent informasjon om ein brukar som har logga av.

en: win32 port
nn: win32-port

en: you can see the butterflies mating
nn: kan du sjå sommarfuglane kurtisera

en: zc &lt;class&gt;: Send a message to &lt;<i>class</i>,PERSONAL,*&gt;
nn: zc &lt;klasse&gt;: send ei melding til &lt;<i>class</i>,PERSONLEG,*&gt;

en: zci &lt;class&gt; &lt;instance&gt;: Send a message to &lt;<i>class</i>,<i>instance</i>,*&gt;
nn: zci &lt;klasse&gt; &lt;instans&gt;: send ei melding til &lt;<i>klasse</i>,<i>instans</i>,*&gt;

en: zcir &lt;class&gt; &lt;instance&gt; &lt;recipient&gt;: Send a message to &lt;<i>class</i>,<i>instance</i>,<i>recipient</i>&gt;
nn: zcir &lt;klasse&gt; &lt;instans&gt; &lt;mottakar&gt;: send ei melding til &lt;<i>klasse</i>,<i>instans</i>,<i>mottakar</i>&gt;

en: zi &lt;instance&gt;: Send a message to &lt;message,<i>instance</i>,*&gt;
nn: zi &lt;instans&gt;: send ei melding til &lt;melding,<i>instans</i>,*&gt;

en: zir &lt;instance&gt; &lt;recipient&gt;: Send a message to &lt;MESSAGE,<i>instance</i>,<i>recipient</i>&gt;
nn: zir &lt;instans&gt; &lt;mottakar&gt;: send ei melding til &lt;MELDING,<i>instans</i>,<i>mottakar</i>&gt;

en: zl &lt;nick&gt;: Locate user
nn: zl &lt;kallenamn&gt;: finn brukar

en: zlocate &lt;nick&gt;: Locate user
nn: zlocate &lt;kallenamn&gt;: finn brukar
