LXPanel 0.5.8 - en to ro translation catalogue (287 entries)

en: 
    Visit http://lxde.org/ for detail.
ro: 
    Vizitați http://lxde.org/ pentru detalii.

en:  --help      -- print this help and exit
ro:  --help      -- arată aceste informații și ieși

en:  --profile name -- use specified profile
ro:  --profile nume -- utilizează profilul specificat

en:  --version   -- print version and exit
ro:  --version   -- arată versiunea și ieși

en:  -h  -- same as --help
ro:  -h  -- identic cu --help

en:  -p  -- same as --profile
ro:  -p  -- identic cu --profile

en:  -v  -- same as --version
ro:  -v  -- identic cu --version

en: "%s" Settings
ro: Opțiuni pentru „%s”

en: % Percent
ro: Procente

en: %lu packet | %lu packets
ro[0]: %lu pachet
ro[1]: %lu pachete
ro[2]: %lu de pachete

en: <Hidden Access Point>
ro: <Punct de acces ascuns>

en: <b>Activity</b>
ro: <b>Activitate</b>

en: <b>Automatic hiding</b>
ro: <b>Ascundere automată</b>

en: <b>Background</b>
ro: <b>Fundal</b>

en: <b>Connection</b>
ro: <b>Conexiune</b>

en: <b>Internet Protocol (IPv4)</b>
ro: <b>Protocolul Internet (IPv4)</b>

en: <b>Internet Protocol (IPv6)</b>
ro: <b>Protocolul Internet (IPv6)</b>

en: <b>Log level</b>
ro: <b>Nivelul înregistrărilor</b>

en: <b>Network Device</b>
ro: <b>Dispozitiv de rețea</b>

en: <b>Position</b>
ro: <b>Poziție</b>

en: <b>Properties</b>
ro: <b>Proprietăți</b>

en: <b>Set Preferred Applications</b>
ro: <b>Alegeți programele preferate</b>

en: <b>Signal Strength</b>
ro: <b>Puterea semnalului</b>

en: <b>Size</b>
ro: <b>Mărime</b>

en: About
ro: Despre

en: Action when clicked (default: display calendar)
ro: Acțiune la clic (implicit se afișează calendarul)

en: Action when clicked (default: lxtask)
ro: Acțiune la clic (implicit: lxtask)

en: Activity
ro: Activitate

en: Add / Remove Panel Items
ro: Editați elementele panoului

en: Add Keyboard Layout
ro: Adăugați un nou aranjament de tastatură

en: Add a separator to the panel
ro: Adăugați un separator în panou

en: Add indicator applets to the panel
ro: Adăugați module de tip indicator în panou

en: Add plugin to panel
ro: Adaugă modulul în panou

en: Add to desktop
ro: Adaugă pe desktop

en: Address:
ro: Adresă:

en: Advanced
ro: Avansate

en: Alarm command
ro: Comandă de alarmă

en: Alarm time (minutes left)
ro: Ora alarmei (minute rămase)

en: Alignment:
ro: Aliniere:

en: All
ro: Tot

en: Allocate space
ro: Alocare de spațiu

en: Alternately iconify/shade and raise
ro: Alternativ minimizează/strânge și ridică deasupra

en: Appearance
ro: Aspect

en: Application Launch Bar
ro: Lansator de programe

en: Application Menu
ro: Meniu cu programe

en: Automatic sensor location
ro: Localizare automată a senzorului

en: Automatic temperature levels
ro: Niveluri automate de temperatură

en: Available plugins
ro: Module disponibile

en: Background color
ro: Culoare de fundal

en: Bar with buttons to launch application
ro: Butoane pentru lansarea programelor

en: Battery Monitor
ro: Monitor de baterie

en: Bold font
ro: Font îngroșat

en: Border width
ro: Lățimea chenarului

en: Bottom
ro: Jos

en: Broadcast:
ro: Anunțare:

en: CPU Usage Monitor
ro: Monitorizare CPU

en: CPU color
ro: Culoare CPU

en: CPU usage: %.2f%%
ro: Utilizare CPU: %.2f%%

en: Cannot open /proc/net/dev: %s
ro: Nu se poate deschide /proc/net/dev: %s

en: Center
ro: Centru

en: Center text
ro: Text centrat

en: Change Layout Option
ro: Schimbați opțiunile aranjamentului

en: Charging color 1
ro: Culoare de încărcare 1

en: Charging color 2
ro: Culoare de încărcare 2

en: Clock Format
ro: Format pentru ceas

en: Clock Indicator
ro: Indicator de ceas

en: Combine multiple application windows into a single button
ro: Combină ferestrele multiple ale unui program într-un singur buton

en: Command line options:
ro: Opțiuni în linia de comandă:

en: Con_figure
ro: Con_figurare

en: Config tool
ro: Unealtă de configurare

en: Confirm
ro: Confirmare

en: Connection Properties
ro: Proprietățile conexiunii

en: Connection Properties: %s
ro: Proprietățile conexiunii: %s

en: Connection has limited or no connectivity
ro: Conectivitate limitată sau inexistentă

en: Could not connect to interface, '%s'
ro: Conectarea la interfață a eșuat, „%s”

en: Could not parse 'netstat' output. Unknown format
ro: Nu s-a putut prelucra rezultatul „netstat”. Format necunoscut

en: Could not parse /proc/net/dev. Unknown format.
ro: Nu s-a putut prelucra /proc/net/dev. Format necunoscut.

en: Could not parse /proc/net/wireless. Unknown format.
ro: Nu s-a putut prelucra /proc/net/wireless. Format necunoscut.

en: Could not parse command line '%s': %s
ro: Nu s-a putut prelucra linia de comandă „%s”: %s

en: Could not parse interface name from '%s'
ro: Nu s-a putut prelucra numele interfeței din „%s”

en: Could not parse interface statistics from '%s'. prx_idx = %d; ptx_idx = %d; brx_idx = %d; btx_idx = %d;
ro: Nu s-au putut prelucra statisticile interfaței din „%s”. prx_idx = %d; ptx_idx = %d; brx_idx = %d; btx_idx = %d;

en: Could not parse wireless details from '%s'. link_idx = %d;
ro: Nu s-au putut prelucra detaliile conexiunii fără fir din „%s”. link_idx = %d;

en: Could not send ioctl to interface, '%s'
ro: Nu s-a putut trimite ioctl la interfață, „%s”

en: Create New Panel
ro: Creați un nou panou

en: Currently loaded plugins
ro: Module încărcate curent

en: Custom Image
ro: O imagine personalizată

en: Custom color
ro: Culoare personalizată

en: Delete This Panel
ro: Ștergeți acest panou

en: Description
ro: Descriere

en: Desktop Number / Workspace Name
ro: Numărul sau numele spațiului de lucru

en: Desktop Pager
ro: Comutator de spații de lucru

en: Desktop panel for LXDE project
ro: Panou pentru desktopul LXDE

en: Destination:
ro: Destinație:

en: Digital Clock
ro: Ceas digital

en: Directory
ro: Director

en: Directory Menu
ro: Meniu de directoare

en: Disable
ro: Dezactivează

en: Discharging color 1
ro: Culoare de descărcare 1

en: Discharging color 2
ro: Culoare de descărcare 2

en: Disconnected
ro: Deconectată

en: Display CPU usage
ro: Arată utilizarea procesorului

en: Display RAM usage
ro: Arată utilizarea memoriei

en: Display battery status using ACPI
ro: Afișează starea bateriei folosind ACPI

en: Display desktop names
ro: Arată numele spațiilor de lucru

en: Display digital clock and tooltip
ro: Afișează ceasul digital și indiciile

en: Display monitors (CPU, RAM)
ro: Afișează monitoare (CPU, RAM)

en: Display system temperature
ro: Afișează temperatura sistemului

en: Display workspace number, by cmeury@users.sf.net
ro: Numerotare pentru spațiile de lucru, scris de cmeury@users.sf.net

en: Dynamic
ro: Dinamică

en: Edge:
ro: Margine:

en: Encryption Key:
ro: Cheie de criptare:

en: Enter the command you want to execute:
ro: Introduceți comanda ce doriți să o executați:

en: Err
ro: Erori

en: Error
ro: Eroare

en: Fiber Distributed Data Interface
ro: Interfață de distribuție a datelor prin fibră

en: File Manager:
ro: Manager de fișiere:

en: Flag
ro: Steag

en: Flash when there is any window requiring attention
ro: Evidențiază ferestrele ce necesită atenție

en: Flat buttons
ro: Butoane plate

en: Frame Relay Access Device
ro: Dispozitiv de acces prin relee de cadre

en: General
ro: Generale

en: Geometry
ro: Geometrie

en: HW Address:
ro: Adresă HW:

en: Handle keyboard layouts
ro: Configurați aranjamentele de tastatură

en: Height:
ro: Înălțime:

en: Hide if there is no battery
ro: Ascunde dacă nu există o baterie

en: IP Address:
ro: Adresă IP:

en: IPIP Tunnel
ro: Tunel IPIP

en: IPv6-in-IPv4
ro: IPv6-în-IPv4

en: Ico_nify
ro: Ascu_nde

en: Icon
ro: Iconiță

en: Icon size:
ro: Mărimea iconițelor:

en: Icons only
ro: Doar iconițe

en: Idle
ro: Inactivă

en: Image
ro: Imagine

en: Indicator Applications
ro: Programe cu indicatori

en: Indicator applets
ro: Module de tip indicator

en: Indicators for CapsLock, NumLock, and ScrollLock keys
ro: Indicatori pentru tastele CapsLock, NumLock și ScrollLock

en: Info
ro: Detaliat

en: Interface
ro: Interfață

en: Interface to monitor
ro: Interfață de monitorizat

en: Keyboard LED
ro: LED-uri pe tastatură

en: Keyboard Layout Handler
ro: Comutator pentru aranjamentele de tastatură

en: Keyboard Layouts
ro: Aranjamente de tastatură

en: Keyboard Model
ro: Model de tastatură

en: Label
ro: Etichetă

en: Layout
ro: Aranjament

en: Left
ro: Stânga

en: Left click to iconify all windows.  Middle click to shade them.
ro: Clic stânga pentru a minimiza toate ferestrele. Clic pe butonul din mijloc pentru a afișa doar titlul lor.

en: Local Loopback
ro: Loopback local

en: Log level
ro: Nivelul înregistrărilor:

en: Logout
ro: Ieșire

en: Logout Command:
ro: Comandă de executat la ieșire:

en: Logout command is not set
ro: Comanda de ieșire nu este precizată

en: Ma_ximize
ro: Ma_ximizează

en: Make window managers treat the panel as dock
ro: Prezintă panoul ca un doc managerului de ferestre

en: Manage Networks
ro: Configurați rețelele

en: Margin:
ro: Margine:

en: Maximum width of task button
ro: Lățimea maximă a unui buton

en: Menu
ro: Meniu

en: Messaging Menu
ro: Meniu de mesaje

en: Minimize All Windows
ro: Minimizează toate ferestrele

en: Minimize panel when not in use
ro: Minimizează panoul când nu e utilizat

en: Monitor and Manage networks
ro: Monitorizați și configurați rețelele

en: Monitor network status
ro: Monitorizează starea rețelei

en: Mute
ro: Fără sonor

en: Name
ro: Nume

en: Netmask:
ro: Mască de rețea:

en: Network Connection
ro: Conexiune la rețea

en: Network Connection: %s
ro: Conexiune la rețea: %s

en: Network Menu
ro: Meniu de rețele

en: Network Status Monitor
ro: Monitorizare de rețea

en: Network cable is plugged out
ro: Cablul de rețea este scos

en: No Indicators
ro: Fără indicatori

en: No batteries found
ro: Nu s-a identificat nicio baterie

en: No network devices found
ro: Nu s-a găsit un dispozitiv de rețea

en: None
ro: Nimic

en: Open in _Terminal
ro: Deschide în _terminal

en: Orientation
ro: Orientare

en: Panel
ro: Panou

en: Panel Applets
ro: Module de panou

en: Panel Icon Size
ro: Mărime a iconiței din panou

en: Panel Preferences
ro: Preferințe pentru panou

en: Panel Settings
ro: Opțiuni pentru panou

en: Per Window Settings
ro: Personalizare per fereastră

en: Pixels
ro: Pixeli

en: Please contact your system administrator to resolve the following problem:
    
    %s
ro: Contactați administratorul de sistem pentru a rezolva următoarea problemă:
    
    %s

en: Point-to-Point Protocol
ro: Protocol Point-to-Point

en: Properties
ro: Proprietăți

en: RAM color
ro: Culoarea memoriei

en: RAM usage: %.1fMB (%.2f%%)
ro: Utilizare RAM: %.1fMB (%.2f%%)

en: R_estore
ro: R_estaurează

en: Really delete this panel?
    <b>Warning: This can not be recovered.</b>
ro: Sigur doriți să ștergeți acest panou?
    <b>Atenție: Nu va putea fi recuperat.</b>

en: Received
ro: Primit

en: Received:
ro: Primite:

en: Receiving
ro: Primire

en: Remote IP:
ro: IP extern:

en: Remove "%s" From Panel
ro: Eliminați „%s” din panou

en: Repair
ro: Repară

en: Reserve space, and not covered by maximized windows
ro: Rezervă un spațiu ce nu va fi acoperit de ferestrele maximizate

en: Resource monitors
ro: Monitorizare de resurse

en: Restart
ro: Repornire

en: Right
ro: Dreapta

en: Run
ro: Pornire

en: SIOCGIFCONF error: %s
ro: Eroare SIOCGIFCONF: %s

en: SIOCGIFFLAGS error: %s
ro: Eroare SIOCGIFFLAGS: %s

en: Scope:
ro: Interval:

en: Select Keyboard Model
ro: Selectați modelul tastaturii

en: Select Layout Change Type
ro: Alegeți modul de schimbare al aranjamentului

en: Select a directory
ro: Selectați un director

en: Select a file
ro: Selectați un fișier

en: Select an image file
ro: Selectați un fișier de tip imagine

en: Sending
ro: Trimitere

en: Sending/Receiving
ro: Trimitere/Primire

en: Sends commands to all desktop windows.
    Supported commands are 1) iconify and 2) shade
ro: Trimite comenzi către toate ferestrele.
    Comenzi suportate: 1) minimizare și 2) strângere

en: Sensor
ro: Senzor

en: Sent
ro: Trimis

en: Sent:
ro: Trimise:

en: Session Menu
ro: Meniu de sesiuni

en: Setting Encryption Key
ro: Definire a cheii de criptare

en: Show CapsLock
ro: Arată CapsLock

en: Show Layout as
ro: Arată aranjamentul ca

en: Show NumLock
ro: Arată NumLock

en: Show ScrollLock
ro: Arată ScrollLock

en: Show Signal
ro: Arată semnalul

en: Show tooltips
ro: Arată indicii

en: Show windows from all desktops
ro: Arată ferestrele din toate spațiile de lucru

en: Signal
ro: Semnal

en: Simple pager plugin
ro: Un modul de comutare a spațiului de lucru curent

en: Size
ro: Mărime

en: Size when minimized
ro: Mărimea panoului minimizat

en: Solid color (with opacity)
ro: Culoare solidă (cu opacitate)

en: Sound Menu
ro: Meniu de sunete

en: Spacer
ro: Distanțier

en: Spacing
ro: Spațiere

en: State
ro: Stare

en: Stats
ro: Statistici

en: Status:
ro: Stare:

en: Stretch
ro: Întins

en: Subnet Mask:
ro: Mască de rețea:

en: Support
ro: Suport

en: System Tray
ro: Zonă de notificare

en: System theme
ro: Tema de sistem

en: System tray
ro: Zonă de notificare

en: Task Bar (Window List)
ro: Bară cu programe (listă de ferestre)

en: Temperature Monitor
ro: Monitor de temperatură

en: Terminal Emulator:
ro: Emulator de terminal:

en: The current error condition
ro: Starea actuală de eroare

en: The current interface the icon is monitoring.
ro: Interfața monitorizată curent de iconiță.

en: The interface name
ro: Numele interfeței

en: The interface packets/bytes statistics
ro: Statistici ale interfeței (pachete/bytes)

en: The interface state
ro: Starea interfeței

en: The orientation of the tray.
ro: Orientarea zonei de notificare.

en: There was an error displaying help:
    %s
ro: A intervenit o eroare la afișarea ajutorului:
    %s

en: This wireless network was encrypted.
    You must have the encryption key.
ro: Rețeaua fără fir este criptată.
    Trebuie să cunoașteți cheia de criptare.

en: Tooltip Format
ro: Format pentru indicii

en: Tooltip only
ro: Doar indiciile

en: Tooltips Enabled
ro: Indicii activate

en: Top
ro: Sus

en: Type:
ro: Tip:

en: Unable to open socket: %s
ro: Nu s-a putut deschide un socket: %s

en: Unknown
ro: Necunoscută

en: Use mouse wheel
ro: Activează rotița mausului

en: Variant
ro: Variantă

en: Volume
ro: Volum

en: Volume Control
ro: Control volum

en: Volume control
ro: Control volum

en: Warn
ro: Avertismente

en: Whether or not the icon's tooltips are enabled.
ro: Specifică dacă se arată indicii pentru iconițe.

en: Whether or not the signal strength should be displayed.
ro: Specifică dacă să fie afișată puterea semnalului.

en: Whether the interface is a wireless interface
ro: Specifică dacă interfața este una fără fir

en: Width:
ro: Lățime:

en: Wireless
ro: Fără fir

en: Wireless Connection has no connectivity
ro: Conexiunea fără fir nu are conectivitate

en: Wireless Networks not found in range
ro: Nu s-a găsit nicio rețea fără fir în zonă

en: Wireless signal strength percentage
ro: Puterea semnalului radio în procente

en: Workspace %d
ro: Spațiul de lucru %d

en: Workspace _%d
ro: Spațiul _%d

en: _All workspaces
ro: _Toate spațiile de lucru

en: _Browse
ro: Na_vigare

en: _Close Window
ro: În_chide fereastra

en: _Move to Workspace
ro: _Mută în...

en: _Name:
ro: _Nume:

en: _Raise
ro: A_rată

en: _Remember layout for each window
ro: Memo_rează aranjamentul pentru fiecare fereastră

en: packets
ro: pachete

en: pixels
ro: pixeli
