gnumeric - en to pl translation catalogue (3803 entries)

en: 
    	<i>F4 to complete</i>
pl: 
    	<i>F4 uzupełni</i>

en: 
    	<i>⇧F4 to select</i>
pl: 
    	<i>⇧F4 wybierze</i>

en: 
    
    <i>Ctrl-F4 to close tooltip</i>
pl: 
    
    <i>Ctrl-F4 zamknie podpowiedź</i>

en: 
    Do you want to activate this plugin together with its dependencies?
pl: 
    Aktywować tę wtyczkę razem z jej zależnościami?

en:  - Gnumeric
pl:  — Gnumeric

en:  - Gnumeric [Decimal]
pl:  — Gnumeric [dziesiętne]

en: "ANOVA";[Red]"Invalid ANOVA: Missing Observations"
pl: "ANOVA";[Red]"Nieprawidłowa ANOVA: brak obserwacji"

en: "Lower" 0%
pl: "Dolne" 0%

en: "Principal Components Analysis";[Red]"Principal Components Analysis is invalid."
pl: "Analiza głównych składowych";[Red]"Analiza głównych składowych jest nieprawidłowa."

en: "Upper" 0%
pl: "Górne" 0%

en: "above" * General
pl: "powyżej" * Ogólnie

en: "from" * "−∞";"from" * "−∞"
pl: "od" * "−∞";"od" * "−∞"

en: "from" * General
pl: "od" * Ogólnie

en: "to below" * General
pl: "do poniższych" * Ogólnie

en: "to" * "∞"
pl: "do" * "∞"

en: "up to" * General
pl: "aż do" * Ogólnie

en: # Input variables
pl: # Zmienne wejściowe

en: # Output variables
pl: # Zmienne wyjściowe

en: #DIV/0!
pl: #DZIEL/0!

en: #N/A
pl: #N/D

en: #NAME?
pl: #NAZWA?

en: #NULL!
pl: #PUSTE!

en: #NUM!
pl: #LICZBA!

en: #REF!
pl: #ODWOŁANIE!

en: #UNKNOWN!
pl: #NIEZNANY!

en: #VALUE!
pl: #WARTOŚĆ!

en: $A$1 (first cell of this worksheet)
pl: $A$1 (pierwsza komórka tego zeszytu)

en: % of normal size
pl: % zwykłego rozmiaru

en: %.0f mm wide by %.0f mm tall
pl: %.0f mm szerokości i %.0f mm wysokości

en: %.0f pixels wide by %.0f pixels tall
pl: %.0f pikseli szerokości i %.0f pikseli wysokości

en: %.0f points wide by %.0f points tall
pl: %.0f punktów szerokości i %.0f punktów wysokości

en: %.1f in wide by %.1f in tall
pl: %.1f cali szerokości i %.1f cali wysokości

en: %.1f wide by %.1f tall
pl: %.1f szerokości i %.1f wysokości

en: %.1f x %.1f pts
    %d x %d pixels
pl: %.1f×%.1f punktów
    %d×%d pikseli

en: %.2f pts
pl: %.2f pt

en: %H:%M
pl: %H∶%M

en: %d col | %d cols
pl[0]: %d kolumna
pl[1]: %d kolumny
pl[2]: %d kolumn

en: %d function in category "%s" | Group of %d functions in category "%s"
pl[0]: %d funkcja w kategorii „%s”
pl[1]: Grupa %d funkcji w kategorii „%s”
pl[2]: Grupa %d funkcji w kategorii „%s”

en: %d minute | %d minutes
pl[0]: %d minuta
pl[1]: %d minuty
pl[2]: %d minut

en: %d of %d line to import | %d of %d lines to import
pl[0]: %d z %d wiersza do importu
pl[1]: %d z %d wierszy do importu
pl[2]: %d z %d wierszy do importu

en: %d pixel | %d pixels
pl[0]: %d piksel
pl[1]: %d piksele
pl[2]: %d pikseli

en: %d row | %d rows
pl[0]: %d rząd
pl[1]: %d rzędy
pl[2]: %d rzędów

en: %d row matches | %d rows match
pl[0]: %d rząd pasuje
pl[1]: %d rzędy pasują
pl[2]: %d rzędów pasuje

en: %d row of %d matches | %d rows of %d match
pl[0]: %d rząd z %d pasuje
pl[1]: %d rzędy z %d pasują
pl[2]: %d rzędów z %d pasuje

en: %d second | %d seconds
pl[0]: %d sekunda
pl[1]: %d sekundy
pl[2]: %d sekund

en: %d. field specification ended unexpectedly.
pl: %d. specyfikacja pola zakończyła się niespodziewanie.

en: %d. field specification misses type.
pl: %d. specyfikacji pola brakuje typu.

en: %d. field type '%c' is unknown.
pl: %d. typ pola „%c” jest nieznany.

en: %d.00 pt
pl: %d,00 pt

en: %d.00 pts
pl: %d,00 pt

en: %dC
pl: %dK

en: %dQ
pl: %d kw.

en: %dR x %dC
pl: %dR×%dK

en: %i fields are not part of the merge zone!
pl: %i pola nie są częścią strefy scalania.

en: %l:%M %P
pl: %-l∶%M %P

en: %s
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
pl: %s
    Polecenie „%s --help” wyświetli pełną listę dostępnych opcji wiersza poleceń.

en: %s %%s Report
pl: Raport %s %%s

en: %s does not contain the new value.
pl: %s nie zawiera nowej wartości.

en: %s does not support multiple ranges
pl: %s nie obsługuje wielu zakresów

en: %s evaluates to %s.
pl: %s zwraca %s.

en: %s is encrypted
pl: %s jest zaszyfrowane

en: %s is locked. Unprotect the sheet to enable editing.
pl: %s jest zablokowany. Odblokowanie arkusza umożliwi modyfikowanie.

en: %s is locked. Unprotect the workbook to enable editing.
pl: %s jest zablokowany. Odblokowanie zeszytu umożliwi modyfikowanie.

en: %s is not true.
pl: %s nie jest prawdziwe.

en: %s is out of permitted range
pl: %s jest poza dozwolonym zakresem

en: %s takes no arguments
pl: %s nie przyjmuje parametrów

en: %s to %s
pl: %s na %s

en: %s version %s
pl: %s w wersji %s

en: %s!%s : unable to parse '%s'
         %s
pl: %s!%s: nie można przetworzyć „%s”
         %s

en: %s!%s is locked
pl: %s!%s jest zablokowane

en: %s: Cannot read %s: %s
pl: %s: nie można odczytać %s: %s

en: %s: Failed to create output file: %s
pl: %s: utworzenie pliku wyjściowego się nie powiodło: %s

en: %s: Failed to read %s: %s
pl: %s: odczytanie %s się nie powiodło: %s

en: %s: Missing pattern
pl: %s: brak wzorca

en: %s: Only one output format may be specified.
pl: %s: można podać tylko jeden format wyjściowy.

en: %s: Unable to guess exporter to use for %s.
pl: %s: nie można odgadnąć eksportera do użycia dla %s.

en: %s_IN_CORRUPTED_FILE
pl: %s_W_USZKODZONYM_PLIKU

en: '%s' cannot be used as a name
pl: „%s” nie może być użyte jako nazwa

en: '%s' has a circular reference
pl: „%s” zawiera zapętlone odwołanie

en: '%s' is already defined in sheet
pl: Już określono „%s” w arkuszu

en: '%s' is already defined in workbook
pl: Już określono „%s” w zeszycie

en: '%s' is corrupt!
pl: „%s” jest uszkodzone.

en: '%s' is not a valid date
pl: „%s” nie jest prawidłową datą

en: '%s' is not allowed as defined name.
pl: „%s” nie jest dozwolone jako określona nazwa.

en: '%s' is not an integer
pl: „%s” nie jest liczbą całkowitą

en: (%d pixel) | (%d pixels)
pl[0]: (%d piksel)
pl[1]: (%d piksele)
pl[2]: (%d pikseli)

en: () is an invalid expression
pl: () to nieprawidłowe wyrażenie

en: (1 - _alpha):
pl: (1 — _alfa):

en: (All)
pl: (Wszystko)

en: (Blanks...)
pl: (Puste…)

en: (Custom...)
pl: (Niestandardowe…)

en: (Input)
pl: (Wejście)

en: (Ma_ximum):
pl: (Ma_ksimum):

en: (Non Blanks...)
pl: (Wypełnione…)

en: (Top 10...)
pl: (Górne 10…)

en: (defined)
pl: (określony)

en: (empty)
pl: (puste)

en: (undefined)
pl: (nieokreślony)

en: --export-file-per-sheet and --merge-to are incompatible
pl: Opcje --export-file-per-sheet i --merge-to są niezgodne

en: /%%%s%%%% CI for the Mean from/to
pl: /%%%s%%%% CI dla średniej od/do

en: /ANOVA/Source of Variation/Between Groups/Within Groups/Total
pl: /Analiza wariancji/Źródło wariancji/Pomiędzy grupami/w grupach/Ogółem

en: /Advanced Filter:/Source Range:/Criteria Range:
pl: /Zaawansowany filtr:/Źródło zakresu:/Zakres kryteriów:

en: /Alpha/p-Value/Statistic/N/Conclusion
pl: /Alfa/Wartość p/Statystyka/N/Konkluzja

en: /At Risk/Deaths/Censures/Probability
pl: /Zagrożenie/Śmierci/Cenzury/Prawdopodobieństwo

en: /At Risk/Deaths/Probability
pl: /Zagrożenie/Śmierci/Prawdopodobieństwo

en: /Coefficients/Standard Error/t-Statistics/p-Value
pl: /Współczynniki/Błąd standardowy/Statystyka t/Wartość p

en: /Count/Mean/Variance//Eigenvalues/Eigenvectors
pl: /Liczba/Średnia/Wariancja//Wartości własne/Wektory własne

en: /Count/Sum/Average/Variance
pl: /Liczba/Suma/Średnia/Wariancja

en: /Frequency Table/Category
pl: /Tablica częstości/Kategoria

en: /Groups/Count/Sum/Average/Variance
pl: /Grupy/Liczba/Suma/Średnia/Wariancja

en: /Independent Variable/R^2/Slope/Intercept/F/Significance of F
pl: /Zmienna niezależna/R^2/Nachylenie/Punkt przecięcia/F/Istotność F

en: /Level/Trend/Seasonal Adjustment
pl: /Poziom/Trend/Dostosowanie sezonowe

en: /Log-Rank Test/Statistic/Degrees of Freedom/p-Value
pl: /Test log szeregu/Statystyka/Stopnie swobody/Wartość p

en: /Mean/Known Variance/Observations/Hypothesized Mean Difference/Observed Mean Difference/z/P (Z<=z) one-tail/z Critical one-tail/P (Z<=z) two-tail/z Critical two-tail
pl: /Średnia/Znana wariancja/Obserwacje/Hipotetyczna średnia różnica/Średnia różnica obserwacji/z/P (Z<=z) jednostronny/Krytyczne z jednostronne/P (Z<=z) dwustronne/Krytyczne z dwustronne

en: /Mean/Standard Error/Median/Mode/Standard Deviation/Sample Variance/Kurtosis/Skewness/Range/Minimum/Maximum/Sum/Count
pl: /Średnia/Błąd standardowy/Mediana/Moda/Odchylenie standardowe/Wariancja próby/Kurtoza/Zakrzywienie/Zakres/Minimum/Maksimum/Suma/Liczba

en: /Mean/Variance/Observations/Hypothesized Mean Difference/Observed Mean Difference/df/t Stat/P (T<=t) one-tail/t Critical one-tail/P (T<=t) two-tail/t Critical two-tail
pl: /Średnia/Wariancja/Obserwacje/Hipotetyczna średnia różnicy/Średnia różnicy obserwacji/df/Stat t/P (T<=t) jednostronne/Krytyczne t jednostronne/P (T<=t) dwustronne/Krytyczne t dwustronne

en: /Mean/Variance/Observations/Pearson Correlation/Hypothesized Mean Difference/Observed Mean Difference/Variance of the Differences/df/t Stat/P (T<=t) one-tail/t Critical one-tail/P (T<=t) two-tail/t Critical two-tail
pl: /Średnia/Wariancja/Obserwacje/Korelacja Pearsona/Hipotetyczna średnia różnicy/Średnia różnicy obserwacji/Wariancja różnic/df/Stat t/P (T<=t) jednostronne/Krytyczne t jednostronne/P (T<=t) dwustronne/Krytyczne t dwustronne

en: /Mean/Variance/Observations/Pooled Variance/Hypothesized Mean Difference/Observed Mean Difference/df/t Stat/P (T<=t) one-tail/t Critical one-tail/P (T<=t) two-tail/t Critical two-tail
pl: /Średnia/Wariancja/Obserwacje/Wariancja sumaryczna/Hipotetyczna średnia różnicy/Średnia różnicy obserwacji/df/Stat t/P (T<=t) jednostronne/Krytyczne t jednostronne/P (T<=t) dwustronne/Krytyczne t dwustronne

en: /Mean/Variance/Observations/df/F/P (F<=f) right-tail/F Critical right-tail/P (f<=F) left-tail/F Critical left-tail/P two-tail/F Critical two-tail
pl: /Średnia/Wariancja/Obserwacje/df/F/P (F<=f) prawostronne/Krytyczne F prawostronne/P (f<=F) lewostronne/Krytyczne F lewostronne/P dwustronne/Krytyczne F dwustronne

en: /Prediction//Residual/Leverages/Internally studentized/Externally studentized/p-Value
pl: /Prognoza/Rezydualna/Dźwignie/Wewnętrznie studentyzowany/Zewnętrznie studentyzowany/Wartość p

en: /Rank-Sum/N/U/Ties/Statistic/U-Statistic/p-Value
pl: /Suma szeregu/N/U/Więzi/Statystyka/U Statystyczne/Wartość p

en: /Real/Imaginary
pl: /Rzeczywista/Urojona

en: /Response Variable/R^2/Slope/Intercept/F/Significance of F
pl: /Zmienna odpowiedzi/R^2/Nachylenie/Punkt przecięcia/F/Istotność F

en: /SS/df/MS/F/P-value/F critical
pl: /SS/df/MS/F/Wartość p/Krytyczne f

en: /SUMMARY OUTPUT//Independent Variable//Observations
pl: /WYJŚCIE PODSUMOWANIA//Niezależna zmienna//Obserwacje

en: /SUMMARY OUTPUT//Regression Statistics/Multiple R/R^2/Standard Error/Adjusted R^2/Observations//ANOVA//Regression/Residual/Total///Intercept
pl: /WYJŚCIE PODSUMOWANIA//Regresja statystyczna/Wielokrotność R/R^2/Błąd standardowy/Skorygowane R^2/Obserwacje//Analiza wariancji//Regresja/Rezydualna/Ogółem///Punkt przecięcia

en: /SUMMARY OUTPUT//Response Variable//Observations
pl: /WYJŚCIE PODSUMOWANIA//Zmienna odpowiedzi//Obserwacje

en: /Sign Test/Median/Predicted Difference/Test Statistic/N/α/P(T≤t) one-tailed/P(T≤t) two-tailed
pl: /Test znaków/Mediana/Prognozowana różnica/Test statystyczny/N/α/P(T≤t) jednostronny/P(T≤t) dwustronny

en: /Sign Test/Median/Predicted Median/Test Statistic/N/α/P(T≤t) one-tailed/P(T≤t) two-tailed
pl: /Test znaków/Mediana/Prognozowana mediana/Test statystyczny/N/α/P(T≤t) jednostronny/P(T≤t) dwustronny

en: /Source of Variation/Factor A/Factor B/Interaction/Error/Total
pl: /Źródło wariancji/Czynnik A/Czynnik B/Interakcja/Błąd/Ogółem

en: /Source of Variation/Rows/Columns/Error/Total
pl: /Źródło wariancji/Rzędy/Kolumny/Błąd/Ogółem

en: /Student-t Test/N/Observed Mean/Hypothesized Mean/Observed Variance/Test Statistic/df/α/P(T≤t) one-tailed/P(T≤t) two-tailed
pl: /Test t studenta/N/Obserwowana średnia/Hipotetyczna średnia/Obserwowana wariancja/Test Statystyczny/df/α/P(T≤t) jednostronny/P(T≤t) dwustronny

en: /Summary/Count/Sum/Average/Variance
pl: /Podsumowanie/Liczba/Suma/Średnia/Wariancja

en: /Test Statistic/Degrees of Freedom/p-Value/Critical Value
pl: /Test statystyczny/Stopnie swobody/Wartość p/Wartość krytyczna

en: /Wilcoxon Signed Rank Test/Median/Observed Median Difference/Predicted Median Difference/N/S−/S+/Test Statistic/α/P(T≤t) one-tailed/P(T≤t) two-tailed
pl: /Test Wilcoxona dla par obserwacji/Mediana/Obserwowana mediana różnicy/Prognozowana mediana różnicy/N/S−/S+/Test statystyczny/α/P(T≤t) jednostronny/P(T≤t) dwustronny

en: /Wilcoxon Signed Rank Test/Median/Predicted Median/N/S−/S+/Test Statistic/α/P(T≤t) one-tailed/P(T≤t) two-tailed
pl: /Test Wilcoxona dla par obserwacji/Mediana/Prognozowana mediana/N/S−/S+/Test statystyczny/α/P(T≤t) jednostronny/P(T≤t) dwustronny

en: /df/SS/MS/F/Significance of F
pl: /df/SS/MS/F/Istotność F

en: 0.05
pl: 0,05

en: 0.95
pl: 0,95

en: 12.5% Grey
pl: 12,5% szarości

en: 20_0 %
pl: 20_0%

en: 25% Grey
pl: 25% szarości

en: 50% Grey
pl: 50% szarości

en: 6.25% Grey
pl: 6,25% szarości

en: 75% Grey
pl: 75% szarości

en: 8.5 in wide by 11.0 in high
pl: 8,5 szerokości na 11,0 wysokości

en: <Blank>
pl: <Pusty>

en: <b>%s</b>
    <small>Location: %s</small>
pl: <b>%s</b>
    <small>Położenie: %s</small>

en: <b>Background</b>
pl: <b>Tło</b>

en: <b>Cell operation</b>
pl: <b>Działanie na komórce</b>

en: <b>Center on page:</b>
pl: <b>Wyśrodkowanie na stronie:</b>

en: <b>Control</b>
pl: <b>Sterowanie</b>

en: <b>Created:</b>
pl: <b>Utworzono:</b>

en: <b>Error alerts</b>
pl: <b>Komunikaty o błędach</b>

en: <b>Group:</b>
pl: <b>Grupa:</b>

en: <b>Horizontal alignment</b>
pl: <b>Wyrównanie w poziomie</b>

en: <b>Information</b>
pl: <b>Informacje</b>

en: <b>Last Accessed:</b>
pl: <b>Ostatni dostęp:</b>

en: <b>Last Modified:</b>
pl: <b>Ostatnia modyfikacja:</b>

en: <b>Line</b>
pl: <b>Linia</b>

en: <b>Location:</b>
pl: <b>Położenie:</b>

en: <b>Location</b>
pl: <b>Położenie</b>

en: <b>Name:</b>
pl: <b>Nazwa:</b>

en: <b>New Author:</b>
pl: <b>Nowy autor:</b>

en: <b>Note:</b> A sheet name change is pending.
pl: <b>Uwaga:</b> zmiana nazwy arkusza jest w toku.

en: <b>Number of cells:</b>
pl: <b>Liczba komórek:</b>

en: <b>Number of pages:</b>
pl: <b>Liczba stron:</b>

en: <b>Number of sheets:</b>
pl: <b>Liczba arkuszy:</b>

en: <b>O_rientation:</b>
pl: <b>Uł_ożenie:</b>

en: <b>Old Author:</b>
pl: <b>Poprzedni autor:</b>

en: <b>Options</b>
pl: <b>Opcje</b>

en: <b>Other:</b>
pl: <b>Inne:</b>

en: <b>Output Formatting</b>
pl: <b>Formatowanie wyjściowe</b>

en: <b>Output Placement</b>
pl: <b>Ulokowanie wyjścia</b>

en: <b>Owner:</b>
pl: <b>Właściciel:</b>

en: <b>Page Order</b>
pl: <b>Kolejność stron</b>

en: <b>Paper:</b>
pl: <b>Papier:</b>

en: <b>Paste type</b>
pl: <b>Typ wklejania</b>

en: <b>Pattern</b>
pl: <b>Deseń</b>

en: <b>Permissions</b>
pl: <b>Uprawnienia</b>

en: <b>Print</b>
pl: <b>Drukowanie</b>

en: <b>Read</b>
pl: <b>Odczyt</b>

en: <b>Region operation</b>
pl: <b>Działanie na obszarze</b>

en: <b>Sample</b>
pl: <b>Próbka</b>

en: <b>Scale</b>
pl: <b>Skalowanie</b>

en: <b>Select a date format:</b>
pl: <b>Wybór formatu daty:</b>

en: <b>Simulation summary:</b>
pl: <b>Podsumowanie symulacji:</b>

en: <b>Summary of results:</b>
pl: <b>Podsumowanie wyników:</b>

en: <b>Titles To Print</b>
pl: <b>Drukowane tytuły</b>

en: <b>Vertical alignment</b>
pl: <b>Wyrównanie w pionie</b>

en: <b>Write</b>
pl: <b>Zapis</b>

en: <cells>
pl: <komórki>

en: <new name>
pl: <nowa nazwa>

en: <pages>
pl: <strony>

en: <sheets>
pl: <arkusze>

en: <span weight="bold">Change Cells Containing</span>
pl: <span weight="bold">Zmień komórki zawierające</span>

en: <span weight="bold">Changing Cells</span>
pl: <span weight="bold">Zmieniające się komórki</span>

en: <span weight="bold">Comment</span>
pl: <span weight="bold">Komentarz</span>

en: <span weight="bold">Criteria</span>
pl: <span weight="bold">Kryteria</span>

en: <span weight="bold">Delete Method</span>
pl: <span weight="bold">Metoda usuwania</span>

en: <span weight="bold">Goal</span>
pl: <span weight="bold">Cel</span>

en: <span weight="bold">Insert Method</span>
pl: <span weight="bold">Metoda wstawiania</span>

en: <span weight="bold">Last Result</span>
pl: <span weight="bold">Ostatni wynik</span>

en: <span weight="bold">Limits</span>
pl: <span weight="bold">Ograniczenia</span>

en: <span weight="bold">Miscellaneous</span>
pl: <span weight="bold">Różne</span>

en: <span weight="bold">Reporting</span>
pl: <span weight="bold">Raportowanie</span>

en: <span weight="bold">Rounds</span>
pl: <span weight="bold">Rundy</span>

en: <span weight="bold">Scenarios</span>
pl: <span weight="bold">Scenariusze</span>

en: <span weight="bold">Search Text Type</span>
pl: <span weight="bold">Typ wyszukiwanego tekstu</span>

en: <span weight="bold">Sort Options</span>
pl: <span weight="bold">Opcje sortowania</span>

en: <span weight="bold">Sort Specification</span>
pl: <span weight="bold">Specyfikacja sortowania</span>

en: A 3D list template
pl: Szablon listy 3D

en: A High-Precision Spreadsheet Program
pl: Arkusz kalkulacyjny o wysokiej dokładności

en: A banana coloured template
pl: Szablon pokolorowany na bananowo

en: A basic formal style
pl: Prosty formalny styl

en: A basic list
pl: Prosta lista

en: A button like template
pl: Szablon jak przycisk

en: A classical yet colorful template
pl: Klasyczny, ale kolorowy szablon

en: A colourful template with mainly blue and teal colours
pl: Kolorowy szablon z głównie niebieskim i turkusowym kolorem

en: A document property with the name '%s' already exists.
pl: Właściwość dokumentu o nazwie „%s” już istnieje.

en: A fully empty template
pl: Całkowicie pusty szablon

en: A green list template
pl: Zielony szablon listy

en: A maximum of %d column can be imported. | A maximum of %d columns can be imported.
pl[0]: Maksymalnie %d kolumna może być importowana.
pl[1]: Maksymalnie %d kolumny mogą być importowane.
pl[2]: Maksymalnie %d kolumn może być importowanych.

en: A maximum of %d columns can be imported.
pl: Maksymalnie %d kolumn może być importowanych.

en: A proof of concept external data source
pl: Wersja próbna zewnętrznego źródła danych

en: A short description of the template
pl: Krótki opis szablonu

en: A simple list template
pl: Prosty szablon listy

en: A simple template with classical look and feel
pl: Prosty szablon z klasycznym wyglądem

en: A single selection is required.
pl: Wymagane jest pojedyncze zaznaczenie.

en: A workbook cannot have two sheets with the same name.
pl: Zeszyt nie może mieć dwóch arkuszy o tej samej nazwie.

en: A, Level %i
pl: A, %i. poziom

en: A1 (first cell of the page area)
pl: A1 (pierwsza komórka obszaru strony)

en: ANOVA
pl: Analiza wariancji

en: ANOVA - Single Factor
pl: Analiza wariancji — jeden czynnik

en: ANOVA - Two-Factor
pl: Analiza wariancji — dwa czynniki

en: ANOVA: Two-Factor Fixed Effects With Replication
pl: Analiza wariancji: dwa czynniki, trwałe efekty z powtórzeniami

en: ANOVA: Two-Factor Without Replication
pl: Analiza wariancji: dwa czynniki bez powtórzeń

en: AVERAGE
pl: ŚREDNIA

en: A_ctive workbook sheet
pl: _Aktywny arkusz zeszytu

en: A_dd
pl: _Dodawanie

en: A_ll Filtered Rows
pl: W_szystkie filtrowane rzędy

en: A_ppend
pl: D_ołącz

en: A_uto Complete Text in Cells
pl: _Automatyczne uzupełnianie tekstu w komórkach

en: A_utofit columns
pl: A_utomatyczne dopasowanie kolumn

en: A_utomatic
pl: A_utomatyczne

en: Ab
pl: aw

en: About Gnumeric
pl: O programie

en: About this application
pl: Informacje o tym programie

en: Absolute size and position
pl: Bezwzględny rozmiar i położenie

en: Ac_tion:
pl: _Działanie:

en: Accept change
pl: Przyjmij zmianę

en: Accept change in multiple cells
pl: Przyjmij zmianę w wielu komórkach

en: Access previously used file
pl: Otwiera poprzednio używany plik

en: Accounting
pl: Rachunkowe

en: Activate New Plugins
pl: Aktywacja nowych wtyczek

en: Activate _new plugins by default
pl: _Domyślne aktywowanie nowych wtyczek

en: Active
pl: Aktywna

en: Actual processing will start at this line, any previous lines will be ignored.
pl: Przetwarzanie rozpocznie się od tego wiersza, wszystkie wcześniejsze zostaną zignorowane.

en: Adapter interface to load Excel plugins (also known as XLLs). Only operational for worksheet functions that expect only arguments of LPXLOPER type (type 'P' or 'R') and return an LPXLOPER (type 'P' or 'R').
pl: Interfejs adaptera do wczytywania wtyczek programu Excel (znanych także jako XLL). Działa tylko dla funkcji zeszytu oczekujących wyłącznie parametrów typu LPXLOPER (typ „P” lub „R”) i zwracających LPXLOPER (typ „P” lub „R”).

en: Adar
pl: adar

en: Adar I
pl: adar I

en: Adar II
pl: adar II

en: Add
pl: Dodaj

en: Add Autofilter to %s
pl: Dodaj filtr automatyczny do %s

en: Add Borders
pl: Dodaj krawędzie

en: Add Column Page Break
pl: Dodaj podział kolumny strony

en: Add Filter
pl: Dodaj filtr

en: Add Hyperlink
pl: Dodaj odnośnik

en: Add Row Page Break
pl: Dodaj podział rzędu strony

en: Add Scenario
pl: Dodaj scenariusz

en: Add _Auto Filter
pl: Dodaj filtr _automatyczny

en: Add _Comment...
pl: Dodaj _komentarz…

en: Add _Data Slicer
pl: Dodaj fragmentatora _danych

en: Add _Hyperlink...
pl: Dodaj _odnośnik…

en: Add a border around the selection
pl: Dodaje krawędź dookoła zaznaczenia

en: Add a filter
pl: Dodaje filtr

en: Add a new scenario
pl: Dodaje nowy scenariusz

en: Add a page break above current row
pl: Dodaje podział strony powyżej bieżącego rzędu

en: Add a page break to the left of the current column
pl: Dodaje podział strony na lewo od bieżącej kolumny

en: Add an outline group
pl: Dodaje konspekt grupy

en: Add or remove a filter
pl: Dodaje lub usuwa filtr

en: Add scenario
pl: Dodaj scenariusz

en: AddBorders
pl: Dodaj krawędzie

en: Added
pl: Dodane

en: Adding sheet | Adding %d sheets
pl[0]: Dodawanie arkusza
pl[1]: Dodawanie %d arkuszy
pl[2]: Dodawanie %d arkuszy

en: Adding sheets from %s
pl: Dodawanie arkuszy z %s

en: Additive Holt-Winters exponential smoothing
pl: Addytywne wygładzanie wykładnicze Holta-Wintersa

en: Address
pl: Adres

en: Adds any fields in the range box to the left to the sort criteria or allows selection of fields from a menu.
pl: Doda pola w polu zakresu na lewo do kryteriów sortowania lub pozwoli na zaznaczenie pól z menu.

en: Adjust a data slicer
pl: Dostosowuje fragmentatora danych

en: Adjust the root data directory
pl: Ustawia główny katalog danych

en: Adjustment Properties
pl: Właściwości dostosowania

en: Advanc_ed
pl: Zaawans_owane

en: Advanced
pl: Zaawansowane

en: Advanced Filter
pl: Zaawansowany filtr

en: Advanced Filter (%s)
pl: Zaawansowany filtr (%s)

en: Advanced _Filter...
pl: Zaawansowany f_iltr…

en: Align Bottom
pl: Wyrównuje do dołu

en: Align Top
pl: Wyrównuje do góry

en: Align _Bottom
pl: Wyrównaj do _dołu

en: Align _Top
pl: Wyrównaj do _góry

en: Align bottom
pl: Wyrównaj do dołu

en: Align distributed
pl: Wyrównaj rozproszone

en: Align left
pl: Wyrównuje do lewej

en: Align numbers right, and text left
pl: Wyrównuje liczby do prawej, a tekst do lewej

en: Align right
pl: Wyrównuje do prawej

en: Align top
pl: Wyrównaj do góry

en: Alignment
pl: Wyrównanie

en: All Borders
pl: Wszystkie krawędzie

en: All Files
pl: Wszystkie pliki

en: All Functions
pl: Wszystkie funkcje

en: All entries in the set must be references
pl: Wszystkie elementy w zbiorze muszą być odwołaniami

en: All round powerhouse
pl: Cała potęga

en: Allo_w:
pl: _Dopuszczalne:

en: Allocate memory for column name.
pl: Przydział pamięci dla nazwy kolumny.

en: Allocate memory for field definitions.
pl: Przydział pamięci dla definicji pól.

en: Allocate memory for record data.
pl: Przydział pamięci dla danych rekordu.

en: Allow Unfocused Range Selections
pl: Rozproszone zaznaczanie zakresu

en: Also print _hidden sheets
pl: Drukowanie także _ukrytych arkuszy

en: Always
pl: Zawsze

en: An advanced colorless template
pl: Zaawansowany bezbarwny szablon

en: An array must have at least 1 element
pl: Tablica musi mieć co najmniej 1 element

en: An empty string is not allowed as defined name.
pl: Pusty ciąg nie jest dozwolony jako określona nazwa.

en: An error occurred while reading the category list
pl: Wystąpił błąd podczas odczytywania listy kategorii

en: An n⨯1 or 1⨯n selection is required.
pl: Wymagane jest zaznaczenie n⨯1 lub 1⨯n.

en: An output file name or an explicit export type is required.
    Try --list-exporters to see a list of possibilities.
pl: Wymagana jest nazwa pliku wyjściowego lub podanie typu eksportu.
    „--list-exporters” wyświetli listę możliwych eksporterów.

en: An unexpected error has occurred.
pl: Wystąpił nieoczekiwany błąd.

en: An unexpected error has occurred: %d.
pl: Wystąpił nieoczekiwany błąd: %d.

en: An unexplained error happened while opening %s
pl: Wystąpił nierozpoznany błąd podczas otwierania %s

en: An unexplained error happened while saving.
pl: Wystąpił nierozpoznany błąd podczas zapisywania.

en: An unsupported caption was encountered and converted to a text rectangle.
pl: Wystąpił nieobsługiwany podpis, skonwertowano na prostokątny tekst.

en: An unsupported custom shape of type '%s' was encountered and converted to a rectangle.
pl: Wystąpił nieobsługiwany niestandardowy kształt typu „%s”, skonwertowano na prostokąt.

en: An unsupported custom shape was encountered and converted to a rectangle.
pl: Wystąpił nieobsługiwany niestandardowy kształt, skonwertowano na prostokąt.

en: Analytics
pl: Analityka

en: Anderson-Darling Test
pl: Test Andersona-Darlinga

en: Another view is already managing sheets
pl: Inny widok już zarządza arkuszami

en: Anova
pl: Analiza wariancji

en: Anova: Single Factor
pl: Analiza wariancji: jeden czynnik

en: Any
pl: Dowolne

en: Any Value     (no validation)
pl: Dowolna wartość (bez ograniczenia)

en: Append
pl: Dołącz

en: Append a new sheet
pl: Dołącza nowy arkusz

en: Applicable Style Components:
pl: Odpowiednie elementy stylu:

en: Apply _Alignment
pl: Zastosowanie _wyrównań

en: Apply _Borders
pl: Zastosowanie _krawędzi

en: Apply _Fonts
pl: Zastosowanie _czcionek

en: Apply _Name Changes
pl: Zastosuj zmiany _nazw

en: Apply _Number Formats
pl: Zastosowanie formatów _liczb

en: Apply _Patterns
pl: Zastosowanie _deseni

en: Apply _to:
pl: Zastosowanie _do:

en: Apply change to all sheets
pl: Zastosowanie zmiany do wszystkich arkuszy

en: Apply print-setup to all sheets
pl: Zastosowanie ustawień drukowania do wszystkich arkuszy

en: Apply to all sheets of this _workbook.
pl: Zastosuj do wszystkich arkuszy tego _zeszytu.

en: Are you sure that you want to hide all columns? If you do so you can unhide them with the 'Format→Column→Unhide' menu item.
pl: Na pewno ukryć wszystkie kolumny? Można je potem odkryć za pomocą menu „Format → Kolumna → Odkryj”.

en: Are you sure that you want to hide all rows? If you do so you can unhide them with the 'Format→Row→Unhide' menu item.
pl: Na pewno ukryć wszystkie rzędy? Można je potem odkryć za pomocą menu „Format → Rząd → Odkryj”.

en: Area
pl: Obszar

en: Area %d
pl: Obszar %d

en: Area %i
pl: Obszar %i

en: Arguments:
pl: Parametry:

en: Arra_y
pl: Tabli_ca

en: Arrays must be rectangular
pl: Tablica musi być prostokątna

en: Arrow
pl: Strzałka

en: Art
pl: Grafika

en: As _Value
pl: Jako _wartość

en: As index
pl: Jako indeks

en: As value
pl: Jako wartość

en: Ask before each change
pl: Pytanie przed każdą zmianą

en: Assume _Integer (Discrete)
pl: Założenie _całkowitych (dyskretne)

en: At least one sheet must remain visible!
pl: Co najmniej jeden arkusz musi pozostać widoczny.

en: At limit
pl: Na granicy

en: Attempt to preserve case of text when replacing
pl: Zachowuje wielkość liter przy zastępowaniu

en: Attempt to recognize columns in the text automatically.
pl: Próba automatycznego rozpoznawania kolumn w tekście.

en: Attribute '%s' has the unsupported value '%s'.
pl: Atrybut „%s” ma nieobsługiwaną wartość „%s”.

en: Author:
pl: Autor:

en: Auto
pl: Automatycznie

en: Auto Completion
pl: Automatyczne uzupełnianie

en: Auto Correct
pl: Automatyczna korekta

en: Auto Expression
pl: Automatyczne wyrażenie

en: Auto Expression (%s)
pl: Automatycznie wyrażenie (%s)

en: Auto Expression Recalculation Lag
pl: Opóźnienie automatycznego przeliczania wyrażenia

en: Auto Filter blocked by %s
pl: Automatyczny filtr zablokowany przez %s

en: Auto Fit _Height
pl: Automatyczne dopasowanie _wysokości

en: Auto Fit _Width
pl: Automatyczne dopasowanie _szerokości

en: Auto Save
pl: Automatyczne zapisywanie

en: Auto _Correct...
pl: Automatyczna _korekta…

en: Auto fit
pl: Automatyczne dopasowanie

en: AutoFilter
pl: Automatyczny filtr

en: Auto_fill
pl: Automatycznie _wypełnij

en: Autocomplete
pl: Automatyczne uzupełnianie

en: Autocorrect first letter
pl: Automatyczna korekta pierwszej litery

en: Autocorrect initial caps
pl: Automatyczna korekta początkowych znaków

en: Autocorrect names of days
pl: Automatyczna korekta nazw dni

en: Autocorrect replace
pl: Zamiana automatycznej korekty

en: Autodiscovery did not find any columns in the text. Try manually
pl: Automatyczne wykrywanie nie odnalazło żadnych kolumn w tekście. Można określić je samodzielnie

en: Autofill
pl: Automatyczne wypełnienie

en: Autofilling %s
pl: Automatyczne wypełnianie %s

en: Autofitting column %s
pl: Automatyczne dopasowywanie kolumny %s

en: Autofitting columns %s
pl: Automatyczne dopasowywanie kolumn %s

en: Autofitting height of %s
pl: Automatyczne dopasowywanie wysokości %s

en: Autofitting row %s
pl: Automatyczne dopasowywanie rzędu %s

en: Autofitting rows %s
pl: Automatyczne dopasowywanie rzędów %s

en: Autofitting width of %s
pl: Automatyczne dopasowywanie szerokości %s

en: Autoformat
pl: Automatyczne formatowanie

en: Autoformatting %s
pl: Automatyczne formatowanie %s

en: Automatic
pl: Automatycznie

en: Automatic (puts quotes where needed)
pl: Automatycznie (umieszcza znaki cytowania gdzie trzeba)

en: Automatic Categories
pl: Automatyczne kategorie

en: Automatic _Scaling
pl: Automatyczne _skalowanie

en: Automatically detected
pl: Automatycznie wykryte

en: Automatically fill the current selection
pl: Automatycznie wypełnia bieżące zaznaczenie

en: Automatically perform simple spell checking
pl: Automatycznie wykonuje proste sprawdzanie pisowni

en: Automatically save the current document at regular intervals
pl: Automatycznie zapisuje bieżący dokumentu w regularnych ostępach czasu

en: Autosave frequency
pl: Częstotliwość automatycznego zapisu

en: Average
pl: Średnia

en: B, Level %i
pl: B, %i. poziom

en: B_y Changing Cells:
pl: Z_mieniając komórki:

en: Background
pl: Tło

en: Background color
pl: Kolor tła

en: Banana
pl: Bananowy

en: Bang (!)
pl: Wykrzyknik (!)

en: Bar chart
pl: Wykres słupkowy

en: Basic
pl: Prosty

en: Be somewhat more verbose during conversion
pl: Więcej informacji podczas konwersji

en: Because of GTK bug #705640, a sheet object widget is not being printed.
pl: Widżet obiektu arkusza nie zostanie wydrukowany z powodu błędu biblioteki GTK+ o numerze 705640.

en: Before an existing file is being overwritten, Gnumeric will present a warning dialog. Setting this option will make the overwrite button in that dialog the default button.
pl: Zanim istniejący plik zostanie zastąpiony, program Gnumeric wyświetli okno z ostrzeżeniem. Ustawienie tej opcji uczyni przycisk zastępowania w tym oknie przyciskiem domyślnym.

en: Bernoulli
pl: Bernoulliego

en: Between
pl: Pomiędzy

en: Bin %i
pl: Zbiór %i

en: Binomial
pl: Dwumianowy

en: Bitwise Operations
pl: Działania bitowe

en: Black
pl: Czarny

en: Blue
pl: Niebieski

en: Bold
pl: Pogrubienie

en: Book%d.%s
pl: Zeszyt%d.%s

en: Bool
pl: Boole

en: Boolean
pl: Logiczne

en: Border
pl: Krawędź

en: Borders
pl: Krawędzie

en: Both sides
pl: Obie strony

en: Bottom
pl: Dół

en: Bottom border
pl: Dolna krawędź

en: Bottom margin:
pl: Dolny margines:

en: Bricks
pl: Cegły

en: Broken function
pl: Uszkodzona funkcja

en: Browse to Gnumeric's website
pl: Przechodzi do witryny programu Gnumeric

en: Browse to the specified URL
pl: Przechodzi do podanego adresu URL

en: Button
pl: Przycisk

en: Button Properties
pl: Właściwości przycisku

en: By
pl: Przez

en: By %s:
pl: Według %s:

en: By Value
pl: Według wartości

en: By default, mark cells with spreadsheet functions
pl: Domyślnie oznacza komórki z funkcjami arkusza kalkulacyjnego

en: By default, mark cells with truncated content
pl: Domyślnie oznacza komórki ze skróconą zawartością

en: CELL
pl: KOMÓRKA

en: COUNT
pl: LICZBA

en: C_alculated cutoffs
pl: O_bliczone odcięcia

en: C_ancel
pl: _Anuluj

en: C_ategories
pl: Ka_tegorie

en: C_ategory:
pl: K_ategoria:

en: C_ells...
pl: K_omórki…

en: C_enter
pl: Wyś_rodkowanie

en: C_hart...
pl: Wy_kres…

en: C_lear
pl: Wy_czyść

en: C_lear output range
pl: _Czyszczenie zakresu wyjściowego

en: C_olon (:)
pl: _Dwukropek (:)

en: C_olor:
pl: Ko_lor:

en: C_olumn
pl: _Kolumna

en: C_olumn major
pl: K_olumna główna

en: C_ommand:
pl: P_olecenie:

en: C_onditional Formatting...
pl: Formatowanie w_arunkowe…

en: C_opy labels
pl: _Kopiowanie etykiet

en: C_umulative answers
pl: S_kumulowane odpowiedzi

en: C_ustom
pl: _Niestandardowy

en: C_utoffs
pl: _Odcięcia

en: Calculate residuals
pl: Przelicz pozostałe

en: Calculation
pl: Obliczenie

en: Calculation, Analysis, and Visualization of Information
pl: Kalkulacja, analiza i wizualizacja informacji

en: Can't obtain data
pl: Nie można otrzymać danych

en: Can't open '%s' for writing
pl: Nie można otworzyć „%s” do zapisania

en: Can't open '%s' for writing: %s
pl: Nie można otworzyć „%s” do zapisania: %s

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Cancel change
pl: Anuluj zmianę

en: Cancelled
pl: Anulowane

en: Cannot allocate memory for field definitions.
pl: Nie można przydzielić pamięci dla definicji pól.

en: Cannot convert 3D cell range to XLOPER.
pl: Nie można skonwertować zakresu komórki 3D do XLOPER.

en: Cannot create new Python interpreter.
pl: Nie można utworzyć nowego interpretera języka Python.

en: Cannot get default sheet.
pl: Nie można pobrać domyślnego arkusza.

en: Cannot jump to an invisible sheet
pl: Nie można przejść do niewidocznego arkusza

en: Cannot parse export options.
pl: Nie można przetworzyć opcji eksportu.

en: Cannot read UI description from %s: %s
pl: Nie można odczytać opisu interfejsu użytkownika z %s: %s

en: Capitalize _first letter of sentence
pl: _Zdanie wielką literą

en: Capitalize _names of days
pl: _Nazwy dni wielką literą

en: Case Sensitive
pl: Rozróżnianie wielkości liter

en: Category _range:
pl: _Zakres kategorii:

en: Category:
pl: Kategoria:

en: Cauchy
pl: Cauchy’ego

en: Ce_nter
pl: _Wyśrodkowanie

en: Cell
pl: Komórka

en: Cell %s added.
pl: Dodano komórkę %s.

en: Cell %s changed.
pl: Zmieniono komórkę %s.

en: Cell %s is not permitted to be blank
pl: Komórka %s nie może być pusta

en: Cell %s is not permitted to contain error values
pl: Komórka %s nie może zawierać wartości błędu

en: Cell %s is not permitted to contain strings
pl: Komórka %s nie może zawierać ciągów

en: Cell %s removed.
pl: Usunięto komórkę %s.

en: Cell Comment
pl: Komentarz komórki

en: Cell Markers
pl: Znaczniki komórki

en: Cell Range
pl: Zakres komórek

en: Cell contains an error value.
pl: Komórka zawiera wartość błędu.

en: Cell contains the string x.
pl: Komórka zawiera ciąg x.

en: Cell contains whitespace.
pl: Komórka zawiera spacje.

en: Cell does not contain an error value.
pl: Komórka nie zawiera wartości błędu.

en: Cell does not contain the string x.
pl: Komórka nie zawiera ciągu x.

en: Cell does not contain whitespace.
pl: Komórka nie zawiera spacji.

en: Cell value begins with the string x.
pl: Wartość komórki zaczyna się ciągiem x.

en: Cell value does not begin with the string x.
pl: Wartość komórki nie zaczyna się ciągiem x.

en: Cell value does not end with the string x.
pl: Wartość komórki nie kończy się ciągiem x.

en: Cell value ends with the string x.
pl: Wartość komórki kończy się ciągiem x.

en: Cell value is < x.
pl: Wartość komórki wynosi < x.

en: Cell value is = x.
pl: Wartość komórki wynosi = x.

en: Cell value is > x.
pl: Wartość komórki wynosi > x.

en: Cell value is between x and y (incl.).
pl: Wartość komórki wynosi między x a y (zawiera).

en: Cell value is not between x and y (incl.).
pl: Wartość komórki nie wynosi między x a y (zawiera).

en: Cell value is ≠ x.
pl: Wartość komórki wynosi ≠ x.

en: Cell value is ≦ x.
pl: Wartość komórki wynosi ≦ x.

en: Cell value is ≧ x.
pl: Wartość komórki wynosi ≧ x.

en: Cells
pl: Komórki

en: Censor co_lumn:
pl: Cenzurowanie _kolumn:

en: Censored record labels from:
pl: Cenzurowane etykiety rekordów od:

en: Center
pl: Wyśrodkowanie

en: Center across _selection
pl: Wyśrodkowanie wewnątrz z_aznaczenia

en: Center across selection
pl: Wyśrodkowanie wewnątrz zaznaczenia

en: Center horizontally
pl: Wyśrodkowuje poziomo

en: Center horizontally across the selection
pl: Wyśrodkowuje poziomo wewnątrz zaznaczenia

en: Center vertically
pl: Wyśrodkuj pionowo

en: Central moving average
pl: Centralna średnia ruchoma

en: Change Gnumeric Preferences
pl: Zmienia preferencje programu Gnumeric

en: Change Paper Type
pl: Zmień typ papieru

en: Change Scope of Name
pl: Zmień zakres nazwy

en: Change Scope of Name %s
pl: Zmień zakres nazwy %s

en: Change filter condition for %s
pl: Zmień warunek filtru dla %s

en: Change font
pl: Zmień czcionkę

en: Change height of the selected rows
pl: Zmienia wysokość zaznaczonych rzędów

en: Change the contents of a cell before writing --set A12=2
pl: Zmienia zawartość komórki przed zapisaniem --set A12=2

en: Change the default column width
pl: Zmienia domyślną szerokość kolumny

en: Change the default row height
pl: Zmienia domyślną wysokość rzędu

en: Change the size of the current sheet
pl: Zmienia rozmiar bieżącego arkusza

en: Change widget
pl: Zmień widżet

en: Change width of the selected columns
pl: Zmienia szerokość zaznaczonych kolumn

en: Changed
pl: Zmienione

en: Changing Cells:
pl: Zmieniające się komórki:

en: Changing Format
pl: Zmienianie formatu

en: Changing Hyperlink
pl: Zmienianie odnośnika

en: Changing cells should be on the current sheet only.
pl: Zmieniające się komórki powinny znajdować się tylko w bieżącym arkuszu.

en: Changing format of %s
pl: Zmienianie formatu %s

en: Changing hyperlink of %s
pl: Zmienianie odnośnika %s

en: Changing sheet order
pl: Zmienianie kolejności arkuszy

en: Changing sheet properties
pl: Zmienianie właściwości arkusza

en: Changing sheet tab colors
pl: Zmienianie kolorów kart arkusza

en: Changing solver parameters
pl: Zmienianie parametrów solvera

en: Changing workbook properties
pl: Zmienianie właściwości zeszytu

en: Character _encoding:
pl: _Kodowanie znaków:

en: Chart style with name '%s' is missing.
pl: Brak stylu wykresu o nazwie „%s”.

en: Chart%d
pl: Wykres%d

en: Check this to apply the new size to all sheets in the workbook
pl: Zaznaczenie zastosuje nowy rozmiar do wszystkich arkuszy w zeszycie

en: CheckBox %d
pl: Pole wyboru %d

en: Checkbox
pl: Pole wyboru

en: Checkbox Properties
pl: Właściwości pola wyboru

en: Chi Squared Test of Homogeneity...
pl: Test jednorodności chi-kwadrat…

en: Chi Squared Test of Independence...
pl: Test niezależności chi-kwadrat…

en: Chisq
pl: Chi-kwadrat

en: Cholesky Decomposition of the Covariance Matrix
pl: Dekompozycja macierzy kowariancji Cholesky’ego

en: Cholesky _Decomposition of the Covariance Matrix
pl: _Dekompozycja macierzy kowariancji Cholesky’ego

en: Choose export formatting:
pl: Wybór formatowania eksportu:

en: Choose object file
pl: Wybierz plik obiektu

en: Choose sheets to export and determine export ordering of the sheets:
pl: Wybór arkuszy do eksportu i określenie kolejności eksportu arkuszy:

en: Christian Date Functions
pl: Funkcje daty kalendarza chrześcijańskiego

en: Claims About Two Me_dians
pl: Porównanie dwóch me_dian

en: Claims About Two Means
pl: Porównanie dwóch średnich

en: Claims About Two Medians (Paired Samples)
pl: Porównanie dwóch median (sparowane próbki)

en: Claims About Two Variances
pl: Porównanie dwóch wariancji

en: Claims About Two _Means
pl: Porównanie dwóch ś_rednich

en: Claims About Two _Variances
pl: Porównanie dwóch _wariancji

en: Claims About a Me_dian
pl: Porównanie me_diany

en: Claims About a Mean
pl: Porównanie średniej

en: Claims About a _Mean...
pl: Porównanie ś_redniej…

en: Clear
pl: Wyczyść

en: Clear All Page Breaks
pl: Wyczyść wszystkie podziały strony

en: Clear Background
pl: Wyczyść tło

en: Clear Borders
pl: Bez krawędzi

en: Clear Co_ntents
pl: Wy_czyść zawartość

en: Clear Print Area
pl: Wyczyść obszar drukowania

en: Clear all fields from the sort specification
pl: Wyczyść wszystkie pola ze specyfikacji sortowania

en: Clear conditional formatting
pl: Wyczyść formatowanie warunkowe

en: Clear list of columns
pl: Czyszczenie listy kolumn

en: Clear the border around the selection
pl: Czyści krawędź dookoła zaznaczenia

en: Clear the list of source areas
pl: Wyczyść listę obszarów źródłowych

en: Clear the selected cells' contents
pl: Czyści zawartość zaznaczonych komórek

en: Clear the selected cells' contents in the filtered rows
pl: Czyści zawartość w filtrowanych rzędach zaznaczonych komórek

en: Clear the selected cells' formats and hyperlinks
pl: Czyści formaty i odnośniki zaznaczonych komórek

en: Clear the selected cells' formats and hyperlinks in the filtered rows
pl: Czyści formaty i odnośniki w filtrowanych rzędach zaznaczonych komórek

en: Clear the selected cells' formats, comments, and contents
pl: Czyści formaty, komentarze i zawartość zaznaczonych komórek

en: Clear the selected cells' formats, comments, and contents in the filtered rows
pl: Czyści formaty, komentarze i zawartość w filtrowanych rzędach zaznaczonych komórek

en: ClearBorders
pl: Wyczyść krawędzie

en: Clearing %s in %s
pl: Czyszczenie %s w %s

en: Clearing comment of %s
pl: Czyszczenie komentarza %s

en: Clicking checkbox
pl: Kliknięcie pola wyboru

en: Clicking in list
pl: Kliknięcie na liście

en: Clicking radiobutton
pl: Kliknięcie przycisku pojedynczego wyboru

en: Close the current file
pl: Zamyka bieżący plik

en: Co_lumn Input:
pl: Wejś_cie kolumny:

en: Co_mment...
pl: K_omentarz…

en: Co_mments
pl: K_omentarze

en: Co_mments:
pl: K_omentarze:

en: Co_variance Matrix
pl: Macierz _kowariancji

en: Co_variance...
pl: Ko_wariancja…

en: Collapse an outline group
pl: Zwija konspekt grupy

en: Collapse columns
pl: Zwiń kolumny

en: Collapse rows
pl: Zwiń rzędy

en: Colon (:)
pl: Dwukropek (:)

en: Column
pl: Kolumna

en: Column %d
pl: Kolumna %d

en: Column %i
pl: %i. kolumna

en: Column %s
pl: Kolumna %s

en: Column %s ("%s")
pl: Kolumna %s („%s”)

en: Column %s changed.
pl: Zmieniono kolumnę %s.

en: Column Width
pl: Szerokość kolumny

en: Column chart
pl: Wykres kolumnowy

en: Column format %i is undefined.
pl: Format %i. kolumny jest nieokreślony.

en: Column major
pl: Kolumna główna

en: Column width in points:
pl: Szerokość kolumny w punktach:

en: Column widths
pl: Szerokości kolumn

en: Columns/Rows
pl: Kolumny/rzędy

en: Columns:
pl: Kolumny:

en: Combo Box
pl: Pole rozwijane

en: Comma (,)
pl: Przecinek (,)

en: Comma or tab separated values (CSV/TSV)
pl: Wartości rozdzielone przecinkami lub tabulacjami (CSV/TSV)

en: Comma separated values (CSV)
pl: Wartości rozdzielone przecinkami (CSV)

en: Comme_nts in Filtered Rows
pl: Kome_ntarze w filtrowanych rzędach

en: Comment
pl: Komentarz

en: Comment in cell %s!%s
pl: Komentarz w komórce %s!%s

en: Comment:
pl: Komentarz:

en: Comments:
pl: Komentarze:

en: Company:
pl: Firma:

en: Compare
pl: Porównaj

en: Compare Sheets...
pl: Porównaj arkusze…

en: Comparing the values of two medians of paired observations
pl: Porównanie wartości dwóch median sparowanych obserwacji

en: Comparing the values of two medians of unpaired observations
pl: Porównanie wartości dwóch median niesparowanych obserwacji

en: Comparing two population means for two paired samples
pl: Porównanie dwóch średnich populacji dla dwóch sparowanych próbek

en: Comparing two population means for two unpaired samples from populations with equal variances
pl: Porównanie dwóch średnich populacji dla dwóch niesparowanych próbek z populacji z równymi wariancjami

en: Comparing two population means for two unpaired samples from populations with unequal variances
pl: Porównanie dwóch średnich populacji dla dwóch niesparowanych próbek z populacji z nierównymi wariancjami

en: Comparing two population means from populations with known variances
pl: Porównywanie dwóch średnich populacji od populacji ze znanymi wariancjami

en: Comparing two population variances
pl: Porównanie dwóch wariancji populacji

en: Complex
pl: Liczby zespolone

en: Complex Functions
pl: Funkcje liczb zespolonych

en: Con_dition:
pl: _Warunek:

en: Condition
pl: Warunek

en: Condition:
pl: Warunek:

en: Conditional Cell Formatting
pl: Warunkowe formatowanie komórki

en: Conditional format
pl: Formatowanie warunkowe

en: Confidence (95%)
pl: Istotność (95%)

en: Confidence Interval for the _Mean
pl: Przedział istotności dla ś_redniej

en: Confidence level:
pl: Poziom istotności:

en: Configure
pl: Skonfiguruj

en: Configure Adjustment
pl: Skonfiguruj dostosowanie

en: Configure Button
pl: Skonfiguruj przycisk

en: Configure Checkbox
pl: Skonfiguruj pole wyboru

en: Configure List
pl: Skonfiguruj listę

en: Configure Radio Button
pl: Skonfiguruj przycisk radiowy

en: Configure Scrollbar
pl: Skonfiguruj pasek przewijania

en: Configure Slider
pl: Skonfiguruj suwak

en: Configure Spinbutton
pl: Skonfiguruj wejście liczbowe

en: Consolidate regions using a function
pl: Konsoliduje obszary przy użyciu funkcji

en: Consolidating to (%s)
pl: Konsolidowanie do (%s)

en: Consolidation and Structured Text importer
pl: Konsolidacja i import plików strukturalnego tekstu

en: Constant
pl: Stała

en: Constraint
pl: Ograniczenie

en: Constraint
    LHS
pl: Ograniczenie
    LHS

en: Constraint
    RHS
pl: Ograniczenie
    RHS

en: Constraints
pl: Ograniczenia

en: Constructed ranges use simple references
pl: Utworzone zakresy wykorzystują proste odwołania

en: Cont_ent
pl: Zawa_rtość

en: Content
pl: Zawartość

en: Content of %s
pl: Zawartość %s

en: Content past the maximum number of columns (%i) supported.
pl: Zawartość przekroczyła maksymalną liczbę obsługiwanych kolumn (%i).

en: Content past the maximum number of rows (%i) supported.
pl: Zawartość przekroczyła maksymalną liczbę obsługiwanych rzędów (%i).

en: Content_s of Filtered Rows
pl: Z_awartość filtrowanych rzędów

en: Contents can only be pasted by value or by link.
pl: Zawartość można wkleić tylko za pomocą wartości lub odnośnika.

en: Contin_gency Table
pl: Tablica wielo_dzielcza

en: Contingency Table Analysis
pl: Analiza tablicy wielodzielczej

en: Control whether the grid is shown.
pl: Kontrola, czy siatka jest wyświetlana.

en: Control whether zeros are shown are blanked out.
pl: Kontrola, czy zera są wyświetlane jako wymazane.

en: Cool
pl: Fajny

en: Copy
pl: Skopiuj

en: Copy _Formats
pl: Skopiuj _formaty

en: Copy _Values
pl: Skopiuj _wartości

en: Copy and Paste
pl: Kopiowanie i wklejanie

en: Copy down
pl: Skopiuj w dół

en: Copy format to right
pl: Skopiuj format na prawo

en: Copy right
pl: Skopiuj w prawo

en: Copy the content from the left column to the cells on the right
pl: Kopiuje zawartość z lewej kolumny do komórek na prawo

en: Copy the content from the top row to the cells below
pl: Kopiuje zawartość z górnego rzędu do komórek poniżej

en: Copy the selection
pl: Kopiuje zaznaczenie

en: Copy to New Graph S_heet
pl: Skopiuj do _nowego arkusza wykresu

en: Copying between files with different date conventions.
    It is possible that some dates could be copied
    incorrectly.
pl: Kopiowanie między plikami z różnymi konwencjami daty.
    Niektóre daty mogły zostać skopiowane niepoprawnie.

en: Core
pl: Główny program

en: Core charting engine.
pl: Główny mechanizm rysowania wykresów.

en: Correct _TWo INitial CApitals
pl: Poprawianie _DWóch POczątkowych WIelkich LIter

en: Correlated Random Number Generator
pl: Skorelowany generator liczb losowych

en: Correlated Random Numbers
pl: Skorelowane liczby losowe

en: Correlated Random Numbers (%s)
pl: Skorelowane liczby losowe (%s)

en: Correlated Random Variables
pl: Skorelowane zmienne losowe

en: Correlation
pl: Korelacja

en: Correlation (%s)
pl: Korelacja (%s)

en: Correlations
pl: Korelacje

en: Corrupt file: Second child element in custom property encountered.
pl: Uszkodzony plik: wystąpił drugi element podrzędny w niestandardowej właściwości.

en: Corrupted file: invalid number format condition [%s].
pl: Uszkodzony plik: nieprawidłowy warunek formatu liczby [%s].

en: Corrupted file: unnamed number style ignored.
pl: Uszkodzony plik: zignorowano nienazwany styl liczby.

en: Could not allocate memory for %d. field name.
pl: Nie można przydzielić pamięci dla %d. nazwy pola.

en: Could not allocate memory for record data.
pl: Nie można przydzielić pamięci dla danych rekordu.

en: Could not allocate memory for record.
pl: Nie można przydzielić pamięci dla rekordu.

en: Could not create output file.
pl: Nie można utworzyć pliku wyjściowego.

en: Could not create the ANOVA (single factor) tool dialog.
pl: Nie można utworzyć okna narzędzia analizy wariancji (jeden czynnik).

en: Could not create the ANOVA (two factor) tool dialog.
pl: Nie można utworzyć okna narzędzia analizy wariancji z dwoma współczynnikami.

en: Could not create the Advanced Filter dialog.
pl: Nie można utworzyć okna zaawansowanego filtru.

en: Could not create the Chi Squared Tests tool dialog.
pl: Nie można utworzyć okna narzędzia testów chi-kwadrat.

en: Could not create the Consolidate dialog.
pl: Nie można utworzyć okna konsolidacji.

en: Could not create the Correlated Random Tool dialog.
pl: Nie można utworzyć okna narzędzia korelacji losowej.

en: Could not create the Correlation Tool dialog.
pl: Nie można utworzyć okna narzędzia korelacji.

en: Could not create the Covariance Tool dialog.
pl: Nie można utworzyć okna narzędzia kowariancji.

en: Could not create the Data Shuffling dialog.
pl: Nie można utworzyć okna przekładania danych.

en: Could not create the Data Table definition dialog.
pl: Nie można utworzyć okna definicji tablicy danych.

en: Could not create the Delete Cell dialog.
pl: Nie można utworzyć okna usuwania komórki.

en: Could not create the Descriptive Statistics Tool dialog.
pl: Nie można utworzyć okna narzędzia statystyki opisowej.

en: Could not create the Exponential Smoothing Tool dialog.
pl: Nie można utworzyć okna narzędzia wygładzania wykładniczego.

en: Could not create the FTest Tool dialog.
pl: Nie można utworzyć okna narzędzia testu F.

en: Could not create the Fill Series dialog.
pl: Nie można utworzyć okna wypełniania serii.

en: Could not create the Fourier Analysis Tool dialog.
pl: Nie można utworzyć okna narzędzia analizy Fouriera.

en: Could not create the Frequency Tool dialog.
pl: Nie można utworzyć okna narzędzi częstości.

en: Could not create the Goal-Seek dialog.
pl: Nie można utworzyć okna poszukiwania celu.

en: Could not create the Histogram Tool dialog.
pl: Nie można utworzyć okna narzędzia histogramu.

en: Could not create the Insert Cell dialog.
pl: Nie można utworzyć okna wstawiania komórek.

en: Could not create the Kaplan Meier Tool dialog.
pl: Nie można utworzyć okna narzędzia Kaplana-Meiera.

en: Could not create the List Property dialog.
pl: Nie można utworzyć okna właściwości listy.

en: Could not create the Mean Tests Tool dialog.
pl: Nie można utworzyć okna narzędzia testów średniej.

en: Could not create the Moving Average Tool dialog.
pl: Nie można utworzyć okna narzędzia średniej ruchomej.

en: Could not create the Name Guru.
pl: Nie można utworzyć kreatora nazw.

en: Could not create the Normality Test Tool dialog.
pl: Nie można utworzyć okna narzędzia testu normalności.

en: Could not create the Principal Components Analysis Tool dialog.
pl: Nie można utworzyć okna narzędzia analizy głównych składowych.

en: Could not create the Properties dialog.
pl: Nie można utworzyć okna właściwości.

en: Could not create the Random Tool dialog.
pl: Nie można utworzyć okna narzędzia generacji liczb losowych.

en: Could not create the Rank and Percentile Tools dialog.
pl: Nie można utworzyć okna narzędzia rang i procentyli.

en: Could not create the Regression Tool dialog.
pl: Nie można utworzyć okna narzędzia regresji.

en: Could not create the Sampling Tool dialog.
pl: Nie można utworzyć okna narzędzia próbkowania.

en: Could not create the Scenario Add dialog.
pl: Nie można utworzyć okna dodawania scenariusza.

en: Could not create the Scenarios dialog.
pl: Nie można utworzyć okna scenariuszy.

en: Could not create the Sign Test Tool dialog.
pl: Nie można utworzyć okna narzędzia testu znaków.

en: Could not create the Simulation dialog.
pl: Nie można utworzyć okna symulacji.

en: Could not create the Solver dialog.
pl: Nie można utworzyć okna solvera.

en: Could not create the Student-t Test Tool dialog.
pl: Nie można utworzyć okna testu t-studenta.

en: Could not create the Wilcoxon-Mann-Whitney Analysis Tool dialog.
pl: Nie można utworzyć okna narzędzia analizy Manna-Whitneya-Wilcoxona.

en: Could not create the autosave dialog.
pl: Nie można utworzyć okna automatycznego zapisu.

en: Could not create the formula guru.
pl: Nie można utworzyć kreatora formuł.

en: Could not create the goto dialog.
pl: Nie można utworzyć okna przejścia do danego miejsca.

en: Could not create the hyperlink dialog.
pl: Nie można utworzyć okna odnośników.

en: Could not find matching closing parenthesis
pl: Nie można odnaleźć odpowiadającego nawiasu zamykającego

en: Could not find matching closing quote
pl: Nie można odnaleźć odpowiadającego zamykającego cudzysłowu lub apostrofu

en: Could not find matching opening parenthesis
pl: Nie można odnaleźć odpowiadającego nawiasu otwierającego

en: Could not run GNOME database configuration tool ('%s')
pl: Nie można uruchomić narzędzia konfiguracji bazy danych GNOME („%s”)

en: Could not write record number %d.
pl: Nie można zapisać %d. rekordu.

en: Couldn't open stream 'Book' for writing
pl: Nie można otworzyć potoku „Książka” do zapisania

en: Couldn't open stream 'Workbook' for writing
pl: Nie można otworzyć potoku „Zeszyt” do zapisania

en: Count
pl: Liczba

en: Count numbers only
pl: Liczenie tylko liczb

en: Count or percentage:
pl: Liczba lub procent:

en: Count:
pl: Liczba:

en: Covariance
pl: Kowariancja

en: Covariance (%s)
pl: Kowariancja (%s)

en: Covariances
pl: Kowariancje

en: Cramér-von Mises Test
pl: Test Craméra-von Misesa

en: Create =ERROR("...")
pl: Tworzy =ERROR("...")

en: Create =ERROR(&quot;...&quot;)
pl: Tworzy =ERROR(&quot;...&quot;)

en: Create Data Table
pl: Utwórz tablicę danych

en: Create New View
pl: Utwórz nowy widok

en: Create Normal Probability Plot
pl: Utwórz wykres prawdopodobieństwa normalnego

en: Create _Data Slicer
pl: Utwórz fragmentatora _danych

en: Create _Report
pl: Utwórz _raport

en: Create a Data Slicer
pl: Tworzy fragmentatora danych

en: Create a Data Table to evaluate a function with multiple inputs
pl: Tworzy tablicę danych, aby ocenić funkcję z wieloma danymi wejściowymi

en: Create a button
pl: Tworzy przycisk

en: Create a checkbox
pl: Tworzy pole wyboru

en: Create a combo box
pl: Tworzy pole rozwijane

en: Create a data slicer
pl: Tworzy fragmentatora danych

en: Create a frame
pl: Tworzy ramkę

en: Create a line object
pl: Tworzy obiekt — linię

en: Create a list
pl: Tworzy listę

en: Create a new view of the workbook
pl: Tworzy nowy widok zeszytu

en: Create a new workbook
pl: Tworzy nowy zeszyt

en: Create a radio button
pl: Tworzy przycisk pojedynczego wyboru

en: Create a rectangle object
pl: Tworzy obiekt — prostokąt

en: Create a scrollbar
pl: Tworzy pasek przewijania

en: Create a slider
pl: Tworzy suwak

en: Create a spin button
pl: Tworzy wejście liczbowe

en: Create an arrow object
pl: Tworzy obiekt — strzałkę

en: Create an ellipse object
pl: Tworzy obiekt — elipsę

en: Created on
pl: Utworzono

en: Creating a Data Table in %s
pl: Tworzenie tablicy danych w %s

en: Creating preview of page %3d
pl: Tworzenie podglądu %3d. strony

en: Creating preview of page %3d of %3d page | Creating preview of page %3d of %3d pages
pl[0]: Tworzenie podglądu %3d. strony z %3d strony
pl[1]: Tworzenie podglądu %3d. strony z %3d stron
pl[2]: Tworzenie podglądu %3d. strony z %3d stron

en: Creation of Kaplan-Meier Survival Curves
pl: Utworzenie krzywej przetrwania Kaplana-Meiera

en: Criteria
pl: Kryteria

en: Cu_t
pl: _Wytnij

en: Cumulative moving average
pl: Skumulowana średnia ruchoma

en: Currency
pl: Waluta

en: Current D_ate and Time
pl: Bieżąca data i _czas

en: Current Name
pl: Bieżąca nazwa

en: Current Value:
pl: Bieżąca wartość:

en: Current Values
pl: Bieżące wartości

en: Current _Date
pl: Bieżąca _data

en: Current _Time
pl: Bieżący _czas

en: Current _selection only
pl: Tylko obecne _zaznaczenie

en: Custom
pl: Niestandardowe

en: Custom UI tools
pl: Niestandardowe narzędzia interfejsu użytkownika

en: Custom date format
pl: Niestandardowy format daty

en: Custom footer configuration
pl: Niestandardowa konfiguracja stopki

en: Custom header configuration
pl: Niestandardowa konfiguracja nagłówka

en: Custom separator, this can be any character.
pl: Niestandardowy separator. Może nim być dowolny znak.

en: Custom time format
pl: Niestandardowy format czasu

en: Cut
pl: Wytnij

en: Cut Object
pl: Wytnij obiekt

en: Cut of %s
pl: Wycięcie %s

en: Cut the selection
pl: Wycina zaznaczenie

en: Cutoff _range:
pl: _Zakres odcięcia:

en: DATE
pl: DATA

en: DDE links are not supported yet.
    Name '%s' will be lost.
pl: Dowiązania DDE nie są jeszcze obsługiwane.
    Nazwa „%s” zostanie utracona.

en: DIF file has more than the maximum number of columns %d. Ignoring remaining columns.
pl: Liczba kolumn w pliku DIF przekracza maksymalną dopuszczalną wartość %d. Ignorowanie pozostałych kolumn.

en: DIF file has more than the maximum number of rows %d. Ignoring remaining rows.
pl: Liczba rzędów w pliku DIF przekracza maksymalną dopuszczalną wartość %d. Ignorowanie pozostałych rzędów.

en: DIR
pl: KATALOG

en: D_ay
pl: D_zień

en: D_istributed
pl: _Rozproszone

en: D_ivide
pl: D_zielenie

en: D_o not change formulæ
pl: _Bez zmieniania formuł

en: Data
pl: Dane

en: Data (from %s)
pl: Dane (z %s)

en: Data Bases...
pl: Bazy danych…

en: Data Consolidation
pl: Konsolidacja danych

en: Data Files
pl: Pliki danych

en: Data Interchange Format (*.dif)
pl: Uniwersalny format wymiany danych (*.dif)

en: Data Interchange Format (DIF) module
pl: Uniwersalny format wymiany danych (DIF)

en: Data S_licer
pl: _Fragmentator danych

en: Data Shuffling
pl: Przekładanie danych

en: Data Table
pl: Tablica danych

en: DataSlicer Field _Order
pl: _Kolejność pól fragmentatora danych

en: DataSlicer Guru : Gnumeric
pl: Kreator fragmentatora danych: Gnumeric

en: Database
pl: Baza danych

en: Database Connection
pl: Połączenie z bazą danych

en: Database Functions
pl: Funkcje bazodanowe

en: Database UI services plugin
pl: Wtyczka usług interfejsu użytkownika bazy danych

en: Database functions for retrieval of data from a database.
pl: Funkcje bazodanowe, umożliwiające pobieranie danych z baz danych.

en: Date
pl: Data

en: Date & Time
pl: Data i czas

en: Date and Time Functions
pl: Funkcje daty i czasu

en: Date format selection
pl: Wybór formatu daty

en: Date unit:
pl: Jednostka daty:

en: Date/Time
pl: Data/czas

en: De_pendent Observations
pl: Obserwacje zal_eżne

en: Debian packaging.
pl: Pakiet systemu Debian.

en: Decimal Number
pl: Liczba dziesiętna

en: Decrease Indent
pl: Zmniejsz wcięcie

en: Decrease Indentation
pl: Zmniejsz wcięcie

en: Decrease Precision
pl: Zmniejsz dokładność

en: Decrease precision
pl: Zmniejsz dokładność

en: Decrease the indent, and align the contents to the left
pl: Zmniejsza nacięcie i wyrównuje zawartość do lewej

en: Decrease the number of decimals displayed
pl: Zmniejsza liczbę wyświetlanych cyfr dziesiętnych

en: Decrease the zoom to make things smaller
pl: Zmniejsza powiększenie

en: Default
pl: Domyślne

en: Default Black and White Printing
pl: Domyślne drukowanie na czarno-biało

en: Default Bottom Margin
pl: Domyślny dolny margines

en: Default Bottom Outside Margin
pl: Domyślny dolny margines zewnętrzny

en: Default Compression Level For Gnumeric Files
pl: Domyślny poziom kompresji dla plików programu Gnumeric

en: Default Font Size
pl: Domyślny rozmiar czcionki

en: Default Grid Line Printing
pl: Domyślne drukowanie linii siatki

en: Default Header/Footer Font Size
pl: Domyślny rozmiar czcionki nagłówka/stopki

en: Default Horizontal Centering
pl: Domyślne wyśrodkowywanie w poziomie

en: Default Horizontal Window Size
pl: Domyślny rozmiar okna w poziomie

en: Default Left Margin
pl: Domyślny lewy margines

en: Default Number of Columns in a Sheet
pl: Domyślna liczba kolumn w arkuszu

en: Default Number of Rows in a Sheet
pl: Domyślna liczba rzędów w arkuszu

en: Default Number of Sheets
pl: Domyślna liczba arkuszy

en: Default Number of columns in a sheet
pl: Domyślna liczba kolumn w arkuszu

en: Default Number of rows in a sheet
pl: Domyślna liczba rzędów w arkuszu

en: Default Print Cells with Only Styles
pl: Domyślne drukowanie komórek tylko ze stylami

en: Default Print Direction
pl: Domyślny kierunek drukowania

en: Default Repeated Left Region
pl: Domyślnie powtarzany lewy obszar

en: Default Repeated Top Region
pl: Domyślnie powtarzany górny obszar

en: Default Right Margin
pl: Domyślny prawy margines

en: Default Scale Percentage
pl: Domyślny procent skalowania

en: Default Scale Type
pl: Domyślny typ skalowania

en: Default Scaling Height
pl: Domyślna wysokość skalowania

en: Default Scaling Width
pl: Domyślna szerokość skalowania

en: Default Title Printing
pl: Domyślne drukowanie tytułu

en: Default To Overwriting Files
pl: Domyślne zastępowanie plików

en: Default Top Margin
pl: Domyślny górny margines

en: Default Top Outside Margin
pl: Domyślny górny margines zewnętrzny

en: Default Vertical Centering
pl: Domyślne wyśrodkowywanie w pionie

en: Default Vertical Window Size
pl: Domyślny rozmiar okna w pionie

en: Default Zoom Factor
pl: Domyślny współczynnik powiększenia

en: Default autosave frequency in seconds
pl: Domyślna częstotliwość automatycznego zapisu w sekundach

en: Default date format
pl: Domyślny format daty

en: Default file saver is not available.
pl: Domyślny moduł zapisywania plików jest niedostępny.

en: Default font name
pl: Domyślna nazwa czcionki

en: Default header/footer font name
pl: Domyślna nazwa czcionki nagłówka/stopki

en: Default interpreter
pl: Domyślny interpreter

en: Default time format
pl: Domyślny format czasu

en: Define Name
pl: Określ nazwę

en: Define Name %s
pl: Określ nazwę %s

en: Define Names
pl: Określ nazwy

en: Define _multiple groups
pl: Określ _wiele grup

en: Define the width of each column manually.
pl: Ręczne określanie szerokości każdej kolumny.

en: Defined Name
pl: Określona nazwa

en: Delete
pl: Usuń

en: Delete Columns
pl: Usuń kolumny

en: Delete Field
pl: Usuń pole

en: Delete Object
pl: Usuń obiekt

en: Delete Rows
pl: Usuń rzędy

en: Delete _column(s)
pl: Usunięcie _kolumn

en: Delete _row(s)
pl: Usunięcie _rzędów

en: Delete cells
pl: Usuń komórki

en: Delete the column(s) containing the selected cells
pl: Usuwa kolumny zawierające zaznaczone komórki

en: Delete the currently selected source area
pl: Usuń zaznaczony obszar źródłowy

en: Delete the row(s) containing the selected cells
pl: Usuwa rzędy zawierające zaznaczone komórki

en: Delete the selected cells' comments
pl: Czyści komentarze zaznaczonych komórek

en: Delete the selected cells' comments in the filtered rows
pl: Usuwa komentarze w filtrowanych rzędach zaznaczonych komórek

en: Delete the selected cells' hyperlinks
pl: Usuwa odnośniki zaznaczonych komórek

en: Delete the selected cells, shifting others into their place
pl: Usuwa zaznaczone komórki, przesuwając inne w ich miejsce

en: Delete the selected fields and text
pl: Usuwa zaznaczone pola i tekst

en: Deleted
pl: Usunięto

en: Deleting column %s
pl: Usuwanie kolumny %s

en: Deleting columns %s
pl: Usuwanie kolumn %s

en: Deleting row %s
pl: Usuwanie rzędu %s

en: Deleting rows %s
pl: Usuwanie rzędów %s

en: Deleting sheet | Deleting %d sheets
pl[0]: Usuwanie arkusza
pl[1]: Usuwanie %d arkuszy
pl[2]: Usuwanie %d arkuszy

en: Denominator:
pl: Mianownik:

en: Dependency cells
pl: Komórki zależności

en: Description
pl: Opis

en: Description:
pl: Opis:

en: Descriptive Statistics
pl: Statystyka opisowa

en: Descriptive Statistics (%s)
pl: Statystyka opisowa (%s)

en: Deselect all sheets for export.
pl: Odznacza wszystkie arkusze do eksportu.

en: Desert
pl: Pustynia

en: Desert colored financial template
pl: Pustynnie pokolorowany szablon finansowy

en: Detailed instructions for the chosen exporter
pl: Szczegółowe instrukcje dla wybranego eksportera

en: Diagonal
pl: Ukośna

en: Diagonal Crosshatch
pl: Ukośnie skrzyżowane prążki

en: Diagonal Stripe
pl: Ukośne prążki

en: Diagonal border
pl: Ukośna krawędź

en: Dialog Type
pl: Typ okna

en: Differences for sheet %s:
pl: Różnice dla arkusza %s:

en: Dir
pl: Katalog

en: Direction
pl: Kierunek

en: Direction:
pl: Kierunek:

en: Directories
pl: Katalogi

en: Directory
pl: Katalog

en: Disable Extension Check for Configurable Text Exporter
pl: Wyłączenie sprawdzania rozszerzenia dla konfigurowalnego eksportera tekstu

en: Discard
pl: Odrzuć

en: Discard changes in all files
pl: Odrzuć zmiany we wszystkich plikach

en: Discrete
pl: Dyskretny

en: Dismiss search center
pl: Zamyka okno wyszukiwania

en: Display "%s" could not be opened.
pl: Nie można otworzyć ekranu „%s”.

en: Display Gnumeric's version
pl: Wyświetla wersję programu Gnumeric

en: Display Grid
pl: Wyświetlenie siatki

en: Display Zeros
pl: Wyświetlanie zer

en: Display _Formulæ
pl: _Formuły

en: Display _Outlines
pl: P_odsumowania

en: Display addresses as R1C1 or A1
pl: Wyświetla adresy jako R1C1 lub A1

en: Display program version
pl: Wyświetla wersję programu

en: Display the value of a formula or the formula itself
pl: Wyświetla wartości formuł zamiast ich samych

en: Display toolbar above sheets
pl: Pasek narzędziowy nad arkuszami

en: Display toolbar to the left of sheets
pl: Pasek narzędziowy na lewo od arkuszy

en: Display toolbar to the right of sheets
pl: Pasek narzędziowy na prawo od arkuszy

en: Distributed
pl: Rozproszone

en: Do _not activate this plugin next time I start Gnumeric
pl: Bez _aktywacji tej wtyczki podczas następnego uruchomienia programu Gnumeric

en: Do _not capitalize after:
pl: _Bez wielkiej litery po:

en: Do _not correct:
pl: _Bez poprawiania:

en: Do not consider matches in the middle of words
pl: Ignoruje wystąpienia wewnątrz słów

en: Do not perform this replacement
pl: Nie przeprowadza tego zastąpienia

en: Do not print
pl: Bez drukowania

en: Do not print the filename for each match
pl: Bez wyświetlania nazwy pliku każdego dopasowania

en: Do not print with all sheets
pl: Nie drukuj wszystkich arkuszy

en: Do you really want to paste %s copies?
pl: Na pewno wkleić %s kopii?

en: Do you want to export the <b>current sheet</b> of this workbook to the location '<b>%s</b>' using the '<b>%s</b>' exporter?
pl: Wyeksportować <b>bieżący arkusz</b> tego zeszytu do położenia „<b>%s</b>” za pomocą eksportera „<b>%s</b>”?

en: Do you want to export this workbook to the location '<b>%s</b>' using the '<b>%s</b>' exporter?
pl: Wyeksportować ten zeszyt do położenia „<b>%s</b>” za pomocą eksportera „<b>%s</b>”?

en: Do you want to save the workbook %s?
pl: Zapisać zeszyt %s?

en: Document
pl: Dokument

en: Document Proper_ties...
pl: Właś_ciwości dokumentu…

en: Document Properties
pl: Właściwości dokumentu

en: Documentation
pl: Dokumentacja

en: Don't Quit
pl: Nie kończ działania

en: Don't close
pl: Nie zamykaj

en: Don't display warning dialogs when importing
pl: Bez wyświetlania okien ostrzeżeń podczas importowania

en: Don't show splash screen
pl: Bez wyświetlania ekranu powitalnego

en: Done
pl: Zrobiony

en: Double
pl: Podwójny

en: Double Bottom
pl: Podwójny dół

en: Double Low Underline
pl: Podwójne niskie podkreślenie

en: Double Underline
pl: Podwójne podkreślenie

en: Double _Low Underline
pl: Podwójne _niskie podkreślenie

en: Double low
pl: Podwójne niskie

en: Down
pl: W dół

en: Drag to autofill
pl: Przeciągnij, aby wypełnić automatycznie

en: Drag to move
pl: Przeciągnij, aby przenieść

en: Dropping missing object
pl: Opuszczenie brakującego obiektu

en: Dropping object with incomplete anchor %2x
pl: Opuszczenie obiektu z niepełnym zakotwiczeniem %2x

en: Du_plicate
pl: _Powiel

en: Duplicate
pl: Powiel

en: Duplicate %d Object | Duplicate %d Objects
pl[0]: Powiel %d obiekt
pl[1]: Powiel %d obiekty
pl[2]: Powiel %d obiektów

en: Duplicate default chart/graphics style encountered.
pl: Wystąpił podwójny domyślny styl wykresu/grafiki.

en: Duplicate default column style encountered.
pl: Wystąpił podwójny domyślny styl kolumny.

en: Duplicate default row style encountered.
pl: Wystąpił podwójny domyślny styl rzędu.

en: Duplicate objective row
pl: Powiel rząd docelowy

en: Duplicate rows name %s
pl: Powiel nazwę rzędów %s

en: Dynamic module loading is not supported on this system.
pl: Ten system nie obsługuje dynamicznego wczytywania modułów.

en: ECMA 376 / Office Open XML [MS Excel&#8482; 2007/2010] (*.xlsx)
pl: ECMA 376/Office Open XML [Microsoft Excel™ 2007/2010] (*.xlsx)

en: ECMA 376 1st edition (2006); [MS Excel&#8482; 2007]
pl: ECMA 376 pierwszej edycji (2006), [Microsoft Excel™ 2007]

en: ENCODING
pl: KODOWANIE

en: END
pl: KONIEC

en: E_qual
pl: Ró_wne

en: E_xecute in:
pl: _Wykonywanie w:

en: E_xpand
pl: _Rozwiń

en: E_xport Data
pl: E_ksport danych

en: E_xport into Other Format...
pl: Wye_ksportuj do innego formatu…

en: Each column in the text is separated by a &apos;separation&apos; character, e.g. a semicolon.
pl: Każda kolumna w tekście jest rozdzielona „separatorem”, np. średnikiem.

en: Each column in the text is separated by a 'separation' character, e.g. a semicolon.
pl: Każda kolumna w tekście jest rozdzielona „separatorem”, np. średnikiem.

en: Edit Cell Comment (%s)
pl: Modyfikuj komentarz komórki (%s)

en: Edit Co_mment...
pl: Modyfikuj k_omentarz…

en: Edit Hyperlink
pl: Modyfikuj odnośnik

en: Edit TRUE/FALSE value directly in above listing.
pl: Modyfikuj wartość PRAWDA/FAŁSZ bezpośrednio w powyższej liście.

en: Edit _Hyperlink...
pl: Modyfikuj _odnośnik…

en: Edit a function in the current cell
pl: Modyfikuje funkcję w bieżącej komórce

en: Edit decimal number value directly in above listing.
pl: Modyfikuj wartość liczby dziesiętnej bezpośrednio w powyższej liście.

en: Edit defined names for expressions
pl: Modyfikuje określone nazwy dla wyrażeń

en: Edit document properties
pl: Modyfikuje właściwości dokumentu

en: Edit integer value directly in above listing.
pl: Modyfikuj wartość liczby całkowitej bezpośrednio w powyższej liście.

en: Edit item inside the above listing.
pl: Modyfikuj element wewnątrz powyższej listy.

en: Edit positive integer value directly in above listing.
pl: Modyfikuj wartość dodatniej liczby całkowitej bezpośrednio w powyższej liście.

en: Edit string value directly in above listing.
pl: Modyfikuj wartość ciągu bezpośrednio w powyższej liście.

en: Edit the selected cell's comment
pl: Modyfikuje komentarz do zaznaczonych komórek

en: Edit the selected cell's hyperlink
pl: Modyfikuje odnośnik zaznaczonej komórki

en: Edit timestamp directly in above listing.
pl: Modyfikuj znacznik czasu bezpośrednio w powyższej liście.

en: Editing conditional formatting:
pl: Modyfikowanie formatowania warunkowego:

en: Editing style of %s
pl: Modyfikowanie stylu %s

en: Elapsed Time:
pl: Czas, który upłynął:

en: Ellipse
pl: Elipsa

en: Elul
pl: elul

en: Email Link
pl: Odnośnik e-mail

en: Email _Address:
pl: Adres _e-mail:

en: Empty
pl: Pusty

en: Encoding:
pl: Kodowanie:

en: Encountered an unknown chart type, trying to create a line plot.
pl: Wystąpił nieznany typ wykresu, próba utworzenia wykresu liniowego.

en: Encountered both the  "refreshedDate" and the "refreshedDateIso" attributes!
pl: Wystąpiły jednocześnie atrybuty „refreshedDate” i „refreshedDateIso”.

en: Encountered drop lines in a plot not supporting them.
pl: Wystąpiły linie rzutu w wykresie ich nieobsługującym.

en: Encountered precision dependent format without set precision.
pl: Wystąpił format zależny od dokładności bez ustawionej dokładności.

en: Encountered uninterpretable "ext" extension in namespace "%s"
pl: Wystąpiło nieinterpretowalne rozszerzenie „ext” w przestrzeni nazw „%s”

en: Encountered uninterpretable "ext" extension with missing namespace
pl: Wystąpiło nieinterpretowalne rozszerzenie „ext” z brakującą przestrzenią nazw

en: Encrypted files require a password
    before they can be opened.
pl: Zaszyfrowane pliki wymagają hasła,
    aby można je było otworzyć.

en: Engineering
pl: Inżynieria

en: Engineering Functions
pl: Funkcje inżynieryjne

en: Ensure columns are just wide enough to display content of selection
pl: Zapewnia szerokość kolumn odpowiednią, aby wyświetlić zawartość zaznaczenia

en: Ensure columns are just wide enough to display their content
pl: Zapewnia szerokość kolumn odpowiednią, aby wyświetlić ich zawartość

en: Ensure rows are just tall enough to display content of selection
pl: Zapewnia wysokość rzędów odpowiednią, aby wyświetlić zawartość zaznaczenia

en: Ensure rows are just tall enough to display their content
pl: Zapewnia wysokość rzędów odpowiednią, aby wyświetlić ich zawartość

en: Enter Direction
pl: Kierunek klawisza Enter

en: Enter _Moves Selection
pl: _Enter przenosi zaznaczenie

en: Enter as array function
pl: Wprowadzenie jako funkcji tablicy

en: Enter formula...
pl: Wprowadź formułę…

en: Enter in current cell
pl: Wprowadź do bieżącej komórki

en: Enter in current cell without autocorrection
pl: Wprowadź do bieżącej komórki bez automatycznej korekty

en: Enter in current range merged
pl: Wprowadź do bieżącego scalonego zakresu

en: Enter in selected ranges
pl: Wprowadź w zaznaczonych zakresach

en: Enter in selected ranges as array
pl: Wprowadź w zaznaczonym zakresie jako tablicę

en: Enter the format string for each section:
pl: Format ciągu dla każdej sekcji:

en: Equal
pl: Równe

en: Erase the search entry.
pl: Usuń wpis wyszukiwania.

en: Erlang Functions
pl: Funkcje języka Erlang

en: Error
pl: Błąd

en: Error Behaviour
pl: Zachowanie przy błędach

en: Error parsing line
pl: Błąd podczas przetwarzania wiersza

en: Error while activating plugin "%s".
pl: Błąd podczas aktywowania wtyczki „%s”.

en: Error while deactivating plugin "%s".
pl: Błąd podczas dezaktywowania wtyczki „%s”.

en: Error while opening Paradox file.
pl: Błąd podczas otwierania pliku Paradox.

en: Error while opening autoformat template
pl: Błąd podczas otwierania szablonu automatycznego formatowania

en: Error while opening file "%s" for reading.
pl: Błąd podczas otwierania pliku „%s” do odczytu.

en: Error while opening file "%s" for writing.
pl: Błąd podczas otwierania pliku „%s” do zapisu.

en: Error while opening xbase file.
pl: Błąd podczas odczytywania pliku XBase.

en: Error while parsing Psion file.
pl: Błąd podczas przetwarzania pliku Psion.

en: Error while reading DIF file.
pl: Błąd podczas odczytywania pliku DIF.

en: Error while reading MPS file.
pl: Błąd podczas odczytywania pliku MPS.

en: Error while reading lotus workbook.
pl: Błąd podczas odczytywania zeszytu programu Lotus.

en: Error while reading psiconv file.
pl: Błąd podczas odczytywania pliku psiconv.

en: Error while saving DIF file.
pl: Błąd podczas zapisywania pliku DIF.

en: Error while trying to export file as text
pl: Błąd podczas eksportowania pliku jako tekst

en: Error while trying to parse data into sheet
pl: Błąd podczas przetwarzania danych do arkusza

en: Error while trying to read file
pl: Błąd podczas odczytywania pliku

en: Error while trying to write CSV file
pl: Błąd podczas zapisywania pliku CSV

en: Error: could not open connection to %s
pl: Błąd: nie można otworzyć połączenia do %s

en: Errors while activating plugins
pl: Błędy podczas aktywowania wtyczek

en: Even one cell is too large for this page.
pl: Nawet jedna komórka jest zbyt wielka dla tej strony.

en: Examples:
pl: Przykłady:

en: Excel plugin loader / xlfRegister: at least three XLOPER arguments must be provided (DLL name[ignored],exported name[mandatory],types string[mandatory]). You supplied %d in some function loaded from XLL/DLL/SO file %s.
pl: Wczytywanie wtyczki programu Excel/xlfRegister: należy podać co najmniej trzy parametry XLOPER (nazwa DLL[ignorowane],nazwa eksportowana[wymagana],typ ciągu[wymagany]). Dostarczono %d w funkcji wczytanej z pliku XLL/DLL/SO %s.

en: Excel plugin loader / xlfRegister: the second and third argument must be strings (DLL name[ignored],exported name[mandatory],types string[mandatory]).
pl: Wczytywanie wtyczki programu Excel/xlfRegister: drugi i trzeci parametr musi być ciągiem (nazwa DLL[ignorowana],nazwa eksportowana[wymagana],typ ciągu[wymagany]).

en: Excel plugins
pl: Wtyczki programu Excel

en: Execution of module "%s" failed.
pl: Wykonanie modułu „%s” się nie powiodło.

en: Existing only
pl: Tylko istniejące

en: Exit immediately after loading the selected books
pl: Kończy działanie natychmiast po wczytaniu wybranych zeszytów

en: Expand columns
pl: Rozwiń kolumny

en: Expand conditional formatting
pl: Rozszerz formatowanie warunkowe

en: Expand rows
pl: Rozwiń rzędy

en: Expecting a single range
pl: Oczekiwany jest pojedynczy zakres

en: Exponential
pl: Wykładniczy

en: Exponential Power
pl: Wykładniczy (potęga e)

en: Exponential Smoothing
pl: Wygładzanie wykładnicze

en: Exponential Smoothing (%s)
pl: Wygładzanie wykładnicze (%s)

en: Exponential smoothing...
pl: Wygładzanie wykładnicze…

en: Export
pl: Wyeksportuj

en: Export a file for each sheet if the exporter only supports one sheet at a time
pl: Eksportuje plik dla każdego arkusza, jeśli eksporter obsługuje tylko jeden arkusz jednocześnie

en: Export as Text
pl: Eksport jako tekst

en: Export as _CSV File...
pl: Wyeksportuj jako plik _CSV…

en: Export as _Text File...
pl: Wyeksportuj jako plik _tekstowy…

en: Export graphs
pl: Eksportuje wykresy

en: Export the current sheet as a csv file
pl: Eksportuje bieżący arkusz jako plik CSV

en: Export the current sheet as a text file
pl: Eksportuje bieżący arkusz jako plik tekstowy

en: Export the current workbook or sheet
pl: Eksportuje bieżący zeszyt lub arkusz

en: Export the current workbook or sheet to
pl: Wyeksportuj bieżący zeszyt lub arkusz do

en: Expression
pl: Wyrażenie

en: Expression '%s' does not start with a recognized character
pl: Wyrażenie „%s” nie zaczyna się od rozpoznanego znaku

en: Expression '%s' has unknown namespace
pl: Wyrażenie „%s” ma nieznaną przestrzeń nazw

en: Expression did not start with '=' ? '%s'
pl: Wyrażenie nie zaczyna się znakiem „=”? „%s”

en: Expression x evaluates to TRUE.
pl: Wyrażenie x zwraca „PRAWDĘ”.

en: Extend Autofilter to %s
pl: Rozszerz filtr automatyczny do %s

en: Extend _Auto Filter to %s
pl: Rozciągnij _automatyczny filtr do %s

en: Extend the existing filter.
pl: Rozciąga istniejący filtr.

en: Extension Markers
pl: Znaczniki rozszerzeń

en: External Link
pl: Zewnętrzny odnośnik

en: Extra formula for validation
pl: Dodatkowa formuła dla sprawdzania poprawności

en: F-Test
pl: Test F

en: F-Test (%s)
pl: Test F (%s)

en: FILE
pl: PLIK

en: F_ill
pl: W_ypełnienie

en: F_inish
pl: _Ukończ

en: F_orecast
pl: P_rognoza

en: F_ormat
pl: _Format

en: F_ormats & Hyperlinks in Filtered Rows
pl: F_ormaty i odnośniki w filtrowanych rzędach

en: F_ull Screen
pl: Peł_ny ekran

en: Fail without any changes actually being done to any cell
pl: Przerywa bez przeprowadzenia zmian w jakichkolwiek komórkach

en: Failed to create file for linear program
pl: Utworzenie pliku dla programu liniowego się nie powiodło

en: Failed to create file for sensitivity report
pl: Utworzenie pliku dla raportu wrażliwości się nie powiodło

en: Failed to create file for solution
pl: Utworzenie pliku dla rozwiązania się nie powiodło

en: Failed to create linear program file
pl: Utworzenie pliku programu liniowego się nie powiodło

en: Failed to create solver
pl: Utworzenie solvera się nie powiodło

en: Failed to create temporary file for printing: %s
pl: Utworzenie pliku tymczasowego dla wydruku się nie powiodło: %s

en: Failed to define name: %s
pl: Określenie nazwy się nie powiodło: %s

en: Failed to find function "%s" in XLL/DLL/SO %s .
pl: Odnalezienie funkcji „%s” w pliku XLL/DLL/SO %s się nie powiodło.

en: Failed to read DBF header.
pl: Odczytanie nagłówka DBF się nie powiodło.

en: Failed to save linear program
pl: Zapisanie programu liniowego się nie powiodło

en: Failed to set cell %s
pl: Ustawienie komórki %s się nie powiodło

en: Failure parsing name '%s'
pl: Niepowodzenie podczas przetwarzania nazwy „%s”

en: Feasible
pl: Wykonalny

en: Feasible solution created by solver.
pl: Wykonalne rozwiązanie utworzone przez solvera.

en: Features
pl: Funkcje

en: Feb
pl: lut

en: Fi_rst page number:
pl: _Numer pierwszej strony:

en: Fi_xed width
pl: _Stała szerokość

en: Field %d in line %d has possibly been cut off. Data has %d character. | Field %d in line %d has possibly been cut off. Data has %d characters.
pl[0]: %d. pole w %d. wierszu zostało prawdopodobnie wycięte. Dane mają %d znak.
pl[1]: %d. pole w %d. wierszu zostało prawdopodobnie wycięte. Dane mają %d znaki.
pl[2]: %d. pole w %d. wierszu zostało prawdopodobnie wycięte. Dane mają %d znaków.

en: Field %d in row %d could not be written.
pl: Nie można zapisać %d. pola w %d. rzędzie.

en: Field specification misses the column size.
pl: Specyfikacji pola brakuje rozmiaru kolumny.

en: Field specification must be a comma separated value (Name,Type,Size,Prec).
pl: Specyfikacja pola musi mieć wartości oddzielane przecinkiem (Nazwa,Typ,Rozmiar,Prec).

en: Field type %d is not supported.
pl: Typ pola %d jest nieobsługiwany.

en: File
pl: Plik

en: File Name
pl: Nazwa pliku

en: File _type:
pl: _Typ pliku:

en: File doesn't contain "%s" array.
pl: Plik nie zawiera tablicy „%s”.

en: File doesn't contain "%s" dictionary.
pl: Plik nie zawiera słownika „%s”.

en: File doesn't contain "%s" function.
pl: Plik nie zawiera funkcji „%s”.

en: File has inconsistent SheetNameIndex element.
pl: Plik ma niespójny element „SheetNameIndex”.

en: File is most likely corrupted.
pl: Plik jest uszkodzony.

en: Files
pl: Pliki

en: Fill
pl: Wypełnienie

en: Fill Downwards
pl: Wypełnij w dół

en: Fill Series
pl: Wypełnij serie

en: Fill Series (%s)
pl: Serie wypełnienia (%s)

en: Fill according to a linear or exponential series
pl: Wypełnia według liniowych lub wykładniczych serii

en: Fill horizontally
pl: Wypełnienie poziome

en: Fill to Right
pl: Wypełnij na prawo

en: Filled Object Properties
pl: Właściwości wypełnionego obiektu

en: Filter
pl: Filtr

en: Filter _in-place
pl: _Filtrowanie w miejscu

en: Filter data with given criteria
pl: Filtruje dane według podanych kryteriów

en: Filtered
pl: Filtrowane

en: Final
    Value
pl: Ostateczna
    wartość

en: Finance
pl: Finansowe

en: Financial Derivatives
pl: Pochodne finansowe

en: Financial Functions
pl: Funkcje finansowe

en: Financial style with cold border color
pl: Styl finansowy z zimnym kolorem ramki

en: Financial template with purple borders
pl: Szablon finansowy z fioletowym obramowaniem

en: Find Max.
pl: Znajdź maks.

en: Find Min.
pl: Znajdź min.

en: Find differences between two sheets
pl: Wyszukuje różnice między dwoma arkuszami

en: Find text within cell comments
pl: Wyszukuje w komentarzach do komórek

en: Find text within expressions
pl: Wyszukuje w wyrażeniach

en: Find text within non-string values
pl: Wyszukuje w wartościach niebędących ciągami

en: Find text within string values
pl: Wyszukuje w wartościach ciągów

en: Find text within the calculated values of expressions
pl: Wyszukuje tekst w przeliczonych wartościach wyrażeń

en: First Letter
pl: Pierwsza litera

en: First Printed Cell Of The Page
pl: Pierwsza drukowana komórka strony

en: First Sheet
pl: Pierwszy arkusz

en: First line of sheet must contain database specification.
pl: Pierwszy wiersz arkusza musi zawierać specyfikację bazy danych.

en: First round #:
pl: Numer pierwszej rundy:

en: First round number should be less than or equal to the number of the last round.
pl: Liczba pierwszej rundy powinna być niższa niż lub równa liczbie ostatniej rundy.

en: Fit
pl: Dopasowanie

en: Fit Height
pl: Dopasowanie wysokości

en: Fit Width
pl: Dopasowanie szerokości

en: Fixed
pl: Stałe

en: Fli_p Vertically
pl: O_dwrócenie w pionie

en: Flip Hori_zontally
pl: _Odwrócenie w poziomie

en: Flip the source horizontally during the paste so the first column becomes the last and vice versa
pl: Poziomo odwraca źródło podczas wklejania, aby pierwsza kolumna stała się ostatnią i odwrotnie

en: Flip the source vertically during the paste so the first row becomes the last and vice versa
pl: Pionowo odwraca źródło podczas wklejania, aby pierwszy rząd stał się ostatnim i odwrotnie

en: Floating Point
pl: Zmiennoprzecinkowe

en: Floating Point Functions
pl: Funkcje zmiennoprzecinkowe

en: Font
pl: Czcionka

en: Font color
pl: Kolor czcionki

en: Font name
pl: Nazwa czcionki

en: Footer:
pl: Stopka:

en: For the Anderson-Darling Test
    the sample size must be at
    least 8.
pl: Dla testu Andersona-Darlinga
    rozmiar próbki musi wynosić
    co najmniej 8.

en: For the Cramér-von Mises Test
    the sample size must be at
    least 8.
pl: Dla testu Craméra-von Misesa
    rozmiar próbki musi wynosić
    co najmniej 8.

en: For the Lilliefors (Kolmogorov-Smirnov) Test
    the sample size must be at least 5.
pl: Dla testu Lillieforsa (Kolmogorova-Smirnova)
    rozmiar próbki musi wynosić co najmniej 5.

en: For the Shapiro-Francia Test
    the sample size must be at
    least 5 and at most 5000.
pl: Dla testu Shapiro-Francia
    rozmiar próbki musi wynosić
    co najmniej 5 i najwyżej 5000.

en: Foreground
pl: Kolor czcionki

en: Foreground Solid
pl: Wypełnienie kolorem

en: Format Cells
pl: Formatuj komórki

en: Format Object
pl: Formatuj obiekt

en: Format Selector
pl: Wybór formatu

en: Format Toolbar
pl: Pasek narzędziowy formatowania

en: Format a region of cells according to a pre-defined template
pl: Formatuje obszar komórek zgodnie z uprzednio określonym szablonem

en: Format as Accounting
pl: Format rachunkowy

en: Format as Currency
pl: Format walutowy

en: Format as Date
pl: Formatu daty

en: Format as General
pl: Format ogólny

en: Format as Number
pl: Format liczbowy

en: Format as Percentage
pl: Format procentowy

en: Format as Time
pl: Formatu czasu

en: Format the selection as General
pl: Format ogólny zaznaczenia

en: Format the selection as accounting
pl: Format rachunkowy zaznaczenia

en: Format the selection as currency
pl: Format walutowy zaznaczenia

en: Format the selection as date
pl: Format zaznaczenia jako data

en: Format the selection as numbers
pl: Format liczbowy zaznaczenia

en: Format the selection as percentage
pl: Format procentowy zaznaczenia

en: Format the selection as scientific
pl: Format naukowy zaznaczenia

en: Format the selection as time
pl: Format zaznaczenia jako czas

en: Format toolbar position
pl: Położenie paska narzędziowego formatowania

en: Format toolbar visible
pl: Widoczny pasek narzędziowy formatowania

en: Format: execSQL(dsn,user,password,sql)
pl: Format: execSQL(źródło-danych,użytkownik,hasło,sql)

en: Format: readDBTable(dsn,user,password,table)
pl: Format: readDBTable(dsn,użytkownik,hasło,tablica)

en: Formatting
pl: Formatowanie

en: Formula Guru
pl: Kreator formuł

en: Formulæ
pl: Formuły

en: Fourier Analysis
pl: Analiza Fouriera

en: Fourier Series
pl: Serie Fouriera

en: Fourier Series (%s)
pl: Serie Fouriera (%s)

en: Fourier Transform
pl: Transformata Fouriera

en: Fr_om line:
pl: Wiersz p_oczątkowy:

en: Frame
pl: Ramka

en: Frame Properties
pl: Właściwości ramki

en: Fre_quency Tables
pl: Tablice czę_stości

en: Fre_quency Tables...
pl: Tablice _częstości…

en: Free, Fast, Accurate - Pick Any Three!
pl: Bezpłatny, szybki, dokładny — wybierz dowolne trzy!

en: Freeze the top left of the sheet
pl: Zamraża górny lewy róg arkusza

en: Frequency
pl: Częstość

en: Frequency Density
pl: Gęstość częstości

en: Frequency Table
pl: Tablica częstości

en: Frequency Table (%s)
pl: Tablica częstości (%s)

en: Frequency Tables
pl: Tablice częstości

en: Frequency tables for non-numeric data
pl: Tablice częstości dla danych nieliczbowych

en: From
pl: Od

en: Full _History...
pl: Pełna _historia…

en: Full path of glpsol program to use
pl: Pełna ścieżka używanego programu glpsol

en: Full path of lp_solve program to use
pl: Pełna ścieżka używanego programu lp_solve

en: Func_tion Wrapper
pl: Funk_cje odwołania

en: Function Markers
pl: Znaczniki funkcji

en: Function Selector
pl: Wybór funkcji

en: Function group is empty.
pl: Grupa funkcji jest pusta.

en: Function implementation not available.
pl: Implementacja funkcji jest niedostępna.

en: Function/Argument
pl: Funkcja/parametr

en: Functions and X-Base importing.
pl: Funkcje i importowanie plików XBase.

en: Functions for complex numbers
pl: Funkcje dla liczb zespolonych

en: Functions for complex numbers, base conversions, and more
pl: Funkcje dla liczb złożonych, bazowe konwersje i więcej

en: Functions for generating random numbers
pl: Funkcje do generacji liczb losowych

en: Functions for inspecting values, cells, and more
pl: Funkcje do badania wartości, komórek i więcej

en: Functions for looking up values in ranges
pl: Funkcje do wyszukiwania wartości w zakresach

en: Functions for manipulating strings
pl: Funkcje do wykonywania działań na ciągach

en: Functions for manipulating truth values
pl: Funkcje do manipulacji wartościami prawdy

en: Functions help
pl: Pomoc funkcji

en: Functions looking up values in databases
pl: Funkcje do wyszukiwania wartości w bazach danych

en: Functions manipulating Hebrew dates
pl: Funkcje do manipulacji hebrajskimi datami

en: Functions manipulating dates and time
pl: Funkcje do manipulacji datą i czasem

en: Functions manipulating dates of the Christian liturgical calendar
pl: Funkcje do manipulacji datą chrześcijańskiego kalendarza liturgicznego

en: Functions manipulating floating point value
pl: Funkcje manipulujące wartością zmiennoprzecinkową

en: Functions related to financial derivatives
pl: Funkcje związane z pochodnymi finansowymi

en: Functions to help Erlang Analysis
pl: Funkcje pomagające w analizie języka Erlang

en: Further information:
pl: Więcej informacji:

en: GLPK Linear Program Solver
pl: Solver programu liniowego GLPK

en: GLPK Linear Program Solver Interface
pl: Interfejs solvera programu liniowego GLPK

en: GNUMERIC_VERSION returns the version of gnumeric as a string.
pl: GNUMERIC_VERSION zwraca wersję programu Gnumeric jako ciąg.

en: GNUMERIC_VERSION:the current version of Gnumeric
pl: GNUMERIC_VERSION:obecna wersja programu Gnumeric

en: Gaussian Tail
pl: Rozkład Gaussa

en: General
pl: Ogólne

en: General ODF error
pl: Ogólny błąd ODF

en: General SC import error
pl: Ogólny błąd importu SC

en: Generate random numbers of a selection of distributions
pl: Generuje liczby losowe zaznaczenia rozkładu

en: Generate variates for correlated normal distributed random variables
pl: Generuje zmienne dla skorelowanych normalnych rozproszonych zmiennych losowych

en: Generating Random Numbers...
pl: Generowanie liczb losowych…

en: Geometric
pl: Geometryczny

en: Get patterns from a file, one per line
pl: Pobiera wzorce z pliku, jeden na wiersz

en: Gnome Glossary
pl: Słownik GNOME

en: Gnome Glossary PO file format
pl: Format pliku PO słownika GNOME

en: Gnumeric : AutoFilter
pl: Gnumeric: filtr automatyczny

en: Gnumeric Function Help Browser
pl: Przeglądarka pomocy funkcji programu Gnumeric

en: Gnumeric Options
pl: Opcje programu Gnumeric

en: Gnumeric Preferences
pl: Preferencje programu Gnumeric

en: Gnumeric Print Range
pl: Zakres drukowania programu Gnumeric

en: Gnumeric Python console
pl: Konsola języka Python programu Gnumeric

en: Gnumeric Spreadsheet
pl: Arkusz kalkulacyjny Gnumeric

en: Gnumeric Team
pl: Zespół programu Gnumeric

en: Gnumeric XML (*.gnumeric)
pl: XML programu Gnumeric (*.gnumeric)

en: Gnumeric XML uncompressed (*.xml)
pl: Nieskompresowany XML programu Gnumeric (*.xml)

en: Gnumeric aims to provide high-accuracy computations, expressive graphs, and a wide selection of statistical analysis tools. Gnumeric can share files with Microsoft Excel and programs supporting the ODS standard.
pl: Gnumeric dostarcza obliczenia o wysokiej dokładności, wykresy i szeroki wybór narzędzi do analizy statystycznej. Gnumeric może używać plików programu Microsoft Excel i programów obsługujących standard ODS.

en: Gnumeric does not support 'or'-ed autofilter conditions.
pl: Gnumeric nie obsługuje warunków automatycznego wypełniania „lub”.

en: Gnumeric does not support having a different style for left pages. This style is ignored.
pl: Gnumeric nie obsługuje innego stylu dla pozostałych stron. Ten styl jest ignorowany.

en: Gnumeric does not support non-automatic regression equations. Using automatic equation instead.
pl: Gnumeric nie obsługuje nieautomatycznych równań regresji. Używanie automatycznego równania zamiast tego.

en: Gnumeric files only
pl: Tylko pliki programu Gnumeric

en: Gnumeric is a spreadsheet application for interactive manipulation of data.
pl: Gnumeric to arkusz kalkulacyjny do interaktywnego manipulowania danymi.

en: Gnumeric is available under the GNU General Public License, version 2 or 3 at your option.
    
    See https://www.gnu.org/licenses/old-licenses/gpl-2.0.html
    or https://www.gnu.org/licenses/gpl-3.0.html.
    
    Gnumeric comes with absolutely no warranty.
pl: Gnumeric jest dostępny na warunkach Powszechnej Licencji Publicznej GNU w wersji 2 lub 3.
    
    Więcej informacji: https://www.gnu.org/licenses/old-licenses/gpl-2.0.html
    lub https://www.gnu.org/licenses/gpl-3.0.html.
    
    Gnumeric rozpowszechniany jest bez jakiejkolwiek gwarancji.

en: Gnumeric is the result of
pl: Gnumeric jest wynikiem

en: Gnumeric is unable to locate the program <i>%s</i> needed for the <i>%s</i> solver.  For more information see %s.
    
    Would you like to locate it yourself?
pl: Gnumeric nie może odnaleźć programu <i>%s</i> wymaganego przez solvera <i>%s</i>. %s zawiera więcej informacji.
    
    Odnaleźć go ręcznie?

en: Gnumeric on the _Web
pl: Gnumeric w _sieci

en: Gnumeric's sheet object lines do not support attached text. The text "%s" has been dropped.
pl: Wiersze obiektu arkusza programu Gnumeric nie obsługują dołączonego tekstu. Tekst „%s” został odrzucony.

en: Gnumeric: Validation
pl: Gnumeric: sprawdzanie poprawności

en: Go To...
pl: Przejdź do komórki…

en: Go to Bottom
pl: Przejdź na dół

en: Go to Cell...
pl: Przejdź do komórki…

en: Go to Current Cell Indicator
pl: Przejdź do wskaźnika bieżącej komórki

en: Go to First
pl: Przejdź do pierwszej

en: Go to Last
pl: Przejdź do ostatniej

en: Go to Top
pl: Przejdź na górę

en: Go to the bottom of the data
pl: Przechodzi na dół danych

en: Go to the first data cell
pl: Przechodzi do pierwszej komórki danych

en: Go to the last data cell
pl: Przechodzi do ostatniej komórki danych

en: Go to the top of the data
pl: Przechodzi na górę danych

en: Goal Seek (%s)
pl: Poszukiwanie celu (%s)

en: Goal seek areas
pl: Obszary poszukiwania celu

en: Goal seeking with cell %s did not find a solution.
pl: Poszukiwanie celu z komórką %s nie odnalazło rozwiązania.

en: Goal seeking with cell %s found a solution.
pl: Poszukiwanie celu z komórką %s odnalazło rozwiązanie.

en: GoalSeek
pl: Poszukiwanie celu

en: Gradient fill without gradient name encountered!
pl: Wystąpiło wypełnienie gradientu bez nazwy gradientu.

en: Gradient order:
pl: Kolejność gradientu:

en: Graph
pl: Wykres

en: Greater Than
pl: Większe niż

en: Greater than or Equal
pl: Większe niż lub równe

en: Green
pl: Zielony

en: Group
pl: Zgrupuj

en: Group %d
pl: Grupa %d

en: Group columns %s
pl: Zgrupuj kolumny %s

en: Group rows %d:%d
pl: Zgrupuj rzędy %d:%d

en: Group/Ungroup
pl: Zgrupuj/rozgrupuj

en: Grouped by:
pl: Grupowanie według:

en: Groups column:
pl: Kolumna grup:

en: Growth damping factor (γ):
pl: Wzrost współczynnika tłumienia (γ):

en: Guile support
pl: Obsługa Guile

en: Gumbel (Type I)
pl: Gumbela (typu I)

en: Gumbel (Type II)
pl: Gumbela (typu II)

en: HTML &amp; TeX
pl: HTML i TeX

en: HTML (*.html) fragment
pl: Fragment HTML (*.html)

en: HTML, troff, LaTeX exporters
pl: Eksport do plików HTML, troff, LaTeX

en: H_eight...
pl: _Wysokość…

en: Hatch fill without hatch name encountered!
pl: Wystąpiło wypełnienie kreski bez nazwy kreski.

en: Head
pl: Nagłówek

en: Header
pl: Nagłówek

en: Header/Footer
pl: Nagłówek/stopka

en: Header/Footer Format (Left Portion)
pl: Format nagłówka/stopki (lewa część)

en: Header/Footer Format (Middle Portion)
pl: Format nagłówka/stopki (środkowa część)

en: Header/Footer Format (Right Portion)
pl: Format nagłówka/stopki (prawa część)

en: Header:
pl: Nagłówek:

en: Headers and Footers
pl: Nagłówki i stopki

en: Heavy
pl: Ciężki

en: Hebrew Date Functions
pl: Funkcje hebrajskiej daty

en: Hei_ght...
pl: Wys_okość…

en: Height in points:
pl: Wysokość w punktach:

en: Height:
pl: Wysokość:

en: Hello World plugin using ui service
pl: Wtyczka „Witaj, świecie” używająca usługi interfejsu użytkownika

en: Heshwan
pl: cheszwan

en: Hi_de
pl: _Ukryj

en: Hidden
pl: Ukryte

en: Hide
pl: Ukryj

en: Hide Detail
pl: Ukryj szczegóły

en: Hide _Column Headers
pl: Ukrywanie pionowego _nagłówka

en: Hide _Gridlines
pl: Ukrywanie linii _siatki

en: Hide _Row Headers
pl: Ukrywanie poziomego n_agłówka

en: Hide columns
pl: Ukryj kolumny

en: Hide rows
pl: Ukryj rzędy

en: Hide the selected columns
pl: Ukrywa zaznaczone kolumny

en: Hide the selected rows
pl: Ukrywa zaznaczone rzędy

en: Histogram chart
pl: Wykres histogramowy

en: Holt's trend corrected exponential
    smoothing requires at least 2
    output columns for each data set.
pl: Trend Holta skorygowanego wygładzania
    wykładniczego wymaga co najmniej 2
    kolumn wyjściowych dla każdego zbioru danych.

en: Holt's trend corrected exponential smoothing
pl: Wygładzanie wykładnicze z poprawionym trendem Holta

en: Horizontal Alignment
pl: Wyrównanie poziome

en: Horizontal DPI
pl: Rozdzielczość DPI w poziomie

en: Horizontal Stripe
pl: Poziome prążki

en: Horizontal alignment
pl: Wyrównanie poziome

en: HyperLink
pl: Odnośnik

en: Hyper_link...
pl: Odnośni_k…

en: Hyperlink
pl: Odnośnik

en: Hyphen (-)
pl: Myślnik (-)

en: Hypothesized _difference of medians:
pl: Hipoteza _różnicy median:

en: Hypothesized mean _difference:
pl: Hipotezy _różnic średniej:

en: ID
pl: Identyfikator

en: IF:conditional expression
pl: IF:wyrażenie warunkowe

en: INFILE [OUTFILE]
pl: PLIK-WEJŚCIOWY [PLIK-WYJŚCIOWY]

en: INFILE...
pl: PLIK-WEJŚCIOWY…

en: INitial CApitals
pl: POczątkowe WIelkie LItery

en: ISO/IEC 29500:2008 &amp; ECMA 376 2nd edition (2008); [MS Excel&#8482; 2010]
pl: ISO/IEC 29500:2008 i ECMA 376 drugiej edycji (2008), [Microsoft Excel™ 2010]

en: I_n-cell dropdown
pl: Rozwijane menu wewnątrz _komórki

en: Ice
pl: Lód

en: Icons and Images
pl: Ikony i obrazy

en: If `lag' is 0, Gnumeric recalculates all auto expressions immediately after every change. Non-zero values of `lag' allow Gnumeric to accumulate more changes before each recalculation. If `lag' is positive, then whenever a change appears, Gnumeric waits `lag' milliseconds and then recalculates; if more changes appear during that period, they are also processed at that time. If `lag' is negative, then recalculation happens only after a quiet period of |lag| milliseconds.
pl: Jeśli „lag” (opóźnienie) wynosi 0, to program Gnumeric oblicza wszystkie automatyczne wyrażenia natychmiast po każdej zmianie. Wartości niezerowe opóźnienia umożliwiają programowi Gnumeric kumulować więcej zmian przed każdym przeliczeniem. Jeśli opóźnienie jest dodatnie, to gdy pojawi się zmiana, Gnumeric czeka podane milisekundy opóźnienia i następnie przelicza. Jeśli więcej zmian pojawi się podczas tego okresu, to one też są przetwarzane w tym czasie. Jeśli opóźnienie jest ujemne, to przeliczenie nastąpi tylko po okresie ciszy milisekund |opóźnienia|.

en: If all cells are empty, the result will be 0.
pl: Jeśli wszystkie komórki są puste, wynikiem będzie 0.

en: If the cell contains an error value, a special style is used.
pl: Jeśli komórka zawiera wartość błędu, używany jest specjalny styl.

en: If the cell content begins with this string, a special style is used.
pl: Jeśli zawartość komórki zaczyna się tym ciągiem, używany jest specjalny styl.

en: If the cell content contains blanks, a special style is used.
pl: Jeśli zawartość komórki zawiera spacje, używany jest specjalny styl.

en: If the cell content contains this string, a special style is used.
pl: Jeśli zawartość komórki zawiera ten ciąg, używany jest specjalny styl.

en: If the cell content does not begin with this string, a special style is used.
pl: Jeśli zawartość komórki nie zaczyna się tym ciągiem, używany jest specjalny styl.

en: If the cell content does not contain blanks, a special style is used.
pl: Jeśli zawartość komórki nie zawiera spacji, używany jest specjalny styl.

en: If the cell content does not contain this string, a special style is used.
pl: Jeśli zawartość komórki nie zawiera tego ciągu, używany jest specjalny styl.

en: If the cell content does not end  with this string, a special style is used.
pl: Jeśli zawartość komórki nie kończy się tym ciągiem, używany jest specjalny styl.

en: If the cell content ends with this string, a special style is used.
pl: Jeśli zawartość komórki kończy się tym ciągiem, używany jest specjalny styl.

en: If the cell content is < this value, a special style is used.
pl: Jeśli zawartość komórki jest < tej wartości, używany jest specjalny styl.

en: If the cell content is > this value, a special style is used.
pl: Jeśli zawartość komórki jest > tej wartości, używany jest specjalny styl.

en: If the cell content is between these two values, a special style is used.
pl: Jeśli zawartość komórki jest między tymi dwoma wartościami, używany jest specjalny styl.

en: If the cell content is equal to this value, a special style is used.
pl: Jeśli zawartość komórki jest równa tej wartości, używany jest specjalny styl.

en: If the cell content is not between these two values, a special style is used.
pl: Jeśli zawartość komórki nie jest między tymi dwoma wartościami, używany jest specjalny styl.

en: If the cell content is not equal to this value, a special style is used.
pl: Jeśli zawartość komórki nie jest równa tej wartości, używany jest specjalny styl.

en: If the cell content is ≦ this value, a special style is used.
pl: Jeśli zawartość komórki jest ≦ tej wartości, używany jest specjalny styl.

en: If the cell content is ≧ this value, a special style is used.
pl: Jeśli zawartość komórki jest ≧ tej wartości, używany jest specjalny styl.

en: If the cell does not contain an error value, a special style is used.
pl: Jeśli komórka nie zawiera wartości błędu, używany jest specjalny styl.

en: If this checkbox is selected, column %i will be imported into Gnumeric.
pl: Jeśli to pole wyboru jest zaznaczone, %i. kolumna zostanie zaimportowana do programu Gnumeric.

en: If this checkbox is selected, the width of the column will be adjusted to the longest entry.
pl: Jeśli to pole wyboru jest zaznaczone, szerokość kolumny zostanie dostosowana do najdłuższego wpisu.

en: If this formula evaluates to TRUE, a special style is used.
pl: Jeśli ta formuła zwraca „PRAWDĘ”, używany jest specjalny styl.

en: If you close without saving, changes will be discarded.
pl: Zamknięcie bez zapisania spowoduje odrzucenie zmian.

en: Ignore _blank cells
pl: _Ignorowanie pustych komórek

en: Ignore all _manual page breaks
pl: Ignorowanie wszystkich _ręcznych podziałów stron

en: Ignore all columns on left
pl: Ignoruj wszystkie kolumny po lewej

en: Ignore all columns on right
pl: Ignoruj wszystkie kolumny po prawej

en: Ignore any separators at the beginning of lines
pl: Ignorowanie separatorów na początkach wierszy

en: Ignore differences in letter case
pl: Ignoruje różnice w wielkości liter

en: Ignoring a sheet without a name
pl: Ignorowanie arkusza bez nazwy

en: Ignoring column information beyond column %i
pl: Ignorowanie informacji kolumny poza %i. kolumną

en: Ignoring column information that does not specify first or last.
pl: Ignorowanie informacji kolumny, która nie określa pierwszego lub ostatniego.

en: Ignoring data that claims to be in column %u which is > max column %u
pl: Ignorowanie danych, które chcą być w kolumnie %u, która ma > maksimum kolumn %u

en: Ignoring data that claims to be in row %u which is > max row %u
pl: Ignorowanie danych, które chcą być w rzędzie %u, który ma > maksimum rzędów %u

en: Ignoring invalid data validation because : %s
pl: Ignorowanie nieprawidłowej walidacji danych, ponieważ: %s

en: Ignoring reference to unknown external workbook '%s'
pl: Ignorowanie odniesienia do nieznanego zewnętrznego zeszytu „%s”

en: Ignoring unhandled conditional format of type '%s'
pl: Ignorowanie nieobsługiwanego formatu warunkowego typu „%s”

en: Image fill style '%s' has no attached image.
pl: Styl wypełnienia obrazu „%s” nie ma załączonego obrazu.

en: Image fill without image name encountered!
pl: Wystąpiło wypełnienie obrazu bez nazwy obrazu.

en: Import Data File
pl: Zaimportuj plik danych

en: Import Export
pl: Import i eksport

en: Import _Data
pl: Import _danych

en: Import _Other File...
pl: Zaimportuj _inny plik…

en: Import _Text File...
pl: Za_importuj plik tekstowy…

en: Import all columns on left
pl: Importuj wszystkie kolumny po lewej

en: Import all columns on right
pl: Importuj wszystkie kolumny po prawej

en: Import data from a file
pl: Importuje dane z pliku

en: Import data from a text file
pl: Importuje dane z pliku tekstowego

en: Import/Export for MultiPlan (SYLK) files
pl: Import/eksport plików programu MultiPlan (SYLK)

en: Import/Export of HTML, TeX, DVI, roff
pl: Import/eksport plików HTML, TeX, DVI, roff

en: Importing %i columns and ignoring %i.
pl: Importowanie %i kolumn i ignorowanie %i.

en: Importing %i columns and ignoring none.
pl: Importowanie %i kolumn bez ignorowania.

en: Imports GNU Oleo documents
pl: Importuje dokumenty programu GNU Oleo

en: Imports Lotus 123 files
pl: Importuje pliki programu Lotus 123

en: Imports Paradox files
pl: Importuje pliki programu Paradox

en: Imports Plan Perfect Formatted Documents
pl: Importuje sformatowane dokumenty programu Plan Perfect

en: Imports Psion 5 series Sheet files
pl: Importuje pliki arkuszy programu Psion serii 5

en: Imports Quattro Pro (tm) files
pl: Importuje pliki programu Quattro Pro™

en: Imports SC/XSpread files
pl: Importuje pliki programu SC/XSpread

en: Imports XBase files
pl: Importuje pliki programu XBase

en: Imports version 4.[234] spreadsheets
pl: Importuje arkusze w wersjach 4.[234]

en: Imports/Exports MS Excel (tm) files
pl: Importuje/eksportuje pliki programu Microsoft Excel™

en: Improperly formatted error token
pl: Niewłaściwie sformatowany token błędu

en: In Use
pl: W użytku

en: In a list
pl: Na liście

en: In cell %s, the current contents
            %s
    would have been replaced by
            %s
    which is invalid.
    
    The replace has been aborted and nothing has been changed.
pl: Bieżąca zawartość komórki %s
            %s
    zostałaby zastąpiona
            %s
    co jest nieprawidłowe.
    
    Przerwano zastępowanie bez dokonywania zmian.

en: In the `%s' menu, the key `%s' is used for both `%s' and `%s'.
pl: W menu „%s”, klawisz „%s” jest użyty dla „%s” i „%s” jednocześnie.

en: Include censorship ticks
pl: Dołączenie oznaczeń cenzury

en: Include chart
pl: Dołączenie wykresu

en: Incorrect expression for name '%s': content will be lost.
pl: Niepoprawne wyrażenie dla nazwy „%s”: zawartość zostanie utracona.

en: Increase Indent
pl: Zwiększ wcięcie

en: Increase Indentation
pl: Zwiększ wcięcie

en: Increase Precision
pl: Zwiększ dokładność

en: Increase precision
pl: Zwiększ dokładność

en: Increase the indent, and align the contents to the left
pl: Zwiększa nacięcie i wyrównuje zawartość do lewej

en: Increase the number of decimals displayed
pl: Zwiększa liczbę wyświetlanych cyfr dziesiętnych

en: Increase the zoom to make things larger
pl: Zwiększa powiększenie

en: Increment:
pl: Zwiększenie:

en: Indentation
pl: Wcięcia

en: Index the given files
pl: Indeksuje podane pliki

en: Infeasible
pl: Niewykonalny

en: Infinite loop encountered while parsing formula '%s' of name '%s'
pl: Wystąpiła niekończona pętla podczas przetwarzania formuły „%s” o nazwie „%s”

en: Information
pl: Informacja

en: Information (allow invalid input)
pl: Informacje  (zezwolenie na nieprawidłowe dane)

en: Information Functions
pl: Funkcje informacji

en: Initial XML support
pl: Początkowa obsługa XML

en: Initial work on OLE2 for libgsf
pl: Początkowa praca nad OLE2 dla libgsf

en: Input
pl: Wejście

en: Input Data
pl: Dane wejściowe

en: Input Message
pl: Opis wprowadzanych danych

en: Input Range:
pl: Zakres wejściowy:

en: Input _range:
pl: Zakres _wejściowy:

en: Input cell %s contains a formula
pl: Komórka wejściowa %s zawiera formułę

en: Input message
pl: Komunikat wejściowy

en: Input variable did not yield to a numeric value. Check the model (maybe your last round # is too high).
pl: Zmienna wejściowa nie przynosi wartości numerycznej. Proszę sprawdzić model (może numer ostatniej rundy jest za wysoki).

en: Input variables:
pl: Zmienne wejściowe:

en: Ins/Del Column/Row
pl: Wstaw/usuń kolumnę/rząd

en: Insert
pl: Wstaw

en: Insert %d Object | Insert %d Objects
pl[0]: Wstaw %d obiekt
pl[1]: Wstaw %d obiekty
pl[2]: Wstaw %d obiektów

en: Insert Columns
pl: Wstaw kolumny

en: Insert Formula Below
pl: Wstaw formułę poniżej

en: Insert Formula to Side
pl: Wstaw formułę na stronie

en: Insert Rows
pl: Wstaw rzędy

en: Insert _row(s)
pl: Wstawienie _rzędów

en: Insert a Chart
pl: Wstawia wykres

en: Insert a Hyperlink
pl: Wstawia odnośnik

en: Insert a comment
pl: Wstawia komentarz

en: Insert a defined name
pl: Wstawia określoną nazwę

en: Insert a new Goffice component object
pl: Wstawia nowy obiekt składnika GOffice

en: Insert a new Goffice component object from a file
pl: Wstawia nowy obiekt składnika GOffice z pliku

en: Insert a new sheet
pl: Wstawia nowy arkusz

en: Insert a spreadsheet cell
pl: Wstaw komórkę arkusza

en: Insert an image
pl: Wstawia obraz

en: Insert cells
pl: Wstawienie komórek

en: Insert columns
pl: Wstaw kolumny

en: Insert new cells
pl: Wstawia nowe komórki

en: Insert new columns
pl: Wstawia nowe kolumny

en: Insert new rows
pl: Wstawia nowe rzędy

en: Insert rows
pl: Wstaw rzędy

en: Insert the current date and time into the selected cell(s)
pl: Wstawia bieżącą datę i czas do zaznaczonych komórek

en: Insert the current date into the selected cell(s)
pl: Wstawia bieżącą datę do zaznaczonych komórek

en: Insert the current time into the selected cell(s)
pl: Wstawia bieżący czas do zaznaczonych komórek

en: Insert the date of printing
pl: Wstaw datę drukowania

en: Insert the name of the current sheet
pl: Wstaw nazwę bieżącego arkusza

en: Insert the name of the file
pl: Wstaw nazwę pliku

en: Insert the page number
pl: Wstaw numer strony

en: Insert the path to the file
pl: Wstaw ścieżkę do pliku

en: Insert the time of printing
pl: Wstaw czas drukowania

en: Insert the total number of pages
pl: Wstaw całkowitą liczbę stron

en: Inserting %d column before %s | Inserting %d columns before %s
pl[0]: Wstawianie %d kolumny przed %s
pl[1]: Wstawianie %d kolumn przed %s
pl[2]: Wstawianie %d kolumn przed %s

en: Inserting %d row before %s | Inserting %d rows before %s
pl[0]: Wstawianie %d rzędu przed %s
pl[1]: Wstawianie %d rzędów przed %s
pl[2]: Wstawianie %d rzędów przed %s

en: Inserting %i column before column %s would push data off the sheet. Please enlarge the sheet first. | Inserting %i columns before column %s would push data off the sheet. Please enlarge the sheet first.
pl[0]: Wstawienie %i kolumny przed kolumną %s przesunie dane poza arkusz. Proszę najpierw poszerzyć arkusz.
pl[1]: Wstawienie %i kolumn przed kolumną %s przesunie dane poza arkusz. Proszę najpierw poszerzyć arkusz.
pl[2]: Wstawienie %i kolumn przed kolumną %s przesunie dane poza arkusz. Proszę najpierw poszerzyć arkusz.

en: Inserting %i row before row %s would push data off the sheet. Please enlarge the sheet first. | Inserting %i rows before row %s would push data off the sheet. Please enlarge the sheet first.
pl[0]: Wstawienie %i rzędu przed rzędem %s przesunie dane poza arkusz. Proszę najpierw poszerzyć arkusz.
pl[1]: Wstawienie %i rzędów przed rzędem %s przesunie dane poza arkusz. Proszę najpierw poszerzyć arkusz.
pl[2]: Wstawienie %i rzędów przed rzędem %s przesunie dane poza arkusz. Proszę najpierw poszerzyć arkusz.

en: Inserting array expression in %s
pl: Wstawianie wyrażenia tablicy do %s

en: Inserting expression in %s
pl: Wstawianie wyrażenie do %s

en: Inserting sheet | Inserting %d sheets
pl[0]: Wstawianie arkusza
pl[1]: Wstawianie %d arkuszy
pl[2]: Wstawianie %d arkuszy

en: Inserting these cells would push data off the sheet. Please enlarge the sheet first.
pl: Wstawienie tych komórek przesunie dane poza arkusz. Proszę najpierw poszerzyć arkusz.

en: Inside
pl: Wewnętrzna

en: Inside Horizontal
pl: Wewnętrzna pozioma

en: Inside Vertical
pl: Wewnętrzna pionowa

en: Insufficient space available for ANOVA table.
pl: Za mało miejsca dla tablicy ANOVA.

en: Int
pl: Całkowita

en: Integer
pl: Liczba całkowita

en: Integer '%s' is out of range, for attribute %s
pl: Liczba całkowita „%s” jest poza zakresem dla atrybutu %s

en: Interest rate calculations
pl: Kalkulacje stopy procentowej

en: Internal Link
pl: Wewnętrzny odnośnik

en: Internal type error
pl: Wewnętrzny błąd typu

en: Invalid DB range '%s'
pl: Nieprawidłowy zakres bazy danych „%s”

en: Invalid RRGGBB color '%s' for attribute %s
pl: Nieprawidłowy kolor RRGGBB „%s” dla atrybutu %s

en: Invalid absolute file specification '%s' encountered.
pl: Wystąpiła nieprawidłowa bezwzględna specyfikacja pliku „%s”.

en: Invalid array expression does not specify number of columns.
pl: Nieprawidłowe wyrażenie tablicowe nie określa liczby kolumn.

en: Invalid array expression does not specify number of rows.
pl: Nieprawidłowe wyrażenie tablicowe nie określa liczby rzędów.

en: Invalid attribute '%s', expected angle, received '%s'
pl: Nieprawidłowy atrybut „%s”, oczekiwano kąta, otrzymano „%s”

en: Invalid attribute '%s', expected color, received '%s'
pl: Nieprawidłowy atrybut „%s”, oczekiwano koloru, otrzymano „%s”

en: Invalid attribute '%s', expected distance, received '%s'
pl: Nieprawidłowy atrybut „%s”, oczekiwano dystans, otrzymano „%s”

en: Invalid attribute '%s', expected number, received '%s'
pl: Nieprawidłowy atrybut „%s”, oczekiwano liczby, otrzymano „%s”

en: Invalid attribute '%s', expected percentage, received '%s'
pl: Nieprawidłowy atrybut „%s”, oczekiwano procentu, otrzymano „%s”

en: Invalid attribute '%s', unknown enum value '%s'
pl: Nieprawidłowy atrybut „%s”, nieznana wartość wyliczeniowa „%s”

en: Invalid attribute '%s', unknown unit '%s'
pl: Nieprawidłowy atrybut „%s”, nieznana jednostka „%s”

en: Invalid attribute 'form:value', expected number, received '%s'
pl: Nieprawidłowy atrybut „forma:wartość”, oczekiwana liczby, otrzymano „%s”

en: Invalid bounds type %s
pl: Nieprawidłowy typ granic %s

en: Invalid cell %s
pl: Nieprawidłowa komórka %s

en: Invalid cell position '%s' for attribute %s
pl: Nieprawidłowa pozycja komórki „%s” dla atrybutu %s

en: Invalid changing cells
pl: Nieprawidłowe zmieniające się komórki

en: Invalid characters for encoding '%c%c'
pl: Nieprawidłowe znaki dla kodowania „%c%c”

en: Invalid color '%s' for attribute rgb
pl: Nieprawidłowy kolor „%s” dla atrybutu rgb

en: Invalid column name, %s, in bounds
pl: Nieprawidłowa nazwa kolumny, %s, w granicy

en: Invalid content of ss:data element, expected number, received '%s'
pl: Nieprawidłowa zawartość elementu ss:data, oczekiwano liczby, otrzymano „%s”

en: Invalid content of ss:data element, received '%s'
pl: Nieprawidłowa zawartość elementu ss:data, otrzymano „%s”

en: Invalid export option "%s" for format %s
pl: Nieprawidłowa opcja eksportu „%s” dla formatu %s

en: Invalid export option "%s=%s" for image export
pl: Nieprawidłowa opcja eksportu „%s=%s” dla eksportu obrazu

en: Invalid expression
pl: Nieprawidłowe wyrażenie

en: Invalid filter, missing Area
pl: Nieprawidłowy filtr, brak obszaru

en: Invalid format
pl: Nieprawidłowy format

en: Invalid integer '%s' for attribute %s
pl: Nieprawidłowa liczba całkowita „%s” dla atrybutu %s

en: Invalid integer '%s', for '%s'
pl: Nieprawidłowa liczba całkowita „%s”, dla „%s”

en: Invalid line in ROWS section
pl: Nieprawidłowy wiersz w sekcji RZĘDY

en: Invalid marker
pl: Nieprawidłowy znacznik

en: Invalid metadata '%s'
pl: Nieprawidłowe metadane „%s”

en: Invalid number '%s' for attribute %s
pl: Nieprawidłowa liczba „%s” dla atrybutu %s

en: Invalid number '%s' for node %s
pl: Nieprawidłowa liczba „%s” dla węzła %s

en: Invalid number of arguments
pl: Nieprawidłowa liczba parametrów

en: Invalid range '%s' for attribute %s
pl: Nieprawidłowy zakres „%s” dla atrybutu %s

en: Invalid record %d of length %hd
pl: Nieprawidłowy rekord %d o długości %hd

en: Invalid row name, %s, in columns
pl: Nieprawidłowa nazwa rzędu, %s, w kolumnach

en: Invalid row name, %s, in rhs/ranges section
pl: Nieprawidłowa nazwa rzędu, %s, w sekcji rhs/zakresach

en: Invalid row type %s
pl: Nieprawidłowy typ rzędu %s

en: Invalid scenario name
pl: Nieprawidłowa nazwa scenariusza

en: Invalid solver input range
pl: Nieprawidłowy zakres wejściowy solvera

en: Invalid solver model type.
pl: Nieprawidłowy typ modelu solvera.

en: Invalid solver target
pl: Nieprawidłowy cel solvera

en: Invalid sst ref '%s'
pl: Nieprawidłowe odniesienie sst „%s”

en: Invalid template file: %s
pl: Nieprawidłowy plik szablonu: %s

en: Invalid unsigned integer '%s' for attribute %s
pl: Nieprawidłowa liczba całkowita bez znaku „%s” dla atrybutu %s

en: Invalid value for option %s: "%s"
pl: Nieprawidłowa wartość dla opcji %s: „%s”

en: Invalid value-type '%s' advertised for 'form:value' attribute in 'form:value-range' element.
pl: Nieprawidłowy typ wartości „%s” anonsowany dla atrybutu „forma:wartość” w elemencie „forma:zakres wartości”.

en: Invalid variable range was given
pl: Podano nieprawidłowy zakres zmiennej

en: Invalid zoom %hd %%
pl: Nieprawidłowe powiększenie %hd%%

en: Inverse Fourier Transform
pl: Odwrotna transformata Fouriera

en: Irrevocably remove an entire sheet
pl: Nieodwołalnie usuwa cały arkusz

en: It provides support for saving Gnome Glossary in .po files.
pl: Udostępnia możliwość zapisu słownika GNOME w plikach .po.

en: Italic
pl: Pochylenie

en: Items
pl: Elementy

en: Iteration limit exceeded
pl: Przekroczono ograniczenie iteracji

en: Iterations
pl: Iteracje

en: Iterations:
pl: Iteracje:

en: Iteratively recalculate to find a target value
pl: Interaktywnie przelicza w celu odnalezienia wartości docelowej

en: Iteratively recalculate with constraints to approach a target value
pl: Interaktywnie przelicza w celu zbliżenia się do wartości docelowej

en: Iyar
pl: ijar

en: J_ustify
pl: Wyju_stowanie

en: Jan
pl: sty

en: Jump to a specified cell
pl: Przechodzi do podanej komórki

en: Jump to specific cells or named range in the current workbook
pl: Przechodzi do podanych komórek lub nazwanego zakresu w bieżącym zeszycie

en: Justify
pl: Wyjustowanie

en: Justify horizontally
pl: Wyjustowanie poziome

en: K must be a positive integer.
pl: K musi być dodatnią liczbą całkowitą.

en: Kaplan Meier Estimates
pl: Estymator Kaplana-Meiera

en: Kaplan-Meier Estimates
pl: Estymator Kaplana-Meiera

en: Keywords
pl: Słowa kluczowe

en: Kislev
pl: kislew

en: Kth _Largest
pl: K-ta n_ajwiększa

en: Kth _Smallest
pl: K-ta _najmniejsza

en: Kurtosis
pl: Kurtoza

en: LP-solve
pl: LPSolve

en: LPSolve Linear Program Solver
pl: Solver programu liniowego LPSolve

en: LPSolve Linear Program Solver Interface
pl: Interfejs solvera programu liniowego LPSolve

en: LaTeX 2e (*.tex) table fragment
pl: Fragment tablicy LaTeX 2e (*.tex)

en: LaTeX 2e (*.tex) table fragment of visible rows
pl: Fragment tablicy widocznych rzędów LaTeX 2e (*.tex)

en: Label:
pl: Etykieta:

en: Labels in _left column
pl: Etykiety w _lewej kolumnie

en: Labels in _top row
pl: Etykiety w gó_rnym rzędzie

en: Landscape
pl: Poziomo

en: Laplace
pl: Laplace’a

en: Large Circles
pl: Duże okręgi

en: Largest (%d)
pl: Największa (%d)

en: Last Used
pl: Ostatnio używane

en: Last round #:
pl: Numer ostatniej rundy:

en: Left
pl: Lewa

en: Left border
pl: Lewa krawędź

en: Left click once to follow this link.
    Middle click once to select this cell
pl: Kliknięcie lewym przyciskiem myszy podąży za odnośnikiem.
    Jedno kliknięcie środkowym przyciskiem myszy wybierze tę komórkę

en: Left margin:
pl: Lewy margines:

en: Left to Right
pl: Od lewej do prawej

en: Left-to-right
pl: Od lewej do prawej

en: Length of Undo Descriptors
pl: Długość deskryptorów cofnięcia

en: Length of the Undo Descriptors
pl: Długość deskryptorów cofania

en: Less Than
pl: Mniejsze niż

en: Less than or Equal
pl: Mniejsze niż lub równe

en: Levy alpha-Stable
pl: Alfa-stabilny Levy’ego

en: Light
pl: Lekki

en: Lila
pl: Lilia

en: Lila list template
pl: Liliowy szablon listy

en: Lilliefors (Kolmogorov-Smirnov) Test
pl: Test Lillieforsa (Kolmogorova-Smirnova)

en: Limit
pl: Ograniczenie

en: Line
pl: Wiersz

en: Line _termination:
pl: Zakończenie _wiersza:

en: Line breaks:
pl: Znak końca wiersza:

en: Line/Arrow Properties
pl: Właściwości linii/strzałki

en: Linear and integer program (*.mps) file format
pl: Format pliku liniowego i całkowitego programu (*.mps)

en: Linear and integer program expression format (MPS) module
pl: Moduł formatu wyrażenia liniowych i całkowitych programów (MPS)

en: Lines to import
pl: Importowane wiersze

en: Link target
pl: Cel odnośnika

en: Link to:
pl: Odnośnik do:

en: Linked To
pl: Połączone z

en: List
pl: Lista

en: List MIME types which ssindex is able to read
pl: Wyświetla listę typów MIME, które program ssindex może odczytać

en: List Properties
pl: Właściwości listy

en: List of Active Plugins.
pl: Lista aktywnych wtyczek.

en: List of Extra Autoformat Directories.
pl: Lista dodatkowych katalogów automatycznego formatowania.

en: List of Extra Plugin Directories.
pl: Lista dodatkowych katalogów z wtyczkami.

en: List of First Letter Exception
pl: Lista wyjątków pierwszych liter

en: List of Known Plugins.
pl: Lista znanych wtyczek.

en: List of Plugin File States.
pl: Lista stanów plików z wtyczkami.

en: List of file savers with disabled extension check.
pl: Lista formatów zapisu plików z wyłączonym sprawdzaniem rozszerzenia.

en: List of initial caps exceptions
pl: Lista wyjątków początkowych znaków

en: List of recently used functions.
pl: Lista ostatnio używanych funkcji.

en: List the available exporters
pl: Wyświetla listę dostępnych eksporterów

en: List the available image formats
pl: Wyświetla listę dostępnych formatów obrazów

en: List the available importers
pl: Wyświetla listę dostępnych importerów

en: Loaded %lu function from XLL/DLL/SO %s. | Loaded %lu functions from XLL/DLL/SO %s.
pl[0]: Wczytano %lu funkcję z pliku XLL/DLL/SO %s.
pl[1]: Wczytano %lu funkcje z pliku XLL/DLL/SO %s.
pl[2]: Wczytano %lu funkcji z pliku XLL/DLL/SO %s.

en: Loading %s failed
pl: Wczytanie %s się nie powiodło

en: Locale:
pl: Ustawienia regionalne:

en: Localization.
pl: Tłumaczenia.

en: Locate the %s program
pl: Znajdź program %s

en: Location
pl: Położenie

en: Lock
pl: Zablokowane

en: Locked
pl: Zablokowane

en: Locking cells or hiding formulæ only affects protected worksheets.
pl: Blokowanie komórek oraz ukrywanie formuł działa tylko w chronionych zeszytach.

en: Logarithmic
pl: Logarytmiczny

en: Logic
pl: Logika

en: Logic Functions
pl: Funkcje logiczne

en: Logistic
pl: Logiczny

en: Lognormal
pl: Logarytmiczny równomierny

en: Looking for a subject for your thesis? Maybe you would like to write a solver for Gnumeric?
pl: Szukasz tematu dla swojej pracy naukowej? Może chcesz napisać solvera dla Gnumerica?

en: Lookup
pl: Wyszukiwanie

en: Lookup Functions
pl: Funkcje wyszukiwania

en: Low Single
pl: Pojedynczy niski

en: Lower
pl: Dolne

en: Lower
    Limit
pl: Dolne
    ograniczenie

en: Lower Limit (95%)
pl: Dolne ograniczenie (95%)

en: Lower the selected sheet in the list of to be exported sheets to be exported later.
pl: Obniż wybrany arkusz na liście eksportowanych arkuszy, aby był eksportowany później.

en: MAX
pl: MAKSIMUM

en: MIN
pl: MINIMUM

en: MS Excel (tm)
pl: Microsoft Excel™

en: MS Excel&#8482; (*.xls)
pl: Microsoft Excel™ (*.xls)

en: MS Excel&#8482; (*.xls) requiring encoding specification
pl: Microsoft Excel™ (*.xls) wymaga podania kodowania

en: MS Excel&#8482; 2003 SpreadsheetML
pl: Microsoft Excel™ 2003 SpreadsheetML

en: MS Excel&#8482; 5.0/95
pl: Microsoft Excel™ 5.0/95

en: MS Excel&#8482; 97/2000/XP
pl: Microsoft Excel™ 97/2000/XP

en: MS Excel&#8482; 97/2000/XP &amp; 5.0/95
pl: Microsoft Excel™ 97/2000/XP i 5.0/95

en: M_in
pl: M_inimum

en: M_inimum cutoff:
pl: M_inimalne odcięcie:

en: M_ultiply
pl: _Mnożenie

en: Ma_tch whole words only
pl: Tylko całe _słowa

en: Ma_ximum cutoff:
pl: M_aksymalne odcięcie:

en: Macintosh before OS X (carriage return)
pl: Macintosh przed OS X (powrót karetki)

en: Macro%d
pl: Makro%d

en: Magnification
pl: Współczynnik powiększenia

en: Main
pl: Główny

en: Make _error expression
pl: Utworzenie wyrażenia reprezentującego błą_d

en: Make _string value
pl: _Utworzenie wartości ciągu

en: Make a copy of the current sheet
pl: Tworzy kopię bieżącego arkusza

en: Make a table of a cell's value as a function of other cells
pl: Tworzy tablicę wartości komórki jako funkcję innych komórek

en: Make any hidden columns in the selection visible
pl: Przywraca widoczność wszystkim ukrytym kolumnom wewnątrz zaznaczenia

en: Make any hidden rows in the selection visible
pl: Przywraca widoczność wszystkim ukrytym rzędom wewnątrz zaznaczenia

en: Make one long list of coordinates and values
pl: Tworzy jedną długą listę współrzędnych i wartości

en: Malformed sheet filter condition
pl: Błędny warunek filtru arkusza

en: Manage Sheets
pl: Zarządzaj arkuszami

en: Manage Sheets...
pl: Zarządzaj arkuszami…

en: Manage available plugin modules
pl: Zarządza dostępnymi wtyczkami

en: Manage the sheets in this workbook
pl: Zarządza arkuszami w tym zeszycie

en: Manager:
pl: Menedżer:

en: Manual
pl: Ręcznie

en: Many plot types for charting engine.
pl: Wiele typów rysowania dla mechanizmu wykresów.

en: Mar
pl: mar

en: Master page style without name encountered!
pl: Wystąpił styl strony głównej bez nazwy.

en: Master page style without page layout encountered!
pl: Wystąpił styl strony głównej bez układu strony.

en: Match _whole words only
pl: Tylko całe _słowa

en: Match only whole words
pl: Dopasowuje tylko całe słowa

en: Matches
pl: Dopasowania

en: Math Functions
pl: Funkcje matematyczne

en: Mathematical Functions
pl: Funkcje matematyczne

en: Mathematics
pl: Matematyka

en: Max
pl: Maksimum

en: Max _Iterations:
pl: Maksymalna liczba _iteracji:

en: Max _Time (sec.):
pl: Maksymalny _czas (w sekundach):

en: Max time:
pl: Maksymalny czas:

en: Max:
pl: Maksimum:

en: Maximal Undo Size
pl: Maksymalna liczba cofnięć

en: Maximize
pl: Zmaksymalizuj

en: Maximum
pl: Maksimum

en: Maximum Length of Recently Used Functions List
pl: Maksymalna długość listy ostatnio używanych funkcji

en: Maximum c_hange:
pl: Maksimum _zmian:

en: Maximum it_erations:
pl: Maksimum it_eracji:

en: Maximum time exceeded. Simulation was not completed.
pl: Przekroczono czas maksymalny. Symulacja nie została ukończona.

en: Mean
pl: Średnia

en: Median
pl: Mediana

en: Medium
pl: Średni

en: Merge
pl: Scal

en: Merge Field
pl: Scal pole

en: Merge _Range:
pl: Zakres _scalania:

en: Merge a range of cells
pl: Scala grupę komórek

en: Merge and Center %s
pl: Scal i wyśrodkuj %s

en: Merge listed files (all same format) to make this file
pl: Łączy wymienione pliki (wszystkie tego samego formatu), aby utworzyć ten plik

en: Merge the selection into 1 cell, and center horizontally.
pl: Łączy zaznaczenie w 1 komórkę i wyśrodkowuje poziomo.

en: Merge with column on _left
pl: Scal z kolumną po _lewej

en: Merge with column on _right
pl: Scal z kolumną po _prawej

en: Merge...
pl: Scal…

en: Merges columnar data into a sheet creating duplicate sheets for each row
pl: Scala dane kolumnowe do arkusza tworząc powielone arkusze dla każdego rzędu

en: Merging %s
pl: Scalanie %s

en: Merging data into %s
pl: Scalanie danych do %s

en: Min
pl: Minimum

en: Min:
pl: Minimum:

en: Minimize
pl: Zminimalizuj

en: Minimum Number of Characters for Autocompletion
pl: Minimalna liczba znaków dla automatycznego uzupełnienia

en: Miscellaneous
pl: Różne

en: Missing characters for character encoding
pl: Brak znaków dla kodowania znaków

en: Missing closing 'E'
pl: Brak zamykające „E”

en: Missing expression
pl: Brak wyrażenia

en: Missing fields in plugin file
pl: Brakujące pola w pliku wtyczki

en: Missing file name.
pl: Brak nazwy pliku.

en: Missing filter type
pl: Brak typu filtra

en: Missing formula for validation
pl: Brak formuły dla sprawdzania poprawności

en: Missing function category name.
pl: Brak nazwy kategorii funkcji.

en: Missing objective row
pl: Brak rzędu docelowego

en: Missing page layout identifier
pl: Brak identyfikatora układu strony

en: Missing part-id for sheet '%s'
pl: Brak części identyfikatora dla arkusza „%s”

en: Mode
pl: Tryb

en: Modern
pl: Nowoczesny

en: Modern style with financial formatting
pl: Nowoczesny styl z formatowaniem finansowym

en: Modify the conditional formatting of the selected cells
pl: Modyfikuje formatowanie warunkowe zaznaczonych komórek

en: Modify the formatting of the selected cells
pl: Modyfikuje formatowanie zaznaczonych komórek

en: Modify the view properties
pl: Modyfikuje właściwości widoku

en: Module "%s" doesn't contain ("register_actual_excel4v" symbol).
pl: Moduł „%s” nie zawiera (symbolu „register_actual_excel4v”).

en: Module "%s" doesn't exist.
pl: Moduł „%s” nie istnieje.

en: Module file "%s" has invalid format.
pl: Plik z modułem „%s” jest w nieprawidłowym formacie.

en: Module name not given.
pl: Nie podano nazwy modułu.

en: Module%d
pl: Moduł%d

en: More than one statement in SQL string
pl: Więcej niż jedna deklaracja w ciągu SQL

en: Move %d Object | Move %d Objects
pl[0]: Przenieś %d obiekt
pl[1]: Przenieś %d obiekty
pl[2]: Przenieś %d obiektów

en: Move Object
pl: Przenieś obiekt

en: Move and resize with cells
pl: Przenieś i zmień rozmiar z komórkami

en: Move selected field up in the sort order
pl: Przenieś zaznaczone pole do góry w porządku sortowania

en: Move the selected field down in the sort order
pl: Przenieś zaznaczone pole w dół w porządku sortowania

en: Move the selected sheet to the end of the list of to be exported sheets to be exported last.
pl: Przesuń wybrany arkusz na koniec listy eksportowanych arkuszy, aby był wyeksportowany jako ostatni.

en: Move the selected sheet to the top of the list of to be exported sheets to be exported first.
pl: Przesuń wybrany arkusz na górę listy eksportowanych arkuszy, aby był eksportowany jako pierwszy.

en: Move with cells
pl: Przenieś z komórkami

en: Moving %s
pl: Przenoszenie %s

en: Moving Average
pl: Średnia ruchoma

en: Moving Average (%s)
pl: Średnia ruchoma (%s)

en: Moving average...
pl: Średnia ruchoma…

en: Moving sheet object from column %i and row %i
pl: Przenoszenie obiektu arkusza z %i. kolumny i %i. rzędu

en: Multiple 2-_variable regressions
pl: Wieloskładnikowe regresje 2 _zmiennych

en: Multiple dependent (y) variables
pl: Wiele zależnych zmiennych

en: Multiple errors
pl: Wiele błędów

en: Multiple expressions are not supported in this context
pl: W tym kontekście wiele wyrażeń nie jest obsługiwanych

en: Multiple expressions in the same cell
pl: Wiele wyrażeń w tej samej komórce

en: Multiple values in the same cell
pl: Wiele wartości w tej samej komórce

en: Multiple version specifications.  Assuming %d
pl: Wiele specyfikacji wersji. Przyjmowanie %d

en: Multiplicative Holt-Winters exponential smoothing
pl: Multiplikatywne wygładzanie wykładnicze Holta-Wintersa

en: N_umber of Failures
pl: Liczba _niepowodzeń

en: N_umber of Trials:
pl: Liczba p_rób:

en: N_umber of samples:
pl: L_iczba próbek:

en: Name
pl: Nazwa

en: Name %s added.
pl: Dodano nazwę %s.

en: Name %s changed.
pl: Zmieniono nazwę %s.

en: Name %s removed.
pl: Usunięto nazwę %s.

en: Name '%s' does not exist
pl: Nazwa „%s” nie istnieje

en: Name '%s' does not exist in sheet '%s'
pl: Nazwa „%s” nie istnieje w arkuszu „%s”

en: Name '%s' does not exist in workbook
pl: Nazwa „%s” nie istnieje w zeszycie

en: Name conflict during merge: '%s' appears twice at workbook scope.
pl: Konflikt nazwy podczas scalania: „%s” pojawia się dwa razy w zakresie zeszytu.

en: Name of template
pl: Nazwa szablonu

en: Name:
pl: Nazwa:

en: Name:
pl: Nazwa:

en: Negative Binomial
pl: Ujemny dwumianowy

en: Neither side
pl: Żadna ze stron

en: Never
pl: Nigdy

en: New
pl: Nowe

en: New Cell Comment (%s)
pl: Nowy komentarz komórki (%s)

en: New Document Property:
pl: Nowa właściwość dokumentu:

en: New From Template
pl: Nowy z szablonu

en: New Name
pl: Nowa nazwa

en: New Name:
pl: Nowa nazwa:

en: New Sheet
pl: Nowy arkusz

en: New Workbook
pl: Nowy zeszyt

en: New _sheet
pl: Nowy _arkusz

en: New _workbook
pl: N_owy zeszyt

en: New graph sheet
pl: Nowy arkusz wykresu

en: New view will be opened on specified screen
pl: Nowy widok zostanie otwarty na podanym ekranie

en: Next Sim.
pl: Nast. sym.

en: Next _Object
pl: Następny _obiekt

en: Nisan
pl: nisan

en: No
pl: Nie

en: No Workbook or Book streams found.
pl: Nie odnaleziono potoków zeszytów lub książek.

en: No chart
pl: Brak wykresu

en: No constraints
pl: Brak ograniczeń

en: No load_stub method.
pl: Brak metody „load_stub”.

en: No loadable worksheet functions found in XLL/DLL/SO file %s.
pl: Nie odnaleziono wczytywalnych funkcji zeszytu w pliku XLL/DLL/SO %s.

en: No matching records were found.
pl: Nie odnaleziono pasujących rekordów.

en: No password supplied
pl: Nie podano hasła

en: No statistics are selected.
pl: Nie zaznaczono statystyki.

en: No stream named content.xml found.
pl: Nie odnaleziono potoku o nazwie content.xml.

en: No workbook stream found.
pl: Nie odnaleziono potoku zeszytu.

en: Non-Linear Program Solver
pl: Solver nieliniowych programów

en: None
pl: Brak

en: None          (silently accept invalid input)
pl: Brak        (ciche przyjmowanie nieprawidłowych danych)

en: None of the values in the value range may be empty!
pl: Żadna z wartości w zakresie nie może być pusta.

en: Normal
pl: Zwykły

en: Normality Test
pl: Test normalności

en: Normality Test (%s)
pl: Test normalności (%s)

en: Normality Tests
pl: Testy normalności

en: North
pl: Północ

en: Not Equal
pl: Nierówne

en: Not a range or name
pl: To nie jest zakres ani nazwa

en: Not a valid function for action: %s
pl: Nieprawidłowa funkcja dla działania: %s

en: Not enough data in the supplied range (%s) for all the requests
pl: Za mało danych w dostarczonym zakresie (%s) dla wszystkich żądań

en: Not normal
pl: Nie normalny

en: Not_Between
pl: Nie_pomiędzy

en: Note:
pl: Uwaga:

en: Notebook _Tabs for Sheets
pl: _Karty notatnika odpowiadające arkuszom

en: Number
pl: Liczba

en: Number Format
pl: Format liczby

en: Number Theory
pl: Teoria liczb

en: Number of Automatic Clauses
pl: Liczba automatycznych klauzul

en: Number of Undo Items
pl: Liczba elementów cofania

en: Number of _random numbers:
pl: Liczba liczb _losowych:

en: Number of lines to import
pl: Liczba importowanych wierszy

en: Numbers
pl: Liczby

en: ODF 1.2 extended conformance (*.ods)
pl: ODF 1.2 o rozszerzonej zgodności (*.ods)

en: ODF 1.2 strict conformance (*.ods)
pl: ODF 1.2 o ścisłej zgodności (*.ods)

en: OLDFILE NEWFILE
pl: POPRZEDNI-PLIK NOWY-PLIK

en: OLE links are not supported yet.
    Name '%s' will be lost.
pl: Dowiązania OLE nie są jeszcze obsługiwane.
    Nazwa „%s” zostanie utracona.

en: OLE2 support.
pl: Obsługa OLE2.

en: O_ptions
pl: Op_cje

en: Object "%s" is not a dictionary.
pl: Obiekt „%s” nie jest słownikiem.

en: Object Toolbar
pl: Pasek narzędziowy obiektów

en: Object position relative to its current position:
pl: Pozycja obiektu względna do jego obecnej pozycji:

en: Object toolbar position
pl: Położenie paska narzędziowego obiektów

en: Object toolbar visible
pl: Widoczny pasek narzędziowy obiektów

en: Objective Value:
pl: Wartość obiektywna:

en: Objective function
pl: Funkcja docelowa

en: Offset:
pl: Przesunięcie:

en: Old
pl: Poprzednie

en: Old Name:
pl: Poprzednia nazwa:

en: On left side only
pl: Tylko lewa strona

en: On right side only
pl: Tylko prawa strona

en: On worksheet %s:
pl: W zeszycie %s:

en: One Factor Analysis of Variance...
pl: Analiza wariancji z jednym czynnikiem…

en: One field is not part of the merge zone!
pl: Jedno pole nie jest częścią strefy scalania.

en: One of the original core contributors
pl: Jeden z oryginalnych głównych współtwórców

en: Only linear programs are handled.
pl: Obsługiwane są tylko programy liniowe.

en: Only one column of input data can be parsed at a time
pl: Tylko jedna kolumna danych wejściowych może być przetwarzana jednocześnie

en: Only print a count of matches per file
pl: Wyświetla tylko liczbę dopasowań na plik

en: Open %s
pl: Otwórz %s

en: Open Document Format
pl: Format OpenDocument

en: Open Document Format (*.sxc, *.ods)
pl: Format OpenDocument (*.sxc, *.ods)

en: Open Document Format as used by OpenOffice, Lotus Symphony, etc.
pl: Format OpenDocument jak używany przez programy OpenOffice, Lotus Symphony itp.

en: Open Spreadsheet File
pl: Otwórz plik arkusza kalkulacyjnego

en: Open a file
pl: Otwiera plik

en: Open a viewer for Gnumeric's documentation
pl: Otwiera przeglądarkę dokumentacji programu Gnumeric

en: Open an external file with the specified name
pl: Otwiera zewnętrzny plik o podanej nazwie

en: Open document
pl: Otwórz dokument

en: Open in _New Window
pl: Otwórz w _nowym oknie

en: Optimal
pl: Optymalny

en: Optimal solution created by solver.
pl: Optymalna wartość utworzona przez solvera.

en: Optionally specify an encoding for imported content
pl: Opcjonalnie określa kodowanie importowanej zawartości

en: Optionally specify which exporter to use
pl: Opcjonalnie określa, którego eksportera użyć

en: Optionally specify which importer to use
pl: Opcjonalnie określa, którego importera użyć

en: Options
pl: Opcje

en: Options pricers
pl: Opcje

en: Orange
pl: Pomarańczowy

en: Orange template
pl: Pomarańczowy szablon

en: Original data type:
pl: Oryginalny typ danych:

en: Original plugin engine.
pl: Oryginalny mechanizm wtyczek.

en: Other offset
pl: Inne przesunięcia

en: Other value
pl: Inna wartość

en: Outline
pl: Obwódka

en: Outlines _Below
pl: _Wiersze podsumowań poniżej szczegółów

en: Outlines _Right
pl: _Kolumny podsumowań na prawo od szczegółów

en: Output
pl: Wyjście

en: Output _range:
pl: Zak_res wyjściowy:

en: Output copy highlighting differences
pl: Wyświetla kopię wyróżniając zmiany

en: Output in xml format
pl: Wyjście w formacie XML

en: Output variable did not yield to a numeric value. Check the output variables in your model (maybe your last round # is too high).
pl: Zmienna wyjściowa nie przynosi wartości numerycznej. Proszę sprawdzić zmienne wyjściowe w modelu (może numer ostatniej rundy jest za wysoki).

en: Output variables:
pl: Zmienne wyjściowe:

en: Output via the clipboard
pl: Wyjście przez schowek

en: Outside Borders
pl: Zewnętrzne krawędzie

en: Outside bounds
pl: Zewnętrzne krawędzie

en: Overriding function %s from XLL/DLL/SO file %s with function of the same name from XLL/DLL/SO file %s.
pl: Zastępowanie funkcji %s z pliku XLL/DLL/SO %s funkcją o tej samej nazwie z pliku XLL/DLL/SO %s.

en: Overwrite
pl: Zastąp

en: PAGE
pl: STRONA

en: PAGES
pl: STRONY

en: PATH
pl: ŚCIEŻKA

en: PATTERN INFILE...
pl: WZORZEC PLIK-WEJŚCIOWY…

en: PDF export
pl: Eksport PDF

en: PLN : Spreadsheet is password encrypted
pl: PLN: arkusz jest zaszyfrowany hasłem

en: PRODUCT
pl: ILOCZYN

en: PRODUCT computes the product of all the values and cells referenced in the argument list.
pl: PRODUCT oblicza iloczyn wszystkich wartości i komórek przywołanych w liście parametrów.

en: PRODUCT:product of the given values
pl: PRODUCT:iloczyn podanych wartości

en: P_aste Special...
pl: Wklej _specjalnie…

en: Pa_ssword:
pl: _Hasło:

en: Packaging
pl: Pakiety

en: Page
pl: Strona

en: Page &[PAGE]
pl: &[PAGE]. strona

en: Page &[PAGE] of &[PAGES]
pl: &[PAGE]. strona z &[PAGES]

en: Page Footer
pl: Stopka strony

en: Page Header
pl: Nagłówek strony

en: Page Set_up...
pl: _Ustawienia strony…

en: Page Setup
pl: Ustawienia strony

en: Page Setup For %s
pl: Ustawienia strony dla %s

en: Page Setup For All Sheets
pl: Ustawienia strony dla wszystkich arkuszy

en: Page:
pl: Strona:

en: Pages
pl: Strony

en: Paper
pl: Papier

en: Paper from ODF file: %ipt⨉%ipt
pl: Papier z pliku ODF: %i⨉%i pt

en: Paper from XLSX file, #%i
pl: Papier z pliku XLSX, #%i

en: Paper from XLSX file: %ipt⨉%ipt
pl: Papier z pliku XLSX: %i⨉%i pt

en: Paper orientation
pl: Orientacja papieru

en: Paradox Importer
pl: Import plików Paradox

en: Paradox database (*.db)
pl: Baza danych Paradox (*.db)

en: Paradox database or primary index file (*.db, *.px)
pl: Baza danych Paradox lub plik głównego indeksu (*.db, *.px)

en: Parameters
pl: Parametry

en: Parse error while reading Applix file.
pl: Błąd przetwarzania podczas odczytywania pliku Applix.

en: Parse error while trying to parse data into sheet
pl: Błąd podczas przetwarzania danych wklejanych do arkusza

en: Parse the text in the selection into data
pl: Przetwarza tekst w zaznaczeniu na dane

en: Password:
pl: Hasło:

en: Paste
pl: Wklej

en: Paste Copy
pl: Wklej kopiuj

en: Paste Defined Names
pl: Wklej określone nazwy

en: Paste Function Name dialog
pl: Okno wklejania nazwy funkcji

en: Paste Special
pl: Wklej specjalnie

en: Paste _Link
pl: Wklej _odnośnik

en: Paste _Special
pl: Wklej sp_ecjalnie

en: Paste cell comments only
pl: Wkleja tylko komentarze komórek

en: Paste cell formats (number formats, colors, borders, etc.) only
pl: Wkleja tylko formaty komórek (formaty liczb, kolory, krawędzie itp.)

en: Paste the cell contents only, not the formatting
pl: Wkleja tylko zawartość komórek, nie formatowanie

en: Paste the clipboard
pl: Wkleja zawartość schowka

en: Paste the value of expressions rather than the expressions themselves
pl: Wkleja wartości wyrażeń, zamiast samych wyrażeń

en: Paste with optional filters and transformations
pl: Wstawia z opcjonalnym zastosowaniem filtrów i przekształceń

en: Pasting into %s
pl: Wklejanie do %s

en: Path
pl: Ścieżka

en: Path
pl: Ścieżka

en: Pattern
pl: Deseń

en: Pattern color
pl: Kolor deseniu

en: Pattern is a set of fixed strings
pl: Wzorzec to zestaw stałych ciągów

en: Pearson Correlation
pl: Korelacja Pearsona

en: Per_iod:
pl: _Okres:

en: Percent of Trace
pl: Procent śladu

en: Percentage
pl: Procent

en: Percentage:
pl: Procent:

en: Percentile Rank
pl: Grupa percentyli

en: Perform Log-Rank (Mantel-Haenszel) Test
pl: Wykonaj test log szeregu (Mantela-Haenszela)

en: Perform changes within cell comments
pl: Przeprowadzenie zmian w komentarzach do komórek

en: Perform changes within expressions
pl: Przeprowadzenie zmian w wyrażeniach

en: Perform changes within non-string values
pl: Przeprowadzenie zmian w wartościach niebędących ciągami

en: Perform changes within string values
pl: Przeprowadzenie zmian w wartościach ciągów

en: Perform no more replacements
pl: Nie przeprowadza dalszych zastąpień

en: Perform this replacement
pl: Przeprowadza to zastąpienie

en: Periodic and random samples
pl: Okresowe i losowe próbki

en: Perl error:
pl: Błąd języka Perl:

en: Perl error: %s
pl: Błąd języka Perl: %s

en: Perl functions
pl: Funkcje języka Perl

en: Perl plugin loader
pl: Wczytywanie wtyczki języka Perl

en: Permit censorship
pl: Dozwolone cenzurowanie

en: Pick a Font
pl: Wybierz czcionkę

en: Pieces of MS Excel import
pl: Część importu plików Microsoft Excel

en: Pipe (|)
pl: Kreska (|)

en: Plan Perfect Format (PLN) import
pl: Import plików w formacie Plan Perfect (PLN)

en: Please contact us to correct mistakes.
pl: Proszę skontaktować się z nami, aby poprawić pomyłki.

en: Please enter a valid
    population variance for variable 1.
pl: Proszę wprowadzić prawidłową wariancję
    populacji dla 1. zmiennej.

en: Please enter a valid
    population variance for variable 2.
pl: Proszę wprowadzić prawidłową wariancję
    populacji dla 2. zmiennej.

en: Please use the Print Setup dialog to edit this value.
pl: Proszę użyć okna Ustawień drukowania, aby modyfikować tę wartość.

en: Please use the Text Export dialog to edit this value.
pl: Proszę użyć okna Eksportu tekstu, aby modyfikować tę wartość.

en: Plugin Details
pl: Informacje o wtyczce

en: Plugin List
pl: Lista wtyczek

en: Plugin Manager
pl: Menedżer wtyczek

en: Plugin dependencies
pl: Zależności wtyczki

en: Plugin directory:
pl: Katalog wtyczek:

en: Plugin name
pl: Nazwa wtyczki

en: Plugin services
pl: Usługi wtyczki

en: Plugin system, localization.
pl: System wtyczek, tłumaczenia.

en: Point
pl: Punkt

en: Poisson
pl: Poissona

en: Polygon Properties
pl: Właściwości wielokąta

en: Population variances are:
pl: Wariancjami populacji są:

en: Portrait
pl: Pionowo

en: Possible corrupted integer '%s' for '%s'
pl: Prawdopodobnie uszkodzona liczba całkowita „%s” dla „%s”

en: Possibly normal
pl: Możliwie normalny

en: Prefer CLIPBOARD Over PRIMARY Selection
pl: Preferowanie „SCHOWKA” nad „PODSTAWOWE” zaznaczanie

en: Prefer CLIPBOARD over PRIMARY selection
pl: Preferowanie „SCHOWKA” nad „PODSTAWOWE” zaznaczanie

en: Preferences...
pl: Preferencje…

en: Preferred Display Unit
pl: Preferowana jednostka wyświetlania

en: Prepare an email
pl: Tworzy wiadomość e-mail

en: Prepared
pl: Przygotowany

en: Preparing
pl: Przygotowywanie

en: Preparing to preview
pl: Przygotowywanie podglądu

en: Preparing to print
pl: Przygotowywanie wydruku

en: Preparing to save...
pl: Przygotowywanie do zapisu…

en: Preserve
pl: Zachowaj

en: Pressed Button
pl: Naciśnięty przycisk

en: Prev. Sim.
pl: Poprz. sym.

en: Preview
pl: Podgląd

en: Primary direction:
pl: Pierwszy kierunek:

en: Principal Components Analysis
pl: Analiza głównych składowych

en: Principal Components Analysis (%s)
pl: Analiza głównych składowych (%s)

en: Principal Components Analysis...
pl: Analiza głównych składowych…

en: Principal components analysis has insufficient space.
pl: Analiza głównych składowych ma za mało miejsca.

en: Print
pl: Wydrukuj

en: Print Area
pl: Obszar drukowania

en: Print Area & Breaks
pl: Obszar drukowania i podziały

en: Print Pre_view
pl: _Podgląd wydruku

en: Print Selection
pl: Druk zaznaczenia

en: Print _area:
pl: O_bszar drukowania:

en: Print as #N/A
pl: Drukuj jako #N/A

en: Print as dashes
pl: Drukowanie jako myślniki

en: Print as displayed
pl: Drukowanie jak widać

en: Print as spaces
pl: Drukowanie jako spacje

en: Print at end
pl: Drukowanie na końcu

en: Print filenames with matches
pl: Wyświetla nazwy plików z dopasowaniami

en: Print filenames without matches
pl: Wyświetla nazwy plików bez dopasowań

en: Print in place
pl: Drukowanie w miejscu

en: Print preview
pl: Podgląd wydruku

en: Print the current file
pl: Drukuje bieżący plik

en: Print the filename for each match
pl: Wyświetla nazwę pliku każdego dopasowania

en: Print the location of each match
pl: Wyświetla położenie każdego dopasowania

en: Print the location type of each match
pl: Wyświetla typ położenia każdego dopasowania

en: Print to File
pl: Drukowanie do pliku

en: Printing page %3d
pl: Drukowanie %3d. strony

en: Printing page %3d of %3d page | Printing page %3d of %3d pages
pl[0]: Drukowanie %3d. strony z %3d strony
pl[1]: Drukowanie %3d. strony z %3d stron
pl[2]: Drukowanie %3d. strony z %3d stron

en: Prior moving average
pl: Poprzednia średnia ruchoma

en: Probability of observing a t-statistic
    whose absolute value is at least as large
    as the absolute value of the actually
    observed t-statistic, assuming the null
    hypothesis is in fact true.
pl: Prawdopodobieństwo obserwacji statystycznego t,
    którego wartość bezwzględna jest co najmniej tak duża,
    jak wartość bezwzględna obecnie obserwowanego
    statystycznego t, zakładając że wartość null
    hipotezy jest faktycznie prawdziwa.

en: Problem Status:
pl: Stan problemu:

en: Processing ends at this line, any subsequent lines will be ignored.
pl: Przetwarzanie zostanie zakończone na tym wierszu, dalsze zostaną zignorowane.

en: Program Name
pl: Nazwa programu

en: Properties
pl: Właściwości

en: Protection
pl: Ochrona

en: Pul_l to Front
pl: _Przeciągnij na przód

en: Pull Object Forward
pl: Przeciągnij obiekt do przodu

en: Pull Object to the Front
pl: Przeciągnij obiekt na przód

en: Pull _Forward
pl: Przeciągnij do p_rzodu

en: Purple
pl: Fioletowy

en: Pus_h to Back
pl: Przecią_gnij w tył

en: Push Object Backward
pl: Przesuń obiekt do tyłu

en: Push Object to the Back
pl: Przesuń obiekt na koniec

en: Push _Backward
pl: Przeciągnij do _tyłu

en: Python console
pl: Konsola języka Python

en: Python exception (%s)
pl: Wyjątek języka Python (%s)

en: Python exception (%s: %s)
pl: Wyjątek języka Python (%s: %s)

en: Python file "%s" has invalid format.
pl: Plik języka Python „%s” ma nieprawidłowy format.

en: Python functions
pl: Funkcje języka Python

en: Python list is not an array
pl: Lista języka Python nie jest tablicą

en: Python module name not given.
pl: Nie podano nazwy modułu języka Python.

en: Python plugin loader
pl: Wczytywanie wtyczki języka Python

en: QA
pl: Kontrola jakości

en: Qu_oting:
pl: Cy_towanie:

en: Quality Assurance and sheet copy.
pl: Kontrola jakości i kopiowanie arkusza.

en: Quattro Pro(tm)
pl: Quattro Pro™

en: Query for replacement
pl: Pytanie przed zastąpieniem

en: Question
pl: Pytanie

en: Quit the application
pl: Kończy działanie programu

en: Quote _character:
pl: Znak _cytowania:

en: Quote unknown names
pl: Cytowanie nieznanych nazw

en: RPM packaging
pl: Pakiet RPM

en: R_ight, then down
pl: W p_rawo, następnie w dół

en: Ra_nge
pl: Za_kres

en: RadioButton
pl: Przycisk pojedynczego wyboru

en: Radiobutton Properties
pl: Właściwości przycisku radiowego

en: Raise the selected sheet in the list of to be exported sheets to be exported earlier.
pl: Podnieś wybrany arkusz na liście eksportowanych arkuszy, aby był eksportowany wcześniej.

en: Random Number Functions
pl: Funkcje liczb losowych

en: Random Number Generation
pl: Generacja liczb losowych

en: Random Numbers
pl: Liczby losowe

en: Random Numbers (%s)
pl: Liczby losowe (%s)

en: Range
pl: Zakres

en: Range:
pl: Zakres:

en: Rank
pl: Ranga

en: Rank and Percentile
pl: Korelacja rangowa i percentyl

en: Ranks
pl: Rangi

en: Ranks & Percentiles
pl: Korelacja rangowa i percentyle

en: Ranks (%s)
pl: Rangi (%s)

en: Ranks And _Percentiles...
pl: Rangi i p_rocentyle…

en: Ranks, placements and percentiles
pl: Szeregi, rozmieszczenia i percentyle

en: Raw
pl: Surowy

en: Rayleigh
pl: Rayleigha

en: Rayleigh Tail
pl: Ogon Rayleigha

en: Re_gular expression
pl: Wyrażenie _regularne

en: Re_name...
pl: Zmień _nazwę…

en: Re_place
pl: _Zastąp

en: Reading comments...
pl: Odczytywanie komentarzy…

en: Reading core properties...
pl: Odczytywanie podstawowych właściwości…

en: Reading custom properties...
pl: Odczytywanie niestandardowych właściwości…

en: Reading extended properties...
pl: Odczytywanie rozszerzonych właściwości…

en: Reading file...
pl: Odczytywanie pliku…

en: Reading shared strings...
pl: Odczytywanie wspólnych ciągów…

en: Reading sheet '%s'...
pl: Odczytywanie arkusza „%s”…

en: Reading styles...
pl: Odczytywanie stylów…

en: Reading theme...
pl: Odczytywanie motywu…

en: Reading workbook...
pl: Odczytywanie zeszytu…

en: Reads LP programs stored in the MPS format (*.mps)
pl: Odczytuje programy LP przechowywane w formacie MPS (*.mps)

en: Reads and writes information stored in the Data Interchange Format (*.dif)
pl: Odczytuje i zapisuje informacje w uniwersalnym formacie wymiany danych (*.dif)

en: Ready
pl: Gotowy

en: Recalculate
pl: Przelicz

en: Recalculate all cells
pl: Przelicza wszystkie komórki

en: Recalculate all cells before writing the result
pl: Przelicza wszystkie komórki przed zapisaniem wyniku

en: Recalculate the spreadsheet
pl: Przelicza arkusz

en: Recalculation:
pl: Przeliczenie:

en: Recently Used
pl: Ostatnio używane

en: Recently Used Documents
pl: Ostatnio używane dokumenty

en: Reconfigure Graph
pl: Rekonfiguruj wykres

en: Reconfigure Object
pl: Rekonfiguruj obiekt

en: Rectangle
pl: Prostokąt

en: Redo
pl: Ponów

en: Redo the undone action
pl: Ponawia cofnięte działanie

en: Reduced
    Cost
pl: Zmniejszony
    koszt

en: Refreshing DataSlicer in %s
pl: Odświeżenie fragmentatora danych w %s

en: Regenerate a data slicer from the source data
pl: Ponownie generuje fragmentatora danych z danych źródłowych

en: Regression
pl: Regresja

en: Regression (%s)
pl: Regresja (%s)

en: Regression Analysis
pl: Analiza regresyjna

en: Released Button
pl: Zwolniony przycisk

en: Remaining Error:
pl: Pozostały błąd:

en: Remove
pl: Usuń

en: Remove %d Link | Remove %d Links
pl[0]: Usuń %d odnośnik
pl[1]: Usuń %d odnośniki
pl[2]: Usuń %d odnośników

en: Remove Autofilter from %s
pl: Usuń filtr automatyczny z %s

en: Remove Column Page Break
pl: Usuń podział kolumny strony

en: Remove Hyperlink
pl: Usuń odnośnik

en: Remove Name %s
pl: Usuń nazwę %s

en: Remove Row Page Break
pl: Usuń podział rzędu strony

en: Remove _Auto Filter
pl: Usuń filtr _automatyczny

en: Remove _Data Slicer
pl: Usuń fragmentatora _danych

en: Remove a Data Slicer
pl: Usuwa fragmentatora danych

en: Remove a filter
pl: Usuwa filtr

en: Remove all manual pagebreaks from this sheet
pl: Usuwa wszystkie ręczne podziały strony z tego arkusza

en: Remove an outline group
pl: Usuwa konspekt grupy

en: Remove borders
pl: Usuń krawędzie

en: Remove condition from conditional formatting
pl: Usuń warunek z formatowania warunkowego

en: Remove format
pl: Usuń format

en: Remove the page break above the current row
pl: Usuwa podział strony powyżej bieżącego rzędu

en: Remove the page break to the left of the current column
pl: Usuwa podział strony na lewo od bieżącej kolumny

en: Remove the selected field from the sort specification
pl: Usuń zaznaczone pole ze specyfikacji sortowania

en: Removed
pl: Usunięte

en: Rename
pl: Zmień nazwę

en: Rename Sheet
pl: Zmień nazwę arkusza

en: Rename the current sheet
pl: Zmienia nazwę bieżącego arkusza

en: Renaming sheet | Renaming %d sheets
pl[0]: Zmienianie nazwy arkusza
pl[1]: Zmienianie nazwy %d arkuszy
pl[2]: Zmienianie nazwy %d arkuszy

en: Reorganizing Sheets
pl: Reorganizowanie arkuszy

en: Repeat
pl: Powtórz

en: Repeat Export
pl: Powtórz eksport

en: Repeat Export to %s
pl: Powtórz eksport do %s

en: Repeat the last data export
pl: Powtarza ostatni eksport danych

en: Repeat the previous action
pl: Powtarza poprzednie działanie

en: Replacing
pl: Zastępowanie

en: Report
pl: Raport

en: Report Created:
pl: Raport utworzono:

en: Report a _Problem
pl: Zgłoś p_roblem

en: Report problem
pl: Zgłasza problem

en: Report problems at
pl: Prosimy zgłaszać problemy na

en: Reports
pl: Raporty

en: Requires more than 1 row
pl: Wymaga więcej niż 1 rzędu

en: Resize %d Object | Resize %d Objects
pl[0]: Zmień rozmiar %d obiektu
pl[1]: Zmień rozmiar %d obiektów
pl[2]: Zmień rozmiar %d obiektów

en: Resize Object
pl: Zmień rozmiar obiektu

en: Resize Sheet
pl: Zmień rozmiar arkusza

en: Resize to given ROWSxCOLS
pl: Zmienia rozmiar do podanych RZĘDÓWxKOLUMN

en: Resize...
pl: Zmień rozmiar…

en: Resizing of sheet %s failed
pl: Zmiana rozmiaru arkusza %s się nie powiodła

en: Resizing sheet
pl: Zmienianie rozmiaru arkusza

en: Resizing to %dx%d
pl: Zmienianie rozmiaru na %d×%d

en: Response Variable
pl: Zmienna odpowiedzi

en: Result
pl: Wynik

en: Result Cells:
pl: Komórki wynikowe:

en: Result cell
pl: Komórka wynikowa

en: Results
pl: Wyniki

en: Results entry did not contain valid cell names.
pl: Wpis wyników nie zawiera prawidłowych nazw komórek.

en: Resume editing
pl: Wznów edycję

en: Retain output range _formatting
pl: Zachowanie _formatowania zakres wyjściowego

en: Retain output range co_mments
pl: Zachowanie _komentarzy zakresu wyjściowego

en: Reverse Diagonal
pl: Odwrotnie ukośna

en: Reverse Diagonal Stripe
pl: Odwrócone ukośne prążki

en: Reverse diagonal border
pl: Odwrócona ukośna krawędź

en: Reverse landscape
pl: Odwrócenie poziomo

en: Reverse portrait
pl: Odwrócenie pionowo

en: Right
pl: Prawa

en: Right border
pl: Prawa krawędź

en: Right margin:
pl: Prawy margines:

en: Right to Left
pl: Od prawej do lewej

en: Right-to-left
pl: Od prawej do lewej

en: Risk Simulation
pl: Symulacja ryzyka

en: Rotation
pl: Obrót

en: Row
pl: Rząd

en: Row %d
pl: Rząd %d

en: Row %d changed.
pl: Zmieniono rząd %d.

en: Row %i
pl: %i. rząd

en: Row %s
pl: Rząd %s

en: Row Height
pl: Wysokość rzędu

en: Row and co_lumn headings
pl: _Nagłówki kolumn i rzędów

en: Row height in points:
pl: Wysokość rzędu w punktach:

en: Row heights
pl: Wysokości rzędów

en: Row major
pl: Rząd główny

en: Row/Column
pl: Rząd/kolumna

en: Rows per _sample:
pl: L_iczba rzędów na próbkę:

en: Rows:
pl: Rzędy:

en: Run on
pl: Działa

en: Run the solver
pl: Uruchamia solver

en: Running
pl: Uruchomiony

en: Running solver
pl: Działający solver

en: Runtime
pl: Czas działania

en: SC/xspread
pl: SC/XSpread

en: SHEET_IN_CORRUPTED_FILE
pl: ARKUSZ_W_USZKODZONYM_PLIKU

en: STDEV
pl: ODCHYLENIE STANDARDOWE

en: STDEVP
pl: ODCHYLENIE STANDARDOWE POPULACJI

en: SUM
pl: SUMA

en: SUM computes the sum of all the values and cells referenced in the argument list.
pl: SUM oblicza sumę wszystkich wartości i komórek przywołanych w liście parametrów.

en: SUM:sum of the given values
pl: SUM:suma podanych wartości

en: SUMMARY
pl: PODSUMOWANIE

en: SUMMARY OF SIMULATION ROUND #
pl: PODSUMOWANIE NUMERU RUNDY SYMULACJI

en: S_earch...
pl: Z_najdź…

en: S_ee two separators as one
pl: Tr_aktowanie dwóch separatorów jak jednego

en: S_heet
pl: A_rkusz

en: S_pecial
pl: _Specjalne

en: S_tep value:
pl: Wartość _kroku:

en: S_ummary Statistics
pl: S_tatystyka podsumowująca

en: Sample
pl: Próbka

en: Sample DataSource
pl: Proste źródło danych

en: Sample Perl plugin providing some (useless) functions.
pl: Przykładowa wtyczka języka Perl udostępniająca kilka (bezużytecznych) funkcji.

en: Sample Python plugin providing some (useless) functions.
pl: Przykładowa wtyczka języka Python udostępniająca kilka (bezużytecznych) funkcji.

en: Sampling
pl: Próbkowanie

en: Sampling (%s)
pl: Próbkowanie (%s)

en: Sampling method:
pl: Metoda próbkowania:

en: Save
pl: Zapisz

en: Save as
pl: Zapisz jako

en: Save as default formatting
pl: Zapisz jako domyślne formatowanie

en: Save as default settings
pl: Zapisz jako domyślne ustawienia

en: Save changes to workbook '%s' before closing?
pl: Zapisać zmiany w zeszycie „%s” przed zamknięciem?

en: Save changes to workbook before closing?
pl: Zapisać zmiany w zeszycie przed zamknięciem?

en: Save document
pl: Zapisz dokument

en: Save selected documents and then quit
pl: Zapisz zaznaczone dokumenty, a następnie zakończ działanie

en: Save settings as _default
pl: Zapisanie ustawień jako _domyślne

en: Save the current settings as default settings
pl: Zapisanie obecnych ustawień jako domyślne

en: Save the current workbook
pl: Zapisuje bieżący zeszyt

en: Save the current workbook as
pl: Zapisz bieżący zeszyt jako

en: Save the current workbook with a different name
pl: Zapisuje bieżący plik pod inną nazwą

en: Save?
pl: Zapisać?

en: Saving file...
pl: Zapisywanie pliku…

en: Scalar
pl: Skalar

en: Scalar, Blank, or Error
pl: Skalar, puste lub błąd

en: Scale
pl: Skala

en: Scale to fit _horizontally on
pl: Dopasowanie skalowania po_ziomego

en: Scale to fit _vertically on
pl: Dopasowanie skalowania _pionowego

en: Sce_narios
pl: Sce_nariusze

en: Scenario Manager
pl: Menedżer scenariuszy

en: Scenario Show
pl: Pokaz scenariusza

en: Scenario Summary
pl: Zestawienie scenariusza

en: Scenario name already used
pl: Nazwa scenariusza jest już używana

en: Scenario name:
pl: Nazwa scenariusza:

en: Scenarios
pl: Scenariusze

en: Scientific
pl: Naukowe

en: Scope
pl: Zasięg

en: Screen
pl: Ekran

en: Screen %d
pl: Ekran %d

en: Screen %d [This screen]
pl: Ekran %d [ten ekran]

en: Screen resolution in the horizontal direction.
pl: Rozdzielczość ekranu w poziomie.

en: Screen resolution in the vertical direction.
pl: Rozdzielczość ekranu w pionie.

en: Script
pl: Pismo

en: Scripting
pl: Skrypty

en: Scrollbar
pl: Pasek przewijania

en: Scrollbar Properties
pl: Właściwości paska przewijania

en: Search
pl: Wyszukiwanie

en: Search & Replace
pl: Znajdź i zastąp

en: Search &amp; Replace Changes Comments
pl: Wyszukiwanie i zastępowanie zmienia komentarze

en: Search &amp; Replace Changes Expressions
pl: Wyszukiwanie i zastępowanie zmienia wyrażenia

en: Search &amp; Replace Changes Other Values
pl: Wyszukiwanie i zastępowanie zmienia inne wartości

en: Search &amp; Replace Changes Strings
pl: Wyszukiwanie i zastępowanie zmienia ciągi

en: Search &amp; Replace Column Major
pl: Główna kolumna wyszukiwania i zastępowania

en: Search &amp; Replace Error Behavior
pl: Zachowanie błędu wyszukiwania i zastępowania

en: Search &amp; Replace Ignores Case
pl: Wyszukiwanie i zastępowanie ignoruje wielkość liter

en: Search &amp; Replace Keeps Strings as Strings
pl: Wyszukiwanie i zastępowanie zachowuje ciągi jako ciągi

en: Search &amp; Replace Poses Query
pl: Wyszukiwanie i zastępowanie stawia zapytanie

en: Search &amp; Replace Preserves Case
pl: Wyszukiwanie i zastępowanie zachowuje wielkość liter

en: Search &amp; Replace Scope
pl: Zakres wyszukiwania i zastępowania

en: Search &amp; Replace Search Type
pl: Typ wyszukiwania i zastępowania

en: Search &amp; Replace Whole Words Only
pl: Wyszukiwanie i zastępowanie tylko całych słów

en: Search &amp; Replace changes cells containing expressions as default
pl: Wyszukiwanie i zastępowanie domyślnie zmienia komórki zawierające wyrażenia

en: Search &amp; Replace changes cells containing other values as default
pl: Wyszukiwanie i zastępowanie zmienia domyślnie komórki zawierające inne wartości

en: Search &amp; Replace changes cells containing strings as default
pl: Wyszukiwanie i zastępowanie domyślnie zmienia komórki zawierające ciągi

en: Search &amp; Replace changes comments as default
pl: Wyszukiwanie i zastępowanie domyślnie zmienia komentarze

en: Search &amp; Replace ignores case as default
pl: Wyszukiwanie i zastępowanie domyślnie ignoruje wielkość liter

en: Search &amp; Replace keeps strings as strings even if they look like numbers as default
pl: Wyszukiwanie i zastępowanie domyślnie zachowuje ciągi jako ciągi, nawet jeśli wyglądają jak liczby

en: Search &amp; Replace poses query before each change as default
pl: Wyszukiwanie i zastępowanie domyślnie stawia zapytanie przed każdą zmianą

en: Search &amp; Replace preserves case as default
pl: Wyszukiwanie i zastępowanie domyślnie zachowuje wielkość liter

en: Search &amp; Replace proceeds in column major order as default
pl: Wyszukiwanie i zastępowanie domyślnie odbywa się w porządku kolumny głównej

en: Search &amp; Replace replaces whole words only as default
pl: Wyszukiwanie i zastępowanie domyślnie zastępuje tylko całe słowa

en: Search _& Replace...
pl: Znajdź _i zastąp…

en: Search and Replace
pl: Znajdź i zastąp

en: Search and Replace Query
pl: Pytanie dotyczące wyszukiwania i zastępowania

en: Search and replace in all cells in the workbook
pl: Wyszukuje i zastępuje we wszystkich komórkach zeszytu

en: Search and replace in current sheet only
pl: Wyszukuje i zastępuje tylko w bieżącym arkuszu

en: Search and replace in specified range only
pl: Wyszukuje i zastępuje tylko w określonym zakresie

en: Search cells containing
pl: Wyszukiwanie komórek zawierających

en: Search column by column
pl: Przeszukiwanie kolumna po kolumnie

en: Search for cells that do not match
pl: Wyszukuje komórki, które nie pasują

en: Search for something
pl: Wyszukuje

en: Search for something and replace it with something else
pl: Wyszukuje i zastępuje

en: Search in all cells in the workbook
pl: Wyszukuje we wszystkich komórkach zeszytu

en: Search in current sheet only
pl: Wyszukuje tylko w bieżącym arkuszu

en: Search in specified range only
pl: Wyszukuje tylko w określonym zakresie

en: Search line by line
pl: Przeszukiwanie wiersz po wierszu

en: Search only via the string table, display a count of the references.
pl: Wyszukuje tylko przez tablicę ciągów, wyświetla liczbę odniesień.

en: Search results of expressions too
pl: Wyszukuje także wyniki wyrażeń

en: Search searches in results
pl: Wyszukiwanie szuka w wynikach

en: Search searches in results as default
pl: Wyszukiwanie domyślnie szuka w wynikach

en: Search text is
pl: Wyszukiwany tekst to

en: Searching for regular expressions and numbers are mutually exclusive.
pl: Wyszukiwanie wyrażeń regularnych i liczb wzajemnie się wyklucza.

en: Seasonal damping factor (δ):
pl: Sezonowy współczynnik tłumienia (δ):

en: Seasonal period:
pl: Okres sezonowy:

en: Second Sheet
pl: Drugi arkusz

en: See also:
pl: Zobacz też:

en: See if anyone is available to answer questions
pl: Może ktoś jest dostępny, aby odpowiedzieć na pytania

en: See two successive separators as one.
pl: Traktowanie dwóch kolejnych separatorów jak jednego.

en: See two successive text indicators as one that does not terminate the cell.
pl: Traktowanie dwóch kolejnych wskaźników tekstu jako jednego, który nie kończy komórki.

en: Select
pl: Zaznacz

en: Select (sorted)
pl: Zaznacz (posortowane)

en: Select Directory
pl: Wybierz katalog

en: Select N_one
pl: _Odznacz wszystko

en: Select _All
pl: Zaznacz wszystk_o

en: Select a function to insert:
pl: Wybór funkcji do wstawienia:

en: Select all cells in the spreadsheet
pl: Zaznacza wszystkie komórki w arkuszu

en: Select all documents for saving
pl: Wybierz wszystkie dokumenty do zapisu

en: Select all non-empty sheets for export.
pl: Wybiera wszystkie niepuste arkusze do eksportu.

en: Select all the cells are used by the current edit cell
pl: Wybierz wszystkie komórki, które są używane przez bieżącą

en: Select all the cells that depend on the current edit cell
pl: Zaznacza wszystkie komórki, które zależą od bieżącej

en: Select an array of cells
pl: Zaznacza tablicę komórek

en: Select an entire column
pl: Zaznacza całą kolumnę

en: Select an entire row
pl: Zaznacza cały rząd

en: Select the next sheet object
pl: Wybiera następny obiekt arkusza

en: Select the print area
pl: Wybiera obszar drukowania

en: Selected exporter (%s) can only export one sheet at a time.
pl: Wybrany eksporter (%s) może eksportować tylko jeden arkusz jednocześnie.

en: Selected exporter (%s) does not have the ability to export a subset of sheets.
pl: Wybrany eksporter (%s) nie ma możliwości eksportowania podzestawu arkuszy.

en: Selected exporter (%s) does not have the ability to split a workbook into sheets.
pl: Wybrany eksporter (%s) nie ma możliwości dzielenia zeszytu na arkusze.

en: Selected file format doesn't support saving multiple sheets in one file.
    If you want to save all sheets, save them in separate files or select different file format.
    Do you want to save only current sheet?
pl: Wybrany format pliku nie obsługuje zapisywania wielu arkuszy w jednym pliku.
    Aby zapisać wszystkie arkusze, należy zapisać je w oddzielnych plikach lub wybrać inny format pliku.
    Zapisać tylko bieżący arkusz?

en: Semi Circles
pl: Półokręgi

en: Semibold
pl: Półgruby

en: Semicolo_n (;)
pl: Ś_rednik (;)

en: Semicolon (;)
pl: Średnik (;)

en: Sen_d To...
pl: Wyś_lij do…

en: Send output to file
pl: Wysyła wyjście do pliku

en: Send the current file via email
pl: Wysyła bieżący plik przez e-mail

en: Sensitivity
pl: Rozróżnianie

en: Separators
pl: Separatory

en: Series
pl: Serie

en: Series as:
pl: Serie jako:

en: Series in:
pl: Serie w:

en: Set Background Color
pl: Ustawia kolor tła

en: Set Borders
pl: Ustawia krawędzie

en: Set Column Page Break
pl: Ustaw podział kolumny strony

en: Set Foreground Color
pl: Ustawia kolor czcionki

en: Set Frame Label
pl: Ustaw etykietę ramki

en: Set Horizontal Alignment
pl: Ustaw wyrównanie poziome

en: Set Object Anchor Mode
pl: Ustaw tryb zakotwiczenia obiektu

en: Set Object Name
pl: Ustaw nazwę obiektu

en: Set Object Print Property
pl: Ustaw właściwość druku obiektu

en: Set Object Properties
pl: Ustaw właściwości obiektu

en: Set Print Area
pl: Ustaw obszar drukowania

en: Set Print Area to %s
pl: Ustaw obszar drukowania na %s

en: Set Row Page Break
pl: Ustaw podział rzędu strony

en: Set Text
pl: Ustaw tekst

en: Set Vertical Alignment
pl: Ustaw wyrównanie pionowe

en: Set column width of selection on <span style='italic' weight='bold'>%s</span>
pl: Ustaw szerokość kolumny zaznaczenia na <span style='italic' weight='bold'>%s</span>

en: Set column widths of the destination to those of the source
pl: Ustawia szerokości kolumn celu na szerokości źródła

en: Set conditional formatting
pl: Ustaw formatowanie warunkowe

en: Set row height of selection on <span style='italic' weight='bold'>%s</span>
pl: Ustaw wysokość rzędu zaznaczenia na <span style='italic' weight='bold'>%s</span>

en: Set row heights of the destination to those of the source
pl: Ustawia wysokości rzędów celu na wysokości źródła

en: Set standard/default column width
pl: Ustaw standardową/domyślną szerokość kolumny

en: Set standard/default row height
pl: Ustaw standardową/domyślną wysokość rzędu

en: Set the format of the selected cells to include a thousands separator
pl: Ustawia format zaznaczonych komórek na zawierający separator tysięcy

en: Set the root library directory
pl: Ustawia główny katalog bibliotek

en: Setting Font %s
pl: Ustawianie czcionki %s

en: Setting Font Style of %s
pl: Ustawianie stylu czcionki %s

en: Setting comment of %s
pl: Ustawianie komentarza %s

en: Setting default height of rows to %.2fpts
pl: Ustawianie domyślnej wysokości rzędów na %.2f pt

en: Setting default width of columns to %.2fpts
pl: Ustawianie domyślnej szerokości kolumn na %.2f pt

en: Setting height of row %s to %d pixel | Setting height of row %s to %d pixels
pl[0]: Ustawianie wysokości rzędu %s na %d piksel
pl[1]: Ustawianie wysokości rzędu %s na %d piksele
pl[2]: Ustawianie wysokości rzędu %s na %d pikseli

en: Setting height of row %s to default
pl: Ustawianie wysokości rzędu %s na wartość domyślną

en: Setting height of rows %s to %d pixel | Setting height of rows %s to %d pixels
pl[0]: Ustawianie wysokości rzędów %s na %d piksel
pl[1]: Ustawianie wysokości rzędów %s na %d piksele
pl[2]: Ustawianie wysokości rzędów %s na %d pikseli

en: Setting height of rows %s to default
pl: Ustawianie wysokości rzędów %s na wartości domyślne

en: Setting this option will cause the sort buttons on the toolbar to perform a case-sensitive sort and determine the initial state of the case-sensitive checkbox in the sort dialog.
pl: Ustawienie tej opcji spowoduje, że przyciski sortowania na pasku narzędziowym wykonają sortowanie uwzględniając wielkość liter i określi początkowy stan pola wyboru wielkości liter w oknie sortowania.

en: Setting this option will cause the sort buttons on the toolbar to preserve the cell formats while sorting and determines the initial state of the preserve-formats checkbox in the sort dialog.
pl: Ustawienie tej opcji spowoduje, że przyciski sortowania na pasku narzędziowym zachowają formaty komórki podczas sortowania i określi początkowy stan pola wyboru zachowania formatów w oknie sortowania.

en: Setting width of column %s to %d pixel | Setting width of column %s to %d pixels
pl[0]: Ustawianie szerokości kolumny %s na %d piksel
pl[1]: Ustawianie szerokości kolumny %s na %d piksele
pl[2]: Ustawianie szerokości kolumny %s na %d pikseli

en: Setting width of column %s to default
pl: Ustawianie szerokości kolumny %s na wartość domyślną

en: Setting width of columns %s to %d pixel | Setting width of columns %s to %d pixels
pl[0]: Ustawianie szerokości kolumn %s na %d piksel
pl[1]: Ustawianie szerokości kolumn %s na %d piksele
pl[2]: Ustawianie szerokości kolumn %s na %d pikseli

en: Setting width of columns %s to default
pl: Ustawianie szerokości kolumn %s na wartości domyślne

en: Setup the page settings for your current printer
pl: Zmienia ustawienia strony dla bieżącej drukarki

en: Several basic utilities for prime numbers, pi, phi, sigma. It also holds some simple bitwise operations.
pl: Kilka podstawowych narzędzi dla liczb pierwszych, pi, phi, sigma. Ponadto niektóre proste działania bitowe.

en: Sh_uffle...
pl: Prze_kładanie…

en: Shadow
    Price
pl: Zacieniowana
    cena

en: Shapiro-Francia Test
pl: Test Shapiro-Francia

en: Shebat
pl: szwat

en: Sheet
pl: Arkusz

en: Sheet %s added.
pl: Dodano arkusz %s.

en: Sheet %s removed.
pl: Usunięto arkusz %s.

en: Sheet attribute %s changed.
pl: Zmieniono atrybut arkusza %s.

en: Sheet name is required
pl: Wymagana jest nazwa arkusza

en: Sheet names must be non-empty.
pl: Nazwa arkusza nie może być pusta.

en: Sheet objects with this property do not print with the remainder of the sheet.
pl: Obiekty arkusza z tą właściwością nie drukują się z resztą arkusza.

en: Sheet order changed.
pl: Zmieniono kolejność arkuszy.

en: Sheet%d
pl: Arkusz%d

en: SheetObject improvement
pl: Udoskonalenia „SheetObject”

en: Sheets
pl: Arkusze

en: Shift Dow_n and Move
pl: P_rzesuń komórki w dół i przenieś

en: Shift Righ_t and Move
pl: Pr_zesuń komórki w prawo i przenieś

en: Shift _Down and Copy
pl: Przesuń komórki w _dół i skopiuj

en: Shift _Right and Copy
pl: Przesuń komórki w p_rawo i skopiuj

en: Shift cells _down
pl: Przesunięcie komórek w _dół

en: Shift cells _left
pl: Przesunięcie komórek w _lewo

en: Shift cells _up
pl: Przesunięcie komórek w _górę

en: Shift column %s
pl: Przesuń kolumnę %s

en: Shift columns %s
pl: Przesuń kolumny %s

en: Shift row %s
pl: Przesuń rząd %s

en: Shift rows %s
pl: Przesuń rzędy %s

en: Show
pl: Wyświetl

en: Show Detail
pl: Wyświetl szczegóły

en: Show Function Argument Tooltips
pl: Podpowiedzi parametrów funkcji

en: Show Function Name Tooltips
pl: Podpowiedzi nazw funkcji

en: Show Gnumeric Options
pl: Wyświetla opcje programu Gnumeric

en: Show Print Area
pl: Wyświetl obszar drukowania

en: Show Sheet Name in Undo List
pl: Nazwy arkuszy na liście cofania

en: Show _Extension Markers
pl: Znaczniki _rozszerzenia

en: Show _Formula Cell Markers
pl: Znaczniki komórki _formuły

en: Show all rows hidden by an advanced filter
pl: Wyświetla wszystkie rzędy ukryte przez zaawansowany filtr

en: Show column outline %d
pl: Wyświetl obramowanie kolumny %d

en: Show graph
pl: Wyświetl wykres

en: Show median survival times
pl: Wyświetl medianę czasu przeżycia

en: Show next match
pl: Wyświetla następne wystąpienie

en: Show previous match
pl: Wyświetla poprzednie wystąpienie

en: Show row outline %d
pl: Wyświetl obramowanie rzędu %d

en: Show rows where:
pl: Wyświetlanie rzędów, gdzie:

en: Show size
pl: Wyświetlany rozmiar

en: Show standard errors
pl: Wyświetl błędy standardowe

en: Show style
pl: Wyświetlany styl

en: Show the bottom %d%% of all items | Show the bottom %d%% of all items
pl[0]: Wyświetl dolny %d%% wszystkich pozycji
pl[1]: Wyświetl dolne %d%% wszystkich pozycji
pl[2]: Wyświetl dolne %d%% wszystkich pozycji

en: Show the items in the bottom %d%% of the data range | Show the items in the bottom %d%% of the data range
pl[0]: Wyświetl pozycje w dolnym %d%% zakresu danych
pl[1]: Wyświetl pozycje w dolnych %d%% zakresu danych
pl[2]: Wyświetl pozycje w dolnych %d%% zakresu danych

en: Show the items in the top %d%% of the data range | Show the items in the top %d%% of the data range
pl[0]: Wyświetl pozycje w górnym %d%% zakresu danych
pl[1]: Wyświetl pozycje w górnych %d%% zakresu danych
pl[2]: Wyświetl pozycje w górnych %d%% zakresu danych

en: Show the largest item | Show the %d largest items
pl[0]: Wyświetl największą pozycję
pl[1]: Wyświetl %d największe pozycje
pl[2]: Wyświetl %d największych pozycji

en: Show the smallest item | Show the %d smallest items
pl[0]: Wyświetl najmniejszą pozycję
pl[1]: Wyświetl %d najmniejsze pozycje
pl[2]: Wyświetl %d najmniejszych pozycji

en: Show the top %d%% of all items | Show the top %d%% of all items
pl[0]: Wyświetl górny %d%% wszystkich pozycji
pl[1]: Wyświetl górne %d%% wszystkich pozycji
pl[2]: Wyświetl górne %d%% wszystkich pozycji

en: Show this dialog next time.
pl: Wyświetlenie tego okna następnym razem.

en: Show/Hide toolbar %s
pl: Wyświetl/ukryj pasek narzędziowy %s

en: Shrin_k to fit
pl: _Dopasowanie do zaznaczenia

en: Shrink-to-fit
pl: Dopasowanie do zaznaczenia

en: Shuffle Data
pl: Przekładaj dane

en: Shuffle Method:
pl: Metoda przekładania:

en: Shuffle cells, rows or columns
pl: Przekłada komórki, rzędy lub kolumny

en: Shuffled
pl: Przekładane

en: Si_mulation...
pl: Symu_lacja…

en: Sign Test
pl: Test znaków

en: Sign Test (%s)
pl: Test znaków (%s)

en: Simpl_e
pl: Pr_oste

en: Simple
pl: Prosty

en: Simple exponential smoothing (Hunter, 1986)
pl: Proste wygładzanie wykładnicze (Hunter, 1986)

en: Simple exponential smoothing (Roberts, 1959)
pl: Proste wygładzanie wykładnicze (Roberts, 1959)

en: Simple financial template
pl: Prosty szablon finansowy

en: Simple moving average
pl: Prosta średnia ruchoma

en: Simplex algorithm for Solver (LP Solve).
pl: Algorytm simpleksowy dla solvera (LPSolve).

en: Simulation Report
pl: Raport symulacji

en: Simulations
pl: Symulacje

en: Since there is insufficient space
    for the third column of output,
    this value is not calculated.
pl: Ponieważ jest za mało miejsca
    dla trzeciej kolumny wyjścia,
    ta wartość nie jest obliczona.

en: Single
pl: Pojedynczy

en: Single Factor ANOVA
pl: Analiza wariancji z jednym czynnikiem

en: Single Factor ANOVA (%s)
pl: Analiza wariancji z jednym czynnikiem (%s)

en: Single Low Underline
pl: Pojedyncze niskie podkreślenie

en: Single low
pl: Pojedyncze niskie

en: Sivan
pl: siwan

en: Size
pl: Rozmiar

en: Size & Position
pl: Rozmiar i pozycja

en: Size _& Position
pl: Rozmiar _i pozycja

en: Size of sample:
pl: Rozmiar próbki:

en: Skewness
pl: Zakrzywienie

en: Skip _Blanks
pl: _Pomijanie pustych

en: Skip cells that would result in errors
pl: Pomijanie komórek, które powodowałyby błędy

en: Skipping invalid pivot field group for field '%s' because : %s
pl: Pomijanie nieprawidłowego pola przestawnego grupy dla pola „%s”, ponieważ: %s

en: Slack
pl: Luźny

en: Slash (/)
pl: Ukośnik (/)

en: Slider
pl: Suwak

en: Slider Properties
pl: Właściwości suwaka

en: Small Circles
pl: Małe okręgi

en: Smallest (%d)
pl: Najmniejsza (%d)

en: Snap object to grid
pl: Przyciągnij obiekt do siatki

en: Solid
pl: Jednolity

en: Solution:
pl: Rozwiązanie:

en: Solve
pl: Rozwiąż

en: Solver Algorithm %s
pl: Algorytm solvera %s

en: Solver Interface to GLPK
pl: Interfejs solvera dla GLPK

en: Solver Interface to LPSolve
pl: Interfejs solvera dla LPSolve

en: Solver Status:
pl: Stan solvera:

en: Solver constraint #%d is invalid
pl: Ograniczenie solvera #%d jest nieprawidłowe

en: Solver ran, but failed
pl: Solver został uruchomiony, ale się nie powiódł

en: Solver reached time or iteration limit
pl: Solver osiągnął ograniczenie czasu lub iteracji

en: Solver, lots of worksheet functions, and general trailblazer
pl: Solver, wiele funkcji zeszytu i ogólny pomysłodawca

en: Some Documents have not Been Saved
pl: Niektóre dokumenty nie zostały zapisane

en: Some content will be lost when saving.  This format only supports %u column, and this workbook has %d | Some content will be lost when saving.  This format only supports %u columns, and this workbook has %d
pl[0]: Część zawartości zostanie utracona podczas zapisywania. Ten format obsługuje tylko %u kolumnę, a ten zeszyt ma %d
pl[1]: Część zawartości zostanie utracona podczas zapisywania. Ten format obsługuje tylko %u kolumny, a ten zeszyt ma %d
pl[2]: Część zawartości zostanie utracona podczas zapisywania. Ten format obsługuje tylko %u kolumn, a ten zeszyt ma %d

en: Some content will be lost when saving.  This format only supports %u row, and this workbook has %d | Some content will be lost when saving.  This format only supports %u rows, and this workbook has %d
pl[0]: Część zawartości zostanie utracona podczas zapisywania. Ten format obsługuje tylko %u rząd, a ten zeszyt ma %d
pl[1]: Część zawartości zostanie utracona podczas zapisywania. Ten format obsługuje tylko %u rzędy, a ten zeszyt ma %d
pl[2]: Część zawartości zostanie utracona podczas zapisywania. Ten format obsługuje tylko %u rzędów, a ten zeszyt ma %d

en: Some data did not fit on the sheet and was dropped.
pl: Niektóre dane nie mieszczą się w arkuszu i zostały usunięte.

en: Some dialogs contain only a single entry field that allows range selections in the workbook. Setting this variable to TRUE directs selections to this entry even if the entry does not have keyboard focus.
pl: Niektóre okna zawierają tylko jedno pole wpisu umożliwiające zaznaczanie zakresu w zeszycie. Ustawienie tej zmiennej na „TRUE” kieruje zaznaczenia do tego wpisu, nawet jeśli wpis nie jest aktywny.

en: Some file formats can contain only a single sheet. This variable determines whether the user will be warned if only a single sheet of a multi-sheet workbook is being saved.
pl: Niektóre formaty plików mogą zawierać tylko jeden arkusz. Ta zmienna określa, czy użytkownik będzie ostrzegany, jeśli tylko jeden z wielu arkuszy zeszytu zostanie zapisany.

en: Some financial functions
pl: Niektóre funkcje finansowe

en: Some name
pl: Jakaś nazwa

en: Sort
pl: Posortuj

en: Sort (_Ascending)
pl: Posortuj (_rosnąco)

en: Sort (_Descending)
pl: Posortuj (_malejąco)

en: Sort Ascending
pl: Rosnąco

en: Sort Descending
pl: Malejąco

en: Sort columns by the specified rows
pl: Posortuj kolumny według podanych rzędów

en: Sort is Case-Sensitive
pl: Sortowanie z rozróżnianiem małych i wielkich liter

en: Sort range has a _header
pl: Zakres sortowania ma _nagłówek

en: Sort rows by the specified columns
pl: Posortuj rzędy według podanych kolumn

en: Sort the selected region
pl: Sortuje zaznaczony obszar

en: Sort the selected region in ascending order based on the first column selected
pl: Sortuje zaznaczony obszar rosnąco według pierwszej zaznaczonej kolumny

en: Sort the selected region in descending order based on the first column selected
pl: Sortuje zaznaczony obszar malejąco według pierwszej zaznaczonej kolumny

en: Sort...
pl: Posortuj…

en: Sorting
pl: Sortowanie

en: Sorting %s
pl: Sortowanie %s

en: Sorting Preserves Formats
pl: Sortowanie zachowuje formaty

en: Sorting _preserves formats
pl: Sortowanie _zachowuje formaty

en: Sorting is Case-Sensitive
pl: Sortowanie z rozróżnianiem małych i wielkich liter

en: Source
pl: Źródło

en: Source Format
pl: Format źródłowy

en: Source Locale:
pl: Źródłowe ustawienia regionalne:

en: Source region %s overlaps with the destination region
pl: Obszar źródłowy %s pokrywa się z obszarem docelowym

en: South
pl: Południe

en: Space
pl: Spacja

en: Special functions
pl: Funkcje specjalne

en: Specification %s does not define a region
pl: Specyfikacja %s nie określa obszaru

en: Specified screen:
pl: Podany ekran:

en: Specify the size and location of the initial window
pl: Określa rozmiar i położenie pierwszego okna

en: Spencer's 15-point moving average
pl: 15-punktowa średnia ruchoma Spencera

en: SpinButton
pl: Wejście liczbowe

en: Spinbutton Properties
pl: Właściwości wejścia liczbowego

en: Split merged ranges of cells
pl: Rozdziela scaloną grupę komórek

en: Split the page above this row
pl: Dzieli stronę powyżej tego rzędu

en: Split the page to the left of this column
pl: Dzieli stronę na lewo od tej kolumny

en: Spreadsheet
pl: Arkusz kalkulacyjny

en: Spreadsheet;
pl: Arkusz kalkulacyjny;

en: Spreadsheets
pl: Arkusze kalkulacyjne

en: St_op value:
pl: W_artość końcowa:

en: Standard Error
pl: Błąd standardowy

en: Standard Toolbar
pl: Standardowy pasek narzędziowy

en: Standard toolbar position
pl: Położenie standardowego paska narzędziowego

en: Standard toolbar visible
pl: Widoczny standardowy pasek narzędziowy

en: Start search
pl: Rozpoczyna wyszukiwanie

en: Started the MS Excel import/export engine, and 'GnmStyle'
pl: Zapoczątkował mechanizm importu/eksportu plików Microsoft Excel i „GnmStyle”

en: Statistical Functions
pl: Funkcje statystyczne

en: Statistical Functions From R
pl: Funkcje statystyczne z R

en: Statistical Functions with naming and calling conventions from The R Project
pl: Funkcje statystyczne z nazwami i odwołaniami konwencji Projektu R

en: Statistics
pl: Statystyka

en: Statistics and GUI guru
pl: Statystyka i graficzny interfejs użytkownika

en: Status
pl: Stan

en: Std. Dev.
pl: Odchylenie standardowe

en: Step
pl: Krok

[ctx: Stock label]
en: Save _As
pl: Z_apisz jako

[ctx: Stock label]
en: _Cancel
pl: _Anuluj

[ctx: Stock label]
en: _Open
pl: _Otwórz

[ctx: Stock label]
en: _Save
pl: _Zapisz

en: Stop            (never allow invalid input)
pl: Zatrzymanie (bez zezwolenia na wprowadzenie nieprawidłowych danych)

en: Stop the running solver
pl: Zatrzymaj działający solver

en: Strikethrough
pl: Przekreślenie

en: String
pl: Ciąg

en: String Functions
pl: Funkcje ciągów

en: Student t
pl: T-Studenta

en: Student-t Test
pl: Test t-studenta

en: Student-t Test (%s)
pl: Test t-studenta (%s)

en: Style Overlay:
pl: Nakładka stylu:

en: Style of %s was changed.
pl: Zmieniono styl %s.

en: Style:
pl: Styl:

en: Styles with no content
pl: Style bez zawartości

en: Su_perscript
pl: I_ndeks górny

en: Subject to the Constraints:
pl: Przedmiot ograniczeń:

en: Subject:
pl: Temat:

en: Subscrip_t
pl: _Indeks dolny

en: Subscript
pl: Indeks dolny

en: Subtotal
pl: Suma pośrednia

en: Sum
pl: Suma

en: Sum into the current cell
pl: Wstawia sumę do bieżącej komórki

en: Summary
pl: Podsumowanie

en: Superscript
pl: Indeks górny

en: Support for non-Latin languages
pl: Obsługa niełacińskich języków

en: Suppress all normal output
pl: Wyłącza całe zwykłe wyjście

en: Switch to or from full screen mode
pl: Przełącza na lub z trybu pełnoekranowego

en: Syntax error at line %d. Ignoring.
pl: Błąd składniowy w %d. wierszu. Ignorowanie.

en: System Directory for Autoformats
pl: Katalog systemowy dla automatycznego formatowania

en: TABLE:internal function for data tables
pl: TABLE:wewnętrzna funkcja dla tablic danych

en: TIME
pl: CZAS

en: TITLE
pl: TYTUŁ

en: TRUE/FALSE
pl: PRAWDA/FAŁSZ

en: T_ext to Columns...
pl: _Tekst do kolumn…

en: T_ype:
pl: _Typ:

en: Tab
pl: Tabulacja

en: Table
pl: Tablica

en: Tabulate Dependency
pl: Tabularyzacja zależności

en: Tabulating Dependencies
pl: Zależności tabulacji

en: Tabulation
pl: Tabulacja

en: Tabulation Mode
pl: Tryb tabulacji

en: Tail
pl: Stopka

en: Tammuz
pl: tamuz

en: Target
pl: Cel

en: Target _Range:
pl: Zakres _docelowy:

en: Target cell did not evaluate to a number.
pl: Komórka docelowa nie zwraca liczby.

en: Target cell does not appear to depend linearly on input cells.
pl: Komórka docelowa nie zależy liniowo od komórek wejściowych.

en: Target cell, %s, must contain a formula that evaluates to a number
pl: Komórka docelowa %s musi zawierać formułę, która zwróci liczbę

en: Target region contains merged cells
pl: Obszar docelowy zawiera scalone komórki

en: Te_xt indicator:
pl: Wskaźnik tek_stu:

en: Tebet
pl: tewet

en: Telecommunications functions
pl: Funkcje telekomunikacyjne

en: Template Details
pl: Informacje o szablonie

en: Template with a 'cool' look
pl: Szablon z „fajnym” wyglądem

en: Template with a black background
pl: Szablon z czarnym tłem

en: Template with vanilla colour
pl: Szablon o kolorze wanilii

en: Test decision alternatives by using Monte Carlo simulation to find out probable outputs and risks related to them
pl: Alternatywne testy decyzji przy użyciu symulacji Monte Carlo, aby poznać prawdopodobne wyjścia i ryzyka z nimi związane

en: Test of Homogeneity
pl: Test jednorodności

en: Test of Homogeneity (%s)
pl: Test jednorodności (%s)

en: Test of Independence
pl: Test niezależności

en: Test of Independence (%s)
pl: Test niezależności (%s)

en: Test of _Homogeneity
pl: Test je_dnorodności

en: Test of _Homogeneity...
pl: Test _jednorodności…

en: Test of _Independence
pl: Test _niezależności

en: Test of _Independence...
pl: Test _niezależności…

en: Testing 1 Median
pl: Testowanie 1 mediany

en: Testing a sample for normality
pl: Testowanie próbki pod kątem normalności

en: Testing the value of a mean
pl: Testowanie wartości średniej

en: Testing the value of a median
pl: Testowanie wartości mediany

en: Text
pl: Tekst

en: Text (%s) to Columns (%s)
pl: Tekst (%s) do kolumn (%s)

en: Text (configurable)
pl: Tekst (konfigurowalny)

en: Text Export Encoding
pl: Kodowanie eksportu tekstu

en: Text Export Field Separator
pl: Pole Separatora eksportu tekstu

en: Text Export Formatting Rule
pl: Zasady formatowania eksportu tekstu

en: Text Export Locale
pl: Ustawienia regionalne eksportu tekstu

en: Text Export Record Terminator
pl: Terminator rekordu eksportu tekstu

en: Text Export String Indicator
pl: Wskaźnik ciągu eksportu tekstu

en: Text Export String Quoting Rule
pl: Zasady cytowania ciągu eksportu tekstu

en: Text Export Unknown Character Transliteration
pl: Transliteracja nieznanego znaku eksportu tekstu

en: Text Files
pl: Pliki tekstowe

en: Text Import Configuration
pl: Konfiguracja importu tekstu

en: Text import (configurable)
pl: Import plików tekstowych (konfigurowalny)

en: Text indicator
pl: Wskaźnik tekstu

en: Text length
pl: Długość tekstu

en: Text to Columns
pl: Tekst do kolumn

en: That file is not in the given encoding.
pl: Dane pliku nie są zapisane w podanym kodowaniu.

en: Thatch
pl: Słoma

en: The %s plugin is required but is not loaded.
pl: Wtyczka %s jest wymagana, ale nie jest wczytana.

en: The %s program was not found.  You can either install it or use another solver. For more information see %s
pl: Nie odnaleziono programu %s. Można go zainstalować lub użyć innego solvera. Więcej informacji: %s

en: The GLPK exporter is not available.
pl: Eksporter plików GLPK jest niedostępny.

en: The Gnumeric Spreadsheet
pl: Arkusz kalkulacyjny Gnumeric

en: The Gnumeric Team
pl: Zespół programu Gnumeric

en: The LPSolve exporter is not available.
pl: Eksporter LPSolve jest niedostępny.

en: The additive Holt-Winters exponential
    smoothing method requires at least 4
    output columns for each data set.
pl: Metoda addytywnego wygładzania wykładniczego
    Holta-Wintersa wymaga co najmniej 4
    kolumn wyjściowych dla każdego zbioru danych.

en: The alpha value should be a number between 0 and 1.
pl: Wartość alfa powinna być liczbą między 0 a 1.

en: The autocorrect engine does not capitalize the first letter of words following strings in this list.
pl: Mechanizm automatycznej korekty nie zmieni pierwszej litery słów następujących ciągów na tej liście.

en: The autocorrect engine does not correct the initial caps for words in this list.
pl: Mechanizm automatycznej korekty nie poprawi początkowych znaków słów na tej liście.

en: The carriage return character (ASCII code 13) breaks lines
pl: Znak powrotu karetki (kod ASCII 13) rozdzielający wiersze

en: The categories range is not valid.
pl: Zakres kategorii jest nieprawidłowy.

en: The category this template belongs to
pl: Kategoria, do której należy szablon

en: The cell does not currently contain text, though, so if you go on editing then the contents will be turned into text.
pl: Komórka obecnie nie zawiera tekstu, więc modyfikacja spowoduje zamianę zawartości na tekst.

en: The cell in row %i and column %i is beyond Gnumeric's maximum sheet size.
pl: Komórka w %i. rzędzie i %i. kolumnie jest poza maksymalnym rozmiarem arkusza programu Gnumeric.

en: The cell named in 'By changing cell' must not contain a formula.
pl: Komórka nazwana w „Zmieniając komórkę” nie może zawierać formuły.

en: The cell named in 'Set Cell:' must contain a formula!
pl: Komórka nazwana w „Ustawienie komórki:” musi zawierać formułę.

en: The censorship and time columns should have the same height.
pl: Kolumny cenzorowania i czasu powinny mieć tę samą wysokość.

en: The censorship column is not valid.
pl: Kolumna cenzorowania jest nieprawidłowa.

en: The censorship column should be part of a single column.
pl: Kolumna cenzorowania powinna być częścią pojedynczej kolumny.

en: The chart style "%s" is not defined!
pl: Styl wykresu „%s” jest nieokreślony.

en: The chosen solver is not functional.
pl: Wybrany solver nie jest funkcjonalny.

en: The confidence level is invalid.
pl: Poziom istotności jest nieprawidłowy.

en: The confidence level should be between 0 and 1.
pl: Poziom istotności powinien wynosić między 0 a 1.

en: The configuration of GTKPrintSetting. Do not edit this variable.
pl: Konfiguracja GTKPrintSetting. Nie należy modyfikować tej zmiennej.

en: The criteria range is invalid.
pl: Zakres kryterium jest nieprawidłowy.

en: The cutoff range is not valid.
pl: Zakres odcięcia jest nieprawidłowy.

en: The data columns range in length from %i to %i. Shall we trim the lengths to %i and proceed?
pl: Zakres danych kolumn jest długi od %i do %i. Zmniejszyć długość do %i i kontynuować?

en: The data is not valid in encoding %s; please select another encoding.
pl: Dane w kodowaniu %s nie są prawidłowe. Proszę wybrać inne kodowanie.

en: The default font is bold.
pl: Domyślna czcionka jest pogrubiona.

en: The default font is italic.
pl: Domyślna czcionka jest pochylona.

en: The default font name for headers and footers.
pl: Domyślna nazwa czcionki nagłówków i stopek.

en: The default font name for new workbooks.
pl: Domyślna nazwa czcionki dla nowych zeszytów.

en: The default font size for headers and footers.
pl: Domyślny rozmiar czcionki nagłówków i stopek.

en: The default font size for new workbooks.
pl: Domyślny rozmiar czcionki dla nowych zeszytów.

en: The default header/footer font is bold.
pl: Domyślna czcionka nagłówka/stopki jest pogrubiona.

en: The default header/footer font is italic.
pl: Domyślna czcionka nagłówka/stopki jest pochylona.

en: The default page footer for new documents that can be modified using the page setup dialog.
pl: Domyślna stopka strony dla nowych dokumentów, którą można modyfikować za pomocą okna ustawień strony.

en: The default page header for new documents that can be modified using the page setup dialog.
pl: Domyślny nagłówek strony dla nowych dokumentów, który można modyfikować za pomocą okna ustawień strony.

en: The dependency cells should not contain an expression
pl: Komórki zależności nie mogą zawierać wyrażenia

en: The document author
pl: Autor dokumentu

en: The document category
pl: Kategoria dokumentu

en: The document comments
pl: Komentarze dokumentu

en: The document company
pl: Firma dokumentu

en: The document manager
pl: Menedżer dokumentu

en: The document subject
pl: Temat dokumentu

en: The document title (not filename)
pl: Tytuł dokumentu (nie nazwa pliku)

en: The file contains %d NUL character. It has been changed to a space. | The file contains %d NUL characters. They have been changed to spaces.
pl[0]: Plik zawiera %d znak NUL. Został on zamieniony na spację.
pl[1]: Plik zawiera %d znaki NUL. Zostały one zamienione na spacje.
pl[2]: Plik zawiera %d znaków NUL. Zostały one zamienione na spacje.

en: The file contains invalid UTF-8 encoded characters and has been truncated
pl: Plik zawiera nieprawidłowo zakodowane znaki UTF-8 i został skrócony

en: The file you are about to save has changed on disk. If you continue, you will overwrite someone else's changes.
    
    File: <b>%s</b>
    Location: %s
    
    Last modified: <b>%s</b>
pl: Zapisywany plik został zmieniony na dysku. Kontynuacja zastąpi zmiany kogoś innego.
    
    Plik: <b>%s</b>
    Położenie: %s
    
    Ostatnia modyfikacja: <b>%s</b>

en: The first input range is invalid.
pl: Pierwszy zakres wejściowy jest nieprawidłowy.

en: The first row or column of the range is excluded from sorting and assumed to contain column or row headers.
pl: Pierwszy rząd lub kolumna zakresu jest wyłączona z sortowania i zakłada się, że zawiera nagłówki kolumny lub rzędu.

en: The following extra plugins must be activated in order to activate this one:
pl: Należy aktywować poniższe dodatkowe wtyczki, aby aktywować tę wtyczkę:

en: The function selector keeps a list of recently used functions. This is that list.
pl: Selektor funkcji zachowuje listę ostatnio używanych funkcji. To jest ta lista.

en: The function selector keeps a list of recently used functions. This is the maximum length of that list.
pl: Selektor funkcji zachowuje listę niedawno używanych funkcji. To jest maksymalna długość tej listy.

en: The function to use when consolidating
pl: Funkcja używana w trakcie konsolidacji

en: The given criteria are invalid.
pl: Podane kryteria są nieprawidłowe.

en: The given damping factor is invalid.
pl: Podany współczynnik tłumienia jest nieprawidłowy.

en: The given file extension does not match the chosen file type. Do you want to use this name anyway?
pl: Podane rozszerzenie pliku nie odpowiada wybranemu typowi pliku. Użyć tej nazwy mimo to?

en: The given growth damping factor is invalid.
pl: Podany wzrost współczynnika tłumienia jest nieprawidłowy.

en: The given input range should contain at least two columns and two rows of data and the labels.
pl: Podany zakres wejściowy musi zawierać co najmniej dwie kolumny i dwa rzędy danych oraz etykiety.

en: The given input range should contain at least two columns and two rows of data.
pl: Podany zakres wejściowy musi zawierać co najmniej dwie kolumny i dwa rzędy danych.

en: The given input range should contain at least two columns of data and the labels.
pl: Podany zakres wejściowy musi zawierać co najmniej dwie kolumny danych i etykiety.

en: The given input range should contain at least two columns of data.
pl: Podany zakres wejściowy musi zawierać co najmniej dwie kolumny danych.

en: The given input range should contain at least two rows of data and the labels.
pl: Podany zakres wejściowy musi zawierać co najmniej dwa rzędy danych i etykiety.

en: The given input range should contain at least two rows of data.
pl: Podany zakres wejściowy musi zawierać co najmniej dwa rzędy danych.

en: The given interval is invalid.
pl: Podany przedział jest nieprawidłowy.

en: The given offset is invalid.
pl: Podane przesunięcie jest nieprawidłowe.

en: The given seasonal damping factor is invalid.
pl: Podany sezonowy współczynnik tłumienia jest nieprawidłowy.

en: The given seasonal period is invalid.
pl: Podany okres sezonowy jest nieprawidłowy.

en: The group/individual that made the template
pl: Grupa/osoba, która utworzyła szablon

en: The groups and time columns should have the same height.
pl: Kolumny grup i czasu powinny mieć tę samą wysokość.

en: The groups column is not valid.
pl: Kolumna grup jest nieprawidłowa.

en: The groups column should be part of a single column.
pl: Kolumna grup powinna być częścią pojedynczej kolumny.

en: The initial values do not satisfy the constraints.
pl: Wartości początkowe nie zaspokajają ograniczeń.

en: The initial zoom factor for new workbooks.
pl: Początkowy współczynnik powiększenia dla nowych zeszytów.

en: The input range for variable 1 is invalid.
pl: Zakres wejściowej dla 1. zmiennej jest nieprawidłowy.

en: The input range for variable 2 is invalid.
pl: Zakres wejściowy dla 2. zmiennej jest nieprawidłowy.

en: The input range is invalid.
pl: Zakres wejściowy jest nieprawidłowy.

en: The input range is too small.
pl: Zakres wejściowy jest za mały.

en: The input ranges do not have the same shape.
pl: Zakresy wejściowe nie mają tego samego kształtu.

en: The input variable range is invalid.
pl: Zakres zmiennej wejściowej jest nieprawidłowy.

en: The left column contains labels, these will not be consolidated, but used as key for comparison
pl: Lewa kolumna zawiera etykiety. Nie będą one łączone, ale używane jako klucz przy porównywaniu

en: The line feed character (ASCII code 10) breaks lines
pl: Znak nowego wiersza (kod ASCII 10) rozdzielający wiersze

en: The list range is invalid.
pl: Zakres listy jest nieprawidłowy.

en: The main directory for user specific autoformat templates.
pl: Główny katalog na szablony automatycznego formatowania dla danego użytkownika.

en: The matrix must be symmetric positive-definite.
pl: Macierz musi być symetryczna dodatnio określona.

en: The matrix range is not valid.
pl: Zakres macierzy jest nieprawidłowy.

en: The maximum number of steps allowed for the solver
pl: Maksymalna liczba kroków dozwolonych dla solvera

en: The maximum time allowed for the solver
pl: Maksymalny czas dozwolony dla solvera

en: The maximum value should be bigger than the minimum
pl: Wartość maksymalna musi być większa od minimalnej

en: The multiplicative Holt-Winters exponential
    smoothing method requires at least 4
    output columns for each data set.
pl: Metoda multiplikatywnego wygładzania wykładniczego
    Holta-Wintersa wymaga co najmniej 4
    kolumn wyjściowych dla każdego zbioru danych.

en: The name of the selected font
pl: Nazwa wybranej czcionki

en: The number is out of range
pl: Liczba jest poza zakresem

en: The number of categories is invalid.
pl: Liczba kategorii jest nieprawidłowa.

en: The number of columns in each sheet. This setting will be used only in a new Gnumeric session.
pl: Liczba kolumn w każdym arkuszu. Ustawienie będzie użyte tylko w nowej sesji programu Gnumeric.

en: The number of data points used on each side when doing numerical differentiation
pl: Liczba punktów danych używanych po każdej stronie podczas wykonywania rozróżniania liczbowego

en: The number of data rows must be a multiple of the replication number.
pl: Liczba rzędów danych musi być wielokrotnością liczby powieleń.

en: The number of random numbers requested is invalid.
pl: Liczba wymaganych liczb losowych jest nieprawidłowa.

en: The number of rows in each sheet. This setting will be used only in a new Gnumeric session.
pl: Liczba rzędów w każdym arkuszu. Ustawienie będzie użyte tylko w nowej sesji programu Gnumeric.

en: The number of rows per sample should be a positive integer.
pl: Liczba rzędów na próbkę musi być dodatnią liczbą całkowitą.

en: The number of seconds between autosaves.
pl: Liczba sekund między automatycznymi zapisami.

en: The number of sheets initially created in a new workbook.
pl: Liczba arkuszy początkowo tworzonych w nowym zeszycie.

en: The number of to be calculated cutoffs is invalid.
pl: Liczba obliczanych odcięć jest nieprawidłowa.

en: The original html file is
    using nested tables.
pl: Oryginalny plik HTML
    używa osadzonych tablic.

en: The original text plugin
pl: Oryginalna wtyczka tekstowa

en: The original value format engine and libgoffice work
pl: Oryginalny mechanizm formatu wartości i praca nad libgoffice

en: The output range is invalid.
pl: Zakres wyjściowy jest nieprawidłowy.

en: The output range overlaps with the input ranges.
pl: Zakres wyjściowy pokrywa się z zakresami wejściowymi.

en: The output specification is invalid.
pl: Specyfikacja wyjściowa jest nieprawidłowa.

en: The output variable range is invalid.
pl: Zakres zmiennej wyjściowej jest nieprawidłowy.

en: The plugin cannot be deactivated now because it is in use. However, if you use the check button below, the plugin won't be activated after restarting Gnumeric (unless needed by another plugin).
pl: Nie można dezaktywować wtyczki, ponieważ jest ona używana. Zaznaczenie poniższego przycisku spowoduje wyłączenie wtyczki po ponownym uruchomieniu programu Gnumeric (jeśli nie jest wymagana przez inną wtyczkę).

en: The plugin with id %s is required but cannot be found.
pl: Wtyczka z identyfikatorem %s jest wymagana, ale nie można jej odnaleźć.

en: The predicted mean should be a number.
pl: Przewidziana średnia powinna być liczbą.

en: The predicted median should be a number.
pl: Przewidziana mediana powinna być liczbą.

en: The probabilities may not all be 0!
pl: Wszystkie prawdopodobieństwa nie mogą wynosić 0.

en: The probability input range contains a negative number.
    All probabilities must be non-negative!
pl: Wejściowy zakres prawdopodobieństw zawiera liczbę ujemną.
    Wszystkie prawdopodobieństwa muszą być nieujemnymi liczbami.

en: The probability input range contains a non-numeric value.
    All probabilities must be non-negative numbers.
pl: Wejściowy zakres prawdopodobieństw zawiera wartości nieliczbowe.
    Wszystkie prawdopodobieństwa muszą być nieujemnymi liczbami.

en: The range to be sorted may not contain any merged cells.
pl: Obszar do sortowania nie może zawierać scalonych komórek.

en: The range to export
pl: Zakres do eksportu

en: The remainder '%s' of the specification for field %d is being disregarded.
pl: Pozostałe „%s” specyfikacji %d. pola nie jest brane pod uwagę.

en: The requested number of samples is invalid.
pl: Wymagana liczba próbek jest nieprawidłowa.

en: The requested offset is invalid.
pl: Wymagane przesunięcie jest nieprawidłowe.

en: The requested period is invalid.
pl: Wymagany okres jest nieprawidłowy.

en: The requested sample size is invalid.
pl: Wymagany rozmiar próbki jest nieprawidłowy.

en: The search range is invalid.
pl: Zakres wyszukiwania jest nieprawidłowy.

en: The search text is a regular expression
pl: Wyszukiwany tekst traktowany jest jak wyrażenie regularne

en: The search text is taken literally.
pl: Wyszukiwany tekst traktowany jest bezpośrednio.

en: The search text must be a number.
pl: Wyszukiwany tekst musi być liczbą.

en: The second input range is invalid.
pl: Drugi zakres wejściowy jest nieprawidłowy.

en: The selected input areas must have equal size!
pl: Wybrane obszary wejściowe muszą mieć taki sam rozmiar.

en: The selected input columns must have equal size!
pl: Wybrane kolumny wejściowe muszą mieć taki sam rozmiar.

en: The selected input rows must have equal size!
pl: Wybrane rzędy wejściowe muszą mieć taki sam rozmiar.

en: The selection intersects an existing auto filter.
pl: Zaznaczenie przecina istniejący filtr automatyczny.

en: The selection is <b>not</b> homogeneous with respect to conditions!
pl: Wybór <b>nie</b> jest jednorodny pod względem warunków.

en: The selection is homogeneous with respect to conditions.
pl: Wybór jest jednorodny pod względem warunków.

en: The selection must have more than 1 column and row to create a Data Table.
pl: Zaznaczenie musi mieć więcej niż 1 kolumnę i rząd, aby utworzyć tablicę danych.

en: The sequence of carriage return and line feed (ASCII codes 13 and 10) breaks lines
pl: Sekwencja powrotu karetki oraz znaku nowego wiersza (kody ASCII 13 i 10) rozdzielająca wiersze

en: The sheet is wider than Gnumeric can handle.
pl: Arkusz jest szerszy, niż program Gnumeric może obsłużyć.

en: The sheet size of %i columns and %i rows used in this file exceeds Gnumeric's maximum supported sheet size
pl: Rozmiar arkusza %i kolumn i %i rzędów użyty w tym pliku przekracza maksymalny obsługiwany rozmiar arkusza programu Gnumeric

en: The sizes of the x variable and y variables ranges do not match.
pl: Rozmiary zakresów zmiennej X i zmiennych Y nie pasują.

en: The sizes of the y variable and x variables ranges do not match.
pl: Rozmiary zakresów zmiennej Y i zmiennych X nie pasują.

en: The step size should be positive
pl: Rozmiar kroku musi być dodatni

en: The target cell should contain an expression
pl: Komórka docelowa musi zawierać wyrażenie

en: The target region is too small.  It should be at least %d column wide | The target region is too small.  It should be at least %d columns wide
pl[0]: Obszar docelowy jest za mały. Powinien on mieć co najmniej %d kolumnę
pl[1]: Obszar docelowy jest za mały. Powinien on mieć co najmniej %d kolumny
pl[2]: Obszar docelowy jest za mały. Powinien on mieć co najmniej %d kolumn

en: The target region is too small.  It should be at least %d row high | The target region is too small.  It should be at least %d rows high
pl[0]: Obszar docelowy jest za mały. Powinien on mieć co najmniej %d rząd
pl[1]: Obszar docelowy jest za mały. Powinien on mieć co najmniej %d rzędy
pl[2]: Obszar docelowy jest za mały. Powinien on mieć co najmniej %d rzędów

en: The target region is too small.  It should be at least %s by %s
pl: Obszar docelowy jest za mały. Powinien on mieć co najmniej %s i %s

en: The time column is not valid.
pl: Czas kolumny jest nieprawidłowy.

en: The time column should be part of a single column.
pl: Kolumna czasu powinna być częścią pojedynczej kolumny.

en: The title of the font chooser dialog
pl: Tytuł okna wyboru czcionki

en: The top row contains labels, these will not be consolidated, but used as key for comparison
pl: Górny rząd zawiera etykiety. Nie będą one łączone, ale używane jako klucz przy porównywaniu

en: The type of the dialog
pl: Typ okna

en: The validation criteria are unusable. Disable validation?
pl: Kryteria poprawności są bezużyteczne. Wyłączyć sprawdzanie poprawności?

en: The value given in 'To Value:' is not valid.
pl: Wartość podana w „Na wartość:” nie jest prawidłowa.

en: The x variable range is invalid.
pl: Zakres zmiennej X jest nieprawidłowy.

en: The x variable range is too small
pl: Zakres zmiennej X jest za mały

en: The x variable range must be a vector (n by 1 or 1 by n).
pl: Zakres zmiennej X musi być wektorem (n przez 1 lub 1 przez n).

en: The x variables range is invalid.
pl: Zakres zmiennej X jest nieprawidłowy.

en: The y variable range is invalid.
pl: Zakres zmiennej Y jest nieprawidłowy.

en: The y variable range is too small
pl: Zakres zmiennej Y jest za mały

en: The y variable range must be a vector (n by 1 or 1 by n).
pl: Zakres zmiennej Y musi być wektorem (n przez 1 lub 1 przez n).

en: The y variables range is invalid.
pl: Zakres zmiennej Y jest nieprawidłowy.

en: There are more columns of data than there is room for in the sheet.  Extra columns will be ignored.
pl: Jest więcej kolumn danych niż miejsca w arkuszu. Dodatkowe kolumny zostaną zignorowane.

en: There are more rows of data than there is room for in the sheet.  Extra rows will be ignored.
pl: Jest więcej rzędów danych niż miejsca w arkuszu. Dodatkowe rzędy zostaną zignorowane.

en: There is already a merged region that intersects
    %s!%s
pl: Istnieje już scalony obszar przecinający
    %s!%s

en: There is no data to convert
pl: Brak danych do konwertowania

en: There is no object with name '%s'
pl: Nie ma obiektu o nazwie „%s”

en: There is no point in sorting a single cell.
pl: Sortowanie pojedynczej komórki nie ma sensu.

en: These settings are shared with the Search & Replace dialog.
pl: Te ustawienia są współdzielone z oknem wyszukiwania i zastępowania.

en: These settings are shared with the Search &amp; Replace dialog.
pl: Te ustawienia są współdzielone z oknem wyszukiwania i zastępowania.

en: Thick Bottom
pl: Pogrubiony dół

en: Thick Diagonal Crosshatch
pl: Grube ukośnie skrzyżowane prążki

en: Thick Outside Borders
pl: Pogrubione zewnętrzne krawędzie

en: Thin
pl: Cienki

en: Thin Diagonal Crosshatch
pl: Cienkie skrzyżowane ukośnie prążki

en: Thin Diagonal Stripe
pl: Cienkie ukośne prążki

en: Thin Horizontal Crosshatch
pl: Cienkie skrzyżowane poziomo prążki

en: Thin Horizontal Stripe
pl: Cienkie poziome prążki

en: Thin Reverse Diagonal Stripe
pl: Cienkie odwrócone ukośne prążki

en: Thin Vertical Stripe
pl: Cienkie pionowe prążki

en: This Psion file is not a Sheet file.
pl: Ten plik Psion nie jest plikiem arkusza.

en: This checkbox determines whether each cell containing a spreadsheet formula is marked with a green top left corner.
pl: To pole wyboru określa, czy każda komórka zawierająca formułę arkusza kalkulacyjnego jest oznaczona na zielono w lewym górnym rogu.

en: This checkbox determines whether small red arrows indicate that the content has been truncated in that direction.
pl: To pole wyboru określa, czy małe czerwone strzałki wskazują, że zawartość została obcięta w danym kierunku.

en: This directory contains the pre-installed autoformat templates.
pl: Ten katalog zawiera uprzednio zainstalowane szablony automatycznego formatowania.

en: This file appears corrupted, required formats are missing.
pl: Ten plik jest uszkodzony, brak wymaganych formatów.

en: This file is corrupted with a duplicate sheet name "%s", now renamed to "%s".
pl: Plik jest uszkodzony z podwójną nazwą arkusza „%s”, zmienioną teraz na „%s”.

en: This file is corrupted with an unnamed sheet now named "%s".
pl: Plik jest uszkodzony z nienazwanym arkuszem, teraz nazwanym „%s”.

en: This function first evaluates the condition.  If the result is true, it will then evaluate and return the second argument.  Otherwise, it will evaluate and return the last argument.
pl: Ta funkcja zwraca warunek. Jeśli wynikiem jest prawda, to oceni i zwróci drugi parametr. W przeciwnym przypadku oceni i zwróci ostatni parametr.

en: This function is Excel compatible.
pl: Ta funkcja jest zgodna z programem Excel.

en: This function is OpenFormula compatible.
pl: Ta funkcja jest zgodna ze standardem OpenFormula.

en: This function should not be called directly.
pl: Tej funkcji nie należy wywoływać bezpośrednio.

en: This importer can only be used with a GUI.
pl: Ten importer może być używany tylko za pomocą graficznego interfejsu użytkownika.

en: This integer (between 0 and 9) specifies the amount of compression performed by Gnumeric when saving files in the default file format. 0 is minimal compression while 9 is maximal compression.
pl: Ta liczba całkowita (między 0 a 9) określa stopień kompresji zastosowany przez program Gnumeric podczas zapisu w domyślnym formacie pliku. 0 to minimalna kompresja, a 9 to maksymalna kompresja.

en: This is a special version of Gnumeric.  It has been compiled
    with support for a very large number of columns.  Access to the
    column named TRUE may conflict with the constant of the same
    name.  Expect weirdness.
pl: To jest specjalna wersja programu Gnumeric. Program został
    skompilowany z obsługą bardzo dużej liczby kolumn. Dostęp do
    kolumn o nazwie TRUE może kolidować ze stałą o tej samej nazwie.
    Należy spodziewać się dziwnych rzeczy.

en: This is an unknown condition type.
pl: To nieznany typ warunku.

en: This is message from the "%s" plugin.
pl: Komunikat od wtyczki „%s”.

en: This is the default error behavior of Search &amp; Replace indicated by an integer from 0 to 4.
pl: Domyślne zachowanie błędu wyszukiwania i zastępowania wskazane przez liczbę całkowitą od 0 do 4.

en: This is the default paper orientation. Please use the Print Setup dialog to edit this value.
pl: To jest domyślna orientacja papieru. Proszę użyć okna Ustawień drukowania, aby modyfikować tę wartość.

en: This is the default paper specification. Please use the Print Setup dialog to edit this value.
pl: To jest domyślna specyfikacja papieru. Proszę użyć okna Ustawień drukowania, aby modyfikować tę wartość.

en: This is the default scope of Search &amp; Replace. 0: entire workbook; 1: current sheet; 2: range
pl: Domyślny zakres wyszukiwania i zastępowania. 0: cały zeszyt; 1: bieżący arkusz; 2: zakres

en: This is the full path to the glpsol binary that the lpsolve plugin should use.
pl: Pełna ścieżka do pliku binarnego glpsol, którą wtyczka lpsolve ma używać.

en: This is the full path to the lp_solve binary that the lpsolve plugin should use.
pl: Pełna ścieżka do pliku binarnego lp_solve, którą wtyczka lpsolve ma używać.

en: This list contains all extra directories containing autoformat templates.
pl: Ta lista zawiera wszystkie dodatkowe katalogi zawierające szablony automatycznego formatowania.

en: This list contains all extra directories containing plugins.
pl: Ta lista zawiera wszystkie dodatkowe katalogi zawierające wtyczki.

en: This list contains all known plugins.
pl: Ta lista zawiera wszystkie znane wtyczki.

en: This list contains all plugin file states.
pl: Ta lista zawiera wszystkie stany plików z wtyczkami.

en: This list contains all plugins that are supposed to be automatically activated.
pl: Ta lista zawiera wszystkie wtyczki, które powinny być automatycznie aktywowane.

en: This list contains the ids of the file savers for which the extension check is disabled.
pl: Lista zawiera identyfikatory formatów zapisu plików, dla których sprawdzanie rozszerzenia jest wyłączone.

en: This name is already in use!
pl: Ta nazwa jest już używana.

en: This name is used by some plugins that provide programmability to address this object. Most users will not need to set this name.
pl: Nazwa jest używana przez niektóre wtyczki dostarczające programowanie adresu tego obiektu. Większość użytkowników nie potrzebuje ustawiać tej nazwy.

en: This number (between 0.25 and 1.00) gives the horizontal fraction of the screen size covered by the default window.
pl: Ta liczba (między 0,25 a 1,00) określa część rozmiaru ekranu zajmowaną przez domyślne okno w poziomie.

en: This number (between 0.25 and 1.00) gives the vertical fraction of the screen size covered by the default window.
pl: Ta liczba (między 0,25 a 1,00) określa część rozmiaru ekranu zajmowaną przez domyślne okno w pionie.

en: This option determines the initial state of the sort-order button in the sort dialog.
pl: Ta opcja określa początkowy stan przycisku porządku sortowania w oknie sortowania.

en: This p-value is calculated by a normal approximation.
    It is only valid if the sample size is at least 12.
pl: Ta wartość p jest obliczona przez normalne przybliżenie.
    Jest ona ważna tylko, jeśli rozmiar próbki wynosi co najmniej 12.

en: This p-value is calculated using a
    normal approximation, so it is
    only valid for large samples of
    at least 15 observations in each
    population, and few if any ties.
pl: Ta wartość p jest obliczona za pomocą
    normalnego przybliżenia, zatem jest
    to ważne tylko dla dużych próbek o
    co najmniej 15 obserwacjach w każdej
    populacji, a kilku jeśli powiązane.

en: This plugin provides support for Perl plugins
pl: Ta wtyczka dostarcza obsługę wtyczek języka Perl

en: This plugin provides support for Python plugins
pl: Ta wtyczka dostarcza obsługę wtyczek języka Python

en: This property value cannot be edited.
pl: Ta wartość właściwości nie może być modyfikowana.

en: This screen
pl: Ten ekran

en: This setting determines whether created LaTeX files use UTF-8 (unicode) or ISO-8859-1 (Latin1). To use the UTF-8 files, you must have the ucs LaTeX package installed.
pl: To ustawienie określa, czy utworzone pliki LaTeX używają kodowania UTF-8 (Unicode) czy ISO-8859-1 (Latin 1). Aby móc używać plików UTF-8, należy zainstalować pakiet „ucs” LaTeX.

en: This solver does not handle discrete variables.
pl: Ten solver nie obsługuje dyskretnych zmiennych.

en: This solver does not handle equality constraints.
pl: Ten solver nie obsługuje ograniczeń równości.

en: This string gives the default region to be repeated at the left of each printed sheet. Please use the Print Setup dialog to edit this value.
pl: Ten ciąg podaje domyślny obszar do powtórzenia na lewo każdego drukowanego arkusza. Proszę użyć okna Ustawień drukowania, aby modyfikować tę wartość.

en: This string gives the default region to be repeated at the top of each printed sheet. Please use the Print Setup dialog to edit this value.
pl: Ten ciąg podaje domyślny obszar do powtórzenia na górze każdego drukowanego arkusza. Proszę użyć okna Ustawień drukowania, aby modyfikować tę wartość.

en: This string gives the default unit to be used in the page setup dialog.
pl: Ten ciąg podaje domyślną jednostkę używaną w oknie ustawień strony.

en: This value determines the default setting in the Print Setup dialog whether print grid lines. Please use the Print Setup dialog to edit this value.
pl: Ta wartość określa domyślne ustawienie w oknie Ustawień drukowania, czy drukować linie siatki. Proszę użyć okna Ustawień drukowania, aby modyfikować tę wartość.

en: This value determines the default setting in the Print Setup dialog whether to print empty but formatted cells. Please use the Print Setup dialog to edit this value.
pl: Ta wartość określa domyślne ustawienia w oknie Ustawień drukowania, czy drukować puste, ale sformatowane komórki. Proszę użyć okna Ustawień drukowania, aby modyfikować tę wartość.

en: This value determines the default setting in the Print Setup dialog whether to print first right then down. Please use the Print Setup dialog to edit this value.
pl: Ta wartość określa domyślne ustawienia w oknie Ustawień drukowania, czy drukować najpierw prawe, a potem dolne. Proszę użyć okna Ustawień drukowania, aby modyfikować tę wartość.

en: This value determines the default setting in the Print Setup dialog whether to print in only black and white. Please use the Print Setup dialog to edit this value.
pl: Ta wartość określa domyślne ustawienia w oknie Ustawień drukowania, czy drukować tylko na czarno-biało. Proszę użyć okna Ustawień drukowania, aby modyfikować tę wartość.

en: This value determines the default setting in the Print Setup dialog whether to print row and column headers. Please use the Print Setup dialog to edit this value.
pl: Ta wartość określa domyślne ustawienia w oknie Ustawień drukowania, czy drukować nagłówki rzędów i kolumn. Proszę użyć okna Ustawień drukowania, aby modyfikować tę wartość.

en: This value determines the default setting in the Print Setup dialog whether to scale pages by a given percentage. Please use the Print Setup dialog to edit this value.
pl: Ta wartość określa domyślne ustawienia w oknie Ustawień drukowania, czy skalować strony podanym procentem. Proszę użyć okna Ustawień drukowania, aby modyfikować tę wartość.

en: This value determines the input type for Search &amp; Replace. 0: text; 1: regular expression; 2: number
pl: Wartość określa typ wejściowy dla Wyszukuj &amp; Zmień. 0: tekst; 1: regularne wyrażenie; 2: liczba

en: This value determines the length of the undo chain. Each editing action has a size associate with it, to compare it with the memory requirements of a simple one-cell edit (size of 1). The undo list will be truncated when its total size exceeds this configurable value.
pl: Ta wartość określa długość łańcucha cofania. Każde działanie edycji ma powiązany z nią rozmiar, aby porównać ją z wymaganiami pamięci jednej prostej edycji komórki (rozmiar 1). Lista cofania będzie skracana, gdy jej całkowity rozmiar przekroczy tę konfigurowalną wartość.

en: This value determines the maximum number of items in the undo/redo list.
pl: Ta wartość określa maksymalną liczbę elementów na liście cofania/ponawiania.

en: This value determines the maximum number of pages that make up the height of a printout of the current sheet. The sheet will be reduced to fit within this height. This value can be changed in the Page Setup dialog.
pl: Ta wartość określa maksymalną liczbę stron, które składają się na wysokość wydruku bieżącego arkusza. Arkusz zostanie pomniejszony dla dopasowania w wysokości. Ta wartość może być zmieniona w oknie Ustawień drukowania.

en: This value determines the maximum number of pages that make up the width of a printout of the current sheet. The sheet will be reduced to fit within this width. This value can be changed in the Page Setup dialog.
pl: Ta wartość określa maksymalną liczbę stron, które składają się na szerokość wydruku bieżącego arkusza. Arkusz zostanie pomniejszony dla dopasowania w szerokości. Ta wartość może być zmieniona w oknie Ustawień drukowania.

en: This value determines whether by default the print set-up dialog applies to all sheets simultaneously.
pl: Ta wartość określa, czy domyślnie okno ustawień wydruku ma zastosowanie do wszystkich arkuszy równocześnie.

en: This value determines whether the default font for a new workbook is bold.
pl: Ta wartość określa, czy domyślna czcionka dla nowych zeszytów jest pogrubiona.

en: This value determines whether the default font for a new workbook is italic.
pl: Ta wartość określa, czy domyślna czcionka dla nowego zeszytu jest pochylona.

en: This value determines whether the default font for headers and footers is bold.
pl: Ta wartość określa, czy domyślna czcionka nagłówków i stopek jest pogrubiona.

en: This value determines whether the default font for headers and footers is italic.
pl: Ta wartość określa, czy domyślna czcionka nagłówków i stopek jest pochylona.

en: This value determines whether the default setting in the Print Setup dialog is to center pages horizontally.
pl: Ta wartość określa, czy domyślne ustawienia w oknie Ustawień drukowania to poziome wyśrodkowanie stron.

en: This value determines whether the default setting in the Print Setup dialog is to center pages vertically.
pl: Ta wartość określa, czy domyślne ustawienia w oknie Ustawień drukowania to pionowe wyśrodkowanie stron.

en: This value determines whether to show the sheet names in the undo and redo lists.
pl: Ta wartość określa, czy wyświetlać nazwy arkuszy na listach cofania i ponawiania.

en: This value gives the default number of points from the bottom of a page to the end of the body. Please use the Print Setup dialog to edit this value.
pl: Ta wartość podaje domyślną liczbę punktów od dołu strony do końca treści. Proszę użyć okna Ustawień drukowania, aby modyfikować tę wartość.

en: This value gives the default number of points from the bottom of a page to the end of the footer. Please use the Print Setup dialog to edit this value.
pl: Ta wartość podaje domyślną liczbę punktów od dołu strony do końca stopki. Proszę użyć okna Ustawień drukowania, aby modyfikować tę wartość.

en: This value gives the default number of points from the left of a page to the left of the body. Please use the Print Setup dialog to edit this value.
pl: Ta wartość podaje domyślną liczbę punktów od lewej strony do lewej treści. Proszę użyć okna Ustawień drukowania, aby modyfikować tę wartość.

en: This value gives the default number of points from the right of a page to the right of the body. Please use the Print Setup dialog to edit this value.
pl: Ta wartość podaje domyślną liczbę punktów od prawej strony do prawej treści. Proszę użyć okna Ustawień drukowania, aby modyfikować tę wartość.

en: This value gives the default number of points from the top of a page to the start of the body. Please use the Print Setup dialog to edit this value.
pl: Ta wartość podaje domyślną liczbę punktów od góry strony do początku treści. Proszę użyć okna Ustawień drukowania, aby modyfikować tę wartość.

en: This value gives the default number of points from the top of a page to the top of the header. Please use the Print Setup dialog to edit this value.
pl: Ta wartość podaje domyślną liczbę punktów od góry strony do góry nagłówka. Proszę użyć okna Ustawień drukowania, aby modyfikować tę wartość.

en: This value gives the percentage by which to scale each printed page. Please use the Print Setup dialog to edit this value.
pl: Ta wartość podaje procent, o który skalować każdą drukowaną stronę. Proszę użyć okna Ustawień drukowania, aby modyfikować tę wartość.

en: This value is indicative of the maximum length of the command descriptors in the undo and redo chains.
pl: Ta wartość wskazuje maksymalną długość deskryptorów poleceń w łańcuchach cofania i ponawiania.

en: This value is not the square of R
    but the uncentered version of the
    coefficient of determination; that
    is, the proportion of the sum of
    squares explained by the model.
pl: Ta wartość to nie kwadrat R,
    ale rozproszona wersja
    współczynnika determinacji, to
    znaczy, proporcja sumy
    kwadratów wyjaśniona przez model.

en: This variable determines the minimum number of characters required for autocompletion.
pl: Ta zmienna określa minimalną liczbę znaków wymaganą do automatycznego uzupełniania.

en: This variable determines where the format toolbar should be shown. 0 is left, 1 is right, 2 is top.
pl: Ta zmienna określa, gdzie pasek narzędziowy formatowania jest wyświetlany. 0 to lewo, 1 to prawo, 2 to góra.

en: This variable determines where the object toolbar should be shown. 0 is left, 1 is right, 2 is top.
pl: Ta zmienna określa, gdzie pasek narzędziowy obiektów jest wyświetlany. 0 to lewo, 1 to prawo, 2 to góra.

en: This variable determines where the standard toolbar should be shown. 0 is left, 1 is right, 2 is top.
pl: Ta zmienna określa, gdzie standardowy pasek narzędziowy jest wyświetlany. 0 to lewo, 1 to prawo, 2 to góra.

en: This variable determines whether autocompletion is set on.
pl: Ta zmienna określa, czy automatyczne uzupełnianie jest włączone.

en: This variable determines whether cells containing spreadsheet function are marked.
pl: Ta zmienna określa, czy komórki zawierające funkcje arkusza kalkulacyjnego są oznaczone.

en: This variable determines whether cells with truncated content are marked.
pl: Ta zmienna określa, czy komórki ze skróconą treścią są oznaczone.

en: This variable determines whether the format toolbar should be visible initially.
pl: Ta zmienna określa, czy pasek narzędziowy formatowania jest początkowo widoczny.

en: This variable determines whether the object toolbar should be visible initially.
pl: Ta zmienna określa, czy pasek narzędziowy obiektów jest początkowo widoczny.

en: This variable determines whether the standard toolbar should be visible initially.
pl: Ta zmienna określa, czy standardowy pasek narzędziowy jest początkowo widoczny.

en: This variable determines whether to activate every new encountered plugin.
pl: Ta zmienna określa, czy aktywować każdą nową wtyczkę.

en: This variable determines whether to autocorrect first letters
pl: Ta zmienna określa, czy automatycznie korygować pierwsze litery

en: This variable determines whether to autocorrect initial caps
pl: Ta zmienna określa, czy automatycznie korygować początkowe znaki

en: This variable determines whether to autocorrect names of days
pl: Ta zmienna określa, czy automatycznie korygować nazwy dni

en: This variable determines whether to show function argument tooltips.
pl: Ta zmienna określa, czy wyświetlać podpowiedzi parametrów funkcji.

en: This variable determines whether to show function name tooltips.
pl: Ta zmienna określa, czy wyświetlać podpowiedzi nazw funkcji.

en: This variable determines whether transition keys are set on. Transition keys are a throw back to 1-2-3 style event handling. They turn Ctrl-arrow into page movement rather than jumping to the start/end of series.
pl: Ta zmienna określa, czy klawisze przejścia są włączone. Klawisze przejścia są powrotem do obsługi zdarzeń w stylu programu 1-2-3. Zmieniają one Ctrl-strzałka na ruch strony zamiast przechodzenia do początku/końca serii.

en: This workbook does not contain any exportable content.
pl: Ten zeszyt nie zawiera zawartości, którą można wyeksportować.

en: Those columns are already grouped
pl: Te kolumny są już zgrupowane

en: Those columns are not grouped, you can't ungroup them
pl: Te kolumny nie są zgrupowane, nie można ich rozgrupować

en: Those rows are already grouped
pl: Te rzędy są już zgrupowane

en: Those rows are not grouped, you can't ungroup them
pl: Te rzędy nie są zgrupowane, nie można ich rozgrupować

en: Thousands Separator
pl: Separator tysięcy

en: Ties:
pl: Więzi:

en: Time
pl: Czas

en: Time Series Analysis
pl: Analiza serii czasowych

en: Time Series Analysis Functions
pl: Funkcje analizy serii czasowych

en: Time format selection
pl: Wybór formatu czasu

en: Timeout
pl: Ograniczenie czasu

en: Tip:
pl: Podpowiedź:

en: Tishri
pl: tiszri

en: Titl_e:
pl: Tyt_uł:

en: Title
pl: Tytuł

en: Title:
pl: Tytuł:

en: To
pl: Do

en: To edit, use the keywords tab.
pl: Karta słów kluczowych umożliwia modyfikację.

en: Toggle sheet direction, left-to-right vs right-to-left
pl: Przełącza kierunek arkusza, lewy do prawego zamiast prawy do lewego

en: Toggle thousands separator
pl: Przełącz separator tysięcy

en: Toggle visibility of statusbar
pl: Przełącza widoczność paska stanu

en: Toggle whether or not to display column headers
pl: Przełącza wyświetlanie pionowego nagłówka

en: Toggle whether or not to display gridlines
pl: Przełącza wyświetlanie linii siatki

en: Toggle whether or not to display outline groups
pl: Przełącza wyświetlanie podsumowań

en: Toggle whether or not to display row headers
pl: Przełącza wyświetlanie poziomego nagłówka

en: Toggle whether or not to display zeros as blanks
pl: Przełącza wyświetlanie zer jako pustych komórek

en: Toggle whether to display column outlines on the left or right
pl: Przełącza pomiędzy wyświetlaniem kolumn podsumowań na lewo lub na prawo od szczegółów

en: Toggle whether to display row outlines on top or bottom
pl: Przełącza pomiędzy wyświetlaniem rzędów podsumowań nad lub pod szczegółami

en: Too many arguments for %s
pl: Za dużo parametrów dla %s

en: Too many arguments for function '%s', MS Excel can only handle %d not %d
pl: Za dużo parametrów dla funkcji „%s”, program Microsoft Excel może obsłużyć tylko %d, nie %d

en: Too much data returned
pl: Zwrócono za dużo danych

en: Tool test specs
pl: Narzędzie testowe specyfikacji

en: Toolbar Style
pl: Styl paska narzędziowego

en: Toolbar Style. Valid values are both, both_horiz, icon, and text.
pl: Styl paska narzędziowego. Prawidłowe wartości: „both” (ikony i tekst), „both_horiz” (poziome ikony i tekst), „icon” (ikony) i „text” (tekst).

en: Tools
pl: Narzędzia

en: Top
pl: Góra

en: Top and Bottom
pl: Góra i dół

en: Top and Double Bottom
pl: Góra i podwójny dół

en: Top and Thick Bottom
pl: Góra i pogrubiony dół

en: Top border
pl: Górna krawędź

en: Top margin:
pl: Górny margines:

en: Total
pl: Ogółem

en: Transform function of G_TYPE_STRING to %s is required!
pl: Transformacja funkcji G_TYPE_STRING na %s jest wymagana.

en: Transition Keys
pl: Klawisze przejścia

en: Translation
pl: Tłumaczenie

en: Transliterate
pl: Transliteracja

en: Transpose the source during the paste so columns become rows and vice versa
pl: Transponuje źródło podczas wklejania, aby kolumny stały się rzędami i odwrotnie

en: Trendy
pl: Modny

en: Trim:
pl: Przycinanie:

en: Turn unparsable entries into string values
pl: Zmienia elementy, których nie można rozłożyć składniowo, w wartości ciągów

en: Two Factor ANOVA
pl: Analiza wariancji ANOVA z dwoma czynnikami

en: Two Factor ANOVA (%s),  with replication
pl: Analiza wariancji ANOVA (%s) z dwoma czynnikami z powtórzeniami

en: Two Factor ANOVA (%s), no replication
pl: Analiza wariancji ANOVA (%s) z dwoma czynnikami bez powtórzeń

en: Two Factor Analysis of Variance...
pl: Analiza wariancji z dwoma czynnikami…

en: Type
pl: Typ

en: Type Mismatch
pl: Niezgodność typów

en: Type:
pl: Typ:

en: Type:
pl: Typ:

en: Typing "%s" in %s
pl: Wpisywanie „%s” w %s

en: UI
pl: Interfejs użytkownika

en: UI Hello
pl: Witaj, świecie

en: UI polish and all round bug fixer
pl: Wygładzanie interfejsu użytkownika i nieustanna naprawa błędów

en: Ultrabold
pl: Bardzo gruby

en: Ultraheavy
pl: Ultraciężki

en: Ultralight
pl: Ultralekki

en: Un_freeze Panes
pl: Od_mróź nagłówki

en: Unable to activate the url '%s'
pl: Nie można aktywować adresu URL „%s”

en: Unable to create Autofilter
pl: Nie można utworzyć filtru automatycznego

en: Unable to determine manual position for a chart component!
pl: Nie można ustalić ręcznej pozycji dla części wykresu.

en: Unable to evaluate formula '%s' ('%s') of name '%s'
pl: Nie można obliczyć formuły „%s” („%s”) o nazwie „%s”

en: Unable to find the PerfectOffice_MAIN stream.  Is this really a Quattro Pro file?
pl: Nie można odnaleźć potoku PerfectOffice_MAIN. Czy to na pewno plik programu Quattro Pro?

en: Unable to guess exporter to use for '%s'.
    Try --list-exporters to see a list of possibilities.
pl: Nie można odgadnąć, którego eksportera użyć dla „%s”.
    „--list-exporters” wyświetli listę możliwych eksporterów.

en: Unable to load the file '%s'.
pl: Nie można wczytać pliku „%s”.

en: Unable to locate %s
pl: Nie można odnaleźć %s

en: Unable to open '%s'
pl: Nie można otworzyć „%s”

en: Unable to open '%s'.
pl: Nie można otworzyć „%s”.

en: Unable to open module file "%s".
pl: Nie można otworzyć pliku z modułem „%s”.

en: Unable to parse '%s' ('%s')
pl: Nie można przetworzyć „%s” („%s”)

en: Unable to parse cmd='%s', str='%s', col=%d, row=%d.
pl: Nie można przetworzyć polecenie=„%s”, ciąg=„%s”, kolumna=%d, rząd=%d.

en: Unable to parse formula '%s' ('%s') of name '%s'
pl: Nie można przetworzyć formuły „%s” („%s”) o nazwie „%s”

en: Unable to parse gradient color: %s
pl: Nie można przetworzyć koloru gradientu: %s

en: Unable to parse hatch color: %s
pl: Nie można przetworzyć koloru kreski: %s

en: Unable to parse tab color '%s'
pl: Nie można przetworzyć koloru karty „%s”

en: Unable to parse tab text color '%s'
pl: Nie można przetworzyć koloru tekstu karty „%s”

en: Unable to parse the html.
pl: Nie można przetworzyć pliku HTML.

en: Unable to paste
pl: Nie można wkleić

en: Unable to paste into selection
pl: Nie można wkleić do zaznaczenia

en: Unable to repeat export since no previous export information has been saved in this session.
pl: Nie można powtórzyć eksportu, ponieważ w tej sesji nie zostały zapisane żadne poprzednie informacje o eksporcie.

en: Unable to resolve external relationship
pl: Nie można rozwiązać zewnętrznych zależności

en: Unable to start the help browser (%s).
    The system error message is: 
    
    %s
pl: Nie można uruchomić przeglądarki pomocy (%s).
    Systemowy komunikat o błędzie: 
    
    %s

en: Unavailable
pl: Niedostępne

en: Unbounded
pl: Bezgraniczny

en: Uncollapse an outline group
pl: Rozwija konspekt grupy

en: Uncorrelated Random Variables
pl: Nieskorelowane zmienne losowe

en: Undefine the print area
pl: Nieokreślony obszar drukowania

en: Undefined number format id '%s'
pl: Nieokreślony identyfikator formatu liczby „%s”

en: Undefined partial style record '%d'
pl: Nieokreślony częściowy styl rekordu „%d”

en: Undefined style record '%d'
pl: Nieokreślony styl rekordu „%d”

en: Undefined validation style encountered: %s
pl: Wystąpił nieokreślony styl walidacji: %s

en: Underline
pl: Podkreślenie

en: Undo
pl: Cofnij

en: Undo the last action
pl: Cofa ostatnie działanie

en: Unexpected attribute %s::%s == '%s'.
pl: Nieoczekiwany atrybut %s::%s == '%s'.

en: Unexpected end of file at line %d while reading data.
pl: Nieoczekiwany koniec pliku w wierszu %d podczas odczytywania danych.

en: Unexpected end of file at line %d while reading header.
pl: Nieoczekiwany koniec pliku w wierszu %d podczas odczytywania nagłówka.

en: Unexpected token %c
pl: Nieoczekiwany token %c

en: Unfreeze the top left of the sheet
pl: Odmraża górny lewy róg arkusza

en: Ungroup
pl: Rozgrupuj

en: Ungroup columns %s
pl: Rozgrupuj kolumny %s

en: Ungroup rows %d:%d
pl: Rozgrupuj rzędy %d:%d

en: Unhide columns
pl: Odkryj kolumny

en: Unhide rows
pl: Odkryj rzędy

en: Uniform
pl: Jednostajny

en: Uniform Integer
pl: Równomierny całkowitoliczbowy

en: Unimplemented
pl: Niezaimplementowane

en: Unit:
pl: Jednostka:

en: Unix (linefeed)
pl: UNIX (przesunięcie wiersza)

en: Unknown
pl: Nieznane

en: Unknown Function
pl: Nieznana funkcja

en: Unknown Gnumeric border style '%s' encountered.
pl: Wystąpił nieznany styl granicy programu Gnumeric „%s”.

en: Unknown action: %s
pl: Nieznane działanie: %s

en: Unknown break type '%s' defaulting to NONE
pl: Nieznany typ podziału „%s”, domyślnie BRAK

en: Unknown color '%s'
pl: Nieznany kolor „%s”

en: Unknown condition '%s' encountered, ignoring.
pl: Wystąpił nieznany warunek „%s”, ignorowanie.

en: Unknown data value "%s" at line %d. Ignoring.
pl: Nieznana wartość znacznika danych „%s” w %d. wierszu. Ignorowanie.

en: Unknown enum value '%s' for attribute %s
pl: Nieznana wartość wyliczeniowa „%s” dla atrybutu %s

en: Unknown error
pl: Nieznany błąd

en: Unknown evaluation error
pl: Nieznany błąd obliczeń

en: Unknown exporter '%s'.
    Try --list-exporters to see a list of possibilities.
pl: Nieznany eksporter „%s”.
    „--list-exporters” wyświetli listę możliwych eksporterów.

en: Unknown failure while saving image
pl: Nieznane niepowodzenie podczas zapisywania obrazu

en: Unknown filter operator "%s"
pl: Nieznany operator filtra „%s”

en: Unknown filter type "%s"
pl: Nieznany typ filtra „%s”

en: Unknown gradient name '%s' encountered!
pl: Wystąpiła nieznana nazwa gradientu „%s”.

en: Unknown hatch name '%s' encountered!
pl: Wystąpiła nieznana nazwa kreski „%s”.

en: Unknown image fill name '%s' encountered!
pl: Wystąpiła nieznana nazwa wypełniania obrazu „%s”.

en: Unknown image format
pl: Nieznany format obrazu

en: Unknown importer '%s'.
    Try --list-importers to see a list of possibilities.
pl: Nieznany importer „%s”.
    „--list-importers” wyświetli listę możliwych importerów.

en: Unknown info_type
pl: Nieznane „info_type”

en: Unknown interpolation type encountered: %s
pl: Wystąpił nieznany typ interpolacji: %s

en: Unknown interpolation type encountered: '%s', using Bezier cubic spline instead.
pl: Wystąpił nieznany typ interpolacji: „%s”, użycie krzywej sześciennej Beziera zamiast tego.

en: Unknown mimetype for openoffice file.
pl: Nieznany typ MIME dla pliku OpenOffice.

en: Unknown paper size
pl: Nieznany rozmiar papieru

en: Unknown plugin
pl: Nieznana wtyczka

en: Unknown plugin with id="%s"
pl: Nieznana wtyczka z id="%s"

en: Unknown sheet "%s"
pl: Nieznany arkusz „%s”

en: Unknown sheet '%s'
pl: Nieznany arkusz „%s”

en: Unknown system
pl: Nieznany system

en: Unknown text style with name "%s" encountered!
pl: Wystąpił nieznany styl tekstu o nazwie „%s”.

en: Unknown theme color %d
pl: Nieznany kolor motywu %d

en: Unknown type of hyperlink
pl: Nieznany typ odnośnika

en: Unknown value type %d at line %d. Ignoring.
pl: Nieznany typ wartości %d w %d. wierszu. Ignorowanie.

en: Unknown value type '%s' at line %d. Ignoring.
pl: Nieznany typ wartości „%s” w %d. wierszu. Ignorowanie.

en: Unknown version
pl: Nieznana wersja

en: Unknown workbook
pl: Nieznany zeszyt

en: Unknown workbook '%s'
pl: Nieznany zeszyt „%s”

en: Unmerge
pl: Rozłącz

en: Unmerging %s
pl: Rozdzielanie %s

en: Unnamed dash style encountered.
pl: Wystąpił nienazwany styl myślnika.

en: Unnamed date style ignored.
pl: Zignorowano nienazwany styl daty.

en: Unnamed gradient style encountered.
pl: Wystąpił nienazwany styl gradientu.

en: Unnamed hatch encountered!
pl: Wystąpiła nienazwana kreska.

en: Unnamed image fill style encountered.
pl: Wystąpił nienazwany styl wypełnienia obrazu.

en: Unpaired Samples, _Equal Variances...
pl: Niesparowane próbki, _równe wariancje…

en: Unpaired Samples, _Known Variances...
pl: Niesparowane próbki, _znane wariancje…

en: Unpaired Samples, _Unequal Variances...
pl: Niesparowane próbki, _nierówne wariancje…

en: Unprotect the sheet to enable editing.
pl: Wyłącza zabezpieczenie arkusza, umożliwiając jego modyfikację.

en: Unprotect the workbook to enable editing.
pl: Wyłącza zabezpieczenie zeszytu, umożliwiając jego modyfikację.

en: Unsaved
pl: Niezapisane

en: Unselect all documents for saving
pl: Odznacz wszystkie dokumenty do zapisu

en: Unsigned integer '%s' is out of range, for attribute %s
pl: Liczba całkowita bez znaku „%s” jest poza zakresem dla atrybutu %s

en: Unsupported GnmValue type (%d)
pl: Nieobsługiwany typ GnmValue (%d)

en: Unsupported Python type: %s
pl: Nieobsługiwany typ języka Python: %s

en: Unsupported file format for file "%s"
pl: Nieobsługiwany format pliku dla „%s”

en: Unsupported formula type encountered: %s
pl: Wystąpił nieobsługiwany typ formuły: %s

en: Unsupported object type '%s'
pl: Nieobsługiwany typ obiektu „%s”

en: Unsupported validation condition encountered: "%s" with base address: "%s"
pl: Wystąpił nieobsługiwany warunek walidacji: „%s” z adresem bazowym: „%s”

en: Untitled
pl: Bez tytułu

en: Unused
pl: Nieużywane

en: Up
pl: W górę

en: Update Name %s
pl: Zaktualizuj nazwę %s

en: Upper
pl: Górne

en: Upper
    Limit
pl: Górne
    ograniczenie

en: Upper Limit (95%)
pl: Górne ograniczenie (95%)

en: Usability
pl: Użyteczność

en: Usage: %s [OPTION...] %s
pl: Użycie: %s [OPCJA…] %s

en: Use Maximum Precision
pl: Użyj maksymalnej dokładności

en: Use R1C1 N_otation
pl: _Notacja R1C1

en: Use UTF-8 in LaTeX Export
pl: UTF-8 w eksporcie LaTeX

en: Use default tip
pl: Domyślna podpowiedź

en: Use down for first source, right for second, and multiple sheets for third
pl: Użyj dolnego jako pierwsze źródło, prawego jako drugie, a wiele arkuszy jako trzecie

en: Use e_xact comparisons
pl: _Dokładne porównania

en: Use first series as shared abscissa
pl: Pierwsze serie jako wspólna odcięta

en: Use font in label
pl: Użyj czcionki w etykiecie

en: Use size in label
pl: Użyj rozmiaru etykiety

en: Use the current selection as print area
pl: Wykorzystuje bieżące zaznaczenie jako obszar drukowania

en: Use the current selection to create names
pl: Wykorzystuje bieżące zaznaczenie do utworzenia nazw

en: Use the keywords tab to create this property.
pl: Karta słów kluczowych umożliwia utworzenie tej właściwości.

en: Use the ssmedian function with interval width 1 rather than the traditional median function.
pl: Używa funkcji ssmedian z przedziałem o szerokości 1 zamiast tradycyjnej funkcji mediany.

en: User Directory for Autoformats
pl: Katalog użytkownika dla automatycznego formatowania

en: User interface with %d action | User interface with %d actions
pl[0]: Interfejs użytkownika z %d działaniem
pl[1]: Interfejs użytkownika z %d działaniami
pl[2]: Interfejs użytkownika z %d działaniami

en: Using exporter %s
pl: Używanie eksportera %s

en: VAR
pl: WARIANCJA

en: VARP
pl: WARIANCJA POPULACJI

en: Validate input with preset criteria
pl: Sprawdza zgodność wprowadzanych danych z ustalonymi kryteriami

en: Validation
pl: Sprawdzanie poprawności

en: Validation condition '%s' is not supported. It has been changed to '%s'.
pl: Warunek walidacji „%s” nie jest obsługiwany. Został zmieniony na „%s”.

en: Value
pl: Wartość

en: Value:
pl: Wartość:

en: Values
pl: Wartości

en: Vanilla
pl: Wanilia

en: Variable
pl: Zmienna

en: Variable %i
pl: Zmienna %i

en: Variable _1 population variance:
pl: Wariancja populacji _1. zmiennej:

en: Variable _1 range:
pl: Zakres _1. zmiennej:

en: Variable _2 population variance:
pl: Wariancja populacji _2. zmiennej:

en: Variable _2 range:
pl: Zakres _2. zmiennej:

en: Variables
pl: Zmienne

en: Variables are:
pl: Zmiennymi są:

en: Variance
pl: Wariancja

en: Various
pl: Różne

en: Various frequency tables for numeric data
pl: Różne tablice częstości dla danych liczbowych

en: Various summary statistics
pl: Różne statystyki podsumowujące

en: Vertical Alignment
pl: Wyrównanie pionowe

en: Vertical DPI
pl: Rozdzielczość DPI w pionie

en: Vertical Stripe
pl: Pionowe prążki

en: Vertical alignment
pl: Wyrównanie pionowe

en: Vertically Center
pl: Wyśrodkowuje pionowo

en: Very simple table template with the same border everywhere
pl: Bardzo prosta tablica szablonu z tą samą granicą w każdym miejscu

en: View
pl: Widok

en: View Properties
pl: Właściwości widoku

en: View _Properties...
pl: _Właściwości widoku…

en: View _Statusbar
pl: _Pasek stanu

en: View, delete and report different scenarios
pl: Wyświetla, usuwa i raportuje różne scenariusze

en: Visit the Gnumeric website
pl: Witryna programu Gnumeric

en: Viz
pl: Widoczne

en: WIDTHxHEIGHT+XOFF+YOFF
pl: SZEROKOŚĆxWYSOKOŚĆ+POZX+POZY

en: Warn When Exporting Into Single Sheet Format
pl: Ostrzeganie przed eksportem do formatu z pojedynczym arkuszem

en: Warning
pl: Ostrzeżenie

en: Warning     (accept/discard invalid input)
pl: Ostrzeżenie (przyjmowanie/odrzucanie nieprawidłowych danych)

en: Wavy
pl: Falisty

en: We aim to please!
pl: Zmierzamy do zadowolenia!

en: We apologize if anyone was left out.
pl: Przepraszamy, jeśli ktoś został pominięty.

en: Web Link
pl: Odnośnik WWW

en: Weibull
pl: Weibulla

en: Weighted moving average
pl: Ważona średnia ruchoma

en: West
pl: Zachód

en: When TRUE, Gnumeric will prefer the modern CLIPBOARD selection over the legacy PRIMARY selections. Set to FALSE if you have to deal with older applications, like Xterm or Emacs, which set only the PRIMARY selection.
pl: Jeśli jest ustawione na wartość „true”, to program Gnumeric będzie preferował nowoczesne zaznaczanie „SCHOWEK” nad przestarzałe zaznaczanie „PODSTAWOWE”. Należy ustawić na wartość „false”, jeśli używane są starsze programy, takie jak Xterm lub Emacs, które używają tylko zaznaczania „PODSTAWOWEGO”.

en: When selecting a sort region in the sort dialog, sort clauses are automatically added. This number determines the maximum number of clauses to be added automatically.
pl: Klauzule sortujące są dodawane automatycznie podczas wybierania sortowania obszaru w oknie sortowania. Ta liczba określa maksymalną liczbę automatycznie dodawanych klauzul.

en: When set, do not distinguish between upper and lower case letters
pl: Powoduje jednakowe traktowanie małych i wielkich liter

en: When set, string values will remain as such after replacement, even if they look like numbers or expressions
pl: Gdy ustawione, wartości ciągu pozostaną takimi po zastąpieniu, nawet jeśli wyglądają jak liczby lub wyrażenia

en: When set, the current settings will be saved as the default settings for future invocations of this and the Search dialog.
pl: Gdy ustawione, obecne ustawienia zostaną zapisane jako domyślne dla przyszłych wezwań tego okna i okna wyszukiwania.

en: When the source of the paste is a blank cell, leave the target unchanged
pl: Kiedy źródło wklejania jest pustą komórką, to nie zmienia celu

en: When this checkbox is checked, cell formatting such as borders, hyperlinks, fore and background colors will remain in the original location. Uncheck this checkbox to have these formats move with the content.
pl: Gdy to pole wyboru jest zaznaczone, formatowanie komórki takie jak krawędzie, odnośniki, kolory czcionki i tła będą zachowane w pierwotnym położeniu. Odznaczenie tego pola wyboru spowoduje przenoszenie formatowania razem z zawartością.

en: Whether selected font size is shown in the label
pl: Czy wybrany rozmiar czcionki jest wyświetlany w etykiecie

en: Whether the label is drawn in the selected font
pl: Czy etykieta jest wyświetlona w wybranej czcionce

en: Whether the label is drawn with the selected font size
pl: Czy etykieta jest wyświetlona wybranym rozmiarem czcionki

en: Whether the selected font style is shown in the label
pl: Czy wybrany styl czcionki jest wyświetlany w etykiecie

en: Which direction pressing Enter will move the edit position.
pl: W którym kierunku naciśnięcie klawisza Enter przeniesie edycję.

en: Whole numbers
pl: Liczby całkowite

en: Why would you want to define a name for the empty string?
pl: Po co określać nazwę dla pustego ciągu?

en: Why would you want to define a name to be #NAME?
pl: Po co określać nazwę „#NAME”?

en: Widgets
pl: Widżety

en: Width in points:
pl: Szerokość w punktach:

en: Width:
pl: Szerokość:

en: Wilcoxon Signed Rank Test
pl: Test Wilcoxona dla par obserwacji

en: Wilcoxon Signed Rank Test (%s)
pl: Test Wilcoxona dla par obserwacji (%s)

en: Wilcoxon-Mann-Whitney Test
pl: Test Wilcoxona-Manna-Whitneya

en: Wilcoxon-Mann-Whitney Test (%s)
pl: Test Wilcoxona-Manna-Whitneya (%s)

en: Wilcoxon-_Mann-Whitney Test...
pl: Test Wilcoxona-_Manna-Whitneya…

en: Windows
pl: Okna

en: Windows (carriage return + linefeed)
pl: Windows (powrót karetki i przesunięcie wiersza)

en: Workbook
pl: Zeszyt

en: Workbook Level
pl: Poziom zeszytu

en: Worksheet:
pl: Zeszyt:

en: Would split an array
pl: Działanie spowodowałoby rozdzielenie tablicy

en: Would split array %s
pl: Działanie spowodowałoby rozdzielenie tablicy %s

en: Would split merge %s
pl: Działanie spowodowałoby rozdzielenie scalenia %s

en: Wrap
pl: Zawijanie

en: Wrap SORT
pl: Zawijanie SORTOWANIA

en: Wrap with SORT (ascending)
pl: Zawijanie podczas SORTOWANIA (rosnąco)

en: Wrap with SORT (descending)
pl: Zawijanie podczas SORTOWANIA (malejąco)

en: Writing Sheet Objects...
pl: Zapisywanie obiektów arkusza…

en: Writing Sheets...
pl: Zapisywanie arkuszy…

en: Writing glpk file...
pl: Zapisywanie pliku GLPK…

en: Writing lpsolve file...
pl: Zapisywanie pliku LPSolve…

en: XHTML range - for export to clipboard
pl: Zakres XHTML — do wyeksportowania do schowka

en: XML document not well formed!
pl: Niepoprawna składnia dokumentu XML.

en: Xbase (*.dbf) file format
pl: Format pliku XBase (*.dbf)

en: Yes
pl: Tak

en: You are about to edit a cell with "text" format.
pl: Modyfikowana będzie komórka z „tekstowym” formatem.

en: You did not add the defined conditional format. Do you really want to close the conditional formatting dialog?
pl: Nie dodano określonego formatu warunkowego. Na pewno zamknąć to okno?

en: You have chosen more than 1000 pages to preview. This may take a long time. Do you really want to proceed?
pl: Zaznaczono więcej niż 1000 stron do podglądu. To może zająć dużo czasu. Na pewno kontynuować?

en: You may not call more than one sheet "%s".
pl: Nie można nazwać więcej niż jednego arkusza „%s”.

en: You must select some cell types to search.
pl: Należy wybrać wyszukiwane typy komórek.

en: You must specify a range to search.
pl: Należy określić zakres wyszukiwania.

en: You should introduce a single valid cell as dependency cell
pl: Należy wprowadzić jedną prawidłową komórkę jako komórkę zależności

en: You should introduce a single valid cell as result cell
pl: Należy wprowadzić jedną prawidłową komórkę jako komórkę wynikową

en: You should introduce a valid cell name in 'By Changing Cell:'!
pl: Należy wprowadzić prawidłową nazwę komórki w „Zmieniając komórkę:”.

en: You should introduce a valid cell name in 'Set Cell:'!
pl: Należy wprowadzić prawidłową nazwę komórki w „Ustawienie komórki:”.

en: You should introduce a valid number as maximum
pl: Należy wprowadzić prawidłową liczbę jako maksimum

en: You should introduce a valid number as minimum
pl: Należy wprowadzić prawidłową liczbę jako minimum

en: You should introduce a valid number as step size
pl: Należy wprowadzić prawidłową liczbę jako rozmiar kroku

en: You should introduce one or more dependency cells
pl: Należy wprowadzić jedną lub więcej komórek zależności

en: Your help is much appreciated!
pl: Twoja pomoc jest bardzo doceniana!

en: Zoom
pl: Powiększenie

en: Zoom %s to %.0f%%
pl: Powiększanie %s na %.0f%%

en: Zoom _In
pl: Powię_kszenie

en: Zoom _Out
pl: Pomniejs_zenie

en: Zoom the spreadsheet in or out
pl: Zmienia powiększenie widoku arkusza

en: [>=5]"Test of Homogeneity";[<5][Red]"Invalid Test of Homogeneity"
pl: [>=5]"Test jednorodności";[<5][Red]"Nieprawidłowy test jednorodności"

en: [>=5]"Test of Independence";[<5][Red]"Invalid Test of Independence"
pl: [>=5]"Test niezależności";[<5][Red]"Nieprawidłowy test niezależności"

en: [FILE ...]
pl: [PLIK…]

en: [Warning: Invalid text string has been removed.]
pl: [Ostrzeżenie: usunięto nieprawidłowy ciąg.]

en: [see sheet %s]
pl: [proszę zobaczyć arkusz %s]

en: _100 %
pl: _100%

en: _25 %
pl: _25%

en: _50 %
pl: _50%

en: _75 %
pl: _75%

en: _ANOVA
pl: _Analiza wariancji

en: _About
pl: _O programie

en: _Accept
pl: _Przyjmij

en: _Activate All
pl: Aktywuj _wszystkie

en: _Add...
pl: _Dodaj…

en: _Adjacent text indicators escaped
pl: Po_zbawianie znaczenia sąsiadujących wskaźników tekstu

en: _Aggregation
pl: _Zbiór

en: _Algorithm:
pl: _Algorytm:

en: _All
pl: _Wszystko

en: _All workbook sheets
pl: _Wszystkie arkusze zeszytu

en: _Alpha:
pl: _Alfa:

en: _Alpha:
pl: _Alfa:

en: _And
pl: _Oraz

en: _Append
pl: Dołą_cz

en: _Area
pl: _Obszar

en: _Areas
pl: _Obszary

en: _Assume Non-Negative
pl: Założenie _nieujemnych

en: _Auto Column Discovery
pl: Automatyczne _wykrywanie kolumn

en: _Auto Fit Height
pl: A_utomatyczne dopasowanie wysokości

en: _Auto Fit Width
pl: _Automatyczne dopasowanie szerokości

en: _Auto Save...
pl: Automatyczny _zapis…

en: _Auto generate names...
pl: Wygeneruj nazwy _automatycznie…

en: _Autoformat...
pl: Automatyczne _formatowanie…

en: _Automatic scaling:
pl: _Automatyczne skalowanie:

en: _Automatically save every
pl: _Automatyczne zapisywanie co

en: _Average rank
pl: Średnia ra_nga

en: _Bins
pl: _Zbiory

en: _Black and white
pl: _Czarno-biały

en: _Bold
pl: Pogru_bienie

en: _Bottom
pl: _Dół

en: _By Changing Cell:
pl: _Zmieniając komórkę:

en: _Cells
pl: _Komórki

en: _Center
pl: _Wyśrodkuj

en: _Center Across Selection
pl: _Wyśrodkowanie wewnątrz zaznaczenia

en: _Changing cells:
pl: Z_mieniające się komórki:

en: _Clear
pl: Wy_czyść

en: _Clear Advanced Filter
pl: Wy_czyść zaawansowany filtr

en: _Clear Selection
pl: Wy_czyść zaznaczenie

en: _Close
pl: Za_mknij

en: _Column
pl: _Kolumna

en: _Column major
pl: _Kolumna główna

en: _Column width in pixels:
pl: Szerokość _kolumny w pikselach:

en: _Columns
pl: _Kolumny

en: _Columns to repeat on the left side:
pl: _Kolumny powtarzane po lewej stronie:

en: _Comma (,)
pl: _Przecinek (,)

en: _Comments
pl: K_omentarze

en: _Conditional Formatting...
pl: Formatowanie _warunkowe…

en: _Consolidate...
pl: S_konsoliduj…

en: _Content:
pl: _Zawartość:

en: _Contents
pl: _Spis treści

en: _Contingency Table:
pl: _Tablica wielodzielcza:

en: _Coordinate
pl: _Współrzędna

en: _Copy
pl: S_kopiuj

en: _Correlated...
pl: _Skorelowane…

en: _Correlation...
pl: _Korelacja…

en: _Create a scenario if the optimal solution is found
pl: _Tworzenie scenariuszy, jeśli odnaleziono optymalne rozwiązanie

en: _Criteria range:
pl: Zakres _kryteriów:

en: _Current sheet
pl: _Bieżący arkusz

en: _Custom Percentage
pl: _Niestandardowy procent

en: _Damping factor (α):
pl: Współczynnik _tłumienia (α):

en: _Data
pl: _Dane

en: _Date
pl: _Data

en: _Delete
pl: _Usuń

en: _Delete %d Cell... | _Delete %d Cells...
pl[0]: _Usuń %d komórkę…
pl[1]: _Usuń %d komórki…
pl[2]: _Usuń %d komórek…

en: _Delete %d Column | _Delete %d Columns
pl[0]: _Usuń %d kolumnę
pl[1]: _Usuń %d kolumny
pl[2]: _Usuń %d kolumn

en: _Delete %d Row | _Delete %d Rows
pl[0]: _Usuń %d rząd
pl[1]: _Usuń %d rzędy
pl[2]: _Usuń %d rzędów

en: _Delete Cells...
pl: _Usuń komórki…

en: _Delete Column(s)
pl: _Usuń kolumny

en: _Delete Row(s)
pl: _Usuń rzędy

en: _Depends
pl: _Zależy

en: _Descriptive Statistics
pl: _Statystyka opisowa

en: _Descriptive Statistics...
pl: Statystyka _opisowa…

en: _Discard
pl: _Odrzuć

en: _Discard All
pl: _Odrzuć wszystko

en: _Distributed
pl: R_ozproszone

en: _Distribution:
pl: Ro_zkład:

en: _Do not create scenarios
pl: _Bez tworzenia scenariuszy

en: _Don't change
pl: _Bez zmian

en: _Double Underline
pl: Po_dwójne podkreślenie

en: _Down, then right
pl: W _dół, następnie w prawo

en: _Duplicate
pl: _Powiel

en: _Edges
pl: _Krawędzie

en: _Edit
pl: _Edycja

en: _Edit Data Slicer...
pl: _Modyfikuj fragmentatora danych…

en: _Edit DataSlicer
pl: _Modyfikuj fragmentatora danych

en: _Edit Style
pl: _Modyfikuj styl

en: _Enter into cells:
pl: _Wstawienie do komórek:

en: _Entire workbook
pl: _Cały zeszyt

en: _Equal To:
pl: _Równe:

en: _Errors:
pl: _Błędy:

en: _Exponential Smoothing...
pl: Wygładzanie wykładni_cze…

en: _Expressions
pl: Wy_rażenia

en: _Fail
pl: R_ezygnacja

en: _File
pl: _Plik

en: _File:
pl: _Plik:

en: _Fill
pl: Wyp_ełnienie

en: _Filter
pl: _Filtr

en: _Fit Selection
pl: D_opasowanie zaznaczenia

en: _Fixed scaling:
pl: _Stałe skalowanie:

en: _Footer:
pl: _Stopka:

en: _Force intercept to be zero
pl: _Wymuszone zerowanie przecięcia

en: _Format %d Cell... | _Format %d Cells...
pl[0]: _Formatuj %d komórkę…
pl[1]: _Formatuj %d komórki…
pl[2]: _Formatuj %d komórek…

en: _Format %d Column | _Format %d Columns
pl[0]: _Formatuj %d kolumnę
pl[1]: _Formatuj %d kolumny
pl[2]: _Formatuj %d kolumn

en: _Format %d Row | _Format %d Rows
pl[0]: _Formatuj %d rząd
pl[1]: _Formatuj %d rzędy
pl[2]: _Formatuj %d rzędów

en: _Format All Cells...
pl: _Formatuj wszystkie komórki…

en: _Format...
pl: _Format…

en: _Formats
pl: _Formaty

en: _Formats & Hyperlinks
pl: _Formaty i odnośniki

en: _Fourier Analysis...
pl: Analiza _Fouriera…

en: _Freeze Panes
pl: Za_mroź nagłówki

en: _From File...
pl: _Z pliku…

en: _Function...
pl: _Funkcja…

en: _Function:
pl: _Funkcja:

en: _Functions
pl: _Funkcje

en: _General
pl: _Ogólne

en: _Go to Cell...
pl: _Przejdź do komórki…

en: _Goal Seek...
pl: _Poszukiwanie celu…

en: _Graphs & Options
pl: _Wykresy i opcje

en: _Grid lines
pl: _Linie siatki

en: _Group and Outline
pl: _Grupy i konspekt

en: _Group...
pl: _Zgrupuj…

en: _Groups
pl: _Grupy

en: _Growth
pl: _Wzrost

en: _Header:
pl: _Nagłówek:

en: _Height in pixels:
pl: _Wysokość w pikselach:

en: _Help
pl: Pomo_c

en: _Hide
pl: Uk_ryj

en: _Hide Detail
pl: _Ukryj szczegóły

en: _Hide Zeros
pl: _Ukrywanie zer

en: _Histogram...
pl: _Histogram…

en: _Horizontal
pl: Po_ziomo

en: _Horizontal Scrollbar
pl: _Poziomy pasek przewijania

en: _Horizontally
pl: Po_ziomo

en: _Hyperlinks
pl: _Odnośniki

en: _Hyphen (-)
pl: _Myślnik (-)

en: _Ignore case
pl: _Ignorowanie wielkości liter

en: _Ignore defined print area
pl: _Ignorowanie określonego obszaru wydruku

en: _Ignore initial separators
pl: _Ignorowanie początkowych separatorów

en: _Image...
pl: _Obraz…

en: _Indent:
pl: Wc_ięcie:

en: _Input
pl: Wejś_cie

en: _Input range:
pl: _Zakres wejściowy:

en: _Inputs
pl: Wejś_cia

en: _Insert
pl: W_staw

en: _Insert %d Cell... | _Insert %d Cells...
pl[0]: W_staw %d komórkę…
pl[1]: W_staw %d komórki…
pl[2]: W_staw %d komórek…

en: _Insert %d Column | _Insert %d Columns
pl[0]: W_staw %d kolumnę
pl[1]: W_staw %d kolumny
pl[2]: W_staw %d kolumn

en: _Insert %d Row | _Insert %d Rows
pl[0]: W_staw %d rząd
pl[1]: W_staw %d rzędy
pl[2]: W_staw %d rzędów

en: _Insert Cells...
pl: W_staw Komórki…

en: _Insert Column(s)
pl: W_staw kolumny

en: _Insert Row(s)
pl: W_staw rzędy

en: _Insert column(s)
pl: W_stawienie kolumn

en: _Interval:
pl: _Przedział:

en: _Inverse
pl: O_dwrócenie

en: _Italic
pl: _Pochylenie

en: _Iteration
pl: _Iteracja

en: _Justify
pl: Wyj_ustowanie

en: _Kaplan-Meier Estimates...
pl: Estymator _Kaplana-Meiera…

en: _Keep strings as strings
pl: _Zachowanie ciągu jako ciąg

en: _Known
pl: _Znane

en: _Labels
pl: _Etykiety

en: _Layout
pl: _Układ

en: _Left
pl: _Lewa

en: _Left Align
pl: Wyrównaj do _lewej

en: _Left Hand Side:
pl: _Lewa strona:

en: _Left section:
pl: _Lewa sekcja:

en: _Left-Right
pl: _Od lewej do prawej

en: _Linear
pl: _Liniowy

en: _Linear Model (LP/MILP)
pl: Model _liniowy (LP/MILP)

en: _Link:
pl: _Odnośnik:

en: _List range:
pl: Zakres _listy:

en: _Live Assistance
pl: Pomoc _na żywo

en: _Locale
pl: _Ustawienia regionalne

en: _Lock
pl: Za_blokuj

en: _Lower Bound:
pl: _Dolne ograniczenie:

en: _Mac pre-OS X (CR)
pl: _Macintosh przed OS X (CR)

en: _Manage Sheets...
pl: _Zarządzaj arkuszami…

en: _Manual
pl: _Ręczne

en: _Matrix:
pl: _Macierz:

en: _Max
pl: _Maksimum

en: _Maximum number of categories:
pl: _Maksymalna liczba kategorii:

en: _Mean:
pl: Ś_rednia:

en: _Merge
pl: _Scal

en: _Merge and Center
pl: _Scal i wyśrodkuj

en: _Merge...
pl: _Scal…

en: _Message:
pl: _Komunikat:

en: _Middle section:
pl: Śr_odkowa sekcja:

en: _Modify
pl: _Modyfikuj

en: _Month
pl: _Miesiąc

en: _Move
pl: _Przenieś

en: _Moving Average...
pl: Średnia _ruchoma…

en: _Multiple Sample Tests
pl: Testy _wielu próbek

en: _Multiple linear regression
pl: _Wiele regresji liniowych

en: _Name...
pl: _Nazwa…

en: _Name:
pl: _Nazwa:

en: _Name:
pl: _Nazwa:

en: _Names...
pl: _Nazwy…

en: _Narrow this column
pl: _Zwęź tę kolumnę

en: _New
pl: _Nowy

en: _New View...
pl: Nowy _widok…

en: _New...
pl: _Nowy…

en: _No scaling
pl: _Brak skalowania

en: _Non-Linear Model
pl: Model _nieliniowy

en: _Normality Tests...
pl: _Testy normalności…

en: _Number
pl: _Liczba

en: _Number of cutoffs:
pl: _Liczba odcięć:

en: _Number of variables:
pl: _Liczba zmiennych:

en: _Object
pl: O_biekt

en: _One Factor...
pl: _Jeden czynnik…

en: _One Sample Tests
pl: Testy _jednej próbki

en: _Or
pl: _Lub

en: _Order
pl: _Kolejność

en: _Other values
pl: _Inne wartości

en: _Output
pl: _Wyjście

en: _Paired
pl: Sp_arowane

en: _Paired Samples...
pl: Sp_arowane próbki…

en: _Paste
pl: Wk_lej

en: _Percentages
pl: _Procenty

en: _Periodic
pl: _Okresowa

en: _Plain text
pl: Zwykły _tekst

en: _Plug-ins...
pl: _Wtyczki…

en: _Population variances are:
pl: Wariancjami _populacji są:

en: _Populations
pl: _Populacje

en: _Predetermined categories
pl: _Z góry ustalone kategorie

en: _Predetermined cutoffs
pl: Z _góry ustalone odcięcia

en: _Predicted Mean:
pl: _Przewidywana średnia:

en: _Predicted Median:
pl: _Przewidywana mediana:

en: _Preserve case
pl: Zachowanie wielkości _liter

en: _Prompt Before Saving
pl: _Pytanie przed zapisem

en: _Protect Workbook
pl: Za_bezpiecz zeszyt

en: _Protect worksheet
pl: _Ochrona zeszytu

en: _Quadratic Model (QP/MIQP)
pl: Model _kwadratowy (QP/MIQP)

en: _Query
pl: _Pytanie

en: _Quit
pl: Za_kończ

en: _Random
pl: _Losowa

en: _Random Generators
pl: Generacja liczb _losowych

en: _Range
pl: Za_kres

en: _Re-Edit
pl: _Zredaguj

en: _Redo
pl: P_onów

en: _Refresh
pl: _Odśwież

en: _Refresh DataSlicer
pl: _Odśwież fragmentator danych

en: _Regression...
pl: _Regresja…

en: _Remove
pl: _Usuń

en: _Remove %d Comment | _Remove %d Comments
pl[0]: _Usuń %d komentarz
pl[1]: _Usuń %d komentarze
pl[2]: _Usuń %d komentarzy

en: _Remove %d Link | _Remove %d Links
pl[0]: _Usuń %d odnośnik
pl[1]: _Usuń %d odnośniki
pl[2]: _Usuń %d odnośników

en: _Remove Comments
pl: _Usuń komentarze

en: _Remove Hyperlink
pl: _Usuń odnośnik

en: _Replace by
pl: _Zamiana na

en: _Results
pl: _Wyniki

en: _Right
pl: _Prawa

en: _Right Align
pl: Wyrównaj do p_rawej

en: _Right Hand Side:
pl: _Prawa strona:

en: _Right section:
pl: _Prawa sekcja:

en: _Row
pl: _Rząd

en: _Row Input:
pl: Wejś_cie rzędu:

en: _Row height in pixels:
pl: Wysokość _rzędu w pikselach:

en: _Row major
pl: _Rząd główny

en: _Rows
pl: _Rzędy

en: _Rows to repeat on the upper region:
pl: _Rzędy powtarzane u góry:

en: _Sampling...
pl: _Próbkowanie…

en: _Save As Image
pl: _Zapisz jako obraz

en: _Save Selected
pl: _Zapisz zaznaczone

en: _Search for
pl: _Wyszukiwanie

en: _Search for:
pl: _Wyszukiwanie:

en: _Select
pl: Zaz_naczenie

en: _Sensitivity
pl: _Rozróżnianie

en: _Separated
pl: _Rozdzielone

en: _Series...
pl: _Serie…

en: _Set Cell:
pl: _Ustawienie komórki:

en: _Set Target Cell:
pl: _Ustawienie komórki docelowej:

en: _Settings
pl: _Ustawienia

en: _Share cursor position
pl: _Współdzielenie pozycji kursora

en: _Sheet
pl: _Arkusz

en: _Shift cells right
pl: Przesunięcie komórek w p_rawo

en: _Show Detail
pl: _Wyświetl szczegóły

en: _Show Gridlines
pl: Linie _siatki

en: _Show advanced sheet properties
pl: _Zaawansowane właściwości arkusza

en: _Show input message when cell is selected
pl: _Wyświetlanie opisu wprowadzanych danych po zaznaczeniu komórki

en: _Sign Test...
pl: Test _znaków…

en: _Single Low Underline
pl: _Pojedyncze niskie podkreślenie

en: _Size of sample:
pl: _Rozmiar próbki:

en: _Snap to Grid
pl: _Przyciągnij do siatki

en: _Solver...
pl: _Solver…

en: _Sort...
pl: Po_sortuj…

en: _Source areas:
pl: _Obszary źródłowe:

en: _Space
pl: _Spacja

en: _Split this column
pl: _Podziel tę kolumnę

en: _Standard Deviation:
pl: _Odchylenie standardowe:

en: _Standard Height
pl: S_tandardowa wysokość

en: _Standard Width
pl: S_tandardowa szerokość

en: _Standard errors
pl: Błędy _standardowe

en: _Start value:
pl: _Wartość początkowa:

en: _Statistics
pl: S_tatystyka

en: _Strikethrough
pl: P_rzekreślenie

en: _Strings
pl: _Ciągi

en: _Style
pl: _Styl

en: _Subject:
pl: _Temat:

en: _Subtract
pl: _Odejmowanie

en: _Tab
pl: _Tabulacja

en: _Table...
pl: _Tablica…

en: _Tabulate Dependency...
pl: _Tabularyzacja zależności…

en: _Test
pl: Prze_testuj

en: _Text
pl: _Tekst

en: _Time column:
pl: _Kolumna czasu:

en: _To Value:
pl: _Na wartość:

en: _To line:
pl: Wiersz _końcowy:

en: _Toolbars
pl: _Paski narzędziowe

en: _Tools
pl: _Narzędzia

en: _Top
pl: _Góra

en: _Top rank
pl: _Górna ranga

en: _Top-Bottom
pl: Od góry do _dołu

en: _Transpose
pl: _Transpozycja

en: _Two Factor...
pl: _Dwa czynniki…

en: _Two Sample Tests
pl: Testy _dwóch próbek

en: _Type:
pl: _Typ:

en: _Uncorrelated...
pl: _Nieskorelowane…

en: _Underline
pl: P_odkreślenie

en: _Undo
pl: Cof_nij

en: _Unequal
pl: N_ierówne

en: _Ungroup...
pl: _Rozgrupuj…

en: _Unhide
pl: _Odkryj

en: _Unique records only
pl: Tylko _unikatowe rekordy

en: _Unix (LF)
pl: _UNIX (LF)

en: _Unknown
pl: _Nieznane

en: _Unknown characters:
pl: _Nieznane znaki:

en: _Unmerge
pl: _Odłącz

en: _Unpaired
pl: Nie_sparowane

en: _Upper Bound:
pl: _Górne ograniczenie:

en: _Use Default
pl: _Użyj domyślne

en: _Use ssmedian
pl: _ssmedian

en: _Validate...
pl: _Sprawdź poprawność…

en: _Value And Probability Input Range:
pl: Zakres _wejściowy wartości i prawdopodobieństwa:

en: _Vertical
pl: Pio_nowo

en: _Vertical Scrollbar
pl: P_ionowy pasek przewijania

en: _Vertically
pl: Pio_nowo

en: _Vertically Center
pl: Wyśrod_kuj pionowo

en: _View
pl: _Widok

en: _View...
pl: _Wyświetl…

en: _Visual
pl: _Widoczny

en: _Web Address:
pl: Adres _WWW:

en: _Weekday
pl: _Dzień tygodnia

en: _Widen this column
pl: P_oszerz tę kolumnę

en: _Width in pixels:
pl: _Szerokość w pikselach:

en: _Width...
pl: _Szerokość…

en: _Wilcoxon Signed Rank Test...
pl: Test _Wilcoxona dla par obserwacji…

en: _Windows
pl: _Okna

en: _Workbook sheets:
pl: Arkusze _zeszytu:

en: _Wrap in properties window
pl: _Zawijanie w oknie właściwości

en: _Wrap text
pl: _Zawijanie tekstu

en: _X variable:
pl: Zmienna _X:

en: _X variables:
pl: Zmienne _X:

en: _Y variable:
pl: Zmienna _Y:

en: _Y variables:
pl: Zmienne _Y:

en: _Year
pl: _Rok

en: _Zeta Value:
pl: Wartość _zeta:

en: _Zoom
pl: _Powiększenie

en: _Zoom...
pl: _Powiększenie…

en: _a Value:
pl: Wartość _a:

en: _alpha:
pl: _alfa:

en: _b Value:
pl: Wartość _b:

en: _c Value:
pl: Wartość _c:

en: _minutes
pl: _min.

en: _nu Value:
pl: Wartość _nu:

en: _p Value:
pl: Wart_ość p:

en: _x-Offset in pixels:
pl: Przesunięcie _X w pikselach:

en: _y-Offset in pixels:
pl: Przesunięcie _Y w pikselach:

en: a long time
pl: długi czas

en: all
pl: wszystko

en: begins with
pl: zaczyna się od

[ctx: border]
en: None
pl: Brak

en: can only be performed on an existing group
pl: może być wykonywane tylko na istniejącej grupie

en: cannot operate on array formulæ
pl: nie można działać na wyrażeniach tablicowych

en: cannot operate on merged cells
pl: nie można działać na scalonych komórkach

en: canvas support
pl: Obsługa canvas

en: cell
pl: komórka

en: clipboard
pl: schowek

en: comment
pl: komentarz

en: comments
pl: komentarze

en: cond:condition
pl: warunek:warunek

en: contains
pl: zawiera

en: content
pl: zawartość

en: contents
pl: zawartość

en: date
pl: data

en: destination does not have an even multiple of source columns (%d vs %d)
    
    Try selecting a single cell or an area of the same shape and size.
pl: liczba kolumn w obszarze docelowym nie jest wielokrotnością ich liczby w obszarze źródłowym (%d do %d)
    
    Można spróbować zaznaczyć pojedynczą komórkę lub obszar o tym samym kształcie i rozmiarze.

en: destination does not have an even multiple of source rows (%d vs %d)
    
    Try selecting a single cell or an area of the same shape and size.
pl: liczba rzędów w obszarze docelowym nie jest wielokrotnością ich liczby w obszarze źródłowym (%d do %d)
    
    Można spróbować zaznaczyć pojedynczą komórkę lub obszar o tym samym kształcie i rozmiarze.

en: destination has a different shape (%dRx%dC) than the original (%dRx%dC)
    
    Try selecting a single cell or an area of the same shape and size.
pl: obszar docelowy ma kształt (%dW×%dK) różny od oryginału (%dW×%dK)
    
    Można spróbować zaznaczyć pojedynczą komórkę lub obszar o tym samym kształcie i rozmiarze.

en: does not begin with
pl: nie zaczyna się od

en: does not contain
pl: nie zawiera

en: does not end with
pl: nie kończy się na

en: does not equal
pl: nie jest równe

en: ends with
pl: kończy się na

en: eol must be one of unix, mac, and windows
pl: eol musi być jednym z „unix”, „mac” lub „windows”

en: equals
pl: jest równe

en: expression '%s' @ '%s' is not a cellref
pl: wyrażenie „%s” @ „%s” nie jest „cellref”

en: external references
pl: zewnętrzne odwołania

en: falseval:value to use if condition is false
pl: fałsz:wartość używana, jeśli warunek jest fałszem

en: file
pl: plik

en: formats
pl: formaty

en: from:
pl: od:

en: gnumeric version '%s'
    datadir := '%s'
    libdir := '%s'
pl: Gnumeric w wersji „%s”
    Katalog z danymi := „%s”
    Katalog z bibliotekami := „%s”

[ctx: graph]
en: Columns
pl: Kolumny

[ctx: graph]
en: Rows
pl: Rzędy

[ctx: group]
en: _Columns
pl: _Kolumny

[ctx: group]
en: _Rows
pl: _Rzędy

[ctx: groupby]
en: C_olumns
pl: K_olumny

[ctx: groupby]
en: _Columns
pl: _Kolumny

[ctx: groupby]
en: _Rows
pl: _Rzędy

en: has a circular reference
pl: ma zapętlone odwołanie

[ctx: import]
en: Columns
pl: Kolumny

en: inches
pl: cale

en: is beyond sheet boundaries
pl: przekracza granice arkusza

en: is greater than
pl: jest większe niż

en: is greater than or equal to
pl: jest większe niż lub równe

en: is less than
pl: jest mniejsze niż

en: is less than or equal to
pl: jest mniejsze niż lub równe

en: letter
pl: Letter

[ctx: line]
en: None
pl: Brak

en: min <= val <= max         (between)
pl: minimum <= wartość <= maksimum (w zakresie)

en: no available column
pl: brak dostępnych kolumn

en: no available row
pl: brak dostępnych rzędów

en: nu Value:
pl: Wartość nu:

en: nu_1 Value:
pl: Wartość nu_1:

en: nu_2 Value:
pl: Wartość nu_2:

en: online descriptions
pl: opisy online

[ctx: operation]
en: None
pl: Brak

[ctx: operation]
en: _None
pl: _Brak

en: original CSV support, French localization
pl: Oryginalna obsługa CSV, francuskie tłumaczenie

en: page
pl: strona

en: page 6
pl: 6. strona

en: page(s)
pl: strony

en: pages
pl: strony

en: path
pl: ścieżka

en: perl_func.pl doesn't exist.
pl: Plik „perl_func.pl” nie istnieje.

en: points
pl: punkty

en: result
pl: wynik

en: result passes the sheet boundary
pl: wynik przekracza granice arkusza

en: settings.xml stream is malformed!
pl: Potok settings.xml jest błędnie sformatowany.

[ctx: sheetlist]
en: Cols
pl: Kolumny

[ctx: sheetlist]
en: Rows
pl: Rzędy

[ctx: sheetsize]
en: Columns
pl: Kolumny

[ctx: sheetsize]
en: Rows
pl: Rzędy

[ctx: shuffle]
en: _Columns
pl: _Kolumny

[ctx: shuffle]
en: _Rows
pl: _Rzędy

en: ssconvert version '%s'
    datadir := '%s'
    libdir := '%s'
pl: ssconvert w wersji „%s”
    Katalog z danymi := „%s”
    Katalog z bibliotekami := „%s”

en: ssdiff version '%s'
    datadir := '%s'
    libdir := '%s'
pl: ssdiff w wersji „%s”
    Katalog z danymi := „%s”
    Katalog z bibliotekami := „%s”

en: ssindex version '%s'
    datadir := '%s'
    libdir := '%s'
pl: ssindex w wersji „%s”
    Katalog z danymi := „%s”
    Katalog z bibliotekami := „%s”

en: string
pl: ciąg

en: t-Test
pl: Test t

en: t-Test (%s)
pl: Test t (%s)

en: t-Test, paired (%s)
pl: Test t, sparowane (%s)

en: tab
pl: karta

en: the efforts of many people.
pl: wysiłku wielu osób.

en: time
pl: czas

en: to:
pl: do:

en: trueval:value to use if condition is true
pl: prawda:wartość używana, jeśli warunek jest prawdą

[ctx: underline]
en: Double
pl: Podwójne

[ctx: underline]
en: Double Low
pl: Podwójne niskie

[ctx: underline]
en: None
pl: Brak

[ctx: underline]
en: Single
pl: Pojedyncze

[ctx: underline]
en: Single Low
pl: Pojedyncze niskie

en: unknown
pl: nieznane

en: unknown%d
pl: nieznane%d

en: val  <  bound                  (less than)
pl: wartość < ograniczenie (mniejsze niż)

en: val  >  bound                  (greater than)
pl: wartość > ograniczenie (większe niż)

en: val <= bound                  (less than or equal)
pl: wartość <= ograniczenie (mniejsze niż lub równe)

en: val <= min || max <= val (not between)
pl: wartość <= minimum || maksimum <= wartość (poza zakresem)

en: val <> bound                  (not equal to)
pl: wartość <> ograniczenie (różne od)

en: val == bound                  (equal to)
pl: wartość == ograniczenie (równe)

en: val >= bound                  (greater than or equal)
pl: wartość >= ograniczenie (większe niż lub równe)

en: values:a list of values to add
pl: wartości:lista wartości do dodania

en: values:a list of values to multiply
pl: wartości:lista wartości do pomnożenia

en: version '%s'
    datadir := '%s'
    libdir := '%s'
pl: wersja „%s”
    Katalog z danymi := „%s”
    Katalog z bibliotekami := „%s”

en: workbook view attribute is incomplete
pl: atrybut widoku zeszytu jest niepełny

en: x
pl: ×

en: x-Offset in points:
pl: Przesunięcie X w punktach:

en: y-Offset in points:
pl: Przesunięcie Y w punktach:

en: z-Test
pl: Test z

en: z-Test (%s)
pl: Test z (%s)
