remmina - en to oc translation catalogue (256 entries)

en: %s wants to share their desktop.
    Do you accept?
oc: %s desira partejar son burèu.
    Acceptatz son convit ?

en: 256 colours (8 bpp)
oc: 256 colors (8 bpp)

en: <Auto-detect>
oc: <deteccion auto>

en: <big>Permissions</big>
oc: <big>Permission</big>

en: Accept certificate?
oc: Acceptar lo certificat ?

en: Accept changed certificate?
oc: Acceptar lo certificat ?

en: Add a new connection profile
oc: La connexion VNC a fracassat : %s

en: Advanced
oc: Detalhs avançat

en: After connecting
oc: Connexions

en: Are you sure to delete the selected files on server?
oc: Sètz segur que volètz suprimir los fichièrs seleccionats sul servidor ?

en: Are you sure you want to cancel the file transfer in progress?
oc: Sètz segur que volètz destrusir « %s » ?

en: Are you sure you want to close %i active connections in the current window?
oc: I a %i connexion(s) activa(s) sus la fenèstra correnta. Sètz segur que volètz quitar ?

en: Are you sure you want to delete “%s”?
oc: Sètz segur que volètz destrusir « %s » ?

en: Attach to console (2003/2003 R2)
oc: Estacar a la consòla (Windows 2003 / 2003 R2)

en: Automatically accept all fingerprints and certificates
oc: Acceptar lo certificat ?

en: Awaiting incoming SSH connection on port %i…
oc: En espèra d’un tunèl SSH entrant sul pòrt %i…

en: Before connecting
oc: Connexions

en: Best (slowest)
oc: Excellenta (çò pus lent)

en: Bold colour
oc: Ombra del cursor

en: Browse the network to find a %s server
oc: Percórrer la ret a la recèrca d’un servidor %s

en: By group
oc: Agropar

en: By protocol
oc: Protocòl

en: Cannot connect to the RDP server “%s”.
oc: Connexion al servidor RDP %s impossibla

en: Cannot connect to the “%s” RDP server.
oc: Connexion al servidor RDP %s impossibla

en: Certificate details:
oc: Detalhs del certificat :

en: Character set
oc: Jòc de caractèrs

en: Chat with %s
oc: Discussion amb %s

en: Choose a Remote Desktop Server
oc: Causir un servidor de burèu distant

en: Choose a file to upload
oc: Causissètz un fichièr de mandar

en: Choose download location
oc: Causir lo dorsièr de telecargament

en: Client build
oc: Nom del client

en: Client name
oc: Nom del client

en: Colour depth
oc: Prigondor de color

en: Colour theme
oc: Prigondor de color

en: Composition
oc: Composicion

en: Connect to remote desktops through the applet menu
oc: Se connectar als burèus distants via lo menut de l’applet

en: Connecting to %s via SSH…
oc: Connexion en cors amb « %s »…

en: Connecting to “%s” via SSH…
oc: Connexion en cors amb « %s »…

en: Connecting to “%s”…
oc: Connexion en cors amb « %s »…

en: Connection timeout in ms
oc: Connexion en cors amb « %s »…

en: Connection to the SPICE server dropped.
oc: Connexion al servidor RDP %s impossibla

en: Copy
oc: Copiar

en: Could not access the RDP server “%s”.
    Account disabled.
oc: Comanda %s pas trobada sul servidor SSH.

en: Could not access the RDP server “%s”.
    Account expired.
oc: Comanda %s pas trobada sul servidor SSH.

en: Could not access the RDP server “%s”.
    Account locked out.
oc: Comanda %s pas trobada sul servidor SSH.

en: Could not access the RDP server “%s”.
    Account restricted.
oc: Comanda %s pas trobada sul servidor SSH.

en: Could not access the RDP server “%s”.
    Change user password before connecting.
oc: Comanda %s pas trobada sul servidor SSH.

en: Could not access the RDP server “%s”.
    Insufficient user privileges.
oc: Comanda %s pas trobada sul servidor SSH.

en: Could not access the RDP server “%s”.
    Password expired.
oc: Comanda %s pas trobada sul servidor SSH.

en: Could not authenticate automatically with SSH agent. %s
oc: Fracàs de l’inicializacion de la sesilha SSH : %s

en: Could not authenticate with SSH GSSAPI/Kerberos. %s
oc: Fracàs de l’inicializacion de la sesilha SSH : %s

en: Could not authenticate with SSH password. %s
oc: Fracàs de l’inicializacion de la sesilha SSH : %s

en: Could not authenticate with TOTP/OTP/2FA. %s
oc: Fracàs de l’inicializacion de la sesilha SSH : %s

en: Could not authenticate with automatic public SSH key. %s
oc: Fracàs de la connexion a la destinacion del tunèl SSH : %s

en: Could not authenticate with keyboard-interactive. %s
oc: Fracàs de l’inicializacion de la sesilha SSH : %s

en: Could not authenticate, attempting reconnection…
oc: L’autentificacion a fracassat. Novèla temptativa de connexion…

en: Could not check list of known SSH hosts. %s
oc: Fracàs de l’inicializacion de la sesilha SSH : %s

en: Could not connect to SSH tunnel. %s
oc: Fracàs de la connexion a la destinacion del tunèl SSH : %s

en: Could not create SFTP session. %s
oc: Fracàs de la creacion de la sesilha SFTP : %s

en: Could not create channel. %s
oc: Fracàs de la creacion de la sesilha SFTP : %s

en: Could not create the file “%s” on the server. %s
oc: Error a la creacion del fichièr %s sul servidor. %s

en: Could not create the file “%s”.
oc: Fracàs de la creacion de la sesilha SFTP : %s

en: Could not create the folder “%s” on the server. %s
oc: Error al moment de la creacion del dorsièr %s sul servidor. %s

en: Could not create the folder “%s”.
oc: Fracàs de la creacion de la sesilha SFTP : %s

en: Could not delete “%s”. %s
oc: Impossible de suprimir « %s ». %s

en: Could not fetch checksum of the public SSH key. %s
oc: Fracàs de l’inicializacion de la sesilha SSH : %s

en: Could not fetch public SSH key. %s
oc: Fracàs de la connexion a la destinacion del tunèl SSH : %s

en: Could not find the address for the RDP server “%s”.
oc: Comanda %s pas trobada sul servidor SSH.

en: Could not find the file “%s”.
oc: Fracàs de la creacion de la sesilha SFTP : %s

en: Could not open channel. %s
oc: Fracàs de la creacion de la sesilha SFTP : %s

en: Could not open the file “%s” on the server. %s
oc: Error a la dobertura del fichièr %s sul servidor. %s

en: Could not open the file “%s”.
oc: Fracàs de la creacion de la sesilha SFTP : %s

en: Could not open the folder “%s”. %s
oc: Fracàs de la dobertura del repertòri %s. %s

en: Could not poll SSH channel. %s
oc: Fracàs de la creacion de la sesilha SFTP : %s

en: Could not read SSH channel in a non-blocking way. %s
oc: Fracàs de la creacion de la sesilha SFTP : %s

en: Could not read from the folder. %s
oc: Fracàs de la creacion de la sesilha SFTP : %s

en: Could not read from tunnel listening socket. %s
oc: Fracàs de la creacion de la sesilha SFTP : %s

en: Could not request port forwarding. %s
oc: Fracàs de la demanda de redireccion de pòrt : %s

en: Could not request shell. %s
oc: Fracàs de la creacion de la sesilha SFTP : %s

en: Could not run command. %s
oc: Fracàs de la demanda de redireccion de pòrt : %s

en: Could not run the “%s” command on the SSH server (status = %i).
oc: Fracàs de la comanda %s sul servidor SSH (statut = %i).

en: Could not save the file “%s”.
oc: Fracàs de la creacion de la sesilha SFTP : %s

en: Could not send data to tunnel listening socket. %s
oc: Fracàs de la connexion a la destinacion del tunèl SSH : %s

en: Could not start SFTP session. %s
oc: Fracàs de l’inicializacion de la sesilha SSH : %s

en: Could not write to SSH channel. %s
oc: Fracàs de la creacion de la sesilha SFTP : %s

en: Could not write to the file “%s” on the server. %s
oc: Error al moment de l’escritura del fichièr %s sul servidor. %s

en: Couldn’t convert '%s' to host address
oc: Impossible de convertir « %s » en adreça d’òste

en: Create new connection profile
oc: La connexion VNC a fracassat : %s

en: Cursor blinking
oc: Cluquejament del cursor

en: Cursor colour
oc: Ombra del cursor

en: Cursor shadow
oc: Ombra del cursor

en: Custom
oc: Personalizat

en: Default
oc: Per defaut

en: Default settings saved.
oc: Los paramètres per defaut son estats enregistrats.

en: Default view
oc: Per defaut

en: Delete files on server
oc: Escafar los fichièrs sul servidor

en: Description
oc: Descripcion

en: Desktop sharing invitation
oc: Convit a partejar lo burèu

en: Disconnect
oc: Se desconnectar

en: Discovered
oc: Detectats

en: Do you trust the new public key?
oc: Vos fisatz de la novèla clau publica ?

en: Domain
oc: Domeni

en: Don't remember passwords
oc: Enregistrar lo senhal

en: Download
oc: Telecargar

en: Download from server
oc: Telecargar dempuèi lo servidor

en: Enable SSH tunnel
oc: Activar lo tunèl SSH

en: Enable Service Discovery
oc: Activar la descobèrta de servicis

en: Encrypt a password
oc: Enregistrar lo senhal

en: Enter SPICE password
oc: Senhal SSH

en: Enter VNC password
oc: Enregistrar lo senhal

en: Entry
oc: Entrada

en: Export connection in Windows .rdp file format
oc: Exportar las connexions al format Windows .rdp

en: File
oc: Fichièr

en: Filename
oc: Nom del fichièr

en: Fingerprint:
oc: Emprencha :

en: Folder for SSH session log
oc: Fracàs de l’inicializacion de la sesilha SSH : %s

en: Folder for screenshots
oc: Fracàs de l’inicializacion de la sesilha SSH : %s

en: Font smoothing
oc: Lissatge de las poliças de caractèrs

en: Forget passwords after use
oc: Senhal %s

en: Go to home folder
oc: Anar dins vòstre repertòri d’utilizaire

en: Go to parent folder
oc: Anar al dorsièr parent

en: Good
oc: Bona

en: Grab all keyboard events
oc: Capturar los eveniments del clavièr

en: Group
oc: Agropar

en: High colour (15 bpp)
oc: Color elevada (15 bpp)

en: High colour (16 bpp)
oc: Color elevada (16 bpp)

en: Import
oc: Importar

en: Issuer:
oc: Emeteire :

en: Keyboard layout
oc: Disposicion del clavièr

en: Keyboard mapping
oc: Agençament del clavièr

en: Listen on port
oc: Escotar sul pòrt

en: Listening on port %i for an incoming %s connection…
oc: Escota sul pòrt %i d’una connexion %s entranta…

en: Lost connection to the RDP server “%s”.
oc: Connexion al servidor RDP %s impossibla

en: Make Remmina your default remote desktop client
oc: Client de burèu a distància Remmina

en: Medium
oc: Mejan

en: Menu animation
oc: Menut animacion

en: Minimize window
oc: Reduire la fenèstra

[ctx: Multi password changer table]
en: Group
oc: Agropar

[ctx: Multi password changer table]
en: Name
oc: Nom

en: NLA protocol security
oc: Protocòl

en: Name
oc: Nom

en: Network connection type
oc: La connexion VNC a fracassat : %s

en: New Connection
oc: Connexions

en: New connection profile
oc: La connexion VNC a fracassat : %s

en: New fingerprint:
oc: Emprencha :

en: No clipboard sync
oc: Desactivar la sincro del quichapapièrs

en: Off
oc: Desactivar

en: Old fingerprint:
oc: Emprencha :

en: Open Chat…
oc: Dobrir la discussion…

en: Open Main Window
oc: Dobrir la fenèstra principala

en: Open SFTP transfer…
oc: Dobrir lo transferiment de fichièr securizat…

en: Overwrite
oc: Espotir

en: Overwrite all files
oc: Espotir

en: Password
oc: Senhal

en: Paste
oc: Empegar

en: Per connection
oc: Connexions

en: Please enter format 'widthxheight'.
oc: Entratz un format de tipe « ‘largor’x‘nautor’ ».

en: Plugin %s is not registered.
oc: L’empeuton %s es pas enregistrat.

en: Plugins
oc: Moduls extèrnes

en: Poor (fastest)
oc: Marrida (çò pus rapid)

en: Preference
oc: Preferéncia

en: Preferences
oc: Preferéncia

en: Progress
oc: Progression

en: Protocol
oc: Protocòl

en: Public key (automatic)
oc: Clau publica (automatica)

en: Quality
oc: Qualitat

en: Quick Connect
oc: Connexion rapida

en: RDP - Preferences
oc: RDP - Preferéncias

en: RDP - RDP File Handler
oc: RDP - gestionari de fichièrs RDP

en: RDP - Remote Desktop Protocol
oc: RDP - Protocòl de burèu a distància

en: RDP protocol security
oc: Protocòl

en: Recent lists cleared.
oc: Las listas recentas son estadas voidadas.

en: Reconnection attempt %d of %d…
oc: Ensag de reconnexion %d sus %d…

en: Refresh
oc: Actualizar

en: Refresh current folder
oc: Actualizar lo dorsièr corrent

en: Remmina Applet
oc: Applet Remmina

en: Remmina Remote Desktop Client
oc: Client de burèu a distància Remmina

en: Remmina main menu
oc: Applet Remmina

en: Remote
oc: Distant

en: Remote Connection Profile
oc: La connexion VNC a fracassat : %s

en: Remote Desktop Gateway domain
oc: Preferéncias de burèu distant

en: Remote Desktop Gateway password
oc: Preferéncias de burèu distant

en: Remote Desktop Gateway server
oc: Preferéncias de burèu distant

en: Remote Desktop Gateway username
oc: Preferéncias de burèu distant

en: Repeater
oc: Repetidor

en: Resize the window to fit in remote resolution
oc: Redimensionar la fenèstra en foncion de la resolucion distanta

en: Resolution
oc: Resolucion

en: Resolutions
oc: Resolucions

en: Resume
oc: Contunhar

en: SFTP - Secure File Transfer
oc: SFTP - Transferiment de fichièrs securizat

en: SSH - Secure Shell
oc: SSH - shell securizat

en: SSH Authentication
oc: Autentificacion SSH

en: SSH identity file not selected.
oc: Lo fichièr que conten la clau SSH es pas encara estat definit.

en: SSH password
oc: Senhal SSH

en: Same server at port %i
oc: Meteis servidor sul pòrt %i

en: Save password
oc: Enregistrar lo senhal

en: Scaling quality
oc: Local - qualitat nauta

en: Screenshot filenames
oc: Dorsièr partejat

en: Secured password storage in KWallet
oc: Senhal %s

en: Secured password storage in the GNOME keyring
oc: Senhal %s

en: Security
oc: Seguretat

en: Select a folder
oc: Dorsièr partejat

en: Server
oc: Servidor

en: Set new password
oc: Enregistrar lo senhal

en: Share folder
oc: Dorsièr partejat

en: Show Hidden Files
oc: Afichar los fichièrs amagats

en: Show preferences
oc: Preferéncias

en: Show remote cursor
oc: Afichar lo cursor distant

en: Show/hide fullscreen
oc: (Des)activar lo mòde ecran complet

en: Size
oc: Talha

en: Start-up
oc: Començar

en: Start-up path
oc: Camin d’aviada

en: Start-up program
oc: Programa d’aviada

en: Status
oc: Estatut

en: Subject:
oc: Subjècte :

en: Switch tab pages
oc: Cambiar d’onglet

en: TLS protocol security
oc: Protocòl

en: Telepathy - Desktop Sharing
oc: Telepathy - Partiment de burèu

en: The following file already exists in the target folder:
oc: Lo fichièr seguent es ja present dins lo dorsièr de destinacion :

en: The server is unknown. The public key fingerprint is:
oc: Lo servidor es desconegut. L’emprencha de la clau publica es :

en: The “%s” command is not available on the SSH server.
oc: Comanda %s pas trobada sul servidor SSH.

en: Theme
oc: Tèma

en: This protocol does not support exporting.
oc: Aqueste protocòl supòrta pas l’exportacion.

en: Toggle fullscreen mode
oc: (Des)activar lo mòde ecran complet

en: Toggle scaled mode
oc: Bascuolar en mòde reduch

en: Tool
oc: Aisina

en: Tools
oc: Aisinas

en: Total %i item. | Total %i items.
oc[0]: %i item.
oc[1]: %i items.

en: True colour (24 bpp)
oc: Color vertadièra (24 bpp)

en: True colour (32 bpp)
oc: Color vertadièra (32 bpp)

en: Tunnel via loopback address
oc: Tunnel via adreça de boclatge

en: Turn off GStreamer overlay
oc: Desactivar las entradas del servidor

en: Turn off clipboard sync
oc: Desactivar la sincro del quichapapièrs

en: Turn off encryption
oc: Desactivar la sincro del quichapapièrs

en: Turn on smooth scrolling
oc: Lissatge de las poliças de caractèrs

en: Type
oc: Tipe

en: Unable to connect to VNC server
oc: Impossible de se connectar al servidor VNC

en: Unable to import:
    %s
oc: Importacion impossibla :
    %s

en: Upload
oc: Mandar

en: Upload folder
oc: Repertòri de mandadís

en: Upload to server
oc: Transferir sul servidor

en: Use '%s' as subgroup delimiter
oc: Utilizar '%s' coma sosgrop delimitador

en: Use client keyboard mapping
oc: Utilizar lo mappatge clavièr del client

en: Use client resolution
oc: Utilizar la resolucion del client

en: Use secret key authentication for some widgets
oc: L’autentificacion SSH per clau publica a fracassat : %s

en: User
oc: Utilizaire

en: VNC connection failed: %s
oc: La connexion VNC a fracassat : %s

en: View only
oc: Visualizacion unicament

en: Viewport fullscreen mode
oc: Afichatge deportat en mòde ecran complet

en: Wallpaper
oc: Fons d’ecran

en: Warning: The server has changed its public key. This means you are either under attack,
    or the administrator has changed the key. The new public key fingerprint is:
oc: AVERTIMENT : La clau publica del servidor a cambiat. Siá aquò significa que sètz victima d’un atac,
    siá que l’administrator a cambiat la clau. La novèla emprencha de la clau publica es :

en: Window drag
oc: Desplaçament de la fenèstra

en: Your connection has been rejected.
oc: La connexion es estada regetada.

en: _Clear
oc: _Escafar

en: _Send
oc: _Mandar

en: _Tools
oc: Aisinas
