Xfce Apps - en to ro translation catalogue (314 entries)

en: %s cannot be added to the composition, because it exceeds the maximum allowed file size for iso9660.
ro: %s nu poate fi adăugat la compoziție, deoarece depășește dimensiunea maximă permisă a fișierului pentru iso9660.

en: %s is larger than what iso9660 level 2 allows. This can be a problem for old systems or software.
ro: %s este mai mare decât permite nivelul 2 iso9660. Aceasta poate fi o problemă pentru sistemele sau programele vechi.

en: %s is missing.
    
    You do not have a decoder installed to handle this file.
    Probably you need to look at the gst-plugins-* packages
    for the necessary plugins.
ro: %s lipsește.
    
    Nu aveți un decodificator instalat pentru a
    gestiona acest fișier.
    Probabil că trebuie să consultați pachetele
    gst-plugins-* pentru modulele necesare

en: %s's home
ro: Dosarul personal al %s

en: %s: %s
    Try %s --help to see a full list of available command line options.
ro: %s: %s
    Încercați «%s --help» pentru a vedea întreaga listă de opțiuni din linia de comandă.

en: %s: %s (code %X)
ro: %s: %s (cod %X)

en: %s: node name not unique
ro: %s: numele nodului nu este unic

en: %s: null pointer
ro: %s: indicator nul

en: %s: out of memory
ro: %s: memorie epuizată

en: <big>Burn _Image</big>
ro: <big>Inscripționare imagine</big>

en: <big>New _Data Composition</big>
ro: <big>Compoziție de _date nouă</big>

en: <big>_Audio CD</big>
ro: <big>CD _audio</big>

en: <big>_Blank Disc</big>
ro: <big>_Ștergere disc</big>

en: <small>Would you like to change the default composition name?</small>
ro: <small>Doriți să schimbați numele implicit al compoziției?</small>

en: <span weight="bold" foreground="darkred" stretch="semiexpanded">Please select an image to burn</span>
ro: <span weight="bold" foreground="darkred" stretch="semiexpanded">Selectați o imagine pentru inscripționare</span>

en: A file named "%s" already exists in this directory, the file hasn't been added.
ro: Un fișier numit „%s” există deja în acest director, fișierul nu a fost adăugat.

en: A file with the same name is already present in the composition.
ro: Un fișier cu același nume este deja prezent în compoziție.

en: A full, but erasable disc is in the drive
ro: În unitate se află un disc plin, dar care poate fi șters

en: A plugin
ro: Un modul

en: A problem with the burn backend occurred.
ro: A apărut o problemă cu sistemul de inscripționare.

en: A simple CD burning tool
ro: Un instrument simplu de inscripționare CD

en: Aborted
ro: Abandonată

en: Aborting...
ro: Se abandonează...

en: About
ro: Despre

en: Add
ro: Adaugă

en: Add a new directory to the composition
ro: Adaugă un nou director la compoziție

en: Add the selected file(s) to the composition
ro: Adăugă fișierele selectate la compoziție

en: Adding files to the composition
ro: Se adaugă fișiere la compoziție

en: Adding home directory
ro: Se adaugă directorul personal

en: All files
ro: Toate fișierele

en: An error occurred in the burn backend
ro: A apărut o eroare în sistemul de inscripționare

en: An error occurred in the burn backend.
ro: A apărut o eroare în sistemul de inscripționare.

en: An error occurred setting gstreamer up for transcoding
ro: A apărut o eroare la configurarea gstreamer pentru transcodificare

en: An error occurred while identifying '%s' with gstreamer
ro: A apărut o eroare în timpul identificării „%s” cu gstreamer

en: An error occurred while setting the burning backend up
ro: A apărut o eroare în timpul configurării sistemului de inscripționare

en: An error occurred while writing ISO: %s
ro: A apărut o eroare în timpul scrierii imaginii ISO: %s

en: Another cd burning GUI
ro: O altă interfață grafică pentru inscripționarea CD-urilor

en: Are you sure you want to abort?
ro: Sunteți sigur că doriți să renunțați?

en: Audio CD playable in regular stereos
ro: CD audio care poate fi redat în aparatele stereo obișnuite

en: Audio composition
ro: Compoziție audio

en: Automatic
ro: Automat

en: Blank CD-RW
ro: CD-RW gol

en: Blank Disc
ro: Disc gol

en: Blank mode
ro: Modul de ștergere

en: Blanking disc...
ro: Se șterge discul...

en: Burn Composition
ro: Inscripționează compoziția

en: Burn Image
ro: Inscripționează o imagine

en: Burn Image (xfburn)
ro: Inscripționează imaginea (xfburn)

en: Burn a prepared composition, i.e. an .ISO file
ro: Inscripționează o compoziție pregătită, adică un fișier .ISO

en: Burn image
ro: Inscripționează o imagine

en: Burn mode is not currently implemented.
ro: Modul de inscipționare nu este implementat în prezent.

en: Burn speeds supported by the device
ro: Vitezele de inscripționare acceptate de dispozitiv

en: Burn;CD;DVD;ISO;Disc;Write;Audio;Video;
ro: inscripționare;CD;DVD;ISO;disc;scriere;audio;video;

en: Burning composition...
ro: Se inscripționează compoziția...

en: Burning device
ro: Dispozitiv de inscipționare

en: Burning image...
ro: Se inscripționează imaginea...

en: Burning track %2d/%d...
ro: Se inscripționează pista %2d/%d...

en: CD Reader device
ro: Dispozitiv de citire CD

en: CD and DVD burning application
ro: Aplicație de inscripționare CD și DVD

en: CD copying finished successfully.
ro: Copierea CD-ului s-a încheiat cu succes.

en: Can burn Blu-ray
ro: Poate inscripționa Blu-ray

en: Can burn CDR
ro: Poate inscripționa CDR

en: Can burn CDRW
ro: Poate inscripționa CDRW

en: Can burn DVDPLUSR
ro: Poate inscripționa DVDPLUSR

en: Can burn DVDR
ro: Poate inscripționa DVDR

en: Can burn DVDRAM
ro: Poate inscripționa DVDRAM

en: Cancel
ro: Anulați

en: Cancelled
ro: Anulată

en: Cannot access drive (it might be in use)
ro: Nu se poate accesa unitatea (este posibil să fie în uz)

en: Cannot append data to multisession disc in this write mode (use TAO instead)
ro: Nu se pot adăuga date la discul multi-sesiune în acest mod de scriere (utilizați TAO în schimb)

en: Cannot append data to multisession disc in this write mode (use TAO instead).
ro: Nu se pot adăuga date la discul multi-sesiune în acest mod de scriere (utilizați TAO în schimb).

en: Cannot burn audio onto a DVD.
ro: Nu se poate inscripționa audio pe un DVD.

en: Cannot determine disc status - hit enter to try again.
ro: Nu se poate determina starea discului - apăsați «Enter» pentru a încerca din nou.

en: Cannot open image.
ro: Nu se poate deschide imaginea.

en: Cannot recognize state of drive and disc
ro: Nu se poate recunoaște starea unității și a discului

en: Cannot recognize the state of the drive and disc.
ro: Nu se poate recunoaște starea unității și a discului.

en: Capacity:
ro: Capacitate:

en: Changing this setting only takes full effect after a program restart.
ro: Modificarea acestei opțiuni are efect numai după repornirea programului.

en: Clear
ro: Șterge

en: Clear the content of the composition
ro: Șterge conținutul compoziției

en: Close
ro: Închide

en: Closed disc with data detected, a blank or appendable disc is needed.
ro: S-a detectat un disc închis cu date, este necesar un disc gol sau un disc pe care se pot adăuga date.

en: Closed disc with data detected. Need blank or appendable disc
ro: Disc închis cu date detectate. Aveți nevoie de un disc gol sau la care se pot adăuga date

en: Closing session...
ro: Se închide sesiunea...

en: Closing track...
ro: Se închide pista...

en: Completed
ro: Sarcină finalizată

en: Composition name
ro: Numele compoziției

en: Contents
ro: Conținutul

en: Copy data CD
ro: Copiere CD de date

en: Copy data DVD
ro: Copiere DVD de date

en: Could not create ISO source structure.
ro: Nu s-a putut crea structura sursă ISO.

en: Could not create destination ISO file: %s
ro: Nu s-a putut crea fișierul ISO de destinație: %s

en: Could not open %s.
ro: Nu s-a putut deschide „%s”.

en: Could not open %s: %s
ro: Nu s-a putut deschide „%s”: %s

en: Could not stat %s: %s
ro: Nu se pot obține informațiile despre %s: %s

en: Create ISO from CD
ro: Creează o imagine ISO de pe CD

en: Create a new data disc with the files of your choosing
ro: Creează un nou disc de date cu fișierele alese

en: Create directory
ro: Creează director

en: Currently selected device
ro: Dispozitivul selectat în prezent

en: DVD Reader device
ro: Dispozitiv de citire DVD

en: DVD+RW does not need blanking
ro: DVD+RW nu necesită ștergere

en: Data %s~%d
ro: Date %s~%d

en: Data Composition
ro: Compoziția datelor

en: Data composition
ro: Compoziția datelor

en: Default value for eject checkbox
ro: Valoarea implicită pentru opțiunea de ejectare

en: Detected devices
ro: Dispozitivele detectate

en: Determine whether the close button is visible
ro: Determină dacă butonul de închidere este vizibil

en: Device Revision
ro: Numărul de revizie al dispozitivului

en: Device address
ro: Adresa dispozitivului

en: Device buffer:
ro: Memoria tampon a dispozitivului:

en: Device revision
ro: Numărul de revizie al dispozitivului

en: Devices
ro: Dispozitive

en: Disc images
ro: Imagini de disc

en: Disc is not erasable.
ro: Discul nu poate fi șters.

en: Disc status
ro: Starea discului

en: Disk Burning
ro: Inscripționarea discurilor

en: Display name
ro: Afișează numele

en: Display program version and exit
ro: Afișează versiunea programului și iese

en: Do you want to blank the disc, so that it can be used for the upcoming burn process?
ro: Doriți să ștergeți discul, astfel încât să poată fi utilizat pentru următorul proces de inscripționare?

en: Done
ro: Finalizat

en: Drive can't burn on the inserted disc
ro: Unitatea nu poate inscripționa pe discul introdus

en: Drive is empty
ro: Unitatea este goală

en: Duplicate filename '%s' for '%s'
ro: Nume de fișier duplicat „%s” pentru „%s”

en: E_ject disk
ro: E_jectare disc

en: Eject the disc
ro: Ejectează discul

en: Error determining disc
ro: Eroare la determinarea discului

en: Error(s) occurred while adding files
ro: Au apărut erori în timpul adăugării fișierelor

en: Estimated writing speed:
ro: Viteza de scriere estimată:

en: FIFO buffer size (in kb)
ro: Dimensiunea memoriei tampon FIFO (în ko)

en: FIFO buffer:
ro: Memoria tampon FIFO:

en: Failed
ro: Eșuată

en: Failed to change songs while transcoding
ro: Schimbarea melodiilor în timpul transcodificării a eșuat

en: Failed to get image size
ro: Nu s-a putut obține dimensiunea imaginii

en: Failed to initialize %s transcoder: %s
    	(falling back to basic implementation)
ro: Nu s-a reușit inițializarea transcodificatorului %s: %s
    	(se revine la implementarea de bază)

en: Failed to unmount '%s'. Drive cannot be used for burning.
ro: A eșuat demontarea „%s”. Unitatea nu poate fi utilizată pentru inscripționare.

en: Failure
ro: Eșec

en: File
ro: Fișier

en: File %s does not contain uncompressed PCM wave audio
ro: Fișierul %s nu conține undă audio PCM necomprimată

en: File %s does not have a .wav extension
ro: Fișierul %s nu are extensia .wav

en: File browser
ro: Navigator de fișiere

en: File content has a decoder but is not audio.
ro: Conținutul fișierului are un decodificator, dar nu este audio.

en: File(s) to add to composition
ro: Fișier(e) de adăugat la compoziție

en: Filename
ro: Nume fișier

en: Filesystem
ro: Sistem de fișiere

en: Flushing cache...
ro: Se golește cache-ul...

en: Folder
ro: Dosar

en: Formatted.
ro: Formatat.

en: Formatting failed.
ro: Formatarea a eșuat.

en: Formatting...
ro: Se formatează ...

en: Full Blank (slow)
ro: Ștergere completă (lent)

en: Full Deformat (slow)
ro: De-formatare completă (lent)

en: Full Format
ro: Formatare completă

en: General
ro: Generale

en: Gstreamer did not want to start transcoding (timed out)
ro: Gstreamer nu a mai inițiat transcodificarea (a expirat timpul)

en: Image
ro: Imagine

en: Image file '%s' does not exist.
ro: Fișierul de imagine „%s” nu există.

en: Image to burn
ro: Imaginea pentru inscripționare

en: Initializing...
ro: Se inițializează...

en: Inserted disc is already blank
ro: Discul introdus este deja gol

en: Inserted disc is full
ro: Discul introdus este plin

en: Inserted disc is unsuitable
ro: Discul inserat nu este adecvat

en: Is it a valid combination
ro: Este o combinație valabilă

en: Is the combination of hardware and disc valid to burn the composition?
ro: Este combinația de hardware și disc valabilă pentru a inscripționa compoziția?

en: Is the disc erasable
ro: Discul poate fi șters

en: Label
ro: Etichetă

en: Length
ro: Durata

en: List of devices
ro: Lista de dispozitive

en: Local Path
ro: Ruta locală

en: Make sure you selected a valid file and you have the proper permissions to access it.
ro: Asigurați-vă că ați selectat un fișier valid și că aveți permisiunile necesare pentru a-l accesa.

en: Min. fill was %2d%%
ro: Umplerea minimă a fost de %2d%%

en: Multi Session / Session-At-Once (SAO)
ro: Multi-sesiune / Session-At-Once (SAO)

en: Name
ro: Nume

en: New _audio composition
ro: Compoziție _audio nouă

en: New _data composition
ro: Compoziție de _date nouă

en: New audio composition
ro: Compoziție audio nouă

en: New data composition
ro: Compoziție de date nouă

en: New directory
ro: Director nou

en: No burners are currently available
ro: Nu este disponibilă nicio unitate de inscripționare în acest moment

en: No disc detected in drive
ro: Nu a fost detectat niciun disc în unitate

en: No disc detected in drive.
ro: Nu a fost detectat niciun disc în unitate.

en: No disc detected in the drive.
ro: Nu a fost detectat niciun disc în unitate.

en: No information available on which plugin is required.
ro: Nu există informații disponibile cu privire la modulul necesar.

en: Node
ro: Nod

en: Number of burners in the system
ro: Numărul de unități de inscripționare din sistem

en: Number of drives in the system
ro: Numărul de unități din sistem

en: Number of drives in the system (readers and writers)
ro: Numărul de unități din sistem (de citire și de scriere)

en: OK
ro: Ok

en: On the _fly
ro: Inscripționare din _mers

en: Only create _ISO
ro: Creează doar fișierul _ISO

en: Open the blank disc dialog
ro: Deschide fereastra de dialog pentru ștergerea discului

en: Open the burn image dialog, optionally followed by the image filename
ro: Deschide dialogul de inscripționare a imaginii, urmat opțional de numele fișierului de imagine

en: Options
ro: Opțiuni

en: Please insert a recordable disc and hit enter
ro: Introduceți un disc inscriptibil și apăsați tasta «Enter»

en: Please insert a recordable disc.
ro: Introduceți un disc inscriptibil.

en: Pos
ro: Poz.

en: Possibly the disc(s) are in use, and cannot get accessed.
    
    If no disc is in the drive, check that you have read and write access to the drive with the current user.
ro: Este posibil ca discul (discurile) să fie în uz și să nu poată fi accesat(e).
    
    Dacă nu există niciun disc în unitate, verificați dacă aveți acces de citire și scriere la unitate cu utilizatorul curent.

en: Prefere_nce
ro: Preferi_nțe

en: Preferences
ro: Preferințe

en: Prepare the rewriteable disc for a new burn
ro: Pregătește discul *-RW (ce poate fi reinscripționat) pentru o nouă inscripționare

en: Proceed to Burn
ro: Porniți inscripționarea

en: Profile name as reported by libburn
ro: Numele profilului raportat de libburn

en: Profile no. as reported by libburn
ro: Numărul profilului raportat de libburn

en: Quick Blank
ro: Ștergere rapidă

en: Quick Deformat
ro: De-formatare rapidă

en: Quick Format
ro: Formatare rapidă

en: Reading CD...
ro: Se citește CD-ul...

en: Ready
ro: Gata

en: Refresh
ro: Actualizare

en: Refresh file list
ro: Actualizează lista de fișiere

en: Remove
ro: Elimină

en: Remove the selected file(s) from the composition
ro: Elimină fișierele selectate din compoziție

en: Rename
ro: Redenumire

en: Rename Artist
ro: Redenumește artistul

en: Rename Title
ro: Redenumește titlul

en: Required plugins:
ro: Module necesare:

en: Revision
ro: Revizuirea

en: Sc_an for devices
ro: Sc_anare pentru dispozitive

en: Select command
ro: Selectați comanda

en: Select the transcoder, run with --transcoder=list to see the available ones
ro: Selectați transcodificatorul, rulați cu „--transcoder=list” pentru a le vedea pe cele disponibile

en: Show Filebrowser
ro: Afișează navigatorul de fișiere

en: Show Toolbars
ro: Afișează barele de instrumente

en: Show _hidden files
ro: Afișeză _fișierele ascunse

en: Show a text entry for the name of the volume
ro: Afișează o intrare de text pentru numele volumului

en: Show close button
ro: Afișează butonul de închidere

en: Show human_readable filesizes
ro: Afișează dimensiunile fișierelor într-un format _ușor de citit

en: Show main program even when other action is specified on the command line.
ro: Afișează programul principal chiar și atunci când este specificată o altă acțiune în linia de comandă.

en: Show mode selection
ro: Afișează selectarea modului

en: Show mode selection combo
ro: Afișează combinația de selectare a modului

en: Show speed selection
ro: Afișează selecția vitezei

en: Show speed selection combo
ro: Afișează combinația de selectare a vitezei

en: Show volume name
ro: Afișează numele volumului

en: Show writers only
ro: Afișează doar unitățile de inscripționare a discurilor

en: Size
ro: Dimensiune

en: Sorry, multisession is not yet supported
ro: Ne pare rău, multi-sesiunea nu este încă acceptată

en: Start a data composition, optionally followed by files/directories to be added to the composition
ro: Începe o compoziție de date, urmată opțional de fișiere/directoare care urmează să fie adăugate la compoziție

en: Start an audio composition, optionally followed by files/directories to be added to the composition
ro: Începe o compoziție audio, urmată opțional de fișiere/directoare care urmează să fie adăugate la compoziție

en: Start the file browser in the specified directory, or the current directory if none is specified (the default is to start in your home directory)
ro: Pornește navigatorul de fișiere în directorul specificat sau în directorul curent, dacă nu este specificat niciunul (în mod implicit se pornește în directorul dvs. personal)

en: Stream _Recording
ro: În_registrare de flux(directă)

en: Temporary directory
ro: Director temporar

en: The basic transcoder is built in,
    and does not require any library.
    But it can only handle uncompressed
    .wav files.
    If you would like to create audio
    compositions from different types of
    audio files, please compile with
    gstreamer support.
ro: Transcodificatorul de bază este încorporat
    și nu necesită nicio bibliotecă.
    Dar poate gestiona numai fișiere .wav
    necomprimate.
    Dacă doriți să creați compoziții audio din
    diferite tipuri de fișiere audio, vă rugăm
    să compilați cu suportul oferit de gstreamer.

en: The blank mode shows different disc status messages than regular mode
ro: Modul de ștergere afișează mesaje de stare a discului diferite față de modul obișnuit

en: The gstreamer transcoder uses the gstreamer
    library for creating audio compositions.
    
    Essentially all audio files should be supported
    given that the correct plugins are installed.
    If an audio file is not recognized, make sure
    that you have the 'good','bad', and 'ugly'
    gstreamer plugin packages installed.
ro: Transcodificatorul gstreamer utilizează
    biblioteca gstreamer pentru crearea
    compozițiilor audio.
    
    Practic, toate fișierele audio ar trebui
    să fie acceptate, având în vedere că sunt
    instalate modulele corecte.
    Dacă un fișier audio nu este recunoscut,
    asigurați-vă că aveți instalate pachetele
    de module gstreamer „good”, „bad” și „ugly”.

en: The inserted disc is already blank.
ro: Discul introdus este deja gol.

en: The selected image does not fit on the inserted disc
ro: Imaginea selectată nu încape pe discul introdus

en: The text of the label
ro: Textul etichetei

en: The write mode is not supported currently.
ro: Modul de scriere nu este acceptat în prezent.

en: There is not enough space available on the inserted disc.
ro: Nu există suficient spațiu disponibil pe discul introdus.

en: Time total:
ro: Timpul total:

en: Tune how Xfburn behaves
ro: Ajustați modul în care se comportă Xfburn

en: Type
ro: Tip

en: Unable to determine image size.
ro: Nu se poate determina dimensiunea imaginii.

en: Unable to grab the drive.
ro: Nu se poate accesa unitatea.

en: Unable to initialize the burning backend.
ro: Nu s-a putut inițializa sistemul de inscripționare.

en: User Aborted
ro: Operație anulată de utilizator

en: Volume name :
ro: Numele volumului:

en: Welcome
ro: Bine ați venit

en: Welcome to Xfburn!
ro: Bun venit la Xfburn!

en: What files can get burned to an audio CD?
ro: Ce fișiere pot fi inscripționate pe un CD audio?

en: With Track Gaps / Track-At-Once (TAO)
ro: Cu distanță între piste / Track-At-Once (TAO)

en: Write Blu-ray
ro: Scrie Blu-ray

en: Write CD-R
ro: Scrie CD-R

en: Write CD-RW
ro: Scrie CD-RW

en: Write DVD-R
ro: Scrie DVD-R

en: Write DVD-RAM
ro: Scrie DVD-RAM

en: Write _mode:
ro: _Modul de inscripționare:

en: Write-once disc, no blanking possible
ro: Disc cu inscripționare o singură dată, fără posibilitate de ștergere

en: Writing CD...
ro: Se scrie CD-ul...

en: Writing ISO...
ro: Se scrie imaginea ISO...

en: Writing Lead-In...
ro: Se inscripționează începutul pistei...

en: Writing Lead-Out...
ro: Se inscripționează finalul pistei...

en: Writing pregap...
ro: Se inscripționează spațiul dintre piste...

en: Xfburn is a simple CD/DVD burning tool based on libburnia libraries. It can blank CD/DVD(-RW)s, burn and create iso images, audio CDs, as well as burn personal compositions of data to either CD or DVD. It is stable and under ongoing development.
ro: Xfburn este un instrument simplu de inscripționare CD/DVD bazat pe bibliotecile lib*burn. Poate inscripționa CD/DVD(-RW), inscripționa și crea imagini iso, CD-uri audio, precum și inscripționa compoziții personale de date pe CD sau DVD. Este stabil și în continuă dezvoltare.

en: You are about to add your home directory to the composition. This is likely to take a very long time, and also to be too big to fit on one disc.
    
    Are you sure you want to proceed?
ro: Sunteți pe cale să adăugați directorul dvs. personal la compoziție. Aceasta va dura foarte mult timp și va fi prea mare pentru a încăpea pe un disc.
    
    Sunteți sigur că doriți să continuați?

en: You are trying to burn more onto the disc than it can hold.
ro: Încercați să inscripționați pe disc mai mult decât poate stoca acesta.

en: You can only have a maximum of 99 tracks.
ro: Puteți avea doar un număr maxim de 99 de piese.

en: You must give a name to the file.
ro: Trebuie să dați un nume fișierului.

en: _Action
ro: _Acțiune

en: _Blank
ro: _Șterge

en: _Burn Composition
ro: _Inscripționează compoziția

en: _Burn image
ro: _Inscripționează imaginea

en: _Cancel
ro: _Renunță

en: _Clean temporary directory on exit
ro: _Curăță directorul temporar la ieșire

en: _Close
ro: În_chide

en: _Close composition
ro: _Închide compoziția

en: _Copy CD
ro: _Copiere CD

en: _Copy DVD
ro: _Copiere DVD

en: _Dummy write
ro: Scriere _simulată

en: _Edit
ro: _Editare

en: _Files
ro: _Fișiere

en: _Help
ro: _Ajutor

en: _Quit
ro: _Ieșire

en: _Quit after success
ro: _Ieși după finalizarea cu succes a operației

en: _Speed:
ro: _Viteza:

en: _View
ro: _Vizualizare

en: abandoned
ro: abandonat

en: aborted
ro: renunțare

en: addr:
ro: adresa:

en: basic
ro: bazic

en: default
ro: implicită

en: ended
ro: finalizat

en: ending
ro: se finalizează

en: failing
ro: eșec

en: length
ro: durata

en: libburn PACKET block types
ro: tipuri de blocuri PACKET libburn

en: libburn RAW block types
ro: tipuri de blocuri RAW libburn

en: libburn SAO block types
ro: tipuri de blocuri SAO libburn

en: libburn TAO block types
ro: tipuri de blocuri TAO libburn

en: no info
ro: fără informații

en: none
ro: niciunul

en: not implemented
ro: nu este implementat

en: see console
ro: a se vedea consola

en: standby
ro: în așteptare

en: unknown
ro: necunoscută

en: unused
ro: neutilizat
