lutris - en to pl translation catalogue (1351 entries)

en: 
    
    Lutris is looking for a mounted disk drive or image 
    containing the following file or folder:
    <i>%s</i>
pl: 
    
    Lutris poszukuje zamontowanego dysku lub obrazu
    zawierającego następujący plik lub folder:
    <i>%s</i>

en:  checksum mismatch
pl:  niezgodność sumy kontrolnej

en:  or
pl:  lub

en: %d days
pl: %d dni

en: %d games
pl: %d gier

en: %d hours
pl: %d godz

en: %d minutes
pl: %d min

en: %d seconds
pl: %d sek

en: %s (default)
pl: %s (domyślne)

en: %s does not exist
pl: %s nie istnieje

en: %s has been updated.
pl: %s komponent został zaktualizowany.

en: %s have been updated.
pl: Zaktualizowano %s komponentów.

en: %s is already installed
pl: Już zainstalowano %s

en: %s is not a valid URI
pl: %s nie jest poprawnym adresem

en: %s version management
pl: Zarządzanie wersją %s

en: '%s' could not be moved to the trash. You will need to delete it yourself.
pl: '%s' nie może zostać przeniesiony do kosza. Musisz usunąć go samodzielnie.

en: '%s' is a reserved category name.
pl: %s to zarezerwowana nazwa kategorii.

en: '%s' is already a saved search.
pl: '%s' jest już zapisanym wyszukiwaniem.

en: '%s' is not a valid playtime.
pl: '%s' nie jest prawidłowym czasem rozgrywki.

en: (c) 2009 Lutris Team
pl: (c) 2009 Zespół Lutrisa

en: 1 minute
pl: 1 min

en: 1 second
pl: 1 sek

en: 16BPP (65536 colors)
pl: 16BPP (65536 kolory)

en: 24BPP (16M colors)
pl: 24BPP (16M kolorów)

en: 32-bit
pl: 32-bitowa

en: 64-bit
pl: 64-bitowa

en: 68020 with 24-bit addressing
pl: 68020 z 24-bitowym adresowaniem

en: 68030 without internal MMU
pl: 68030 bez wewnętrznego MMU

en: 68040 without internal FPU
pl: 68040 bez wewnętrznego FPU

en: 68040 without internal FPU and MMU
pl: 68040 bez wewnętrznego FPU i MMU

en: 68040 without internal MMU
pl: 68040 bez wewnętrznego MMU

en: 68060 without internal FPU
pl: 68060 bez wewnętrznego FPU

en: 68060 without internal FPU and MMU
pl: 68060 bez wewnętrznego FPU i MMU

en: 68060 without internal MMU
pl: 68060 bez wewnętrznego MMU

en: 8BPP (256 colors)
pl: 8BPP (256 kolory)

en: <a href="">Login</a>
pl: <a href="">Zaloguj</a>

en: <a href="">Turn on Library Sync</a>
pl: <a href="">Włącz synchronizację</a>

en: <b>%s</b> results, only displaying first %s
pl: <b>%s</b> wyników, widoczne pierwsze %s

en: <b>Default</b>:
pl: <b>Domyślne</b>:

en: <b>Error lauching the game:</b>
pl: <b>Błąd podczas uruchamiania gry:</b>

en: <b>Error: A different Wine version is already using the same Wine prefix.</b>
pl: <b>Błąd: Inna wersja Wine używa już tego samego prefiksu.</b>

en: <b>Error: Missing shared library.</b>
    
    %s
pl: <b>Błąd: Brak biblioteki współdzielonej.</b>
    
    %s

en: <b>Error</b> Vulkan is not installed or is not supported by your system, %s is not available.
pl: <b>Błąd!</b> Vulkan nie jest zainstalowany lub nie jest obsługiwany przez Twój system. %s jest niedostępny.

en: <b>Humble Bundle Authentication via cookie import</b>
    
    <b>In Firefox</b>
    - Install the following extension: <a href='https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/export-cookies-txt/'>https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/export-cookies-txt/</a>
    - Open a tab to humblebundle.com and make sure you are logged in.
    - Click the cookie icon in the top right corner, next to the settings menu
    - Check 'Prefix HttpOnly cookies' and click 'humblebundle.com'
    - Open the generated file and paste the contents below. Click OK to finish.
    - You can delete the cookies file generated by Firefox
    - Optionally, <a href='https://support.humblebundle.com/hc/en-us/requests/new'>open a support ticket</a> to ask Humble Bundle to fix their configuration.
pl: <b>Uwierzytelnianie Humble Bundle za pomocą importu plików cookie</b>
    
    <b>W przeglądarce Firefox</b>
    - Zainstaluj następujące rozszerzenie: <a href='https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/export-cookies-txt/'>https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/export-cookies-txt/</a>
    - Otwórz kartę humblebundle.com i upewnij się, że jesteś zalogowany.
    - Kliknij ikonę cookie w prawym górnym rogu, obok menu ustawień
    - Zaznacz „Prefix HttpOnly cookies” i kliknij „humblebundle.com”
    - Otwórz wygenerowany plik i wklej zawartość poniżej. Kliknij OK, aby zakończyć.
    - Możesz usunąć plik cookie wygenerowany przez przeglądarkę Firefox
    - Opcjonalnie <a href='https://support.humblebundle.com/hc/en-us/requests/new'>otwórz zgłoszenie do pomocy technicznej</a>, aby poprosić Humble Bundle o naprawienie konfiguracji.

en: <b>Search Lutris.net</b>
pl: <b>Szukaj na Lutris.net</b>

en: <b>Select a Lutris installer</b>
pl: <b>Wybierz plik instalacyjny Lutrisa</b>

en: <b>Select a ROM file</b>
pl: <b>Wybierz plik ROM</b>

en: <b>Select setup file</b>
pl: <b>Wybierz plik instalacyjny</b>

en: <b>Self-maintained</b>:
    Wine updates are no longer delivered automatically and you have full responsibility of your Wine versions.
    
    Please note that this mode is <b>fully unsupported</b>. In order to submit issues on Github or ask for help on Discord, switch back to the <b>Stable channel</b>.
pl: <b>Samodzielnie utrzymywany</b>:
    Aktualizacje Wine nie są już dostarczane automatycznie i ponosisz pełną odpowiedzialność za swoje wersje Wine.
    
    Należy pamiętać, że ten tryb nie przyznaje ci <b>wsparcia technicznego</b>. Aby zgłaszać problemy na Github lub poprosić o pomoc na Discordzie, przełącz się z powrotem na <b>kanał stabilny</b>.

en: <b>Stable</b>:
    Wine-GE updates are downloaded automatically and the latest version is always used unless overridden in the settings.
    
    This allows us to keep track of regressions more efficiently and provide fixes more reliably.
pl: <b>Stabilny</b>:
    Aktualizacje Wine-GE są pobierane automatycznie, a najnowsza wersja jest zawsze używana, chyba że zostanie zastąpiona w ustawieniach.
    
    Pozwala nam to śledzić regresje bardziej efektywnie i zapewniać bardziej niezawodne poprawki.

en: <b>Submit an issue</b>
pl: <b>Zgłoś usterkę</b>

en: <b>Warning!</b> The selected path contains files. Installation will not work properly.
pl: <b>Uwaga!</b> Wybrana ścieżka zawiera pliki. Instalacja nie będzie działać prawidłowo.

en: <b>Warning!</b> The selected path is located on a drive formatted by Windows.
    Games and programs installed on Windows drives <b>don't work</b>.
pl: <b>Uwaga!</b> Wybrana ścieżka znajduje się na dysku sformatowanym przez system Windows.
    Gry i programy zainstalowane na dyskach systemu Windows <b>nie działają</b>.

en: <b>Warning</b> Lutris has detected that Vulkan API version %s is installed, but to use the latest DXVK version, %s is required.
pl: <b>Uwaga!</b> Lutris wykrył, że zainstalowana jest wersja %s API Vulkan, ale aby używać najnowszej wersji DXVK, wymagana jest wersja %s.

en: <b>Warning</b> Lutris has detected that the best device available ('%s') supports Vulkan API %s, but to use the latest DXVK version, %s is required.
pl: <b>Uwaga!</b> Lutris wykrył, że najlepsze pasujące urządzenie ('%s') obsługuje API Vulkan %s, ale aby użyć najnowszej wersji DXVK, wymagany jest %s.

en: <b>Warning</b> Scalers may not work with OpenGL rendering.
pl: <b>Uwaga!</b> Skalery mogą nie działać w renderowaniu OpenGL.

en: <b>Warning</b> Some Wine configuration options cannot be applied, if no prefix can be found.
pl: <b>Uwaga!</b> Niektóre opcje konfiguracji Wine nie mogą zostać zastosowane, jeśli nie zostanie znaleziony prefiks.

en: <b>Warning</b> The '%s' scaler does not work with a scale factor of %s.
pl: <b>Uwaga!</b> '%s' nie działa ze współczynnikiem skali %s.

en: <b>Warning</b> The destination folder is not writable by the current user.
pl: <b>Uwaga</b> Folder docelowy jest tylko do odczytu dla bieżącego użytkownika.

en: <b>Warning</b> Wine is not installed on your system
    
    Having Wine installed on your system guarantees that Wine builds from Lutris will have all required dependencies.
    Please follow the instructions given in the <a href='https://github.com/lutris/docs/blob/master/WineDependencies.md'>Lutris Wiki</a> to install Wine.
pl: <b>Uwaga!</b> Wine nie jest zainstalowany w Twoim systemie
    
    Zainstalowanie Wine w Twoim systemie gwarantuje, że kompilacje Wine z Lutris będą miały wszystkie wymagane zależności.
    Postępuj zgodnie z instrukcjami podanymi w <a href='https://github.com/lutris/docs/blob/master/WineDependencies.md'>Lutris Wiki</a>, aby zainstalować Wine.

en: <b>Warning</b> Your NVIDIA driver is outdated.
    You are currently running driver %s which does not fully support all features for Vulkan and DXVK games.
pl: <b>Uwaga!</b> Twój sterownik NVIDIA jest nieaktualny.
    Obecnie używasz sterownika %s, który nie obsługuje w pełni wszystkich funkcji gier Vulkan i DXVK.

en: <b>Warning</b> Your kernel is not patched for fsync.
pl: <b>Uwaga!</b> W jądrze nie ma poprawki dla fsync.

en: <b>Warning</b> Your limits are not set correctly. Please increase them as described here:
    <a href='https://github.com/lutris/docs/blob/master/HowToEsync.md'>How-to-Esync (https://github.com/lutris/docs/blob/master/HowToEsync.md)</a>
pl: <b>Uwaga!</b> Twoje limity nie są ustawione poprawnie. Zwiększ je zgodnie z opisem tutaj:
    <a href='https://github.com/lutris/docs/blob/master/HowToEsync.md'>How-to-Esync (https://github.com/lutris/docs/blob/master/HowToEsync.md)</a>

en: <i>(Italic indicates that this option is modified in a lower configuration level.)</i>
pl: <i>(Kursywa oznacza, że ​​opcja ta jest modyfikowana na niższym poziomie konfiguracji.)</i>

en: <i>Checking for missing media...</i>
pl: <i>Sprawdzanie, czy nie brakuje żadnych multimediów...</i>

en: <i>Checking for updates...</i>
pl: <i>Poszukiwanie aktualizacji...</i>

en: <i>Downloading...</i>
pl: <i>Pobieranie…</i>

en: <i>Last synced %s.</i>
pl: <i>Ostatnia synchronizacja %s.</i>

en: <i>Syncing library...</i>
pl: <i>Synchronizacja biblioteki...</i>

en: <i>This will send play time, last played, runner, platform 
    and store information to the lutris website so you can 
    sync this data on multiple devices</i>
pl: <i>Spowoduje to wysłanie czasu gry, czasu ostatniej sesji, uruchamiacza, platformę
    i informacje o przechowywaniu do witryny Lutris, dzięki czemu można
    synchronizować te dane na wielu urządzeniach</i>

en: A bios file is required to run this game
pl: Do uruchomienia tej gry wymagany jest plik BIOS

en: A directory where libraries should be searched for first, before the standard set of directories; this is useful when debugging a new library or using a nonstandard library for special purposes.
pl: Katalog, w którym należy w pierwszej kolejności przeszukać biblioteki, przed standardowym zestawem katalogów. Jest to przydatne podczas debugowania nowej biblioteki lub używania niestandardowej biblioteki do specjalnych celów.

en: A folder containing the Atari 800 BIOS files.
    They are provided by Lutris so you shouldn't have to change this.
pl: Folder zawierający pliki BIOS-u Atari 800.
    Są one dostarczane przez Lutris, więc nie powinieneś tego zmieniać.

en: A game compressed into a single file (WUA format), only use if not using game directory
pl: Gra skompresowana do jednego pliku (format WUA), używana tylko wtedy, gdy nie używasz katalogu gry

en: A library to load before running the game's executable.
pl: Biblioteki, które zostaną załadowane przed uruchomieniem pliku wykonywalnego gry.

en: ALSA default
pl: Domyślne ALSA

en: Abort and revert the installation
pl: Przerwij i cofnij instalację

en: About Lutris
pl: O Lutrisie

en: Access your game libraries from various sources. Changes require a restart to take effect.
pl: Uzyskaj dostęp do bibliotek gier z różnych źródeł. Wprowadzone zmiany wymagają ponownego uruchomienia programu.

en: Accounts
pl: Konta

en: Activates a display filter adding scanlines to imitate the displays of yesteryear.
pl: Aktywuje filtr wyświetlania, dodając linie skanowania, aby naśladować wyświetlacze z dawnych lat.

en: Add
pl: Dodaj

en: Add Category
pl: Dodaj kategorię

en: Add Files
pl: Dodaj pliki

en: Add Game
pl: Dodaj grę

en: Add Games
pl: Dodaj gry

en: Add a game matching '%s' to your favorites to see it here.
pl: Dodaj grę pasującą do „%s”, aby pojawiła się tutaj.

en: Add a new game
pl: Dodaj nową grę

en: Add borders to display
pl: Włącz ramki okna

en: Add directory to LD_LIBRARY_PATH
pl: Dodaj katalog do LD_LIBRARY_PATH

en: Add games to Lutris
pl: Dodaj grę do Lutrisa

en: Add games to your favorites to see them here.
pl: Dodaj gry do ulubionych, aby były tu widoczne.

en: Add locally installed game
pl: Dodaj grę zainstalowaną lokalnie

en: Add to favorites
pl: Dodaj do ulubionych

en: Add, remove or configure runners
pl: Dodaj, usuń lub skonfiguruj uruchamiacze

en: Additional floppies
pl: Dodatkowe dyskietki

en: Adds a Lutris icon to the tray, and prevents Lutris from exiting when the Lutris window is closed. You can still exit using the menu of the tray icon.
pl: Dodaje ikonę Lutris do zasobnika i zapobiega wyjściu Lutris, gdy okno programu jest zamknięte. Nadal możesz wyjść, używając menu ikony zasobnika.

en: Adds the category to the list.
pl: Dodaje kategorię do listy.

en: Advanced
pl: Zaawansowane

en: After you remove these games, they will no longer appear in the 'Games' view.
pl: Po usunięciu tych gier, nie będą one już wyświetlane w zakładce „Gry”.

en: After you uninstall these games, you won't be able play them in Lutris.
pl: Po odinstalowaniu tych gier, nie będziesz mógł w nie grać w Lutrisie.

en: Always use relative mouse mode instead of flipping
    dependent on cursor visibility
    Can help with games where the player's camera faces the floor
pl: Zawsze używaj względnego trybu myszy zamiast odwracania
    zależnie od widoczności kursora
    Może pomóc w grach, w których kamera gracza jest skierowana na podłogę

en: Amiga emulator
pl: Emulator Amigi

en: Amiga model
pl: Model Amigi

en: An unexpected error has occurred while installing this game. Please share the details below with the Lutris team on <a href='https://github.com/lutris/lutris'>GitHub</a> or <a href='https://discordapp.com/invite/Pnt5CuY'>Discord</a>.
pl: Wystąpił nieoczekiwany błąd podczas instalacji gry. Udostępnij poniższe szczegóły zespołowi Lutris na <a href='https://github.com/lutris/lutris'>GitHubie</a> lub <a href='https://discordapp.com/invite/Pnt5CuY'>Discordzie</a>.

en: AntiMicroX Profile
pl: Profil AntiMicroX

en: Application ID
pl: ID Aplikacji

en: Application ID field must not contain options or arguments.
pl: Pole ID aplikacji nie może zawierać opcji ani argumentów.

en: Application ID is not specified in correct format.Must be something like: tld.domain.app
pl: ID aplikacji nie jest określone w prawidłowym formacie. Musi wyglądać następująco: tld.domain.app

en: Applies a CRT effect to the screen.Requires OpenGL renderer.
pl: Stosuje efekt CRT na ekranie. Wymaga renderowania OpenGL.

en: Apply
pl: Zastosuj

en: Arabic
pl: Arabski

en: Arcade game emulator
pl: Emulator automatów

en: Architecture
pl: Architektura

en: Are you sure you want to cancel the installation?
pl: Czy na pewno chcesz anulować instalację?

en: Are you sure you want to change the runner for this game ? This will reset the full configuration for this game and is not reversible.
pl: Czy jesteś pewien, że chcesz zmienić uruchamiacz? To zresetuje konfigurację dla tej gry.

en: Args
pl: Argumenty

en: Arguments
pl: Argumenty

en: Arguments to be passed to the application.
pl: Argumenty, które mają zostać przekazane do aplikacji.

en: Arrow Keys and Right Shift
pl: Klawisze strzałek i prawy SHIFT

en: Aspect Ratio
pl: Proporcje ekranu

en: Aspect ratio
pl: Proporcje ekranu

en: Aspect ratio correction
pl: Korekta proporcji ekranu

en: Atari 400, 800 and XL emulator
pl: Emulator Atari 400, 800 i XL

en: Atari 8bit computers
pl: Komputery 8-bitowe Atari

en: Atari ST computers emulator
pl: Emulator Atari ST

en: Audio and video
pl: Audio i wideo

en: Audio driver
pl: Sterownik dźwięku

en: Auto (ignore RPG_RT.ini)
pl: Auto (ignoruj RPG_RT.ini)

en: AutoBattle algorithm
pl: Algorytm autowalki

en: Autoboot
pl: Autostart

en: Autoboot command
pl: Komenda Autostartu

en: Autoconfigure joypads
pl: Autokonfiguracja padów

en: Autodetect
pl: Autowykrywanie

en: Automatically Update the Lutris runtime
pl: Automatycznie aktualizuj środowisko uruchomieniowe Lutrisa

en: Automatically disables one of Wine's detected joypad to avoid having 2 controllers detected
pl: Automatycznie wyłącza jeden z wykrytych kontrolerów Wine, aby uniknąć wykrycia dwóch kontrolerów

en: Automatically uses Feral GameMode daemon if available. Set to true to disable the feature.
pl: Automatycznie używa Feral GameMode, jeśli jest dostępny. Ustaw na TAK, aby wyłączyć tę funkcję.

en: Autotype this command when the system has started, an enter keypress is automatically added.
pl: Polecenie automatycznie wykonane po uruchomieniu systemu, naciśnięcie klawisza Enter zostanie automatycznie dodane.

en: BGM volume
pl: Głośność muzyki

en: BIOS location
pl: Położenie BIOS

en: Back
pl: Wróć

en: Baltic
pl: Bałtycki

en: Batch
pl: Tryb zbiorczy

en: Batch Mode
pl: Tryb zbiorczy

en: Battle test
pl: Testowy pojedynek

en: Bilinear
pl: Dwuliniowe

en: Bios file (TOS)
pl: Plik BIOS (TOS)

en: Bios location
pl: Lokalizacja BIOS-u

en: Boot
pl: Rozruch

en: Boot disk
pl: Dysk bootowalny

en: Borderless
pl: Bez ramek

en: Borderless window
pl: Okno bez ramki

en: Branch
pl: Gałęź

en: Browse files
pl: Przeglądaj pliki

en: Browse…
pl: Przeglądaj…

en: CD-ROM image
pl: Obraz CD-ROM

en: CD-ROM image to use on non CD32/CDTV models
pl: Obraz CD-ROM do użycia w modelach innych niż CD32/CDTV

en: CLI mode
pl: Tryb CLI

en: CPU
pl: Procesor

en: CPU governor warning
pl: Ostrzeżenia regulatora procesora

en: CRT effect ()
pl: Efekt CRT ()

en: C_ancel
pl: _Anuluj

en: Cache file for future installations
pl: Plik pamięci podręcznej dla przyszłych instalacji

en: Cache path
pl: Ścieżka pamięci podręcznej

en: Calculating checksum...
pl: Obliczanie sumy kontrolnej…

en: Can be system or user.
pl: Może być dla użytkownika lub dla systemu.

en: Can be used to force certain locale for an app. Fixes encoding issues in legacy software.
pl: Można użyć do wymuszenia pewnych ustawień regionalnych dla aplikacji. Naprawia problemy z kodowaniem w starszym oprogramowaniu.

en: Can't move {src} 
    to destination {dst}
pl: Nie można przenieść {src}
    do miejsca docelowego {dst}

en: Can't open %s 
    The folder doesn't exist.
pl: Nie można otworzyć %s
    Ten katalog nie istnieje.

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Cancel installation?
pl: Anulować instalację?

en: Cartridge
pl: Kartridż

en: Cartridge 1
pl: Kartridż 1

en: Cartridge 2
pl: Kartridż 2

en: Cartridge 3
pl: Kartridż 3

en: Cartridge 4
pl: Kartridż 4

en: Cartridge file/URL/ID
pl: Plik/URL/ID kartridżu

en: Cassette (tape)
pl: Kaseta (taśma)

en: Cassette 1 (tape)
pl: Kaseta 1 (taśma)

en: Cassette 2 (tape)
pl: Kaseta 2 (taśma)

en: Categories
pl: Kategorie

en: Categorized
pl: Skategoryzowane

en: Center
pl: Wycentruj

en: Central/Eastern European
pl: Środkowo/Zachodnioeuropejski

en: Change
pl: Zmień

en: Change where Lutris downloads game installer files.
pl: Zmień miejsce, w którym Lutris pobiera pliki instalatora gry.

en: Changes how the game is placed when the window is resized.
pl: Zmienia położenie gry po zmianie rozmiaru okna.

en: Changes the graphics hardware the game will target, if the game supports this.
pl: Zmienia sprzęt graficzny, na którym gra będzie działać (o ile gra to obsługuje).

en: Changes the rendering method used for 3D games.
pl: Zmienia metodę renderowania używaną w grach 3D.

en: Changes the resolution of the game. For example, a 2x scale will take a 320x200 resolution game and scale it up to 640x400.
pl: Zmienia rozdzielczość gry. Na przykład skala 2x weźmie grę o rozdzielczości 320x200 i przeskaluje ją do 640x400.

en: Changing Categories
pl: Zmiana kategorii

en: Check Again
pl: Sprawdź ponownie

en: Check for Updates
pl: Sprawdź aktualizacje

en: Chinese
pl: Chiński

en: Chinese (Simplified)
pl: Chiński (uproszczony)

en: Chinese (Traditional)
pl: Chiński (tradycyjny)

en: Choose the folder containing ROMs and BIOS files.
    These files contain code from the original hardware necessary to the emulation.
pl: Wybierz folder zawierający pliki ROM i BIOS.
    Te pliki zawierają kod z oryginalnego sprzętu niezbędny do emulacji.

en: Choose the folder containing original Amiga Kickstart ROMs. Refer to FS-UAE documentation to find how to acquire them. Without these, FS-UAE uses a bundled replacement ROM which is less compatible with Amiga software.
pl: Wybierz folder zawierający oryginalne ROM-y Amiga Kickstart. Zapoznaj się z dokumentacją FS-UAE, aby dowiedzieć się, jak je zdobyć. Bez nich FS-UAE używa dołączonego zastępczego ROM-u, który jest mniej kompatybilny z oprogramowaniem Amiga.

en: Choose the folder containing the Intellivision BIOS files (exec.bin and grom.bin).
    These files contain code from the original hardware necessary to the emulation.
pl: Wybierz folder zawierający pliki BIOS-u Intellivision (exec.bin i grom.bin).
    Pliki te zawierają kod z oryginalnego sprzętu niezbędny do emulacji.

en: Chooses which emulator is used by ScummVM when the AdLib emulator is chosen as the Preferred device.
pl: Wybiera emulator, który ma być używany przez ScummVM, gdy emulator AdLib zostanie wybrany jako urządzenie preferowane.

en: Combines MIDI music with AdLib sound effects.
pl: Łączy muzykę MIDI z efektami dźwiękowymi AdLib.

en: Command
pl: Komenda

en: Command exited with code %s
pl: Polecenie zatrzymane statusem %s

en: Command line arguments
pl: Argumenty startowe

en: Command line arguments to pass to the executable.
    $GAME or $URL inserts the game url.
    
    For Chrome/Chromium app mode use: --app="$GAME"
pl: Argumenty wiersza poleceń dla pliku wykonywalnego.
    $GAME lub $URL wstawia adres URL gry.
    
    W przypadku trybu aplikacji Chrome/Chromium użyj: --app="$GAME"

en: Command line arguments used when launching DOSBox
pl: Argumenty startowe używane podczas uruchomienia DOSBox

en: Command line arguments used when launching the game
pl: Argumenty wiersza poleceń używane podczas uruchamiania gry

en: Command line arguments used when launching the game.
pl: Argumenty wiersza poleceń używane podczas uruchamiania gry.

en: Command line arguments used when launching the game.
    Ignored when Steam Big Picture mode is enabled.
pl: Argumenty wiersza poleceń używane podczas uruchamiania gry.
    Ignorowane, gdy włączony jest tryb Steam Big Picture.

en: Command line instructions to add in front of the game's execution command.
pl: Komendy wiersza poleceń, które zostaną dodane przed poleceniem uruchomienia gry.

en: Command prefix
pl: Argumenty prefiksu

en: Commodore Emulator
pl: Emulator Commodore

en: Compressed ROM
pl: Skompresowany ROM

en: Config file
pl: Plik konfiguracyjny

en: Config location
pl: Lokalizacja pliku konfiguracyjnego

en: Configuration file
pl: Plik konfiguracyjny

en: Configure
pl: Konfiguruj

en: Configure %s
pl: Konfiguracja %s

en: Configure download cache
pl: Konfiguracja pamięci podręcznej pobierania

en: Confirm runner change
pl: Potwierdź zmianę

en: Connect
pl: Połącz

en: Connect to lutris.net
pl: Połącz z lutris.net

en: Connect your %s account to access your games
pl: Połącz konto %s, aby uzyskać dostęp do swoich gier

en: Connected as <b>%s</b>
pl: Połączono jako <b>%s</b>

en: Controllers
pl: Kontrolery

en: Copy Details to Clipboard
pl: Kopiuj szczegóły do schowka

en: Copy logs to Clipboard
pl: Kopiuj dziennik do schowka

en: Copy protection
pl: Ochrona przed kopiowaniem

en: Copy system info to Clipboard
pl: Kopiuj informacje do schowka

en: Core
pl: Rdzeń

en: Could not download Atari 800 BIOS archive
pl: Nie udało się pobrać BIOS-u Atari 800

en: Could not find Steam path, is Steam installed?
pl: Nie można znaleźć ścieżki Steam. Czy Steam jest zainstalowany?

en: Couldn't load the download links for this game
pl: Nie udało się załadować linków pobierania

en: Couldn't load the downloads for this game
pl: Nie udało się załadować listy pobierania gry

en: Create Steam shortcut
pl: Utwórz skrót na Steamie

en: Create application menu shortcut
pl: Utwórz skrót w menu aplikacji

en: Create desktop shortcut
pl: Utwórz skrót na pulpicie

en: Croatian
pl: Chorwacki

en: Current configuration is not valid, ignoring save request
pl: Obecna konfiguracja jest nieprawidłowa, ignorowanie żądania zapisu

en: Custom (select executable below)
pl: Własny (wybierz plik wykonywalny poniżej)

en: Custom Global User Directory
pl: Własny globalny katalog użytkownika

en: Custom Settings
pl: Własne ustawienia

en: Custom User-Agent
pl: Własny user-agent

en: Custom Wine executable
pl: Własny plik wykonywalny Wine

en: Custom configuration file
pl: Własny plik konfiguracyjny

en: Custom executable for the runner
pl: Własny plik wykonywalny dla tego uruchamiacza

en: Custom mlc folder location
pl: Własne położenie folderu 'mlc'

en: Custom web browser executable
pl: Własny plik wykonywalny przeglądarki internetowej

en: Cyrillic
pl: Cyrylica

en: D3D Extras version
pl: Wersja D3D Extra

en: DLL overrides
pl: Nadpisania DLL

en: DRM free mode (Do not launch Steam)
pl: Tryb bez DRM (nie uruchamia Steama)

en: DVD image in iso format
pl: Obraz DVD w formacie iso

en: DXVK NVAPI version
pl: Wersja DXVK NVAPI

en: DXVK version
pl: Wersja DXVK

en: Dark
pl: Ciemny

en: Data directory
pl: Katalog danych

en: Debug flags
pl: Flagi debugowania

en: Debug level
pl: Poziom debugowania

en: Debug with Developer Tools
pl: Debugowanie z pomocą narzędzi dla programistów

en: Debugging
pl: Debugowanie

en: Default installation folder
pl: Domyślny folder instalacyjny

en: Defaults to share/scummvm if unspecified.
pl: Jeśli nie określono inaczej, domyślnie jest to share/scummvm.

en: Delay before entering autoboot command
pl: Opóźnienie przed wpisaniem komendy

en: Delete
pl: Usuń

en: Delete All Files
pl: Usuń wszystkie pliki

en: Delete Files
pl: Usuń pliki

en: Delete Steam shortcut
pl: Usuń skrót ze Steama

en: Delete application menu shortcut
pl: Usuń skrót z menu aplikacji

en: Delete desktop shortcut
pl: Usuń skrót pulpitowy

en: Demo mode
pl: Tryb Demo

en: Describe the problem you're having in the text box below. This information will be sent the Lutris team along with your system information. You can also save this information locally if you are offline.
pl: Opisz problem w języku angielskim, który masz w polu tekstowym poniżej. Informacje te zostaną wysłane do zespołu Lutris wraz z informacjami o Twoim systemie. Możesz również zapisać te informacje lokalnie, jeśli jesteś offline.

en: Desktop
pl: Pulpit

en: Desktop resolution
pl: Rozdzielczość pulpitu

en: Destination path for export
pl: Ścieżka docelowa eksportu

en: Digital iMuse tempo
pl: Tempo cyfrowe iMuse

en: Directory
pl: Folder

en: Disable
pl: Wyłącz

en: Disable Lutris Runtime
pl: Wyłącz piaskownicę Lutrisa

en: Disable Startup Screens
pl: Pomiń ekrany startowe

en: Disable auto detection of the simulated engine.
pl: Wyłącz automatyczne wykrywanie symulowanego silnika.

en: Disable desktop effects
pl: Wyłącz efekty pulpitu

en: Disable desktop effects while game is running, reducing stuttering and increasing performance
pl: Wyłącza efekty pulpitu podczas działania gry, aby zmniejszyć zacinanie się i zwiększyć wydajność

en: Disable menu bar and default shortcuts
pl: Wyłącz pasek menu i domyślne skróty

en: Disable page scrolling and hide scrollbars
pl: Wyłącz przewijanie stron i ukryj paski przewijania

en: Disable screen saver
pl: Wyłącz wygaszacz ekranu

en: Disable the screen saver while a game is running. Requires the screen saver's functionality to be exposed over DBus.
pl: Wyłącza wygaszacz ekranu, gdy gra jest uruchomiona. Wymagana jest dostępność wygaszacza ekranu przez DBus.

en: Disable window resizing (disables fullscreen and maximize)
pl: Wyłącz zmianę rozmiaru okna (wyłącza tryb pełnoekranowy i maksymalizację)

en: Disabled
pl: Wyłączone

en: Disables scrolling on the page.
pl: Wyłącza przewijanie strony.

en: Disc image file
pl: Obraz dysku

en: Disconnect
pl: Rozłącz

en: Display
pl: Ekran

en: Display status bar
pl: Wyświetl pasek stanu

en: Display the game's FPS + other information. Requires MangoHud to be installed.
pl: Wyświetla licznik FPS w grze + inne informacje. Wymaga zainstalowania MangoHud.

en: Display the list of games in JSON format
pl: Pokaż listę gier w formacie JSON

en: Displays a status bar with some useful information, like green leds lighting up when the floppy disks are read.
pl: Wyświetla pasek stanu z przydatnymi informacjami, np. zielonymi diodami LED zapalającymi się podczas odczytu dyskietek.

en: Do not ask again for this game.
pl: Nie pytaj o tę grę ponownie.

en: Do not run Lutris as root.
pl: Nie uruchamiaj Lutrisa jako root.

en: Do you want to change the game location anyway? No files can be moved, and the game configuration may need to be adjusted.
pl: Czy mimo to chcesz zmienić lokalizację gry? Nie można przenieść żadnych plików, a konfiguracja gry może wymagać dostosowania.

en: Do you want to delete the category '%s'?
pl: Czy chcesz usunąć kategorię %s?

en: Do you want to delete the saved search '%s'?
pl: Czy chcesz usunąć zapisane wyszukiwanie '%s'?

en: Do you want to select a premium license file?
pl: Czy chcesz wybrać plik licencji premium?

en: Do you want to select an Atari ST BIOS file?
pl: Czy chcesz wybrać plik BIOS Atari ST?

en: Do you want to uninstall %s?
pl: Czy na pewno chcesz odinstalować %s?

en: Do you wish to duplicate %s?
    The configuration will be duplicated, but the games files will <b>not be duplicated</b>.
    Please enter the new name for the copy:
pl: Czy chcesz zduplikować %s?
    Konfiguracja zostanie zduplikowana, ale pliki gry <b>nie zostaną zduplikowane</b>.
    Proszę wprowadzić nową nazwę kopii:

en: Documents
pl: Dokumenty

en: Double the screen size in windowed mode.
pl: Powiększa okno dwukrotnie.

en: Download
pl: Pobierz

en: Download %s
pl: Pobierz %s

en: Download Missing Media
pl: Pobierz brakujące media

en: Download cache configuration
pl: Pobierz konfigurację pamięci podręcznej

en: Download interrupted
pl: Przerwano pobieranie

en: Downloading %s
pl: Pobieranie %s

en: Downloading file
pl: Pobieranie pliku

en: Downloading game data
pl: Pobieranie danych gry

en: Downloading…
pl: Pobieranie…

en: Downloads
pl: Pobrane

en: Duplicate
pl: Duplikuj

en: Duplicate game?
pl: Czy chcesz zduplikować grę?

en: Dutch
pl: Holenderski

en: Edit Games
pl: Edytuj gry

en: Eject
pl: Wysuń

en: Emulate Atari 320 XE (Compy Shop)
pl: Emuluj Atari 320 XE (Compy Shop)

en: Emulate Atari 320 XE (Rambo)
pl: Emuluj Atari 320 XE (Rambo)

en: Emulate Atari 5200
pl: Emuluj Atari 5200

en: Emulate Atari 800
pl: Emuluj Atari 800

en: Emulate Atari 800 XL
pl: Emuluj Atari 800 XL

en: Emulator BIOS files location
pl: Lokalizacja plików BIOS emulatora

en: Enable
pl: Włącz

en: Enable AMD FidelityFX Super Resolution (FSR)
pl: Włącz AMD FidelityFX Super Resolution (FSR)

en: Enable Adobe Flash Player
pl: Włącz Adobe Flash Player

en: Enable Adobe Flash Player.
pl: Włącz Adobe Flash Player.

en: Enable BattlEye Anti-Cheat
pl: Obsługa BattleEye Anti-Cheat

en: Enable D3D Extras
pl: Włącz D3D Extra

en: Enable DPI Scaling
pl: Włącz skalowanie DPI

en: Enable DXVK
pl: Włącz DXVK

en: Enable DXVK-NVAPI / DLSS
pl: Włącz DXVK-NVAPI / DLSS

en: Enable Discord Rich Presence for Available Games
pl: Włącz wsparcie Discord Rich Presence

en: Enable Easy Anti-Cheat
pl: Obsługa Easy Anti-Cheat

en: Enable Esync
pl: Włącz Esync

en: Enable Feral GameMode
pl: Włącz Tryb gry (Feral)

en: Enable Fsync
pl: Włącz Fsync

en: Enable Gamescope
pl: Włącz Gamescope

en: Enable HDR (Experimental)
pl: Włącz HDR (Eksperymentalnie)

en: Enable HDR for games that support it.
    Requires Plasma 6 and VK_hdr_layer.
pl: Włącz HDR dla gier, które go obsługują.
    Wymaga Plasma 6 i VK_hdr_layer.

en: Enable RTP
pl: Włącz RTP

en: Enable Roland GS
pl: Włącz Roland GS

en: Enable TestPlay (debug) mode.
pl: Włacz tryb debugowania TestPlay.

en: Enable VKD3D
pl: Włącz VKD3D

en: Enable VSync
pl: Synchronizacja pionowa

en: Enable a terminal for text-based games. Only useful for ASCII based games. May cause issues with graphical games.
pl: Włącz terminal dla gier tekstowych. Przydatne tylko dla gier opartych na ASCII. Może powodować problemy z grami graficznymi.

en: Enable audio
pl: Włącz audio

en: Enable dgvoodoo2
pl: Włącz dgvoodoo2

en: Enable emulation of Nvidia's NVAPI and add DLSS support, if available.
pl: Włącz emulację NVAPI firmy Nvidia i dodaj obsługę DLSS, jeśli jest dostępna.

en: Enable eventfd-based synchronization (esync). This will increase performance in applications that take advantage of multi-core processors.
pl: Włącz synchronizację opartą na eventfd (esync). Zwiększy to wydajność w aplikacjach, które wykorzystują procesory wielordzeniowe.

en: Enable frames per second counter.
pl: Pokazuje liczbę FPS.

en: Enable futex-based synchronization (fsync). This will increase performance in applications that take advantage of multi-core processors. Requires kernel 5.16 or above.
pl: Włącz synchronizację opartą na futex (fsync). Zwiększy to wydajność w aplikacjach, które wykorzystują procesory wielordzeniowe. Wymaga jądra 5.16 lub nowszego.

en: Enable integrations with game sources
pl: Włącz integrację z usługami gier

en: Enable library sync and run a full sync with lutris.net?
pl: Włączyć synchronizację bibliotek i przeprowadzić pełną synchronizację z lutris.net?

en: Enable sound emulation of disk drives
pl: Włącz emulację dźwięku napędów dyskowych

en: Enable subtitles
pl: Włącz napisy

en: Enable support for BattlEye Anti-Cheat in supported games
    Requires Lutris Wine 6.21-2 and newer or any other compatible Wine build.
pl: Włącz obsługę BattlEye Anti-Cheat w obsługiwanych grach
    Wymaga Lutris Wine 6.21-2 i nowszych lub dowolnej innej kompatybilnej kompilacji Wine.

en: Enable support for Easy Anti-Cheat in supported games
    Requires Lutris Wine 7.2 and newer or any other compatible Wine build.
pl: Włącz obsługę Easy Anti-Cheat w obsługiwanych grach
    Wymaga Lutris Wine 7.2 i nowszych lub dowolnej innej kompatybilnej kompilacji Wine.

en: Enable this option if you want clicked links to open inside the game window. By default all links open in your default web browser.
pl: Włącz tę opcję, jeśli chcesz, aby kliknięte linki otwierały się w oknie gry. Domyślnie wszystkie linki otwierają się w domyślnej przeglądarce internetowej.

en: Enable waiting for  the  start  of  vblank  before flipping  screens; reduces tearing effects.
pl: Włącz oczekiwanie na rozpoczęcie vblank przed obróceniem ekranu; zmniejsza to efekt rozrywania obrazu.

en: Enabled
pl: Włączone

en: Enables batch mode (exits after powering off).
pl: Włącza tryb zbiorczy (zamyka się po wyłączeniu zasilania).

en: Enables copy protection
pl: Włącza ochronę przed kopiowaniem

en: Enables engine specific debug flags
pl: Włącza flagi debugowania specyficzne dla silnika

en: Enables joystick input (default: 0 = first joystick)
pl: Włącza joysticki (domyślnie: 0 = pierwszy joystick)

en: Enables the Windows application's DPI scaling.
    Otherwise, the Screen Resolution option in 'Wine configuration' controls this.
pl: Włącza skalowanie DPI aplikacji Windows.
    W przeciwnym razie kontroluje to opcja Rozdzielczość ekranu w „Konfiguracji Wine”.

en: Encoding
pl: System pisma

en: Encryption keys
pl: Klucze szyfrowania

en: EnemyAI algorithm
pl: Algorytm AI wrogów

en: Engine
pl: Silnik

en: Engine (web only)
pl: Silnik (tylko web)

en: Engine for point-and-click games.
pl: Silnik dla gier point-and-click.

en: Engine speed
pl: Prędkość silnika

en: English
pl: Angielski

en: Enter the name of a game to search for, or use search terms:
    
    <b>installed:</b><i>true</i>			Only installed games.
    <b>hidden:</b><i>true</i>			Only hidden games.
    <b>favorite:</b><i>true</i>			Only favorite games.
    <b>categorized:</b><i>true</i>		Only games in a category.
    <b>category:</b><i>x</i>			Only games in category <i>x</i>.
    <b>source:</b><i>steam</i>			Only Steam games
    <b>runner:</b><i>wine</i>			Only Wine games
    <b>platform:</b><i>windows</i>	Only Windows games
    <b>playtime:</b><i>&gt;2 hours</i>	Only games played for more than 2 hours.
    <b>lastplayed:</b><i>&lt;2 days</i>	Only games played in the last 2 days.
    <b>directory:</b><i>game/dir</i>	Only games at the path.
pl: Wprowadź nazwę gry, którą chcesz wyszukać, lub użyj tagów wyszukiwania:
    
    <b>installed:</b><i>true</i> Tylko zainstalowane gry.
    <b>hidden:</b><i>true</i> Tylko ukryte gry.
    <b>favorite:</b><i>true</i> Tylko ulubione gry.
    <b>categorized:</b><i>true</i> Tylko gry w kategoriach.
    <b>category:</b><i>x</i> Tylko gry w danej kategorii <i>x</i>.
    <b>source:</b><i>steam</i> Tylko gry ze Steam
    <b>runner:</b><i>wine</i> Tylko gry Wine
    <b>platform:</b><i>windows</i> Tylko gry z Windows
    <b>playtime:</b><i>&gt;2 hours</i> Tylko gry, w które grało się dłużej niż 2 godziny.
    <b>lastplayed:</b><i>&lt;2 days</i> Tylko gry rozegrane w ciągu ostatnich 2 dni.
    
    <b>directory:</b><i>game/dir</i> Tylko gry z danego katalogu.

en: Enter the name of the game you will install.
    
    When you click 'Install' below, the installer window will appear and guide you through a simple installation.
    
    It will prompt you for a setup executable, and will use Wine to install it.
    
    If you know the Lutris identifier for the game, you can provide it for improved Lutris integration, such as Lutris provided banners.
pl: Wprowadź nazwę gry, którą zainstalujesz.
    
    Po kliknięciu „Zainstaluj” poniżej pojawi się okno instalatora, które przeprowadzi Cię przez prostą instalację.
    
    Poprosi Cię o plik wykonywalny instalatora i użyje Wine do jego zainstalowania.
    
    Jeśli znasz identyfikator Lutris dla gry, możesz go podać w celu ulepszonej integracji Lutris, takiej jak banery Lutris.

en: Enters fullscreen mode immediately after starting.
pl: Natychmiast po uruchomieniu przechodzi w tryb pełnoekranowy.

en: Environment variables
pl: Zmienne środowiskowe

en: Environment variables loaded at run time
pl: Zmienne środowiskowe ładowane w czasie wykonywania

en: Error details
pl: Szczegóły błędu

en: Esync support
pl: Obsługa Esync

en: Europe
pl: Europa

en: Even Pixels
pl: Parzyste piksele

en: Exclude processes
pl: Wyklucz procesy

en: Executable
pl: Plik wykonywalny

en: Execute a program with the Lutris Runtime
pl: Uruchom program w piaskownicy Lutrisa

en: Execute script
pl: Wykonaj skrypt

en: Exit DOSBox with the game
pl: Zamknij DOSBox wraz z grą

en: Exit Dolphin with emulator.
pl: Zamknij Dolphin z emulacją.

en: Export a game
pl: Eksport gry

en: Extended Kickstart location
pl: Lokalizacja rozszerzonego Kickstartu

en: Extra arguments
pl: Dodatkowe argumenty

en: Extra arguments to the executable
pl: Dodatkowe argumenty dla pliku wykonywalnego

en: Extra command line arguments used when launching Steam
pl: Dodatkowe argumenty wiersza poleceń używane podczas uruchamiania Steam

en: Extracting %s
pl: Rozpakowywanie %s

en: Extracting…
pl: Rozpakowywanie…

en: FPS counter (MangoHud)
pl: Licznik FPS (MangoHud)

en: FPS limit
pl: Limit FPS

en: FSR Level
pl: Poziom FSR

en: Failed to download %s
pl: Nie udało się pobrać %s

en: Failed to extract {}
pl: Nie udało się wypakować {}

en: Failed to extract {}: {}
pl: Nie udało się wypakować {}: {}

en: Failed to import a ROM: %s
pl: Nie udało się zimportować ROM-u: %s

en: Failed to load games. Check that your profile is set to public during the sync.
pl: Nie udało się załadować gier. Sprawdź, czy Twój profil jest ustawiony jako publiczny podczas synchronizacji.

en: Failed to open database file in %s. Try renaming this file and relaunch Lutris
pl: Nie udało się otworzyć bazy danych w %s. Spróbuj zmienić nazwę pliku i ponownie uruchomić Lutris

en: Failed to retrieve the runner archive
pl: Nie udało się pobrać archiwum uruchamiacza

en: Failed to retrieve {} ({}) information
pl: Nie udało się pobrać informacji {} ({})

en: Fallback RTP location
pl: Lokalizacja zapasowa RTP

en: Fast Memory
pl: Szybka pamięć

en: Favorite
pl: Ulubiony

en: Favorites
pl: Ulubione

en: Feral GameMode
pl: Tryb gry (Feral)

en: File containing the encryption keys.
pl: Plik zawierający klucze szyfrujące.

en: File containing the title keys.
pl: Plik zawierający klucze tytułów.

en: Files
pl: Pliki

en: Filtering
pl: Filtrowanie

en: Finnish
pl: Fiński

en: First controller
pl: Pierwszy kontroler

en: Fit
pl: Dopasuj

en: Fit (force aspect ratio)
pl: Dopasuj (wymuś proporcje ekranu)

en: Flathub is not configured on the system. Visit https://flatpak.org/setup/ for instructions.
pl: Flathub nie jest skonfigurowany w systemie. Odwiedź https://flatpak.org/setup/, aby uzyskać instrukcje.

en: Flatpak installation is not handled by Lutris.
    Install Flatpak with the package provided by your distribution.
pl: Instalacja Flatpak nie jest obsługiwana przez Lutris.
    Zainstaluj Flatpak za pomocą pakietu dostarczonego przez Twoją dystrybucję.

en: Flatpak is not installed
pl: Flatpak nie jest zainstalowany

en: Floppy Disk A
pl: Napęd Dyskietek A

en: Floppy Disk B
pl: Napęd dyskietek B

en: Floppy Drive Speed
pl: Prędkość napędu dyskietek

en: Floppy Drive Volume
pl: Głośność napędu dyskietek

en: Floppy disk
pl: Dyskietka

en: Floppy drive 1
pl: Napęd dyskietek 1

en: Floppy drive 2
pl: Napęd dyskietek 2

en: Floppy drive 3
pl: Napęd dyskietek 3

en: Floppy drive 4
pl: Napęd dyskietek 4

en: Force
pl: Wymuś

en: Force Fastboot
pl: Wymuś szybki rozruch

en: Force Slowboot
pl: Wymuś zimny rozruch

en: Force a different game resolution.
    
    This is experimental and can cause glitches or break games!
pl: Wymusza inną rozdzielczość gry.
    
    Jest to funkcja eksperymentalna i może powodować błędy lub przerywać działanie gry!

en: Force fast boot.
pl: Wymuś szybki rozruch.

en: Force slow boot.
pl: Wymuś zimny rozruch.

en: Force updates
pl: Wymuś aktualizacje

en: Forgot password?
pl: Nie pamiętasz hasła?

en: Framerate Limiter
pl: Limit FPS

en: French
pl: Francuski

en: Fsync support
pl: Obsługa Fsync

en: Full (CAUTION: Will cause MASSIVE slowdown)
pl: Pełne (UWAGA: Spowoduje OGROMNE spowolnienie)

en: Full URL or HTML file path
pl: Pełny adres URL lub ścieżka pliku HTML

en: Full path to a directory containing a combined RTP.
pl: Pełna ścieżka do katalogu zawierającego połączony plik RTP.

en: Full path to a directory containing an extracted RPG Maker 2000 Run-Time-Package (RTP).
pl: Pełna ścieżka do katalogu zawierającego wyodrębniony plik RTP dla RPG Makera 2000.

en: Full path to a directory containing an extracted RPG Maker 2003 Run-Time-Package (RTP).
pl: Pełna ścieżka do katalogu zawierającego wyodrębniony plik RTP dla RPG Makera 2003.

en: Fullboot
pl: Pełny rozruch

en: Fullscreen
pl: Pełny Ekran

en: Fullscreen & title bar
pl: Pełny ekran i pasek tytułu

en: Fullscreen (F12 + F to switch)
pl: Pełny ekran (F12 + F by zmienić)

en: Fullscreen resolution
pl: Rozdzielczość pełnego ekranu

en: Fullscreen, title bar & window
pl: Pełny ekran, pasek tytułowy i okno

en: GE-Proton (Latest)
pl: GE-Proton (Najnowszy)

en: GPU to use to run games
pl: Karta graficzna, której chcesz użyć do uruchomienia gier

en: Game Resolution
pl: Rozdzielczość gry

en: Game already installed in Lutris
pl: Gra aktualnie zainstalowana w Lutrisie

en: Game binary path
pl: Ścieżka pliku wykonywalnego gry

en: Game config key must be a string
pl: Klucz konfiguracji gry musi być ciągiem znaków

en: Game data file
    Supported formats: GDI, CDI, CHD
pl: Plik danych gry
    Obsługiwane formaty: GDI, CDI, CHD

en: Game directory
pl: Folder gry

en: Game execution
pl: Wykonanie gry

en: Game files location
pl: Lokalizacja plików gry

en: Game identifier
pl: ID gry

en: Game info
pl: O grze

en: Game library
pl: Biblioteka gier

en: Game name
pl: Nazwa gry

en: Game options
pl: Opcje gry

en: Game resolution
pl: Rozdzielczość gry

en: GameCube and Wii emulator
pl: Emulator GameCube oraz Wii

en: Gamepad 1
pl: Pad 1

en: Gamepad 2
pl: Pad 2

en: Gamepad 3
pl: Pad 3

en: Gamepad 4
pl: Pad 4

en: Gamepads
pl: Pady

en: Games
pl: Gry

en: Generate a bash script to run a game without the client
pl: Wygeneruj skrypt bash, aby uruchomić grę bez klienta

en: Georgian
pl: Gruziński

en: German
pl: Niemiecki

en: Get a configuration file from a given location. If a filename is given, it must end with ".yml", otherwise it will be assumed to be a directory.
pl: Pozyskaj plik konfiguracyjny z podanej lokalizacji. Jeśli podano nazwę pliku, musi kończyć się na „.yml”, w przeciwnym razie zostanie przyjęte, że jest to katalog.

en: Global options
pl: Opcje globalne

en: Graphic scaler
pl: Skalowanie grafiki

en: Graphics
pl: Grafika

en: Graphics Card
pl: Karta graficzna

en: Graphics Card RAM
pl: Pamięc karty graficznej

en: Graphics renderer
pl: API Graficzne

en: Greek
pl: Grecki

en: Hard Disk
pl: Dysk twardy

en: Hard Disk 1
pl: Dysk twardy 1

en: Hard Disk 2
pl: Dysk twardy 2

en: Hatari supports floppy disk images in the following formats: ST, DIM, MSA, STX, IPF, RAW and CRT. The last three require the caps library (capslib). ZIP is supported, you don't need to uncompress the file.
pl: Hatari obsługuje obrazy dyskietek w następujących formatach: ST, DIM, MSA, STX, IPF, RAW i CRT. Ostatnie trzy wymagają biblioteki caps (capslib). Obsługiwany jest ZIP, nie trzeba dekompresować pliku.

en: Hebrew
pl: Hebrajski

en: Hercules (Amber)
pl: Herkules (Bursztyn)

en: Hercules (Green)
pl: Herkules (Zielony)

en: Hey, Not Too Rough (2)
pl: Hej, nie za ostro (2)

en: Hidden
pl: Ukryty

en: Hide Lutris
pl: Ukryj Lutris

en: Hide OSD
pl: Ukrywaj OSD

en: Hide badges on icons (Ctrl+p to toggle)
pl: Ukryj ikony na banerach (Ctrl+P by przełączyć)

en: Hide game from library
pl: Ukryj grę z biblioteki

en: Hide mouse cursor
pl: Ukryj kursor myszy

en: Hide text under icons
pl: Ukryj tekst pod ikonami

en: Hide the title background image and center the command menu.
pl: Ukryj tło tytułu i wyśrodkuj menu poleceń.

en: Hide title
pl: Ukryj tytuł

en: Hint SDL 1.2 games to use a specific monitor when going fullscreen by setting the SDL_VIDEO_FULLSCREEN environment variable
pl: Wskazówka dla gier używających SDL 1.2, by podczas przełączania na tryb pełnoekranowy używać określonego monitora, ustawiając zmienną środowiskową SDL_VIDEO_FULLSCREEN

en: How the video output is scaled.
    
    <b>Nearest</b>: Scale to screen size (causes scaling artifacts)
    <b>Integer</b>: Scale to multiple of the game resolution
    <b>Bilinear</b>: Like Nearest, but output is blurred to avoid artifacts
pl: Forma skalowania obrazu.
    
    <b>Najbliższe</b>: Skaluj do rozmiaru ekranu (powoduje artefakty skalowania)
    <b>Całkowite</b>: Skaluj do wielokrotności rozdzielczości gry
    <b>Dwuliniowe</b>: Podobnie jak Najbliższe, ale obraz jest rozmyty, aby uniknąć artefaktów

en: Humble Bundle Cookie Authentication
pl: Autoryzacja Humble Bundle przez ciasteczka

en: Humble Bundle is restricting API calls from software like Lutris and GameHub.
    Authentication to the service will likely fail.
    There is a workaround involving copying cookies from Firefox, do you want to do this instead?
pl: Humble Bundle ogranicza API z oprogramowania takiego jak Lutris i GameHub.
    Uwierzytelnianie w usłudze prawdopodobnie się nie powiedzie.
    Istnieje obejście polegające na kopiowaniu plików cookie z Firefoksa. Czy chcesz to zrobić?

en: Hurt Me Plenty (3)
pl: Rań mnie bardzo (3)

en: I'm Too Young To Die (1)
pl: Jestem za młody, żeby umierać (1)

en: ISO file
pl: Plik ISO

en: Identifier
pl: Identyfikator

en: Identifier
    <span size='x-small'>(Internal ID: %s)</span>
pl: Identyfikator
    <span size='x-small'>(Wewnętrzne ID: %s)</span>

en: If modified, these options supersede the same options from the base runner configuration, which themselves supersede the global preferences.
pl: W przypadku modyfikacji, opcje te zastępują te same opcje z konfiguracji podstawowej modułu, które z kolei zastępują preferencje globalne.

en: If modified, these options supersede the same options from the base runner configuration.
pl: W przypadku modyfikacji, opcje te zastępują te same opcje z konfiguracji podstawowej modułu.

en: If modified, these options supersede the same options from the global preferences.
pl: W przypadku modyfikacji, opcje te zastępują te same opcje z preferencji globalnych.

en: If provided, files downloaded during game installs will be kept there
    
    Otherwise, all downloaded files are discarded.
pl: Jeżeli podane, pliki pobrane podczas instalacji gry będą tam przechowywane
    
    W przeciwnym wypadku wszystkie pobrane pliki zostaną odrzucone.

en: If provided, this location will be used by installers to cache downloaded files locally for future re-use. 
    If left empty, the installer files are discarded after the install completion.
pl: Jeśli podano, uruchamiacze będą jej używać do buforowania pobranych plików lokalnie w celu ich ponownego wykorzystania w przyszłości.
    Jeśli ta lokalizacja pozostanie pusta, pliki instalatora zostaną usunięte po zakończeniu instalacji.

en: If trues, informs the emualtor to load the config file from the "Config location" option.
pl: W przypadku próby informuje emulator o konieczności załadowania pliku konfiguracyjnego z opcji „Lokalizacja pliku konfiguracyjnego”.

en: If you rename this category, it will be combined with '%s'. Do you want to merge them?
pl: Jeśli zmienisz nazwę tej kategorii, zostanie ona połączona z '%s'. Czy chcesz je połączyć?

en: Ignore the aspect ratio and stretch video output to the entire width of the screen.
pl: Zignoruj ​​współczynnik proporcji i rozciągnij obraz wideo na całą szerokość ekranu.

en: Images
pl: Obrazy

en: Import a ROM
pl: Importuj ROM

en: Import a ROM that is known to Lutris
pl: Importuj ROM znany Lutrisowi

en: Import a game
pl: Import gry

en: Improperly formatted file "%s"
pl: Nieprawidłowo sformatowany plik "%s"

en: In Flatpak
pl: We Flatpaku

en: Include processes
pl: Uwzględnij procesy

en: Inherit from environment
pl: Dziedziczenie ze środowiska

en: Input
pl: Wejście

en: Insert or mount game disc and click Autodetect or
    use Browse if the disc is mounted on a non standard location.
pl: Włóż lub zamontuj płytę z grą i kliknij Autowykryj lub
    użyj Przeglądaj, jeśli płyta jest zamontowana w niestandardowej lokalizacji.

en: Install
pl: Instaluj

en: Install %s
pl: Instaluj %s

en: Install DLCs
pl: Instaluj %s

en: Install a Runner
pl: Zainstaluj uruchamiacz

en: Install a Windows game from an executable
pl: Zainstaluj grę z Windowsa z pliku wykonywalnego

en: Install a game from a yml file
pl: Instaluj grę z pliku yml

en: Install another version
pl: Zainstaluj inną wersję

en: Install from a local install script
pl: Zainstaluj z lokalnego skryptu instalacyjnego

en: Install script for {}
pl: Skrypt instalacyjny dla {}

en: Install the game again
pl: Zainstaluj grę ponownie

en: Install type
pl: Forma Instalacji

en: Install updates
pl: Zainstaluj aktualizacje

en: Installation completed!
pl: Instalacja zakończona!

en: Installed
pl: Zainstalowany

en: Installed At
pl: Zainstalowane

en: Installer cache
pl: Pamięć podręczna instalacji

en: Installer commands are not formatted correctly
pl: Polecenia instalatora nie są poprawnie sformatowane

en: Installer preset:
pl: Preset instalatora:

en: Installing game data
pl: Instalowanie danych gry

en: Installing {}
pl: Instalacja {}

en: Instead of auto detecting the encoding or using the one in RPG_RT.ini, the specified encoding is used.
pl: Zamiast automatycznego wykrycia lub używania systemu określonego w pliku RPG_RT.ini, używany jest ustawiony system pisma.

en: Instead of autodetecting patches used by this game, force emulation of certain patches.
    
    Available patches:
    <b>common-this</b>: "This Event" in common events<b>dynrpg</b>: DynRPG patch by Cherry<b>key-patch</b>: Key Patch by Ineluki<b>maniac</b>: Maniac Patch by BingShan<b>pic-unlock</b>: Pictures are not blocked by messages<b>rpg2k3-cmds</b>: Support all RPG Maker 2003 event commands in any version of the engine
    
    You can provide multiple patches or use 'none' to disable all engine patches.
pl: Zamiast automatycznego wykrywania poprawek używanych przez tę grę, wymuś emulację niektórych łatek.
    
    Dostępne łatki:
    <b>common-this</b>: „This Event” w znanych zdarzeniach<b>dynrpg</b>: Łatka DynRPG autorstwa Cherry<b>key-patch</b>: Key Patch autorstwa Ineluki<b>maniac</b>: Łatka Maniac autorstwa BingShan<b>pic-unlock</b>: Obrazy nie są blokowane przez wiadomości<b>rpg2k3-cmds</b>: Obsługa wszystkich poleceń zdarzeń RPG Maker 2003 w dowolnej wersji silnika
    
    Możesz dostarczyć wiele poprawek lub użyć „brak”, aby wyłączyć wszystkie łatki silnika.

en: Instead of storing save files in the game directory they are stored in the specified path. The directory must exist.
pl: Zamiast zapisywać pliki w katalogu gry, są one zapisywane w określonej ścieżce. Katalog musi wcześniej istnieć.

en: Integer
pl: Całkowite

en: Integer scale
pl: Skalowanie całkowite

en: Integrate system files in the prefix
pl: Zintegruj pliki systemowe w prefiksie

en: Intel legacy graphics mode
pl: Starszy tryb graficzny Intela

en: Intellivision Emulator
pl: Emulator Intellivision

en: Interface
pl: Interfejs

en: Interface options
pl: Opcje interfejsu

en: Internal Video Resolution Scale
pl: Wewnętrzna skala rozdzielczości

en: Invalid 'game' section
pl: Niepoprawna sekcja 'game'

en: Invalid checksum, expected format (type:hash)
pl: Nieprawidłowa suma kontrolna, oczekiwany format (typ:hash)

en: Invalid file '%s'. Can't make it executable
pl: Nieprawidłowy plik '%s'. Nie można go uczynić wykonywalnym

en: Invalid game configuration: Missing runner
pl: Nieprawidłowa konfiguracja gry: Brakuje uruchamiacza

en: Invalid response from Amazon APIs
pl: Nieprawidłowa odpowiedź z API Amazon

en: Invalid runner provided %s
pl: Podano nieprawidłowy uruchamiacz %s

en: Invalid script: 
    {}
pl: Nieprawidłowy skrypt:
    {}

en: Invalid source for 'move' operation: %s
pl: Nieprawidłowe źródło dla operacji „przenieś”: %s

en: Invalid token info found, please log in again
pl: Znaleziono nieprawidłowe informacje o tokenie, zaloguj się ponownie

en: Issue saved in %s
pl: Problem zapisany w %s

en: Italian
pl: Włoski

en: JIT Compiler
pl: Kompilator JIT

en: Japan
pl: Japonia

en: Japanese
pl: Japoński

en: Joysticks
pl: Joystiki

en: Keep current
pl: Utrzymaj obecny

en: Keep your game library synced with Lutris.net
pl: Zachowaj synchronizację swojej biblioteki gier z Lutris.net

en: Key to switch between Full Keyboard Mode and Partial Keyboard Mode (default: Scroll Lock)
pl: Klawisz umożliwiający przełączanie między trybem pełnej klawiatury a trybem częściowej klawiatury (domyślnie: Scroll Lock)

en: Keyboard
pl: Klawiatura

en: Kickstart
pl: Rozruch Amigi

en: Kickstart ROMs location
pl: Lokalizacja ROM-u rozruchu (Kickstart)

en: Killswitch file
pl: Plik Killswitcha

en: Korean
pl: Koreański

en: Language
pl: Język

en: Last Played
pl: Ostatnio grane

en: Last played:
    <b>%s</b>
pl: Ostatnia sesja:
    <b>%s</b>

en: Launch
pl: Uruchom

en: Launch a Windows executable (.exe) installer
pl: Uruchom instalator w pliku wykonywalnym Windowsa (.exe)

en: Launch game
pl: Uruchom grę

en: Launch in fullscreen.
pl: Uruchamiaj na pełnym ekranie.

en: Launch the game in a web browser.
pl: Uruchom grę w przeglądarce internetowej.

en: Launch the game in fullscreen.
pl: Uruchamia grę w trybie pełnoekranowym.

en: Launches Steam in Big Picture mode.
    Only works if Steam is not running or already running in Big Picture mode.
    Useful when playing with a Steam Controller.
pl: Uruchamia Steam w trybie Big Picture.
    Działa tylko wtedy, gdy Steam nie jest uruchomiony lub jest już uruchomiony w trybie Big Picture.
    Przydatne podczas grania za pomocą kontrolera Steam.

en: Launches steam with LSI patches enabled. Make sure Lutris Runtime is disabled and you have LSI installed. https://github.com/solus-project/linux-steam-integration
pl: Uruchamia Steam z włączonymi poprawkami LSI. Upewnij się, że piaskownica Lutris jest wyłączona i masz zainstalowany LSI. https://github.com/solus-project/linux-steam-integration

en: Launching
pl: Uruchamianie

en: Left Alt
pl: Lewy ALT

en: Left Control
pl: Lewy CTRL

en: Left Super
pl: Lewy SUPER

en: Less than a minute
pl: Mniej niż minutę

en: Let's you debug the page.
pl: Pozwala debugować stronę.

en: Library
pl: Biblioteka

en: Light
pl: Jasny

en: List all games for all services in database
pl: Wyświetl wszystkie gry ze wszystkich usług w bazie

en: List all games for provided service in database
pl: Pokaż wszystkie gry w bazie dla dostarczonej usługi

en: List all games in database
pl: Pokaż wszystkie gry w bazie

en: List all known Steam library folders
pl: Pokaż wszystkie znane foldery bibliotek Steam

en: List all known Wine versions
pl: Pokaż wszystkie znane wersje Wine

en: List all known runners
pl: Pokaż wszystkie znane uruchamiacze

en: List available Steam games
pl: Pokaż wszystkie gry ze Steam

en: Load configuration file
pl: Wczytaj plik konfiguracyjny

en: Load game ID
pl: Załaduj ID gry

en: Load the game translation in the language/LANG directory.
pl: Załaduj tłumaczenie gry do katalogu language/LANG.

en: Loading...
pl: Ładowanie…

en: Loads a custom settings configuration from the specified filename. Default settings applied if file not found.
pl: Ładuje własną konfigurację ustawień z określonej nazwy pliku. Domyślne ustawienia są stosowane, jeśli plik nie został znaleziony.

en: Local
pl: Lokalny

en: Locale
pl: Język

en: Locale:
pl: Język:

en: Locate installed game
pl: Zlokalizuj zainstalowaną grę

en: Location of extended Kickstart used for CD32
pl: Lokalizacja rozszerzonego Kickstartu używanego przez CD32

en: Log for {}
pl: Dziennik dla {}

en: Login
pl: Zaloguj

en: Login failed
pl: Logowanie nie powiodło się

en: Login to <a href="https://lutris.net/">Lutris.net</a> to view your game library
pl: Zaloguj się do <a href="https://lutris.net/">Lutris.net</a>, by wyświetlić bibliotekę gier

en: Logout
pl: Wyloguj

en: Looking for installed game...
pl: Poszukiwanie zainstalowanej gry...

en: Looking up checksum on Lutris.net...
pl: Sprawdzanie sumy kontrolnej na Lutris.net…

en: Lutris %s is no longer supported. <a href="https://lutris.net/downloads/">Download %s here!</a>
pl: Lutris %s nie jest już wspierany. <a href="https://lutris.net/downloads/">Pobierz %s tutaj!</a>

en: Lutris Team
pl: Zespół Lutrisa

en: Lutris can't move '%s' to a location inside of itself, '%s'.
pl: Lutris nie może przenieść '%s' do lokalizacji wewnątrz siebie, '%s'.

en: Lutris does not have a default installer for the '%s' platform.
pl: Lutris nie ma domyślnego instalatora dla platformy '%s'.

en: Lutris does not have the necessary permissions to install to path:
pl: Lutris nie ma uprawnień niezbędnych do instalacji w ścieżce:

en: Lutris forums
pl: Forum Lutrisa

en: Lutris has encountered an error
pl: Lutris napotkał problem

en: Lutris has no installers for %s. Try using a different service instead.
pl: Lutris nie ma instalatorów dla %s. Spróbuj zamiast tego użyć innej usługi.

en: Lutris helps you install and play video games from all eras and from most gaming systems. By leveraging and combining existing emulators, engine re-implementations and compatibility layers, it gives you a central interface to launch all your games.
pl: Lutris pomaga instalować i odtwarzać gry ze wszystkich epok i z większości systemów. Wykorzystując i łącząc istniejące emulatory, reimplementacje silników i narzędzia kompatybilności, zapewnia ujednolicony interfejs do uruchamiania wszystkich gier.

en: Lutris install scripts are YAML files that guide Lutris through the installation process.
    
    They can be obtained on Lutris.net, or written by hand.
    
    When you click 'Install' below, the installer window will appear and load the script, and it will guide the process from there.
pl: Skrypty instalacyjne Lutris to pliki YAML, które prowadzą Lutris przez proces instalacji.
    
    Można je uzyskać na Lutris.net lub napisać ręcznie.
    
    Po kliknięciu „Instaluj” poniżej pojawi się okno instalatora i załaduje skrypt, który będzie prowadził proces od tego momentu.

en: Lutris logs
pl: Dzienniki lutrisa

en: Lutris settings
pl: Ustawienia Lutrisa

en: Lutris will identify a ROM via its MD5 hash and download game information from Lutris.net.
    
    The ROM data used for this comes from the TOSEC project.
    
    When you click 'Install' below, the process of installing the game will begin.
pl: Lutris zidentyfikuje ROM za pomocą sumy kontrolnej MD5 i pobierze informacje o grze z Lutris.net.
    
    Dane ROM używane w tym celu pochodzą z projektu TOSEC.
    
    Po kliknięciu „Zainstaluj” poniżej rozpocznie się proces instalacji gry.

en: Lutris will search Lutris.net for games matching the terms you enter, and any that it finds will appear here.
    
    When you click on a game that it found, the installer window will appear to perform the installation.
pl: Lutris przeszuka stronę Lutris.net pod kątem gier pasujących do wprowadzonych przez Ciebie haseł, a wszystkie znalezione gry pojawią się tutaj.
    
    Po kliknięciu znalezionej gry pojawi się okno instalatora, aby wykonać instalację.

en: MIDI gain
pl: Wzmocnienie MIDI

en: MS-DOS emulator
pl: Emulator MS-DOS

en: MSX computer emulator
pl: Emulator komputera MSX

en: Machine
pl: Maszyna

en: Machine type
pl: Rodzaj urządzenia

en: Magnavox Odyssey² Emulator
pl: Emulator Magnavox Odyssey²

en: Main file
pl: Główny plik

en: Main window
pl: Główne okno

en: Maintain aspect ratio (4:3)
pl: Zachowaj proporcje (4:3)

en: Make a donation
pl: Przekaż darowiznę

en: Malformed steam path: %s
pl: Nieprawidłowo sformatowana ścieżka Steam: %s

en: Manage %s versions
pl: Zarządzaj wersjami %s

en: Manage Versions
pl: Zarządzaj wersjami

en: Manual
pl: Ręczny

en: Manual script
pl: Skrypt manualny

en: Manually configure a game available locally
pl: Ręcznie skonfiguruj grę dostępną lokalnie

en: Maximizes the window when game starts.
pl: Maksymalizuje okno po uruchomieniu gry.

en: Maximum number of CPU cores to be used, if 'Restrict number of cores used' is turned on.
pl: Maksymalna liczba rdzeni procesora, które mają być używane, jeśli włączona jest opcja „Ogranicznik rdzeni”.

en: Media updates
pl: Aktualizacje mediów

en: Mednafen default
pl: Domyślne dla Mednafen

en: Memory Card
pl: Karta pamięci

en: Menu mode key
pl: Klawisz trybu Menu

en: Merge the category '%s' into '%s'?
pl: Scalić kategorię %s w %s?

en: Minimize client when a game is launched
pl: Zminimalizuj klient, gdy gra jest uruchomiona

en: Minimize the Lutris window while playing a game; it will return when the game exits.
pl: Zminimalizuj okno Lutris podczas gry; zostanie ono wyświetlone ponownie po zamknięciu gry.

en: Missing
pl: Brakuje

en: Missing dependency
pl: Brakująca zależność

en: Missing field "%s" in install script
pl: Brak pola „%s” w skrypcie instalacyjnym

en: Missing parameter src
pl: Brak parametru 'src'

en: Mixed AdLib/MIDI mode
pl: Mieszany tryb AdLib/MIDI

en: Most games supported by ScummVM were made for VGA display modes using rectangular pixels. Activating this option for these games will preserve the 4:3 aspect ratio they were made for.
pl: Większość gier obsługiwanych przez ScummVM została stworzona dla trybów wyświetlania VGA z wykorzystaniem pikseli prostokątnych. Aktywacja tej opcji zachowa współczynnik proporcji 4:3, dla którego zostały stworzone.

en: Mouse Warp Override
pl: Nadpisanie pozycji myszy

en: Move
pl: Przenieś

en: Moving %s to %s...
pl: Przenoszenie %s do %s…

en: Multi-system emulator
pl: Emulator wielosystemowy

en: Multi-system emulator: NES, PC Engine, PSX…
pl: Emulator wielosystemowy: NES, PC Engine, PSX…

en: Multiple of 2 scale
pl: Skala x2

en: Music driver
pl: Sterownik muzyczny

en: Music tempo
pl: Tempo muzyki

en: Music volume
pl: Głośność muzyki

en: NO
pl: NIE

en: NSP file
pl: Plik NSP

en: NSight debugging options
pl: Opcje debugowania NSight

en: Name
pl: Nazwa

en: Name of engine (will be downloaded) or local file path
pl: Nazwa silnika (będzie pobrany) lub ścieżka do pliku

en: Nearest
pl: Najbliższe

en: Never played
pl: nigdy

en: New Saved Search
pl: Nowe zapisane wyszukiwanie

en: New game
pl: Nowa gra

en: Nightmare! (5)
pl: Koszmar! (5)

en: Nintendo 64 emulator
pl: Emulator Nintendo 64

en: Nintendo Switch emulator
pl: Emulator Nintendo Switch

en: No
pl: Nie

en: No Amazon user data available, please log in again
pl: Brak dostępnych danych użytkownika Amazon, zaloguj się ponownie

en: No Controllers
pl: Brak kontrolerów

en: No DLC found
pl: Nie znaleziono DLC

en: No Fullscreen
pl: Bez pełnego ekranu

en: No GUI
pl: Bez GUI

en: No Steam account found
pl: Nie odnaleziono konta Steam

en: No application specified.
pl: Nie wskazano aplikacji.

en: No compatible Wine version could be identified. No updates are available.
pl: Nie można zidentyfikować żadnej kompatybilnej wersji Wine. Brak dostępnych aktualizacji.

en: No core has been selected for this game
pl: Dla tej gry nie wybrano żadnego rdzenia

en: No device is set for machine %s
pl: Dla maszyny %s nie ustawiono żadnego urządzenia

en: No file exists at '%s'.
pl: Brak pliku w '%s'.

en: No flatpak or flatpak-spawn found
pl: Nie znaleziono flatpak ani flatpak-spawn

en: No game directory provided
pl: Nie dostarczono folderu z grą

en: No game file specified
pl: Nie wskazano plików gry

en: No game found on Humble Bundle
pl: Nie znaleziono gier w Humble Bundle

en: No games are hidden.
pl: Żadne gry nie zostały ukryte.

en: No games found
pl: Nie odnaleziono gier

en: No games matching '%s' found
pl: Nie odnaleziono gier pasujących do „%s”

en: No hidden games matching '%s' found.
pl: Nie znaleziono ukrytych gier pasujących do '%s'.

en: No installed games found. Press Ctrl+I to show uninstalled games.
pl: Nie znaleziono zainstalowanych gier. Naciśnij Ctrl+I, aby pokazać odinstalowane gry.

en: No installed games matching '%s' found. Press Ctrl+I to show uninstalled games.
pl: Nie znaleziono zainstalowanych gier pasujących do '%s'. Naciśnij Ctrl+I, aby wyświetlić odinstalowane gry.

en: No installer available
pl: Instalator nie jest dostępny

en: No installer available.
pl: Brak dostępnych instalatorów.

en: No new media found.
pl: Nie znaleziono nic nowego.

en: No options available
pl: Brak dostępnych opcji

en: No options match '%s'
pl: Brak opcji pasujących do '%s'

en: No parameters supplied to execute command.
pl: Nie podano parametrów potrzebnych do wykonania polecenia.

en: No results
pl: Brak wyników

en: No rom provided
pl: Nie dostarczono ROMu

en: No runners matched the search
pl: Nie znaleziono szukanego uruchamiacza

en: No such file: %s
pl: Nie ma takiego pliku: %s

en: No updates are required at this time.
pl: Aktualnie nie jest wymagana żadna aktualizacja.

en: No updates found
pl: Nie znaleziono aktualizacji

en: No versions of Wine are installed.
pl: Nie zainstalowano żadnej wersji Wine.

en: None
pl: Brak

en: Not connected
pl: Nie połączony

en: Nothing to update
pl: Nie ma nic do aktualizacji

en: OPL driver
pl: Sterownik OPL

en: Off
pl: Wyłączone

en: One of {params} parameter is mandatory for the {cmd} command
pl: Jeden z parametrów {params} jest obowiązkowy dla polecenia {cmd}

en: Only advanced options available
pl: Dostępne są tylko opcje zaawansowane

en: Only available in premium version.
pl: Dostępne tylko w wersji premium.

en: Only keep the selected screen active while the game is running. 
    This is useful if you have a dual-screen setup, and are 
    having display issues when running a game in fullscreen.
pl: Utrzymuj wybrany ekran aktywny tylko wtedy, gdy gra jest uruchomiona.
    Jest to przydatne, jeśli masz konfigurację z dwoma ekranami
     i masz problemy z wyświetlaniem podczas uruchamiania gry w trybie pełnoekranowym.

en: Only list installed games
pl: Tylko pokaż zainstalowane

en: Open Bash terminal
pl: Otwórz konsolę Bash

en: Open Wine console
pl: Otwórz konsolę Wine

en: Open Xephyr in fullscreen (at the desktop resolution)
pl: Otwórz Xephyr w trybie pełnoekranowym (w rozdzielczości pulpitu)

en: Open game in fullscreen
pl: Otwórz grę na pełnym ekranie

en: Open in file browser
pl: Otwórz w przeglądarce plików

en: Open in fullscreen
pl: Otwórz na pełnym ekranie

en: Open in web browser (old behavior)
pl: Otwórz w przeglądarce internetowej (stare zachowanie)

en: Open links in game window
pl: Otwórz linki w oknie gry

en: Open window maximized
pl: Otwórz zmaksymalizowane

en: OpenGL (with shaders)
pl: OpenGL (z shaderami)

en: Output Resolution
pl: Rozdzielczość wyjściowa

en: Output debugging info
pl: Generuj informacje w dzienniku

en: Output debugging information in the game log (might affect performance)
pl: Wyświetl informacje debugowania w dzienniku gry (może to mieć wpływ na wydajność)

en: Output rate
pl: Szybkość wyjściowa

en: Override the amount of Zorro III Fast memory, specified in KB. Must be a multiple of 1024. The default value depends on [amiga_model]. Requires a processor with 32-bit address bus, (use for example the A1200/020 model).
pl: Nadpisz ilość szybkiej pamięci Zorro III, określoną w KB. Musi być wielokrotnością 1024. Wartość domyślna zależy od [amiga_model]. Wymaga procesora z 32-bitową magistralą adresową (użyj na przykład modelu A1200/020).

en: Override the amount of graphics memory on the graphics card. The 0 MB option is not really valid, but exists for user interface reasons.
pl: Nadpisz ilość pamięci w karcie graficznej. Opcja 0 MB nie jest do końca prawidłowa, ale istnieje ze względu na interfejs użytkownika.

en: Override the default mouse pointer warping behavior
    <b>Enable</b>: (Wine default) warp the pointer when the mouse is exclusively acquired 
    <b>Disable</b>: never warp the mouse pointer 
    <b>Force</b>: always warp the pointer
pl: Zastąp domyślne zachowanie wskaźnika myszy
    <b>Włącz</b>: (domyślne ustawienie Wine) nadpisuj wskaźnik, gdy mysz jest ekskluzywnie pozyskiwana
    <b>Wyłącz</b>: nigdy nie nadpisuj wskaźnika myszy
    <b>Wymuś</b>: zawsze nadpisuj wskaźnik

en: Overrides Lutris's appearance to be light or dark.
pl: Nadpisuje wygląd Lutrisa, zmieniając go na jasny lub ciemny.

en: Overrides the default User-Agent header used by the runner.
pl: Zastępuje domyślny user-agent używany przez uruchamiacz.

en: Overwrite the map used for new games and use MapXXXX.lmu instead.
    Set to 0 to disable.
    
    Incompatible with 'Load game ID'.
pl: Nadpisz mapę używaną do nowych gier i zamiast tego użyj MapXXXX.lmu.
    Ustaw na 0, aby wyłączyć.
    
    Niezgodne z 'Wczytaj ID gry'.

en: Overwrite the party start position and move the party to the specified position.
    Provide two numbers separated by a space.
    
    Incompatible with 'Load game ID'.
pl: Nadpisz pozycję startową drużyny i przenieś drużynę na określoną pozycję.
    Podaj dwie liczby oddzielone spacją.
    
    Niezgodne z 'Wczytaj ID gry'.

en: Overwrite the starting party members with the actors with the specified IDs.
    Provide one to four numbers separated by spaces.
    
    Incompatible with 'Load game ID'.
pl: Nadpisz początkowych członków drużyny aktorami o określonych identyfikatorach.
    Podaj od jednej do czterech liczb oddzielonych spacjami.
    
    Niezgodne z 'Wczytaj ID gry'.

en: PAL-M (Brazil)
pl: PAL-M (Brazylia)

en: PAL-N (Argentina, Paraguay, Uruguay)
pl: PAL-N (Argentyna, Paragwaj, Urugwaj)

en: PWAD files
pl: Pliki PWAD

en: Parameters file and command can't be used at the same time for the execute command
pl: Plik parametrów i polecenie nie mogą być używane jednocześnie do wykonania polecenia

en: Password
pl: Hasło

en: Patches
pl: Łatki

en: Path %s not found, unable to create game folder. Is the disk mounted?
pl: Ścieżka %s nie została znaleziona, nie można utworzyć folderu gry. Czy dysk jest zamontowany?

en: Path to EBOOT.BIN
pl: Ścieżka do EBOOT.BIN

en: Path to a file which will stop the game when deleted 
    (usually /dev/input/js0 to stop the game on joystick unplugging)
pl: Ścieżka do pliku, który zatrzyma grę po usunięciu
    (zwykle /dev/input/js0, aby zatrzymać grę po odłączeniu joystika)

en: Path to an AntiMicroX profile file
pl: Ścieżka do pliku profilu AntiMicroX

en: Path to the game executable (Required by DRM free mode)
pl: Ścieżka do pliku wykonywalnego gry (wymagana przez tryb wolny od DRM)

en: Paths
pl: Ścieżki

en: Permanently delete files?
pl: Czy chcesz bezpowrotnie usunąć pliki?

en: Pictures
pl: Obrazy

en: Pixel Doubling
pl: Podwójne pikselowanie

en: Pixel Perfect
pl: Idealne piksele

en: Pixel Quadrupling
pl: Poczwórne pikselowanie

en: Place 'Documents', 'Pictures', and similar files in your home folder, instead of keeping them in the game's prefix. This includes some saved games.
pl: Umieść „Dokumenty”, „Obrazy” i podobne pliki w folderze domowym, zamiast trzymać je w prefiksie gry. Dotyczy to niektórych zapisanych gier.

en: Platform
pl: Platforma

en: Platform:
    <b>%s</b>
pl: Platforma:
    <b>%s</b>

en: Platforms
pl: Platformy

en: Play
pl: Graj

en: Play Time
pl: Czas gry

en: PlayStation 1 Emulator
pl: Emulator PlayStation 1

en: PlayStation 2 emulator
pl: Emulator PlayStation 2

en: PlayStation 3 emulator
pl: Emulator PlayStation 3

en: Playtime
pl: Czas gry

en: Please choose a custom image
pl: Proszę wybrać własny obraz

en: Please choose a file
pl: Wybierz plik

en: Please confirm.
    All the files for %d games will be moved to the trash.
pl: Proszę o potwierdzenie.
    Wszystkie pliki %d gier zostaną przeniesione do kosza.

en: Please confirm.
    Everything under <b>%s</b>
    will be moved to the trash.
pl: Proszę o potwierdzenie.
    Wszystko poniżej <b>%s</b>
    zostanie przeniesione do kosza.

en: Please fill in the name
pl: Proszę wpisać nazwę

en: Please review the files needed for the installation then click 'Install'
pl: Proszę przejrzeć pliki potrzebne do instalacji, a następnie kliknąć „Instaluj”

en: Polish
pl: Polski

en: Portuguese (Brazilian)
pl: Portugalski (Brazylijski)

en: Post-exit script
pl: Skrypt po wyjściu

en: Pre-launch script
pl: Skrypt przed uruchomieniem

en: Prefer system libraries
pl: Preferuj komponenty systemowe

en: Preferences
pl: Preferencje

en: Prefix architecture
pl: Architektura prefiksu

en: Preload library
pl: Biblioteki ładowane wstępnie

en: Preparing Lutris for installation
pl: Przygotowywanie Lutrisa do instalacji

en: Preserve aspect ratio
pl: Zachowaj proporcje

en: Prevents fullscreen mode from triggering if enabled.
pl: Jeśli jest włączona, zapobiega włączaniu trybu pełnoekranowego.

en: Prevents the emulator from polling for controllers. Try this option if you're having difficulties starting the emulator.
pl: Zapobiega emulatorowi sondowania kontrolerów. Wypróbuj tę opcję, jeśli masz trudności z uruchomieniem emulatora.

en: Prevents the mouse cursor from showing when hovering above the window.
pl: Zapobiega wyświetlaniu kursora myszy po najechaniu na okno.

en: Primary
pl: Główny

en: Print Out
pl: Wydruk

en: Print the version of Lutris and exit
pl: Pokaż wersję Lutris i wyjdź

en: Projects
pl: Projekty

en: Proton is not compatible with 32-bit prefixes.
pl: Proton nie jest kompatybilny z architekturą 32-bitowych prefiksów.

en: Proton version '%s' is missing its wine executable and can't be used.
pl: W Protonie '%s' brakuje pliku wykonywalnego wine, przez co nie może być użyty.

en: Query our website for community installers
pl: Szukaj instalatorów tworzonych przez społeczność na naszej stronie

en: Quickload
pl: Szybki wczyt

en: Quit
pl: Zakończ

en: RNG seed
pl: Ziarno RNG

en: ROM file
pl: ROM

en: ROM/BIOS path
pl: Ścieżka ROM/BIOS

en: RPG Maker 2000 (English release) engine
pl: RPG Maker 2000 engine (wydanie angielskie)

en: RPG Maker 2003 (English release) engine
pl: RPG Maker 2003 engine (wydanie angielskie)

en: RPG2000 RTP location
pl: Lokalizacja RTP RPG2000

en: RPG2003 RTP location
pl: Lokalizacja RTP RPG2003

en: Recent
pl: Ostatnie

en: Record input
pl: Historia klawiszy

en: Records all button input to the specified log file.
pl: Rejestruje wszystkie naciśnięcia klawiszy w określonym pliku dziennika.

en: Reduce PulseAudio latency
pl: Zredukuj opóźnienie PulseAudio

en: Rehide Hidden Games
pl: Schowaj ukryte gry

en: Reinstall game
pl: Przeinstaluj grę

en: Relative Mouse Mode
pl: Tryb względny myszy

en: Release year
pl: Premiera gry (rok)

en: Reload
pl: Przeładuj

en: Remove
pl: Usuń

en: Remove %d games
pl: Usuń %d gier

en: Remove %s
pl: Usuń %s

en: Remove All Games from Library
pl: Usuń wszystkie gry z biblioteki

en: Remove Games
pl: Usuń gry

en: Remove custom banner
pl: Usuń własny baner

en: Remove custom cover art
pl: Usuń własną okładkę

en: Remove custom icon
pl: Usuń własną ikonę

en: Remove default <body> margin & padding
pl: Usuń domyślny margines i odstęp <body>

en: Remove from Library
pl: Usuń z biblioteki

en: Remove from favorites
pl: Usuń z ulubionych

en: Remove game files
pl: Usuń pliki gry

en: Removes the names from the Lutris window when in grid view, but not list view.
pl: Usuwa nazwy z okna Lutris w widoku siatki, ale nie w widoku listy.

en: Removes the platform and missing-game badges from icons in the Lutris window.
pl: Usuwa ikony platform i brakujących gier w oknie Lutris.

en: Rename error, destination already exists: %s
pl: Błąd zmiany nazwy, cel już istnieje: %s

en: Rename error, source path does not exist: %s
pl: Błąd zmiany nazwy, ścieżka źródłowa nie istnieje: %s

en: Render in upside down mode
pl: Renderuj do góry nogami

en: Render mode
pl: Tryb renderowania

en: Renderer
pl: API graficzne

en: Replace Wine's D3DX and D3DCOMPILER libraries with alternative ones. Needed for proper functionality of DXVK with some games.
pl: Zastępuje biblioteki Wine D3DX i D3DCOMPILER . Potrzebne do prawidłowego działania DXVK z niektórymi grami.

en: Replay input
pl: Powtórka klawiszy

en: Replays button input from the specified log file, as generated by 'Record input'.
    If the RNG seed and the state of the save file directory is also the same as it was when the log was recorded, this should reproduce an identical run to the one recorded.
pl: Powtarza wciśnięte klawisze z określonego pliku dziennika, wygenerowany przez 'Historia klawiszy'.
    Jeśli ziarno RNG i stan katalogu pliku zapisu są takie same, jak w momencie rejestrowania dziennika, powinno to odtworzyć identyczny przebieg, jak ten zarejestrowany.

en: Request a set of optimisations be temporarily applied to the host OS
pl: Poproś o tymczasowe zastosowanie zestawu optymalizacji w systemie operacyjnym hosta

en: Required runner unavailable
pl: Wymagany uruchamiacz nieznaleziony

en: Reset option to global or default config
pl: Resetowanie do globalnej lub domyślnej konfiguracji

en: Resolution
pl: Rozdzielczość

en: Restore resolution on game exit
pl: Przywróć rozdzielczość ekranu po wyjściu z gry

en: Restrict number of cores to
pl: Ograniczenie liczby rdzeni

en: Restrict number of cores used
pl: Ogranicznik rdzeni

en: Restrict the game to a maximum number of CPU cores.
pl: Udostępnij grze tylko wyznaczoną ilość rdzeni procesora.

en: Retry
pl: Spróbuj ponownie

en: Reverse order
pl: Odwrócona kolejność

en: Right Alt
pl: Prawy ALT

en: Right Control
pl: Prawy CTRL

en: Right Super
pl: Prawy SUPER

en: Run
pl: Uruchom

en: Run EXE inside Wine prefix
pl: Uruchom .EXE w prefiksie

en: Run a YAML install script
pl: Uruchom skrypt instalacyjny YAML

en: Run a game directly by adding the parameter lutris:rungame/game-identifier.
    If several games share the same identifier you can use the numerical ID (displayed when running lutris --list-games) and add lutris:rungameid/numerical-id.
    To install a game, add lutris:install/game-identifier.
pl: Uruchom grę bezpośrednio, dodając parametr lutris:rungame/nazwa-identyfikacyjna.
    Jeśli kilka gier ma ten sam identyfikator, możesz użyć numerycznego identyfikatora (wyświetlanego podczas użycia lutris --list-games) i dodać lutris:rungameid/numeryczny-id.
    Aby zainstalować grę, dodaj lutris:install/game-identifier.

en: Run gamescope in fullscreen, windowed or borderless mode
    Toggle fullscreen : Super + F
pl: Uruchom gamescope w trybie pełnoekranowym, okienkowym lub bez ramek
    Przełączanie pełnego ekranu: Super + F

en: Run program in Xephyr to support 8BPP and 16BPP color modes
pl: Uruchom program w Xephyr, aby obsługiwać tryby kolorów 8BPP i 16BPP

en: Run the game directly without Steam, requires the game binary path to be set
pl: Uruchom grę bezpośrednio bez Steam, wymaga ustawienia ścieżki pliku wykonywalnego gry

en: Run the game only once the pre-launch script has exited
pl: Uruchom grę dopiero po zakończeniu skryptu startowego

en: Run the whole Windows desktop in a window.
    Otherwise, run it fullscreen.
    This corresponds to Wine's Virtual Desktop option.
pl: Uruchom cały pulpit Windows w oknie.
    W przeciwnym wypadku uruchom go w trybie pełnoekranowym.
    Odpowiada to opcji Virtual Desktop w Wine.

en: Runner
pl: Uruchamiacz

en: Runner not provided
pl: Nie podano uruchamiacza

en: Runner options
pl: Opcje uruchamiacza

en: Runners
pl: Uruchamiacze

en: Runners are programs such as emulators, engines or translation layers capable of running games.
pl: Uruchamiacze to programy takie jak emulatory, silniki lub warstwy translacji które umożliwiają uruchomienie gier.

en: Running
pl: Uruchamianie

en: Runs Flatpak applications
pl: Uruchamia aplikacje Flatpak

en: Runs PICO-8 fantasy console cartridges
pl: Uruchamia kartridże wirtualnej konsoli PICO-8

en: Runs RPG Maker 2000/2003 games
pl: Uruchamia gry z RPG Makera 2000/2003

en: Runs Steam for Linux games
pl: Uruchamia gry ze Steam dla Linuksa

en: Runs Windows games
pl: Uruchamia gry z systemu Windows

en: Runs native games
pl: Uruchamia natywne gry

en: Runs web based games
pl: Uruchamia gry przeglądarkowe

en: Runtime Package
pl: Pakiet wykonawczy

en: Runtime components include DXVK, VKD3D and Winetricks.
pl: Komponenty środowiska to m.in. DXVK, VKD3D i Winetricks.

en: Runtime updates
pl: Aktualizacje komponentów

en: Russian
pl: Rosyjski

en: SDL 1.2 Fullscreen Monitor
pl: Monitor pełnoekranowy SDL 1.2

en: SDL2 gamepad mapping
pl: Mapowanie pada SDL2

en: SDL_GAMECONTROLLERCONFIG mapping string or path to a custom gamecontrollerdb.txt file containing mappings.
pl: Ciąg mapujący SDL_GAMECONTROLLERCONFIG lub ścieżka do własnego pliku gamecontrollerdb.txt zawierającego mapowania.

en: SFX volume
pl: Głośność efektów

en: Save
pl: Zapisz

en: Save path
pl: Miejsce zapisów

en: Saved Searches
pl: Zapisane wyszukiwania

en: Scale factor
pl: Współczynnik skali

en: Scale up display by 2
pl: Podwój wielkość okna

en: Scale up display by 2 (Atari ST/STE)
pl: Podwój wielkość okna (Atari ST/STE)

en: Scaling
pl: Skalowanie

en: Scanlines display style
pl: Efekt CRT

en: Screen resolution of the Xephyr server
pl: Rozdzielczość ekranu serwera Xephyr

en: Script file
pl: Plik skryptu

en: Script to execute before the game starts
pl: Skrypt do wykonania przed rozpoczęciem gry

en: Script to execute from the game's contextual menu
pl: Skrypt do wykonania z menu kontekstowego gry

en: Script to execute when the game exits
pl: Skrypt do wykonania po wyjściu z gry

en: Search
pl: Szukaj

en: Search %s games
pl: Szukaj w %s grach

en: Search %s options
pl: Wyszukaj w %s

en: Search %s runners
pl: Szukaj w %s uruchamiaczach

en: Search 1 game
pl: Szukaj 1 gry

en: Search games
pl: Szukaj gier

en: Search global options
pl: Szukaj globalnych opcji

en: Search options
pl: Wyszukaj opcje

en: Search the Lutris website for installers
pl: Szukaj instalatorów na stronie Lutrisa

en: Search...
pl: Szukaj…

en: Second controller
pl: Drugi kontroler

en: Seeds the random number generator.
    Use -1 to disable.
pl: Ustala ziarno generatora liczb losowych.
    Wpisz -1, aby wyłączyć.

en: Sega Dreamcast emulator
pl: Emulator Sega Dreamcast

en: Sega Master System Emulator
pl: Emulator Sega Master System

en: Select File
pl: Wybierz plik

en: Select ROM file
pl: Wybierz plik ROM

en: Select a BIOS file
pl: Wskaż plik BIOS

en: Select a file
pl: Wybierz plik

en: Select a folder
pl: Wybierz katalog

en: Select a location to save the issue
pl: Wybierz lokalizację, w której chcesz zapisać problem

en: Select a runner from the list
pl: Wybierz uruchamiacz z listy

en: Select a runner in the Game Info tab
pl: Wybierz uruchamiacz w zakładce 'O grze'

en: Select an EXE or MSI file
pl: Wskaż plik EXE lub MSI

en: Select file
pl: Wybierz plik

en: Select files
pl: Wybierz pliki

en: Select folder
pl: Wybierz katalog

en: Select game to launch
pl: Wybierz grę do uruchomienia

en: Select installation directory
pl: Wybierz katalog instalacji

en: Select script
pl: Wybierz skrypt

en: Select shortcut target
pl: Wybierz cel skrótu

en: Select the directory of the game. <b>(required)</b>
pl: Wskaż katalog z grą. <b>(wymagane)</b>

en: Select the executable of a browser on your system.
    If left blank, Lutris will launch your default browser (xdg-open).
pl: Wybierz plik wykonywalny przeglądarki.
    Jeśli pozostawisz puste, Lutris uruchomi domyślną przeglądarkę (xdg-open).

en: Select the folder where the disc is mounted
pl: Wskaż folder, w którym zamontowany jest dysk

en: Select the setup file
pl: Wybierz plik instalacyjny

en: Select which Steam account is used for Lutris integration and creating Steam shortcuts.
pl: Wybierz konto Steam, którego chcesz użyć do integracji Lutris i utworzenia skrótów Steam.

en: Selects language (en, de, fr, it, pt, es, jp, zh, kr, se, gb, hb, ru, cz)
pl: Wybiera język (en, de, fr, it, pt, es, jp, zh, kr, se, gb, hb, ru, cz)

en: Selects output sample rate in Hz.
pl: Wybiera częstotliwość próbkowania wyjściowego w Hz.

en: Set a custom frames per second limit.
    If unspecified, the default is 60 FPS.
    Set to 0 to disable the frame limiter.
pl: Ustaw niestandardowy limit klatek na sekundę.
    Jeśli nie określono, domyślnie jest to 60 FPS.
    Ustaw na 0, aby wyłączyć ogranicznik klatek.

en: Set a frame-rate limit for gamescope specified in frames per second.
pl: Ustaw limit ile maksymalnie klatek na sekundę może wyświetlić Gamescope.

en: Set additional flags for gamescope (if available).
    See 'gamescope --help' for a full list of options.
pl: Ustaw dodatkowe flagi dla gamescope (jeśli są dostępne).
    Zobacz 'gamescope --help', aby uzyskać pełną listę możliwości.

en: Set an environment variable in the application. This overrides to the Context section from the application metadata.
pl: Ustaw zmienną środowiskową w aplikacji. To nadpisuje sekcję Kontekst z metadanych aplikacji.

en: Set custom banner
pl: Ustaw własny baner

en: Set custom cover art
pl: Ustaw własną okładkę

en: Set custom icon
pl: Ustaw własną ikonę

en: Set the environment variable PULSE_LATENCY_MSEC=60 to improve audio quality on some games
pl: Ustaw zmienną środowiskową PULSE_LATENCY_MSEC=60, aby poprawić jakość dźwięku w niektórych grach

en: Set the folder for the cache path
pl: Wskaż folder dla pamięci podręcznej

en: Set the maximum resolution used by the game.
    
    <b>Custom Resolutions:</b> (width)x(height)
pl: Ustaw maksymalną rozdzielczość używaną przez grę.
    
    <b>Własna rozdzielczość:</b> (szerokość)x(wysokość)

en: Set the resolution used by gamescope.
    Resizing the gamescope window will update these settings.
    
    <b>Custom Resolutions:</b> (width)x(height)
pl: Ustaw rozdzielczość używaną przez gamescope.
    Zmiana rozmiaru okna gamescope spowoduje aktualizację tych ustawień.
    
    <b>Własna rozdzielczość:</b> (szerokość)x(wysokość)

en: Set the speed of the emulated floppy drives, in percent. For example, you can specify 800 to get an 8x increase in speed. Use 0 to specify turbo mode. Turbo mode means that all floppy operations complete immediately. The default is 100 for most models.
pl: Ustaw prędkość emulowanych napędów dyskietek w procentach. Na przykład możesz określić 800, aby uzyskać 8-krotny wzrost prędkości. Użyj 0, aby określić tryb turbo. Tryb turbo oznacza, że ​​wszystkie operacje na dyskietkach są wykonywane natychmiast. Domyślna wartość dla większości modeli to 100.

en: Set volume to 0 to disable floppy drive clicks when the drive is empty. Max volume is 100.
pl: Ustaw głośność na 0, by wyłączyć 'klikanie' stacji dyskietek, gdy stacja jest pusta. Maksymalna głośność to 100.

en: Sets WINEDLLOVERRIDES when launching the game.
pl: Podczas uruchomienia gry, Ustawia argument WINEDLLOVERRIDES.

en: Sets debug verbosity level
pl: Ustawia poziom szczegółowości debugowania

en: Sets frames per second limit (0 - 100) for Grim Fandango or Escape from Monkey Island (default: 60).
pl: Ustawia limit klatek na sekundę (0–100) dla Grim Fandango lub Escape from Monkey Island (domyślnie: 60).

en: Sets internal Digital iMuse tempo (10 - 100) per second (default: 10)
pl: Ustawia wewnętrzne tempo cyfrowego iMuse (10 - 100) na sekundę (domyślnie: 10)

en: Sets margin and padding to zero on &lt;html&gt; and &lt;body&gt; elements.
pl: Ustawia margines i odstęp na zero w elementach &lt;html&gt; i &lt;body&gt;.

en: Sets music tempo (in percent, 50-200) for SCUMM games (default: 100)
pl: Ustawia tempo muzyki (w procentach, 50-200) dla gier SCUMM (domyślnie: 100)

en: Sets talk speed for games (default: 60)
pl: Ustawia prędkość rozmowy dla gier (domyślnie: 60)

en: Sets the gain for MIDI playback. 0-1000 (default: 100)
pl: Ustawia wzmocnienie dla odtwarzania MIDI. 0-1000 (domyślnie: 100)

en: Sets the music volume, 0-255 (default: 192)
pl: Ustawia głośność muzyki w zakresie 0-255 (domyślnie: 192)

en: Sets the sfx volume, 0-255 (default: 192)
pl: Ustawia głośność SFX w zakresie 0-255 (domyślnie: 192)

en: Sets the speech volume, 0-255 (default: 192)
pl: Ustawia głośność mowy w zakresie 0-255 (domyślnie: 192)

en: Setup file
pl: Plik instalacyjny

en: Show FPS
pl: Wyświetl FPS-y

en: Show Hidden Games
pl: Pokaż ukryte gry

en: Show Lutris
pl: Pokaż Lutris

en: Show Side _Panel
pl: _Pokaż panel boczny

en: Show Tray Icon
pl: Pokaż ikonę w zasobniku

en: Show _Hidden Games
pl: Pokaż _ukryte gry

en: Show advanced options
pl: Pokaż zaawansowane ustawienia

en: Show crash dialogs
pl: Pokaż dialogi awaryjne

en: Show debug messages
pl: Pokaż wiadomości debugowania

en: Show logs
pl: Pokaż raport

en: Show statistics about a game saves
pl: Pokaż statystyki nt. zapisów gier

en: Show this runner in the side panel if it is installed or available through Flatpak.
pl: Pokaż ten moduł w panelu bocznym, jeśli jest zainstalowany lub dostępny za pośrednictwem Flatpak.

en: Showing <b>%s</b> results
pl: Wyświetlanie <b>%s</b> wyników

en: Showing games using %s
pl: Wyświetlanie gier używających %s

en: Shut down DOSBox when the game is quit.
pl: Zamknie DOSBox gdy wyjdziesz z gry.

en: Side Panel
pl: Panel boczny

en: Skill
pl: Poziom trudności

en: Skip the title scene and load SaveXX.lsd.
    Set to 0 to disable.
pl: Pomiń scenę tytułową i załaduj SaveXX.lsd.
    Ustaw na 0, aby wyłączyć.

en: Skip the title scene and start a new game directly.
pl: Pomiń scenę tytułową i od razu rozpocznij nową grę.

en: Snapshot
pl: Migawka

en: Snapshot (dump)
pl: Migawka (zrzut)

en: Software
pl: Programowy

en: Some games don't restore your screen resolution when 
    closed or when they crash. This is when this option comes 
    into play to save your bacon.
pl: Niektóre gry nie przywracają rozdzielczości ekranu
    po zamknięciu lub awarii. W takich sytuacjach
    ta opcja przydaje się, by uratować Ci tyłek.

en: Some of the game directories cannot be removed because they are protected.
pl: Niektórych katalogów gry nie można usunąć, ponieważ są zabezpieczone.

en: Some of the game directories cannot be removed because they are shared with other games that you are not removing.
pl: Niektórych katalogów gier nie można usunąć, ponieważ są współdzielone z innymi grami, których nie chcesz usuwać.

en: Sony PlayStation Vita emulator
pl: Emulator PlayStation Vita

en: Sort Installed First
pl: Najpierw zainstalowane

en: Sort name
pl: Nazwa do sortowania

en: Sound device
pl: Urządzenie dźwiękowe

en: Sound driver
pl: Sterownik dźwięku

en: Soundfont
pl: Nota dźwiękowa

en: Soundfont in sf2 format to use when playing MIDI files.
pl: Nota dźwiękowa w formacie sf2 która jest używana przy odtwarzaniu plików MIDI.

en: Source
pl: Źródło

en: Source does not exist: %s
pl: Źródło %s nie istnieje

en: Source:
pl: Źródło:

en: Sources
pl: Źródła

en: Spanish
pl: Hiszpański

en: Specifes platform of game. Allowed values: 2gs, 3do, acorn, amiga, atari, c64, fmtowns, nes, mac, pc pc98, pce, segacd, wii, windows
pl: Określa platformę gry. Dozwolone wartości: 2gs, 3do, acorn, amiga, atari, c64, fmtowns, nes, mac, pc pc98, pce, segacd, wii, windows

en: Specifies the device ScummVM uses to output audio.
pl: Określa urządzenie, którego ScummVM używa do wyprowadzania dźwięku.

en: Specifies the path to a soundfont file.
pl: Określa ścieżkę do noty dźwiękowej.

en: Specify how much Fast Memory the Amiga model should have.
pl: Określ, ile szybkiej pamięci powinien mieć dany model Amigi.

en: Specify the Amiga model you want to emulate.
pl: Podaj model Amigi, który chcesz emulować.

en: Speech volume
pl: Głośność mowy

en: Start DOSBox with the options specified in this file. 
    It can have a section in which you can put commands to execute on startup. Read DOSBox's documentation for more information.
pl: Uruchom DOSBox z opcjami określonymi w tym pliku.
    Może zawierać sekcje, w której możesz umieścić polecenia do wykonania podczas uruchamiania. Przeczytaj dokumentację DOSBox, aby uzyskać więcej informacji.

en: Start Steam in Big Picture mode
pl: Uruchom Steam w trybie Big Picture

en: Start Steam with LSI
pl: Uruchom Steam z LSI

en: Start a battle test with the specified monster party.
pl: Rozpocznij testowy pojedynek z określoną grupą potworów.

en: Start in fullscreen mode.
pl: Uruchom na pełnym ekranie.

en: Start in splore mode
pl: Rozpocznij w trybie splore

en: Start map ID
pl: Startowe ID Mapy

en: Start party
pl: Drużyna startowa

en: Start position
pl: Pozycja startowa

en: Start the emulator in fullscreen mode.
pl: Uruchom emulator na pełnym ekranie.

en: Starts demo mode of Maniac Mansion or The 7th Guest
pl: Uruchamia tryb demonstracyjny gry Maniac Mansion lub The 7th Guest

en: Starts the game on the given map.
pl: Rozpoczyna grę na wybranej mapie.

en: Steam AppID not provided
pl: Nie podano Steam AppID

en: Steam accounts
pl: Konta Steam

en: Steam for Linux installation is not handled by Lutris.
    Please go to <a href='http://steampowered.com'>http://steampowered.com</a> or install Steam with the package provided by your distribution.
pl: Instalacja Steam dla Linuksa nie jest prowadzona przez Lutris.
    Proszę przejść do <a href='http://steampowered.com'>http://steampowered.com</a> lub zainstalować Steam z pakietu dostarczonego przez Twoją dystrybucję.

en: Steam for Windows
pl: Steam dla Windowsa

en: Steam game <b>{appid}</b>
pl: Gra Steam <b>{appid}</b>

en: Stop
pl: Zatrzymaj

en: Storage
pl: Przestrzeń

en: Storage type
pl: Typ przechowywania

en: Stretch
pl: Rozciągnij

en: Stretch mode
pl: Tryb rozciągania

en: Stretched
pl: Rozciągnięty

en: Submit an issue
pl: Zgłoś usterkę

en: Super Nintendo emulator
pl: Emulator Super Nintendo

en: Super Nintendo games were made for 4:3 screens with rectangular pixels, but modern screens have square pixels, which results in a vertically squeezed image. This option corrects this by displaying rectangular pixels.
pl: Gry Super Nintendo zostały stworzone dla ekranów 4:3 z prostokątnymi pikselami, ale współczesne ekrany mają kwadratowe piksele, co skutkuje pionowym ściśnięciem obrazu. Ta opcja koryguje to, wyświetlając prostokątne piksele.

en: Switch off to disable VSync and use the FPS limit.
pl: Wyłącz, by pozbyć się synchronizacji i użyć ogranicznika klatek.

en: Switch off to disable audio.
pl: Pozwala wł/wył audio.

en: Switch off to disable support for the Runtime Package (RTP).
pl: Wyłącz, by nie używać pakietu wykonawczego (RTP).

en: Switch on to use /usr/bin/winetricks for winetricks.
pl: Włącz, aby użyć /usr/bin/winetricks dla Winetricks.

en: Switch resolution to
pl: Zmień rozdzielczość na

en: Switch to US keyboard QWERTY layout while game is running
pl: Przełącz na amerykański układ klawiatury QWERTY podczas działania gry

en: Switch to US keyboard layout
pl: Przełącz na amerykański układ klawiatury

en: Switch to this screen resolution while the game is running.
pl: Przełącz się na tę rozdzielczość ekranu podczas działania gry.

en: Sync Again
pl: Ponów synchronizację

en: Synchronize library?
pl: Synchronizować bibliotekę?

en: System
pl: Twój system

en: System ({})
pl: Systemowa ({})

en: System Default
pl: Domyślny systemu

en: System Language
pl: Język systemu

en: System information
pl: Informacje o systemie

en: System options
pl: Opcje systemowe

en: TOS is the operating system of the Atari ST and is necessary to run applications with the best fidelity, minimizing risks of issues.
    TOS 1.02 is recommended for games.
pl: TOS to system operacyjny Atari ST, który jest niezbędny do uruchamiania aplikacji z najwyższą wiernością, minimalizując ryzyko wystąpienia problemów.
    Do gier zalecany jest TOS 1.02.

en: Talk speed
pl: Prędkość rozmowy

en: Tells DOSBox to launch the game in fullscreen.
pl: Poinformuje DOSBox o uruchomieniu gry na pełnym ekranie.

en: Tells ScummVM that the MIDI device is a GS device that has an MT-32 map, such as an SC-55, SC-88 or SC-8820.
pl: Informuje ScummVM, że urządzenie MIDI jest urządzeniem GS, które ma mapę MT-32, na przykład SC-55, SC-88 lub SC-8820.

en: Tells ScummVM that the MIDI device is an actual Roland MT-32, LAPC-I, CM-64, CM-32L, CM-500 or other MT-32 device.
pl: Informuje ScummVM, że urządzenie MIDI jest rzeczywistym urządzeniem Roland MT-32, LAPC-I, CM-64, CM-32L, CM-500 lub innym urządzeniem MT-32.

en: Text based games
pl: Gry tekstowe

en: Text based games emulator
pl: Emulator gier tekstowych

en: Thai
pl: Tajski

en: The '%s' launch option will be used for this game
pl: Do tej gry zostanie użyta konfiguracja startowa '%s'

en: The '%s' version of the '%s' runner can't be downloaded.
pl: Nie można pobrać wersji '%s' uruchamiacza '%s'.

en: The CONF, EXE, COM or BAT file to launch.
    If the executable is managed in the config file, this should be the config file, instead specifying it in 'Configuration file'.
pl: Plik CONF, EXE, COM lub BAT do uruchomienia.
    Jeśli plik wykonywalny jest zarządzany w pliku konfiguracyjnym, powinien to być plik konfiguracyjny, zamiast określać go w „Plik konfiguracyjny”.

en: The DPI to be used if 'Enable DPI Scaling' is turned on.
    If blank or 'auto', Lutris will auto-detect this.
pl: DPI, które ma być używane, jeśli opcja „Włącz skalowanie DPI” jest włączona.
    Jeśli puste lub „auto”, Lutris automatycznie to wykryje.

en: The Flatpak executable could not be found.
pl: Nie znaleziono pliku wykonywalnego Flatpak.

en: The Lutris Runtime loads some libraries before running the game, which can cause some incompatibilities in some cases. Check this option to disable it.
pl: Piaskownica Lutrisa ładuje niektóre biblioteki przed uruchomieniem gry, co może powodować pewne niezgodności w niektórych przypadkach. Zaznacz tę opcję, aby ją wyłączyć.

en: The Lutris team
pl: Zespół Lutrisa

en: The Vita App has no Title ID set
pl: Aplikacja Vita nie ma ustawionego identyfikatora tytułu

en: The Wine executable at '%s' is missing.
pl: Brak pliku wykonywalnego Wine w '%s'.

en: The Wine executable to be used if you have selected "Custom" as the Wine version.
pl: Plik wykonywalny Wine, który zostanie użyty, jeśli wybrano własną wersję Wine.

en: The Wine version must be specified.
pl: Wersja Wine musi być określona.

en: The additional floppy disk image(s).
pl: Dodatkowe obrazy dyskietek.

en: The algorithm used to scale up the game's base resolution, resulting in different visual styles.
pl: Algorytm służący do skalowania podstawowej rozdzielczości gry, co skutkuje różnymi stylami wizualnymi.

en: The application ID can be retrieved from the game's page at steampowered.com. Example: 235320 is the app ID for <i>Original War</i> in: 
    http://store.steampowered.com/app/<b>235320</b>/
pl: Identyfikator aplikacji można pobrać ze strony gry na steampowered.com. Przykład: 235320 to identyfikator <i>Original War</i> w:
    http://store.steampowered.com/app/<b>235320</b>/

en: The application's unique three-part identifier (tld.domain.app).
pl: Unikalny, trzyczęściowy identyfikator aplikacji (tld.domain.app).

en: The architecture of the Windows environment
pl: Architektura środowiska Windows

en: The architecture to run. See flatpak --supported-arches for architectures supported by the host.
pl: Architektura do uruchomienia. Zobacz flatpak --supported-arches dla architektur obsługiwanych przez hosta.

en: The branch to use.
pl: Gałęź programu.

en: The command "%s" does not exist.
pl: Polecenie "%s" nie znalezione.

en: The command to run instead of the one listed in the application metadata.
pl: Polecenie do uruchomienia, zamiast tego wymienionego w metadanych aplikacji.

en: The default folder where you install your games.
pl: Domyślny folder instalacji gier.

en: The default launch option will be used for this game
pl: Do tej gry zostanie użyta domyślna opcja uruchamiania

en: The directory in which the game lives. If installed into Cemu, this will be in the mlc directory, such as mlc/usr/title/00050000/101c9500.
pl: Katalog, w którym znajduje się gra. Jeśli jest zainstalowana w Cemu, będzie to katalog 'mlc', taki jak mlc/usr/title/00050000/101c9500.

en: The directory to run the command in. Note that this must be a directory inside the sandbox.
pl: Katalog, w którym należy uruchomić polecenie. Należy pamiętać, że musi to być katalog wewnątrz izolatki.

en: The directory {} could not be found
pl: Nie można odnaleźć katalogu {}

en: The download URL for the game could not be determined.
pl: Nie udało się ustalić adresu URL umożliwiającego pobranie gry.

en: The emulated machine.
pl: Maszyna do emulacji.

en: The executable '%s' could not be found.
pl: Nie znaleziono pliku wykonywalnego '%s'.

en: The executable at path %s can't be found, please check the destination folder.
    Some parts of the installation process may have not completed successfully.
pl: Nie można znaleźć pliku wykonywalnego w ścieżce %s, sprawdź folder docelowy.
    Niektóre części procesu instalacji mogły nie zostać pomyślnie ukończone.

en: The file %s does not exist, 
    verify the game's configuration.
pl: Plik %s nie istnieje,
    sprawdź konfigurację gry.

en: The file %s is not executable
pl: Plik %s nie jest wykonywalny

en: The file {} could not be found
pl: Nie można znaleźć pliku {}

en: The folder Lutris will search in for emulator BIOS files if needed
pl: Folder w którym Lutris będzie wyszukiwał pliki BIOS emulatora, jeśli będą potrzebne

en: The following fields have invalid values:
pl: Następujące pola mają nieprawidłowe wartości:

en: The following {arch} libraries are required but are not installed on your system:
    {libs}
pl: Następujące pakiety {arch} są wymagane, ale nie są zainstalowane w Twoim systemie:
    {libs}

en: The full address of the game's web page or path to a HTML file.
pl: Pełny adres strony internetowej gry lub ścieżka do pliku HTML.

en: The game data, commonly called a ROM image.
pl: Dane gry, nazywane zwykle obrazem ROM.

en: The game data, commonly called a ROM image.
    Supported formats: SMS and GG files. ZIP compressed ROMs are supported.
pl: Dane gry, nazywane zwykle obrazem ROM.
    Obsługiwane formaty: pliki SMS i GG. ROMy skompresowane jako ZIP są obsługiwane.

en: The game data, commonly called a ROM image.
    Supported formats: X64, D64, G64, P64, D67, D71, D81, D80, D82, D1M, D2M, D4M, T46, P00 and CRT.
pl: Dane gry, powszechnie nazywane obrazem ROM.
    Obsługiwane formaty: X64, D64, G64, P64, D67, D71, D81, D80, D82, D1M, D2M, D4M, T46, P00 i CRT.

en: The game data, commonly called a ROM image. 
    Mednafen supports GZIP and ZIP compressed ROMs.
pl: Dane gry, powszechnie nazywane obrazem ROM.
    Mednafen obsługuje ROM-y skompresowane w formacie GZIP i ZIP.

en: The game data, commonly called a ROM image. 
    Supported formats: ATR, XFD, DCM, ATR.GZ, XFD.GZ and PRO.
pl: Dane gry, powszechnie nazywane obrazem ROM.
    Obsługiwane formaty: ATR, XFD, DCM, ATR.GZ, XFD.GZ i PRO.

en: The game data, commonly called a ROM image. 
    Supported formats: ROM, BIN+CFG, INT, ITV 
    The file extension must be lower-case.
pl: Dane gry, powszechnie nazywane obrazem ROM.
    Obsługiwane formaty: ROM, BIN+CFG, INT, ITV
    Rozszerzenie pliku musi być napisane małymi literami.

en: The game data, commonly called a WAD file.
pl: Dane gry, powszechnie nazywane plikiem WAD.

en: The game data.
    Supported formats: ISO, CDI
pl: Dane gry.
    Obsługiwane formaty: ISO, CDI

en: The game's main EXE file
pl: Główny plik EXE gry

en: The game's main executable file
pl: Główny plik wykonywalny gry

en: The initial size of the game window when not opened.
pl: Początkowy rozmiar okna gry, gdy nie jest otwarte.

en: The initial size of the game window.
pl: Początkowy rozmiar okna gry.

en: The installer does not specify the libretro 'core' version.
pl: Instalator nie określa wersji „rdzenia” libretro.

en: The items could not be moved to the trash. You will need to delete them yourself:
    %s
pl: Nie można przenieść elementów do kosza. Musisz je usunąć samodzielnie:
    %s

en: The key '%s' could not be found.
pl: Nie znaleziono klucza '%s'.

en: The location where the game is run from.
    By default, Lutris uses the directory of the executable.
pl: Lokalizacja, z której uruchamiana jest gra.
    Domyślnie Lutris używa katalogu pliku wykonywalnego.

en: The main floppy disk file with the game data. 
    FS-UAE supports floppy images in multiple file formats: ADF, IPF, DMS are the most common. ADZ (compressed ADF) and ADFs in zip files are a also supported.
    Files ending in .hdf will be mounted as hard drives and ISOs can be used for Amiga CD32 and CDTV models.
pl: Główny plik dyskietki z danymi gry.
    FS-UAE obsługuje obrazy dyskietek w wielu formatach plików: ADF, IPF, DMS są najpopularniejsze. ADZ (skompresowany ADF) i ADF w plikach zip są również obsługiwane.
    Pliki kończące się na .hdf zostaną zamontowane jako dyski twarde, a ISO mogą być używane w modelach Amiga CD32 i CDTV.

en: The path '%s' is not set. please set it in the options.
pl: Ścieżka '%s' nie jest ustawiona. Proszę ustawić ją w opcjach.

en: The platform '%s' is unknown to Lutris.
pl: Platforma '%s' jest nieznana Lutrisowi.

en: The prefix used by Wine.
    It's a directory containing a set of files and folders making up a confined Windows environment.
pl: Prefiks używany przez Wine.
    Jest to katalog zawierający zbiór plików i folderów tworzących piaskownicę Windows.

en: The required file '%s' could not be located.
pl: Nie można odnaleźć wymaganego pliku '%s'.

en: The required game '%s' could not be found.
pl: Nie znaleziono wymaganej gry '%s'.

en: The required runner '%s' is not installed.
pl: Wymagany uruchamiacz %s nie jest zainstalowany.

en: The required runner is not installed.
    Do you wish to install it now?
pl: Wymagany uruchamiacz nie jest zainstalowany.
    Czy chcesz go teraz zainstalować?

en: The runner configuration does not specify a Wine version.
pl: Konfiguracja uruchamiacza nie określa wersji Wine.

en: The runner could not find a command or exe to use for this configuration.
pl: Uruchamiacz nie mógł znaleźć polecenia lub pliku exe, którego można by użyć dla tej konfiguracji.

en: The script was missing the '%s' key, which is required.
pl: W skrypcie brakowało klucza '%s', który jest wymagany.

en: The selected terminal application could not be launched:
    %s
pl: Nie można uruchomić wybranej aplikacji terminalowej:
    %s

en: The setting '%s' is no longer available. You should select another choice.
pl: Ustawienie '%s' nie jest już dostępne. Należy wybrać inną opcję.

en: The size of the virtual desktop in pixels.
pl: Rozmiar pulpitu wirtualnego w pikselach.

en: The terminal emulator used with the CLI mode. Choose from the list of detected terminal apps or enter the terminal's command or path.
pl: Emulator terminala używany w trybie CLI. Wybierz z listy wykrytych aplikacji terminala lub wprowadź polecenie lub ścieżkę terminala.

en: The the '%s' runner can't be downloaded.
pl: Nie można pobrać programu '%s'.

en: The version of Wine used to launch the game.
    Using the last version is generally recommended, but some games work better on older versions.
pl: Wersja Wine używana do uruchomienia gry.
    Zaleca się używanie najnowszej wersji, ale niektóre gry działają lepiej na starszych wersjach.

en: The web address is empty, 
    verify the game's configuration.
pl: Adres internetowy jest pusty,
    sprawdź konfigurację gry.

en: The window has no borders/frame.
pl: Okno nie ma obramowania/ramki.

en: The {param} parameter is mandatory for the {cmd} command
pl: Parametr {param} jest obowiązkowy dla polecenia {cmd}

en: Theme
pl: Motyw

en: This ROM could not be identified.
pl: Nie można zidentyfikować tego ROM-u.

en: This also disables default keyboard shortcuts, like copy/paste and fullscreen toggling.
pl: Wyłącza również domyślne skróty klawiszowe, takie jak kopiuj/wklej i przełączanie trybu pełnoekranowego.

en: This game has extra content. 
    Select which one you want and they will be available in the 'extras' folder where the game is installed.
pl: Ta gra ma dodatkową zawartość.
    Wybierz którą chcesz, a będzie ona dostępna w folderze „extras”, w którym zainstalowana jest gra.

en: This game has no executable set. The install process didn't finish properly.
pl: Ta gra nie ma zestawu plików wykonywalnych. Proces instalacji nie zakończył się prawidłowo.

en: This game has no installation directory
pl: Ta gra nie ma katalogu instalacji

en: This game requires %s.
pl: Ta gra wymaga %s.

en: This game requires %s. Do you want to install it?
pl: Ta gra wymaga %s. Czy chcesz to zainstalować?

en: This installer doesn't have a 'script' section
pl: Ten instalator nie ma sekcji 'script'

en: This installer requires %s on your system
pl: Ten instalator wymaga %s na twoim systemie

en: This service requires a game launcher. The following steps will install it.
    Once the client is installed, you can login to %s.
pl: Ta usługa wymaga programu uruchamiającego grę. Poniższe kroki zainstalują go.
    Po zainstalowaniu klienta możesz zalogować się do %s.

en: This version of Lutris will no longer receive support on Github and Discord, and may not interoperate properly with Lutris.net. Do you want to use it anyway?
pl: Ta wersja Lutris nie będzie już obsługiwana na Github i Discord i może nie współpracować prawidłowo z Lutris.net. Czy mimo to chcesz jej używać?

en: This will permanently destroy the category, but the games themselves will not be deleted.
pl: To permanentnie usunie kategorię, natomiast gry pozostaną nienaruszone.

en: This will permanently destroy the saved search, but the games themselves will not be deleted.
pl: Spowoduje to trwałe usunięcie zapisanych wyszukiwań, ale same gry nie zostaną usunięte.

en: This will remove <b>%s</b> and all associated data.
pl: To usunie <b>%s</b> oraz wszystkie powiązane pliki.

en: Time Sync
pl: Synchronizacja czasu

en: Time played:
    <b>%s</b>
pl: Spędzony czas:
    <b>%s</b>

en: Title ID of Installed Application
pl: ID Tytułu zainstalowanej aplikacji

en: Title ID of installed application. Eg."PCSG00042". User installed apps are located in ux0:/app/&lt;title-id&gt;.
pl: ID tytułu zainstalowanej aplikacji. Np. „PCSG00042”. Aplikacje zainstalowane przez użytkownika znajdują się w ux0:/app/&lt;title-id&gt;.

en: Title keys
pl: Klucze tytułów

en: Toggle View
pl: Przełącz widok

en: Tried to launch a game that isn't installed.
pl: Próbowano uruchomić grę, która nie jest zainstalowana.

en: True Roland MT-32
pl: Prawdziwy Roland MT-32

en: Turkish
pl: Turecki

en: Turn off monitors except
pl: Wyłącz monitory z wyjątkiem

en: URI to open
pl: Link do otwarcia

en: USA
pl: Stany Zjednoczone

en: Ubisoft authentication has been lost: %s
pl: Autoryzacja Ubisoft została utracona: %s

en: Ultra-Violence (4)
pl: Ultraprzemoc (4)

en: Unable to determine correct file to launch installer
pl: Nie można ustalić prawidłowego pliku do uruchomienia instalatora

en: Unable to find Antimicrox, install it or disable the Antimicrox option
pl: Nie można znaleźć Antimicrox. Zainstaluj program lub wyłącz opcję Antimicrox

en: Unable to find Xephyr, install it or disable the Xephyr option
pl: Nie można znaleźć Xephyr. Zainstaluj program lub wyłącz opcje Xephyr

en: Unable to find executable %s
pl: Nie znaleziono pliku wykonawczego %s

en: Unable to get files: %s
pl: Nie udało się zdobyć plików: %s

en: Unable to get fuel.json file.
pl: Nie udało się zdobyć pliku fuel.json.

en: Unable to get game manifest
pl: Nie można pobrać manifestu gry

en: Unable to get game manifest info
pl: Nie można uzyskać informacji o manifeście gry

en: Unable to get runner versions from lutris.net
pl: Nie udało się zdobyć wersji uruchamiacza z lutris.net

en: Unable to get runner versions: %s
pl: Nie można wykryć wersji uruchamiacza: %s

en: Unable to get the patches of game '%s'
pl: Nie można pobrać poprawek do gry '%s'

en: Unable to refresh token, please log in again
pl: Nie można odświeżyć tokena, zaloguj się ponownie

en: Unable to register device, please log in again
pl: Nie można zarejestrować urządzenia. Zaloguj się ponownie

en: Uncategorized
pl: Bez kategorii

en: Unhide game from library
pl: Przestań ukrywać grę z biblioteki

en: Uninstall
pl: Odinstaluj

en: Uninstall %d games
pl: Odinstaluj %d gier

en: Uninstall %d games and remove %d games
pl: Odinstaluj %d gier i usuń %d gier

en: Uninstall %s
pl: Odinstaluj %s

en: Uninstall a Runner
pl: Usuń uruchamiacz

en: Uninstall the game before deleting
pl: Odinstaluj grę przed jej usunięciem

en: Uninstalled games that you remove from the library will no longer appear in the 'Games' view, but those that remain will retain their playtime data.
pl: Odinstalowane gry, które usuniesz z biblioteki, nie będą już wyświetlane w zakładce „Gry”, ale te, które pozostaną na komputerze, zachowają dane dotyczące czasu gry.

en: Uninstalling games
pl: Odinstalowanie gier

en: Unknown compression algorithm found in manifest
pl: Znaleziono nieznany algorytm kompresji w manifeście

en: Unsupported Lutris Version
pl: Niewspierana wersja Lutrisa

en: Updated %s
pl: Zaktualizowano %s

en: Updated:
pl: Zaktualizowano:

en: Updates
pl: Aktualizacje

en: Updates are already being downloaded and installed.
pl: Aktualizacje są już pobierane i instalowane.

en: Updating %s
pl: Aktualizacja %s

en: Upload saves
pl: Wyślij zapisy gry

en: Use AMD FidelityFX™ Super Resolution 1.0 for upscaling.
    Upscaler sharpness from 0 (max) to 20 (min).
pl: Użyj AMD FidelityFX™ Super Resolution 1.0 do skalowania.
    Ustal ostrość od 0 (maks.) do 20 (min.).

en: Use BIOS file?
pl: Użyć pliku BIOS?

en: Use Cache
pl: Użyj pamięci podręcznej

en: Use DXVK to increase compatibility and performance in Direct3D 11, 10 and 9 applications by translating their calls to Vulkan.
pl: Użyj DXVK, aby zwiększyć kompatybilność i wydajność w aplikacjach Direct3D 11, 10, 9 i 8, tłumacząc wywołania na Vulkan.

en: Use FSR to upscale the game window to native resolution.
    Requires Lutris Wine FShack >= 6.13 and setting the game to a lower resolution.
    Does not work with games running in borderless window mode or that perform their own upscaling.
pl: Użyj FSR, aby zwiększyć rozdzielczość gry do natywnej rozdzielczości.
    Wymaga Lutris Wine FShack >= 6.13 i ustawienia gry na niższą rozdzielczość.
    Nie działa z grami działającymi w trybie okna bez ramki lub wykonującymi własne zwiększanie rozdzielczości.

en: Use VKD3D to enable support for Direct3D 12 applications by translating their calls to Vulkan.
pl: Użyj VKD3D, aby włączyć obsługę aplikacji Direct3D 12, tłumacząc wywołania na Vulkan.

en: Use Xephyr
pl: Użyj Xephyr

en: Use alternate intro
pl: Użyj alternatywnego wprowadzenia

en: Use default Mednafen controller configuration
pl: Użyj domyślnej konfiguracji kontrolera z Mednafena

en: Use gamescope to draw the game window isolated from your desktop.
    Toggle fullscreen: Super + F
pl: Użyj gamescope, aby odizolować okno gry od pulpitu.
    Przełączanie pełnego ekranu: Super + F

en: Use joysticks
pl: Użyj joystików

en: Use only for the rare games or mods requiring the Windows version of Steam
pl: Używaj tylko w przypadku rzadkich gier lub modów wymagających wersji Steam dla systemu Windows

en: Use premium version?
pl: Używać wersji premium?

en: Use system winetricks
pl: Użyj systemowego winetricks

en: Use this option to enable a graphics card. This option is none by default, in which case only chipset graphics (OCS/ECS/AGA) support is available.
pl: Użyj tej opcji, aby włączyć kartę graficzną. Domyślnie brak, w takim przypadku dostępna jest tylko obsługa chipsetu graficznego (OCS/ECS/AGA).

en: Use this option to override the CPU model in the emulated Amiga. All Amiga models imply a default CPU model, so you only need to use this option if you want to use another CPU.
pl: Użyj tej opcji, aby zastąpić model CPU w emulowanej Amidze. Wszystkie modele Amigi implikują domyślny model CPU, więc musisz użyć tej opcji tylko wtedy, gdy chcesz użyć innego CPU.

en: Used to load a user-created configuration file. If specified, the file must contain the wad directory list or launch will fail.
pl: Służy do ładowania pliku konfiguracyjnego utworzonego przez użytkownika. Jeśli określono, plik musi zawierać listę katalogów wad, w przeciwnym razie uruchomienie się nie powiedzie.

en: Used to load one or more PWAD files which generally contain user-created levels.
pl: Służy do ładowania jednego lub większej liczby plików PWAD, które zazwyczaj zawierają poziomy stworzone przez użytkownika.

en: Useful for some games and demos using the overscan technique. The Atari ST displayed borders around the screen because it was not powerful enough to display graphics in fullscreen. But people from the demo scene were able to remove them and some games made use of this technique.
pl: Przydatne w przypadku niektórych gier i dem wykorzystujących technikę overscan. Atari ST wyświetlało obramowania wokół ekranu, ponieważ nie było wystarczająco wydajne, aby wyświetlać grafikę na pełnym ekranie. Jednak osoby ze sceny demo były w stanie je usunąć, a niektóre gry nawet wykorzystywały tę technikę.

en: User-specified path where save files should be located.
pl: Określona przez użytkownika ścieżka, w której mają być zapisane pliki.

en: Username
pl: Nazwa użytkownika

en: Uses alternative intro for CD versions
pl: Używa alternatywnego intro dla wersji CD

en: Uses bilinear interpolation instead of nearest neighbor resampling for the aspect ratio correction and stretch mode.
pl: Używa interpolacji dwuliniowej zamiast ponownego najbliższego próbkowania do korekcji proporcji i trybu rozciągania.

en: VKD3D version
pl: Wersja VKD3D

en: Verbose logging
pl: Szczegółowe raportowanie

en: Verify status of save syncing
pl: Zweryfikuj stan synchronizacji zapisów

en: Version %s is not longer available
pl: Wersja %s nie jest już dostępna

en: Video
pl: Wideo

en: Video Game Preservation Platform
pl: Platforma konserwacji gier wideo

en: Video backend
pl: System graficzny

en: Video game preservation platform
pl: Platforma konserwacji gier wideo

en: Video scaler
pl: Skaler wideo

en: Videos
pl: Filmy

en: View %d game | View %d games
pl[0]: Pokaż %d grę
pl[1]: Pokaż %d gry
pl[2]: Pokaż %d gier

en: View installer source
pl: Wyświetl źródło instalatora

en: View on Lutris.net
pl: Zobacz na Lutris.net

en: Virtual Desktop
pl: Wirtualny pulpit

en: Virtual desktop resolution
pl: Rozdzielczość pulpitu wirtualnego

en: Virtual desktops cannot be enabled in Proton or GE Wine versions.
pl: Wirtualnych pulpitów nie można włączyć w wersjach Proton i Wine-GE.

en: Visible in Side Panel
pl: Widoczny na bocznym panelu

en: Volume of the background music.
pl: Głośność muzyki w tle.

en: Volume of the sound effects.
pl: Głośność efektów dźwiękowych.

en: Vulkan support
pl: Obsługa Vulkan

en: W,S,A,D,SPACE
pl: W,S,A,D,SPACJA

en: WAD file
pl: Plik WAD

en: Wait for VSync
pl: Czekaj na synchronizację

en: Wait for pre-launch script completion
pl: Poczekaj na zakończenie skryptu przed uruchomieniem

en: Waiting for response from %s
pl: Oczekiwanie na sygnał od %s

en: Warn if running with a CPU governor other than performance. Set to true to disable the warning.
pl: Ostrzegaj, jeśli regulator procesora jest inny niż wydajność. Ustaw na TAK, aby wyłączyć ostrzeżenie.

en: Warp to map
pl: Przejdź do mapy

en: Web
pl: Sieć

en: Web browser arguments
pl: Argumenty przeglądarki

en: Western European
pl: Zachodnioeuropejski

en: What processes to exclude in process monitoring. For example background processes that stick around after the game has been closed.
    Space-separated list, processes including spaces can be wrapped in quotation marks.
pl: Jakie procesy wykluczyć z monitoringu. Na przykład procesy w tle, które pozostają po zamknięciu gry.
    Lista rozdzielona spacjami, procesy zawierające spacje można ująć w cudzysłowy.

en: What processes to include in process monitoring. This is to override the built-in exclude list.
    Space-separated list, processes including spaces can be wrapped in quotation marks.
pl: Jakie procesy uwzględnić w monitoringu. To zastąpi wbudowaną listę wykluczeń.
    Lista rozdzielona spacjami, procesy zawierające spacje można ująć w cudzysłowy.

en: When the runtime is enabled, prioritize the system libraries over the provided ones.
pl: Nadaj priorytet komponentom systemowym pomimo włączonej piaskownicy Lutris.

en: Which AutoBattle algorithm to use.
    
    <b>RPG_RT</b>: The default RPG_RT compatible algorithm, including RPG_RT bugs.
    <b>RPG_RT+</b>: The default RPG_RT compatible algorithm, with bug-fixes.
    <b>ATTACK</b>: Like RPG_RT+ but only physical attacks, no skills.
pl: Którego algorytmu autowalki użyć.
    
    <b>RPG_RT</b>: domyślny algorytm zgodny z RPG_RT, zawiera błędy RPG_RT.
    <b>RPG_RT+</b>: domyślny algorytm zgodny z RPG_RT, z poprawkami błędów.
    <b>ATTACK</b>: jak RPG_RT+, ale tylko ataki fizyczne, bez umiejętności.

en: Which EnemyAI algorithm to use.
    
    <b>RPG_RT</b>: The default RPG_RT compatible algorithm, including RPG_RT bugs.
    <b>RPG_RT+</b>: The default RPG_RT compatible algorithm, with bug-fixes.
pl: Którego algorytmu AI wrogów użyć.
    
    <b>RPG_RT</b>: domyślny algorytm zgodny z RPG_RT, zawiera błędy RPG_RT.
    <b>RPG_RT+</b>: domyślny algorytm zgodny z RPG_RT, z poprawkami błędów.

en: Which audio backend to use.
    By default, Wine automatically picks the right one for your system.
pl: Który sterownik audio powinien być używany.
    Domyślnie Wine automatycznie wybiera właściwe dla Twojego systemu.

en: Wii U emulator
pl: Emulator Wii U

en: Window Mode
pl: Tryb okna

en: Window size
pl: Rozmiar okna

en: Windowed
pl: Okienkowy

en: Windowed (virtual desktop)
pl: Okienkowy (wirtualny pulpit)

en: Windows 10 64-bit (Default)
pl: Windows 10 64-bit (Domyślny)

en: Windows command line arguments used when launching the game
pl: Argumenty wiersza poleceń systemu Windows używane podczas uruchamiania gry

en: Wine Control Panel
pl: Panel kontrolny Wine

en: Wine Task Manager
pl: Menedżer zadań Wine

en: Wine configuration
pl: Konfigurator Wine

en: Wine installed
pl: Zainstalowany Wine

en: Wine prefix
pl: Prefiks Wine

en: Wine registry
pl: Rejestr Wine

en: Wine update channel
pl: Kanał aktualizacji Wine

en: Wine version
pl: Wersja Wine

en: Wine version usage
pl: Użycie wersji Wine

en: Wine virtual desktop is no longer supported
pl: Wirtualny pulpit Wine nie jest już wspierany

en: Without the Wine-GE updates enabled, we can no longer provide support on Github and Discord.
pl: Bez aktualizacji Wine-GE, nie będziemy mogli dłużej zapewniać wsparcia na platformach Github i Discord.

en: Workaround for Humble Bundle authentication
pl: Obejście problemu uwierzytelniania Humble Bundle

en: Working directory
pl: Katalog roboczy

en: Wrong value for 'dst' param
pl: Parametr 'dst' ma niewłaściwą wartość

en: Wrong value for 'src' param
pl: Parametr 'src' ma niewłaściwą wartość

en: Wrong value for write_file mode: '%s'
pl: Nieprawidłowa wartość dla trybu write_file: '%s'

en: Xbox emulator
pl: Emulator Xbox

en: Xephyr (Deprecated, use Gamescope)
pl: Xephyr (Wycofany, użyj Gamescope)

en: Xephyr Fullscreen
pl: Pełny ekran Xephyr

en: Xephyr resolution
pl: Rozdzielczość Xephyr

en: YES
pl: TAK

en: Year
pl: Rok

en: Yes
pl: Tak

en: You are updating the categories on %d games. Are you sure you want to change them?
pl: Aktualizujesz kategorie w %d grach. Czy na pewno chcesz dokonać zmian?

en: You are updating the categories on 1 game. Are you sure you want to change it?
pl: Aktualizujesz kategorie w 1 grze. Czy na pewno chcesz dokonać zmian?

en: You can get support from <a href='https://github.com/lutris/lutris'>GitHub</a> or <a href='https://discordapp.com/invite/Pnt5CuY'>Discord</a>. Make sure to provide the error details;
    use the 'Copy Details to Clipboard' button to get them.
pl: Możesz uzyskać pomoc na <a href='https://github.com/lutris/lutris'>GitHubie</a> lub <a href='https://discordapp.com/invite/Pnt5CuY'>Discordzie</a>. Upewnij się, że podałeś szczegóły błędu;
    użyj przycisku „Kopiuj szczegóły do ​​schowka”, aby je uzyskać.

en: You can put a .p8.png file path, URL, or BBS cartridge ID here.
pl: Tutaj możesz wpisać ścieżkę do pliku .p8.png, adres URL lub identyfikator kasety BBS.

en: You can't resize this window.
pl: Nie można zmienić rozmiaru tego okna.

en: You don't have any Wine version installed.
    We recommend <b>%s</b>
pl: Nie masz zainstalowanej żadnej wersji Wine.
    Zalecamy <b>%s</b>

en: You don't have the recommended Wine version: <b>%s</b>
pl: Nie masz rekomendowanej wersji Wine: <b>%s</b>

en: You must provide a name for the game you are installing.
pl: Musisz podać nazwę gry, którą instalujesz.

en: You must select a ROM file to install.
pl: Musisz wybrać plik ROM do zainstalowania.

en: You must select a script file to install.
pl: Musisz wybrać plik skryptu do zainstalowania.

en: You need to install {} before
pl: Musisz zainstalować najpierw {}

en: Your ESYNC limits are not set correctly.
pl: Limity ESYNC nie są ustawione prawidłowo.

en: Your Linux distribution is too old. Lutris won't function properly.
pl: Twoja dystrybucja Linuksa jest przestarzała. Lutris może nie funkcjonować prawidłowo.

en: Your Wine version is up to date. Using: <b>%s</b>
    <i>Last checked %s.</i>
pl: Twoja wersja Wine jest aktualna. Używany: <b>%s</b>
    <i>Ostatnie sprawdzenie %s.</i>

en: Your kernel is not patched for fsync. Please get a patched kernel to use fsync.
pl: Twoje jądro nie jest załatane pod fsync. Proszę pobrać jądro współpracujące z technologią, by używać fsync.

en: Your limits are not set correctly. Please increase them as described here: <a href='https://github.com/lutris/docs/blob/master/HowToEsync.md'>How-to:-Esync (https://github.com/lutris/docs/blob/master/HowToEsync.md)</a>
pl: Twoje limity nie są ustawione poprawnie. Zwiększ je zgodnie z opisem tutaj: <a href='https://github.com/lutris/docs/blob/master/HowToEsync.md'>How-to:-Esync (https://github.com/lutris/docs/blob/master/HowToEsync.md)</a>

en: ZDoom DOOM Game Engine
pl: Silnik DOOMa - ZDoom

en: Zoom
pl: Rozmiar

en: _Abort
pl: _Przerwij

en: _Add
pl: _Dodaj

en: _Cancel
pl: _Anuluj

en: _Close
pl: _Zamknij

en: _Connect
pl: _Połącz

en: _Continue
pl: _Kontynuuj

en: _Install
pl: _Instaluj

en: _Installed Games Only
pl: Tylko za_instalowane gry

en: _Launch
pl: _Uruchom

en: _Save
pl: _Zapisz

en: ago
pl: temu

en: banner
pl: baner

en: banners
pl: banery

en: cover
pl: okładka

en: covers
pl: okładki

en: day
pl: dzień

en: days
pl: dni

en: dgvoodoo2 is an alternative translation layer for rendering old games that utilize D3D1-7 and Glide APIs. As it translates to D3D11, it's recommended to use it in combination with DXVK. Only 32-bit apps are supported.
pl: dgvoodoo2 to alternatywna warstwa translacji do renderowania starych gier, które wykorzystują interfejsy API D3D1-7 i Glide. Ponieważ translacja odbywa się w D3D11, zaleca się używanie jej w połączeniu z DXVK. Obsługiwane są tylko aplikacje 32-bitowe.

en: dgvoodoo2 version
pl: Wersja dgvoodoo2

en: download {url} to {file} started
pl: rozpoczęto pobieranie {url} do {file}

en: hour
pl: godz

en: hours
pl: godz

en: icon
pl: ikona

en: icons
pl: ikony

en: in the future
pl: w przyszłości

en: install_or_extract only works with wine!
pl: install_or_extract działa tylko z Wine!

en: just now
pl: teraz

en: minute
pl: min

en: minutes
pl: min

en: missing field `filename` in file `%s`
pl: brakujące pole `filename` w pliku `%s`

en: missing field `url` for file `%s`
pl: brak pola `url` dla pliku `%s`

en: month
pl: mies

en: months
pl: mies

en: never
pl: nigdy

en: week
pl: tydzień

en: weeks
pl: tyg

en: year
pl: rok

en: years
pl: lat

en: {downloaded} / {size} ({speed:0.2f}MB/s), {time} remaining
pl: {downloaded} / {size} ({speed:0.2f}MB/s), pozostało {time}

en: {file} on {host}
pl: {file} na {host}
