thunar.xfce-4-20 - en to sk translation catalogue (791 entries)

en: %A at %X
sk: %A na %X

en: %d folder | %d folders
sk[0]: %d priečinok
sk[1]: %d priečinky
sk[2]: %d priečinkov
sk[3]: %d priečinkov

en: %dx%d pixel | %dx%d pixels
sk[0]: %dx%d pixel
sk[1]: %dx%d pixely
sk[2]: %dx%d pixelov
sk[3]: %dx%d pixelov

en: %lu hour remaining (%s/sec) | %lu hours remaining (%s/sec)
sk[0]: zostáva %lu hodina (%s/s)
sk[1]: zostávajú %lu hodiny (%s/s)
sk[2]: zostáva %lu hodín (%s/s)
sk[3]: zostáva %lu hodín (%s/s)

en: %lu minute remaining (%s/sec) | %lu minutes remaining (%s/sec)
sk[0]: zostáva %lu minúta (%s/s)
sk[1]: zostávajú %lu minúty (%s/s)
sk[2]: zostáva %lu minút (%s/s)
sk[3]: zostáva %lu minút (%s/s)

en: %lu second remaining (%s/sec) | %lu seconds remaining (%s/sec)
sk[0]: zostáva %lu sekunda (%s/s)
sk[1]: zostávajú %lu sekundy (%s/s)
sk[2]: zostáva %lu sekúnd (%s/s)
sk[3]: zostáva %lu sekúnd (%s/s)

en: %s (copy %u)
sk: %s (kópia %u)

en: %s (copy %u)%s
sk: %s (kópia %u)%s

en: %s - Properties
sk: %s - vlastnosti

en: %s of %s
sk: %s z %s

en: %s on %s
sk: %s na %s

en: %x at %X
sk: %x na %X

en: (some contents unreadable)
sk: (niektoré položky nečitateľné)

en: 0 items
sk: 0 položiek

en: 128px
sk: 128 px

en: 160px
sk: 160 px

en: 16px
sk: 16 px

en: 192px
sk: 192 px

en: 24px
sk: 24 px

en: 256px
sk: 256 px

en: 32px
sk: 32 px

en: 48px
sk: 48 px

en: 64px
sk: 64 px

en: 96px
sk: 96 px

en: <a href="volman-config:">Configure</a> the management of removable drives,
    devices and media.
sk: <a href="volman-config:">Konfigurovať</a> správu výmenných jednotiek,
    zariadení a médií.

en: A destination directory must be specified
sk: Minimálne jeden názov cieľového adresára musí byť zadaný

en: A widget to display in place of the usual page label
sk: Pomôcka na zobrazenie v meste zvyčajného nápisu stránky

en: About Templates
sk: O šablónach

en: Acc_ess:
sk: Príst_up:

en: Acce_ss:
sk: Prí_stup:

en: Accessed:
sk: Čas prístupu:

en: Acquired the name '%s' on the session message bus
sk: Získané meno „%s” na zbernici správ relácie

en: Acquired the session message bus '%s'
sk: Získaná zbernica správ relácie „%s”

en: Add a new custom action.
sk: Vložiť novú vlastnú akciu.

en: Add the selected folder to the shortcuts side pane | Add the selected folders to the shortcuts side pane
sk[0]: Pridať vybrané priečinky medzi záložky v bočnom paneli
sk[1]: Pridať vybraný priečinok medzi záložky v bočnom paneli
sk[2]: Pridať vybrané priečinky medzi záložky v bočnom paneli
sk[3]: Pridať vybrané priečinky medzi záložky v bočnom paneli

en: Advanced
sk: Pokročilé

en: All Files
sk: Všetky súbory

en: All files in this folder will appear in the "Create Document" menu.
sk: Všetky súbory z tohoto priečinka budú v ponuke "Vytvoriť dokument".

en: Allow this file to _run as a program
sk: _Umožniť spustiť tento súbor ako program

en: Allow tree like expansion of folders
sk: Povoliť rozbalenie priečinmov do podoby stromu

en: Allowing untrusted programs to run presents a security risk to your system.
sk: Umožniť spúšťanie programom z nedôveryhodných zdrojov predstavuje bezpečnostné riziko!

en: Always
sk: Vždy

en: Aperture Value:
sk: Clona:

en: Appearance Conditions
sk: Podmienky zobrazenia

en: Appears if selection contains:
sk: Zobrazí sa, ak výber obsahuje:

en: Apply recursively?
sk: Nastaviť práva aj rekurzívne?

en: Apply to Folder Only
sk: Nastaviť práva iba pre priečinok

en: Apply to Folder and Contents
sk: Nastaviť práva pre priečinok i obsah

en: Are you sure that you want to
    move "%s" (%s) to trash ?
sk: Naozaj chcete presunúť 
    „%s” (%s) do koša?

en: Are you sure that you want to
    move "%s" to trash ?
sk: Naozaj chcete presunúť 
    „%s” do koša?

en: Are you sure that you want to
    move the selected file to trash? | Are you sure that you want to
    move the %u selected files to trash?
sk[0]: Naozaj chcete presunúť
    vybratý súbor do koša?
sk[1]: Naozaj chcete presunúť
    %u vybraté súbory do koša?
sk[2]: Naozaj chcete presunúť
    %u vybratých súborov do koša?
sk[3]: Naozaj chcete presunúť
    %u vybratých súborov do koša?

en: Are you sure that you want to
    permanently delete "%s" (%s)?
sk: Naozaj chcete natrvalo odstrániť
    „%s“ (%s)?

en: Are you sure that you want to
    permanently delete "%s"?
sk: Naozaj chcete natrvalo odstrániť
    „%s“?

en: Are you sure that you want to delete
    action "%s"?
sk: Naozaj chcete zmazať
    akciu "%s"?

en: Are you sure that you want to permanently
    delete the selected file? | Are you sure that you want to permanently
    delete the %u selected files?
sk[0]: Naozaj chcete natrvalo odstrániť
    vybraný súbor?
sk[1]: Naozaj chcete natrvalo odstrániť
    %u vybrané súbory?
sk[2]: Naozaj chcete natrvalo odstrániť
    %u vybraných súborov?
sk[3]: Naozaj chcete natrvalo odstrániť
    %u vybraných súborov?

en: Are you sure that you want to remove "%s"?
sk: Naozaj chcete odstrániť "%s"?

en: Are you sure you want to open all folders?
sk: Naozaj chcete otvoriť všetky priečinky?

en: Arran_ge Items
sk: _Usporiadať položky

en: Ask every time
sk: Vždy sa pýtať

en: At least one filename must be specified
sk: Minimálne jeden názov súboru musí byť zadaný

en: At least one source filename must be specified
sk: Minimálne jeden názov zdrojového súboru musí byť zadaný

en: Attention
sk: Pozor

en: Audio Files
sk: Zvukové súbory

en: Authentication is required to run Thunar as root.
sk: Na spustenie Thunaru ako root je potrebná autentifikácia.

en: Automatically _expand columns as needed
sk: Automaticky _rozšíriť stĺpce podľa potreby

en: Basic
sk: Základné

en: Behavior
sk: Správanie

en: Browse Network
sk: Prechádzať sieť

en: Browse all local and remote disks and folders accessible from this computer
sk: Prehliadať všetky miestne a vzdialené disky a priečinky prístupné z tohto počítača

en: Browse local network connections
sk: Prechádzať lokálne sieťové spojenia

en: Browse the computer
sk: Prehliadať počítač

en: Browse the file system
sk: Prehliadať súborový systém

en: Browse the file system to select an application to open files of type "%s".
sk: Vybrať program, pomocou ktorého otvoríte súbory typu "%s".

en: Browse the file system to select an application to use for this action.
sk: Prehliada súborový systém na nájdenie aplikácie pre túto akciu.

en: Browse the filesystem with the file manager
sk: Prehliada súborový systém pomocou správcu súborov

en: Bulk Rename
sk: Hromadné premenovanie

en: Bulk Rename - Rename Multiple Files
sk: Hromadné premenovanie - premenovanie viacerých súborov naraz

en: Bulk _Rename...
sk: Hromadné premenovanie

en: By _Name
sk: Podľa _názvu

en: By _Size
sk: Podľa veľ_kosti

en: By _Type
sk: Podľa _typu

en: By default columns will be automatically expanded if
    needed to ensure the text is fully visible. If you dis-
    able this behavior below the file manager will always
    use the user defined column widths.
sk: Štandardne sa šírky stĺpcov prispôsobujú tak, aby bolo možné zobraziť celú informáciu. Pokiaľ túto možnosť vypnete, stĺpce budú mať vždy pevne nastavenú šírku.

en: C_ase Sensitive Search
sk: _Rozlišovať veľkosť písmen

en: C_reate
sk: _Vytvoriť

en: Calculating...
sk: Prebieha výpočet...

en: Calculation aborted
sk: Výpočet prerušený

en: Camera
sk: Fotoaparát

en: Camera Brand:
sk: Značka prístroja:

en: Camera Model:
sk: Model prístroja:

en: Cancelling...
sk: Ruší sa...

en: Cannot convert filename "%s" to the local encoding
sk: Nepodarilo sa previesť názov súboru "%s" do vášho kódovania

en: Change the default application for files of type "%s" to the selected application.
sk: Nastaviť vybraný program ako štandardný pre súbory typu "%s"

en: Change the visibility of this window's menubar
sk: Zmení viditeľnosť panela menu tohoto okna

en: Change the visibility of this window's statusbar
sk: Zmení viditeľnosť stavového riadku v okne

en: Choose another application with which to open the selected file
sk: Vybrať iný program na otvorenie tohto súboru

en: Choose the order of information to appear in the
    detailed list view.
sk: Vyberte, aké informácie majú byť zobrazené v podrobnom zozname súborov

en: Cl_ear Saved Folder View Settings
sk: Vymazať _uložené nastavenia zobrazenia priečinka

en: Clear
sk: Vyčistiť

en: Clear the file list below
sk: Vyčistiť zoznam súborov

en: Clear the keyboard shortcut for this action.
sk: Vymazať klávesovú skratku tejto akcie.

en: Click here to automatically fix the folder permissions.
sk: Kliknutím automaticky opravíte práva priečinka...

en: Click here to stop calculating the total size of the folder.
sk: Kliknutím zrušíte výpočet veľkosti priečinku.

en: Click here to view the documentation for the selected rename operation.
sk: Sem kliknite na zobrazenie dokumentácie o vybratej operácii premenovania.

en: Click this button to select an icon file that will be displayed in the context menu in addition to the action name chosen above.
sk: Kliknutím na toto tlačítko vyberiete ikonu, ktorá sa zobrazí v kontextovej ponuke vedľa názvu akcie uvedeného vyššie.

en: Close Pane
sk: Zatvoriť panel

en: Close _All Windows
sk: Zatvoriť všetky _okná

en: Close all Thunar windows
sk: Zatvoriť všetky okná správcu súborov Thunar

en: Close tab
sk: Zatvoriť kartu

en: Close this folder
sk: Zatvoriť tento priečinok

en: Close this window
sk: Zatvoriť toto okno

en: Collecting files...
sk: Zhromažďovanie súborov...

en: Column Sizing
sk: Veľkosti stĺpcov

en: Command not configured
sk: Príkaz nie je nastavený

en: Command:
sk: Príkaz:

en: Comment:
sk: Poznámka:

en: Compact View
sk: Kompaktné zobrazenie

en: Compact directory listing
sk: Kompaktný výpis obsahu priečinka

en: Compact view
sk: Kompaktný pohľad

en: Compressing files...
sk: Komprimujem súbory...

en: Computer
sk: Počítač

en: Con_vert to:
sk: Pre_viesť na:

en: Configure Columns in the Detailed List View
sk: Stĺpce v podrobnom zozname súborov

en: Configure _Columns...
sk: N_astaviť stĺpce...

en: Configure the Thunar file manager
sk: Nastavenia správcu súborov Thunar

en: Configure the columns in the detailed list view
sk: Nastaviť stĺpce v podrobnom zozname súborov

en: Confirm to replace files
sk: Potvrdiť nahradenie súborov

en: Context Menu
sk: Kontextová ponuka

en: Copy
sk: Kopírovať

en: Copy _Anyway
sk: Kopírov_ať i tak

en: Copy _Here
sk: _Kopírovať sem

en: Copy the selection
sk: Skopírovať výber

en: Copying files to "%s"...
sk: Kopírujú sa súbory do "%s"...

en: Copying files...
sk: Kopírujú sa súbory...

en: Correct _folder permissions
sk: Opraviť prístupové práva _zložky

en: Correct _folder permissions...
sk: Opraviť prístupové práva zložky...

en: Correct folder permissions automatically?
sk: Automaticky opraviť práva priečinka?

en: Could not delete file "%s": %s
sk: Nemožno vymazať súbor "% s":% s

en: Could not find "%s"
sk: Nemožno nájsť „%s”

en: Could not move "%s" directly. Collecting files for copying...
sk: Položku "%s" nie je možné priamo presunúť. Zhromažďovanie súborov pri kopírovaní...

en: Could not restore "%s"
sk: Nemožno obnoviť "%s"

en: Create Action
sk: Vytvoriť akciu

en: Create Document from template "%s"
sk: Vytvoriť priečinok zo šablóny "%s"

en: Create File
sk: Vytvoriť súbor

en: Create Folder
sk: Vytvoriť priečinok

en: Create New File
sk: Vytvoriť nový súbor

en: Create New Folder
sk: Vytvoriť nový priečinok

en: Create _Document
sk: Vytvoriť _dokument

en: Create _Folder...
sk: Vytvoriť priečinok...

en: Create a link to the selected file on the desktop | Create links to the selected files on the desktop
sk[0]: Vytvoriť odkazy na vybrané súbory na ploche
sk[1]: Vytvoriť odkaz na vybraný súbor na ploche
sk[2]: Vytvoriť odkazy na vybrané súbory na ploche
sk[3]: Vytvoriť odkazy na vybrané súbory na ploche

en: Create a new document from a template
sk: Vytvoriť nový dokument zo šablóny

en: Create a symbolic link for the selected file | Create a symbolic link for each selected file
sk[0]: Vytvorí symbolický odkaz pre všetky vybrané súbory
sk[1]: Vytvorí symbolický odkaz pre vybraný súbor
sk[2]: Vytvorí symbolický odkaz pre vybrané súbory
sk[3]: Vytvorí symbolický odkaz pre vybrané súbory

en: Create an empty folder within the current folder
sk: Vytvoriť prázdny priečinok

en: Created:
sk: Vytvorené:

en: Creating directories...
sk: Vytvárajú sa priečinky...

en: Creating files...
sk: Vytvárajú sa súbory...

en: Creating symbolic links in "%s"...
sk: Vytvárajú sa symbolické odkazy v "%s"...

en: Cu_t
sk: Vys_trihnúť

en: Current
sk: Aktuálny

en: Custom
sk: Vlastné

en: Custom Actions
sk: Vlastné akcie

en: Cut the selection
sk: Vystrihnúť výber

en: Date
sk: Dátum

en: Date Accessed
sk: Dátum prístupu

en: Date Created
sk: Dátum vytvorenia

en: Date Deleted
sk: Dátum odstránenia

en: Date Modified
sk: Čas zmeny

en: Date Picture Taken
sk: Dátum získania:

en: Date Taken:
sk: Dátum získania:

en: Default Application
sk: Predvolená aplikácia

en: Delete (opposite of create)
sk: Odstrániť (opak vytvorenia)

en: Delete all files and folders in the Trash
sk: Zmazať všetky súbory a adresáre v koši

en: Delete saved view settings for this folder
sk: Odstrániť uložené nastavenia zobrazenia pre tento priečinok

en: Delete the currently selected action.
sk: Odstráni aktuálne vybratú akciu.

en: Deleted:
sk: Zmazané:

en: Deleting files...
sk: Odstraňujú sa súbory...

en: Description:
sk: Popis:

en: Desktop (Create Link) | Desktop (Create Links)
sk[0]: Plocha (Vytvoriť odkazy)
sk[1]: Plocha (Vytvoriť odkaz)
sk[2]: Plocha (Vytvoriť odkazy)
sk[3]: Plocha (Vytvoriť odkazy)

en: Detac_h Tab
sk: _Odpojiť kartu

en: Detailed directory listing
sk: Podrobný výpis obsahu priečinka

en: Details view
sk: Podrobný pohľad

en: Devices
sk: Zariadenia

en: Disabled
sk: Vypnuté

en: Display
sk: Zobraziť

en: Display Thunar user manual
sk: Zobraziť používateľský manuál

en: Display folder content in a compact list view
sk: Zobrazí obsah priečinka v kompaktnom zozname

en: Display folder content in a detailed list view
sk: Zobrazí obsah priečinka v podrobnom zozname

en: Display folder content in an icon view
sk: Zobrazí obsah priečinkov v ikonách

en: Display information about Thunar
sk: Zobraziť informáciu o správcovi súborov Thunar

en: Display information about Thunar Bulk Rename
sk: Zobraziť informácie o hromadnom premenovaní

en: Display the contents of the trash can
sk: Zobraziť obsah koša

en: Display the trash can
sk: Zobrazovať kôš

en: Do _not ask me again
sk: _Už sa viac nepýtať

en: Do _not display this message again
sk: _Nezobrazovať viac túto správu

en: Do you want to apply your changes recursively to
    all files and subfolders below the selected folder?
sk: Prajete si použiť nastavenia rekurzívne pre
    všetky súbory a podadresáre vo vybranom adresári?

en: Do you want to create it?
sk: Chcete ho vytvoriť?

en: Do you want to overwrite it?
sk: Chcete ho prepísať?

en: Do you want to permanently delete it?
sk: Chcete ho natrvalo odstrániť?

en: Do you want to rename the launcher, or the file itself?
sk: Chcete premenovať spúšťač alebo súbor samotný?

en: Do you want to skip it?
sk: Chcete ho preskočiť?

en: Do you want to skip this file and continue to rename the remaining files?
sk: Chcete preskočiť tento súbor a pokračovať v premenovávaní zostávajúcich súborov?

en: Don't unload the plugin from memory
sk: Nevyhadzovať plugin z pamäte

en: Draw frames around thumbnails
sk: Vykresliť rámy okolo miniatúr

en: Dup_licate
sk: Dup_likovať

en: E_xpandable Folders
sk: Ro_zbaliteľné priečinky

en: Edit Action
sk: Upraviť akciu

en: Edit _Launcher
sk: Upraviť spúšťač

en: Edit the currently selected action.
sk: Upraví aktuálne vybratú akciu

en: Edit the selected launcher
sk: Upraviť zvolený spúšťač

en: Eject the selected device
sk: Vysunúť vybrané zariadenie

en: Ejecting device
sk: Odpája sa zariadenie

en: Emblems
sk: Emblémy

en: Empty Trash
sk: Vyprázdniť kôš

en: Emptying the Trash...
sk: Vyprázdňujem kôš...

en: Enable _Volume Management
sk: Zapnúť _Správu zväzkov

en: Enable this option if you want a waiting cursor to be shown while the action is launched. This is also highly recommended if you have focus stealing prevention enabled in your window manager.
sk: Povoľte túto voľbu, ak chcete zobraziť kurzor symbolizujúci čakanie pri spúšťaní akcie. Táto funkcia je vysoko odporúčaná pri povolenej funkcii predchádzaniu strate zamerania okna v správcovi okien.

en: End element handler called while in root context
sk: Konečný prvok volaných v koreňovom kontexte

en: Enter a list of patterns that will be used to determine whether this action should be displayed for a selected file. If you specify more than one pattern here, the list items must be separated with semicolons (e.g. *.txt;*.doc).
sk: Zadajte zoznam vzorov, ktoré sa použijú na určenie , pre ktorý súbor sa má akcia zobraziť. Ak uvediete viac ako jeden vzor, zoznam položiek musí byť oddelených bodkočiarkami. (napr. *.txt;*.doc).

en: Enter the name:
sk: Zadajte názov:

en: Enter the new name:
sk: Zadajte nový názov:

en: Enter the text that should be used as replacement for the pattern above.
sk: Zadajte text, ktorý sa použije na nahradenie za vzor vyššie.

en: Enter the text to search for in the file names.
sk: Zadajte text, ktorý sa vyhľadá v názvoch súborov.

en: Error
sk: Chyba

en: Error removing file: %s
sk: Chyba pri odstraňovaní súboru: %s

en: Error while copying to "%s": %s more space is required to copy to the destination
sk: Chyba pri kopírovaní do "%s": Je potrebné ešte %s miesta na kopírovanie do cieľa

en: Executable Files
sk: Spustiteľné súbory

en: Execute the selected file | Execute the selected files
sk[0]: Spustiť označené súbory
sk[1]: Spustiť označený súbor
sk[2]: Spustiť označené súbory
sk[3]: Spustiť označené súbory

en: Exposure Program:
sk: Expozičný program:

en: Exposure Time:
sk: Expozičný čas:

en: Extension only
sk: Len prípony

en: Failed to add new application "%s"
sk: Nepodarilo sa pridať nový program "%s"

en: Failed to add new shortcut
sk: Nepodarilo sa pridať novú záložku

en: Failed to browse the computer
sk: Zlyhalo prehliadanie počítača

en: Failed to browse the network
sk: Nepodarilo sa prehliadať sieť

en: Failed to change icon of "%s"
sk: Chyba pri zmene ikony "%s"

en: Failed to change the group of "%s": %s
sk: Nepodarilo sa zmeniť  skupinu "%s": %s

en: Failed to change the owner of "%s": %s
sk: Nepodarilo sa zmeniť  vlastníka "%s": %s

en: Failed to change the permissions of "%s": %s
sk: Nepodarilo sa zmeniť  práva "%s": %s

en: Failed to compose new email
sk: Chyba pri vytváraní nového emailu

en: Failed to compress %d file | Failed to compress %d files
sk[0]: Komprimovanie %d súboru zlyhalo
sk[1]: Komprimovanie %d súborov zlyhalo
sk[2]: Komprimovanie %d súborov zlyhalo
sk[3]: Komprimovanie %d súborov zlyhalo

en: Failed to connect to the Trash
sk: Chyba pri pripájaní na kôš

en: Failed to create a link for the URL "%s"
sk: Nepodarilo sa vytvoriť odkaz na adresu "%s"

en: Failed to create directory "%s": %s
sk: Nepodarilo sa vytvoriť adresár "%s": %s

en: Failed to create empty file "%s": %s
sk: Nepodarilo sa vytvoriť prázdny súbor "%s": %s

en: Failed to create symbolic link for "%s"
sk: Chyba pri vytváraní symbolického odkazu "%s"

en: Failed to create temporary directory
sk: Chyba pri vytváraní dočasného adresára

en: Failed to determine save location for uca.xml
sk: Nepodarilo sa určiť ukladacie umiestnenie uca.xml

en: Failed to determine the original path for "%s"
sk: Nepodarilo sa určiť pôvodnú cestu pre "%s"

en: Failed to determine the original path for "%s" (%s)
sk: Zlyhalo určenie pôvodnej cesty pre „%s” (%s)

en: Failed to display the contents of the trash can
sk: Nepodarilo sa zobraziť obsah koša

en: Failed to display the volume management settings
sk: Nepodarilo sa zobraziť nastavenia správy zväzkov

en: Failed to eject "%s"
sk: Nepodarilo sa vysunúť "%s"

en: Failed to execute application "%s"
sk: Nepodarilo sa spustiť aplikáciu "%s"

en: Failed to execute file "%s"
sk: Nepodarilo sa spustiť súbor "%s"

en: Failed to launch action "%s".
sk: Nepodarilo sa spustiť "%s".

en: Failed to launch operation
sk: Nepodarilo sa spustiť operáciu

en: Failed to mount "%s"
sk: Nepodarilo sa pripojiť "%s"

en: Failed to open "%s"
sk: Nepodarilo sa otvoriť "%s"

en: Failed to open "%s" (%s)
sk: Zlyhalo otvorenie „%s” (%s)

en: Failed to open "%s": %s
sk: Nepodarilo sa otvoriť "%s": %s

en: Failed to open %d file | Failed to open %d files
sk[0]: Nepodarilo sa otvoriť %d súbor
sk[1]: Nepodarilo sa otvoriť %d súbory
sk[2]: Nepodarilo sa otvoriť %d súborov
sk[3]: Nepodarilo sa otvoriť %d súborov

en: Failed to open directory "%s"
sk: Nepodarilo sa otvoriť priečinok "%s"

en: Failed to open file "%s"
sk: Nepodarilo sa otvoriť súbor "%s"

en: Failed to open parent folder
sk: Otvorenie nadradeného priečinka zlyhalo

en: Failed to open the documentation browser
sk: Nepodarilo sa otvoriť prehliadač dokumentácie

en: Failed to open the file system root folder
sk: Nepodarilo sa otvoriť koreňový priečinok

en: Failed to open the home folder
sk: Nepodarilo sa otvoriť domovský adresár

en: Failed to parse the desktop file: %s
sk: Nepodarilo sa spracovať súbor pracovnej plochy: %s

en: Failed to remove "%s"
sk: Nepodarilo sa vymazať "%s"

en: Failed to remove "%s".
sk: Nepodarilo sa vymazať "%s".

en: Failed to rename "%s"
sk: Nepodarilo sa premenovať "%s"

en: Failed to rename "%s" (%s)
sk: Zlyhalo premenovanie „%s” (%s)

en: Failed to rename "%s" to "%s".
sk: Nepodarilo sa premenovať "%s" na "%s".

en: Failed to restore the folder "%s"
sk: Nepodarilo sa obnoviť priečinok "%s"

en: Failed to save "%s".
sk: Nepodarilo sa uložiť "%s".

en: Failed to save actions to disk.
sk: Uloženie akcií na disk zlyhalo.

en: Failed to set default application for "%s"
sk: Nepodarilo sa nastaviť predvolený program pre "%s"

en: Failed to unmount "%s"
sk: Nepodarilo sa odpojiť "%s"

en: File
sk: Súbor

en: File Manager
sk: Správca súborov

en: File Name
sk: Názov súboru

en: File Operation Progress
sk: Priebeh operácie so súborom

en: File System
sk: Súborový systém

en: File does not exist
sk: Súbor neexistuje

en: First character uppercase
sk: Prvý znak veľkým

en: Flash Drive
sk: Flash disk

en: Flash Fired:
sk: Blesk:

en: Floppy
sk: Disketa

en: Focal Length:
sk: Ohnisková dĺžka:

en: Folder Permissions
sk: Práva priečinka

en: Folder permissions
sk: Práva priečinka

en: Force open in a new window
sk: Vynútiť otvorenie v novom okne

en: From the back (right)
sk: Zozadu (vpravo)

en: From the front (left)
sk: Zpredu (vľavo)

en: General
sk: Všeobecné

en: Go to the desktop folder
sk: Prejsť do priečinka pracovnej plochy

en: Go to the home folder
sk: Prejsť do domovského priečinka

en: Go to the next visited folder
sk: Prejsť na nasledujúce navštívené miesto

en: Go to the previous visited folder
sk: Prejsť na predchádzajúce navštívené miesto

en: Go to the templates folder
sk: Prejsť do priečinka šablón

en: Gro_up:
sk: Sk_upina:

en: Group
sk: Skupina

en: Harddisk
sk: Pevný disk

en: Help URL
sk: URL Pomoci

en: Hi_de
sk: _Skryť

en: Home
sk: Domov

en: ISO Speed Ratings:
sk: Hodnotenia ISO rýchlostí:

en: Icon View
sk: Zoznam ikon

en: Icon _Size:
sk: Veľ_kosť ikony:

en: Icon based directory listing
sk: Výpis obsahu priečinka s ikonami

en: Icon size
sk: Veľkosť ikony

en: Icon view
sk: Pohľad s ikonami

en: If you choose to empty the Trash, all items in it will be permanently lost. Please note that you can also delete them separately.
sk: Keď vyberiete vyprázdnenie koša, všetky položky budú nenávratne zmazané. Mazať ich môžete aj po jednom.

en: If you delete a custom action, it is permanently lost.
sk: Ak odstránite vlastnú akciu, bude nenávratne stratená.

en: If you delete a file, it is permanently lost.
sk: Odstránený súbor bude nenávratne stratený.

en: If you enable this option, the pattern will be searched in a case-sensitive manner. The default is to use a case-insensitive search.
sk: Ak zapnete túto voľbu, vzor sa bude hľadať s rozlišovaním veľkosti písmen. Predvolené je použitie hľadania s rozlišovaním veľkosti písmen.

en: If you enable this option, the pattern will be treated as a regular expression and matched using the Perl-compatible regular expressions (PCRE). Check the documentation for details about the regular expression syntax.
sk: Ak zapnete túto voľbu, sa hľadaný vzor bude chápať ako regulárny výraz bude sa hľadať použitím Perl regulárnych výrazov (PCRE).Podrobnosti o syntaxe regulárnych výrazov nájdete v dokumentácii.

en: If you frequently create certain kinds  of documents, make a copy of one and put it in this folder. Thunar will add an entry for this document in the "Create Document" menu.
    
    You can then select the entry from the "Create Document" menu and a copy of the document will be created in the directory you are viewing.
sk: Ak často vytvárate určitý druh dokumentov, vytvorte si jednu kópiu a tú umiestnite do tohoto priečinka. Aplikácia Thunar pridá položku pre tento dokument do ponuky "Vytvoriť dokument".
    
    Potom sa voľbou položky z menu "Vytvoriť dokument" v aktuálnom adresáre vytvorí kópia tohoto dokumentu.

en: If you select this option your choice will be remembered and you won't be asked again. You can use the preferences dialog to alter your choice afterwards.
sk: Ak označíte túto voľbu, táto otázka sa už viac nezobrazí a vždy sa použije možnosť, ktorú teraz vyberiete. V nastavení to budete môcť neskôr zmeniť.

en: Image
sk: Obraz

en: Image Files
sk: Súbory obrázkov

en: Image Size:
sk: Veľkosť obrázku:

en: Image Type:
sk: Typ obrázku:

en: Include additional files in the list of files to be renamed
sk: Obsiahnuť pridané súbory v zozname súborov na premenovanie

en: Include subfolders:
sk: Zhrnúť podpriečinky

en: Insert
sk: Vložiť

en: Insert / Overwrite
sk: Vloženie / Prepísanie

en: Insert Date / Time
sk: Vložiť dátum alebo čas

en: Insert _time:
sk: Vložiť _čas:

en: Invalid desktop file
sk: Neplatný .desktop súbor

en: Invalid filename "%s"
sk: Nesprávne meno súboru "%s"

en: Invalid filename provided by XDS drag site
sk: Lokalita XDS drag poskytla neplatný názov súboru.

en: Invalid path
sk: Neplatná cesta

en: Invalid regular expression, at character position %ld: %s
sk: Nesprávny regulárny výraz, na znaku s pozíciou %ld: %s

en: It looks like <a href="https://wiki.gnome.org/Projects/gvfs">gvfs</a> is not available.
    Important features including trash support,
    removable media and remote location browsing
    will not work. <a href="https://docs.xfce.org/xfce/thunar/unix-filesystem#gnome_virtual_file_system">[Read more]</a>
sk: Vyzerá to, že <a href="https://wiki.gnome.org/Projects/gvfs">gvfs</a> nie je dostupné.
    Dôležité funkcie, vrátane podpory koša,
    prehľadanie výmenných médií a vzdialených miest
    nebudú fungovať. <a href="https://docs.xfce.org/xfce/thunar/unix-filesystem#gnome_virtual_file_system">[Čítať viac]</a>

en: Keep items sorted by their modification date
sk: Udržiavať položky zoradené podľa ich času ich poslednej zmeny

en: Keep items sorted by their name
sk: Udržiavať položky zoradené podľa ich názvu

en: Keep items sorted by their size
sk: Udržiavať položky zoradené podľa ich veľkosti

en: Keep items sorted by their type
sk: Udržiavať položky zoradené podľa ich typu

en: Keyboard _Shortcut:
sk: Klávesové _skratky:

en: Keyboard shortcut already in use
sk: Klávesová skratka je použitá

en: Kind:
sk: Typ:

en: Label
sk: Nápis

en: Label widget
sk: Pomôcka nápisu

en: Last Active View
sk: Naposledy použitý pohľad

en: Launcher
sk: Spúšťač

en: Link
sk: Odkaz

en: Link Target:
sk: Cieľ odkazu:

en: List View
sk: Zobrazenie zoznamu

en: Loading folder contents...
sk: Načítava sa obsah priečinka...

en: Loading...
sk: Načítava sa...

en: Local Files Only
sk: Len lokálne súbory

en: Location
sk: Umiestnenie

en: Location:
sk: Umiestnenie

en: Log no operations
sk: Nezaznamenávať operácie

en: Log only timestamps
sk: Zaznamenávať len časy

en: Log operations
sk: Zaznamenávať operácie

en: Long
sk: Veľká

en: MIME Type
sk: MIME typ

en: Ma_ke Link
sk: Vytvoriť od_kazy

en: Mail Recipient
sk: Adresár

en: Medium
sk: Stredná

en: Menu
sk: Ponuka

en: Metering Mode:
sk: Mód merania:

en: Missing dependencies
sk: Chýbajúce závislosti

en: Mixed file owners
sk: Viacerí vlastníci súboru

en: Mo_ve to Trash
sk: Presunúť do _koša

en: Modern approach with buttons that correspond to folders
sk: Moderný vzhľad s tlačidlami korenšpondujúcimi priečinkom

en: Modified:
sk: Čas zmeny:

en: Mount and open %s (%s)
sk: Pripojiť a otvoriť %s (%s)

en: Mount the selected device
sk: Pripojiť vybrané zariadenie

en: Move
sk: Presunúť

en: Move Dow_n
sk: Posunúť na_dol

en: Move _Up
sk: Posunúť na_hor

en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command
sk: Presunie/Kopíruje súbory vybraté príkazom Vystrihnúť/Kopírovať

en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command into the selected folder
sk: Presunie/Kopíruje súbory vybraté príkazom Vystrihnúť/Kopírovať do vybraného priečinka

en: Move the currently selected action down by one row.
sk: Posunie aktuálne vybratú akciu o jeden riadok nižšie.

en: Move the currently selected action up by one row.
sk: Posunie aktuálne vybratú akciu o jeden riadok vyššie.

en: Move the selected file to the Trash | Move the selected files to the Trash
sk[0]: Presunúť zvolený súbor do koša
sk[1]: Presunúť zvolené súbory do koša
sk[2]: Presunúť zvolené súbory do koša
sk[3]: Presunúť zvolené súbory do koša

en: Move to Trash
sk: Presunúť do koša

en: Moving files ...
sk: Presúvanie súborov…

en: Moving files into "%s"...
sk: Presúvajú sa súbory do "%s"...

en: Moving files into the trash...
sk: Presúvam súbory do koša...

en: N_o to all
sk: _Nie pre všetky

en: Name
sk: Názov

en: Name '%s' lost on the message dbus.
sk: Meno „%s” stratené zo zbernice správ relácie.

en: Name and Extension
sk: Meno a prípona

en: Name only
sk: Iba názov

en: Names:
sk: Názvy:

en: Navigate to the folder in which the selected file is located
sk: Prejsť do zložky so zvoleným súborom

en: Navigation
sk: Navigácia

en: Network
sk: Sieť

en: Never
sk: Nikdy

en: New Empty File
sk: Nový prázdny súbor

en: New Empty File...
sk: Nový prázdny súbor...

en: New File
sk: Nový súbor

en: New Folder
sk: Nový priečinok

en: New Name
sk: Nový názov

en: New _Tab
sk: Nová _karta

en: New _Window
sk: Nové _okno

en: No Exec field specified
sk: Nie je vyplnené pole "Príkaz"

en: No URL field specified
sk: Nie je vyplnené pole "Adresa"

en: No application selected
sk: Nie je vybraný program

en: No icon
sk: Bez ikony

en: No renamer modules were found on your system. Please check your
    installation or contact your system administrator. If you install Thunar
    from source, be sure to enable the "Simple Builtin Renamers" plugin.
sk: Vo vašom systéme sa nenašiel nijaký premenovací modul. Skontrolujte
    prosím inštaláciu alebo kontaktujte vášho systémového správcu. Ak ste Thunar
    inštalovali zo zdrojákov, zapnite "Simple Builtin Renamers" plugin.

en: No templates installed in
    "%s"
sk: Žiadne nainštalované šablóny v priečinku
    „%s”

en: None
sk: Žiadny

en: None available
sk: Nedostupné

en: Normal Si_ze
sk: _Normálna veľkosť

en: Number - Text
sk: Číslo - Text

en: Number - Text - Old Name
sk: Číslo - Text - Starý názov

en: Numbering
sk: Číslovanie

en: Old Name - Text - Number
sk: Starý názov - Text - Číslo

en: Only For Remote Location
sk: Len pri vzdialenom umiestnení

en: Only for local files
sk: Len pri lokálnych súboroch

en: Ope_n With
sk: Otvoriť _pomocou

en: Open %d New Window | Open %d New Windows
sk[0]: Otvoriť %d nové okno
sk[1]: Otvoriť %d nové okná
sk[2]: Otvoriť %d nových okien
sk[3]: Otvoriť %d nových okien

en: Open <i>%s</i> and other files of type "%s" with:
sk: Otvoriť <i>%s</i> a iné súbory typu "%s" pomocou:

en: Open Item _Location
sk: Otvoriť umiestnenie položky

en: Open Shell Script
sk: Otvoriť skript shellu

en: Open With
sk: Otvoriť pomocou

en: Open _Parent
sk: Otvoriť _rodičovský

en: Open a new Thunar window for the displayed location
sk: Otvorí nové Thunar okno so zobrazeným miestom

en: Open a new tab for the displayed location
sk: Otvoriť zobrazené umiestnenie v novej karte

en: Open current folder in a new window
sk: Otvorí aktuálnu zložku v novom okne

en: Open folders
sk: Otvoriť priečinky

en: Open folders in new tabs on middle click
sk: Po kliknutí stredným tlačidlom otvoriť priečinky v nových kartách

en: Open in new _Tab
sk: Otvoriť v novej záložke

en: Open in new _Window
sk: Otvoriť v novom okne

en: Open new thunar instances as tabs
sk: Nové inštancie programu thunar otvoriť ako karty.

en: Open the bulk rename dialog
sk: Otvoriť dialóg hromadného premenovania

en: Open the desktop folder
sk: Otvoriť priečinok pracovnej plochy

en: Open the home folder
sk: Otvoriť domovský priečinok

en: Open the location "%s"
sk: Otvoriť umiestnenie „%s”

en: Open the parent folder
sk: Otvoriť rodičovský priečinok

en: Open the selected directory in new tab | Open the selected directories in %d new tabs
sk[0]: Otvoriť vybraný adresár v novej karte
sk[1]: Otvoriť vybrané adresáre v %d nových kartách
sk[2]: Otvoriť vybrané adresáre v %d novej karty
sk[3]: Otvoriť vybrané adresáre v %d nových kartách

en: Open the selected directory in new window | Open the selected directories in %d new windows
sk[0]: Otvoriť vybraný adresár v novom okne
sk[1]: Otvoriť vybrané adresáre v %d nových oknách
sk[2]: Otvoriť vybrané adresáre v %d novom okne
sk[3]: Otvoriť vybrané adresáre v %d nových oknách

en: Open the selected file | Open the selected files
sk[0]: Otvorí označené súbory
sk[1]: Otvorí označený súbor
sk[2]: Otvorí označené súbory
sk[3]: Otvorí označené súbory

en: Open the selected files with the default applications
sk: Otvorí vybraný súbor predvolenou aplikáciou

en: Optical Drive
sk: Optický disk

en: Optical Media
sk: Optické médium

en: Options:
sk: Voľby:

en: Original Path:
sk: Originálna cesta:

en: Other Application...
sk: Iné aplikácie...

en: Other Applications
sk: Iné programy

en: Others
sk: Ostatní

en: Overwrite
sk: Prepísať

en: Owner
sk: Vlastník

en: Owner:
sk: Vlastník:

en: Paste the clipboard
sk: Vložiť zo schránky

en: Paused
sk: Pozastavené

en: Perl Scripts
sk: Perl skripty

en: Permanently delete the selected file | Permanently delete the selected files
sk[0]: Trvalo odstrániť zvolený súbor
sk[1]: Trvalo odstrániť zvolené súbory
sk[2]: Trvalo odstrániť zvolené súbory
sk[3]: Trvalo odstrániť zvolené súbory

en: Permission denied
sk: Prístup odmietnutý

en: Permissions
sk: Práva

en: Phone
sk: Telefón

en: Places
sk: Miesta

en: Please report bugs to <%s>.
sk: Prosím, oznámte nájdené chyby na <%s>.

en: Please wait...
sk: Prosím čakajte...

en: Pr_eferences...
sk: _Nastavenia...

en: Prepare the selected file to be copied with a Paste command | Prepare the selected files to be copied with a Paste command
sk[0]: Vybrané súbory sa pripravia na kopírovanie príkazom Vložiť
sk[1]: Vybraný súbor sa pripraví na kopírovanie príkazom Vložiť
sk[2]: Vybrané súbory sa pripravia na kopírovanie príkazom Vložiť
sk[3]: Vybrané súbory sa pripravia na kopírovanie príkazom Vložiť

en: Prepare the selected file to be moved with a Paste command | Prepare the selected files to be moved with a Paste command
sk[0]: Vybrané súbory sa pripravia na presun príkazom Vložiť
sk[1]: Vybraný súbor sa pripraví na presun príkazom Vložiť
sk[2]: Vybrané súbory sa pripravia na presun príkazom Vložiť
sk[3]: Vybrané súbory sa pripravia na presun príkazom Vložiť

en: Preparing...
sk: Prebieha príprava...

en: Print version information and exit
sk: Vypísať informáciu o verzii a skončiť

en: Properties
sk: Vlastnosti

en: Python Scripts
sk: Python skripty

en: Question
sk: Otázka

en: Quit a running Thunar instance
sk: Ukončiť spustenú inštanciu Thunaru

en: Re_name
sk: Preme_novať

en: Re_name Shortcut
sk: _Premenovať záložku

en: Read & Write
sk: Na čítanie aj zápis

en: Read only
sk: Len na čítanie

en: Recommended Applications
sk: Odporúčané programy

en: Regular _Expression
sk: R_egulárny výraz

en: Reload the current folder
sk: Znovunačítať obsah aktuálneho priečinka

en: Removable Drive
sk: Vymeniteľný disk

en: Remove Characters
sk: Odstrániť znaky

en: Remove File | Remove Files
sk[0]: Odstrániť súbory
sk[1]: Odstrániť súbor
sk[2]: Odstrániť súbory
sk[3]: Odstrániť súbory

en: Remove _From Position:
sk: Odstrániť _z pozície:

en: Remove all files and folders from the Trash?
sk: Odstrániť všetky súbory a adresáre z koša?

en: Remove application launcher
sk: Odstrániť spúšťač aplikácia

en: Remove the selected file from the list of files to be renamed | Remove the selected files from the list of files to be renamed
sk[0]: Odstrániť vybrané súbory zo zoznamu na premenovanie
sk[1]: Odstrániť vybraný súbor zo zoznamu na premenovanie
sk[2]: Odstrániť vybrané súbory zo zoznamu na premenovanie
sk[3]: Odstrániť vybrané súbory zo zoznamu na premenovanie

en: Remove the selected files from Recent
sk: Odstrániť zvolené sobory z posledných

en: Rena_me All
sk: Pre_menovať všetko

en: Rename
sk: Premenovať

en: Rename "%s"
sk: Premenovať "%s"

en: Rename Launcher Options
sk: Voľby premenovania spúšťača

en: Rename Multiple Files
sk: Hromadné premenovanie

en: Rename _File
sk: Premenovať sú_bor

en: Rename _Launcher
sk: Premenovať _spúšťač

en: Rename the selected file | Rename the selected files
sk[0]: Premenovať vybrané súbory
sk[1]: Premenovať vybraný súbor
sk[2]: Premenovať vybrané súbory
sk[3]: Premenovať vybrané súbory

en: Replace _All
sk: Nahradiť _všetky

en: Replace _With:
sk: _Zameniť :

en: Replace the existing folder in "%s"
sk: Nahradiť existujúci priečinok v „%s”

en: Resident
sk: Rezidentný

en: Restore (opposite of trash)
sk: Obnoviť (opak presenu do koša)

en: Restore the selected file to its original location | Restore the selected files to its original location
sk[0]: Obnoviť vybraný súbor na jeho pôvodné umiestnenie
sk[1]: Obnoviť vybrané súbory na ich pôvodné umiestnenie
sk[2]: Obnoviť vybrané súbory na ich pôvodné umiestnenie
sk[3]: Obnoviť vybrané súbory na ich pôvodné umiestnenie

en: Restoring files...
sk: Obnovujem súbory...

en: Resuming...
sk: Pokračuje sa...

en: Ruby Scripts
sk: Ruby skripty

en: Run In _Terminal
sk: Spustiť v _termináli

en: Run Thunar as root
sk: Spustiť Thunar ako root

en: Run in _terminal
sk: Spustiť v _termináli

en: Run in daemon mode
sk: Spustiť v režime služby

en: S_kip All
sk: Pres_kočiť všetky

en: Safely _Remove
sk: Bezpečne _odstrániť

en: Search & Replace
sk: Hľadať a nahradiť

en: Search for a specific file in the current folder and Recent
sk: Hľadať zadaný súbor v aktuálnom priečinku a v nedávno otvorených

en: Security
sk: Bezpečnosť

en: Select _all Files
sk: Vybr_ať všetky súbory

en: Select _by Pattern...
sk: Vy_brať podľa vzorky...

en: Select all files but not those currently selected
sk: Vybrať všetky, ale len tie, ktoré nie sú aktuálne vybrané

en: Select all files in this window
sk: Vybrať všetky súbory v tomto okne

en: Select all files that match a certain pattern
sk: Vybrať všetky súbory zodpovedajúce nejakej vzorke

en: Select an Application
sk: Vyberte program

en: Select an Icon for "%s"
sk: Vybrať ikonu pre "%s"

[ctx: Select by Pattern dialog: buttons]
en: _Cancel
sk: _Zrušiť

[ctx: Select by Pattern dialog: buttons]
en: _Select
sk: _Vybrať

[ctx: Select by Pattern dialog: labels: pattern entry textbox]
en: _Pattern:
sk: Vz_orka:

[ctx: Select by Pattern dialog: title]
en: Select by Pattern
sk: Vybrať podľa vzorky

en: Select files to rename
sk: Vyberte súbory, ktoré chcete premenovať

en: Select this option to display icon emblems in the shortcuts pane for all folders for which emblems have been defined in the folders properties dialog.
sk: Vybratím tejto voľby sa vo všetkých priečinkoch, ktoré majú určené emblémy v dialógu vlastností zobrazia emblémy ikon v paneli skratiek

en: Select this option to display icon emblems in the tree pane for all folders for which emblems have been defined in the folders properties dialog.
sk: Vybratím tejto voľby sa vo všetkých priečinkoch, ktoré majú určené emblémy v dialógu vlastností zobrazia emblémy ikon v paneli stromu

en: Select this option to draw black frames around thumbnails.
sk: Výberom tejto voľby sa vykreslia čierne rámy okolo miniatúr.

en: Select this option to enable startup notification when the command is run from the file manager or the menu. Not every application supports startup notification.
sk: Zvoľte túto možnosť pre zapnutie štartovacieho upozornenia, keď je príkaz spustený zo správcu súborov alebo menu. Nie každá aplikácia podporuje štartovacie upozornenie.

en: Select this option to list folders before files when you sort a folder.
sk: Vybratím tejto voľby bude zoznam priečinkov pred súbormi, keď zoradíte priečinok.

en: Select this option to open a new tab on middle click instead of a new window
sk: Vyberte túto možnosť pre otvorenie na novej karte pri kliknutí stredným tlačidlom namiesto otvorenia nového okna.

en: Select this option to open new thunar instances as tabs in an existing thunar window
sk: Vyberte túto možnosť pre otvorenie nových inštancií ako nové karty v existujúcich oknách.

en: Select this option to place the icon captions for items beside the icon rather than below the icon.
sk: Vybratím tejto voľby sa popis ikony umiestni vedľa ikony skôr než pod ikonu

en: Select this option to remember view type, zoom level, sort column, and sort order individually for each folder
sk: Výberom tejto voľby bude zapamätaný typ zobrazenia, usporiadanie stĺpcov a poradie usporiadania individuálne pre každý priečinok

en: Select this option to restore your tabs as they were last time you used Thunar
sk: Výberom tejto voľby obnovíte svoje karty tak, ako boli pri poslednom použití Thunar

en: Select this option to run the command in a terminal window.
sk: Vybratím tejto voľby sa príkaz spustí v okne terminálu.

en: Select this option to show file size in binary format instead of decimal.
sk: Vyberte túto voľbu na zobrazenie veľkosti súborov v binárnom formáte, namiesto desiatkového.

en: Select this option to show the 'Delete' action in the context menu
sk: Vyberte túto možnosť pre zobrazenie akcie 'Odstrániť' v kontextovom menu

en: Select this option to show the full directory path in the tab title instead of only the directory name
sk: Výberom tejto voľby bude v názve záložky zobrazená celá seta namiesto len mena priečinka

en: Select this option to trust this .desktop file. This will generate a checksum of the file and store it via gvfs. The additional check will protect from malicious launchers which e.g. pretend to be a picture, having the executable flag pre-set
sk: Výberom tejto voľby budete dôverovať tomuto súboru .desktop. Bude vygenerovaný jeho kontrolný súčet a bude uložený pomocou gvfs. Dodatočná kontrola bude chrániť pred škodlivými spúšťačmi, ktoré sa napr. tvária ako obrázok, ale majú nastavený príznak vykonania

en: Select this option to use symbolic folder icons instead of regular ones.
sk: Výberom tejto voľby budú namiesto namiesto bežných ikon použité symbolické.

en: Select this option to use the current folder icon as window icon
sk: Výberom tejto voľby sa použije ikona aktuálneho priečinku ako ikona okna

en: Selection: %s
sk: Výber: %s

en: Send "%s" as compressed archive?
sk: Poslať "%s" ako komprimovaný archív?

en: Send %d file as compressed archive? | Send %d files as compressed archive?
sk[0]: Poslať %d súbor ako komprimovaný archív?
sk[1]: Poslať %d súbory ako komprimovaný archív?
sk[2]: Poslať %d súborov ako komprimovaný archív?
sk[3]: Poslať %d súborov ako komprimovaný archív?

en: Send _directly
sk: Poslať p_riamo

en: Send as _archive
sk: Poslať ako _archív

en: Send com_pressed
sk: Poslať _komprimované

en: Send the selected file to "%s" | Send the selected files to "%s"
sk[0]: Poslať vybrané súbory do "%s"
sk[1]: Poslať vybraný súbor do "%s"
sk[2]: Poslať vybrané súbory do "%s"
sk[3]: Poslať vybrané súbory do "%s"

en: Send to _Desktop
sk: Poslať na Plochu

en: Set Default Application
sk: Nastaviť predvolenú aplikáciu

en: Set as wallpaper
sk: Nastaviť ako tapetu

en: Setup custom actions that will appear in the file managers context menus
sk: Zostaví vlastné akcie v kontextovej ponuke súborového manažéra

en: Shell Scripts
sk: Shell skripty

en: Shortcuts Pane
sk: Miesta

en: Show Icon E_mblems
sk: Zobraziť e_mblémy

en: Show Icon _Emblems
sk: Zobraziť _emblémy

en: Show _Hidden Files
sk: Zobraziť _skryté súbory

en: Show action to permanently delete files and folders
sk: Zobraziť akciu na trvalé odstránenie súborov a priečinkov

en: Show file size in binary format
sk: Zobraziť veľkosť v binárnom formáte

en: Show number of containing items
sk: Zobraziť počet položiek

en: Show the contents at the normal size
sk: Zobraziť obsah v normálnej veľkosti

en: Show the contents in less detail
sk: Zobraziť obsah s menej detailami

en: Show the contents in more detail
sk: Zobraziť obsah detailnejšie

en: Show thumbnails:
sk: Zobraziť miniatúry:

en: Shutter Speed:
sk: Uzávierka:

en: Side Pane
sk: Bočný panel

en: Side Pane (Add Bookmark) | Side Pane (Add Bookmarks)
sk[0]: Bočný panel (Pridať záložku)
sk[1]: Bočný panel (Pridať záložky)
sk[2]: Bočný panel (Pridať záložky)
sk[3]: Bočný panel (Pridať záložky)

en: Size
sk: Veľkosť

en: Size Column of Folders
sk: Stĺpec s veľkosťou zložky

en: Size in Bytes
sk: Veľkosť v bajtoch

en: Size:
sk: Veľkosť:

en: Software:
sk: Softvér:

en: Solid State Drive
sk: Polovodičový disk

en: Sort _folders before files
sk: _Zobraziť priečinky pred súbormi

en: Sort items in ascending order
sk: Zoradiť položky vo vzostupnom poradí

en: Sort items in descending order
sk: Zoradiť položky v zostupnom poradí

en: Specify a location to open
sk: Zadať umiestnenie, ktoré otvoriť

en: Specify the d_elay before an item gets selected
    when the mouse pointer is paused over it:
sk: Nastavt_e pauzu pred tým, než bude
    položka pod kurzorom myši vybraná:

en: St_atusbar
sk: S_tavový riadok

en: Stop applying permissions recursively.
sk: Prerušiť nastavovanie práv.

en: Switch to Next Tab
sk: Prepne na nasledujúcu kartu

en: Switch to Previous Tab
sk: Prepne na predchádzajúcu kartu

en: System Drive
sk: Systémový disk

en: T_emplates
sk: Š_ablóny

en: Tape
sk: Páska

en: Text - Number
sk: Text - Číslo

en: Text _Format:
sk: _Formát textu:

en: Text of the page's label
sk: Text nápisu stránky

en: The Thunar development team. All rights reserved.
sk: Tím vývojárov Thunaru. Všetky práva vyhradené.

en: The URL to access.
sk: Prístupová URL.

en: The URL to the documentation of the renamer
sk: URL k dokumentácii premenovača

en: The command (including the necessary parameters) to perform the action. See the command parameter legend below for a list of supported parameter variables, which will be substituted when launching the command. When upper-case letters (e.g. %F, %D, %N) are used, the action will be applicable even if more than one item is selected. Else the action will only be applicable if exactly one item is selected.
sk: Príkaz (vrátane nevyhnutných parametrov), ktorý sa vykoná. Parametre príkazu v zozname nižšie udávajú premenné, ktoré sa nahradia pri spustení príkazu. Ak použijete veľké písmená (napr. %F, %D, %N), akcia bude použiteľná aj pri výbere viac ako jedného súboru. Inak bude akcia použiteľná len na výber presne jednej položky.

en: The description of the action that will be displayed as tooltip in the statusbar when selecting the item from the context menu.
sk: Popis akcie, ktorý sa zobrazí ako tooltip v stavovom riadku pri vybratí položky z kontextovej ponuky.

en: The device "%s" is being ejected. This may take some time
sk: Zariadenie "%s" sa vysúva. Táto akcia môže chvíľu trvať

en: The device "%s" is being unmounted by the system. Please do not remove the media or disconnect the drive
sk: Systém odpojuje zariadenie "%s". Prosím nevyberajte médium ani neodpájajte jednotku

en: The directory "%s" does not exist. Do you want to create it?
sk: Adresár „%s” neexistuje. Chcete ho vytvoriť?

en: The file "%s" already exists
sk: Súbor "%s" už existuje

en: The file "%s" already exists. Would you like to replace it?
    
    If you replace an existing file, its contents will be overwritten.
sk: Súbor "%s" už existuje. Želáte si nahradiť ho?
    
    Ak nahradíte existujúci súbor, jeho obsah bude prepísaný.

en: The folder "%s" does not exist anymore but is required to restore the file "%s" from the trash
sk: Priečinok "%s" už neexistuje, ale je vyžadovaný pre obnovenie súboru "%s" z koša.

en: The folder permissions are inconsistent, you may not be able to work with files in this folder.
sk: Prístupové práva priečinka sú nekonzistentné. Možno nebudete môcť pracovať so súbormi v priečinku.

en: The folder permissions will be reset to a consistent state. Only users allowed to read the contents of this folder will be allowed to enter the folder afterwards.
sk: Práva priečinka budú automaticky opravené. Do priečinka budú mať prístup iba používatelia, ktorý môžu čítať obsah tohto priečinka.

en: The following command parameters will be substituted when launching the action:
sk: nasledujúce parametre príkazu budú pri vyvolaní akcie nahradené:

en: The format describes the date and time parts to insert into the file name. For example, %Y will be substituted with the year, %m with the month and %d with the day. See the documentation of the date utility for additional information.
sk: Formát popisuje časti dátumu a času vložených do názvu súboru. Napríklad %Y bude nahradené rokom, %m mesiacom a %d dňom. Viac informácií získate v dokumentácii.

en: The generic name of the entry, for example "Web Browser" in case of Firefox.
sk: Bežný názov, napríklad "Prehliadač webu" v prípade Firefoxu.

en: The icon size for the path entry
sk: Veľkosť ikony pre položku cesty

en: The item will be removed from the history
sk: Položka bude odstránená z histórie

en: The keyboard shortcut for the action.
sk: Klávesová skratka akcie.

en: The name of the action that will be displayed in the context menu.
sk: Názov akcie, ktorý sa zobrazí v kontextovej ponuke.

en: The number of source and target filenames must be the same
sk: Počet zdrojových a cieľových názvov súborov sa musí zhodovať

en: The path "%s" does not refer to a directory
sk: Umiestnenie "%s" nezodpovedá žiadnemu priečinku

en: The program to execute, possibly with arguments.
sk: Program na vykonanie, môže mať argumenty

en: The root folder has no parent
sk: Koreňový priečinok nemá nadradený priečinok

en: The selected application is used to open this and other files of type "%s".
sk: Vybraná aplikácia sa použije na otvorenie tohto a ďalších súborov typu "%s".

en: The user visible name of the renamer
sk: Viditeľné názov premenovača

en: The working directory for the program.
sk: Pracovný adresár programu.

en: The working directory must be an absolute path
sk: Pracovný adresár musí byť absolútna cesta

en: There is data that needs to be written to the device "%s" before it can be removed. Please do not remove the media or disconnect the drive
sk: Pred odobratím zariadenia "%s" je nutné zapísať dáta. Prosím nevyberajte médium ani neodpájajte jednotku

en: There is not enough space on the destination. Try to remove files to make space.
sk: V cieli nie je dostatok miesta. Na uvoľnenie miesta skúste odstrániť súbory.

en: There is nothing on the clipboard to paste
sk: V schránke nie je nič, čo by ste mohli vložiť

en: This column is reserved for special locations
sk: Tento stĺpec je rezervovaný pre špeciálne umiestnenia

en: This folder already contains a file "%s" (%s).
sk: Tento priečinok už obsahuje súbor "%s" (%s)

en: This folder already contains a file "%s".
sk: Tento priečinok už obsahuje súbor "%s".

en: This folder already contains a folder "%s".
sk: Tento priečinok už obsahuje priečinok "%s".

en: This folder already contains a symbolic link "%s".
sk: Tento priečinok už obsahuje symbolický odkaz "%s".

en: This keyboard shortcut is currently used by: '%s'
sk: Táto klávesová skrátka je použitá na: „%s”

en: This will open %d separate file manager window. | This will open %d separate file manager windows.
sk[0]: Týmto sa otvorí %d samostatné okno.
sk[1]: Týmto sa otvoria %d samostatné okná.
sk[2]: Týmto sa otvorí %d samostatných okien.
sk[3]: Týmto sa otvorí %d samostatných okien.

en: This will remove the application launcher that appears in the file context menu, but will not uninstall the application itself.
    
    You can only remove application launchers that were created using the custom command box in the "Open With" dialog of the file manager.
sk: Toto odstráni spúšťač aplikácie zobrazovanej v kontextovej ponuke súboru, ale samotnú aplikáciu neodinštaluje.
    
    Odstrániť môžete len spúšťače aplikácií, ktoré ste vytvorili použitím okna "Otvoriť s" v správcovi súborov.

en: Thunar Bulk Rename is a powerful and extensible
    tool to rename multiple files at once.
sk: Hromadné premenovanie Thunar je mocný a rozšíriteľný
    nástroj na premenovanie viacerých súborov naraz.

en: Thunar File Manager
sk: Správca súborov Thunar

en: Thunar is a fast and easy to use file manager
    for the Xfce Desktop Environment.
sk: Thunar je rýchly a ľahký správca súborov
    pre prostredie Xfce

en: Thunar is a file browser specifically designed for the Xfce Desktop, but also can serve as an alternate file browser for other Desktop environments. It has a simple, clean two-pane design for browsing all your files.
sk: Thunar je správca súborov navrhnutý špeciálne pre Xfce Desktop, ale možno ho používať aj ako alternatívneho správcu súborov v iných pracovných prostrediach. Ponúka prostý, plne dvoj-panelový vzhľad na prechádzanie všetkých súborov.

en: Title Case
sk: Veľkosť titulku

en: Today
sk: Dnes

en: Today at %X
sk: Dnes o %X

en: Toggles the display of hidden files in the current window
sk: Prepne zobrazenie skrytých súborov v aktuálnom okne

en: Toggles the visibility of the shortcuts pane
sk: Prepne viditeľnosť panela skratiek

en: Toggles the visibility of the tree pane
sk: Prepne viditeľnosť panela stromu

en: Tooltip for the entry, for example "View sites on the Internet" in case of Firefox. Should not be redundant with the name or the description.
sk: Tooltip, napríklad "Prehliada stránky na Internete" v prípade Firefoxu. Nemal by sa zhodovať s názvom alebo popisom.

en: Transfer files in parallel:
sk: Prenášať súbory súčasne:

en: Trash
sk: Kôš

en: Trash Applet
sk: Aplet koša

en: Trash contains %d file | Trash contains %d files
sk[0]: Kôš obsahuje %d súbor
sk[1]: Kôš obsahuje %d súbory
sk[2]: Kôš obsahuje %d súborov
sk[3]: Kôš obsahuje %d súborov

en: Trash contains files
sk: Kôš obsahuje súbory

en: Trash is empty
sk: Kôš je prázdny

en: Tree Pane
sk: Strom

en: Trying to move "%s"
sk: Pokúšam sa presunúť "%s"

en: Trying to restore "%s"
sk: Pokúšam sa obnoviť "%s"

en: Type
sk: Typ

en: UPPERCASE
sk: VEĽKÉ

en: USB Drive
sk: USB disk

en: Unknown
sk: Neznámy

en: Unknown closing element <%s>
sk: Neznámy ukončovací prvok <%s>

en: Unknown file owner
sk: Neznámy vlastník súboru

en: Unknown user "%s"
sk: Neznámy používateľ "%s"

en: Unmount the selected device
sk: Odpojiť vybrané zariadenie

en: Unmounting device
sk: Odpájanie zariadenia

en: Untitled document
sk: Nepomenovaný dokument

en: Untrusted application launcher
sk: Nedôveryhodný spúšťač aplikácie

en: Untrusted link launcher
sk: Nedôveryhodný spúšťač aplikácie

en: Uppercase / Lowercase
sk: Veľké / malé

en: Usage:
sk: Použitie:

en: Use "%s" to open the selected file | Use "%s" to open the selected files
sk[0]: Na otvorenie súborov sa použije "%s"
sk[1]: Na otvorenie súboru sa použije "%s"
sk[2]: Na otvorenie súborov sa použije "%s"
sk[3]: Na otvorenie súborov sa použije "%s"

en: Use De_fault
sk: Použiť štandardné

en: Use Startup Notification
sk: Použiť oznámenie pri spustení

en: Use _startup notification
sk: Použiť _štartovacie upozornenie

en: Use a _custom command:
sk: _Použiť vlastný príkaz:

en: Use a custom command for an application that is not available from the above application list.
sk: Použiť vlastný príkaz alebo program, ktorý nie je dostupný z vyššie uvedeného zoznamu programov.

en: Use as _default for this kind of file
sk: Použiť _ako štandardný program pre tento typ súborov

en: Use current folder icon as window icon
sk: Použiť ikony aktuálneho priečinka ako ikonu okna

en: Use symbolic folder icons
sk: Použiť symbolické ikony priečinkov

en: Varying (no change)
sk: Rôzne (bez zmeny)

en: Video Files
sk: Súbory videa

en: View Settings
sk: Nastavenia zobrazenia

en: View _new folders using:
sk: Zobraziť nové priečinky ako:

en: View the properties of the selected file
sk: Zobraziť vlastnosti vybraného súboru

en: Visible Columns
sk: Zobrazené stĺpce

en: Volume Management
sk: Správa zväzkov

en: Volume:
sk: Diskový oddiel:

en: Warning
sk: Varovanie

en: Warning: you are using the root account. You may harm your system.
sk: Upozornenie: používate účet správcu. Môžete si poškodiť systém.

en: When changing the permissions of a folder, you
    can also apply the changes to the contents of the
    folder. Select the default behavior below:
sk: Pri zmene práv priečinka môžete zmeniť
    aj práva pre obsah tohto priečinka. Vyberte
    spôsob zmeny práv:

en: When sending a file via email, you can either choose to send the file directly, as is, or compress the file before attaching it to an email. It is highly recommended to compress large files before sending them.
sk: Keď posielate súbor cez email, môžete vybrať poslať súbor priamo, ako je, alebo komprimovať pred pripojením do emailu. Doporučuje sa komprimovať veľké súbory pred ich poslaním.

en: When sending multiple files via email, you can either choose to send the files directly, attaching multiple files to an email, or send all files compressed into a single archive file and attach the archive. It is highly recommended to send multiple large files as archive.
sk: Keď posielate viac súborov cez email, môžete vybrať poslanie súborov priamo, vložením viacerých súborov do emailu, alebo poslať všetky súbory komprimované do jedného archívu a pripojiť archív do emailu. Doporučujeme poslať viac veľkých súborov ako jeden archív.

en: When single-click activation is enabled, pausing the mouse pointer over an item will automatically select that item after the chosen delay. You can disable this behavior by moving the slider to the left-most position. This behavior may be useful when single clicks activate items, and you want only to select the item without activating it.
sk: Keď je zapnutá aktivácia jedným-klikom, podržaním kurzora myši nad položkou automaticky túto položku vyberie po zadanom čase. Toto správanie môžete vypnúť posunutím vľavo. Táto vlastnosť môže byť užitočná ak chcete len vybrať položku bez jej spustenia.

en: Working Directory:
sk: Pracovný adresár:

en: Write only
sk: Len na zápis

en: Writing data to device
sk: Zapisovanie dát na zariadenie

en: Written by Benedikt Meurer <benny@xfce.org>.
sk: Napísal Benedikt Meurer <benny@xfce.org>.

en: Yes to _all
sk: Áno pre _všetky

en: Yesterday
sk: Včera

en: Yesterday at %X
sk: Včera o %X

en: You can either choose to skip this file and continue to rename the remaining files, or revert the previously renamed files to their previous names, or cancel the operation without reverting previous changes.
sk: Jednotlivo môžete vybrať každý súbor, aby sa preskočil a premenovanie pokračovalo zvyšnými súbormi, alebo vrátiť predošlé premenovanie súborov na staré názvy, alebo zrušiť operáciu bez vrátenia predchádzajúcich zmien.

en: ZIP command terminated with error %d
sk: Príkaz ZIP skončil s chybou %d

en: Zoom I_n
sk: Pri_blížiť

en: Zoom _Out
sk: Z_menšiť

en: _About
sk: _O programe

en: _Access:
sk: _Prístup

en: _Add Bookmark
sk: Pridať záložku

en: _Add Files...
sk: _Pridať súbory:

en: _Apply the action to all files and folders
sk: Použiť _akciu na všetky súbory a priečinky

en: _Ascending
sk: Vz_ostupne

en: _At position:
sk: N_a pozícii:

en: _Audio Files
sk: _Zvukové súbory

en: _Browse...
sk: _Prehľadávať...

en: _Cancel
sk: _Zrušiť

en: _Close
sk: _Zavrieť

en: _Close Window
sk: _Zatvoriť okno

en: _Command:
sk: _Príkaz:

en: _Compact View
sk: _Kompaktné zobrazenie

en: _Contents
sk: O_bsah

en: _Copy
sk: _Kopírovať

en: _Delete
sk: _Odstrániť

en: _Descending
sk: _Zostupne

en: _Description:
sk: _Popis:

en: _Disconnect
sk: _Odpojiť

en: _Double click to activate items
sk: Aktivovať položky _dvojitým kliknutím

en: _Edit
sk: _Upraviť

en: _Eject
sk: _Vysunúť

en: _Empty File
sk: _Prázdny súbor

en: _Empty Trash
sk: _Vyprázdniť kôš

en: _Execute
sk: _Spustiť

en: _File
sk: _Súbor

en: _File Pattern:
sk: _Vzorka súbora:

en: _Format:
sk: _Formát:

en: _Go
sk: _Prejsť

en: _Help
sk: _Pomocník

en: _Home
sk: _Domov

en: _Icon Size:
sk: _Veľkosť ikony:

en: _Icon View
sk: Zobrazenie _ikon

en: _Icon:
sk: _Ikona

en: _Image Files
sk: _Súbory obrázkov

en: _Invert Selection
sk: _Invertovať výber

en: _Launch Anyway
sk: _Spustiť i tak

en: _Link Here
sk: Vytvoriť _odkaz

en: _List View
sk: Zobrazenie zoz_namu

en: _Lock
sk: _Zamknúť

en: _Menubar
sk: Panel _menu

en: _Mount
sk: _Pripojiť

en: _Move Here
sk: _Presunúť sem

en: _Name:
sk: _Názov:

en: _Next Tab
sk: _Nasledujúca karta

en: _No
sk: _Nie

en: _Number Format:
sk: _Číselný formát:

en: _Open
sk: _Otvoriť

en: _Open Location...
sk: _Otvoriť lokáciu...

en: _Open With "%s"
sk: _Otvoriť programom "%s"

en: _Open With Default Applications
sk: _Otvoriť pomocou predvoleného programu

en: _Open With:
sk: _Otvoriť pomocou:

en: _Other Files
sk: _Ostatné súbory

en: _Paste
sk: _Vložiť

en: _Paste Into Folder
sk: _Vložiť do priečinka

en: _Previous Tab
sk: _Predchádzajúca karta

en: _Properties...
sk: _Vlastnosti...

en: _Reload
sk: Ob_noviť

en: _Remember view settings for each folder
sk: _Zapamätať nastavenia zobrazenia pre každý priečinok

en: _Remove
sk: O_dstrániť

en: _Remove Launcher
sk: _Odstrániť spúšťač

en: _Remove Shortcut
sk: _Odstrániť záložku

en: _Remove from Recent
sk: Odstrániť z posledných

en: _Rename
sk: _Premenovať

en: _Rename...
sk: _Premenovať...

en: _Replace
sk: _Nahradiť

en: _Reset
sk: _Reštartovať

en: _Restore
sk: _Obnoviť

en: _Retry
sk: _Skúsiť znova

en: _Revert Changes
sk: _Vrátiť zmeny

en: _Search For:
sk: Hľadať:

en: _Send To
sk: _Poslať do

en: _Shortcuts
sk: _Záložky

en: _Show
sk: _Zobraziť

en: _Side Pane
sk: _Bočný panel

en: _Single click to activate items
sk: _Aktivovať položky jednoduchým kliknutím

en: _Skip
sk: _Preskočiť

en: _Skip This File
sk: _Preskočiť tento súbor

en: _Start With:
sk: Začať _s:

en: _Text Files
sk: _Textové súbory

en: _Text beside icons
sk: _Text vedľa ikony

en: _To Position:
sk: _Do pozície:

en: _Tree
sk: _Strom

en: _Unmount
sk: _Odpojiť

en: _Video Files
sk: _Video súbory

en: _View
sk: _Zobraziť

en: _Yes
sk: Án_o

en: broken link
sk: poškodený odkaz

en: bulk;renamer;renaming;thunar;files;folders;directory;directories;
sk: hromadne;hromadné;dávkové;premenovanie;thunar;súbory;priečinky;adresár;adresáre;

en: file manager;explorer;finder;browser;folders;directory;directories;partitions;drives;network;devices;rename;move;copy;delete;permissions;home;trash;
sk: správca;súborov;prieskumník;vyhľadávač;prehliadač;priečinky;adresár;adresáre;oddiely;partície;jednotky;disky;sieť;zariadenia;premenovať;presunúť;kopírovať;skopírovať;odstrániť;oprávnenia;domov;domovský;kôš;

en: gvfs metadata support is required
sk: Vyžaduje sa podpora metaúdajov gvfs

en: link to %s
sk: odkaz na %s

en: lowercase
sk: malé

en: mixed
sk: zmiešané

en: thunar;settings;preferences;configure;thumbnails;file size;date format;shortcuts pane;tree view;tabs;
sk: thunar;nastavenia;predvoľby;konfigurovať;nastaviť;náhľady;miniatúry;veľkosť súboru;formát dátumu;panel skratiek;stromové;zobrazenie;karty;

en: unknown
sk: neznámy

en: with the following file?
sk: nasledovným súborom?

en: with the following folder?
sk: nasledovným priečinkom?

en: with the following link?
sk: nasledovným odkazom?
