pluma 1.26.0 - en to sl translation catalogue (1266 entries)

en:   Ln %d, Col %d
sl:   Vr. %d, St. %d

en: "%s" not found
sl: "%s" ni mogoče najti

en: %d/%m/%Y %H:%M:%S
sl: %d.%m.%Y, %H:%M:%S

en: %s
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
sl: %s
    Zaženite '%s --help' za celoten seznam razpoložljivih možnosti ukazne vrstice.

en: %s is a directory.
sl: %s je imenik.

en: %s is not a regular file.
sl: %s ni običajna datoteka.

en: %s is not a valid location.
sl: %s ni veljavno mesto.

en: %s is not a valid location. Please check that you typed the location correctly and try again.
sl: %s ni veljavno mesto. Preverite, ali ste mesto pravilno vtipkali in poskusite znova.

en: %s: invalid encoding.
sl: %s: neveljavno kodiranje.

en: &quot;
sl: &citat;

en: (Empty)
sl: (Prazno)

en: (correct spelling)
sl: (pravilno črkovanje)

en: (no suggested words)
sl: (ni predlaganih besed)

en: - Edit text files
sl: - Urejanje datotek z besedili

en: / on %s
sl: / na %s

en: 01/11/2009 17:52:00
sl: 23.11.2010, 17:52:00

en: A Text Editor for the MATE desktop environment
sl: Urejevalnik besedil za namizno okolje MATE

en: A custom font that will be used for the editing area. This will only take effect if the "Use Default Font" option is turned off.
sl: Prilagojena pisava, ki bo uporabljena za izpis besedila. Uporabljena bo le v primeru, da je možnost "Uporabi privzeto pisavo" onemogočena.

en: A file with the same name already exists. Please use a different name.
sl: Datoteka z enakim imenom že obstaja. Uporabite drugo ime.

en: A_dd Scheme
sl: _Dodaj shemo

en: A_vailable encodings:
sl: Podprti _nabori:

en: Abbreviated form
sl: Skrajšana oblika

en: Abbreviation
sl: Okrajšava

en: About Pluma
sl: O programu Pluma

en: About this application
sl: O programu

en: Above
sl: Nad

en: Accessibility key character
sl: Tipke dostopnosti

en: Acronym
sl: Kratica

en: Activate '%s'
sl: Pokaži "%s"

en: Activate next document
sl: Pokaži naslednji dokument

en: Activate previous document
sl: Pokaži prejšnji dokument

en: Activation
sl: Zagon

en: Active plugins
sl: Dejavni vstavki

en: Add Scheme
sl: Dodaj shemo

en: Add a new snippet...
sl: Dodaj nov odsek ...

en: Add new empty file
sl: Doda novo prazno datoteko

en: Add new empty folder
sl: Doda novo prazno mapo

en: Add or Remove...
sl: Dodaj ali odstrani ...

en: Add w_ord
sl: Dodaj _besedo

en: Align
sl: Poravnaj

en: Alignment character
sl: Znak poravnave

en: All Files
sl: Vse datoteke

en: All Languages
sl: Vsi jeziki

en: All Text Files
sl: Vse datoteke z besedilom

en: All _Lower Case
sl: Vse _male črke

en: All _Upper Case
sl: Vse _velike črke

en: All documents
sl: Vsi dokumenti

en: All documents except untitled ones
sl: Vsi dokumenti razen neimenovanih

en: All files
sl: Vse datoteke

en: All languages
sl: Vsi jeziki

en: All supported archives
sl: Vse podprte oblike arhivov

en: Alternative
sl: Alternativna

en: An error occurred
sl: Prišlo je do napake

en: An error occurred while creating a new directory
sl: Med ustvarjanjem novega imenika je prišlo do napake

en: An error occurred while creating a new file
sl: Med ustvarjanjem nove datoteke je prišlo do napake

en: An error occurred while deleting a file or directory
sl: Med brisanjem datoteke ali imenika je prišlo do napake

en: An error occurred while loading a directory
sl: Med nalaganjem imenika je prišlo do napake

en: An error occurred while opening a directory in the file manager
sl: Med odpiranjem datoteke v upravljalniku datotek je prišlo do napake.

en: An error occurred while renaming a file or directory
sl: Med preimenovanjem datoteke ali imenika je prišlo do napake.

en: An error occurred while setting a root directory
sl: Med nastavljanjem korenskega imenika je prišlo do napake

en: Analyzes the current document and reports the number of words, lines, characters and non-space characters in it.
sl: Analizira trenutni dokument in poroča o njegovem številu besed, vrstic, znakov in ne-presledkov.

en: Anchor
sl: Sidro

en: Anchor URI
sl: URI sidra

en: Append to current document
sl: Dodaj trenutnemu dokumentu

en: Applet class file code
sl: Datoteka kode razreda vstavkov

en: Applet class file code (deprecated)
sl: Datoteka kode razreda vstavkov (zastarelo)

en: Arabic
sl: Arabski

en: Are you sure you want to permanently delete "%s"?
sl: Ali ste prepričani, da želite trajno izbrisati "%s"?

en: Are you sure you want to permanently delete the selected files?
sl: Ali ste prepričani, da želite trajno izbrisati izbrane datoteke?

en: Armenian
sl: Armenski

en: Array
sl: Polje

en: Associated information
sl: Povezani podatki

en: Author info
sl: Podatki o avtorju

en: Autocheck Type
sl: Samodejno preveri vrsto

en: Autocheck spelling on document load...
sl: Samodejno preverjanje črkovanja ob nalaganju dokumenta...

en: Automatic Indentation
sl: Samodejno zamikanje

en: Automatic indent
sl: Samodejno zamikanje

en: Automatically Detected
sl: Samodejno zaznano

en: Automatically Detected Encodings
sl: Samodejno zaznan nabor z nakov

en: Automatically spell-check the current document
sl: Samodejno preverjaj črkovanje trenutnega dokumenta

en: Autosave
sl: Samodejno shranjevanje

en: Autosave Interval
sl: Časovni razmik samodejnega shranjevanja

en: Available Tag Lists
sl: Seznam oznak, ki so na voljo

en: Available formats
sl: Oblike na voljo

en: Axis related headers
sl: Glave, povezane z osjo

en: Background color
sl: Barva ozadja

en: Background color (deprecated)
sl: Barva ozadja (zastarelo)

en: Background texture tile
sl: Slika tlakovanja ozadja

en: Background texture tile (deprecated)
sl: Slika tlakovanja ozadja (zastarelo)

en: Baltic
sl: Baltski

en: Base URI
sl: Osnovni URI

en: Base font
sl: Osnovna pisava

en: Base font (deprecated)
sl: Osnovna pisava (zastarelo)

en: Bibliography (cite)
sl: Bibliografija (citat)

en: Bibliography (item)
sl: Bibliografija (predmet)

en: Bibliography (shortcite)
sl: Bibliografija (kratki citat)

en: Bibliography (thebibliography)
sl: Bibliografija (bibliografija)

en: Body Font for Printing
sl: Pisava telesa za tiskanje

en: Bold
sl: Krepko

en: Bookmarks
sl: Zaznamki

en: Border
sl: Obroba

en: Border (deprecated)
sl: Rob (zastarelo)

en: Border color
sl: Barva robu

en: Bottom Panel is Visible
sl: Spodnji pladenj je viden

en: Brackets &lt;&gt;
sl: Oklepaji &lt;&gt;

en: Brackets ()
sl: Oklepaja ()

en: Brackets []
sl: Oklepaja []

en: Brackets {}
sl: Oklepaja {}

en: Build
sl: Izgradi

en: Bytes
sl: Bajtov

en: Bzip2 compressed archive
sl: Bzip skrčen arhiv

en: C_hange Case
sl: Spreme_ni velikost črk

en: C_haracter Encoding:
sl: _Kodni nabor znakov:

en: C_ommand color:
sl: Barva _ukaza:

en: Cannot move file to trash, do you
    want to delete permanently?
sl: Datoteke ni mogoče premakniti v smeti,
    ali jo želite trajno izbrisati?

en: Capitalize the first letter of each selected word
sl: Naj bo prva črka vsake besede velika

en: Cell rowspan
sl: Vrstično podaljšanje celice

en: Celtic
sl: Keltski

en: Center
sl: Sredinsko

en: Center (deprecated)
sl: Središče (zastarelo)

en: Central European
sl: Srednjeevropski

en: Ch_aracter Encoding:
sl: _Kodni nabor znakov:

en: Cha_nge
sl: Spreme_ni

en: Change A_ll
sl: Spremeni v_se

en: Change _to:
sl: Spremeni _v:

en: Change selected text to lower case
sl: Spremeni izbrano besedilo v male črke

en: Change selected text to upper case
sl: Spremeni izbrano besedilo v velike črke

en: Changes made to the document in the last %d hour will be permanently lost. | Changes made to the document in the last %d hours will be permanently lost.
sl[0]: Spremembe dokumenta v zadnji %d uri bodo trajno izgubljene.
sl[1]: Spremembe dokumenta v zadnjih %d urah bodo trajno izgubljene.
sl[2]: Spremembe dokumenta v zadnjih %d urah bodo trajno izgubljene.
sl[3]: Spremembe dokumenta v zadnjih %d urah bodo trajno izgubljene.

en: Changes made to the document in the last %ld second will be permanently lost. | Changes made to the document in the last %ld seconds will be permanently lost.
sl[0]: Spremembe dokumenta zadnjo %ld sekundo bodo trajno izgubljene.
sl[1]: Spremembe dokumenta zadnji %ld sekundi bodo trajno izgubljene.
sl[2]: Spremembe dokumenta zadnje %ld sekunde bodo trajno izgubljene.
sl[3]: Spremembe dokumenta zadnjih %ld sekund bodo trajno izgubljene.

en: Changes made to the document in the last hour will be permanently lost.
sl: Spremembe dokumenta narejene v zadnji uri bodo trajno izgubljene.

en: Changes made to the document in the last minute will be permanently lost.
sl: Spremembe dokumenta narejene v zadnji minuti bodo trajno izgubljene.

en: Changes to document "%s" will be permanently lost.
sl: Spremembe dokumenta "%s" bodo trajno izgubljene.

en: Character Encodings
sl: Nabori znakov

en: Character encoding of linked resource
sl: Kodiranje znakov povezanega vira

en: Character encodings
sl: Nabori znakov

en: Characters (no spaces)
sl: Število znakov (brez presledkov)

en: Characters (with spaces)
sl: Število znakov (s presledki)

en: Check Spelling
sl: Preveri črkovanje

en: Check _Word
sl: Preveri _besedo

en: Check spelling
sl: Preveri črkovanje

en: Check the current document for incorrect spelling
sl: Preveri pravilnost črkovanja v trenutnem dokumentu ...

en: Checked (state)
sl: Označeno (stanje)

en: Checked state
sl: Označeno stanje

en: Checks the spelling of the current document.
sl: Preveri črkovanje trenutnega dokumenta.

en: Chinese Simplified
sl: Kitajski poenostavljen

en: Chinese Traditional
sl: Kitajski tradicionalen

en: Citation
sl: Navedek

en: Cite reason for change
sl: Navedba razloga za spremembo

en: Class implementation ID
sl: ID implementacije razreda

en: Class list
sl: Seznam razredov

en: Clear highlighting of search matches
sl: Počisti poudarjanje iskanih zadetkov

en: Clear text flow control
sl: Lomljenje čistega besedila

en: Click on this button to select the font to be used by the editor
sl: Pritisnite ta gumb za izbiro pisave, ki naj jo uporablja urejevalnik

en: Close _without Saving
sl: Zapri _brez shranjevanja

en: Close all open files
sl: Zapri vse odprte datoteke

en: Close document
sl: Zapri dokument

en: Close print preview
sl: Zapri predogled tiskanja

en: Close the current file
sl: Zapri trenutno datoteko

en: Code content type
sl: Koda vrste vsebine

en: Color Scheme
sl: Barvna shema

en: Color Scheme Files
sl: Datoteke barvnih shem

en: Color of selected links
sl: Barva izbranih povezav

en: Color of selected links (deprecated)
sl: Barva izbranih povezav (zastarelo)

en: Column span
sl: Dolžina stolpca

en: Columns
sl: Stolpci

en: Comment
sl: Razlaga

en: Completed spell checking
sl: Preverjanje črkovanja je končano

en: Computer code fragment
sl: Odsek programske izvorne kode

en: Configure date/time plugin
sl: Nastavi vstavek datum/ura

en: Configure the application
sl: Spremeni nastavitve programa

en: Connection timed out. Please try again.
sl: Povezava je potekla. Poskusite ponovno.

en: Content scheme
sl: Shema vsebine

en: Content type
sl: Vrsta vsebine

en: Content type (deprecated)
sl: Vrsta vsebine (zastarelo)

en: Coordinates
sl: Koordinate

en: Copy the selection
sl: Kopiraj izbrano

en: Copyright © 1998-2000 Evan Lawrence, Alex Robert
    Copyright © 2000-2002 Chema Celorio, Paolo Maggi
    Copyright © 2003-2006 Paolo Maggi
    Copyright © 2004-2010 Paolo Borelli, Jesse van den Kieboom
    Steve Frécinaux, Ignacio Casal Quinteiro
    Copyright © 2011 Perberos
    Copyright © 2012-2021 MATE developers
sl: Avtorske pravice © 1998-2000 Evan Lawrence, Alex Robert
    Avtorske pravice © 2000-2002 Chema Celorio, Paolo Maggi
    Avtorske pravice © 2003-2006 Paolo Maggi
    Avtorske pravice © 2004-2010 Paolo Borelli, Jesse van den Kieboom
    Steve Frécinaux, Ignacio Casal Quinteiro
    Avtorske pravice © 2011 Perberos
    Avtorske pravice © 2012-2021 razvijalci MATE

en: Could not create a backup file while saving %s
sl: Ni mogoče ustvariti varnostne kopije datoteke med shranjevanjem %s

en: Could not create a temporary backup file while saving %s
sl: Ni mogoče ustvariti začasne varnostne kopije datoteke med shranjevanjem %s

en: Could not execute command: %s
sl: Ni mogoče izvesti ukaza: %s

en: Could not find the file %s.
sl: Ni mogoče najti datoteke %s.

en: Could not mount volume: %s
sl: Ni mogoče priklopiti pogona: %s

en: Could not open media: %s
sl: Ni mogoče odpreti medija: %s

en: Could not open the file %s using the %s character encoding.
sl: Ni mogoče odpreti datoteke %s z uporabo %s nabora znakov.

en: Could not open the file %s.
sl: Ni mogoče odpreti datoteke %s.

en: Could not remove color scheme "%s".
sl: Ni mogoče odstraniti barvne sheme "%s".

en: Could not revert the file %s.
sl: Ni mogoče povrniti datoteke %s.

en: Could not save the file %s using the %s character encoding.
sl: Ni mogoče shraniti datoteke %s z uporabo %s nabora znakov.

en: Could not save the file %s.
sl: Ni mogoče shraniti datoteke %s.

en: Create Backup Copies
sl: Ustvari varnostne kopije

en: Create a _backup copy of files before saving
sl: Ustvari _varnostne kopije datotek pred shranjevanjem

en: Create a new document
sl: Ustvari nov dokument

en: Create a new document in an existing instance of pluma
sl: Ustvari nov dokument v obstoječem primerku pluma

en: Create a new top-level window in an existing instance of pluma
sl: Ustvari novo vrhnje okno v obstoječem oknu pluma

en: Create new document
sl: Ustvari nov dokument

en: Create new snippet
sl: Ustvari nov delček kode

en: Cu_t
sl: _Izreži

en: Current Locale (%s)
sl: Trenutne jezikovne nastivitve (%s)

en: Current document
sl: Trenutni dokument

en: Current line
sl: Trenutna vrstica

en: Current page (Alt+P)
sl: Trenutna stran (Alt+P)

en: Current selection
sl: Trenutna izbira

en: Current selection (default to document)
sl: Trenutna izbira (privzeto za dokument)

en: Current word
sl: Trenutna beseda

en: Custom format
sl: Oblika po meri

en: Cut the selection
sl: Izreži izbrano

en: Cyrillic
sl: Cirilični

en: Cyrillic/Russian
sl: Cirilični/Ruski

en: Cyrillic/Ukrainian
sl: Cirilični/ukrajinski

en: DIV Style container
sl: Hranilnik sloga DIV

en: DIV container
sl: Hranilnik DIV

en: D_on't Edit
sl: _Ne urejaj

en: D_on't Save
sl: _Ne shrani

en: Date and time of change
sl: Datum in ura spremembe

en: Declare flag
sl: Deklariranje zastavice

en: Defer attribute
sl: Odloži lastnost

en: Definition description
sl: Opis definicije

en: Definition list
sl: Seznam definicij

en: Definition term
sl: Ime definicije

en: Delete selected file or folder
sl: Izbriše izbrano datoteko ali mapo

en: Delete selected snippet
sl: Izbriši izbrane delčke kode

en: Delete the selected text
sl: Izbriši izbrano besedilo

en: Deleted text
sl: Izbrisano besedilo

en: Direction
sl: Smer

en: Directionality
sl: Usmerjenost

en: Directionality (deprecated)
sl: Usmerjenost (zastarelo)

en: Directory '%s' could not be created: g_mkdir_with_parents() failed: %s
sl: Mape '%s' ni mogoče ustvariti: g_mkdir_with_parents() napaka: %s

en: Directory list
sl: Seznam imenikov

en: Disable syntax highlighting
sl: Onemogoči poudarjanje skladnje

en: Disabled
sl: Neomogočeno

en: Display
sl: Prikaz

en: Display Line Numbers
sl: Pokaži številke vrstic

en: Display Right Margin
sl: Pokaži desni rob

en: Display _grid pattern
sl: Prikaži vzorec _mreže

en: Display in bottom pane
sl: Pokaži v spodnjem pladnju

en: Display list of possible values for the encoding option
sl: Pokaži seznam mogočih vrednosti kodiranja

en: Display right _margin at column
sl: Pokaži desni _rob pri stolpcu

en: Do not _split words over two lines
sl: Ne _deli besed preko dveh vrstic

en: Do you want to drop your changes and reload the file?
sl: Ali želite zavreči spremembe in ponovno naložiti datoteko?

en: Do you want to include selected <b>system</b> snippets in your export?
sl: Ali želite vključiti izbran <b>system</b> delčkov kode v izvoz?

en: Do you want to reload the file?
sl: Ali želite ponovno naložiti datoteko?

en: Do you want to try to replace it with the one you are saving?
sl: Jo želite poskusiti nadomestiti s to, ki jo shranjujete?

en: Docum_ents with unsaved changes:
sl: Spremenjeni doku_menti, ki niso shranjeni:

en: Document
sl: Dokument

en: Document Statistics
sl: Statistika dokumenta

en: Document background pattern type
sl: Vrsta vzorca ozadja dokumenta

en: Document base
sl: Osnova dokumenta

en: Document body
sl: Telo dokumenta

en: Document head
sl: Glava dokumenta

en: Document title
sl: Naziv dokumenta

en: Document type
sl: Vrsta dokumenta

en: Documents
sl: Dokumenti

en: Done.
sl: Končano.

en: ENCODING
sl: KODIRANJE

en: E_ncodings shown in menu:
sl: Nabori _prikazani v meniju:

en: Easy file access from the side pane
sl: Enostaven dostop do datotek iz stranskega pladnja

en: Edit Any_way
sl: _Vseeno urejaj

en: Edit text files
sl: Urejanje besedilnih datotek

en: Edit text in fullscreen
sl: Urejaj v celozaslonskem načinu

en: Editor
sl: Urejevalnik

en: Editor Font
sl: Pisava urejevalnika

en: Editor _font:
sl: _Pisava urejevalnika:

en: Element ID
sl: ID predmeta

en: Emacs, Kate and Vim-style modelines support for pluma.
sl: Podpora za modelines v slogu programov Emacs, Kate in Vim.

en: Embedded object
sl: Vgrajen predmet

en: Emphasis
sl: Poudarek

en: Empty
sl: Prazno

en: Enable Restore of Remote Locations
sl: Omogoči povrnitev oddaljenih mest

en: Enable Search Highlighting
sl: Omogoči poudarjanje zadetkov

en: Enable Syntax Highlighting
sl: Omogoči poudarjanje skladnje

en: Enable text _wrapping
sl: Omogoči _prelom besedila

en: Encode type
sl: Vrsta kodiranja

en: Encoding:
sl: Nabor znakov:

en: Encodings shown in menu
sl: Kodiranja prikazana v meniju

en: Error opening file %s
sl: Napaka med odpiranjem datoteke %s

en: Error reverting file %s
sl: Napaka med povračanjem datoteke %s

en: Error saving file %s
sl: Napaka med shranjevanjem datoteke %s

en: Execute a custom command and put its output in a new document
sl: Izvede poljuben ukaz in prikaže njegov izpis v novem dokumentu

en: Execute external commands and shell scripts.
sl: Izvedi zunanje ukaze in lupinske skripte.

en: Execution of the Python command (%s) exceeds the maximum time, execution aborted.
sl: Izvedba pythonovega ukaza (%s) je prekoračila časovno omejitev, izvedba je prekinjena.

en: Execution of the Python command (%s) failed: %s
sl: Izvedba pythonovega ukaza (%s) ni uspela: %s

en: Exited
sl: Končal

en: Export selected snippets
sl: Izvozi izbrane delčke kode

en: Export snippets
sl: Izvozi delčke

en: Export successfully completed
sl: Izvoz uspešno zaključen

en: External Tools
sl: Zunanja orodja

en: External Tools Manager
sl: Upravljalnik zunanjih orodij

en: External _Tools
sl: Zunanja _orodja

en: External tools
sl: Zunanja orodja

en: Figure
sl: Skica

en: File "%s" does not exist
sl: Datoteka "%s" ne obstaja

en: File "%s" is not a valid snippets archive
sl: Datoteka "%s" ni veljaven arhiv delčkov kode

en: File "%s" is not a valid snippets file
sl: Datoteka "%s" ni veljavna datoteka delčkov

en: File Browser
sl: Brskalnik datotek

en: File Browser Filter Mode
sl: Filtrirni način pregledovalnika datotek

en: File Browser Filter Pattern
sl: Filtrirni vzorec pregledovalnika datotek

en: File Browser Pane
sl: Pladenj pregledovalnika datotek

en: File Browser Root Directory
sl: Korenski imenik pregledovalnika datotek

en: File Browser Virtual Root Directory
sl: Navidezni korenski imenik pregledovalnika datotek

en: File Name
sl: Ime datoteke

en: File Saving
sl: Shranjevanje datotek

en: File System
sl: Datotečni sistem

en: File input
sl: Datotečni dovod

en: File: %s
sl: Datoteka: %s

en: Find
sl: Najdi

en: Find Ne_xt
sl: Najdi naslednje

en: Find Pre_vious
sl: Najdi _predhodne

en: Font
sl: Pisava

en: Font & Colors
sl: Pisave in barve

en: Font face
sl: Ime pisave

en: Font face (deprecated)
sl: Ime pisave (zastarelo)

en: Font:
sl: Pisava:

en: Fonts
sl: Pisave

en: Footnote
sl: Spodnja opomba

en: For label
sl: Za oznako

en: Forced line break
sl: Zahtevan prelom vrstice

en: Form
sl: Obrazec

en: Form action handler
sl: Obravnalnik dejanja obrazca

en: Form control group
sl: Nadzorna skupina obrazca

en: Form field label text
sl: Besedilo v polju oznake obrazca

en: Form input
sl: Vnos obrazca

en: Form input type
sl: Vrsta vnosa v obrazec

en: Form method
sl: Metoda obrazca

en: Forward link
sl: Povezava naprej

en: Found and replaced %d occurrence | Found and replaced %d occurrences
sl[0]: Najden in zamenjan je bil %d zadetek
sl[1]: Najdena in zamenjana sta bila %d zadetka
sl[2]: Najdeni in zamenjani so bili %d zadetki
sl[3]: Najdenih in zamenjanih je bilo %d zadetkov

en: Found and replaced one occurrence
sl: Najden in zamenjan en niz

en: Frame
sl: Okvir

en: Frame border
sl: Rob okvirja

en: Frame render parts
sl: Deli izrisa okvirja

en: Frame source
sl: Izvor okvirja

en: Frame spacing
sl: Razmik med okvirji

en: Frame target
sl: Cilj okvirja

en: Frameborder
sl: Rob okvirja

en: Frameset
sl: Nabor okvirjev

en: Frameset columns
sl: Stolpci nabora okvirjev

en: Frameset rows
sl: Vrstice nabora okvirjev

en: Framespacing
sl: Prostor med okvirji

en: Function cosine
sl: Funkcija cosinus

en: Function e^
sl: Funkcija e^

en: Function exp
sl: Funkcija exp

en: Function log
sl: Funkcija log

en: Function log10
sl: Funkcija log10

en: Function sine
sl: Funkcija sine

en: GNOME Documentation Team
sl: GNOME skupina za dokumente

en: Generic embedded object
sl: Generičen vrgadni predmet

en: Generic metainformation
sl: Generični metapodatki

en: Generic span
sl: Generičen odsek

en: Georgian
sl: Gruzijski

en: Get statistical information on the current document
sl: Pridobi statistične podatke o trenutnem dokumentu

en: Global
sl: Splošno

en: Go to _Line...
sl: Skoči v _vrstico ...

en: Go to a previously opened location
sl: Pojdi na prej odprto mesto

en: Go to a specific line
sl: Pojdi na določeno vrstico

en: Go to next location
sl: Pojdi na naslednje mesto

en: Go to previous location
sl: Pojdi na prejšnje mesto

en: Go to the next visited location
sl: Pojdi na naslednje obiskano mesto

en: Go to the previous visited location
sl: Pojdi na predhodno obiskano mesto

en: Greek
sl: Grški

en: Greek alpha
sl: Grška alfa

en: Greek beta
sl: Grška beta

en: Greek epsilon
sl: Grški epsilon

en: Greek gamma
sl: Grška gama

en: Greek lambda
sl: Grška lambda

en: Greek rho
sl: Grška ro

en: Greek tau
sl: Grška tau

en: Gzip compressed archive
sl: Gzip skrčen arhiv

en: HREF URI
sl: URI HREF

en: HTML - Special Characters
sl: HTML - Posebni znaki

en: HTML - Tags
sl: HTML - Oznake

en: HTML root element
sl: Korenski predmet HTML

en: HTML version
sl: Različica HTML

en: HTTP header name
sl: Ime glave HTTP

en: He_aders and footers:
sl: _Glave in noge:

en: Header 0 (chapter)
sl: Naslov 0 (poglavje)

en: Header 0 (chapter*)
sl: Naslov 0 (poglavje*)

en: Header 1 (section)
sl: Naslov 1 (odsek)

en: Header 1 (section*)
sl: Naslov 1 (odsek*)

en: Header 2 (subsection)
sl: Naslov 2 (pododsek)

en: Header 2 (subsection*)
sl: Naslov 2 (pododsek*)

en: Header 3 (subsubsection)
sl: Naslov 3 (podpododsek)

en: Header 3 (subsubsection*)
sl: Naslov 3 (podpododsek*)

en: Header 4 (paragraph)
sl: Naslov 4 (odstavek)

en: Header Font for Printing
sl: Pisava glave za tiskanje

en: Header appendix
sl: Pripona glavi

en: Header cell IDs
sl: ID-ji celice glave

en: Heading
sl: Naslov

en: Heading 1
sl: Naslov 1

en: Heading 2
sl: Naslov 2

en: Heading 3
sl: Haslov 3

en: Heading 4
sl: Naslov 4

en: Heading 5
sl: Naslov 5

en: Heading 6
sl: Naslov 6

en: Hebrew
sl: Hebrejski

en: Hebrew Visual
sl: Hebrejski predočeni

en: Height
sl: Višina

en: Hide panel
sl: Skrij pladenj

en: Highlight Current Line
sl: Poudari trenutno vrstico

en: Highlight Matching Bracket
sl: Poudari pripadajoče oklepaje

en: Highlight current _line
sl: Poudari _trenutno vrstico

en: Highlight matching _bracket
sl: Poudari pripadajoče _oklepaje

en: Highlighting
sl: Poudarjanje

en: History for "replace with" entries
sl: Zgodovina za vnose "zamenjaj z"

en: History for "search for" entries
sl: Zgodovina za vnose "poišči"

en: Horizontal rule
sl: Vodoravna črta

en: Horizontal space
sl: Vodoravni prostor

en: Horizontal space (deprecated)
sl: Vodoravni prostor (zastarelo)

en: Host %s could not be found. Please check that your proxy settings are correct and try again.
sl: Gostitelja %s ni mogoče najti. Preverite, ali so nastavitve vašega posredniškega strežnika  pravilne in poskusite znova.

en: Hostname was invalid. Please check that you typed the location correctly and try again.
sl: Ime gostitelja ni veljavno. Preverite, ali ste pravilno vpisali mesto in poskusite znova.

en: I18N BiDi override
sl: Prednostni I18N BiDi

en: INS
sl: VST

en: If TRUE the file browser plugin will view the directory of the first opened document given that the file browser hasn't been used yet. (Thus this generally applies to opening a document from the command line or opening it with Caja, etc.)
sl: Izbrana možnost omogoča, da bo vstavek pregledovalnika datotek prikazal imenik prvega odprtega dokumenta, če pregledovalnik še ni bil uporabljen. (Čeprav se ponavadi to nanaša na odpiranje dokumenta iz ukazne vrstice ali na odpiranje s programom caja itd.)

en: If false, it hides the first tab if there is only one tab.
sl: Če temu ni tako, v primeru da obstaja le en zavihek, skrije prvega.

en: If false, pluma doesn't show tabs in the notebook with the side pane active.
sl: Če ni resnično, pluma ne prikaže tabulatorjev v beležnici z aktivnim stranskim panojem.

en: If this value is 0, then no line numbers will be inserted when printing a document. Otherwise, pluma will print line numbers every such number of lines.
sl: V primeru, da je vrednost 0, potem številke vrstic ob tiskanju dokumenta ne bodo izpisane. V nasprotnem primeru bo Pluma vsakih toliko vrstic izpisoval številke vrstic.

en: If true, it enables the ability to switch tabs using [ctrl + tab] and [ctrl + shift + tab].
sl: Izbrana možnost omogoča preklope med zavihki z uporabo [ctrl+tab] in [ctrl+shift+tab].

en: If you delete an item, it is permanently lost.
sl: V kolikor predmet izbrišete, bo trajno izgubljen.

en: If you don't save, all your changes will be permanently lost.
sl: V kolikor sprememb ne shranite, bodo trajno izgubljene.

en: If you don't save, changes from the last %ld minute will be permanently lost. | If you don't save, changes from the last %ld minutes will be permanently lost.
sl[0]: Če ne shranite, bodo spremembe zadnje %ld minute izgubljene.
sl[1]: Če ne shranite, bodo spremembe zadnjih %ld minut izgubljene.
sl[2]: Če ne shranite, bodo spremembe zadnjih %ld minut izgubljene.
sl[3]: Če ne shranite, bodo spremembe zadnjih %ld minut izgubljene.

en: If you don't save, changes from the last %ld second will be permanently lost. | If you don't save, changes from the last %ld seconds will be permanently lost.
sl[0]: Če ne shranite, bodo spremembe zadnje %ld sekunde izgubljene.
sl[1]: Če ne shranite, bodo spremembe zadnjih %ld sekund izgubljene.
sl[2]: Če ne shranite, bodo spremembe zadnjih %ld sekund izgubljene.
sl[3]: Če ne shranite, bodo spremembe zadnjih %ld sekund izgubljene.

en: If you don't save, changes from the last hour will be permanently lost.
sl: V kolikor ne shranite, bodo spremembe zadnje ure trajno izgubljene.

en: If you don't save, changes from the last minute and %ld second will be permanently lost. | If you don't save, changes from the last minute and %ld seconds will be permanently lost.
sl[0]: Če ne shranite, bodo spremembe zadnje minute in %ld sekunde izgubljene.
sl[1]: Če ne shranite, bodo spremembe zadnje minute in %ld sekund izgubljene.
sl[2]: Če ne shranite, bodo spremembe zadnje minute in %ld sekund izgubljene.
sl[3]: Če ne shranite, bodo spremembe zadnje minute in %ld sekund izgubljene.

en: If you don't save, changes from the last minute will be permanently lost.
sl: V kolikor ne shranite, bodo spremembe zadnje minute trajno izgubljene.

en: If you save it, all the external changes could be lost. Save it anyway?
sl: V primeru, da datoteko shranite, bodo vse zunanje spremembe izgubljene. Ali jo želite vseeno shraniti?

en: Ignore _All
sl: Prezri _vse

en: Image
sl: Slika

en: Image map
sl: Karta slike

en: Image map area
sl: Področje karte slike

en: Image map name
sl: Ime karte slike

en: Image source
sl: Vir slike

en: Import snippets
sl: Uvozi delčke kode

en: Import successfully completed
sl: Uvoz uspešno zaključen

en: Imported file "%s" is not a valid snippets file
sl: Uvožena datoteka "%s" ni veljavna datoteka delčkov

en: In_sert Date and Time...
sl: Vs_tavi datum in uro ...

en: Incrementally search for text
sl: Postopno iskanje besedila

en: Inline frame
sl: Vključen okvir

en: Inline layer
sl: Vključena plast

en: Insert Date and Time
sl: Vstavi datum in uro

en: Insert Date/Time
sl: Vstavi datum/uro

en: Insert _spaces instead of tabs
sl: Vstavi _presledke namesto tabulatorjev

en: Insert at cursor position
sl: Vstavi na položaj kazalca

en: Insert current date and time at the cursor position
sl: Vstavi trenutni datum in uro na položaju kazalca

en: Insert often-used pieces of text in a fast way
sl: Vstavi na hiter način pogosto uporabljene dele besedila

en: Insert spaces
sl: Vstavi presledke

en: Inserted text
sl: Vstavljeno besedilo

en: Inserts current date and time at the cursor position.
sl: Vstavi trenutna datum in uro na položaju kazalca.

en: Instance definition
sl: Navedba primerka

en: Interactive Python console standing in the bottom panel
sl: Vzajemna konzola python v spodnjem pladnju

en: Invert the case of selected text
sl: Obrni velikost črk v izbranem besedilu

en: It is not possible to detect the encoding automatically
sl: Ni mogoče samodejno zaznati nabora znakov.

en: Italic text
sl: Poševno besedilo

en: Item
sl: Predmet

en: Item with label
sl: Predmet z oznako

en: Japanese
sl: Japonski

en: Java applet
sl: Java aplet

en: Java applet (deprecated)
sl: Programček java (zastarelo)

en: Korean
sl: Korejski

en: L_ine Ending:
sl: _Konec vrstice:

en: Label
sl: Oznaka

en: Language
sl: Jezik

en: Language code
sl: Šifra jezika

en: Language:
sl: Jezik:

en: Languages
sl: Jeziki

en: Large text style
sl: Slog velikega besedila

en: Latex - Tags
sl: Latex - oznake

en: Layer
sl: Plast

en: Leave fullscreen mode
sl: Zapusti celozaslonski način

en: Line Number Font for Printing
sl: Pisava številk vrstic za tiskanje

en: Line Numbers
sl: Številke vrstic

en: Line Wrapping Mode
sl: Način preloma vrstic

en: Line you want to move the cursor to
sl: Vrstica, na katero želite premakniti kazalec

en: Lines
sl: Vrstice

en: Link color
sl: Barva povezave

en: Link color (deprecated)
sl: Barva povezave (zastarelo)

en: List description
sl: Opis seznama

en: List enumerate
sl: Oštevilčenje seznama

en: List item
sl: Predmet seznama

en: List itemize
sl: Opredmetenje seznama

en: List of MIME types for file upload
sl: Seznam vrst MIME za pošiljanje

en: List of VFS schemes pluma supports in write mode. The 'file' scheme is writable by default.
sl: Seznam shem VFS, ki jih pluma podpira v pisnem načinu. Shema 'datoteka (file)' je privzeto zapisljiva.

en: List of active plugins. It contains the "Location" of the active plugins. See the .pluma-plugin file for obtaining the "Location" of a given plugin.
sl: Seznam dejavnih vstavkov. Vsebuje "Mesto" dejavnih vstavkov. Glejte datoteko .pluma-plugin za pridobitev "Mesta" danega vstavka.

en: List of encodings shown in the Character Encoding menu in open/save file selector. Only recognized encodings are used.
sl: Seznam kodnih naborov prikazanih v meniju Nabora znakov v izbirniku za odpiranje in shranjevanje datotek. Uporabljena so le prepoznani nabori znakov.

en: List of entries in "replace with" textbox.
sl: Seznam vnosov v besedilnem polju "zamenjaj z".

en: List of entries in "search for" textbox.
sl: Seznam vnosov v besedilnem polju "poišči".

en: List of supported character sets
sl: Seznam podprtih naborov znakov

en: Listing
sl: Seznam

en: Loading %d file… | Loading %d files…
sl[0]: Nalaganje %d datoteke ...
sl[1]: Nalaganje %d datotek ...
sl[2]: Nalaganje %d datotek ...
sl[3]: Nalaganje %d datotek ...

en: Loading %s
sl: Nalaganje %s

en: Loading %s from %s
sl: Nalaganje datoteke %s iz %s

en: Loading file '%s'…
sl: Nalaganje datoteke '%s' ...

en: Local change to font
sl: Krajevna sprememba pisave

en: Local files only
sl: Le krajevne datoteke

en: Log Out _without Saving
sl: Odjavi se _brez shranjevanja

en: Long description link
sl: Dolg opis povezave

en: Long quotation
sl: Dolg navedek

en: MATE Documentation Team
sl: MATE skupina za dokumente

en: MIME Type:
sl: Vrsta MIME:

en: Mac OS Classic
sl: Mac OS

en: Mail link
sl: Povezava na poštni naslov

en: Manage _External Tools...
sl: Upravljanje z _zunanjimi orodji ...

en: Manage _Snippets...
sl: Upravljanje z _odseki ...

en: Manage snippets
sl: Upravljanje z odseki

en: Margin pixel height
sl: Višina odmika v točkah

en: Margin pixel width
sl: Širina odmika v točkah

en: Marquee
sl: Markiza

en: Match _Entire Word Only
sl: Poišči le _cele besede

en: Match _entire word only
sl: Poišči le _cele besede

en: Match _regular expression
sl: Poišči _logični izraz

en: Maths (display)
sl: Matematika (prikaz)

en: Maths (inline)
sl: Matematika (vključeno)

en: Maximum Number of Undo Actions
sl: Največje število razveljavitev

en: Maximum Recent Files
sl: Največ nedavnih datotek

en: Maximum length of text field
sl: Največja dolžina polja besedila

en: Maximum number of actions that pluma will be able to undo or redo. Use "-1" for unlimited number of actions.
sl: Največje število dejanj, ki jih pluma lahko razveljavi ali obnovi. Uporabite "-1" za neomejeno število dejanj.

en: Media-independent link
sl: Povezava neodvisna od medija

en: Menu list
sl: Seznam menija

en: Menu list (deprecated)
sl: Seznam menija (zastarelo)

en: Misspelled word:
sl: Napačno črkovana beseda:

en: Move selected file or folder to trash
sl: Premakne izbrano datoteko ali mapo v smeti

en: Move the current document to a new window
sl: Prestavi trenutni dokument v novo okno

en: Multi-line text field
sl: Večvrstično polje besedila

en: Multicolumn
sl: Večstolpično

en: Multiple
sl: Večkratno

en: Name
sl: Ime

en: Name:
sl: Ime:

en: Named property value
sl: Poimenovana vrednost lastnosti

en: New F_ile
sl: Nova _datoteka

en: New tool
sl: Novo orodje

en: Next ID
sl: Naslednji ID

en: Next location
sl: Naslednje mesto

en: No URI
sl: Ni naslova URI

en: No embedded objects
sl: Ni vgrajenih predmetov

en: No frames
sl: Ni okvirjev

en: No layers
sl: Ni plasti

en: No line break
sl: Ni preloma vrstice

en: No misspelled words
sl: Ni napačno črkovanih besed

en: No mount object for mounted volume: %s
sl: Ni priklopnega predmeta za priklopljen pogon: %s

en: No resize
sl: Ni spremembe velikosti

en: No script
sl: Ni skripte

en: No shade
sl: Ni senčenja

en: No shade (deprecated)
sl: Ni senčenja (zastarelo)

en: No word wrap
sl: Ni preloma besed

en: No word wrap (deprecated)
sl: Ni preloma besed (zastarelo)

en: Non-breaking space
sl: Nedeljivi presledek

en: Nordic
sl: Nordijski

en: Note
sl: Opomba

en: Nothing
sl: Ničesar

en: Number of minutes after which pluma will automatically save modified files. This will only take effect if the "Autosave" option is turned on.
sl: Število minut po katerih bo pluma samodejno shranil spremenjene datoteke. Upoštevano bo le v primeru, da je možnost "Samodejno shranjevanje" omogočena.

en: OVR
sl: PREP

en: Object applet file
sl: Datoteka predmeta vstavka

en: Object applet file (deprecated)
sl: Datoteka predmeta vstavka (zastarelo)

en: Object data reference
sl: Navezovanje na podatke predmeta

en: Offset for alignment character
sl: Odmik za znak poravnave

en: OnBlur event
sl: Dogodek OnBlur

en: OnChange event
sl: Dogodek OnChange

en: OnClick event
sl: Dogodek OnClick

en: OnDblClick event
sl: Dogodek OnDblClick

en: OnFocus event
sl: Dogodek OnFocus

en: OnKeyDown event
sl: Dogodek OnKezDown

en: OnKeyPress event
sl: Dogodek OnKeyPress

en: OnKeyUp event
sl: Dogodek OnKeyUp

en: OnLoad event
sl: Dogodek OnLoad

en: OnMouseDown event
sl: Dogodek OnMouseDown

en: OnMouseMove event
sl: Dogodek OnMouseMove

en: OnMouseOut event
sl: Dogodek OnMouseOut

en: OnMouseOver event
sl: Dogodek OnMouseOver

en: OnMouseUp event
sl: Dogodek OnMouseUp

en: OnReset event
sl: Dogodek OnReset

en: OnSelect event
sl: Dogodek OnSelect

en: OnSubmit event
sl: Dogodek OnSubmit

en: OnUnload event
sl: Dogodek OnUnload

en: Open
sl: Odpri

en: Open '%s'
sl: Odpri '%s'

en: Open Files
sl: Odpri datoteke

en: Open With Tree View
sl: Odpri z drevesnim prikazom

en: Open a file
sl: Odpri datoteko

en: Open a recently used file
sl: Odpri nedavno uporabljeno datoteko

en: Open a terminal at the currently opened directory
sl: Odpri terminal v trenutno odprtem imeniku

en: Open a terminal in the document location
sl: Odpri terminal na mestu dokumenta

en: Open selected file
sl: Odpri izbrano datoteko

en: Open terminal here
sl: Odpri terminal tukaj

en: Open the parent folder
sl: Odpri nadrejeno mapo

en: Open the pluma manual
sl: Odpri priročnik za pluma

en: Open the tree view when the file browser plugin gets loaded instead of the bookmarks view
sl: Odpri drevesni prikaz namesto prikaza zaznamkov, ko se zažene vstavek pregledovalnika datotek

en: Opens the External Tools Manager
sl: Odpre upravljalnik  zunanjih orodij

en: Operator fraction
sl: Operator ostanek

en: Operator integral (display)
sl: Operator integral (prikaz)

en: Operator integral (inline)
sl: Operator integral (vključeno)

en: Operator sum (display)
sl: Operator vsota (prikaz)

en: Operator sum (inline)
sl: Operator vsota (vključeno)

en: Option group
sl: Skupina možnosti

en: Option selector
sl: Izbirnik možnosti

en: Ordered list
sl: Urejen seznam

en: Output media
sl: Izhodni medij

en: Page %N of %Q
sl: Stran %N od %Q

en: Page %d of %d
sl: Stran %d od %d

en: Page Preview
sl: Predogled strani

en: Page header
sl: Glava strani

en: Page total
sl: Skupaj strani

en: Paragraph
sl: Odstavek

en: Paragraph class
sl: Razred odstavka

en: Paragraph style
sl: Slog odstavka

en: Paste the clipboard
sl: Prilepi iz odložišča

en: Pick the editor font
sl: Izbor pisave urejevalnika

en: Plain Text
sl: Običajno besedilo

en: Please check that you are not trying to open a binary file.
sl: Preverite, da ne poskušate odpreti binarne datoteke.

en: Please check that you typed the location correctly and try again.
sl: Preverite, ali ste pravilno vpisali mesto in poskusite znova.

en: Please check your installation.
sl: Preverite namestitev.

en: Plugins
sl: Vtičniki

en: Pluma Preferences
sl: Možnosti programa Pluma

en: Pluma is a small and lightweight text editor for the MATE Desktop Environment.
sl: Pluma je manjši in nezahteven urejevalnik besedil za namizje MATE.

en: Pluma is a small, but powerful text editor designed specifically for the MATE desktop. It has most standard text editor functions and fully supports international text in Unicode. Advanced features include syntax highlighting and automatic indentation of source code, printing and editing of multiple documents in one window.
sl: Pluma je majhen a zmogljiv urejevalnik besedil, ustvarjen posebej za MATE namzje. Ima najbolj standardne funkcije za urejanje besedil in polno podporo za mednarodna besedila v Unicode obliki. Napredne funkcije vključujejo poudarjanje skladnje, samodejno zamikanje izvorne kode, tiskanje in urejanje več dokumentov v enem oknu.

en: Pluma is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
sl: Pluma se razširja v upanju, da bo uporaben, vendar BREZ VSAKRŠNEGA JAMSTVA; tudi brez posredne zagotovitve CENOVNE VREDNOSTI ali PRIMERNOSTI ZA DOLOČEN NAMEN.  Za podrobnosti glejte besedilo GNU General Public License.

en: Pluma is extensible through a plugin system, which currently includes support for spell checking, comparing files, viewing CVS ChangeLogs, and adjusting indentation levels.
sl: Pluma je razširljiva preko sistema vtičnikov, ki trenutno vključuje podporo za črkovalnik, primerjanje datotek, prikaz CVS dnevnikov sprememb in prilagajanje zamikov.

en: Pluma is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
sl: Pluma spada med prosto programje; lahko ga razširjate in/ali spreminjate pod pogoji Splošnega dovoljenja GNU (GNU General PublicLicense), kot ga je objavila ustanova Free Software Foundation; ali različice 2 ali (po vaši izbiri) katerekoli poznejše različice.

en: Pr_eferences
sl: _Lastnosti

en: Preferences
sl: Možnosti

en: Preformatted listing
sl: Predoblikovan seznam

en: Preformatted text
sl: Predoblikovano besedilo

en: Preparing...
sl: Pripravljanje ...

en: Previous location
sl: Prejšnje mesto

en: Print
sl: Natisni

en: Print Header
sl: Natisni glave strani

en: Print Line Numbers
sl: Natisni številke vrstic

en: Print Previe_w
sl: Predogled _tiskanja

en: Print Syntax Highlighting
sl: Natisni poudarjanje skladnje

en: Print line nu_mbers
sl: Natisni š_tevilke vrstic

en: Print page _headers
sl: _Natisni glave strani

en: Print preview
sl: Predogled tiskanja

en: Print synta_x highlighting
sl: Natisni poudarjanje _skladnje

en: Print the current page
sl: Natisni trenutno stran

en: Printing Line Wrapping Mode
sl: Tiskanje v načinu preloma vrstic

en: Profile metainfo dictionary
sl: Slovar metapodatkov profila

en: Prompt message
sl: Vprašalno sporočilo

en: Prompt type
sl: Vrsta poziva

en: Provides a method to easily insert commonly used tags/strings into a document without having to type them.
sl: Omogoča enostavno vstavljanje pogosto uporabljenih oznak/nizov v dokument brez tipkanja.

en: Push button
sl: Gumb

en: Python Console
sl: Konzola python

en: Question
sl: Vprašanje

en: Quick Open
sl: Hitro odpiranje

en: Quick open
sl: Hitro odpiranje

en: Quickly open documents
sl: Hitro odpiranje dokumentov

en: Quickly open files
sl: Hitro odpiranje datotek

en: Quit the program
sl: Končaj program

en: Quote
sl: Navedek

en: RO
sl: Le beri

en: R_emove duplicates
sl: _Odstrani dvojnike

en: Range
sl: Območje

en: Re_fresh View
sl: O_sveži pogled

en: Read-Only
sl: Le za branje

en: ReadOnly text and password
sl: Le berljivo besedilo in geslo

en: Redo the last undone action
sl: Uveljavi zadnje nedokončano dejanje

en: Reduced spacing
sl: Zmanjšan prazen prostor

en: Reduced spacing (deprecated)
sl: Zmanjšan prazen prostor (deprecated)

en: Reference label
sl: Oznaka navezave

en: Reference ref
sl: Vsebina navezave

en: Refresh the view
sl: Osveži pogled

en: Remote files only
sl: Samo oddaljene datoteke

en: Remove trailing spaces
sl: Odstrani presledke na koncu vrstic

en: Remove useless trailing spaces in your file
sl: Odstrani neuporabne presledke na koncu vrstic v datoteki

en: Removes trailing spaces from lines before saving.
sl: odstrani samostoječe presledke pred vrsticami pred shranjevanjem.

en: Rename selected file or folder
sl: Preimenuje izbrano datoteko ali mapo

en: Replace
sl: Zamenjaj

en: Replace All
sl: Zamenjaj vse

en: Replace _All
sl: Zamenjaj _vse

en: Replace _with:
sl: _Zamenjaj z:

en: Replace current document
sl: Zamenjaj trenutni dokument

en: Replace current selection
sl: Zamenjaj trenutno izbiro

en: Restore Previous Cursor Position
sl: Povrni prejšnji položaj kazalca

en: Reverse link
sl: Obrnjena povezava

en: Revert selected snippet
sl: Povrni izbrane delčke kode

en: Revert to a saved version of the file
sl: Povrni na shranjeno različico datoteke

en: Revert unsaved changes to document '%s'?
sl: Povrni neshranjene spremembe dokumentu '%s'?

en: Reverting %s
sl: Povrnitev %s

en: Reverting %s from %s
sl: Povrnitev datoteke %s iz %s

en: Reverting the document '%s'…
sl: Povračanje dokumenta '%s' ...

en: Right Margin Position
sl: Položaj desnega odmika

en: Romanian
sl: Romunski

en: Root
sl: Koren

en: Rows
sl: Vrstice

en: Rulings between rows and columns
sl: Ravnilo med vrsticami in stolpci

en: Run "make" in the document directory
sl: Zaženi "make" v imeniku dokumenta

en: Run command
sl: Zaženi ukaz

en: Running tool:
sl: Zagnano orodje:

en: S_ave Anyway
sl: _Vseeno shrani

en: S_elect the documents you want to save:
sl: _Izberite dokumente, ki jih želite shraniti:

en: S_hortcut key:
sl: B_ližnjična tipka:

en: S_ort...
sl: R_azvrsti ...

en: S_tart at column:
sl: _Začni pri stolpcu:

en: Sample program output, scripts
sl: Primer izhoda programa, skripte

en: Save
sl: Shrani

en: Save As…
sl: Shrani kot …

en: Save Without Trailing Spaces
sl: Shrani brez samostoječih presledkov

en: Save _As
sl: Shr_ani kot

en: Save _As...
sl: Shrani _kot ...

en: Save all open files
sl: Shrani vse odprte datoteke

en: Save changes to document "%s" before closing?
sl: Ali želite shraniti spremembe v dokumentu "%s" preden se zapre?

en: Save the current file
sl: Shrani trenutno datoteko

en: Save the current file with a different name
sl: Shrani trenutno datoteko z drugačnim imenom

en: Saving %s
sl: Shranjevanje %s

en: Saving %s to %s
sl: Shranjevanje datoteke %s v %s

en: Saving file '%s'…
sl: Shranjevanje datoteke '%s' ...

en: Saving has been disabled by the system administrator.
sl: Skrbnik sistema je onemogočil shranjevanje.

en: Scope covered by header cells
sl: Območje pokrito s celicami glave

en: Script language name
sl: Ime skriptnega jezika

en: Script statements
sl: Zahteve skripta

en: Scrollbar
sl: Drsnik

en: Search
sl: Iskanje

en: Search _backwards
sl: Poišči _nazaj

en: Search backwards for the same text
sl: Niz poišči nazaj po besedilu

en: Search for and replace text
sl: Poišči in zamenjaj besedilo

en: Search for text
sl: Poišči besedilo

en: Search forwards for the same text
sl: Poišči niz naprej po besedilu

en: Select _All
sl: Izberi _vse

en: Select a character encoding from the menu and try again.
sl: Izberite kodni nabor znakov iz menija in poskusite znova.

en: Select a different character encoding from the menu and try again.
sl: Izberite drug kodni nabor znakov iz menija in poskusite znova.

en: Select the _language of the current document.
sl: Izbor _jezika trenutnega dokumenta.

en: Select the entire document
sl: Izberi celoten dokument

en: Select the group of tags you want to use
sl: Izbor skupine oznak za uporabo

en: Selectable option
sl: Izbirna možnost

en: Selected
sl: Izbrano

en: Selected format
sl: Izbrana oblika

en: Selection
sl: Izbor

en: Server-side image map
sl: Karta slike na strežniku

en: Set Location to First Document
sl: Nastavi mesto na prvi dokument

en: Set _Language...
sl: Nastavi _jezik ...

en: Set language
sl: Nastavitev jezika

en: Set the character encoding to be used to open the files listed on the command line
sl: Nastavi kodiranje znakov, ki naj bo uporabljeno za odpiranje datotek, naštetih v ukazni vrstici

en: Set the language of the current document
sl: Nastavi jezik trenutnega dokumenta

en: Set the root to the active document location
sl: Nastavi mesto aktivnega dokumenta kot korensko

en: Sets whether to enable restoring of remote locations.
sl: Nastavi, ali je omogočena povrnitev oddaljenih mest.

en: Shape
sl: Oblika

en: Shell Output
sl: Izpis v lupini

en: Short inline quotation
sl: Kratek vmesni navedek

en: Shortcut key with which the snippet is activated
sl: Tipkovna bližnjica za izbran delček kode

en: Show Spaces, Tabs, Newlines
sl: Pokaži presledke, tabulatorje, nove vrstice

en: Show _Binary
sl: Pokaži _binarne

en: Show _Hidden
sl: Pokaži _skrite

en: Show _newlines
sl: Prikaži _nove vrstice

en: Show _spaces
sl: Prikaži pre_sledke

en: Show _tabs
sl: Prikaži _tabulatorje

en: Show _trailing spaces only
sl: Prikaži zgolj _zadnje presledke

en: Show _trailing tabs only
sl: Prikaži zgolj zadnje _tabulatorje

en: Show binary files
sl: Pokaži binarne datoteke

en: Show hidden files and folders
sl: Pokaže skrite datoteke in mape

en: Show multiple pages
sl: Pokaži več strani

en: Show nbsp
sl: Prikaži nbsp

en: Show newline
sl: Prikaži nove vrstice

en: Show or hide the bottom pane in the current window
sl: Pokaži ali skrij spodnji pladenj v trenutnem oknu

en: Show or hide the side pane in the current window
sl: Pokaži ali skrij stranski pladenj v trenutnem oknu

en: Show or hide the statusbar in the current window
sl: Pokaži ali skrij vrstico stanja v trenutnem oknu

en: Show or hide the toolbar in the current window
sl: Pokaži ali skrij orodno vrstico v trenutnem oknu

en: Show save confirmation
sl: Prikaži potrditev za shranjevanje

en: Show save confirmation if the files have changes.
sl: Ob spremembah datotek, prikaži potrditev za shranjevanje.

en: Show spaces
sl: Prikaži presledke

en: Show tabs
sl: Prikaži tabulatorje

en: Show tabs with side pane
sl: Prikaži zavihke s stranskim panojem

en: Show the application's version
sl: Pokaži različico programa

en: Show the first tab if there is only one tab
sl: Prikaži prvi zavihek, če obstaja le en zavihek

en: Show the next page
sl: Pokaži naslednjo stran

en: Show the previous page
sl: Pokaži prejšnjo stran

en: Side Pane is Visible
sl: Stranski pladenj je viden

en: Side _Pane
sl: _Stranski pladenj

en: Single line prompt
sl: Enovrstično vprašanje

en: Single snippets file
sl: Enojna datoteka delčkov kode

en: Single word the snippet is activated with after pressing Tab
sl: Ena beseda s katero se zažene delček kode po pritisku tipke tab

en: Size
sl: Velikost

en: Size (deprecated)
sl: Velikost (zastarelo)

en: Small text style
sl: Slog majhnega besedila

en: Smart Home End
sl: Pametni tipki HOME in END

en: Snippets
sl: Odseki

en: Snippets Manager
sl: Upravljalnik odsekov

en: Snippets archive
sl: Arhiv delčkov kode

en: Soft line break
sl: Mehak prelom vrstice

en: Sort
sl: Razvrsti

en: Sort the current document or selection
sl: Razvrsti trenutni dokument ali izbiro

en: Sorted list of encodings used by pluma for automatically detecting the encoding of a file. "CURRENT" represents the current locale encoding. Only recognized encodings are used.
sl: Urejen seznam naborov znakov, ki ga uporablja pluma za samodejno zaznavo kodiranja datoteke. "CURRENT" predstavlja trenutno kodiranje jezikovnega okolja. Uporabljena so le prepoznana kodiranja.

en: Sorts a document or selected text.
sl: Razvrsti izbran dokument ali besedilo.

en: Sound
sl: Zvok

en: Source
sl: Vir

en: South European
sl: Južnoevropski

en: Space-separated archive list
sl: Seznam arhiva ločen s presledki

en: Spacer
sl: Preslednik

en: Spacing between cells
sl: Prostor med celicami

en: Spacing within cells
sl: Prostor znotraj celic

en: Span
sl: Razpon

en: Specifies how the cursor moves when the HOME and END keys are pressed. Use "DISABLED" to always move at the start/end of the line, "AFTER" to move to the start/end of the line the first time the keys are pressed and to the start/end of the text ignoring whitespaces the second time the keys are pressed, "BEFORE" to move to the start/end of the text before moving to the start/end of the line and "ALWAYS" to always move to the start/end of the text instead of the start/end of the line.
sl: Določa kako se kazalnik premika kadar sta pritisnjeni tipki HOME in END. Uporabite "ONEMOGOČENO" da se vedno premakne med začetkom in koncem vrstice, možnost "PO" za premikanje na začetek in konec ob prvem pritisku tipk in na začetek in konec besedila brez upoštevanja preslednih znakov ob naslednjem pritisku, Možnost "PRED" za premik na začetek in konec besedila pred premikanjem na začetek in konec vrstice in možnost "VEDNO" za premik na začetek in konec besedila namesto na začetek in konec vrstice.

en: Specifies how to wrap long lines for printing. Use "GTK_WRAP_NONE" for no wrapping, "GTK_WRAP_WORD" for wrapping at word boundaries, and "GTK_WRAP_CHAR" for wrapping at individual character boundaries. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
sl: Določa kako naj se prelomijo dolge vrstice pri tiskanju. "GTK_WRAP_NONE" za brez lomljenja, "GTK_WRAP_WORD" za lomljenje po besedah in "GTK_WRAP_CHAR" za lomljenje po posameznih znakih. Te vrednosti so občutljive na velikost črk, zato bodite pazljivi.

en: Specifies how to wrap long lines in the editing area. Use "GTK_WRAP_NONE" for no wrapping, "GTK_WRAP_WORD" for wrapping at word boundaries, and "GTK_WRAP_CHAR" for wrapping at individual character boundaries. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
sl: Določa kako naj se prelomijo dolge vrstice v urejevalni površini. "GTK_WRAP_NONE" za brez lomljenja, "GTK_WRAP_WORD" za lomljenje po besedah in "GTK_WRAP_CHAR" za lomljenje po posameznih znakih. Te vrednosti so občutljive na velikost črk, zato bodite pazljivi.

en: Specifies the font to use for a document's body when printing documents.
sl: Določa pisavo, ki se uporabi za telo dokumenta pri tiskanju.

en: Specifies the font to use for line numbers when printing. This will only take effect if the "Print Line Numbers" option is non-zero.
sl: Določa pisavo, ki se uporabi za številke vrstic pri tiskanju. Uporabljena je le v primeru, da je možnost "Natisni številke vrstic" različna od nič.

en: Specifies the font to use for page headers when printing a document. This will only take effect if the "Print Header" option is turned on.
sl: Določa pisavo, ki se uporabi za glave strani pri tiskanju. Uporabljena je le v primeru, da je možnost "Natisni glave" omogočena.

en: Specifies the maximum number of recently opened files that will be displayed in the "Recent Files" submenu.
sl: Določa največje število nedavno odprtih datotek, ki bodo prikazane v podmeniju "Nedavne datoteke".

en: Specifies the number of spaces that should be displayed instead of Tab characters.
sl: Določa število presledkov, ki naj bodo prikazani namesto znaka za zamik (tab).

en: Specifies the position of the right margin.
sl: Določa položaj desnega robu

en: Spell Checker
sl: Črkovalnik

en: Square root
sl: Kvadratni koren

en: Standby load message
sl: Sprotno sporočilo o nalaganju

en: Starting sequence number
sl: Številka začetka zaporedja

en: Starting sequence number (deprecated)
sl: Številka začetka zaporedja (zastarelo)

en: Status Bar is Visible
sl: Vrstica stanja je vidna

en: Stopped.
sl: Ustavljeno.

en: Strike-through text
sl: Prečrtano besedilo

en: Strike-through text (deprecated)
sl: Prečrtano besedilo (zastarelo)

en: Strike-through text style
sl: Slog prečrtanega besedila

en: Strike-through text style (deprecated)
sl: Slog prečrtanega besedila (zastarelo)

en: String you want to search for
sl: Niz, ki ga želite poiskati

en: Strong emphasis
sl: Močan poudarek

en: Style Scheme
sl: Shema sloga

en: Style for the toolbar buttons. Possible values are "PLUMA_TOOLBAR_SYSTEM" to use the system's default style, "PLUMA_TOOLBAR_ICONS" to display icons only, "PLUMA_TOOLBAR_ICONS_AND_TEXT" to display both icons and text, and "PLUMA_TOOLBAR_ICONS_BOTH_HORIZ" to display prioritized text beside icons. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
sl: Slog gumbov orodne vrstice. Mogoče vrednosti so "PLUMA_TOOLBAR_SYSTEM", ki uporabi privzet sistemski slog, "PLUMA_TOOLBAR_ICONS", da se prikažejo le ikone, "PLUMA_TOOLBAR_ICONS_AND_TEXT", da se prikažejo tako ikone kot besedilo in "PLUMA_TOOLBAR_ICONS_BOTH_HORIZ", da se prikaže pomembnejše besedilo ob ikonah. Te vrednosti so občutljive na velikost črk, zato bodite pazljivi.

en: Style info
sl: Podatki o slogu

en: Subscript
sl: Podpisano

en: Suggestions
sl: Predlogi

en: Superscript
sl: Nadpisano

en: Switch onto a file .c and .h
sl: Preklopi na datoteko .c in .h

en: Switch tabs with [ctrl] + [tab]
sl: Preklopi med zavihki s [ctrl] + [tab]

en: Symbol &gt;&gt;
sl: Simbol &gt;&gt;

en: Symbol &gt;=
sl: Simbol &gt;=

en: Symbol &lt;&lt;
sl: Simbol &lt;&lt;

en: Symbol &lt;=
sl: Simbol &lt;=

en: Symbol and
sl: Simbol in

en: Symbol const
sl: Simbol konstante

en: Symbol d-by-dt
sl: Simbol d-by-dt

en: Symbol d-by-dt-partial
sl: Simbol d-by-dt-partial

en: Symbol d2-by-dt2-partial
sl: Simbol d2-by-dt2-partial

en: Symbol dagger
sl: Simbol bodala

en: Symbol em-dash ---
sl: Simbol pomišljaj (em-dash) ---

en: Symbol en-dash --
sl: Simbol pomišljaj (en-dash) --

en: Symbol equiv
sl: Simbol enakost

en: Symbol infinity
sl: Simbol neskončnosti

en: Symbol mathspace ,
sl: Simbol matematičnega prostora ,

en: Symbol mathspace .
sl: Simbol matematičnega prostora .

en: Symbol mathspace _
sl: Simbol matematičnega prostora _

en: Symbol mathspace __
sl: Simbol matematičnega prostora __

en: Symbol simeq
sl: Simbol simeq

en: Symbol star
sl: Simbol zvezdica

en: Syntax Highlighting
sl: Poudarjanje skladnje

en: Tab Size
sl: Velikost zamika

en: Tab Stops
sl: Mesta tabulatorjev

en: Tab Width
sl: Širina tabulatorja

en: Tab order position
sl: Položaj zaporedja zavihkov

en: Table
sl: Preglednica

en: Table body
sl: Telo preglednice

en: Table caption
sl: Naziv preglednice

en: Table column group properties
sl: Lastnosti skupine stolpcev preglednice

en: Table column properties
sl: Lastnosti stolpca preglednice

en: Table data cell
sl: Podatkovna celica preglednice

en: Table footer
sl: Noga preglednice

en: Table header
sl: Glava preglednice

en: Table header cell
sl: Celica glave preglednice

en: Table row
sl: Vrstica preglednice

en: Table summary
sl: Povzetek preglednice

en: Tag list
sl: Seznam oznak

en: Tags
sl: Oznake

en: Target - Blank
sl: Cilj - Prazno

en: Target - Parent
sl: Cilj - nadrejeni predmet

en: Target - Self
sl: Cilj - Sam

en: Target - Top
sl: Cilj - Na vrhu

en: Target directory "%s" does not exist
sl: Ciljna mapa "%s" ne obstaja

en: Target directory "%s" is not a valid directory
sl: Ciljna mapa "%s" ni veljavna mapa

en: Teletype or monospace text style
sl: Enopresledni slog besedila

en: Text
sl: Besedilo

en: Text Editor
sl: Urejevalnik besedil

en: Text Wrapping
sl: Prelom besedila

en: Text color
sl: Barva besedila

en: Text color (deprecated)
sl: Barva besedila (zastarelo)

en: Text entered by user
sl: Besedilo, ki ga vpiše uporabnik

en: Thai
sl: Tajski

en: The ID of a GtkSourceView Style Scheme used to color the text.
sl: ID GtkSourceView slogovne oblike, ki je uporabljena za obarvanje besedila.

en: The archive "%s" could not be created
sl: Arhiva "%s" ni mogoče ustvariti

en: The archive "%s" could not be extracted
sl: Arhiva "%s" ni mogoče razširiti

en: The disk where you are trying to save the file has a limitation on file sizes. Please try saving a smaller file or saving it to a disk that does not have this limitation.
sl: Disk na katerega želite shraniti datoteko ima omejitev velikosti datotek. Poskušajte shraniti manjšo datoteko ali pa jo shranite na disk, ki nima takšnih omejitev.

en: The disk where you are trying to save the file has a limitation on length of the file names. Please use a shorter name.
sl: Disk, na katerega želite shraniti datoteko, ima omejitev dolžine imen datotek. Uporabite krajše ime.

en: The document contains one or more characters that cannot be encoded using the specified character encoding.
sl: Dokument vsebuje enega ali več znakov, ki jih ni mogoče kodirati v izbranem naboru znakov.

en: The document is empty.
sl: Dokument je prazen.

en: The file "%s" cannot be moved to the trash.
sl: Datoteke "%s" ni mogoče premakniti v smeti.

en: The file "%s" is read-only.
sl: Datoteka "%s" je le berljiva.

en: The file %s changed on disk.
sl: Datoteka %s se je spremenila na disku.

en: The file %s has been modified since reading it.
sl: Datoteka %s je bila spremenjena od zadnjega branja.

en: The file browser root directory to use when loading the file browser plugin and onload/tree_view is TRUE.
sl: Korenski imenik pregledovalnika datotek, ki naj se uporabi pri nalaganju vstavka pregledovalnika datotek in ko je onload/tree_view RESNIČNO (TRUE).

en: The file browser virtual root directory to use when loading the file browser plugin when onload/tree_view is TRUE. The virtual root must always be below the actual root.
sl: Navidezni korenski imenik pregledovalnika datotek, ki naj se uporabi pri nalaganju vstavka pregledovalnika datotek in ko je onload/tree_view RESNIČNO (TRUE). Navidezni koren mora vedno biti pod dejanskim korenom.

en: The file is too big.
sl: Datoteka je prevelika.

en: The file you opened has some invalid characters. If you continue editing this file you could make this document useless.
sl: Odprta datoteka ima nekatere neveljavne znake. Z urejanjem datoteke lahko dokument postane neuporaben.

en: The filter pattern to filter the file browser with. This filter works on top of the filter_mode.
sl: Filtrirni vzorec za filtriranje pregledovalnika datotek. Ta filter deluje nad filter_mode.

en: The following error occurred while exporting: %s
sl: Med izvozom je prišlo do napake: %s

en: The following error occurred while importing: %s
sl: Med uvažanjem je prišlo do napake: %s

en: The following files could not be imported: %s
sl: Nekaterih datotek ni mogoče uvoziti: %s

en: The location of the file cannot be accessed because it is not mounted.
sl: Ni mogoč dostop do mesta datoteke, saj ni priklopljeno.

en: The location of the file cannot be mounted.
sl: Mesta z datoteko ni mogoče priklopiti.

en: The new directory is currently filtered out. You need to adjust your filter settings to make the directory visible
sl: Nova mapa je zaradi filtriranja trenutno nevidna. Nastaviti morate nastavitve filtriranja, da bo mapa spet postala vidna.

en: The new file is currently filtered out. You need to adjust your filter settings to make the file visible
sl: Nova datoteka je zaradi filtriranja trenutno nevidna. Nastaviti morate nastavitve filtriranja, da bo datoteka postala vidna

en: The number of followed links is limited and the actual file could not be found within this limit.
sl: Število sledečih povezav je omejeno in dejanske datoteke v tem izboru ni mogoče najti.

en: The pluma window state
sl: Stanje okna pluma

en: The preview of a page in the document to be printed
sl: Predogled strani v dokumentu za tisk

en: The renamed file is currently filtered out. You need to adjust your filter settings to make the file visible
sl: Preimenovana datoteka je zaradi filtriranja trenutno nevidna. Nastaviti morate nastavitve filtriranja, da bo datoteka postala vidna.

en: The selected color scheme cannot be installed.
sl: Izbrane barvne sheme ni mogoče namestiti.

en: The selected files cannot be moved to the trash.
sl: Izbranih datotek ni mogoče premakniti v smeti.

en: The total number of pages in the document
sl: Celotno število strani v dokumentu

en: There are no snippets selected to be exported
sl: Ni izbranih delčkov kode za izvoz

en: There is a tab with errors | There are %d tabs with errors
sl[0]: Obstaja %d zavihek z napakami
sl[1]: Obstajata %d zavihka z napakami
sl[2]: Obstajajo %d zavihki z napakami
sl[3]: Obstaja %d zavihkov z napakami

en: There is not enough disk space to save the file. Please free some disk space and try again.
sl: Na disku ni dovolj prostora, da bi lahko shranili datoteko. Sprostite nekaj prostora na disku in poskusite znova.

en: There was a problem opening the file %s.
sl: Prišlo je do napake med odpiranjem datoteke %s.

en: There was an error displaying the help.
sl: Prišlo je do napake med prikazovanjem pomoči.

en: This accelerator is already bound to %s
sl: Ta bližnjica je že vezana na %s

en: This file (%s) is already open in another pluma window.
sl: Ta datoteka (%s) je že odprta v drugem oknu programa pluma.

en: This is not a valid Tab trigger. Triggers can either contain letters or a single (non-alphanumeric) character like: {, [, etc.
sl: To ni veljaven sprožilec zavihka. Sprožilci lahko vsebujejo črke ali posamezen (ne alfanumerični) znak, kot {, [, itd.

en: This value determines what files get filtered from the file browser. Valid values are: none (filter nothing), hidden (filter hidden files), binary (filter binary files) and hidden_and_binary (filter both hidden and binary files).
sl: Ta vrednost določa, katere datoteke so filtrirane v pregledovalniku datotek. Veljavne vrednosti so: none (ne filtriraj), hidden (filtriraj skrite datoteke), binary (filtriraj binarne datoteke) in hidden_and_binary (filtriraj tako skrite kot binarne datoteke).

en: Title
sl: Naziv

en: Toolbar Buttons Style
sl: Slog gumbov orodne vrstice

en: Toolbar is Visible
sl: Orodna vrstica je vidna

en: Top margin in pixels
sl: Vrhnji rob v točkah

en: Turkish
sl: Turški

en: Type a new accelerator
sl: Vpišite novo bližnjico

en: Type a new accelerator, or press Backspace to clear
sl: Vpišite novo bližnjico ali pritisnite vračalko za izbris

en: Type a new shortcut
sl: Vpišite novo bližnjico

en: Type a new shortcut, or press Backspace to clear
sl: Vpišite novo bližnjico ali pritisnite vračalko za izbris

en: Typeface bold
sl: Pisava krepka

en: Typeface italic
sl: Pisava poševna

en: Typeface slanted
sl: Pisava nagnjena

en: Typeface type
sl: Vrsta pisave

en: URL
sl: Naslov URL

en: Unable to find the object '%s' inside file %s.
sl: Ni mogoče najti predmeta '%s' v datoteki %s.

en: Unable to open UI file %s. Error: %s
sl: Ni mogoče odpreti vmesniške datoteke %s. Napaka: %s

en: Unbreakable text
sl: Nelomljiva pisava

en: Underlined text style
sl: Nedoločen slog besedila

en: Undo the last action
sl: Razveljavi zadnje dejanje

en: Unexpected error: %s
sl: Nepričakovana napaka: %s

en: Unknown
sl: Neznano

en: Unordered list
sl: Neurejen seznam

en: Unsaved Document %d
sl: dokument %d

en: Untitled documents only
sl: Samo neimenovani dokumenti

en: Up
sl: Gor

en: Use %s highlight mode
sl: Uporabi način poudarjanje %s

en: Use Default Font
sl: Uporabi privzeto pisavo

en: Use Spaces
sl: Uporabi presledke

en: Use image map
sl: Uporabi karto slike

en: Use system fixed width font
sl: Uporabi sistemsko pisavo s fiksno širino

en: Use the _selected format
sl: Uporabi _izbrano obliko

en: User dictionary:
sl: Uporabniški slovar:

en: Value
sl: Vrednost

en: Value interpretation
sl: Interpretacija vrednosti

en: Variable or program argument
sl: Spremenljivka ali argument programa

en: Vertical cell alignment
sl: Navpična poravnava celic

en: Vertical space
sl: Navpični prostor

en: Vertical space (deprecated)
sl: Navpični prostor (zastarelo)

en: Vietnamese
sl: Vietnamski

en: View
sl: Pogled

en: View folder in file manager
sl: Pogled mape v upravljalniku datotek

en: Visited link color
sl: Barva obiskane povezave

en: Visited link color (deprecated)
sl: Barva obiskane povezave (zastarelo)

en: Western
sl: Zahodnoevropski

en: When inserting date/time...
sl: Vstavljanje datuma in časa ...

en: Whether pluma should automatically save modified files after a time interval. You can set the time interval with the "Autosave Interval" option.
sl: Ali naj pluma samodejno shrani spremenjene datoteke po določenem času. Čas lahko nastavite z možnostjo "Časovni razmik samodejnega shranjevanja".

en: Whether pluma should create backup copies for the files it saves. You can set the backup file extension with the "Backup Copy Extension" option.
sl: Ali naj pluma ustvari varnostne kopije datotek, ki jih shrani. Pripono varnostnih datotek lahko nastavite z možnostjo "Pripona varnostnih kopij datotek".

en: Whether pluma should display line numbers in the editing area.
sl: Ali naj pluma pokaže številke vrstic v urejevalni površini.

en: Whether pluma should display the right margin in the editing area.
sl: Ali naj pluma v urejevalni površini pokaže desni odmik.

en: Whether pluma should enable automatic indentation.
sl: Ali naj pluma omogoči samodejno zamikanje.

en: Whether pluma should enable syntax highlighting.
sl: Ali naj pluma omogoči poudarjanje skladnje.

en: Whether pluma should highlight all the occurrences of the searched text.
sl: Ali naj pluma poudari pojavljanje iskanega besedila.

en: Whether pluma should highlight the bracket matching the selected one.
sl: Ali naj pluma poudari oklepaj, ki pripada dvojici izbranega oklepaja.

en: Whether pluma should highlight the current line.
sl: Ali naj pluma poudari trenutno vrstico.

en: Whether pluma should include a document header when printing documents.
sl: Ali naj pluma vključi glavo dokumenta pri tiskanju.

en: Whether pluma should insert spaces instead of tabs.
sl: Ali naj pluma vstavlja presledke namesto zamikov (tabulatorjev).

en: Whether pluma should print syntax highlighting when printing documents.
sl: Ali naj pluma poudari skladnjo dokumentov med tiskanjem.

en: Whether pluma should restore the previous cursor position when a file is loaded.
sl: Ali naj pluma povrne prejšnji položaj kazalca, ko se datoteka naloži.

en: Whether pluma should show newlines in the editor window.
sl: Ali naj pluma prikaže nove vrstice v oknu urejevalnika.

en: Whether the bottom panel at the bottom of editing windows should be visible.
sl: Ali naj bo spodnji pladenj pod urejevalnim oknom viden.

en: Whether the side pane at the left of editing windows should be visible.
sl: Ali naj bo stranski pladenj na levi strani urejevalnega okna viden.

en: Whether the status bar at the bottom of editing windows should be visible.
sl: Ali naj bo vrstica stanja na dnu urejevalnega okna vidna.

en: Whether the toolbar should be visible in editing windows.
sl: Ali naj bo orodna vrstica vidna v urejevalnih oknih.

en: Whether to use the system's default fixed width font for editing text instead of a font specific to pluma. If this option is turned off, then the font named in the "Editor Font" option will be used instead of the system font.
sl: Ali naj se za urejanje besedila s programom Pluma namesto posebne pisave uporabi privzeta sistemska pisava s stalno širino? Če ta možnost ni izbrana, bo namesto sistemske pisave uporabljena pisava, ki je navedena kot "Pisava urejevalnika".

en: Width
sl: Širina

en: Windows
sl: Okna

en: Words
sl: Besede

en: Writable VFS schemes
sl: Zapisljive sheme VFS

en: XHTML 1.0 - Tags
sl: XHTML 1.0 - Oznake

en: XSLT - Axes
sl: XLST - Osi

en: XSLT - Elements
sl: XSLT - Predmeti

en: XSLT - Functions
sl: XSLT - Funkcije

en: XUL - Tags
sl: XUL - Oznake

en: You are trying to save the file on a read-only disk. Please check that you typed the location correctly and try again.
sl: Datoteko poskušate shraniti na disk, ki je le za branje. Preverite, ali je mesto pravilno vpisano in poskusite znova.

en: You can also choose another character encoding and try again.
sl: Izberite drug kodni nabor znakov in poskusite znova.

en: You do not have the permissions necessary to open the file.
sl: Ni ustreznih dovoljen za odpiranje datoteke.

en: You do not have the permissions necessary to save the file. Please check that you typed the location correctly and try again.
sl: Za shranjevanje datoteke nimate ustreznih dovoljenj. Preverite, ali ste pravilno vtipkali mesto in poskusite znova.

en: You must be inside a word to run this command
sl: Za zagon tega ukaza morate biti znotraj besede

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with Pluma; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA
sl: Skupaj s Plumo bi morali prejeti kopijo GNU Splošne javne licence. V primeru, da je niste, pišite na Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA

en: Zoom 1:1
sl: Približaj 1:1

en: Zoom the page in
sl: Približaj stran

en: Zoom the page out
sl: Oddalji stran

en: Zoom to fit the whole page
sl: Približaj na širino strani

en: [FILE...]
sl: [DATOTEKA ...]

en: _About
sl: _O programu

en: _Add
sl: Dod_aj

en: _Add...
sl: _Dodaj ...

en: _Always autocheck
sl: Vedno s_amodejno preveri

en: _Applicability:
sl: _Uporabnost:

en: _Autocheck Spelling
sl: _Samodejno preveri črkovanje

en: _Autosave files every
sl: Samodejno _shrani datoteke vsakih

en: _Body:
sl: _Telo:

en: _Bottom Pane
sl: _Spodnji pladenj

en: _Cancel
sl: _Prekliči

en: _Cancel Logout
sl: _Prekliči odjavo

en: _Check Spelling...
sl: _Preveri črkovanje ...

en: _Clear Highlight
sl: _Počisti poudarjanje

en: _Close
sl: _Zapri

en: _Close All
sl: Zapri _vse

en: _Close Preview
sl: _Zapri predogled

en: _Configure Spell Checker plugin...
sl: _Nastavitve vtičnika črkovalnika

en: _Contents
sl: _Vsebina

en: _Copy
sl: _Kopiraj

en: _Delete
sl: _Izbriši

en: _Description
sl: _Opis

en: _Display line numbers
sl: _Pokaži številke vrstic

en: _Document Statistics
sl: Statistika _dokumenta

en: _Documents
sl: _Dokumenti

en: _Drop targets:
sl: _Spusti cilje:

en: _Edit
sl: _Uredi

en: _Edit:
sl: _Uredi:

en: _Enable automatic indentation
sl: Vključi s_amodejno zamikanje

en: _Encoding
sl: _Nabor znakov

en: _Error color:
sl: Barva _napake:

en: _File
sl: _Datoteka

en: _Find
sl: _Najdi

en: _Find...
sl: _Najdi ...

en: _Fullscreen
sl: _Celozaslonski način

en: _Help
sl: _Pomoč

en: _Highlight Mode
sl: Način _poudarjanja

en: _Ignore
sl: _Prezri

en: _Ignore All
sl: _Prezri vse

en: _Ignore case
sl: _Prezri velikost črk

en: _Incremental Search...
sl: _Postopno iskanje ...

en: _Input:
sl: _Vhod:

en: _Insert
sl: _Vstavi

en: _Invert Case
sl: _Obrni velikost črk

en: _Leave Fullscreen
sl: Zapusti celozaslonski način

en: _Line numbers:
sl: Številke _vrstic:

en: _Match Case
sl: _Upoštevaj velikost črk

en: _Match Filename
sl: _Skladanje imen datotek

en: _Match case
sl: _Upoštevaj velikost črk

en: _More...
sl: _Več ...

en: _Move to New Window
sl: _Prestavi na naslednje okno

en: _Move to Trash
sl: Premakni v _smeti

en: _Never autocheck
sl: _Brez samodejnega preverjanja

en: _New
sl: _Nov

en: _New Folder
sl: Nova _mapa

en: _Next Document
sl: N_aslednji dokument

en: _Next Location
sl: _Naslednje mesto

en: _Number every
sl: Š_tevilka vsakih

en: _OK
sl: _V redu

en: _Open
sl: _Odpri

en: _Open terminal here
sl: _Odpri terminal tukaj

en: _Open...
sl: _Odpri ...

en: _Output:
sl: _Izhod:

en: _Parse escape sequences (e.g. 
    )
sl: _Razčleni ubežna zaporedja (npr.
    )

en: _Parse escape sequences (e.g. \n)
sl: _Razčleni ubežna zaporedja (npr. \n)

en: _Paste
sl: _Prilepi

en: _Preview
sl: _Predogled

en: _Previous Document
sl: _Predhodni dokument

en: _Previous Location
sl: _Prejšnje mesto

en: _Print...
sl: _Natisni ...

en: _Prompt for a format
sl: _Vprašaj za zapis

en: _Quit
sl: _Končaj

en: _Redo
sl: _Uveljavi

en: _Reload
sl: _Ponovno naloži

en: _Remember autocheck by document
sl: _Zapomni si samodejno preverjanje po dokumentu

en: _Remove
sl: _Odstrani

en: _Rename
sl: P_reimenuj

en: _Replace
sl: _Zamenjaj

en: _Replace...
sl: _Zamenjaj ...

en: _Restore Default Fonts
sl: _Povrni privzete pisave

en: _Retry
sl: Poskusi _znova

en: _Reverse order
sl: _Obrnjen vrstni red

en: _Revert
sl: Pov_rni

en: _Save
sl: _Shrani

en: _Save All
sl: Shrani _vse

en: _Save:
sl: _Shrani:

en: _Search
sl: _Išči

en: _Search for:
sl: _Poišči:

en: _Set root to active document
sl: _Nastavi aktivni dokument kot korenski

en: _Shortcut Key:
sl: _Bližnjična tipka:

en: _Snippets:
sl: _Odseki:

en: _Sort
sl: _Razvrsti

en: _Spelling Suggestions...
sl: Črkovalni _predlogi ...

en: _Statusbar
sl: _Vrstica stanja

en: _Suggestions:
sl: P_redlogi:

en: _Tab trigger:
sl: _Sprožilec zavihka:

en: _Tab width:
sl: Širina _tabulatorja:

en: _Title Case
sl: _Velike prve črke besed

en: _Toolbar
sl: _Orodna vrstica

en: _Tools
sl: _Orodja

en: _Tools:
sl: _Orodja:

en: _Undo
sl: _Razveljavi

en: _Update
sl: Poso_dobi

en: _Use custom format
sl: _Uporabi prikrojeno obliko

en: _Use the system fixed width font (%s)
sl: _Uporabi pisavo sistema s stalno širino (%s)

en: _View
sl: _Pogled

en: _View Folder
sl: _Poglej mapo

en: _Wrap Around
sl: _Prelomi vrstice

en: _Wrap around
sl: _Prelomi vrstice

en: _minutes
sl: _minut

en: action
sl: dejanje

en: ancestor
sl: predhodnik

en: ancestor-or-self
sl: predhodnik-ali-jaz

en: apply-imports
sl: uporabi-uvoze

en: apply-templates
sl: uporabi-predloge

en: arrowscrollbox
sl: drsnikspuščico

en: attribute
sl: atribut

en: attribute-set
sl: atribut-določi

en: binding
sl: vezava

en: bindings
sl: vezave

en: boolean
sl: logična

en: box
sl: okvir

en: broadcaster
sl: oddajnik

en: broadcasterset
sl: nastavioddajnik

en: browser
sl: brskalnik

en: button
sl: gumb

en: call-template
sl: kliči-predlogo

en: caption
sl: napis

en: ceiling
sl: vrh

en: checkbox
sl: potrditveno-polje

en: child
sl: podrejeni predmet

en: choose
sl: izberi

en: colorpicker
sl: izbirnik-barv

en: column
sl: stolpec

en: columns
sl: stolpci

en: command
sl: ukaz

en: commandset
sl: nabor ukazov

en: comment
sl: komentar

en: concat
sl: združi

en: conditions
sl: pogoji

en: contains
sl: vsebuje

en: content
sl: vsebina

en: copy
sl: kopiraj

en: copy-of
sl: kopija od

en: count
sl: štej

en: current
sl: trenutno

en: decimal-format
sl: decimalni-zapis

en: descendant
sl: naslednik

en: descendant-or-self
sl: naslednik-ali-sam

en: description
sl: opis

en: dialogheader
sl: glava dialoga

en: directory
sl: mapa

en: document
sl: dokument

en: editor
sl: urejevalnik

en: element-available
sl: element-na-voljo

en: fallback
sl: povratek

en: false
sl: napak

en: file
sl: datoteka

en: floor
sl: dno

en: following
sl: sledi

en: following-sibling
sl: sledi-brat-ali-sestra

en: for-each
sl: za-vsako

en: format-number
sl: zapis-številke

en: function-available
sl: funkcija-na-voljo

en: generate-id
sl: ustvari-id

en: grid
sl: mreža

en: if
sl: če

en: image
sl: slika

en: import
sl: uvoz

en: include
sl: vključi

en: key
sl: ključ

en: keyset
sl: nabor ključev

en: label
sl: oznaka

en: lang
sl: jezik

[ctx: language]
en: Default
sl: Privzeto

[ctx: language]
en: Unknown (%s)
sl: Neznan nabor (%s)

en: last
sl: zadnje

en: lines
sl: vrstice

en: listbox
sl: seznamsko polje

en: local-name
sl: lokalizirano-ime

en: member
sl: član

en: menu
sl: meni

en: menubar
sl: vrstica z menijem

en: menuitem
sl: predmet menija

en: menulist
sl: seznam menija

en: menupopup
sl: pojavni meni

en: menuseparator
sl: ločilnik menija

en: message
sl: sporočilo

en: name
sl: ime

en: namespace
sl: imenski prostor

en: namespace-alias
sl: poimenovanje-vzdevek

en: namespace-uri
sl: poimenovanje-url

en: node
sl: vozlišče

en: normalize-space
sl: normaliziraj-presledke

en: not
sl: ne

en: number
sl: številka

en: observes
sl: opazuje

en: of
sl: od

en: otherwise
sl: drugače

en: output
sl: izhod

en: page
sl: stran

en: parent
sl: nadrejeni predmet

en: pluma cannot find the file. Perhaps it has recently been deleted.
sl: Ni mogoče najti datoteke. Morda je bila nedavno izbrisana.

en: pluma cannot handle %s locations in write mode. Please check that you typed the location correctly and try again.
sl: pluma ne more obravnavati mest %s v pisnem načinu. Preverite, ali ste pravilno vpisali mesto in poskusite ponovno.

en: pluma cannot handle %s locations.
sl: pluma ne zna upravljati z mesti %s.

en: pluma cannot handle this location in write mode. Please check that you typed the location correctly and try again.
sl: pluma ne more obravnavati tega mesta v pisnem načinu. Preverite, ali ste mesto pravilno vtipkali in poskusite znova.

en: pluma cannot handle this location.
sl: pluma ne zna obravnavati tega mesta.

en: pluma could not back up the old copy of the file before saving the new one. You can ignore this warning and save the file anyway, but if an error occurs while saving, you could lose the old copy of the file. Save anyway?
sl: ni mogoče narediti varnostne kopije stare datoteke pred shranjevanjem nove datoteke. To opozorilo lahko prezrete in vseeno shranite datoteko, vendar če pride do napake med shranjevanjem, lahko izgubite staro kopijo datoteke. Ali želite datoteko vseeno shraniti?

en: pluma has not been able to detect the character encoding.
sl: s programom pluma ni mogoče zaznati kodiranja znakov.

en: pluma opened this instance of the file in a non-editable way. Do you want to edit it anyway?
sl: pluma je odprl ta primer datoteke v načinu, ki ne dopušča urejanja. Ali jo želite vseeno urejati?

en: popup
sl: pojavno

en: popupset
sl: določi pojavno

en: position
sl: položaj

en: preceding
sl: na vrsti pred

en: preceding-sibling
sl: na vrsti pred - brat-ali-sestra

en: preference
sl: nastavitev

en: preferences
sl: nastavitve

en: preserve-space
sl: ohrani-prostor

en: processing-instruction
sl: navodila-obdelava

en: resizer
sl: povečevalnik

en: round
sl: zaokroženo

en: row
sl: vrstica

en: rows
sl: vrstice

en: rule
sl: merilec

en: script
sl: skript

en: scrollbar
sl: drsnik

en: self
sl: sam

en: separator
sl: ločilnik

en: size
sl: velikost

en: sort
sl: sortiranje

en: spacer
sl: preslednik

en: splitter
sl: razdelilnik

en: stack
sl: kup

en: starts-with
sl: začne-z

en: state
sl: stanje

en: statusbar
sl: statusna vrstica

en: statusbarpanel
sl: pano statusne vrstice

en: string
sl: niz

en: string-length
sl: niz-dolžina

en: strip-space
sl: odstrani-prostor

en: substring
sl: podniz

en: substring-after
sl: podniz-po

en: substring-before
sl: podniz-pred

en: sum
sl: vstoa

en: system-property
sl: sistemska-lastnost

en: tab
sl: zavihek

en: tabbrowser
sl: brskalnik po zavihkih

en: tabpanel
sl: pano zavihkov

en: tabpanels
sl: panoji zavihkov

en: tabs
sl: i

en: template
sl: predloga

en: text
sl: besedilo

en: text;editor;MATE;tabs;highlighting;code;multiple;files;pluggable;
sl: text;editor;MATE;tabs;highlighting;code;multiple;files;pluggable;besedilo, tabulator;poudarjanje;koda;datoteke;

en: titlebar
sl: naslovna vrstica

en: toolbar
sl: orodna vrstica

en: tooltip
sl: namig

en: translate
sl: prevedi

en: tree
sl: drevo

en: treecell
sl: celica drevesa

en: treechildren
sl: otrok drevesa

en: treecol
sl: stolpec drevesa

en: treecols
sl: stolpci drevesa

en: treeitem
sl: predmet drevesa

en: treerow
sl: vrstica drevesa

en: treeseparator
sl: ločilnik drevesa

en: triple
sl: trojno

en: true
sl: prav

en: unparsed-entity-uri
sl: nerazčlenjen-del-url

en: value-of
sl: vrednost-od

en: variable
sl: spremenljivka

en: when
sl: ko

en: window
sl: okno

en: window1
sl: okno1

en: with-param
sl: s-parametrom

en: wizard
sl: čarovnik

en: wizardpage
sl: stran čarovnika

en: word
sl: beseda
