katepart4 - en to pl translation catalogue (1236 entries)

en:  lines
pl:  wierszy

en:  seconds
pl:  sekund

en: "%1" is mapped to "%2"
pl: Mapowanie "%1" na "%2"

en: "Use Default Style" will be automatically unset when you change any style properties.
pl: "Użyj wyglądu domyślnego" będzie samoczynnie odznaczone kiedy zmienisz jakąkolwiek właściwość wyglądu.

en: % of View Width
pl: % szerokości widoku

[ctx: %1 and %2 are the total words/chars count.]
en: Words %1, Chars %2
pl: Słowa %1, Znaki %2

[ctx: %1 and %3 are the selected words/chars count, %2 and %4 are the total words/chars count.]
en: Words %1/%2, Chars %3/%4
pl: Słowa %1/%2, Znaki %3/%4

en: %1 backs up unsaved files to "swap files." Swap files allow %1 to recover your work in the case of a system crash. Disabling swap files may cause data loss in case of a system crash.
pl: %1 tworzy kopie zapasowe niezapisanych plików jako "pliki wymiany". Pliki wymiany umożliwiają %1 przywrócenie twojej pracy w przypadku wysypania się systemu. Wyłączenie plików wymiany może skutkować utratą danych w przypadku wysypania się systemu.

[ctx: %2 is the translation of the next message]
en: 1 replacement done on %2 | %1 replacements done on %2
pl[0]: Wykonano %1 zamianę w %2
pl[1]: Wykonano %1 zamiany w %2
pl[2]: Wykonano %1 zamian w %2

en: %v character | %v characters
pl[0]: %v znak
pl[1]: %v znaki
pl[2]: %v znaków

en: &Abort Loading
pl: Przerwij wczytyw&anie

en: &Always On
pl: Z&awsze włączone

en: &Autocenter cursor:
pl: S&amoczynnie wyśrodkuj kursor:

en: &Background
pl: &Tło

en: &Backspace key in leading blank space unindents
pl: Klawisz &Backspace usuwa wcięcie złożone z odstępów

en: &Bold
pl: Pogru&bienie

en: &Bookmarks
pl: &Zakładki

en: &Clean Indentation
pl: Popraw w&cięcia

en: &Close
pl: &Zamknij

en: &Code Folding
pl: Z&wijanie kodu

en: &Color theme:
pl: Zestaw &kolorów:

en: &Delete
pl: &Usuń

en: &Don't indent lines wider than:
pl: &Nie wcinaj wierszy szerszych niż:

en: &Draw vertical line at the word wrap column
pl: &Narysuj pionową linię na kolumnie zawijania wierszy

en: &Dynamic Word Wrap
pl: Zawijaj wiersze &dynamicznie

en: &Edit
pl: &Edycja

en: &Editor Color Theme
pl: Zestaw barw &edytora

en: &Encoding detection:
pl: Wykrywani&e kodowania:

en: &Encoding:
pl: Kodowani&e:

en: &End of Line
pl: Zakończ&enia wierszy

en: &Fallback encoding:
pl: &Kodowanie zapasowe:

en: &File
pl: &Plik

en: &Filetype:
pl: &Rodzaj pliku:

en: &Find All
pl: Zna&jdź wszystkie

en: &Force RTL Direction
pl: &Wymuś kierunek od prawej do lewej

en: &Format Indentation
pl: S&formatuj wcięcia

en: &Go
pl: &Przejdź

en: &Highlighting
pl: &Podświetlanie

en: &Highlighting:
pl: &Podświetlanie:

en: &Ignore
pl: Pom&iń

en: &Indent
pl: Wcięci&e

en: &Indentation
pl: Wc&ięcia

en: &Indentation mode:
pl: Tryb wc&ięć:

en: &Indentation width:
pl: S&zerokość wcięć:

en: &Italic
pl: &Kursywa

en: &Keep extra spaces
pl: Pozostaw dodat&kowe odstępy

en: &Keyword completion
pl: Uzupełnianie słów &kluczowych

en: &Language:
pl: &Język:

en: &Line Height Multiplier:
pl: &Mnożnik wysokości wiersza:

en: &Line:
pl: &Wiersz:

en: &Local files
pl: Miejscowych p&lików

en: &Margin:
pl: &Margines:

en: &Mode
pl: &Tryb

en: &Mode:
pl: Try&b:

en: &Name:
pl: &Nazwa:

en: &New
pl: &Nowy

en: &Next: %1 - "%2"
pl: &Następna: %1 - "%2"

en: &Off
pl: W&yłącz

en: &PageUp/PageDown moves cursor
pl: &PageUp/PageDown przenosi kursor

en: &Previous: %1 - "%2"
pl: &Poprzednia: %1 - "%2"

en: &Print/Export
pl: Wy&drukuj/wyeksportuj

en: &Read Only Mode
pl: T&ryb tylko do odczytu

en: &Reload
pl: Wczytaj &ponownie

en: &Remote files
pl: &Zdalnych plików

en: &Replace
pl: Zas&tąp

en: &Scripts
pl: &Skrypty

en: &Section:
pl: &Sekcja:

en: &Settings
pl: U&stawienia

en: &Spaces
pl: Od&stępów

en: &Tabulators
pl: &Tabulatorów

en: &Theme:
pl: Zes&taw:

en: &Tools
pl: &Narzędzia

en: &Underline
pl: &Podkreślenie

en: &Unindent
pl: &Usuń wcięcie

en: &Variables:
pl: Z&mienne:

en: &View
pl: &Widok

en: (R/O) %1
pl: %1 (R/O)

en: (Selection of)
pl: (Wybór z)

en: << Add to Dictionary
pl: << Dodaj do słownika

en: <Unchanged>
pl: <Niezmieniony>

en: <a> through <b> occurrences
pl: wystąpienia <a> do <b>

en: <b>misspelled</b>
pl: <b>błędnie zapisane</b>

en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body>
    <p>Tab key action (if no selection exists) <a href="If you want <b>Tab</b> to align the current line in the current code block like in Emacs, make <b>Tab</b> a shortcut to the action <b>Format Indentation</b>."><span>More ...</span></a></p></body></html>
pl: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body><p>Działanie klawisza Tab (gdy nic nie zaznaczono) <a href="Jeśli chcesz użyć <b>Tab</b>, aby wyrównać bieżący wiersz w bieżącym bloku kodu w sposób w jaki zrobiłby to Emacs, ustaw <b>Tab</b> a na działanie <b>Sformatuj wcięcia</b>."><span>Więcej ...</span></a></p></body></html>

en: <p> char <b>identifier</b> </p><p>This command allows you to insert literal characters by their numerical identifier, in decimal, octal or hexadecimal form.</p><p>Examples:<ul><li>char <b>234</b></li><li>char <b>0x1234</b></li></ul></p>
pl: <p> char <b>identyfikator</b> </p><p>Polecenie to pozwala na wstawienie znaku literowego poprzez jego identyfikator numeryczny, w dziesiętnej, ósemkowej lub szesnastkowej formie.</p><p>Przykłady:<ul><li>char <b>234</b></li><li>char <b>0x1234</b></li></ul></p>

en: <p><b>[v]new &mdash; split view and create new document</b></p><p>Usage: <tt><b>[v]new</b></tt></p><p>Splits the current view and opens a new document in the new view. This command can be called in two ways:<br /> <tt>new</tt> &mdash; splits the view horizontally and opens a new document.<br /> <tt>vnew</tt> &mdash; splits the view vertically and opens a new document.<br /></p>
pl: <p><b>[v]new &mdash; podziel widok i utwórz nowy dokument</b></p><p>Użycie: <tt><b>[v]new</b></tt></p><p>Dzieli bieżący widok i otwiera nowy dokument w nowym widoku. Polecenie to można wywołać na dwa sposoby:<br /> <tt>new</tt> &mdash; dzieli widok poziomo i otwiera nowy dokument.<br /> <tt>vnew</tt> &mdash; dzieli widok pionowo i otwiera nowy  dokument.<br /></p>

en: <p><b>b,buffer &mdash; Edit document N from the document list</b></p><p>Usage: <tt><b>b[uffer] [N]</b></tt></p>
pl: <p><b>b,buffer &mdash; Edytuj dokument N z listy dokumentów</b></p><p>Użycie: <tt><b>b[uffer] [N]</b></tt></p>

en: <p><b>bf,bfirst &mdash; first document</b></p><p>Usage: <tt><b>bf[irst]</b></tt></p><p>Goes to the <b>f</b>irst document ("<b>b</b>uffer") in document list.</p>
pl: <p><b>bf,bfirst &mdash; pierwszy dokument</b></p><p>Użycie: <tt><b>bf[irst]</b></tt></p><p>Idzie do <b>p</b>ierwszego dokumentu ("<b>b</b>uffer") na liście dokumentów.</p>

en: <p><b>bl,blast &mdash; last document</b></p><p>Usage: <tt><b>bl[ast]</b></tt></p><p>Goes to the <b>l</b>ast document ("<b>b</b>uffer") in document list.</p>
pl: <p><b>bl,blast &mdash; ostatni dokument</b></p><p>Użycie: <tt><b>bl[ast]</b></tt></p><p>Idzie do <b>o</b>statniego dokumentu ("<b>b</b>uffer") na liście dokumentów.</p>

en: <p><b>bn,bnext &mdash; switch to next document</b></p><p>Usage: <tt><b>bn[ext] [N]</b></tt></p><p>Goes to <b>[N]</b>th next document ("<b>b</b>uffer") in document list.<b>[N]</b> defaults to one. </p><p>Wraps around the end of the document list.</p>
pl: <p><b>bn,bnext &mdash; przełącz do następnego dokumentu</b></p><p>Użycie: <tt><b>bn[ext] [N]</b></tt></p><p>Idzie do <b>[N]</b>tego następnego dokumentu ("<b>b</b>uffer") na liście dokumentów.<b>[N]</b> domyślnie do jedynki. </p><p> Zawija wokół końca listy dokumentów.</p>

en: <p><b>bp,bprev &mdash; previous buffer</b></p><p>Usage: <tt><b>bp[revious] [N]</b></tt></p><p>Goes to <b>[N]</b>th previous document ("<b>b</b>uffer") in document list. </p><p> <b>[N]</b> defaults to one. </p><p>Wraps around the start of the document list.</p>
pl: <p><b>bp,bprev &mdash; poprzedni bufor</b></p><p>Użycie: <tt><b>bp[revious] [N]</b></tt></p><p>Idzie do <b>[N]</b>tego poprzedniego dokumentu  ("<b>b</b>uffer") na liście dokumentów. </p><p> <b>[N]</b> to domyślnie 1. </p><p>  Zawija wokół końca listy dokumentów.</p>

en: <p><b>clo[se]&mdash; Close the current view</b></p><p>Usage: <tt><b>clo[se]</b></tt></p><p>After executing it, the current view will be closed.</p>
pl: <p><b>clo[se]&mdash; Zamknij bieżący widok</b></p><p>Użycie: <tt><b>clo[se]</b></tt></p><p>Po wykonaniu polecenia, bieżący widok zostanie zamknięty.</p>

en: <p><b>e[dit] &mdash; reload current document</b></p><p>Usage: <tt><b>e[dit]</b></tt></p><p>Starts <b>e</b>diting the current document again. This is useful to re-edit the current file, when it was modified on disk.</p>
pl: <p><b>e[dit] &mdash; wczytaj ponownie bieżący dokument</b></p><p>Użycie: <tt><b>e[dit]</b></tt></p><p>Zaczyna ponownie <b>e</b>dycję bieżącego dokumentu. Jest to użyteczne do ponownej edycji bieżącego pliku, w przypadku gdy zmienił się on na dysku.</p>

en: <p><b>ls</b></p><p>list current buffers<p>
pl: <p><b>ls</b></p><p>wyszczególnij bieżące bufory<p>

en: <p><b>q/qa/wq/wqa &mdash; [write and] quit</b></p><p>Usage: <tt><b>[w]q[a]</b></tt></p><p>Quits the application. If <tt>w</tt> is prepended, it also writes the document(s) to disk. This command can be called in several ways:<br /> <tt>q</tt> &mdash; closes the current view.<br /> <tt>qa</tt> &mdash; closes all views, effectively quitting the application.<br /> <tt>wq</tt> &mdash; writes the current document to disk and closes its view.<br /> <tt>wqa</tt> &mdash; writes all documents to disk and quits.</p><p>In all cases, if the view being closed is the last view, the application quits. If no file name is associated with the document and it should be written to disk, a file dialog will be shown.</p>
pl: <p><b>q/qa/wq/wqa &mdash; [zapisz i] skończ</b></p><p>Użycie: <tt><b>[w]q[a]</b></tt></p><p>Kończy program. Jeżeli poprzedzono literą <tt>w</tt>, to zapisuje także dokument(y) na dysk. To polecenie może być wywołane na kilka sposobów:<br /> <tt>q</tt> &mdash; zamyka bieżący widok.<br /> <tt>qa</tt> &mdash; zamyka wszystkie widoki, co skutkuje zakończeniem programu.<br /> <tt>wq</tt> &mdash; zapisuje bieżący dokument na dysk i zamyka jego widok.<br /> <tt>wqa</tt> &mdash; zapisuje wszystkie dokumenty na dysk i kończy.</p><p>We wszystkich przypadkach, jeżeli widok jest ostatnim zamykanym widokiem, to program kończy. Jeśli nie podano nazwy pliku, to pojawi się okienko nadania nazwy.</p>

en: <p><b>sp,split&mdash; Split horizontally the current view into two</b></p><p>Usage: <tt><b>sp[lit]</b></tt></p><p>The result is two views on the same document.</p>
pl: <p><b>sp,split&mdash; Podziel poziomo bieżący widok na dwa widoki</b></p><p>Użycie: <tt><b>sp[lit]</b></tt></p><p>Wynikiem są dwa widoki tego samego dokumentu.</p>

en: <p><b>vs,vsplit&mdash; Split vertically the current view into two</b></p><p>Usage: <tt><b>vs[plit]</b></tt></p><p>The result is two views on the same document.</p>
pl: <p><b>vs,vsplit&mdash; Podziel pionowo bieżący widok na dwa widoki</b></p><p>Użycie: <tt><b>vs[plit]</b></tt></p><p>Wynikiem są dwa widoki tego samego dokumentu.</p>

en: <p><b>w/wa &mdash; write document(s) to disk</b></p><p>Usage: <tt><b>w[a]</b></tt></p><p>Writes the current document(s) to disk. It can be called in two ways:<br /> <tt>w</tt> &mdash; writes the current document to disk<br /> <tt>wa</tt> &mdash; writes all documents to disk.</p><p>If no file name is associated with the document, a file dialog will be shown.</p>
pl: <p><b>w/wa &mdash; zapisz dokument(y) na dysku</b></p><p>Użycie: <tt><b>w[a]</b></tt></p><p>Zapisuje bieżący dokument(y) na dysku. Może być wywołany na dwa sposoby: <br /> <tt>w</tt> &mdash; zapisuje bieżący dokument na dysku<br /> <tt>wa</tt> &mdash; zapisuje wszystkie dokumenty na dysku.</p><p>Jeśli nie podano nazwy pliku, to pojawi się okienko nadania nazwy.</p>

en: <p><b>x/xa &mdash; write and quit</b></p><p>Usage: <tt><b>x[a]</b></tt></p><p>Saves document(s) and quits (e<b>x</b>its). This command can be called in two ways:<br /> <tt>x</tt> &mdash; closes the current view.<br /> <tt>xa</tt> &mdash; closes all views, effectively quitting the application.</p><p>In all cases, if the view being closed is the last view, the application quits. If no file name is associated with the document and it should be written to disk, a file dialog will be shown.</p><p>Unlike the 'w' commands, this command only writes the document if it is modified.</p>
pl: <p><b>x/xa &mdash; zapisz i skończ</b></p><p>Użycie: <tt><b>x[a]</b></tt></p><p>Zapisuje dokument(y) i kończy (<b>x</b>). Polecenie to może być wywołane na dwa sposoby:<br /> <tt>x</tt> &mdash; zamyka bieżący widok. <br /> <tt>xa</tt> &mdash; zamyka wszystkie widoki, co skutkuje zakończeniem programu.</p><p>We wszystkich przypadkach, jeżeli widok jest ostatnim zamykanym widokiem, to program  kończy. Jeśli nie podano nazwy pliku, to pojawi się okienko nadania nazwy.</p><p>W odróżnieniu od poleceń z literą 'w', to polecenie zapisuje dokument tylko wtedy, gdy uległ on zmianie.</p>

en: <p>Automatically start a new line of text when the current line exceeds the length specified by the <b>Wrap words at:</b> option.</p><p>This option does not wrap existing lines of text - use the <b>Apply Static Word Wrap</b> option in the <b>Tools</b> menu for that purpose.</p><p>If you want lines to be <i>visually wrapped</i> instead, according to the width of the view, enable <b>Dynamic Word Wrap</b> in the <b>Appearance</b> config page.</p>
pl: <p>Samoczynnie zacznij nowy wiersz tekstu, jeśli bieżący wiersz przekroczy długość określoną przez ustawienie <b>Zawij wiersze na:</b>.</p><p>Ustawienie to nie spowoduje zawinięcia istniejących wierszy - użyj opcji <b>Zastosuj statyczne zawijanie wierszy</b> z menu <b>Narzędzia</b>.</p><p>Jeśli chcesz, by wiersze były zawinięte tylko <i>wizualnie</i> dopasowując się do szerokości widoku włącz <b>Dynamiczne zawijanie wierszy</b> na stronie ustawień  <b>Wygląd</b>.</p>

en: <p>Enables the start of dynamically wrapped lines to be aligned vertically to the indentation level of the first line. This can help to make code and markup more readable.</p><p>Additionally, this allows you to set a maximum width of the screen, as a percentage, after which dynamically wrapped lines will no longer be vertically aligned. For example, at 50%, lines whose indentation levels are deeper than 50% of the width of the screen will not have vertical alignment applied to subsequent wrapped lines.</p>
pl: <p>Ustawia początek dynamicznie zawijanych linii równo z poziomem wcięć pierwszej linii. Dzięki temu kod i znaczniki są bardziej zrozumiałe.</p><p>Dodatkowo możesz ustawić maksymalną szerokość ekranu, w procentach, po jakiej dynamicznie zawijane linie nie będą wyrównywane. Na przykład przy 50% linie, których poziom wcięć jest większy niż 50% szerokości ekranu nie będą wyrównane pionowo do następnych zawiniętych linii.</p>

en: <p>For help on individual commands, do <code>'help &lt;command&gt;'</code></p>
pl: <p>Aby uzyskać pomoc na temat poleceń wykonaj <code>'help &lt;polecenie&gt;'</code></p>

en: <p>Format of the page footer. The following tags are supported:</p>
pl: <p>Format stopki. Wspierane są następujące znaczniki:</p>

en: <p>Format of the page header. The following tags are supported:</p>
pl: <p>Format nagłówka strony. Wspierane są następujące znaczniki:</p>

en: <p>If enabled, a box as defined in the properties below will be drawn around the contents of each page. The Header and Footer will be separated from the contents with a line as well.</p>
pl: <p> Jeśli włączony, wokół zawartości każdej strony zostanie narysowana ramka. Nagłówek i stopka zostaną oddzielone od zawartości wierszem.</p>

en: <p>If enabled, line numbers will be printed on the left side of the page(s).</p>
pl: <p>Jeśli włączony, numery wierszy będą wyświetlane po lewej stronie stron(y).</p>

en: <p>If enabled, the background color of the editor will be used.</p><p>This may be useful if your color theme is designed for a dark background.</p>
pl: <p>Jeśli włączony, użyty zostanie kolor tła edytora.</p> <p>Może się przydać jeśli twój zestaw kolorów został opracowany dla ciemnego tła.</p>

en: <p>If this option is checked, a vertical line will be drawn at the word wrap column as defined in the <strong>Editing</strong> properties.</p>
pl: <p>Po zaznaczeniu tego pola, na kolumnie zawijania wierszy będzie narysowana linia, tak jak określono we właściwościach <strong>Edycja</strong>.

en: <p>If this option is checked, every new view will display an icon border on the left hand side.</p><p>The icon border shows bookmark signs, for instance.</p>
pl: <p>Jeśli opcja jest zaznaczona, każdy nowy widok pokaże pasek ikon po lewej stronie.</p><p>Na przykład obramowanie ikony pokaże znaki zakładek.</p>

en: <p>If this option is checked, every new view will show marks on the vertical scrollbar.</p><p>These marks will show bookmarks, for instance.</p>
pl: <p>Jeśli opcja jest zaznaczona, każdy nowy widok pokaże znaki na pionowym pasku przewijania.</p><p>Te znaki mogą na przykład pokazywać zakładki.</p>

en: <p>If this option is checked, hovering over the vertical scrollbar will show a preview of the text.</p>
pl: <p>Jeśli zaznaczono, to po najechaniu na pionowy pasek pokaże się podgląd tekstu.</p>

en: <p>Open the Print dialog to print the current document.</p>
pl: <p>Otwórz okno dialogowe druku, aby wydrukować dokument.</p>

en: <p>Print a box displaying typographical conventions for the document type, as defined by the syntax highlighting being used.</p>
pl: <p>Wydrukuj ramkę pokazującą konwencje typograficzne dla typu dokumentu jakie zdefiniowano w używanym podświetlaniu składni.</p>

en: <p>Sets the background color of mark type.</p><p><b>Note</b>: The marker color is displayed lightly because of transparency.</p>
pl: <p>Ustawia kolor tła typu znacznika.</p> <p><b>Uwaga</b>: Kolor zaznaczenia jest jaśniejszy z powodu przezroczystości.</p>

en: <p>Sets the background color of replaced text.</p>
pl: <p>Ustawia kolor tła dla zamienionego tekstu.</p>

en: <p>Sets the background color of search results.</p>
pl: <p>Ustawia kolor tła dla wyników wyszukiwania.</p>

en: <p>Sets the background color of the currently active line, which means the line where your cursor is positioned.</p>
pl: <p>Ustawia kolor tła dla aktywnego wiersza, czyli wiersza, gdzie znajduje się kursor.</p>

en: <p>Sets the background color of the editing area.</p>
pl: <p>Ustaw kolor tła w oknie edycji.</p>

en: <p>Sets the background color of the icon border.</p>
pl: <p>Ustawia kolor tła obramowania ikony.</p>

en: <p>Sets the background color of the selection.</p><p>To set the text color for selected text, use the &quot;<b>Configure Highlighting</b>&quot; dialog.</p>
pl: <p>Ustawia kolor tła zaznaczenia.</p> <p>Aby ustawić kolor tekstu dla zaznaczonego tekstu,użyj okna &quot;<b>Ustawienia podświetlania</b>&quot;.</p>

en: <p>Sets the bracket matching color. This means, if you place the cursor e.g. at a <b>(</b>, the matching <b>)</b> will be highlighted with this color.</p>
pl: <p>Ustawia kolor przeciwległych nawiasów. Oznacza to, że jeśli umieścisz kursor np. na <b>(</b>, przeciwległy <b>)</b> zostanie podświetlone tym kolorem.</p>

en: <p>Sets the color of Word Wrap-related markers:</p><dl><dt>Static Word Wrap</dt><dd>A vertical line which shows the column where text is going to be wrapped</dd><dt>Dynamic Word Wrap</dt><dd>An arrow shown to the left of visually-wrapped lines</dd></dl>
pl: <p>Ustawia kolor znaczników związanych z zawijaniem wierszy:</p> <dl><dt>Statyczne zawijanie wierszy</dt><dd>Pionowa linia pokazuje gdzie wierszy zostanie zawinięty</dd><dt>Dynamiczne zawijanie wierszy</dt><dd>Strzałka pokazuje w lewo wizualnie zawinięte wiersze</dd></dl>

en: <p>Sets the color of the code folding bar.</p>
pl: <p>Ustawia kolor paska zwijania kodu.</p>

en: <p>Sets the color of the line modification marker for modified lines.</p>
pl: <p>Ustawia kolor znacznika zmiany wiersza dla zmienionych wierszy.</p>

en: <p>Sets the color of the line modification marker for saved lines.</p>
pl: <p>Ustawia kolor znacznika zmiany wiersza dla zapisanych wierszy.</p>

en: <p>Sets the color of the line that is used to indicate spelling mistakes.</p>
pl: <p>Ustawia kolor linii, aby wskazać błąd w pisowni.</p>

en: <p>Sets the color of the tabulator marks.</p>
pl: <p>Ustawia kolor znaczników tabulacji.</p>

en: <p>Sets the color of the vertical indentation lines.</p>
pl: <p>Ustawia kolor pionowych linii wcięcia.</p>

en: <p>The theme "%1" already exists.</p><p>Please choose a different theme name.</p>
pl: <p>Zestaw %1 już istnieje.</p><p>Nadaj zestawowi inną nazwę.</p>

en: <p>This color will be used to draw the line between line numbers and the icon borders, if both are enabled.</p>
pl: <p>Ten kolor będzie używany do rysowania linii pomiędzy numerami wierszy i obramowaniami ikon, jeśli oba zostały włączone.</p>

en: <p>This color will be used to draw the line numbers (if enabled).</p>
pl: <p>Ten kolor będzie używany do rysowania numerów wierszy (jeśli są włączone).</p>

en: <p>This color will be used to draw the number of the current line (if enabled).</p>
pl: <p>Ten kolor (jeśli włączony) będzie używany do rysowania numeru bieżącego wiersza.</p>

en: <p>This is the Katepart <b>command line</b>.<br />Syntax: <code><b>command [ arguments ]</b></code><br />For a list of available commands, enter <code><b>help list</b></code><br />For help for individual commands, enter <code><b>help &lt;command&gt;</b></code></p>
pl: <p>To jest <b>wiersz poleceń</b> Katepart. <br />Składnia: <code><b>polecenie [ argumenty ]</b></code> <br />Listę dostępnych poleceń uzyskasz przez <code><b>help list</b></code> <br />Pomoc dla pojedynczego polecenia to <code><b>help &lt;polecenie&gt;</b></code></p>

en: <p>This list displays the contexts of the current syntax highlight mode and offers the means to edit them. The context name reflects the current style settings.</p><p>To edit using the keyboard, press <strong>&lt;SPACE&gt;</strong> and choose a property from the popup menu.</p><p>To edit the colors, click the colored squares, or select the color to edit from the popup menu.</p><p>You can unset the Background and Selected Background colors from the context menu when appropriate.</p>
pl: <p>Lista wyświetla zawartość bieżącej składni trybu podświetlania i umożliwia jej edycję. Nazwa kontekstowa odzwierciedla bieżące ustawienia stylu.</p><p>Aby edytować używając klawiatury, naciśnij <strong>&lt;SPACJA&gt;</strong> i wybierz właściwość z menu kontekstowego.</p><p>Aby edytować kolory, kliknij kolorowe kwadraty lub wybierz kolor do edycji z menu kontekstowego.</p><p>Możesz odznaczyć kolory tła i zaznaczonego tła z menu kontekstowego kiedy to konieczne.</p>

en: <p>This list displays the default styles for the current color theme and offers the means to edit them. The style name reflects the current style settings.</p><p>To edit the colors, click the colored squares, or select the color to edit from the popup menu.</p><p>You can unset the Background and Selected Background colors from the popup menu when appropriate.</p>
pl: <p>Ta lista wyświetla domyślne style w bieżącym zestawie kolorów i daje narzędzia do ich zmiany. Nazwa zestawu odzwierciedla bieżące ustawienia zestawu.</p><p>Aby zmienić kolory, kliknij barwne kwadraty lub wybierz kolor do zmiany z menu podręcznego.</p><p>Możesz odznaczyć kolory tła i zaznaczonego tła z menu podręcznego, gdy jest to konieczne.</p>

en: <p>This string allows to configure Kate's settings for the files selected by this mimetype using Kate variables. Almost any configuration option can be set, such as highlight, indent-mode, encoding, etc.</p><p>For a full list of known variables, see the manual.</p>
pl: <p>Ten napis pozwala określić ustawienia Kate dla plików określonych przez dany typ MIME za pomocą zmiennych Kate. Można ustawić prawie wszystkie opcje, takie jak podświetlanie, tryb wcięć, kodowanie, itp.</p><p>Pełną listę zmiennych można znaleźć w podręczniku.</p>

en: <p>cleanindent</p><p>Cleans up the indentation of the selected lines or current line according to the indentation settings in the document. </p>
pl: <p>cleanindent</p><p>Porządkuje wcięcia w wybranych wierszach lub bieżącym wierszu zgodnie z ustawieniami wcięć w dokumencie</p>

en: <p>comment</p><p>Inserts comment markers to make the selection or selected lines or current line a comment according to the text format as defined by the syntax highlight definition for the document.</p>
pl: <p>comment</p><p>Wstawia znaczniki komentarzy, aby opatrzyć wybrane wiersze lub bieżący wiersz komentarzem zgodnie z formatem tekstu, tak jak zostało to określone poprzez definicję podświetlania składni dla dokumentu.</p>

en: <p>date or date <b>format</b></p><p>Inserts a date/time string as defined by the specified format, or the format yyyy-MM-dd hh:mm:ss if none is specified.</p><p>Possible format specifiers are:<table><tr><td>d</td><td>The day as number without a leading zero (1-31).</td></tr><tr><td>dd</td><td>The day as number with a leading zero (01-31).</td></tr><tr><td>ddd</td><td>The abbreviated localized day name (e.g. 'Mon'..'Sun').</td></tr><tr><td>dddd</td><td>The long localized day name (e.g. 'Monday'..'Sunday').</td></tr><tr><td>M</td><td>The month as number without a leading zero (1-12).</td></tr><tr><td>MM</td><td>The month as number with a leading zero (01-12).</td></tr><tr><td>MMM</td><td>The abbreviated localized month name (e.g. 'Jan'..'Dec').</td></tr><tr><td>yy</td><td>The year as two digit number (00-99).</td></tr><tr><td>yyyy</td><td>The year as four digit number (1752-8000).</td></tr><tr><td>h</td><td>The hour without a leading zero (0..23 or 1..12 if AM/PM display).</td></tr><tr><td>hh</td><td>The hour with a leading zero (00..23 or 01..12 if AM/PM display).</td></tr><tr><td>m</td><td>The minute without a leading zero (0..59).</td></tr><tr><td>mm</td><td>The minute with a leading zero (00..59).</td></tr><tr><td>s</td><td>The second without a leading zero (0..59).</td></tr><tr><td>ss</td><td>The second with a leading zero (00..59).</td></tr><tr><td>z</td><td>The milliseconds without leading zeroes (0..999).</td></tr><tr><td>zzz</td><td>The milliseconds with leading zeroes (000..999).</td></tr><tr><td>AP</td><td>Use AM/PM display. AP will be replaced by either "AM" or "PM".</td></tr><tr><td>ap</td><td>Use am/pm display. ap will be replaced by either "am" or "pm".</td></tr></table></p>
pl: <p>date lub date <b>format</b></p><p>Wstawia ciąg znaków daty/czasu, który można podać poprzez określony format, lub format yyyy-MM-dd hh:mm:ss jeśli nie został podany żaden.</p><p>Możliwe określniki formatu:<table><tr><td>d</td><td> Dzień jako liczba bez poprzedzającego zera (1-31).</td></tr><tr><td>dd</td><td>Dzień jako liczba z poprzedzającym zerem (01-31).</td></tr><tr><td>ddd</td><td> Skrócona regionalna nazwa dnia (np. 'Pn'..'Nd').</td></tr><tr><td>dddd</td><td>Długa regionalna nazwa dnia (np. 'Poniedziałek'..'Niedziela').</td></tr><tr><td>M</td><td>Miesiąc jako liczba bez poprzedzającego zera (1-12).</td></tr><tr><td>MM</td><td>Miesiąc jako liczba z poprzedzającym zerem (01-12).</td></tr><tr><td>MMM</td><td>Skrócona regionalna nazwa miesiąca (np. 'Sty'..'Gru').</td></tr><tr><td>yy</td><td>Rok jako dwucyfrowa liczba(00-99).</td></tr><tr><td>yyyy</td><td>Rok jako czterocyfrowa liczba(1752-8000).</td></tr><tr><td>h</td><td>Godzina bez poprzedzającego zera (0..23 lub 1..12 jeśli wyświetlacz AM/PM).</td></tr><tr><td>hh</td><td>Godzina z poprzedzającym zerem(00..23 lub 01..12 jeśli wyświetlacz AM/PM).</td></tr><tr><td>m</td><td>Minuta bez poprzedzającego zera (0..59).</td></tr><tr><td>mm</td><td>Minuta z poprzedzającym zerem (00..59).</td></tr><tr><td>s</td><td>Sekunda bez poprzedzającego zera (0..59).</td></tr><tr><td>ss</td><td>Sekunda z poprzedzającym zerem (00..59).</td></tr><tr><td>z</td><td>Milisekunda bez poprzedzających zer (0..999).</td></tr><tr><td>zzz</td><td>Milisekunda z poprzedzającymi zerami (000..999).</td></tr><tr><td>AP</td><td>Użyj wyświetlacza AM/PM. AP zostanie zastąpione przez "AM" albo "PM".</td></tr><tr><td>ap</td><td>Użyj wyświetlacza am/pm. ap zostanie zastąpione przez "am" albo "pm".</td></tr></table></p>

en: <p>goto <b>line number</b></p><p>This command navigates to the specified line number.</p>
pl: <p>goto <b>numer wiersza</b></p><p>Polecenie to przemieszcza się do określonegonumeru wiersza.</p>

en: <p>indent</p><p>Indents the selected lines or the current line</p>
pl: <p>indent</p><p>Wcina wybrane wiersze lub bieżący wiersz</p>

en: <p>natsort</p><p>Sort the selected text or whole document in natural order.<br>Here is an example to show the difference to the normal sort method:<br>sort(a10, a1, a2) => a1, a10, a2<br>natsort(a10, a1, a2) => a1, a2, a10</p>
pl: <p>natsort</p><p>Uszereguj zaznaczony tekst lub cały dokument w porządku naturalnym.<br>Oto przykład ukazujący różnicę pomiędzy szeregowaniem:<br>sort(a10, a1, a2) => a1, a10, a2<br>natsort(a10, a1, a2) => a1, a2, a10</p>

en: <p>set-auto-indent <b>enable</b></p><p>Enable or disable autoindentation.</p><p>possible true values: 1 on true<br/>possible false values: 0 off false</p>
pl: <p>set-auto-indent <b>enable</b></p><p>Włącz lub wyłącz samoczynne wcinanie.</p><p>możliwe prawdziwe wartości: 1 on true<br/>możliwe fałszywe  wartości: 0 off false</p>

en: <p>set-folding-markers <b>enable</b></p><p>Sets the visibility of the folding markers pane.</p><p> possible true values: 1 on true<br/>possible false values: 0 off false</p>
pl: <p>set-folding-markers <b>enable</b></p><p>Ustawia widoczność panelu znaczników zwijania.</p><p> możliwe prawdziwe wartości: 1 on true<br/>możliwe fałszywe wartości: 0 off false</p>

en: <p>set-highlight <b>highlight</b></p><p>Sets the syntax highlighting system for the document. The argument must be a valid highlight name, as seen in the Tools → Highlighting menu. This command provides an autocompletion list for its argument.</p>
pl: <p>set-highlight <b>highlight</b></p><p>Ustawia podświetlanie składni dla dokumentu. Argument musi być prawidłową nazwą podświetlania, którą można podejrzeć w menu Narzędzia → Podświetlanie. Polecenie to zapewnia listę samoczynnego uzupełniania dla swojego argumentu.</p>

en: <p>set-icon-border <b>enable</b></p><p>Sets the visibility of the icon border.</p><p> possible true values: 1 on true<br/>possible false values: 0 off false</p>
pl: <p>set-icon-border <b>enable</b></p><p>Ustawia widoczność obramowań ikon</p><p> możliwe prawdziwe wartości: 1 on true<br/>możliwe fałszywe wartości: 0 off false</p>

en: <p>set-indent-mode <b>mode</b></p><p>The mode parameter is a value as seen in the Tools - Indentation menu</p>
pl: <p>set-indent-mode <b>tryb</b></p><p>Parametrem trybu jest wartość, którą można podejrzeć w menu Narzędzia - Wcięcia</p>

en: <p>set-indent-pasted-text <b>enable</b></p><p>If enabled, indentation of text pasted from the clipboard is adjusted using the current indenter.</p><p>Possible true values: 1 on true<br/>possible false values: 0 off false</p>
pl: <p>set-indent-pasted-text  <b>enable</b></p><p>Jeśli włączone, to wcięcia tekstu wklejonego ze schowka zostaną dostrojone przy użyciu obecnych zasad wcinania.</p><p>Możliwe prawdziwe wartości: 1 on true<br/>możliwe fałszywe wartości: 0 off false</p>

en: <p>set-indent-width <b>width</b></p><p>Sets the indentation width to the number <b>width</b>. Used only if you are indenting with spaces.</p>
pl: <p>set-indent-width <b>szerokość</b></p><p>Ustawia szerokość wcięcia na liczbę <b>szerokość</b>. Używane tylko wtedy, gdy wcinasz przy użyciu odstępów.</p>

en: <p>set-line-numbers <b>enable</b></p><p>Sets the visibility of the line numbers pane.</p><p> possible true values: 1 on true<br/>possible false values: 0 off false</p>
pl: <p>set-line-numbers <b>enable</b></p><p>Ustawia widoczność panelu numerów wierszy.</p><p> możliwe prawdziwe wartości: 1 on true<br/>możliwe fałszywe wartości: 0 off false</p>

en: <p>set-mode <b>mode</b></p><p>Sets the mode as seen in Tools - Mode</p>
pl: <p>set-mode <b>tryb</b></p><p>Ustawia tryb, który można zobaczyć w Narzędzia - Tryb</p>

en: <p>set-remove-trailing-spaces <b>mode</b></p><p>Removes the trailing spaces in the document depending on the <b>mode</b>.</p><p>Possible values:<ul><li><b>none</b>: never remove trailing spaces.</li><li><b>modified</b>: remove trailing spaces only of modified lines.</li><li><b>all</b>: remove trailing spaces in the entire document.</li></ul></p>
pl: <p>set-remove-trailing-spaces <b>tryb</b></p><p>Usuwa w dokumencie odstępy na końcach wierszy  w zależności od <b>trybu</b>.</p><p>Możliwe wartości:<ul><li><b>none</b>: nigdy nie usuwaj odstępów.</li><li><b>modified</b>: usuwaj odstępy tylko dla zmienionych wierszy.</li><li><b>all</b>: usuwaj odstępy w całym dokumencie.</li></ul></p>

en: <p>set-replace-tab <b>enable</b></p><p>If enabled, tabs are replaced with spaces as you type.</p><p>Possible true values: 1 on true<br/>possible false values: 0 off false</p>
pl: <p>set-replace-tab <b>enable</b></p><p>Jeśli włączone, to tabulatory zostają zastępowane ostępami podczas twojego pisania.</p><p>Możliwe prawdziwe wartości: 1 on true<br/>możliwe fałszywe wartości: 0 off false</p>

en: <p>set-replace-tabs-save <b>enable</b></p><p>When enabled, tabs will be replaced with whitespace whenever the document is saved.</p><p> possible true values: 1 on true<br/>possible false values: 0 off false</p>
pl: <p>set-replace-tabs-save <b>enable</b></p><p>Jeśli włączone, to tabulatory będą zastępowane białym odstępem, przy każdym zapisie dokumentu.</p><p> możliwe prawdziwe wartości: 1 on true<br/>możliwe fałszywe wartości: 0 off false</p>

en: <p>set-show-indent <b>enable</b></p><p>If enabled, indentation will be visualized by a vertical dotted line.</p><p> possible true values: 1 on true<br/>possible false values: 0 off false</p>
pl: <p>set-show-indent <b>enable</b></p><p>Jeśli włączone, to wcięcia zostaną zobrazowane poprzez pionową kropkowaną linię.</p><p>Możliwe prawdziwe wartości: 1 on true<br/>możliwe fałszywe wartości: 0 off false</p>

en: <p>set-show-tabs <b>enable</b></p><p>If enabled, TAB characters and trailing whitespace will be visualized by a small dot.</p><p>Possible true values: 1 on true<br/>possible false values: 0 off false</p>
pl: <p>set-show-tabs <b>enable</b></p><p>Jeśli włączone, znaki TAB i odstępy na końcach wierszy zostaną zobrazowane przy użyciu małych kropek.</p><p>Możliwe prawdziwe wartości: 1 on true<br/>możliwe fałszywe wartości: 0 off false</p>

en: <p>set-tab-width <b>width</b></p><p>Sets the tab width to the number <b>width</b></p>
pl: <p>set-tab-width <b>szerokość</b></p><p>Ustawia szerokość tabulatorów na liczbę <b>szerokość</b></p>

en: <p>set-word-wrap <b>enable</b></p><p>Enables dynamic word wrap according to <b>enable</b></p><p> possible true values: 1 on true<br/>possible false values: 0 off false</p>
pl: <p>set-word-wrap  <b>włączone</b></p><p>Włącza dynamiczne zawijanie wierszy w zależności od <b>włączone</b></p><p> możliwe prawdziwe wartości: 1 on true<br/>możliwe fałszywe  wartości: 0 off false</p>

en: <p>set-word-wrap-column <b>width</b></p><p>Sets the line width for hard wrapping to <b>width</b>. This is used if you are having your text wrapped automatically.</p>
pl: <p>set-word-wrap-column <b>szerokość</b></p><p>Ustawia szerokość wiersza dla twardego zawijania do <b>szerokości</b>. Jest to używane, jeśli swój teks jest zawijany samoczynnie.</p>

en: <p>sort</p><p>Sort the selected text or whole document if there is no selection</p>
pl: <p>sort</p><p>Uszereguj zaznaczony tekst lub cały dokument, jeśli niczego nie zaznaczono</p>

en: <p>sortuniq</p><p>Sort the selected text or whole document and then remove all duplicate lines.</p>
pl: <p>sortuniq</p><p>Uszereguj zaznaczony tekst lub cały dokument, a następnie usuń wszystkie powielone wiersze.</p>

en: <p>uncomment</p><p>Removes comment markers from the selection or selected lines or current line according to the text format as defined by the syntax highlight definition for the document.</p>
pl: <p>uncomment</p><p>Usuwa znaczniki komentarzy w wybranych wierszach lub bieżącym wierszu zgodnie z formatem tekstu, tak jak zostało to określone poprzez definicję podświetlania składni dla dokumentu.</p>

en: <p>unindent</p><p>Unindents the selected lines or current line.</p>
pl: <p>unindent</p><p>Usuwa wcięcie w wybranych wierszach lub bieżącym wierszu</p>

en: <p>uniq</p><p>Remove duplicate lines from the selected text or whole document if there is no selection.</p>
pl: <p>uniq</p><p>Usuń powielone wiersze z zaznaczonego tekstu lub całego dokumentu, jeśli niczego nie zaznaczono.</p>

en: <qt>
    <p>Click here to let all occurrences of the unknown word remain as they are.</p>
    <p>This action is useful when the word is a name, an acronym, a foreign word or any other unknown word that you want to use but not add to the dictionary.</p>
    </qt>
pl: <qt>
    <p>Pozostawia wszystkie wystąpienia nierozpoznanego słowa w dokumencie bez zmian.</p>
    <p>Jest to sensowne, gdy słowo jest nazwą własną, skrótem, słowem obcym lub innym poprawnym słowem, którego używasz, ale nie chcesz go dodać do słownika.</p>
    </qt>

en: <qt>
    <p>Click here to let this occurrence of the unknown word remain as is.</p>
    <p>This action is useful when the word is a name, an acronym, a foreign word or any other unknown word that you want to use but not add to the dictionary.</p>
    </qt>
pl: <qt>
    <p>Pozostawia nierozpoznane słowo bez zmian.</p>
    <p>Jest to sensowne, gdy słowo jest nazwą własną, skrótem, słowem obcym lub innym poprawnym słowem, którego używasz, ale nie chcesz go dodać do słownika.</p>
    </qt>

en: <qt>
    <p>Click here to replace all occurrences of the unknown text with the text in the edit box above (to the left).</p>
    </qt>
pl: <qt>
    <p>Zastępuje wszystkie wystąpienia nieznanego słowa w tekście tekstem wybranym z listy powyżej (po lewej).</p>
    </qt>

en: <qt>
    <p>Click here to replace this occurrence of the unknown text with the text in the edit box above (to the left).</p>
    </qt>
pl: <qt>
    <p>Zastępuje dane wystąpienie nieznanego słowa w tekście tekstem wybranym z listy powyżej (po lewej).</p>
    </qt>

en: <qt>
    <p>If the unknown word is misspelled, you should type the correction for your misspelled word here or select it from the list below.</p>
    <p>You can then click <b>Replace</b> if you want to correct only this occurrence of the word or <b>Replace All</b> if you want to correct all occurrences.</p>
    </qt>
pl: <qt>
    <p>Jeśli nierozpoznane słowo jest zapisane błędnie, należy wpisać tu właściwą wersją, albo wybrać ją z listy poniżej.</p>
    <p>Następnie należy kliknąć <b>Zastąp</b>, żeby poprawić dane wystąpienie słowa, albo <b>Zastąp wszystkie</b>, by poprawić wszystkie wystąpienia tego słowa w dokumencie.</p>
    </qt>

en: <qt>
    <p>Select the language of the document you are proofing here.</p>
    </qt>
pl: <qt>
    <p>Wybierz język sprawdzanego dokumentu.</p>
    </qt>

en: <qt>
    <p>The unknown word was detected and considered unknown because it is not included in the dictionary.<br>
    Click here if you consider the unknown word not to be misspelled, and you want to avoid wrongly detecting it again in the future. If you want to let it remain as is, but not add it to the dictionary, then click <b>Ignore</b> or <b>Ignore All</b> instead.</p>
    </qt>
pl: <qt>
    <p>Podane słowo nie znajduje się w słowniku.<br>
    Kliknij tu, jeśli słowo to nie jest zapisane błędnie i chcesz uniknąć niepotrzebnego wykrywania go w przyszłości. Jeśli chcesz, by słowo pozostało niezmienione, ale nie chcesz dodawać go do słownika, wybierz zamiast tego <b>Pomijaj</b> lub <b>Pomijaj wszystkie</b>.</p>
    </qt>

en: <qt><p>This word was considered to be an "unknown word" because it does not match any entry in the dictionary currently in use. It may also be a word in a foreign language.</p>
    <p>If the word is not misspelled, you may add it to the dictionary by clicking <b>Add to Dictionary</b>. If you do not want to add the unknown word to the dictionary, but you want to leave it unchanged, click <b>Ignore</b> or <b>Ignore All</b>.</p>
    <p>However, if the word is misspelled, you can try to find the correct replacement in the list below. If you cannot find a replacement there, you may type it in the text box below, and click <b>Replace</b> or <b>Replace All</b>.</p>
    </qt>
pl: <qt><p>Słowo zostało potraktowane jako "nieznane słowo" bo nie pasuje do żadnego wpisu w obecnie używanym słowniku. Może to być też słowo z języka obcego.</p>
    <p>Jeśli słowo nie zostało źle zapisane, to możesz dodać je do słownika naciskając<b>Dodaj do słownika</b>. Jeśli nie chcesz dodawać nieznanego słowa do słownika, lecz chcesz pozostawić je niezmienionym, naciśnij <b>Pomiń</b> lub <b>Pomiń wszystkie</b>.</p>
    <p>Jednakże, jeśli słowo zostało źle zapisane, to możesz spróbować znaleźć poprawne zastąpienie z poniższego wykazu. Jeśli tutaj nie możesz znaleźć zastąpienia, to samodzielnie możesz wpisać w polu poniżej i nacisnąć <b>Zastąp</b> lub <b>Zastąp wszystkie</b>.</p>
    </qt>

en: <ul><li><tt>%u</tt>: current user name</li><li><tt>%d</tt>: complete date/time in short format</li><li><tt>%D</tt>: complete date/time in long format</li><li><tt>%h</tt>: current time</li><li><tt>%y</tt>: current date in short format</li><li><tt>%Y</tt>: current date in long format</li><li><tt>%f</tt>: file name</li><li><tt>%U</tt>: full URL of the document</li><li><tt>%p</tt>: page number</li><li><tt>%P</tt>: total amount of pages</li></ul><br />
pl: <ul><li><tt>%u</tt>: nazwa bieżącego użytkownika</li><li><tt>%d</tt>: kompletne data/czas w krótkim formacie</li><li><tt>%D</tt>: kompletne data/czas w długim formacie</li> <li><tt>%h</tt>: bieżący czas</li> <li><tt>%y</tt>: bieżąca data w krótkim formacie</li><li><tt>%Y</tt>: bieżąca data w długim formacie</li> <li><tt>%f</tt>: nazwa pliku</li> <li><tt>%U</tt>: pełny URL dokumentu</li> <li><tt>%p</tt>: numer strony</li><li><tt>%P</tt>: całkowita liczba stron</li></ul>

en: <value>
pl: <wartość>

[ctx: @action]
en: &Align On…
pl: Wyrówn&aj na…

[ctx: @action]
en: &Configure Editor…
pl: &Ustawienia edytora…

[ctx: @action]
en: &Save As…
pl: Zapi&sz jako…

[ctx: @action]
en: Change Dictionary…
pl: Zmień słownik…

[ctx: @action]
en: E&xport as HTML…
pl: Wy&eksportuj jako HTML…

[ctx: @action]
en: Save As with Encodin&g…
pl: Zapisz jako z &kodowaniem…

[ctx: @action]
en: Save Cop&y As…
pl: Zapisz &kopię jako…

[ctx: @action]
en: Spelling (from Cursor)…
pl: Sprawdź pisownię teraz (od kursora)…

[ctx: @action:button]
en: &Copy…
pl: S&kopiuj…

[ctx: @action:button]
en: Background Color…
pl: Kolor tła…

[ctx: @action:button]
en: Export…
pl: Wyeksportuj…

[ctx: @action:button]
en: Import…
pl: Zaimportuj…

[ctx: @action:button closes the opened file]
en: &Close File
pl: &Zamknij plik

[ctx: @action:inmenu]
en: &Background Color…
pl: Kolor &tła…

[ctx: @action:inmenu]
en: &Selected Color…
pl: Ko&lor zaznaczenia…

[ctx: @action:inmenu]
en: Normal &Color…
pl: &Kolor liter…

[ctx: @action:inmenu]
en: S&elected Background Color…
pl: Kolor tła po zaznacz&eniu…

[ctx: @info:placeholder]
en: Search…
pl: Poszukaj…

[ctx: @info:progress]
en: Spell checking in progress…
pl: Sprawdzanie pisowni w trakcie…

[ctx: @item:inmenu]
en: Other…
pl: Inne…

[ctx: @item:intable]
en: Comments & Documentation
pl: Uwagi i dokumentacja

[ctx: @item:intable]
en: Miscellaneous
pl: Różne

[ctx: @item:intable]
en: Normal Text & Source Code
pl: Tekst zwykły i kod źródłowy

[ctx: @item:intable]
en: Numbers, Types & Constants
pl: Liczby, rodzaje i stałe

[ctx: @item:intable]
en: Strings & Characters
pl: Ciągi znaków i znaki

[ctx: @item:intable Text context]
en: Alert
pl: Alarm

[ctx: @item:intable Text context]
en: Annotation
pl: Przypis

[ctx: @item:intable Text context]
en: Attribute
pl: Atrybut

[ctx: @item:intable Text context]
en: Base-N Integer
pl: Liczba dziesiętna o podstawie N

[ctx: @item:intable Text context]
en: Built-in
pl: Funkcja wbudowana

[ctx: @item:intable Text context]
en: Character
pl: Znak

[ctx: @item:intable Text context]
en: Comment
pl: Uwaga

[ctx: @item:intable Text context]
en: Comment Variable
pl: Zmienna uwagi

[ctx: @item:intable Text context]
en: Constant
pl: Stała

[ctx: @item:intable Text context]
en: Control Flow
pl: Znak sterujący

[ctx: @item:intable Text context]
en: Data Type
pl: Rodzaj danych

[ctx: @item:intable Text context]
en: Decimal/Value
pl: Liczba dziesiętna

[ctx: @item:intable Text context]
en: Documentation
pl: Dokumentacja

[ctx: @item:intable Text context]
en: Error
pl: Błąd

[ctx: @item:intable Text context]
en: Extension
pl: Rozszerzenie

[ctx: @item:intable Text context]
en: Floating Point
pl: Liczba rzeczywista

[ctx: @item:intable Text context]
en: Function
pl: Funkcja

[ctx: @item:intable Text context]
en: Imports, Modules, Includes
pl: Pliki importowane, modułów, dołączane

[ctx: @item:intable Text context]
en: Information
pl: Informacja

[ctx: @item:intable Text context]
en: Keyword
pl: Słowo kluczowe

[ctx: @item:intable Text context]
en: Normal
pl: Tekst zwykły

[ctx: @item:intable Text context]
en: Others
pl: Inne

[ctx: @item:intable Text context]
en: Preprocessor
pl: Tekst preprocesora

[ctx: @item:intable Text context]
en: Region Marker
pl: Znacznik regionu

[ctx: @item:intable Text context]
en: Special Character
pl: Szczególny znak

[ctx: @item:intable Text context]
en: Special String
pl: Szczególny ciąg znaków

[ctx: @item:intable Text context]
en: String
pl: Ciąg znaków

[ctx: @item:intable Text context]
en: Variable
pl: Zmienna

[ctx: @item:intable Text context]
en: Verbatim String
pl: Dosłowny ciąg znaków

[ctx: @item:intable Text context]
en: Warning
pl: Ostrzeżenie

[ctx: @title:column Meaning of text in editor]
en: Context
pl: Przypadek

[ctx: @title:column Text style]
en: Background
pl: Tło niezaznaczone

[ctx: @title:column Text style]
en: Background Selected
pl: Tło zaznaczone

[ctx: @title:column Text style]
en: Normal
pl: Litery niezaznaczone

[ctx: @title:column Text style]
en: Selected
pl: Litery zaznaczone

[ctx: @title:window]
en: Check Spelling
pl: Sprawdzanie pisowni

[ctx: @title:window]
en: Screenshot saving failed
pl: Nie udało się zapisać zrzutu ekranu

[ctx: @title:window]
en: Take Screenshot of Selection
pl: Zrzuć zaznaczenie

[ctx: A search yielded no results]
en: No items matching your search
pl: Nic nie pasuje do tego czego szukasz

en: A&uto word completion
pl: Samo&uzupełnianie słów

en: A&utomatic end of line detection
pl: &Wykryj rodzaj zakończeń wierszy

en: Access to environment variables.
pl: Dostęp do zmiennych środowiskowych.

en: Accessibility:
pl: Ułatwienia dostępu:

en: Activate/deactivate %1
pl: Włącz/wyłącz %1

en: Active Breakpoint
pl: Pułapka włączona

en: Add &Byte Order Mark (BOM)
pl: Dodaj znacznik kolejności &bajtów (BOM)

en: Add Caret above Cursor
pl: Dodaj karetkę powyżej kursora

en: Add Caret below Cursor
pl: Dodaj karetkę poniżej kursora

en: Add Cursors to Line Ends
pl: Dodaj kursory na końcach wierszy

en: Add Placeholder...
pl: Dodaj pole zastępcze...

en: Add new mapping
pl: Dodaj nowe mapowanie

en: Add to Dictionary
pl: Dodaj do słownika

en: Add...
pl: Dodaj...

en: Adds a caret in the line above the current caret.
pl: Dodaje karetkę w wierszu powyżej bieżącej karetki.

en: Adds a caret in the line below the current caret.
pl: Dodaje karetkę w wierszu poniżej bieżącej karetki.

en: Adjust indentation of code &pasted from the clipboard
pl: Do&pasuj wcięcie kodu wklejonego ze schowka

en: Advanced
pl: Rozszerzone

en: Align On
pl: Wyrównaj na

en: Alignment pattern:
pl: Wzorzec wyrównania:

en: All documents written to disk
pl: Zapisano wszystkie dokumenty na dysku

en: All people who have contributed and I have forgotten to mention
pl: Wszyscy ludzie, którzy byli zaangażowani, a których zapomniałem wymienić

en: Allow scrolling past the end of the document
pl: Pozwól na przewijanie poza granicę dolną dokumentu

en: Allow to cycle through bookmarks
pl: Zezwól na krążenie po zakładkach

en: Always
pl: Zawsze

en: Always Off
pl: Zawsze niewidoczne

en: Always On
pl: Zawsze widoczne

en: Always advance to the &next tab position
pl: Zawsze zwiększaj do &następnego położenia tabulatora

en: Always increase indentation &level
pl: Zawsze zwiększa&j poziom wcięć

en: Appearance
pl: Wygląd

en: Append newline at end of file on save
pl: Dodaj nowy wiersz na końcu pliku

en: Apply &Word Wrap
pl: Za&wiń długie wiersze

en: Argument-hints
pl: Podpowiadanie argumentów

en: At the end of a line
pl: Na końcach wierszy

en: Auto Completion
pl: Uzupełnianie słów

en: Auto Reload Document
pl: Sam wczytuj ponownie dokument

en: Auto Word Completion
pl: Samouzupełnianie słów

en: Auto reload files in version control
pl: Sam wczytaj pliki ponownie przy zarządzaniu wersjami

en: Auto save document when the active document is losing focus
pl: Sam zapisz dokument, gdy odejdę od bieżącego dokumentu

en: Auto save interval:
pl: Zapisz sam co:

en: Auto select &first completion entry
pl: &Sam zaznacz pierwsze możliwe uzupełnienie

en: Autocorrect
pl: Samopoprawianie

[ctx: Autoindent mode]
en: C Style
pl: Styl C

[ctx: Autoindent mode]
en: C++/boost Style
pl: Styl C++/boost

[ctx: Autoindent mode]
en: None
pl: Brak

[ctx: Autoindent mode]
en: Normal
pl: Zwykły

[ctx: Autoindent mode]
en: XML Style
pl: Styl XML

en: Automatic Cleanups on Save
pl: Porządki przed zapisem

en: Automatic Spell Checking
pl: Sprawdzaj pisownię podczas pisania

en: Automatic reload the document when it was changed on disk
pl: Sam wczytaj ponownie dokument, gdy zmieni się on na dysku

en: Automatically close brackets when opening bracket is typed
pl: Wstaw nawias zamykający po wpisaniu nawiasu otwierającego

en: Automatically detect file indentation
pl: Sam wykryj wcięcia w pliku

en: Available Commands
pl: Dostępne polecenia

en: Bac&kground
pl: &Tło

en: Background
pl: Tło

en: Background Area
pl: Obszar tła

en: Backspace key removes character’s base with its diacritics
pl: Klawisz backspace usuwa podstawę znaku wraz z jego znakiem diakrytycznym

en: Bad argument '%1'. Usage: %2 on|off|1|0|true|false
pl: Zły argument '%1'. Zastosowanie: %2 on|off|1|0|true|false

en: Bad quoting in call: %1. Please escape single quotes with a backslash.
pl: Błędne cudzysłowy w wywołaniu %1. Proszę poprzedzić pojedyncze cudzysłowy odwrotnym ukośnikiem.

en: Begin lowercase conversion
pl: Początek zmiany na małe znaki

en: Begin uppercase conversion
pl: Początek zmiany na wielkie znaki

en: Beginning of line
pl: Początek wiersza

en: Best matches
pl: Najlepiej pasujące

en: Bl&ock Selection Mode
pl: Tryb zaznaczania bl&oku

en: Bookmark
pl: Zakładka

en: Borders
pl: Obrzeża

en: Bottom of file reached. Continue from top?
pl: Osiągnięto koniec pliku. Czy kontynuować od początku?

en: Box Properties
pl: Właściwości ramki

en: Bracket Highlight
pl: Podświetlenie nawiasów

en: Bracket matching:
pl: Podświetlanie naprzeciwległych nawiasów:

en: Brackets:
pl: Nawiasy:

en: Bundled read-only theme. To modify the theme, please copy it.
pl: Ten zestaw jest tylko-do-odczytu. Aby wprowadzić w nim zmiany, skopiuj go.

en: By date created
pl: Wg daty utworzenia

en: By line number
pl: Wg numerów wierszy

en: C&omment
pl: K&omentarz

en: Camel case movement disabled
pl: Ruchy kursora camelCase wyłączone

en: Camel case movement enabled
pl: Ruchy kursora camelCase włączone

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Capitalization
pl: Zamień na wielkie litery

en: Capitalize
pl: Kapitaliki

en: Capitalize the selection, or the word under the cursor if no text is selected.
pl: Zamień zaznaczenie na kapitaliki lub słowo pod kursorem jeśli nie zaznaczono tekstu.

en: Change dictionary
pl: Zmień słownik

en: Change the dictionary that is used for spell checking.
pl: Zmień słownik używany przy sprawdzaniu pisowni.

en: Check the document's spelling from the cursor and forward
pl: Sprawdza pisownię w dokumencie od kursora w przód

en: Choose when the Dynamic Word Wrap Indicators should be displayed
pl: Wybierz kiedy znaczniki dynamicznego zawijania wierszy powinny być wyświetlone

en: Choose when the Dynamic Word Wrap Indicators should be displayed.
pl: Wybierz kiedy znaczniki dynamicznego zawijania wierszy powinny być wyświetlone.

en: Choose whether you want the text you type to be inserted or to overwrite existing text.
pl: Czy chcesz żeby tekst, który wpisujesz był dodawany lub zastępował już istniejący tekst.

en: Choose which line endings should be used, when you save the document
pl: Wybierz jakie zakończenia wiersza powinny być użyte, kiedy zapisujesz dokument

en: Christoph Cullmann
pl: Christoph Cullman

en: Clear &All Bookmarks
pl: Usuń wszystkie z&akładki

en: Clear Dictionary Ranges
pl: Wyczyść zakresy słownika

en: Clipboard &History Paste
pl: Wklej &historię schowka

en: Close
pl: Zamknij

en: Close Document
pl: Zamykanie dokumentu

en: Close Nevertheless
pl: Zamknij mimo to

[ctx: Close the message being displayed]
en: Close message
pl: Zamknij wiadomość

en: Closes the file, discarding its content.
pl: Zamknij plik, porzucając jego treść.

en: Co&lor:
pl: Ko&lor:

en: Code Folding
pl: Zwijanie kodu

en: Code block folding:
pl: Zwijanie bloków kodu:

en: Color Themes
pl: Zestawy kolorów

en: Color theme
pl: Zestaw kolorów

en: Colors
pl: Kolory

en: Colors:
pl: Kolory:

en: Column must be at least 1.
pl: Kolumna musi wynosić co najmniej 1.

en: Column number of the text cursor position in current document (starts with 0).
pl: Numer kolumny wskaźnika tekstu w bieżącym dokumencie (rozpoczyna się od 0).

en: Command
pl: Polecenie

en: Command "%1" failed.
pl: Polecenie "%1" nie powiodło się.

en: Command not found: %1
pl: Polecenie nie znalezione: %1

en: Complete Date/Time (long format)
pl: Zupełna Data/Czas (długi format)

en: Complete Date/Time (short format)
pl: Zupełna Data/Czas (krótki format)

en: Configure
pl: Ustawienia

en: Configure various aspects of this editor.
pl: Ustawia różne aspekty edytora.

en: Contents of the current document.
pl: Zawartość bieżącego dokumentu.

en: Continue search?
pl: Czy kontynuować wyszukiwanie?

en: Convert Indentation to Spaces
pl: Przekształć wcięcia na odstępy

en: Convert Indentation to Tabs
pl: Przekształć wcięcia na tabulatory

en: Convert the selection to lowercase, or the character to the right of the cursor if no text is selected.
pl: Zamień zaznaczenie na małe litery, lub znak na prawo od kursora jeśli nie wybrano tekstu.

en: Convert the selection to uppercase, or the character to the right of the cursor if no text is selected.
pl: Zamień zaznaczenie na wielkie litery, lub znak na prawo od kursora jeśli nie wybrano tekstu.

en: Copy
pl: Skopiuj

en: Copy File Location
pl: Skopiuj położenie pliku

en: Copy Theme
pl: Skopiuj zestaw

en: Copy and paste:
pl: Kopiowanie i wklejanie:

en: Copy as &HTML
pl: Skopiuj jako &HTML

en: Copy the current file name and line number
pl: Skopiuj bieżącą nazwę pliku i numer wiersza

en: Copy the selection as HTML, formatted using the current syntax highlighting and color scheme settings.
pl: Skopiuj zaznaczenie jako HTML, sformatowany przy użyciu bieżącego podświetlania składni i ustawień kolorystycznych.

en: Copy theme
pl: Skopuj zestaw

en: Copy/cut the current line if invoked without any text selected
pl: Skopiuj/wytnij bieżący wiersz, jeśli zostanie wywołany bez zaznaczonego tekstu

en: Core Developer
pl: Główny programista

en: Could not access view
pl: Nie można dostać się do widoku

en: Counts:
pl: Liczniki:

en: Create a new file type.
pl: Utwórz nowy rodzaj pliku.

en: Creates a cursor at the end of every line in selection.
pl: Tworzy kursor na końcu każdego wiersza w zaznaczeniu.

en: Current Date (long format)
pl: Bieżąca data (długi format)

en: Current Date (short format)
pl: Bieżąca data (krótki format)

en: Current Line
pl: Bieżący wiersz

en: Current Line Number
pl: Numer bieżącego wiersza

en: Current Time
pl: Bieżący czas

en: Current User Name
pl: Bieżąca nazwa użytkownika

en: Current cursor position. Click to go to a specific line.
pl: Bieżące położenie kursora. Kliknij, aby przejść do danego wiersza.

en: Current value: %1
pl: Bieżąca wartość: %1

en: Current value: %1<value>
pl: Bieżąca wartość: %1<wartość>

en: Cut the selected text and move it to the clipboard
pl: Wytnij zaznaczony tekst i przenieś go do schowka

en: Cycle through the list of completions using Tab / Shift+Tab
pl: Krąż po liście uzupełnień przy użyciu klawiszy Tab / Shift+Tab

en: D&ynamic word wrap indicators:
pl: Wskaźniki d&ynamicznego zawijania wierszy:

en: Decrement number under cursor by 0.1
pl: Zmniejsz liczbę pod kursorem o 0.1

en: Decrement number under cursor by 1
pl: Zmniejsz liczbę pod kursorem o 1

en: Decrement number under cursor by 10
pl: Zmniejsz liczbę pod kursorem o 10

en: Default Text Styles
pl: Domyślny wygląd tekstu

en: Default Theme
pl: Wygląd domyślny

en: Default indentation mode:
pl: Domyślny tryb wcięć:

en: Default input mode:
pl: Domyślny tryb wprowadzania:

en: Delete Line
pl: Usuń wiersz

en: Delete Nevertheless
pl: Usuń mimo to

en: Delete Next Character
pl: Usuń następny znak

en: Delete Sub-Word Left
pl: Usuń podsłowo po lewej

en: Delete Sub-Word Right
pl: Usuń podsłowo po prawej

en: Delete Word Left
pl: Usuń słowo po lewej

en: Delete Word Right
pl: Usuń słowo po prawej

en: Delete the current file type.
pl: Usuń bieżący rodzaj pliku.

en: Deletes tag under cursor
pl: Usuń znacznik pod kursorem

en: Deletes the current line.
pl: Usuwa bieżący wiersz.

en: Depending on the choice, trailing spaces are removed when saving a document, either in the entire document or only of modified lines.
pl: W zależności od wyboru, końcowe odstępy są usuwane przy zapisywaniu dokumentu, albo dla całego dokumentu, albo tylko dla zmienionych wierszy.

en: Developer
pl: Programista

en: Dictionary:
pl: Słownik:

en: Diff Output
pl: Wynik porównywania plików

en: Digit
pl: Cyfra

en: Disable Annotation Bar
pl: Wyłącz pasek notatek

en: Disable Feature
pl: Wyłącz funkcję

en: Disabled
pl: Wyłączone

en: Disabled Breakpoint
pl: Pułapka wyłączona

en: Discard
pl: Porzuć

en: Display relative line numbers
pl: Wyświetl względne numery wierszy

en: Displays a wizard that helps you easily select mimetypes.
pl: Uruchamia asystenta, który pozwala łatwo wybrać typy MIME.

en: Disregard word boundaries for dynamic wrapping
pl: Nie zważaj na granice słów przy dynamicznym zawijaniu

en: Do you really want to continue to close this file? Data loss may occur.
pl: Czy na pewno zamknąć ten plik? Możesz utracić dane.

en: Do you really want to delete the theme "%1"? This can not be undone.
pl: Czy na pewno usunąć zestaw "%1"? Nie będzie można tego cofnąć.

en: Do you really want to save this file? Both your open file and the file on disk were changed. There could be some data lost.
pl: Naprawdę chcesz zapisać ten plik? Zarówno otwarty plik jak i plik na dysku zostały zmienione. Możesz stracić niektóre dane.

en: Do you really want to save this unmodified file? You could overwrite changed data in the file on disk.
pl: Naprawdę chcesz zapisać ten niezmieniony plik? Możesz zastąpić zmienione dane w pliku na dysku.

en: Document written to disk
pl: Dokument zapisano na dysku

en: Documentation with completion
pl: Dokumentacja z uzupełnianiem

en: Dominik Haumann
pl: Dominik Hausman

en: Don't Show Line Numbers
pl: Pokaż numery wierszy

en: Don't move the text cursor when pasting by mouse
pl: Nie przemieszczaj wskaźnika myszy przy wklejaniu myszą

en: Don't print folded code
pl: Nie drukuj zwiniętego kodu

en: Draw &boxes
pl: Rysuj &ramki

en: Draw bac&kground color
pl: Rysuj &kolor tła

en: Duplicates the selected lines down.
pl: Powiela zaznaczone wiersze w dół.

en: Duplicates the selected lines up.
pl: Powiela zaznaczone wiersze w górę.

en: Dynamic Word Wrap Indicators
pl: Znaczniki dynamicznego zawijania wierszy

en: Dynamic Word Wrap:
pl: Dynamiczne zawijanie wierszy:

en: E&ncoding
pl: Kodowa&nie

en: E&nd of line:
pl: &Zakończenia wierszy:

en: Each new bookmark will be added to the bottom, independently from where it is placed in the document.
pl: Każda nowa zakładka będzie dodawana na końcu, niezależnie od położenia w dokumencie.

en: Editable Placeholder
pl: Edytowalne pole zastępcze

en: Editing
pl: Edycja

en: Editing Options
pl: Ustawienia edycji

en: Editor Background Colors
pl: Kolory tła edytora

en: Editor font:
pl: Czcionka edytora:

en: Embeddable editor component
pl: Składnik edytora do osadzania

en: Emulate the Emacs-like selection mode, where the beginning is marked and then the selection is continuously updated.
pl: Naśladuj tryb zaznaczania z Emacs, gdzie początek jest znaczony, a następnie zaznaczenie jest ciągle uaktualniane.

en: Enable &auto completion
pl: Sam uzupełni&aj

en: Enable Auto Reload
pl: Sam wczytuj ponownie

en: Enable Auto Save (local files only)
pl: Sam zapisuj (tylko pliki miejscowe)

en: Enable accessibility notifications
pl: Włącz powiadomienia ułatwień dostępu

en: Enable byte order mark (BOM)
pl: Włącz znacznik kolejności bajtów (BOM)

en: Enable camel case cursor movement
pl: Włącz ruchy kursora camelCase

en: Enable/disable adding of byte order marks for UTF-8/UTF-16 encoded files while saving
pl: Włącz/wyłącz dodawanie znaczników kolejności bajtów (BOM) przy zapisie w plikach zakodowanych przy pomocy UTF-8/UTF-16.

en: Enable/disable automatic spell checking
pl: Włącz/wyłącz sprawdzanie pisowni podczas pisania

en: Enabled, Store In Custom Directory
pl: Włączony, przechowuj we własnym katalogu

en: Enabled, Store In Default Directory
pl: Włączony, przechowuj w katalogu domyślnym

en: Enclosing characters:
pl: Znaki otaczające (np. nawias):

en: Encode special chars in a single line selection, so the result text can be used as URI.
pl: Koduje specjalne znaki zaznaczonego pojedynczego wiersza, tak aby wynikowy tekst mógł być użyty jako URI.

en: Encode text to make it URL compatible.
pl: Zakoduj tekst tak, aby uczynić go zgodnym z URL.

en: Encoding
pl: Kodowanie

en: End case conversion
pl: Koniec zmiany znaków

en: End column of selected text of the current document.
pl: Kolumna końcowa zaznaczonego tekstu w bieżącym dokumencie.

en: End line of selected text of the current document.
pl: Wiersz końcowy zaznaczonego tekstu w bieżącym dokumencie.

en: End of line
pl: Koniec wiersza

en: End of line type
pl: Rodzaj końca wiersza

en: Enlarge Font
pl: Zwiększ czcionkę

en: Enter the prefix to prepend to the backup file names.
pl: Podaj przedrostek dodawany do nazw plików kopii zapasowych.

en: Enter the suffix to append to the backup file names.
pl: Podaj przyrostek dodawany do nazw plików kopii zapasowych.

en: Error
pl: Błąd

en: Error Creating Diff
pl: Błąd przy obliczaniu różnic

en: Error calling %1
pl: Błąd podczas wywoływania %1

en: Error calling 'help %1'
pl: Błąd podczas wywoływania 'help %1'

en: Error loading script %1: %2
pl: Błąd podczas wczytywania skryptu %1: %2

en: Error: No range allowed for command "%1".
pl: Błąd: Zasięg nie dozwolony dla polecenia "%1"

en: Escape sequences
pl: Ciągi sterujące

en: Evaluate simple JavaScript statements.
pl: Wykonuj proste polecenia JavaScript.

en: Evaluates a simple math expression
pl: Oblicza proste wyrażenie matematyczne

en: Execution
pl: Wykonywanie

en: Expands the abbreviation using Emmet expressions; see http://code.google.com/p/zen-coding/wiki/ZenHTMLSelectorsEn
pl: Rozwija skróty używając wyrażeń Emmeta; zobacz http://code.google.com/p/zen-coding/wiki/ZenHTMLSelectorsEn

en: Export File as HTML
pl: Wyeksportuj plik jako HTML

en: Exporting color theme: %1
pl: Eksportowanie zestawu kolorów: %1

en: F&ind:
pl: Pos&zukaj:

en: Failed to convert argument '%1' to integer.
pl: Nie powiodła się zmiana argumentu '%1' w integer.

en: Failed to create backup copy.
pl: Nie można utworzyć kopii zapasowej.

en: Feature is not active
pl: Ta funkcja nie jest włączona

en: File Format
pl: Format pliku

en: File Name
pl: Nazwa pliku

en: File Opening & Saving
pl: Otwieranie i zapisywanie plików

en: File base name without path and suffix of the current document.
pl: Nazwa podstawowa pliku bez ścieżki i przyrostka bieżącego dokumentu.

en: File e&xtensions:
pl: &Rozszerzenia nazw pliku:

en: File extension of the current document.
pl: Rozszerzenie pliku bieżącego dokumentu.

en: File name without path of the current document.
pl: Nazwa pliku bez ścieżki bieżącego dokumentu.

en: Filter
pl: Filtr

en: Fin&d:
pl: &Do znalezienia:

en: Find Selected
pl: Poszukaj zaznaczonego

en: Find Selected Backwards
pl: Poszukaj zaznaczonego w tył

en: Find Variants
pl: Warianty znajdywania

en: Find and Select All Occurrences
pl: Poszukaj i zaznacz wszystkie wystąpienia

en: Find and Select Next Occurrence
pl: Poszukaj i zaznacz kolejne wystąpienie

en: Finds all occurrences of the word under cursor and selects them.
pl: Znajduje wszystkie wystąpienia słowa przy kursorze i dodaje je do zaznaczenia.

en: Finds next occurrence of selected text.
pl: Znajduje następne wystąpienie zaznaczonego tekstu.

en: Finds next occurrence of the word under cursor and add it to selection.
pl: Znajduje następne wystąpienie słowa przy kursorze i dodaje je do zaznaczenia.

en: Finds previous occurrence of selected text.
pl: Szukaj poprzedniego wystąpienia zaznaczonego tekstu.

en: Fixed-length negative lookbehind
pl: Ujemne zerkanie wstecz o stałej długości

en: Fixed-length positive lookbehind
pl: Dodatnie zerkanie wstecz o stałej długości

en: Flash matching bracket when cursor moves to other bracket in pair
pl: Podświetl naprzeciwległy nawias, gdy kursor przemieści się do jednego z nawiasów w parze

en: Flash matching brackets
pl: Błyskaj naprzeciwległymi nawiasami

en: Focused Editable Placeholder
pl: Edytowane pole zastępcze

en: Fold Toplevel Nodes
pl: Zwiń szczytowe węzły

en: Fold first line:
pl: Zwiń pierwszy wiersz:

en: Folding arrows visibility:
pl: Widoczność strzałek zwijających:

en: Follow &Line Numbers
pl: Za &numerami wierszy

en: Follow Line Numbers
pl: Za numerami wierszy

en: Follow System Color Scheme
pl: Użyj wyglądu zgodnego z systemem

en: Font:
pl: Czcionka:

en: Footer Properties
pl: Właściwości stopki

en: For file %1 no backup copy could be created before saving. If an error occurs while saving, you might lose the data of this file. A reason could be that the media you write to is full or the directory of the file is read-only for you.
pl: Dla pliku %1 nie można było utworzyć kopii zapasowej przed zapisem. Jeśli w czasie zapisu wystąpi błąd możesz utracić dane z tego pliku. Przyczyną może być zapełnienie dysku gdzie znajduje się plik lub nieprawidłowe ustawienia praw katalogu gdzie znajduje się plik.

en: Force RTL Text Direction
pl: Wymuś kierunek tekstu od prawej do lewej

en: Foreground:
pl: Pierwszy plan:

en: Former Core Developer
pl: Poprzedni główny programista

en: Full document URL
pl: Pełen adres URL dokumentu

en: Full document path excluding file name, with native path separator (backslash on Windows).
pl: Pełna ścieżka do dokumentu bez nazwy pliku, z natywnymi znakami oddzielającymi (ukośnik wsteczny na Windowsie).

en: Full document path including file name, with native path separator (backslash on Windows).
pl: Pełna ścieżka do dokumentu wraz z nazwą pliku, z natywnymi znakami oddzielającymi (ukośnik wsteczny na Windowsie).

en: Full path of the current document excluding the file name.
pl: Pełna ścieżka bieżącego dokumentu bez nazwy pliku.

en: Full path of the current document including the file name.
pl: Pełna ścieżka bieżącego dokumentu wraz z nazwą pliku.

en: Function '%1' not found in script: %2
pl: Nie znaleziono funkcji '%1' w skrypcie: %2

en: General
pl: Ogólne

en: Generate a new UUID.
pl: Utwórz nowe UUID.

en: Given a JavaScript function as argument, call that for the list of (selected) lines and remove those where the callback returns false.<br>Example (see also <code>rmblank</code>):<br><code>filter 'function(l){return l.length > 0;}'</code><br>To save you some typing, you can also do this to achieve the same:<br><code>filter 'line.length > 0'</code>
pl: Podaje funkcję JavaScript jako argument, wywołuje go dla listy (wybranych) wierszy i usuwa te, dla których wywołanie zwróciło fałsz.<br>Przykład (zobacz także <code>rmblank</code>):<br><code>filter 'function(l){return l.length > 0;}'</code><br>By zaoszczędzić nieco pisania, możesz osiągnąć ten sam efekt następująco:<br><code>filter 'line.length > 0'</code>

en: Given a JavaScript function as argument, call that for the list of (selected) lines and replace the line with the return value of the callback.<br>Example (see also <code>ltrim</code>):<br><code>map 'function(line){return line.replace(/^\s+/, "");}'</code><br>To save you some typing, you can also do this to achieve the same:<br><code>map 'line.replace(/^\s+/, "")'</code>
pl: Podaje funkcję JavaScript jako argument, wywołuje go dla listy (wybranych) wierszy i zastępuje linię zwróconą wartością wywołania.<br>Przykład (zobacz także <code>ltrim</code>):<br><code>map 'function(line){return line.replace(/^\s+/, "");}'</code><br>By zaoszczędzić nieco pisania, możesz osiągnąć ten sam efekt następująco::<br><code>map 'line.replace(/^\s+/, "")'</code>

en: Given a JavaScript function as argument, call that for the list of (selected) lines and replace them with the return value of that callback.<br>Example (join selected lines):<br><code>each 'function(lines){return lines.join(", ");}'</code><br>To save you some typing, you can also do this to achieve the same:<br><code>each 'lines.join(", ")'</code>
pl: Podaje funkcję JavaScript jako argument, wywołuje go dla listy (wybranych) wierszy i zastępuje je zwróconą wartością wywołania. <br>Przykład (połącz zaznaczone wiersze):<br><code>each 'function(lines){return lines.join(", ";}'</code><br>By zaoszczędzić nieco pisania, możesz osiągnąć ten sam efekt następująco:<br><code>each 'lines.join(", ")'</code>

en: Go to
pl: Przejdź do

en: Go to Matching Bracket
pl: Przejdź do przeciwległego nawiasu

en: Go to Next Editing Location
pl: Przejdź do następnego edytowanego wiersza

en: Go to Next Modified Line
pl: Przejdź do następnego zmienionego wiersza

en: Go to Previous Editing Location
pl: Przejdź do poprzedniego edytowanego wiersza

en: Go to Previous Modified Line
pl: Przejdź do poprzedniego zmienionego wiersza

en: Go to line number from clipboard
pl: Przejdź do numeru wiersza ze schowka

en: Go to the next bookmark.
pl: Przejdź do następnej zakładki.

en: Go to the previous bookmark.
pl: Przejdź do poprzedniej zakładki.

en: Group, capturing
pl: Grupa, zapamiętująca

en: Group, non-capturing
pl: Grupa, niezapamiętująca

en: H&ighlight:
pl: Podśw&ietlanie:

en: Hea&der && Footer
pl: Nagłówek &i stopka

en: Header Properties
pl: Właściwości nagłówka

en: Header/footer font:
pl: Czcionka nagłówka/stopki:

en: Here you can choose how the current document should be highlighted.
pl: W tym miejscu możesz zdecydować jak będzie wyglądać podświetlanie bieżącego dokumentu.

en: Here you can choose which mode should be used for the current document. This will influence the highlighting and folding being used, for example.
pl: Tutaj możesz wybrać tryb używany dla bieżącego dokumentu. Wpłynie to na przykład na podświetlanie i zwijanie tekstu.

en: Hex character 0000 to FFFF (2^16-1)
pl: Znak ósemkowy 0000 do FFFF (2^16-1)

en: Highlight changed and unsaved lines
pl: Podświetl wiersze zmienione, ale niezapisane

en: Highlight range between selected brackets
pl: Podświetl zakres między wybranymi nawiasami

en: Highlighting Text Styles
pl: Wygląd podświetlonego tekstu

en: Highlighting for Ferite
pl: Podświetlanie Ferite

en: Highlighting for ILERPG
pl: Podświetlanie ILERPG

en: Highlighting for LaTeX
pl: Podświetlanie LaTex

en: Highlighting for Lua
pl: Podświetlanie Lua

en: Highlighting for Makefiles, Python
pl: Podświetlenia Makefile, Python

en: Highlighting for Python
pl: Podświetlanie Pythona

en: Highlighting for RPM Spec-Files, Perl, Diff and more
pl: Podświetlanie plików RPM Spec, Perla, Diff i innych

en: Highlighting for SQL
pl: Podświetlanie SQL

en: Highlighting for Scheme
pl: Podświetlanie Scheme

en: Highlighting for VHDL
pl: Podświetlanie VHDL

en: Honor settings in .editorconfig file
pl: Stosuj ustawienia z pliku .editorconfig

en: I&gnore All
pl: Po&miń wszystkie

en: I&ndent wrapped lines:
pl: Wet&nij zawinięte wiersze:

en: INSERT
pl: WSTAWIAJ

en: Icon Border
pl: Ikony w obrzeżu

en: If a line has no bookmark then add one, otherwise remove it.
pl: Jeśli wiersz nie posiada zakładki, dodaj jedną, w przeciwnym przypadku usuń ją.

en: If checked, hovering over a folded region shows a preview of the folded text in a popup.
pl: Jeśli zaznaczono, to po najechaniu na zwinięty obszar pokaże się podgląd zwiniętego tekstu w oknie wysuwnym.

en: If the Word Wrap option is selected this entry determines the length (in characters) at which the editor will automatically start a new line.
pl: Jeżeli opcja samoczynnego przenoszenia do nowego wiersza jest włączona, ten wpis określa długość (w znakach), po której edytor samoczynnie przejdzie do nowej linii.

en: If this is enabled, a preview of the lines near a matching open bracket is shown. This can help in quickly determining the context of a closing bracket, especially in long function/class declarations and deeply nested if blocks
pl: Po włączeniu tego, pokazywany jest podgląd wierszy wokół naprzeciwległego, otwartego nawiasu. Pomaga to szybko odnaleźć zakres zamykającego nawiasu, szczególnie w długich deklaracjach funkcji/klas i głęboko zagnieżdżonych blokach

en: If this is enabled, matching brackets are animated for better visibility.
pl: Jeśli jest to włączone, to naprzeciwległe nawiasy są animowane w celu lepszej widoczności.

en: If this is enabled, the editor will display vertical lines to help identify indent lines.
pl: Jeśli ta opcja jest włączona, edytor pokaże pionowe linie by pomóc w identyfikacji wierszy z wcięciami.

en: If this is enabled, the range between the selected matching brackets will be highlighted.
pl: Jeśli jest włączone, obszar między zaznaczonymi, naprzeciwległymi nawiasami zostanie podświetlony.

en: If this option is checked, a small indicator for modified and saved lines is shown on the left hand side.
pl: Jeśli zaznaczono tę opcję, to po lewej stronie zostanie pokazany mały wskaźnik dla zmienionych i zapisanych wierszy.

en: If this option is checked, every new view will display line numbers on the left hand side.
pl: Jeśli zaznaczono tę opcję, każdy nowy widok będzie zawierał numery linii po lewej stronie.

en: If this option is checked, every new view will display marks for folding.
pl: Jeśli opcja jest zaznaczona, każdy nowy widok pokaże znaczniki dla zwijania.

en: If this option is checked, every new view will show a mini map of the whole document on the vertical scrollbar.
pl: Jeśli zaznaczono tę opcję, to na każdym nowym widoku zostanie pokazana mini mapa całego dokumentu na pasku przewijania pionowego.

en: If this option is checked, every new view will show a mini map on the vertical scrollbar.
pl: Jeśli zaznaczono tę opcję, to na każdym nowym widoku zostanie pokazana mini mapa na pasku przewijania pionowego.

en: If this option is checked, the text lines will be wrapped at the column defined in the editing properties.
pl: Jeśli ta opcja jest zaznaczona, to wiersze tekstu będą zawijane na kolumnie podanej we właściwościach edycji.

en: If this option is checked, the text lines will be wrapped at the view border on the screen.<br /><br />This is only a view option, meaning the document will not be changed.
pl: Jeśli ta opcja jest zaznaczona, to wiersze tekstu będą zawijane na krawędziach widoku.<br /><br />To tylko opcja widoku, co oznacza, że dokument nie ulegnie zmianie.

en: If this option is checked, whitespaces in this document will be visible.<br /><br />This is only a view option, meaning the document will not be changed.
pl: Po zaznaczeniu tego pola, w dokumencie będą pokazywane białe znaki.<br /><br />Ustawienie to wpływa tylko na wyświetlanie, co oznacza, że dokument nie ulegnie zmianie.

en: If this option is disabled, changing the indentation level aligns a line to a multiple of the width specified in <b>Indentation width</b>.
pl: Jeśli opcja jest wyłączona zmiana poziomu wcięcia wyrównuje linię do wielokrotności szerokości określonej w <b>Szerokość wcięcia</b>.

en: If this option is enabled the editor will autodetect the end of line type. The first found end of line type will be used for the whole file.
pl: Zaznacz jeśli chcesz by edytor samoczynnie wykrył typ końca wiersza. Pierwszy znaleziony rodzaj końca wiersza zostanie użyty dla całego pliku.

en: If this option is enabled, backups for local files will be created when saving.
pl: Po zaznaczeniu, będą tworzone kopie zapasowe plików miejscowych przy ich zapisywaniu.

en: If this option is enabled, backups for remote files will be created when saving.
pl: Po zaznaczeniu, będą tworzone kopie zapasowe plików zdalnych przy ich zapisywaniu.

en: If this option is selected, pasted code from the clipboard is indented. Triggering the <b>undo</b>-action removes the indentation.
pl: Kiedy ta opcja jest włączona, kod wklejony ze schowka jest wcinany. Wykonanie polecenia <b>cofnij</b> usuwa wcięcie.

en: If this option is selected, the <b>Backspace</b> key decreases the indentation level if the cursor is located in the leading blank space of a line.
pl: Po wybraniu tej możliwości, klawisz <b>Backspace</b> zmniejsza poziom wcięcia złożonego z odstępów, jeśli kursor znajduje się w takim wcięciu.

en: If this option is selected, the <b>Tab</b> key always indents the current line by the number of character positions specified in <b>Indentation width</b>.
pl: Jeśli włączono tę opcję, klawisz <b>Tab</b> zawsze przesuwa bieżący wiersz o liczbę znaków określoną w <b>Szerokość wcięć</b>.

en: If this option is selected, the <b>Tab</b> key always inserts white space so that the next tab position is reached. If the option <b>Insert spaces instead of tabulators</b> in the section <b>Editing</b> is enabled, spaces are inserted; otherwise, a single tabulator is inserted.
pl: Jeśli opcja jest zaznaczona, klawisz <b>Tab</b> zawsze wstawia białe znaki w ten sposób, że osiągnięta zostaje położenie następnej tabulacji. Jeśli włączono opcję <b>Wstaw odstęp zamiast tabulacji</b> w dziale <b>Edycja</b>, wstawiane są odstępy, w przeciwnym przypadku znaki tabulacji.

en: If this option is selected, the <b>Tab</b> key either indents the current line or advances to the next tab position.<p> If the insertion point is at or before the first non-space character in the line, or if there is a selection, the current line is indented by the number of character positions specified in <b>Indentation width</b>.<p> If the insertion point is located after the first non-space character in the line and there is no selection, white space is inserted so that the next tab position is reached: if the option <b>Insert spaces instead of tabulators</b> in the section <b>Editing</b> is enabled, spaces are inserted; otherwise, a single tabulator is inserted.
pl: Jeśli opcja jest ustawiona klawisz <b>Tab</b> albo zwiększa wcięcie bieżącej linii lub przesuwa kursor do następnej pozycji tabulacji.<p>Jeśli punkt wstawiania jest na, lub przed pierwszym nie białym znakiem linii, albo jest na zaznaczeniu, bieżąca linia jest wsuwana o ilość znaków określoną w <b>Szerokość wcięcia</b>.<p>Jeśli punkt wstawiania jest po pierwszym nie białym znaku i nie ma zaznaczenia to wstawiony jest biały znak tak aby osiągnąć następną pozycję tabulacji: jeśli w dziale <b>Edycja</b>, opcja <b>Wstaw spacje zamiast tabulacji</b> jest ustawiona - wstawione będą spacje, w innym wypadku znaki tabulacji.

en: If you have selected something within the current document, this will no longer be selected.
pl: Jeśli masz zaznaczony jakiś fragment bieżącego dokumentu, nie będzie on już dłużej zaznaczony.

en: Ignore Word
pl: Pomiń słowo

en: Ignores the changes on disk without any action.
pl: Pomija zmiany na dysku bez żadnego działania.

en: Import Nevertheless
pl: Zaimportuj mimo to

en: Import from vimrc file
pl: Zaimportuj z pliku vimrc

en: Importing Color Theme
pl: Importowanie zestawu kolorów

en: Importing will overwrite the existing theme file "%1". This can not be undone.
pl: Importowanie usunie obecny plik zestawu "%1". Nie będzie można tego cofnąć.

en: In Entire Document
pl: W całym dokumencie

en: Increase indentation level if in l&eading blank space
pl: Zwiększ poziom wcięć, tylko j&eśli wcięcie składa się z odstępów

en: Increment number under cursor by 0.1
pl: Zwiększ liczbę pod kursorem o 0.1

en: Increment number under cursor by 1
pl: Zwiększ liczbę pod kursorem o 1

en: Increment number under cursor by 10
pl: Zwiększ liczbę pod kursorem o 10

en: Indent using
pl: Wcięcia tekstu przy użyciu

en: Indent/Tab: %1/%2
pl: Wcięcie/Tabulacja: %1/%2

en: Indentation
pl: Wcięcia

en: Indentation Actions
pl: Zachowanie wcięć

en: Indentation Line
pl: Linia wcięcia

en: Indentation Mode
pl: Tryb wcięć

en: Indentation Properties
pl: Właściwości wcięć

en: Indentation Width
pl: Szerokość wcięcia

en: Input Modes
pl: Tryby wprowadzania

en: Insert Smart Newline
pl: Wstaw sprytny nowy wiersz

en: Insert Tab Character
pl: Wstaw znak tabulacji

en: Insert a Newline Above Current Line
pl: Wstaw nowy wiersz powyżej bieżącego wiersza

en: Insert a Newline Below Current Line
pl: Wstaw nowy wiersz poniżej bieżącego wiersza

en: Insert a Non-Indented Newline
pl: Wstaw niewcięty nowy wiersz

en: Insert a new line above current line without modifying the current line.
pl: Wstaw nowy wiersz powyżej bieżącego wiersza bez jego zmiany.

en: Insert a new line below current line without modifying the current line.
pl: Wstaw nowy wiersz poniżej bieżącego wiersza bez jego zmiany.

en: Insert a new line without indentation, regardless of indentation settings.
pl: Wstaw nowy wiersz bez wcięcia, bez względu na ustawienia wcięć.

en: Insert mode
pl: Tryb wstawiania

en: Insert mode and VI input mode indicator. Click to change the mode.
pl: Wskaźnik trybu wstawiania i trybu wprowadzania VI. Kliknij, aby zmienić ten tryb.

en: Insert newline including leading characters of the current line which are not letters or numbers.
pl: Przejdź do nowego wiersza wstawiając początkowe znaki z bieżącego wiersza, które nie są literami lub liczbami

en: Insert variable
pl: Wstaw zmienną

en: Invoke Code Completion
pl: Uzupełnij kod

en: Join Lines
pl: Połącz wiersze

en: Joins selected lines or whole document. Optionally pass a separator to put between each line:<br><code>join ', '</code> will e.g. join lines and separate them by a comma.
pl: Dołącza wybrane wiersze lub cały dokument. Opcjonalnie dołącza separator oddzielający poszczególne wiersze:<br>np. <code>join ', '</code> połączy wiersze i oddzieli je przecinkiem.

en: Jump to next match
pl: Przejdź do następnego pasującego wyrażenia

en: Jump to previous match
pl: Przejdź do poprzedniego pasującego wyrażenia

en: KWrite Undo History, Kspell integration
pl: Wielopoziomowe cofanie w KWrite, integracja KSpella

en: KWrite XML Syntax highlighting support
pl: Wsparcie podświetlania składni XML w KWrite

en: KWrite port to KParts
pl: Przystosowanie KWrite do KParts

en: Kate Handbook.
pl: Podręcznik Kate.

en: Kate Styles
pl: Wyglądy Kate

en: Key Mapping
pl: Mapowanie klawiszy

en: Key mapping is used to change the meaning of typed keys. This allows you to move commands to other keys or make special keypresses for doing a series of commands.
    
    Example:
    "<F2>" → "I-- <esc>"
    
    This will prepend "-- " to a line when pressing F2.
pl: Mapowanie klawiszy służy do zmiany znaczenia wciśniętych klawiszy. Pozwala to na użycie innych klawiszy do wydawania poleceń lub przypisywanie klawiszy do nowych komend.
    
    Przykład:
    "<F2>" → "I-- <esc>"
    
    Doda "-- " do linii po wciśnięciu F2.

en: Keyword completion provides suggestions based on the keywords which exist in the document's language.
pl: Uzupełnianie słów kluczowych dostarcza sugestii na podstawie słów kluczowych, które znajdują się w języku dokumentu.

en: L&ayout
pl: Ukł&ad

en: Language Selection
pl: Wybór języka

en: Language keywords
pl: Słowa kluczowe języka

en: Large scale bug fixing
pl: Naprawianie błędów na dużą skalę

en: Left side:
pl: Lewa strona:

en: Let Vi commands override Kate shortcuts
pl: Polecenia Vi są ważniejsze od skrótów Kate

en: Lets you select a location and save the file again.
pl: Umożliwia wybór miejsca i zapisanie pliku na nowo.

en: Line %1 of %2, Column %3
pl: Wiersz %1 z %2, Kolumna %3

en: Line %1, Column %2
pl: Wiersz %1, Kolumna %2

en: Line Numbers
pl: Numery wierszy

en: Line break
pl: Podział wiersza

en: Line length limit:
pl: Graniczna długości wiersza:

en: Line number of the text cursor position in current document (starts with 0).
pl: Numer wiersza wskaźnika tekstu w bieżącym dokumencie (rozpoczyna się od 0).

en: Line/Column compact mode
pl: Tryb zwarty wiersz/kolumna

en: Lock/unlock the document for writing
pl: Zablokuj/odblokuj dokument do zapisu

en: Look up a piece of text or regular expression and replace the result with some given text.
pl: Szukaj fragmentu tekstu lub wyrażenia regularnego i zastąp go podanym tekstem.

en: Look up the first occurrence of a piece of text or regular expression.
pl: Szukaj pierwszego wystąpienia fragmentu tekstu lub wyrażenia regularnego.

en: Look up the next occurrence of the search phrase.
pl: Szukaj kolejnego wystąpienia poszukiwanego tekstu.

en: Look up the previous occurrence of the search phrase.
pl: Szukaj poprzedniego wystąpienia poszukiwanego tekstu.

en: Lowercase
pl: Małe litery

en: Lowercase first character conversion
pl: Zmiana pierwszej litery na małą

en: MIME &types:
pl: &Rodzaje MIME:

en: Main Toolbar
pl: Główny pasek narzędzi

en: Maintainer
pl: Opiekun

en: Manually invoke command completion, usually by using a shortcut bound to this action.
pl: Ręcznie wywołaj uzupełnianie poleceń, zazwyczaj poprzez skrót powiązany z tą akcją.

en: Map the whole document
pl: Zmapuj cały dokument

en: Mark Currently Selected Occurrence as Skipped
pl: Oznacz obecnie zaznaczone wystąpienie jako pominięte

en: Mark Type %1
pl: Rodzaj zaznaczenia %1

en: Mark not set: %1
pl: Nie ustawiono znacznika: %1

en: Mark set: %1
pl: Ustawiono znacznik: %1

en: Marker Colors
pl: Kolory znaczników

en: Marks the currently selected word as skipped.
pl: Oznacz obecnie zaznaczone słowo jako pominięte.

en: Match any character excluding new line (by default)
pl: Pasuje każdy znak poza znakiem nowego wiersza (domyślnie)

en: Match case sensitive
pl: Rozróżniaj wielkość liter

en: Max Clipboard History Entries:
pl: Graniczna liczba wpisów historia schowka:

en: May be handy with Markdown
pl: Może być przydatne z Markdown

en: Minim&ap width:
pl: Szerokość minim&apy:

en: Minimal word length to complete:
pl: Uzupełniaj słowa nie krótsze niż:

en: Minimap:
pl: Minimapa:

en: Mirror characters, similar but not exactly like auto brackets
pl: Odbij lustrzanie znaki, podobne lecz nie takie samo jak auto nawiasy

en: Misc
pl: Różne

en: Missing argument(s). Usage: %1 <from> [<to>]
pl: Brakujący argument. Użycie: %1 <od> [<do>]

en: Missing argument. Usage: %1 <from>
pl: Brakujący argument. Zastosowanie: %1 <od>

en: Missing argument. Usage: %1 <value>
pl: Brakujący argument. Zastosowanie: %1 <wartość>

en: Mode
pl: Tryb

en: Modes && Filetypes
pl: Tryby i rodzaje plików

en: Modified Lines
pl: Zmienione wiersze

en: Move Cursor Left
pl: Przesuń kursor w lewo

en: Move Cursor Right
pl: Przesuń kursor w prawo

en: Move Sub-Word Left
pl: Przesuń podsłowo w lewo

en: Move Sub-Word Right
pl: Przesuń podsłowo w prawo

en: Move Word Left
pl: Przesuń słowo w lewo

en: Move Word Right
pl: Przesuń słowo w prawo

en: Move cursor to next blank line
pl: Przenieś kursor do następnego pustego wiersza

en: Move cursor to next matching indent
pl: Przenieś kursor do następnego pasującego wcięcia

en: Move cursor to previous blank line
pl: Przenieś kursor do poprzedniego pustego wiersza

en: Move cursor to previous matching indent
pl: Przenieś kursor do poprzedniego pasującego wcięcia

en: Move downwards to the next modified line.
pl: Przejdź w dół do następnego zmienionego wiersza.

en: Move selected lines down.
pl: Przesuń wybrane wiersze w dół.

en: Move selected lines up.
pl: Przesuń wybrane wiersze w górę.

en: Move selected text when dragged
pl: Przeciąganie przesuwa zaznaczony tekst

en: Move to Beginning of Document
pl: Przesuń na początek dokumentu

en: Move to Beginning of Line
pl: Przesuń na początek wiersza

en: Move to Bottom of View
pl: Przesuń do dołu widoku

en: Move to End of Document
pl: Przesuń na koniec dokumentu

en: Move to End of Line
pl: Przesuń na koniec wiersza

en: Move to Next Line
pl: Przenieś do następnego wiersza

en: Move to Previous Line
pl: Przenieś do poprzedniego wiersza

en: Move to Top of View
pl: Przesuń do góry widoku

en: Move to the next edit point (tag or empty attribute).
pl: Przejdź do następnego punktu edycji (znacznik lub pusty atrybut).

en: Move to the previous edit point (tag or empty attribute).
pl: Przejdź do poprzedniego punktu edycji (znacznik lub pusty atrybut).

en: Move upwards to the previous modified line.
pl: Przejdź w górę do poprzedniego zmienionego wiersza.

en: Moves the caret to the current tag's pair
pl: Przenosi karetkę do bieżącej pary znaczników

en: Multicursor
pl: Wielokursor

en: Multiple Cursor Modifiers
pl: Modyfikatory wielu kursorów

en: Name for copy of color theme "%1":
pl: Nazwa dla kopii zestawu kolorów "%1":

en: Negative lookahead
pl: Ujemne zerkanie wprzód

en: Negative set of characters
pl: Zaprzeczenie grupy znaków

en: Never
pl: Nigdy

en: New Filetype
pl: Nowy rodzaj pliku

en: Next Bookmark
pl: Następna zakładka

en: No Backup Suffix or Prefix
pl: Brak przyrostka lub przedrostka nazwy kopii zapasowej

en: No entries in clipboard history
pl: Nie ma żadnych wpisów w historii schowka

en: No help for '%1'
pl: Brak pomocy dla '%1'

en: No help specified for command '%1' in script %2
pl: Nie ma pomocy dla polecenia '%1' w skrypcie %2

en: No mapping found for "%1"
pl: Nie znaleziono mapowania dla "%1"

en: No such command <b>%1</b>
pl: Brak polecenia <b>%1</b>

en: No such command: "%1"
pl: Brak polecenia: "%1"

en: No such highlighting '%1'
pl: Brak takiego podświetlania '%1'

en: No such mode '%1'
pl: Brak takiego trybu '%1

[ctx: No text or background color set]
en: None set
pl: Nieustawiony

en: No valid line number found in clipboard
pl: Nie znaleziono poprawnego numeru wiersza w schowku

en: Non letter character
pl: Znak nie będący literą

en: Non-digit
pl: Nie cyfra

en: Non-whitespace
pl: Nie-białe znaki

en: Non-word character
pl: Znak nie-słowa

en: None
pl: Brak

en: Normal
pl: Zwykły

en: Normal Mode
pl: Tryb zwykły

en: Normal mode
pl: Tryb zwykły

en: Not Editable Placeholder
pl: Nieedytowalne pole zastępcze

en: Not found
pl: Nie znaleziono

en: Not word boundary
pl: Nie granica słowa

en: Nothing in register %1
pl: Nic nie ma w rejestrze %1

en: Number of rows of the current document.
pl: Liczba wierszy bieżącego dokumentu.

en: OVERWRITE
pl: ZASTĘPUJ

en: Octal character 000 to 377 (2^8-1)
pl: Znak ósemkowy 000 do 377 (2^8-1)

en: Off
pl: Wyłącz

en: On Modified Lines
pl: W zmienionych wierszach

en: On save, a line break is appended to the document if not already present. The line break is visible after reloading the file.
pl: Przy zapisie, do dokumentu, dołączany jest podział wiersza, jeśli nie był obecny. Podział wiersza będzie widoczny dopiero po ponownym wczytaniu pliku.

en: On-the-fly spell checking
pl: Sprawdzanie pisowni na bieżąco

en: One or more occurrences
pl: Jedno lub więcej wystąpień

en: Open File
pl: Otwórz plik

en: Open/Save
pl: Otwieranie/Zapisywanie

en: Or
pl: Lub

en: Original KWrite Author
pl: Oryginalny autor KWrite

en: Other (%1) | Other (%1)
pl[0]: Inne (%1)
pl[1]: Inne (%1)
pl[2]: Inne (%1)

en: Overwr&ite Mode
pl: Tryb zastępowan&ia

en: P&riority:
pl: P&riorytet:

en: PHP Keyword/Datatype list
pl: Lista słów kluczowych i typów danych PHP

en: Page Number
pl: Numer strony

en: Paste From File
pl: Wklej z pliku

en: Paste Selection
pl: Wklej zaznaczenie

en: Paste previously copied or cut clipboard contents
pl: Wklej poprzednio skopiowany lub wytnij zawartość schowka

en: Paste previously mouse selection contents
pl: Wklej zawartość poprzednio zaznaczoną myszą

en: Patches and more
pl: Łaty i więcej

en: Pause current output
pl: Wstrzymaj bieżące wyjście

en: Persistent
pl: Trwały

en: Plain text
pl: Zwykły tekst

en: Please select a variable.
pl: Wybierz zmienną.

en: Please specify the wanted indentation width:
pl: Proszę podać żądaną szerokość wcięcia:

en: Please specify the wanted tab width:
pl: Proszę podać żądaną szerokość tabulatora:

en: Positive Lookahead
pl: Dodatnie zerkanie wprzód

en: Possible Data Loss
pl: Możliwość utraty danych

en: Pr&int header
pl: Wydrukuj &nagłówek

en: Prefix for backup files:
pl: Przedrostek dla plików kopii zapasowej:

en: Pressing enter will insert the text of selected completion item into the editor. If disabled, Tab key or double-click can still be used to trigger completion.
pl: Naciśnięcie enter wstawi tekst zaznaczonej rzeczy od uzupełniania do edytora. Gdy wyłączone, to do uzupełniania nadal będzie można użyć klawisza Tab lub dwukrotnego kliknięcia.

en: Previous Bookmark
pl: Poprzednia zakładka

en: Pri&nt footer
pl: Wydrukuj &stopkę

en: Print &legend
pl: Wydrukuj &legendę

en: Print line &numbers
pl: Wyświetlaj &numery wierszy

en: Print the current document.
pl: Wydrukuj bieżący dokument.

en: Properties
pl: Właściwości

en: Properties of %1
pl: Właściwości %1

en: QA and Scripting
pl: Zapewnienie jakości i skrypty

en: R&eplace All
pl: Zastąp wszystki&e

en: Re&move trailing spaces:
pl: Usuń znaki odstępów &na końcach wierszy:

en: Reached Breakpoint
pl: Wewnątrz pułapki

en: Reached bottom, continued from top
pl: Osiągnięto koniec, wznowiono od początku

en: Reached top, continued from bottom
pl: Osiągnięto początek, wznowiono od końca

en: Read a document variable.
pl: Odczytaj zmienną dokumentu.

en: Read a vimrc file and attempt to import mappings specified with the "[n]noremap" command.
pl: Przeczytaj plik vimrc i spróbuj zaimportować mapowania określone z poleceniem "[n]noremap" command.

en: Recover Data
pl: Odzyskaj dane

en: Recursive?
pl: Rekursywnie?

en: Reference
pl: Odniesienie

en: Regular expression
pl: Wyrażenie regularne

en: Reloa&d
pl: Wczytaj &ponownie

en: Reload all JavaScript files (indenters, command line scripts, etc).
pl: Ponownie wczytaj wszystkie pliki JavaScript (wcięcia, skrypty linii poleceń, itd.).

en: Reload the current document from disk.
pl: Wczytaj ponownie bieżący dokument z dysku.

en: Reloads and will automatically reload without warning about disk changes from now until you close either the tab or window.
pl: Wczytuje ponownie i sam będzie to robił bez ostrzeżenia o zmianach na dysku do chwili zamknięcia tej karty lub okna.

en: Reloads the file from disk. Unsaved changes will be lost.
pl: Wczytuje ponownie plik z dysku. Niezapisane zmiany, zostaną utracone.

en: Remove Cursors from Empty Lines
pl: Usuń kursory z pustych wierszy

en: Remove Duplicate Lines
pl: Usuń powielone wiersze

en: Remove Duplicates and Sort Text Alphabetically
pl: Usuń powielenia i uszereguj tekst alfabetycznie

en: Remove Trailing Spaces
pl: Usuń odstępy na końcu

en: Remove all bookmarks of the current document.
pl: Usuń wszystkie zakładki bieżącego dokumentu.

en: Remove all the separate dictionary ranges that were set for spell checking.
pl: Usuń wszystkie zakresy słownika, których używano przy sprawdzaniu pisowni.

en: Remove cursors from empty lines
pl: Usuń kursory z pustych wierszy

en: Remove duplicate lines from the selected text or whole document.
pl: Usuń powielone wiersze z oznaczonego tekstu lub całego dokumentu.

en: Remove selected
pl: Usuń zaznaczone

en: Remove tail of a previous word when completion item chosen from a list
pl: Usuń końcówkę poprzedniego słowa, gdy wybrano element uzupełniający z listy

en: Remove tail on complete
pl: Usuń końcówkę po uzupełnieniu

en: Removes empty lines from selection or whole document.
pl: Usuwa puste wiersze z oznaczenia lub całego dokumentu.

en: Rep&lace:
pl: Do z&astąpienia:

en: Replace &All
pl: Zastąp wsz&ystkie

en: Replace Highlight
pl: Podświetlenie zamienionych

en: Replace all matches
pl: Zastąp wszystkie pasujące wyrażenia

en: Replace next match
pl: Zastąp następne pasujące wyrażenie

en: Replace with:
pl: Zastąp ciągiem:

en: Replacement
pl: Zastąpienie

en: Replacement counter (for Replace All)
pl: Licznik zastąpień (dla Zastąp wszystkie)

en: Reset Font Size
pl: Wyzeruj rozmiar czcionki

en: Resume current output
pl: Wznów bieżące wyjście

en: Reuse Word Above
pl: Użyj ponownie słowa powyżej

en: Reuse Word Below
pl: Użyj ponownie słowa poniżej

en: Reverse action of URI encode.
pl: Odwróć działanie kodowania URI.

en: Revert the most recent editing actions
pl: Cofnij ostanie czynności edycyjne

en: Revert the most recent undo operation
pl: Cofnij ostatnio stosowane operacje Cofnij

en: S&trikeout
pl: P&rzekreślenie

en: S&uggest
pl: &Podpowiedz

en: Save
pl: Zapisz

en: Save Copy of File
pl: Zapisz kopię pliku

en: Save File
pl: Zapisz plik

en: Save Nevertheless
pl: Zapisz pomimo

en: Save a copy of the current document to disk.
pl: Zapisz kopię bieżącego dokumentu na dysk.

en: Save failed
pl: Zapis się nie powiódł

en: Save swap files every:
pl: Zapisz plik wymiany co każde:

en: Save the current document
pl: Zapisz bieżący dokument

en: Save the current document to disk, with a name of your choice.
pl: Zapisz bieżący dokument na dysk z nazwą odpowiednią dla Ciebie.

en: Saved Lines
pl: Zapisane wiersze

en: Say current selection or document
pl: Wypowiedz bieżące zaznaczenie lub dokument

en: Screenshot saving failed: %1
pl: Nie udało się zapisać zrzutu ekranu: %1

[ctx: Script command category]
en: Editing
pl: Edytowanie

[ctx: Script command category]
en: Navigation
pl: Sterowanie

[ctx: Script command name]
en: Decrement Number by 0.1
pl: Zmniejsz liczbę o 0,1

[ctx: Script command name]
en: Decrement Number by 1
pl: Zmniejsz liczbę o 1

[ctx: Script command name]
en: Decrement Number by 10
pl: Zmniejsz liczbę o 10

[ctx: Script command name]
en: Delete Tag Under Cursor
pl: Usuń znacznik pod wskaźnikiem

[ctx: Script command name]
en: Duplicate Selected Lines Down
pl: Powiel zaznaczone wiersze w dół

[ctx: Script command name]
en: Duplicate Selected Lines Up
pl: Powiel zaznaczone wiersze w górę

[ctx: Script command name]
en: Duplicate selected text
pl: Powiel zaznaczony tekst

[ctx: Script command name]
en: Evaluate a Simple Math Expression
pl: Oblicz proste wyrażenie matematyczne

[ctx: Script command name]
en: Expand Abbreviation
pl: Rozwiń skrót

[ctx: Script command name]
en: Go to Next Edit Point
pl: Przejdź do następnego punktu edycji

[ctx: Script command name]
en: Go to Next Paragraph
pl: Przejdź do następnego akapitu

[ctx: Script command name]
en: Go to Previous Edit Point
pl: Przejdź do poprzedniego punktu edycji

[ctx: Script command name]
en: Go to Previous Paragraph
pl: Przejdź do poprzedniego akapitu

[ctx: Script command name]
en: Increment Number by 0.1
pl: Zwiększ liczbę o 0,1

[ctx: Script command name]
en: Increment Number by 1
pl: Zwiększ liczbę o 1

[ctx: Script command name]
en: Increment Number by 10
pl: Zwiększ liczbę o 10

[ctx: Script command name]
en: Join Lines
pl: Połącz wiersze

[ctx: Script command name]
en: Move Cursor to Matching Tag
pl: Przenieś kursor do odpowiadającego znacznika

[ctx: Script command name]
en: Move Cursor to Next Blank Line
pl: Przenieś kursor do następnego pustego wiersza

[ctx: Script command name]
en: Move Cursor to Next Matching Indent
pl: Przenieś kursor do następnego pasującego wcięcia

[ctx: Script command name]
en: Move Cursor to Previous Blank Line
pl: Przenieś kursor do poprzedniego pustego wiersza

[ctx: Script command name]
en: Move Cursor to Previous Matching Indent
pl: Przenieś kursor do poprzedniego pasującego wcięcia

[ctx: Script command name]
en: Move Lines Down
pl: Przewiń wiersze w dół

[ctx: Script command name]
en: Move Lines Up
pl: Przewiń wiersze do góry

[ctx: Script command name]
en: Remove Empty Lines
pl: Usuń puste wiersze

[ctx: Script command name]
en: Remove Leading Spaces
pl: Usuń odstępy na początku

[ctx: Script command name]
en: Remove Trailing Spaces
pl: Usuń odstępy na końcu

[ctx: Script command name]
en: Remove Trailing and Leading Spaces
pl: Usuń odstępy na początku i końcu

[ctx: Script command name]
en: Select HTML/XML Tag Contents Inwards
pl: Wybierz treść znacznika HTML/XML do środka

[ctx: Script command name]
en: Select HTML/XML Tag Contents Outwards
pl: Wybierz treść znacznika HTML/XML do zewnątrz

[ctx: Script command name]
en: Select Next Edit Point
pl: Wybierz następny punkt edycji

[ctx: Script command name]
en: Select Previous Edit Point
pl: Wybierz poprzedni punkt edycji

[ctx: Script command name]
en: Split or Join a Tag
pl: Rozdziel lub połącz znaczniki

[ctx: Script command name]
en: Toggle Comment
pl: Przełącz komentarz

[ctx: Script command name]
en: URI-decode Selected Text
pl: Odkoduj z URI zaznaczony tekst

[ctx: Script command name]
en: URI-encode Selected Text
pl: Zakoduj w URI zaznaczony tekst

[ctx: Script command name]
en: Wrap with Tag
pl: Zawiń znacznikiem

en: Scro&llbars visibility:
pl: Widoczność pasków &przewijania:

en: Scroll Line Down
pl: Przewiń wiersz w dół

en: Scroll Line Up
pl: Przewiń wiersz do góry

en: Scroll Page Down
pl: Przewiń jedną stronę w dół

en: Scroll Page Up
pl: Przewiń jedną stronę do góry

en: Scrollbars:
pl: Paski przewijania:

en: Search Highlight
pl: Podświetlenie znalezionych

en: Search bar back- and front-end
pl: Silnik i interfejs paska wyszukiwania

en: Search in the selection only
pl: Szukaj tylko w zaznaczonym tekście

en: Search mode
pl: Tryb wyszukiwania

en: Search wrapped
pl: Wyszukiwanie zapętliło

en: SearchHighLight
pl: Podświetlanie znalezionych

en: Select Character Left
pl: Zaznacz znak po lewej

en: Select Character Right
pl: Zaznacz znak po prawej

en: Select Mime Types
pl: Wybierz typy MIME

en: Select Page Down
pl: Zaznacz następną stronę

en: Select Page Up
pl: Zaznacz poprzednią stronę

en: Select Sub-Word Left
pl: Zaznacz podsłowo po lewej

en: Select Sub-Word Right
pl: Zaznacz podsłowo po prawej

en: Select Word Left
pl: Zaznacz słowo po lewej

en: Select Word Right
pl: Zaznacz słowo po prawej

en: Select contents of HTML/XML tag, moving inward on continuous invocations
pl: Wybierz treść znacznika HTML/XML, przesuwając się do wewnątrz przy nieprzerwanych wywołaniach

en: Select contents of HTML/XML tag, moving outwards on continuous invocations
pl: Wybierz treść znacznika HTML/XML, przesuwając się na zewnątrz przy nieprzerwanych wywołaniach

en: Select next edit point (tag or empty attribute).
pl: Wybierz następny punkt edycji (znacznik lub pusty atrybut).

en: Select previous edit point (tag or empty attribute).
pl: Wybierz poprzedni punkt edycji (znacznik lub pusty atrybut).

en: Select text backward from current cursor position to the last occurrence of the given argument before it (or the beginning of the current line by default).
pl: Zaznacz tekst wstecz od bieżącego położenia wskaźnika do ostatniego wystąpienia danego argumentu przed nim (lub domyślnie do początku bieżącego wiersza).

en: Select text forward from current cursor position to the first occurrence of the given argument after it (or the end of the current line by default).
pl: Zaznacz tekst wprzód od bieżącego położenia wskaźnika do pierwszeg wystąpienia danego argumentu po nim (lub domyślnie do końca bieżącego wiersza).

en: Select text to paste.
pl: Zaznacz tekst do wklejenia.

en: Select the MimeTypes you want for this file type.
    Please note that this will automatically edit the associated file extensions as well.
pl: Wybierz typy MIME jakie chcesz skojarzyć z tym typem plików.
    Uwaga! Spowoduje to samoczynną edycję powiązanych rozszerzeń plików.

en: Select the color theme to use for the print.
pl: Wybierz zestaw kolorów używany do drukowania.

en: Select the entire text of the current document.
pl: Zaznacz wszystko w bieżącym dokumencie.

en: Select the filetype you want to change.
pl: Wybierz rodzaj pliku, który chcesz zmienić.

en: Select theme:
pl: Wybierz wygląd:

en: Select to Beginning of Document
pl: Zaznacz do początku dokumentu

en: Select to Beginning of Line
pl: Zaznacz do początku wiersza

en: Select to Bottom of View
pl: Zaznacz do dołu widoku

en: Select to End of Document
pl: Zaznacz do końca dokumentu

en: Select to End of Line
pl: Zaznacz do końca wiersza

en: Select to Matching Bracket
pl: Zaznacz do przeciwległego nawiasu

en: Select to Next Line
pl: Zaznacz do następnego wiersza

en: Select to Previous Line
pl: Zaznacz do poprzedniego wiersza

en: Select to Top of View
pl: Zaznacz do góry widoku

en: Selected Text
pl: Zaznaczony tekst

en: Selection
pl: Zaznaczenie

en: Selection, KColorScheme integration
pl: Zaznaczanie, integracja z KColorScheme

en: Selects whether cursor jumps full words or breaks at camel case humps.
pl: Wybierz, czy kursor przeskakuje o całe słowa, czy zatrzymuje się na znakach camelCase.

en: Selects whether the PageUp and PageDown keys should alter the vertical position of the cursor relative to the top of the view.
pl: Określa czy klawisze PageUp i PageDown zmieniają położenie kursora względem góry widoku.

en: Set Default Mark Type
pl: Użyj domyślnego stylu znaczników

en: Set of characters
pl: Zestaw znaków

en: Sets priority for this file type. If more than one file type selects the same file, the one with the highest priority will be used.
pl: Ustawia priorytet dla tego typu pliku. Jeśli plik zostanie wybrany za pomocą więcej niż jednego typu pliku, użyty zostanie typu pliku o najwyższym priorytecie.

en: Sets the number of lines to maintain visible above and below the cursor when possible.
pl: Ustawia liczbę wierszy widocznych nad i pod kursorem jeśli to możliwe.

en: Shell Completion
pl: Uzupełnij słowo z powłoki

en: Show &Icon Border
pl: Pokaż pasek &ikon

en: Show &Line Numbers
pl: Pokaż &numery wierszy

en: Show &line numbers
pl: Pokaż &numery wierszy

en: Show &tab indicators:
pl: Pokaż wskaźniki &tabulatorów:

en: Show Actual Line Numbers
pl: Pokaż rzeczywiste numery wierszy

en: Show Always
pl: Zawsze widoczne

en: Show Extra Decorations
pl: Pokaż dodatkowe ozdobniki

en: Show File Encoding
pl: Pokaż kodowanie pliku

en: Show Folding &Markers
pl: Pokaż &znaczniki zwijania

en: Show Line Ending Type
pl: Pokaż rodzaj zakończenia wierszy

en: Show Line Numbers From 1
pl: Pokaż numery wierszy od 1

en: Show Non-Printable Spaces
pl: Pokaż niedrukowane odstępy

en: Show Scroll&bar Marks
pl: &Pokaż znaki paska przewijania

en: Show Scrollbar Mini-Map
pl: Pokaż przewijaną mini-mapę

en: Show Static &Word Wrap Marker
pl: Pokaż znacznik statycznego zawijania &wierszy

en: Show When Needed
pl: Widoczne gdy potrzebne

en: Show Whitespace
pl: Pokaż białe znaki

en: Show Window Decorations
pl: Pokaż ozdoby okienne

en: Show active dictionary
pl: Pokaż bieżący słownik

en: Show arrows to collapse code blocks
pl: Pokaż strzałki do zwijania bloków kodu

en: Show documentation beside completion box. If disabled, documentation can be shown by pressing Alt key.
pl: Pokaż dokumentację obok pola uzupełniania. Jeśli wyłączone, to dokumentację będzie można włączyć po naciśnięciu klawisza Alt.

en: Show highlighting mode
pl: Pokaż tryb podświetlania

en: Show i&ndentation lines:
pl: Pokaż li&nie wcięć:

en: Show input mode
pl: Pokaż tryb wprowadzania

en: Show line column
pl: Pokaż kolumnę wiersza

en: Show line count
pl: Pokaż licznik wierszy

en: Show list of valid variables.
pl: Pokaż listę prawidłowych zmiennych.

en: Show marks
pl: Pokaż znaczniki

en: Show minimap
pl: Pokaż mini-mapę

en: Show on Hover
pl: Widoczne po najechaniu

en: Show preview of folded blocks on hover
pl: Pokaż podgląd zwiniętych bloków po najechaniu

en: Show preview of matching open bracket
pl: Pokaż podgląd naprzeciwległego, otwartego nawiasu

en: Show preview when hovering over scrollbar
pl: Pokaż podgląd po najechaniu na pasek przewijania

en: Show print preview of current document
pl: Pokaż podgląd wydruku dla bieżącego dokumentu.

en: Show tab setting
pl: Pokaż ustawienia tabulacji

en: Show the line number relative to the line with the cursor in front of each line.
pl: Pokaż numer wiersza względem wiersza ze kursorem na początku każdego wiersza.

en: Show the matching open bracket and lines adjacent to it for context
pl: Pokaż naprzeciwległy, otwarty nawias i wiersze przyległe do niego

en: Show whitespace indicators:
pl: Pomijaj wskaźniki białych znaków:

en: Show word count
pl: Pokaż licznik słów

en: Show/hide bounding box around non-printable spaces
pl: Pokaż/ukryj ograniczające pole wokół niedrukowanych odstępów

en: Show/hide line count in status bar
pl: Pokaż/ukryj licznik wierszy na pasku stanu

en: Show/hide the Word Wrap Marker, a vertical line drawn at the word wrap column as defined in the editing properties
pl: Pokaż/ukryj znacznik zawijania wierszy, pionową linię narysowaną na kolumnie zawijania wierszy jak ustawiono we właściwościach edycji

en: Show/hide the command line on the bottom of the view.
pl: Pokaż/ukryj wiersz poleceń na dole widoku.

en: Show/hide the icon border.<br /><br />The icon border shows bookmark symbols, for instance.
pl: Pokaż/ukryj pasek ikon.<br /><br /> Pasek ikon pokazuje na przykład symbole zakładek.

en: Show/hide the line numbers on the left hand side of the view.
pl: Pokaż/ukryj numery wierszy po lewej stronie widoku.

en: Show/hide the marks on the vertical scrollbar.<br /><br />The marks show bookmarks, for instance.
pl: Pokaż/ukryj znaki na pionowym pasku przewijania. <br /><br />Znaki pokazują na przykład zakładki.

en: Show/hide the mini-map on the vertical scrollbar.<br /><br />The mini-map shows an overview of the whole document.
pl: Pokaż/ukryj minimapę na pionowym pasku przewijania.<br /><br /> Minimapa pokazuje podgląd całego dokumentu.

en: Show/hide word count in status bar
pl: Pokaż/ukryj licznik słów na pasku adresu

en: Shows a diff of the changes.
pl: Pokaż różnicę zmian.

en: Shrink Font
pl: Zmniejsz czcionkę

en: Size of the visible highlight marker.
pl: Rozmiar widocznego znacznika podświetlenia.

en: Smart ho&me and smart end
pl: Sprytny &klawisz Home i End

en: Soft Tabs: %1
pl: Miękka tabulacja: %1

en: Soft Tabs: %1 (%2)
pl: Miękka tabulacja: %1 (%2)

en: Sort Selected Text Alphabetically
pl: Uszereguj zaznaczony tekst alfabetycznie

en: Sort Text Naturally
pl: Uszereguj tekst naturalnie

en: Sort bookmarks menu:
pl: Uszereguj menu zakładek:

en: Sort the selected text or whole document in natural order.<br>Here is an example to show the difference to the normal sort method:<br>sort(a10, a1, a2) => a1, a10, a2<br>natsort(a10, a1, a2) => a1, a2, a10
pl: Uszereguj zaznaczony tekst lub cały dokument w porządku naturalnym.<br>Oto przykład ukazujący różnicę pomiędzy szeregowaniem:<br>sort(a10, a1, a2) => a1, a10, a2<br>natsort(a10, a1, a2) => a1, a2, a10

en: Sort the selected text or whole document.
pl: Uszereguj zaznaczony tekst lub cały dokument.

en: Spaces
pl: Odstępy

en: Spell check canceled.
pl: Anulowano sprawdzanie pisowni.

en: Spell check complete.
pl: Ukończono sprawdzanie pisowni.

en: Spellcheck
pl: Sprawdzanie pisowni

en: Spelling
pl: Sprawdź pisownię

en: Spelling '%1'
pl: Pisownia '%1'

en: Spelling Mistake Line
pl: Wiersz z błędem w pisowni

en: Splits or joins a tag
pl: Rozdziela lub scala znacznik

en: Start column of selected text of the current document.
pl: Kolumna początkowa zaznaczonego tekstu w bieżącym dokumencie.

en: Start line of selected text of the current document.
pl: Wiersz początkowy zaznaczonego tekstu w bieżącym dokumencie.

en: Start the Marked Selection
pl: Rozpocznij znaczone zaznaczanie

en: Static Word Wrap
pl: Zawijaj wiersze statycznie

en: Statusbar
pl: Pasek stanu

en: Stop current output
pl: Zatrzymaj bieżące wyjście

en: Store swap files in:
pl: Przechowuj pliki wymiany w:

en: Success:
pl: Powodzenie:

en: Suffix for backup files:
pl: Przyrostek dla plików kopii zapasowej:

en: Swap file mode:
pl: Tryb pliku wymiany:

en: Swap the selected text with the clipboard contents
pl: Zamień zaznaczony tekst zawartością schowka

en: Swap with Clipboard Contents
pl: Zamień z zawartością w schowku

en: Switch to Command Line
pl: Przełącz do wiersza poleceń

en: Switch to Next Input Mode
pl: Przełącz na następny tryb wprowadzania

en: Switch to incremental search bar
pl: Przełącz na pasek szukania przyrostowego

en: Switch to power search and replace bar
pl: Przełącz na rozbudowany pasek szukania i zastępowania

en: Switch to the next input mode.
pl: Przełącz na następny tryb wprowadzania.

en: Syntax highlighting
pl: Podświetlanie składni

en: Tab Size: %1
pl: Rozmiar tabulacji: %1

en: Tab Width
pl: Szerokość tabulacji

en: Tab and Space Markers
pl: Znaczniki tabulacji i odstępów

en: Tab wi&dth:
pl: S&zerokość tabulacji:

en: Tabulators
pl: Tabulatory

en: Tabulators && Spaces
pl: Tabulatory i odstępy

en: Tabulators &and Spaces
pl: T&abulatorów i odstępów

en: Take Screenshot of Selection
pl: Zrzuć zaznaczenie

en: Te&xt Settings
pl: Ustawienia &tekstu

en: Temporarily raise limit and reload file
pl: Tymczasowo zwiększ ograniczenie i wczytaj plik ponownie

en: Testing, ...
pl: Testowanie, ...

en: Text Area
pl: Obszar tekstu

en: Text Cursor Movement
pl: Ruch kursora tekstu

en: Text Decorations
pl: Ozdabianie tekstu

en: Text Navigation
pl: Poruszanie się po tekście

en: Text Templates & Snippets
pl: Wzorce i wstawki tekstowe

en: Text selection mode:
pl: Tryb zaznaczania tekstu:

en: Text selection of the current document.
pl: Zaznaczenie tekstu w bieżącym dokumencie.

en: Text to Speech
pl: Tekst-na-mowę

en: Text to replace with
pl: Tekst do zastąpienia

en: Text to search for
pl: Tekst do wyszukania

en: The Editing Commands
pl: Polecenia edycji

en: The bookmarks will be ordered by the line numbers they are placed at.
pl: Zakładki zostaną uszeregowane według numerów wierszy, przy których są umieszczone.

en: The byte order mark is a special sequence at the beginning of Unicode encoded documents. It helps editors to open text documents with the correct Unicode encoding. The byte order mark is not visible in the displayed document.
pl: Znacznik kolejności bajtów jest specjalną sekwencją na początku dokumentów zakodowanych w Unicode. Pomaga edytorom otworzyć pliki tekstowe z odpowiednim kodowaniem Unicode. Znacznik kolejności bajtów nie jest pokazywany w dokumencie.

en: The cool buffersystem
pl: Świetny system buforowania

en: The current date (ISO).
pl: Bieżąca data (ISO).

en: The current date (QDate formatstring).
pl: Bieżąca data (ciąg znaków formatowania QDate).

en: The current date in current locale format.
pl: Bieżąca data w obecnym języku.

en: The current time (ISO).
pl: Bieżąca czas (ISO).

en: The current time (QTime formatstring).
pl: Bieżący czas (ciąg znaków formatowania QTime).

en: The current time in current locale format.
pl: Bieżący czas w obecnym języku.

en: The diff command '%1' could not be started.
pl: Nie można uruchomić polecenia '%1'.

en: The diff command could not be found. Please make sure that diff(1) is installed and in your PATH.
pl: Nie udało się znaleźć polecenia diff. Upewnij się, że program diff(1) jest wgrany i że znajduje się w ścieżce określonej zmienną PATH.

en: The diff command failed. Please make sure that diff(1) is installed and in your PATH.
pl: Uruchomienie polecenia diff się nie powiodło. Upewnij się, że program diff(1) jest wgrany i że znajduje się w ścieżce określonej zmienną PATH.

en: The document "%1" has been modified.
    Do you want to save your changes or discard them?
pl: Dokument "%1" uległ zmianie.
    Zapisać czy porzucić zmiany?

en: The document could not be saved, as it was not possible to write to %1.
    
    Check that you have write access to this file or that enough disk space is available.
pl: Nie można było zapisać dokumentu, ponieważ nie można zapisywać do %1.
    
    Sprawdź czy masz uprawnienia do zapisu do tego pliku lub czy jest wystarczająco dużo miejsca na dysku.

en: The document could not be saved, as it was not possible to write to %1.
    Check that you have write access to this file or that enough disk space is available.
    The original file may be lost or damaged. Don't quit the application until the file is successfully written.
pl: Nie udało się zapisać pliku %1.
    
    Upewnij się, że masz uprawnienia do zapisu do tego pliku oraz że masz wystarczająco miejsca na danym dysku.
    Pierwotny plik mógł zniknąć lub ulec uszkodzeniu. Nie zamykaj tej aplikacji, dopóki nie uda ci się zapisać pliku.

en: The editor will display a symbol to indicate the presence of a tab in the text.
pl: Edytor będzie wyświetlał symbol, oznaczający obecność znaku tabulacji w tekście.

en: The file %1 could not be loaded, as it was not possible to read from it.<br />Check if you have read access to this file.
pl: Nie można wczytać pliku %1, ponieważ nie można go odczytać.<br />Sprawdź czy masz uprawnienia do odczytu tego pliku.

en: The file %1 was opened and contained lines longer than the configured Line Length Limit (%2 characters).<br />The longest of those lines was %3 characters long<br/>Those lines were wrapped and the document is set to read-only mode, as saving will modify its content.
pl: Plik %1 zawiera wiersze dłuższe niż domyślnie ustawione ograniczenie (%2 znaków).<br />Długość najdłuższego wiersza to %3 znaki.<br/>Wiersze zawinięto, a dokument otwarto w trybie tylko-do-odczytu, aby uniknąć niepożądanej zmiany zawartości.

en: The file %1 was opened with %2 encoding but contained invalid characters.<br />It is set to read-only mode, as saving might destroy its content.<br />Either reopen the file with the correct encoding chosen or enable the read-write mode again in the tools menu to be able to edit it.
pl: Plik %1 został otwarty jako %2, ale zawiera nieprawidłowe znaki. <br />Został otwarty tylko jako do odczytu, ponieważ zapis może zniszczyć zawartość.<br />Spróbuj ponownie otworzyć ten plik z poprawnym kodowaniem lub umożliw edycję poprzez menu narzędzi.

en: The file '%1' was deleted or moved on disk.
pl: Plik '%1' został usunięty lub przeniesiony na dysku.

en: The file '%1' was modified on disk.
pl: Plik '%1' zmienił się na dysku.

en: The file <a href="%1">%2</a> is still loading.
pl: Plik <a href="%1">%2</a> nadal jest wczytywany.

en: The file was not closed properly.
pl: Plik nie został zamknięty poprawnie.

en: The files are identical.
pl: Pliki są takie same.

en: The indentation width is the number of spaces which is used to indent a line. If the option <b>Insert spaces instead of tabulators</b> in the section <b>Editing</b> is disabled, a <b>Tab</b> character is inserted if the indentation is divisible by the tab width.
pl: Szerokość wcięcia to liczba spacji użytych do wcięcia linii. Jeśli opcja <b>Wstaw spacje zamiast znaków Tab</b> w dziale <b>Edycja</b> jest wyłączona, znak <b>Tab</b> jest wstawiony kiedy szerokość wcięcia jest podzielna przez szerokość tabulacji.

en: The line color to use for boxes
pl: Kolor linii używanej w ramkach

en: The margin inside boxes, in pixels
pl: Margines wewnątrz ramek, w pikselach

en: The mime type mask allows to select files by mimetype. The string is a semicolon-separated list of mimetypes, for example <code>text/plain; text/english</code>.
pl: Maska typu MIME pozwala wybrać pliku na podstawie ich typu. Napis składa się z nazw typów MIME oddzielonych średnikami, np. <code>text/plain; text/english</code>.

en: The name of the filetype will be the text of the corresponding menu item.
pl: Nazwą rodzaju pliku będzie tekst odpowiedniego wpisu w menu.

en: The section name is used to organize the file types in menus.
pl: Nazwa dziale jest używana do uporządkowania typów plików w menu.

en: The selected encoding cannot encode every Unicode character in this document. Do you really want to save it? There could be some data lost.
pl: Wybrane kodowanie nie może zachować każdego Unikodowego znaku. Jesteś pewien, że chcesz zapisać? Możesz utracić część danych.

en: The width of the box outline
pl: Szerokość obwiedni ramki

en: The wildcards mask allows to select files by filename. A typical mask uses an asterisk and the file extension, for example <code>*.txt; *.text</code>. The string is a semicolon-separated list of masks.
pl: Maska nazwy pliku pozwala wybrać pliki na podstawie ich nazwy. Typowa maska składa się z gwiazdki i rozszerzenia pliku, np. <code>*.txt; *.text</code>. Napis składa się z masek oddzielonych średnikiem.

en: Theme Editor
pl: Edytor wyglądu

en: There are no more chars for the next bookmark.
pl: Nie ma więcej znaków dla następnej zakładki.

en: This command aligns lines in the selected block or whole document on the column given by a regular expression given as an argument.<br><br>If you give an empty pattern it will align on the first non-blank character by default.<br>If the pattern has a capture it will indent on the captured match.<br><br><i>Examples</i>:<br>'<code>alignon -</code>' will insert spaces before the first '-' of each lines to align them all on the same column.<br>'<code>alignon :\s+(.)</code>' will insert spaces before the first non-blank character that occurs after a colon to align them all on the same column.
pl: To polecenie wyrównuje wiersze w zaznaczonym bloku lub całym dokumencie na kolumnie danej wyrażeniem regularnym danym jako argument.<br><br>Jeśli wpiszesz pusty wzorzec, to domyślnie nastąpi wyrównanie na pierwszym niepustym znaku.<br>Jeśli wzorzec ma przechwycić jakieś znaki, to wcięcie nastąpi na nich.<br><br><i>Przykłady</i>:<br>'<code>alignon -</code>' wstawi odstępy przed pierwszym '-' w każdym wierszu tak, aby wyrównać je wszystkie na tej samej kolumnie .<br>'<code>alignon :\s+(.)</code>' wstawi odstępy przed pierwszym niepustym znakiem, który nastąpi po kropce, aby wyrównać je wszystkie na tej samej kolumnie.

en: This command aligns lines in the selected block or whole document on the column given by a regular expression that you will be prompted for.<br /><br />If you give an empty pattern it will align on the first non-blank character by default.<br />If the pattern has a capture it will indent on the captured match.<br /><br /><i>Examples</i>:<br />With '-' it will insert spaces before the first '-' of each lines to align them all on the same column.<br />With ':\s+(.)' it will insert spaces before the first non-blank character that occurs after a colon to align them all on the same column.
pl: To polecenie wyrównuje wiersze w zaznaczonym bloku lub całym dokumencie na kolumnie danej wyrażeniem regularnym, o które zostaniesz zapytany. Jeśli wpiszesz pusty wzorzec, to domyślnie nastąpi wyrównanie na pierwszym niepustym znaku.<br /><br />Jeśli wzorzec ma przechwycić jakieś znaki, to wcięcie nastąpi na nich.<br /><br /><i>Przykłady</i>:<br />Przy '-' wstawi odstępy przed pierwszym '-' w każdym wierszu tak, aby wyrównać je wszystkie na tej samej kolumnie .<br />Przy ':\s+(.)' wstawi odstępy przed pierwszym niepustym znakiem, który nastąpi po kropce, aby wyrównać je wszystkie na tej samej kolumnie.

en: This command allows switching between the normal (line based) selection mode and the block selection mode.
pl: Polecenie to pozwala przełączać się pomiędzy dwoma trybami zaznaczania - wierszowym i blokowym.

en: This command allows you to export the current document with all highlighting information into a HTML document.
pl: Polecenie to pozwala na eksportowanie bieżącego dokumentu ze wszystkimi podświetleniami do dokumentu HTML.

en: This command comments out the current line or a selected block of text.<br /><br />The characters for single/multiple line comments are defined within the language's highlighting.
pl: To polecenie komentuje bieżący wiersz lub zaznaczony blok tekstu.<br /><br />Znaki do komentowania pojedynczych/wielu wierszy zdefiniowane są w podświetlaniu języka.

en: This command opens a dialog and lets you choose a line that you want the cursor to move to.
pl: To polecenie otwiera okno i pozwala wybrać wiersz, do której chcesz przesunąć kursor.

en: This command removes comments from the current line or a selected block of text.<br /><br />The characters for single/multiple line comments are defined within the language's highlighting.
pl: To polecenie usunie komentarz z bieżącego wiersza lub zaznaczony blok tekstu<br /><br />Znaki do komentowania pojedynczych/wielu wierszy zdefiniowane są w podświetlaniu języka.

en: This decreases the display font size.
pl: Zmniejsza wielkość czcionek na ekranie.

en: This defines the fallback encoding to try for opening files if neither the encoding chosen as standard above, nor the encoding specified in the open/save dialog, nor the encoding specified on command line match the content of the file.  Before this is used, an attempt will be made to determine the encoding to use by looking for a byte order mark at start of file: if one is found, the right Unicode encoding will be chosen; otherwise encoding detection will run, if both fail the fallback encoding will be tried.
pl: Definiuje zapasowe kodowanie, które zostanie wypróbowane jeśli wszystkie inne możliwe kodowania nie będą pasować do pliku (standardowe kodowanie wskazane wyżej, kodowanie podane w oknie otwórz/zapisz, kodowanie podane w wierszu poleceń). Przed użyciem tego kodowania nastąpi próba wykrycia kodowania na podstawie znacznika kolejności bajtów na początku pliku: jeśli zostanie znalezione, nastąpi wybór odpowiedniego kodowania unicode; w przeciwnym wypadku zostanie uruchomione wykrywanie kodowania. Jeśli tymi wszystkimi metodami nie da się wykryć kodowania, zostanie użyte kodowanie zapasowe.

en: This defines the standard encoding to use to open/save files, if not changed in the open/save dialog or by using a command line option.
pl: Określa standardowe kodowanie używane do otwierania/zamykania plików. Kodowanie to jest wykorzystywane jeśli nie zostanie ustawione inne w oknie otwórz/zapisz lub za pomocą ustawień wiersza poleceń.

en: This determines the number of entries to keep in the clipboard history
pl: Określa to liczbę wpisów przechowywanych w historii schowka

en: This increases the display font size.
pl: Zwiększa wielkość czcionek na ekranie.

en: This is a list of available indentation modes. The specified indentation mode will be used for all new documents. Be aware that it is also possible to set the indentation mode with document variables, modes or a .kateconfig file.
pl: Lista dostępnych trybów wcięć. Określony tryb wcięć może być użyty dla wszystkich nowych dokumentów. Pamiętaj że można ustawić tryb wcięć przy pomocy zmiennych dokumentu, trybów lub pliku .kateconfig.

en: This resets the display font size.
pl: Zeruje rozmiar wyświetlanej czcionki.

en: This string is located in katedialogs.cpp in KateSaveConfigTab's constructor.
pl: Ten ciąg znaków znajduje się w katedialogs.cpp w konstruktorze KateSaveConfigTab.

en: This value will be multiplied with the font's default line height. A value of 1.0 means that the default height will be used.
pl: Ta wartość zostanie pomnożona przez domyślną wysokość wiersza. Wartość 1,0 oznacza, że zostanie użyta domyślna wysokość wiersza.

[ctx: Title (in plural) of the best results in an item search. Please, that the translation doesn't have more than 34 characters, since the menu where it's displayed is small and fixed.]
en: Best Search Matches
pl: Wyszukano najlepiej pasujące

[ctx: Title (in singular) of the best result in an item search. Please, that the translation doesn't have more than 34 characters, since the menu where it's displayed is small and fixed.]
en: Best Search Match
pl: Wyszukano najlepiej pasujące

en: Toggle Camel Case Cursor Movement
pl: Włącz ruchy kursora camelCase

en: Toggle Comment
pl: Przełącz komentarz

en: Toggle Contained Nodes
pl: Przełącz węzły podległe

en: Toggle Current Node
pl: Zwiń bieżący węzeł

en: Toggle between normal word movement and camel case cursor movement.
pl: Przełącza pomiędzy zwykłym ruchem między słowami, a ruchem camelCase.

en: Toggle comment of current tag or CSS selector
pl: Przełącz komentarz bieżącego znacznika lub wybieraka CSS

[ctx: ToolTip of the search bar of modes of syntax highlighting]
en: Search for syntax highlighting modes by language name or file extension (for example, C++ or .cpp)
pl: Wyszukaj trybów podświetlania składni po nazwie języka lub rozszerzeniu pliku (na przykład, C++ lub .cpp)

en: Top of file reached. Continue from bottom?
pl: Osiągnięto początek pliku. Czy kontynuować od końca?

en: Total Amount of Pages
pl: Całkowita liczba stron

en: Transpose Characters
pl: Zamień znaki miejscami

en: Transpose Words
pl: Przestaw słowa

en: Trims leading and trailing whitespace from selection or whole document.
pl: Wycina białe znaki poprzedzające i następujące po zaznaczeniu lub całym dokumencie.

en: Trims leading whitespace from selection or whole document.
pl: Wycina białe znaki poprzedzające zaznaczenie lub cały dokument.

en: Trims trailing whitespace from selection or whole document.
pl: Wycina białe znaki następujące po zaznaczeniu lub całym dokumencie.

en: Try to Save Nevertheless
pl: Spróbuj zapisać mimo to

en: Trying to Save Unmodified File
pl: Próbuję zapisać plik binarny

en: Typographical Conventions for %1
pl: Konwencje typograficzne dla %1

en: Unable to open file
pl: Nie można otworzyć pliku

en: Unable to open the config file for reading.
pl: Nie można otworzyć pliku ustawień do odczytu.

en: Unco&mment
pl: Odko&mentuj

en: Unfold Toplevel Nodes
pl: Rozwiń szczytowe węzły

en: Unknown command '%1'
pl: Nieznane polecenie '%1'

en: Unknown word
pl: Nieznane słowo

en: Unknown word:
pl: Nieznane słowo:

en: Unlimited
pl: nieograniczona

en: Unset Background Color
pl: Przywróć kolor tła

en: Unset Normal Color
pl: Przywróć kolor liter

en: Unset Selected Background Color
pl: Przywróć kolor tła po zaznaczeniu

en: Unset Selected Color
pl: Przywróć kolor liter po zaznaczeniu

en: Untitled
pl: Bez tytułu

en: Uppercase
pl: Wielkie litery

en: Uppercase first character conversion
pl: Zmiana pierwszej litery na wielką

en: Usage: %1 on|off|1|0|true|false
pl: Zastosowanie: %1 on|off|1|0|true|false

en: Usage: set-remove-trailing-spaces 0|-|none or 1|+|mod|modified or 2|*|all
pl: Użycie: set-remove-trailing-spaces 0|-|none lub 1|+|mod|modified lub 2|*|all

en: Use &Default Style
pl: Użyj wyglądu &domyślnego

en: Use Default
pl: Użyj domyślnego

en: Use Default Colors
pl: Użyj domyślnych kolorów

en: Use Default Style
pl: Użyj wyglądu domyślnego

en: Use Enter key to insert selected completion
pl: Naciśnij klawisz Enter, aby wstawić zaznaczone uzupełnienie

en: Use default color from the color theme
pl: Użyj domyślnych kolorów z zestawu kolorów

en: Use this command to copy the currently selected text to the system clipboard.
pl: Użyj tego polecenia do skopiowania zaznaczonego tekstu do schowka systemowego.

en: Use this to auto indent the current line or block of text to its proper indent level.
pl: Użyj tego do samoczynnego wcięcia bieżącego wiersza lub bloku tekstu do poprawnego poziomu wcięcia.

en: Use this to clean the indentation of a selected block of text (only tabs/only spaces).<br /><br />You can configure whether tabs should be honored and used or replaced with spaces, in the configuration dialog.
pl: Użyj tej opcji do poprawienia wcięć zaznaczonego bloku tekstu (tylko znaki Tab/tylko spacje)<br /><br />W oknie ustawień możesz określić czy znaki Tab powinny być honorowane i użyte, czy też zastąpione spacjami.

en: Use this to indent a selected block of text.<br /><br />You can configure whether tabs should be honored and used or replaced with spaces, in the configuration dialog.
pl: Użyj tego do wcięcia bloku tekstu.<br /><br />W oknie ustawień można  określić czy znaki Tab powinny być uznawane i użyte czy zastąpione odstępami.

en: Use this to unindent a selected block of text.
pl: Użyj tego aby cofnąć wcięcie zaznaczonego bloku tekstu.

en: Use this to wrap the current line, or to reformat the selected lines as paragraph, to fit the 'Wrap words at' setting in the configuration dialog.<br /><br />This is a static word wrap, meaning the document is changed.
pl: Użyj tego, aby zawinąć bieżący wiersz lub przeformatować wybrany wiersz jako akapit, aby dostosować się do ustawienia 'Zawijania wierszy na' w oknie ustawień.<br /><br /> To jest statyczne zawijanie wierszy, co oznacza, że dokument uległ zmianie.

en: Using deprecated modeline 'remove-trailing-space'. Please replace with 'remove-trailing-spaces modified;', see https://docs.kde.org/?application=katepart&branch=stable5&path=config-variables.html#variable-remove-trailing-spaces
pl: Używanie przestarzałych wierszy modeline 'remove-trailing-space'. Proszę zastąp przez 'remove-trailing-spaces modified;', zhttps://docs.kde.org/?application=katepart&branch=stable5&path=config-variables.html#variable-remove-trailing-spaces

en: Using deprecated modeline 'replace-trailing-space-save'. Please replace with 'remove-trailing-spaces all;', see https://docs.kde.org/?application=katepart&branch=stable5&path=config-variables.html#variable-remove-trailing-spaces
pl: Używanie przestarzałych wierszy modeline 'replace-trailing-space-save' Proszę zastąp przez 'remove-trailing-spaces all;', zobacz https://docs.kde.org/?application=katepart&branch=stable5&path=config-variables.html#variable-remove-trailing-spaces

en: VI: INSERT MODE
pl: VI: WPROWADZANIE

en: VI: NORMAL MODE
pl: VI: ZWYKŁY

en: VI: REPLACE
pl: VI: ZASTĄP

en: VI: VISUAL
pl: VI: WIZUALNY

en: VI: VISUAL BLOCK
pl: VI: WIZUALNY BLOKOWY

en: VI: VISUAL LINE
pl: VI: WIZUALNY LINIOWY

en: Variables
pl: Zmienne

en: Various bugfixes
pl: Różne poprawki

en: Very nice help
pl: Przyjemna pomoc

en: Vi Input Mode
pl: Tryb wprowadzania Vi

en: View &Difference
pl: Pokaż &różnicę

en: View Changes
pl: Obejrzyj zmiany

en: Visual mode
pl: Tryb wizualny

en: W&idth:
pl: S&zerokość:

en: Warning
pl: Ostrzeżenie

en: When selected, composed characters are removed with their diacritics instead of only removing the base character. This is useful for Indic locales.
pl: Po wybraniu, złożone znaki są usuwane przy użyciu znaków diakrytycznych zamiast usuwania znaku podstawowego. Jest to użyteczne dla języków indyjskich.

en: When selected, pressing the home key will cause the cursor to skip whitespace and go to the start of a line's text. The same applies for the end key.
pl: Kiedy zaznaczone, wciśnięcie klawisza Home spowoduje, że kursor ominie białe znaki i przejdzie do początku wiersza. Podobnie dla klawisza End.

en: When selected, vi commands will override Kate's built-in commands. For example: Ctrl+R will redo, and override the standard action (showing the search and replace dialog).
pl: Kiedy zaznaczone, polecenia VI będą miały priorytet nad wbudowanymi poleceniami Kate. Na przykład: Ctrl+R przywróci zmiany a nie pokaże okno wyszukiwania i zastępowania.

en: When some text is selected these chars will be added on both its sides in a way "Auto Bracket" do
pl: Gdy jest zaznaczony jakiś tekst, to te znaki są dodawane w sposób w jaki zrobił by to "Auto nawiasy"

en: When this setting is enabled, the editor view automatically folds
    comment blocks that start on the first line of the document. This is
    helpful to hide license headers which are commonly placed at the
    beginning of a file.
pl: Jeśli to ustawienie jest włączone, to edytor samoczynnie zwija
    bloki komentarzy, które zaczynają się od pierwszego wiersza dokumentu.
    Jest to pomocne przy ukrywaniu nagłówków z licencją, które często
    umieszczane są na początku pliku.

en: When you type these characters while text is selected, they will surround the selected text instead of replacing it.
pl: Wpisanie tych znaków, przy zaznaczonym tekście, spowoduje, że otoczą go zamiast go zastąpić.

en: Whitespace (excluding line breaks)
pl: Biały znak (wyłączając znaki podziału wiersza)

en: Whitespace indicator si&ze:
pl: Rozmiar wskaźnika białych &znaków:

en: Whole match reference
pl: Odniesienie w pełni pasującego wyrażenia

en: Whole words
pl: Całe słowa

en: Width must be at least 1.
pl: Szerokość musi wynosić co najmniej 1.

en: Word Completion
pl: Uzupełnij słowo

en: Word Wrap
pl: Zawijanie wierszy

en: Word Wrap Marker
pl: Znaczniki zawijania wierszy

en: Word boundary
pl: Granica słowa

en: Word character (alphanumerics plus '_')
pl: Znak słowa (alfanumeryczne i '_')

en: Word completion provides suggestions based on the words found in the document
pl: Uzupełnianie słów podpowiada je na podstawie słów znalezionych w dokumencie.

en: Word wrap:
pl: Zawijanie wierszy:

en: Wra&p words at:
pl: Zawijaj wiersze &po:

en: Wrap &words at a fixed column
pl: Za&wijaj wiersze na ustalonej kolumnie

en: Wrap dynamically at static word wrap marker
pl: Zawiń dynamicznie na statycznym znaczniku zawijania wierszy

[ctx: Wrap words at (value is at 20 or larger)]
en: %v character | %v characters
pl[0]: %v znak
pl[1]: %v znaki
pl[2]: %v znaków

en: Wraps the selected text in XML tags constructed from the provided Emmet expression (defaults to div).
pl: Owija zaznaczony tekst w znaczniki XML skonstruowane na podstawie wyrażeń Emmeta (domyślnie div).

en: Write a backup file on save for:
pl: Zapisz plik kopii zapasowej przy zapisywaniu dla:

en: Wrong arguments
pl: Złe argumenty

en: X component in global screen coordinates of the cursor position.
pl: Współrzędna X wskaźnika w globalnych współrzędnych ekranu.

en: Y component in global screen coordinates of the cursor position.
pl: Współrzędna Y wskaźnika w globalnych współrzędnych ekranu.

en: You can choose if the codefolding marks should be shown, if codefolding is possible.
pl: Możesz wybrać czy znaczniki zwijania kodu mają być pokazane jeśli zwijanie jest możliwe.

en: You did not provide a backup suffix or prefix. Using default suffix: '~'
pl: Nie podano przyrostka lub przedrostka nazwy kopii zapasowej. Użyto domyślnego przyrostka: '~'

en: Yury Lebedev
pl: Jurij Lebiediew

en: Zero or more occurrences
pl: Zero lub więcej wystąpień

en: Zero or one occurrences
pl: Zero lub jedno wystąpienie

en: Zoom: %1%
pl: Powiększenie: %1%

en: [BLOCK] %1
pl: [BLOK] %1

en: false
pl: fałsz

en: if neither the encoding chosen as standard above, nor the encoding specified in the open/save dialog, nor the encoding specified on command line match the content of the file, this detection will be run.
pl: Wykrywanie zostanie uruchomione, jeśli do przypadku pliku nie pasuje ani standardowe kodowanie, ani kodowanie podane w oknie otwórz/zapisz, ani kodowanie podane w wierszu poleceń.

en: recording
pl: nagrywanie

en: replace with %1?
pl: czy zastąpić ciągiem %1?

[ctx: short translation]
en: 1 match found | %1 matches found
pl[0]: Znaleziono 1 pasujące wyrażenie
pl[1]: Znaleziono %1 pasujące wyrażenia
pl[2]: Znaleziono %1 pasujących wyrażeń

[ctx: short translation]
en: 1 replacement made | %1 replacements made
pl[0]: Wykonano 1 zastąpienie
pl[1]: Wykonano %1 zastąpienia
pl[2]: Wykonano %1 zastąpień

[ctx: short translation please]
en: Adjust indentation of text pasted from the clipboard.
pl: Dopasuj wcięcie tekstu wklejonego ze schowka.

[ctx: short translation please]
en: Allow odd indentation level (no multiple of indent width).
pl: Zezwalaj na nieparzyste poziomy wcięcia (brak wielu szerokości wcięcia).

[ctx: short translation please]
en: Enable automatic insertion of brackets.
pl: Sam wstawiaj nawiasy.

[ctx: short translation please]
en: Enable block selection mode.
pl: Włącz tryb zaznaczania bloku.

[ctx: short translation please]
en: Enable dynamic word wrap of long lines.
pl: Włącz dynamiczne zawijanie wierszy dla długich wierszy.

[ctx: short translation please]
en: Enable folding markers in the editor border.
pl: Włącz zwijanie znaczników na obramowaniu edytora.

[ctx: short translation please]
en: Enable folding preview in the editor border.
pl: Włącz zwijanie podglądów na obramowaniu edytora.

[ctx: short translation please]
en: Enable overwrite mode in the document.
pl: Włącz tryb zastępowania w dokumencie.

[ctx: short translation please]
en: Enable persistent text selection.
pl: Włącz uporczywe zaznaczanie tekstu.

[ctx: short translation please]
en: Enable smart home navigation.
pl: Włącz mądre przechodzenie do katalogu domowego.

[ctx: short translation please]
en: Enable the byte order mark (BOM) when saving Unicode files.
pl: Włącz znacznik kolejności bajtów (BOM) przy zapisywaniu plików Unikodu.

[ctx: short translation please]
en: Enable the icon border in the editor view.
pl: Włącz obramowanie ikony w widoku edytora.

[ctx: short translation please]
en: Enable whether pressing enter will insert selected auto completion item.
pl: Włącz, aby naciśnięcie klawisza enter wstawiło zaznaczoną rzecz do uzupełnienia.

[ctx: short translation please]
en: Enable word wrap while typing text.
pl: Włącz zawijanie wierszy podczas pisania tekstu.

[ctx: short translation please]
en: Insert newline at end of file on save.
pl: Przy zapisie, wstaw nowy wiersz na końcu pliku.

[ctx: short translation please]
en: Pressing TAB key indents.
pl: Naciśnięcie klawisza TAB tworzy wcięcie.

[ctx: short translation please]
en: Pressing backspace in leading whitespace unindents.
pl: Naciśnięcie klawisza backspace w początkowym białym znaku usuwa wcięcie.

[ctx: short translation please]
en: Remove trailing spaces when saving the document.
pl: Usuwaj spacje na końcu wiersza przy zapisywaniu dokumentu.

[ctx: short translation please]
en: Replace tabs with spaces when saving the document.
pl: Zastąp tabulatory spacjami przy zapisywaniu dokumentu.

[ctx: short translation please]
en: Replace tabs with spaces.
pl: Zastąp tabulatory spacjami.

[ctx: short translation please]
en: Set the auto indentation style.
pl: Ustaw styl auto-wcinania.

[ctx: short translation please]
en: Set the background color for the current line.
pl: Ustaw kolor tła dla bieżącego wiersza.

[ctx: short translation please]
en: Set the color for the bracket highlight.
pl: Ustaw kolor dla podświetlania nawiasów.

[ctx: short translation please]
en: Set the color scheme.
pl: Ustaw zestaw kolorystyczny.

[ctx: short translation please]
en: Set the default dictionary used for spell checking.
pl: Ustaw domyślnie wykorzystywany słownik do sprawdzania pisowni.

[ctx: short translation please]
en: Set the document background color.
pl: Ustaw kolor tła dokumentu.

[ctx: short translation please]
en: Set the font of the document.
pl: Ustaw czcionkę dokumentu.

[ctx: short translation please]
en: Set the icon bar color.
pl: Ustaw kolor paska ikony.

[ctx: short translation please]
en: Set the indentation depth for each indent level.
pl: Ustaw głębokość wcinania dla każdego poziomu wcinania.

[ctx: short translation please]
en: Set the number of autocenter lines.
pl: Ustaw liczbę auto-środkowych wierszy.

[ctx: short translation please]
en: Set the number of undo steps to remember (0 equals infinity).
pl: Ustaw liczbę kroków wstecznych do zapamiętania (0 oznacza nieskończoność).

[ctx: short translation please]
en: Set the point size of the document font.
pl: Ustaw rozmiar punktu czcionki dokumentu.

[ctx: short translation please]
en: Set the syntax highlighting.
pl: Ustaw podświetlanie składni.

[ctx: short translation please]
en: Set the tab display width.
pl: Ustaw szerokość wyświetlania tabulatora.

[ctx: short translation please]
en: Set the text selection color.
pl: Ustaw kolor zaznaczenia tekstu.

[ctx: short translation please]
en: Set the word wrap column.
pl: Ustaw kolumnę zawijania słowa.

[ctx: short translation please]
en: Set the word wrap marker color.
pl: Ustaw kolor znacznika zawijania słowa.

[ctx: short translation please]
en: Sets the end of line mode.
pl: Ustawia tryb końca wiersza.

[ctx: short translation please]
en: Show line numbers.
pl: Pokaż numery wierszy.

[ctx: short translation please]
en: Show scrollbar minimap.
pl: Pokaż mini-mapę przewijania.

[ctx: short translation please]
en: Show scrollbar preview.
pl: Pokaż podgląd na pasku przewijania.

[ctx: short translation please]
en: Visualize tabs and trailing spaces.
pl: Podświetlaj tabulatory i odstępy na końcu wiersza.

[ctx: short translation, user created new file]
en: New file
pl: Nowy plik

[ctx: substituted into the previous message]
en: 1 line | %1 lines
pl[0]: %1 wiersz
pl[1]: %1 wiersze
pl[2]: %1 wierszy

en: text
pl: tekst

[ctx: translators: you can also translate 'Try Again' with 'Reload']
en: Try Again
pl: Spróbuj ponownie

en: true
pl: prawda

[ctx: value for variable remove-trailing-spaces]
en: all
pl: wszystkie

[ctx: value for variable remove-trailing-spaces]
en: modified
pl: ze zmianami

[ctx: value for variable remove-trailing-spaces]
en: none
pl: brak

en: vi-mode
pl: tryb-vi
