udisks - en to nn translation catalogue (343 entries)

en: %s Block Device
nn: %s blokkeining

en: %s Loop Device
nn: %s loop-eining

en: Apple Partition Map
nn: Apple-partisjonstabell

en: Authentication is required change iSCSI initiator name
nn: Treng autentisering for å endra namn på iSCSI-initiator

en: Authentication is required to abort a SMART self-test on $(drive)
nn: Treng autentisering for å avbryta ein SMART-sjølvtest på $(drive)

en: Authentication is required to activate a logical volume
nn: Treng autentisering for å ta logisk dataområde i bruk

en: Authentication is required to activate swapspace on $(drive)
nn: Treng autentisering for å slå på veksleminne på $(drive)

en: Authentication is required to add a device to a RAID array
nn: Treng autentisering for å leggja ei eining til eit RAID-sett

en: Authentication is required to add a device to a volume group
nn: Treng autentisering for å leggja ei eining til eit gruppert dataområde

en: Authentication is required to add an entry to the /etc/crypttab file
nn: Treng autentisering for å leggja til oppføring i fila /etc/crypttab

en: Authentication is required to add an entry to the /etc/fstab file
nn: Treng autentisering for å leggja til oppføring i fila /etc/fstab

en: Authentication is required to add the device to the volume
nn: Treng autentisering for å leggja eininga til dataområdet

en: Authentication is required to add zRAM kernel module
nn: Treng autentisering for å leggja til zRAM-kjernemodul

en: Authentication is required to cancel a job
nn: Treng autentisering for å avbryta ein jobb

en: Authentication is required to cancel a job started by another user
nn: Treng autentisering for å avbryta ein jobb starta av ein annan brukar

en: Authentication is required to change the filesystem label on $(drive)
nn: Treng autentisering for å endra filsystem-merkelapp på $(drive)

en: Authentication is required to change the passphrase for an encrypted device
nn: Treng autentisering for å endra passfrasen til ei kryptert eining

en: Authentication is required to check and repair the volume
nn: Treng autentisering for å kontrollera og reparera dataområdet

en: Authentication is required to check power state for $(drive)
nn: Treng autentisering for å kontrollera straumstatusen til $(drive)

en: Authentication is required to check the power state
nn: Treng autentisering for å kontrollera straumstatus

en: Authentication is required to configure settings for $(drive)
nn: Treng autentisering for å endra innstillingar for $(drive)

en: Authentication is required to configure the write-intent bitmap on a RAID array
nn: Treng autentisering for å setja opp «write-intent-bitmap» for eit RAID-sett

en: Authentication is required to convert logical volume to cache
nn: Treng autentisering for å gjera logisk dataområde om til cache

en: Authentication is required to create a RAID array
nn: Treng autentisering for å oppretta eit RAID-sett

en: Authentication is required to create a logical volume
nn: Treng autentisering for å oppretta eit logisk dataområde

en: Authentication is required to create a new snapshot
nn: Treng autentisering for å oppretta nytt augneblinksbilete

en: Authentication is required to create a new volume
nn: Treng autentisering for å oppretta nytt dataområde

en: Authentication is required to create a partition on $(drive)
nn: Treng autentisering for å oppretta ein partisjon på $(drive)

en: Authentication is required to create a snapshot of a logical volume
nn: Treng autentisering for å laga augneblinksbilete av logisk dataområde

en: Authentication is required to create a volume group
nn: Treng autentisering for å oppretta gruppert dataområde

en: Authentication is required to create bcache device.
nn: Treng autentisering for å oppretta bcache-eining

en: Authentication is required to deactivate a logical volume
nn: Treng autentisering for å ta logisk dataområde ut av bruk

en: Authentication is required to deactivate swapspace on $(drive)
nn: Treng autentisering for å slå av veksleminne på $(drive)

en: Authentication is required to delete a RAID array
nn: Treng autentisering for å sletta eit RAID-sett

en: Authentication is required to delete a logical volume
nn: Treng autentisering for å sletta logisk dataområde

en: Authentication is required to delete a loop device set up by another user
nn: Treng autentisering for å sletta ei loop-eining sett opp av ein annan brukar

en: Authentication is required to delete a volume group
nn: Treng autentisering for å sletta gruppert dataområde

en: Authentication is required to delete the loop device $(drive)
nn: Treng autentisering for å sletta loop-eininga $(drive)

en: Authentication is required to delete the partition $(drive)
nn: Treng autentisering for å sletta partisjonen $(drive)

en: Authentication is required to destroy bcache device.
nn: Treng autentisering for å øydeleggja bcache-eining

en: Authentication is required to disable SMART on $(drive)
nn: Treng autentisering for å slå av SMART-data for $(drive)

en: Authentication is required to disable zRAM device
nn: Treng autentisering for å ta zRAM-eining ut av bruk

en: Authentication is required to discover firmware targets
nn: Treng autentisering for å finna fastvare-mål

en: Authentication is required to discover targets
nn: Treng autentisering for å finna mål

en: Authentication is required to eject $(drive)
nn: Treng autentisering for å løysa ut $(drive)

en: Authentication is required to eject media
nn: Treng autentisering for å løysa ut mediet

en: Authentication is required to eject media from a drive plugged into another seat
nn: Treng autentisering for å løysa ut medium frå ein stasjon kopla til eit anna sete

en: Authentication is required to empty a device in a volume group
nn: Treng autentisering for å tømma ei eining i eit gruppert dataområde

en: Authentication is required to enable SMART on $(drive)
nn: Treng autentisering for å slå på SMART-data for $(drive)

en: Authentication is required to enable zRAM device
nn: Treng autentisering for å ta zRAM-eining i bruk

en: Authentication is required to enable/disable SMART
nn: Treng autentisering for å slå på/av SMART

en: Authentication is required to format $(drive)
nn: Treng autentisering for å formatera $(drive)

en: Authentication is required to lock an encrypted device unlocked by another user
nn: Treng autentisering for å låsa ei kryptert eining låst opp av ein annan brukar

en: Authentication is required to lock the encrypted device $(drive) unlocked by another user
nn: Treng autentisering for å låsa den krypterte eininga $(drive) låst opp av ein annan brukar

en: Authentication is required to manage BTRFS
nn: Treng autentisering for å administrera BRTFS

en: Authentication is required to manage Bcache
nn: Treng autentisering for å administrera bcache

en: Authentication is required to manage LVM
nn: Treng autentisering for å administrera LVM

en: Authentication is required to manage RAID arrays
nn: Treng autentisering for å administrera RAID-sett

en: Authentication is required to manage iSCSI
nn: Treng autentisering for å administrera iSCSI

en: Authentication is required to manage swapspace
nn: Treng autentisering for å administrera veksleminnet

en: Authentication is required to manage zRAM
nn: Treng autentisering for å administrera zRAM

en: Authentication is required to modify a device
nn: Treng autentisering for å gjera endringar for ei eining

en: Authentication is required to modify a device plugged into another seat
nn: Treng autentisering for å gjera endringar for ei eining kopla til eit anna sete

en: Authentication is required to modify a loop device set up by another user
nn: Treng autentisering for å endra ei loop-eining sett opp av ein annan brukar

en: Authentication is required to modify drive settings
nn: Treng autentisering for å gjera endringar i diskoppsett

en: Authentication is required to modify system-wide configuration
nn: Treng autentisering for å gjera endringar i systemoppsettet

en: Authentication is required to modify the /etc/crypttab file
nn: Treng autentisering for å gjera endringar i fila /etc/crypttab

en: Authentication is required to modify the /etc/fstab file
nn: Treng autentisering for å gjera endringar i fila /etc/fstab

en: Authentication is required to modify the loop device $(drive)
nn: Treng autentisering for å gjera endringar for loop-eininga $(drive)

en: Authentication is required to modify the system configuration
nn: Treng autentisering for å gjera endringar i systemoppsettet

en: Authentication is required to mount $(drive)
nn: Treng autentisering for å montera $(drive)

en: Authentication is required to mount $(drive) referenced in the /etc/fstab file
nn: Treng autentisering for å montera $(drive) referert til i fila /etc/fstab

en: Authentication is required to mount the filesystem
nn: Treng autentisering for å montera filsystemet

en: Authentication is required to mount/unmount the filesystem
nn: Treng autentisering for å montera/avmontera filsystemet

en: Authentication is required to open $(drive) for benchmarking
nn: Treng autentisering for å opna $(drive) for ytingstesting

en: Authentication is required to open $(drive) for reading
nn: Treng autentisering for å opna $(drive) for lesing

en: Authentication is required to open $(drive) for writing
nn: Treng autentisering for å opna $(drive) for skriving

en: Authentication is required to open a device
nn: Treng autentisering for å opna ei eining

en: Authentication is required to perform a secure erase of $(drive)
nn: Treng autentisering for å utføra ei trygg sletting av $(drive)

en: Authentication is required to perform iSCSI login
nn: Treng autentisering for å utføra iSCSI-innlogging

en: Authentication is required to perform iSCSI logout
nn: Treng autentisering for å utføra iSCSI-utlogging

en: Authentication is required to power off $(drive)
nn: Treng autentisering for å slå av $(drive)

en: Authentication is required to power off a drive
nn: Treng autentisering for å slå av ein disk

en: Authentication is required to power off a drive plugged into another seat
nn: Treng autentisering for å slå av ein disk kopla til eit anna sete

en: Authentication is required to put $(drive) in standby mode
nn: Treng autentisering for å setja $(drive) i standby-modus

en: Authentication is required to put a drive into standby mode
nn: Treng autentisering for å setja stasjon i standby-modus

en: Authentication is required to read system-level secrets
nn: Treng autentisering for å lesa løyndomar på systemnivå

en: Authentication is required to remove a device from a RAID array
nn: Treng autentisering for å fjerna ei eining frå eit RAID-sett

en: Authentication is required to remove a device from a volume group
nn: Treng autentisering for å fjerna ei eining frå eit gruppert dataområde

en: Authentication is required to remove an entry from /etc/fstab file
nn: Treng autentisering for å fjerna oppføring frå fila /etc/fstab

en: Authentication is required to remove an entry from the /etc/crypttab file
nn: Treng autentisering for å fjerna oppføring frå fila /etc/crypttab

en: Authentication is required to remove zRAM kernel module
nn: Treng autentisering for å fjerna zRAM-kjernemodul

en: Authentication is required to rename a logical volume
nn: Treng autentisering for å endra namn på logisk dataområde

en: Authentication is required to rename a volume group
nn: Treng autentisering for å endra namn på gruppert dataområde

en: Authentication is required to rescan $(drive)
nn: Treng autentisering for å undersøka $(drive) på nytt

en: Authentication is required to resize a logical volume
nn: Treng autentisering for å endra storleik på logisk dataområde

en: Authentication is required to resize the volume
nn: Treng autentisering for å endra storleiken på dataområdet

en: Authentication is required to retrieve secrets from system-wide configuration
nn: Treng autentisering for å henta løyndomar frå systemoppsettet

en: Authentication is required to run a SMART self-test
nn: Treng autentisering for å køyra SMART-sjølvtest

en: Authentication is required to securely erase a hard disk
nn: Treng autentisering for å sletta ein harddisk trygt

en: Authentication is required to set SMART data from a blob on $(drive)
nn: Treng autentisering for å registrera SMART-data frå blob på $(drive)

en: Authentication is required to set SMART data from blob
nn: Treng autentisering for å registrera SMART-data frå blob

en: Authentication is required to set mode of bcache device.
nn: Treng autentisering for å definera modus for bcache-eining

en: Authentication is required to set up a loop device
nn: Treng autentisering for å setja opp ei loop-eining

en: Authentication is required to split cache pool LV off of a cache LV
nn: Treng autentisering for å kopla «cache pool»-dataområde frå eit «cache»-dataområde

en: Authentication is required to start a RAID array
nn: Treng autentisering for å starta eit RAID-sett

en: Authentication is required to start a SMART self-test on $(drive)
nn: Treng autentisering for å starta ein SMART-sjølvtest på $(drive)

en: Authentication is required to start/stop data scrubbing of a RAID array
nn: Treng autentisering for å starta/stoppa dataskrubbing i eit RAID-sett

en: Authentication is required to stop a RAID array
nn: Treng autentisering for å stoppa eit RAID-sett

en: Authentication is required to unlock an encrypted device
nn: Treng autentisering for å låsa opp ei kryptert eining

en: Authentication is required to unlock the encrypted device $(drive)
nn: Treng autentisering for å låsa opp den krypterte eininga $(drive)

en: Authentication is required to unmount $(drive) mounted by another user
nn: Treng autentisering for å avmontera $(drive) montert av ein annan brukar

en: Authentication is required to unmount $(drive) referenced in the /etc/fstab file
nn: Treng autentisering for å avmontera $(drive) referert til i fila /etc/fstab

en: Authentication is required to unmount a filesystem mounted by another user
nn: Treng autentisering for å avmontera eit filsystem montert av ein annan brukar

en: Authentication is required to update SMART data
nn: Treng autentisering for å oppdatera SMART-data

en: Authentication is required to update SMART data from $(drive)
nn: Treng autentisering for å oppdatera SMART-data frå $(drive)

en: Authentication is required to wake up $(drive) from standby mode
nn: Treng autentisering for å vekkja $(drive) frå standby-modus

en: Block Device
nn: Blokkeining

en: Cancel job
nn: Avbryt jobb

en: Cancel job started by another user
nn: Avbryt jobb starta av ein annan brukar

en: Change passphrase for an encrypted device
nn: Bytt passfrase for ei kryptert eining

en: Check power state
nn: Kontroller straumstatus

en: Delete loop devices
nn: Slett loop-einingar

en: Discovery failed: %s
nn: Feil ved målfinning: %s

en: Eject media
nn: Løys ut medium

en: Eject media from a drive attached to another seat
nn: Løys ut medium frå ein stasjon kopla til eit anna sete

en: Eject media from a system drive
nn: Løys ut medium frå ein systemstasjon

en: Empty initiator name
nn: Tomt initiatornamn

en: Enable/Disable SMART
nn: Slå på/av SMART

en: Error converting volume: %s
nn: Feil ved konvertering av dataområde: %s

en: Error opening %s: %s
nn: Klarte ikkje opna %s: %s

en: Error reading %s: %s
nn: Feil ved lesing av %s: %s

en: Error writing to %s: %s
nn: Feil ved skriving til %s: %s

en: Formatting Device
nn: Formaterer eining

en: GUID Partition Table
nn: GUID-partisjonstabell

en: LVMCache not enabled at compile time.
nn: LVMCache var ikkje slått på ved kompilering

en: Lock an encrypted device unlocked by another user
nn: Lås ei kryptert eining låst opp av ein annan brukar

en: Login failed: %s
nn: Feil ved innlogging: %s

en: Logout failed: %s
nn: Feil ved utlogging: %s

en: Loop Device
nn: Loop-eining

en: Manage BTRFS
nn: Administrer BTRFS

en: Manage Bcache
nn: Administrer bcache

en: Manage LVM
nn: Administrer LVM

en: Manage RAID arrays
nn: Administrer RAID-sett

en: Manage iSCSI
nn: Administrer iSCSI

en: Manage loop devices
nn: Handsam loop-einingar

en: Manage swapspace
nn: Administrer veksleminnet

en: Manage zRAM
nn: Administrer zRAM

en: Master Boot Record
nn: Hovudpartisjonssektor

en: Modify a device
nn: Gjer endringar for ei eining

en: Modify a system device
nn: Gjer endringar for ei systemeining

en: Modify drive settings
nn: Gjer endringar i diskoppsett

en: Modify loop devices
nn: Endra loop-einingar

en: Modify system-wide configuration
nn: Gjer endringar i systemoppsettet

en: Mount a filesystem
nn: Monter eit filsystem

en: Mount a filesystem from a device plugged into another seat
nn: Monter eit filsystem frå ei eining tilkopla eit anna sete

en: Mount a filesystem on a system device
nn: Monter eit filsystem på ei systemeining

en: Mount/unmount filesystems defined in the fstab file with the x-udisks-auth option
nn: Monter/avmonter filsystem definerte i fstab-fila med valet «x-udisks-auth»

en: Open a device
nn: Opna ei eining

en: Open a system device
nn: Opna ei systemeining

en: Power off a drive attached to another seat
nn: Slå av ein disk kopla til eit anna sete

en: Power off a system drive
nn: Slå av ein systemdisk

en: Power off drive
nn: Slå av disk

en: Run SMART self-test
nn: Køyr SMART-sjølvtest

en: Securely erase a hard disk
nn: Slett ein harddisk trygt

en: Send standby command
nn: Send standby-kommando

en: Send standby command to a system drive
nn: Send standby-kommando til ein systemstasjon

en: Send standby command to drive on other seat
nn: Send standby-kommando til stasjon på eit anna sete

en: Set SMART data from blob
nn: Registrer SMART-data frå blob

en: Unlock an encrypted device
nn: Lås opp ei kryptert eining

en: Unlock an encrypted device plugged into another seat
nn: Lås opp ei kryptert eining kopla til eit anna sete

en: Unlock an encrypted device specified in the crypttab file with the x-udisks-auth option
nn: Lås opp ei kryptert eining definert i «crypttab»-fila med valet «x-udisks-auth»

en: Unlock an encrypted system device
nn: Lås opp ei kryptert systemeining

en: Unmount a device mounted by another user
nn: Avmonter eit filsystem montert av ein annan brukar

en: Update SMART data
nn: Oppdater SMART-data

[ctx: byte-size-pow10]
en: %s (%s bytes)
nn: %s (%s byte)

[ctx: byte-size-pow2]
en: %s (%s bytes)
nn: %s (%s byte)

[ctx: disc-type]
en: Blu-Ray
nn: Blu-ray

[ctx: disk-hdd]
en: %s Hard Disk
nn: %s harddisk

[ctx: disk-hdd]
en: Hard Disk
nn: Harddisk

[ctx: disk-non-rotational]
en: %s Disk
nn: %s disk

[ctx: dos-part-flag]
en: Bootable
nn: Oppstartbar

[ctx: drive-card-reader]
en: %s Card Reader
nn: %s-kortlesar

[ctx: drive-with-fixed-media]
en: %s Drive
nn: %s-stasjon

[ctx: drive-with-generic-media]
en: %s Disk
nn: %s-disk

[ctx: drive-with-size]
en: %s Drive
nn: %s stasjon

[ctx: drive-with-size-and-type]
en: %s %s Drive
nn: %s %s-disk

[ctx: drive-with-type]
en: %s Drive
nn: %s-disk

[ctx: flash-media]
en: %s Card
nn: %s-kort

[ctx: fs-type]
en: Ext2 (version %s)
nn: Ext2 (versjon %s)

[ctx: fs-type]
en: Ext3 (version %s)
nn: Ext3 (versjon %s)

[ctx: fs-type]
en: Ext4 (version %s)
nn: Ext4 (versjon %s)

[ctx: fs-type]
en: FAT (12-bit version)
nn: FAT (12-bit-versjon)

[ctx: fs-type]
en: FAT (16-bit version)
nn: FAT (16-bit-versjon)

[ctx: fs-type]
en: FAT (32-bit version)
nn: FAT (32-bit-versjon)

[ctx: fs-type]
en: FAT (version %s)
nn: FAT (versjon %s)

[ctx: fs-type]
en: ISO 9660 (version %s)
nn: ISO 9660 (versjon %s)

[ctx: fs-type]
en: Intel RSTe RAID Member
nn: Intel RSTe RAID-medlem

[ctx: fs-type]
en: Intel RSTe RAID Member (%s)
nn: Intel RSTe RAID-medlem (%s)

[ctx: fs-type]
en: Intel Rapid Storage Technology enterprise RAID Member
nn: Intel Rapid Storage Technology enterprise RAID-medlem

[ctx: fs-type]
en: Intel Rapid Storage Technology enterprise RAID Member (version %s)
nn: Intel Rapid Storage Technology enterprise RAID-medlem (versjon %s)

[ctx: fs-type]
en: Journal for Ext (version %s)
nn: Journal for Ext (versjon %s)

[ctx: fs-type]
en: LUKS Encryption
nn: LUKS-kryptering

[ctx: fs-type]
en: LUKS Encryption (version %s)
nn: LUKS-kryptering (versjon %s)

[ctx: fs-type]
en: Linux RAID Member
nn: Linux RAID-medlem

[ctx: fs-type]
en: Linux RAID Member (version %s)
nn: Linux RAID-medlem (versjon %s)

[ctx: fs-type]
en: NTFS (version %s)
nn: NTFS (versjon %s)

[ctx: fs-type]
en: Swap
nn: Veksleminne

[ctx: fs-type]
en: Swap (version %s)
nn: Veksleminne (versjon %s)

[ctx: fs-type]
en: UDF (version %s)
nn: UDF (versjon %s)

[ctx: fs-type]
en: Unknown
nn: Ukjend

[ctx: fs-type]
en: Unknown (%s %s)
nn: Ukjend (%s %s)

[ctx: fs-type]
en: Unknown (%s)
nn: Ukjend (%s)

[ctx: fs-type]
en: VMFS (version %s)
nn: VMFS (versjon %s)

[ctx: fs-type]
en: VMFS Member
nn: VMFS-medlem

[ctx: fs-type]
en: VMFS Member (v%s)
nn: VMFS-medlem (v%s)

[ctx: fs-type]
en: VMFS Volume Member
nn: VMFS-dataområdemedlem

[ctx: fs-type]
en: VMFS Volume Member (version %s)
nn: VMFS-dataområdemedlem (versjon %s)

[ctx: fs-type]
en: XFS (version %s)
nn: XFS (versjon %s)

[ctx: fs-type]
en: ZFS Device
nn: ZFS-eining

[ctx: fs-type]
en: ZFS Device (ZPool version %s)
nn: ZFS-eining (ZPool-versjon %s)

[ctx: fs-type]
en: exFAT (version %s)
nn: exFAT (versjon %s)

[ctx: generic-drive]
en: Drive
nn: Stasjon

[ctx: gpt-part-flag]
en: Hidden
nn: Gøymd

[ctx: gpt-part-flag]
en: Legacy BIOS Bootable
nn: Legacy BIOS bootable

[ctx: gpt-part-flag]
en: No Automount
nn: Inga automontering

[ctx: gpt-part-flag]
en: Read-only
nn: Skriveverna

[ctx: job]
en: Adding Device to Array
nn: Legg eining til RAID-gruppe

[ctx: job]
en: Cleaning Up
nn: Ryddar opp

[ctx: job]
en: Creating Filesystem
nn: Opprettar filsystem

[ctx: job]
en: Creating Partition
nn: Opprettar partisjon

[ctx: job]
en: Creating RAID Array
nn: Opprettar RAID-sett

[ctx: job]
en: Deleting Partition
nn: Slettar partisjon

[ctx: job]
en: Ejecting Medium
nn: Løyser ut medium

[ctx: job]
en: Erasing Device
nn: Slettar eining

[ctx: job]
en: Locking Device
nn: Låsar eining

[ctx: job]
en: Marking Device as Faulty
nn: Merkjer eining til å ha feil

[ctx: job]
en: Modifying Encrypted Device
nn: Endrar kryptert eining

[ctx: job]
en: Modifying Filesystem
nn: Endrar filsystem

[ctx: job]
en: Modifying Partition
nn: Endrar partisjon

[ctx: job]
en: Mounting Filesystem
nn: Monterer filsystem

[ctx: job]
en: Removing Device from Array
nn: Fjernar eining frå RAID-sett

[ctx: job]
en: SMART self-test
nn: SMART-sjølvtest

[ctx: job]
en: Setting Up Loop Device
nn: Set opp loop-eining

[ctx: job]
en: Setting Write-Intent Bitmap
nn: Registrer «write-intent bitmap»

[ctx: job]
en: Starting RAID Array
nn: Startar RAID-gruppe

[ctx: job]
en: Starting Swap Device
nn: Startar veksleminne

[ctx: job]
en: Stopping RAID Array
nn: Stoppar RAID-gruppe

[ctx: job]
en: Stopping Swap Device
nn: Stoppar veksleminne

[ctx: job]
en: Unlocking Device
nn: Låsar opp eining

[ctx: job]
en: Unmounting Filesystem
nn: Avmonterer filsystem

[ctx: mdraid-desc]
en: RAID Array
nn: RAID-sett

[ctx: mdraid-desc]
en: RAID-0 Array
nn: RAID-0-sett

[ctx: mdraid-desc]
en: RAID-1 Array
nn: RAID-1-sett

[ctx: mdraid-desc]
en: RAID-10 Array
nn: RAID-10-sett

[ctx: mdraid-desc]
en: RAID-4 Array
nn: RAID-4-sett

[ctx: mdraid-desc]
en: RAID-5 Array
nn: RAID-5-sett

[ctx: mdraid-desc]
en: RAID-6 Array
nn: RAID-6-sett

[ctx: media]
en: Floppy
nn: Diskett

[ctx: media]
en: MemoryStick
nn: Memory Stick

[ctx: media]
en: SecureDigital
nn: Secure Digital

[ctx: media-type]
en: Blu-Ray
nn: Blu-ray

[ctx: media-type]
en: Floppy
nn: Diskett

[ctx: media-type]
en: MemoryStick
nn: Memory Stick

[ctx: media-type]
en: Thumb
nn: Minnepinne

[ctx: one-liner-drive]
en: %s — %s (%s)
nn: %s – %s (%s)

[ctx: one-liner-drive]
en: %s — %s [%s] (%s)
nn: %s – %s [%s] (%s)

[ctx: one-liner-loop]
en: %s — %s (%s)
nn: %s – %s (%s)

[ctx: one-liner-mdraid-no-name-running]
en: %s — %s
nn: %s – %s

[ctx: one-liner-mdraid-not-running]
en: %s — %s
nn: %s – %s

[ctx: one-liner-mdraid-running]
en: %s — %s (%s)
nn: %s – %s (%s)

[ctx: optical-media]
en: %s Disc
nn: %s-plate

[ctx: optical-media]
en: Audio %s
nn: Lyd-%s

[ctx: optical-media]
en: Blank %s
nn: Tom %s

[ctx: optical-media]
en: Mixed %s
nn: Blanda %s

[ctx: part-block]
en: Partition %u of %s
nn: Partisjon %u av %s

[ctx: part-drive]
en: Partition %u of %s
nn: Partisjon %u av %s

[ctx: part-loop]
en: Partition %u of %s
nn: Partisjon %u av %s

[ctx: part-raid]
en: Partition %u of %s
nn: Partisjon %u av %s

[ctx: part-type]
en: Apple Partition Map
nn: Apple-partisjonstabell

[ctx: part-type]
en: BIOS Boot
nn: BIOS-oppstart

[ctx: part-type]
en: Basic Data
nn: Grunnleggjande data

[ctx: part-type]
en: ChromeOS Firmware
nn: ChromeOS-fastvare

[ctx: part-type]
en: ChromeOS Kernel
nn: ChromeOS-kjerne

[ctx: part-type]
en: ChromeOS Reserved
nn: ChromeOS reservert

[ctx: part-type]
en: ChromeOS Root Filesystem
nn: ChromeOS-rotfilsystem

[ctx: part-type]
en: Compaq diagnostics
nn: Compaq-diagnostikk

[ctx: part-type]
en: Driver
nn: Apple Driver

[ctx: part-type]
en: Driver 4.3
nn: Apple Driver 4.3

[ctx: part-type]
en: EFI System
nn: EFI-system

[ctx: part-type]
en: Empty
nn: Tom

[ctx: part-type]
en: Extended
nn: Utvida

[ctx: part-type]
en: Extended Boot Partition
nn: Utvida oppstartspartisjon

[ctx: part-type]
en: FreeBSD Boot
nn: FreeBSD-oppstart

[ctx: part-type]
en: FreeBSD Data
nn: FreeBSD-data

[ctx: part-type]
en: FreeBSD Swap
nn: FreeBSD-veksleminne

[ctx: part-type]
en: HP-UX Data
nn: HP-UX-data

[ctx: part-type]
en: HP-UX Service
nn: HP-UX-sørvis

[ctx: part-type]
en: Hibernation
nn: Dvalemodus

[ctx: part-type]
en: Hidden FAT12
nn: Gøymd FAT12

[ctx: part-type]
en: Hidden FAT16
nn: Gøymd FAT16

[ctx: part-type]
en: Hidden FAT16 <32M
nn: Gøymd FAT16 <32M

[ctx: part-type]
en: Hidden HPFS/NTFS
nn: Gøymd HPFS/NTFS

[ctx: part-type]
en: Hidden W95 FAT16 (LBA)
nn: Gøymd W95 FAT16 (LBA)

[ctx: part-type]
en: Hidden W95 FAT32
nn: Gøymd W95 FAT32

[ctx: part-type]
en: Hidden W95 FAT32 (LBA)
nn: Gøymd W95 FAT32 (LBA)

[ctx: part-type]
en: Intel FFS Reserved
nn: Intel FFS reservert

[ctx: part-type]
en: Linux Extended
nn: Linux utvida

[ctx: part-type]
en: Linux Filesystem
nn: Linux-filsystem

[ctx: part-type]
en: Linux Home Partition
nn: Linux-heimepartisjon

[ctx: part-type]
en: Linux LVM
nn: Linux-LVM

[ctx: part-type]
en: Linux RAID
nn: Linux-RAID

[ctx: part-type]
en: Linux Reserved
nn: Linux reservert

[ctx: part-type]
en: Linux Root Partition (x86)
nn: Linux-rotpartisjon (x86)

[ctx: part-type]
en: Linux Root Partition (x86_64)
nn: Linux-rotpartisjon (x86_64)

[ctx: part-type]
en: Linux Server Data Partition
nn: Linux tenar-datapartisjon

[ctx: part-type]
en: Linux Swap
nn: Linux-veksleminne

[ctx: part-type]
en: Linux swap
nn: Linux-veksleminne

[ctx: part-type]
en: MBR Partition Scheme
nn: MBR-partisjoneringsoppsett

[ctx: part-type]
en: Microsoft LDM data
nn: Microsoft LDM-data

[ctx: part-type]
en: Microsoft LDM metadata
nn: Microsoft LDM-metadata

[ctx: part-type]
en: Microsoft Reserved
nn: Microsoft reservert

[ctx: part-type]
en: Microsoft Windows Recovery Environment
nn: Microsoft Windows-gjenopprettingsmiljø

[ctx: part-type]
en: NetBSD Concatenated
nn: NetBSD konkatenert

[ctx: part-type]
en: NetBSD Encrypted
nn: NetBSD kryptert

[ctx: part-type]
en: NetBSD Swap
nn: NetBSD-veksleminne

[ctx: part-type]
en: ProDOS file system
nn: ProDOS-filsystem

[ctx: part-type]
en: Solaris Alternate Sector
nn: Solaris alternativ sektor

[ctx: part-type]
en: Solaris Backup
nn: Solaris-reservekopi

[ctx: part-type]
en: Solaris Boot
nn: Solaris-oppstart

[ctx: part-type]
en: Solaris Reserved
nn: Solaris reservert

[ctx: part-type]
en: Solaris Reserved (2)
nn: Solaris reservert (2)

[ctx: part-type]
en: Solaris Reserved (3)
nn: Solaris reservert (3)

[ctx: part-type]
en: Solaris Reserved (4)
nn: Solaris reservert (4)

[ctx: part-type]
en: Solaris Reserved (5)
nn: Solaris reservert (5)

[ctx: part-type]
en: Solaris Root
nn: Solaris-rot

[ctx: part-type]
en: Solaris Swap
nn: Solaris-veksleminne

[ctx: part-type]
en: Solaris boot
nn: Solaris-oppstart

[ctx: part-type]
en: Unused
nn: Ubrukt

[ctx: partition-info]
en: Unknown
nn: Ukjend

[ctx: partition-subtype]
en: Generic
nn: Generisk

[ctx: partition-subtype]
en: Other
nn: Annan

[ctx: unknown-job]
en: Unknown (%s)
nn: Ukjend (%s)
