Audacious Plugins - en to pl translation catalogue (887 entries)

en: 
    (Further messages have been hidden.)
pl: 
    (Dalsze komunikaty zostały ukryte.)

en:   (invalid UTF-8)
pl:   (niepoprawne kodowanie UTF-8)

en: % (0=mono, 100=default, 200=full)
pl: % (0=mono, 100=domyślne, 200=pełne)

en: %a: Artist
    %b: Album
    %c: Number of channels
    %f: File name (full path)
    %F: Frequency (Hertz)
    %l: Length (milliseconds)
    %n or %s: Formatted title (see playlist settings)
    %p: Currently playing (1 or 0)
    %r: Rate (bits per second)
    %t: Playlist position
    %T: Title (unformatted)
pl: %a: Wykonawca
    %b: Album
    %c: Liczba kanałów
    %f: Nazwa pliku (pełna ścieżka)
    %F: Częstotliwość (Herce)
    %l: Długość (milisekundy)
    %n lub %s: Sformatowany tytuł (zobacz ustawienia listy odtwarzania)
    %p: Teraz gra (1 lub 0)
    %r: Rate (bitów na sekundę)
    %t: Pozycja listy odtwarzania
    %T: Tytuł (niesformatowany)

en: %d channel | %d channels
pl[0]: %d kanał
pl[1]: %d kanały
pl[2]: %d kanałów
pl[3]: %d kanałów

en: %d of %d result shown | %d of %d results shown
pl[0]: %d z %d pokazanego wyniku
pl[1]: %d z %d pokazanych wyników
pl[2]: %d z %d pokazanych wyników
pl[3]: %d z %d pokazanych wyników

en: %d result | %d results
pl[0]: %d wynik
pl[1]: %d wyniki
pl[2]: %d wyników
pl[3]: %d wyników

en: %d song | %d songs
pl[0]: %d piosenka
pl[1]: %d piosenki
pl[2]: %d piosenek
pl[3]: %d piosenek

en: %s (%d of %d)
pl: %s (%d z %d)

en: %s Settings
pl: Ustawienia %s

en: %s does not appear to be a valid folder.
pl: %s nie wygląda na prawidłowy katalog.

en: (higher is steeper)
pl: (im wyżej, tym spadziściej)

en: (no description)
pl: (brak opisu)

en: (none)
pl: (brak)

en: * no comments available in this MIDI file *
pl: * brak dostępnych komentarzy w tym pliku MIDI *

en: * no lyrics available in this MIDI file *
pl: * brak dostępnego tekstu piosenki w tym pliku MIDI *

en: 2SF Decoder
pl: Dekoder 2SF

en: <b>Action:</b>
pl: <b>Czynność:</b>

en: <b>Advanced</b>
pl: <b>Zaawansowane</b>

en: <b>Analyzer</b>
pl: <b>Analizator</b>

en: <b>Background music</b>
pl: <b>Muzyka w tle</b>

en: <b>Bass Boost</b>
pl: <b>Podbicie basów</b>

en: <b>Bitcrusher</b>
pl: <b>Kruszarka bitów</b>

en: <b>Channel Mixer</b>
pl: <b>Mikser kanałów</b>

en: <b>Channels</b>
pl: <b>Kanały</b>

en: <b>Color</b>
pl: <b>Kolor</b>

en: <b>Commands</b>
pl: <b>Polecenia</b>

en: <b>Compression</b>
pl: <b>Kompresja</b>

en: <b>Connection</b>
pl: <b>Połącznenie</b>

en: <b>Conversion</b>
pl: <b>Konwersja</b>

en: <b>Crossfade</b>
pl: <b>Przenikanie ścieżek</b>

en: <b>Crystalizer</b>
pl: <b>Krystaliczność</b>

en: <b>Delete Method</b>
pl: <b>Sposób usuwania</b>

en: <b>Device</b>
pl: <b>Urządzenie</b>

en: <b>Emulation</b>
pl: <b>Emulacja</b>

en: <b>Extra Stereo</b>
pl: <b>Dodatkowe stereo</b>

en: <b>Fonts</b>
pl: <b>Czcionki</b>

en: <b>Frame Headers</b>
pl: <b>Nagłówki ramki</b>

en: <b>General</b>
pl: <b>Główne</b>

en: <b>Hint</b>
pl: <b>Wskazówka</b>

en: <b>ID3 Tags</b>
pl: <b>Tagi ID3</b>

en: <b>Key Binding:</b>
pl: <b>Kombinacja klawiszy:</b>

en: <b>Local Storage</b>
pl: <b>Pamięć lokalna</b>

en: <b>Metadata</b>
pl: <b>Metadane</b>

en: <b>Miscellaneous</b>
pl: <b>Różne</b>

en: <b>Mouse Scroll Action</b>
pl: <b>Akcja dla przewijania kółkiem myszy</b>

en: <b>Note</b>
pl: <b>Uwaga</b>

en: <b>OpenPSF Configuration</b>
pl: <b>Konfiguracja OpenPSF</b>

en: <b>Other Settings</b>
pl: <b>Inne ustawienia</b>

en: <b>Output</b>
pl: <b>Wyjście</b>

en: <b>Pitch</b>
pl: <b>Ton</b>

en: <b>Playback time</b>
pl: <b>Czas odtwarzania</b>

en: <b>Playback</b>
pl: <b>Odtwarzanie</b>

en: <b>Playlist Columns</b>
pl: <b>Kolumny listy odtwarzania</b>

en: <b>Playlist Tabs</b>
pl: <b>Karty listy odtwarzania</b>

en: <b>Preamp</b>
pl: <b>Przedwzmacniacz</b>

en: <b>Rate Mappings</b>
pl: <b>Mapowanie klasy</b>

en: <b>Repeat</b>
pl: <b>Powtórz</b>

en: <b>Resampling</b>
pl: <b>Konwersja częstotliwości
    próbkowania</b>

en: <b>Reverb</b>
pl: <b>Echo</b>

en: <b>Sample rate</b>
pl: <b>Częstotliwość próbkowania</b>

en: <b>Silence Removal</b>
pl: <b>Usuwanie ciszy</b>

en: <b>Skin</b>
pl: <b>Skórka</b>

en: <b>Sources</b>
pl: <b>Źródła</b>

en: <b>Speed</b>
pl: <b>Szybkość</b>

en: <b>Subtunes</b>
pl: <b>Tony pośrednie</b>

en: <b>Surround</b>
pl: <b>Dźwięk przestrzenny</b>

en: <b>Synthesizer</b>
pl: <b>Syntezator</b>

en: <b>Tip</b>
pl: <b>Podpowiedź</b>

en: <b>Type</b>
pl: <b>Sposób</b>

en: <b>VU Meter Settings</b>
pl: <b>Ustawienia wskaźnika wysterowania</b>

en: <b>XSF Configuration</b>
pl: <b>Konfiguracja XSF</b>

en: <small>Artist is truncated at the start, Title -- at the end</small>
pl: <small>Wykonawca jest skracany na początku, tytuł -- na końcu</small>

en: <small>Chars are ORed in RegExp, surrounded by whitespace</small>
pl: <small>Znaki są OR-owane w RegExp, otoczone białymi znakami</small>

en: <small>Separate multiple paths with a colon.
    These paths are searched in addition to LADSPA_PATH.
    After adding new paths, press Enter to scan for new plugins.</small>
pl: <small>Ścieżki należy rozdzielać dwukropkiem.
    Wprowadzone położenia będą przeszukiwane wraz z położeniem LADSPA_PATH.
    Po dodaniu nowych ścieżek proszę wcisnąć Enter, aby wyszukać nowe wtyczki.</small>

en: <span size="smaller"> MIDI Comments and Lyrics </span>
pl: <span size="smaller"> Komentarze i teksty piosenek MIDI </span>

en: <span size="smaller"> MIDI Info </span>
pl: <span size="smaller"> Informacje MIDI </span>

en: A Tact Generator by Martin Strauss <mys@faveve.uni-stuttgart.de>
    
    To use it, add a URL: tact://beats*num/den
    e.g. tact://77 to play 77 beats per minute
    or tact://60*3/4 to play 60 bpm in 3/4 tacts
pl: Generator taktu autorstwa Martina Straussa <mys@faveve.uni-stuttgart.de>
    
    Instrukcja: wprowadź adres URL: tact://uderzenia*liczba jednostek metrycznych/jednostka metryczna
    na przykład tact://77 aby wygenerować 77 uderzeń na minutę
    lub tact://60*3/4 aby wygenerować 60 uderzeń na minutę w metrum 3/4

en: A simple plugin to control Audacious using the LIRC remote control daemon
    
    Adapted for Audacious by:
    Tony Vroon <chainsaw@gentoo.org>
    Joonas Harjumäki <jharjuma@gmail.com>
    
    Based on the XMMS LIRC plugin by:
    Carl van Schaik <carl@leg.uct.ac.za>
    Christoph Bartelmus <xmms@bartelmus.de>
    Andrew O. Shadoura <bugzilla@tut.by>
    
    For more information about LIRC, see http://lirc.org.
pl: Prosta wtyczka do kontroli Audaciousa za pomocą demona zdalnej kontroli LIRC.
    
    Port na Audaciousa:
    Tony Vroon <chainsaw@gentoo.org>
    Joonas Harjumäki <jharjuma@gmail.com>
    
    Stworzono na podstawie wtyczki LIRC dla XMMS-a autorstwa:
    Carl van Schaik <carl@leg.uct.ac.za>
    Christoph Bartelmus <xmms@bartelmus.de>
    Andrew O. Shadoura <bugzilla@tut.by>
    
    Więcej informacji LIRC-u, znajdziesz na stronie: http://lirc.org.

en: AAC (Raw) Decoder
pl: Dekoder AAC (surowe dane)

en: ALSA Output
pl: Wyjście ALSA

en: ALSA Output Plugin for Audacious
    Copyright 2009-2012 John Lindgren
    
    My thanks to William Pitcock, author of the ALSA Output Plugin NG, whose code served as a reference when the ALSA manual was not enough.
pl: Wtyczka wyjścia ALSY dla Audaciousa
    Prawa autorskie: 2009-2012 John Lindgren
    
    Podziękowania kieruję do Williama Pitcocka, autora ALSA Output Plugin NG, którego kod służył za odniesienie, gdy podręcznik ALSY nie wystarczał.

en: AMIDI-Plug
    modular MIDI music player
    http://www.develia.org/projects.php?p=amidiplug
    
    written by Giacomo Lozito
    <james@develia.org>
    
    special thanks to...
    
    Clemens Ladisch and Jaroslav Kysela
    for their cool programs aplaymidi and amixer; those
    were really useful, along with alsa-lib docs, in order
    to learn more about the ALSA API
    
    Alfredo Spadafina
    for the nice midi keyboard logo
    
    Tony Vroon
    for the good help with alpha testing
pl: AMIDI-Plug
    modułowy odtwarzacz MIDI
    http://www.develia.org/projects.php?p=amidiplug
    
    autorstwa Giacomo Lozito
    <james@develia.org>
    
    szczególne podziękowania kieruję do:
    
    Clemensa Ladischa and Jaroslava Kysela
    za ich świetne programy aplaymidi i amixer; były one
    naprawdę pomocne wraz z alsa-lib docs, które przydały się
    do nauki ALSA API
    
    Alfredo Spadafina
    za logo klawiatury MIDI
    
    Tony'ego Vroona
    za pomoc w testowaniu wersji alfa

en: AMIDI-Plug (MIDI Player)
pl: AMIDI-Plug (Odtwarzacz MIDI)

en: AMIDI-Plug - select SoundFont file
pl: AMIDI-Plug - wybierz plik SoundFont

en: AOSD (On-Screen Display)
pl: AOSD (informacja ekranowa)

en: ASXv1/ASXv2 Playlists
pl: Listy odtwarzania ASXv1/ASXv2

en: ASXv3 Playlists
pl: Lista odtwarzania ASXv3

en: A_bout ...
pl: In_formacje o...

en: About ...
pl: Informacje o ...

en: AdPlug (AdLib Player)
pl: AdPlug (Odtwarzacz AdLib)

en: Add Files
pl: Dodaj pliki

en: Add Files ...
pl: Dodaj pliki...

en: Add Folder ...
pl: Dodaj katalog...

en: Add URL ...
pl: Dodaj adres URL...

en: Add U_RL ...
pl: Dodaj adres U_RL...

en: Advance in playlist when scrolling upward
pl: Przejdź do następnej ścieżki przewijając w górę

en: Album Art
pl: Okładka albumu

en: Album Artist
pl: Wykonawca albumu

en: Algorithm quality:
pl: Jakość algorytmu:

en: Allow aliasing
pl: Zezwalaj na aliasing

en: Alternative
pl: Alternatywna

en: Always
pl: Zawsze

en: Always on Top
pl: Zawsze na wierzchu

en: Always show notification
pl: Zawsze pokazuj powiadomienia

en: Ampache Browser
pl: Przeglądarka Ampache

en: Ampache Browser for Audacious
    http://ampache-browser.org/
    
    Copyright (C) Róbert Čerňanský and John Lindgren
    License: GNU GPLv3
pl: Przeglądarka Ampache dla Audaciousa
    http://ampache-browser.org/
    
    Prawa autorskie (C) Róbert Čerňanský i John Lindgren
    Licencja: GNU GPLv3

en: Analyzer
pl: Analizator

en: Animation
pl: Animacja

en: Archived Winamp 2.x skin
pl: Zarchiwizowany styl programu Winamp 2.x

en: Artist
pl: Wykonawca

en: Artist:
pl: Artysta:

en: Audacious Equalizer
pl: Korektor graficzny Audacious

en: Audacious OSD
    http://www.develia.org/projects.php?p=audacious#aosd
    
    Written by Giacomo Lozito <james@develia.org>
    
    Based in part on Evan Martin's Ghosd library:
    http://neugierig.org/software/ghosd/
pl: OSD Audaciousa
    http://www.develia.org/projects.php?p=audacious#aosd
    
    Autor: Giacomo Lozito <james@develia.org>
    
    Wykorzystano fragmenty kodu biblioteki Ghosd Evana Martina:
    http://neugierig.org/software/ghosd/

en: Audacious Ogg Vorbis Decoder
    
    Based on the Xiph.org Foundation's Ogg Vorbis Plugin:
    http://www.xiph.org/
    
    Original code by:
    Tony Arcieri <bascule@inferno.tusculum.edu>
    
    Contributions from:
    Chris Montgomery <monty@xiph.org>
    Peter Alm <peter@xmms.org>
    Michael Smith <msmith@labyrinth.edu.au>
    Jack Moffitt <jack@icecast.org>
    Jorn Baayen <jorn@nl.linux.org>
    Håvard Kvålen <havardk@xmms.org>
    Gian-Carlo Pascutto <gcp@sjeng.org>
    Eugene Zagidullin <e.asphyx@gmail.com>
pl: Dekoder OGG Vorbis dla Audaciousa
    
    Oparty na kodzie wtyczki Ogg Vorbis fundacji Xiph.org:
    http://www.xiph.org/
    
    Autor oryginalnego kodu:
    Tony Arcieri <bascule@inferno.tusculum.edu>
    
    Przyczynili się:
    Chris Montgomery <monty@xiph.org>
    Peter Alm <peter@xmms.org>
    Michael Smith <msmith@labyrinth.edu.au>
    Jack Moffitt <jack@icecast.org>
    Jorn Baayen <jorn@nl.linux.org>
    Håvard Kvålen <havardk@xmms.org>
    Gian-Carlo Pascutto <gcp@sjeng.org>
    Eugene Zagidullin <e.asphyx@gmail.com>

en: Audacious Playlist Editor
pl: Edytor listy odtwarzania Audacious

en: Audacious Playlists (audpl)
pl: Listy odtwarzania Audacious (audpl)

en: Audacious PulseAudio Output Plugin
    
    This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
    
    This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.
pl: Plugin wyjściowy Audacious PulseAudio
    
    Ten program jest darmowym oprogramowaniem; możesz go re-dystrybuować i/lub modyfikować zgodnie z warunkami licencji GNU General Public License, która została opublikowana przez Free Software Foundation; zarówno w wersji 2 lub (wedle życzenia) którejkolwiek późniejszej wersji licencji.
    
    Ten program jest dystrybuowany w nadziei, że będzie użyteczny, ale BEZ JAKIEJKOLWIEK GWARANCJI; Nawet bez domyślnej gwarancji HANDLOWEJ lub PRZYDATNOŚCI DO OKREŚLONEGO CELU.  Zobacz licencję GNU General Public License w celu poznania szczegółów.
    
    Powinieneś otrzymać kopię licencji GNU General Public License razem z tym programem; Jeżeli tak się nie stało, napisz do Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.

en: Audacious Scrobbler Plugin 2.0 by Pitxyoki,
    
    Copyright © 2012-2013 Luís M. Picciochi Oliveira <Pitxyoki@Gmail.com>
    
    Thanks to John Lindgren for giving me a hand at the beginning of this project.
pl: Wtyczka Scrobbler 2.0 dla Audaciousa autorstwa Pitxyoki,
    
    Prawa autorskie © 2012-2013 Luís M. Picciochi Oliveira <Pitxyoki@Gmail.com>
    
    Podziękowania dla Johna Lindgrena za wsparcie na początku projektu.

en: Audacious is not playing.
pl: Audacious nie odtwarza.

en: Audio CD Menu Items
pl: Pozycje menu Audio CD

en: Audio CD Plugin
pl: Wtyczka Audio CD

en: Audio Settings ...
pl: Ustawienia dźwięku...

en: Audio _Settings ...
pl: U_stawienia dźwięku...

en: Audio device:
pl: Urządzenie dźwiękowe:

en: Audio mode:
pl: Tryb audio:

en: Auto
pl: Automatycznie

en: Auto-hide
pl: Automatyczne ukrywaj

en: Automatically connect to output ports
pl: Automatycznie połącz z portami wyjścia

en: Automatically toggle queue for matching entries
pl: Automatycznie przełącz kolejkę dla pasujących wpisów

en: Available columns
pl: Dostępne kolumny

en: Available plugins:
pl: Dostępne wtyczki:

en: Average bitrate:
pl: Średni bitrate:

en: BPM (wavg):
pl: Uderzenia na minutę (średnia ważona):

en: BPM:
pl: Uderzenia na minutę:

en: Background Music
pl: Muzyka w tle

en: Background Music Plugin for Audacious
    Copyright 2023;2024 Michel Fleur
    
    Controls the volume to make the sound equally loud within and between tracks.
     It uses accurate loudness measurement and tries to make the volume changes sound natural without audible peaks, yet without lowering the volume before a peak in advance.
pl: Wtyczka muzyki w tle dla Audaciousa
    Prawa autorskie 2023;2024 Michel Fleur
    
    Steruje głośnością, aby dźwięk był jednakowo głośny w obrębie utworów i pomiędzy nimi.
    Wykorzystuje dokładny pomiar głośności i stara się, aby zmiany głośności brzmiały naturalnie, bez słyszalnych szczytów, ale bez wcześniejszego obniżania głośności przed szczytem.

en: Balance: %d%% left
pl: Balans: %d%% lewy

en: Balance: %d%% right
pl: Balans: %d%% prawy

en: Balance: center
pl: Balans: centralny

en: Bars
pl: Kolumny

en: Based on the xmms_sndfile plugin:
    Copyright (C) 2000, 2002 Erik de Castro Lopo
    
    Adapted for Audacious by Tony Vroon <chainsaw@gentoo.org>
    
    This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
    
    This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.
pl: Stworzono na podstawie wtyczki xmms_sndfile:
    Prawa autorskie (C) 2000, 2002 Erik de Castro Lopo
    
    Port na Audaciousa: Tony Vroon <chainsaw@gentoo.org>
    
    Niniejszy program jest wolnym oprogramowaniem; możesz go rozprowadzać dalej i/lub modyfikować na warunkach PowszechnejLicencji Publicznej GNU, wydanej przez Fundację WolnegoOprogramowania - według wersji 2-giej tej Licencji lub którejśz późniejszych wersji.
    
    Niniejszy program rozpowszechniany jest z nadzieją, iż będzie on użyteczny - jednak BEZ JAKIEJKOLWIEK GWARANCJI, nawet domyślnej gwarancji PRZYDATNOŚCI HANDLOWEJ albo PRZYDATNOŚCI DO OKREŚLONYCH ZASTOSOWAŃ. W celu uzyskania bliższych informacji - Powszechna Licencja Publiczna GNU.
    
    Z pewnością wraz z niniejszym programem otrzymałeś też egzemplarz Powszechnej Licencji Publicznej GNU (GNU General Public License);jeśli nie - napisz do Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.

en: Bass:
pl: Basy:

en: Best sinc interpolation
pl: Najlepsza interpolacja funkcji sinc

en: Binding mouse buttons
pl: Przyciski dowiązań myszy

en: Bit Depth:
pl: Głębia bitowa:

en: Bitcrusher
pl: Kruszarka bitów

en: Bitrate
pl: Tempo transmisji

en: Blur Scope
pl: Rozmyty zakres

en: Buffering ...
pl: Buforowanie...

en: By Al_bum
pl: Według al_bumu

en: By Albu_m Artist
pl: Według wykonawcy albu_mu

en: By Album
pl: Według albumu

en: By Album Artist
pl: Według wykonawcy albumu

en: By Artist
pl: Według wykonawcy

en: By C_omment
pl: Według k_omentarza

en: By Comment
pl: Według komentarza

en: By Custom Title
pl: Według własnego tytułu

en: By D_isc Number
pl: Według nume_ru płyty

en: By Disc Number
pl: Według numeru płyty

en: By File Name
pl: Według nazwy pliku

en: By File Path
pl: Według ścieżki pliku

en: By File _Path
pl: Według ścieżki _pliku

en: By Genre
pl: Według gatunku

en: By Length
pl: Według długości

en: By Release Date
pl: Według daty wydania

en: By Release _Date
pl: Według daty w_ydania

en: By Title
pl: Według tytułu

en: By Track Number
pl: Według numeru ścieżki

en: By Track _Number
pl: Według numeru ścież_ki

en: By _Artist
pl: Według _wykonawcy

en: By _Custom Title
pl: Według wła_snego tytułu

en: By _File Name
pl: Według _nazwy pliku

en: By _File Path
pl: Według ś_cieżki pliku

en: By _Genre
pl: Według _gatunku

en: By _Length
pl: Według _długości

en: By _Title
pl: Według _tytułu

en: C#
pl: #K

en: Call Letters
pl: Znaki wywoławcze

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Cannot read start/end LSN for track %d.
pl: Nie mogę odczytać LSN początku/końca ścieżki %d.

en: Catalog Number
pl: Numer katalogowy

en: Center volume:
pl: Centralna głośność:

en: Change playing song
pl: Zmiana bieżącej piosenki

en: Change volume
pl: Zmiana głośności

en: Channel Mixer
pl: Mikser kanałów

en: Channel Mixer Plugin for Audacious
    Copyright 2011-2012 John Lindgren and Michał Lipski
pl: Wtyczka miksera kanałów dla Audaciousa
    Prawa autorskie 2011-2012 John Lindgren i Michał Lipski

en: Channels:
pl: Kanały:

en: Chars to split on:
pl: Znaki do podziału:

en: Chars to truncate on:
pl: Znaki do obcięcia:

en: Check Permission
pl: Sprawdź uprawnienia

en: Checking Last.fm access ...
pl: Sprawdzam dostęp do Last.fm ...

en: Choose Folder
pl: Wybierz katalog

en: Classical
pl: Klasyczna

en: Clear A-B Repeat
pl: Usuń powtarzanie A-B

en: Clear Queue
pl: Wyczyść kolejkę

en: Clear previous selection before searching
pl: Wyczyść poprzednie zaznaczenie przed szukaniem

en: Client name:
pl: Nazwa klienta:

en: Clock speed:
pl: Taktowanie zegara:

en: Close to the system tray
pl: Zamknij do zasobnika systemowego

en: Color %i:
pl: Kolor %i:

en: Coloring:
pl: Kolorowanie:

en: Colors
pl: Kolory

en: Command to run at the end of a song:
pl: Polecenie do uruchomienia przy zakończeniu piosenki:

en: Command to run at the end of the playlist:
pl: Polecenie do uruchomienia przy zakończeniu listy odtwarzania:

en: Command to run when song title changes (for network streams):
pl: Polecenie do uruchomienia, gdy zmieni się tytuł piosenki (dla strumieniowania sieciowego):

en: Command to run when starting a new song:
pl: Polecenie do uruchomienia przy rozpoczęciu nowej piosenki:

en: Command to run when stopping a song:
pl: Polecenie do uruchomienia po zatrzymaniu piosenki:

en: Comment
pl: Komentarz

en: Composite extension not loaded
pl: Nie wczytano rozszerzenia kompozycji

en: Composite manager detected
pl: Wykryto menedżer okien obsługujący kompozycje

en: Composite manager not detected;
    unless you know that you have one running, please activate a composite manager otherwise the OSD won't work properly
pl: Nie wykryto menedżera okien obsługującego kompozycje.
    Aby menu ekranowe było wyświetlanie prawidłowo, należy uruchomić menedżer okien obsługujący kompozycje

en: Composite manager not required for fake transparency
pl: Menedżer okien obsługujący kompozycje nie jest wymagany dla udawanej przezroczystości

en: Compression ratio:
pl: Współczynnik kompresji:

en: Concave Rectangle
pl: Wklęsły prostokąt

en: Connect to physical ports only
pl: Podłącz tylko do fizycznych portów

en: Console music decoder engine based on Game_Music_Emu 0.5.2
    Supported formats: AY, GBS, GYM, HES, KSS, NSF, NSFE, SAP, SPC, VGM, VGZ
    
    Audacious plugin by:
    William Pitcock <nenolod@dereferenced.org>
    Shay Green <gblargg@gmail.com>
pl: Odtwarzacz muzyki z konsol do gier bazowany na Game_Music_Emu 0.5.2
    Obsługiwane formaty: AY, GBS, GYM, HES, KSS, NSF, NSFE, SAP, SPC, VGM, VGZ
    
    Wtyczka dla Audaciousa:
    William Pitcock <nenolod@dereferenced.org>
    Shay Green <gblargg@gmail.com>

en: Context name:
pl: Nazwa kontekstu:

en: Copy
pl: Kopiuj

en: Copyright (C) 2007-2012 Calin Crisan <ccrisan@gmail.com> and others.
    
    Many thanks to libcdio developers <http://www.gnu.org/software/libcdio/>
    and to libcddb developers <http://libcddb.sourceforge.net/>.
    
    Also thank you to Tony Vroon for mentoring and guiding me.
    
    This was a Google Summer of Code 2007 project.
pl: Prawa autorskie: (C) 2007-2012 Calin Crisan <ccrisan@gmail.com> i inni.
    
    Podziękowania kieruję do programistów libcdio <http://www.gnu.org/software/libcdio/>
    oraz libcddb <http://libcddb.sourceforge.net/>.
    
    Dziękuję także Tony'emu Vroonowi za opiekę i wskazówki.
    
    Zrealizowano w ramach programu Google Summer of Code 2007.

en: Copyright 2006 William Pitcock <nenolod@nenolod.net>
    
    Some of the plugin code was by Miles Egan.
pl: Prawa autorskie: 2006 William Pitcock <nenolod@nenolod.net>
    
    Część kodu napisana przez Milesa Egana.

en: CoreAudio Output Plugin for Audacious
    Copyright 2014 William Pitcock
    Copyright 2017,18 René J.V. Bertin
     (original code and code adapted from
      Apple examples, (C) Apple 2013)
    
    Based on SDL Output Plugin for Audacious
    Copyright 2010 John Lindgren
pl: Wtyczka wyjścia CoreAudio dla Audaciousa
    Prawa autorskie 2014 William Pitcock
    Prawa autorskie 2017,18 René J.V. Bertin
     (oryginalny kod i kod dostosowany z
     przykładów Apple, (C) Apple 2013)
    
    Oparta na wtyczce wyjścia SDL dla Audaciousa
    Prawa autorskie 2010 John Lindgren

en: CoreAudio output
pl: Wyjście CoreAudio

en: Cosine
pl: Cosinus

en: Create a new playlist with matching entries
pl: Utwórz nową playlistę z pasującymi wpisami

en: Crossfade
pl: Przenikanie ścieżek

en: Crossfade Plugin for Audacious
    Copyright 2010-2014 John Lindgren
pl: Wtyczka przenikania ścieżek dla Audaciousa
    Prawa autorskie 2010-2014 John Lindgren

en: Crystalizer
pl: Krystalizator

en: Cu_t
pl: _Wytnij

en: Cubic
pl: Kubiczna

en: Cue Sheet Plugin
pl: Wtyczka Cue Sheet

en: Current Song
pl: Bieżąca ścieżka

en: Custom Title
pl: Własny tytuł

en: Custom notification duration:
pl: Niestandardowy czas trwania powiadomienia:

en: Cut
pl: Wytnij

en: Cut frequency:
pl: Częstotliwość obcięcia:

en: Cutoff:
pl: Odcięcie:

en: D#
pl: #P

en: Decades
pl: Dekady

en: Decoration
pl: Obramowanie

en: Decouple from pitch
pl: Odłącz od tonu

en: Default
pl: Domyślny

en: Default PCM device
pl: Domyślne urządzenie PCM

en: Default device
pl: Domyślne urządzenie

en: Default fade time:
pl: Domyślny czas zanikania:

en: Default mixer device
pl: Domyślne urządzenie miksera

en: Default song length:
pl: Domyślna długość piosenki:

en: Delay:
pl: Opóźnienie:

en: Delete
pl: Usuń

en: Delete Files
pl: Usuń pliki

en: Delete Selected Files
pl: Usuń zaznaczone pliki

en: Description
pl: Opis

en: Desktop Notifications
pl: Powiadomienia na pulpicie

en: Desktop Notifications Plugin for Audacious
    Copyright (C) 2010 Maximilian Bogner
    Copyright (C) 2011-2013 John Lindgren and Jean-Alexandre Anglès d'Auriac
    
    This plugin is free software: you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation, either version 3 of the License, or (at your option) any later version.
    
    This plugin is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program.  If not, see <http://www.gnu.org/licenses/>.
pl: Wtyczka powiadomień pulpitowych dla Audaciousa
    Prawa autorskie (C) 2010: Maximilian Bogner
    Prawa autorskie (C) 2011-2013 John Lindgren i Jean-Alexandre Anglès d'Auriac
    
    Niniejsza wtyczka jest wolnym oprogramowaniem; można ją rozprowadzać dalej i/lub modyfikować na warunkach Powszechnej Licencji Publicznej GNU, wydanej przez Fundację Wolnego Oprogramowania - według wersji trzeciej tej Licencji lub którejś z późniejszych wersji.
    
    Wtyczka jest rozpowszechniana jest z nadzieją, iż będzie użyteczna, jednak BEZ JAKIEJKOLWIEK GWARANCJI, nawet domyślnej gwarancji PRZYDATNOŚCI HANDLOWEJ albo PRZYDATNOŚCI DO OKREŚLONYCH ZASTOSOWAŃ. W celu uzyskania bliższych informacji przeczytaj Powszechną Licencję Publiczną GNU.
    
     Z pewnością wraz z wtyczką otrzymałeś też egzemplarz Powszechnej Licencji Publicznej GNU (GNU General Public License); jeśli nie, odwiedź <http://www.gnu.org/licenses/>.

en: Details about %s
pl: Szczegóły o %s

en: Device (blank for default):
pl: Urządzenie (puste oznacza domyślne):

en: Disable
pl: Wyłącz

en: Disable 'Always On Top'
pl: Wyłącz 'Zawsze na wierzchu'

en: Disable the popup window
pl: Wyłączenie wyskakujących komunikatów

en: Disc
pl: Płyta

en: Display OSD using:
pl: Wyświetlanie informacji ekranowej na:

en: Display active titlebar when any window is focused
pl: Wyświetlaj aktywny pasek tytułu, gdy aktywne jest dowolne okno

en: Display legend
pl: Wyświetlanie legendy

en: Display:
pl: Wyświetlanie:

en: Displayed columns
pl: Wyświetlane kolumny

en: Do not automatically select chip model
pl: Nie wybieraj automatycznie modela czipu

en: Do not automatically select clock speed
pl: Nie wybieraj automatycznie taktowania zegara

en: Do you want to move %d files to the trash?
pl: Czy chcesz przenieść plików %d do kosza?

en: Do you want to move %s to the trash?
pl: Czy chcesz przenieść %s do kosza?

en: Do you want to permanently delete %d files?
pl: Czy chcesz całkowicie usunąć plików %d?

en: Do you want to permanently delete %s?
pl: Czy chcesz trwale usunąć %s?

en: Dock at Bottom
pl: Zaczep na dole

en: Dock at Left
pl: Zaczep po lewej

en: Dock at Right
pl: Zaczep po prawej

en: Dock at Top
pl: Zaczep na górze

en: Dots
pl: Kropki

en: Double Size
pl: Podwójny rozmiar

en: Downsample ratio:
pl: Współczynnik próbkowania w dół:

en: Drive is empty.
pl: Brak płyty w napędzie.

en: Drum shift:
pl: Przesunięcie perkusji:

en: Dynamic Range Compression Plugin for Audacious
    Copyright 2010-2014 John Lindgren
pl: Wtyczka kompresora zakresu dynamicznego dla Audaciousa
    Prawa autorskie 2010-2014 John Lindgren

en: Dynamic Range Compressor
pl: Kompresor zakresu dynamicznego

en: Dynamic range:
pl: Zakres dynamiki:

en: E_ffects ...
pl: E_fekty...

en: Easy Listening
pl: Lekka muzyka

en: Echo Plugin
    By Johan Levin, 1999
    Surround echo by Carl van Schaik, 1999
    Updated for Audacious by William Pitcock and John Lindgren, 2010-2014
pl: Wtyczka echa
    Autor: Johan Levin, 1999
    Otaczające echo autorstwa Carla van Schaika, 1999
    Zaktualizowano dla potrzeb Audaciousa przez Williama Pitcocka i Johna Lindgrena, 2010-2014

en: Edit Lyrics ...
pl: Edycja tekstu utworu...

en: Effects ...
pl: Efekty...

en: Electronic
pl: Elektroniczna

en: Emulate MOS 8580 (default: MOS 6581)
pl: Emuluj MOS 8580 (domyślnie: MOS 6581)

en: Emulate filter
pl: Emuluj filtr

en: Enable
pl: Włącz

en: Enable 'Always On Top'
pl: Włącz 'Zawsze na wierzchu'

en: Enable VBR/ABR
pl: Włączenie

en: Enable audio resampling
pl: Włączenie

en: Enable exclusive mode to prevent virtual mixing.
pl: Włącz tryb wyłączności, aby wyłączyć programowe miksowanie.

en: Enable format conversions made by the OSS software.
pl: Włącz konwersje formatu poprzez oprogramowanie OSS.

en: Enable subtunes
pl: Włącz tony pośrednie

en: Enable trigger
pl: Włączenie

en: Enabled plugins:
pl: Włączone wtyczki:

en: Enforce strict ISO compliance
pl: Wymuszenie ścisłej zgodności z ISO

en: Entries
pl: Wpisy

en: Entry Number
pl: Numer porządkowy

en: Error
pl: Błąd

en: Error connecting to MMS server
pl: Błąd połączenia z serwerem MMS

en: Error opening %s:
    %s
pl: Błąd otwierania %s:
    %s

en: Error parsing URL
pl: Błąd przetwarzania adresu URL

en: Error parsing redirect
pl: Błąd przetwarzania przekierowania

en: Error protection
pl: Zabezpieczenie przed błędami

en: Error reading audio CD.
pl: Wystąpił błąd przy odczycie płyty CD Audio.

en: Event
pl: Zdarzenia

en: Export Playlist ...
pl: Eksportuj listę odtwarzania...

en: Extra Stereo
pl: Dodatkowe stereo

en: Extra Stereo Plugin
    
    By Johan Levin, 1999
pl: Wtyczka generująca dodatkowy efekt stereo
    Autor: Johan Levin, 1999

en: FFmpeg Plugin
pl: Wtyczka FFmpeg

en: FLAC Decoder
pl: Dekoder FLAC

en: Fade in:
pl: Pojawianie się:

en: Fade out:
pl: Zanikanie:

en: Failed to connect to JACK port %s.
pl: Wystąpił błąd przy połączeniu z portem JACK %s.

en: Failed to connect to the JACK server; is it running?
pl: Wystąpił błąd przy połączeniu z serwerem JACK. Czy jest uruchomiony?

en: Failed to create the CDDB connection.
pl: Nie udało się połączyć z CDDB.

en: Failed to finish initializing opened CD drive.
pl: Nie udało się zainicjalizować otwarcia napędu CD.

en: Failed to initialize cdio subsystem.
pl: Nie udało się zainicjalizować podsystemu cdio.

en: Failed to open CD device %s.
pl: Nie udało się otworzyć urządzenia CD %s.

en: Failed to query the CDDB server
pl: Nie udało się uzyskać odpowiedzi z serwera CDDB

en: Failed to query the CDDB server: %s
pl: Nie udało się uzyskać odpowiedzi z serwera CDDB: %s

en: Failed to read the CDDB info: %s
pl: Nie udało się odczytać informacji z CDDB: %s

en: Failed to retrieve first/last track number.
pl: Nie udało się odzyskać pierwszego/ostatniego numeru ścieżki.

en: Fake transparency
pl: Udawana przeźroczystość

en: Fall-off time:
pl: Okres upadania:

en: Falloff:
pl: Upadanie:

en: Fast
pl: Szybki

en: Fast sinc interpolation
pl: Szybka interpolacja funkcji sinc

en: Fastest
pl: Najszybszy

en: Feed level:
pl: Poziom sygnału wejściowego:

en: Feedback:
pl: Sprzężenie zwrotne:

en: Fetch lyrics from internet:
pl: Pobierz teksty piosenek z Internetu:

en: File Info Box
pl: Obszar informacji o pliku

en: File Name
pl: Nazwa pliku

en: File Name:
pl: Nazwa pliku:

en: File Path
pl: Ścieżka pliku

en: File name
pl: Nazwa pliku

en: FileWriter Plugin
pl: Zapis do pliku

en: Filter ports (regex, use any port if blank):
pl: Filtruj porty (regex, użyje dowolnego portu, jeśli jest pusty):

en: Fire
pl: Ognisty

en: Font %i:
pl: Czcionka %i:

en: Fonts
pl: Czcionki

en: For better crossfading, enable
    the Silence Removal effect.
pl: Dla lepszego przenikania ścieżek, 
    włącz efekt usuwania ciszy.

en: Force addition of version 2 tag
pl: Wymuś dodawanie tagów wersji 2

en: Further truncate those on chars
pl: Dalsze obcięcie tych na znakach

en: GIO Plugin
pl: Wtyczka GIO

en: GIO Plugin for Audacious
    Copyright 2009-2012 John Lindgren
pl: Wtyczka GIO dla Audaciousa
    Prawa autorskie 2009-2012 John Lindgren

en: GTK Interface
pl: Interfejs GTK

en: Game Console Music Decoder
pl: Dekoder muzyki z konsol gier

en: General
pl: Ogólne

en: Generate file name from:
pl: Utwórz nazwę pliku z:

en: Genre
pl: Gatunek

en: Global Hotkey Plugin
    Control the player with global key combinations or multimedia keys.
    
    Copyright (C) 2007-2008 Sascha Hlusiak <contact@saschahlusiak.de>
    
    Contributors include:
    Copyright (C) 2006-2007 Vladimir Paskov <vlado.paskov@gmail.com>
    Copyright (C) 2000-2002 Ville Syrjälä <syrjala@sci.fi>,
     Bryn Davies <curious@ihug.com.au>,
     Jonathan A. Davis <davis@jdhouse.org>,
     Jeremy Tan <nsx@nsx.homeip.net>
pl: Wtyczka globalnych skrótów klawiszowych
    Steruj odtwarzaniem przy użyciu globalnych skrótów klawiszowych lub przycisków multimedialnych.
    
    Prawa autorskie (C) 2007-2008 Sascha Hlusiak <contact@saschahlusiak.de>
    
    Przyczynili się:
    Prawa autorskie (C) 2006-2007 Vladimir Paskov <vlado.paskov@gmail.com>
    Prawa autorskie (C) 2000-2002 Ville Syrjälä <syrjala@sci.fi>,
     Bryn Davies <curious@ihug.com.au>,
     Jonathan A. Davis <davis@jdhouse.org>,
     Jeremy Tan <nsx@nsx.homeip.net>

en: Global Hotkey Plugin
    Control the player with global key combinations or multimedia keys.
    
    Copyright (C) 2020 i.Dark_Templar <darktemplar@dark-templar-archives.net>
    Copyright (C) 2007-2008 Sascha Hlusiak <contact@saschahlusiak.de>
    
    Contributors include:
    Copyright (C) 2006-2007 Vladimir Paskov <vlado.paskov@gmail.com>
    Copyright (C) 2000-2002 Ville Syrjälä <syrjala@sci.fi>,
     Bryn Davies <curious@ihug.com.au>,
     Jonathan A. Davis <davis@jdhouse.org>,
     Jeremy Tan <nsx@nsx.homeip.net>
pl: Wtyczka globalnych skrótów klawiszowych
    Steruj odtwarzaniem przy użyciu globalnych skrótów klawiszowych lub przycisków multimedialnych.
    
    Prawa autorskie (C) 2020 i.Dark_Templar <darktemplar@dark-templar-archives.net>
    Prawa autorskie (C) 2007-2008 Sascha Hlusiak <contact@saschahlusiak.de>
    
    Przyczynili się:
    Prawa autorskie (C) 2006-2007 Vladimir Paskov <vlado.paskov@gmail.com>
    Prawa autorskie (C) 2000-2002 Ville Syrjälä <syrjala@sci.fi>,
     Bryn Davies <curious@ihug.com.au>,
     Jonathan A. Davis <davis@jdhouse.org>,
     Jeremy Tan <nsx@nsx.homeip.net>

en: Global Hotkeys
pl: Globalne skróty klawiszowe

en: High
pl: Wysoki

en: Hotkeys:
pl: Skróty klawiszowe:

en: Ice
pl: Lodowy

en: Ignore insufficient number of ports
pl: Zignoruj niewystarczającą liczbę portów

en: Ignore length from SPC tags
pl: Ignorowanie czasu trwania w etykietach SPC

en: Ignore length from file
pl: Ignorowanie czasu trwania z pliku

en: Ignore subtunes shorter than:
pl: Pomijaj tony pośrednie krótsze niż:

en: Import Playlist ...
pl: Importuj listę odtwarzania...

en: Include album name in notification
pl: Dołącz nazwę albumu do powiadomienia

en: Increase reverb
pl: Zwiększenie pogłosu

en: Information
pl: Informacje

en: Inspirational
pl: Inspirująca

en: Intensity:
pl: Intensywność:

en: Intermediate
pl: Pośrednia

en: International
pl: Międzynarodowa

en: Interpolation mode:
pl: Tryb interpolacji:

en: Interpolation:
pl: Interpolacja:

en: Invalid URI %s.
pl: Nieprawidłowy URI %s.

en: Invalid open mode
pl: Nieprawidłowy tryb otwierania

en: Invert Selection
pl: Odwróć zaznaczenie

en: It is not recommended to bind the primary mouse buttons without modifiers.
    
    Do you want to continue?
pl: Niezalecane jest dowiązywanie podstawowych przycisków myszy bez modyfikatorów.
    
    Czy chcesz kontynuować?

en: JACK Output
pl: Wyjście JACK

en: JACK supports only floating-point audio.  You must change the output bit depth to floating-point in Audacious settings.
pl: JACK obsługuje tylko dźwięk zmiennoprzecinkowy. Musisz zmienić rozdzielczość bitową w ustawieniach dźwięku Audaciousa na tryb zmiennopozycyjny.

en: Joint Stereo
pl: Połączone stereo

en: Jump to Song ...
pl: Przejdź do piosenki...

en: Jump to Time ...
pl: Przejdź do czasu...

en: Jump to _Time ...
pl: Przejdź do _czasu...

en: Jump to file
pl: Przejdź do pliku

en: LADSPA Host
pl: Serwer LADSPA

en: LADSPA Host for Audacious
    Copyright 2011 John Lindgren
pl: Serwer LADSPA dla Audaciousa
    Prawa autorskie 2011 John Lindgren

en: LIRC Plugin
pl: Wtyczka LIRC

en: Latin
pl: Łacińska

en: Length
pl: Czas trwania

en: Length (msec):
pl: Długość (ms):

en: Level:
pl: Poziom:

en: Library
pl: Biblioteka

en: Line
pl: Linia

en: Linear
pl: Liniowa

en: Linear (fast)
pl: Liniowa (szybka)

en: Linear interpolation
pl: Liniowa interpolacja

en: Lines
pl: Linie

en: Listeners
pl: Słuchacze

en: Load lyric files (.lrc) from local storage
pl: Załaduj pliki tekstów utworów (.lrc) z pamięci lokalnej

en: Looking for lyrics ...
pl: Szukanie tekstu piosenki ...

en: Low
pl: Wolny

en: Lyrics
pl: Teksty piosenek

en: Lyrics could not be found.
pl: Nie można znaleźć tekstu piosenki.

en: M3U Playlists
pl: Lista odtwarzania M3U

en: MMS Plugin
pl: Wtyczka MMS

en: MPG123 Plugin
pl: Wtyczka MPG123

en: MPRIS 2 Server
pl: Serwer MPRIS 2

en: Make column headers clickable for sorting
pl: Spraw, aby nagłówki kolumn były klikalne w celu sortowania

en: Mark as copyright
pl: Oznaczenie prawem autorskim

en: Mark as original
pl: Oznaczenie jako oryginalne

en: Market
pl: Rynek

en: Max OSD width:
pl: Maksymalna szerokość informacji:

en: Maximum amplification:
pl: Maksymalne wzmocnienie:

en: Maximum bitrate:
pl: Maksymalny bitrate:

en: Medium
pl: Średni

en: Medium sinc interpolation
pl: Pośrednia interpolacja funkcji sinc

en: Method:
pl: Metoda:

en: Minimum
pl: Minimalna

en: Minimum bitrate:
pl: Minimalny bitrate:

en: Misc
pl: Różne

en: Missing title and/or artist.
pl: Brak tytułu i/lub wykonawcy.

en: Mixer device:
pl: Urządzenie miksera:

en: Mixer element:
pl: Element miksera:

en: ModPlug (Module Player)
pl: ModPlug (odtwarzacz modułów)

en: Module paths:
pl: Położenia modułów:

en: Module player based on libopenmpt
    
    Written by: Chris Spiegel <cspiegel@gmail.com>
pl: Odtwarzacz modułów oparty na libopenmpt
    
    Napisany przez: Chris Spiegel <cspiegel@gmail.com>

en: Monitor library for changes
pl: Monitoruj bibliotekę pod kątem zmian

en: Moonstone
pl: Kamień księżycowy

en: Move to trash
pl: Przenieś do kosza

en: Move to trash instead of deleting immediately
pl: Przesuń do kosza zamiast kasować

en: Multi-Monitor options
pl: Wiele ekranów

en: Multi-format audio decoding plugin for Audacious using
    FFmpeg multimedia framework (http://www.ffmpeg.org/)
    
    Audacious plugin by:
    William Pitcock <nenolod@nenolod.net>
    Matti Hämäläinen <ccr@tnsp.org>
pl: Wieloformatowa wtyczka dekodująca Audaciousa wykorzystująca
    dekodery FFmpeg (http://www.ffmpeg.org/)
    
    Implementacja Audaciousa napisana przez:
    William Pitcock <nenolod@nenolod.net>
    Matti Hämäläinen <ccr@tnsp.org>

en: Multiplier:
pl: Mnożnik:

en: Mute
pl: Wyciszenie dźwięku

en: N_o Playlist Advance
pl: Odtwarzaj _pojedynczo

en: Name:
pl: Nazwa:

en: Nearest (fastest)
pl: Najbliższa (najszybsza)

en: Neon HTTP/HTTPS Plugin
pl: Wtyczka Neon HTTP/HTTPS

en: Never
pl: Nigdy

en: New Playlist
pl: Nowa lista odtwarzania

en: Next
pl: Następne

en: Next Album
pl: Następny album

en: Next Playlist
pl: Następna lista odtwarzania

en: Next track
pl: Następna ścieżka

en: No JACK output ports were found. Please check settings.
pl: Nie znaleziono portów wyjściowych JACK. Sprawdź ustawienia.

en: No Playlist Advance
pl: Odtwarzaj pojedynczo

en: No audio capable CD drive found.
pl: Nie znaleziono napędu CD.

en: No fade in
pl: Bez zanikania

en: No files are selected.
pl: Nie zaznaczono żadnych plików.

en: No. of Tracks:
pl: Liczba ścieżek:

en: Noise reduction
pl: Redukcja szumów

en: None
pl: Brak

en: Normal
pl: Zwykły

en: Now Playing
pl: Teraz odtwarzane

en: Nowhere
pl: Nigdzie

en: Number of results to show:
pl: Liczba pokazanych wyników:

en: OPL Emulator:
pl: Emulator OPL:

en: OSS3 Output
pl: Wyjście OSS3

en: OSS4 Output
pl: Wyjście OSS4

en: OSS4 Output Plugin for Audacious
    Copyright 2010-2012 Michał Lipski
    
    I would like to thank people on #audacious, especially Tony Vroon and John Lindgren and of course the authors of the previous OSS plugin.
pl: Wtyczka wyjścia OSS4 dla Audaciousa
    Prawa autorskie 2010-2012 Michał Lipski
    
    Chciałbym wyrazić wdzięczność bywalcom kanału #audacious, szczególnie Tony'emu Vroonowi oraz Johnowi Lindgrenowi, a także, naturalnie, autorom poprzedniej wtyczki OSS.

en: Off
pl: Wyłączony

en: Ogg Vorbis Decoder
pl: Dekoder Ogg Vorbis

en: Omit Xing VBR header
pl: Pominięcie nagłówka Xing VBR

en: On
pl: Włączone

en: On All Workspaces
pl: Na wszystkich pulpitach

en: On automatic song change
pl: Przy automatycznej zmianie piosenki

en: On seek or manual song change
pl: Przy wyszukiwaniu lub ręcznej zmianie piosenki

en: Only %d JACK output ports were found but %d are required.
pl: Odnaleziono tylko %d portów wyjścia JACK, ale wymaganych jest %d.

en: Only add v1 tag
pl: Dodawanie tagów tylko wersji 1

en: Only add v2 tag
pl: Dodawanie tagów tylko wersji 2

en: Open Containing Folder
pl: Otwórz nadrzędny katalog

en: Open Files
pl: Otwórz pliki

en: Open Files ...
pl: Otwórz pliki...

en: Open Folder ...
pl: Otwórz katalog...

en: Open URL ...
pl: Otwórz URL...

en: Open _URL ...
pl: Otwórz adres _URL...

en: OpenGL Spectrum Analyzer
pl: Analizator spektrum OpenGL

en: OpenGL Spectrum Analyzer for Audacious
    Copyright 2013 Christophe Budé, John Lindgren, and Carlo Bramini
    
    Based on the XMMS plugin:
    Copyright 1998-2000 Peter Alm, Mikael Alm, Olle Hallnas, Thomas Nilsson, and 4Front Technologies
    
    License: GPLv2+
pl: Analizator spektrum OpenGL dla Audaciousa
    Prawa autorskie (2003): Christophe Budé, John Lindgren i Carlo Bramini
    
    Napisano na podstawie wtyczki XMMS-a:
    Prawa autorskie: 1998-2000 Peter Alm, Mikael Alm, Olle Hallnas, Thomas Nilsson i 4Front Technologies
    
    Licencja: GPLv2+

en: OpenGL Spectrum Analyzer for Audacious
    Copyright 2013 Christophe Budé, John Lindgren, and Carlo Bramini
    Copyright 2014, 2020 Ariadne Conill
    
    Based on the XMMS plugin:
    Copyright 1998-2000 Peter Alm, Mikael Alm, Olle Hallnas, Thomas Nilsson, and 4Front Technologies
    
    License: GPLv2+
pl: Analizator spektrum OpenGL dla Audaciousa
    Prawa autorskie: 2013 Christophe Budé, John Lindgren i Carlo Bramini
    Prawa autorskie 2014, 2020 Ariadne Conill
    
    Na podstawie wtyczki XMMS-a:
    Prawa autorskie 1998-2000 Peter Alm, Mikael Alm, Olle Hallnas, Thomas Nilsson i 4Front Technologies
    
    Licencja: GPL wersja 2 i późniejsze

en: OpenMPT (Module Player)
pl: OpenMPT (odtwarzacz modułów)

en: OpenPSF PSF1/PSF2 Decoder
pl: Dekoder OpenPSF PSF1/PSF2

en: Options Menu
pl: Menu opcji

en: Opus Decoder
pl: Dekoder Opus

en: Opus Decoder Plugin for Audacious
    Copyright 2022 Thomas Lange
pl: Dekoder Opus dla Audaciousa
    Prawa autorskie 2022 Thomas Lange

en: Original code by
    Ralf Ertzinger <ralf@skytale.net>
    
    http://www.skytale.net/projects/bmp-flac2/
pl: Oryginalny kod autorstwa
    Ralfa Ertzingera <ralf@skytale.net>
    
    http://www.skytale.net/projects/bmp-flac2/

en: Original file name
pl: Pierwotna nazwa pliku

en: Original file name (no suffix)
pl: Pierwotna nazwa pliku (brak sufiksu)

en: Original file tag
pl: Pierwotny tag pliku

en: Other
pl: Inne

en: Output
pl: Wyjście

en: Output channels:
pl: Ilość kanałów wyjściowych:

en: Output file format:
pl: Format pliku wyjściowego:

en: Overlap:
pl: Nakładanie się:

en: Override default chorus:
pl: Zmień domyślny chorus:

en: Override default gain:
pl: Zmień domyślną głośność:

en: Override default polyphony:
pl: Zmień domyślną polifonię:

en: Override default reverb:
pl: Zmień domyślne echo:

en: Override device:
pl: Zastąp urządzenie:

en: Oversample
pl: Próbkowanie nadmiarowe

en: PCM device:
pl: Urządzenie PCM:

en: PLS Playlists
pl: Listy odtwarzania PLS

en: P_laylist
pl: _Lista

en: Parameters passed to the shell should be enclosed in quotation marks.
    Unquoted parameters may lead to unexpected results.
pl: Parametry przekazywane do powłoki powinny być zawarte w cudzysłowach.
    Ich brak może prowadzić do nieoczekiwanych rezultatów.

en: Paste
pl: Wklej

en: Paste at End
pl: Wklej na końcu

en: Paste at _End
pl: _Wklej na końcu

en: Path:
pl: Ścieżka:

en: Paus_e
pl: _Wstrzymaj

en: Pause
pl: Wstrzymaj

en: Pause Off
pl: Wznów

en: Pause On
pl: Wstrzymaj

en: Pause/Resume
pl: Wstrzymaj/wznów

en: Peak falloff:
pl: Upadanie wartości szczytowych:

en: Peak hold time:
pl: Okres wstrzymania wartości szczytowych:

en: Permission denied.  Open the following URL in a browser, allow Audacious access to your account, and then click 'Check Permission' again:
pl: Brak uprawnień. Otwórz następujący URL w przeglądarce, zezwól Audacious na dostęp do swojego konta i następnie kliknij ponownie 'Sprawdź uprawnienia':

en: Permission granted.  Scrobbling for user %s.
pl: Uprawnienia przyznane.  Scrobbling dla użytkownika %s.

en: Phase:
pl: Faza:

en: PipeWire Output
pl: Wyjście PipeWire

en: PipeWire Output Plugin for Audacious
    Copyright 2022 Thomas Lange
    
    Based on the PipeWire Output Plugin for Qmmp
    Copyright 2021 Ilya Kotov
pl: Wtyczka wyjścia PipeWire dla Audaciousa
    Prawa autorskie 2022 Thomas Lange
    
    Oparta na wtyczce wyjścia PipeWire dla Audaciousa
    Prawa autorskie 2021 Ilya Kotov

en: Pla_y CD
pl: _Odtwórz płytę CD

en: Placement
pl: Rozmieszczenie

en: Play
pl: Odtwarzaj

en: Play Amiga MODs
pl: Odtwórz MOD-y Amigi

en: Play/Resume
pl: Odtwórz/Ponów

en: Playback
pl: Odtwarzanie

en: Playback Start
pl: Rozpocznij odtwarzanie

en: Player:
pl: Odtwarzacz:

en: Playlist
pl: Lista odtwarzania

en: Playlist Manager
pl: Menedżer list odtwarzania

en: Playlist Manager ...
pl: Menedżer list odtwarzania...

en: Playlist _Manager ...
pl: Menedżer _listy odtwarzania...

en: Playlist mode.
pl: Tryb listy odtwarzania.

en: Playlist:
pl: Lista odtwarzania:

en: Please wait ...
pl: Proszę czekać ...

en: Polyphase (best)
pl: Przesunięcie fazowe (najlepsza)

en: Position
pl: Pozycja

en: Pre_vious
pl: P_oprzednie

en: Preamp
pl: Przedwzmacniacz

en: Prepend track number to file name
pl: Dodanie do nazwy pliku numeru ścieżki

en: Presets:
pl: Profile ustawień:

en: Press a key combination inside a text field.
pl: Naciśnij kombinację klawiszy w polu tekstowym.

en: Press a key combination inside a text field.
    You can also bind mouse buttons.
pl: Proszę wcisnąć kombinację klawiszy wewnątrz pola
    tekstowego. Można również użyć przycisków myszy.

en: Previous
pl: Poprzednie

en: Previous Album
pl: Poprzedni album

en: Previous Playlist
pl: Poprzednia lista odtwarzania

en: Previous track
pl: Poprzedna ścieżka

en: Public Radio
pl: Radio publiczne

en: Publisher
pl: Wydawca

en: PulseAudio Output
pl: Wyjście PulseAudio

en: Q#
pl: #PK

en: Qt Interface
pl: Interfejs Qt

en: QtMultimedia Audio Output Plugin for Audacious
    Copyright 2014 William Pitcock
    
    Based on SDL Output Plugin for Audacious
    Copyright 2010 John Lindgren
pl: Wtyczka wyjścia dźwiękowego QtMultimedia dla Audaciousa
    Prawa autorskie 2014 William Pitcock
    
    Oparta na wtyczce wyjścia SDL dla Audacious
    Prawa autorskie 2010 John Lindgren

en: QtMultimedia Output
pl: Wyjście QtMultimedia

en: Quality
pl: Jakość

en: Quality (0-1):
pl: Jakość (0-1):

en: Quality:
pl: Jakość:

en: Queue Manager ...
pl: Menedżer kolejki...

en: Queue Position
pl: Pozycja w kolejce

en: Queue/Unqueue
pl: Przełącz kolejkę

en: Quick
pl: Szybki

en: Quit
pl: Zakończ

en: R&B and Urban
pl: R&B i urban

en: R_everse Order
pl: _Odwróć kolejność

en: Raise player window(s)
pl: Przesuń na wierzch okno(a) odtwarzacza

en: Randomize List
pl: Wymieszaj listę odtwarzania

en: Rate:
pl: Klasa:

en: Read speed:
pl: Prędkość odczytu:

en: Read-and-append mode not supported
pl: Tryb odczytu i dołączania nie jest obsługiwany

en: Real transparency (requires X Composite Ext.)
pl: Prawdziwa przezroczystość (wymaga rozszerzenia X Composite)

en: Reconnect to LIRC server
pl: Podłącz ponownie do serwera LIRC

en: Record Stream
pl: Nagraj strumień

en: Recording off
pl: Nagrywanie wyłączone

en: Recording on
pl: Nagrywanie włączone

en: Rectangle
pl: Prostokąt

en: Refresh
pl: Odśwież

en: Refresh Playlist
pl: Odśwież listę odtwarzania

en: Relative X offset:
pl: Przesunięcie wzdłuż osi X:

en: Relative Y offset:
pl: Przesunięcie wzdłuż osi Y:

en: Remo_ve
pl: _Usuń

en: Remove All
pl: Usuń wszystkie

en: Remove Duplicates
pl: Usuń duplikaty

en: Remove Playlist
pl: Usuń listę odtwarzania

en: Remove Selected
pl: Usuń zaznaczone

en: Remove Unavailable Files
pl: Usuń niedostępne

en: Remove Unselected
pl: Usuń niezaznaczone

en: Remove _Duplicates
pl: Usuń _duplikaty

en: Remove _Unavailable Files
pl: _Usuń niedostępne pliki

en: Ren_ame
pl: _Zmień nazwę

en: Ren_ame ...
pl: Z_mień nazwę...

en: Rename Playlist ...
pl: Zmień nazwę listy odtwarzania...

en: Render Style
pl: Kształt

en: Repeat
pl: Powtarzaj

en: Repeat count:
pl: Ilość powtórzeń:

en: Repeat point A set.
pl: Ustawiono punkt początkowy pętli.

en: Repeat point B set.
pl: Ustawiono punkt końcowy pętli.

en: Repeat points cleared.
pl: Zresetowano punkty graniczne pętli.

en: Repeat song in endless loop
pl: Powtarzaj piosenkę w nieskończonej pętli

en: Rescan library at startup
pl: Przeszukaj bibliotekę podczas uruchamiania

en: Reset to Defaults
pl: Przywróć do domyślnych

en: Reverse List
pl: Odwróć kolejność listy odtwarzania

en: Revoke Permission
pl: Unieważnij uprawnienia

en: Roll Up Equalizer
pl: Zwiń okno korektora graficznego

en: Roll Up Player
pl: Zwiń odtwarzacz

en: Roll Up Playlist Editor
pl: Zwiń okno listy odtwarzania

en: Rounded Rectangle
pl: Zaokrąglony prostokąt

en: S-curve steepness:
pl: Spadzistość S-krzywej:

en: SDL Output
pl: Wyjście SDL

en: SDL Output Plugin for Audacious
    Copyright 2010 John Lindgren
pl: Wtyczka wyjścia SDL dla Audaciousa
    Prawa autorskie 2010 John Lindgren

en: SID Player
pl: Odtwarzacz SID

en: S_huffle
pl: _Losowo

en: Sample Rate Converter
pl: Konwerter częstotliwości próbkowania

en: Sample Rate Converter Plugin for Audacious
    Copyright 2010-2012 John Lindgren
pl: Wtyczka konwertera częstotliwości próbkowania dla Audaciousa
    Prawa autorskie 2010-2012 John Lindgren

en: Sample rate:
pl: Częstotliwość próbkowania:

en: Save Locally
pl: Zapisz lokalnie

en: Save and restore volume:
pl: Zapisz i przywróć głośność:

en: Save into custom directory:
pl: Zapisywanie we własnym położeniu:

en: Save into original directory
pl: Zapisywanie w pierwotnym położeniu

en: Save volume between sessions.
pl: Zapisz poziom głośności.

en: Scope
pl: Zakres

en: Scope Style:
pl: Stylistyka kształtu:

en: Scroll on song change
pl: Przewiń przy zmianie piosenki

en: Scroll song title
pl: Przewijaj tytuł piosenki

en: Scroll song title in both directions
pl: Przewijanie tytułu piosenki w obydwu kierunkach

en: Se_ttings ...
pl: _Ustawienia...

en: Search
pl: Szukaj

en: Search Library
pl: Przeszukaj bibliotekę

en: Search Tool
pl: Narzędzie wyszukiwania

en: Search _Library
pl: _Wyszukaj w bibliotece

en: Search and Select
pl: Szukaj i wybierz

en: Search entries in active playlist
pl: Wyszukaj wpisy w aktywnej playliście

en: Search library
pl: Przeszukaj bibliotekę

en: Search playlist
pl: Wyszukaj listę odtwarzania

en: Seasonal and Holiday
pl: Sezonowa i świąteczna

en: Seek to %d:%-2.2d / %d:%-2.2d
pl: Skocz do: %d:%-2.2d / %d:%-2.2d

en: Select All
pl: Zaznacz wszystko

en: Select None
pl: Wyczyść zaznaczenie

en: Select _All
pl: _Zaznacz wszystko

en: Select entries in playlist by filling one or more fields. Fields use regular expressions syntax, case-insensitive. If you don't know how regular expressions work, simply insert a literal portion of what you're searching for.
pl: Zaznacz wpisy na playliście poprzez wypełnienie jednego lub więcej pól. Pola używają składni wyrażeń regularnych, z uwzględnieniem wielkości liter. Jeśli nie wiesz, jak działają wyrażenia regularne, wpisz po prostu to, czego szukasz.

en: Select main player window font:
pl: Wybór czcionki okna odtwarzacza:

en: Select playlist font:
pl: Wybór czcionki listy odtwarzania:

en: Server:
pl: Serwer:

en: Services
pl: Usługi

en: Set A-B Repeat
pl: Ustaw powtarzanie od punktu A do punktu B

en: Set Repeat Point _A
pl: Ustaw punkt powtarzania _A

en: Set Repeat Point _B
pl: Ustaw punkt powtarzania _B

en: Set maximum playback time:
pl: Ustaw najdłuższy czas odtwarzania:

en: Set minimum playback time:
pl: Ustaw najkrótszy czas odtwarzania:

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Settings ...
pl: Ustawienia...

en: Shadow
pl: Cień

en: Sharp
pl: Ostry

en: Show
pl: Pokaż

en: Show Equalizer
pl: Okno korektora graficznego

en: Show I_nfo Bar
pl: Pasek _informacji

en: Show Info Bar Vis_ualization
pl: Pokaż pasek wiz_ualizacji

en: Show Info Bar _Album Art
pl: Pokaż _okładkę albumu na pasku informacji

en: Show On-Screen-Display
pl: Pokaż menu ekranowe

en: Show Playlist Editor
pl: Okno listy odtwarzania

en: Show Remaining Time
pl: Pokaż pozostały czas

en: Show _Menu Bar
pl: Pasek _menu

en: Show _Remaining Time
pl: Pokaż _pozostały czas

en: Show _Status Bar
pl: Pokaż pasek _stanu

en: Show close buttons
pl: Pokaż przyciski zamykania

en: Show column headers
pl: Pokaż nagłówki listy odtwarzania

en: Show entry counts
pl: Pokaż statystykę nagrań

en: Show peaks
pl: Pokaż wartości szczytowe

en: Show playback controls
pl: Pokaż kontrolki odtwarzania

en: Show playlist tabs:
pl: Pokaż karty listy odtwarzania:

en: Shuffle
pl: Losowa kolejność

en: Shuffle by Albu_m
pl: Losowa kolejność albu_mów

en: Shuffle by Album
pl: Losowa kolejność albumów

en: Silence Removal
pl: Usuwanie ciszy

en: Silence Removal Plugin for Audacious
    Copyright 2014 John Lindgren
pl: Wtyczka usuwania ciszy dla Audaciousa
    Prawa autorskie 2014 John Lindgren

en: Sine tone generator by Håvard Kvålen <havardk@xmms.org>
    Modified by Daniel J. Peng <danielpeng@bigfoot.com>
    
    To use it, add a URL: tone://frequency1;frequency2;frequency3;...
    e.g. tone://2000;2005 to play a 2000 Hz tone and a 2005 Hz tone
pl: Autor generatora sinusoidalnego: Håvard Kvålen <havardk@xmms.org>
    Poprawki: Daniel J. Peng <danielpeng@bigfoot.com>
    
    Instrukcja użytkowania: wprowadź URL tone://częstotliwość1;częstotliwość2;częstotliwość3;...
    przykładowo wprowadzenie: tone://2000;2005 wytworzy dźwięk o częstotliwości 2000 Hz oraz 2005 Hz

en: Single mode.
pl: Tryb prosty.

en: Size (bytes)
pl: Wielkość (w bajtach)

en: Skip leading silence
pl: Przeskocz ciszę na wprowadzeniu

en: Skip trailing silence
pl: Przeskocz ciszę na zakończeniu

en: Skip/repeat samples
pl: Pomiń/powtórz próbki

en: Slow
pl: Wolny

en: Slow detection weight is the relative weight
    of a long term average detection when compared
    to the actual, faster loudness detection.
    A value of zero gives a more radio-like sound
    where soft passages get "pulled up" more quickly,
    a value of two makes the sound feel less compressed.
pl: Waga powolnej detekcji to względna waga
    długoterminowej średniej detekcji w porównaniu
    z rzeczywistą, szybszą detekcją głośności. Wartość
    zero daje dźwięk bardziej przypominający radio, w którym
    miękkie pasaże są szybciej „podciągane”, natomiast wartość
    dwa sprawia, że dźwięk jest mniej skompresowany.

en: Slow detection weight:
pl: Waga powolnego wykrywania:

en: Slowest
pl: Najwolniejszy

en: Smooth
pl: Wygładzony

en: Sndfile Plugin
pl: Wtyczka Sndfile

en: Sndio Output
pl: Wyjście Sndio

en: Sndio error: Unsupported audio format (%d)
pl: Błąd Sndio: Nieobsługiwany format dźwięku (%d)

en: Sndio error: sio_open() failed
pl: Błąd Sndio: funkcja sio_open() zwróciła błąd

en: Sndio error: sio_setpar() failed
pl: Błąd Sndio: funkcja sio_setpar() zwróciła błąd

en: Sndio error: sio_start() failed
pl: Błąd Sndio: funkcja sio_start() zwróciła błąd

en: SoX Resampler
pl: Konwerter częstotliwości SoX

en: SoX Resampler Plugin for Audacious
    Copyright 2013 Michał Lipski
    
    Based on Sample Rate Converter Plugin:
    Copyright 2010-2012 John Lindgren
pl: Wtyczka SoX Resampler dla Audaciousa
    Prawa autorskie 2013 Michał Lipski
    
    Oparty na wtyczce Sample Rate Converter:
    Prawa autorskie 2010-2012 John Lindgren

en: Solid
pl: Zwykły

en: Song Change
pl: Zmiana piosenki

en: Song Info
pl: Informacje o piosence

en: Song Info ...
pl: Informacje o piosence...

en: Song _Info ...
pl: _Informacje o piosence...

en: Sort List
pl: Sortuj

en: Sort Se_lected
pl: Sortuj _wybrane

en: Sort Selected
pl: Posortuj zaznaczone

en: Soundtracks
pl: Ścieżki dźwiękowe

en: Spectrum Analyzer
pl: Analizator spektrum

en: Speed and Pitch
pl: Szybkość i wysokość tonu

en: Spline (good)
pl: Krzywa (dobra)

en: Split title into artist and title on chars
pl: Podziel tytuł na wykonawcę i tytuł na znakach

en: Status Icon
pl: Ikona statusu

en: Status Icon Plugin
    
    Copyright 2005-2007 Giacomo Lozito <james@develia.org>
    Copyright 2010 Michał Lipski <tallica@o2.pl>
    
    This plugin provides a status icon, placed in
    the system tray area of the window manager.
pl: Wtyczka ikony statusu
    Prawa autorskie: 2005-2007 Giacomo Lozito <james@develia.org>
    Prawa autorskie 2010 Michał Lipski <tallica@o2.pl>
    Wtyczka wyświetla ikonę statusu, umieszczoną w obszarze ikon powiadomienia menedżera okien.

en: Status Icon Plugin (partial port for Qt interface)
    
    Copyright 2005-2007 Giacomo Lozito <james@develia.org>
    Copyright 2010 Michał Lipski <tallica@o2.pl>
    Copyright 2015 Eugene Paskevich <eugene@raptor.kiev.ua>
    
    This plugin provides a status icon, placed in
    the system tray area of the window manager.
pl: Wtyczka ikony stanu (częściowy port dla interfejsu Qt)
    
    Prawa autorskie 2005-2007 Giacomo Lozito <james@develia.org>
    Prawa autorskie 2010 Michał Lipski <tallica@o2.pl>
    Prawa autorskie 2015 Eugene Paskevich <eugene@raptor.kiev.ua>
    
    Wtyczka wyświetla ikonę stanu, umieszczoną
    w obszarze ikon powiadomienia menedżera okien.

en: Step backward
pl: Krok do tyłu

en: Step forward
pl: Krok do przodu

en: Stereo separation:
pl: Separacja stereo:

en: Stop
pl: Zatrzymaj

en: Stop A_fter This Song
pl: Z_atrzymaj odtwarzanie po tej piosence

en: Stop After This Song
pl: Zatrzymaj odtwarzanie po tej piosence

en: Stopped
pl: Zatrzymany

en: Stopping after song.
pl: Zatrzymaj po tej piosence.

en: Store fetched lyrics in local cache
pl: Przechowuj pobrane teksty piosenek w lokalnej pamięci podręcznej

en: Stream Tuner
pl: Tuner strumienia

en: Stream name:
pl: Nazwa strumienia:

en: Strictly enforce minimum bitrate
pl: Wymuszenie wartości minimalnej

en: Style:
pl: Styl:

en: Surround
pl: Dźwięk przestrzenny

en: T#
pl: #Ś

en: Tact Generator
pl: Generator taktu

en: Tact generator: %d bpm
pl: Generator taktu: %d uderzeń na minutę

en: Tact generator: %d bpm %d/%d
pl: Generator taktu: %d bpm %d/%d

en: Tags
pl: Tagi

en: Talk
pl: Rozmowy

en: Target level:
pl: Poziom docelowy:

en: Test
pl: Przetestuj

en: Text
pl: Tekst

en: The JACK server requires a sample rate of %d Hz, but Audacious is playing at %d Hz.  Please use the Sample Rate Converter effect to correct the mismatch.
pl: Serwer JACK wymaga częstotliwości próbkowania %d HZ, a Audacious odtwarza %d Hz. Użyj proszę Konwertera częstotliwości próbkowania (wtyczki) aby usunąć niezgodność.

en: The Scrobbler plugin could not be started.
    There might be a problem with your installation.
pl: Wtyczka Scrobbler nie mogła zostać uruchomiona.
    Prawdopodobnie wystąpił problem z Twoją instalacją.

en: Themes
pl: Motywy

en: There was a problem contacting Last.fm.
pl: Wystąpił problem łączenia z Last.fm.

en: These settings will take effect when Audacious is restarted.
pl: Poniższe ustawienia zostaną wprowadzone w życie po restarcie Audaciousa.

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
    
    This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.
pl: Niniejszy program jest wolnym oprogramowaniem; możesz go rozprowadzać dalej i/lub modyfikować na warunkach Powszechnej Licencji Publicznej GNU, wydanej przez Fundację Wolnego Oprogramowania - według wersji 2-giej tej Licencji lub którejś z późniejszych wersji.
    
    Niniejszy program rozpowszechniany jest z nadzieją, iż będzie on użyteczny - jednak BEZ JAKIEJKOLWIEK GWARANCJI, nawet domyślnej gwarancji PRZYDATNOŚCI HANDLOWEJ albo PRZYDATNOŚCI DO OKREŚLONYCH ZASTOSOWAŃ. W celu uzyskania bliższych informacji - Powszechna Licencja Publiczna GNU.
    
    Z pewnością wraz z niniejszym programem otrzymałeś też egzemplarz Powszechnej Licencji Publicznej GNU (GNU General Public License); jeśli nie - napisz do Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.

en: Threshold:
pl: Próg:

en: Time Div:
pl: Podział czasu:

en: Timing (ms)
pl: Czas (ms)

en: Title
pl: Tytuł

en: Title Change
pl: Zmiana tytułu

en: Title:
pl: Tytuł:

en: Title: %t
    Author: %a
    From: %f
    Tracker: %T
    Comment: %C
    Chip type: %c
    Stereo: %s
    Loop: %l
    Chip freq: %F
    Player Freq: %P
    Year: %y
pl: Tytuł: %t
    Autor: %a
    Z: %f
    Tracker: %T
    Komentarz: %C
    Rodzaj układu: %c
    Stereo: %s
    Pętla: %l
    Częstotliwość układu: %F
    Częstotliwość odtwarzacza: %P
    Rok: %y

en: To import your music library into Audacious, choose a folder and then click the "refresh" icon.
pl: Aby zaimportować kolekcję muzyczną, proszę wybrać katalog i kliknąć przycisk ponownego wczytywania.

en: To repeat forever, set the repeat count to -1.
pl: By powtarzać bez końca ustaw -1.

en: Toggle player window(s)
pl: Przełącz okno(a) odtwarzacza

en: Toggle repeat
pl: Włącz/Wyłącz powtarzanie

en: Toggle shuffle
pl: Włącz/Wyłącz odtwaranie losowe

en: Toggle stop after current
pl: Zatrzymanie po bieżącej ścieżce

en: Tone Generator
pl: Generator sygnałów

en: Tone Generator:
pl: Generator sygnałów:

en: Too many redirects
pl: Za dużo przekierowań

en: Top 500 Stations
pl: Najlepsze 500 stacji

en: Track
pl: Ścieżka

en: Track %d is a data track.
pl: Ścieżka %d jest ścieżką danych.

en: Track %d not found.
pl: Ścieżka %d nie znaleziona.

en: Transparency
pl: Przezroczystość

en: Transpose:
pl: Przesunięcie:

en: Treble:
pl: Soprany:

en: Trigger
pl: Wyzwalanie

en: Triggers OSD when a playlist entry is played.
pl: Wyświetla informację ekranową po zmianie pozycji na liście odtwarzania.

en: Triggers OSD when playback is paused.
pl: Wyświetla informację ekranową po wstrzymaniu odtwarzania.

en: Triggers OSD when playback is unpaused.
pl: Wyświetla informację ekranową po wznowieniu odtwarzania.

en: Triggers OSD when the song title changes (for internet streams).
pl: Wyzwala OSD, gdy następuje zmiana tytułu piosenki (dla strumieniowania internetowego)

en: Type
pl: Typ

en: Type:
pl: Rodzaj:

en: Ultra High
pl: Utrawysoka

en: Unable to fetch %s
pl: Nie można pobrać %s

en: Unable to parse %s
pl: Nie można odczytać %s

en: Unarchived Winamp 2.x skin
pl: Styl programu Winamp 2.x

en: Undock
pl: Odczep

en: Unknown HTTP error
pl: Nieznany błąd HTTP

en: Unsupported disk type.
pl: Nieobsługiwany rodzaj płyty.

en: Upmix to
pl: Upmix do

en: Use CD-Text
pl: Użyj CD-Tekstu

en: Use CDDB
pl: Użyj CDDB

en: Use HTTP instead of CDDBP
pl: Używanie protokołu HTTP zamiast CDDBP

en: Use S-curve fade
pl: Użyj zanikania S-krzywą

en: Use accurate length calculation (slow)
pl: Użyj dokładnego obliczania długości (wolne)

en: Use alternate device:
pl: Użyj alternatywnego urządzenia:

en: Use bit perfect audio (adapt device sampling rate)
pl: Użyj dźwięku bit perfect (dostosuj częstotliwość próbkowania urządzenia)

en: Use bitmap fonts (supports ASCII only)
pl: Czcionki bitmapowe (obsługuje tylko kodowanie ASCII)

en: Use bold font for column headers
pl: Użyj pogrubionej czcionki w nagłówkach kolumn

en: Use embedded lyrics (from Lyrics tag)
pl: Użyj osadzonych tekstów piosenek (z tagu Teksty piosenek)

en: Use exclusive mode
pl: Użyj trybu wyłączności

en: Use only when song length is unknown
pl: Użyj tylko, jeśli długość piosenki jest nieznana

en: Use rate mappings
pl: Użyj klasy mapowania

en: Use steep filter
pl: Użyj filtra stromego

en: Use symbolic icons in toolbar
pl: Używaj ikon symbolicznych na pasku narzędzi

en: VBR quality level:
pl: Jakość algorytmu VBR:

en: VTX Decoder
pl: Dekoder VTX

en: VU Meter
pl: Wskaźnik wysterowania

en: VU Meter Plugin for Audacious
    Copyright 2017-2019 Marc Sánchez Fauste
pl: Wtyczka wskaźnika wysterowania dla Audaciousa
    Prawa autorskie 2017-2019 Marc Sánchez Fauste

en: VU Meter Style:
pl: Styl wskaźnika wysterowania:

en: Vertical lines
pl: Pionowe linie

en: Very High
pl: Bardzo wysoki

en: View
pl: Widok

en: Visualization
pl: Wizualizacja

en: Visualization type:
pl: Sposób wizualizacji:

en: Visualizations
pl: Wizualizacje

en: Voice Removal
pl: Usuwanie głosu (karaoke)

en: Voiceprint / VU meter
pl: Spektogram / wskaźnik wysterowania

en: Voiceprint Coloring:
pl: Kolor spektogramu:

en: Volume Down
pl: Zmniejszenie głośności

en: Volume Up
pl: Zwiększenie głośności

en: Volume _Down
pl: Z_mniejsz głośność

en: Volume _Up
pl: Z_większ głośność

en: Volume down
pl: Zmniejsz głośność

en: Volume up
pl: Zwiększ głośność

en: Volume:
pl: Głośność:

en: Volume: %d%%
pl: Głośność: %d%%

en: Vortex file format player by Sashnov Alexander <sashnov@ngs.ru>
    Based on in_vtx.dll by Roman Sherbakov <v_soft@microfor.ru>
    Audacious plugin by Pavel Vymetalek <pvymetalek@seznam.cz>
pl: Odtwarzacz formatu Vortex, Sashnov Alexander <sashnov@ngs.ru>
    Napisano na podstawie _vtx.dll autorstwa Romana Sherbakova <v_soft@microfor.ru>
    Wtyczka Audaciousa napisana przez Pavel Vymetalek <pvymetalek@seznam.cz>

en: Wait before reconnecting:
pl: Odczekaj przed ponownym połączeniem:

en: WavPack Decoder
pl: Dekoder WavPack

en: Win32 waveOut Plugin for Audacious
    Copyright 2016 John Lindgren
pl: Wtyczka Win32 waveOut dla Audaciousa
    Prawa autorskie 2016 John Lindgren

en: Winamp Classic Interface
pl: Klasyczny interfejs Winampa

en: Windowed sinc
pl: Okienkowa sinc

en: Working ...
pl: Działanie...

en: XML Shareable Playlists (XSPF)
pl: Współdzielone listy odtwarzania XML (XSPF)

en: Year
pl: Rok

en: You can use the following format codes, which will be replaced before running the command.
    Not all are useful though for the song-stopped or end-of-playlist command.
pl: Możesz użyć następujących kodów formatujących, które zostaną zastąpione przed uruchomieniem polecenia.
    Nie wszystkie są jednak przydatne w przypadku poleceń zatrzymania piosenki lub zakończenia listy odtwarzania.

en: You need to allow Audacious to scrobble tracks to your Last.fm account.
pl: Musisz pozwolić Audacious wysyłać nazwy ścieżek do swojego konta Last.fm.

en: Your scrobbles are being saved on your computer temporarily.  They will be submitted as soon as Audacious is allowed access.
pl: Twoje nazwy odtworzonych utworów są tymczasowo zapisywane na twoim komputerze. Zostaną wysłane kiedy tylko Audacious będzie miał dostęp.

en: _Add
pl: _Dodaj

en: _Add CD
pl: _Dodaj płytę CD

en: _Add Files ...
pl: _Dodaj pliki...

en: _Add Folder ...
pl: _Dodaj katalog...

en: _Add to Playlist
pl: _Dodaj do listy odtwarzania

en: _Cancel
pl: _Anuluj

en: _Clear Repeat Points
pl: _Resetuj punkty graniczne pętli

en: _Close
pl: _Zamknij

en: _Copy
pl: K_opiuj

en: _Create Playlist
pl: _Utwórz listę odtwarzania

en: _Equalizer ...
pl: _Korektor graficzny...

en: _Export ...
pl: _Eksportuj...

en: _File
pl: _Plik

en: _Find ...
pl: _Znajdź ...

en: _Import ...
pl: _Importuj...

en: _Jump to Song ...
pl: Przejdź do piosen_ki...

en: _Log Inspector ...
pl: _Dziennik programu...

en: _New
pl: _Nowa

en: _Next
pl: _Następne

en: _Open
pl: _Otwórz

en: _Open Containing Folder
pl: _Otwórz katalog zawierający

en: _Open Files ...
pl: _Otwórz pliki...

en: _Open Folder ...
pl: _Otwórz katalog...

en: _Output
pl: _Dźwięk

en: _Paste
pl: Wk_lej

en: _Play
pl: _Odtwarzaj

en: _Play/Resume
pl: _Odtwórz lub wznów

en: _Playback
pl: Odt_warzanie

en: _Queue Manager ...
pl: Menedżer _kolejki...

en: _Queue/Unqueue
pl: _Przełącz kolejkę

en: _Quit
pl: Za_kończ

en: _Random Order
pl: Wy_losuj kolejność

en: _Record Stream
pl: Nag_raj strumień

en: _Refresh
pl: O_dśwież

en: _Refresh Selected
pl: O_dśwież zaznaczone

en: _Remove
pl: _Usuń

en: _Rename ...
pl: Z_mień nazwę...

en: _Repeat
pl: Powta_rzanie

en: _Services
pl: W_tyczki

en: _Settings ...
pl: _Ustawienia...

en: _Sort
pl: _Sortuj

en: _Stop
pl: _Zatrzymaj

en: _View
pl: _Widok

en: _Visualizations ...
pl: _Wizualizacje...

en: all monitors
pl: wszystkie ekrany

en: by
pl: przez

en: dB/second
pl: dB/sekundy

en: lossless
pl: bezstratna

en: lossy
pl: stratna

en: lossy (hybrid)
pl: stratna (hybryda)

en: monitor %i
pl: ekran %i

en: note numbers
pl: numery nut

en: of this genre
pl: tego gatunku

en: on
pl: na

en: ports if input has fewer channels
pl: portów, jeśli wejście ma mniej kanałów

en: seconds
pl: sekundy

en: semitones
pl: półtony

en: sequenced
pl: sekwencjonowane

en: variable
pl: zmienna
