remmina - en to sk translation catalogue (976 entries)

en: %G Name of group (slashes \/ are converted to dashes -)
    %P Protocol name
    %N Connection name
    %h Hostname/IP
sk: %G Názov skupiny (lomka bude automaticky skonvertovaná na znak -)
    %P Názov protokolu
    %N Názov pripojenia
    %h Názov hostiteľa/IP

en: %d password changed. | %d passwords changed.
sk[0]: %d heslo bolo zmenené.
sk[1]: %d heslá boli zmenené.
sk[2]: %d hesiel bolo zmenených.

en: %p Profile name
    %h Server name/IP
    %Y Year, %m Month, %d Day, %H Hour, %M Minute, %S Seconds (UTC time)
sk: %p Názov profilu
    %h Názov servera/IP
    %Y Rok, %m Mesiac, %d Deň, %H Hodina, %M Minúta, %S Sekundy (čas UTC)

en: %s You may need to install, and use Gnome Shell Extension Appindicator
sk: %s Možno budete musieť nainštalovať a používať rozšírenie Gnome Shell Appindicator

en: %s You may need to install, and use KStatusNotifierItem
sk: %s Možno bude potrebné nainštalovať a používať KStatusNotifierItem

en: %s You may need to install, and use XApp Status Applet
sk: %s Možno bude potrebné nainštalovať a použiť aplikáciu XApp Status Applet

en: %s You may need to install, and use XEmbed SNI Proxy
sk: %s Možno bude potrebné nainštalovať a používať XEmbed SNI Proxy

en: %s and Remmina has built-in (compiled) support for libappindicator.
sk: %s a Remmina má zabudovanú (skompilovanú) podporu pre libappindicator.

en: %s not supported natively by your Desktop Environment. libappindicator will try to fallback to GtkStatusIcon/xembed
sk: %s nie je natívne podporovaný vašim desktopovým prostredím. libappindicator sa pokúsi vrátiť na GtkStatusIcon/xembed

en: %s wants to share their desktop.
    Do you accept?
sk: Používateľ %s chce sprístupniť svoju pracovnú plochu.
    Chcete to prijať?

en: %s your desktop does support it
sk: %s váš počítač to podporuje

en: %sand '%s'
sk: %sa '%s'

en: 'Invalid connection data.'
sk: 'Neplatné údaje o pripojení.'

en: (%s: %i): Can't validate setting '%s' since 'value' or 'gfe' are NULL!
sk: (%s: %i): Nemožno overiť nastavenie '%s', pretože 'value' alebo 'gfe' sú NULL!

en: (%s: %i): Can't validate user input since 'setting_name_to_validate', 'value' or 'gfe' are NULL!
sk: (%s: %i): Nemôžem overiť vstup používateľa, pretože 'setting_name_to_validate', 'value' alebo 'gfe' sú NULL!

en: (Host key+)
sk: (Hostiteľský kláves+)

en: (SELinux) permissive mode for serial ports
sk: (SELinux) prípustný režim pre sériové porty

en: - or protocol://username:encryptedpassword@host:port
sk: - alebo protokol://používateľské_meno:zašifrované_heslo@hostiteľ:port

en: /PATH/TO/rdp2tcp
sk: /CESTA/K/rdp2tcp

en: /dev/ttyS0, /dev/ttyS1, etc.
sk: /dev/ttyS0, /dev/ttyS1, atď.

en: /path/to/command -opt1 arg %h %u %t -opt2 %U %p %g
sk: /cesta/k/príkazu -voľba1 parameter %h %u %t -voľba2 %U %p %g

en: 0 — Windows 7 compatible
sk: 0 — Windows 7 kompatibilný

en: 256 colours (8 bpp)
sk: 256 farieb (8 bpp)

en: 2600 (Windows XP), 7601 (Windows Vista/7), 9600 (Windows 8 and newer)
sk: 2600 (Windows XP), 7601 (Windows Vista/7), 9600 (Windows 8 a novší)

en: <Auto-detect>
sk: <Zistiť automaticky>

en: <Choose a quality level to edit…>
sk: <Zvoľte úroveň kvality na úpravu…>

en: <None>
sk: <Žiadny>

en: <Not set>
sk: <Nenastavená>

en: <big><b>Remmina Snap package</b></big>
    
    <span>
    Remmina is running on your system as a Snap package.
    Some Remmina functions need to be set up to work properly.
    </span>
sk: <big><b>Balík Snap aplikácie Remmina</b></big>
    
    <span>
    Aplikácia Remmina je vo vašom systéme spustená ako balík Snap.
    Aby niektoré funkcie aplikácie Remmina pracovali správne, je potrebné ich nastavenie.
    </span>

en: <big><b>The news failed to load</b></big>
    
    <span>
    <a href="https://gitlab.com/Remmina/Remmina/-/tags/" title="Remmina release notes"><i>Visit the website to read the release notes</i></a>.
    </span>
sk: <big><b>Správy sa nepodarilo načítať</b></big>
    
    <span>
    <a href="https://gitlab.com/Remmina/Remmina/-/tags/" title="Remmina release notes"><i>Poznámky k vydaniu si môžete prečítať po navštívení webovej stránky</i></a>.
    </span>

en: <big>Permissions</big>
sk: <big>Oprávnenia</big>

en: <big>Snap settings</big>
sk: <big>Nastavenia balíka Snap</big>

en: <big>Supported formats
    • server
    • server[:port]
    VNC additional formats
    • ID:repeater ID number
    • unix:///path/socket.sock</big>
sk: <big>Podporované formáty
    - server
    - server[:port]
    Ďalšie formáty VNC
    - ID:ID číslo opakovača
    - unix:///path/socket.sock</big>

en: <big>Supported formats
    • server
    • server[:port]
    • username@server[:port] (SSH protocol only)</big>
sk: <big>Podporované formáty
    - server
    - server[:port]
    - pouzivatel@server[:port] (iba protokol SSH)</big>

en: <big>• command in PATH args %h
    • /path/to/foo -options %h %u
    • %h is substituted with the server name
    • %t is substituted with the SSH server name
    • %u is substituted with the username
    • %U is substituted with the SSH username
    • %p is substituted with Remmina profile name
    • %g is substituted with Remmina profile group name
    • %d is substituted with local date and time in ISO 8601 format
    Do not run in background if you want the command to be executed before connecting.
    </big>
sk: <big>• príkaz v PATH argumenty %h
    • /cesta/k/programu -voľby %h %u
    • %h je nahradený názvom servera
    • %t je nahradený názvom servera SSH
    • %u je nahradený menom používateľa
    • %U je nahradený menom používateľa SSH
    • %p je nahradený názvom profilu aplikácie Remmina
    • %g je nahradený názvom skupiny profilu aplikácie Remmina
    • %d je nahradený miestnym dátumom a časom vo formáte iso8601
    Nespúšťajte na pozadí, ak chcete aby bol príkaz spustený pred pripojením.
    </big>

en: <channel>[,<options>]
sk: <kanál>[,<voľby>]

en: <span weight='bold' size='larger'>Multi Password Changer</span>
sk: <span weight='bold' size='larger'>Nástroj na zmenu viacerých hesiel</span>

en: A non-critical error happened: %s
sk: Stala sa nekritická chyba: %s

en: API-accessible entrypoints
sk: Prístupy cez API

en: About
sk: O aplikácii

en: Accept certificate?
sk: Prijať certifikát?

en: Accept changed certificate?
sk: Prijať zmenený certifikát?

en: Actions
sk: Akcie

en: Add
sk: Pridať

en: Add a column displaying any notes associated with a connection.
sk: Pridať stĺpec s poznámkami, ktoré súvisia s pripojením.

en: Add a new connection profile
sk: Vytvorí profil nového pripojenia

en: Address is too long for UNIX socket_path: %s
sk: Adresa je príliš dlhá pre UNIX socket_path: %s

en: Advanced
sk: Rozšírené

en: Advanced setting for high latency links:
    Adjusts the connection timeout. Use if your connection times out.
    The highest possible value is 600000 ms (10 minutes).
sk: Rozšírené nastavenie pre linky s veľkou odozvou:
    Upravte časový limit pripojenia, ak sa stretávate s vypršaním časového limitu vášho pripojenia.
    Najvyššia možná hodnota je 600000 ms (10 minút)

en: After connecting
sk: Po pripojení

en: Agent PID
sk: Číslo procesu (PID) agenta

en: All Files
sk: Všetky súbory

en: Allow key modifiers
sk: Povoliť modifikátory kľúčov

en: Allowed values are %s.
sk: Povolené hodnoty sú %s.

en: Always show notes
sk: Vždy zobrazovať poznámky

en: Always show tabs
sk: Vždy zobraziť karty

en: Amount of milliseconds to attempt acknowledging data before closing the corresponding TCP connection forcibly.
sk: Počet milisekúnd pre pokus potvrdenia údajov pred núteným zavretím zodpovedajúceho pripojenia TCP.

en: An error occured.
sk: Vyskytla sa chyba.

en: An unknown error occured while trying to start PyHoca-CLI. Exit code: %i
sk: Pri pokuse o spustenie PyHoca-CLI došlo k neznámej chybe. Kód ukončenia: %i

en: An unknown error occured while trying to start PyHoca-CLI. Exit code: %i. Error: '%s'
sk: Pri pokuse o spustenie PyHoca-CLI došlo k neznámej chybe. Kód ukončenia: %i. Chyba: '%s'

en: Appearance
sk: Vzhľad

[ctx: Appearance preferences]
en: Tabs grouping
sk: Zoskupovanie kariet

en: Applet
sk: Aplet

en: Apply/remove scaling
sk: Použitie/odstránenie zmeny mierky

en: Are you sure to delete the selected files on server?
sk: Ste si istý, že chcete odstrániť vybrané súbory na serveri?

en: Are you sure you want to cancel the file transfer in progress?
sk: Naozaj chcete zrušiť prebiehajúci prenos súborov?

en: Are you sure you want to close %i active connections in the current window?
sk: Naozaj chcete zavrieť %i aktívnych pripojení v aktuálnom okne?

en: Are you sure you want to close this last active connection?
sk: Naozaj chcete zavrieť toto posledné aktívne spojenie?

en: Are you sure you want to delete the selected files?
sk: Naozaj chcete odstrániť vybraté súbory?

en: Are you sure you want to delete “%s”?
sk: Naozaj chcete odstrániť „%s“?

en: Are you sure you want to fully quit Remmina?
     This will close any active connections.
sk: Ste si istí, že chcete úplne prestať Remmina?
    To bude uzavrieť všetky aktívne pripojenia.

en: Assign a destination port.
sk: Priraďte cieľový port.

en: Assistance Mode
sk: Režim pomoci

en: Asynchronous execution
sk: Asynchrónne spustenie

en: Attach to console (2003/2003 R2)
sk: Priloží ku konzole (2003/2003 R2)

en: Attempt to connect in assistance mode
sk: Pokúste sa pripojiť v režime pomoci

en: Audible terminal bell
sk: Akustický zvonček terminálu

en: Audio output mode
sk: Režim zvukového výstupu

en: Audio support
sk: Podpora zvuku

en: Auditing log
sk: Záznam pre audit

en: Authentication cancelled. Aborting…
sk: Overenie zrušené. Ukončuje sa…

en: Authentication failure: %s
sk: Zlyhanie overovania: %s

en: Authentication type
sk: Typ overenia totožnosti

en: Auto GLZ
sk: Automatické GLZ

en: Auto LZ
sk: Automatické LZ

en: Auto-detect
sk: Zistiť automaticky

en: Auto-fit window
sk: Automaticky prispôsobiť okno

en: Auto-start this profile
sk: Automaticky spustiť tento profil

en: Automatic
sk: Automatický

en: Automatic (32 bpp) (Server chooses its best format)
sk: Automatická (32 bpp) (Server si zvolí najlepší formát)

en: Automatic negotiation
sk: Automatické vyjednanie

en: Automatically accept all fingerprints and certificates
sk: Automaticky prijme všetky odtlačky a certifikáty

en: Available feature[%i]: '%s'
sk: Dostupná funkcia[%i]: '%s'

en: Awaiting incoming SSH connection on port %i…
sk: Očakáva sa prichádzajúce pripojenie SSH na porte %i…

en: Background colour
sk: Farba pozadia

en: Basic
sk: Základné

en: Before connecting
sk: Pred pripojením

en: Behavior
sk: Správanie

en: Best (slowest)
sk: Najlepšia (najpomalšie)

en: Bilinear
sk: Bilineárna

en: Bold colour
sk: Normálne farby

en: Bright colours
sk: Svetlé farby

en: Broken `DialogData`! Aborting…
sk: Neplatné `DialogData`! Ruším…

en: Browse the network to find a %s server
sk: Prehľadať sieť a nájsť server %s

en: Bug Description
sk: Popis chyby

en: Bug Title
sk: Názov chyby

en: By group
sk: Podľa skupín

en: By protocol
sk: Podľa protokolu

en: CA CRL File
sk: Súbor CA CRL

en: CA Certificate File
sk: Súbor certifikátu CA

en: CAUTION: Pasted text will be sent as a sequence of key-codes as if typed on your local keyboard.
    
      • For best results use same keyboard settings for both, client and server.
    
      • If client-keyboard is different from server-keyboard the received text can contain wrong or erroneous characters.
    
      • Unicode characters and other special characters that can't be translated to local key-codes won’t be sent to the server.
sk: UPOZORNENIE: Kopírovaný text bude odoslaný ako sekvencia key-codes, ktoré sú zadané na vašej klávesnici.
    
      • Aby ste dosiahli čo najlepšie výsledky, použite rovnaké nastavenie klávesnice pre klienta aj server.
    
      • Ak sa klávesnice klienta a servera navzájom líšia, prijatý text môže obsahovať chybné znaky.
    
      • Znaky unicode a iné špeciálne znaky, ktoré nie sú preložené na miestne key-codes, nie sú poslané na server.

en: COM1, COM2, etc.
sk: COM1, COM2, atď.

en: Can't retrieve `DialogData`! Aborting…
sk: Nemožno načítať `DialogData`! Ruším…

en: Can't save empty username!
sk: Nemožno uložiť prázdne používateľské meno!

en: Cancel
sk: Zrušiť

en: Cannot connect to local port %i.
sk: Nedá sa pripojiť k miestnemu portu %i.

en: Cannot connect to the RDP server “%s”.
sk: Nedá sa pripojiť k serveru RDP „%s“.

en: Cannot connect to the “%s” RDP server.
sk: Nedá sa pripojiť k serveru RDP „%s“.

en: Certificate details:
sk: Podrobnosti certifikátu:

en: Change
sk: Zmeniť

en: Change security settings
sk: Nastavenia zabezpečenia

en: Change where Remmina profiles are stored
sk: Zmeniť kam sa ukladajú profily aplikácie Remmina

en: Character set
sk: Znaková sada

en: Chat with %s
sk: Rozhovor s používateľom %s

en: Choose a Remote Desktop Server
sk: Výber servera vzdialenej pracovnej plochy

en: Choose a colour scheme file. Usually available in /usr/share/remmina/theme. https://github.com/mbadolato/iTerm2-Color-Schemes has more details.
sk: Zvoľte súbor s farebnou schémou. Obvykle je dostupný v /usr/share/remmina/theme. Viac podrobností nájdete na adrese https://github.com/mbadolato/iTerm2-Color-Schemes.

en: Choose a file to upload
sk: Výber súboru na odovzdanie

en: Choose a folder to save connection profiles from Remmina in.
sk: Vyberte priečinok, do ktorého chcete uložiť profily pripojení z programu Remmina.

en: Choose a folder to save screenshots from Remmina in.
sk: Zvolí priečinok, do ktorého sa majú ukladať snímky obrazoviek aplikácie Remmina.

en: Choose a new key
sk: Výber nového kľúča

en: Choose a session to resume:
sk: Vyberte reláciu, ktorú chcete obnoviť:

en: Choose download location
sk: Výber umiestnenia prevzatí

en: Clear
sk: Vymazať

en: Clicking "Submit" will send this to Remmina's GitLab page and automatically create a new issue on the issue tracker.
sk: Kliknutím na „Odoslať“ sa to odošle na stránku Remmina GitLab a automaticky sa vytvorí nový problém v nástroji na sledovanie problémov.

en: Client Certificate File
sk: Súbor certifikátu klienta

en: Client Certificate Key
sk: Kľúč certifikátu klienta

en: Client build
sk: Klientská zostava

en: Client name
sk: Názov klienta

en: Clipboard direction
sk: Smer schránky

en: Close
sk: Zavrieť

en: Collapse all
sk: Zbaliť všetko

en: Colour depth
sk: Hĺbka farieb

en: Colour theme
sk: Farebný motív

en: Comma-separated list of monitor IDs and desktop orientations:
      • [<id>:<orientation-in-degrees>,]
      • 0,1,2,3
      • 0:270,1:90
    Orientations are specified in degrees, valid values are:
      •   0 (landscape)
      •  90 (portrait)
      • 180 (landscape flipped)
      • 270 (portrait flipped)
sk: Zoznam ID monitorov a orientácií pracovnej plochy oddelených čiarkami:
      • [<id>:<orientácia v stupňoch>,]
      • 0,1,2,3
      • 0:270,1:90
    Orientácie sú uvedené v stupňoch, platné hodnoty sú:
      • 0 (na šírku)
      • 90 (na výšku)
      • 180 (otočené na šírku)
      • 270 (otočená na výšku)

en: Command
sk: Príkaz

en: Community
sk: Komunita

en: Composition
sk: Kompozícia

en: Configure the available resolutions
sk: Nastavenie dostupných rozlíšení

en: Configure the keystrokes
sk: Nastavte stlačenia klávesov

en: Confirm Gateway Password
sk: Potvrďte heslo brány

en: Confirm before closing multiple tabs
sk: Potvrdiť pred zatvorením viacerých tabov

en: Confirm password
sk: Potvrdenie hesla

en: Connect
sk: Pripojiť

en: Connect either to a desktop described in a file (.remmina or a filetype supported by a plugin) or a supported URI (RDP, VNC, SSH or SPICE)
sk: Pripojí sa k pracovnej ploche popísanej v súbore (typ .remmina alebo typ podporovaný zásuvným modulom) alebo podporovanou adresou URI (RDP, VNC, SSH alebo SPICE)

en: Connect to VNC using a repeater:
      • The server field must contain the repeater ID, e.g. ID:123456789
      • The repeater field have to be set to the repeater IP and port, like:
        10.10.10.12:5901
      • From the remote VNC server, you will connect to
        the repeater, e.g. with x11vnc:
        x11vnc -connect repeater=ID:123456789+10.10.10.12:5500
sk: Pripojte sa k VNC pomocou opakovača:
      • ID:123456789
      • V poli opakovač musí byť nastavená IP adresa a port opakovača, napr:
        10.10.10.12:5901
      • Zo vzdialeného servera VNC sa pripojíte na
        opakovač, napr. pomocou x11vnc:
        x11vnc -connect repeater=ID:123456789+10.10.10.12:5500

en: Connect to a desktop described in a file (.remmina or a filetype supported by a plugin)
sk: Pripojí sa k pracovnej ploche popísanej v súbore (typ .remmina alebo typ súboru podporovaný zásuvným modulom)

en: Connect to remote desktops through the applet menu
sk: Pripojenie vzdialenej plochy cez appletové menu

en: Connect via SSH from a new terminal
sk: Pripojiť prostredníctvom SSH z nového terminálu

en: Connected to %s via RDP
sk: Pripojený k %s prostredníctvom RDP

en: Connected to %s via SPICE
sk: Pripojený k %s prostredníctvom SPICE

en: Connected to %s via VNC
sk: Pripojené k %s cez VNC

en: Connected to %s:%d via SSH
sk: Pripojený k %s:%d prostredníctvom SSH

en: Connected to %s:%d via VNC
sk: Pripojený k %s:%d prostredníctvom VNC

en: Connected to %s:%d via X2Go
sk: Pripojené k %s:%d cez X2Go

en: Connecting to %s via SSH…
sk: Pripája sa k %s prostredníctvom SSH…

en: Connecting to UNIX socket failed: %s
sk: Pripojenie k UNIX socketu zlyhalo: %s

en: Connecting to “%s” via SSH…
sk: Pripája sa k %s prostredníctvom SSH…

en: Connecting to “%s”…
sk: Pripája sa k „%s“…

en: Connection profile security
sk: Zabezpečenie profilu

en: Connection timeout in ms
sk: Časový limit pripojenia v ms

en: Connection to the SPICE server dropped.
sk: Pripojenie k serveru SPICE bolo ukončené.

en: Copy
sk: Kopírovať

en: Copy (host+C)
sk: Kopírovať (hostiteľský kláves+C)

en: Copyright © 2023–2024 Hiroyuki Tanaka, Sunil Bhat
    Copyright © 2014–2023 Antenore Gatta, Giovanni Panozzo
    Copyright © 2009–2014 Vic Lee
    More details in COPYING
sk: Autorské práva © 2023–2024 Hiroyuki Tanaka, Sunil Bhat
    Autorské práva © 2014–2023 Antenore Gatta, Giovanni Panozzo.
    Autorské práva © 2009–2014 Vic Lee
    Viac podrobností v súbore COPYING

en: Could not access the RDP server “%s”.
    Account disabled.
sk: Nepodarilo sa pristúpiť k serveru RDP „%s“.
    Účet je zakázaný.

en: Could not access the RDP server “%s”.
    Account expired.
sk: Nepodarilo sa pristúpiť k serveru RDP „%s“.
    Platnosť účtu vypršala.

en: Could not access the RDP server “%s”.
    Account locked out.
sk: Nepodarilo sa pristúpiť k serveru RDP „%s“.
    Účet je uzamknutý.

en: Could not access the RDP server “%s”.
    Account restricted.
sk: Nepodarilo sa pristúpiť k serveru RDP „%s“.
    Účet je obmedzený.

en: Could not access the RDP server “%s”.
    Change user password before connecting.
sk: Nepodarilo sa pristúpiť k serveru RDP „%s“.
    Pred pripojením zmeňte heslo používateľa.

en: Could not access the RDP server “%s”.
    Insufficient user privileges.
sk: Nepodarilo sa pristúpiť k serveru RDP „%s“.
    Nedostatočné oprávnenie používateľa.

en: Could not access the RDP server “%s”.
    Password expired.
sk: Nepodarilo sa pristúpiť k serveru RDP „%s“.
    Platnosť hesla vypršala.

en: Could not allocate enough memory!
sk: Nepodarilo sa alokovať dostatok pamäte!

en: Could not authenticate automatically with SSH agent. %s
sk: Nepodarilo sa automaticky overiť totožnosť pomocou verejného kľúča SSH. %s

en: Could not authenticate automatically with public SSH key. %s
sk: Nepodarilo sa automaticky overiť totožnosť pomocou verejného kľúča SSH. %s

en: Could not authenticate using SSH certificate. %s
sk: Nepodarilo sa overiť totožnosť pomocou certifikátu SSH. %s

en: Could not authenticate with SSH GSSAPI/Kerberos. %s
sk: Nepodarilo sa overiť totožnosť pomocou SSH Kerberos/GSSAPI. %s

en: Could not authenticate with SSH password. %s
sk: Nepodarilo sa overiť totožnosť pomocou hesla SSH. %s

en: Could not authenticate with TOTP/OTP/2FA. %s
sk: Nepodarilo sa overiť totožnosť pomocou TOTP/OTP/2FA. %s

en: Could not authenticate with automatic public SSH key. %s
sk: Nepodarilo sa overiť totožnosť pomocou verejného kľúča SSH. %s

en: Could not authenticate with keyboard-interactive. %s
sk: Nepodarilo sa overiť totožnosť pomocou vstupu z klávesnice. %s

en: Could not authenticate with public SSH key. %s
sk: Nepodarilo sa overiť totožnosť pomocou verejného kľúča SSH. %s

en: Could not authenticate, attempting reconnection…
sk: Nepodarilo sa overiť totožnosť. Uskutočňuje sa pokus o opätovné pripojenie…

en: Could not bind server socket to local port.
sk: Nepodarilo sa previazať soket servera s miestnym portom.

en: Could not check list of known SSH hosts. %s
sk: Nepodarilo sa skontrolovať zoznam známych hostiteľov SSH. %s

en: Could not connect to SSH tunnel. %s
sk: Nepodarilo sa pripojiť k tunelu SSH. %s

en: Could not connect to the RDP server “%s” via TLS. See the DEBUG traces from a terminal for more information.
sk: Nepodarilo sa pripojiť k serveru RDP „%s“ prostredníctvom TLS. Podrobnosti nájdete v DEBUG záznamoch terminálu.

en: Could not create PTY device.
sk: Nepodarilo sa vytvoriť zariadenie PTY.

en: Could not create SFTP session. %s
sk: Nepodarilo sa vytvoriť reláciu SFTP. %s

en: Could not create channel. %s
sk: Nepodarilo sa vytvoriť kanál. %s

en: Could not create socket.
sk: Nepodarilo sa vytvoriť soket.

en: Could not create the file “%s” on the server. %s
sk: Nepodarilo sa vytvoriť súbor „%s“ na serveri. %s

en: Could not create the file “%s”.
sk: Nepodarilo sa vytvoriť súbor „%s“.

en: Could not create the folder “%s” on the server. %s
sk: Nepodarilo sa vytvoriť priečinok „%s“ na serveri. %s

en: Could not create the folder “%s”.
sk: Nepodarilo sa vytvoriť priečinok „%s“.

en: Could not delete “%s”. %s
sk: Nepodarilo sa odstrániť „%s“. %s

en: Could not fetch checksum of the public SSH key. %s
sk: Nepodarilo sa získať kontrolný súčet verejného kľúča SSH. %s

en: Could not fetch public SSH key. %s
sk: Nepodarilo sa získať verejný kľúč SSH. %s

en: Could not fetch the server's public SSH key. %s
sk: Nepodarilo sa získať verejný kľúč SSH servera. %s

en: Could not find any sessions on remote machine. Creating a new session now.
sk: Na vzdialenom počítači sa nepodarilo nájsť žiadne sedenia. Vytvára sa nové sedenie.

en: Could not find child GtkTreeView of session chooser dialog.
sk: Nepodarilo sa nájsť podriadenú položku GtkTreeView dialógového okna výberu relácie.

en: Could not find the address for the RDP server “%s”.
sk: Nepodarilo sa nájsť adresu servera RDP „%s“.

en: Could not find the file “%s”.
sk: Nepodarilo sa nájsť súbor „%s“.

en: Could not get PyHoca-CLI's command-line features. This indicates it is either too old, or not installed. An old limited set of features will be used for now.
sk: Nepodarilo sa získať funkcie príkazového riadka PyHoca-CLI. To znamená, že je buď príliš starý, alebo nie je nainštalovaný. Zatiaľ sa použije stará, obmedzená sada funkcií.

en: Could not get currently selected row (session)!
sk: Nepodarilo sa získať aktuálne vybratý riadok (reláciu)!

en: Could not get session ID from session chooser dialog.
sk: Nepodarilo sa získať ID relácie z dialógového okna výberu relácie.

en: Could not initialize pthread. Falling back to non-threaded mode…
sk: Nepodarilo sa inicializovať pthread. Vrátil sa do nevláknového režimu…

en: Could not listen to local port.
sk: Nepodarilo sa načúvať k miestnemu portu.

en: Could not obtain "GtkTreeModelFilter*" of the session chooser dialog, for unknown reason.
sk: Z neznámeho dôvodu sa nepodarilo získať "GtkTreeModelFilter*" dialógového okna výberu sedenia.

en: Could not open X11 DISPLAY.
sk: Nepodarilo sa otvoriť X11 DISPLAY.

en: Could not open channel. %s
sk: Nepodarilo sa otvoriť kanál. %s

en: Could not open the file “%s” on the server. %s
sk: Nepodarilo sa otvoriť súbor „%s“ na serveri. %s

en: Could not open the file “%s”.
sk: Nepodarilo sa otvoriť súbor „%s“.

en: Could not open the folder “%s”. %s
sk: Nepodarilo sa otvoriť priečinok „%s“. %s

en: Could not parse PyHoca-CLI's command-line features. Using a limited feature-set for now.
sk: Nepodarilo sa analyzovať funkcie príkazového riadka PyHoca-CLI. Zatiaľ sa používa obmedzený súbor funkcií.

en: Could not parse the output of PyHoca-CLI's --list-sessions option. Creating a new session now.
sk: Nepodarilo sa analyzovať výstup možnosti --list-sessions nástroja PyHoca-CLI. Vytvára sa nová relácia.

en: Could not poll SSH channel. %s
sk: Nepodarilo sa zvoliť kanál SSH. %s

en: Could not read SSH channel in a non-blocking way. %s
sk: Nepodarilo sa čítať z kanála SSH spôsobom bez blokácie. %s

en: Could not read from the folder. %s
sk: Nepodarilo sa čítať z priečinka. %s

en: Could not read from tunnel listening socket. %s
sk: Nepodarilo sa čítať zo soketu načúvacieho tunela. %s

en: Could not request port forwarding. %s
sk: Nepodarilo sa požiadať o port presmerovania. %s

en: Could not request shell. %s
sk: Nepodarilo sa požadovať príkazový riadok. %s

en: Could not retrieve valid `DialogData` or `sessions_list`! Aborting…
sk: Nepodarilo sa načítať platný `DialogData` alebo `sessions_list`! Prerušuje sa…

en: Could not run command. %s
sk: Nepodarilo sa spustiť príkaz. %s

en: Could not run the “%s” command on the SSH server (status = %i).
sk: Nepodarilo sa spustiť príkaz „%s“ na serveri SSH (stav = %i).

en: Could not save new credentials.
sk: Nepodarilo sa uložiť nové prihlasovacie údaje.

en: Could not save new credentials: 's_password' or 's_username' strings were not set.
sk: Nepodarilo sa uložiť nové poverenia: reťazce 's_password' alebo 's_username' neboli nastavené.

en: Could not save the file “%s”.
sk: Nepodarilo sa uložiť súbor „%s“.

en: Could not send data to tunnel listening socket. %s
sk: Nepodarilo sa odoslať údaje soketu načúvacieho tunela. %s

en: Could not start PyHoca-CLI (%i): '%s'
sk: Nepodarilo sa spustiť PyHoca-CLI (%i): '%s'

en: Could not start PyHoca-CLI:
    %s
sk: Nepodarilo sa spustiť PyHoca-CLI:
    %s

en: Could not start SFTP session. %s
sk: Nepodarilo sa spustiť reláciu SFTP. %s

en: Could not start X2Go session.
sk: Nepodarilo sa spustiť X2Go sedenie.

en: Could not start X2Go session…
sk: Nepodarilo sa spustiť reláciu X2Go…

en: Could not start libfreerdp-gdi.
sk: Nepodarilo sa spustiť program libfreerdp-gdi.

en: Could not start pthread.
sk: Nepodarilo sa spustiť pthread.

en: Could not terminate X2Go session '%s':
    %s
sk: Nepodarilo sa ukončiť reláciu X2Go '%s':
    %s

en: Could not write to SSH channel. %s
sk: Nepodarilo sa zapísať do kanála SSH. %s

en: Could not write to the file “%s” on the server. %s
sk: Nepodarilo sa zapísať do súboru „%s“ na serveri. %s

en: Couldn't validate user input. %s
sk: Nepodarilo sa overiť vstup používateľa. %s

en: Couldn’t convert '%s' to host address
sk: Nepodarilo sa skonvertovať „%s“ na adresu hostiteľa

en: Create date
sk: Dátum vytvorenia

en: Create new connection profile
sk: Vytvorí profil nového pripojenia

en: Creating UNIX socket failed: %s
sk: Vytvorenie UNIX socketu zlyhalo: %s

en: Creation, editing, copying, and deletions require the Remmina password
sk: Pri vytváraní, úprave, kopírovaní a mazaní bude Remmina vyžadovať zadanie hesla

en: Cursor blinking
sk: Blikanie kurzoru

en: Cursor colour
sk: Farba kurzora

en: Cursor foreground colour
sk: Farba popredia kurzora

en: Cursor shadow
sk: Tieň kurzora

en: Custom
sk: Vlastné

en: DPI resolution
sk: Rozlíšenie DPI

en: DPI setting is out of bounds. Please adjust it in profile settings.
sk: Nastavenie DPI je mimo hraníc. Upravte ho v nastaveniach profilu.

en: Debugging
sk: Ladenie

en: Decrease font size
sk: Zmenšiť veľkosť písma

en: Decrease font size (host+Page Down)
sk: Zmenšiť veľkosť písma (hostiteľský kláves+Page Down)

en: Default
sk: Predvolená

en: Default settings saved.
sk: Predvolené nastavenia boli uložené.

en: Default view
sk: Predvolený režim zobrazenia

en: Delete
sk: Odstrániť

en: Delete files on server
sk: Odstrániť súbory na serveri

en: Description
sk: Popis

en: Desktop orientation
sk: Otočenie pracovnej plochy

en: Desktop scale factor %
sk: Faktor mierky pracovnej plochy %s

en: Desktop sharing invitation
sk: Pozvanie na sprístupnenie pracovnej plochy

en: Device scale factor %
sk: Faktor zmeny mierky zariadenia %s

en: Disable anonymous statistics
sk: Zakázať anonymné štatistiky

en: Disable news
sk: Zakáže správy

en: Disable news from <a href="https://remmina.org" title="Remmina news site">remmina.org</a>
sk: Zakázať novinky z adresy <a href="https://remmina.org" title="Remmina news site">remmina.org</a>

en: Disable smooth scrolling
sk: Vypnutie plynulého posúvania

en: Disable stats
sk: Zakáže štatistiky

en: Disable tip of the day
sk: Zakázať tip dňa

en: Disable toolbar
sk: Vypne lištu s nástrojmi

en: Disable tray icon
sk: Vypne ikonu v oznamovacej oblasti

en: Disable video overlay if videos are not displayed properly.
sk: Zakázať video overlay, ak nie sú videá zobrazené korektne.

en: Disconnect
sk: Odpojenie

en: Disconnected from %s via RDP
sk: Odpojené od %s prostredníctvom RDP

en: Disconnected from %s via SPICE
sk: Odpojenie od %s cez SPICE

en: Disconnected from %s:%d via SSH
sk: Odpojené od %s:%d prostredníctvom SSH

en: Disconnected from %s:%d via VNC
sk: Odpojený od %s:%d prostredníctvom VNC

en: Disconnected from %s:%d via X2Go
sk: Odpojený od %s:%d prostredníctvom X2Go

en: Disconnected from the SPICE %s.
sk: Odpojenie od SPICE %s.

en: Discovered
sk: Objavené

en: Do not show this message again
sk: Nezobrazovať túto správu znovu

en: Do you trust the new public key?
sk: Dôverujete novému verejnému kľúču?

en: Domain
sk: Doména

en: Don't remember passwords
sk: Nepamätať si heslá

en: Donations
sk: Príspevky

en: Double-click action
sk: Akcia po dvojitom kliknutí

en: Download
sk: Prevziať

en: Download from server
sk: Prevezme zo servera

en: Duplicate current connection
sk: Zduplikuje aktuálne pripojenie

en: Dynamic resolution enforced aspec ratio
sk: Pomer strán s vynúteným dynamickým rozlíšením

en: Dynamic virtual channel
sk: Dynamický virtuálny kanál

en: E.g. https://example.org, socks://mysocks:1080
sk: Napr. https://priklad.org, socks://mojesocks:1080

en: Edit
sk: Upraviť

en: Edit desktop connection described in file (.remmina or a filetype supported by plugin)
sk: Upraví pripojenie k pracovnej ploche popísanej v súbore (typ .remmina alebo typ súboru podporovaný zásuvným modulom)

en: Edit settings
sk: Upraviť nastavenia

en: Enable GTK-VNC debug
sk: Povolenie ladenia GTK-VNC

en: Enable Gateway websockets support
sk: Povolenie podpory Gateway websocketov

en: Enable SSH tunnel
sk: Povoliť SSH tunel

en: Enable Service Discovery
sk: Povoliť objavovanie služieb

en: Enable audio channel
sk: Povoliť zvukový kanál

en: Enable extra hardening (disable closing confirmation, disable unsafe shortcut keys, hide tabs, hide search bar)
sk: Zapne dodatočné zabezpečenie (vypne potvrdenie pri zatvorení, zakáže nebezpečné klávesové skratky, skryje panely, skryje panel vyhľadávania)

en: Enable fullscreen
sk: Zapne zobrazenie na celú obrazovku

en: Enable multi monitor
sk: Povoliť viacero monitorov

en: Enable multitransport protocol (UDP)
sk: Povoliť multitransportný protokol (UDP)

en: Enable/Disable “Grab all keyboard events” status colour
sk: Zapnutie/Vypnutie farby stavu "Zachytiť všetky udalosti klávesnice"

en: Enabling this may help when the remote desktop looks scrambled
sk: Zapnutie tejto voľby môže pomôcť, ak vzdialená plocha vyzerá rozhádzane

en: Encrypt a password
sk: Zašifruje heslo

en: Encryption
sk: Šifrovanie

en: Enter RDP SmartCard PIN
sk: Zadajte PIN RDP SmartCard

en: Enter RDP authentication credentials
sk: Zadajte poverenia pre overenie totožnosti protokolu RDP

en: Enter RDP gateway authentication credentials
sk: Zadajte poverenia pre overenie totožnosti brány RDP

en: Enter SPICE password
sk: Zadajte heslo pre SPICE

en: Enter TOTP/OTP/2FA code
sk: Zadajte TOTP/OTP/2FA kód

en: Enter VNC authentication credentials
sk: Zadajte poverenia pre overenie totožnosti protokolu VNC

en: Enter VNC password
sk: Zadajte heslo pre VNC

en: Enter WWW authentication credentials
sk: Zadajte poverenia pre overenie totožnosti protokolu WWW

en: Enter X2Go credentials
sk: Zadajte prihlasovacie údaje X2Go

en: Enter certificate authentication files
sk: Zadajte súbory overenia totožnosti certifikátu

en: Enter password to unlock the SSH key:
sk: Zadajte heslo na odomknutie kľúča SSH:

en: Enter your Remmina password to connect
sk: Zadajte vaše heslo k pripojeniu cez Remmina

en: Enter your Remmina password to view passwords
sk: Ak chcete zobraziť heslá, zadajte svoje heslo Remmina

en: Entry
sk: Položka

en: Error: %s
sk: Chyba: %s

en: Every 1 min
sk: Každý 1 min

en: Every 10 min
sk: Každých 10 min

en: Every 3 min
sk: Každý 3 min

en: Every 5 min
sk: Každých 5 min

en: Exactly one session should be selectable but '%i' rows (sessions) are selected.
sk: Malo by byť možné vybrať iba jedno sedenie, ale '%i' radov sedení je vybraných.

en: Examples:
    To connect using an existing connection profile, use:
    
    	remmina -c FILE.remmina
    
    To quick connect using a URI:
    
    	remmina -c rdp://username@server
    	remmina -c rdp://domain\\username@server
    	remmina -c vnc://username@server
    	remmina -c vnc://server?VncUsername=username
    	remmina -c ssh://user@server
    	remmina -c spice://server
    
    To quick connect using a URI along with an encrypted password:
    
    	remmina -c rdp://username:encrypted-password@server
    	remmina -c vnc://username:encrypted-password@server
    	remmina -c vnc://server?VncUsername=username\&VncPassword=encrypted-password
    
    To encrypt a password for use with a URI:
    
    	remmina --encrypt-password
    
    To update username and password and set a different resolution mode of a Remmina connection profile, use:
    
    	echo "username\napassword" | remmina --update-profile /PATH/TO/FOO.remmina --set-option username --set-option resolution_mode=2 --set-option password
sk: Príklady:
    Ak sa chcete pripojiť pomocou existujúceho profilu pripojenia, použite:
    
    
    	remmina -c FILE.remmina
    
    Pre rýchle pripojenie pomocou URI:
    
    	remmina -c rdp://username@server
    	remmina -c rdp://domain\\username@server
    	remmina -c vnc://username@server
    	remmina -c vnc://server?VncUsername=username
    	remmina -c ssh://user@server
    	remmina -c spice://server
    
    Rýchle pripojenie pomocou URI spolu so zašifrovaným heslom:
    
    	remmina -c rdp://užívateľské meno:zašifrované heslo@server
    	remmina -c vnc://username:encrypted-password@server
    	remmina -c vnc://server?VncUsername=username\&VncPassword=encrypted-password
    
    Šifrovanie hesla na použitie s URI:
    
    	remmina --encrypt-password
    
    Ak chcete aktualizovať používateľské meno a heslo a nastaviť iný režim rozlíšenia profilu pripojenia Remmina, použite:
    
    	remmina --update-profile /PATH/TO/FOO.remmina --set-option username --set-option resolution_mode=2 --set-option password

en: Execute a Command
sk: Spustenie príkazu

en: Execute a command
sk: Spustenie príkazu

en: Executing external commands…
sk: Spúšťajú sa externé príkazy…

en: Expand all
sk: Rozbaliť všetko

en: Export connection in Windows .rdp file format
sk: Exportuje pripojenie do formátu súboru .rdp systému Windows

en: FILE
sk: SÚBOR

en: Failed to delete files!
sk: Súbory sa nepodarilo odstrániť!

en: Failed to fill 'GtkTreeIter'.
sk: Nepodarilo sa vyplniť 'GtkTreeIter'.

en: File
sk: Súbor

en: File Transfers
sk: Prenosy súborov

en: File downloaded
sk: Súbor prevzatý

en: Filename
sk: Názov súboru

en: Filename for SSH session log
sk: Názov súboru pre záznam relácie SSH

en: Fill client window when scaled
sk: Vyplniť okno klienta pri zmene mierky

en: Find text
sk: Nájsť text

en: Find text (host+G)
sk: Nájsť text (hostiteľský kláves+G)

en: Fingerprint automatically accepted
sk: Odtlačok prsta bol automaticky prijatý

en: Fingerprint:
sk: Odtlačok:

en: Folder for SSH session log
sk: Priečinok pre záznam relácie SSH

en: Folder for screenshots
sk: Priečinok pre snímky obrazoviek

en: Font smoothing
sk: Vyhladzovanie písma

en: Force tight encoding
sk: Vynútiť kódovanie tight

en: Foreground colour
sk: Farba popredia

en: Forget passwords after use
sk: Zabudnúť heslá po použití

en: Found already existing X2Go session with ID: '%s'
sk: Nájdené už existujúce X2Go sedenie s ID: '%s'

en: FreeRDP > 2.3.0 is required to map scancodes
sk: Na mapovanie scancodes je potrebný FreeRDP > 2.3.0

en: FreeRDP log filters
sk: Filtre záznamu protokolu FreeRDP

en: FreeRDP log level
sk: Úroveň záznamu protokolu FreeRDP

en: Full path of an existing folder
sk: Úplná cesta k existujúcemu priečinku

en: Fullscreen on the same screen as the connection window
sk: Celá obrazovka na rovnakej obrazovke ako okno s pripojením

en: Fullscreen toolbar visibility
sk: Viditeľnosť panela nástrojov na celú obrazovku

en: Function entering and leaving
sk: Vstupy a výstupy z funkcií

en: GFX RFX Progressive (32 bpp)
sk: Progresívna GFX RFX (32 bpp)

en: Gateway Domain
sk: Doména brány

en: Gateway Password
sk: Heslo brány

en: Gateway Username
sk: Meno používateľa brány

en: Gateway transport type
sk: Typ transportu brány

en: General
sk: Všeobecné

en: General settings
sk: Všeobecné nastavenia

en: Glyph cache
sk: Vyrovnávacia pamäť glyfov

en: Go to home folder
sk: Prejde do domovského priečinka

en: Go to parent folder
sk: Prejsť do nadradeného priečinku

en: Good
sk: Dobrá

en: Grab all keyboard events
sk: Zachytí všetky udalosti klávesnice

en: Grab keyboard
sk: Zachytiť klávesnicu

en: Graphic port
sk: Grafický port

en: Group
sk: Skupina

en: GtkTreePath 'path' describes a non-existing row!
sk: GtkTreePath 'path' označuje neexistujúci rad!

en: Hello, World!
sk: Ahoj, Svet!

en: Hexadecimal- or colour names (red, #ff0000).
    It changes the background colour of connection names in the Remmina connection toolbar (when in fullscreen).
sk: Hexadecimálna hodnota alebo názvy farieb (red - „červená“, #ff0000).
    Zmení farbu pozadia názvov pripojení v paneli nástrojov aplikácie Remmina (v režime na celú obrazovku).

en: Hidden
sk: Skrytý

en: Hide or show the search bar
sk: Zobrazí alebo skryje panel vyhľadávania

en: Hide the search bar shown in the main window
sk: Skryť panel vyhľadávania zobrazený v hlavnom okne

en: Hide the toolbar shown in the tabbed interface
sk: Skryť panel nástrojov zobrazený v rozhraní s kartami

en: Hide total count shown in the group menu
sk: Skryť celkový počet zobrazený v ponuke skupín

en: High colour (15 bpp)
sk: Veľa farieb (15 bpp)

en: High colour (16 bits)
sk: Veľa farieb (16 bitov)

en: High colour (16 bpp)
sk: Veľa farieb (16 bpp)

en: High performance broadband
sk: Širokopásmové pripojenie s vysokým výkonom

en: Highlight colour
sk: Farba zvýraznenia

en: Highlight foreground colour
sk: Farba popredia zvýraznenia

en: Home
sk: Domov

en: Homepage
sk: Domovská stránka

en: Host key
sk: Hostiteľský kláves

en: Hostname
sk: Meno hostiteľa

en: If a GTK theme includes a dark variant, it will be used instead of the configured theme.
sk: Ak motív GTK zahŕňa tmavý variant, bude použitý namiesto nastaveného motívu.

en: If the server should try to share the desktop by leaving other clients connected
sk: Ak sa server pokúsi zdieľať pracovnú plochu tak, že nechá pripojených iných klientov

en: Ignore TLS errors
sk: Ignoruje chyby TLS

en: Ignore certificate
sk: Ignorovať certifikát

en: Ignore remote bell messages
sk: Ignorovať správy vzdialeného zvončeka

en: Include Debug Data
sk: Zahrnúť údaje ladenia

en: Include System Info
sk: Zahrnúť informácie o systéme

en: Increase and decrease font size
sk: Zväčšenie a zmenšenie veľkosti písma

en: Increase font size
sk: Zväčšiť veľkosť písma

en: Increase font size (host+Page Up)
sk: Zväčšiť veľkosť písma (hostiteľský kláves+Page Up)

en: Input device settings
sk: Nastavenia vstupného zariadenia

en: Input is invalid.
sk: Vstup je neplatný.

en: Input must be a number between %i and %i.
sk: Vstupom musí byť číslo medzi %i a %i.

en: Install
sk: Inštalácia

en: Install the %s protocol plugin first.
sk: Najskôr nainštalujte zásuvný modul protokolu %s.

en: Intermediate (+64 MiB RAM)
sk: Pokročilé (+64 MiB RAM)

en: Internal error.
sk: Interná chyba.

en: Internal error: %s
sk: Interná chyba: %s

en: Invalid validation data in ProtocolSettings array!
sk: Neplatné overovacie údaje v ProtocolSettings!

en: Issuer:
sk: Vydavateľ:

en: It disables CAL and hwId is set to 0
sk: Zakáže CAL a hwId nastaví na hodnotu 0

en: KEX (Key Exchange) algorithms
sk: Algoritmy KEX (Key Exchange)

en: Keep aspect ratio when scaled
sk: Zachovať pomer strán pri zmene mierky

en: Keep window from closing if not disconnected by Remmina
sk: Udržať okno pred zatvorením, ak nie je odpojené Remmina

en: Keyboard
sk: Klávesnica

en: Keyboard Layout (auto)
sk: Rozloženie klávesnice (automatické)

en: Keyboard interactive login, TOTP/OTP/2FA
sk: Vstup z klávesnice, TOTP/OTP/2FA

en: Keyboard layout
sk: Rozloženie klávesnice

en: Keyboard mapping
sk: Mapovanie klávesnice

en: Keyboard scancode remapping
sk: Premapovanie kódu klávesnice

en: Keyboard type (auto)
sk: Typ klávesnice (automatický)

en: Keystrokes
sk: Stlačenia klávesov

en: Kill process on disconnect
sk: Zabiť proces pri odpojení

en: Label1,Label2
sk: Menovka1,Menovka2

en: Labels
sk: Menovky

en: Language Wrapper
sk: Wrapper jazyka

en: Last used
sk: Naposledy použité

en: Launch session with a specific resolution (in dots per inch). Must be between 20 and 400.
sk: Spustite sedenie s konkrétnym rozlíšením (v bodoch na palec). Musí byť v rozmedzí od 20 do 400.

en: Left-handed mouse support
sk: Podpora myši pre ľavákov

en: List monitor IDs
sk: Zoznam ID monitorov

en: List of key=value,… pairs to remap scancodes. E.g. 0x56=0x29,0x29=0x56
sk: Zoznam dvojíc kľúč=hodnota,... na premapovanie scancodes. Napr. 0x56=0x29,0x29=0x56

en: Listen on port
sk: Načúva na porte

en: Listening for remote VNC connection:
      • The “Listen on port” field is the port Remmina will listen to,
        e.g. 8888
      • From the remote VNC server, you will connect to
        Remmina, e.g. with x11vnc:
        x11vnc -display :0 -connect 192.168.1.36:8888
sk: Počúvanie vzdialeného pripojenia VNC:
      • V poli "Listen on port" je uvedený port, na ktorom bude Remmina počúvať,
        napr. 8888
      • Zo vzdialeného VNC servera sa pripojíte na
        Remmina, napr. pomocou x11vnc:
        x11vnc -display :0 -connect 192.168.1.36:8888

en: Listening on port %i for an incoming %s connection…
sk: Načúva sa na porte %i kvôli prichádzajúcemu pripojeniu %s…

en: Load balance info
sk: Informácie o vyvážení záťaže

en: Local
sk: Miestny

en: Local SSH port
sk: Miestny port SSH

en: Local parallel device
sk: Miestne zariadenie paralelného portu

en: Local parallel name
sk: Názov miestneho paralelného portu

en: Local serial driver
sk: Ovládač miestneho sériového portu

en: Local serial name
sk: Názov miestneho sériového portu

en: Local serial path
sk: Cesta k miestnemu sériovému portu

en: Lock the aspect ratio when dynamic resolution is enabled:
    
      • The aspect ratio should be entered as a decimal number, e.g. 1.777
      • 16:9 corresponds roughly to 1.7777, 4:3 corresponds roughly to 1.333
      • The default value of 0 does not enforce any aspect ratio
sk: Uzamknutie pomeru strán, keď je povolené dynamické rozlíšenie:
    
        • Pomer strán je potrebné zadať ako desatinné číslo, napr. 1,777
        • 16:9 zodpovedá zhruba 1,7777, 4:3 zodpovedá zhruba 1,333
        • Predvolená hodnota 0 nevynucuje žiadny pomer strán

en: Log SSH session asynchronously
sk: Zaznamenávať reláciu SSH asynchrónne

en: Log SSH session when exiting Remmina
sk: Zaznamenať reláciu SSH pri ukončení aplikácie Remmina

en: Lost connection to the RDP server “%s”.
sk: Stratilo sa pripojenie k serveru RDP „%s“.

en: Low colour (8 bits)
sk: Málo farieb (8 bitov)

en: Low performance broadband
sk: Širokopásmové pripojenie s nízkym výkonom

en: Lower level protocol info, packet level
sk: Informácie protokolu nižšej úrovne, úroveň paketov

en: Make Remmina your default remote desktop client
sk: Nastaviť aplikáciu Remmina ako predvoleného klienta pre vzdialené pracovné plochy

en: Master password
sk: Hlavné heslo

en: Match _entire word only
sk: Porovnávať _len celé slová

en: Match as _regular expression
sk: Porovnávať ako r_egulárny výraz

en: Maximal amount of recent items
sk: Maximálny počet nedávnych položiek

en: Medium
sk: Stredná

en: Menu animation
sk: Animácia ponuky

en: Minimize window
sk: Minimalizovanie okna

en: Modified
sk: Zmenený

en: Modify connection profile (requires --set-option)
sk: Upraví profil pripojenia (vyžaduje parameter --set-option)

en: Move down
sk: Presunúť nadol

en: Move mouse when connection is idle
sk: Presuňte myš pri pripojení je nečinná

en: Move up
sk: Presunúť nahor

en: Multi monitor
sk: Viacero monitorov

en: Multi password changer
sk: Nástroj na zmenu viacerých hesiel

[ctx: Multi password changer]
en: Select
sk: Vybrať

[ctx: Multi password changer table]
en: Domain\Username
sk: Doména\Meno používateľa

[ctx: Multi password changer table]
en: Gateway Domain\Username
sk: Doména\Meno používateľa brány

[ctx: Multi password changer table]
en: Group
sk: Skupina

[ctx: Multi password changer table]
en: Name
sk: Názov

en: NLA extended protocol security
sk: Zabezpečenie rozšíreným protokolom NLA

en: NLA protocol security
sk: Zabezpečenie protokolom NLA

en: Name
sk: Názov

en: Name of smart card
sk: Názov karty smart card

en: Name/Username:
sk: Meno/Užívateľské meno:

en: Nearest
sk: Najbližšia

en: Neither the 'dialog' nor 'treeview' parameters are initialized! At least one of them must be given.
sk: Ani jeden z parametrov 'dialog' ani 'treeview' nie je iniciovaný! Aspoň jeden z nich musí byť daný.

en: Neither the 'path' nor 'dialog' parameters are initialized.
sk: Parametre 'path' ani 'dialog' neboli inicializované.

en: Network connection type
sk: Typ sieťového pripojenia

en: Network status: fully online
sk: Stav siete: plná konektivita

en: Network status: offline
sk: Stav siete: nepripojený

en: New Connection
sk: Nové pripojenie

en: New connection profile
sk: Profil nového pripojenia

en: New fingerprint:
sk: Nový odtlačok:

en: No
sk: Nie

en: No X2Go session window appeared. Something went wrong…
sk: Neobjavilo sa okno X2Go sedenia. Niečo sa pokazilo…

en: No clipboard sync
sk: No klipboard synchronizácia

en: No logging at all
sk: Bez zaznamenávania

en: No saved SSH password supplied. Asking user to enter it.
sk: Nie je zadané žiadne uložené heslo SSH. Zadajte ho.

en: No session was selected. Creating a new one.
sk: Nebolo vybrané žiadne sedenie. Vytvára sa nové.

en: No tray icon
sk: Bez ikony v systémovej lište

en: No username found. Asking user to enter it.
sk: Nenašlo sa žiadne používateľské meno. Požiadajte používateľa, aby ho zadal.

en: None
sk: Žiadne

en: Normal colours
sk: Normálne farby

en: Notes
sk: Poznámky

en: Number of keepalive probes sent via TCP connection before it is dropped.
sk: Počet signálov na udržanie spojenia odoslaných prostredníctvom pripojenia TCP pred jeho ukončením.

en: Number of seconds to keep password valid for
sk: Počet sekúnd, počas ktorých bude heslo platiť

en: Off
sk: Vypnutý

en: Old fingerprint:
sk: Starý odtlačok:

en: Only save generated screenshots, don't copy them to clipboard.
sk: Iba uloží vygenerované snímky obrazoviek, bez ich kopírovania do schránky.

en: Open Chat…
sk: Otvoriť rozhovor…

en: Open Main Window
sk: Otvoriť hlavné okno

en: Open SFTP transfer…
sk: Otvoriť prenos SFTP…

en: Open connection
sk: Otvoriť pripojenie

en: Open in web browser
sk: Otvoriť vo webovom prehliadači

en: Open the Remmina main window
sk: Otvorí hlavné okno aplikácie Remmina

en: Opening command
sk: Príkaz pri otváraní

en: Options for redirection of USB device:
      • [dbg,][id:<vid>:<pid>#…,][addr:<bus>:<addr>#…,][auto]
      • auto
      • id:054c:0268#4669:6e6b,addr:04:0c
sk: Voľby presmerovania zariadenia USB:
      • [dbg,][id:<vid>:<pid>#…,][addr:<zbernica>:<adresa>#…,][auto]
      • auto
      • id:054c:0268#4669:6e6b,addr:04:0c

en: Options for redirection of audio input:
      • [sys:<sys>,][dev:<dev>,][format:<format>,][rate:<rate>,]
        [channel:<channel>] Audio input (microphone)
      • sys:pulse
      • format:1
      • sys:oss,dev:1,format:1
      • sys:alsa
sk: Možnosti pre presmerovanie audio vstup:
    • [sys:<sys>,][dev:<dev>,][formát:<formát>,][rate:<rate>,]
    [channel:<channel>] Audio vstup (mikrofón)
    • sys:pulse
    • formát: 1
    • sys:oss,dev:1,format:1
    • sys:alsa

en: Options for redirection of audio output:
      • [sys:<sys>,][dev:<dev>,][format:<format>,][rate:<rate>,]
        [channel:<channel>] Audio output
      • sys:pulse
      • format:1
      • sys:oss,dev:1,format:1
      • sys:alsa
sk: Voľby presmerovania zvukového výstupu:
      • [sys:<sys>,][dev:<zariadenie>,][format:<formát>,][rate:<frekvencia>,]
        [channel:<kanál>] Zvukový výstup
      • sys:pulse  • 
      • format:1
      • sys:oss,dev:1,format:1
      • sys:alsa

en: Override pre-set VNC encodings
sk: Ignorovať prednastavené VNC kódovania

en: Override printer drivers
sk: Nahradiť ovládače tlačiarní

en: Overriding the pre-set VNC encoding quality:
    
      • “Poor (fastest)” sets encoding to “copyrect zlib hextile raw”
      • “Medium” sets encoding to “tight zrle ultra copyrect hextile zlib corre rre raw”
      • “Good” sets encoding to “tight zrle ultra copyrect hextile zlib corre rre raw”
      • “Best (slowest)” sets encoding to “copyrect zrle ultra zlib hextile corre rre raw”
sk: Základné predvoľby kvality kódovania VNC:
    
      • “Poor (najrýchlejšia)” nastaví kódovanie na “copyrect zlib hextile raw”
      • “Medium” nastaví kódovanie na “tight zrle ultra copyrect hextile zlib corre rre raw”
      • “Good” nastaví kódovanie na “tight zrle ultra copyrect hextile zlib corre rre raw”
      • “Best (najpomalšia)” nastaví kódovanie na “copyrect zrle ultra zlib hextile corre rre raw”

en: Overwrite
sk: Prepísať

en: Overwrite all files
sk: Prepísať všetky súbory

en: PROTOCOL
sk: PROTOKOL

en: Parameter 'custom_data' is not fully initialized!
sk: Parameter 'custom_data' nie je kompletne inicializovaný!

en: Parameter 'custom_data' is not initialized!
sk: Parameter 'custom_data' nie je inicializovaný!

en: Parameters 'key' or 'value' are 'NULL'!
sk: Parametre 'key' alebo 'value' sú 'NULL'!

en: Parse ~/.ssh/config
sk: Analyzovať ~/.ssh/config

en: Password
sk: Heslo

en: Password for private SSH key
sk: Heslo pre súkromný kľúč SSH

en: Password hash
sk: Hash hesla

en: Password input cancelled. Aborting…
sk: Overenie hesla bolo zrušené. Ukončuje sa…

en: Password to unlock private key
sk: Heslo na odomknutie súkromného kľúča

en: Paste
sk: Vloží

en: Paste (host+V)
sk: Vložiť (hostiteľský kláves+V)

en: Paste system info in the Remmina debugging window
sk: Vloží informácie o systéme do okna ladenia Remmina

en: Peeking
sk: Vysúvaný

en: Per connection
sk: Podľa pripojenia

en: Performance optimisations based on the network connection type:
    Using auto-detection is advised.
    If “Auto-detect” fails, choose the most appropriate option in the list.
sk: Optimalizácia výkonu na základe typu sieťového pripojenia:
    Odporúča sa používať automatickú detekciu.
    Ak „Auto-detect“ zlyhá, vyberte najvhodnejšiu možnosť zo zoznamu.

en: Permission
sk: Oprávnenie

en: Pick a black colour
sk: Výber čiernej farby

en: Pick a blue colour
sk: Výber modrej farby

en: Pick a bright blue colour
sk: Výber svetlomodrej farby

en: Pick a bright green colour
sk: Výber svetlozelenej farby

en: Pick a bright yellow colour
sk: Výber svetložltej farby

en: Pick a cyan colour
sk: Výber azúrovej farby

en: Pick a green colour
sk: Výber zelenej farby

en: Pick a light black colour
sk: Výber šedej farby

en: Pick a light cyan colour
sk: Výber svetloazúrovej farby

en: Pick a light magenta colour
sk: Výber svetlopurpurovej farby

en: Pick a light red colour
sk: Výber svetločervenej farby

en: Pick a light white colour
sk: Výber svetlobielej farby

en: Pick a magenta colour
sk: Výber purpurovej farby

en: Pick a red colour
sk: Výber červenej farby

en: Pick a terminal colouring file
sk: Výber súboru s farbami terminálu

en: Pick a white colour
sk: Výber bielej farby

en: Pick a yellow colour
sk: Výber žltej farby

en: Picking a terminal colouring file replaces the file:
sk: Výber súboru s farbami terminálu

en: Please check the RemminaProtocolSetting array for possible errors.
sk: Skontrolujte, či v RemminaProtocolSetting nie sú možné chyby.

en: Please enter format 'widthxheight'.
sk: Zadajte formát pre 'widthxheight'.

en: Please press the new key…
sk: Prosím, stlačte nový kláves…

en: Please retry after turning on encryption for this profile.
sk: Prosím, skúste to znovu po zapnutí šifrovanie pre tento profil.

en: Please wait…
sk: Prosím, čakajte…

en: Plugin
sk: Zásuvný modul

en: Plugin %s is not registered.
sk: Zásuvný modul %s nie je zaregistrovaný.

en: Plugin Download
sk: Plugin na stiahnutie

en: Plugins
sk: Zásuvné moduly

en: Plugins relying on GtkSocket can't run in a Wayland session.
    For more info and a possible workaround, please visit the Remmina wiki at:
    
    https://gitlab.com/Remmina/Remmina/-/wikis/GtkSocket-feature-is-not-available-in-a-Wayland-session
sk: Zásuvné moduly, ktoré závisia na GtkSocket nemôžu byť použité pre Wayland sedenie.
    Pre viac informácií a možné riešenia, navštívte prosím stránku Remmina wiki:
    
    https://gitlab.com/Remmina/Remmina/-/wikis/GtkSocket-feature-is-not-available-in-a-Wayland-session

en: Poor (fastest)
sk: Najhoršia (najrýchlejšie)

en: Prefer IPv6 AAAA record over IPv4 A record
sk: Uprednostniť záznam IPv6 AAAA pred záznamom IPv4 A

en: Prefer dark theme
sk: Uprednostniť tmavý motív

en: Preference
sk: Predvoľby

en: Preferences
sk: Predvoľby

en: Preferred image compression
sk: Uprednostňovaná kompresia obrázkov

en: Preferred server host key types
sk: Uprednostňované typy hostiteľských kľúčov servera

en: Preferred video codec
sk: Uprednostňovaný video kodek

en: Prevent local interaction on the server
sk: Zabrániť lokálnej interakcii na serveri

en: Prevent screenshots from entering clipboard
sk: Zabrániť ukladaniu snímok obrazovky do schránky

en: Progress
sk: Priebeh

en: Protocol
sk: Protokol

en: Proxy URL
sk: URL proxy

en: Public SSH key cannot be imported. %s
sk: Nedá sa importovať verejný kľúč SSH. %s

en: Public key (automatic)
sk: Verejný kľúč (automaticky)

en: PyHoca-CLI exited unexpectedly. This connection will now be closed.
sk: PyHoca-CLI bol neočakávane ukončený. Toto spojenie sa teraz uzavrie.

en: Quality
sk: Kvalita

en: Quality settings
sk: Nastavenia kvality

en: Quick Connect
sk: Rýchle pripojenie

en: Quit
sk: Ukončí

en: RDP - Preferences
sk: RDP - Predvoľby

en: RDP - RDP File Handler
sk: RDP - Nástroj na spracovanie súborov RDP

en: RDP - Remote Desktop Protocol
sk: RDP - Protokol vzdialenej pracovnej plochy

en: RDP Files
sk: Súbory RDP

en: RDP protocol security
sk: Zabezpečenie protokolom RDP

en: Rare conditions or warnings
sk: Ojedinelé podmienky alebo upozornenia

en: Reboot remote host
sk: Reštart vzdialeného hostiteľa

en: Recent lists cleared.
sk: Zoznam nedávnych bol vymazaný.

en: Reconnect attempts number
sk: Počet pokusov o opätovné pripojenie

en: Reconnection attempt %d of %d…
sk: %d. pokus z %d o opätovné pripojenie…

en: Redirect directory <path> as named share <name>.
      • <name>,<fullpath>[;<name>,<fullpath>[;…]]
      • MyHome,/home/remminer
      • /home/remminer
      • MyHome,/home/remminer;SomePath,/path/to/somepath
    Hotplug support is enabled with:
      • hotplug,*
sk: Presmerovanie adresára <cesta> ako pomenovaného zdieľaného priečinka <názov>.
      • <názov>,<celá_cesta>[;<názov>,<celá_cesta>[;...]]
      • MyHome,/home/remminer
      • /home/remminer
      • MyHome,/home/remminer;SomePath,/path/to/somepath
    Podpora Hotplug je povolená pomocou:
      • hotplug,*

en: Redirect local audio output
sk: Presmerovať lokálny audio výstup

en: Redirect local microphone
sk: Presmeruje miestny mikrofón

en: Refresh
sk: Obnoviť

en: Refresh current folder
sk: Obnoví aktuálny priečinok

en: Relax order checks
sk: Voľnejšie kontroly poradia

en: Remember last view for each connection
sk: Zapamätá si posledný režim zobrazenia pre každé pripojenie

en: Remember last view mode
sk: Zapamätať posledný režim zobrazenia

en: Remmina Applet
sk: Aplet aplikácie Remmina

en: Remmina Kiosk
sk: Kiosk aplikácie Remmina

en: Remmina Preferences
sk: Predvoľby aplikácie Remmina

en: Remmina Remote Desktop Client
sk: Remmina - klient vzdialenej pracovnej plochy

en: Remmina Report Bug
sk: Nahlásiť chybu remmina

en: Remmina VNC Plugin
sk: Zásuvný modul VNC aplikácie Remmina

en: Remmina VNC listener Plugin
sk: Zásuvný modul načúvača VNC aplikácie Remmina

en: Remmina VNC plugin for GNOME and KVM
sk: Zásuvný modul Remmina VNC pre GNOME a KVM

en: Remmina couldn't export.
sk: Remmina nemohla exportovať.

en: Remmina data folder
sk: Priečinok údajov aplikácie Remmina

en: Remmina debugging window
sk: Okno ladenia Remmina

en: Remmina does not log all output statements. Turn on more verbose output by using "G_MESSAGES_DEBUG=remmina" as an environment variable.
    More info available on the Remmina wiki at:
    https://gitlab.com/Remmina/Remmina/-/wikis/Usage/Remmina-debugging
sk: Remmina nezaznamenáva všetky výstupné príkazy. Ak chcete povoliť podrobnejší výstup, použite ako premennú prostredia "G_MESSAGES_DEBUG=remmina".
    Viac informácií je dostupných na stránke Remmina wiki:
    https://gitlab.com/Remmina/Remmina/-/wikis/Usage/Remmina-debugging

en: Remmina main menu
sk: Hlavná ponuka aplikácie Remmina

en: Remmina password
sk: Remmina heslo

en: Remmina web-browser plugin
sk: Zásuvný modul webového prehliadača aplikácie Remmina

en: RemminaProtocolWidget* gp is 'NULL'!
sk: RemminaProtocolWidget* gp je 'NULL'!

en: Remote
sk: Vzdialený

en: Remote Connection Profile
sk: Profil vzdialeného pripojenia

en: Remote Desktop Gateway domain
sk: Doména brány vzdialenej pracovnej plochy

en: Remote Desktop Gateway password
sk: Heslo brány vzdialenej pracovnej plochy

en: Remote Desktop Gateway server
sk: Server brány vzdialenej pracovnej plochy

en: Remote Desktop Gateway username
sk: Meno používateľa brány vzdialenej pracovnej plochy

en: Remote scale factor
sk: Vzdialený faktor pre zmenu mierky

en: Repeater
sk: Opakovač

en: Report Bug
sk: Nahlásiť chybu

en: Require password to connect or edit the profile
sk: Pri úprave alebo spúšťaní profilu sa bude vyžadovať zadanie hesla

en: Require to connect
sk: Vyžadované počas pripájania

en: Require to modify
sk: Vyžadované pri úpravách

en: Require to view passwords
sk: Vyžadovať zobrazenie hesiel

en: Reset remote host (hard reboot)
sk: Reset vzdialeného hostiteľa (tvrdý reštart)

en: Resetting passwords, please wait…
sk: Obnovujú sa heslá. Prosím, čakajte…

en: Resize the window to fit in remote resolution
sk: Zmení veľkosť okna tak, aby sa prispôsobila vzdialenému rozlíšeniu

en: Resolution
sk: Rozlíšenie

en: Resolutions
sk: Rozlíšenia

en: Restricted admin mode
sk: Obmedzený režim administrátora

en: Restricted admin mode password hash
sk: Hash hesla pre obmedzený režim administrátora

en: Resume
sk: Pokračovať

en: Resume all file transfers
sk: Pokračovať všetky prenosy súborov

en: Resuming session '%s'…
sk: Obnovenie sedenia '%s'…

en: Resuming session: '%s'
sk: Obnovujem reláciu: '%s'

en: Retrieved the following PyHoca-CLI command-line features:
sk: Získané sú nasledujúce funkcie príkazového riadka PyHoca-CLI:

en: Running
sk: Beží

en: SFTP - Secure File Transfer
sk: SFTP - Bezpečný prenos súborov

en: SND port
sk: Port SND

en: SPICE - Simple Protocol for Independent Computing Environments
sk: SPICE - Jednoduchý protokol pre nezávislé počítačové prostredia

en: SSH - Secure Shell
sk: SSH - Zabezpečený prístup k príkazovému interpretovaču

en: SSH Authentication
sk: Overenie totožnosti SSH

en: SSH Proxy Command
sk: Príkaz pre SSH proxy

en: SSH Tunnel
sk: Tunel SSH

en: SSH X11 Forwarding
sk: SSH X11 Posielanie

en: SSH agent
sk: Agent SSH

en: SSH certificate cannot be copied into the private SSH key. %s
sk: Nedá sa skopírovať certifikát SSH do súkromného kľúča SSH. %s

en: SSH certificate cannot be imported. %s
sk: Nedá sa importovať certifikát SSH. %s

en: SSH certificate file
sk: Súbor certifikátu SSH

en: SSH compression
sk: SSH kompresia

en: SSH credentials
sk: Poverenia SSH

en: SSH identity file
sk: Súbor s identitou SSH

en: SSH identity file not selected.
sk: Súbor s kľúčom SSH zatiaľ nebol vybraný.

en: SSH log level
sk: Úroveň záznamu SSH

en: SSH options
sk: Voľby SSH

en: SSH password
sk: Heslo SSH

en: SSH private key credentials
sk: Poverenia súkromného kľúča SSH

en: SSH private key file
sk: Súbor súkromného kľúča SSH

en: SSH tunnel credentials
sk: Poverenia tunela SSH

en: SSH tunnel private key credentials
sk: Poverenia súkromného kľúča tunela SSH

en: SSHFS port
sk: Port SSHFS

en: Same server at port %i
sk: Rovnaký server na porte %i

en: Satellite
sk: Satelit

en: Save as Default
sk: Uložiť ako predvolené

en: Save password
sk: Uložiť heslo

en: Save session to file
sk: Uložiť reláciu do súboru

en: Saving the session asynchronously may have a notable performance impact
sk: Asynchrónne ukladanie relácie môže mať výrazný vplyv na výkon

en: Scaling quality
sk: Kvalita zmeny mierky

en: Screen resolutions
sk: Rozlíšenia obrazoviek

en: Screenshot
sk: Snímka obrazovky

en: Screenshot filenames
sk: Názov súbor snímky obrazovky

en: Screenshot taken
sk: Snímka obrazovky bola zachytená

en: Scrollback lines
sk: Riadky spätného rolovania

en: Scrolled fullscreen
sk: Rolovaná celá obrazovka

en: Scrolled window
sk: Rolované okno

en: Search
sk: Vyhľadajte

en: Search for next occurrence
sk: Vyhľadá nasledujúci výskyt

en: Search for previous occurrence
sk: Vyhľadá predchádzajúci výskyt

en: Search string or server name/IP address for “Quick Connect”
sk: Vyhľadá reťazec alebo názov servera/IP adresu pre „Rýchle pripojenie“

en: Search text shortcut
sk: Skratka pre vyhľadanie textu

en: Seconds between each keepalive probe.
sk: Doba v sekundách medzi každým signálom udržania spojenia.

en: Seconds of connection idleness before TCP keepalive probes are sent.
sk: Doba nečinnosti pripojenia v sekundách pred odoslaním signálov na udržanie spojenia TCP.

en: Secret
sk: Tajomstvo

en: Secured password storage in KWallet
sk: Bezpečné úložisko hesiel v KWallet

en: Secured password storage in the GNOME keyring
sk: Bezpečné úložisko hesiel v zväzku kľúčov prostredia GNOME

en: Security
sk: Zabezpečenie

en: Security protocol negotiation
sk: Vyjednanie bezpečnostného protokolu

en: Select All (host+A)
sk: Vybrať všetko (Hostiteľský kláves+A)

en: Select USB devices for redirection
sk: Vybrať zariadenia USB na presmerovanie

en: Select a folder
sk: Vybrať priečinok

en: Select all
sk: Vybrať všetko

en: Select all shortcuts
sk: Vybrať všetky skratky

en: Select the connection profile.
sk: Vyberte profil pripojenia.

en: Select the protocol to use with the quick connect bar.
sk: Vyberie protokol, ktorý sa má použiť v paneli rýchleho pripojenia.

en: Selecting “SGR 1” also switches to the bright counterparts of the first 8 palette colours (in addition to making text bold).
sk: Výberom možnosti "SGR 1" sa prepne aj na svetlé náprotivky prvých 8 farieb palety (okrem toho, že text bude tučný).

en: Selection criteria
sk: Kritériá výberu

en: Send Ctrl+Alt+Delete
sk: Odoslať Ctrl+Alt+Delete

en: Send Ctrl+Alt+_Backspace
sk: Odoslať Ctrl+Alt+_Backspace

en: Send Ctrl+Alt+_Del
sk: Odoslať Ctrl+Alt+_Del

en: Send Ctrl+Alt+_F1
sk: Odoslať Ctrl+Alt+_F1

en: Send Ctrl+Alt+_F10
sk: Odoslať Ctrl+Alt+_F10

en: Send Ctrl+Alt+_F11
sk: Odoslať Ctrl+Alt+_F11

en: Send Ctrl+Alt+_F12
sk: Odoslať Ctrl+Alt+_F12

en: Send Ctrl+Alt+_F2
sk: Odoslať Ctrl+Alt+_F2

en: Send Ctrl+Alt+_F3
sk: Odoslať Ctrl+Alt+_F3

en: Send Ctrl+Alt+_F4
sk: Odoslať Ctrl+Alt+_F4

en: Send Ctrl+Alt+_F5
sk: Odoslať Ctrl+Alt+_F5

en: Send Ctrl+Alt+_F6
sk: Odoslať Ctrl+Alt+_F6

en: Send Ctrl+Alt+_F7
sk: Odoslať Ctrl+Alt+_F7

en: Send Ctrl+Alt+_F8
sk: Odoslať Ctrl+Alt+_F8

en: Send Ctrl+Alt+_F9
sk: Odoslať Ctrl+Alt+_F9

en: Send clipboard as keystrokes
sk: Poslať klipboard ako keystrokes

en: Send clipboard content as keystrokes
sk: Odoslať obsah schránky ako stlačenia klávesov

en: Send-clipboard
sk: Odoslať-klipboard

en: Sensitive (+1 GiB, ~2014 CPU)
sk: Citlivé (+1 GiB, ~2014 CPU)

en: Serial
sk: Sériový port

en: Server CA certificate
sk: Certifikát CA servera

en: Server detection using Remote Desktop Gateway
sk: Zistenie servera pomocou brány vzdialenej pracovnej plochy

en: Server name or IP address
sk: Názov servera alebo adresa IP

en: Session ID
sk: ID relácie

en: Set a custom filename for your Remmina connection profiles, using a formatting string.
sk: Nastaví vlastné názvy súborov pre vaše profily pripojení aplikácie Remmina, použitím formátovacieho reťazca.

en: Set and use a secret key to protect Remmina from unauthorized use.
sk: Nastaviť a použiť tajný kľúč a chrániť Remmina pred nepovoleným použitím.

en: Set new password
sk: Nastavenie nového hesla

en: Set one or more profile settings, to be used with --update-profile
sk: Nastaví nastavenia jedného alebo viacerých profilov, pre použitie s parametrom --update-profile

en: Set up
sk: Nastaviť

en: Share a smart card
sk: Sprístupniť kartu smart card

en: Share folder
sk: Sprístupniť priečinok

en: Share parallel ports
sk: Sprístupniť paralelné porty

en: Share printers
sk: Sprístupniť tlačiarne

en: Share serial ports
sk: Sprístupniť sériové porty

en: Share smart card
sk: Sprístupniť kartu smart card

en: Shared connection
sk: Zdieľané pripojenie

en: Shortcuts for copying and pasting
sk: Skratky na kopírovanie a prilepovanie

en: Show 'About'
sk: Zobrazí dialógové okno „O aplikácii“

en: Show Hidden Files
sk: Zobraziť skryté súbory

en: Show bold text in bright colors
sk: Ukázať tučný text v jasných farbách

en: Show new connection on top of the menu
sk: Zobraziť nové pripojenia navrchu ponuky

en: Show preferences
sk: Zobrazí predvoľby

en: Show remote cursor
sk: Zobraziť vzdialený kurzor

en: Show search bar
sk: Zobrazí panel vyhľadávania

en: Show the application version
sk: Zobrazí verziu aplikácie

en: Show version of the application and its plugins
sk: Zobrazí verziu aplikácie a jej zásuvných modulov

en: Show/hide fullscreen
sk: Zobraziť/skryť režim na celú obrazovku

en: Show/hide toolbar
sk: Zobrazenie/skrytie panelu nástrojov

en: Shutdown remote host
sk: Vypnutie vzdialeného hostiteľa

en: Since Snap packages run confined from the rest of the system, Remmina profiles are saved inside the Snap file system by default. You can change the location in the Remmina preferences.
sk: Pretože balíky Snap sú spustené izolovane od zvyšku systému, profily aplikácie Remmina sú obvykle uložené v súborovom systéme balíkov Snap. Toto umiestnenie môžete zmeniť v predvoľbách aplikácie Remmina.

en: Size
sk: Veľkosť

en: Something unknown went wrong.
sk: Niečo neznáme sa pokazilo.

en: Span screen over multiple monitors
sk: Roztiahnuť obrazovku na viacero monitorov

en: Start in kiosk mode
sk: Spustí v režime kiosku

en: Start in tray
sk: Spustí v systémovej lište

en: Start in tray upon user login
sk: Spustiť v systémovej lište po prihlásení používateľa

en: Start-up
sk: Spustenie

en: Start-up background program
sk: Program spúšťaný na pozadí pri štarte

en: Start-up path
sk: Cesta po spustení

en: Start-up program
sk: Program po spustení

en: Started PyHoca-CLI with the following arguments:
sk: Spustený PyHoca-CLI s nasledujúcimi argumentmi:

en: Startup program
sk: Program pri spustení

en: Static virtual channel
sk: Statický virtuálny kanál

en: Status
sk: Stav

en: StatusNotifier/Appindicator support in “
sk: Podpora StatusNotifier/Appindicator v „

en: Step size for auto-scroll
sk: Veľkosť kroku automatického rolovania

en: Strict host key checking
sk: Prísna kontrola hostiteľského kľúča

en: Strong (+256 MiB, ~2009 CPU)
sk: Silné (+256 MiB, ~2009 CPU)

en: Subject:
sk: Predmet:

en: Submit
sk: Odoslať

en: Suspended
sk: Pozastavené

en: Suspended since
sk: Pozastavené od

en: Swap left and right mouse buttons for left-handed mouse support
sk: Prehodí ľavé a pravé tlačidlá myši pre podporu myši pre ľavákov

en: Switch from grouped to list view
sk: Prepne zo zobrazenia skupín na zobrazenie zoznam

en: Switch tab pages
sk: Prepínanie stránok s kartami

en: Symmetric cipher client to server
sk: Symetrická šifra medzi klientom a serverom

en: TABINDEX
sk: ČÍSLO_KARTY

en: TCP redirection
sk: Presmerovanie TCP

en: TLS Security Level
sk: Úroveň TLS zabezpečenia

en: TLS connection error.
sk: Chyba pripojenia TLS.

en: TLS protocol security
sk: Zabezpečenie protokolom TLS

en: Telepathy - Desktop Sharing
sk: Telepathy - Sprístupnenie pracovnej plochy

en: Template for profile filenames
sk: Šablóna pre názvy súborov profilu

en: Terminal
sk: Terminál

en: Terminal colour scheme
sk: Farebná schéma terminálu

en: Terminal content saved in
sk: Obsah terminálu uložený do

en: Terminal font
sk: Písmo terminálu

en: Terminated
sk: Zrušené

en: Terminating X2Go sessions can take a moment.
sk: Ukončenie X2Go sedenia môže chvíľu trvať.

en: Terminating session: '%s'
sk: Ruším reláciu: '%s'

en: The %s file has been transferred
sk: Súbor %s bol prenesený

en: The %s protocol is unavailable because GtkSocket only works under X.org
sk: Protokol %s nie je k dispozícii, pretože GtkSocket funguje len pod X.Org

en: The Gateway passwords do not match
sk: Heslá brány sa nezhodujú

en: The Remote Desktop Gateway “%s” denied the user “%s\%s” access due to policy.
sk: Brána vzdialenej pracovnej plochy „%s“ odmietla prístup používateľa „%s\%s“ kvôli politike.

en: The VNC server requested an unknown authentication method. %s
sk: Server VNC si vyžiadal neznámy spôsob overenia totožnosti. %s

en: The certificate changed! Details:
sk: Certifikát bol zmenený! Podrobnosti:

en: The command-line feature '%s' is not available! Attempting to start PyHoca-CLI without using this feature…
sk: Funkcia príkazového riadka '%s' nie je k dispozícii! Pokus o spustenie PyHoca-CLI bez použitia tejto funkcie…

en: The file exists already
sk: Súbor už existuje

en: The file “%s” is corrupted, unreadable, or could not be found.
sk: Súbor „%s“ je poškodený, nečitateľný, alebo sa ho nepodarilo nájsť.

en: The filename can use the following placeholders:
    
      • %h is substituted with the server name
      • %t is substituted with the SSH server name
      • %u is substituted with the username
      • %U is substituted with the SSH username
      • %p is substituted with Remmina profile name
      • %g is substituted with Remmina profile group name
      • %d is substituted with local date and time in ISO 8601 format
sk: Názov súboru môže použiť nasledovné zástupné znaky:
    
      • %h je nahradený názvom servera
      • %t je nahradený názvom servera SSH
      • %u je nahradený menom používateľa
      • %U je nahradený menom používateľa SSH
      • %p je nahradený názvom profilu aplikácie Remmina
      • %g je nahradený názvom skupiny profilu aplikácie Remmina
      • %d je nahradený miestnym dátumom a časom vo formáte ISO 8601

en: The folder connection profiles are saved in, it defaults to the XDG_USER_DATA
sk: Priečinok, kde sú uložené profily pripojení, podľa predvoleného nástroja XDG_USER_DATA

en: The following file already exists in the target folder:
sk: Nasledovný súbor už existuje v cieľovom priečinku:

en: The input is not a valid integer!
sk: Na vstupe nie je platné celé číslo!

en: The latest successful connection attempt, or a pre-computed date
sk: Posledný úspešný pokus o pripojenie alebo vopred vypočítaný dátum

en: The lower limit is not a valid integer!
sk: Dolná hranica nie je platné celé číslo!

en: The lower limit is too high!
sk: Spodná hranica je príliš vysoká!

en: The lower limit is too low!
sk: Spodná hranica je príliš nízka!

en: The maximum number of reconnect attempts upon an RDP disconnect (default: 20)
sk: Maximálny počet pokusov o opätovné pripojenie pri odpojení RDP (predvolené: 20)

en: The multi password changer requires a secrecy plugin.
sk: Nástroj na zmenu viacerých hesiel vyžaduje zásuvný modul utajenia.

en: The multi password changer requires a secrecy service.
sk: Nástroj na zmenu viacerých hesiel vyžaduje službu utajenia.

en: The necessary PyHoca-CLI process has encountered a internet connection problem.
sk: Potrebný proces PyHoca-CLI narazil na problém s internetovým pripojením.

en: The necessary child process 'pyhoca-cli' stopped unexpectedly.
    Please check your profile settings and PyHoca-CLI's output for possible errors. Also ensure the remote server is reachable and you're using the right credentials.
sk: Potrebný podriadený proces 'pyhoca-cli' sa neočakávane zastavil.
    Skontrolujte nastavenia profilu a výstup PyHoca-CLI, či neobsahuje možné chyby. Tiež sa uistite, že vzdialený server je dostupný a či používate správne poverenia.

en: The only allowed value is '%s'.
sk: Jediná povolená hodnota je '%s'.

en: The passwords do not match
sk: Heslá sa nezhodujú

en: The public SSH key changed!
sk: Verejný kľúč SSH bol zmenený!

en: The server did not respond.
sk: Server neodpovedal.

en: The server is unknown. The public key fingerprint is:
sk: Server je neznámy. Odtlačok verejného kľúča je:

en: The sound system of the X2Go server (default: 'pulse').
sk: Zvukový systém servera X2Go (predvolené: 'pulse').

en: The upper limit is not a valid integer!
sk: Horná hranica nie je platné celé číslo!

en: The upper limit is too high!
sk: Horná hranica je príliš vysoká!

en: The upper limit is too low!
sk: Horná hranica je príliš nízka!

en: The “%s” command is not available on the SSH server.
sk: Príkaz „%s“ nie je dostupný na serveri SSH.

en: The “%s” server refused the connection.
sk: Server „%s“ odmietol pripojenie.

en: Theme
sk: Motív

en: These are the encryption methods used by Remmina to store passwords.
    
    Except the "Weak" method, all the others are recommended, "Keystore" is the default, as it integrates with KDE/Plasma and GNOME.
    
    "Intermediate" doesn't use as much memory or processing power, and "Sensitive" is more secure, but uses +1 GiB of RAM and many CPU cycles.
sk: Toto sú metódy šifrovania použité na uloženie hesiel programom Remmina.
    
    Okrem metódy "Weak" sú všetky ostatné odporúčané, "Keystore" je predvolené, integruje sa s KDE/Plasma a GNOME.
    
    "Intermediate" používa málo prostriedkov pamäte a výkonu na spracovanie, "Sensitive" je viac bezpečné, ale používa +1 GiB RAM a viac cyklov CPU.

en: This file contains the “Custom” terminal colour scheme selectable from the “Advanced” tab of terminal connections and editable in the “Terminal” tab in the settings.
sk: Tento súbor obsahuje "Vlastnú" farebnú schému terminálu, ktorú možno vybrať na karte "Rozšírené" pripojenia terminálu a upraviť na karte "Terminál" v nastaveniach.

en: This might not work on all VNC servers
sk: Toto nemusí fungovať na všetkých serveroch VNC

en: This protocol does not support exporting.
sk: Tento protokol nepodporuje exportovanie.

en: This window can help you find connection problems.
    You can stop and start the logging at any moment using the On/Off switch.
    The stats button (Ctrl+T), can be useful to gather system info you may share when reporting a bug.
    There is more info about debugging Remmina on https://gitlab.com/Remmina/Remmina/-/wikis/Usage/Remmina-debugging
sk: Toto okno vám pomôže pri riešení problémov s pripojením.
    Zaznamenávanie môžete hocikedy spustiť alebo zastaviť pomocou prepínača.
    Tlačidlo štatistiky (Ctrl+T) sa môže hodiť pri získavaní informácií o systéme, ktoré môžete priložiť do hlásenia o chybe.
    Na stránke https://gitlab.com/Remmina/Remmina/-/wikis/Usage/Remmina-debugging nájdete ďalšie informácie týkajúce sa ladenia Remmina.

en: Tiles
sk: Dlaždice

en: Time in seconds before Remmina will lock the session and asks for a password again. Default: 300 Seconds.
sk: Čas v sekundách, kým Remmina zamkne sedenie a znovu požiada o heslo. Predvolené: 300 sekúnd.

en: Tip: Check the 'Save password' checkbox or manually input your X2Go username and password in the profile settings to store them for faster logins.
sk: TIP: V Nastaveniach profilu označte možnosť 'Uložiť heslo', alebo manuálne vložte X2Go užívateľské meno a heslo, pre trvalé uloženie a rýchlejšie prihlásenie.

en: To enable access to some important features, like password saving in your keyring and RDP printer sharing, please open your software center and give the appropriate permissions to Remmina. As an alternative you can enter the following commands in a terminal window:
sk: Pre povolenie prístupu k niektorým dôležitým funkciám, ako je ukladanie hesiel vo vašom zväzku kľúčov a sprístupnenie tlačiarní pre RDP, prosím, otvorte vášho správcu softvéru a udeľte patričné oprávnenia aplikácii Remmina. Alebo môžete zadať nasledovné príkazy do okna terminálu:

en: Toggle dynamic resolution update
sk: Prepne aktualizáciu dynamického rozlíšenia

en: Toggle fullscreen mode
sk: Prepne na režim celej obrazovky

en: Toggle scaled mode
sk: Prepne režim zmeny mierky

en: Toggle search options
sk: Prepne voľby vyhľadávania

en: Toggle view
sk: Prepne zobrazenie

en: Tool
sk: Nástroj

en: Tools
sk: Nástroje

en: Total %i item. | Total %i items.
sk[0]: Celkom %i položiek.
sk[1]: Celkom %i položka.
sk[2]: Celkom %i položky.

en: Transfer completed
sk: Prenos dokončený

en: Transfer error
sk: Chyba prenosu

en: True colour (24 bits)
sk: Skutočné farby (24 bitov)

en: True colour (24 bpp)
sk: Skutočné farby (24 bpp)

en: True colour (32 bpp)
sk: Skutočné farby (32 bpp)

en: Trust all certificates
sk: Dôverovať všetkým certifikátom

en: Tunnel via loopback address
sk: Tunel cez adresu slučky

en: Turn off GStreamer overlay
sk: Zakázať vstup zo servera

en: Turn off automatic reconnection
sk: Vypnúť automatické znovu pripojenie

en: Turn off clipboard sync
sk: Vypnúť synchronizáciu schránky

en: Turn off encryption
sk: Vypnúť šifrovanie TLS

en: Turn off fast-path
sk: Vypnúť funkciu fast-path

en: Turn off scaling to avoid screenshot distortion.
sk: Vypnite zmenu mierky, aby ste predišli skresleniu snímky obrazovky.

en: Turn on HTML5 audio support
sk: Zapnúť podporu zvuku HTML5

en: Turn on Java support
sk: Zapnúť podporu jazyka Java

en: Turn on Web Inspector
sk: Zapnúť webového inšpektora

en: Turn on WebGL support
sk: Zapnúť podporu WebGL

en: Turn on plugin support
sk: Zapnúť podporu zásuvných modulov

en: Turn on smooth scrolling
sk: Zapnúť hladké rolovanie

en: Turn on spatial navigation
sk: Zapnúť priestorovú navigáciu

en: Type
sk: Typ

en: Type in SSH username and password.
sk: Zadajte meno používateľa a heslo pre SSH.

en: USB device redirection
sk: Presmerovanie zariadení USB

en: USB redirection error
sk: Chyba pri presmerovaní USB

en: Ultra low colour (3 bits)
sk: Veľmi málo farieb (3 bity)

en: Unable to connect to VNC server
sk: Nie je možné pripojiť sa k serveru VNC

en: Unable to establish a connection to the RDP server “%s”. Check “Security protocol negotiation”.
sk: Nie je možné nadviazať spojenie so serverom RDP „%s“. Skontrolujte „Vyjednávanie bezpečnostného protokolu“.

en: Unable to import:
    %s
sk: Nepodarilo sa importovať:
    %s

en: Unexpected disconnect
sk: Neočakávané odpojenie

en: Unknown property '%i'
sk: Neznáma vlastnosť '%i'

en: Unlock
sk: Odomknúť

en: Unlock Remmina
sk: Odomknutie aplikácie Remmina

en: Unsupported authentication type %u
sk: Nepodporovaný typ overovania %u

en: Up
sk: Nahor

en: Update framebuffer even when not visible
sk: Aktualizuje sa framebuffer, aj keď nie je viditeľný

en: Upload
sk: Odovzdať

en: Upload folder
sk: Odovzdať priečinok

en: Upload to server
sk: Odoslať na server

en: Use '%s' as subgroup delimiter
sk: Použite „%s“ ako oddeľovač podskupín

en: Use JPEG Compression
sk: Použiť kompresiu JPEG

en: Use TLS encryption
sk: Použiť šifrovanie TLS

en: Use base credentials for gateway too
sk: Použiť základné poverenia tiež pre bránu

en: Use client keyboard mapping
sk: Použiť mapovanie klávesnice klienta

en: Use client resolution
sk: Použiť rozlíšenie klienta

en: Use default protocol (for --new)
sk: Použije predvolený protokol (pre parameter --new)

en: Use default server name (for --new)
sk: Použije predvolený názov servera (pre parameter --new)

en: Use default system font
sk: Použiť predvolené systémové písmo

en: Use initial window size
sk: Použiť počiatočnú veľkosť okna

en: Use secret key authentication for some widgets
sk: Použije overenie totožnosti s tajným kľúčom pre niektoré miniaplikácie

en: Use server settings
sk: Použiť nastavenie servera

en: Use system proxy settings
sk: Použiť systémové nastavenia proxy

en: Use the current settings as the default for all new connection profiles
sk: Použije aktuálne nastavenia ako predvolené pre všetky profily nových pripojení

en: Use the old license workflow
sk: Použiť spôsob fungovania podľa starej licencie

en: Used i.a. by terminal services in a smart card channel to distinguish client capabilities:
      • < 4034: Windows XP base smart card functions
      • 4034-7064: Windows Vista/7: SCardReadCache(),
        SCardWriteCache(), SCardGetTransmitCount()
      • >= 7065: Windows 8 and newer: SCardGetReaderIcon(),
        SCardGetDeviceTypeId()
sk: Používané i.a. terminálovými službami v Smart card kanál pre rozlišovanie schopností klienta:
    • < 4034: Windows XP funkcie inteligentné karty
    • 4034-7064: Windows Vista/7: SCardReadCache(),
    SCardWriteCache(), SCardGetTransmitCount()
    • >= 7065: Windows 8 a novší: SCardGetReaderIcon(),
    SCardGetDeviceTypeId()

en: User
sk: Užívateľ

en: User agent
sk: Používateľský agent

en: User chose to resume session with ID: '%s'
sk: Užívateľ si vybral obnovenie sedenia s ID: "%s

en: User password
sk: Heslo používateľa

en: Username
sk: Meno používateľa

en: Using the UDP protocol may improve performance
sk: Použitím protokolu UDP sa môže zvýšiť výkon

en: Using the «resolution» parameter in the Remmina preferences file is deprecated.
sk: Používanie parametra "rozlíšenie" v súbore predvolieb programu Remmina je zastarané.

en: VNC connection failed: %s
sk: Pripojenie VNC zlyhalo: %s

en: VNC password
sk: Heslo VNC

en: Valid for
sk: Platnosť

en: Validation data in ProtocolSettings array is invalid!
sk: Overovacie údaje v ProtocolSettings sú neplatné!

en: Verify password
sk: Overiť heslo

en: Version
sk: Verzia

en: View only
sk: Iba zobrazenie

en: View-only mode
sk: Režim obmedzený len na zobrazenie

en: Viewport fullscreen
sk: Zobrazenie na celú obrazovku

en: Viewport fullscreen mode
sk: Režim zobrazenia na celú obrazovku

en: Visible
sk: Viditeľné

en: Waiting for PyHoca-CLI to show the session's window…
sk: Čakanie na PyHoca-CLI, kým zobrazí okno sedenia…

en: Waiting for user to select a session…
sk: Čaká sa na výber sedenia užívateľom…

en: Waiting for window of X2Go Agent to appear…
sk: Čakanie na zobrazenie okna agenta X2Go…

en: Wallpaper
sk: Pozadie

en: Warning: Running a command synchronously may cause Remmina not to respond.
    Do you really want to continue?
sk: Upozornenie: Spustenie príkazu synchrónne môže spôsobiť, že aplikácia Remmina nebude odpovedať.
    Naozaj chcete pokračovať?

en: Warning: The server has changed its public key. This means you are either under attack,
    or the administrator has changed the key. The new public key fingerprint is:
sk: Upozornenie: Server zmenil svoj verejný kľúč. To môže znamenať, že ste pod útokom,
    alebo že správca zmenil kľúč. Odtlačok nového verejného kľúča je:

en: Warning: This plugin requires GtkSocket, but this feature is unavailable in a Wayland session.
sk: Upozornenie: Tento zásuvný modul vyžaduje GtkSocket, ale ten nie je dostupný v relácií Wayland.

en: Which command should be executed after creating the X2Go session?
sk: Ktorý príkaz sa má vykonať po vytvorení X2Go sedenia?

en: Which direction should clipboard content be copied? (default: 'both').
sk: Ktorým smerom sa má kopírovať obsah schránky? (predvolené: 'oba').

en: Window drag
sk: Ťahanie okna

en: X2Go - Launch an X2Go session
sk: X2Go - spustenie sedenia X2Go

en: X2Go plugin loaded.
sk: Načítaný zásuvný modul X2Go.

en: Yes
sk: Áno

en: You did not set any command to be executed
sk: Nenastavili ste žiadny príkaz, ktorý má byť spustený

en: You requested a H.264 GFX mode for the server “%s”, but your libfreerdp does not support H.264. Please use a non-AVC colour depth setting.
sk: Požadovali ste režim H.264 GFX pre server „%s“, ale vaša knižnica libfreerdp nepodporuje H.264. Prosím, použite iné nastavenie hĺbky farieb ako AVC.

en: Your connection has been rejected.
sk: Vaše pripojenie bolo odmietnuté.

en: Your private key
sk: Váš súkromný kľúč

en: _About
sk: _O aplikácii

en: _Cancel
sk: _Zrušiť

en: _Clear
sk: _Vymazať

en: _Close
sk: _Zavrieť

en: _Copy
sk: _Kopírovať

en: _Decrease font size
sk: Z_menšiť veľkosť písma

en: _Delete
sk: O_dstrániť

en: _Download
sk: _Stiahnuť

en: _Find text
sk: _Nájsť text

en: _Increase font size
sk: _Zväčšiť veľkosť písma

en: _Match case
sk: _Rozlišovať veľkosť písmen

en: _New
sk: _Nové

en: _Paste
sk: _Vložiť

en: _Preferences
sk: _Predvoľby

en: _Quit
sk: _Ukončiť

en: _Remove
sk: O_dstrániť

en: _Resume
sk: P_okračovať

en: _Save
sk: _Uložiť

en: _Save and Connect
sk: _Uložiť a pripojiť

en: _Select all
sk: Vy_brať všetko

en: _Send
sk: _Odoslať

en: _Terminate
sk: _Prerušiť

en: _Tools
sk: _Nástroje

en: _Wrap around
sk: Pokračovať do_okola

en: command %h %u %t %U %p %g --option
sk: príkaz %h %u %t %U %p %g --voľba

en: http://address or https://address
sk: http://adresa alebo https://adresa

en: libsodium >= 1.9.0 is required to use Primary Password
sk: Pre použitie primárneho hesla je potrebná knižnica libsodium vo verzii >= 1.9.0

en: parameter 'argv' is 'NULL'.
sk: parameter 'argv' je 'NULL'.

en: parameter 'env' is either invalid or uninitialized.
sk: parameter 'env' je neplatný alebo neinicializovaný.

en: parameter 'error' is 'NULL'.
sk: parameter 'error' je 'NULL'.

en: tag:level[,tag:level[,…]]
sk: značka:úroveň[,značka:úroveň[,...]]

en: timeout in seconds (default 300)
sk: časový limit v sekundách (predvolené: 300)

en: “Grab all keyboard events” status colour
sk: Stavová farba pre funkciu „Zachytiť všetky udalosti klávesnice“
