remmina - en to pl translation catalogue (979 entries)

en: %G Name of group (slashes \/ are converted to dashes -)
    %P Protocol name
    %N Connection name
    %h Hostname/IP
pl: %G Nazwa grupy (ukośniki \ / są zamieniane na dywizy -)
    %P Nazwa protokołu
    %N Nazwa połączenia
    %h Nazwa hosta/adres IP

en: %d password changed. | %d passwords changed.
pl[0]: %d hasło zmienione.
pl[1]: %d hasła zmienione.
pl[2]: %d haseł zmienione.

en: %p Profile name
    %h Server name/IP
    %Y Year, %m Month, %d Day, %H Hour, %M Minute, %S Seconds (UTC time)
pl: %p Nazwa profilu
    %h Nazwa serwera/IP
    %Y Rok, %m Miesiąc, %d Dzień, %H Godzina, %M Minuta, %S Sekundy (czas UTC)

en: %s You may need to install, and use Gnome Shell Extension Appindicator
pl: %s Może być konieczne zainstalowanie i użycie aplikacji Gnome Shell Extension Appindicator

en: %s You may need to install, and use KStatusNotifierItem
pl: %s Może być konieczne zainstalowanie i użycie KStatusNotifierItem

en: %s You may need to install, and use XApp Status Applet
pl: %s Może być konieczne zainstalowanie i użycie apletu stanu XApp

en: %s You may need to install, and use XEmbed SNI Proxy
pl: %s Może być konieczne zainstalowanie i użycie XEmbed SNI Proxy

en: %s and Remmina has built-in (compiled) support for libappindicator.
pl: %s a Remmina ma wbudowaną (skompilowaną) obsługę libappindicator.

en: %s not supported natively by your Desktop Environment. libappindicator will try to fallback to GtkStatusIcon/xembed
pl: %s nieobsługiwane natywnie przez środowisko graficzne. libappindicator spróbuje wrócić do GtkStatusIcon/xembed

en: %s wants to share their desktop.
    Do you accept?
pl: Użytkownik %s chce współdzielić swój pulpit.
    Zaakceptować zaproszenie?

en: %s your desktop does support it
pl: %s twój pulpit to obsługuje,

en: %sand '%s'
pl: %soraz '%s'

en: 'Invalid connection data.'
pl: 'Nieprawidłowe dane połączenia.'

en: (%s: %i): Can't validate setting '%s' since 'value' or 'gfe' are NULL!
pl: (%s: %i): Nie można zweryfikować ustawienia '%s', ponieważ 'value' lub 'gfe' są NULL!

en: (%s: %i): Can't validate user input since 'setting_name_to_validate', 'value' or 'gfe' are NULL!
pl: (%s: %i): Nie można zweryfikować danych wejściowych użytkownika, ponieważ 'setting_name_to_validate', 'value' lub 'gfe' są NULL!

en: (Host key+)
pl: (HostKey+)

en: (SELinux) permissive mode for serial ports
pl: (SELinux) permissive mode dla portów szeregowych

en: - or protocol://username:encryptedpassword@host:port
pl: - lub protocol://username:encryptedpassword@host:port

en: /PATH/TO/rdp2tcp
pl: /ŚCIEŻKA/DO/rdp2tcp

en: /dev/ttyS0, /dev/ttyS1, etc.
pl: /dev/ttyS0, /dev/ttyS1, itd.

en: /path/to/command -opt1 arg %h %u %t -opt2 %U %p %g
pl: /ścieżka/do/polecenia -opcja1 argument %h %u %t -opcja2 %U %p %g

en: 0 — Windows 7 compatible
pl: 0 — Zgodność z systemem Windows 7

en: 256 colours (8 bpp)
pl: 256 kolorów (8 bpp)

en: 2600 (Windows XP), 7601 (Windows Vista/7), 9600 (Windows 8 and newer)
pl: 2600 (Windows XP), 7601 (Windows Vista/7), 9600 (Windows 8 i nowsze)

en: <Auto-detect>
pl: <Automatyczne wykrywanie>

en: <Choose a quality level to edit…>
pl: <Wybierz poziom jakości do edycji…>

en: <None>
pl: <Brak>

en: <Not set>
pl: <Nie ustawiono>

en: <big><b>Remmina Snap package</b></big>
    
    <span>
    Remmina is running on your system as a Snap package.
    Some Remmina functions need to be set up to work properly.
    </span>
pl: <big> <b> Pakiet Remmina Snap </b> </big>
    
    <span>
    Remmina działa w Twoim systemie jako pakiet Snap.
    Niektóre funkcje Remmina wymagają skonfigurowania, aby działały prawidłowo.
    </span>

en: <big><b>The news failed to load</b></big>
    
    <span>
    <a href="https://gitlab.com/Remmina/Remmina/-/tags/" title="Remmina release notes"><i>Visit the website to read the release notes</i></a>.
    </span>
pl: <big><b>Nie udało się załadować wiadomości</b></big>
    
    <span>
    <a href="https://gitlab.com/Remmina/Remmina/-/tags/" title="Remmina release notes"><i>Odwiedź witrynę internetową, aby zapoznać się z informacjami o wydaniu</i></a>.
    </span>

en: <big>Permissions</big>
pl: <big>Uprawnienia</big>

en: <big>Snap settings</big>
pl: <big>Ustawienia Snap</big>

en: <big>Supported formats
    • server
    • server[:port]
    VNC additional formats
    • ID:repeater ID number
    • unix:///path/socket.sock</big>
pl: <big>Obsługiwane formaty
    - serwer
    - serwer[:port]
    Dodatkowe formaty VNC
    - ID:numer identyfikacyjny repeatera
    - unix:///path/socket.sock</big>

en: <big>Supported formats
    • server
    • server[:port]
    • username@server[:port] (SSH protocol only)</big>
pl: <big>Obsługiwane formaty
    - serwer
    - serwer[:port]
    - username@server[:port] (tylko protokół SSH)</big>

en: <big>• command in PATH args %h
    • /path/to/foo -options %h %u
    • %h is substituted with the server name
    • %t is substituted with the SSH server name
    • %u is substituted with the username
    • %U is substituted with the SSH username
    • %p is substituted with Remmina profile name
    • %g is substituted with Remmina profile group name
    • %d is substituted with local date and time in ISO 8601 format
    Do not run in background if you want the command to be executed before connecting.
    </big>
pl: <big>• polecenie w PATH args %h
    • /path/to/foo -options %h %u
    • %h zastępuje nazwę serwera
    • %t zastępuje nazwę serwera SSH
    • %u zastępuje nazwę użytkownika
    • %U zastępuje nazwę użytkownika SSH
    • %p zastępuje nazwę profilu Remminy
    • %g zastępuje nazwę grupy profili Remminy
    • %d zastępuje lokalny czas w formacie iso8601
    Nie uruchamiaj w tle, jeśli chcesz wykonać polecenie przed połączeniem.
    </big>

en: <channel>[,<options>]
pl: <kanał>[,<opcje>]

en: <span weight='bold' size='larger'>Multi Password Changer</span>
pl: <span weight='bold' size='larger'>Zmiana wielu haseł</span>

en: A non-critical error happened: %s
pl: Wystąpił niekrytyczny błąd: %s

en: API-accessible entrypoints
pl: Dostęp przez API

en: About
pl: O programie

en: Accept certificate?
pl: Zaakceptować certyfikat?

en: Accept changed certificate?
pl: Zaakceptować zmieniony certyfikat?

en: Actions
pl: Akcje

en: Add
pl: Dodaj

en: Add a column displaying any notes associated with a connection.
pl: Dodaj kolumnę wyświetlającą wszelkie adnotacje skojarzone z połączeniem.

en: Add a new connection profile
pl: Dodaj nowy profil połączenia

en: Address is too long for UNIX socket_path: %s
pl: Adres jest zbyt długi dla UNIX socket_path: %s

en: Advanced
pl: Zaawansowane

en: Advanced setting for high latency links:
    Adjusts the connection timeout. Use if your connection times out.
    The highest possible value is 600000 ms (10 minutes).
pl: Zaawansowane ustawienia dla łączy o dużym opóźnieniu:
    Dostosuj limit czasu połączenia, użyj, jeśli napotkasz awarie limitu czasu połączenia.
    Najwyższa możliwa wartość to 600000 ms (10 minut)

en: After connecting
pl: Po połączeniu

en: Agent PID
pl: PID agenta

en: All Files
pl: Wszystkie pliki

en: Allow key modifiers
pl: Zezwalaj na klawisze modyfikujące

en: Allowed values are %s.
pl: Dozwolone wartości to %s.

en: Always show notes
pl: Zawsze pokazuj adnotacje

en: Always show tabs
pl: Zawsze pokazuj karty

en: Amount of milliseconds to attempt acknowledging data before closing the corresponding TCP connection forcibly.
pl: Liczba milisekund do próby potwierdzenia danych przed wymuszonym zamknięciem odpowiedniego połączenia TCP.

en: An error occured.
pl: Wystąpił błąd.

en: An unknown error occured while trying to start PyHoca-CLI. Exit code: %i
pl: Wystąpił nieznany błąd podczas próby uruchomienia PyHoca-CLI. Kod wyjścia: %i

en: An unknown error occured while trying to start PyHoca-CLI. Exit code: %i. Error: '%s'
pl: Wystąpił nieznany błąd podczas próby uruchomienia PyHoca-CLI. Kod wyjścia: %i. Błąd: '%s'

en: Appearance
pl: Wygląd

[ctx: Appearance preferences]
en: Tabs grouping
pl: Grupowanie kart

en: Applet
pl: Aplet

en: Apply/remove scaling
pl: Zastosuj/usuń skalowanie

en: Are you sure to delete the selected files on server?
pl: Jesteś pewny, że chcesz usunąć wybrane pliki z serwera?

en: Are you sure you want to cancel the file transfer in progress?
pl: Jesteś pewien, że chcesz anulować trwający transfer pliku?

en: Are you sure you want to close %i active connections in the current window?
pl: Czy jesteś pewien, że chcesz zamknąć %i aktywnych połączeń w tym oknie?

en: Are you sure you want to close this last active connection?
pl: Czy na pewno chcesz zamknąć to ostatnie aktywne połączenie?

en: Are you sure you want to delete the selected files?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć wybrane pliki?

en: Are you sure you want to delete “%s”?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć „%s”?

en: Are you sure you want to fully quit Remmina?
     This will close any active connections.
pl: Czy na pewno chcesz całkowicie wyjść z Remminy?
      Spowoduje to zamknięcie wszystkich aktywnych połączeń.

en: Assign a destination port.
pl: Przypisz port docelowy.

en: Assistance Mode
pl: Tryb pomocy

en: Asynchronous execution
pl: Wykonanie asynchroniczne

en: Attach to console (2003/2003 R2)
pl: Dołącz do konsoli (Windows 2003 / 2003 R2)

en: Attempt to connect in assistance mode
pl: Spróbuj połączyć się w trybie pomocy

en: Audible terminal bell
pl: Dźwiękowy dzwonek terminala

en: Audio output mode
pl: Tryb wyjścia audio

en: Audio support
pl: Obsługa audio

en: Auditing log
pl: Rejestr inspekcji

en: Authentication cancelled. Aborting…
pl: Uwierzytelnianie anulowane. Przerywam…

en: Authentication failure: %s
pl: Błąd uwierzytelniania: %s

en: Authentication type
pl: Typ uwierzytelnienia

en: Auto GLZ
pl: Automatyczny GLZ

en: Auto LZ
pl: Automatyczny LZ

en: Auto-detect
pl: Automatyczne wykrywanie

en: Auto-fit window
pl: Autodopasowanie okna

en: Auto-start this profile
pl: Włącz „Autostart”dla tego profilu

en: Automatic
pl: Automatyczny

en: Automatic (32 bpp) (Server chooses its best format)
pl: Automatyczny (32 bpp) (Serwer wybiera najlepszy format)

en: Automatic negotiation
pl: Automatyczna negocjacja

en: Automatically accept all fingerprints and certificates
pl: Automatycznie akceptuj wszystkie odciski kluczy i certyfikaty

en: Available feature[%i]: '%s'
pl: Dostępna funkcja[%i]: '%s'

en: Awaiting incoming SSH connection on port %i…
pl: Oczekiwanie na przychodzące połączenie SSH na porcie %i…

en: Background colour
pl: Kolor tła

en: Basic
pl: Ogólne

en: Before connecting
pl: Przed połączeniem

en: Behavior
pl: Zachowanie

en: Best (slowest)
pl: Najwyższa (najwolniej)

en: Bilinear
pl: Dwuliniowa

en: Bold colour
pl: Podstawowe kolory

en: Bright colours
pl: Jasne kolory

en: Broken `DialogData`! Aborting…
pl: Uszkodzone `DialogData`! Przerywam…

en: Browse the network to find a %s server
pl: Przeszukaj sieć w poszukiwaniu serwera %s

en: Bug Description
pl: Opis błędu

en: Bug Title
pl: Tytuł błędu

en: By group
pl: Grupami

en: By protocol
pl: Protokołami

en: CA CRL File
pl: Plik CRL urzędu certyfikacji

en: CA Certificate File
pl: Plik certyfikatu urzędu certyfikacji

en: CAUTION: Pasted text will be sent as a sequence of key-codes as if typed on your local keyboard.
    
      • For best results use same keyboard settings for both, client and server.
    
      • If client-keyboard is different from server-keyboard the received text can contain wrong or erroneous characters.
    
      • Unicode characters and other special characters that can't be translated to local key-codes won’t be sent to the server.
pl: UWAGA: Wklejony tekst zostanie wysłany jako sekwencja kodów klawiszy, tak jakby był wpisany na klawiaturze lokalnej.
    
      • Aby uzyskać najlepsze wyniki, użyj tych samych ustawień klawiatury dla klienta i serwera.
    
      • Jeśli klawiatura klienta różni się od klawiatury serwera, odebrany tekst może zawierać nieprawidłowe lub błędne znaki.
    
      • Znaki Unicode i inne znaki specjalne, których nie można przetłumaczyć na lokalne kody klawiszy, nie zostaną wysłane na serwer.

en: COM1, COM2, etc.
pl: COM1, COM2, itd.

en: Can't retrieve `DialogData`! Aborting…
pl: Nie można pobrać `DialogData`! Przerywam…

en: Can't save empty username!
pl: Nie można zapisać pustej nazwy użytkownika!

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Cannot connect to local port %i.
pl: Nie można się połączyć z lokalnym portem %i.

en: Cannot connect to the RDP server “%s”.
pl: Nie można połączyć z serwerem RDP „%s”.

en: Cannot connect to the “%s” RDP server.
pl: Nie można się połączyć z serwerem RDP „%s”.

en: Certificate details:
pl: Szczegóły certyfikatu:

en: Change
pl: Zmień

en: Change security settings
pl: Ustawienia jakości

en: Change where Remmina profiles are stored
pl: Zmień miejsce przechowywania profili Remmina

en: Character set
pl: Kodowanie znaków

en: Chat with %s
pl: Porozmawiaj z %s

en: Choose a Remote Desktop Server
pl: Wybierz serwer zdalnego pulpitu

en: Choose a colour scheme file. Usually available in /usr/share/remmina/theme. https://github.com/mbadolato/iTerm2-Color-Schemes has more details.
pl: Wybierz plik schematu kolorów. Zwykle są one dostępne w /usr/share/remmina/theme. Na https://github.com/mbadolato/iTerm2-Color-Schemes znajdziesz więcej szczegółów.

en: Choose a file to upload
pl: Wybierz plik do przesłania

en: Choose a folder to save connection profiles from Remmina in.
pl: Wybierz katalog, w którym mają być zapisywane profile połączeń z programu Remmina.

en: Choose a folder to save screenshots from Remmina in.
pl: Wybierz katalog do zapisywania zrzutów ekranu z Remminy.

en: Choose a new key
pl: Wybierz nowy klawisz

en: Choose a session to resume:
pl: Wybierz sesję do wznowienia:

en: Choose download location
pl: Wybierz lokalizację położenia

en: Clear
pl: Wyczyść

en: Clicking "Submit" will send this to Remmina's GitLab page and automatically create a new issue on the issue tracker.
pl: Kliknięcie „Wyślij” spowoduje wysłanie go do strony GitLab programu Remmina i automatyczne utworzenie nowego problemu w narzędziu do śledzenia problemów.

en: Client Certificate File
pl: Plik certyfikatu klienta

en: Client Certificate Key
pl: Klucz certyfikatu klienta

en: Client build
pl: Wersja klienta

en: Client name
pl: Nazwa klienta

en: Clipboard direction
pl: Kierunek schowka

en: Close
pl: Zamknij

en: Collapse all
pl: Zwiń wszystko

en: Colour depth
pl: Głębia kolorów

en: Colour theme
pl: Motyw kolorystyczny

en: Comma-separated list of monitor IDs and desktop orientations:
      • [<id>:<orientation-in-degrees>,]
      • 0,1,2,3
      • 0:270,1:90
    Orientations are specified in degrees, valid values are:
      •   0 (landscape)
      •  90 (portrait)
      • 180 (landscape flipped)
      • 270 (portrait flipped)
pl: Oddzielona przecinkami lista identyfikatorów monitorów i orientacji pulpitów:
      • [<id>:<orientation-in-degrees>,]
      • 0,1,2,3
      • 0:270,1:90
    Orientacje określane są w stopniach, ważne wartości to:
      • 0 (landscape)
      • 90 (portret)
      • 180 (krajobraz odwrócony)
      • 270 (portret odwrócony)

en: Command
pl: Polecenie

en: Community
pl: Społeczność online

en: Composition
pl: Kompozycje

en: Configure the available resolutions
pl: Skonfiguruj dostępne rozdzielczości

en: Configure the keystrokes
pl: Skonfiguruj naciśnięcia klawisza

en: Confirm Gateway Password
pl: Potwierdź hasło bramki

en: Confirm before closing multiple tabs
pl: Potwierdź przed zamknięciem wielu kart

en: Confirm password
pl: Potwierdź hasło

en: Connect
pl: Połącz

en: Connect either to a desktop described in a file (.remmina or a filetype supported by a plugin) or a supported URI (RDP, VNC, SSH or SPICE)
pl: Połącz się z pulpitem opisanym w pliku (.remmina lub typ pliku obsługiwany przez wtyczkę) lub obsługiwanym identyfikatorem URI (RDP, VNC, SSH lub SPICE)

en: Connect to VNC using a repeater:
      • The server field must contain the repeater ID, e.g. ID:123456789
      • The repeater field have to be set to the repeater IP and port, like:
        10.10.10.12:5901
      • From the remote VNC server, you will connect to
        the repeater, e.g. with x11vnc:
        x11vnc -connect repeater=ID:123456789+10.10.10.12:5500
pl: Połącz się z VNC za pomocą repeatera:
      • Pole serwer musi zawierać identyfikator repeatera, np. ID:123456789
      • Pole repeatera musi być ustawione na IP repeatera i port, np:
        10.10.10.12:5901
      • Ze zdalnego serwera VNC połączymy się z
        repeaterem, np. za pomocą x11vnc:
        x11vnc -connect repeater=ID:123456789+10.10.10.12:5500

en: Connect to a desktop described in a file (.remmina or a filetype supported by a plugin)
pl: Połącz z komputerem opisanym w pliku (.remmina lub typ pliku obsługiwany przez wtyczkę)

en: Connect to remote desktops through the applet menu
pl: Połącz się ze zdalnymi komputerami za pomocą menu apletu

en: Connect via SSH from a new terminal
pl: Połącz się przez SSH z nowego terminala

en: Connected to %s via RDP
pl: Połączono z %s przez RDP

en: Connected to %s via SPICE
pl: Połączono z %s przez SPICE

en: Connected to %s via VNC
pl: Połączono z %s przez VNC

en: Connected to %s:%d via SSH
pl: Połączono z %s:%d przez SSH

en: Connected to %s:%d via VNC
pl: Połączono z %s:%d przez VNC

en: Connected to %s:%d via X2Go
pl: Połączono z %s:%d przez X2Go

en: Connecting to %s via SSH…
pl: Nawiązywanie połączenia z „%s" przez SSH…

en: Connecting to UNIX socket failed: %s
pl: Nawiązanie połączenia z gniazdem UNIX nie powiodło się: %s

en: Connecting to “%s” via SSH…
pl: Nawiązywanie połączenia z „%s" przez SSH…

en: Connecting to “%s”…
pl: Nawiązywanie połączenia z „%s”…

en: Connection profile security
pl: Bezpieczeństwo profilu połączenia

en: Connection timeout in ms
pl: Limit czasu połączenia w ms

en: Connection to the SPICE server dropped.
pl: Połączenie z serwerem SPICE zostało przerwane.

en: Cookie
pl: Ciasteczko

en: Copy
pl: Kopiuj

en: Copy (host+C)
pl: Kopiuj (host+C)

en: Copyright © 2023–2024 Hiroyuki Tanaka, Sunil Bhat
    Copyright © 2014–2023 Antenore Gatta, Giovanni Panozzo
    Copyright © 2009–2014 Vic Lee
    More details in COPYING
pl: Copyright © 2023–2024 Hiroyuki Tanaka, Sunil Bhat
    Copyright © 2014–2023 Antenore Gatta, Giovanni Panozzo.
    Copyright © 2009–2014 Vic Lee
    Więcej szczegółów w COPYING

en: Could not access the RDP server “%s”.
    Account disabled.
pl: Nie można uzyskać dostępu do serwera RDP „%s”.
    Konto wyłączone.

en: Could not access the RDP server “%s”.
    Account expired.
pl: Nie można uzyskać dostępu do serwera RDP „%s”.
    Konto wygasło.

en: Could not access the RDP server “%s”.
    Account locked out.
pl: Nie można uzyskać dostępu do serwera RDP „%s”.
    Konto zablokowane.

en: Could not access the RDP server “%s”.
    Account restricted.
pl: Nie można uzyskać dostępu do serwera RDP „%s”.
    Konto ograniczone.

en: Could not access the RDP server “%s”.
    Change user password before connecting.
pl: Nie można uzyskać dostępu do serwera RDP „%s”.
    Zmień hasło użytkownika przed połączeniem.

en: Could not access the RDP server “%s”.
    Insufficient user privileges.
pl: Nie można uzyskać dostępu do serwera RDP „%s”.
    Niewystarczające uprawnienia użytkownika.

en: Could not access the RDP server “%s”.
    Password expired.
pl: Nie można uzyskać dostępu do serwera RDP „%s”.
    Hasło wygasło.

en: Could not allocate enough memory!
pl: Nie można przydzielić wystarczającej ilości pamięci!

en: Could not authenticate automatically with SSH agent. %s
pl: Nie można automatycznie uwierzytelnić agentem SSH. %s

en: Could not authenticate automatically with public SSH key. %s
pl: Nie można automatycznie uwierzytelnić publicznym kluczem SSH. %s

en: Could not authenticate using SSH certificate. %s
pl: Nie można uwierzytelnić się przy użyciu certyfikatu SSH. %s

en: Could not authenticate with SSH GSSAPI/Kerberos. %s
pl: Nie można uwierzytelnić z SSH Kerberos/GSSAPI. %s

en: Could not authenticate with SSH password. %s
pl: Nie można uwierzytelnić hasłem od SSH. %s

en: Could not authenticate with TOTP/OTP/2FA. %s
pl: Nie można uwierzytelnić hasłem od SSH. %s

en: Could not authenticate with automatic public SSH key. %s
pl: Nie można uwierzytelnić publicznym kluczem SSH. %s

en: Could not authenticate with keyboard-interactive. %s
pl: Nie można uwierzytelnić publicznym kluczem SSH. %s

en: Could not authenticate with public SSH key. %s
pl: Nie można uwierzytelnić publicznym kluczem SSH. %s

en: Could not authenticate, attempting reconnection…
pl: Nie można uwierzytelnić, próba ponownego połączenia…

en: Could not bind server socket to local port.
pl: Nie można powiązać gniazda serwera z lokalnym portem.

en: Could not check list of known SSH hosts. %s
pl: Nie można sprawdzić listy znanych hostów SSH. %s

en: Could not connect to SSH tunnel. %s
pl: Nie można połączyć z tunelem SSH. %s

en: Could not connect to the RDP server “%s” via TLS. See the DEBUG traces from a terminal for more information.
pl: Nie można połączyć się z serwerem RDP „%s” poprzez TLS. Zobacz ślady DEBUG z terminala, aby uzyskać więcej informacji.

en: Could not create PTY device.
pl: Nie można stworzyć urządzenia PTY.

en: Could not create SFTP session. %s
pl: Nie można rozpocząć sesji SFTP. %s

en: Could not create channel. %s
pl: Nie można stworzyć kanału. %s

en: Could not create socket.
pl: Nie można utworzyć gniazda.

en: Could not create the file “%s” on the server. %s
pl: Nie można utworzyć pliku „%s” na serwerze. %s

en: Could not create the file “%s”.
pl: Nie można utworzyć pliku „%s”.

en: Could not create the folder “%s” on the server. %s
pl: Nie można utworzyć katalogu „%s” na serwerze. %s

en: Could not create the folder “%s”.
pl: Nie można utworzyć katalogu „%s”.

en: Could not delete “%s”. %s
pl: Nie można usunąć „%s”. %s

en: Could not fetch checksum of the public SSH key. %s
pl: Nie można pobrać sumy kontrolnej dla publicznego klucza SSH. %s

en: Could not fetch public SSH key. %s
pl: Nie można pobrać publicznego klucza SSH. %s

en: Could not fetch the server's public SSH key. %s
pl: Nie można pobrać publicznego klucza SSH serwera. %s

en: Could not find any sessions on remote machine. Creating a new session now.
pl: Nie można znaleźć żadnych sesji na zdalnym komputerze. Tworzę teraz nową sesję.

en: Could not find child GtkTreeView of session chooser dialog.
pl: Nie można znaleźć podrzędnego elementu GtkTreeView okna wyboru sesji.

en: Could not find the address for the RDP server “%s”.
pl: Nie odnaleziono adresu serwera RDP „%s”.

en: Could not find the file “%s”.
pl: Nie można odnaleźć pliku „%s”.

en: Could not get PyHoca-CLI's command-line features. This indicates it is either too old, or not installed. An old limited set of features will be used for now.
pl: Nie można uzyskać funkcji wiersza poleceń PyHoca-CLI. Oznacza to, że jest albo za stary, albo nie jest zainstalowany. Na razie będzie używany stary, ograniczony zestaw funkcji.

en: Could not get currently selected row (session)!
pl: Nie można uzyskać aktualnie wybranego wiersza (sesji)!

en: Could not get session ID from session chooser dialog.
pl: Nie można pobrać identyfikatora sesji z okna wyboru sesji.

en: Could not initialize pthread. Falling back to non-threaded mode…
pl: Nie można zainicjować wątku pthread. Powrót do trybu niewątkowego…

en: Could not listen to local port.
pl: Nie można nasłuchiwać portu lokalnego.

en: Could not obtain "GtkTreeModelFilter*" of the session chooser dialog, for unknown reason.
pl: Z nieznanego powodu nie można uzyskać "GtkTreeModelFilter*" okna dialogowego wyboru sesji.

en: Could not open X11 DISPLAY.
pl: Nie można otworzyć X11 DISPLAY.

en: Could not open channel. %s
pl: Nie można otworzyć kanału. %s

en: Could not open the file “%s” on the server. %s
pl: Nie można otworzyć pliku „%s” na serwerze. %s

en: Could not open the file “%s”.
pl: Nie można otworzyć pliku „%s”.

en: Could not open the folder “%s”. %s
pl: Nie można otworzyć katalogu „%s”. %s

en: Could not parse PyHoca-CLI's command-line features. Using a limited feature-set for now.
pl: Nie można przeanalizować funkcji wiersza poleceń PyHoca-CLI. Na razie będzie używany ograniczony zestaw funkcji.

en: Could not parse the output of PyHoca-CLI's --list-sessions option. Creating a new session now.
pl: Nie można przetworzyć danych wyjściowych opcji --list-sessions PyHoca-CLI. Tworzę teraz nową sesję.

en: Could not poll SSH channel. %s
pl: Odpytywanie kanału SSH nie powiodło się. %s

en: Could not read SSH channel in a non-blocking way. %s
pl: Nie można odczytać z kanału SSH w sposób nieblokujący. %s

en: Could not read from the folder. %s
pl: Nie można odczytać z katalogu. %s

en: Could not read from tunnel listening socket. %s
pl: Odczyt z gniazda tunelu nasłuchowego nie powiódł się. %s

en: Could not request port forwarding. %s
pl: Nie można zażądać przekierowania portów. %s

en: Could not request shell. %s
pl: Nie można zażądać powłoki. %s

en: Could not retrieve valid `DialogData` or `sessions_list`! Aborting…
pl: Nie można pobrać prawidłowych `DialogData` lub `sessions_list`! Przerywam…

en: Could not run command. %s
pl: Nie można wykonać polecenia. %s

en: Could not run the “%s” command on the SSH server (status = %i).
pl: Nie można wykonać polecenia „%s” na serwerze SSH (status = %i).

en: Could not save new credentials.
pl: Nie można zapisać nowych danych uwierzytelniających.

en: Could not save new credentials: 's_password' or 's_username' strings were not set.
pl: Nie można zapisać nowych danych uwierzytelniających: ciągi 's_password' lub 's_username' nie zostały ustawione.

en: Could not save the file “%s”.
pl: Nie można zapisać pliku „%s”.

en: Could not send data to tunnel listening socket. %s
pl: Nie można wysłać danych do gniazda nasłuchującego tunelu. %s

en: Could not start PyHoca-CLI (%i): '%s'
pl: Nie można uruchomić PyHoca-CLI (%i): '%s'

en: Could not start PyHoca-CLI:
    %s
pl: Nie można uruchomić PyHoca-CLI:
    %s

en: Could not start SFTP session. %s
pl: Nie można rozpocząć sesji SFTP. %s

en: Could not start X2Go session.
pl: Nie można uruchomić sesji X2Go.

en: Could not start X2Go session…
pl: Nie można uruchomić sesji X2Go…

en: Could not start libfreerdp-gdi.
pl: Nie można uruchomić libfreerdp-gdi.

en: Could not start pthread.
pl: Nie można uruchomić pthread.

en: Could not terminate X2Go session '%s':
    %s
pl: Nie można zakończyć sesji X2Go '%s':
    %s

en: Could not write to SSH channel. %s
pl: Nie można zapisać do kanału SSH. %s

en: Could not write to the file “%s” on the server. %s
pl: Nie można zapisać do pliku „%s” na serwerze. %s

en: Couldn't validate user input. %s
pl: Nie można sprawdzić poprawności danych wejściowych użytkownika. %s

en: Couldn’t convert '%s' to host address
pl: Nie można przekonwertować „%s” na adres hosta

en: Create date
pl: Data utworzenia

en: Create new connection profile
pl: Utwórz nowy profil połączenia

en: Creating UNIX socket failed: %s
pl: Tworzenie gniazda UNIX nie powiodło się: %s

en: Creation, editing, copying, and deletions require the Remmina password
pl: Tworzenie, edycja, kopiowanie i usuwanie wymagają podania hasła Remminy

en: Cursor blinking
pl: Miganie kursora

en: Cursor colour
pl: Kolor kursora

en: Cursor foreground colour
pl: Kolor kursora pierwszego planu

en: Cursor shadow
pl: Cień kursora

en: Custom
pl: Własne

en: DPI resolution
pl: Rozdzielczość DPI

en: DPI setting is out of bounds. Please adjust it in profile settings.
pl: Ustawienie DPI jest poza zakresem. Dostosuj to w ustawieniach profilu.

en: Debugging
pl: Debugowanie

en: Decrease font size
pl: Zmniejsz rozmiar czcionki

en: Decrease font size (host+Page Down)
pl: Zmniejsz rozmiar czcionki (host+Page_Down)

en: Default
pl: Domyślne

en: Default settings saved.
pl: Zapisano ustawienia domyślne.

en: Default view
pl: Domyślny tryb widoku

en: Delete
pl: Usuń

en: Delete files on server
pl: Usuń pliki z serwera

en: Description
pl: Opis

en: Desktop orientation
pl: Orientacja pulpitu

en: Desktop scale factor %
pl: Współczynnik skali pulpitu %

en: Desktop sharing invitation
pl: Zaproszenie do współdzielenia pulpitu

en: Device scale factor %
pl: Współczynnik skali urządzenia %

en: Disable anonymous statistics
pl: Wyłącz anonimowe statystyki

en: Disable news
pl: Wyłącz wiadomości

en: Disable news from <a href="https://remmina.org" title="Remmina news site">remmina.org</a>
pl: Wyłącz wiadomości z <a href="https://remmina.org" title="Remmina news site">remmina.org</a>

en: Disable smooth scrolling
pl: Wyłącz płynne przewijanie

en: Disable stats
pl: Wyłącz statystyki

en: Disable tip of the day
pl: Wyłącz wskazówkę dnia

en: Disable toolbar
pl: Wyłącz pasek narzędzi

en: Disable tray icon
pl: Wyłącz ikonę w zasobniku

en: Disable video overlay if videos are not displayed properly.
pl: Wyłącz nakładkę wideo, jeśli filmy nie są wyświetlane prawidłowo.

en: Disconnect
pl: Przerwanie połączenia

en: Disconnected from %s via RDP
pl: Rozłączono z %s przez RDP

en: Disconnected from %s via SPICE
pl: Rozłączono z %s przez SPICE

en: Disconnected from %s:%d via SSH
pl: Rozłączono z %s:%d przez SSH

en: Disconnected from %s:%d via VNC
pl: Rozłączono z %s:%d przez VNC

en: Disconnected from %s:%d via X2Go
pl: Rozłączono z %s:%d przez X2Go

en: Disconnected from the SPICE %s.
pl: Rozłączono ze SPICE %s.

en: Discovered
pl: Wykryte

en: Do not show this message again
pl: Nie pokazuj ponownie

en: Do you trust the new public key?
pl: Czy ufasz nowemu kluczowi publicznemu?

en: Domain
pl: Domena

en: Don't remember passwords
pl: Nie zapamiętuj haseł

en: Donations
pl: Darowizny

en: Double-click action
pl: Podwójne kliknięcie

en: Download
pl: Pobierz

en: Download from server
pl: Pobierz pliki z serwera

en: Duplicate current connection
pl: Duplikuj bieżące połączenie

en: Dynamic resolution enforced aspec ratio
pl: Wymuszony współczynnik proporcji dynamicznej rozdzielczości

en: Dynamic virtual channel
pl: Dynamiczny kanał wirtualny

en: E.g. https://example.org, socks://mysocks:1080
pl: Np. https://przykład.org, socks://pośrednik:1080

en: Edit
pl: Edytuj

en: Edit desktop connection described in file (.remmina or a filetype supported by plugin)
pl: Edytuj połączenie z komputerem określone w pliku (.remmina lub typ pliku obsługiwany przez wtyczkę)

en: Edit settings
pl: Edytuj ustawienia

en: Email
pl: E-mail

en: Enable GTK-VNC debug
pl: Włącz debugowanie GTK-VNC

en: Enable Gateway websockets support
pl: Włącz obsługę websocketów Gateway

en: Enable SSH tunnel
pl: Włącz tunel SSH

en: Enable Service Discovery
pl: Uruchom wykrywanie usług

en: Enable audio channel
pl: Włącz kanał audio

en: Enable extra hardening (disable closing confirmation, disable unsafe shortcut keys, hide tabs, hide search bar)
pl: Włącz dodatkowe zabezpieczenia (wyłącz potwierdzenie zamknięcia, wyłącz niebezpieczne klawisze skrótów, ukryj karty, ukryj pasek wyszukiwania)

en: Enable fullscreen
pl: Włącz tryb pełnoekranowy

en: Enable multi monitor
pl: Włącz wielu monitorów

en: Enable multitransport protocol (UDP)
pl: Włącz protokół multitransportu (UDP)

en: Enable/Disable “Grab all keyboard events” status colour
pl: Włącz/wyłącz koloru statusu opcji „Przechwytuj wszystkie zdarzenia klawiatury”

en: Enabling this may help when the remote desktop looks scrambled
pl: Włączenie tej opcji może pomóc, gdy zdalny pulpit wygląda na zakodowany

en: Encrypt a password
pl: Zaszyfruj hasło

en: Encryption
pl: Szyfrowanie

en: Enter RDP SmartCard PIN
pl: Wprowadź PIN karty inteligentnej RDP

en: Enter RDP authentication credentials
pl: Wprowadź dane uwierzytelniające RDP

en: Enter RDP gateway authentication credentials
pl: Wprowadź dane uwierzytelniające bramki RDP

en: Enter SPICE password
pl: Wprowadź hasło do SPICE

en: Enter TOTP/OTP/2FA code
pl: Wprowadź kod TOTP/OTP/2FA

en: Enter VNC authentication credentials
pl: Wprowadź dane uwierzytelniające VNC

en: Enter VNC password
pl: Wprowadź hasło do VNC

en: Enter WWW authentication credentials
pl: Wprowadź dane uwierzytelniające WWW

en: Enter X2Go credentials
pl: Wprowadź dane uwierzytelniające X2Go

en: Enter certificate authentication files
pl: Wprowadź pliki uwierzytelniające certyfikat klienta

en: Enter password to unlock the SSH key:
pl: Wprowadź hasło, aby odblokować klucz SSH:

en: Enter your Remmina password to connect
pl: Wprowadź swoje hasło Remminy, aby się połączyć

en: Enter your Remmina password to view passwords
pl: Wprowadź swoje hasło Remminy, aby wyświetlić hasła

en: Entry
pl: Wpis

en: Error: %s
pl: Błąd: %s

en: Every 1 min
pl: Co 1 minutę

en: Every 10 min
pl: Co 10 minut

en: Every 3 min
pl: Co 3 minuty

en: Every 5 min
pl: Co 5 minut

en: Exactly one session should be selectable but '%i' rows (sessions) are selected.
pl: Należy wybrać dokładnie jedną sesję, ale zaznaczono '%i' wierszy(-e) (sesji(-e)).

en: Examples:
    To connect using an existing connection profile, use:
    
    	remmina -c FILE.remmina
    
    To quick connect using a URI:
    
    	remmina -c rdp://username@server
    	remmina -c rdp://domain\\username@server
    	remmina -c vnc://username@server
    	remmina -c vnc://server?VncUsername=username
    	remmina -c ssh://user@server
    	remmina -c spice://server
    
    To quick connect using a URI along with an encrypted password:
    
    	remmina -c rdp://username:encrypted-password@server
    	remmina -c vnc://username:encrypted-password@server
    	remmina -c vnc://server?VncUsername=username\&VncPassword=encrypted-password
    
    To encrypt a password for use with a URI:
    
    	remmina --encrypt-password
    
    To update username and password and set a different resolution mode of a Remmina connection profile, use:
    
    	echo "username\napassword" | remmina --update-profile /PATH/TO/FOO.remmina --set-option username --set-option resolution_mode=2 --set-option password
pl: Przykłady:
    Aby połączyć się przy użyciu istniejącego profilu połączenia, użyj:
    
    	remmina -c FILE.remmina
    
    Aby szybko połączyć się za pomocą identyfikatora URI:
    
    	remmina -c rdp://username@server
    	remmina -c rdp://domain\\username@server
    	remmina -c vnc://username@server
    	remmina -c vnc://server?VncUsername=username
    	remmina -c ssh://user@server
    	remmina -c spice://server
    
    Aby szybko połączyć się za pomocą identyfikatora URI wraz z zaszyfrowanym hasłem:
    
    	remmina -c rdp://username:encrypted-password@server
    	remmina -c vnc://username:encrypted-password@server
    	remmina -c vnc://server?VncUsername=username\&VncPassword=encrypted-password
    
    Aby zaszyfrować hasło do użycia z identyfikatorem URI:
    
    	remmina --encrypt-password
    
    Aby zaktualizować nazwę użytkownika i hasło oraz ustawić inny tryb rozdzielczości profilu połączenia Remmina, użyj:
    
    	echo "username\napassword" | remmina --update-profile /PATH/TO/FOO.remmina --set-option username --set-option resolution_mode=2 --set-option password

en: Execute a Command
pl: Wykonaj polecenie

en: Execute a command
pl: Wykonaj polecenie

en: Executing external commands…
pl: Wykonywanie zewnętrznych poleceń…

en: Expand all
pl: Rozwiń wszystko

en: Export
pl: Eksportuj

en: Export connection in Windows .rdp file format
pl: Eksportuj połączenie w formacie pliku .rdp systemu Windows

en: FILE
pl: PLIK

en: Failed to delete files!
pl: Nie udało się usunąć plików!

en: Failed to fill 'GtkTreeIter'.
pl: Nie można wypełnić 'GtkTreeIter'.

en: File
pl: Plik

en: File Transfers
pl: Przesyłanie plików

en: File downloaded
pl: Pobrano plik

en: Filename
pl: Nazwa pliku

en: Filename for SSH session log
pl: Nazwa pliku dla logu sesji SSH

en: Fill client window when scaled
pl: Wypełnij okno klienta przy skalowaniu

en: Find text
pl: Znajdź tekst

en: Find text (host+G)
pl: Wklej (host+V)

en: Fingerprint automatically accepted
pl: Odcisk klucza akceptowany automatycznie

en: Fingerprint:
pl: Odcisk klucza:

en: Folder for SSH session log
pl: Katalog na log sesji SSH

en: Folder for screenshots
pl: Katalog na zrzuty ekranu

en: Font smoothing
pl: Wygładzanie czcionek

en: Force tight encoding
pl: Wymuś ścisłe kodowanie

en: Foreground colour
pl: Kolor pierwszoplanowy

en: Forget passwords after use
pl: Nie przechowuj hasła

en: Found already existing X2Go session with ID: '%s'
pl: Znaleziono już istniejącą sesję X2Go z identyfikatorem: '%s'

en: FreeRDP > 2.3.0 is required to map scancodes
pl: FreeRDP > 2.3.0 jest wymagane do mapowania skankodów

en: FreeRDP log filters
pl: Poziom logowania FreeRDP

en: FreeRDP log level
pl: Poziom logowania FreeRDP

en: Full path of an existing folder
pl: Pełna ścieżka istniejącego katalogu

en: Fullscreen on the same screen as the connection window
pl: Pełny ekran na tym samym ekranie co okno połączenia

en: Fullscreen toolbar visibility
pl: Widoczność paska narzędzi na pełnym ekranie

en: Function entering and leaving
pl: Wywołania funkcji

en: GFX RFX Progressive (32 bpp)
pl: GFX RFX progresywny (32 bpp)

en: Gateway Domain
pl: Domena bramki

en: Gateway Password
pl: Hasło bramki

en: Gateway Username
pl: Nazwa użytkownika bramki

en: Gateway transport type
pl: Typ transportu bramki

en: General
pl: Ogólne

en: General settings
pl: Ustawienia ogólne

en: Glyph cache
pl: Pamięć podręczna glifów

en: Go to home folder
pl: Przejdź do katalogu domowego

en: Go to parent folder
pl: Przejdź do katalogu nadrzędnego

en: Good
pl: Dobra

en: Grab all keyboard events
pl: Przechwytuj wszystkie zdarzenia klawiatury

en: Grab keyboard
pl: Przechwyć klawiaturę

en: Graphic port
pl: Port graficzny

en: Group
pl: Grupa

en: GtkTreePath 'path' describes a non-existing row!
pl: 'ścieżka' GtkTreePath opisuje nieistniejący wiersz!

en: Hello, World!
pl: Hello, world!

en: Hexadecimal- or colour names (red, #ff0000).
    It changes the background colour of connection names in the Remmina connection toolbar (when in fullscreen).
pl: Nazwy szesnastkowe lub kolory (czerwony, #ff0000).
    Zmienia kolor tła nazw połączeń w pasku narzędzi połączeń Remmina (na pełnym ekranie).

en: Hidden
pl: Ukryty

en: Hide or show the search bar
pl: Ukryj lub pokaż pasek wyszukiwania

en: Hide the search bar shown in the main window
pl: Ukryj pasek wyszukiwania pokazany w oknie głównym

en: Hide the toolbar shown in the tabbed interface
pl: Ukryj pasek narzędzi pokazany w interfejsie z kartami

en: Hide total count shown in the group menu
pl: Ukryj całkowitą liczbę wyświetlaną w menu grupy

en: High colour (15 bpp)
pl: High color (15 bpp)

en: High colour (16 bits)
pl: High color (16 bitów)

en: High colour (16 bpp)
pl: High color (16 bpp)

en: High performance broadband
pl: Wysokowydajne łącza szerokopasmowe

en: Highlight colour
pl: Kolor podświetlenia

en: Highlight foreground colour
pl: Kolor podświetlenia pierwszego planu

en: Home
pl: Strona główna

en: Homepage
pl: Strona główna

en: Host key
pl: Klawisz hosta

en: Hostname
pl: Nazwa hosta

en: If a GTK theme includes a dark variant, it will be used instead of the configured theme.
pl: Jeśli motyw GTK zawiera ciemny wariant, zostanie on użyty zamiast skonfigurowanego motywu.

en: If the server should try to share the desktop by leaving other clients connected
pl: Jeśli serwer powinien próbować udostępnić pulpit, pozostawiając innych klientów podłączonych

en: Ignore TLS errors
pl: Zignoruj błędy TLS

en: Ignore certificate
pl: Zignoruj certyfikat

en: Ignore remote bell messages
pl: Ignoruj komunikaty zdalnego dzwonka

en: Import
pl: Importuj

en: Include Debug Data
pl: Dołącz dane debugowania

en: Include System Info
pl: Dołącz informacje o systemie

en: Increase and decrease font size
pl: Zwiększ i zmniejsz rozmiar czcionki

en: Increase font size
pl: Zwiększ rozmiar czcionki

en: Increase font size (host+Page Up)
pl: Zwiększ rozmiar czcionki (host+Page_Up)

en: Input device settings
pl: Ustawienia urządzenia wejściowego

en: Input is invalid.
pl: Dane wejściowe są nieprawidłowe.

en: Input must be a number between %i and %i.
pl: Dane wejściowe muszą być liczbą z zakresu od %i do %i.

en: Install
pl: Zainstaluj

en: Install the %s protocol plugin first.
pl: Zainstaluj najpierw wtyczkę protokołu %s.

en: Intermediate (+64 MiB RAM)
pl: Pośrednia (+64 MiB RAM)

en: Internal error.
pl: Błąd wewnętrzny.

en: Internal error: %s
pl: Błąd wewnętrzny: %s

en: Invalid validation data in ProtocolSettings array!
pl: Nieprawidłowe dane sprawdzania poprawności w tablicy ProtocolSettings!

en: Issuer:
pl: Wydawca:

en: It disables CAL and hwId is set to 0
pl: Wyłącza CAL, a parametr hwId jest ustawiony na 0

en: KEX (Key Exchange) algorithms
pl: Algorytmy KEX (Key Exchange)

en: Keep aspect ratio when scaled
pl: Zachowaj współczynnik proporcji przy skalowaniu

en: Keep window from closing if not disconnected by Remmina
pl: Zapobiegaj zamykaniu okna, jeśli nie rozłączono przez Remminę

en: Keyboard
pl: Klawiatura

en: Keyboard Layout (auto)
pl: Układ klawiatury (automatyczny)

en: Keyboard interactive login, TOTP/OTP/2FA
pl: Interaktywne logowanie za pomocą klawiatury, TOTP/OTP/2FA

en: Keyboard layout
pl: Układ klawiatury

en: Keyboard mapping
pl: Mapowanie klawiatury

en: Keyboard scancode remapping
pl: Przekształcanie kodu skanowania klawiatury

en: Keyboard type (auto)
pl: Typ klawiatury (automatyczny)

en: Keystrokes
pl: Sekwencje klawiszy

en: Kill process on disconnect
pl: Usuń proces przy rozłączeniu

en: Label1,Label2
pl: Etykieta1,Etykieta2

en: Labels
pl: Etykiety

en: Language Wrapper
pl: Wrapper języka

en: Last used
pl: Ostatnio użyte

en: Launch session with a specific resolution (in dots per inch). Must be between 20 and 400.
pl: Uruchom sesję z określoną rozdzielczością (w punktach na cal). Musi być pomiędzy 20 a 400.

en: Left-handed mouse support
pl: Obsługa myszy dla leworęcznych

en: List monitor IDs
pl: Lista identyfikatorów monitorów

en: List of key=value,… pairs to remap scancodes. E.g. 0x56=0x29,0x29=0x56
pl: Lista par klucz=wartość,... do remapowania skankodów. Np. 0x56=0x29,0x29=0x56

en: Listen on port
pl: Słuchaj na porcie

en: Listening for remote VNC connection:
      • The “Listen on port” field is the port Remmina will listen to,
        e.g. 8888
      • From the remote VNC server, you will connect to
        Remmina, e.g. with x11vnc:
        x11vnc -display :0 -connect 192.168.1.36:8888
pl: Nasłuchiwanie zdalnego połączenia VNC:
      • Pole „Słuchaj na porcie” to port, na którym Remmina będzie nasłuchiwać,
        np. 8888
      • Ze zdalnego serwera VNC połączysz się z
        Remminą, m.in. z x11vnc:
        x11vnc -wyświetlanie :0 -podłączanie 192.168.1.36:8888

en: Listening on port %i for an incoming %s connection…
pl: Nasłuchiwanie portu %i oczekując na połączenie przychodzące %s…

en: Load balance info
pl: Informacje o równoważeniu obciążenia

en: Local
pl: Lokalny

en: Local SSH port
pl: Lokalny port SSH

en: Local parallel device
pl: Lokalny port równoległy

en: Local parallel name
pl: Lokalna nazwa portu równoległego

en: Local serial driver
pl: Lokalny sterownik portu szeregowego

en: Local serial name
pl: Lokalna nazwa portu szeregowego

en: Local serial path
pl: Lokalna ścieżka portu szeregowego

en: Lock the aspect ratio when dynamic resolution is enabled:
    
      • The aspect ratio should be entered as a decimal number, e.g. 1.777
      • 16:9 corresponds roughly to 1.7777, 4:3 corresponds roughly to 1.333
      • The default value of 0 does not enforce any aspect ratio
pl: Zablokuj współczynnik proporcji, gdy włączona jest rozdzielczość dynamiczna:
    
      • Współczynnik proporcji należy wprowadzić w postaci liczby dziesiętnej, np. 1.777
      • 16:9 odpowiada w przybliżeniu 1.7777, 4:3 odpowiada w przybliżeniu 1.333
      • Wartość domyślna 0 nie wymusza żadnego współczynnika proporcji

en: Log SSH session asynchronously
pl: Asynchroniczne logowanie sesji SSH

en: Log SSH session when exiting Remmina
pl: Zapisuj logi sesji SSH przy wychodzeniu z Remminy

en: Lost connection to the RDP server “%s”.
pl: Utracono połączenie z serwerem RDP „%s”.

en: Low colour (8 bits)
pl: Low color (8 bitów)

en: Low performance broadband
pl: Niska wydajność łączy szerokopasmowych

en: Lower level protocol info, packet level
pl: Niskopoziomowe informacje o protokole na poziomie pakietów

en: Make Remmina your default remote desktop client
pl: Ustaw Remminę jako domyślny klient zdalnego pulpitu

en: Master password
pl: Główne hasło

en: Match _entire word only
pl: Tylko cał_e słowa

en: Match as _regular expression
pl: Wyrażenie _regularne

en: Maximal amount of recent items
pl: Maksymalna ilość ostatnich pozycji

en: Medium
pl: Średnia

en: Menu animation
pl: Animacja menu

en: Minimize window
pl: Minimalizowanie okna

en: Modified
pl: Zmodyfikowano

en: Modify connection profile (requires --set-option)
pl: Modyfikuj profil połączenia (wymaga --set-option)

en: Move down
pl: Przenieś niżej

en: Move mouse when connection is idle
pl: Poruszaj myszą, gdy połączenie jest bezczynne

en: Move up
pl: Przenieś wyżej

en: Multi monitor
pl: Wiele monitorów

en: Multi password changer
pl: Zmiana wielu haseł

[ctx: Multi password changer]
en: Select
pl: Wybierz

[ctx: Multi password changer table]
en: Domain\Username
pl: Domena\Nazwa użytkownika

[ctx: Multi password changer table]
en: Gateway Domain\Username
pl: Domena\Nazwa użytkownika bramki

[ctx: Multi password changer table]
en: Group
pl: Grupa

[ctx: Multi password changer table]
en: Name
pl: Nazwa

en: NLA extended protocol security
pl: Rozszerzone bezpieczeństwo protokołu NLA

en: NLA protocol security
pl: Bezpieczeństwo protokołu NLA

en: Name
pl: Nazwa

en: Name of smart card
pl: Nazwa karty inteligentnej

en: Name/Username:
pl: Imię i nazwisko/Nazwa użytkownika:

en: Nearest
pl: Najbliższa

en: Neither the 'dialog' nor 'treeview' parameters are initialized! At least one of them must be given.
pl: Ani parametr 'dialog', ani 'treeview' nie są zainicjowane! Przynajmniej jeden z nich musi być podany.

en: Neither the 'path' nor 'dialog' parameters are initialized.
pl: Ani parametr 'path', ani 'dialog' nie są zainicjowane.

en: Network connection type
pl: Nowy profil połączeń

en: Network status: fully online
pl: Stan sieci: w pełni online

en: Network status: offline
pl: Stan sieci: w pełni offline

en: New Connection
pl: Nowe połączenie

en: New connection profile
pl: Nowy profil połączenia

en: New fingerprint:
pl: Nowy odcisk klucza:

en: No
pl: Nie

en: No X2Go session window appeared. Something went wrong…
pl: Nie pojawiło się okno sesji X2Go. Coś poszło nie tak…

en: No clipboard sync
pl: Wyłącz synchronizowanie schowka

en: No logging at all
pl: Brak rejestrowania

en: No saved SSH password supplied. Asking user to enter it.
pl: Nie podano zapisanego hasła SSH. Prośba do użytkownika o jego wprowadzenie.

en: No session was selected. Creating a new one.
pl: Nie wybrano żadnej sesji. Tworzenie nowej.

en: No tray icon
pl: Brak ikony w zasobniku

en: No username found. Asking user to enter it.
pl: Nie znaleziono nazwy użytkownika. Prośba do użytkownika o jej wprowadzenie.

en: None
pl: <Brak>

en: Normal colours
pl: Podstawowe kolory

en: Notes
pl: Adnotacje

en: Number of keepalive probes sent via TCP connection before it is dropped.
pl: Liczba pakietów podtrzymujących wysłanych przez połączenie TCP, zanim zostanie zrzucone.

en: Number of seconds to keep password valid for
pl: Liczba sekund na utrzymanie hasła ważnego

en: Off
pl: Wyłączony

en: Old fingerprint:
pl: Stary odcisk klucza:

en: Only save generated screenshots, don't copy them to clipboard.
pl: Tylko zapisuj wygenerowane zrzuty ekranu, nie kopiuj ich do schowka.

en: Open Chat…
pl: Otwórz czat…

en: Open Main Window
pl: Wyświetl główne okno

en: Open SFTP transfer…
pl: Otwórz przesyłanie SFTP…

en: Open connection
pl: Otwórz połączenie

en: Open in web browser
pl: Otwórz w przeglądarce internetowej

en: Open the Remmina main window
pl: Otwórz główne okno programu Remmina

en: Opening command
pl: Polecenie otwierające

en: Options for redirection of USB device:
      • [dbg,][id:<vid>:<pid>#…,][addr:<bus>:<addr>#…,][auto]
      • auto
      • id:054c:0268#4669:6e6b,addr:04:0c
pl: Opcje przekierowania urządzenia USB:
      • [dbg,][id: <vid>:<pid>#…,][addr:<bus>:<addr>#…,][auto]
      • auto
      • id: 054c:0268#4669:6e6b,addr:04:0c

en: Options for redirection of audio input:
      • [sys:<sys>,][dev:<dev>,][format:<format>,][rate:<rate>,]
        [channel:<channel>] Audio input (microphone)
      • sys:pulse
      • format:1
      • sys:oss,dev:1,format:1
      • sys:alsa
pl: Opcje przekierowania wejścia audio:
      • [sys:<sys>,][dev:<dev>,][format:<format>,][rate:<rate>,]
        [kanał:<kanał>] Wejście audio (mikrofon)
      • sys:pulse
      • format:1
      • sys:oss,dev:1,format:1
      • sys:alsa

en: Options for redirection of audio output:
      • [sys:<sys>,][dev:<dev>,][format:<format>,][rate:<rate>,]
        [channel:<channel>] Audio output
      • sys:pulse
      • format:1
      • sys:oss,dev:1,format:1
      • sys:alsa
pl: Opcje przekierowania wyjścia audio:
      • [sys:<sys>,][dev:<dev>,][format:<format>,][rate:<rate>,]
        [kanał:<kanał>] Wyjście audio
      • sys:pulse
      • format:1
      • sys:oss,dev:1,format:1
      • sys:alsa

en: Override pre-set VNC encodings
pl: Zastąp wstępnie ustawione kodowania VNC

en: Override printer drivers
pl: Zastąp sterowniki drukarki

en: Overriding the pre-set VNC encoding quality:
    
      • “Poor (fastest)” sets encoding to “copyrect zlib hextile raw”
      • “Medium” sets encoding to “tight zrle ultra copyrect hextile zlib corre rre raw”
      • “Good” sets encoding to “tight zrle ultra copyrect hextile zlib corre rre raw”
      • “Best (slowest)” sets encoding to “copyrect zrle ultra zlib hextile corre rre raw”
pl: Zastąpienie wstępnie ustawionej jakości kodowania VNC:
    
      • „Słaba (najszybsza)” ustawia kodowanie na „copyrect zlib hextile raw”
      • „Średnia” ustawia kodowanie na „tight zrle ultra copyrect hextile zlib corre rre raw”
      • „Dobra” ustawia kodowanie na „tight zrle ultra copyrect hextile zlib corre rre raw”
      • „Najlepsza (najwolniejsza)” ustawia kodowanie na „copyrect zrle ultra zlib hextile corre rre raw”

en: Overwrite
pl: Zastąp

en: Overwrite all files
pl: Zastąp wszystkie pliki

en: PROTOCOL
pl: PROTOKÓŁ

en: Parameter 'custom_data' is not fully initialized!
pl: Parametr 'custom_data' nie jest w pełni zainicjowany!

en: Parameter 'custom_data' is not initialized!
pl: Parametr 'custom_data' jest niezainicjowany!

en: Parameters 'key' or 'value' are 'NULL'!
pl: Parametry 'key' lub 'value' są 'NULL'!

en: Parse ~/.ssh/config
pl: Parsuj ~/.SSH/config

en: Password
pl: Hasło

en: Password for private SSH key
pl: Hasło dla prywatnego klucza SSH

en: Password hash
pl: Skrót hasła

en: Password input cancelled. Aborting…
pl: Anulowano wprowadzanie hasła. Przerywanie…

en: Password to unlock private key
pl: Hasło do odblokowania klucza prywatnego

en: Paste
pl: Wklej

en: Paste (host+V)
pl: Wklej (host+V)

en: Paste system info in the Remmina debugging window
pl: Wklej informacje o systemie w oknie debugowania programu Remmina

en: Peeking
pl: Wysuwany

en: Per connection
pl: Połączeniami

en: Performance optimisations based on the network connection type:
    Using auto-detection is advised.
    If “Auto-detect” fails, choose the most appropriate option in the list.
pl: Optymalizacja wydajności w oparciu o typ połączenia sieciowego:
    Zalecane jest korzystanie z automatycznego wykrywania.
    Jeśli „Automatyczne wykrywanie” nie powiedzie się, wybierz najbardziej odpowiednią opcję z listy.

en: Permission
pl: Uprawnienia

en: Pick a black colour
pl: Wybierz czarny kolor

en: Pick a blue colour
pl: Wybierz niebieski kolor

en: Pick a bright blue colour
pl: Wybierz jasny niebieski kolor

en: Pick a bright green colour
pl: Wybierz jasny zielony kolor

en: Pick a bright yellow colour
pl: Wybierz jasny żółty kolor

en: Pick a cyan colour
pl: Wybierz kolor cyan

en: Pick a green colour
pl: Wybierz zielony kolor

en: Pick a light black colour
pl: Wybierz jasny czarny kolor

en: Pick a light cyan colour
pl: Wybierz jasny kolor cyan

en: Pick a light magenta colour
pl: Wybierz jasny kolor magenta

en: Pick a light red colour
pl: Wybierz jasny czerwony kolor

en: Pick a light white colour
pl: Wybierz jasny biały kolor

en: Pick a magenta colour
pl: Wybierz kolor magenta

en: Pick a red colour
pl: Wybierz czerwony kolor

en: Pick a terminal colouring file
pl: Wybierz plik z kolorami do terminala

en: Pick a white colour
pl: Wybierz biały kolor

en: Pick a yellow colour
pl: Wybierz żółty kolor

en: Picking a terminal colouring file replaces the file:
pl: Wybierz plik z kolorami do terminala

en: Please check the RemminaProtocolSetting array for possible errors.
pl: Proszę sprawdzić tablicę RemminaProtocolSetting pod kątem ewentualnych błędów.

en: Please enter format 'widthxheight'.
pl: Proszę wprowadzić rozdzielczość w formacie „szerokośćxwysokość”.

en: Please press the new key…
pl: Proszę nacisnąć nowy klawisz…

en: Please retry after turning on encryption for this profile.
pl: Spróbuj ponownie po włączeniu szyfrowania dla tego profilu.

en: Please wait…
pl: Proszę czekać…

en: Plugin
pl: Wtyczka

en: Plugin %s is not registered.
pl: Wtyczka %s nie jest zarejestrowana.

en: Plugin Download
pl: Pobieranie wtyczki

en: Plugins
pl: Wtyczki

en: Plugins relying on GtkSocket can't run in a Wayland session.
    For more info and a possible workaround, please visit the Remmina wiki at:
    
    https://gitlab.com/Remmina/Remmina/-/wikis/GtkSocket-feature-is-not-available-in-a-Wayland-session
pl: Wtyczki oparte na GtkSocket nie mogą działać w sesji Wayland.
    Aby uzyskać więcej informacji i możliwe obejście problemu, odwiedź witrynę Remmina Wiki pod adresem:
    
    https://gitlab.com/Remmina/Remmina/-/wikis/GtkSocket-feature-is-not-available-in-a-Wayland-session

en: Poor (fastest)
pl: Niska (najszybciej)

en: Prefer IPv6 AAAA record over IPv4 A record
pl: Preferuj rekordy AAAA IPv6 zamiast IPv4 A

en: Prefer dark theme
pl: Preferuj ciemny motyw

en: Preference
pl: Preferencje

en: Preferences
pl: _Ustawienia

en: Preferred image compression
pl: Preferowana kompresja obrazu

en: Preferred server host key types
pl: Preferowane typy kluczy hosta serwera

en: Preferred video codec
pl: Preferowany kodek wideo

en: Prevent local interaction on the server
pl: Zapobiegaj lokalnej interakcji na serwerze

en: Prevent screenshots from entering clipboard
pl: Zapobiegaj dostawaniu się zrzutów ekranu do schowka

en: Progress
pl: Postęp

en: Protocol
pl: Protokół

en: Proxy URL
pl: URL serwera pośredniczącego (proxy)

en: Public SSH key cannot be imported. %s
pl: Nie można zaimportować publicznego klucza SSH. %s

en: Public key (automatic)
pl: Klucz publiczny (automatycznie)

en: PyHoca-CLI exited unexpectedly. This connection will now be closed.
pl: PyHoca-CLI niespodziewanie się zakończył. To połączenie zostanie teraz zamknięte.

en: Quality
pl: Jakość

en: Quality settings
pl: Ustawienia jakości

en: Quick Connect
pl: Szybkie połączenie

en: Quit
pl: Zakończ

en: RDP - Preferences
pl: RDP - Preferencje

en: RDP - RDP File Handler
pl: RDP - Obsługa plików RDP

en: RDP - Remote Desktop Protocol
pl: RDP - Remote Desktop Protocol (Protokół pulpitu zdalnego)

en: RDP Files
pl: Pliki RDP

en: RDP protocol security
pl: Bezpieczeństwo protokołu RDP

en: Rare conditions or warnings
pl: Rzadkie warunki lub ostrzeżenia

en: Reboot remote host
pl: Ponownie uruchom zdalnego hosta

en: Recent lists cleared.
pl: Wyczyszczono listę ostatnio używanych elementów.

en: Reconnect attempts number
pl: Liczba prób ponownego nawiązania połączenia

en: Reconnection attempt %d of %d…
pl: Próba ponownego połączenia %d z %d…

en: Redirect directory <path> as named share <name>.
      • <name>,<fullpath>[;<name>,<fullpath>[;…]]
      • MyHome,/home/remminer
      • /home/remminer
      • MyHome,/home/remminer;SomePath,/path/to/somepath
    Hotplug support is enabled with:
      • hotplug,*
pl: Przekieruj katalog <path> jako nazwany udział <name>.
      • <nazwa>,<fullpath>[;<nazwa>,<fullpath>[;...]]
      • MyHome,/home/remminer
      • /home/remminer
      • MyHome,/home/remminer;SomePath,/path/to/somepath
    Obsługa Hotplug jest włączona za pomocą:
      • hotplug,*

en: Redirect local audio output
pl: Przekieruj mikrofon lokalny

en: Redirect local microphone
pl: Przekieruj mikrofon lokalny

en: Refresh
pl: Odśwież

en: Refresh current folder
pl: Odśwież bieżący katalog

en: Relax order checks
pl: Rozluźnij kontrolę kolejności

en: Remember last view for each connection
pl: Zapamiętaj ostatni tryb widoku dla każdego połączenia

en: Remember last view mode
pl: Zapamiętaj ostatni tryb widoku

en: Remmina Applet
pl: Aplet klienta zdalnego pulpitu Remmina

en: Remmina Kiosk
pl: Kiosk Remmina

en: Remmina Preferences
pl: Preferencje Remminy

en: Remmina Remote Desktop Client
pl: Klient zdalnego pulpitu Remmina

en: Remmina Report Bug
pl: Zgłoś błąd Remminy

en: Remmina VNC Plugin
pl: Wtyczka VNC do Remminy

en: Remmina VNC listener Plugin
pl: Wtyczka serwera VNC Remminy

en: Remmina VNC plugin for GNOME and KVM
pl: Wtyczka Remmina VNC dla GNOME i KVM

en: Remmina couldn't export.
pl: Program Remmina nie mógł wyeksportować.

en: Remmina data folder
pl: Katalog danych Remminy

en: Remmina debugging window
pl: Okno debugowania programu Remmina

en: Remmina does not log all output statements. Turn on more verbose output by using "G_MESSAGES_DEBUG=remmina" as an environment variable.
    More info available on the Remmina wiki at:
    https://gitlab.com/Remmina/Remmina/-/wikis/Usage/Remmina-debugging
pl: Remmina nie rejestruje wszystkich instrukcji wyjściowych. Włącz bardziej szczegółowe dane wyjściowe za pomocą zmiennej środowiskowej "G_MESSAGES_DEBUG=remmina".
    Więcej informacji można znaleźć na Remmina Wiki pod adresem:
    https://gitlab.com/Remmina/Remmina/-/wikis/Usage/Remmina-debugging

en: Remmina main menu
pl: Główne menu Remminy

en: Remmina password
pl: Hasło Remminy

en: Remmina web-browser plugin
pl: Wtyczka Remminy do przeglądarki

en: RemminaProtocolWidget* gp is 'NULL'!
pl: RemminaProtocolWidget* gp jest 'NULL'!

en: Remote
pl: Zdalny

en: Remote Connection Profile
pl: Nowy profil połączeń

en: Remote Desktop Gateway domain
pl: Domena Remote Desktop Gateway

en: Remote Desktop Gateway password
pl: Hasło Remote Desktop Gateway

en: Remote Desktop Gateway server
pl: Serwer Remote Desktop Gateway

en: Remote Desktop Gateway username
pl: Nazwa użytkownika Remote Desktop Gateway

en: Remote scale factor
pl: Współczynnik skali zdalnej

en: Repeater
pl: Powielacz

en: Report Bug
pl: Zgłoś błąd

en: Require password to connect or edit the profile
pl: Wymagaj hasła do połączenia lub edycji profilu

en: Require to connect
pl: Wymagane do połączenia

en: Require to modify
pl: Wymagane do modyfikacji

en: Require to view passwords
pl: Wymagaj, aby wyświetlić hasła

en: Reset remote host (hard reboot)
pl: Zresetuj zdalnego hosta (twardy restart)

en: Resetting passwords, please wait…
pl: Resetowanie haseł, proszę czekać…

en: Resize the window to fit in remote resolution
pl: Dopasuj rozmiar okna do rozdzielczości zdalnego pulpitu

en: Resolution
pl: Rozdzielczość

en: Resolutions
pl: Rozdzielczości

en: Restricted admin mode
pl: Ograniczony tryb administratora

en: Restricted admin mode password hash
pl: Skrót hasła trybu administratora z ograniczeniami

en: Resume
pl: Wznów

en: Resume all file transfers
pl: Wznów wszystkie transfery plików

en: Resuming session '%s'…
pl: Wznawianie sesji '%s'…

en: Resuming session: '%s'
pl: Wznawianie sesji: '%s'

en: Retrieved the following PyHoca-CLI command-line features:
pl: Pobrano następujące funkcje wiersza polecenia PyHoca-CLI:

en: Running
pl: Uruchomione

en: SERVER
pl: SERWER

en: SFTP - Secure File Transfer
pl: SFTP - Bezpieczne przesyłanie plików

en: SND port
pl: Port SND

en: SPICE - Simple Protocol for Independent Computing Environments
pl: SPICE - Simple Protocol for Independent Computing Environments (Prosty Protokół dla Niezależnych Środowisk Obliczeniowych)

en: SSH - Secure Shell
pl: SSH - Bezpieczna powłoka

en: SSH Authentication
pl: Uwierzytelnianie SSH

en: SSH Proxy Command
pl: Polecenie proxy SSH

en: SSH Tunnel
pl: Tunel SSH

en: SSH X11 Forwarding
pl: Przekierowanie X11 SSH

en: SSH agent
pl: Agent SSH

en: SSH certificate cannot be copied into the private SSH key. %s
pl: Certyfikat SSH nie może być skopiowany do prywatnego klucza SSH. %s

en: SSH certificate cannot be imported. %s
pl: Nie można zaimportować certyfikatu SSH. %s

en: SSH certificate file
pl: Plik z certyfikatem SSH

en: SSH compression
pl: Kompresja SSH

en: SSH credentials
pl: Dane uwierzytelniające SSH

en: SSH identity file
pl: Plik identyfikujący dla SSH

en: SSH identity file not selected.
pl: Nie określono klucza SSH.

en: SSH log level
pl: Poziom logowania SSH

en: SSH options
pl: Opcje SSH

en: SSH password
pl: Hasło SSH

en: SSH private key credentials
pl: Dane uwierzytelniające klucz prywatny SSH

en: SSH private key file
pl: Plik klucza prywatnego SSH

en: SSH tunnel credentials
pl: Dane uwierzytelniające tunel SSH

en: SSH tunnel private key credentials
pl: Dane uwierzytelniające klucz prywatny tunelu SSH

en: SSHFS port
pl: Port SSHFS

en: Same server at port %i
pl: Ten sam serwer na porcie %i

en: Satellite
pl: Satelita

en: Save as Default
pl: Zapisz jako domyślne

en: Save password
pl: Zapisz hasło

en: Save session to file
pl: Zapisz sesję do pliku

en: Saving the session asynchronously may have a notable performance impact
pl: Zapisywanie sesji asynchronicznie może mieć znaczący wpływ na wydajność

en: Scaling quality
pl: Jakość skalowania

en: Screen resolutions
pl: Rozdzielczości ekranu

en: Screenshot
pl: Zrzut ekranu

en: Screenshot filenames
pl: Nazwy zrzutów ekranu

en: Screenshot taken
pl: Zrzut ekranu zrobiony

en: Scrollback lines
pl: Linie przewijania

en: Scrolled fullscreen
pl: Przewijany pełny ekran

en: Scrolled window
pl: Przewijane okno

en: Search
pl: Szukaj

en: Search for next occurrence
pl: Szukaj następnego wystąpienia

en: Search for previous occurrence
pl: Szukaj poprzedniego wystąpienia

en: Search string or server name/IP address for “Quick Connect”
pl: Wyszukaj ciąg lub nazwę serwera/adres IP dla „Szybkiego Łączenia”

en: Search text shortcut
pl: Skrót klawiszowy wyszukiwania tekstu

en: Seconds between each keepalive probe.
pl: Liczba sekund pomiędzy każdym pakietem podtrzymującym.

en: Seconds of connection idleness before TCP keepalive probes are sent.
pl: Liczba sekund bezczynności połączenia zanim zostaną wysłane pakiety podtrzymujące TCP.

en: Secret
pl: Sekretny

en: Secured password storage in KWallet
pl: Bezpieczne przechowywanie haseł w KWallet

en: Secured password storage in the GNOME keyring
pl: Bezpieczne przechowywanie haseł w GNOME keyring

en: Security
pl: Bezpieczeństwo

en: Security protocol negotiation
pl: Negocjacja protokołu bezpieczeństwa

en: Select All (host+A)
pl: Zaznacz wszystko (host+A)

en: Select USB devices for redirection
pl: Wybierz urządzenia USB do przekierowania

en: Select a folder
pl: Wybierz katalog

en: Select all
pl: Zaznacz wszystko

en: Select all shortcuts
pl: Skrót klawiszowy zaznaczania wszystkiego

en: Select the connection profile.
pl: Wybierz profil połączenia.

en: Select the protocol to use with the quick connect bar.
pl: Wybierz protokół, który ma być używany z paskiem szybkiego połączenia.

en: Selecting “SGR 1” also switches to the bright counterparts of the first 8 palette colours (in addition to making text bold).
pl: Wybranie „SGR 1” powoduje również przełączenie na jasne odpowiedniki pierwszych 8 kolorów palety (oprócz pogrubienia tekstu).

en: Selection criteria
pl: Kryteria wyboru

en: Send Ctrl+Alt+Delete
pl: Wyślij Ctrl+Alt+Delete

en: Send Ctrl+Alt+_Backspace
pl: Wyślij Ctrl+Alt+_Backspace

en: Send Ctrl+Alt+_Del
pl: Wyślij Ctrl+Alt+_Del

en: Send Ctrl+Alt+_F1
pl: Wyślij Ctrl+Alt+_F1

en: Send Ctrl+Alt+_F10
pl: Wyślij Ctrl+Alt+_F10

en: Send Ctrl+Alt+_F11
pl: Wyślij Ctrl+Alt+_F11

en: Send Ctrl+Alt+_F12
pl: Wyślij Ctrl+Alt+_F12

en: Send Ctrl+Alt+_F2
pl: Wyślij Ctrl+Alt+_F2

en: Send Ctrl+Alt+_F3
pl: Wyślij Ctrl+Alt+_F3

en: Send Ctrl+Alt+_F4
pl: Wyślij Ctrl+Alt+_F4

en: Send Ctrl+Alt+_F5
pl: Wyślij Ctrl+Alt+_F5

en: Send Ctrl+Alt+_F6
pl: Wyślij Ctrl+Alt+_F6

en: Send Ctrl+Alt+_F7
pl: Wyślij Ctrl+Alt+_F7

en: Send Ctrl+Alt+_F8
pl: Wyślij Ctrl+Alt+_F8

en: Send Ctrl+Alt+_F9
pl: Wyślij Ctrl+Alt+_F9

en: Send clipboard as keystrokes
pl: Wyślij schowek jako naciśnięcia klawiszy

en: Send clipboard content as keystrokes
pl: Wyślij zawartości schowka jako naciśnięcia klawiszy

en: Send-clipboard
pl: Wyślij-schowek

en: Sensitive (+1 GiB, ~2014 CPU)
pl: Wrażliwa (+1 GiB, procesor z ~2014)

en: Serial
pl: Szeregowy

en: Server
pl: Serwer

en: Server CA certificate
pl: Certyfikat CA serwera

en: Server detection using Remote Desktop Gateway
pl: Wykrywanie serwera za pomocą Remote Desktop Gateway

en: Server name or IP address
pl: Nazwa serwera lub adres IP

en: Session ID
pl: Identyfikator sesji

en: Set a custom filename for your Remmina connection profiles, using a formatting string.
pl: Ustaw niestandardową nazwę pliku dla swoich profili połączeń, używając ciągu formatującego.

en: Set and use a secret key to protect Remmina from unauthorized use.
pl: Ustaw i używaj tajnego klucza, aby chronić Remminę przed nieautoryzowanym użyciem.

en: Set new password
pl: Ustaw nowe hasło

en: Set one or more profile settings, to be used with --update-profile
pl: Zmień jedno lub więcej ustawień profilu, które będą używane z --update-profile

en: Set up
pl: Ustaw

en: Share a smart card
pl: Udostępnij kartę inteligentną

en: Share folder
pl: Współdziel katalog

en: Share parallel ports
pl: Udostępnij porty równoległe

en: Share printers
pl: Udostępnij drukarki

en: Share serial ports
pl: Udostępnij porty szeregowe

en: Share smart card
pl: Udostępnij kartę inteligentną

en: Shared connection
pl: Współdzielone połączenie

en: Shortcuts for copying and pasting
pl: Skróty klawiszowe do kopiowania i wklejania

en: Show 'About'
pl: Pokaż „O programie”

en: Show Hidden Files
pl: Wyświetl ukryte pliki

en: Show bold text in bright colors
pl: Wyświetlanie pogrubionego tekstu w jasnych kolorach

en: Show new connection on top of the menu
pl: Pokaż nowe połączenie w górnej części menu

en: Show preferences
pl: Pokaż preferencje

en: Show remote cursor
pl: Pokaż zdalny kursor

en: Show search bar
pl: Pokaż pasek wyszukiwania

en: Show the application version
pl: Pokaż wersję aplikacji

en: Show version of the application and its plugins
pl: Pokaż wersję aplikacji i jej wtyczek

en: Show/hide fullscreen
pl: Pokaż/ukryj pełny ekran

en: Show/hide toolbar
pl: Pokaż/ukryj pasek narzędzi

en: Shutdown remote host
pl: Wyłącz zdalnego hosta

en: Since Snap packages run confined from the rest of the system, Remmina profiles are saved inside the Snap file system by default. You can change the location in the Remmina preferences.
pl: Ponieważ pakiety Snap są uruchamiane w sposób ograniczony od reszty systemu, profile Remmina są domyślnie zapisywane w systemie plików Snap. Lokalizację można zmienić w preferencjach Remmina.

en: Size
pl: Rozmiar

en: Something unknown went wrong.
pl: Coś nieznanego poszło nie tak.

en: Span screen over multiple monitors
pl: Rozdziel ekran na wiele monitorów

en: Start in kiosk mode
pl: Uruchom w trybie kiosku

en: Start in tray
pl: Uruchom w zasobniku

en: Start in tray upon user login
pl: Rozpocznij w zasobniku po zalogowaniu użytkownika

en: Start-up
pl: Uruchomienie

en: Start-up background program
pl: Program startowy w tle

en: Start-up path
pl: Ścieżka startowa

en: Start-up program
pl: Program startowy

en: Started PyHoca-CLI with the following arguments:
pl: Uruchomiono PyHoca-CLI z następującymi argumentami:

en: Startup program
pl: Program startowy

en: Static virtual channel
pl: Statyczny kanał wirtualny

en: StatusNotifier/Appindicator support in “
pl: Obsługa StatusNotifier/Appindicator w “

en: Step size for auto-scroll
pl: Rozmiar kroku automatycznego przewijania

en: Strict host key checking
pl: Ścisłe sprawdzanie klucza hosta

en: Strong (+256 MiB, ~2009 CPU)
pl: Silna (+256 MiB, procesor z ~2009)

en: Subject:
pl: Temat:

en: Submit
pl: Wyślij

en: Suspended
pl: Wstrzymane

en: Suspended since
pl: Wstrzymane od

en: Swap left and right mouse buttons for left-handed mouse support
pl: Zamień lewy i prawy przycisk myszy, aby zapewnić obsługę myszy dla osób leworęcznych

en: Switch from grouped to list view
pl: Przełącz z widoku zgrupowanego na widok listy

en: Switch tab pages
pl: Przełącz strony kart

en: Symmetric cipher client to server
pl: Symetrycznie szyfrujący klient do serwera

en: TCP redirection
pl: Przekierowanie TCP

en: TLS Security Level
pl: Poziom bezpieczeństwa TLS

en: TLS connection error.
pl: Błąd połączenia TLS.

en: TLS protocol security
pl: Bezpieczeństwo protokołu TLS

en: Telepathy - Desktop Sharing
pl: Telepathy - Współdzielenie pulpitu

en: Template for profile filenames
pl: Szablon dla nazw plików profilu

en: Terminal colour scheme
pl: Schemat kolorów terminala

en: Terminal content saved in
pl: Zawartość terminala zapisana w

en: Terminal font
pl: Czcionka terminala

en: Terminated
pl: Zakończone

en: Terminating X2Go sessions can take a moment.
pl: Zakończenie sesji X2Go może chwilę potrwać.

en: Terminating session: '%s'
pl: Zakończenie sesji: '%s'

en: The %s file has been transferred
pl: Plik %s został przesłany

en: The %s protocol is unavailable because GtkSocket only works under X.org
pl: Protokół %s jest niedostępny, ponieważ GtkSocket działa tylko pod X.org

en: The Gateway passwords do not match
pl: Hasła bramki są niezgodne

en: The Remote Desktop Gateway “%s” denied the user “%s\%s” access due to policy.
pl: Remote Desktop Gateway „%s” odmówiło dostępu użytkownikowi „%s\%s” zgodnie z polityką.

en: The VNC server requested an unknown authentication method. %s
pl: Serwer VNC zażądał nieznanego sposobu uwierzytelnienia. %s

en: The certificate changed! Details:
pl: Zmiana certyfikatu! Szczegóły:

en: The command-line feature '%s' is not available! Attempting to start PyHoca-CLI without using this feature…
pl: Funkcja wiersza poleceń '%s' jest niedostępna! Próba uruchomienia PyHoca-CLI bez użycia tej funkcji…

en: The file exists already
pl: Ten plik już istnieje

en: The file “%s” is corrupted, unreadable, or could not be found.
pl: Plik „%s” jest uszkodzony, nie do odczytu lub nie można go znaleźć.

en: The filename can use the following placeholders:
    
      • %h is substituted with the server name
      • %t is substituted with the SSH server name
      • %u is substituted with the username
      • %U is substituted with the SSH username
      • %p is substituted with Remmina profile name
      • %g is substituted with Remmina profile group name
      • %d is substituted with local date and time in ISO 8601 format
pl: Nazwa pliku może używać następujących symboli:
    
      • %h można zastąpić nazwą serwera
      • %t można zastąpić nazwą serwera SSH
      • %u można zastąpić nazwą użytkownika
      • %U można zastąpić nazwą użytkownika SSH
      • %p można zastąpić nazwą profilu Remminy
      • %g można zastąpić nazwą grupy profili Remminy
      • %d można zastąpić lokalnym czasem w formacie iso8601

en: The folder connection profiles are saved in, it defaults to the XDG_USER_DATA
pl: Katalog, w którym zapisywane są profile połączeń, domyślnie jest to XDG_USER_DATA

en: The following file already exists in the target folder:
pl: Następujący plik już istnieje w katalogu docelowym:

en: The input is not a valid integer!
pl: Dane wejściowe nie są prawidłową liczbą całkowitą!

en: The latest successful connection attempt, or a pre-computed date
pl: Ostatnia udana próba połączenia lub wstępnie obliczona data

en: The lower limit is not a valid integer!
pl: Dolna granica nie jest prawidłową liczbą całkowitą!

en: The lower limit is too high!
pl: Dolna granica jest za wysoka!

en: The lower limit is too low!
pl: Dolna granica jest za niska!

en: The maximum number of reconnect attempts upon an RDP disconnect (default: 20)
pl: Maksymalna liczba prób ponownego połączenia po rozłączeniu RDP (domyślnie: 20)

en: The multi password changer requires a secrecy plugin.
pl: Zmienianie wielu haseł wymaga wtyczki tajności.

en: The multi password changer requires a secrecy service.
pl: Zmienianie wielu haseł wymaga usługi tajności.

en: The necessary PyHoca-CLI process has encountered a internet connection problem.
pl: Niezbędny proces PyHoca-CLI napotkał problem z połączeniem internetowym.

en: The necessary child process 'pyhoca-cli' stopped unexpectedly.
    Please check your profile settings and PyHoca-CLI's output for possible errors. Also ensure the remote server is reachable and you're using the right credentials.
pl: Niezbędny proces potomny 'pyhoca-cli' niespodziewanie zatrzymał się.
    Sprawdź ustawienia profilu i dane wyjściowe PyHoca-CLI pod kątem ewentualnych błędów. Również upewnij się, że zdalny serwer jest osiągalny i używasz właściwych danych uwierzytelniających.

en: The only allowed value is '%s'.
pl: Jedyną dozwoloną wartością jest '%s'.

en: The passwords do not match
pl: Hasła są niezgodne

en: The public SSH key changed!
pl: Publiczny klucz SSH uległ zmianie!

en: The server did not respond.
pl: Serwer nie odpowiada.

en: The server is unknown. The public key fingerprint is:
pl: Serwer nieznany. Publiczny odcisk klucza to:

en: The sound system of the X2Go server (default: 'pulse').
pl: System dźwiękowy serwera X2Go (domyślnie: 'pulse').

en: The upper limit is not a valid integer!
pl: Górna granica nie jest prawidłową liczbą całkowitą!

en: The upper limit is too high!
pl: Górna granica jest za wysoka!

en: The upper limit is too low!
pl: Górna granica jest za niska!

en: The “%s” command is not available on the SSH server.
pl: Nie odnaleziono polecenia „%s” na serwerze SSH.

en: The “%s” server refused the connection.
pl: Serwer „%s” odrzucił połączenie.

en: Theme
pl: Styl

en: These are the encryption methods used by Remmina to store passwords.
    
    Except the "Weak" method, all the others are recommended, "Keystore" is the default, as it integrates with KDE/Plasma and GNOME.
    
    "Intermediate" doesn't use as much memory or processing power, and "Sensitive" is more secure, but uses +1 GiB of RAM and many CPU cycles.
pl: Są to metody szyfrowania używane przez program Remmina do przechowywania haseł.
    
    Z wyjątkiem metody „Słaba”, wszystkie pozostałe są zalecane, „Magazyn kluczy” jest metodą domyślną, ponieważ integruje się z KDE/Plasma i GNOME.
    
    „Pośrednia” nie używa tak dużo pamięci i mocy obliczeniowej, a „Wrażliwa” jest bardziej bezpieczna, ale używa 1 GiB RAM i wielu cykli procesora.

en: This file contains the “Custom” terminal colour scheme selectable from the “Advanced” tab of terminal connections and editable in the “Terminal” tab in the settings.
pl: Plik ten zawiera kolorystykę terminala „Własne” wybieraną z karty „Zaawansowane” połączeń terminalowych i edytowalną na karcie „Terminal” w ustawieniach.

en: This might not work on all VNC servers
pl: To może nie działać na wszystkich serwerach VNC

en: This protocol does not support exporting.
pl: Ten protokół nie obsługuje eksportowania.

en: This window can help you find connection problems.
    You can stop and start the logging at any moment using the On/Off switch.
    The stats button (Ctrl+T), can be useful to gather system info you may share when reporting a bug.
    There is more info about debugging Remmina on https://gitlab.com/Remmina/Remmina/-/wikis/Usage/Remmina-debugging
pl: To okno może pomóc w znalezieniu problemów z połączeniem.
    Możesz zatrzymać i rozpocząć rejestrowanie w dowolnym momencie za pomocą przełącznika Włącz/Wyłącz.
    Przycisk statystyk (Ctrl+T) może być przydatny do zbierania informacji systemowych, którymi możesz się podzielić przy zgłaszaniu błędu.
    Więcej informacji na temat debugowania programu Remmina znajduje się na: https://gitlab.com/Remmina/Remmina/-/wikis/Usage/Remmina-debugging

en: Tiles
pl: Kafelkowa

en: Time in seconds before Remmina will lock the session and asks for a password again. Default: 300 Seconds.
pl: Czas w sekundach, po którym Remmina zablokuje sesję i ponownie poprosi o hasło. Domyślnie: 300 sekund.

en: Tip: Check the 'Save password' checkbox or manually input your X2Go username and password in the profile settings to store them for faster logins.
pl: Wskazówka: zaznacz pole wyboru 'Zapisz hasło' lub ręcznie wprowadź nazwę użytkownika i hasło X2Go w ustawieniach profilu, aby zapisać je w celu szybszego logowania.

en: To enable access to some important features, like password saving in your keyring and RDP printer sharing, please open your software center and give the appropriate permissions to Remmina. As an alternative you can enter the following commands in a terminal window:
pl: Aby umożliwić dostęp do niektórych ważnych funkcji, takich jak zapisywanie hasła w breloku i udostępnianie drukarek RDP, otwórz centrum oprogramowania i udziel odpowiednie uprawnienia Remminie. Alternatywnie możesz wprowadzić następujące polecenia w oknie terminala:

en: Toggle dynamic resolution update
pl: Przełącz dynamiczną aktualizację rozdzielczości

en: Toggle fullscreen mode
pl: Przełączanie trybu pełnego ekranu

en: Toggle scaled mode
pl: Przełącz tryb skalowany

en: Toggle search options
pl: Przełącz opcje wyszukiwania

en: Toggle view
pl: Przełącz widok

en: Tool
pl: Narzędzie

en: Tools
pl: Narzędzia

en: Total %i item. | Total %i items.
pl[0]: Łącznie %i element.
pl[1]: Łącznie %i elementy.
pl[2]: Łącznie %i elementów.

en: Transfer completed
pl: Przesyłanie zakończone

en: Transfer error
pl: Błąd przesyłania

en: True colour (24 bits)
pl: True color (24 bity)

en: True colour (24 bpp)
pl: True color (24 bpp)

en: True colour (32 bpp)
pl: True color (32 bpp)

en: Trust all certificates
pl: Zaufaj wszystkim certyfikatom

en: Tunnel via loopback address
pl: Tunelowanie poprzez adres zwrotny

en: Turn off GStreamer overlay
pl: Wyłącz urządzenia wejściowe

en: Turn off automatic reconnection
pl: Wyłącz automatyczne ponowne łączenie

en: Turn off clipboard sync
pl: Wyłącz synchronizowanie schowka

en: Turn off encryption
pl: Użyj szyfrowania TLS

en: Turn off fast-path
pl: Wyłącz fast-path

en: Turn off scaling to avoid screenshot distortion.
pl: Wyłącz skalowanie, aby uniknąć zniekształceń zrzutu ekranu.

en: Turn on HTML5 audio support
pl: Włącz obsługę HTML5 audio

en: Turn on Java support
pl: Włącz obsługę Java

en: Turn on Web Inspector
pl: Włącz Web Inspector

en: Turn on WebGL support
pl: Włącz obsługę WebGL

en: Turn on plugin support
pl: Włącz obsługę wtyczek

en: Turn on smooth scrolling
pl: Włącz płynne przewijanie

en: Turn on spatial navigation
pl: Włącz nawigację przestrzenną

en: Type
pl: Typ

en: Type in SSH username and password.
pl: Wpisz nazwę użytkownika i hasło dla SSH.

en: USB device redirection
pl: Przekierowanie urządzenia USB

en: USB redirection error
pl: Błąd przekierowania USB

en: Ultra low colour (3 bits)
pl: Ultra low color (3 bity)

en: Unable to connect to VNC server
pl: Nie można połączyć z serwerem VNC

en: Unable to establish a connection to the RDP server “%s”. Check “Security protocol negotiation”.
pl: Nie można nawiązać połączenia z serwerem RDP „%s”. Sprawdź opcję „Negocjacja protokołu bezpieczeństwa”.

en: Unable to import:
    %s
pl: Nie można zaimportować:
    %s

en: Unexpected disconnect
pl: Nieoczekiwane rozłączenie

en: Unknown property '%i'
pl: Nieznana własność '%i'

en: Unlock
pl: Odblokuj

en: Unlock Remmina
pl: Odblokuj Remminę

en: Unsupported authentication type %u
pl: Nieobsługiwany typ uwierzytelniania %u

en: Up
pl: W górę

en: Update framebuffer even when not visible
pl: Aktualizuj bufor ramki, nawet jeśli nie jest widoczny

en: Upload
pl: Prześlij

en: Upload folder
pl: Prześlij katalog

en: Upload to server
pl: Prześlij pliki na serwer

en: Use '%s' as subgroup delimiter
pl: Użyj „%s” jako ogranicznika podgrupy

en: Use JPEG Compression
pl: Użyj kompresji JPEG

en: Use TLS encryption
pl: Użyj szyfrowania TLS

en: Use base credentials for gateway too
pl: Użyj podstawowych danych uwierzytelniających również dla bramy

en: Use client keyboard mapping
pl: Użyj mapowania klawiatury klienta

en: Use client resolution
pl: Użyj ustawień rozdzielczości klienta

en: Use default protocol (for --new)
pl: Użyj domyślnego protokołu (dla --new)

en: Use default server name (for --new)
pl: Użyj domyślnej nazwy serwera (dla --new)

en: Use default system font
pl: Użyj domyślnej systemowej czcionki

en: Use initial window size
pl: Użyj początkowego rozmiaru okna

en: Use secret key authentication for some widgets
pl: Użyj uwierzytelnienia tajnym kluczem dla niektórych widgetów

en: Use server settings
pl: Użyj ustawień serwera

en: Use system proxy settings
pl: Użyj systemowych ustawień proxy

en: Use the current settings as the default for all new connection profiles
pl: Użyj obecnych ustawień jako domyślnych dla wszystkich nowych profili połączeń

en: Use the old license workflow
pl: Użyj starego sposobu licencjonowania

en: Used i.a. by terminal services in a smart card channel to distinguish client capabilities:
      • < 4034: Windows XP base smart card functions
      • 4034-7064: Windows Vista/7: SCardReadCache(),
        SCardWriteCache(), SCardGetTransmitCount()
      • >= 7065: Windows 8 and newer: SCardGetReaderIcon(),
        SCardGetDeviceTypeId()
pl: Używane m.in. przez usługi terminalowe w kanale kart inteligentnych (smart card), by umożliwić rozróżnienie możliwości klienta:
      • < 4034: podstawowe funkcje kart inteligentnych  w systemie Windows XP
      • 4034-7064: Windows Vista/7: SCardReadCache(), SCardWriteCache(),
        SCardGetTransmitCount()
      • >= 7065: Windows 8 oraz nowsze: SCardGetReaderIcon(),
        SCardGetDeviceTypeId()

en: User
pl: Użytkownik

en: User agent
pl: Klient użytkownika

en: User chose to resume session with ID: '%s'
pl: Użytkownik wybrał wznowienie sesji z identyfikatorem: '%s'

en: User password
pl: Hasło użytkownika

en: Username
pl: Nazwa użytkownika

en: Using the UDP protocol may improve performance
pl: Korzystanie z protokołu UDP może poprawić wydajność

en: Using the «resolution» parameter in the Remmina preferences file is deprecated.
pl: Użycie parametru «rozdzielczość» w pliku ustawień programu Remmina jest przestarzałe.

en: VNC connection failed: %s
pl: Połączenie VNC się nie powiodło: %s

en: VNC password
pl: Hasło VNC

en: Valid for
pl: Ważne przez

en: Validation data in ProtocolSettings array is invalid!
pl: Dane sprawdzania poprawności w tablicy ProtocolSettings są nieprawidłowe!

en: Verify password
pl: Zweryfikuj hasło

en: Version
pl: Wersja

en: View only
pl: Tylko podgląd

en: View-only mode
pl: Tryb tylko do wyświetlania

en: Viewport fullscreen
pl: Widok pełnoekranowy

en: Viewport fullscreen mode
pl: Tryb pełnoekranowy okna

en: Visible
pl: Widoczny

en: Waiting for PyHoca-CLI to show the session's window…
pl: Oczekiwanie na PyHoca-CLI, aby wyświetlić okno sesji…

en: Waiting for user to select a session…
pl: Oczekiwanie na wybór sesji przez użytkownika…

en: Waiting for window of X2Go Agent to appear…
pl: Oczekiwanie na pojawienie się okna agenta X2Go…

en: Wallpaper
pl: Tło pulpitu

en: Warning: Running a command synchronously may cause Remmina not to respond.
    Do you really want to continue?
pl: Ostrzeżenie: Uruchamianie polecenia synchronicznie może spowodować, że Remmina przestanie odpowiadać.
    Czy na pewno chcesz kontynuować?

en: Warning: The server has changed its public key. This means you are either under attack,
    or the administrator has changed the key. The new public key fingerprint is:
pl: Ostrzeżenie: serwer zmienił swój klucz publiczny. To oznacza, że jesteś atakowany
    lub administrator zmienił klucz. Nowy odcisk klucza publicznego to:

en: Warning: This plugin requires GtkSocket, but this feature is unavailable in a Wayland session.
pl: Ostrzeżenie: Ta wtyczka wymaga GtkSocket, ale ta funkcja jest niedostępna w sesji Wayland.

en: Which command should be executed after creating the X2Go session?
pl: Jakie polecenie należy wykonać po utworzeniu sesji X2Go?

en: Which direction should clipboard content be copied? (default: 'both').
pl: W jakim kierunku należy kopiować zawartość schowka? (domyślnie: 'w obu').

en: Window drag
pl: Przemieszczanie okien

en: X Display
pl: Ekran X

en: X2Go - Launch an X2Go session
pl: X2Go - Uruchom sesję X2Go

en: X2Go plugin loaded.
pl: Załadowano wtyczkę X2Go.

en: Yes
pl: Tak

en: You did not set any command to be executed
pl: Nie ustawiono żadnego polecenia do wykonania

en: You requested a H.264 GFX mode for the server “%s”, but your libfreerdp does not support H.264. Please use a non-AVC colour depth setting.
pl: Zażądałeś trybu H.264 GFX dla serwera „%s”, ale Twój libfreerdp nie wspiera H.264. Użyj ustawień głębi kolorów innych niż AVC.

en: Your connection has been rejected.
pl: Twoje połączenie zostało odrzucone.

en: Your private key
pl: Twój klucz prywatny

en: _About
pl: _O programie

en: _Cancel
pl: _Anuluj

en: _Clear
pl: Wy_czyść

en: _Close
pl: _Zamknij

en: _Copy
pl: _Kopiuj

en: _Decrease font size
pl: _Zmniejsz rozmiar czcionki

en: _Delete
pl: _Usuń

en: _Download
pl: _Pobierz

en: _Find text
pl: Znajdź _tekst

en: _Increase font size
pl: _Zwiększ rozmiar czcionki

en: _Match case
pl: Uwzględnij _wielkość liter

en: _New
pl: _Nowe

en: _Paste
pl: _Wklej

en: _Preferences
pl: _Ustawienia

en: _Quit
pl: _Zakończ

en: _Remove
pl: _Usuń

en: _Resume
pl: _Wznów

en: _Save
pl: _Zapisz

en: _Save and Connect
pl: _Zapisz i połącz

en: _Select all
pl: _Zaznacz wszystko

en: _Send
pl: _Wyślij

en: _Terminate
pl: _Zakończ

en: _Tools
pl: _Narzędzia

en: _Wrap around
pl: Od _początku po osiągnięciu końca

en: command %h %u %t %U %p %g --option
pl: polecenie %h %u %t %U %p %g --opcja

en: http://address or https://address
pl: http://adres lub https://adres

en: libsodium >= 1.9.0 is required to use Primary Password
pl: Wymagane libsodium >= 1.9.0 do użycia hasła głównego

en: parameter 'argv' is 'NULL'.
pl: parametr 'argv' jest 'NULL'.

en: parameter 'env' is either invalid or uninitialized.
pl: parametr 'env' jest nieprawidłowy lub niezainicjowany.

en: parameter 'error' is 'NULL'.
pl: parametr 'error' jest 'NULL'.

en: timeout in seconds (default 300)
pl: limit czasu w sekundach (domyślnie 300)

en: “Grab all keyboard events” status colour
pl: Kolor statusu opcji „Przechwytuj wszystkie zdarzenia klawiatury”
