kate - en to pl translation catalogue (494 entries)

en:  [read only]
pl:  [tylko do odczytu]

en: %1 cannot open folders
pl: %1 nie może otwierać katalogów

en: %1 doesn't exist in a git repo.
pl: %1 nie istnieje w repozytorium git.

en: &All Sessions
pl: Wszystkie posiedzeni&a

en: &Auto hide tabs
pl: S&am ukryj karty

en: &Backward button pressed:
pl: Po &naciśnięciu przycisku wstecz:

en: &Behavior
pl: &Zachowanie

en: &Close Document
pl: &Zamknij dokument

en: &Double click opens a new document
pl: &Dwukrotne naciśnięcie otwiera nowy dokument

en: &Edit
pl: &Edycja

en: &Expand tabs
pl: &Rozprężaj karty

en: &File
pl: &Plik

en: &Forward button pressed:
pl: Po naciśnięciu &przycisku wprzód:

en: &Go
pl: &Przejdź

en: &Help
pl: Pomo&c

en: &Ignore Changes
pl: &Ignoruj zmiany

en: &Limit number of tabs:
pl: Ogranicz &liczbę kart:

en: &Limit output view history:
pl: &Ogranicz historię widoku wyniku:

en: &Load last used session
pl: &Wznów ostatnio używane posiedzenie

en: &Manage Sessions...
pl: Zarządzanie posiedzenia&mi...

en: &Manually choose a session
pl: Wy&bierz posiedzenie ręcznie

en: &Middle click closes a document
pl: Naciśnięcie środkowy&m otwiera nowy dokument

en: &Mouse
pl: &Mysz

en: &Next Tab
pl: &Następna karta

en: &Open
pl: &Otwórz

en: &Open Containing Folder
pl: &Otwórz katalog zawierający

en: &Other Application...
pl: Inny pr&ogram...

en: &Plugins Handbook
pl: &Podręcznik wtyczek

en: &Previous Tab
pl: &Poprzednia karta

en: &Quick Open
pl: &Szybkie otwarcie

en: &Recent Sessions
pl: &Ostatnie posiedzenia

en: &Reload
pl: Wczytaj &ponownie

en: &Remove
pl: &Usuń

en: &Rename...
pl: &Zmień nazwę...

en: &Reopen Latest Closed Document(s)
pl: Otwó&rz ostatnio zamknięte dokumenty

en: &Save Session
pl: Zapi&sz posiedzenie

en: &Settings
pl: U&stawienia

en: &Show close button
pl: Pokaż przyci&sk zamykający

en: &Sidebars
pl: Pa&ski boczne

en: &Start new session
pl: Rozpocznij nowe po&siedzenie

en: &Status Bar Items
pl: Elementy paska &stanu

en: &Switch to output view upon message type:
pl: &Przełącz na widok wyjścia po pojawieniu się wiadomości o rodzaju:

en: &Tabs
pl: Kar&ty

en: &Tools
pl: &Narzędzia

en: &View
pl: &Widok

en: &View Difference
pl: Zobacz &różnice

en: &Window Color Scheme
pl: Zesta&w barw okna

en: &Windows
pl: &Okna

[ctx: 'Next Tab'/'Previous Tab' is an existing action name. Please use the same text here as it is used in that action's translation]
en: Allow cycling through tabs. If unchecked, the action 'Next Tab'/'Previous Tab' will not go to first/last tab after reaching the end
pl: Zezwól na krążenie po kartach. Gdy odznaczone, to działanie 'Następna Karta'/'Poprzednia karta' przejdzie do pierwszej/ostatniej karty po osiągnięciu końca

en: 'showtoolview $toolview_name'. Hide a toolview panel. Available panels: %1
pl: 'showtoolview $toolview_name'. Ukryj okno widoku narzędzia. Dostępne okna: %1

en: 'showtoolview $toolview_name'. Show a toolview panel. Available panels: %1
pl: 'showtoolview $toolview_name'. Pokaż okno widoku narzędzia. Dostępne okna: %1

en: (c) 2000-2024 The Kate Authors
pl: (c) 2000-2024 Autorzy Kate

en: <b>git</b> not found. Git is needed to diff the documents. If git is already installed, make sure it is your PATH variable. See https://git-scm.com/downloads
pl: Nie znaleziono narzędzia <b>git</b>. Git jest potrzebny do znajdowania różnic w dokumentach. Jeśli git został już wgrany, to upewnij się, że ścieżka do niego znajduje się w twojej zmiennej PATH. Odwiedź stronę pobierania na https://git-scm.com/

en: <p>The document '%1' has been modified, but not saved.</p><p>Do you want to save your changes or discard them?</p>
pl: <p>Dokument "%1" został zmieniony, ale nie zapisany.</p><p>Zapisać, czy porzucić te zmiany?</p>

en: <p>You are attempting to open one or more large files:</p><ul>%1</ul><p>Do you want to proceed?</p><p><strong>Beware that kate may stop responding for some time when opening large files.</strong></p>
pl: <p>Masz zamia otworzyć jeden lub więcej dużych plików:</p><ul>%1</ul><p> Czy chcesz kontynuować?</p><p><strong>Miej na uwadze, że kate może przestać odpowiadać przez pewien czas przy otwieraniu dużych plików.</strong></p>

en: <qt>The documents listed below have changed on disk.<p>Select one or more at once, and press an action button until the list is empty.</p></qt>
pl: <qt>Dokumenty podane poniżej zostały zmienione na dysku.<p>Wybieraj jeden lub więcej dokumentów z listy i naciskaj przycisk odpowiedniej akcji aż lista będzie pusta.</p></qt>

en: <qt>The following documents have been modified. Do you want to save them before closing?</qt>
pl: <qt>Poniższe dokumenty uległy zmianie. Zapisać, czy porzucić zmiany przed ich zamknięciem?</qt>

en: <qt>You are about to hide the sidebars. With hidden sidebars it is not possible to directly access the tool views with the mouse anymore, so if you need to access the sidebars again invoke <b>View &gt; Tool Views &gt; Show Sidebars</b> in the menu. It is still possible to show/hide the tool views with the assigned shortcuts.</qt>
pl: <qt>Zamierzasz ukryć panele. Gdy panele są ukryte nie jest możliwy bezpośredni dostęp myszą do widoków narzędzi. Jeśli chcesz dostać się do nich znowu wybierz <b>Widok &gt; Widoki narzędzi &gt; Pokaż panele</b> w menu. Cały czas jest możliwe pokazywanie/ukrywanie widoków narzędzi poprzez wybrane skróty klawiszowe.</qt>

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Switch to Tab %1
pl: Przełącz na kartę %1

[ctx: @action:button]
en: Enable
pl: Włącz

[ctx: @action:button]
en: Open All Files
pl: Otwórz wszystkie pliki

[ctx: @action:button]
en: Reopen
pl: Otwórz ponownie

[ctx: @action:button]
en: Switch to Instance
pl: Przełącz na wystąpienie

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete
pl: Usuń

[ctx: @action:inmenu]
en: Rename...
pl: Przemianuj...

[ctx: @action:inmenu Diagnostics View actions menu]
en: Diagnostics View
pl: Widok diagnostyczny

[ctx: @info]
en: %1 [suppressed: %2]
pl: %1 [wygaszone: %2]

[ctx: @info]
en: Error
pl: Błąd

[ctx: @info]
en: Error in regular expression: %1
    offset %2: %3
pl: Błąd w wyrażeniu regularnym: %1
    przesunięcie %2: %3

[ctx: @info]
en: Info
pl: Dane

[ctx: @info]
en: Log
pl: Dziennik

[ctx: @info]
en: Warning
pl: Ostrzeżenie

[ctx: @info:tooltip]
en: Clear diagnostics
pl: Wyczyść diagnostykę

[ctx: @menu:action]
en: Copy Commit Hash
pl: Skopiuj skrót wdrożenia

[ctx: @menu:action]
en: Copy Filename
pl: Skopiuj nazwę pliku

[ctx: @menu:action]
en: Copy Location
pl: Skopiuj położenie

[ctx: @menu:action]
en: Show Full Commit
pl: Pokaż pełne wdrożenie

[ctx: @title:tab]
en: Commit %1
pl: Wdrożenie %1

[ctx: @title:tab]
en: File History - %1
pl: Historia pliku - %1

[ctx: @title:window]
en: Open Files Recursively
pl: Otwieranie plików wgłąb

[ctx: @title:window]
en: Open Folder
pl: Otwórz katalog

en: A high limit can increase the window size, please enable 'Allow tab scrolling' to prevent it. Unlimited tabs are always scrollable.
pl: Wysoka liczba może zwiększyć rozmiar okna, włącz 'Zezwól na przewijanie kart', aby tego uniknąć. Nieograniczone karty zawsze da się przewijać.

en: A tool view to display context associated with the current cursor position (LSP hints, diagnostics)
pl: Widok narzędzia do wyświetlenia kontekstu skojarzonego z bieżącym położeniem kursora (wskazówki i diagnostyka od LSP)

en: Add Global Suppression
pl: Dodaj globalne wygaszenie

en: Add Local Suppression
pl: Dodaj lokalne wygaszenie

en: All
pl: Wszystkie

en: All Projects
pl: Wszystkie projekty

en: All people who have contributed and I have forgotten to mention
pl: Wszyscy, którzy pomogli i o których zapomniałem wspomnieć

en: Allow tab scrolling
pl: Zezwól na przewijanie kart

en: Application Startup Behavior
pl: Zachowanie zaraz po uruchomieniu

en: Application Startup/Shutdown Behavior
pl: Zachowanie aplikacji przy jej otwieraniu/zamykaniu

en: Automatically save and restore:
pl: Sam zapisz i przywróć:

en: Bad PATH value
pl: Zła wartość PATH

en: Behavior
pl: Zachowanie

en: Behavior Options
pl: Ustawienia zachowania

en: Bottom Sidebar
pl: Dolny panel

en: Calculates the difference between the editor contents and the disk file for the selected document.
pl: Oblicza różnice między zawartością edytora i plikiem na dysku dla wybranego dokumentu.

en: Change Style
pl: Zmień styl

en: Check this if you want all your views and frames restored each time you open the application.
pl: Zaznacz to, jeżeli wszystkie okna i widoki mają zostać odtwarzane przy uruchamianiu aplikacji.

en: Check this if you want document configuration like for example bookmarks to be saved past editor sessions. The configuration will be restored if the document has not changed when reopened.
pl: Zaznacz jeśli chcesz zachować ustawienia dokumentu (na przykład zakładki) pomiędzy posiedzeniami edytora. Ustawienia będą przywrócone przy otwarciu, jeśli w międzyczasie dokument nie został zmieniony.

en: Cl&ose Current View
pl: Zamk&nij bieżący widok

en: Clear Diagnostics Filter
pl: Wyczyść filtr diagnostyczny

en: Clear Recent Files
pl: Wyczyść ostatnie pliki

en: Clear all messages
pl: Wyczyść wszystkie wiadomości

en: Click here to switch to the Quick Open view.
pl: Naciśnij tutaj, aby przełączyć się do widoku szybkiego otwierania.

en: Clos&e All
pl: Zamknij wszystki&e

en: Close
pl: Zamknij

en: Close &All Documents
pl: Z&amknij wszystkie dokumenty

en: Close &Window
pl: Zamknij &okno

en: Close All
pl: Zamknij wszystkie

en: Close Document
pl: Zamykanie dokumentu

en: Close Inactive Views
pl: Zamknij pozostałe widoki

en: Close O&ther
pl: Zamknij pozos&tałe

en: Close Orp&haned
pl: Zamknij &porzucone

en: Close Other &Documents
pl: Zamknij pozostałe &dokumenty

en: Close Others
pl: Zamknij pozostałe

en: Close Tab
pl: Zamknij kartę

en: Close all documents beside current one?
pl: Czy zamknąć wszystkie dokumenty poza bieżącym?

en: Close all documents in the file list that could not be reopened, because they are not accessible anymore.
pl: Zamknij wszystkie dokumenty na liście plików, które nie mogą zostać otwarte, ponieważ nie są już dłużej dostępne.

en: Close all documents?
pl: Zamknąć wszystkie dokumenty?

en: Close all open documents.
pl: Zamknij wszystkie dokumenty.

en: Close documents with the window they belong to
pl: Zamknij dokumenty wraz z oknem, do którego należą

en: Close every view but the active one
pl: Zamknij wszystkie widoki oprócz aktywnego

en: Close other open documents.
pl: Zamknij pozostałe otwarte dokumenty.

en: Close the application entirely when the last file is closed
pl: Zamknij aplikację całkowicie, gdy zostanie zamknięty ostatni plik

en: Close the current document.
pl: Zamknij bieżący dokument.

en: Close the currently active split view
pl: Zamknij obecnie aktywny podzielony widok

en: Close this window
pl: Zamknij okno

en: Closing Aborted
pl: Porzucono zamykanie

en: Collapse All
pl: Zwiń wszystko

en: Compare
pl: Porównaj

en: Compare with Active Document
pl: Porównaj z bieżącym dokumentem

en: Compare with Active Document Using
pl: Porównaj z bieżącym dokumentem używając

en: Configure
pl: Ustawienia

en: Configure the application's keyboard shortcut assignments.
pl: Ustawienia skrótów klawiszowych.

en: Configure various aspects of this application and the editing component.
pl: Ustawianie różnych opcji tej aplikacji i składnika edytowania.

en: Configure which items should appear in the toolbar(s).
pl: Elementy widoczne na pasku (paskach) narzędzi.

en: Configure...
pl: Ustawienia...

en: Context
pl: Kontekst

en: Control view space splitting
pl: Podział przestrzeni widoku sterowania

en: Copies the file path of the current file to clipboard.
pl: Kopiuje ścieżkę do bieżącego pliku do schowka.

en: Copy &Location
pl: S&kopiuj położenie

en: Copy Filename
pl: Skopiuj nazwę pliku

en: Copy Location
pl: Skopiuj położenie

en: Copy all text to clipboard
pl: Skopiuj cały tekst do schowka

en: Copy to Clipboard
pl: Skopiuj do schowka

en: Core Developer
pl: Główny programista

en: Could not save the document 
    '%1'
pl: Nie można zapisać dokumentu 
    "%1"

en: Create a new document
pl: Utwórz nowy dokument

en: Create a new window.
pl: Utwórz nowe okno.

en: Created
pl: Utworzony

en: Current Project
pl: Bieżący projekt

en: Currently, there is one more document open. To see all open documents, switch to the Quick Open view by clicking here. | Currently, there are %1 more documents open. To see all open documents, switch to the Quick Open view by clicking here.
pl[0]: Obecnie otwarty jest jeszcze jeden dokument. Aby zobaczyć wszystkie otwarte dokumenty, naciśnij tutaj, aby przełączyć się do widoku szybkiego otwierania.
pl[1]: Obecnie otwarte są jeszcze %1 dokumenty. Aby zobaczyć wszystkie otwarte dokumenty, naciśnij tutaj, aby przełączyć się do widoku szybkiego otwierania.
pl[2]: Obecnie otwartych jest jeszcze %1 dokumentów. Aby zobaczyć wszystkie otwarte dokumenty, naciśnij tutaj, aby przełączyć się do widoku szybkiego otwierania.

en: D&etach Document
pl: Odłącz dokum&ent

en: Data you requested to be saved could not be written. Please choose how you want to proceed.
pl: Dane, jakie chciałeś zapisać, nie mogły być zapisane. Proszę zdecydować co dalej.

en: Delete
pl: Usuń

en: Delete file
pl: Usunąć plik

en: Delete unused meta-information after:
pl: Usuń nieużywane metadane po:

en: Deleted
pl: Usunięty

en: Deleted file %1
pl: Usunięty plik %1

en: Deletes the file belonging to the current document.
pl: Usuwa plik należący do bieżącego dokumentu.

en: Description
pl: Opis

en: Designer of Kate's mascot 'Kate the Cyber Woodpecker'
pl: Projektant maskotki Kate 'Kate - Cyberdzięcioł'

en: Detach Active Document
pl: Odłącz bieżący dokument

en: Developer
pl: Programista

en: Diagnostics
pl: Diagnostyka

en: Diagnostics View
pl: Widok diagnostyczny

en: Diagnostics limit reached, ignoring further diagnostics. The limit can be configured in settings.
pl: Osiągnięto granicę diagnostyczną, więc zaczęto pomijać dalsze wiadomości diagnostyczne. Granicę te można zmienić w ustawieniach.

en: Diagnostics limit:
pl: Graniczna liczba wierszy diagnostycznych:

en: Diff
pl: Różnica

en: Diff %1
pl: Różnica %1

en: Diff %1 .. %2
pl: Różnica %1 .. %2

en: Diff %1..%2
pl: Różnica %1..%2

en: Diff Style:
pl: Wygląd różnicy:

en: Disable Suppression
pl: Wyłącz wygaszenie

en: Discard Hunk
pl: Porzuć kawałek

en: Discard Line | Discard Lines
pl[0]: Porzuć wiersz
pl[1]: Porzuć wiersze
pl[2]: Porzuć wiersze

en: Do you really want to delete file "%1"?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć plik "%1"?

en: Documents
pl: Dokumenty

en: Documents Modified on Disk
pl: Dokumenty zmienione na dysku

en: Documents to open.
pl: Dokument do otwarcia.

en: Don't ask again
pl: Nie pytaj ponownie

en: Downward Split View
pl: Przejdź do dolnej części widoku

en: Duplicate...
pl: Powiel...

en: Edit Line
pl: Edytuj wiersz

en: Elide tab text
pl: Pomiń tekst kart

en: Enable Suppression
pl: Włącz wygaszenie

en: Enable tool view
pl: Włącz widok narzędzia

en: Error
pl: Błąd

en: Error Creating Diff
pl: Błąd obliczania różnic

en: Errors
pl: Błędy

en: Expand All
pl: Rozwiń wszystko

en: Failed to enable <b>%1</b> plugin
pl: Nie udało się włączyć wtyczki <b>%1</b>

en: Failed to get file history: %1
pl: Nie udało się pobrać historii pliku: %1

en: Failed to get file history: git executable not found in PATH
pl: Nie udało się pobrać historii pliku: nie znaleziono pliku wykonywalnego git w zmiennej PATH

en: File "%1" could not be deleted.
pl: Nie można usunąć pliku "%1".

en: File "%1" could not be moved to "%2"
pl: Nie można przenieść pliku "%1" do "%2"

en: File Act&ions
pl: Działan&ia na plikach

en: Filename
pl: Nazwa pliku

en: Files
pl: Pliki

en: Files with unsaved changes
pl: Pliki z niezapisanymi zmianami

en: Filter Sessions
pl: Odfiltruj posiedzenia

en: Filter…
pl: Odfiltruj…

en: Focus %1
pl: Przełącz się na %1

en: Focus Navigation Bar
pl: Przełącz na pasek przemieszczania się

en: Focus Toolview
pl: Przełącz się na widok narzędzia

en: Focus the navigation bar
pl: Przełącz na pasek przemieszczania się

en: Focus the next tab.
pl: Uaktywnij następną kartę.

en: Focus the previous tab.
pl: Uaktywnij poprzednią kartę.

en: Folders can only be opened when the projects plugin is enabled
pl: Katalogi można otwierać dopiero po włączeniu wtyczki projektów

en: Force start of a new kate instance (is ignored if start is used and another kate instance already has the given session opened), forced if no parameters and no URLs are given at all.
pl: Wymusza uruchomienie nowego wystąpienia Kate (zostanie pominięte, jeśli użyto start i inne wystąpienie Kate już ma otwarte dane posiedzenie), wymuszone jeśli w ogóle nie podano parametrów i adresów URL.

en: Former Core Developer
pl: Poprzedni główny programista

en: Fuzzy Filtering
pl: Filtrowanie rozmyte

en: Get involved
pl: Dołącz do twórców

en: Go to Next Location
pl: Przejdź do następnego miejsca

en: Go to Previous Location
pl: Przejdź do poprzedniego miejsca

en: Hamburger Menu Toolbar
pl: Menu hamburger

en: Help
pl: Pomoc

en: Here you can see all available Kate plugins. Those with a check mark are loaded, and will be loaded again the next time Kate is started.
pl: Można tu zobaczyć wszystkie wtyczki Kate. Zaznaczenie oznacza, że są załadowane i zostaną także załadowane przy ponownym uruchomieniu Kate.

en: Hide All Tool Views
pl: Ukryj widoki wszystkich narzędzi

en: Hide Button
pl: Ukryj przycisk

en: Hide Inactive Views
pl: Ukryj nieaktywne widoki

en: Hide every view but the active one
pl: Ukryj każdy widok oprócz aktywnego

en: Hide menu bar
pl: Ukryj pasek menu

en: Highlighting for Ferite
pl: Podświetlanie składni Ferite

en: Highlighting for ILERPG
pl: Podświetlanie składni ILERPG

en: Highlighting for LaTeX
pl: Podświetlanie składni dla LaTeX

en: Highlighting for Makefiles, Python
pl: Podświetlanie składni Makefile-ów i Pythona

en: Highlighting for Python
pl: Podświetlanie składni Pythona

en: Highlighting for RPM Spec-Files, Perl, Diff and more
pl: Podświetlanie plików RPM Spec, Perla, Diffa i innych

en: Highlighting for SQL
pl: Podświetlanie składni SQL

en: Highlighting for Scheme
pl: Podświetlanie składni Scheme

en: Highlighting for VHDL
pl: Podświetlanie składni VHDL

en: History back
pl: Historia wstecz

en: History forward
pl: Historia wprzód

en: Icon size for left and right sidebar buttons:
pl: Rozmiar ikony na przyciskach lewych i prawych pasków bocznych:

en: If disabled, an untitled document will be shown for new windows.
pl: Gdy wyłączone, to w nowo otwartych oknach będzie pokazywany nienazwany dokument.

en: If enabled, a modal dialog will be used to show all of the modified files. If not enabled, you will be individually asked what to do for each modified file only when that file's view receives focus.
pl: Jeśli włączone to do pokazywania zmienionych plików pojawiać się będzie modalne okno dialogowe. Jeśli wyłączone to będą się pojawiać osobne pytania, co zrobić z każdym zmienionym plikiem, przy przejściu do widoku pliku.

en: If enabled, each document will be opened in its own window. If not enabled, each document will be opened in a new tab in the current window.
pl: Po włączeniu, każdy dokument będzie otwierany w jego własnym oknie. Jeśli niewłączone, to każdy dokument będzie otwierany w nowej karcie w bieżącym oknie.

en: If enabled, the application will shutdown when the last file being edited is closed, otherwise a blank page will open so that you can start a new file.
pl: Jeśli włączone, to aplikacja zostanie zamknięta po zamknięciu ostatniego pliku, w przeciwnym przypadku zostanie otwarta pusta strona, z której można utworzyć nowy plik.

en: If unchecked the new tab will open at the end.
pl: Gdy niezaznaczone, to nowa karta otworzy się na końcu.

en: If using an already running kate instance, block until it exits, if URLs given to open.
pl: Jeśli podano jakieś adresy URL do otwarcia, już uruchomiona instancja Kate będzie blokowana dopóki istnieje.

en: In order to open folders, the <b>%1</b> plugin must be enabled. Enable it?
pl: Aby móc otwierać katalogi, należy włączyć wtyczkę <b>%1</b>. Czy zrobić to teraz?

en: Include &window configuration
pl: Uwzględnij usta&wienia okien

en: Info
pl: Szczegóły

en: Information
pl: Informacje

en: Invalid hash
pl: Nieprawidłowy skrót

en: Jump to Next File
pl: Przejdź do następnego pliku

en: Jump to Next Hunk
pl: Przejdź do następnej kawałka

en: Jump to Previous File
pl: Przejdź do poprzedniego pliku

en: Jump to Previous Hunk
pl: Przejdź do poprzedniego kawałka

en: KWrite - Text Editor
pl: KWrite - edytor tekstu

en: KWrite Author
pl: Autor KWrite

en: KWrite Undo History, Kspell integration
pl: Wielopoziomowe cofanie, integracja KSpella

en: KWrite XML Syntax highlighting support
pl: Wsparcie podświetlania składni XML

en: KWrite port to KParts
pl: Port KWrite do KParts

en: Kate - Advanced Text Editor
pl: Kate - Rozbudowany edytor tekstu dla KDE

en: Keep &meta-information past sessions
pl: Zachowaj &metadane między posiedzeniami

en: Last opened
pl: Ostatnio otwarte

en: Left Sidebar
pl: Lewy panel

en: Left Split View
pl: Przejdź do lewej części widoku

en: List of %1 seperated directories where Kate will look for programs to run. This list will be prepended to your PATH environment variable. E.g '/home/USER/myapps/bin/:/home/USER/.local/bin'
pl: Lisa katalogów oddzielonych %1, w których Kate będzie szukać programów do uruchomienia. Lista ta dołączona do zmiennej środowiskowej PATH na jej początku, np.'/home/UŻYTKOWNIK/myapps/bin/:/home/UŻYTKOWNIK/.local/bin'

en: Location
pl: Miejsce

en: Log
pl: Dziennik

en: Main Toolbar
pl: Główny pasek narzędzi

en: Maintainer
pl: Opiekun

en: Make the next split view the active one.
pl: Uczyń widokiem bieżącym następną część widoku.

en: Make the previous split view the active one.
pl: Uczyń widokiem bieżącym poprzednią część widoku.

en: Make the split view intuitively downward the active one.
pl: Stwórz widok podzielony intuicyjnie na dole względem bieżącego.

en: Make the split view intuitively on the left the active one.
pl: Stwórz widok podzielony intuicyjnie po lewo względem bieżącego.

en: Make the split view intuitively on the right the active one.
pl: Stwórz widok podzielony intuicyjnie po prawo względem bieżącego.

en: Make the split view intuitively upward the active one.
pl: Stwórz widok podzielony intuicyjnie na górze względem bieżącego.

en: Manage Sessions
pl: Zarządzanie posiedzeniami

en: Manage Sessions...
pl: Zarządzanie posiedzeniami...

en: Max number of diagnostics allowed in the Diagnostics toolview.
pl: Graniczna liczba diagnostyki dozwolona w widoku narzędzia diagnostycznego.

en: Maximum number of entries in recent file list:
pl: Liczba ostatnich plików do pamiętania:

[ctx: Menu entry Session->New Session]
en: &New Session
pl: &Nowe posiedzenie

en: Modified
pl: Zmieniony

en: Move Document to New Horizontal Split
pl: Przenieś dokument do nowej części widoku w poziomie

en: Move Document to New Vertical Split
pl: Przenieś dokument do nowej części widoku w pionie

en: Move Splitter Down
pl: Przesuń podział w dół

en: Move Splitter Left
pl: Przesuń podział w lewo

en: Move Splitter Right
pl: Przesuń podział w prawo

en: Move Splitter Up
pl: Przesuń podział do góry

en: Move To
pl: Przenieś do

en: Move the splitter of the current view down
pl: Przesuń linię dzielącą bieżącego widoku w dół

en: Move the splitter of the current view to the left
pl: Przesuń linię dzielącą bieżącego widoku w prawo

en: Move the splitter of the current view to the right
pl: Przesuń linię dzielącą bieżącego widoku w prawo

en: Move the splitter of the current view up
pl: Przesuń linię dzielącą bieżącego widoku do góry

en: Name
pl: Nazwa

en: Navigate to this column.
pl: Przejdź do tej kolumny.

en: Navigate to this line.
pl: Przejdź do tego wiersza.

en: Navigation Bar
pl: Pasek przemieszczania się

en: Never
pl: Nigdy

en: New &Window
pl: No&we okno

en: New File
pl: Nowy plik

en: New Session
pl: Nowe posiedzenie

en: New file %1
pl: Nowy plik %1

en: New file name
pl: Nowa nazwa pliku

en: New file opened while trying to close Kate, closing aborted.
pl: Otwarto nowy plik w trakcie zamykania Kate, więc je przerwano.

en: Newly-created unsaved files
pl: Nowoutworzone i niezapisane pliki

en: Next Item
pl: Następna rzecz

en: Next Split View
pl: Przejdź do następnej części widoku

en: Next tab
pl: Następna karta

en: No differences found
pl: Nie znaleziono różnic

en: No recent documents
pl: Brak ostatnich dokumentów

en: No recent documents or projects
pl: Nie ma żadnych ostatnich dokumentów, ani projektów

en: No saved sessions
pl: Nie ma żadnych zapisanych posiedzeń

en: No toolview found for name: '%1'. Is the plugin for it disabled or the name is misspelled?
pl: Nie znaleziono widoku narzędzia dla nazwy: '%1'. Czy wyłączono dla niej wtyczkę lub może nazwa została źle zapisana?

en: One Down
pl: Jeden w dół

en: One Left
pl: Jeden w lewo

en: One Right
pl: Jeden w prawo

en: One Up
pl: Jeden w górę

en: Only try to reuse kate instance with this pid (is ignored if start is used and another kate instance already has the given session opened).
pl: Próbuje użyć ponownie wystąpienia Kate jedynie z tym numerem PID (zostanie pominięte, jeśli użyto start i inne wystąpienie Kate już ma otwarte dane posiedzenie).

en: Open File
pl: Otwórz plik

en: Open File...
pl: Otwórz plik...

en: Open Folder...
pl: Otwórz katalog...

en: Open Selected Files...
pl: Otwórz zaznaczony plik...

en: Open W&ith
pl: O&twórz za pomocą

en: Open a form to quick open documents.
pl: Otwórz formularz do szybkiego otwierania dokumentów.

en: Open an existing document for editing
pl: Otwórz do edycji istniejący dokument

en: Open as Template
pl: Otwórz jako wzorzec

en: Open each document in its own window
pl: Otwórz każdy dokument w jego własnym oknie

en: Open new tabs to the right of the current tab
pl: Nową kartę otwórz po prawo od bieżącej

en: Open the current document using another application registered for its file type, or an application of your choice.
pl: Otwórz bieżący dokument, używając programu skojarzonego z typem pliku lub wybranego programu.

en: Opening Large File
pl: Otwieranie dużego pliku

en: Opens the active document in a new window and closes it in the current window
pl: Otwiera bieżący dokument w nowym oknie i zamyka go w bieżącym oknie

en: Opens the document in a new window and closes it in the current window
pl: Otwiera dokument w nowym oknie i zamyka go w bieżącym oknie

en: Output
pl: Wynik

en: Output timestamps with date
pl: Wypisuj znaczniki czasowe z datą

en: Overwrite selected documents, discarding disk changes
pl: Zastąp wybrane dokumenty, porzucając zmiany na dysku

en: Own Section
pl: Własny przedział

en: PHP Keyword/Datatype list
pl: Lista słów kluczowych i typów danych PHP

en: Patches and more
pl: Łaty i więcej

en: Plugin Manager
pl: Zarządzanie wtyczkami

en: Plugins
pl: Wtyczki

en: Previous Item
pl: Poprzednia rzecz

en: Previous Split View
pl: Przejdź do poprzedniej części widoku

en: Previous tab
pl: Poprzednia karta

en: Project: %1
pl: Projekt: %1

en: Properties
pl: Właściwości

en: Python Plugin Developer
pl: Programista wtyczki Pythona

en: QA and Scripting
pl: Zapewnienie jakości i skrypty

en: Quick Fix
pl: Szybka poprawka

en: Quit the application
pl: Zakończ aplikację

en: Raw
pl: Nieprzetworzony

en: Read handbook
pl: Przeczytaj podręcznik

en: Read the contents of stdin.
pl: Odczytaj zawartość stdin.

en: Recent Documents
pl: Ostatnie dokumenty

en: Recent Documents and Projects
pl: Ostatnie dokumenty i projekty

en: Recent Files
pl: Ostatnie pliki

en: Reload A&ll
pl: Wczytaj ponownie wsz&ystkie

en: Reload all open documents.
pl: Wczytaj ponownie wszystkie otwarte dokumenty.

en: Reload selected documents from disk
pl: Wczytaj ponownie wybrane dokumenty z dysku

en: Remove Global Suppression
pl: Usuń globalne wygaszenie

en: Remove Local Suppression
pl: Usuń lokalne wygaszenie

en: Remove modified flag from selected documents
pl: Usuń flagę zmieniony dla wybranych dokumentów

en: Rename file
pl: Zmień nazwę pliku

en: Renames the file belonging to the current document.
pl: Zmienia nazwę pliku należącego do bieżącego dokumentu.

en: Reopen the document or documents that were most recently closed
pl: Otwórz dokument lub dokumenty, które zostały ostatnio zamknięte.

en: Reopening files from the last session...
pl: Otwieranie plików z poprzedniej posiedzenia...

en: Restore
pl: Przywróć

en: Right Sidebar
pl: Prawy panel

en: Right Split View
pl: Przejdź do prawej części widoku

en: Running this editor with kdesu can cause bugs and expose you to security vulnerabilities. Instead use this editor normally and you will be prompted for elevated privileges when saving documents if needed.
pl: Uruchomienie tego edytora z kdesu może przyczynić się do błędów i narazić cię utratę bezpieczeństwa. Zamiast tego uruchom Kate zwyczajnie i wpisz hasło dopiero przy zapisie pliku.

en: Running this editor with sudo can cause bugs and expose you to security vulnerabilities. Instead use this editor normally and you will be prompted for elevated privileges when saving documents if needed.
pl: Uruchomienie tego edytora z sudo może przyczynić się do błędów i narazić cię utratę bezpieczeństwa. Zamiast tego uruchom Kate zwyczajnie i wpisz hasło dopiero przy zapisie pliku.

en: Sa&ve All
pl: Zapisz w&szystkie

en: Save As
pl: Zapisz jako

en: Save As (%1)
pl: Zapisz jako (%1)

en: Save Documents
pl: Zapisywanie dokumentów

en: Save Session &As...
pl: Zapisz posiedzenie j&ako...

en: Save all open, modified documents to disk.
pl: Zapisz wszystkie otwarte lub zmienione pliki na dysk.

en: Saved Sessions
pl: Zapisane posiedzenia

en: Script error. Expected a toolview name. Available: %1
pl: Błąd skryptu. Oczekiwano nazwy widoku narzędzia. Dostępne: %1

en: Scripting
pl: Skrypty

en: Se&lect All
pl: &Zaznacz wszystkie

en: Search...
pl: Poszukaj…

en: Sele&ction
pl: Zazna&czenie

en: Sess&ions
pl: Posiedzen&ia

en: Session
pl: Posiedzenie

en: Session '%1' is already opened in another Kate instance. Switch to that or reopen in this instance?
pl: Posiedzenie '%1' jest już otwarte w innym wystąpieniu Kate. Przełączyć na nie, czy ponownie otworzyć w tym wystąpieniu?

en: Session Chooser
pl: Wybieranie posiedzenia

en: Session Elements
pl: Pliki posiedzenia

en: Session Management
pl: Zarządzanie posiedzeniami

en: Session Name
pl: Nazwa posiedzenia

en: Session Renaming
pl: Zmiana nazwy posiedzenia

en: Session name:
pl: Nazwa posiedzenia:

en: Session will be deleted on dialog close
pl: Posiedzenie zostanie usunięte po zamknięciu okna dialogowego

en: Set encoding for the file to open.
pl: Ustaw kodowanie dla otwieranego pliku.

en: Sho&w Path in Titlebar
pl: Pokaż ś&cieżkę na pasku tytułu

en: Show %1
pl: Pokaż %1

en: Show %1 Button
pl: Pokaż przycisk %1

en: Show &Tabs
pl: Pokaż kar&ty

en: Show File Git History
pl: Pokaż historię git pliku

en: Show Hover Info
pl: Pokaż szczegóły po najechaniu

en: Show Navigation Bar
pl: Pokaż pasek przemieszczania się

en: Show Side&bars
pl: Pokaż paski &boczne

en: Show current symbol in navigation bar
pl: Pokaż bieżący symbol na pasku przemieszczania się

en: Show text for left and right sidebar buttons
pl: Pokaż tekst na przyciskach lewych i prawych pasków bocznych

en: Show the complete document path in the window caption
pl: Pokaż pełną ścieżkę do dokumentu w pasku tytułowym okna

en: Show the welcome page
pl: Pokaż tę stronę powitalną

en: Show welcome page for new window
pl: Pokaż ekran powitalny dla nowo otwartych okien

en: Show welcome view for new windows
pl: Pokaż ekran powitalny dla nowo otwartych okien

en: Show/Hide Commit Info
pl: Pokaż/Ukryj szczegóły o wdrożeniu

en: Shows a hint how to compare documents.
pl: Podpowiada jak porównać dwa dokumenty.

en: Side By Side
pl: Obok siebie

en: Sidebar Buttons
pl: Przyciski paska bocznego

en: Specify a name for this session
pl: Wpisz nazwę dla tego posiedzenia

en: Specify a new name for session: %1
pl: Wpisz nową nazwę dla posiedzenia: %1

en: Split &Horizontal
pl: Pod&ziel w poziomie

en: Split Ve&rtical
pl: Po&dziel w pionie

en: Split View
pl: Widok podzielony

en: Split the currently active view horizontally into two views and move the currently active document to view below.
pl: Podziel bieżący widok w poziomie na dwa widoki i przenieś bieżący dokument do widoku poniżej.

en: Split the currently active view horizontally into two views.
pl: Podziel bieżący widok poziomo na dwa.

en: Split the currently active view vertically into two views and move the currently active document to right view.
pl: Podziel bieżący widok w pionie na dwa widoki i przenieś bieżący dokument do widoku po prawej.

en: Split the currently active view vertically into two views.
pl: Podziel bieżący widok pionowo na dwa.

en: Stage Hunk
pl: Dobierz kawałek

en: Stage Line | Stage Lines
pl[0]: &Nowe okno
pl[1]: Dobierz wiersze
pl[2]: &Nowe okno

en: Start Kate with a given session.
pl: Uruchom Kate z danym posiedzeniem.

en: Start Kate with a new anonymous session, implies '-n'.
pl: Uruchom Kate z nowym anonimowym posiedzeniem, implikuje ustawienie '-n'

en: Starting Up
pl: Uruchamianie

en: Status on Disk
pl: Stan na dysku

en: Sync section size with tab positions
pl: Zsynchronizuj rozmiar przedziału z położeniami tabulatorów

en: Synchronize Scrolling
pl: Zsynchronizuj przewijanie

en: Synchronize scrolling of this split-view with other synchronized split-views
pl: Zsynchronizuj przewijanie tego podzielonego widoku z innymi zsynchronizowanymi widokami podzielonymi

en: Testing, ...
pl: Testowanie, ...

en: The Editing Commands
pl: Polecenia edycji

en: The cool buffersystem
pl: Świetny system buforowania

en: The diff command failed. Please make sure that git is installed and in your PATH.
pl: Uruchomienie polecenia diff się nie powiodło. Proszę upewnić się, że polecenie git jest wgrane i że znajduje się na ścieżce określonej zmienną PATH.

en: The document "%1" has been modified. Do you want to save your changes or discard them?
pl: Dokument "%1" uległ zmianie. Zapisać, czy porzucić te zmiany?

en: The file '%1' could not be opened: it is not a normal file, it is a folder.
pl: Plik "%1" nie mógł być otwarty, to nie jest normalny plik tylko katalog.

en: The file '%1' does not exist
pl: Plik '%1' nie istnieje

en: The files/URLs opened by the application will be deleted after use
pl: Pliki/adresy URL otworzone przez program zostaną usunięte po używaniu

en: The path '%1' doesn't exist
pl: Ścieżka '%1' nie istnieje

en: The plugin required to open folders was not found
pl: Nie znaleziono wtyczki wymaganej do otwierania katalogów

en: The session contains the list of open documents, recently opened files list, bookmarks, cursor position etc. When the session is loaded all elements are restored.
pl: Posiedzenie zawiera wykaz otwartych dokumentów, wykaz ostatnio otwieranych plików, zakładki, bieżące położenie itp. Gdy posiedzenie jest wczytywane, to wszystkie dokumenty są przywracane.

en: The session could not be renamed to "%1". Failed to write to "%2"
pl: Nie można zmienić nazwy posiedzenia na "%1". Nie udało się zapisać do "%2"

[ctx: The special case of 'Delete unused meta-information after']
en: (never)
pl: (nigdy)

[ctx: The suffix of 'Delete unused meta-information after']
en: %v day | %v days
pl[0]: %v dzień
pl[1]: %v dni
pl[2]: %v dni

[ctx: The text is shown as a placeholder in an input line edit, keep it short]
en: Search files in all projects (right click to configure)
pl: Poszukaj plików we wszystkich projektach (naciśnij prawym, aby ustawić)

[ctx: The text is shown as a placeholder in an input line edit, keep it short]
en: Search files in current project (right click to configure)
pl: Poszukaj plików we bieżącym projekcie (naciśnij prawym, aby ustawić)

en: There is already an existing session with your chosen name: %1
    Please choose a different one.
pl: Już istnieje posiedzenie o nazwie: %1
    Wpisz inne.

en: This lists files which you have opened recently, and allows you to easily open them again.
pl: Lista ostatnio otwartych plików, pozwala na łatwe, ponowne otwarcie jednego z nich.

en: This shows help files for various available plugins.
pl: Pokazuje pliki pomocy dla dostępnych wtyczek.

en: This will close all open documents beside the current one. Are you sure you want to continue?
pl: Działanie to zamknie wszystkie otwarte dokumenty poza bieżącym. Czy na pewno chcesz kontynuować?

en: This will close all open documents. Are you sure you want to continue?
pl: Działanie to zamknie wszystkie otwarte dokumenty. Czy na pewno chcesz kontynuować?

en: This will hide the menu bar completely. You can show it again by typing %1.
pl: Ukryje to całkowicie pasek menu. Możesz go przywrócić wpisując %1.

en: To save a session, you must specify a name.
pl: Aby zachować posiedzenie, wpisz jego nazwę.

en: Toggle Orientation
pl: Przełącz kierunek

en: Toggle Scroll Synchronization
pl: Przełącz synchronizację przewijania

en: Toggle scroll synchronization for the current view
pl: Przełącz synchronizację przewijania dla bieżącego widoku

en: Toggles the orientation of the current split view
pl: Przełącza kierunek bieżącego widoku podzielonego

en: Tool &Views
pl: &Widoki narzędzi

[ctx: Tooltip for a button]
en: Show diff with full context, not just the changed lines
pl: Pokaż różnicę w jej pełnym otoczeniu, a nie tylko zmienione wiersze

[ctx: Tooltip for a button, clicking the button reloads the diff]
en: Reload Diff
pl: Wczytaj ponownie różnicę

en: Toolview Manager
pl: Zarządzanie widokiem narzędzia

en: Top Sidebar
pl: Górny panel

en: Unified
pl: Połączony

en: Unlimited
pl: Nieograniczona

en: Unstage Hunk
pl: Odłóż kawałek

en: Unstage Line | Unstage Lines
pl[0]: &Nowe okno
pl[1]: Odłóż wiersze
pl[2]: &Nowe okno

en: Upward Split View
pl: Przejdź do górnej części widoku

en: Use a separate &dialog for handling externally modified files
pl: Użyj osobnego okna &dialogowego do obsługi zmienionych plików

en: Use the Tabbar context menu to compare two documents
pl: Użyj menu podręcznego paska kart, aby porównać dwa dokumenty

en: Use this command to show or hide the tabs for the views
pl: Użyj tego polecenia do pokazania lub ukrycia kart dla widoków

en: Use this command to show or hide the view's statusbar
pl: Służy do pokazywania i ukrywania paska stanu widoku

en: User Feedback
pl: Informacja zwrotna

en: Very nice help
pl: Przyjemna pomoc

en: Visit homepage
pl: Odwiedź stronę domową

en: Warning
pl: Ostrzeżenie

en: Warnings
pl: Ostrzeżenia

en: Welcome
pl: Witaj

en: Welcome Page
pl: Stronę powitalna

en: Welcome to %1
pl: Witaj w %1

en: When a window is closed the documents opened only in this window are closed as well.
pl: Przy zamykaniu okna, dokumenty otwarte tylko w tym oknie także zostaną zamknięte.

en: When checked double click opens a new document.
pl: Po zaznaczeniu, dwukrotne naciśnięcie otwiera nowy dokument.

en: When checked each tab will display a close button.
pl: Po zaznaczeniu, każda karta będzie miła przycisk zamykający.

en: When checked middle click closes a document.
pl: Po zaznaczeniu, naciśnięcie środkowym otwiera nowy dokument.

en: When checked tab text might be elided if it is too long.
pl: Po zaznaczeniu, tekst kart może zostać pominięty, jeśli jest za długi.

en: When checked tabs take as much size as possible.
pl: Po zaznaczeniu, karty zajmą tyle miejsca ile to możliwe.

en: When checked tabs will be hidden if only one document is open.
pl: Po zaznaczeniu karty zostaną ukryte, jeśli tylko jeden dokument będzie otwarty.

en: When checked this will allow scrolling in tab bar when number of tabs is large.
pl: Po zaznaczeniu, umożliwi to przewijanie na pasku kart, gdy liczba kart jest duża.

en: When enabled the section size will be determined by the position of the tabs.
    This option does not affect the bottom sidebar.
pl: Po włączeniu, rozmiar przedziału zostanie określony położeniem tabulatorów.
    To ustawienie nie wpływa na pasek dolny.

en: When enabled, the output line timestamp headers will be prefixed with date.
pl: Po włączeniu, nagłówki znacznika czasu wierszy wyjściowych zostaną poprzedzone datą.

en: Wildcard Filtering
pl: Filtrowanie po znakach wieloznacznych

en: You dropped the directory %1 into Kate. Do you want to open all files contained in it?
pl: Upuściłeś katalog %1 w Kate. Czy otworzyć wszystkie pliki, które on zawiera?

en: You have unsaved changes. Do you want to apply the changes or discard them?
pl: Istnieją niezapisane zmiany. Zapisać, czy porzucić te zmiany?

en: [NEW]
pl: [NOWY]

en: [OLD]
pl: [STARY]

en: [urls...]
pl: [adresy URL...]

en: column
pl: kolumna

en: encoding
pl: kodowanie

en: line
pl: wiersz

en: session
pl: posiedzenie
