blueman-project - en to ro translation catalogue (759 entries)

en: %(minutes)d Minute | %(minutes)d Minutes
ro[0]: %(minutes)d minut
ro[1]: %(minutes)d minute
ro[2]: %(minutes)d de minute

en: %(seconds)d Second | %(seconds)d Seconds
ro[0]: %(seconds)d secundă
ro[1]: %(seconds)d secunde
ro[2]: %(seconds)d de secunde

en: %(service)s on %(device)s
ro: %(service)s pe %(device)s

en: %d %s %d %s and %d %s
ro: %d %s %d %s și %d %s

en: 17–33 percent
ro: 17–33%

en: 1–17 percent
ro: 1-17%

en: 2-Wheeled Vehicle
ro: Vehicul cu 2 roți

en: 3-Wheeled Vehicle
ro: Vehicul cu 3 roți

en: 33–50 percent
ro: 33–50%

en: 3D Display
ro: Afișaj 3D

en: 3D Glasses
ro: Ochelari 3D

en: 3D Synchronization (3DSP)
ro: Sincronizare 3D (3DSP)

en: 50–67 percent
ro: 50–67%

en: 67–83 percent
ro: 67–83%

en: 83–99 percent
ro: 83–99%

en: <b>An error has occurred while loading a plugin. Please notify the developers with the content of this message to our </b>
    <a href="http://github.com/blueman-project/blueman/issues">website.</a>
ro: <b>A apărut o eroare în timpul încărcării unui modul. Notificați dezvoltatorii cu conținutul acestui mesaj la adresa
    de prezentare a problemelor din cadrul</b> <a href="http://github.com/blueman-project/blueman/issues">sitului nostru web.</a>

en: <b>Author:</b>
ro: <b>Autor:</b>

en: <b>Auto-connect:</b>
ro: <b>Autoconectare:</b>

en: <b>Conflicts with:</b>
ro: <b>În conflict cu:</b>

en: <b>Connect To:</b>
ro: <b>Conectare la:</b>

en: <b>Connected</b>
ro: <b>Conectat</b>

en: <b>DUN Support</b>
ro: <b>Suport conectare DUN</b>

en: <b>Depends on:</b>
ro: <b>Depinde de:</b>

en: <b>Disconnect:</b>
ro: <b>Deconectare:</b>

en: <b>Downloaded:</b>
ro: <b>Descărcat:</b>

en: <b>File Receiving (Object Push)</b>
ro: <b>Primire fișier (Object Push)</b>

en: <b>File:</b>
ro: <b>Fișier:</b>

en: <b>GSM settings</b>
ro: <b>Configurări GSM</b>

en: <b>Log duration:</b>
ro: <b>Durată jurnalizare:</b>

en: <b>Log started:</b>
ro: <b>Jurnalizare pornită:</b>

en: <b>NAP Settings</b>
ro: <b>Configurăiri NAP</b>

en: <b>NAP Support</b>
ro: <b>Suport conectare PAN</b>

en: <b>Name</b>
ro: <b>Nume</b>

en: <b>No DHCP servers installed</b>
ro: <b>Nu este instalat niciun servitor DHCP</b>

en: <b>PAN Support</b>
ro: <b>Suport conectare PAN</b>

en: <b>Received Signal Strength: %(rssi)u%%</b> <i>(%(rssi_state)s)</i>
ro: <b>Intensitatea semnalului recepționat: %(rssi)u%%</b> <i>(%(rssi_state)s)</i>

en: <b>To:</b>
ro: <b>Către:</b>

en: <b>Transmit Power Level: %(tpl)u%%</b> <i>(%(tpl_state)s)</i>
ro: <b>Nivelul puterii de transmisie: %(tpl)u%%</b> <i>(%(tpl_state)s)</i>

en: <b>Turn Bluetooth _Off</b>
ro: <b>_Oprește Bluetooth</b>

en: <b>Turn Bluetooth _On</b>
ro: <b>P_ornește Bluetooth</b>

en: <b>Uploaded:</b>
ro: <b>Încărcat:</b>

en: <b>Visibility Setting</b>
ro: <b>Configurări vizibilitate</b>

en: <b>_Connect</b>
ro: <b>_Conectare</b>

en: <b>_Disconnect</b>
ro: <b>_Deconectare</b>

en: <big>Select row(s) and use <i>Control + C</i> to copy</big>
ro: <big>Selectați rândul (rândurile) și utilizați <i>Control + C</i> pentru a copia</big>

en: <span size="small">The following arguments will be passed:
    Address, Name, service name, uuid16s, rfcomm node
    For example:
    AA:BB:CC:DD:EE:FF, Phone, DUN service, 0x1103, /dev/rfcomm0
    uuid16s are returned as a comma separated list
    
    Upon device disconnection the script will be sent a HUP signal</span>
ro: <span size="small">Următoarele argumente vor fi pasate:
    Adresă, Nume, nume serviciu, uuid16s, nod rfcomm
    De exemplu:
    AA:BB:CC:DD:EE:FF, Telefon, serviciu DUN, 0x1103, /dev/rfcomm0
    uuid16s sunt returnate ca o listă separată prin virgule
    
    La deconectarea dispozitivului, scriptului îi va fi trimis un semnal HUP</span>

en: <span weight="bold" size="large">Sending files via Bluetooth</span>
ro: <span weight="bold" size="large">Se trimit fișiere prin Bluetooth</span>

en: Accept
ro: Acceptă

en: Accept files from trusted devices
ro: Acceptă fișiere de la dispozitive de încredere

en: Access Door
ro: Ușă/poartă de acces

en: Access Lock
ro: Blocare acces

en: Access Point
ro: Punct de acces

en: Access point
ro: Punct de acces

en: Adap_ters
ro: Adap_toare

en: Adapter
ro: Adaptor

en: Adapter Preferences
ro: Preferințe adaptor

en: Adapter for this connection is not available
ro: Adaptorul pentru această conexiune nu este disponibil

en: Adapter selection
ro: Selectare adaptor

en: Adds an exit menu item to quit the applet
ro: Adaugă un element de ieșire la meniu pentru a ieși din miniaplicație

en: Adds an indication on the status icon when Bluetooth is active and shows the connections in the tooltip.
ro: Adaugă o indicație pe pictograma de stare când serviciul Bluetooth este activ și afișează numărul de conexiuni într-o fereastră emergentă.

en: Adds disconnect menu items
ro: Adaugă elemente de meniu pentru deconectare

en: Adds standard menu items to the status icon menu
ro: Adaugă elemente de meniu standard la meniul pictogramei de stare

en: Advanced Audio
ro: Audio avansat

en: Agricultural Vehicle
ro: Vehicul agricol

en: Air Curtain
ro: Cortină de aer

en: Air quality Sensor
ro: Senzor de calitate a aerului

en: Alarm
ro: Alarmă

en: Alert Notification Service
ro: Serviciul de notificare a alertelor

en: All in One
ro: Toate într-unul

en: Allows you to monitor your (mobile broadband) network traffic usage. Useful for limited data access plans. This plugin tracks every device separately.
ro: Vă permite să monitorizați utilizarea traficului de rețea (de bandă largă mobilă). Util pentru planurile cu acces limitat de date. Acest modul urmărește fiecare dispozitiv separat.

en: Always
ro: Întotdeauna

en: Always accept
ro: Acceptă întotdeauna

en: Always visible
ro: Vizibil întotdeauna

en: Ambient Light Sensor
ro: Senzor de lumină ambientală

en: Amount of time in seconds discoverable mode will last
ro: Durata în secunde a modului vizibil

en: Amplifier
ro: Amplificator

en: Appearance
ro: Aspect

en: AppleAgent
ro: Agent Apple

en: Applet's transfer service plugin is disabled
ro: Modulul serviciu de transfer al miniaplicației este dezactivat

en: Are you sure you want to reset the counter?
ro: Sunteți sigur că doriți să reinițializați contorul?

en: Arm Blood Pressure
ro: Tensiunea arterială la nivelul brațului

en: Audio Profile
ro: Profil Audio

en: Audio Sink
ro: Sincronizare Audio

en: Audio Source
ro: Sursă audio

en: Audio and input profiles
ro: Profile audio și de intrare

en: Auditorium
ro: Auditoriu

en: Authorization request for:
ro: Cerere de autorizare pentru:

en: Automatically connected to %(service)s on %(device)s
ro: Conectat automat la %(service)s pe %(device)s

en: Automation IO
ro: In/Ieș de automatizare

en: Awning
ro: Copertină

en: Axial Fan
ro: Ventilator axial

en: B
ro: o

en: Barcode Scanner
ro: Scaner de coduri de bare

en: Basic Printing (BPP)
ro: Imprimare de bază (BPP)

en: Battery Service
ro: Service baterie

en: Battery Switch
ro: Перемикач акумулятора

en: Bay Light
ro: Far portuar

en: Behind-ear hearing aid
ro: Aparat auditiv în spatele urechii

en: Bell
ro: Sonerie

en: Blade Server
ro: Servitor blade (lamă)

en: Blinds or Shades
ro: Jaluzele sau storuri

en: Block/Unblock this device
ro: Blocați/deblocați acest dispozitiv

en: Blocked
ro: Blocat

en: Blood Pressure
ro: Tensiunea arterială

en: Blueman Applet
ro: Miniaplicație Blueman

en: Blueman Bluetooth Manager
ro: Gestionarul de Bluetooth Blueman

en: Blueman is a GTK+ Bluetooth manager
ro: Blueman este un gestionar de Bluetooth bazat pe GTK+

en: Bluetooth Active
ro: Bluetooth activ

en: Bluetooth Adapters
ro: Adaptoare bluetooth

en: Bluetooth Authentication
ro: Autentificare Bluetooth

en: Bluetooth Device
ro: Dispozitiv Bluetooth

en: Bluetooth Devices
ro: Dispozitive Bluetooth

en: Bluetooth Disabled
ro: Bluetooth dezactivat

en: Bluetooth Enabled
ro: Bluetooth pornit

en: Bluetooth File Transfer
ro: Transfer de fișiere prin Bluetooth

en: Bluetooth Manager
ro: Gestionar Bluetooth

en: Bluetooth Network
ro: Rețea Bluetooth

en: Bluetooth Turned Off
ro: Bluetooth oprit

en: Bluetooth needs to be turned on for the adapter manager to work
ro: Serviciul bluetooth trebuie să fie pornit pentru ca administratorul adaptorului să funcționeze

en: Bluez daemon is not running, blueman-manager cannot continue.
    This probably means that there were no Bluetooth adapters detected or Bluetooth daemon was not started.
ro: Demonul Bluez nu rulează, blueman-manager nu poate continua.
    Aceasta probabil înseamnă că nu au fost detectate adaptoare Bluetooth sau demonul Bluetooth nu a fost pornit.

en: Bluray Player
ro: Dispozitiv de redare Bluray

en: Body Composition
ro: Compoziția corporală

en: Bollard with Light
ro: Bornă cu lumină

en: Bond Management
ro: Gestionarea legăturilor

en: Bookshelf Speaker
ro: Boxă pentru bibliotecă

en: Broadcasting Device
ro: Dispozitiv de radiodifuziune

en: Broadcasting Room
ro: Sala de emisie

en: Bulb
ro: Bec

en: Bus
ro: Autobuz

en: Button
ro: Buton

en: CD Player
ro: Dispozitiv de redare CD

en: Cabinet Light
ro: Lampă de dulap

en: Cadence Sensor
ro: Senzor de cadență

en: Calendar, Task, and Notes (CTN) Access Service
ro: Serviciu de acces la calendar, sarcini și notițe (CTN)

en: Calendar, Task, and Notes (CTN) Notification Service
ro: Serviciu de notificări de calendar, sarcini și notițe (CTN)

en: Calendar, Task, and Notes (CTN) Profile
ro: Profil de calendar, sarcini și notițe (CTN)

en: Camcorder
ro: Cameră de filmat

en: Camera
ro: Aparat foto

en: Camper / Caravan
ro: Caravană / Rulotă

en: Cancel Operation
ro: Anulează operația

en: Cancelling
ro: Se renunță

en: Car
ro: Autoturism

en: Car audio
ro: Sistem audio automobil

en: Carbon Dioxide Sensor
ro: Senzor de dioxid de carbon

en: Carbon Monoxide Sensor
ro: Senzor de monoxid de carbon

en: Card Reader
ro: Cititor de carduri

en: Ceiling Fan
ro: Ventilator de plafon

en: Ceiling Light
ro: Plafonieră/lampă de tavan

en: Ceiling Mounted Sensor
ro: Senzor montat pe tavan

en: Cellular
ro: Celular

en: Characteristic Aggregate Format
ro: Format agregat caracteristic

en: Characteristic Declaration
ro: Declarație caracteristică

en: Characteristic Extended Properties
ro: Proprietăți extinse ale caracteristicilor

en: Characteristic Presentation Format
ro: Format de prezentare caracteristic

en: Characteristic User Description
ro: Descriere caracteristică utilizator

en: Charge Case
ro: Carcasă de încărcare

en: Click to disable.
ro: Faceți clic pentru a dezactiva.

en: Click to enable.
ro: Faceți clic pentru a activa.

en: Clicking the system tray icon will toggle the manager instead of focusing on it.
ro: Dacă faceți clic pe pictograma din tava de sistem, veți activa gestionarul în loc să-l afișați.

en: Client Characteristic Configuration
ro: Configurarea caracteristicilor clientului

en: Clothes iron
ro: Mașină de călcat

en: Clothes steamer
ro: Vaporizator pentru rufe

en: Cochlear Implant
ro: Implant cohlear

en: Coffee maker
ro: Cafetieră

en: Color Light Sensor
ro: Senzor de lumină de culoare

en: Common ISDN Access (CIP)
ro: Acces ISDN comun (CIP)

en: Computer
ro: Calculator

en: Configuration
ro: Configurație

en: Configure Bluetooth Network
ro: Configurare rețea Bluetooth

en: Configure selected plugin's preferences
ro: Configurați preferințele modulului selectat

en: Configured directory for incoming files does not exist
ro: Directorul configurat pentru primirea fișierelor nu există

en: Configuring networking requires privileges
ro: Configurarea rețelei necesită privilegii

en: Confirm
ro: Confirmă

en: Confirm value for authentication:
ro: Confirmați valoarea pentru autentificare:

en: Connected
ro: Connectat

en: Connected to %s
ro: Conectat la %s

en: Connected:
ro: Conectat:

en: Connecting
ro: Se conectează

en: Connecting…
ro: Se conectează…

en: Connection Failed:
ro: Conexiune eșuată:

en: Connection to BlueZ failed
ro: Conectarea la BlueZ a eșuat

en: Connects auto connect profiles A2DP source, A2DP sink, and HID
ro: Conectează profilurile de conectare automată sursă A2DP, receptor A2DP și HID

en: Contact Sensor
ro: Senzor de contact

en: Continuous Glucose Monitoring
ro: Monitorizarea continuă a glucozei

en: Controller
ro: Consolă de control

en: Controls Bluetooth adapter power states
ro: Controlează stările de energie ale adaptorului Bluetooth

en: Convertible
ro: Convertibil

en: Cordless
ro: Fără fir

en: Cordless Telephony
ro: Telefonie fără fir

en: Create pairing with the device
ro: Creează asociere cu dispozitivul

en: Curling iron
ro: Ondulator de păr

en: Current Time Service
ro: Serviciul de oră curentă

en: Curtains
ro: Cortine

en: Cycling Computer
ro: Calculator pentru ciclism

en: Cycling Power
ro: Energie în ciclism

en: Cycling Speed and Cadence
ro: Viteza și cadența de ciclism

en: DHCP server type:
ro: Tip servitor DHCP:

en: DVD Player
ro: Dispozitiv de redare DVD

en: Data activity indication
ro: Indicator activitate date

en: De-humidifier
ro: Dezumidificator

en: Deny
ro: Refuză

en: Dependency issue
ro: Problemă de dependență

en: Desk Fan
ro: Ventilator de birou

en: Desk Light
ro: Lampă de birou

en: Desktop
ro: Calculator de birou

en: Desktop Workstation
ro: Stație de lucru de birou

en: Detachable
ro: Detașabil (amovibil)

en: Device Information
ro: Informații despre dispozitiv

en: Device Manager
ro: Gestionar de dispozitive

en: Device Name
ro: Numele dispozitivului

en: Device did not respond
ro: Dispozitivul nu a răspuns

en: Dial
ro: Marcator telefonic

en: Dial-up Networking
ro: Rețea Dial-up (DUN)

en: Dialup Networking (DUN)
ro: Rețea cu acces telefonic (DUN)

en: Dialup Settings
ro: Configurări de acces telefonic (dialup)

en: Digital Pen
ro: Stilou digital

en: Digital Signage
ro: Semnalizare digitală

en: Digitizer Tablet
ro: Tabletă digitală

en: Disconnect %s
ro: Deconectare %s

en: Disconnected
ro: Deconectat

en: Disconnection Failed:
ro: Deconenectare eșuată:

en: Discoverable timeout
ro: Timpul limită în modul vizibil

en: Discoverable…
ro: Detectabil…

en: Discoverable… %ss
ro: Detectabil… %ss

en: Discovering…
ro: Se detectează…

en: Display
ro: Ecran

en: Docking Station
ro: Stație de andocare

en: Doll
ro: Păpușă

en: Door Lock
ro: Încuietoare ușă

en: Double Switch
ro: Comutator dublu

en: Dryer
ro: Uscător de rufe

en: ETA:
ro: Timp estimat de recepționare:

en: Ear Thermometer
ro: Termometru pentru ureche

en: Earbud
ro: Cască auriculară + microfon

en: Electronic Label
ro: Etichetă electronică

en: Elevator
ro: Ascensor

en: Emergency Exit Door
ro: Ușă de ieșire în caz de urgență

en: Emergency Exit Light
ro: Lumină de ieșire de urgență

en: Enable Bluetooth
ro: Pornește bluetooth

en: Energy Harvesting Switch
ro: Comutator de captare a energiei

en: Energy Meter
ro: Contor de energie

en: Energy Sensor
ro: Senzor de energie

en: Enter PIN code for authentication:
ro: Introduceți codul PIN pentru autentificare:

en: Enter passkey for authentication:
ro: Introduceți parola pentru autentificare:

en: Entrance Gate
ro: Poartă de intrare

en: Environmental Sensing
ro: Senzori de mediu

en: Error occurred
ro: A apărut o eroare

en: Error occurred while sending file %s
ro: A intervenit o eroare la trimiterea fișierului %s

en: Exhaust Fan
ro: Ventilator de evacuare

en: Exit
ro: Ieșire

en: Exterior Screen
ro: Paravan exterior

en: Exterior Shutter
ro: Oblon exterior

en: External Report Reference
ro: Referința raportului extern

en: Failed
ro: Eșuat

en: Failed to autostart obex service. Make sure the obex daemon is running
ro: Pornirea automată a serviciului obex a eșuat. Asigurați-vă că demonul obex rulează

en: Failed to change profile to %s
ro: Schimbarea profilului la %s a eșuat

en: Failed to connect
ro: Conectarea a eșuat

en: Failed to obtain an IP address on %s
ro: Eșuare la obținerea adresei IP pe %s

en: Failed to reach blueman-manager
ro: Nu s-a putut realiza conectarea cu blueman-manager

en: Fan Heater
ro: Încălzitor cu ventilator

en: File %(0)s from %(1)s successfully received
ro: Fișierul %(0)s de la %(1)s a fost primit cu succes

en: File Sender
ro: Expeditor fișier

en: File received
ro: Fișier primit

en: Files received
ro: Fișiere primite

en: Fingertip Pulse Oximeter
ro: Pulsoximetru pentru vârful degetului

en: Fire Sensor
ro: Senzor de incendiu

en: Firmware Revision String
ro: Revizuire firmware

en: Flame Detector
ro: Detector de flacără

en: Flood Light
ro: Lampă de inundație

en: Floor Light
ro: Lampă de podea

en: Fluorescent Lamp
ro: Lampă fluorescentă

en: Fluorescent Lamp Gear
ro: Starter (drosel electronic) lampă fluorescentă

en: Flush Mounted Sensor
ro: Senzor montat la nivelul solului

en: Forcefully disconnect the device
ro: Deconectează forțat dispozitivul

en: Freezer
ro: Congelator

en: Fully
ro: Complet

en: GB
ro: Go

en: GNSS Server
ro: Servitor GNSS

en: GSM Settings
ro: Configurări GSM

en: Game
ro: Joc

en: Gaming/Toy
ro: Video-joc/Jucărie

en: Garage Door
ro: Ușă de garaj

en: Garden Light
ro: Lampă de grădină

en: Generic AV Equipment
ro: Echipament AV generic

en: Generic Access
ro: Acces generic

en: Generic Access Control
ro: Control de acces generic

en: Generic Air Conditioning
ro: Aer condiționat generic

en: Generic Aircraft
ro: Aeronavă generică

en: Generic Attribute
ro: Atribut generic

en: Generic Audio
ro: Audio generic

en: Generic Audio Sink
ro: Receptor audio generic

en: Generic Audio Source
ro: Sursă audio genercă

en: Generic Barcode Scanner
ro: Scaner de coduri de bare generic

en: Generic Blood Pressure
ro: Tensiune arterială generică

en: Generic Clock
ro: Ceas generic

en: Generic Computer
ro: Calculator generic

en: Generic Continuous Glucose Monitor
ro: Monitor continuu de glucoză generic

en: Generic Control Device
ro: Dispozitiv de control generic

en: Generic Cycling
ro: Ciclism generic

en: Generic Display
ro: Ecran generic

en: Generic Display Equipment
ro: Echipament de afișare generic

en: Generic Domestic Appliance
ro: Aparat electrocasnic generic

en: Generic Eye-glasses
ro: Ochelari de vedere generici

en: Generic Fan
ro: Ventilator generic

en: Generic FileTransfer
ro: Transfer de fișiere generic

en: Generic Gaming
ro: Dispozitiv de jocuri generic

en: Generic Glucose Meter
ro: Glucometru generic

en: Generic HVAC
ro: Climatizare generică (HVAC)

en: Generic Hearing aid
ro: Aparat auditiv generic

en: Generic Heart Rate Sensor
ro: Senzor de frecvență cardiacă generic

en: Generic Heating
ro: Încălzitor generic

en: Generic Human Interface Device
ro: Dispozitiv de interfață umană generic

en: Generic Humidifier
ro: Umidificator generic

en: Generic Insulin Pump
ro: Pompă de insulină generică

en: Generic Keyring
ro: Breloc generic

en: Generic Light Fixtures
ro: Corpuri de iluminat generice

en: Generic Light Source
ro: Sursă de lumină generică

en: Generic Media Player
ro: Player multimedia generic

en: Generic Medication Delivery
ro: Dispensator de medicamente generic

en: Generic Motorized Device
ro: Dispozitiv motorizat generic

en: Generic Motorized Vehicle
ro: Vehicul motorizat generic

en: Generic Network Device
ro: Dispozitiv de rețea generic

en: Generic Networking
ro: Rețea generică

en: Generic Outdoor Sports Activity
ro: Activitate sportivă în aer liber generică

en: Generic Personal Mobility Device
ro: Dispozitiv de mobilitate personală generic

en: Generic Phone
ro: Telefon generic

en: Generic Power Device
ro: Dispozitiv de alimentare generic

en: Generic Pulse Oximeter
ro: Pulsoximetru generic

en: Generic Remote Control
ro: Telecomandă generică

en: Generic Running Walking Sensor
ro: Senzor generic de alergare și mers pe jos

en: Generic Sensor
ro: Senzor generic

en: Generic Signage
ro: Semnalizare generică

en: Generic Spirometer
ro: Spirometru generic

en: Generic Tag
ro: Etichetă generică

en: Generic Telephony
ro: Telefonie generică

en: Generic Thermometer
ro: Termometru generic

en: Generic Unknown
ro: Dispozitiv generic necunoscut

en: Generic Watch
ro: Ceas de mână generic

en: Generic Wearable Audio Device
ro: Dispozitiv audio portabil generic

en: Generic Weight Scale
ro: Balanță de greutate generică

en: Generic Window Covering
ro: Acoperire de fereastră generică

en: Glasses
ro: Ochelari

en: Glucose
ro: Glucoză

en: Group Network
ro: Grup de rețea

en: HDP Sink
ro: Receptor HDP

en: HDP Source
ro: Sursă HDP

en: HID Lamp
ro: Lampă cu halogen (HID)

en: HID Lamp Gear
ro: Starter (drosel electronic) lampă cu descărcare în gaz (HID)

en: HTTP Proxy
ro: Proxy HTTP

en: Hair dryer
ro: Uscător de păr

en: Handheld
ro: Dispozitiv de buzunar

en: Handheld PC/PDA (clamshell)
ro: PC/PDA portabil (clapetă)

en: Handheld Spirometer
ro: Spirometru portabil

en: Handsfree
ro: Kit de mâini libere

en: Handsfree Audio Gateway
ro: Pasarelă audio pentru kit de mâini libere

en: Hardcopy Control Channel
ro: Canal de control al imprimării continue (hardcopy)

en: Hardcopy Data Channel
ro: Canal de date al imprimării continue (hardcopy)

en: Hardcopy Notification
ro: Notificare a imprimării continue (hardcopy)

en: Hardware Revision String
ro: Revizuire hardware

en: Headphones
ro: Căști auriculare

en: Headset
ro: Căști

en: Headset Audio Gateway
ro: Pasarelă de conexiune audio pentru căști

en: Health Thermometer
ro: Termometru medical

en: Heart Rate
ro: Frecvența cardiacă

en: Heart Rate Belt
ro: Centură pentru frecvența cardiacă

en: Heat Pump
ro: Pompă de căldură

en: Heater
ro: Încălzitor

en: Helmet
ro: Cască

en: Hi-Fi audio
ro: Audio Hi-Fi

en: Hidden
ro: Ascuns

en: Hide _unnamed devices
ro: Asc_unde dispozitivele fără nume

en: High
ro: Ridicată

en: High-bay Light
ro: Lampă pentru plafoane înalte

en: Home Video Game Console
ro: Consolă de jocuri video

en: Horn
ro: Claxon

en: Human Interface Device
ro: Dispozitiv de interfață umană

en: Human Interface Device Service (HID)
ro: Serviciu de dispozitive de interfață umană (HID)

en: Humidifier
ro: Umidificator

en: Humidity Sensor
ro: Senzor de umiditate

en: IP Address:
ro: Adresă IP:

en: IP address conflicts with interface %s which has the same address
ro: Adresa IP este în conflict cu interfața %s care are aceeași adresă

en: IP address overlaps with subnet of interface %s, which has the following configuration  %s/%s
    This may cause incorrect network behavior
ro: Adresa IP se suprapune cu subrețeaua interfeței %s, care are următoarea configurație %s/%s
    Acest lucru poate cauza un comportament incorect al rețelei

en: Imaging
ro: Imagistică

en: Immediate Alert
ro: Alertă imediată

en: In-Shoe Running Walking Sensor
ro: Senzor de alergare și mers pe jos în pantofi

en: In-ear hearing aid
ro: Aparat auditiv intraauricular

en: In-ground Light
ro: Lampă în sol

en: Incandescent Light Bulb
ro: Bec cu incandescență

en: Include
ro: Includere

en: Incoming Folder:
ro: Dosar primire:

en: Incoming file %(0)s from %(1)s
ro: Primire fișier %(0)s de la %(1)s

en: Incoming file over Bluetooth
ro: Primire fișier prin Bluetooth

en: Indoor Positioning
ro: Poziționare în interior

en: Infrared Heater
ro: Încălzitor cu infraroșu

en: Input/output error
ro: Eroare de intrare/ieșire

en: Insulin Pen
ro: Stilou cu insulină

en: Insulin Pump, durable pump
ro: Pompă de insulină, pompă durabilă

en: Insulin Pump, patch pump
ro: Pompă de insulină, pompă de plasture

en: Intercom
ro: Interfon

en: Interface %(0)s bound to IP address %(1)s
ro: Interfața %(0)s legată de adresa IP %(1)s

en: Internet Protocol Support
ro: Suport pentru protocolul internet

en: Invalid IP address
ro: Adresa IP nu este validă

en: IoT Gateway
ro: Poartă de acces IoT

en: IrMC Sync
ro: Sincronizare IrMC

en: IrMC Sync Command
ro: Comandă de sincronizare IrMC

en: It seems like blueman-manager could no get activated via D-Bus. A typical cause for this is a broken graphical setup in the D-Bus activation environment that can get resolved with a call to dbus-update-activation-environment, typically issued from xinitrc (respectively the Sway config or similar).
ro: Se pare că blueman-manager nu a putut fi activat prin D-Bus. O cauză tipică pentru acest lucru este o configurație grafică întreruptă în mediul de activare D-Bus care poate fi rezolvată cu un apel la «dbus-update-activation-environment», de obicei emis din xinitrc (respectiv configurația Sway sau similară).

en: Jacket
ro: Jachetă

en: KB
ro: Ko

en: Keyboard
ro: Tastatură

en: Kiosk
ro: Chioșc

en: LAN Access Using PPP
ro: Acces la rețeaua LAN utilizând PPP

en: LED Array
ro: Bandă LED

en: LED Driver
ro: Regulator LED

en: LED Lamp
ro: Lampă LED

en: Large Goods Vehicle
ro: Vehicul mare de marfă

en: Large Passenger Aircraft
ro: Aeronave de pasageri mari

en: Launch DHCP client
ro: Lansează clientul DHCP

en: Launch PPP daemon
ro: Lansează demonul PPP

en: Launching DHCP client requires privileges
ro: Lansarea clientului DHCP necesită privilegii

en: Launching PPP daemon requires privileges
ro: Lansarea demonului PPP necesită privilegii

en: Leak Sensor
ro: Senzor de scurgere

en: Light Aircraft
ro: Aeronavă ușoară

en: Light Controller
ro: Dispozitiv de control al luminii

en: Light Driver
ro: Conductor de lumină

en: Light Vehicle
ro: Vehicul ușor

en: Linear Light
ro: Iluminare liniară

en: Link Loss
ro: Pierderea legăturii

en: Location Display
ro: Afișare locație

en: Location Pod
ro: Localizator

en: Location and Navigation
ro: Localizare și navigare

en: Location and Navigation Display
ro: Afișaj de locație și navigație

en: Location and Navigation Pod
ro: Dispozitiv de localizare și navigare

en: Locker
ro: Vestiar

en: Loudspeaker
ro: Boxă difuzor

en: Low
ro: Scăzută

en: Low voltage halogen
ro: Halogen de joasă tensiune

en: Low-bay Light
ro: Lampă pentru plafoane joase

en: MB
ro: Mo

en: Make the default adapter temporarily visible
ro: Faceți adaptorul implicit temporar vizibil

en: Manages local network services, like NAP bridges
ro: Administrează serviciile din rețeaua locală, cum ar fi punțile NAP

en: Manufacturer Name String
ro: Numele fabricantului

en: Mark/Unmark this device as trusted
ro: Marchează / Demarchează acest dispozitiv ca fiind de încredere

en: Maximum items
ro: Numărul maxim de elemente

en: Mesh Device
ro: Dispozitiv Mesh

en: Mesh Network Proxy
ro: Proxy de rețea Mesh

en: Message Access Profile (MAP)
ro: Profil de acces la mesaje (MAP)

en: Message Access Server
ro: Servitor de acces la mesaje

en: Message Notification Server
ro: Servitor de notificare a mesajelor

en: Microlight
ro: Aeronavă ultraușoară

en: Microphone
ro: Microfon

en: Microwave
ro: Cuptor cu microunde

en: Minibus
ro: Microbuz

en: Miscellaneous
ro: Diverse

en: Mobility Scooter
ro: Scuter de mobilitate

en: Model Number String
ro: Numărul modelului

en: Moped
ro: Ciclomotor

en: More
ro: Mai multe

en: Motion Sensor
ro: Senzor de mișcare

en: Motorbike
ro: Motocicletă

en: Motorized Gate
ro: Poartă motorizată

en: Much
ro: Mult

en: Multi-Channel Adaptation Protocol (MCAP)
ro: Protocol de adaptare multicanal (MCAP)

en: Multi-Color LED Array
ro: Bandă LED multicoloră

en: Multi-Profile Specification (MPS) Profile
ro: Profil de specificație multi-profil (MPS)

en: Multi-Profile Specification (MPS) Service
ro: Serviciu de specificație multi-profil (MPS)

en: Multi-Sensor
ro: Multi-senzor

en: Multi-switch
ro: Comutator multiplu

en: Multisensor
ro: Multisenzor

en: Neck Band
ro: Bandă pentru gât (cu microfon)

en: Network
ro: Rețea

en: Network Access Point
ro: Punct de acces rețea

en: Network Access Point (NAP)
ro: Punct de acces rețea (NAP)

en: Network _Usage
ro: _Utilizare rețea

en: Next DST Change Service
ro: Serviciul următor de schimbare a orei de vară

en: No audio endpoints registered
ro: Nu sunt înregistrate puncte finale audio

en: No conflicts
ro: Nu există conflicte

en: No dependencies
ro: Nu există dependențe

en: No usage statistics are available yet. Try establishing a connection first and then check this page.
ro: Deocamdată nu sunt disponibile statistici de utilizare. Încercați să stabiliți o conexiune prima dată și apoi să verificați această pagină.

en: Not Connected
ro: Neconectat

en: Not available
ro: Nu este disponibil

en: Not currently supported with this setup
ro: Nu este în prezent compatibil cu această configurare

en: Not specified
ro: Nespecificat

en: Number:
ro: Număr:

en: OBEX File Transfer
ro: Transfer de fișiere OBEX

en: OBEX Object Push
ro: Trimitere de obiecte OBEX

en: Object Transfer
ro: Transfer de obiect

en: Occupancy Sensor
ro: Senzor de ocupare

en: On-Hip Running Walking Sensor
ro: Senzor pe șold pentru alergare și mers pe jos

en: On-Shoe Running Walking Sensor
ro: Senzor de alergare și mers pe jos pe pantofi

en: Open
ro: Deschide

en: Open Location
ro: Deschide locația

en: Optical Disc Player
ro: Dispozitiv de redare a discurilor optice

en: Optimal
ro: Optim

en: Organic light emitting diode (OLED)
ro: Diodă emițătoare de lumină organică (OLED)

en: Oven
ro: Cuptor

en: Pager
ro: Paginator

en: Pair
ro: Asociază

en: Paired
ro: Asociat

en: Pairing PIN code for
ro: Codul PIN de asociere pentru

en: Pairing passkey for
ro: Parolă de asociere pentru

en: Pairing request
ro: Cerere de asociere

en: Pairing request for %s
ro: Cerere de asociere pentru %s

en: Pairing request for device:
ro: Cerere de asociere pentru dispozitivul:

en: Pairing request for:
ro: Cerere de asociere pentru:

en: Palm-size PC/PDA
ro: PC/PDA de dimensiunea palmei

en: Paraglider
ro: Parapantă

en: Pathway Light
ro: Lampă de alee

en: Pedestal Fan
ro: Ventilator cu piedestal

en: Pendant Light
ro: Lampă suspendată

en: Peripheral
ro: Periferic

en: Peripheral Preferred Connection Parameters
ro: Parametrii de conectare preferențială a dispozitivului periferic

en: Peripheral Privacy Flag
ro: Fanion de confidențialitate a dispozitivului periferic

en: Personal Area Network
ro: Rețea de zonă personală (PAN)

en: Phone
ro: Telefon

en: Phone Alert Status Service
ro: Serviciul de stare a alertelor telefonice

en: Phonebook Access (PBAP)
ro: Acces la agenda telefonică (PBAP)

en: Phonebook Access (PBAP) - PCE
ro: Acces la agenda telefonică (PBAP) - PCE

en: Phonebook Access (PBAP) - PSE
ro: Acces la agenda telefonică (PBAP) - PSE

en: Please make sure that directory "<b>%s</b>" exists or configure it with blueman-services. Until then the default "%s" will be used
ro: Asigurați-vă că directorul „<b>%s</b>” există sau configurați-l cu «blueman-services». Până atunci, va fi utilizat directorul implicit „%s”

en: Plug
ro: Ștecher

en: Plugin <b>"%(0)s"</b> depends on <b>%(1)s</b>. Unloading <b>%(1)s</b> will also unload <b>"%(0)s"</b>.
    Proceed?
ro: Modulul <b>"%(0)s"</b> depinde de <b>%(1)s</b>. Dezactivarea <b>%(1)s</b> va dezactiva și <b>"%(0)s"</b>.
    Continuați?

en: Plugin <b>%(0)s</b> conflicts with <b>%(1)s</b>. Loading <b>%(1)s</b> will unload <b>%(0)s</b>.
    Proceed?
ro: Modulul <b>%(0)s</b> este în conflict cu <b>%(1)s</b>. Activarea <b>%(1)s</b> va dezactiva <b>%(0)s</b>.
    Continuați?

en: Plugins
ro: Module

en: PnP ID
ro: ID PnP

en: PnP Information
ro: Informații PnP

en: Pointing
ro: Dispozitiv de indicat

en: Pole-top Light
ro: Lampă montată în vârful stâlpului

en: Poor
ro: Slab

en: Portable audio
ro: Sistem audio portabil

en: Portable handheld console
ro: Consolă de jocuri video portabilă

en: Power Bank
ro: Bancă de alimentare/baterie externă

en: Power Outlet
ro: Priză de alimentare

en: Power Sensor
ro: Senzor de energie

en: Power Strip
ro: Prelungitor de alimentare

en: Power Supply
ro: Sursă de alimentare

en: Powered Wheelchair
ro: Scaun cu rotile motorizat

en: Presentation Remote
ro: Prezentare la distanță

en: Primary Service
ro: Serviciu primar

en: Printer
ro: Imprimantă

en: Printing Status (BPP)
ro: Starea imprimării (BPP)

en: Projector
ro: Proiector

en: Proprietary
ro: Proprietar

en: Provides DBus API for other Blueman components
ro: Oferă API DBus pentru alte componente Blueman

en: Provides OBEX file transfer capabilities
ro: Oferă capacitatea de a utiliza protocolul OBEX pentru transferul fișierelor

en: Provides a StatusNotifierItem to show a statusicon
ro: Oferă un „StatusNotifierItem” pentru a afișa o pictogramă de stare

en: Provides a basic dhcp client for Bluetooth PAN connections.
ro: Oferă un client dhcp de bază pentru conexiunile PAN Bluetooth.

en: Provides a menu for the applet and an API for other plugins to manipulate it
ro: Oferă un meniu pentru miniaplicație și un API pentru ca alte module plugin să îl poată manipula

en: Provides a menu item for making the default adapter temporarily visible when it is set to hidden by default
ro: Oferă un element de meniu pentru a face adaptorul implicit temporar vizibil atunci când acesta este configurat ca fiind ascuns în mod implicit

en: Provides a menu item that contains last used connections for quick access
ro: Oferă un element de meniu care conține ultimele conexiuni utilizate pentru acces rapid

en: Provides basic support for connecting to the internet via DUN profile.
ro: Oferă capacitatea de bază pentru conectarea la internet prin profilul DUN.

en: Provides passkey, authentication services for BlueZ daemon
ro: Oferă protecție prin parolă, servicii de autentificare pentru daemonul BlueZ

en: Provides support for Dial Up Networking (DUN) with ModemManager and NetworkManager
ro: Oferă suport pentru rețeaua cu apelare telefonică (DUN) pentru ModemManager și NetworkManager

en: Provides support for Personal Area Networking (PAN) introduced in NetworkManager 0.8
ro: Oferă suport pentru rețeua personală („Personal Area Networking”: PAN) introdusă în NetworkManager 0.8

en: Proximity Sensor
ro: Senzor de proximitate

en: Public Browse Group
ro: Grup de navigare publică

en: Pulse Oximeter
ro: Pulsoximetru

en: Push Button
ro: Buton de apăsare

en: Quad Bike
ro: Motocicletă cu patru roți (Quad/ATV)

en: R_ename device…
ro: R_edenumire dispozitiv…

en: Radiant Panel Heater
ro: Panou de încălzire radiant

en: Rain Sensor
ro: Senzor de ploaie

en: Received %(files)d file in the background | Received %(files)d files in the background
ro[0]: S-a primit %(files)d fișier în fundal
ro[1]: S-au primit %(files)d fișiere în fundal
ro[2]: S-au primit %(files)d de fișiere în fundal

en: Received %(files)d more file in the background | Received %(files)d more files in the background
ro[0]: S-a primit încă %(files)d fișier în fundal
ro[1]: S-au primit încă %(files)d fișiere în fundal
ro[2]: S-au primit încă %(files)d de fișiere în fundal

en: Received Signal Strength: %(rssi)u%% <i>(%(rssi_state)s)</i>
ro: Intensitatea semnalului recepționat: %(rssi)u%% <i>(%(rssi_state)s)</i>

en: Receiver
ro: Receptor

en: Receiving file
ro: Se primește un fișier

en: Receiving file %(0)s from %(1)s
ro: Se primește fișierul %(0)s de la %(1)s

en: Recommended
ro: Recomandat

en: Reconnect to…
ro: Se efectuează reconectarea cu…

en: Reconnection Address
ro: Adresă de reconectare

en: Recreational Vehicle / Motor Home
ro: Vehicul de agrement / autovcaravană

en: Reference Time Update Service
ro: Serviciul de actualizare a orei de referință

en: Refrigerator
ro: Frigider

en: Reject
ro: Refuză

en: Remote Control
ro: Telecomandă

en: Remote Control Target
ro: Obiectiv controlat de la distanță

en: Remove
ro: Elimină

en: Remove this device from the known devices list
ro: Elimină acest dispozitiv din lista de dispozitive cunoscute

en: Rename device
ro: Redenumire dispozitiv

en: Renew IP Address
ro: Reînnoiește adresa IP

en: Report Reference
ro: Referința raportului

en: Retry
ro: Reîncearcă

en: Rice cooker
ro: Aparat de gătit orez

en: Robotic vacuum cleaner
ro: Robot aspirator

en: Rotary Switch
ro: Comutator rotativ

en: Running Speed and Cadence
ro: Viteza și cadența de alergare

en: SIM Access (SAP)
ro: Acces la SIM (SAP)

en: S_ort By
ro: S_ortează după

en: Scan Parameters
ro: Parametrii de scanare

en: Scanner
ro: Scaner

en: Scooter
ro: Scuter

en: Screen
ro: Paravan

en: Script to execute on connection
ro: Script de executat la conectare

en: Search
ro: Caută

en: Search for nearby devices
ro: Caută dispozitive în apropiere

en: Searching
ro: Se caută

en: Secondary Service
ro: Serviciu secundar

en: Select Device
ro: Selectați un dispozitiv

en: Select audio profile for PulseAudio
ro: Selectectați profilul audio pentru PulseAudio

en: Select folder for incoming file transfers
ro: Selctați dosarul pentru primirea fișierelor

en: Send File
ro: Trimite fișier

en: Send _Files to Device
ro: Trimite _fișiere dispozitivului

en: Send _note
ro: Trimite _notă

en: Send a _File…
ro: Trimite un _fișier…

en: Send a text note
ro: Trimite o notă text

en: Send file(s) to the device
ro: Trimiteți fișier(e) dispozitivului

en: Send note
ro: Trimite notă

en: Sending File
ro: Se trimite un fișier

en: Serial Number String
ro: Numărul de serie

en: Serial Port
ro: Port serial

en: Serial Port %s
ro: Port serial %s

en: Serial port connected
ro: Port serial conectat

en: Serial port connection script failed
ro: Scriptul de conectare pentru portul serial a eșuat

en: Serial port service on device <b>%s</b> now will be available via <b>%s</b>
ro: Serviciu de port serial pe dispozitivul <b>%s</b> va fi disponibil de acum prin <b>%s</b>

en: Server
ro: Servitor

en: Server Characteristic Configuration
ro: Configurarea caracteristicilor servitorului

en: Server-class Computer
ro: Calculator de tip servitor

en: Service Changed
ro: Serviciu modificat

en: Service Desk
ro: Serviciul de asistență

en: Service Preferences
ro: Preferințe serviciu

en: Service:
ro: Serviciu:

en: Set Bluetooth Adapter Properties
ro: Configurați proprietățile adaptorului Bluetooth

en: Set RfKill State
ro: Stabilește starea RfKill

en: Set-Top Box
ro: Decodificator TV

en: Set-top box
ro: Decodificator TV

en: Setting RfKill State requires privileges
ro: Stabilirea stării RfKill necesită privilegii

en: Shelves Light
ro: Iluminare rafturi

en: Show _Statusbar
ro: Afișează bara de _stare

en: Show _Toolbar
ro: Afișează bara de unel_te

en: Show device information
ro: Arată informații dispozitiv

en: Show input
ro: Afișează intrarea

en: Shows desktop notifications when devices get connected or disconnected.
ro: Afișează notificări pe ecran atunci când dispozitivele sunt conectate sau deconectate.

en: Shows network traffic usage
ro: Afișează utilizarea traficului de rețea

en: Single Switch
ro: Comutator simplu

en: Skip
ro: Omite

en: Slider
ro: Cursor

en: Smoke Sensor
ro: Senzor de fum

en: Software Revision String
ro: Revizuire software

en: Soundbar
ro: Bară de sunet

en: Speakerphone
ro: Telefon cu difuzor

en: Speed Sensor
ro: Senzor de viteză

en: Speed and Cadence Sensor
ro: Senzor de viteză și cadență

en: Sports Watch
ro: Ceas pentru sport

en: Spotlight
ro: Reflector

en: Standalone Speaker
ro: Boxă independentă

en: Standard SPP profile connection handler, allows executing custom actions
ro: Gestionar de conexiune standard pentru profilul SPP, permite executarea de acțiuni personalizate

en: Standmounted Speaker
ro: Boxă montată pe suport

en: Stick PC
ro: PC Stick

en: Street Light
ro: Iluminat stradal

en: Sub-optimal
ro: Sub-optim

en: Success!
ro: Succes!

en: Successfully connected to <b>DUN</b> service on <b>%(0)s.</b>
    Network is now available through <b>%(1)s</b>
ro: Conectat cu succes la serviciul <b>DUN</b> pe <b>%(0)s.</b>
    Rețeaua este acum disponibilă prin <b>%(1)s</b>

en: Switch
ro: Comutator

en: Switches Bluetooth killswitch status to match Bluetooth power state. Allows turning Bluetooth back on from an icon that shows its status; provided it isn't unplugged by the system, or physically.
ro: Schimbă starea întrerupătorului de pornire/oprire Bluetooth pentru a se potrivi cu starea de alimentare Bluetooth. Permite repornirea Bluetooth de la o pictogramă care afișează starea sa; cu condiția să nu fie deconectat de sistem sau fizic.

en: System ID
ro: Identificatorul sistemului

en: Tablet
ro: Tabletă

en: Television
ro: Televizor

en: Temperature Sensor
ro: Senzor de temperatură

en: Temporarily suspends the screensaver when a bluetooth game controller is connected.
ro: Suspendă temporar protectorul de ecran când este conectată o manetă de jocuri prin bluetooth.

en: Temporarily visible
ro: Vizibil temporar

en: The maximum number of items recent connections menu will display.
ro: Numărul maxim de elemente pe care meniul de conexiuni recente îl va afișa.

en: There was a problem launching script %s
    %s
ro: A intervenit o eroare la lansarea scriptului %s
    %s

en: Thermostat
ro: Termostat

en: This should be overwritten
ro: Acesta trebuie să fie suprascris

en: Toaster
ro: Prăjitor de pâine

en: Toggle the manager on clicking the system tray icon
ro: Activează gestionarul Bluetooth la apăsarea pictogramei din tava sistemului

en: Too much
ro: Prea mult

en: Total data received and rate of transmission
ro: Totalul datelor recepționate și viteza transmisiei

en: Total data sent and rate of transmission
ro: Totalul datelor trimise și viteza transmisiei

en: Touch Panel
ro: Panou tactil

en: Toy
ro: Jucărie

en: Traffic statistics
ro: Statistici transfer

en: Transfer failed
ro: Transferul a eșuat

en: Transfer of file %(0)s failed
ro: Transferul fișierului %(0)s a eșuat

en: Transmit Power Level: %(tpl)u%% <i>(%(tpl_state)s)</i>
ro: Nivelul puterii de transmisie: %(tpl)u%% <i>(%(tpl_state)s)</i>

en: Transport Discovery
ro: Descoperire transport

en: Tries to auto-connect to configurable services on start and every 60 seconds.
ro: Încearcă să se conecteze automat la serviciile configurabile la pornire și la fiecare 60 de secunde.

en: Triple Switch
ro: Comutator triplu

en: Troffer Light
ro: Corp de iluminat cu tuburi fluorescente/LED

en: Trolley
ro: Troleu

en: Trust
ro: De încredere

en: Trusted
ro: De încredere

en: Trying to obtain an IP address on %s
    Please wait…
ro: Se încearcă obținerea unei adrese IP pe %s
    Vă rugăm să așteptați…

en: Turn off all adapters
ro: Oprește toate adaptoarele

en: Turn on all adapters
ro: Pornește toate adaptoarele

en: Turntable
ro: Fonograf

en: Tx Power
ro: Puterea de transmisie

en: Uncategorized
ro: Necategorizat

en: Underwater Light
ro: Lampă subacvatică

en: Unknown
ro: Necunoscut

en: Unknown error
ro: Eroare necunoscută

en: Unnamed device
ro: Dispozitiv fără nume

en: Unspecified
ro: Nespecificat

en: Untrust
ro: Nu este de încredere

en: User Data
ro: Datele utilizatorului

en: Vacuum cleaner
ro: Aspirator de praf

en: Valid Range
ro: Interval valid

en: Vehicle
ro: Vehicul

en: Vehicle Tire Pressure Sensor
ro: Senzor de presiune a pneurilor vehiculului

en: Very High
ro: Foarte ridicată

en: Video Conferencing
ro: Videoconferință

en: Video Distribution
ro: Distribuție video

en: Video Sink
ro: Receptor video

en: Video Source
ro: Sursă video

en: Video camera
ro: Cameră video

en: Video conferencing
ro: Conferință video

en: Video display and loudspeaker
ro: Ecran video și difuzor

en: Video monitor
ro: Monitor video

en: VideoConferencingGW (VCP)
ro: PasarelăVideoConferință (VCP)

en: WAP Client
ro: Client WAP

en: Wall Fan
ro: Ventilator de perete

en: Wall Light
ro: Aplică de perete

en: Wall Mounted Sensor
ro: Senzor montat pe perete

en: Washing Machine
ro: Mașină de spălat rufe

en: Wearable
ro: Portabil

en: Wearable computer (watch size)
ro: Calculator portabil (de mărimea unui ceas)

en: Weight Scale
ro: Balanță de greutate

en: Wind Sensor
ro: Senzor de vânt

en: Window
ro: Fereastră

en: Window Awning
ro: Copertină de fereastră

en: Window Blinds
ro: Jaluzele pentru ferestre

en: Window Curtain
ro: Cortină de fereastră

en: Window Shades
ro: Storuri pentru ferestre

en: Wrist Blood Pressure
ro: Tensiunea arterială la încheietura mâinii

en: Wrist Worn Pulse Oximeter
ro: Pulsoximetru pentru încheietura mâinii

en: Wrist watch
ro: Ceas de mână

en: _Adapter
ro: _Adaptor

en: _Added
ro: _Adăugat

en: _Block
ro: _Blocare

en: _Cancel
ro: _Anulează

en: _Close
ro: În_chide

en: _Descending
ro: _Descendent

en: _Device
ro: _Dispozitiv

en: _Devices
ro: _Dispozitive

en: _Exit
ro: I_eșire

en: _Help
ro: _Ajutor

en: _Info
ro: _Informații

en: _Local Services
ro: Servicii _locale

en: _Make Discoverable
ro: Activează modul _vizibil

en: _Name
ro: _Nume

en: _OK
ro: _Ok

en: _Pair
ro: _Asociază

en: _Plugins
ro: _Module

en: _Preferences
ro: _Preferințe

en: _Remove…
ro: Elimina_re…

en: _Report a Problem
ro: _Raportare problemă

en: _Reset
ro: _Restabilește

en: _Search
ro: _Caută

en: _Trust
ro: Est_e de încredere

en: _Unblock
ro: _Deblocare

en: _Untrust
ro: N_u este de încredere

en: _View
ro: _Vizualizare

en: applet
ro: miniaplicație

en: day | days
ro[0]: zi
ro[1]: zile
ro[2]: de zile

en: hour | hours
ro[0]: oră
ro[1]: ore
ro[2]: de ore

en: minute | minutes
ro[0]: minut
ro[1]: de minute
ro[2]: de minute

en: no
ro: nu

en: obexd not available
ro: obexd nu este disponibil

en: yes
ro: da
