Xfdesktop - en to oc translation catalogue (290 entries)

en:     Desktop File Icons:  %s
oc:    Icònas dels fichièrs del burèu :  %s

en:     Desktop Icons:       %s
oc:     Icònas del burèu :       %s

en:     Desktop Menu:        %s
oc:     Menú del burèu :        %s

en: %A at %X
oc: %A a %X

en: %s
    Size: %s
    Last modified: %s
oc: %s
    Talha : %s
    Darrièra modificacion : %s

en: %x at %X
oc: %x a %X

en: (not mounted)
oc: (pas montat)

en: (unknown)
oc: (desconegut)

en: <b>%s</b>
    Type: %s
    Size: %s
oc: <b>%s</b>
    Tipe : %s
    Talha : %s

en: <b>Appearance</b>
oc: <b>Aparéncia</b>

en: <b>Desktop Menu</b>
oc: <b>Menú del burèu</b>

en: <b>Window List Menu</b>
oc: <b>Menú de la lista de la fenèstra</b>

en: A desktop file icon error occurred
oc: Una error d'icòna de fichièr de burèu s'es producha

en: A normal file with the same name already exists. Please delete or rename it.
oc: Un fichièr normal qu'a lo meteis nom existís ja. Suprimissètz-lo o lo tornar nomenar.

en: A_rrange Icons
oc: A_rrengar las icònas

en: Activate _Primary Menu
oc: Activar lo menú _principal

en: Activate _Secondary Menu
oc: Activar lo menú _segondari

en: Advance to the next wallpaper on the current workspace
oc: Avançar cap al fons d’ecran venant sus l’espaci de trabalh actual

en: Amount of time before a different background is selected.
oc: Temps abans qu'un rèire plan diferent siá seleccionat.

en: Apply
oc: Aplicar

en: Apply to all _workspaces
oc: Aplicar a totes los espacis de trabalh

en: Arrange Desktop _Icons
oc: _Arrengar las icònas del burèu

en: Arrange Icons
oc: Organizar las icònas

en: Arrange icons
oc: Arrengar las icònas

en: Automatically arrange all the icons on the desktop
oc: Organizar automaticament totas las icònas sul burèu

en: Automatically select a different background from the current directory.
oc: Seleccionar automaticament un rèire plan diferent dempuèi lo repertòri corrent.

en: B_utton:
oc: B_oton :

en: Behavior
oc: Comportament

en: Bottom Left Horizontal
oc: D’enbàs a esquèrra a l’orizontala

en: Bottom Left Vertical
oc: D’enbàs a esquèrra a la verticala

en: Bottom Right Horizontal
oc: D’enbàs a la drecha a l’orizontala

en: Bottom Right Vertical
oc: D’enbàs a drecha a la verticala

en: Build options:
oc: Opcions de construccion :

en: Built with GTK+ %d.%d.%d, linked with GTK+ %d.%d.%d.
oc: Construsís amb GTK+ %d.%d.%d, ligat amb GTK+ %d.%d.%d.

en: C_olor:
oc: C_olor :

en: C_reate
oc: C_rear

en: Cannot convert filename "%s" to the local encoding
oc: Pòt pas convertir lo nom del fichièr « %s » cap a l'encodatge local

en: Cause xfdesktop to quit
oc: Causa xfdesktop de quitar

en: Centered
oc: Centrat

en: Change the _background
oc: Cambiar lo fons d'ecran

en: Choose the folder to select wallpapers from.
oc: Causir lo dorsièr que conten los fonzes  d’ecran.

en: Control
oc: Ctrl

en: Copy _Here
oc: _Copiar aicí

en: Could not create a new file
oc: Impossible de crear un fichièr novèl

en: Could not create a new folder
oc: Creacion impossibla d’un dorsièr novèl

en: Could not create the desktop folder "%s"
oc: Impossible de crear lo repertòri del burèu « %s »

en: Could not empty the trash
oc: Impossible de voidar l'escobilhièr

en: Create Document from template "%s"
oc: Crear un document amb lo modèl « %s »

en: Create File Error
oc: Error de creacion del fichièr

en: Create New Folder
oc: Crear un novèl dorsièr

en: Create _Document
oc: C_rear un document

en: Create _Folder
oc: Crear _dorsièr

en: Create _Folder...
oc: Crear un _dorsièr...

en: Create _Launcher...
oc: Crear un _aviador...

en: Create _URL Link...
oc: Crear un ligam _URL...

en: Cu_t
oc: Tal_har

en: Cycle Next Background
oc: Fons d’ecran seguent

en: Default Icons
oc: Icònas per defaut

en: Delete Error
oc: Error de supression

en: Desktop
oc: Burèu

en: Desktop Folder Error
oc: Error dins lo repertòri del burèu

en: Desktop Settings
oc: Paramètres del burèu

en: Desktop _Icons
oc: Icònas de _burèu

en: Desktop _Settings...
oc: Paramètres del _burèu...

en: Devices
oc: Periferics

en: Disable debug messages
oc: Desactivar los messatge de desbugatge

en: Display version information
oc: Afichar las informacions de version

en: Do _not ask me again
oc: _Me pausar pas mai aquesta question

en: Do not wait for a window manager on startup
oc: Esperar pas un gestionari de fenèstras a l'aviada

en: Drop Failure
oc: Fracàs del depaus

en: Edit _Launcher
oc: Modificar _Aviador

en: Eject Failed
oc: L'ejeccion a fracassat

en: Eject Finished
oc: L'ejeccion es acabar

en: Ejecting device
oc: Ejeccion del periferic

en: Enable debug messages
oc: Activar los messatge de desbugatge

en: Enter the name:
oc: Picatz lo nom :

en: Failed to eject "%s"
oc: Impossible d'ejectar « %s »

en: Failed to load the desktop folder
oc: Impossible de cargar lo repertòri del burèu

en: Failed to mount "%s"
oc: Impossible de montar « %s »

en: Failed to run "%s"
oc: Impossible d'aviar « %s »

en: Failed to save dropped file to '%s'
oc: Fracàs de l’enregistrament del fichièr depausat dins « %s »

en: File Icons
oc: Icònas de fichièr

en: File Properties Error
oc: Error de proprietats de fichièr

en: File System
oc: Sistèma de fichièrs

en: File/Launcher icons are not enabled. You can enable them from the "Desktop Icons" tab.
oc: Las icònas fichièr/aviador son pas activadas. Las podètz activar dins l’onglet « Icònas de burèu ».

en: File/launcher icons
oc: Icònas fichièr / aviador

en: Fixed Disks and Drives
oc: Disques e lectors fixes

en: Fo_nt size:
oc: Talha p_olissa :

en: Font co_lor:
oc: Co_lor polissa :

en: Home
oc: Repertòri personal

en: Horizontal gradient
oc: Degradat orizontal

en: Icon _size:
oc: Talha de l'_icòna :

en: Icon _type:
oc: _Tipe d'icòna :

en: Icons
oc: Icònas

en: Image files
oc: Fichièrs imatges

en: Image selection is unavailable while the image style is set to None.
oc: La seleccion d'imatge es indisponible tant que l'estil d'imatge es reglat sus Pas cap.

en: Include applications menu on _desktop right click
oc: Inclure lo menú Aplicacion pel clic drech pels _burèu

en: Label bac_kground color:
oc: Color de fons de l’eti_queta :

en: Launch Error
oc: Error al moment de l'aviada

en: Left
oc: Esquèrra

en: List windows on a_ll workspaces
oc: Listar las fenèstras sus totes _los espacis de trabalh

en: Middle
oc: Mitan

en: Minimized application icons
oc: Icònas de las aplicacions redusidas

en: Mo_difier:
oc: Mo_dificador :

en: Mo_ve to Trash
oc: Desplaçar  dins l'esco_bilhièr

en: Modi_fier:
oc: Modi_ficador :

en: Mount Failed
oc: Lo montatge a fracassat

en: Move this dialog to the display and workspace you want to edit the settings for.
oc: Desplaçar aquesta fenèstra cap a l’ecran e espaci de trabalh que volètz modificar los paramètres.

en: Move this dialog to the display you want to edit the settings for.
oc: Desplaçar aquesta fenèstra cap a l’ecran que volètz modificar los paramètres.

en: Move this dialog to the workspace you want to edit the settings for.
oc: Desplaçar aquesta bóstia de dialòg cap a l'espaci de trabalh que ne volètz modificar los paramètres.

en: Name: %s
    Type: %s
    Mounted at: %s
    Size: %s
    Free Space: %s
oc: Nom : %s
    Tipe : %s
    Montat sus : %s
    Talha : %s
    Espaci disponible : %s

en: Name: %s
    Type: %s
    Size: %s
    Last modified: %s
oc: Nom : %s
    Tipe : %s
    Talha : %s
    Darrièra modificacion : %s

en: Network Shares
oc: Partiments ret

en: New Empty File
oc: Novèl fichièr void

en: New Folder
oc: Novèl dorsièr

en: No templates installed
oc: Cap de modèl pas installat

en: None
oc: Pas cap

en: None of the icons selected support being renamed.
oc: Cap de las icònas seleccionadas pòt pas èsser renomenada.

en: Ope_n With
oc: Do_brir amb

en: Ope_n With Other Application
oc: Dobrir amb u_na autra aplicacion

en: Ope_n With Other Application...
oc: Dobrir amb u_na autra aplicacion...

en: Open With "%s"
oc: Dobrir amb « %s »

en: Open _Filesystem
oc: Dobrir lo sistèma de fichièr

en: Open _Home
oc: Dobrir lo _repertòri personal

en: Open _Trash
oc: Dobrir l'_escobilhièr

en: Other Devices
oc: Autres periferics

en: Paste Into Folder
oc: Pegar dins lo dorsièr

en: Paste _Into Folder
oc: Pegar _dins lo dorsièr

en: Placement _direction:
oc: _Direccion de plaçament :

en: Please report bugs to <%s>.
oc: Se vos plai raportatz los bugs a <%s>.

en: Pop up the menu (at the current mouse position)
oc: Far aparéisser lo menú (a la posicion actuala de la mirga)

en: Pop up the window list (at the current mouse position)
oc: Far aparéisser la lista de las fenèstras (a la posicion correnta de la mirga)

en: Quit
oc: Quitar

en: Randomly selects another image from the same directory when the wallpaper is to cycle.
oc: Seleccionar aleatòriament un autre imatge del meteis repertòri quand lo papièr pintrat es del cicle.

en: Reload all settings
oc: Recargar totes los paramètres

en: Removable Disks and Drives
oc: Disques e lectors amovibles

en: Removable Volume
oc: Volum amovible

en: Rename Error
oc: Error de cambiament de nom

en: Right
oc: Drecha

en: SOCKET ID
oc: ID SOCKET

en: Safely _Remove Volume
oc: Retirar lo volum en seguretat

en: Scaled
oc: Espandit

en: Select First Color
oc: Seleccionar la primièra color

en: Select Second Color
oc: Seleccionar la segonda color

en: Select _All
oc: _Tot seleccionar

en: Select a Directory
oc: Seleccionar un Repertòri

en: Select this option to display preview-able files on the desktop as automatically generated thumbnail icons.
oc: Seleccionatz aquesta opcion per representar los fichièrs imatges o vidèos sul burèu jos forma d'icònas vinhetas generadas automaticament.

en: Set Defa_ult Application...
oc: Definir aplicacion per defa_ut...

en: Set desktop background and menu and icon behavior
oc: Reglar lo fons d'ecran del burèu, lo menú e lo comportament de las icònas

en: Settings manager socket
oc: Paramètres del gestionari de socket

en: Sh_ow application icons in menu
oc: Afichar las icònas _de las aplicacions dins lo menú

en: Shift
oc: Majuscula

en: Show "Delete" option in file context menu
oc: Afichar l’opcion « Suprimir » al menú contextual fichièr

en: Show _Hidden Files
oc: Far veire los fichièrs _amagats

en: Show _application icons in menu
oc: Afichar _las icònas de las aplicacions dins lo menú

en: Show _window list menu on desktop middle click
oc: Afichar lo menú que fa la lista de las fenès_tras al moment d'un clic mitan sul burèu

en: Show a section listing all _urgent windows on other workspaces
oc: Afichar una seleccion que lista totas las fenèstras _urgentas dels autres espacis de trabalh

en: Show a_dd and remove workspace options in list
oc: Afichar las opcions a_pondre e suprimir d’espacis de trabalh a la lista

en: Show confirmation dialog before arran_ging icons
oc: Afichar una fenèstra de confirmacion abans d’arren_gar las icònas

en: Show hidden files on the desktop
oc: Afichar los fichièrs amagats pel burèu

en: Show icon toolt_ips. Size:
oc: Afichar las bullas d’info. Talha :

en: Show icons only on _primary display
oc: Afichar las icònas sonque sus l’ecran _principal

en: Show s_ticky windows only in active workspace
oc: Far la lista de las fenèstras _pegantas unicament dins l'espaci de trabalh actiu

en: Show t_humbnails
oc: _Afichar las vinhetas

en: Show workspace _names in list
oc: Afichar los _noms dels espacis de trabalh dins la lista

en: Single click to _activate items
oc: Un sol clic per _activar los elements

en: Size of the tooltip preview image.
oc: Talha de l'imatge d'apercebut de l'infobulla.

en: Solid color
oc: Color unida

en: Spanning Screens
oc: Ecrans cobrent

en: Spanning screens
oc: Ecrans cobrent

en: Specifies the "right" or "bottom" color of the gradient.
oc: Especifica la color unida, o aquela de drech o d’enbàs del degradat.

en: Specifies the solid color, or the "left" or "top" color of the gradient.
oc: Especifica la color unida, o aquela d’esquèrra o d’ennaut del degradat.

en: Specify how often the background will change.
oc: Especificar la frequéncia que lo fons d’ecran cambiarà.

en: Specify how the image will be resized to fit the screen.
oc: Especificar cossí l’imatge serà retalhada per s’adaptar a l’ecran.

en: Specify the style of the color drawn behind the backdrop image.
oc: Especificar l’estil de la color ajustada darrièr l’imatge de fons.

en: St_yle:
oc: E_stil :

en: Stop the _Multi-Disk Drive
oc: Arrestar lo lector _multidisc

en: Stretched
oc: Estirat

en: The Xfce development team. All rights reserved.
oc: L'equipa de desvolopament de Xfce. Totes los dreches reservats.

en: The application chooser could not be opened
oc: Lo selector d'aplicacions a pas pogut èsser dobèrt

en: The device "%s" has been safely removed from the system.
oc: Lo periferic « %s » es estat levat en tota seguretat del sistèma.

en: The device "%s" is being ejected. This may take some time
oc: Lo periferic « %s » es en cors d'ejeccion. Aquò pòt prene un certan temps

en: The device "%s" is being unmounted by the system. Please do not remove the media or disconnect the drive
oc: Lo periferic « %s » es a èsser levat del sistèma. Levetz pas lo mèdia o desconnectar lo lector

en: The file could not be opened
oc: Lo fichièr a pas pogut èsser dobèrt

en: The file could not be renamed
oc: Lo fichièr a pas pogut èsser renomenada

en: The file properties dialog could not be opened
oc: La bóstia de dialòg de las proprietats del fichièr a pas pogut èsser dobèrt

en: The file transfer could not be performed
oc: Lo transferiment de fichièr a pas pogut èsser efectuat

en: The files could not be renamed
oc: Los fichièrs pòdon pas èsser renomenats

en: The folder could not be opened
oc: Lo repertòri a pas pogut èsser dobèrt

en: The requested operation could not be completed
oc: L'operacion demandada a pas pogut èsser acabada

en: The selected files could not be deleted
oc: Los fichièrs seleccionats an pas pogut èsser suprimits

en: The selected files could not be moved to the trash
oc: Los fichièrs seleccionats an pas pogut èsser desplaçats dins l'escobilhièr

en: There is data that needs to be written to the device "%s" before it can be removed. Please do not remove the media or disconnect the drive
oc: I a de donadas que devon èsser escrichas sul periferic « %s » abans que pòsca èsser levat. Levetz pas lo mèdia o desconnectar lo lector

en: This feature requires a file manager service to be present (such as the one supplied by Thunar).
oc: Aquesta foncionalitat requerís la preséncia d'un gestionari de fichièrs (coma Thunar).

en: This feature requires a trash service to be present (such as the one supplied by Thunar).
oc: Aquesta foncionalitat requesís la preséncia d'un servici d'escobilhièr (tal coma lo qu'es provesit per Thunar).

en: This is %s version %s, running on Xfce %s.
oc: Aquò es la version %s %s, foncionant sus Xfce %s.

en: This will reorder all desktop items and place them on different screen positions.
    Are you sure?
oc: Aquò reordenarà totes los elements del burèu e los botarà dins diferentas posicion de l’ecran.
    O volètz vertadièrament ?

en: Tiled
oc: Juxtapausat

en: Today at %X
oc: Uèi a %X

en: Top Left Horizontal
oc: D’ennaut a esquèrra a l’orizontala

en: Top Left Vertical
oc: D’ennaut a esquèrra a la verticala

en: Top Right Horizontal
oc: D’ennaut a drecha a l’orizontala

en: Top Right Vertical
oc: D’ennaut a drecha a la verticala

en: Transfer Error
oc: Error de transferiment

en: Trash
oc: Escobilhièr

en: Trash Error
oc: Error de l'escobilhièr

en: Trash contains %d items
oc: L'escobilhièr conten %d elements

en: Trash contains one item
oc: L'escobilhièr conten un element

en: Trash is empty
oc: L'escobilhièr es voida

en: Type '%s --help' for usage.
oc: Picatz '%s --help' per afichar las opcions.

en: U_nselect All
oc: Tot _deseleccionar

en: Un_minimize Window
oc: Des_minimizar la fenèstra

en: Unable to contact settings server
oc: Impossible de contactar lo servidor de paramètres

en: Unable to create new file "%1$s" from template file "%2$s": %3$s
oc: Creacion impossible del fichièr novèl « %1$s » a partir del modèl« %2$s » : %3$s

en: Unable to create new folder "%1$s": %2$s
oc: Creacion impossibla del dorsièr novèl « %1$s » : %2$s

en: Unable to launch "%s":
oc: Impossible d'aviar « %s » :

en: Unable to launch "exo-desktop-item-edit", which is required to create and edit launchers and links on the desktop.
oc: Impossible d'aviar « exo-desktop-item-edit », qu'es necessari a la creacion e l'edicion dels aviadors e dels ligams sul burèu.

en: Unable to load images from folder "%s"
oc: Cargament impossible dels imatges del dorsièr « %s »

en: Unknown
oc: Desconegut

en: Unmount Finished
oc: Lo desmontatge es acabar

en: Unmounting device
oc: Desmontatge del periferic

en: Use _submenus for the windows in each workspace
oc: Utilizar de _sosmenús per cada espaci de trabalh

en: Version information
oc: Informacions sus la version

en: Vertical gradient
oc: Degradat vertical

en: Wallpaper for %s
oc: Fons d'ecran per %s

en: Wallpaper for %s on Monitor %d
oc: Fons d'ecran per %s sul monitor %d

en: Wallpaper for %s on Monitor %d (%s)
oc: Fons d'ecran per %s sul monitor %d (%s)

en: Wallpaper for Monitor %d
oc: Fons d'ecran pel monitor %d

en: Wallpaper for Monitor %d (%s)
oc: Fons d'ecran pel monitor %d (% s)

en: Wallpaper for my desktop
oc: Fons d'ecran per mon burèu

en: Window Icons
oc: Icònas de fenèstra

en: Window List
oc: Lista de las fenèstras

en: Would you like to arrange all existing
    icons according to the selected orientation?
oc: Volètz organizar totas las icònas
    existentas segon l’orientacion causida ?

en: Would you like to assign an existing desktop icon layout to monitor <b>%s</b>?
oc: Volriatz atribuir una disposicion d’icòna de burèu existenta al monitor <b>%s</b> ?

en: Writing data to device
oc: Escritura de las donadas sul periferic

en: Yesterday at %X
oc: Ièr a %X

en: Zoomed
oc: Zoomat

en: _Activate Icon
oc: _Activar l’icòna

en: _Applications
oc: _Aplicacions

en: _Arrange folders before files
oc: _Dispausar los dorsièrs abans los fichièrs

en: _Background
oc: _Fons d'ecran

en: _Button:
oc: _Boton :

en: _Cancel
oc: _Anullar

en: _Close
oc: _Tampar

en: _Close Window
oc: Tampar la fenèstra

en: _Copy
oc: _Copiar

en: _Delete
oc: Suprim_ir

en: _Disconnect Volume
oc: _Desconnectar lo volum

en: _Edit desktop menu
oc: Editar lo _menú del burèu

en: _Eject Volume
oc: _Ejectar lo volum

en: _Empty File
oc: _Fichièr void

en: _Empty Trash
oc: _Voidar l'escobilhièr

en: _Execute
oc: _Executar

en: _File/Launcher Icons
oc: Icònas _fichièr/aviador

en: _Folder:
oc: Dorsièr :

en: _Help
oc: _Ajuda

en: _Keyboard Shortcuts
oc: _Acorchis clavièr

en: _Link Here
oc: _Ligar aicí

en: _Lock Volume
oc: _Verrolhar lo volum

en: _Menus
oc: _Menús

en: _Mount Volume
oc: _Montar lo volum

en: _Move Here
oc: _Desplaçar aicí

en: _Next Background
oc: Fons d’ecran _seguent

en: _OK
oc: _D'acòrdi

en: _Open
oc: _Dobrir

en: _Open All
oc: _Tot dobrir

en: _Open With "%s"
oc: _Dobrir amb « %s »

en: _Open all
oc: _Dobrir totes

en: _Open in New Window
oc: _Dobrir dins una novèla fenèstra

en: _Paste
oc: _Pegar

en: _Properties
oc: _Proprietats

en: _Properties...
oc: _Proprietats...

en: _Random Order
oc: Òrdre aleatòri

en: _Reload
oc: _Recargar

en: _Rename
oc: _Renomenar

en: _Rename...
oc: To_rnar nomenar...

en: _Run Program...
oc: _Executar lo programa...

en: _Toggle Cursor Icon
oc: _Alternar l’icòna del cursor

en: _Underline text on hover
oc: _Soslinhar lo tèxt al susvòl

en: _Unmount Volume
oc: _Desmontar lo volum

en: at start up
oc: a l'aviada

en: chronologically
oc: cronologicament

en: desktop;background;wallpaper;settings;xfce;
oc: burèu;fons;rèireplan;papièr;pintrat;paramètres;reglatges;configuracion;xfce;

en: disabled
oc: desactivat

en: enabled
oc: activat

en: every day
oc: cada jorn

en: every hour
oc: cada ora

en: in hours:
oc: en oras :

en: in minutes:
oc: en minutas :

en: in seconds:
oc: en segondas :
