gnumeric - en to sr translation catalogue (3909 entries)

en: 
    	<i>F4 to complete</i>
sr: 
    	<i>Ф4 да довршите</i>

en: 
    	<i>⇧F4 to select</i>
sr: 
    	<i>⇧F4 да изаберете</i>

en: 
    
    <i>Ctrl-F4 to close tooltip</i>
sr: 
    
    <i>Ктрл-Ф4 да затворите облачић</i>

en: 
    Do you want to activate this plugin together with its dependencies?
sr: 
    Да ли желите да покренете овај прикључак заједно са његовим зависностима?

en:  - Gnumeric
sr:  — Гнумерик

en: "ANOVA";[Red]"Invalid ANOVA: Missing Observations"
sr: "АНОВА";[Црвено]"Неисправно АНОВА: Недостају осматрања"

en: "Lower" 0%
sr: "Доње" 0%

en: "Principal Components Analysis";[Red]"Principal Components Analysis is invalid."
sr: "Анализа главних састојака";[Црвено]"Анализа главних састојака је неисправна."

en: "Upper" 0%
sr: "Горње" 0%

en: "above" * General
sr: "изнад" * Опште

en: "from" * "−∞";"from" * "−∞"
sr: "од" * "−∞";"од" * "−∞"

en: "from" * General
sr: "од" * Опште

en: "to below" * General
sr: "испод" * Опште

en: "to" * "∞"
sr: "до" * "∞"

en: "up to" * General
sr: "све до" * Опште

en: "γ =" * 0.000
sr: „γ =“ * 0.000

en: "δ =" * 0.000
sr: „δ =“ * 0.000

en: # Input variables
sr: # Улазне променљиве

en: # Output variables
sr: # Излазне променљиве

en: #DIV/0!
sr: #ДЕЉЕЊЕ/0!

en: #N/A
sr: #Недоступно

en: #NAME?
sr: #НАЗИВ?

en: #NULL!
sr: #НИШТА!

en: #NUM!
sr: #БРОЈ!

en: #REF!
sr: #УПУЋУЈЕ!

en: #UNKNOWN!
sr: #НЕПОЗНАТО!

en: #VALUE!
sr: #ВРЕДНОСТ!

en: $A$1 (first cell of this worksheet)
sr: $A$1 (прва ћелија овог радног листа)

en: % of normal size
sr: % уобичајене величине

en: %.0f mm wide by %.0f mm tall
sr: %.0f mm ширина пута %.0f mm висина

en: %.0f pixels wide by %.0f pixels tall
sr: %.0f пиксела ширине пута %.0f пиксела висине

en: %.0f points wide by %.0f points tall
sr: %.0f тачака ширине пута %.0f тачака висине

en: %.1f in wide by %.1f in tall
sr: %.1f по ширини пута %.1f по висини

en: %.1f wide by %.1f tall
sr: %.1f ширине пута %.1f висине

en: %.1f x %.1f pts
    %d x %d pixels
sr: %.1f x %.1f тачака
    %d x %d пиксела

en: %.2f pts
sr: %.2f тчка

en: %d col | %d cols
sr[0]: %d колона
sr[1]: %d колоне
sr[2]: %d колона
sr[3]: %d колона

en: %d function in category "%s" | Group of %d functions in category "%s"
sr[0]: %d функција у категорији „%s“
sr[1]: %d функције у категорији „%s“
sr[2]: %d функција у категорији „%s“
sr[3]: %d функција у категорији „%s“

en: %d minute | %d minutes
sr[0]: %d минут
sr[1]: %d минута
sr[2]: %d минута
sr[3]: %d минут

en: %d of %d line to import | %d of %d lines to import
sr[0]: %d од %d линије за увоз
sr[1]: %d од %d линија за увоз
sr[2]: %d од %d линија за увоз
sr[3]: %d од %d линије за увоз

en: %d pixel | %d pixels
sr[0]: %d пиксел
sr[1]: %d пиксела
sr[2]: %d пиксела
sr[3]: један пиксел

en: %d row | %d rows
sr[0]: %d ред
sr[1]: %d реда
sr[2]: %d редова
sr[3]: %d ред

en: %d row matches | %d rows match
sr[0]: %d ред се поклапа
sr[1]: %d реда се поклапају
sr[2]: %d редова се поклапа
sr[3]: %d ред се поклапа

en: %d row of %d matches | %d rows of %d match
sr[0]: %d ред од %d се поклапа
sr[1]: %d реда од %d се поклапају
sr[2]: %d редова од %d се поклапа
sr[3]: %d ред од %d се поклапа

en: %d second | %d seconds
sr[0]: %d секунда
sr[1]: %d секунде
sr[2]: %d секунди
sr[3]: %d секунда

en: %d. field specification ended unexpectedly.
sr: Неочекивано је окончана особеност %d. поља.

en: %d. field specification misses type.
sr: Недостаје врста особености %d. поља.

en: %d. field type '%c' is unknown.
sr: %d. поља врста „%c“ није позната.

en: %d.00 pt
sr: %d.00 тчк

en: %d.00 pts
sr: %d.00 тчка

en: %dC
sr: %dК

en: %dQ
sr: %dК

en: %dR
sr: %dР

en: %dR x %dC
sr: %dР x %dК

en: %i fields are not part of the merge zone!
sr: %i поља нису део области за стапање!

en: %l:%M %P
sr: %l:%M %p

en: %s
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
sr: %s
    Покрените „%s --help“ да ​​видите потпун списак доступних опција линије наредби.

en: %s %%s Report
sr: %s %%s извештај

en: %s does not contain the new value.
sr: %s не садржи нову вредност.

en: %s does not support multiple ranges
sr: %s не подржава више опсега

en: %s evaluates to %s.
sr: %s се процењује на %s.

en: %s is encrypted
sr: %s је шифровано

en: %s is locked. Unprotect the sheet to enable editing.
sr: %s је закључана. Откључајте лист да омогућите уређивање.

en: %s is locked. Unprotect the workbook to enable editing.
sr: %s је закључана. Откључајте радну свеску да омогућите уређивање.

en: %s is not true.
sr: %s није тачно.

en: %s is out of permitted range
sr: %s је изван дозвољеног опсега

en: %s takes no arguments
sr: %s не прихвата аргументе

en: %s to %s
sr: %s на %s

en: %s version %s
sr: %s издање %s

en: %s!%s : unable to parse '%s'
         %s
sr: %s!%s : не могу да обрадим „%s“
         %s

en: %s!%s is locked
sr: %s!%s је закључан

en: %s: Cannot read %s: %s
sr: %s: Не могу да прочитам %s: %s

en: %s: Failed to create output file: %s
sr: %s: Нисам успео да направим излазну датотеку: %s

en: %s: Failed to read %s: %s
sr: %s: Нисам успео да прочитам „%s“: %s

en: %s: Missing pattern
sr: %s: Недостаје шаблон

en: %s: Only one output format may be specified.
sr: %s: Само један излазни запис може бити наведен.

en: %s: Unable to guess exporter to use for %s.
sr: %s: Не могу да одредим извозника за „%s“.

en: %s_IN_CORRUPTED_FILE
sr: %s_У_ОШТЕЋЕНОЈ_ДАТОТЕЦИ

en: '%s' cannot be used as a name
sr: „%s“ не може бити коришћено као назив

en: '%s' has a circular reference
sr: „%s“ има кружно упућивање

en: '%s' is already defined in sheet
sr: „%s“ је већ одређено у листу

en: '%s' is already defined in workbook
sr: „%s“ је већ одређено у радној свесци

en: '%s' is corrupt!
sr: „%s“ је оштећен!

en: '%s' is not a valid date
sr: „%s“ није исправан датум

en: '%s' is not allowed as defined name.
sr: „%s“ није допуштено као одређени назив.

en: '%s' is not an integer
sr: „%s“ није цео број

en: (%d pixel) | (%d pixels)
sr[0]: (%d пиксел)
sr[1]: (%d пиксела)
sr[2]: (%d пиксела)
sr[3]: (%d пиксел)

en: () is an invalid expression
sr: () је неисправан израз

en: (1 - _alpha):
sr: (1 — _алфа):

en: (All)
sr: (Све)

en: (Blanks...)
sr: (Празнине...)

en: (Custom...)
sr: (Произвољно...)

en: (Input)
sr: (Улаз)

en: (Ma_ximum):
sr: (Нај_већа вредност):

en: (Non Blanks...)
sr: (Без празнина...)

en: (Top 10...)
sr: (Првих 10...)

en: (_Minimum):
sr: (Нај_мања вредност):

en: (defined)
sr: (одређено)

en: (empty)
sr: (празно)

en: (undefined)
sr: (неодређено)

en: *** Interpreter: %s
sr: *** Тумач: %s

en: --export-file-per-sheet and --merge-to are incompatible
sr: „--export-file-per-sheet“ и „--merge-to“ су несагласни

en: /%%%s%%%% CI for the Mean from/to
sr: /%%%s%%%% ЦИ за средњу вредност од/до

en: /ANOVA/Source of Variation/Between Groups/Within Groups/Total
sr: /АНОВА/Извор варијансе/Између група/Унутар група/Укупно

en: /Advanced Filter:/Source Range:/Criteria Range:
sr: /Напредни филтер:/Опсег извора:/Опсег критеријума:

en: /Alpha/p-Value/Statistic/N/Conclusion
sr: /Алфа/п-вредност/Статистика/Н/Закључак

en: /At Risk/Deaths/Censures/Probability
sr: /На ризик/Смрти/Цензуре/Вероватноћа

en: /At Risk/Deaths/Probability
sr: /На ризик/Смрти/Вероватноћа

en: /Coefficients/Standard Error/t-Statistics/p-Value
sr: /Коефицијенти/Стандардна грешка/т-статистика/п-вредност

en: /Count/Mean/Variance//Eigenvalues/Eigenvectors
sr: /Бројање/Средња вредност/Варијанса//Лична вредност/Лични вектор

en: /Count/Sum/Average/Variance
sr: /Бројање/Збир/Просек/Варијанса

en: /Frequency Table/Category
sr: /Табела учесталости/Категорија

en: /Groups/Count/Sum/Average/Variance
sr: /Групе/Бројање/Збир/Просек/Варијанса

en: /Independent Variable/R^2/Slope/Intercept/F/Significance of F
sr: /Независна променљива/Р^2/Нагиб/Пресретање/Ф/Значење за Ф

en: /Level/Trend/Seasonal Adjustment
sr: /Ниво/Наклоност/Сезонско дотеривање

en: /Log-Rank Test/Statistic/Degrees of Freedom/p-Value
sr: /Лог-ранк тест/Статистика/Степени слободе/п-вредност

en: /Mean/Known Variance/Observations/Hypothesized Mean Difference/Observed Mean Difference/z/P (Z<=z) one-tail/z Critical one-tail/P (Z<=z) two-tail/z Critical two-tail
sr: /Средња вредност/Позната варијанса/Осматрања/Претпостављена разлика средње вредности/Посматрана разлика средње вредности/з/П (З<=з) једнострано/з критично једнострано/П (З<=з) двострано/з критично двострано

en: /Mean/Standard Error/Median/Mode/Standard Deviation/Sample Variance/Kurtosis/Skewness/Range/Minimum/Maximum/Sum/Count
sr: /Средња вредност/Стандардна грешка/Медијана/Мод/Стандардно одступање/Варијанса узорка/Закривљеност/Одступање/Опсег/Најмање/Највише/Збир/Број

en: /Mean/Variance/Observations/Hypothesized Mean Difference/Observed Mean Difference/df/t Stat/P (T<=t) one-tail/t Critical one-tail/P (T<=t) two-tail/t Critical two-tail
sr: /Средња вредност/Варијанса/Осматрања/Претпостављена разлика средње вредности/Посматрана разлика средње вредности/дф/т подаци/П (Т<=т) једнострано/т критично једнострано/П (Т<=т) двострано/т критично двострано

en: /Mean/Variance/Observations/Pearson Correlation/Hypothesized Mean Difference/Observed Mean Difference/Variance of the Differences/df/t Stat/P (T<=t) one-tail/t Critical one-tail/P (T<=t) two-tail/t Critical two-tail
sr: /Средња вредност/Варијанса/Осматрања/Пирсонова корелација/Претпостављена разлика средње вредности/Посматрана разлика средње вредности/Варијанса разлика/дф/т подаци/П (Т<=т) једнострано/т критично једнострано/П (Т<=т) двострано/т критично двострано

en: /Mean/Variance/Observations/Pooled Variance/Hypothesized Mean Difference/Observed Mean Difference/df/t Stat/P (T<=t) one-tail/t Critical one-tail/P (T<=t) two-tail/t Critical two-tail
sr: /Средња вредност/Варијанса/Осматрања/Обједињена варијанса/Претпостављена разлика средње вредности/Посматрана разлика средње вредности/дф/т подаци/П (Т<=т) једнострано/т критично једнострано/П (Т<=т) двострано/т критично двострано

en: /Mean/Variance/Observations/df/F/P (F<=f) right-tail/F Critical right-tail/P (f<=F) left-tail/F Critical left-tail/P two-tail/F Critical two-tail
sr: /Средња вредност/Варијанса/Осматрања/дф/Ф/П (Ф<=f) десни крај/Ф критични десни крај/П (ф<=Ф) леви крај/Ф критични леви крај/П двострано/Ф критично двострано

en: /Prediction//Residual/Leverages/Internally studentized/Externally studentized/p-Value
sr: /Предвиђање//Остатак/Полуге/Студентирано изнутра/Студентирано споља/п-вредност

en: /Rank-Sum/N/U/Ties/Statistic/U-Statistic/p-Value
sr: /Збир ранга/Н/У/Везе/Статистика/У-статистика/п-вредност

en: /Real/Imaginary
sr: /Реални/Имагинарни

en: /Response Variable/R^2/Slope/Intercept/F/Significance of F
sr: /Променљива одговора/Р^2/Нагиб/Пресретање/Ф/Значење за Ф

en: /SS/df/MS/F/P-value/F critical
sr: /СС/дф/МС/Ф/П-вредност/Ф критично

en: /SUMMARY OUTPUT//Independent Variable//Observations
sr: /ИЗЛАЗ САЖЕТКА//Независна променљива//Осматрања

en: /SUMMARY OUTPUT//Regression Statistics/Multiple R/R^2/Standard Error/Adjusted R^2/Observations//ANOVA//Regression/Residual/Total///Intercept
sr: /ИЗЛАЗ САЖЕТКА//Статистика одступања/Вишеструко Р/Р^2/Стандардна грешка/Дотерано Р^2/Осматрања//АНОВА//Одступање/Остатак/Укупно///Пресретање

en: /SUMMARY OUTPUT//Response Variable//Observations
sr: /ИЗЛАЗ САЖЕТКА//Променљива одговора//Осматрања

en: /Sign Test/Median/Predicted Difference/Test Statistic/N/α/P(T≤t) one-tailed/P(T≤t) two-tailed
sr: /Тест знака/Медијана/Предвиђена разлика/Статистика теста/Н/α/П(Т≤т) једнострани/П(Т≤т) двострани

en: /Sign Test/Median/Predicted Median/Test Statistic/N/α/P(T≤t) one-tailed/P(T≤t) two-tailed
sr: /Тест знака/Медијана/Предвиђена медијана/Статистика теста/Н/α/П(Т≤т) једнострани/П(Т≤т) двострани

en: /Source of Variation/Factor A/Factor B/Interaction/Error/Total
sr: /Извор варијансе/Фактор А/Фактор Б/Међудејство/Грешка/Укупно

en: /Source of Variation/Rows/Columns/Error/Total
sr: /Извор варијансе/Редови/Колоне/Грешка/Укупно

en: /Student-t Test/N/Observed Mean/Hypothesized Mean/Observed Variance/Test Statistic/df/α/P(T≤t) one-tailed/P(T≤t) two-tailed
sr: /Студентов-т тест/Н/Посматрана средња вредност/Претпостављена средња вредност/Посматрана варијанса/Статистика теста/дф/α/П(Т≤т) једнострани/П(Т≤т) двострани

en: /Summary/Count/Sum/Average/Variance
sr: /Сажетак/Бројање/Збир/Просек/Варијанса

en: /Test Statistic/Degrees of Freedom/p-Value/Critical Value
sr: /Статистика теста/Степени слободе/п-вредност/Критична вредност

en: /Wilcoxon Signed Rank Test/Median/Observed Median Difference/Predicted Median Difference/N/S−/S+/Test Statistic/α/P(T≤t) one-tailed/P(T≤t) two-tailed
sr: /Проба Вилкоксоновог потписаног ранга/Медијана/Разлика посматране медијане/Разлика предвиђене медијане/Н/С−/С+/Статистика теста/α/П(Т≤т) једнострани/P(T≤t) двострани

en: /Wilcoxon Signed Rank Test/Median/Predicted Median/N/S−/S+/Test Statistic/α/P(T≤t) one-tailed/P(T≤t) two-tailed
sr: /Тест Вилкоксоновог потписаног ранга/Медијана/Предвиђена медијана//Н/С−/С+/Статистика теста/α/П(Т≤т) једнострани/П(Т≤т) двострани

en: /df/SS/MS/F/Significance of F
sr: /дф/СС/МС/Ф/Значење за Ф

en: 12.5% Grey
sr: 12.5% сиво

en: 20_0 %
sr: 20_0%

en: 25% Grey
sr: 25% сиво

en: 50% Grey
sr: 50% сиво

en: 6.25% Grey
sr: 6.25% сиво

en: 75% Grey
sr: 75% сиво

en: 8.5 in wide by 11.0 in high
sr: 8.5 по ширини пута 11.0 по висини

en: <Blank>
sr: <Празно>

en: <b>%s</b>
    <small>Location: %s</small>
sr: <b>%s</b>
    <small>Место: %s</small>

en: <b>Background</b>
sr: <b>Позадина</b>

en: <b>Cell operation</b>
sr: <b>Операција поља</b>

en: <b>Center on page:</b>
sr: <b>Усредишти на страници:</b>

en: <b>Control</b>
sr: <b>Управљање</b>

en: <b>Created:</b>
sr: <b>Направљено:</b>

en: <b>Error alerts</b>
sr: <b>Упозорења грешке</b>

en: <b>Group:</b>
sr: <b>Група:</b>

en: <b>Horizontal alignment</b>
sr: <b>Водоравно поравнавање</b>

en: <b>Information</b>
sr: <b>Подаци</b>

en: <b>Last Accessed:</b>
sr: <b>Последњи приступ:</b>

en: <b>Last Modified:</b>
sr: <b>Измењено:</b>

en: <b>Line</b>
sr: <b>Линија</b>

en: <b>Location:</b>
sr: <b>Место:</b>

en: <b>Location</b>
sr: <b>Место</b>

en: <b>Name:</b>
sr: <b>Назив:</b>

en: <b>New Author:</b>
sr: <b>Садашњи аутор:</b>

en: <b>Note:</b> A sheet name change is pending.
sr: <b>Напомена:</b> Промена назива листа је на чекању.

en: <b>Number of cells:</b>
sr: <b>Број поља:</b>

en: <b>Number of pages:</b>
sr: <b>Број страница:</b>

en: <b>Number of sheets:</b>
sr: <b>Број листова:</b>

en: <b>O_rientation:</b>
sr: <b>_Усмерење:</b>

en: <b>Old Author:</b>
sr: <b>Првобитни аутор:</b>

en: <b>Options</b>
sr: <b>Могућности</b>

en: <b>Other:</b>
sr: <b>Остали:</b>

en: <b>Output Formatting</b>
sr: <b>Излазно обликовање</b>

en: <b>Output Placement</b>
sr: <b>Постављање излаза</b>

en: <b>Owner:</b>
sr: <b>Власник:</b>

en: <b>Page Order</b>
sr: <b>Редослед страница</b>

en: <b>Paper:</b>
sr: <b>Папир:</b>

en: <b>Paste type</b>
sr: <b>Убаци врсту</b>

en: <b>Pattern</b>
sr: <b>Образац</b>

en: <b>Permissions</b>
sr: <b>Овлашћења</b>

en: <b>Print</b>
sr: <b>Штампај</b>

en: <b>Read</b>
sr: <b>Читање</b>

en: <b>Region operation</b>
sr: <b>Операција области</b>

en: <b>Sample</b>
sr: <b>Узорак</b>

en: <b>Scale</b>
sr: <b>Размера</b>

en: <b>Select a date format:</b>
sr: <b>Изабери облик датума:</b>

en: <b>Simulation summary:</b>
sr: <b>Извештај симулације:</b>

en: <b>Summary of results:</b>
sr: <b>Извештај резултата:</b>

en: <b>Titles To Print</b>
sr: <b>Наслови за штампање</b>

en: <b>Vertical alignment</b>
sr: <b>Усправно поравнавање</b>

en: <b>Write</b>
sr: <b>Писање</b>

en: <cells>
sr: <поља>

en: <new name>
sr: <нови назив>

en: <pages>
sr: <странице>

en: <sheets>
sr: <листови>

en: <span weight="bold">Change Cells Containing</span>
sr: <span weight="bold">Промени поља</span>

en: <span weight="bold">Changing Cells</span>
sr: <span weight="bold">Мењање поља</span>

en: <span weight="bold">Comment</span>
sr: <span weight="bold">Примедба</span>

en: <span weight="bold">Criteria</span>
sr: <span weight="bold">Критеријум</span>

en: <span weight="bold">Delete Method</span>
sr: <span weight="bold">Начин брисања</span>

en: <span weight="bold">Goal</span>
sr: <span weight="bold">Циљ</span>

en: <span weight="bold">Insert Method</span>
sr: <span weight="bold">Начин уметања</span>

en: <span weight="bold">Last Result</span>
sr: <span weight="bold">Последњи резултат</span>

en: <span weight="bold">Limits</span>
sr: <span weight="bold">Границе</span>

en: <span weight="bold">Miscellaneous</span>
sr: <span weight="bold">Разно</span>

en: <span weight="bold">Reporting</span>
sr: <span weight="bold">Извештавање</span>

en: <span weight="bold">Rounds</span>
sr: <span weight="bold">Заокруживања</span>

en: <span weight="bold">Scenarios</span>
sr: <span weight="bold">Сценарији</span>

en: <span weight="bold">Search Text Type</span>
sr: <span weight="bold">Тражи текст</span>

en: <span weight="bold">Sort Options</span>
sr: <span weight="bold">Опције ређања</span>

en: <span weight="bold">Sort Specification</span>
sr: <span weight="bold">Правила ређања</span>

en: A 3D list template
sr: Шаблон 3Д списка

en: A High-Precision Spreadsheet Program
sr: Програм табеларног прорачуна високе тачности

en: A banana coloured template
sr: Шаблон боје банане

en: A basic formal style
sr: Основни званични изглед

en: A basic list
sr: Основни списак

en: A button like template
sr: Шаблон налик дугмету

en: A classical yet colorful template
sr: Класичан разнобојни шаблон

en: A colourful template with mainly blue and teal colours
sr: Разнобојан шаблон претежно плаве и тиркизне боје

en: A document property with the name '%s' already exists.
sr: Својство документа под називом „%s“ већ постоји.

en: A fully empty template
sr: Потпуно празан шаблон

en: A green list template
sr: Зелени шаблон списка

en: A maximum of %d column can be imported. | A maximum of %d columns can be imported.
sr[0]: Највише %d колона може бити увезена.
sr[1]: Највише %d колоне могу бити увезене.
sr[2]: Највише %d колона може бити увезено.
sr[3]: Највише %d колона може бити увезена.

en: A maximum of %d columns can be imported.
sr: Могуће је увести највише %d колона.

en: A proof of concept external data source
sr: Спољашњи извор података као показатељ могућности

en: A short description of the template
sr: Кратак опис шаблона

en: A simple list template
sr: Једноставни шаблон списка

en: A simple template with classical look and feel
sr: Једноставан шаблон са класичним изгледом и угођајем

en: A single selection is required.
sr: Потребан је један избор.

en: A workbook cannot have two sheets with the same name.
sr: Радна свеска не може да има два листа са истим називом.

en: A, Level %i
sr: А, Ниво %i

en: A1 (first cell of the page area)
sr: А1 (прва ћелија области странице)

en: ANOVA
sr: АНОВА

en: ANOVA - Single Factor
sr: АНОВА — један фактор

en: ANOVA - Two-Factor
sr: АНОВА — два фактора

en: ANOVA: Two-Factor Fixed Effects With Replication
sr: АНОВА: Дво-факторна стална дејства са понављањем

en: ANOVA: Two-Factor Without Replication
sr: АНОВА: Са два фактора без понављања

en: AVERAGE
sr: ПРОСЕК

en: A_ctive workbook sheet
sr: _Радни лист радне свеске

en: A_dd
sr: _Додај

en: A_ll Filtered Rows
sr: Све издвојене _редове

en: A_ppend
sr: _Додај

en: A_uto Complete Text in Cells
sr: Сам _допуни текст у пољима

en: A_utofit columns
sr: Сам _уклопи колоне

en: A_utomatic
sr: _Самостално

en: Aaron Weber
sr: Арон Вебер

en: Ab
sr: Аб

en: About Gnumeric
sr: О Гнумерику

en: About this application
sr: О овом програму

en: Absolute size and position
sr: Апсолутна величина и положај

en: Ac_tion:
sr: Р_адња:

en: Accept change
sr: Прихвати измену

en: Accept change in multiple cells
sr: Прихвати измену у више поља

en: Access previously used file
sr: Приступите претходно коришћеној датотеци

en: Accounting
sr: Рачуноводство

en: Activate New Plugins
sr: Покрени нове прикључке

en: Activate _new plugins by default
sr: Покрени _нове прикључке по основи

en: Active
sr: Покренут

en: Actual processing will start at this line, any previous lines will be ignored.
sr: Стварна обрада ће почети у овој линији, све претходне линије ће бити занемарене.

en: Adapter interface to load Excel plugins (also known as XLLs). Only operational for worksheet functions that expect only arguments of LPXLOPER type (type 'P' or 'R') and return an LPXLOPER (type 'P' or 'R').
sr: Сучеље прилагођивача за учитавање прикључака Ексела (такође познатих као ИксЛЛ-си). Делотворно само за функције радних листова које очекују само аргументе ЛПИксЛОПЕР врсте (врста „P“ или „R“) и враћају ЛПИксЛОПЕР (врста „P“ или „R“).

en: Adar
sr: Адар

en: Adar I
sr: Адар 1

en: Adar II
sr: Адар 2

en: Add
sr: Додај

en: Add Autofilter to %s
sr: Додај аутофилтер у %s

en: Add Borders
sr: Додај границе

en: Add Column Page Break
sr: Додај прелом колоне странице

en: Add Filter
sr: Додај филтер

en: Add Hyperlink
sr: Додај хипервезу

en: Add Row Page Break
sr: Додај прелом реда странице

en: Add Scenario
sr: Додај сценарио

en: Add _Auto Filter
sr: Додај _аутофилтер

en: Add _Comment...
sr: Додај _напомену...

en: Add _Data Slicer
sr: Додај делиоца _података

en: Add _Hyperlink...
sr: Додај _хипервезу...

en: Add a border around the selection
sr: Додајте ивице око избора

en: Add a filter
sr: Додај филтер

en: Add a new scenario
sr: Додајте нови сценарио

en: Add a page break above current row
sr: Додај прекид странице изнад текућег реда

en: Add a page break to the left of the current column
sr: Додај прекид странице са леве стране текуће колоне

en: Add an outline group
sr: Додајте уоквирену групу

en: Add or remove a filter
sr: Додајте или уклоните филтер

en: Add scenario
sr: Додај сценарио

en: AddBorders
sr: Додај ивице

en: Added
sr: Придодато

en: Adding sheet | Adding %d sheets
sr[0]: Додајем %d лист
sr[1]: Додајем %d листа
sr[2]: Додајем %d листова
sr[3]: Додајем лист

en: Adding sheets from %s
sr: Додајем листове из „%s“

en: Additive Holt-Winters exponential smoothing
sr: Додатно Холт-Винтерсово експоненцијално ублажавање

en: Address
sr: Адреса

en: Adds any fields in the range box to the left to the sort criteria or allows selection of fields from a menu.
sr: Додаје било која поља у оквир опсега на лево од критеријума ређања или допушта избор поља из изборника.

en: Adjust a data slicer
sr: Дотерајте делиоца података

en: Adjust the root data directory
sr: Прилагођава корени директоријум података

en: Adjustment Properties
sr: Својства дотеривања

en: Adrian Custer
sr: Адријан Кастер

en: Adrian Likins
sr: Адријан Ликинс

en: Advanc_ed
sr: Нап_редно

en: Advanced
sr: Напредно

en: Advanced Filter
sr: Напредни филтер

en: Advanced Filter (%s)
sr: Напредни филтер (%s)

en: Advanced _Filter...
sr: Напредни _филтер...

en: Alexander Kirillov
sr: Александер Кирилов

en: Align Bottom
sr: Поравнајте доле

en: Align Top
sr: Поравнајте на горе

en: Align _Bottom
sr: Поравнај _доле

en: Align _Top
sr: Поравнај _горе

en: Align bottom
sr: Поравнај доле

en: Align distributed
sr: Поравнај распоређено

en: Align left
sr: Поравнајте на лево

en: Align numbers right, and text left
sr: Поравнајте бројеве десно, а текст лево

en: Align right
sr: Поравнајте на десно

en: Align top
sr: Поравнај на горе

en: Alignment
sr: Поравнање

en: All Borders
sr: Све ивице

en: All Files
sr: Све датотеке

en: All Functions
sr: Све функције

en: All entries in the set must be references
sr: Све ставке у скупу морају да упућују

en: All round powerhouse
sr: Свестрани радник

en: Allo_w:
sr: _Дозволи:

en: Allocate memory for column name.
sr: Додељујем меморију за назив колоне.

en: Allocate memory for field definitions.
sr: Додељујем меморију за одреднице поља.

en: Allocate memory for record data.
sr: Додељујем меморију за податке записа.

en: Allow Unfocused Range Selections
sr: Допусти изборе нефокусираног опсега

en: Almer S. Tigelaar
sr: Алмер С. Тигелар

en: Also print _hidden sheets
sr: Такође штампај _скривене листове

en: Always
sr: Увек

en: An advanced colorless template
sr: Напредан безбојни шаблон

en: An array must have at least 1 element
sr: Низ мора да садржи барем 1 елемент

en: An empty string is not allowed as defined name.
sr: Празна ниска није допуштена као одређени назив.

en: An error occurred while reading the category list
sr: Дошло је до грешке приликом читања списка категорија

en: An n⨯1 or 1⨯n selection is required.
sr: Потребан је n⨯1 или 1⨯n избор.

en: An output file name or an explicit export type is required.
    Try --list-exporters to see a list of possibilities.
sr: Потребан је назив излазне датотеке или изричита врста извоза.
    Покушајте „--list-exporters“ да видите списак могућности.

en: An unexpected error has occurred.
sr: Дошло је до неочекиване грешке.

en: An unexpected error has occurred: %d.
sr: Дошло је до неочекиване грешке: %d.

en: An unexplained error happened while opening %s
sr: Дошло је до необјашњиве грешке при отварању %s

en: An unexplained error happened while saving.
sr: Дошло је до необјашњиве грешке при чувању.

en: An unsupported caption was encountered and converted to a text rectangle.
sr: Наиђох на неподржани натпис који сам претворио у текстуални правоугаоник.

en: An unsupported custom shape of type '%s' was encountered and converted to a rectangle.
sr: Наиђох на неподржани произвољни облик врсте „%s“ који сам претворио у правоугаоник.

en: An unsupported custom shape was encountered and converted to a rectangle.
sr: Наиђох на неподржани произвољни облик који сам претворио у правоугаоник.

en: Analytics
sr: Аналитика

en: Anderson-Darling Test
sr: Андерсонов-Дарлингов тест

en: Andreas J. Gülzow
sr: Андреас Џ. Гилзов

en: Another view is already managing sheets
sr: Други преглед већ управља листовима

en: Anova
sr: Анова

en: Anova: Single Factor
sr: Анова: један фактор

en: Any
sr: Неки

en: Any Value     (no validation)
sr: Било која вредност     (без провере исправности)

en: Append
sr: Прикачи

en: Append a new sheet
sr: Прикачи нови лист

en: Applicable Style Components:
sr: Састојци применљивог стила:

en: Applix
sr: Апликс

en: Applix (*.as)
sr: Апликс (*.as)

en: Apply _Alignment
sr: Примени _поравнавање

en: Apply _Borders
sr: Примени _границе

en: Apply _Fonts
sr: Примени _писмо

en: Apply _Name Changes
sr: Примени измене _назива

en: Apply _Number Formats
sr: Примени _записе броја

en: Apply _Patterns
sr: Примени _обрасце

en: Apply _to:
sr: Примени _на:

en: Apply change to all sheets
sr: Примени измену на све листове

en: Apply print-setup to all sheets
sr: Примени подешавање штампе на све листове

en: Apply to all sheets of this _workbook.
sr: Примени на _све листове ове радне свеске.

en: Are you sure that you want to hide all columns? If you do so you can unhide them with the 'Format→Column→Unhide' menu item.
sr: Да ли сте сигурни да желите да сакријете све колоне? Ако то урадите можете да их прикажете помоћу ставке „Обликовање→Колона→Откриј“ у изборнику.

en: Are you sure that you want to hide all rows? If you do so you can unhide them with the 'Format→Row→Unhide' menu item.
sr: Да ли сте сигурни да желите да сакријете све редове? Ако то урадите можете да их прикажете помоћу ставке „Обликовање→Ред→Откриј“ у изборнику.

en: Area
sr: Област

en: Area %d
sr: Област %d

en: Area %i
sr: Област %i

en: Arguments:
sr: Аргументи:

en: Arief Mulya Utama
sr: Ариеф Милиа Утама

en: Ariel Rios
sr: Ариел Риос

en: Arra_y
sr: _Низ

en: Arrays must be rectangular
sr: Низови морају бити правоугаони

en: Arrow
sr: Стрелица

en: Art
sr: Уметност

en: Arturo Tena
sr: Артуро Тена

en: As _Value
sr: Као _вредност

en: As index
sr: Као индекс

en: As value
sr: Као вредност

en: Ask before each change
sr: Питај пре сваке промене

en: Assume _Integer (Discrete)
sr: Претпостави _цео број (дискретно)

en: At least one sheet must remain visible!
sr: Барем један лист мора да остане видљив!

en: At limit
sr: На ограничењу

en: Attempt to preserve case of text when replacing
sr: Приликом замене покушаће да сачува разлику у малим и великим словима

en: Attempt to recognize columns in the text automatically.
sr: Покушај аутоматског распознавања колона у тексту.

en: Attribute '%s' has the unsupported value '%s'.
sr: Атрибут „%s“ садржи неподржану вредност „%s“.

en: Author:
sr: Аутор:

en: Auto
sr: Самостално

en: Auto Completion
sr: Самодопуњавање

en: Auto Correct
sr: Сам исправи

en: Auto Expression
sr: Самостални израз

en: Auto Expression (%s)
sr: Самостални израз (%s)

en: Auto Expression Recalculation Lag
sr: Одлагање прерачунавања самосталног израза

en: Auto Filter blocked by %s
sr: %s је блокирао аутофилтер

en: Auto Fit _Height
sr: Сам испуни _висину

en: Auto Fit _Width
sr: Сам испуни _ширину

en: Auto Save
sr: Сам сачувај

en: Auto _Correct...
sr: Провера _правописа...

en: Auto fit
sr: Само уклапање

en: AutoFilter
sr: Аутофилтер

en: Auto_fill
sr: _Сам испуни

en: Autocomplete
sr: Самодовршавање

en: Autocorrect first letter
sr: Сам исправи прво слово

en: Autocorrect initial caps
sr: Сам исправи почетна велика слова

en: Autocorrect names of days
sr: Сам исправи називе дана

en: Autocorrect replace
sr: Самоисправљање замењује

en: Autodiscovery did not find any columns in the text. Try manually
sr: Самооткривање није пронашло ниједну колону у тексту. Покушајте ручно

en: Autofill
sr: Самоиспуњавање

en: Autofilling %s
sr: Сам испуњавам %s

en: Autofitting column %s
sr: Сам уклапам колону %s

en: Autofitting columns %s
sr: Сам уклапам колоне %s

en: Autofitting height of %s
sr: Сам уклапам висину за %s

en: Autofitting row %s
sr: Сам уклапам ред %s

en: Autofitting rows %s
sr: Сам уклапам редове %s

en: Autofitting width of %s
sr: Сам уклапам ширину за %s

en: Autoformat
sr: Сам обликуј

en: Autoformatting %s
sr: Сам форматирам „%s“

en: Automatic
sr: Самостално

en: Automatic (puts quotes where needed)
sr: Самостално (стави наводнике где је потребно)

en: Automatic Categories
sr: Самосталне категорије

en: Automatic _Scaling
sr: Сам _промени величину

en: Automatically detected
sr: Самостално откривено

en: Automatically fill the current selection
sr: Сами испуните текући избор

en: Automatically perform simple spell checking
sr: Сам изврши једноставну проверу правописа

en: Automatically save the current document at regular intervals
sr: Сам сачувај текући документ у редовним размацима

en: Autosave frequency
sr: Учесталост самочувања

en: Average
sr: Просек

en: B, Level %i
sr: Б, Ниво %i

en: B_y Changing Cells:
sr: Према _пољима измене:

en: Background
sr: Позадина

en: Background color
sr: Боја позадине

en: Banana
sr: Банана

en: Bang (!)
sr: Узвичник (!)

en: Bar chart
sr: График трака

en: Basic
sr: Основни

en: Be somewhat more verbose during conversion
sr: Бива малко опширнији за време разговора

en: Because of GTK bug #705640, a sheet object widget is not being printed.
sr: Због грешке ГТК-а бр. 705640, елемент предмета листа није одштампан.

en: Before an existing file is being overwritten, Gnumeric will present a warning dialog. Setting this option will make the overwrite button in that dialog the default button.
sr: Пре него што се буде писало преко постојеће датотеке, Гнумерик ће приказати прозорче упозорења. Постављање ове опције ће учинити да дугме преписивања буде основно дугме у том прозорчету.

en: Bernoulli
sr: Бернули

en: Beta
sr: Бета

en: Between
sr: Између

en: Bin %i
sr: Блок %i

en: Binomial
sr: Двочлана

en: Bitwise Operations
sr: Операције на нивоу бита

en: Black
sr: Црно

en: Blue
sr: Плаво

en: Bold
sr: Подебљано

en: Book%d.%s
sr: Свеска%d.%s

en: Bool
sr: Логички

en: Boolean
sr: Логичка

en: Border
sr: Граница

en: Borders
sr: Ивице

en: Both sides
sr: Обе стране

en: Bottom
sr: Доле

en: Bottom border
sr: Доња граница

en: Bottom margin:
sr: Доња маргина:

en: Bricks
sr: Цигле

en: Broken function
sr: Неисправна функција

en: Browse to Gnumeric's website
sr: Разгледај Гнимериков веб сајт

en: Browse to the specified URL
sr: Иди на наведену адресу

en: Bruno Unna
sr: Бруно Уна

en: Button
sr: Дугме

en: Button Properties
sr: Својства дугмета

en: By
sr: Према

en: By %s:
sr: По %s:

en: By Value
sr: Према вредности

en: By default, mark cells with spreadsheet functions
sr: Подразумевано, означи поља са табеларним функцијама

en: By default, mark cells with truncated content
sr: Подразумевано, означи поља са скраћеним садржајем

en: CELL
sr: ПОЉЕ

en: COUNT
sr: БРОЈ

en: CSV
sr: ЗРВ

en: C_alculated cutoffs
sr: _Прорачунати прекиди

en: C_ancel
sr: Пон_ишти

en: C_ategories
sr: К_атегорије

en: C_ategory:
sr: К_атегорија:

en: C_ells...
sr: П_оља...

en: C_enter
sr: _Усредишти

en: C_hart...
sr: _График...

en: C_lear
sr: _Очисти

en: C_lear output range
sr: Очисти _излазни опсег

en: C_olon (:)
sr: _Двотачка (:)

en: C_olor:
sr: Б_оја:

en: C_olumn
sr: Ко_лона

en: C_olumn major
sr: Главна _колона

en: C_ommand:
sr: _Наредба:

en: C_onditional Formatting...
sr: _Условљено обликовање...

en: C_opy labels
sr: _Умножи натписе

en: C_umulative answers
sr: _Збирни одговори

en: C_ustom
sr: П_роизвољно

en: C_utoffs
sr: П_рекид

en: Calculate residuals
sr: Израчунај остатке

en: Calculation
sr: Израчунавање

en: Calculation, Analysis, and Visualization of Information
sr: Прорачуни, анализа, приказивање података

en: Can't obtain data
sr: Не могу да добијем податке

en: Can't open '%s' for writing
sr: Не могу да отворим „%s“ за писање

en: Can't open '%s' for writing: %s
sr: Не могу да отворим „%s“ за писање: %s

en: Cancel
sr: Откажи

en: Cancel change
sr: Откажи измену

en: Cancelled
sr: Отказано

en: Cannot allocate memory for field definitions.
sr: Не могу да доделим меморију за одреднице поља.

en: Cannot convert 3D cell range to XLOPER.
sr: Не могу да претворим опсег 3Д ћелије у ИксЛОПЕР.

en: Cannot create new Python interpreter.
sr: Не могу да направим новог тумача Питона.

en: Cannot get default sheet.
sr: Не могу да добијем основну табелу.

en: Cannot jump to an invisible sheet
sr: Не могу да скочим на невидљиви лист

en: Cannot parse export options.
sr: Не могу да обрадим опције извоза.

en: Cannot read UI description from %s: %s
sr: Не могу да прочитам опис корисничког сучеља из %s: %s

en: Capitalize _first letter of sentence
sr: Велико слово за _прво слово у реченици

en: Capitalize _names of days
sr: Користи велика слова за _дане

en: Case Sensitive
sr: Разликуј величину слова

en: Category _range:
sr: _Опсег категорије:

en: Category:
sr: Категорија:

en: Cauchy
sr: Коши

en: Ce_nter
sr: По _средини

en: Cell
sr: Поље

en: Cell %s added.
sr: Поље „%s“ је додато.

en: Cell %s changed.
sr: Поље „%s“ је измењено.

en: Cell %s is not permitted to be blank
sr: Није дозвољено да поље %s буде празно

en: Cell %s is not permitted to contain error values
sr: Није дозвољено да поље %s садржи вредности грешке

en: Cell %s is not permitted to contain strings
sr: Није дозвољено да поље %s садржи ниске

en: Cell %s removed.
sr: Поље „%s“ је уклоњено.

en: Cell Comment
sr: Напомена за ћелију

en: Cell Markers
sr: Означавачи поља

en: Cell Range
sr: Опсег поља

en: Cell contains an error value.
sr: Ћелија садржи вредност грешке.

en: Cell contains the string x.
sr: Ћелија садржи ниску х.

en: Cell contains whitespace.
sr: Ћелија садржи празнине.

en: Cell does not contain an error value.
sr: Ћелија не садржи вредност грешке.

en: Cell does not contain the string x.
sr: Ћелија не садржи ниску х.

en: Cell does not contain whitespace.
sr: Ћелија не садржи празнине.

en: Cell value begins with the string x.
sr: Вредност ћелије почиње ниском х.

en: Cell value does not begin with the string x.
sr: Вредност ћелије не почиње ниском х.

en: Cell value does not end with the string x.
sr: Вредност ћелије се не завршава ниском х.

en: Cell value ends with the string x.
sr: Вредност ћелије се завршава ниском х.

en: Cell value is < x.
sr: Вредност ћелије је < x.

en: Cell value is = x.
sr: Вредност ћелије је = x.

en: Cell value is > x.
sr: Вредност ћелије је > x.

en: Cell value is between x and y (incl.).
sr: Вредност ћелије је између х и у.

en: Cell value is not between x and y (incl.).
sr: Вредност ћелије није између х и у.

en: Cell value is ≠ x.
sr: Вредност ћелије је ≠ x.

en: Cell value is ≦ x.
sr: Вредност ћелије је ≦ x.

en: Cell value is ≧ x.
sr: Вредност ћелије је ≧ x.

en: Cells
sr: Ћелије

en: Censor co_lumn:
sr: Цензуриши _колону:

en: Censored record labels from:
sr: Цензурисани натписи записа од:

en: Center
sr: По средини

en: Center across _selection
sr: Усредишти преко _избора

en: Center across selection
sr: Усредишти преко избора

en: Center horizontally
sr: Усредишти водоравно

en: Center horizontally across the selection
sr: Усредиштите водоравно преко избора

en: Center vertically
sr: Усредишти усправно

en: Central moving average
sr: Средишњи клизни просек

en: Change Gnumeric Preferences
sr: Измените поставке Гнумерика

en: Change Paper Type
sr: Промени врсту папира

en: Change Scope of Name
sr: Измени домет назива

en: Change Scope of Name %s
sr: Измени домет назива %s

en: Change filter condition for %s
sr: Измени услове филтера за %s

en: Change font
sr: Измените словни лик

en: Change height of the selected rows
sr: Измените висину изабраних редова

en: Change the contents of a cell before writing --set A12=2
sr: Мења садржај ћелије пре записивања „--set A12=2“

en: Change the default column width
sr: Промените основну ширину колоне

en: Change the default row height
sr: Промените основну висину реда

en: Change the size of the current sheet
sr: Промените величину текућег листа

en: Change widget
sr: Измени елемент

en: Change width of the selected columns
sr: Промени ширину изабраних колона

en: Changed
sr: Измењено

en: Changing Cells:
sr: Мењање поља:

en: Changing Format
sr: Мењам запис

en: Changing Hyperlink
sr: Мењам хипервезу

en: Changing cells should be on the current sheet only.
sr: Мењање поља би требало да се изведе само на текућем листу.

en: Changing format of %s
sr: Мењам запис за %s

en: Changing hyperlink of %s
sr: Мењам хипервезу за %s

en: Changing sheet order
sr: Мењам редослед листа

en: Changing sheet properties
sr: Мењам својства листа

en: Changing sheet tab colors
sr: Мењам боје језичка листа

en: Changing solver parameters
sr: Мењам параметре решавача

en: Changing workbook properties
sr: Мењам својства радне свеске

en: Character _encoding:
sr: Врста записа _знакова:

en: Chart style with name '%s' is missing.
sr: Недостаје изглед знака са називом „%s“.

en: Chart%d
sr: Графикон%d

en: Check this to apply the new size to all sheets in the workbook
sr: Штиклирајте ово да примените нову величину на све листове у радној свесци

en: CheckBox %d
sr: Кућица за избор %d

en: Checkbox
sr: Кућица за избор

en: Checkbox Properties
sr: Својства кућице за штиклирање

en: Chi Squared Test of Homogeneity...
sr: Тест истоврсности ки-а на квадрат...

en: Chi Squared Test of Independence...
sr: Тест независности ки-а на квадрат...

en: Chisq
sr: Шиск

en: Cholesky Decomposition of the Covariance Matrix
sr: Чолескијево разлагање матрице коваријансе

en: Cholesky _Decomposition of the Covariance Matrix
sr: Чолескијево _разлагање матрице коваријансе

en: Choose export formatting:
sr: Изаберите обликовање извоза:

en: Choose object file
sr: Изаберите датотеку објекта

en: Choose sheets to export and determine export ordering of the sheets:
sr: Изаберите листове за извоз и одредите редослед извоза листова:

en: Chris Lahey
sr: Крис Лахеј

en: Christian Date Functions
sr: Функције хришћанских датума

en: Claims About Two Me_dians
sr: Тврдња о две ме_дијане

en: Claims About Two Means
sr: Тврдња о две средње вредности

en: Claims About Two Medians (Paired Samples)
sr: Тврдња о две медијане (упарени узорак)

en: Claims About Two Variances
sr: Тврдња о две варијансе

en: Claims About Two _Means
sr: Тврдња о две средње _вредности

en: Claims About Two _Variances
sr: Тврдња о две _варијансе

en: Claims About a Me_dian
sr: Тврдња о ме_дијани

en: Claims About a Mean
sr: Тврдња о средњој вредности

en: Claims About a _Mean...
sr: Тврдња о средњој _вредности...

en: Clear
sr: Очисти

en: Clear All Page Breaks
sr: Очисти све преломе странице

en: Clear Background
sr: Очисти позадину

en: Clear Borders
sr: Очисти ивице

en: Clear Co_ntents
sr: Очисти _садржаје

en: Clear Print Area
sr: Очисти област штампања

en: Clear all fields from the sort specification
sr: Очисти сва поља из одредбе ређања

en: Clear conditional formatting
sr: Очисти условно обликовање

en: Clear list of columns
sr: Очисти списак колона

en: Clear the border around the selection
sr: Очистите границе око избора

en: Clear the list of source areas
sr: Очисти списак изворних подручја

en: Clear the selected cells' contents
sr: Очистите садржај изабраних поља

en: Clear the selected cells' contents in the filtered rows
sr: Обришите садржај изабраних поља у издвојеним редовима

en: Clear the selected cells' formats and hyperlinks
sr: Очистите обликовања и хипервезе изабраних поља

en: Clear the selected cells' formats and hyperlinks in the filtered rows
sr: Очистите обликовања и хипервезе изабраних поља у издвојеним редовима

en: Clear the selected cells' formats, comments, and contents
sr: Очистите записе изабраних поља, напомене и садржај

en: Clear the selected cells' formats, comments, and contents in the filtered rows
sr: Очистите обликовања, напомене и садржај изабраних поља у издвојеним редовима

en: ClearBorders
sr: Очисти ивице

en: Clearing %s in %s
sr: Чистим %s у %s

en: Clearing comment of %s
sr: Уклањам напомену за %s

en: Clicking checkbox
sr: Кућица за избор за ознчавање

en: Clicking in list
sr: Отварање списка

en: Clicking radiobutton
sr: Радио дугме за означавање

en: Close the current file
sr: Затворите текућу датотеку

en: Co_lumn Input:
sr: Улаз _колоне:

en: Co_mment...
sr: _Напомена...

en: Co_mments
sr: _Напомене

en: Co_mments:
sr: _Напомене:

en: Co_variance Matrix
sr: Матрица _коваријанте

en: Co_variance...
sr: Ко_варијанса...

en: Collapse an outline group
sr: Скупите уоквирену групу

en: Collapse columns
sr: Скупи колоне

en: Collapse rows
sr: Скупи редове

en: Colon (:)
sr: Двотачка (:)

en: Column
sr: Колона

en: Column %d
sr: Колона %d

en: Column %i
sr: Колона %i

en: Column %s
sr: Колона %s

en: Column %s ("%s")
sr: Колона %s („%s“)

en: Column %s changed.
sr: Колона „%s“ је измењена.

en: Column Width
sr: Ширина колоне

en: Column chart
sr: График колона

en: Column format %i is undefined.
sr: Запис колоне %i није одређен.

en: Column major
sr: Главна колона

en: Column width in points:
sr: Ширина колоне у тачкама:

en: Column widths
sr: Ширине колона

en: Columns/Rows
sr: Колоне/редови

en: Columns:
sr: Колона:

en: Combo Box
sr: Падајућа листа

en: Comma (,)
sr: Зарез (,)

en: Comma or tab separated values (CSV/TSV)
sr: Вредности раздвојене зарезом или табулатором (CSV/TSV)

en: Comma separated values (CSV)
sr: Вредности раздвојене зарезом (CSV)

en: Comme_nts in Filtered Rows
sr: _Напомене у издвојеним редовима

en: Comment
sr: Напомена

en: Comment in cell %s!%s
sr: Напомена у пољу %s!%s

en: Comment:
sr: Напомена:

en: Comments:
sr: Напомене:

en: Company:
sr: Предузеће:

en: Compare
sr: Упореди

en: Compare Sheets...
sr: Упореди листове...

en: Comparing the values of two medians of paired observations
sr: Упоредите вредности две медијане упарених осматрања

en: Comparing the values of two medians of unpaired observations
sr: Упоредите вредности две медијане неупарених осматрања

en: Comparing two population means for two paired samples
sr: Упоредите средње вредности две популације за два упарена узорка

en: Comparing two population means for two unpaired samples from populations with equal variances
sr: Упоредите средње вредности две популације за два неупарена узорка из популација са једнаким варијансама

en: Comparing two population means for two unpaired samples from populations with unequal variances
sr: Упоредите средње вредности две популација за два неупарена узорка из популација са неједнаким варијансама

en: Comparing two population means from populations with known variances
sr: Упоредите средње вредности две популације за популацијама са познатим варијансама

en: Comparing two population variances
sr: Упоредите варијансе две популације

en: Complex
sr: Комплексни бројеви

en: Complex Functions
sr: Комплексне функције

en: Con_dition:
sr: У_слов:

en: Condition
sr: Услов

en: Condition:
sr: Услов:

en: Conditional Cell Formatting
sr: Условно обликовање поља

en: Conditional format
sr: Условни формат

en: Confidence (95%)
sr: Поверење (95%)

en: Confidence Interval for the _Mean
sr: Поверљив опсег за _средњу вредност

en: Confidence level:
sr: Степен поверљивости:

en: Configure
sr: Подеси

en: Configure Adjustment
sr: Подеси дотеривање

en: Configure Button
sr: Подеси дугме

en: Configure Checkbox
sr: Подеси кућицу за бирање

en: Configure List
sr: Подеси списак

en: Configure Radio Button
sr: Подеси радио дугме

en: Configure Scrollbar
sr: Подеси клизач

en: Configure Slider
sr: Подеси клизач

en: Configure Spinbutton
sr: Подеси вртеће дугме

en: Consolidate regions using a function
sr: Учврстите области користећи функције

en: Consolidating to (%s)
sr: Учвршћујем на (%s)

en: Consolidation and Structured Text importer
sr: Учвршћивање и увозник структурног текста

en: Constant
sr: Константа

en: Constraint
sr: Ограничење

en: Constraint
    LHS
sr: Ограничење са
    леве стране

en: Constraint
    RHS
sr: Ограничење са
    десне стране

en: Constraints
sr: Ограничења

en: Constructed ranges use simple references
sr: Образовани опсези користе обично упућивање

en: Cont_ent
sr: _Садржај

en: Content
sr: Садржај

en: Content of %s
sr: Садржај из %s

en: Content past the maximum number of columns (%i) supported.
sr: Садржај је премашио највећи број подржаних колона (%i).

en: Content past the maximum number of rows (%i) supported.
sr: Садржај је премашио највећи број подржаних редова (%i).

en: Content_s of Filtered Rows
sr: _Садржај у издвојеним редовима

en: Contents can only be pasted by value or by link.
sr: Садржаји могу бити убачени само вредношћу или везом.

en: Contin_gency Table
sr: Табела _случајности

en: Contingency Table Analysis
sr: Анализа табеле случајности

en: Control whether the grid is shown.
sr: Одређује да ли је приказана мрежа.

en: Control whether zeros are shown are blanked out.
sr: Одређује да ли су приказане нуле или не.

en: Cool
sr: Одлично

en: Copy
sr: Умножи

en: Copy _Formats
sr: Умножи _записе

en: Copy _Values
sr: Умножи _вредности

en: Copy and Paste
sr: Умножи и убаци

en: Copy down
sr: Умножи доле

en: Copy format to right
sr: Умножи запис десно

en: Copy right
sr: Умножи десно

en: Copy the content from the left column to the cells on the right
sr: Умножите садржај из леве колоне у десна поља

en: Copy the content from the top row to the cells below
sr: Умножите садржај из горњег реда у поља испод

en: Copy the selection
sr: Умножите избор

en: Copy to New Graph S_heet
sr: Умножи у нови _лист графика

en: Copying between files with different date conventions.
    It is possible that some dates could be copied
    incorrectly.
sr: Умножавам међусобно датотеке са различитим одредбама датума.
    Може се десити да неки датуми буду нетачно
    умножени.

en: Copyright © 1998-2023
sr: Ауторска права © 1998-2023

en: Core
sr: Језгро

en: Core charting engine.
sr: Мотор исцртавања језгра.

en: Correct _TWo INitial CApitals
sr: Исправи _ДВа ВЕлика ПОчетна СЛова

en: Correlated Random Number Generator
sr: Творац узајамног случајног броја

en: Correlated Random Numbers
sr: Узајамни насумични бројеви

en: Correlated Random Numbers (%s)
sr: Узајамни насумични бројеви (%s)

en: Correlated Random Variables
sr: Узајамне случајне променљиве

en: Correlation
sr: Корелација

en: Correlation (%s)
sr: Корелација (%s)

en: Correlations
sr: Корелације

en: Corrupt file: Second child element in custom property encountered.
sr: Оштећена датотека: Наишао сам на елемент другог порода у произвољном својству.

en: Corrupted file: invalid number format condition [%s].
sr: Оштећена датотека: неисправан услов записа броја [%s].

en: Corrupted file: unnamed number style ignored.
sr: Оштећена датотека: занемарих неименовани стил броја.

en: Could not allocate memory for %d. field name.
sr: Не могу да доделим меморију за назив %d. поља.

en: Could not allocate memory for record data.
sr: Не могу да доделим меморију за запис података.

en: Could not allocate memory for record.
sr: Не могу да доделим меморију за запис.

en: Could not create output file.
sr: Не могу да направим излазну датотеку.

en: Could not create the ANOVA (single factor) tool dialog.
sr: Не могу да направим прозорче за алатку „АНОВА“ (један фактор).

en: Could not create the ANOVA (two factor) tool dialog.
sr: Не могу да направим прозорче за алатку „АНОВА“ (два фактора).

en: Could not create the Advanced Filter dialog.
sr: Не могу да направим прозорче напредног филтера.

en: Could not create the Chi Squared Tests tool dialog.
sr: Не могу да направим прозорче за алатку „Тестови ки-а на квадрат“.

en: Could not create the Consolidate dialog.
sr: Не могу да направим прозорче за учвршћивање.

en: Could not create the Correlated Random Tool dialog.
sr: Не могу да направим прозорче за алатку „Узајамне случајности“.

en: Could not create the Correlation Tool dialog.
sr: Не могу да направим прозорче за алатку „Корелација“.

en: Could not create the Covariance Tool dialog.
sr: Не могу да направим прозорче за алатку „Коваријанса“.

en: Could not create the Data Shuffling dialog.
sr: Не могу да направим прозорче за мешање података.

en: Could not create the Data Table definition dialog.
sr: Не могу да направим прозорче одреднице табеле података.

en: Could not create the Delete Cell dialog.
sr: Не могу да направим прозорче „Обриши ћелију“.

en: Could not create the Descriptive Statistics Tool dialog.
sr: Не могу да направим прозорче за алатку „Описна статистика“.

en: Could not create the Exponential Smoothing Tool dialog.
sr: Не могу да направим прозорче за алатку „Експоненцијално ублажавање“.

en: Could not create the FTest Tool dialog.
sr: Не могу да направим прозорче за алатку „Ф-тест“.

en: Could not create the Fill Series dialog.
sr: Не могу да образујем прозорче „Попуни низ“.

en: Could not create the Fourier Analysis Tool dialog.
sr: Не могу да направим прозорче за алатку „Фуријеова Анализа“.

en: Could not create the Frequency Tool dialog.
sr: Не могу да направим прозорче за алатку учесталости.

en: Could not create the Goal-Seek dialog.
sr: Не могу да направим прозорче са алатом „Тражење вредности“.

en: Could not create the Histogram Tool dialog.
sr: Не могу да направим прозорче за алатку „Хистограм“.

en: Could not create the Insert Cell dialog.
sr: Не могу да направим прозорче „Уметни поља“.

en: Could not create the Kaplan Meier Tool dialog.
sr: Не могу да направим прозорче Каплан Мејеровог алата.

en: Could not create the List Property dialog.
sr: Не могу да направим прозорче за својства списка.

en: Could not create the Mean Tests Tool dialog.
sr: Не могу да направим прозорче за алатку „Тестови средње вредности“.

en: Could not create the Moving Average Tool dialog.
sr: Не могу да направим прозорче за алатку „Клизни просек“.

en: Could not create the Name Guru.
sr: Не могу да направим чаробњака за назив.

en: Could not create the Normality Test Tool dialog.
sr: Не могу да направим прозорче за алатку „Тест нормалности“.

en: Could not create the Principal Components Analysis Tool dialog.
sr: Не могу да направим прозорче за алатку „Анализа главних састојака“.

en: Could not create the Properties dialog.
sr: Не могу да направим прозорче својстава.

en: Could not create the Random Tool dialog.
sr: Не могу да направим прозорче „Случајни број“.

en: Could not create the Rank and Percentile Tools dialog.
sr: Не могу да направим прозорче за алате за рангирање и проценте.

en: Could not create the Regression Tool dialog.
sr: Не могу да направим прозорче за алатку „Одступање“.

en: Could not create the Sampling Tool dialog.
sr: Не могу да направим прозорче за алатку „Узорковање“.

en: Could not create the Scenario Add dialog.
sr: Не могу да направим прозорче „Додај сценарио“.

en: Could not create the Scenarios dialog.
sr: Не могу да направим прозорче „Сценарији“.

en: Could not create the Sign Test Tool dialog.
sr: Не могу да направим прозорче за алатку „Тест знака“.

en: Could not create the Simulation dialog.
sr: Не могу да направим прозорче за симулацију.

en: Could not create the Solver dialog.
sr: Не могу да направим прозорче за алатку „Систем за решавање“.

en: Could not create the Student-t Test Tool dialog.
sr: Не могу да направим прозорче за алатку „Студентов-т тест“.

en: Could not create the Wilcoxon-Mann-Whitney Analysis Tool dialog.
sr: Не могу да направим прозорче за алатку „Вилкоксон-Ман-Витнијева анализа“.

en: Could not create the autosave dialog.
sr: Не могу да направим прозорче за самостално чување.

en: Could not create the formula guru.
sr: Не могу да направим чаробњака за формуле.

en: Could not create the goto dialog.
sr: Не могу да направим прозорче за „Иди на“.

en: Could not create the hyperlink dialog.
sr: Не могу да направим прозорче за хипервезе.

en: Could not find matching closing parenthesis
sr: Не могу да пронађем одговарајуће затварајуће заграде

en: Could not find matching closing quote
sr: Не могу да нађем одговарајући наводник затварања

en: Could not find matching opening parenthesis
sr: Не могу да пронађем одговарајуће отварајуће заграде

en: Could not run GNOME database configuration tool ('%s')
sr: Не могу да покренем Гномов алат за подешавање база података („%s“)

en: Could not write record number %d.
sr: Не могу да запишем број записа %d.

en: Couldn't open stream 'Book' for writing
sr: Не могу да отворим ток „Књига“ за уписивање

en: Couldn't open stream 'Workbook' for writing
sr: Не могу да отворим ток „Радна свеска“ за уписивање

en: Count
sr: Укупност

en: Count numbers only
sr: Број само бројеве

en: Count or percentage:
sr: Износ или проценат:

en: Count:
sr: Број:

en: Covariance
sr: Коваријанса

en: Covariance (%s)
sr: Коваријанса (%s)

en: Covariances
sr: Коваријансе

en: Cramér-von Mises Test
sr: Крамер-вон Мизеов тест

en: Create =ERROR("...")
sr: Направи =ГРЕШКА(„...“)

en: Create =ERROR(&quot;...&quot;)
sr: Направи =ГРЕШКА(„...“)

en: Create Data Table
sr: Направи табелу података

en: Create New View
sr: Направи нови поглед

en: Create Normal Probability Plot
sr: Направи обичан нацрт вероватноће

en: Create _Data Slicer
sr: Направите _делиоца података

en: Create _Report
sr: Направи извеш_тај

en: Create a Data Slicer
sr: Направите делиоца података

en: Create a Data Table to evaluate a function with multiple inputs
sr: Направите табелу података да процените функцију са више улаза

en: Create a button
sr: Направите дугме

en: Create a checkbox
sr: Направите кућицу за избор

en: Create a combo box
sr: Направите падајућу листу

en: Create a data slicer
sr: Направите делиоца података

en: Create a frame
sr: Направи оквир

en: Create a line object
sr: Направите линијски објекат

en: Create a list
sr: Направите списак

en: Create a new view of the workbook
sr: Направите нови преглед радне свеске

en: Create a new workbook
sr: Направите нову радну свеску

en: Create a radio button
sr: Направите радио дугме

en: Create a rectangle object
sr: Направите правоугаоник

en: Create a scrollbar
sr: Направите траку клизача

en: Create a slider
sr: Направите клизач

en: Create a spin button
sr: Направите вртеће дугме

en: Create an arrow object
sr: Направите стрелицу

en: Create an ellipse object
sr: Направите елипсу

en: Created on
sr: Направљено

en: Creating a Data Table in %s
sr: Правим табелу података у %s

en: Creating preview of page %3d
sr: Стварам преглед странице %3d

en: Creating preview of page %3d of %3d page | Creating preview of page %3d of %3d pages
sr[0]: Стварам преглед %3d. странице од %3d странице
sr[1]: Стварам преглед %3d. странице од %3d странице
sr[2]: Стварам преглед %3d. странице од %3d страница
sr[3]: Стварам преглед %3d. странице од %3d странице

en: Creation of Kaplan-Meier Survival Curves
sr: Направите Каплан-Мејерове криве опстанка

en: Criteria
sr: Критеријум

en: Cu_t
sr: _Исеци

en: Cumulative moving average
sr: Збирни клизни просек

en: Currency
sr: Валута

en: Current D_ate and Time
sr: Тренутни датум и _време

en: Current Name
sr: Текући назив

en: Current Value:
sr: Тренутна вредност:

en: Current Values
sr: Текуће вредности

en: Current _Date
sr: Тренутни _датум

en: Current _Time
sr: Тренутно _време

en: Current _selection only
sr: Само текући _избор

en: Custom
sr: Произвољно

en: Custom UI tools
sr: Алати произвољног КС-а

en: Custom date format
sr: Произвољни облик датума

en: Custom footer configuration
sr: Произвољно подешавање подножја

en: Custom header configuration
sr: Произвољно подешавање заглавља

en: Custom separator, this can be any character.
sr: Произвољни раздвајач, ово може бити било који знак.

en: Custom time format
sr: Произвољни облик времена

en: Cut
sr: Исеци

en: Cut Object
sr: Исеци објекат

en: Cut of %s
sr: Исеци %s

en: Cut the selection
sr: Исеците означено

en: Cutoff _range:
sr: Опсег _прекида:

en: DATE
sr: ДАТУМ

en: DDE links are not supported yet.
    Name '%s' will be lost.
sr: ДДЕ везе још увек нису подржане.
    Назив „%s“ ће бити изгубљен.

en: DIF file has more than the maximum number of columns %d. Ignoring remaining columns.
sr: ДИФ датотека има више од највећег броја колона %d. Занемарујем преостале колоне.

en: DIF file has more than the maximum number of rows %d. Ignoring remaining rows.
sr: ДИФ датотека има више од највећег броја редова %d. Занемарујем преостале редове.

en: DIR
sr: ДИР

en: D_ay
sr: Д_ан

en: D_istributed
sr: _Распоређено

en: D_ivide
sr: По_дели

en: D_o not change formulæ
sr: Не _мењај формулу

en: Daniel Veillard
sr: Данијел Вејард

en: Data
sr: Подаци

en: Data (from %s)
sr: Податак (из %s)

en: Data Bases...
sr: Базе података...

en: Data Consolidation
sr: Учвршћивање података

en: Data Files
sr: Датотеке података

en: Data Interchange Format (*.dif)
sr: Запис размене података (*.dif)

en: Data Interchange Format (DIF) module
sr: Модул записа размене података (ДИФ)

en: Data S_licer
sr: Делилац _података

en: Data Shuffling
sr: Мешање података

en: Data Table
sr: Табела података

en: DataSlicer Field _Order
sr: Редослед _поља делиоца података

en: DataSlicer Guru : Gnumeric
sr: Зналац делиоца података : Гнумерик

en: Database
sr: База података

en: Database Connection
sr: Веза са базом података

en: Database Functions
sr: Функције за рад са базама података

en: Database UI services plugin
sr: Прикључак базе података КС услуга

en: Database functions for retrieval of data from a database.
sr: Функције за добављање података из базе података.

en: Date
sr: Датум

en: Date & Time
sr: Датум и време

en: Date and Time Functions
sr: Функције за рад са датумом и временом

en: Date format selection
sr: Избор облика датума

en: Date unit:
sr: Јединица датума:

en: Date/Time
sr: Датум/Време

en: De_pendent Observations
sr: Зависна _осматрања

en: Debian packaging.
sr: Паковање за Дебијан.

en: Decimal Number
sr: Децимални број

en: Decrease Indent
sr: Смањи увлачење

en: Decrease Indentation
sr: Смањи увлачење

en: Decrease Precision
sr: Умањи тачност

en: Decrease precision
sr: Умањи тачност

en: Decrease the indent, and align the contents to the left
sr: Смањите увлачење, и поравнајте садржај на лево

en: Decrease the number of decimals displayed
sr: Смањите број приказаних децималних места

en: Decrease the zoom to make things smaller
sr: Смањите увећање да учините ствари мањим

en: Default
sr: Основно

en: Default Black and White Printing
sr: Основно штампање црног и белог

en: Default Bottom Margin
sr: Основна доња маргина

en: Default Bottom Outside Margin
sr: Основна доња спољна маргина

en: Default Compression Level For Gnumeric Files
sr: Основни ниво сажимања за датотеке Гнумерика

en: Default Font Size
sr: Основна величина писма

en: Default Grid Line Printing
sr: Основно штампање линије мреже

en: Default Header/Footer Font Size
sr: Основна величина писма заглавља/подножја

en: Default Horizontal Centering
sr: Основно водоравно усредиштавање

en: Default Horizontal Window Size
sr: Основна водоравна величина прозора

en: Default Left Margin
sr: Основна лева маргина

en: Default Number of Columns in a Sheet
sr: Основни број колона у листу

en: Default Number of Rows in a Sheet
sr: Основни број редова у листу

en: Default Number of Sheets
sr: Основни број листова

en: Default Number of columns in a sheet
sr: Основни број колона у листу

en: Default Number of rows in a sheet
sr: Основни број редова у листу

en: Default Print Cells with Only Styles
sr: Основне ћелије штампе са јединим стилом

en: Default Print Direction
sr: Основни правац штампе

en: Default Repeated Left Region
sr: Основна поновљена лева област

en: Default Repeated Top Region
sr: Основна поновљена горња област

en: Default Right Margin
sr: Основна десна маргина

en: Default Scale Percentage
sr: Основни проценат сразмере

en: Default Scale Type
sr: Основна врста сразмере

en: Default Scaling Height
sr: Основна висина сразмере

en: Default Scaling Width
sr: Основна ширина сразмере

en: Default Title Printing
sr: Основно штампање наслова

en: Default To Overwriting Files
sr: Препиши датотеке по основи

en: Default Top Margin
sr: Основна горња маргина

en: Default Top Outside Margin
sr: Основна горња спољна маргина

en: Default Vertical Centering
sr: Основно усправно усредиштавање

en: Default Vertical Window Size
sr: Основна усправна величина прозора

en: Default Zoom Factor
sr: Основна вредност увећања

en: Default autosave frequency in seconds
sr: Основна учесталост самочувања у секундама

en: Default date format
sr: Основни облик датума

en: Default file saver is not available.
sr: Основни чувар датотека није доступан.

en: Default font name
sr: Основно писмо

en: Default header/footer font name
sr: Назив основног писма заглавља/подножја

en: Default interpreter
sr: Основни тумач

en: Default time format
sr: Основни облик времена

en: Define Name
sr: Одреди назив

en: Define Name %s
sr: Одреди назив %s

en: Define Names
sr: Одреди називе

en: Define _multiple groups
sr: Одреди _више група

en: Define the width of each column manually.
sr: Ручно одредите ширину сваке колоне.

en: Defined Name
sr: Одређени назив

en: Delete
sr: Обриши

en: Delete Columns
sr: Обриши колоне

en: Delete Field
sr: Обриши ћелију

en: Delete Object
sr: Обриши објекат

en: Delete Rows
sr: Обриши врсте

en: Delete _column(s)
sr: Уклони _колону(е)

en: Delete _row(s)
sr: Уклони _врсту(е)

en: Delete cells
sr: Обриши поља

en: Delete the column(s) containing the selected cells
sr: Обришите колону(е) које садрже изабрана поља

en: Delete the currently selected source area
sr: Уклони тренутно означену изворну област

en: Delete the row(s) containing the selected cells
sr: Обришите ред(ове) који садрже изабрана поља

en: Delete the selected cells' comments
sr: Уклоните напомене из означених поља

en: Delete the selected cells' comments in the filtered rows
sr: Обришите напомене изабраних поља у издвојеним редовима

en: Delete the selected cells' hyperlinks
sr: Обришите хипервезе из означених поља

en: Delete the selected cells, shifting others into their place
sr: Обришите изабрана поља, померајући остала на њихова места

en: Delete the selected fields and text
sr: Обриши изабрана поља и текст

en: Deleted
sr: Обрисан

en: Deleting column %s
sr: Бришем колону %s

en: Deleting columns %s
sr: Бришем колоне %s

en: Deleting row %s
sr: Бришем ред %s

en: Deleting rows %s
sr: Бришем редове %s

en: Deleting sheet | Deleting %d sheets
sr[0]: Бришем %d лист
sr[1]: Бришем %d листа
sr[2]: Бришем %d листова
sr[3]: Бришем лист

en: Denominator:
sr: Именилац:

en: Dependency cells
sr: Поља зависности

en: Description
sr: Опис

en: Description:
sr: Опис:

en: Descriptive Statistics
sr: Описна статистика

en: Descriptive Statistics (%s)
sr: Описна статистика (%s)

en: Deselect all sheets for export.
sr: Поништите избор свих листова за извоз.

en: Desert
sr: Пустиња

en: Desert colored financial template
sr: Финансијски шаблон боје пустиње

en: Detailed instructions for the chosen exporter
sr: Опширна упутства за изабраног извозника

en: Diagonal
sr: Дијагонални

en: Diagonal Crosshatch
sr: Дијагонални нишан

en: Diagonal Stripe
sr: Дијагонална пруга

en: Diagonal border
sr: Дијагонална граница

en: Dialog Type
sr: Врста прозорчета

en: Differences for sheet %s:
sr: Разлике за лист %s:

en: Dir
sr: Смер

en: Direction
sr: Усмерење

en: Direction:
sr: Правац:

en: Directories
sr: Директоријуми

en: Directory
sr: Директоријум

en: Disable Extension Check for Configurable Text Exporter
sr: Искључи проверу проширења за подесивог извозника текста

en: Discard
sr: Одбаци

en: Discard changes in all files
sr: Одбаците измене у свим датотекама

en: Discrete
sr: Дискретан

en: Dismiss search center
sr: Одбаци средиште претраге

en: Display "%s" could not be opened.
sr: Не могу да отворим екран „%s“.

en: Display Gnumeric's version
sr: Приказује издање Гнумерика

en: Display Grid
sr: Прикажи мрежу

en: Display Zeros
sr: Прикажи нуле

en: Display _Formulæ
sr: Прикажи _формуле

en: Display _Outlines
sr: Прикажи _оквире

en: Display addresses as R1C1 or A1
sr: Прикажите адресе као Р1Ц1 или А1

en: Display program version
sr: Исписује издање програма

en: Display the value of a formula or the formula itself
sr: Прикажите вредност формуле или саму формулу

en: Display toolbar above sheets
sr: Прикажи траку алата изнад листова

en: Display toolbar to the left of sheets
sr: Прикажи траку алата са леве стране листова

en: Display toolbar to the right of sheets
sr: Прикажи траку алата са десне стране листова

en: Distributed
sr: Распоређено

en: Do _not activate this plugin next time I start Gnumeric
sr: Не покрећи _овај прикључак када следећи пут покренем Гнумерика

en: Do _not capitalize after:
sr: _Не претварај у велика слова након:

en: Do _not correct:
sr: Не _исправљај:

en: Do not consider matches in the middle of words
sr: Неће разматрати поклапања унутар самих речи

en: Do not perform this replacement
sr: Немој извршити ову замену

en: Do not print
sr: Не штампај

en: Do not print the filename for each match
sr: Не исписује назив датотеке за свако поклапање

en: Do not print with all sheets
sr: Не штампај са свим листовима

en: Do you really want to paste %s copies?
sr: Да ли стварно желите да убаците %s умношка?

en: Do you want to export the <b>current sheet</b> of this workbook to the location '<b>%s</b>' using the '<b>%s</b>' exporter?
sr: Да ли желите да извезете <b>текући лист</b> ове радне свеске на место „<b>%s</b>“ користећи извозника „<b>%s</b>“?

en: Do you want to export this workbook to the location '<b>%s</b>' using the '<b>%s</b>' exporter?
sr: Да ли желите да извезете ову радну свеску на место „<b>%s</b>“ користећи извозника „<b>%s</b>“?

en: Do you want to save the workbook %s?
sr: Да ли желите да сачувате радну свеску „%s“?

en: Document
sr: Документ

en: Document Proper_ties...
sr: Својства _документа...

en: Document Properties
sr: Својства документа

en: Documentation
sr: Документација

en: Don't Quit
sr: Не излази

en: Don't close
sr: Не затварај

en: Don't display warning dialogs when importing
sr: Не приказује прозорчиће упозорења приликом увоза

en: Don't show splash screen
sr: Не приказује уводни екран

en: Done
sr: Урађено

en: Double
sr: Двоструко

en: Double Bottom
sr: Двострука доња

en: Double Low Underline
sr: Двоструко слабо подвучено

en: Double Underline
sr: Подвучено два пута

en: Double _Low Underline
sr: Двоструко _слабо подвучено

en: Double low
sr: Двоструко слабо

en: Down
sr: Доле

en: Drag to autofill
sr: Превуци да сам испуниш

en: Drag to move
sr: Превуци да преместиш

en: Dropping missing object
sr: Одбацујем недостајући објекат

en: Dropping object with incomplete anchor %2x
sr: Одбацујем објекат са непотпуним сидром %2x

en: Du_plicate
sr: Уд_востручи

en: Duplicate
sr: Удвостручи

en: Duplicate %d Object | Duplicate %d Objects
sr[0]: Удвостручи %d објекат
sr[1]: Удвостручи %d објекта
sr[2]: Удвостручи %d објеката
sr[3]: Удвостручи %d објекат

en: Duplicate default chart/graphics style encountered.
sr: Наиђох на удвостручени стил основног графика/графикона.

en: Duplicate default column style encountered.
sr: Наиђох на удвостручени стил основне колоне.

en: Duplicate default row style encountered.
sr: Наиђох на удвостручени стил основног реда.

en: Duplicate objective row
sr: Двоструки објектни ред

en: Duplicate rows name %s
sr: Двоструки назив редова „%s“

en: Dynamic module loading is not supported on this system.
sr: Овај систем не подржава динамичко учитавање модула.

en: ECMA 376 / Office Open XML [MS Excel&#8482; 2007/2010] (*.xlsx)
sr: ЕЦМА 376 / Канцеларијски отворени ИксМЛ [МС Ексел&#8482; 2007/2010] (*.xlsx)

en: ECMA 376 1st edition (2006); [MS Excel&#8482; 2007]
sr: ЕЦМА 376 1° издање (2006); [МС Ексел&#8482; 2007]

en: ENCODING
sr: КОДИРАЊЕ

en: END
sr: КРАЈ

en: E_qual
sr: Једна_ко

en: E_xecute in:
sr: _Изврши у:

en: E_xpand
sr: _Рашири

en: E_xport Data
sr: _Извези податке

en: E_xport into Other Format...
sr: _Извези у други запис...

en: Each column in the text is separated by a &apos;separation&apos; character, e.g. a semicolon.
sr: Свака колона у тексту је раздвојена знаком за &apos;раздвајање&apos;, нпр. тачка-зарез.

en: Each column in the text is separated by a 'separation' character, e.g. a semicolon.
sr: Свака колона у тексту је раздвојена знаком за раздвајање, нпр. тачка-зарез.

en: Edit Cell Comment (%s)
sr: Уреди напомену ћелије (%s)

en: Edit Co_mment...
sr: Уреди _напомену...

en: Edit Hyperlink
sr: Уреди хипервезу

en: Edit TRUE/FALSE value directly in above listing.
sr: Уреди вредност ТАЧНО/НЕТАЧНО непосредно у горњем списку.

en: Edit _Hyperlink...
sr: Уреди _хипервезу...

en: Edit a function in the current cell
sr: Уредите функцију у текућем пољу

en: Edit decimal number value directly in above listing.
sr: Уреди вредност децималног броја непосредно у горњем списку.

en: Edit defined names for expressions
sr: Уредите одређене називе за изразе

en: Edit document properties
sr: Измените својства документа

en: Edit integer value directly in above listing.
sr: Уреди вредност целог броја непосредно у горњем списку.

en: Edit item inside the above listing.
sr: Уређујте ставку унутар горњег списка.

en: Edit positive integer value directly in above listing.
sr: Уреди вредност позитивног целог броја непосредно у горњем списку.

en: Edit string value directly in above listing.
sr: Уреди вредност ниске непосредно у горњем списку.

en: Edit the selected cell's comment
sr: Уредите напомену изабраног поља

en: Edit the selected cell's hyperlink
sr: Уредите хипервезу изабраног поља

en: Edit timestamp directly in above listing.
sr: Уреди временску ознаку непосредно у горњем списку.

en: Editing conditional formatting:
sr: Уређујем условно обликовање:

en: Editing style of %s
sr: Уређујем стил за %s

en: Elapsed Time:
sr: Протекло време:

en: Ellipse
sr: Елипса

en: Elul
sr: Елул

en: Email Link
sr: Веза е-поште

en: Email _Address:
sr: Адреса _е-поште:

en: Emmanuel Pacaud
sr: Емануел Пако

en: Empty
sr: Празан

en: Encoding:
sr: Кодирање:

en: Encountered an unknown chart type, trying to create a line plot.
sr: Наиђох на непознату врсту графика, покушавам да створим нацрт линије.

en: Encountered both the  "refreshedDate" and the "refreshedDateIso" attributes!
sr: Наишао сам на атрибуте „refreshedDate“ и „refreshedDateIso“!

en: Encountered drop lines in a plot not supporting them.
sr: Наиђох на убачене линије у нацрту који их не подржава.

en: Encountered precision dependent format without set precision.
sr: Наиђох на запис завистан од тачности без тачности скупа.

en: Encountered uninterpretable "ext" extension in namespace "%s"
sr: Наишао сам на неразумљиво проширење „ext“ у простору назива „%s“

en: Encountered uninterpretable "ext" extension with missing namespace
sr: Наишао сам на неразумљиво проширење „ext“ којој недостаје простор назива

en: Encrypted files require a password
    before they can be opened.
sr: Шифроване датотеке захтевају лозинку
    да би могле бити отворене.

en: Engineering
sr: Инжењерство

en: Engineering Functions
sr: Функције за инжењерство

en: Ensure columns are just wide enough to display content of selection
sr: Проверите да ли су колоне довољно широке да прикажу садржај избора

en: Ensure columns are just wide enough to display their content
sr: Проверите да ли су колоне довољно широке да прикажу садржај

en: Ensure rows are just tall enough to display content of selection
sr: Проверите да ли су редови довољно високи да прикажу садржај избора

en: Ensure rows are just tall enough to display their content
sr: Проверите да ли су редови довољно високи да прикажу садржај

en: Enter Direction
sr: Смер уноса

en: Enter _Moves Selection
sr: Унеси избор _премештаја

en: Enter as array function
sr: Унеси као функцију низа

en: Enter formula...
sr: Унеси формулу...

en: Enter in current cell
sr: Уђи у текуће поље

en: Enter in current cell without autocorrection
sr: Уђи у текуће поље без самоисправљања

en: Enter in current range merged
sr: Уђи у текући ред стопљен

en: Enter in selected ranges
sr: Уђи у изабране опсеге

en: Enter in selected ranges as array
sr: Уђи у изабране опсеге као низ

en: Enter the format string for each section:
sr: Задај низ за обликовање за сваку секцију:

en: Equal
sr: Једнако

en: Erase the search entry.
sr: Избриши унос претраге.

en: Erlang
sr: Ерланг

en: Erlang Functions
sr: Ерланг функције

en: Error
sr: Грешка

en: Error Behaviour
sr: Понашање грешке

en: Error parsing line
sr: Грешка обрађивања линије

en: Error while activating plugin "%s".
sr: Грешка приликом покретања прикључка „%s“.

en: Error while deactivating plugin "%s".
sr: Грешка приликом заустављања прикључка „%s“.

en: Error while opening Paradox file.
sr: Грешка приликом отварања Парадокс датотеке.

en: Error while opening autoformat template
sr: Грешка приликом отварања шаблона самоформатирања

en: Error while opening file "%s" for reading.
sr: Грешка приликом отварања датотеке „%s“ за читање.

en: Error while opening file "%s" for writing.
sr: Грешка приликом отварања датотеке „%s“ за упис.

en: Error while opening xbase file.
sr: Грешка приликом отварања датотеке икс базе.

en: Error while parsing Psion file.
sr: Грешка приликом обраде датотеке Псион.

en: Error while reading DIF file.
sr: Грешка приликом читања ДИФ датотеке.

en: Error while reading MPS file.
sr: Грешка приликом читања МПС датотеке.

en: Error while reading lotus workbook.
sr: Грешка приликом читања радне свеске лотуса.

en: Error while reading psiconv file.
sr: Грешка приликом читања датотеке псиконв.

en: Error while saving DIF file.
sr: Грешка приликом снимања ДИФ датотеке.

en: Error while trying to export file as text
sr: Грешка при покушају извоза датотеке као текста

en: Error while trying to parse data into sheet
sr: Грешка при покушају обраде података у листу

en: Error while trying to read file
sr: Грешка при покушају читања датотеке

en: Error while trying to write CSV file
sr: Грешка при покушају писања ЦСВ датотеке

en: Error: could not open connection to %s
sr: Грешка: не могу да отворим везу ка %s

en: Errors while activating plugins
sr: Грешка при покретању прикључака

en: Escape
sr: Излаз

en: Even one cell is too large for this page.
sr: Барем једна ћелија је превелика за ову страницу.

en: Examples:
sr: Примери:

en: Excel plugin loader / xlfRegister: at least three XLOPER arguments must be provided (DLL name[ignored],exported name[mandatory],types string[mandatory]). You supplied %d in some function loaded from XLL/DLL/SO file %s.
sr: Учитавач прикључка Ексела / икслф записник: барем три ИксЛОПЕР аргумента мора бити обезбеђено (ДЛЛ назив[занемарено],назив извезеног[обавезно],ниска врста[обавезно]). Доставили сте „%d“ у неким функцијама учитаним из ИксЛЛ/ДЛЛ/СО датотеке %s.

en: Excel plugin loader / xlfRegister: the second and third argument must be strings (DLL name[ignored],exported name[mandatory],types string[mandatory]).
sr: Учитавач прикључка Ексела / икслф записник: други и трећи аргумент мора бити ниска (ДЛЛ назив[занемарено],назив извезеног[обавезно],ниска врста[обавезно]).

en: Excel plugins
sr: Прикључци Ексела

en: Execution of module "%s" failed.
sr: Није успело извршавање модула „%s“.

en: Existing only
sr: Само постојеће

en: Exit immediately after loading the selected books
sr: Излази одмах након учитавања изабраних књига

en: Expand columns
sr: Рашири колоне

en: Expand conditional formatting
sr: Рашири условно обликовање

en: Expand rows
sr: Рашири редове

en: Expecting a single range
sr: Очекујем један опсег

en: Exponential
sr: Изложилац

en: Exponential Power
sr: Степен изложиоца

en: Exponential Smoothing
sr: Експоненцијално ублажавање

en: Exponential Smoothing (%s)
sr: Експоненцијално ублажавање (%s)

en: Exponential smoothing...
sr: Експоненцијално ублажавање...

en: Export
sr: Извези

en: Export a file for each sheet if the exporter only supports one sheet at a time
sr: Извози датотеку за сваки лист ако извозник подржава само један лист у исто време

en: Export as Text
sr: Извезите као текст

en: Export as _CSV File...
sr: Извези као _ЦСВ...

en: Export as _Text File...
sr: Извези као _текст...

en: Export graphs
sr: Извози графике

en: Export the current sheet as a csv file
sr: Извезите текући лист као цсв датотеку

en: Export the current sheet as a text file
sr: Извезите текући лист као текстуалну датотеку

en: Export the current workbook or sheet
sr: Извезите текућу радну свеску или лист

en: Export the current workbook or sheet to
sr: Извези текућу радну свеску или лист у

en: Expression
sr: Израз

en: Expression '%s' does not start with a recognized character
sr: Израз „%s“ не почиње познатим знаком

en: Expression '%s' has unknown namespace
sr: Израз „%s“ садржи непознат размак назива

en: Expression did not start with '=' ? '%s'
sr: Израз није почео са „=“ ? „%s“

en: Expression x evaluates to TRUE.
sr: Израз х је процењен на ТАЧНО.

en: Extend Autofilter to %s
sr: Рашири аутофилтер у %s

en: Extend _Auto Filter to %s
sr: Рашири _аутофилтер у %s

en: Extend the existing filter.
sr: Раширите постојећи филтер.

en: Extension Markers
sr: Означавачи проширења

en: External Link
sr: Спољна веза

en: Extra formula for validation
sr: Посебна формула за потврђивање

en: F
sr: Ф

en: F-Test
sr: Ф-тест

en: F-Test (%s)
sr: Ф-тест (%s)

en: FILE
sr: ДАТОТЕКА

en: F_ill
sr: _Испуни

en: F_inish
sr: _Заврши

en: F_orecast
sr: _Прогноза

en: F_ormat
sr: _Обликуј

en: F_ormats & Hyperlinks in Filtered Rows
sr: Обликовања и _хипервезе у издвојеним редовима

en: F_ull Screen
sr: _Преко целог екрана

en: Fail without any changes actually being done to any cell
sr: Прекини без примене измена на било коју ћелију

en: Failed to create file for linear program
sr: Нисам успео да направим датотеку за линеарни програм

en: Failed to create file for sensitivity report
sr: Нисам успео да направим датотеку за извештај осетљивости

en: Failed to create file for solution
sr: Нисам успео да направим датотеку за решење

en: Failed to create linear program file
sr: Нисам успео да направим датотеку линеарног програма

en: Failed to create solver
sr: Нисам успео да створим решавача

en: Failed to create temporary file for printing: %s
sr: Нисам успео да направим привремену датотеку за штампање: %s

en: Failed to define name: %s
sr: Нисам успео да одредим назив: %s

en: Failed to find function "%s" in XLL/DLL/SO %s .
sr: Нисам успео да пронађем функцију „%s“ у ИксЛЛ/ДЛЛ/СО %s .

en: Failed to read DBF header.
sr: Нисам успео да прочитам заглавље ДБП.

en: Failed to save linear program
sr: Нисам успео да сачувам линеарни програм

en: Failed to set cell %s
sr: Нисам успео да поставим ћелију „%s“

en: Failure parsing name '%s'
sr: Неуспех обраде назива „%s“

en: Feasible
sr: Изводљиво

en: Feasible solution created by solver.
sr: Изводљиво решење које је пронашао решавач.

en: Features
sr: Могућности

en: Feb
sr: Феб

en: Federico M. Quintero
sr: Федерико М. Квинтеро

en: Fi_rst page number:
sr: Број _прве странице:

en: Fi_xed width
sr: Утврђене ши_рине

en: Field %d in line %d has possibly been cut off. Data has %d character. | Field %d in line %d has possibly been cut off. Data has %d characters.
sr[0]: %d. поље у реду %d је вероватно отсечено. Подаци садрже %d знак.
sr[1]: %d. поље у реду %d је вероватно отсечено. Подаци садрже %d знака.
sr[2]: %d. поље у реду %d је вероватно отсечено. Подаци садрже %d знакова.
sr[3]: %d. поље у реду %d је вероватно отсечено. Подаци садрже један знак.

en: Field %d in row %d could not be written.
sr: Поље %d у реду %d не може бити записано.

en: Field specification misses the column size.
sr: Недостаје величина колоне особености поља.

en: Field specification must be a comma separated value (Name,Type,Size,Prec).
sr: Особеност поља мора да буде вредност одвојена зарезом (Назив,Врста,Величина).

en: Field type %d is not supported.
sr: Врста поља „%d“ није подржана.

en: File
sr: Датотека

en: File Name
sr: Назив датотеке

en: File _type:
sr: Врста _датотеке:

en: File doesn't contain "%s" array.
sr: Датотека не садржи „%s“ низ.

en: File doesn't contain "%s" dictionary.
sr: Датотека не садржи речник „%s“.

en: File doesn't contain "%s" function.
sr: Датотека не садржи функцију „%s“.

en: File has inconsistent SheetNameIndex element.
sr: Датотека има непостојан елемент пописа назива листа.

en: File is most likely corrupted.
sr: Датотека је највероватније оштећена.

en: Files
sr: Датотеке

en: Fill
sr: Испуни

en: Fill Downwards
sr: Попуни на доле

en: Fill Series
sr: Попуни низ

en: Fill Series (%s)
sr: Попуни низ (%s)

en: Fill according to a linear or exponential series
sr: Попуните према вредностима линеарног или експоненцијалног низа

en: Fill horizontally
sr: Испуни водоравно

en: Fill to Right
sr: Испуни на десно

en: Filled Object Properties
sr: Својства испуњеног објекта

en: Filter
sr: Филтер

en: Filter _in-place
sr: Издвој _на-месту

en: Filter data with given criteria
sr: Издвој податке са датим критеријумом

en: Filtered
sr: Издвојене

en: Final
    Value
sr: Крајња
    вредност

en: Finance
sr: Финансијски

en: Financial Derivatives
sr: Финансијски изводи

en: Financial Functions
sr: Финансијске функције

en: Financial style with cold border color
sr: Финансијски стил са хладном бојом ивице

en: Financial template with purple borders
sr: Финансијски шаблон са љубичастим ивицама

en: Find Max.
sr: Нађи највећи

en: Find Min.
sr: Нађи најмањи

en: Find differences between two sheets
sr: Нађите разлике између два листа

en: Find text within cell comments
sr: Тражи текст унутар напомена у пољима

en: Find text within expressions
sr: Тражи текст унутар израза

en: Find text within non-string values
sr: Тражи текст унутар нетекстуалних вредности

en: Find text within string values
sr: Тражи текст унутар текстуалних вредности

en: Find text within the calculated values of expressions
sr: Тражи текст унутар израчунатих вредности израза

en: First Letter
sr: Прво слово

en: First Printed Cell Of The Page
sr: Прва штампана ћелија странице

en: First Sheet
sr: Први лист

en: First line of sheet must contain database specification.
sr: Прва линија листа мора да садржи особености базе података.

en: First round #:
sr: Прво заокруживање #:

en: First round number should be less than or equal to the number of the last round.
sr: Први заокружени број треба да буде мањи или једнак броју из последњег заокруживања.

en: Fit
sr: Испуни

en: Fit Height
sr: Испуни висину

en: Fit Width
sr: Испуни ширину

en: Fixed
sr: Утврђено

en: Fli_p Vertically
sr: Изврни _усправно

en: Flip Hori_zontally
sr: Изврни _водоравно

en: Flip the source horizontally during the paste so the first column becomes the last and vice versa
sr: Изврните извор хоризонтално за време убацивања тако да прва колона постане последња и обратно

en: Flip the source vertically during the paste so the first row becomes the last and vice versa
sr: Изврните извор вертикално за време убацивања тако да први ред постане последњи и обратно

en: Floating Point
sr: Покретни зарез

en: Floating Point Functions
sr: Функције покретног зареза

en: Font
sr: Писмо

en: Font color
sr: Боја слова

en: Font name
sr: Назив словног лика

en: Footer:
sr: Подножје:

en: For the Anderson-Darling Test
    the sample size must be at
    least 8.
sr: За Андерсон-Дарлингов тест
    величина узорка мора бити
    најмање 8.

en: For the Cramér-von Mises Test
    the sample size must be at
    least 8.
sr: За Крамер-вон Мизесов тест
    величина узорка мора бити
    најмање 8.

en: For the Lilliefors (Kolmogorov-Smirnov) Test
    the sample size must be at least 5.
sr: За Лилјефорсов (Колмогоров-Смирнов) тест
    величина узорка мора бити најмање 5.

en: For the Shapiro-Francia Test
    the sample size must be at
    least 5 and at most 5000.
sr: За Шапиро-Франћа тест
    величина узорка мора бити
    најмање 5 а највише 5000.

en: Foreground
sr: Испис

en: Foreground Solid
sr: Боја исцртавања

en: Format
sr: Обликуј

en: Format Cells
sr: Обликуј ћелије

en: Format Object
sr: Обликуј објекат

en: Format Selector
sr: Бирач записа

en: Format Toolbar
sr: Алатница облика

en: Format a region of cells according to a pre-defined template
sr: Обликујте скуп поља према предодређеном шаблону

en: Format as Accounting
sr: Обликуј као рачуноводство

en: Format as Currency
sr: Обликуј као монету

en: Format as Date
sr: Обликуј као датум

en: Format as General
sr: Обликуј као опште

en: Format as Number
sr: Обликуј као број

en: Format as Percentage
sr: Обликуј као проценте

en: Format as Time
sr: Обликуј као време

en: Format the selection as General
sr: Обликуј избор као опште

en: Format the selection as accounting
sr: Обликуј избор као рачуноводство

en: Format the selection as currency
sr: Обликуј избор као валуту

en: Format the selection as date
sr: Обликуј избор као датум

en: Format the selection as numbers
sr: Обликуј избор као бројеве

en: Format the selection as percentage
sr: Обликуј избор као проценат

en: Format the selection as scientific
sr: Обликуј избор као научно

en: Format the selection as time
sr: Обликуј избор као време

en: Format toolbar position
sr: Положај траке алата форматирања

en: Format toolbar visible
sr: Видљивост траке алата форматирања

en: Format: execSQL(dsn,user,password,sql)
sr: Запис: извршСКуЛ(дсн,корисник,лозинка,скул)

en: Format: readDBTable(dsn,user,password,table)
sr: Запис: читај табелу базе података(дсн,корисник,лозинка,табела)

en: Formatting
sr: Форматирање

en: Formula Guru
sr: Чаробњак за формуле

en: Formulæ
sr: Формула

en: Fourier Analysis
sr: Фуријеова анализа

en: Fourier Series
sr: Фуријеов низ

en: Fourier Series (%s)
sr: Фуријеов низ (%s)

en: Fourier Transform
sr: Фуријеови редови

en: Fr_om line:
sr: _Од линије:

en: Frame
sr: Кадар

en: Frame Properties
sr: Својства оквира

en: Frank Chiulli
sr: Френк Чиули

en: Fre_quency Tables
sr: Табеле _учесталости

en: Fre_quency Tables...
sr: Табеле _учесталости...

en: Free, Fast, Accurate - Pick Any Three!
sr: Слободан, брз, тачан — Изаберите неко стабло!

en: Freeze the top left of the sheet
sr: Замрзните горњи леви део листа

en: Frequency
sr: Учесталост

en: Frequency Density
sr: Понављање учесталости

en: Frequency Table
sr: Табела учесталости

en: Frequency Table (%s)
sr: Табела учесталости (%s)

en: Frequency Tables
sr: Табеле учесталости

en: Frequency tables for non-numeric data
sr: Табеле учесталости за небројевне податке

en: From
sr: Од

en: Full _History...
sr: Читав _историјат...

en: Full path of glpsol program to use
sr: Пуна путања програма глп-реши за коришћење

en: Full path of lp_solve program to use
sr: Пуна путања програма лп_реши за коришћење

en: Func_tion Wrapper
sr: Преламач _функције

en: Function Markers
sr: Означавачи функција

en: Function Selector
sr: Бирач функција

en: Function group is empty.
sr: Група функције је празна.

en: Function implementation not available.
sr: Функција није подржана.

en: Function/Argument
sr: Функција/аргумент

en: Functions and X-Base importing.
sr: Функције и увоз Икс-базе.

en: Functions for complex numbers
sr: Функције за рад са комплексним бројевима

en: Functions for complex numbers, base conversions, and more
sr: Функције за рад са комплексним бројевима, основним претварањима и више од тога

en: Functions for generating random numbers
sr: Функције за стварање случајних бројева

en: Functions for inspecting values, cells, and more
sr: Функције за надгледање вредности, ћелија и више од тога

en: Functions for looking up values in ranges
sr: Функције које претражују вредности у опсезима

en: Functions for manipulating strings
sr: Функције за рад са низовима знакова

en: Functions for manipulating truth values
sr: Функције за обраду истинитосних вредности

en: Functions help
sr: Помоћ функција

en: Functions looking up values in databases
sr: Функције које претражују вредности у базама података

en: Functions manipulating Hebrew dates
sr: Функције за рад са Хебрејским датумима

en: Functions manipulating dates and time
sr: Функције за рад са датумима и временом

en: Functions manipulating dates of the Christian liturgical calendar
sr: Функције које управљају датумима Хришћанског литургијског календара

en: Functions manipulating floating point value
sr: Функције за обраду вредности покретног зареза

en: Functions related to financial derivatives
sr: Функције у вези са финансијским изводима

en: Functions to help Erlang Analysis
sr: Функције за испомоћ Ерланг анализе

en: Further information:
sr: Додатне информације:

en: GLPK
sr: ГЛПК

en: GLPK Linear Program Solver
sr: Решавач ГЛПК линеарног програма

en: GLPK Linear Program Solver Interface
sr: Сучеље решавача ГЛПК линеарног програма

en: GNOME-DB
sr: Гномова БП

en: GNU Oleo
sr: ГНУ Олео

en: GNU Oleo (*.oleo)
sr: ГНУ Олео (*.oleo)

en: GNUMERIC_VERSION returns the version of gnumeric as a string.
sr: „GNUMERIC_VERSION“ исписује издање гнумерика као ниску.

en: GNUMERIC_VERSION:the current version of Gnumeric
sr: GNUMERIC_VERSION:текуће издање Гнумерика

en: GTKPrintSetting
sr: ГТК подешавање штампе

en: Gamma
sr: Гама

en: Gaussian Tail
sr: Гаусов остатак

en: General
sr: Опште

en: General ODF error
sr: Општа ОДФ грешка

en: General SC import error
sr: Општа грешка увоза СЦ-а

en: Generate random numbers of a selection of distributions
sr: Створите случајне бројеве избора расподеле

en: Generate variates for correlated normal distributed random variables
sr: Створите варијанте за узајамне обично расподељене насумичне променљиве

en: Generating Random Numbers...
sr: Стварам случајне бројеве...

en: Geometric
sr: Геометријски

en: Gergo Erdi
sr: Герго Ерди

en: Get patterns from a file, one per line
sr: Добавља шаблоне из датотеке, по један у реду

en: Gnome Glossary
sr: Гномов речник

en: Gnome Glossary PO file format
sr: Запис ПО датотеке Гномовог речника

en: Gnumeric
sr: Гнумерик

en: Gnumeric
sr: Гнумерик

en: Gnumeric : AutoFilter
sr: Гнумерик : Аутофилтер

en: Gnumeric Function Help Browser
sr: Прегледник помоћи функција Гнумерика

en: Gnumeric Options
sr: Опције Гнумерика

en: Gnumeric Preferences
sr: Поставке Гнумерика

en: Gnumeric Print Range
sr: Опсег штампања Гнумерика

en: Gnumeric Python console
sr: Питонова конзола Гнумерика

en: Gnumeric Spreadsheet
sr: Табеларни прорачун Гнумерик

en: Gnumeric Team
sr: Екипа Гнумерика

en: Gnumeric XML (*.gnumeric)
sr: ИксМЛ Гнумерика (*.gnumeric)

en: Gnumeric XML uncompressed (*.xml)
sr: Нераспакован ИксМЛ Гнумерика (*.xml)

en: Gnumeric aims to provide high-accuracy computations, expressive graphs, and a wide selection of statistical analysis tools. Gnumeric can share files with Microsoft Excel and programs supporting the ODS standard.
sr: Гнумерик има за циљ да обезбеди прорачуне велике тачности, обилне графиконе, и велики избор алата статистичке анализе. Гнумерик може да размењује датотеке са Мајкрософт Екселом и програмима који подржавају ОДС стандард.

en: Gnumeric does not support 'or'-ed autofilter conditions.
sr: Гнумерик не подржава услове „'or'-ed“ самоиздвајања.

en: Gnumeric does not support having a different style for left pages. This style is ignored.
sr: Гнумерик не подржава другачији изглед за леве странице. Овај изглед се занемарује.

en: Gnumeric does not support non-automatic regression equations. Using automatic equation instead.
sr: Гнумерик не подржава несамосталне једначине одступања. Уместо тога користим самосталну једначину.

en: Gnumeric files only
sr: Само датотеке Гнумерика

en: Gnumeric is a spreadsheet application for interactive manipulation of data.
sr: Гнумерик је програм табеларног прорачуна за међудејствену обраду података.

en: Gnumeric is available under the GNU General Public License, version 2 or 3 at your option.
    
    See https://www.gnu.org/licenses/old-licenses/gpl-2.0.html
    or https://www.gnu.org/licenses/gpl-3.0.html.
    
    Gnumeric comes with absolutely no warranty.
sr: Гнумерик је доступан под Гнуовом Општом јавном лиценцом, издање 2 или 3 по вашем избору.
    
    Видите „https://www.gnu.org/licenses/old-licenses/gpl-2.0.html“
    или „https://www.gnu.org/licenses/gpl-3.0.html“.
    
    Гнумерик долази без икакве гаранције.

en: Gnumeric is the result of
sr: Гнумерик је резултат

en: Gnumeric is unable to locate the program <i>%s</i> needed for the <i>%s</i> solver.  For more information see %s.
    
    Would you like to locate it yourself?
sr: Гнумерик не може да пронађе програм <i>%s</i> потребан <i>%s</i> решавачу.  За више података погледајте %s.
    
    Да ли желите сами да га пронађете?

en: Gnumeric on the _Web
sr: _Веб страница Гнумерика

en: Gnumeric's sheet object lines do not support attached text. The text "%s" has been dropped.
sr: Линије објекта листа Гнумерика не подржавају приложени текст. Текст „%s“ је одбачен.

en: Gnumeric: Validation
sr: Гнумерик: Провера исправности

en: Go To...
sr: Иди до...

en: Go to Bottom
sr: Иди на дно

en: Go to Cell...
sr: Иди на поље...

en: Go to Current Cell Indicator
sr: Идите на показатељ текућег поља

en: Go to First
sr: Иди на прво

en: Go to Last
sr: Иди на последње

en: Go to Top
sr: Иди на врх

en: Go to the bottom of the data
sr: Идите на дно података

en: Go to the first data cell
sr: Идите на прво поље података

en: Go to the last data cell
sr: Идите на последње поље података

en: Go to the top of the data
sr: Идите на врх података

en: Goal Seek (%s)
sr: Тражење решења (%s)

en: Goal seek areas
sr: Области тражења решења

en: Goal seeking with cell %s did not find a solution.
sr: Тражење решења за ћелију %s није успело.

en: Goal seeking with cell %s found a solution.
sr: Тражење решења за ћелију %s је успело.

en: GoalSeek
sr: Тражење вредности

en: Gradient fill without gradient name encountered!
sr: Наиђох на попуну прелива без назива прелива!

en: Gradient order:
sr: Редослед прелива:

en: Grandma Chema Celorio
sr: Грандма Чема Селорио

en: Graph
sr: График

en: Greater Than
sr: Веће од

en: Greater than or Equal
sr: Веће или једнако

en: Green
sr: Зелено

en: Group
sr: Групиши

en: Group %d
sr: Групиши %d

en: Group columns %s
sr: Групиши колоне %s

en: Group rows %d:%d
sr: Групиши редове %d:%d

en: Group/Ungroup
sr: Групиши/Разгрупиши

en: Grouped by:
sr: Груписано по:

en: Groups column:
sr: Групиши колоне:

en: Growth damping factor (γ):
sr: Чинилац растућег пригушења (γ):

en: Guile support
sr: Лукава подршка

en: Gumbel (Type I)
sr: Гамбел (тип 1)

en: Gumbel (Type II)
sr: Гамбел (тип 2)

en: HTML &amp; TeX
sr: ХТМЛ и ТеКс

en: HTML (*.html) fragment
sr: ХТМЛ (*.html) део

en: HTML (*.html, *.htm)
sr: ХТМЛ (*.html, *.htm)

en: HTML 3.2 (*.html)
sr: ХТМЛ 3.2 (*.html)

en: HTML 4.0 (*.html)
sr: ХТМЛ 4.0 (*.html)

en: HTML, troff, LaTeX exporters
sr: ХТМЛ, трофф, ЛаТеКс извозници

en: H_eight...
sr: _Висина...

en: Harald Ashburner
sr: Харалд Ашбурнер

en: Hatch fill without hatch name encountered!
sr: Наиђох на попуну решетке без назива решетке!

en: Head
sr: Заглавље

en: Header
sr: Заглавље

en: Header/Footer
sr: Заглавље и подножје

en: Header/Footer Format (Left Portion)
sr: Формат заглавља/подножја (леви део)

en: Header/Footer Format (Middle Portion)
sr: Формат заглавља/подножја (средњи део)

en: Header/Footer Format (Right Portion)
sr: Формат заглавља/подножја (десни део)

en: Header:
sr: Заглавље:

en: Headers and Footers
sr: Заглавља и подножја

en: Heavy
sr: Зацрњено

en: Hebrew Date Functions
sr: Функције за Хебрејске датуме

en: Hei_ght...
sr: _Висина...

en: Height in points:
sr: Висина у тачкама:

en: Height:
sr: Висина:

en: Hello World plugin using ui service
sr: Прикључак поздравне поруке који користи уи услугу

en: Heshwan
sr: Хешван

en: Hi_de
sr: _Сакриј

en: Hidden
sr: Скривено

en: Hide
sr: Сакриј

en: Hide Detail
sr: Сакриј детаље

en: Hide _Column Headers
sr: Сакриј _заглавље колоне

en: Hide _Gridlines
sr: Сакриј _мрежу

en: Hide _Row Headers
sr: Сакриј заглавље _реда

en: Hide columns
sr: Сакриј колоне

en: Hide rows
sr: Сакриј редове

en: Hide the selected columns
sr: Сакриј изабране колоне

en: Hide the selected rows
sr: Сакриј изабране редове

en: Histogram
sr: Хистограм

en: Histogram (%s)
sr: Хистограм (%s)

en: Histogram chart
sr: График хистограма

en: Holt's trend corrected exponential
    smoothing requires at least 2
    output columns for each data set.
sr: Холтова тежња исправљеног
    експоненцијалног ублажавања
    захтева најмање 2 излазне
    колоне за сваки скуп података.

en: Holt's trend corrected exponential smoothing
sr: Холтова тежња исправљеног експоненцијалног ублажавања

en: Horizontal Alignment
sr: Водоравно поравнање

en: Horizontal DPI
sr: Водоравних тачака по инчу

en: Horizontal Stripe
sr: Водоравна пруга

en: Horizontal alignment
sr: Водоравно поравнање

en: HyperLink
sr: Надвеза

en: Hyper_link...
sr: _Хипервеза...

en: Hyperlink
sr: Хипервеза

en: Hyphen (-)
sr: Цртица (-)

en: Hypothesized _difference of medians:
sr: Претпостављена _разлика медијана:

en: Hypothesized mean _difference:
sr: Претпостављена _разлика средње вредности:

en: ID
sr: ИБ

en: IF:conditional expression
sr: IF:израз услова

en: INFILE [OUTFILE]
sr: УЛДАТОТЕКА [ИЗЛДАТОТЕКА]

en: INFILE...
sr: УЛДТТКА...

en: INitial CApitals
sr: ПОчетна ВЕлика СЛова

en: ISO/IEC 29500:2008 &amp; ECMA 376 2nd edition (2008); [MS Excel&#8482; 2010]
sr: ИСО/ИЕЦ 29500:2008 и ЕЦМА 376 2° издање (2008); [МС Ексел&#8482; 2010]

en: I_n-cell dropdown
sr: Падање _у-ћелију

en: Ice
sr: Лед

en: Icons and Images
sr: Иконице и слике

en: If `lag' is 0, Gnumeric recalculates all auto expressions immediately after every change. Non-zero values of `lag' allow Gnumeric to accumulate more changes before each recalculation. If `lag' is positive, then whenever a change appears, Gnumeric waits `lag' milliseconds and then recalculates; if more changes appear during that period, they are also processed at that time. If `lag' is negative, then recalculation happens only after a quiet period of |lag| milliseconds.
sr: Ако је „одлагање“ 0, Гнумерик прерачунава све самосталне изразе одмах након сваке измене. Не-нулта вредност „одлагања“ омогућава Гнумерику да накупи више измена пре сваког прерачунавања. Ако је „одлагање“ позитивно, тада кад год се појаве измене, Гнумерик ће сачекати милисекунде „одлагања“ а затим ће прерачунати; ако се појави више измена у том времену, исте бивају прерачунате за то време. Ако је „одлагање“ негативно, тада прерачунавања бивају обављена након периода мировања од |одлагање| милисекунде.

en: If all cells are empty, the result will be 0.
sr: Ако су сва поља празна, резултат ће бити 0.

en: If the cell contains an error value, a special style is used.
sr: Ако ћелија садржи вредност грешке, онда се користи посебан стил.

en: If the cell content begins with this string, a special style is used.
sr: Ако садржај поља почиње овом ниском, онда се користи посебан стил.

en: If the cell content contains blanks, a special style is used.
sr: Ако садржај поља садржи празнине, онда се користи посебан стил.

en: If the cell content contains this string, a special style is used.
sr: Ако садржај поља садржи ову ниску, онда се користи посебан стил.

en: If the cell content does not begin with this string, a special style is used.
sr: Ако садржај поља не почиње овом ниском, онда се користи посебан стил.

en: If the cell content does not contain blanks, a special style is used.
sr: Ако садржај поља не садржи празнине, онда се користи посебан стил.

en: If the cell content does not contain this string, a special style is used.
sr: Ако садржај поља не садржи ову ниску, онда се користи посебан стил.

en: If the cell content does not end  with this string, a special style is used.
sr: Ако се садржај поља не завршава овом ниском, онда се користи посебан стил.

en: If the cell content ends with this string, a special style is used.
sr: Ако се садржај поља завршава овом ниском, онда се користи посебан стил.

en: If the cell content is < this value, a special style is used.
sr: Ако је садржај поља мањи од ове вредности, онда се користи посебан стил.

en: If the cell content is > this value, a special style is used.
sr: Ако је садржај поља већи од ове вредности, онда се користи посебан стил.

en: If the cell content is between these two values, a special style is used.
sr: Ако се садржај ћелије налази између ове две вредности, онда се користи посебан стил.

en: If the cell content is equal to this value, a special style is used.
sr: Ако је садржај ћелије једнак овој вредности, онда се користи посебан стил.

en: If the cell content is not between these two values, a special style is used.
sr: Ако се садржај ћелије не налази између ове две вредности, онда се користи посебан стил.

en: If the cell content is not equal to this value, a special style is used.
sr: Ако садржај поља није једнак овој вредности, онда се користи посебан стил.

en: If the cell content is ≦ this value, a special style is used.
sr: Ако је садржај поља мањи или једнак овој вредности, онда се користи посебан стил.

en: If the cell content is ≧ this value, a special style is used.
sr: Ако је садржај поља већи или једнак овој вредности, онда се користи посебан стил.

en: If the cell does not contain an error value, a special style is used.
sr: Ако ћелија не садржи вредност грешке, онда се користи посебан стил.

en: If this checkbox is selected, column %i will be imported into Gnumeric.
sr: Уколико је ова кућица означена, колона %i ће бити увезена у Гнумерик.

en: If this checkbox is selected, the width of the column will be adjusted to the longest entry.
sr: Уколико је ова кућица означена, ширина колоне ће бити дотерана на најдужу ставку.

en: If this formula evaluates to TRUE, a special style is used.
sr: Ако се ова формула процењује на ТАЧНО, користи се посебан стил.

en: If you close without saving, changes will be discarded.
sr: Уколико затворите без снимања, измене ће бити одбачене.

en: Ignore _blank cells
sr: Занемари _празна поља

en: Ignore all _manual page breaks
sr: Занемари све _ручне прекиде странице

en: Ignore all columns on left
sr: Занемари све колоне лево

en: Ignore all columns on right
sr: Занемари све колоне десно

en: Ignore any separators at the beginning of lines
sr: Занемарује све раздвојнике на почетку линија

en: Ignore differences in letter case
sr: Занемарује разлике у случају слова

en: Ignoring a sheet without a name
sr: Занемарујем лист без назива

en: Ignoring column information beyond column %i
sr: Занемарујем податке о колони испод колоне %i

en: Ignoring column information that does not specify first or last.
sr: Занемарујем податак колоне који не наводи прво или последње.

en: Ignoring data that claims to be in column %u which is > max column %u
sr: Занемарујем податак који тврди да је у колони %u што је веће од највеће колоне %u

en: Ignoring data that claims to be in row %u which is > max row %u
sr: Занемарујем податак који тврди да је у реду %u што је веће од највећег реда %u

en: Ignoring invalid data validation because : %s
sr: Занемарујем проверу неисправних података зато што : %s

en: Ignoring reference to unknown external workbook '%s'
sr: Занемарујем упуте на непознату спољну радну свеску „%s“

en: Ignoring unhandled conditional format of type '%s'
sr: Занемарујем необрађени условни запис врсте „%s“

en: Image fill style '%s' has no attached image.
sr: Стил попуне слике „%s“ нема приложену слику.

en: Image fill without image name encountered!
sr: Наиђох на попуну слике без назива слике!

en: Import Data File
sr: Увезите датотеку података

en: Import Export
sr: Увоз извоз

en: Import _Data
sr: _Увези податке

en: Import _Other File...
sr: Увези _другу датотеку...

en: Import _Text File...
sr: Увези _текстуалну датотеку...

en: Import all columns on left
sr: Увези све колоне лево

en: Import all columns on right
sr: Увези све колоне десно

en: Import data from a file
sr: Увезите податке из датотеке

en: Import data from a text file
sr: Увезите податке из текстуалне датотеке

en: Import/Export for MultiPlan (SYLK) files
sr: Увоз/извоз Мулти план (SYLK) датотека

en: Import/Export of HTML, TeX, DVI, roff
sr: Увоз/Извоз ХТМЛ-а, ТеКс-а, ДВИ-а, рофф-а

en: Importing %i columns and ignoring %i.
sr: Увозим %i колоне и занемарујем %i.

en: Importing %i columns and ignoring none.
sr: Увозим %i колоне и не занемарујем ништа.

en: Imports GNU Oleo documents
sr: Увози ГНУ Олео документе

en: Imports Lotus 123 files
sr: Увози датотеке Лотуса 123

en: Imports Paradox files
sr: Увози Парадокс датотеке

en: Imports Plan Perfect Formatted Documents
sr: Увози документе обликоване Планом Перфектом

en: Imports Psion 5 series Sheet files
sr: Увози датотеке табеле низа Псиона 5

en: Imports Quattro Pro (tm) files
sr: Увози Кватро Про (tm) датотеке

en: Imports SC/XSpread files
sr: Увози СЦ/Икс сприд датотеке

en: Imports XBase files
sr: Увози датотеке Икс базе

en: Imports version 4.[234] spreadsheets
sr: Увози табеле издања 4.[234]

en: Imports/Exports MS Excel (tm) files
sr: Увезите/извезите МС Ексел (tm) датотеке

en: Improperly formatted error token
sr: Неодговарајуће обликован елемент грешке

en: In Use
sr: У употреби

en: In a list
sr: На списку

en: In cell %s, the current contents
            %s
    would have been replaced by
            %s
    which is invalid.
    
    The replace has been aborted and nothing has been changed.
sr: У пољу %s, текући садржаји
            %s
    су били замењени са
            %s
    што је погрешно.
    
    Поступак замене је прекинут и ништа није измењено.

en: In the `%s' menu, the key `%s' is used for both `%s' and `%s'.
sr: У изборнику „%s“, кључ „%s“ се користи за „%s“ и „%s“.

en: Include censorship ticks
sr: Укључи цртице цензуре

en: Include chart
sr: Укључи график

en: Incorrect expression for name '%s': content will be lost.
sr: Нетачан израз за назив „%s“: садржај ће бити изгубљен.

en: Increase Indent
sr: Повећај увлачење

en: Increase Indentation
sr: Повећај увлачење

en: Increase Precision
sr: Повећај тачност

en: Increase precision
sr: Повећај тачност

en: Increase the indent, and align the contents to the left
sr: Повећајте увлачење, и поравнајте садржај на лево

en: Increase the number of decimals displayed
sr: Повећајте број приказаних децималних места

en: Increase the zoom to make things larger
sr: Повећајте увећање да учините ствари већим

en: Increment:
sr: Повећање:

en: Indentation
sr: Увлачење

en: Index the given files
sr: Записује дате датотеке

en: Infeasible
sr: Неизводљиво

en: Infinite loop encountered while parsing formula '%s' of name '%s'
sr: Наиђох на бесконачно понављање приликом обраде формуле „%s“ назива „%s“

en: Information
sr: Обавештење

en: Information (allow invalid input)
sr: Обавести    (дозволи неисправан унос)

en: Information Functions
sr: Функције обавештавања

en: Initial XML support
sr: Почетна ИксМЛ подршка

en: Initial work on OLE2 for libgsf
sr: Почетни рад на ОЛЕ2 за либгсф

en: Input
sr: Улаз

en: Input Data
sr: Улазни податак

en: Input Message
sr: Улазна порука

en: Input Range:
sr: Улазни опсег:

en: Input _range:
sr: Улазни _опсег:

en: Input cell %s contains a formula
sr: Улазно поље %s садржи формулу

en: Input message
sr: Улазна порука

en: Input variable did not yield to a numeric value. Check the model (maybe your last round # is too high).
sr: Улазна променљива није произвела бројну вредност. Проверите модел (можда је ваше последње заокруживање # превелико).

en: Input variables:
sr: Улазне променљиве:

en: Ins/Del Column/Row
sr: Уметни/Обриши колону/ред

en: Insert
sr: Уметни

en: Insert %d Object | Insert %d Objects
sr[0]: Уметни %d објекат
sr[1]: Уметни %d објекта
sr[2]: Уметни %d објеката
sr[3]: Уметни %d објекат

en: Insert Columns
sr: Уметни колоне

en: Insert Formula Below
sr: Уметните формулу испод

en: Insert Formula to Side
sr: Уметните формулу са стране

en: Insert Rows
sr: Уметни врсте

en: Insert _row(s)
sr: Уметни _ред(ове)

en: Insert a Chart
sr: Уметните график

en: Insert a Hyperlink
sr: Уметните хипервезу

en: Insert a comment
sr: Уметните напомену

en: Insert a defined name
sr: Уметни одређени назив

en: Insert a new Goffice component object
sr: Уметните нови саставни објекат Гофиса

en: Insert a new Goffice component object from a file
sr: Уметните нови саставни објекат Гофиса из датотеке

en: Insert a new sheet
sr: Уметни нови лист

en: Insert a spreadsheet cell
sr: Уметни ћелију табеларног листа

en: Insert an image
sr: Уметните слику

en: Insert cells
sr: Убаци поља

en: Insert columns
sr: Уметни колоне

en: Insert new cells
sr: Уметни нова поља

en: Insert new columns
sr: Уметни нове колоне

en: Insert new rows
sr: Уметни нове редове

en: Insert rows
sr: Уметни редове

en: Insert the current date and time into the selected cell(s)
sr: Убаците тренутни датум и време у изабрано поље(а)

en: Insert the current date into the selected cell(s)
sr: Убаците текући датум у изабрано поље(а)

en: Insert the current time into the selected cell(s)
sr: Убаците тренутно време у изабрано поље(а)

en: Insert the date of printing
sr: Уметни податак штампања

en: Insert the name of the current sheet
sr: Уметни назив тренутног листа

en: Insert the name of the file
sr: Уметни назив датотеке

en: Insert the page number
sr: Уметни број странице

en: Insert the path to the file
sr: Уметни путању до датотеке

en: Insert the time of printing
sr: Уметни време штампања

en: Insert the total number of pages
sr: Уметни укупан број страница

en: Inserting %d column before %s | Inserting %d columns before %s
sr[0]: Умећем %d колону пре %s
sr[1]: Умећем %d колоне пре %s
sr[2]: Умећем %d колона пре %s
sr[3]: Умећем %d колону пре %s

en: Inserting %d row before %s | Inserting %d rows before %s
sr[0]: Умећем %d ред пре %s
sr[1]: Умећем %d реда пре %s
sr[2]: Умећем %d редова пре %s
sr[3]: Умећем %d ред пре %s

en: Inserting %i column before column %s would push data off the sheet. Please enlarge the sheet first. | Inserting %i columns before column %s would push data off the sheet. Please enlarge the sheet first.
sr[0]: Уметање %i колоне пре %s. колоне ће изгурати податке ван листа. Као прво раширите лист.
sr[1]: Уметање %i колоне пре %s. колоне ће изгурати податке ван листа. Као прво раширите лист.
sr[2]: Уметање %i колона пре %s. колоне ће изгурати податке ван листа. Као прво раширите лист.
sr[3]: Уметање %i колоне пре %s. колоне ће изгурати податке ван листа. Као прво раширите лист.

en: Inserting %i row before row %s would push data off the sheet. Please enlarge the sheet first. | Inserting %i rows before row %s would push data off the sheet. Please enlarge the sheet first.
sr[0]: Уметање %i реда пре %s. реда ће изгурати податке ван листа. Као прво раширите лист.
sr[1]: Уметање %i реда пре %s. реда ће изгурати податке ван листа. Као прво раширите лист.
sr[2]: Уметање %i редова пре %s. реда ће изгурати податке ван листа. Као прво раширите лист.
sr[3]: Уметање %i реда пре %s. реда ће изгурати податке ван листа. Као прво раширите лист.

en: Inserting array expression in %s
sr: Умећем израз низа у %s

en: Inserting expression in %s
sr: Умећем израз у %s

en: Inserting sheet | Inserting %d sheets
sr[0]: Умећем %d лист
sr[1]: Умећем %d листа
sr[2]: Умећем %d листова
sr[3]: Умећем лист

en: Inserting these cells would push data off the sheet. Please enlarge the sheet first.
sr: Уметање ових ћелија ће изгурати податке ван листа. Као прво раширите лист.

en: Inside
sr: Унутар

en: Inside Horizontal
sr: Унутар водоравне

en: Inside Vertical
sr: Унутар усправне

en: Insufficient space available for ANOVA table.
sr: Није доступно довољно простора за АНОВА табелу.

en: Int
sr: Цео

en: Integer
sr: Цео број

en: Integer '%s' is out of range, for attribute %s
sr: Цео број „%s“ је изван опсега, за особину %s

en: Interest rate calculations
sr: Израчунавања каматне стопе

en: Internal Link
sr: Унутрашња веза

en: Internal type error
sr: Унутрашња грешка

en: Invalid DB range '%s'
sr: Неисправан опсег БП „%s“

en: Invalid RRGGBB color '%s' for attribute %s
sr: Неисправна РРГГББ боја „%s“ за особину %s

en: Invalid absolute file specification '%s' encountered.
sr: Наиђох на неисправну апсолутну особеност датотеке „%s“.

en: Invalid array expression does not specify number of columns.
sr: Неисправан израз низа не наводи број колона.

en: Invalid array expression does not specify number of rows.
sr: Неисправан израз низа не наводи број редова.

en: Invalid attribute '%s', expected angle, received '%s'
sr: Неисправан атрибут „%s“, очекивах угао, примих „%s“

en: Invalid attribute '%s', expected color, received '%s'
sr: Неисправан атрибут „%s“, очекивах боју, примих „%s“

en: Invalid attribute '%s', expected distance, received '%s'
sr: Неисправан атрибут „%s“, очекивах растојање, примих „%s“

en: Invalid attribute '%s', expected number, received '%s'
sr: Неисправан атрибут „%s“, очекивах број, примих „%s“

en: Invalid attribute '%s', expected percentage, received '%s'
sr: Неисправан атрибут „%s“, очекивах проценат, примих „%s“

en: Invalid attribute '%s', unknown enum value '%s'
sr: Неисправан атрибут „%s“, непозната вредност процене „%s“

en: Invalid attribute '%s', unknown unit '%s'
sr: Неисправан атрибут „%s“, непозната јединица „%s“

en: Invalid attribute 'form:value', expected number, received '%s'
sr: Неисправан атрибут „form:value“, очекивах број, примих „%s“

en: Invalid bounds type %s
sr: Неисправна врста граница „%s“

en: Invalid cell %s
sr: Неисправна ћелија %s

en: Invalid cell position '%s' for attribute %s
sr: Неисправан положај ћелије „%s“ за особину %s

en: Invalid changing cells
sr: Неисправна промена поља

en: Invalid characters for encoding '%c%c'
sr: Неисправни знаци за кодирање „%c%c“

en: Invalid color '%s' for attribute rgb
sr: Неисправна боја „%s“ за особину ргб

en: Invalid column name, %s, in bounds
sr: Неисправан назив колоне, %s, у границама

en: Invalid content of ss:data element, expected number, received '%s'
sr: Неисправан садржај елемента „сс:подаци“, очекивах број, примих „%s“

en: Invalid content of ss:data element, received '%s'
sr: Неисправан садржај елемента „сс:подаци“, примих „%s“

en: Invalid export option "%s" for format %s
sr: Неисправна опција извоза „%s“ за формат %s

en: Invalid export option "%s=%s" for image export
sr: Неисправна опција извоза „%s=%s“ за извоз слике

en: Invalid expression
sr: Нетачан израз

en: Invalid filter, missing Area
sr: Неисправан филтер, недостаје област

en: Invalid format
sr: Неисправан облик

en: Invalid integer '%s' for attribute %s
sr: Неисправан цео број „%s“ за особину %s

en: Invalid integer '%s', for '%s'
sr: Неисправан цео број „%s“, за „%s“

en: Invalid line in ROWS section
sr: Неисправна линија у одељку РЕДОВА

en: Invalid marker
sr: Неисправан означавач

en: Invalid metadata '%s'
sr: Неисправни метаподаци „%s“

en: Invalid number '%s' for attribute %s
sr: Неисправан број „%s“ за особину %s

en: Invalid number '%s' for node %s
sr: Неисправан број „%s“ за чвор %s

en: Invalid number of arguments
sr: Неисправан број аргумената

en: Invalid range '%s' for attribute %s
sr: Неисправан опсег „%s“ за особину %s

en: Invalid record %d of length %hd
sr: Нетачан запис %d дужине %hd

en: Invalid row name, %s, in columns
sr: Неисправан назив реда, %s, у колонама

en: Invalid row name, %s, in rhs/ranges section
sr: Неисправан назив реда, %s, у одељку рхс/опсега

en: Invalid row type %s
sr: Неисправна врста реда „%s“

en: Invalid scenario name
sr: Нетачан назив сценарија

en: Invalid solver input range
sr: Неисправан улазни опсег решавача

en: Invalid solver model type.
sr: Неисправна врста модела решавача.

en: Invalid solver target
sr: Неисправна мета решавача

en: Invalid sst ref '%s'
sr: Неисправно сст реф „%s“

en: Invalid template file: %s
sr: Неисправна датотека шаблона: %s

en: Invalid unsigned integer '%s' for attribute %s
sr: Неисправан недодељени цео број „%s“ за особину %s

en: Invalid value for option %s: "%s"
sr: Неисправна вредност за опцију %s: „%s“

en: Invalid value-type '%s' advertised for 'form:value' attribute in 'form:value-range' element.
sr: Примећена је неисправна вредност-врста „%s“ за атрибут „form:value“ у елементу „form:value-range“.

en: Invalid variable range was given
sr: Задат је неисправан опсег променљивих

en: Invalid zoom %hd %%
sr: Неисправно увећање %hd %%

en: Inverse Fourier Transform
sr: Обрнути Фуријеви редови

en: Irrevocably remove an entire sheet
sr: Неповратно уклони читав лист

en: It provides support for saving Gnome Glossary in .po files.
sr: Обезбеђује подршку за чување Гномовог речника у по датотекама.

en: Italic
sr: Искошено

en: Items
sr: Ставке

en: Iteration limit exceeded
sr: Премашена је граница понављања

en: Iterations
sr: Понављања

en: Iterations:
sr: Понављања:

en: Iteratively recalculate to find a target value
sr: С понављањем прерачунавај како би пронашао циљну вредност

en: Iteratively recalculate with constraints to approach a target value
sr: С понављањем прерачунавај са ограничењима да се приближиш циљној вредности

en: Iyar
sr: Ијар

en: J.H.M. Dassen (Ray)
sr: Ј.Х.М. Дасен (Реј)

en: J_ustify
sr: П_оравнај

en: Jakub Jelínek
sr: Јакоб Јелинек

en: Jakub Steiner
sr: Јакоб Штајнер

en: Jan
sr: Јан

en: Jean Bréfort
sr: Жан Брефор

en: Jeroen Dirks
sr: Џероен Диркс

en: Jody Goldberg
sr: Џоди Голдберг

en: John Gotts
sr: Џон Готс

en: Jon Kåre Hellan
sr: Џон Каре Хелан

en: Jukka-Pekka Iivonen
sr: Јука-Пека Ивонен

en: Jump to a specified cell
sr: Скочите до одређеног поља

en: Jump to specific cells or named range in the current workbook
sr: Скочи на одређена поља или именовани опсег у текућој радној свесци

en: Justify
sr: Поравнај

en: Justify horizontally
sr: Поравнај водоравно

en: K must be a positive integer.
sr: К мора бити позитиван цео број.

en: Kaplan Meier Estimates
sr: Каплан Мајерове процене

en: Kaplan-Meier
sr: Каплан-Мајер

en: Kaplan-Meier (%s)
sr: Каплан-Мајер (%s)

en: Kaplan-Meier Estimates
sr: Каплан-Мајерове процене

en: Kenneth Christiansen
sr: Кенет Кристијансен

en: Kevin Breit
sr: Кевин Брајт

en: Keywords
sr: Кључне речи

en: Kislev
sr: Кислев

en: Kjell Eikland
sr: Кјел Еикланд

en: Kth _Largest
sr: Нај_већи К-ти

en: Kth _Smallest
sr: Нај_мањи К-ти

en: Kurtosis
sr: Закривљеност

en: LP-solve
sr: ЛП-реши

en: LPSolve
sr: ЛП реши

en: LPSolve Linear Program Solver
sr: Решавач ЛП реши линеарног програма

en: LPSolve Linear Program Solver Interface
sr: Сучеље решавача ЛП реши линеарног програма

en: LaTeX 2e (*.tex)
sr: ЛаТеКс 2е (*.tex)

en: LaTeX 2e (*.tex) table fragment
sr: ЛаТеКс 2e (*.tex) део табеле

en: LaTeX 2e (*.tex) table fragment of visible rows
sr: ЛаТеКс 2e (*.tex) део табеле видљивих редова

en: Label:
sr: Натпис:

en: Labels in _left column
sr: Натписи у _левој колони

en: Labels in _top row
sr: Натписи у _горњем реду

en: Landau
sr: Ландау

en: Landscape
sr: Положено

en: Laplace
sr: Лаплас

en: Large Circles
sr: Велики кругови

en: Largest (%d)
sr: Највећи (%d)

en: Last Used
sr: Коришћено

en: Last round #:
sr: Последње заокруживање #:

en: Left
sr: Лево

en: Left border
sr: Лева граница

en: Left click once to follow this link.
    Middle click once to select this cell
sr: Један клик левим тастером да пратите ову везу.
    Један клик средњим тастером да изаберете ову ћелију

en: Left margin:
sr: Лева маргина:

en: Left to Right
sr: Са лева на десно

en: Left-to-right
sr: Са лева на десно

en: Length of Undo Descriptors
sr: Дужина описника „Опозови“

en: Length of the Undo Descriptors
sr: Дужина описника опозива

en: Less Than
sr: Мање од

en: Less than or Equal
sr: Мање или једнако

en: Levy alpha-Stable
sr: Левијева алфа-стабилна

en: Light
sr: Лагано

en: Lila
sr: Љубичасти

en: Lila list template
sr: Љубичасти шаблон списка

en: Lilliefors (Kolmogorov-Smirnov) Test
sr: Лилјефорсов (Колмогоров-Смирнов) тест

en: Limit
sr: Граница

en: Line
sr: Линија

en: Line _termination:
sr: Завршетак _линије:

en: Line breaks:
sr: Преломи реда:

en: Line/Arrow Properties
sr: Својства линије/стрелице

en: Linear and integer program (*.mps) file format
sr: Формат датотеке (*.mps) линеарног и целобројног програма

en: Linear and integer program expression format (MPS) module
sr: Модул записа израза програма линеарног и целог броја (МПС)

en: Lines to import
sr: Линије за увоз

en: Link target
sr: Мета везе

en: Link to:
sr: Повежи са:

en: Linked To
sr: Повезано са

en: List
sr: Списак

en: List MIME types which ssindex is able to read
sr: Исписује МИМЕ врсте чије је сс-пописе у стању да чита

en: List Properties
sr: Својства списка

en: List of Active Plugins.
sr: Списак покренутих прикључака.

en: List of Extra Autoformat Directories.
sr: Списак додатних директоријума самоформатирања.

en: List of Extra Plugin Directories.
sr: Списак додатних фасцикли прикључака.

en: List of First Letter Exception
sr: Списак изузетака првих слова

en: List of Known Plugins.
sr: Списак познатих прикључака.

en: List of Plugin File States.
sr: Списак стања датотека прикључака.

en: List of file savers with disabled extension check.
sr: Списак чувара датотека са искљученом провером проширења.

en: List of initial caps exceptions
sr: Списак изузетака почетних великих слова

en: List of recently used functions.
sr: Списак скоро коришћених функција.

en: List the available exporters
sr: Исписује доступне извознике

en: List the available image formats
sr: Исписује доступне формате слике

en: List the available importers
sr: Исписује доступне увознике

en: Loaded %lu function from XLL/DLL/SO %s. | Loaded %lu functions from XLL/DLL/SO %s.
sr[0]: Учитао сам %lu функцију из Икс/ДЛЛ/СО %s.
sr[1]: Учитао сам %lu функције из Икс/ДЛЛ/СО %s.
sr[2]: Учитао сам %lu функција из Икс/ДЛЛ/СО %s.
sr[3]: Учитао сам %lu функцију из Икс/ДЛЛ/СО %s.

en: Loading %s failed
sr: Нисам успео да учитам „%s“

en: Locale:
sr: Језик:

en: Localization.
sr: Локализација.

en: Locate the %s program
sr: Пронађите програм %s

en: Location
sr: Место

en: Lock
sr: Привежи

en: Locked
sr: Закључано

en: Locking cells or hiding formulæ only affects protected worksheets.
sr: Закључавање поља и скривање функција се односи само на заштићене радне свеске.

en: Logarithmic
sr: Логаритамско

en: Logic
sr: Логичке

en: Logic Functions
sr: Логичке функције

en: Logistic
sr: Логистичко

en: Lognormal
sr: Обично логаритамски

en: Looking for a subject for your thesis? Maybe you would like to write a solver for Gnumeric?
sr: Тражите тему за ваше истраживање? Можда бисте желели да напишете решавач за Гнумерика?

en: Lookup
sr: Проналажење

en: Lookup Functions
sr: Функције за претрагу

en: Lotus 123
sr: Лотус 123

en: Lotus 123 (*.wk1, *.wks, *.123)
sr: Лотус 123 (*.wk1, *.wks, *.123)

en: Low Single
sr: Једном слабо

en: Lower
sr: Нижи

en: Lower
    Limit
sr: Доње
    ограничење

en: Lower Limit (95%)
sr: Доње ограничење (95%)

en: Lower the selected sheet in the list of to be exported sheets to be exported later.
sr: Спустите изабрани лист на списку листова за извоз да би касније био извезен.

en: Lutz Muller
sr: Луц Милер

en: MAX
sr: НАЈВ

en: MIN
sr: НАЈМ

en: MS Excel (tm)
sr: МС Ексел (tm)

en: MS Excel&#8482; (*.xls)
sr: МС Ексел&#8482; (*.xls)

en: MS Excel&#8482; (*.xls) requiring encoding specification
sr: МС Ексел&#8482; (*.xls) захтева особеност кодирања

en: MS Excel&#8482; 2003 SpreadsheetML
sr: МС Ексел&#8482; 2003 Таблица МЛ

en: MS Excel&#8482; 5.0/95
sr: МС Ексел&#8482; 5.0/95

en: MS Excel&#8482; 97/2000/XP
sr: МС Ексел&#8482; 97/2000/XP

en: MS Excel&#8482; 97/2000/XP &amp; 5.0/95
sr: МС Ексел&#8482; 97/2000/XP и 5.0/95

en: M_in
sr: Нај_мање

en: M_inimum cutoff:
sr: Нај_мање прекида:

en: M_ultiply
sr: По_множи

en: Ma_tch whole words only
sr: Поклапај само _целе речи

en: Ma_ximum cutoff:
sr: Нај_више прекида:

en: Macintosh before OS X (carriage return)
sr: Мекинтош пре ОС Икс-а (знак за нови ред)

en: Macro%d
sr: Макро%d

en: Magnification
sr: Увећање

en: Main
sr: Главно

en: Make _error expression
sr: Направи израз _грешке

en: Make _string value
sr: Направи вредност _ниске

en: Make a copy of the current sheet
sr: Направите још један примерак текућег листа

en: Make a table of a cell's value as a function of other cells
sr: Направите табелу вредности поља као функцију осталих поља

en: Make any hidden columns in the selection visible
sr: Учините видљивим све скривене колоне у избору

en: Make any hidden rows in the selection visible
sr: Учините видљивим све скривене редове у избору

en: Make one long list of coordinates and values
sr: Направи дуг списак координата и вредности

en: Malformed sheet filter condition
sr: Лош услов филтера листа

en: Manage Sheets
sr: Управљајте листовима

en: Manage Sheets...
sr: Управљај листовима...

en: Manage available plugin modules
sr: Управљајте модулима доступних прикључака

en: Manage the sheets in this workbook
sr: Управљајте листовима у овој радној свесци

en: Manager:
sr: Руководилац:

en: Manual
sr: Ручно

en: Many plot types for charting engine.
sr: Много врста нацрта за мотор графика.

en: Mar
sr: Мар

en: Mark Probst
sr: Марк Пробст

en: Master page style without name encountered!
sr: Наиђох на главни стил странице без назива!

en: Master page style without page layout encountered!
sr: Наиђох на главни стил странице без распореда странице!

en: Match _whole words only
sr: Поклопи _само целе речи

en: Match only whole words
sr: Поклапа само целе речи

en: Matches
sr: Одговара

en: Math Functions
sr: Математичке функције

en: Mathematical Functions
sr: Математичке функције

en: Mathematics
sr: Математика

en: Max
sr: Највећа вредност

en: Max _Iterations:
sr: Највише _понављања:

en: Max _Time (sec.):
sr: Најв. _време (сек.):

en: Max time:
sr: Највеће време:

en: Max:
sr: Највише:

en: Maximal Undo Size
sr: Дозвољени број опозива

en: Maximize
sr: Увећај

en: Maximum
sr: Највећа вредност

en: Maximum Length of Recently Used Functions List
sr: Највећа дужина списка скоро коришћених функција

en: Maximum c_hange:
sr: Највише _измена:

en: Maximum it_erations:
sr: Највише _понављања:

en: Maximum time exceeded. Simulation was not completed.
sr: Највеће време је премашено. Симулација није завршена.

en: Mean
sr: Средња вредност

en: Median
sr: Медијана

en: Medium
sr: Средње

en: Merge
sr: Споји

en: Merge Field
sr: Поље за стапање

en: Merge _Range:
sr: Стопи _опсег:

en: Merge a range of cells
sr: Стопи опсег поља

en: Merge and Center %s
sr: Споји и усредишти %s

en: Merge listed files (all same format) to make this file
sr: Стапа исписане датотеке (све истог обликовања) да би направио ову

en: Merge the selection into 1 cell, and center horizontally.
sr: Спојите избор у једно поље, и усредиштите водоравно.

en: Merge with column on _left
sr: Стопи са колоном на _лево

en: Merge with column on _right
sr: Стопи са колоном на _десно

en: Merge...
sr: Стопи...

en: Merges columnar data into a sheet creating duplicate sheets for each row
sr: Стопите податке колоне у лист стварајући двоструке листове за сваки ред

en: Merging %s
sr: Стапам %s

en: Merging data into %s
sr: Стапам податке у %s

en: Michael Meeks
sr: Мајкл Микс

en: Michel Berkelaar
sr: Мајкл Беркелар

en: Microsoft Excel:
sr: Мајкрософт Ексел:

en: Miguel de Icaza
sr: Мигел де Икаца

en: Min
sr: Најмања вредност

en: Min:
sr: Најмање:

en: Minimize
sr: Умањи

en: Minimum
sr: Најмања вредност

en: Minimum Number of Characters for Autocompletion
sr: Најмањи број знакова за самодовршавање

en: Miscellaneous
sr: Разно

en: Missing characters for character encoding
sr: Недостају знаци за кодирање знакова

en: Missing closing 'E'
sr: Недостаје завршно „Е“

en: Missing expression
sr: Недостаје израз

en: Missing fields in plugin file
sr: Недостају поља у датотеци прикључка

en: Missing file name.
sr: Недостаје назив датотеке.

en: Missing filter type
sr: Недостаје врста филтера

en: Missing formula for validation
sr: Недостаје формула за потврђивање

en: Missing function category name.
sr: Недостаје назив категорије функције.

en: Missing objective row
sr: Недостаје објектни ред

en: Missing page layout identifier
sr: Недостаје откривач распореда странице

en: Missing part-id for sheet '%s'
sr: Недостаје иб дела за лист „%s“

en: Mode
sr: Режим

en: Model
sr: Модел

en: Modern
sr: Савремено

en: Modern style with financial formatting
sr: Савремени стил са финансијским обликовањем

en: Modify the conditional formatting of the selected cells
sr: Измените условно обликовање изабраних поља

en: Modify the formatting of the selected cells
sr: Измените обликовање изабраних поља

en: Modify the view properties
sr: Измените својства приказа

en: Module "%s" doesn't contain ("register_actual_excel4v" symbol).
sr: Модул „%s“ не садржи („register_actual_excel4v“ симбол).

en: Module "%s" doesn't exist.
sr: Модул „%s“ не постоји.

en: Module file "%s" has invalid format.
sr: Датотека модула „%s“ је неисправног записа.

en: Module name not given.
sr: Није дат назив модула.

en: Module%d
sr: Модул%d

en: More than one statement in SQL string
sr: Више од једног стања у СКуЛ нисци

en: Morten Welinder
sr: Мортен Велиндер

en: Move %d Object | Move %d Objects
sr[0]: Премести %d објекат
sr[1]: Премести %d објекта
sr[2]: Премести %d објеката
sr[3]: Премести %d објекат

en: Move Object
sr: Премести објекат

en: Move and resize with cells
sr: Премести и промени величину са пољима

en: Move selected field up in the sort order
sr: Помери изабрану ћелију горе у поретку ређања

en: Move the selected field down in the sort order
sr: Помери изабрану ћелију доле у поретку ређања

en: Move the selected sheet to the end of the list of to be exported sheets to be exported last.
sr: Померите изабрани лист на крај списка листова за извоз да би последњи био извезен.

en: Move the selected sheet to the top of the list of to be exported sheets to be exported first.
sr: Померите изабрани лист на врх списка листова за извоз да би први био извезен.

en: Move with cells
sr: Премести са пољима

en: Moving %s
sr: Премештам %s

en: Moving Average
sr: Клизни просек

en: Moving Average (%s)
sr: Клизни просек (%s)

en: Moving average...
sr: Клизни просек...

en: Moving sheet object from column %i and row %i
sr: Премештам објекат листа из %i. ступца и %i. реда

en: MultiPlan (SYLK)
sr: Мулти план (SYLK)

en: Multiple 2-_variable regressions
sr: Вишеструка одступања 2-_променљиве

en: Multiple dependent (y) variables
sr: Вишеструко зависне (y) променљиве

en: Multiple errors
sr: Више грешака

en: Multiple expressions are not supported in this context
sr: Вишеструки изрази нису подржани у овом контексту

en: Multiple expressions in the same cell
sr: Неколико израза у истој ћелији

en: Multiple values in the same cell
sr: Неколико вредности у истој ћелији

en: Multiple version specifications.  Assuming %d
sr: Вишеструке одредбе издања.  Претпостављам %d

en: Multiplicative Holt-Winters exponential smoothing
sr: Умножавајуће Холт-Винтерсово експоненцијално ублажавање

en: N_umber of Failures
sr: Број неуспешних покуш_аја

en: N_umber of Trials:
sr: Број по_кушаја:

en: N_umber of samples:
sr: Број _узорака:

en: Name
sr: Назив

en: Name %s added.
sr: Назив „%s“ је додат.

en: Name %s changed.
sr: Назив „%s“ је измењен.

en: Name %s removed.
sr: Назив „%s“ је уклоњен.

en: Name '%s' does not exist
sr: Назив „%s“ не постоји

en: Name '%s' does not exist in sheet '%s'
sr: Назив „%s“ не постоји у листу „%s“

en: Name '%s' does not exist in workbook
sr: Назив „%s“ не постоји у радној свесци

en: Name conflict during merge: '%s' appears twice at workbook scope.
sr: Сукоб назива за време стапања: „%s“ се појављује два пута у домету радне свеске.

en: Name of template
sr: Назив шаблона

en: Name:
sr: Назив:

en: Name:
sr: Назив:

en: Negative Binomial
sr: Негативна биномијална

en: Neither side
sr: Ниједна страна

en: Never
sr: Никад

en: New
sr: Ново

en: New Cell Comment (%s)
sr: Нова напомена ћелије (%s)

en: New Document Property:
sr: Својство новог документа:

en: New From Template
sr: Ново из шаблона

en: New Name
sr: Нови назив

en: New Name:
sr: Нови назив:

en: New Sheet
sr: Нови лист

en: New Workbook
sr: Нова радна свеска

en: New _sheet
sr: Нови _лист

en: New _workbook
sr: Нова _радна свеска

en: New graph sheet
sr: Нови лист графика

en: New view will be opened on specified screen
sr: Нови приказ ће бити отворен на задатом екрану

en: Next Sim.
sr: Следећа сим.

en: Next _Object
sr: Следећи _објекат

en: Nisan
sr: Нисан

en: Nlsolve
sr: Нл реши

en: No
sr: Не

en: No Workbook or Book streams found.
sr: Није пронађен ток за радну свеску или табелу.

en: No chart
sr: Без графика

en: No constraints
sr: Без ограничења

en: No load_stub method.
sr: Нема методе „load_stub“.

en: No loadable worksheet functions found in XLL/DLL/SO file %s.
sr: Није пронађена функција радног листа за учитавање у Икс/ДЛЛ/СО датотеци %s.

en: No matching records were found.
sr: Одговарајући записи нису пронађени.

en: No password supplied
sr: Лозинка није унета

en: No statistics are selected.
sr: Нису изабране статистике.

en: No stream named content.xml found.
sr: Није пронађен ток под називом „content.xml“.

en: No workbook stream found.
sr: Није пронађен ток радне свеске.

en: Non-Linear Program Solver
sr: Решавач не-линеарног програма

en: None
sr: Ништа

en: None          (silently accept invalid input)
sr: Пропусти    (ћутке прихвати неисправан улаз)

en: None of the values in the value range may be empty!
sr: Ниједна од вредности у опсегу вредности не може бити празна!

en: Normal
sr: Уобичајено

en: Normality Test
sr: Тест нормалности

en: Normality Test (%s)
sr: Тест нормалности (%s)

en: Normality Tests
sr: Тестови нормалности

en: North
sr: Северни

en: Not Equal
sr: Није једнако

en: Not a range or name
sr: Није опсег нити назив

en: Not a valid function for action: %s
sr: Није исправна функција за радњу: %s

en: Not enough data in the supplied range (%s) for all the requests
sr: Нема довољно података у достављеном опсегу (%s) за све захтеве

en: Not normal
sr: Није нормално

en: Not_Between
sr: Није_између

en: Note:
sr: Напомена:

en: Notebook _Tabs for Sheets
sr: Језичци _бележнице за листове

en: Number
sr: Број

en: Number Format
sr: Запис броја

en: Number Theory
sr: Теорија бројева

en: Number of Automatic Clauses
sr: Број самосталних правила

en: Number of Undo Items
sr: Број ставки опозива

en: Number of _random numbers:
sr: Број _случајних бројева:

en: Number of lines to import
sr: Број линија које се увозе

en: Numbers
sr: Бројеви

en: ODF (OpenFormula):
sr: ОДФ (Опен формула):

en: ODF 1.2 extended conformance (*.ods)
sr: Проширена саобразност ОДФ-а 1.2 (*.ods)

en: ODF 1.2 strict conformance (*.ods)
sr: Изричита саобразност ОДФ-а 1.2 (*.ods)

en: OLDFILE NEWFILE
sr: СТАРА-ДАТОТЕКА НОВА-ДАТОТЕКА

en: OLE links are not supported yet.
    Name '%s' will be lost.
sr: ОЛЕ везе још увек нису подржане.
    Назив „%s“ ће бити изгубљен.

en: OLE2 support.
sr: ОЛЕ2 подршка.

en: O_ptions
sr: О_пције

en: Object "%s" is not a dictionary.
sr: Објекат „%s“ није речник.

en: Object Toolbar
sr: Алатница објекта

en: Object position relative to its current position:
sr: Положај објекта у односу на његов текући положај:

en: Object toolbar position
sr: Положај траке алата објеката

en: Object toolbar visible
sr: Видљивост траке алата објеката

en: Objective Value:
sr: Објективна вредност:

en: Objective function
sr: Објектна функција

en: Offset:
sr: Померај:

en: Old
sr: Старо

en: Old Name:
sr: Стари назив:

en: On left side only
sr: Само на левој страни

en: On right side only
sr: Само са десне стране

en: On worksheet %s:
sr: На радном листу %s:

en: One Factor Analysis of Variance...
sr: Анализа варијансе са једним фактором...

en: One field is not part of the merge zone!
sr: Једна ћелија није део области за стапање!

en: One of the original core contributors
sr: Један од првобитних доприносиоца језгра

en: Only linear programs are handled.
sr: Ради се само са линеарним програмима.

en: Only one column of input data can be parsed at a time
sr: Само 1 колона улазних података може бити обрађена у једном тренутку

en: Only print a count of matches per file
sr: Исписује само износ поклапања по датотеци

en: Open %s
sr: Отвори %s

en: Open Document Format
sr: Запис отвореног документа

en: Open Document Format (*.sxc, *.ods)
sr: Запис отвореног документа (*.sxc, *.ods)

en: Open Document Format as used by OpenOffice, Lotus Symphony, etc.
sr: Запис отвореног документа који користе Опен офис, Лотус Симфонија, итд.

en: Open Spreadsheet File
sr: Отвори датотеку таблице

en: Open a file
sr: Отворите датотеку

en: Open a viewer for Gnumeric's documentation
sr: Отвори прегледач за документацију Гнумерика

en: Open an external file with the specified name
sr: Отвори спољну датотеку са наведеним називом

en: Open document
sr: Отвори документ

en: Open in _New Window
sr: Отвори у _новом прозору

en: Optimal
sr: Најбоље

en: Optimal solution created by solver.
sr: Најбоље решење које је пронашао решавач.

en: Optionally specify an encoding for imported content
sr: Изборно наводи кодирање за увезени садржај

en: Optionally specify which exporter to use
sr: Накнадно наводи који извозник ће бити коришћен

en: Optionally specify which importer to use
sr: Изборно наводи који увозник ће бити коришћен

en: Options
sr: Подешавања

en: Options pricers
sr: Ценовници опција

en: Orange
sr: Наранџасто

en: Orange template
sr: Наранџасти шаблон

en: Original data type:
sr: Оригинална врста података:

en: Original plugin engine.
sr: Изворни мотор прикључка.

en: Other offset
sr: Други померај

en: Other value
sr: Друга вредност

en: Outline
sr: Општи преглед

en: Outlines _Below
sr: Оквири _испод

en: Outlines _Right
sr: Оквири _десно

en: Output
sr: Излаз

en: Output _range:
sr: _Излазни опсег:

en: Output copy highlighting differences
sr: Исписује умножак истакнутих разлика

en: Output in xml format
sr: Исписује у иксмл запису

en: Output variable did not yield to a numeric value. Check the output variables in your model (maybe your last round # is too high).
sr: Излазна променљива није произвела бројну вредност. Проверите излазне променљиве у вашем моделу (можда је ваше последње заокруживање # превелико).

en: Output variables:
sr: Излазне променљиве:

en: Output via the clipboard
sr: Излаз путем списка исечака

en: Outside Borders
sr: Спољне ивице

en: Outside bounds
sr: Спољне границе

en: Overriding function %s from XLL/DLL/SO file %s with function of the same name from XLL/DLL/SO file %s.
sr: Замењујем функцију %s из ИксЛЛ/ДЛЛ/СО датотеке %s функцијом истог назива из Икс/ДЛЛ/СО датотеке %s.

en: Overwrite
sr: Препиши

en: PAGE
sr: СТРАНИЦА

en: PAGES
sr: СТРАНИЦЕ

en: PATH
sr: ПУТАЊА

en: PATTERN INFILE...
sr: УЛДАТОТЕКА ШАБЛОНА...

en: PDF export
sr: Извоз у ПДФ

en: PLN : Spreadsheet is password encrypted
sr: ПЛН : Табела је шифрована лозинком

en: PRODUCT
sr: ПРОИЗВОД

en: PRODUCT computes the product of all the values and cells referenced in the argument list.
sr: „PRODUCT“ рачуна производ свих вредности и поља упућених из списка аргумената.

en: PRODUCT:product of the given values
sr: PRODUCT:производ датих вредности

en: P_aste Special...
sr: _Убаци посебно...

en: P_rogram
sr: _Програм

en: Pa_ssword:
sr: _Лозинка:

en: Packaging
sr: Паковање

en: Page
sr: Страница

en: Page &[PAGE]
sr: Страница &[PAGE]

en: Page &[PAGE] of &[PAGES]
sr: Страница &[PAGE] од &[PAGES]

en: Page Footer
sr: Подножје странице

en: Page Header
sr: Заглавље странице

en: Page Set_up...
sr: Подешавање _странице...

en: Page Setup
sr: Подешавање странице

en: Page Setup For %s
sr: Подешавање стране за %s

en: Page Setup For All Sheets
sr: Подешавање стране за све листове

en: Page:
sr: Страница:

en: Pages
sr: Странице

en: Paper
sr: Папир

en: Paper from ODF file: %ipt⨉%ipt
sr: Папир из ОДФ датотеке: %i⨉%i тачака

en: Paper from XLSX file, #%i
sr: Папир из ИксЛСИкс датотеке, бр. %i

en: Paper from XLSX file: %ipt⨉%ipt
sr: Папир из ИксЛСИкс датотеке: %i⨉%i тачака

en: Paper orientation
sr: Усмерење папира

en: Paradox
sr: Парадокс

en: Paradox Importer
sr: Увозник парадокса

en: Paradox database (*.db)
sr: База података Парадокса (*.db)

en: Paradox database or primary index file (*.db, *.px)
sr: База података Парадокса или датотека првог пописа (*.db, *.px)

en: Parameters
sr: Параметри

en: Pareto
sr: Парето

en: Parse error while reading Applix file.
sr: Грешка обраде при читању Апликс датотеке.

en: Parse error while trying to parse data into sheet
sr: Грешка обраде при покушају рашчлањивања података на лист

en: Parse the text in the selection into data
sr: Обрадите изабрани текст у податке

en: Password:
sr: Лозинка:

en: Paste
sr: Убаци

en: Paste Copy
sr: Убаци умножак

en: Paste Defined Names
sr: Убаци одређене називе

en: Paste Function Name dialog
sr: Прозорче назива функције убацивања

en: Paste Special
sr: Убаци посебно

en: Paste _Link
sr: Убаци _везу

en: Paste _Special
sr: Убаци _посебно

en: Paste cell comments only
sr: Убаците само напомене ћелија

en: Paste cell formats (number formats, colors, borders, etc.) only
sr: Убаците само формате ћелија (формате бројева, боје, границе, итд)

en: Paste the cell contents only, not the formatting
sr: Убаците само садржај ћелије, не и форматирање

en: Paste the clipboard
sr: Убаците из списка исечака

en: Paste the value of expressions rather than the expressions themselves
sr: Убаците вредност израза уместо самих израза

en: Paste with optional filters and transformations
sr: Убаци са изборним филтерима и преображајима

en: Pasting into %s
sr: Убацујем у %s

en: Path
sr: Путања

en: Path
sr: Путања

en: Pattern
sr: Шаблон

en: Pattern color
sr: Боја шаблона

en: Pattern is a set of fixed strings
sr: Шаблон је скуп поправљених ниски

en: Pearson Correlation
sr: Пирсонова корелација

en: Per_iod:
sr: Пер_иод:

en: Percent of Trace
sr: Проценат трага

en: Percentage
sr: Проценат

en: Percentage:
sr: Проценат:

en: Percentile Rank
sr: Ранг процента

en: Perform Log-Rank (Mantel-Haenszel) Test
sr: Изврши Лог-ранк (Мантел-Ханшелов) тест

en: Perform changes within cell comments
sr: Изврши промене унутар напомена поља

en: Perform changes within expressions
sr: Изврши промене унутар израза

en: Perform changes within non-string values
sr: Изврши промене унутар не знаковних вредности

en: Perform changes within string values
sr: Изврпи промене унутар знаковних вредности

en: Perform no more replacements
sr: Немој више замењивати

en: Perform this replacement
sr: Изврши ову замену

en: Periodic and random samples
sr: Повремени и случајни узорци

en: Perl
sr: Перл

en: Perl error:
sr: Грешка Перла:

en: Perl error: %s
sr: Грешка Перла: %s

en: Perl functions
sr: Функције Перла

en: Perl plugin loader
sr: Учитавач прикључка Перла

en: Permit censorship
sr: Дозволи цензуру

en: Peter Notebaert
sr: Питер Нотеберт

en: Pick a Font
sr: Изаберите словни лик

en: Pieces of MS Excel import
sr: Делови увоза МС Ексела

en: Pipe (|)
sr: Спојка (|)

en: Plan Perfect
sr: План Перфект

en: Plan Perfect Format (PLN) import
sr: Увоз облика Плана Перфекта (PLN)

en: Please contact us to correct mistakes.
sr: Обратите нам се да исправимо пропусте.

en: Please enter a valid
    population variance for variable 1.
sr: Молим унесите исправну 
    варијансу популације за променљиву 1.

en: Please enter a valid
    population variance for variable 2.
sr: Молим унесите исправну 
    варијансу популације за променљиву 2.

en: Please use the Print Setup dialog to edit this value.
sr: Да измените ову вредност користите прозорче подешавања штампе.

en: Please use the Text Export dialog to edit this value.
sr: Да измените ову вредност користите прозорче за извоз текста.

en: Plugin Details
sr: Детаљи прикључака

en: Plugin List
sr: Списак прикључака

en: Plugin Manager
sr: Управљање прикључцима

en: Plugin dependencies
sr: Зависности прикључака

en: Plugin directory:
sr: Директоријум прикључака:

en: Plugin name
sr: Назив прикључка

en: Plugin services
sr: Услуге прикључака

en: Plugin system, localization.
sr: Систем прикључака, локализација.

en: Point
sr: Тачка

en: Poisson
sr: Пуасонова

en: Polygon Properties
sr: Својства многоугла

en: Population variances are:
sr: Варијансе популације су:

en: Portrait
sr: Усправно

en: Possible corrupted integer '%s' for '%s'
sr: Могућ оштећен цео број „%s“ за „%s“

en: Possibly normal
sr: Могуће нормално

en: Prefer CLIPBOARD Over PRIMARY Selection
sr: Дај предност ОСТАВИ над ПРИМАРНИМ избором

en: Prefer CLIPBOARD over PRIMARY selection
sr: Дај предност ОСТАВИ над ПРИМАРНИМ избором

en: Preferences...
sr: Поставке...

en: Preferred Display Unit
sr: Жељена јединица приказа

en: Prepare an email
sr: Припреми е-пошту

en: Prepared
sr: Припремљено

en: Preparing
sr: Припремам

en: Preparing to preview
sr: Припремам преглед

en: Preparing to print
sr: Припремам за штампу

en: Preparing to save...
sr: Припремам за чување...

en: Preserve
sr: Очувај

en: Pressed Button
sr: Притиснуто дугме

en: Prev. Sim.
sr: Прет. сим.

en: Preview
sr: Преглед

en: Primary direction:
sr: Главни смер:

en: Principal Components Analysis
sr: Анализа главних састојака

en: Principal Components Analysis (%s)
sr: Анализа главних састојака (%s)

en: Principal Components Analysis...
sr: Анализа главних састојака...

en: Principal components analysis has insufficient space.
sr: Анализа главних састојака нема довољно простора.

en: Print
sr: Штампај

en: Print Area
sr: Површина штампања

en: Print Area & Breaks
sr: Област штампе и прекиди

en: Print Pre_view
sr: Преглед _штампања

en: Print Selection
sr: Избор штампе

en: Print _area:
sr: Површина _штампања:

en: Print as #N/A
sr: Штампај као #Н/Д

en: Print as dashes
sr: Штампај као цртице

en: Print as displayed
sr: Штампај као што је приказано

en: Print as spaces
sr: Штампај као размаке

en: Print at end
sr: Штампај на крају

en: Print filenames with matches
sr: Исписује називе датотека са поклапањима

en: Print filenames without matches
sr: Исписује називе датотека без поклапања

en: Print in place
sr: Штампај одмах

en: Print preview
sr: Преглед пред штампу

en: Print the current file
sr: Штампајте текућу датотеку

en: Print the filename for each match
sr: Исписује назив датотеке за свако поклапање

en: Print the location of each match
sr: Исписује место сваког поклапања

en: Print the location type of each match
sr: Исписује врсту места сваког поклапања

en: Print to File
sr: Штампај у датотеку

en: Printing page %3d
sr: Штампам страницу %3d

en: Printing page %3d of %3d page | Printing page %3d of %3d pages
sr[0]: Штампам %d. страницу од %3d странице
sr[1]: Штампам %d. страницу од %3d странице
sr[2]: Штампам %d. страницу од %3d страница
sr[3]: Штампам %d. страницу од %3d странице

en: Prior moving average
sr: Пређашњи клизни просек

en: Probability of observing a t-statistic
    whose absolute value is at least as large
    as the absolute value of the actually
    observed t-statistic, assuming the null
    hypothesis is in fact true.
sr: Вероватноћа посматрања т-статистике чија
    је апсолутна вредност велика барем као
    апсолутна вредност тренутно посматране
    т-статистике, под претпоставком да је
    нулта хипотеза у ствари истинита.

en: Problem Status:
sr: Стање проблема:

en: Processing ends at this line, any subsequent lines will be ignored.
sr: Обрада се зауставља на овој линији, све накнадне линије ће бити занемарене.

en: Program
sr: Програм

en: Program Name
sr: Назив програма

en: Properties
sr: Својства

en: Protection
sr: Заштита

en: Psiconv
sr: Псиконв

en: Psion (*.psisheet)
sr: Псион (*.psisheet)

en: Pul_l to Front
sr: Повуци на _чело

en: Pull Object Forward
sr: Гурни објекат унапред

en: Pull Object to the Front
sr: Гурни објекат напред

en: Pull _Forward
sr: Повуци на_пред

en: Purple
sr: Љубичаста

en: Pus_h to Back
sr: Гурни _позади

en: Push Object Backward
sr: Гурни објекат уназад

en: Push Object to the Back
sr: Гурни објекат назад

en: Push _Backward
sr: Гурни на_зад

en: Python
sr: Питон

en: Python console
sr: Конзола Питона

en: Python exception (%s)
sr: Изузетак Питона (%s)

en: Python exception (%s: %s)
sr: Изузетак Питона (%s: %s)

en: Python file "%s" has invalid format.
sr: Датотека Питона „%s“ има неисправан запис.

en: Python functions
sr: Функције Питона

en: Python list is not an array
sr: Питонов списак није низ

en: Python module name not given.
sr: Није дат назив модула Питона.

en: Python plugin loader
sr: Учитавач прикључка Питона

en: QA
sr: КуА

en: Qu_oting:
sr: Ци_тирање:

en: Quality Assurance and sheet copy.
sr: Гаранција квалитета и умножавање листа.

en: Quattro Pro (*.wb1, *.wb2, *.wb3)
sr: Кватро Про (*.wb1, *.wb2, *.wb3)

en: Quattro Pro(tm)
sr: Кватро Про (tm)

en: Query for replacement
sr: Упит за замену

en: Question
sr: Питање

en: Quit the application
sr: Изађите из програма

en: Quote _character:
sr: Знак за _цитирање:

en: Quote unknown names
sr: Цитирај непознате називе

en: RPM packaging
sr: Паковање РПМ-а

en: R_ight, then down
sr: Де_сно, затим доле

en: Ra_nge
sr: Р_аспон

en: RadioButton
sr: Радио дугме

en: Radiobutton Properties
sr: Својства радио дугмета

en: Raise the selected sheet in the list of to be exported sheets to be exported earlier.
sr: Издигните изабрани лист на списку листова за извоз да би раније био извезен.

en: Random Number Functions
sr: Функције за случајне бројеве

en: Random Number Generation
sr: Стварање случајних бројева

en: Random Numbers
sr: Случајни бројеви

en: Random Numbers (%s)
sr: Случајни бројеви (%s)

en: Range
sr: Опсег

en: Range:
sr: Опсег:

en: Rank
sr: Ранг

en: Rank and Percentile
sr: Ранг и проценат

en: Ranks
sr: Рангови

en: Ranks & Percentiles
sr: Рангови и проценти

en: Ranks (%s)
sr: Рангови (%s)

en: Ranks And _Percentiles...
sr: Рангови и _проценти...

en: Ranks, placements and percentiles
sr: Рангови, положаји и проценти

en: Rasca
sr: Раска

en: Raw
sr: Сирово

en: Rayleigh
sr: Рајлеј

en: Rayleigh Tail
sr: Рејлејов остатак

en: Re_gular expression
sr: Ре_гуларни израз

en: Re_name...
sr: _Преименуј...

en: Re_place
sr: _Замени

en: Reading comments...
sr: Читам напомене...

en: Reading core properties...
sr: Читам кључна својства...

en: Reading custom properties...
sr: Читам произвољна својства...

en: Reading extended properties...
sr: Читам проширена својства...

en: Reading file...
sr: Читам датотеку...

en: Reading shared strings...
sr: Читам дељене ниске...

en: Reading sheet '%s'...
sr: Читам лист „%s“...

en: Reading styles...
sr: Читам стилове...

en: Reading theme...
sr: Читам тему...

en: Reading workbook...
sr: Читам радну свеску...

en: Reads LP programs stored in the MPS format (*.mps)
sr: Чита ЛП програме сачуване у МПС облику (*.mps)

en: Reads and writes information stored in the Data Interchange Format (*.dif)
sr: Читајте и пишите обавештења сачувана у запису размене података (*.dif)

en: Ready
sr: Спреман

en: Recalculate
sr: Поново израчунај

en: Recalculate all cells
sr: Поново израчунава сва поља

en: Recalculate all cells before writing the result
sr: Поново израчунава сва поља пре записивања резултата

en: Recalculate the spreadsheet
sr: Поново израчунај таблицу

en: Recalculation:
sr: Поновно израчунавање:

en: Recently Used
sr: Скоро коришћене

en: Recently Used Documents
sr: Недавно коришћени документи

en: Reconfigure Graph
sr: Поново подеси график

en: Reconfigure Object
sr: Поново подеси објекат

en: Rectangle
sr: Правоугаоник

en: Redo
sr: Понови

en: Redo the undone action
sr: Понови поништену радњу

en: Reduced
    Cost
sr: Умањена
    цена

en: Refreshing DataSlicer in %s
sr: Освежавам делиоца података у „%s“

en: Regenerate a data slicer from the source data
sr: Поново створите делиоца података из података извора

en: Regression
sr: Одступање

en: Regression (%s)
sr: Одступање (%s)

en: Regression Analysis
sr: Анализа одступања

en: Released Button
sr: Отпуштено дугме

en: Remaining Error:
sr: Преостала грешка:

en: Remove
sr: Уклони

en: Remove %d Link | Remove %d Links
sr[0]: Уклони %d везу
sr[1]: Уклони %d везе
sr[2]: Уклони %d веза
sr[3]: Уклони %d везу

en: Remove Autofilter from %s
sr: Уклони аутофилтер из %s

en: Remove Column Page Break
sr: Уклони прелом колоне странице

en: Remove Hyperlink
sr: Уклони хипервезу

en: Remove Name %s
sr: Уклони назив %s

en: Remove Row Page Break
sr: Уклони прелом реда странице

en: Remove _Auto Filter
sr: Уклони _аутофилтер

en: Remove _Data Slicer
sr: Уклони делиоца _података

en: Remove a Data Slicer
sr: Уклоните делиоца података

en: Remove a filter
sr: Уклоните филтер

en: Remove all manual pagebreaks from this sheet
sr: Уклони све ручне преломе странице из овог листа

en: Remove an outline group
sr: Уклоните уоквирену групу

en: Remove borders
sr: Уклони границе

en: Remove condition from conditional formatting
sr: Уклони услов из условног обликовања

en: Remove format
sr: Уклоните обликовање

en: Remove the page break above the current row
sr: Уклоните прекид странице изнад текућег реда

en: Remove the page break to the left of the current column
sr: Уклоните прекид странице са леве стране текуће колоне

en: Remove the selected field from the sort specification
sr: Уклони изабрану ћелију из одредбе ређања

en: Removed
sr: Уклоњено

en: Rename
sr: Преименуј

en: Rename Sheet
sr: Преименуј лист

en: Rename the current sheet
sr: Преименуј текући лист

en: Renaming sheet | Renaming %d sheets
sr[0]: Преименујем %d лист
sr[1]: Преименујем %d листа
sr[2]: Преименујем %d листова
sr[3]: Преименујем лист

en: Reorganizing Sheets
sr: Преуређујем листове

en: Repeat
sr: Понови

en: Repeat Export
sr: Понови извоз

en: Repeat Export to %s
sr: Понови извоз у %s

en: Repeat the last data export
sr: Поновите последњи извоз података

en: Repeat the previous action
sr: Поновите претходну радњу

en: Replacing
sr: Замена

en: Report
sr: Извештај

en: Report Created:
sr: Створени извештај:

en: Report a _Problem
sr: Извести о _проблему

en: Report problem
sr: Известите о проблему

en: Report problems at
sr: Известите о проблемима на

en: Reports
sr: Извештаји

en: Requires more than 1 row
sr: Захтева више од једног реда

en: Resize %d Object | Resize %d Objects
sr[0]: Промени величину %d објекта
sr[1]: Промени величину %d објекта
sr[2]: Промени величину %d објеката
sr[3]: Промени величину %d објекта

en: Resize Object
sr: Промени величину објекта

en: Resize Sheet
sr: Промени величину листа

en: Resize to given ROWSxCOLS
sr: Мења величину на дати бр. РЕДОВАxСТУБАЦА

en: Resize...
sr: Промени величину...

en: Resizing of sheet %s failed
sr: Промена величине листа „%s“ није успела

en: Resizing sheet
sr: Мењам величину листа

en: Resizing to %dx%d
sr: Мењам величину на %dx%d

en: Response Variable
sr: Променљива одговора

en: Result
sr: Резултат

en: Result Cells:
sr: Поља за резултат:

en: Result cell
sr: Поље резултата

en: Results
sr: Резултати

en: Results entry did not contain valid cell names.
sr: Добијена ставка не садржи исправне називе поља.

en: Resume editing
sr: Настави уређивање

en: Retain output range _formatting
sr: Очувај _обликовање излазног опсега

en: Retain output range co_mments
sr: Очувај _напомене излазног опсега

en: Reverse Diagonal
sr: Обрнуто дијагонално

en: Reverse Diagonal Stripe
sr: Обрнута дијагонална пруга

en: Reverse diagonal border
sr: Обрнута дијагонална граница

en: Reverse landscape
sr: Обрнуто положено

en: Reverse portrait
sr: Обрнуто усправно

en: Right
sr: Десно

en: Right border
sr: Десна граница

en: Right margin:
sr: Десна маргина:

en: Right to Left
sr: Са десна на лево

en: Right-to-left
sr: Са десна на лево

en: Risk Simulation
sr: Симулација ризика

en: Ross Ihaka
sr: Рос Иака

en: Rotation
sr: Окренутост

en: Row
sr: Ред

en: Row %d
sr: Ред %d

en: Row %d changed.
sr: %d. ред је измењен.

en: Row %i
sr: Ред %i

en: Row %s
sr: Ред %s

en: Row Height
sr: Висина реда

en: Row and co_lumn headings
sr: Заглавља врста и _колона

en: Row height in points:
sr: Висина реда у тачкама:

en: Row heights
sr: Висине редова

en: Row major
sr: Главни ред

en: Row/Column
sr: Ред/колона

en: Rows per _sample:
sr: Редова _по узорку:

en: Rows:
sr: Редова:

en: Run on
sr: Покрени на

en: Run the solver
sr: Покреће решавач

en: Running
sr: Радим

en: Running solver
sr: Покрећем решавач

en: Runtime
sr: У току извршавања

en: SC/XSpread
sr: СЦ/Икс сприд

en: SC/xspread
sr: СЦ/икс сприд

en: SHEET_IN_CORRUPTED_FILE
sr: ЛИСТ_У_ОШТЕЋЕНОЈ_ДАТОТЕЦИ

en: STDEV
sr: СТДЕВ

en: STDEVP
sr: СТДЕВП

en: SUM
sr: ЗБИР

en: SUM computes the sum of all the values and cells referenced in the argument list.
sr: „SUM“ рачуна збир свих вредности и поља упућених из списка аргумената.

en: SUM:sum of the given values
sr: SUM:збир датих вредности

en: SUMMARY
sr: ИЗВЕШТАЈ

en: SUMMARY OF SIMULATION ROUND #
sr: ИЗВЕШТАЈ КРУГА ОПОНАШАЊА #

en: S_earch...
sr: _Потражи...

en: S_ee two separators as one
sr: Тумачи два раздвојника _као један

en: S_heet
sr: _Лист

en: S_pecial
sr: _Нарочито

en: S_tep value:
sr: Вредност _корака:

en: S_ummary Statistics
sr: Уку_пна статистика

en: Sample
sr: Узорак

en: Sample DataSource
sr: Пример извора података

en: Sample Perl plugin providing some (useless) functions.
sr: Примерак прикључка Перла који обезбеђује неке (бескорисне) функције.

en: Sample Python plugin providing some (useless) functions.
sr: Примерак прикључка Питона који обезбеђује неке (бескорисне) функције.

en: Sampling
sr: Узорковање

en: Sampling (%s)
sr: Узорковање (%s)

en: Sampling method:
sr: Начин узорковања:

en: Sans 12
sr: Санс 12

en: Save
sr: Сачувај

en: Save as
sr: Сачувај као

en: Save as default formatting
sr: Сачувај као основно обликовање

en: Save as default settings
sr: Сачувај као основна подешавања

en: Save changes to workbook '%s' before closing?
sr: Да ли желите да сачувате измене у радној свесци „%s“ пре затварања?

en: Save changes to workbook before closing?
sr: Да ли желите да сачувате измене у радној свесци пре затварања?

en: Save document
sr: Сачувај документ

en: Save selected documents and then quit
sr: Сачувајте изабране документе и затим изађите из програма

en: Save settings as _default
sr: Сачувај подешавања као _основна

en: Save the current settings as default settings
sr: Сачувај текућа подешавања као основна

en: Save the current workbook
sr: Сачувајте текућу радну свеску

en: Save the current workbook as
sr: Сачувај текућу радну свеску као

en: Save the current workbook with a different name
sr: Сачувајте текућу радну свеску под другим називом

en: Save?
sr: Да сачувам?

en: Saving file...
sr: Чувам датотеку...

en: Scalar
sr: Скалар

en: Scalar, Blank, or Error
sr: Скалар, празно, или грешка

en: Scale
sr: Развлачење

en: Scale to fit _horizontally on
sr: Развуци да пређе _водоравно преко

en: Scale to fit _vertically on
sr: Развуци да пређе _усправно преко

en: Sce_narios
sr: Сц_енарији

en: Scenario Manager
sr: Систем за управљање сценаријима

en: Scenario Show
sr: Приказ сценарија

en: Scenario Summary
sr: Извештај сценарија

en: Scenario name already used
sr: Назив сценарија је већ у употреби

en: Scenario name:
sr: Назив сценарија:

en: Scenarios
sr: Сценарији

en: Scientific
sr: Научно

en: Scope
sr: Домет

en: Screen
sr: Екран

en: Screen %d
sr: Екран %d

en: Screen %d [This screen]
sr: Екран %d [Овај екран]

en: Screen resolution in the horizontal direction.
sr: Резолуција екрана у водоравном правцу.

en: Screen resolution in the vertical direction.
sr: Резолуција екрана у усправном правцу.

en: Script
sr: Писмо

en: Scripting
sr: Скриптовање

en: Scrollbar
sr: Трака клизача

en: Scrollbar Properties
sr: Својства клизача

en: Sean Atkinson
sr: Шин Аткинсон

en: Search
sr: Тражи

en: Search & Replace
sr: Нађи и замени

en: Search &amp; Replace Changes Comments
sr: Претрага и замена мењају напомене

en: Search &amp; Replace Changes Expressions
sr: Претрага и замена мењају изразе

en: Search &amp; Replace Changes Other Values
sr: Претрага и замена мењају друге вредности

en: Search &amp; Replace Changes Strings
sr: Претрага и замена мењају ниске

en: Search &amp; Replace Column Major
sr: Највећи колоне претраге и замене

en: Search &amp; Replace Error Behavior
sr: Понашање грешке претраге и замене

en: Search &amp; Replace Ignores Case
sr: Претрага и замена занемарују величину слова

en: Search &amp; Replace Keeps Strings as Strings
sr: Претрага и замена задржавају ниске као ниске

en: Search &amp; Replace Poses Query
sr: Претрага и замена постављају упит

en: Search &amp; Replace Preserves Case
sr: Претрага и замена остављају величину слова

en: Search &amp; Replace Scope
sr: Домет претраге и замене

en: Search &amp; Replace Search Type
sr: Претрага и замена траже врсту

en: Search &amp; Replace Whole Words Only
sr: Претрага и замена само целих речи

en: Search &amp; Replace changes cells containing expressions as default
sr: Претрага и замена мењају ћелије које садрже изразе по основи

en: Search &amp; Replace changes cells containing other values as default
sr: Претрага и замена мењају ћелије које садрже друге вредности по основи

en: Search &amp; Replace changes cells containing strings as default
sr: Претрага и замена мењају ћелије које садрже ниске по основи

en: Search &amp; Replace changes comments as default
sr: Претрага и замена мењају напомене по основи

en: Search &amp; Replace ignores case as default
sr: Претрага и замена занемарују величину слова по основи

en: Search &amp; Replace keeps strings as strings even if they look like numbers as default
sr: Претрага и замена задржавају ниске као ниске чак и ако изгледају као чланови по основи

en: Search &amp; Replace poses query before each change as default
sr: Претрага и замена постављају упит пре сваке измене по основи

en: Search &amp; Replace preserves case as default
sr: Претрага и замена остављају величину слова по основи

en: Search &amp; Replace proceeds in column major order as default
sr: Претрага и замена настављају према поретку највећег колоне по основи

en: Search &amp; Replace replaces whole words only as default
sr: Претрага и замена замењују само целе речи по основи

en: Search _& Replace...
sr: Нађи и _замени...

en: Search and Replace
sr: Потражи и замени

en: Search and Replace Query
sr: Нађи и замени

en: Search and replace in all cells in the workbook
sr: Тражи и замени у свим пољима у радној свесци

en: Search and replace in current sheet only
sr: Тражи и замени само у текућој табели

en: Search and replace in specified range only
sr: Тражи и замени само у задатом опсегу

en: Search cells containing
sr: Поља претраге садрже

en: Search column by column
sr: Тражи колону по колону

en: Search for cells that do not match
sr: Тражи поља која се не поклапају

en: Search for something
sr: Потражите неки текст

en: Search for something and replace it with something else
sr: Потражите нешто и замените га нечим другим

en: Search in all cells in the workbook
sr: Тражи у свим пољима радне свеске

en: Search in current sheet only
sr: Тражи само у текућем листу

en: Search in specified range only
sr: Тражи само у задатом опсегу

en: Search line by line
sr: Тражи линију по линију

en: Search only via the string table, display a count of the references.
sr: Тражи само путем табеле ниске, приказује број упућивања.

en: Search results of expressions too
sr: Такође тражи резултате израза

en: Search searches in results
sr: Претрага тражи у резултатима

en: Search searches in results as default
sr: Претрага тражи у резултатима по основи

en: Search text is
sr: Текст претраге је

en: Searching for regular expressions and numbers are mutually exclusive.
sr: Тражење регуларних израза и бројева се међусобно искључују.

en: Seasonal damping factor (δ):
sr: Чинилац сезонског пригушења (δ):

en: Seasonal period:
sr: Сезонски период:

en: Second Sheet
sr: Други лист

en: See also:
sr: Погледајте такође:

en: See if anyone is available to answer questions
sr: Погледајте да ли је неко доступан да одговори на питања

en: See two successive separators as one.
sr: Тумачи два узастопна раздвојника као један.

en: See two successive text indicators as one that does not terminate the cell.
sr: Тумачи два узастопна показатеља текста као један који не прекида ћелију.

en: Select
sr: Изабери

en: Select (sorted)
sr: Изабери (поређано)

en: Select Directory
sr: Изаберите директоријум

en: Select N_one
sr: Поништи _избор

en: Select _All
sr: Изабери _све

en: Select a function to insert:
sr: Изаберите функцију за убацивање:

en: Select all cells in the spreadsheet
sr: Изабери сва поља у листу

en: Select all documents for saving
sr: Изабери све документе за чување

en: Select all non-empty sheets for export.
sr: Изаберите све непразне листове за извоз.

en: Select all the cells are used by the current edit cell
sr: Изабери сва поља која користи поље које се управо уређује

en: Select all the cells that depend on the current edit cell
sr: Изабери сва поља која зависе од поља које се управо уређује

en: Select an array of cells
sr: Изаберите низ у пољима

en: Select an entire column
sr: Изабери читаву колону

en: Select an entire row
sr: Изабери читав ред

en: Select the next sheet object
sr: Изаберите следећи објекат листа

en: Select the print area
sr: Изабери област штампања

en: Selected exporter (%s) can only export one sheet at a time.
sr: Изабрани извозник (%s) може да извезе само један лист одједном.

en: Selected exporter (%s) does not have the ability to export a subset of sheets.
sr: Изабрани извозник (%s) нема могућност да извезе подскуп листова.

en: Selected exporter (%s) does not have the ability to split a workbook into sheets.
sr: Изабрани извозник (%s) нема могућност да подели радну свеску на листове.

en: Selected file format doesn't support saving multiple sheets in one file.
    If you want to save all sheets, save them in separate files or select different file format.
    Do you want to save only current sheet?
sr: Изабрани запис датотеке не подржава чување више листова у једној датотеци.
    Уколико желите да сачувате све листове, сачувајте их у одвојеним датотекама или изаберите друкчији запис датотеке.
    Да ли желите да сачувате само текући лист?

en: Semi Circles
sr: Полу кругови

en: Semibold
sr: Полуподебљано

en: Semicolo_n (;)
sr: _Тачка-зарез (;)

en: Semicolon (;)
sr: Тачка-зарез (;)

en: Sen_d To...
sr: Поша_љи...

en: Send output to file
sr: Шаље излаз у датотеку

en: Send the current file via email
sr: Пошаљите текућу датотеку е-поштом

en: Sensitivity
sr: Осетљивост

en: Separators
sr: Раздвојници

en: Series
sr: Низ

en: Series as:
sr: Низ као:

en: Series in:
sr: Низ у:

en: Set Background Color
sr: Поставите боју позадине

en: Set Borders
sr: Постави ивице

en: Set Column Page Break
sr: Подеси прелом колоне странице

en: Set Foreground Color
sr: Поставите боју исцртавања

en: Set Frame Label
sr: Постави натпис оквира

en: Set Horizontal Alignment
sr: Постави водоравно поравнање

en: Set Object Anchor Mode
sr: Постави режим сидра објекта

en: Set Object Name
sr: Постави назив објекта

en: Set Object Print Property
sr: Постави својство штампања објекта

en: Set Object Properties
sr: Постави својства објекта

en: Set Print Area
sr: Подеси област штампања

en: Set Print Area to %s
sr: Подеси област штампања на %s

en: Set Row Page Break
sr: Подеси прелом реда странице

en: Set Text
sr: Подеси текст

en: Set Vertical Alignment
sr: Постави усправно поравнање

en: Set column width of selection on <span style='italic' weight='bold'>%s</span>
sr: Постави ширину колоне за избор на <span style='italic' weight='bold'>%s</span>

en: Set column widths of the destination to those of the source
sr: Поставите ширине колона одредишта на оне извора

en: Set conditional formatting
sr: Подеси условно обликовање

en: Set row height of selection on <span style='italic' weight='bold'>%s</span>
sr: Постави висину реда избора на <span style='italic' weight='bold'>%s</span>

en: Set row heights of the destination to those of the source
sr: Поставите висине редова одредишта на оне извора

en: Set standard/default column width
sr: Постави стандардну/основну ширину колоне

en: Set standard/default row height
sr: Постави уобичајену/основну висину реда

en: Set the format of the selected cells to include a thousands separator
sr: Поставите облик изабраних поља тако да укључује раздвојник хиљада

en: Set the root library directory
sr: Поставља корени директоријум библиотека

en: Setting Font %s
sr: Постављам словни лик „%s“

en: Setting Font Style of %s
sr: Постављам стил писма за %s

en: Setting comment of %s
sr: Постављам напомену за %s

en: Setting default height of rows to %.2fpts
sr: Постави основну висину редова на %.2f тачке

en: Setting default width of columns to %.2fpts
sr: Постави основну ширину колона на %.2f тачке

en: Setting height of row %s to %d pixel | Setting height of row %s to %d pixels
sr[0]: Постављам висину врсте %s на %d пиксел
sr[1]: Постављам висину врсте %s на %d пиксела
sr[2]: Постављам висину врсте %s на %d пиксела
sr[3]: Постављам висину врсте %s на један пиксел

en: Setting height of row %s to default
sr: Постављам висину реда %s на основну

en: Setting height of rows %s to %d pixel | Setting height of rows %s to %d pixels
sr[0]: Постављам висину редова %s на %d пиксел
sr[1]: Постављам висину редова %s на %d пиксела
sr[2]: Постављам висину редова %s на %d пиксела
sr[3]: Постављам висину редова %s на један пиксел

en: Setting height of rows %s to default
sr: Постављам висину редова %s на основну

en: Setting this option will cause the sort buttons on the toolbar to perform a case-sensitive sort and determine the initial state of the case-sensitive checkbox in the sort dialog.
sr: Постављање ове опције ће довести до тога да ће дугмићи за ређање на траци алата да изврше ређање осетљиво на величину слова и одредиће почетно стање кућице за штиклирање у прозорчету за ређање.

en: Setting this option will cause the sort buttons on the toolbar to preserve the cell formats while sorting and determines the initial state of the preserve-formats checkbox in the sort dialog.
sr: Постављање ове опције ће довести до тога да ће дугмићи за ређање на траци алата да очувају формате ћелија приликом ређања и одредиће почетно стање кућице за штиклирање у прозорчету за ређање.

en: Setting width of column %s to %d pixel | Setting width of column %s to %d pixels
sr[0]: Постављам ширину колоне %s на %d пиксел
sr[1]: Постављам ширину колоне %s на %d пиксела
sr[2]: Постављам ширину колоне %s на %d пиксела
sr[3]: Постављам ширину колоне %s на један пиксел

en: Setting width of column %s to default
sr: Постављам ширину колоне %s на основну

en: Setting width of columns %s to %d pixel | Setting width of columns %s to %d pixels
sr[0]: Постављам ширину колона %s на %d пиксел
sr[1]: Постављам ширину колона %s на %d пиксела
sr[2]: Постављам ширину колона %s на %d пиксела
sr[3]: Постављам ширину колона %s на један пиксел

en: Setting width of columns %s to default
sr: Постављам ширину колона %s на основну

en: Setup the page settings for your current printer
sr: Подесите подешавања странице за текући штампач

en: Several basic utilities for prime numbers, pi, phi, sigma. It also holds some simple bitwise operations.
sr: Неколико основних алата за просте бројеве, π, φ, σ. Такође садржи неке једноставне операције на нивоу бита.

en: Sh_uffle...
sr: Измеш_ај...

en: Shadow
    Price
sr: Цена из
    сенке

en: Shapiro-Francia Test
sr: Шапиро-Франћа тест

en: Shebat
sr: Шебат

en: Sheet
sr: Лист

en: Sheet %s added.
sr: Лист „%s“ је додат.

en: Sheet %s removed.
sr: Лист „%s“ је уклоњен.

en: Sheet attribute %s changed.
sr: Измењена је особина листа „%s“.

en: Sheet name is required
sr: Потребан је назив листа

en: Sheet names must be non-empty.
sr: Називи листова не смеју бити празни.

en: Sheet objects with this property do not print with the remainder of the sheet.
sr: Објекти листа са овим својством не штампају са потсетником листа.

en: Sheet order changed.
sr: Редослед листа је измењен.

en: Sheet%d
sr: Табела%d

en: SheetObject improvement
sr: Унапређење објекта листа

en: Sheets
sr: Листови

en: Shift Dow_n and Move
sr: Помери до_ле и премести

en: Shift Righ_t and Move
sr: Помери десно и _премести

en: Shift _Down and Copy
sr: Помери до_ле и умножи

en: Shift _Right and Copy
sr: Помери де_сно и умножи

en: Shift cells _down
sr: Помери поља до_ле

en: Shift cells _left
sr: Помери поља на _лево

en: Shift cells _up
sr: Помери поља на _горе

en: Shift column %s
sr: Помери колону %s

en: Shift columns %s
sr: Помери колоне %s

en: Shift row %s
sr: Помери ред %s

en: Shift rows %s
sr: Помери редове %s

en: Show
sr: Прикажи

en: Show Detail
sr: Прикажи детаље

en: Show Function Argument Tooltips
sr: Прикажи облачић аргумента функције

en: Show Function Name Tooltips
sr: Прикажи облачић назива функције

en: Show Gnumeric Options
sr: Приказује опције Гнумерика

en: Show Print Area
sr: Прикажи област штампања

en: Show Sheet Name in Undo List
sr: Прикажи назив листа у списку за опозив

en: Show _Extension Markers
sr: Прикажи означаваче _проширења

en: Show _Formula Cell Markers
sr: Прикажи означаваче поља _формуле

en: Show all rows hidden by an advanced filter
sr: Прикажите све редове скривене напредним филтером

en: Show column outline %d
sr: Прикажи контуре колоне %d

en: Show graph
sr: Прикажи график

en: Show median survival times
sr: Прикажи времена опстанка медијане

en: Show next match
sr: Прикажи следеће поклапање

en: Show previous match
sr: Прикажи претходно поклапање

en: Show row outline %d
sr: Прикажи контуре реда %d

en: Show rows where:
sr: Прикажи врсте где:

en: Show size
sr: Прикажи величину

en: Show standard errors
sr: Прикажи уобичајене грешке

en: Show style
sr: Прикажи изглед

en: Show the bottom %3d%% of all items | Show the bottom %3d%% of all items
sr[0]: Прикажи последњи %3d%% свих ставки
sr[1]: Прикажи последња %3d%% свих ставки
sr[2]: Прикажи последњих %3d%% свих ставки
sr[3]: Прикажи последњи %3d%% свих ставки

en: Show the items in the bottom %3d%% of the data range | Show the items in the bottom %3d%% of the data range
sr[0]: Прикажи ставке у последњем %3d%% опсегу података
sr[1]: Прикажи ставке у последња %3d%% опсега података
sr[2]: Прикажи ставке у последњих %3d%% опсега података
sr[3]: Прикажи ставке у последњем опсегу података

en: Show the items in the top %3d%% of the data range | Show the items in the top %3d%% of the data range
sr[0]: Прикажи ставке у првом %3d%% опсегу података
sr[1]: Прикажи ставке у прва %3d%% опсега података
sr[2]: Прикажи ставке у првих %3d%% опсега података
sr[3]: Прикажи ставке у првом опсегу података

en: Show the largest item | Show the %3d largest items
sr[0]: Прикажи %3d највећу ставку
sr[1]: Прикажи %3d највеће ставке
sr[2]: Прикажи %3d највећих ставки
sr[3]: Прикажи једну највећу ставку

en: Show the smallest item | Show the %3d smallest items
sr[0]: Прикажи %3d најмању ставку
sr[1]: Прикажи %3d најмање ставке
sr[2]: Прикажи %3d најмањих ставки
sr[3]: Прикажи једну најмању ставку

en: Show the top %3d%% of all items | Show the top %3d%% of all items
sr[0]: Прикажи први %3d%% свих ставки
sr[1]: Прикажи прва %3d%% свих ставки
sr[2]: Прикажи првих %3d%% свих ставки
sr[3]: Прикажи први %3d%% свих ставки

en: Show this dialog next time.
sr: Прикажи ово прозорче следећи пут.

en: Show/Hide toolbar %s
sr: Прикажи/сакриј алатницу „%s“

en: Shrin_k to fit
sr: _Скупи да стане

en: Shrink-to-fit
sr: Скупи да стане

en: Shuffle Data
sr: Измешај податке

en: Shuffle Method:
sr: Начин мешања:

en: Shuffle cells, rows or columns
sr: Измешајте поља, редове или колоне

en: Shuffled
sr: Насумично

en: Si_mulation...
sr: Опо_нашање...

en: Sign Test
sr: Проба знака

en: Sign Test (%s)
sr: Тест знака (%s)

en: Simpl_e
sr: Узо_рак

en: Simple
sr: Једноставан

en: Simple exponential smoothing (Hunter, 1986)
sr: Једноставно експоненцијално ублажавање (Хантер, 1986)

en: Simple exponential smoothing (Roberts, 1959)
sr: Једноставно експоненцијално ублажавање (Робертс, 1959)

en: Simple financial template
sr: Једноставан финансијски шаблон

en: Simple moving average
sr: Једноставни клизни просек

en: Simplex algorithm for Solver (LP Solve).
sr: Симпплекс алгоритам за решавача (линеарно програмирање).

en: Simulation Report
sr: Извештај о симулацији

en: Simulations
sr: Опонашање

en: Since there is insufficient space
    for the third column of output,
    this value is not calculated.
sr: Како нема довољно простора
    за трећу колону излаза, ова
    вредност се не израчунава.

en: Single
sr: Једноструко

en: Single Factor ANOVA
sr: АНОВА једног чиниоца

en: Single Factor ANOVA (%s)
sr: АНОВА са једним чиниоцем (%s)

en: Single Low Underline
sr: Једном слабо подвучено

en: Single low
sr: Једном слабо

en: Sivan
sr: Шиван

en: Size
sr: Величина

en: Size & Position
sr: Величина и положај

en: Size _& Position
sr: Величина и _положај

en: Size of sample:
sr: Величина узорка:

en: Skewness
sr: Одступање

en: Skip _Blanks
sr: Прескочи _празнине

en: Skip cells that would result in errors
sr: Прескочи поља која би проузроковала грешке

en: Skipping invalid pivot field group for field '%s' because : %s
sr: Прескачем неисправну групу поља стожера за ћелију „%s“ због : %s

en: Slack
sr: Променљив

en: Slash (/)
sr: Коса црта (/)

en: Slider
sr: Клизач

en: Slider Properties
sr: Својства клизача

en: Small Circles
sr: Мали кругови

en: Smallest (%d)
sr: Најмањи (%d)

en: Snap object to grid
sr: Приони објекат на мрежу

en: Solid
sr: Пун

en: Solution:
sr: Решење:

en: Solve
sr: Реши

en: Solver
sr: Решавач

en: Solver Algorithm %s
sr: Алгоритам решавача %s

en: Solver Interface to GLPK
sr: Сучеље решавача за ГЛПК

en: Solver Interface to LPSolve
sr: Сучеље решавача за ЛП реши

en: Solver Status:
sr: Стање решавача:

en: Solver constraint #%d is invalid
sr: Ограничење решавача #%d је неисправно

en: Solver ran, but failed
sr: Решавач ради, али је пао

en: Solver reached time or iteration limit
sr: Решавач је достигао ограничење времена или понављања

en: Solver, lots of worksheet functions, and general trailblazer
sr: Решавач, многе функције радне свеске, и општи предводник

en: Solver: %s
sr: Решавач: %s

en: Some Documents have not Been Saved
sr: Неки документи нису сачувани

en: Some content will be lost when saving.  This format only supports %u column, and this workbook has %d | Some content will be lost when saving.  This format only supports %u columns, and this workbook has %d
sr[0]: Неки садржај ће бити изгубљен приликом чувања.  Овај запис подржава само %u колону, а ова радна свеска има %d
sr[1]: Неки садржај ће бити изгубљен приликом чувања.  Овај запис подржава само %u колоне, а ова радна свеска има %d
sr[2]: Неки садржај ће бити изгубљен приликом чувања.  Овај запис подржава само %u колона, а ова радна свеска има %d
sr[3]: Неки садржај ће бити изгубљен приликом чувања.  Овај запис подржава само %u колону, а ова радна свеска има %d

en: Some content will be lost when saving.  This format only supports %u row, and this workbook has %d | Some content will be lost when saving.  This format only supports %u rows, and this workbook has %d
sr[0]: Неки садржај ће бити изгубљен приликом чувања.  Овај запис подржава само %u ред, а ова радна свеска има %d
sr[1]: Неки садржај ће бити изгубљен приликом чувања.  Овај запис подржава само %u реда, а ова радна свеска има %d
sr[2]: Неки садржај ће бити изгубљен приликом чувања.  Овај запис подржава само %u редова, а ова радна свеска има %d
sr[3]: Неки садржај ће бити изгубљен приликом чувања.  Овај запис подржава само %u ред, а ова радна свеска има %d

en: Some data did not fit on the sheet and was dropped.
sr: Неки подаци нису стали на лист и одбачени су.

en: Some dialogs contain only a single entry field that allows range selections in the workbook. Setting this variable to TRUE directs selections to this entry even if the entry does not have keyboard focus.
sr: Неки прозорчићи садрже само појединачна поља за унос која омогућавају изборе опсега у радној свесци. Постављање ове променљиве прослеђује изборе у ову ћелију чак и ако жижа тастатуре није у њему.

en: Some file formats can contain only a single sheet. This variable determines whether the user will be warned if only a single sheet of a multi-sheet workbook is being saved.
sr: Неки записи датотека могу да садрже само један лист. Ова променљива одређује да ли ће корисник бити упозорен ако је сачуван само један лист у радној свесци са више листова.

en: Some financial functions
sr: Неке финансијске функције

en: Some name
sr: Неки назив

en: Sort
sr: Поређај

en: Sort (_Ascending)
sr: Поређај (_Растуће)

en: Sort (_Descending)
sr: Поређај (_Опадајуће)

en: Sort Ascending
sr: Поређај растућим редом

en: Sort Descending
sr: Поређај опадајуће

en: Sort columns by the specified rows
sr: Поређајте колоне према наведеним редовима

en: Sort is Case-Sensitive
sr: Ређање разликује величину слова

en: Sort range has a _header
sr: Опсег ређања садржи _заглавље

en: Sort rows by the specified columns
sr: Поређајте редове према наведеним колонама

en: Sort the selected region
sr: Поређајте изабрану област

en: Sort the selected region in ascending order based on the first column selected
sr: Поређајте изабрану област у растућем поретку према првој означеној колони

en: Sort the selected region in descending order based on the first column selected
sr: Поређајте изабрану област у опадајућем поретку према првој означеној колони

en: Sort...
sr: Поређај...

en: Sorting
sr: Ређање

en: Sorting %s
sr: Ређам %s

en: Sorting Preserves Formats
sr: Ређање очувава записе

en: Sorting _preserves formats
sr: Поредак _очувава записе

en: Sorting is Case-Sensitive
sr: Ређање разликује величину слова

en: Source
sr: Извор

en: Source Format
sr: Изворни запис

en: Source Locale:
sr: Изворни локалитет:

en: Source region %s overlaps with the destination region
sr: Изворна област %s се преклапа са одредишном области

en: South
sr: Јужни

en: Space
sr: Размак

en: Special functions
sr: Посебне функције

en: Specification %s does not define a region
sr: Особеност %s не одређује област

en: Specified screen:
sr: Наведени екран:

en: Specify the size and location of the initial window
sr: Наводи величину и место почетног прозора

en: Spencer's 15-point moving average
sr: Спенсеров клизни просек са 15 тачака

en: SpinButton
sr: Вртеће дугме

en: Spinbutton Properties
sr: Својства вртећег дугмета

en: Split merged ranges of cells
sr: Растави спојене опсеге поља

en: Split the page above this row
sr: Подели страницу изнад овог реда

en: Split the page to the left of this column
sr: Подели страницу на лево од ове колоне

en: Spreadsheet
sr: Табеларни прорачун

en: Spreadsheet;
sr: таблице; табеларни прорачун;

en: Spreadsheets
sr: Таблице

en: St_op value:
sr: _Зауставна вредност:

en: Standard Error
sr: Уобичајена грешка

en: Standard Toolbar
sr: Уобичајена алатница

en: Standard toolbar position
sr: Положај уобичајене траке алата

en: Standard toolbar visible
sr: Видљивост уобичајене траке алата

en: Start search
sr: Покрени претрагу

en: Started the MS Excel import/export engine, and 'GnmStyle'
sr: Започео је мотор за увоз/извоз МС Ексела, и „Гнм стила“

en: Statistical Functions
sr: Статистичке функције

en: Statistical Functions with naming and calling conventions from The R Project
sr: Статистичке функције са именовањем и позивом одредаба из Р пројекта

en: Statistics
sr: Статистика

en: Statistics and GUI guru
sr: Статистички и ГКС гуру

en: Status
sr: Стање

en: Std. Dev.
sr: Стнд. одступање

en: Step
sr: Корак

[ctx: Stock label]
en: Save _As
sr: Сачувај _као

[ctx: Stock label]
en: _Cancel
sr: _Откажи

[ctx: Stock label]
en: _OK
sr: У _реду

[ctx: Stock label]
en: _Open
sr: _Отвори

[ctx: Stock label]
en: _Save
sr: _Сачувај

en: Stop            (never allow invalid input)
sr: Заустави    (никад не дозволи неисправан улаз)

en: Stop the running solver
sr: Заустави покренути решавач

en: Strikethrough
sr: Прецртано

en: String
sr: Ниска

en: String Functions
sr: Функције за рад са нискама

en: Student t
sr: Студентова т

en: Student-t Test
sr: Студентов-т тест

en: Student-t Test (%s)
sr: Студентов-т тест (%s)

en: Style Overlay:
sr: Преклапање изгледа:

en: Style of %s was changed.
sr: Изглед „%s“ је измењен.

en: Style:
sr: Стил:

en: Styles with no content
sr: Стилови без садржаја

en: Su_perscript
sr: _Изложилац

en: Subject to the Constraints:
sr: Подложно ограничењима:

en: Subject:
sr: Тема:

en: Subscrip_t
sr: _Индекс

en: Subscript
sr: Индекс

en: Subtotal
sr: Међузбир

en: Sum
sr: Сума

en: Sum into the current cell
sr: Образуј суму у текућем пољу

en: Summary
sr: Извештај

en: Superscript
sr: Изложилац

en: Support for non-Latin languages
sr: Подршка за не-латинске језике

en: Suppress all normal output
sr: Потискује све обичне излазе

en: Switch to or from full screen mode
sr: Пребаците се у или из режима целог екрана

en: Syntax error at line %d. Ignoring.
sr: Садржајна грешка у %d. реду. Занемарујем.

en: System Directory for Autoformats
sr: Системски директоријум за самоформатирања

en: TAB
sr: ЈЕЗИЧАК

en: TABLE:internal function for data tables
sr: TABLE:унутрашња функција за табеле података

en: TIME
sr: ВРЕМЕ

en: TITLE
sr: НАСЛОВ

en: TROFF (*.me)
sr: ТРОФФ (*.me)

en: TRUE/FALSE
sr: ТАЧНО/НЕТАЧНО

en: T_ext to Columns...
sr: _Текст у колоне...

en: T_ype:
sr: Вр_ста:

en: Tab
sr: Језичак

en: Table
sr: Табела

en: Tabulate Dependency
sr: Табеларне зависности

en: Tabulating Dependencies
sr: Табеларне зависности

en: Tabulation
sr: Табелирање

en: Tabulation Mode
sr: Режим табелирања

en: Tail
sr: Подножје

en: Takashi Matsuda
sr: Такаши Мацуда

en: Tammuz
sr: Тамуз

en: Target
sr: Мета

en: Target _Range:
sr: Опсег _циља:

en: Target cell did not evaluate to a number.
sr: Циљно поље није оцењено на број.

en: Target cell does not appear to depend linearly on input cells.
sr: Циљно поље изгледа да не зависи линеарно од улазних поља.

en: Target cell, %s, must contain a formula that evaluates to a number
sr: Поље за резултат, %s, треба да садржи формулу која се процењује на број

en: Target region contains merged cells
sr: Област за резултат садржи спојена поља

en: Te_xt indicator:
sr: Показ_атељ текста:

en: Tebet
sr: Тебет

en: Telecommunications functions
sr: Телекомуникационе функције

en: Template Details
sr: Детаљи шаблона

en: Template with a 'cool' look
sr: Шаблон са „одличним“ изгледом

en: Template with a black background
sr: Шаблон са црном позадином

en: Template with vanilla colour
sr: Шаблон у боји ваниле

en: Test
sr: Тестирај

en: Test decision alternatives by using Monte Carlo simulation to find out probable outputs and risks related to them
sr: Замене одлуке теста коришћењем симулације Монте Карло за налажење могућих излаза и ризика који се односе на њих

en: Test of Homogeneity
sr: Тест истоврсности

en: Test of Homogeneity (%s)
sr: Тест истоврсности (%s)

en: Test of Independence
sr: Тест независности

en: Test of Independence (%s)
sr: Тест независности (%s)

en: Test of _Homogeneity
sr: Тест _истоврсности

en: Test of _Homogeneity...
sr: Тест _истоврсности...

en: Test of _Independence
sr: Тест _независности

en: Test of _Independence...
sr: Тест _независности...

en: Testing 1 Median
sr: Тестирам 1 медијану

en: Testing a sample for normality
sr: Тестирајте узорак за нормалностима

en: Testing the value of a mean
sr: Тестирајте вредност средње вредности

en: Testing the value of a median
sr: Тестирајте вредност медијане

en: Text
sr: Текст

en: Text (%s) to Columns (%s)
sr: Текст (%s) у колоне (%s)

en: Text (configurable)
sr: Текст (подесиво)

en: Text Export Encoding
sr: Кодирање извоза текста

en: Text Export Field Separator
sr: Раздвојник поља извоза текста

en: Text Export Formatting Rule
sr: Правило обликовања извоза текста

en: Text Export Locale
sr: Језик извоза текста

en: Text Export Record Terminator
sr: Завршник снимка извоза текста

en: Text Export String Indicator
sr: Показатељ ниске извоза текста

en: Text Export String Quoting Rule
sr: Правило цитирања ниске извоза текста

en: Text Export Unknown Character Transliteration
sr: Пресловљавање непознатог знака извоза текста

en: Text Files
sr: Текстуалне датотеке

en: Text Import Configuration
sr: Подешавање увоза текста

en: Text import (configurable)
sr: Увоз текста (подесиво)

en: Text indicator
sr: Показатељ текста

en: Text length
sr: Дужина текста

en: Text to Columns
sr: Рашчлани текст

en: That file is not in the given encoding.
sr: Та датотека није у датом кодирању.

en: Thatch
sr: Слама

en: The %s plugin is required but is not loaded.
sr: Потребан је прикључак „%s“ али није учитан.

en: The %s program was not found.  You can either install it or use another solver. For more information see %s
sr: Нема програма „%s“.  Можете да га инсталирате или да користите неки други решавач. За више података погледајте „%s“

en: The GLPK exporter is not available.
sr: ГЛПК извозник није доступан.

en: The Gnumeric Spreadsheet
sr: Табеларни прорачун Гнумерик

en: The Gnumeric Team
sr: Екипа Гнумерика

en: The LPSolve exporter is not available.
sr: ЛП реши извозник није доступан.

en: The additive Holt-Winters exponential
    smoothing method requires at least 4
    output columns for each data set.
sr: Метод додатног Холт-Винтерсовог
    експоненцијалног ублажавања захтева
    најмање 4 излазне колоне за сваки
    скуп података.

en: The alpha value should be a number between 0 and 1.
sr: Вредност провидности треба да буде број између 0 и 1.

en: The autocorrect engine does not capitalize the first letter of words following strings in this list.
sr: Систем за самостално исправљање неће написати велико прво слово за речи пратећи ниске са овог списка.

en: The autocorrect engine does not correct the initial caps for words in this list.
sr: Систем за самостално исправљање не исправља почетна велика слова за речи са овог списка.

en: The carriage return character (ASCII code 13) breaks lines
sr: Знак за враћање уноса на почетак (АСКРИ код 13) прелама редове

en: The categories range is not valid.
sr: Опсег категорија није исправан.

en: The category this template belongs to
sr: Категорија којој припада овај шаблон

en: The cell does not currently contain text, though, so if you go on editing then the contents will be turned into text.
sr: Поље тренутно не садржи текст, тако да ако наставите са уређивањем онда ће садржај бити преображен у текст.

en: The cell in row %i and column %i is beyond Gnumeric's maximum sheet size.
sr: Ћелија у %i. реду и %i. колони је изван највеће величине листа Гнумерика.

en: The cell named in 'By changing cell' must not contain a formula.
sr: Поље именовано у „Променом поља“ не сме да садржи формулу.

en: The cell named in 'Set Cell:' must contain a formula!
sr: Поље именовано у „Постави ћелију:“ мора да садржи формулу!

en: The censorship and time columns should have the same height.
sr: Колоне цензуре и времена треба да имају исту висину.

en: The censorship column is not valid.
sr: Колона цензуре није исправна.

en: The censorship column should be part of a single column.
sr: Колона цензуре треба да буде део појединачне колоне.

en: The chart style "%s" is not defined!
sr: Изглед нацрта „%s“ није одређен!

en: The chosen solver is not functional.
sr: Изабрани решавач није делотворан.

en: The confidence level is invalid.
sr: Ниво поверења није исправан.

en: The confidence level should be between 0 and 1.
sr: Ниво поверења треба да буде између 0 и 1.

en: The configuration of GTKPrintSetting. Do not edit this variable.
sr: Подешавање за ГТК штампу. Не мењајте ову променљиву.

en: The criteria range is invalid.
sr: Опсег критеријума је неисправан.

en: The cutoff range is not valid.
sr: Опсег одсецања није исправан.

en: The data columns range in length from %i to %i. Shall we trim the lengths to %i and proceed?
sr: Опсег колона података по величини од %i до %i. Да ли треба да дотерамо величине на %i и да наставимо?

en: The data is not valid in encoding %s; please select another encoding.
sr: Податак није исправан у начину записа %s; молим изаберите неки други начин записа.

en: The default font is bold.
sr: Основно писмо је подебљано.

en: The default font is italic.
sr: Основно писмо је искошено.

en: The default font name for headers and footers.
sr: Назив основног писма за заглавља и подножја.

en: The default font name for new workbooks.
sr: Назив основног писма за нову радну свеску.

en: The default font size for headers and footers.
sr: Основна величина писма за заглавља и подножја.

en: The default font size for new workbooks.
sr: Основна величина писма за нове радне свеске.

en: The default header/footer font is bold.
sr: Основно писмо заглавља/подножја је подебљано.

en: The default header/footer font is italic.
sr: Основно писмо заглавља/подножја је искошено.

en: The default page footer for new documents that can be modified using the page setup dialog.
sr: Основно подножје странице за нове документе који могу бити измењени коришћењем прозорчета за подешавање странице.

en: The default page header for new documents that can be modified using the page setup dialog.
sr: Основно заглавље странице за нове документе који могу бити измењени коришћењем прозорчета за подешавање странице.

en: The dependency cells should not contain an expression
sr: Зависна поља не треба да садрже израз

en: The document author
sr: Аутор документа

en: The document category
sr: Категорија документа

en: The document comments
sr: Напомене документа

en: The document company
sr: Предузеће документа

en: The document manager
sr: Управник документа

en: The document subject
sr: Тема документа

en: The document title (not filename)
sr: Наслов документа (не назив датотеке)

en: The file contains %d NUL character. It has been changed to a space. | The file contains %d NUL characters. They have been changed to spaces.
sr[0]: Датотека садржи %d НИШТАВАН знак. Промењен је у размак.
sr[1]: Датотека садржи %d НИШТАВНА знака. Промењени су у размаке.
sr[2]: Датотека садржи %d НИШТАВНИХ знакова. Промењени су у размаке.
sr[3]: Датотека садржи један НИШТАВАН знак. Промењен је у размак.

en: The file contains invalid UTF-8 encoded characters and has been truncated
sr: Датотека садржи неисправне УТФ-8 кодиране знакове и стога је скраћена

en: The file you are about to save has changed on disk. If you continue, you will overwrite someone else's changes.
    
    File: <b>%s</b>
    Location: %s
    
    Last modified: <b>%s</b>
sr: Датотека коју желите сачувати је измењена на диску. Ако наставите, пребрисаћете нечије измене.
    
    Датотека: <b>%s</b>
    Место: %s
    
    Последња измена: <b>%s</b>

en: The first input range is invalid.
sr: Први улазни опсег је неисправан.

en: The first row or column of the range is excluded from sorting and assumed to contain column or row headers.
sr: Први ред или колона опсега је искључена из ређања и сматра се да садржи заглавља колоне или реда.

en: The following extra plugins must be activated in order to activate this one:
sr: Следећи додатни прикључци морају бити покренути да бисте покренули:

en: The function selector keeps a list of recently used functions. This is that list.
sr: Бирач функција чува списак скоро коришћених функција. Ово је тај списак.

en: The function selector keeps a list of recently used functions. This is the maximum length of that list.
sr: Бирач функција чува списак скоро коришћених функција. Ово је највећа дужина тог списка.

en: The function to use when consolidating
sr: Функција која се користи за учвршћивање

en: The given criteria are invalid.
sr: Задати критеријуми су неисправни.

en: The given damping factor is invalid.
sr: Дати фактор пригушења је неисправан.

en: The given file extension does not match the chosen file type. Do you want to use this name anyway?
sr: Наведени наставак датотеке не одговара изабраној врсти датотеке. Да ли ипак желите да користите овај назив?

en: The given growth damping factor is invalid.
sr: Дати растући фактор пригушења је неисправан.

en: The given input range should contain at least two columns and two rows of data and the labels.
sr: Дати улазни опсег треба да садржи барем две колоне и два реда са подацима и ознакама.

en: The given input range should contain at least two columns and two rows of data.
sr: Дати улазни опсег треба да садржи барем две колоне и два реда са подацима.

en: The given input range should contain at least two columns of data and the labels.
sr: Дати улазни опсег треба да садржи барем две колоне са подацима и ознакама.

en: The given input range should contain at least two columns of data.
sr: Дати улазни опсег треба да садржи барем две колоне са подацима.

en: The given input range should contain at least two rows of data and the labels.
sr: Дати улазни опсег треба да садржи барем два реда са подацима и ознакама.

en: The given input range should contain at least two rows of data.
sr: Дати улазни опсег треба да садржи барем два реда са подацима.

en: The given interval is invalid.
sr: Дати интервал је неисправан.

en: The given offset is invalid.
sr: Дати померај је неисправан.

en: The given seasonal damping factor is invalid.
sr: Дати сезонски фактор пригушења је неисправан.

en: The given seasonal period is invalid.
sr: Дати сезонски период је неисправан.

en: The group/individual that made the template
sr: Група или појединац који је направио шаблон

en: The groups and time columns should have the same height.
sr: Колоне група и времена треба да имају исту висину.

en: The groups column is not valid.
sr: Колона група није исправна.

en: The groups column should be part of a single column.
sr: Колона група треба да буде део појединачне колоне.

en: The initial values do not satisfy the constraints.
sr: Почетне вредности не задовољавају ограничења.

en: The initial zoom factor for new workbooks.
sr: Почетни фактор увећања за нове радне свеске.

en: The input range for variable 1 is invalid.
sr: Улазни опсег за променљиву 1 је неисправан.

en: The input range for variable 2 is invalid.
sr: Улазни опсег за променљиву 2 је неисправан.

en: The input range is invalid.
sr: Улазни опсег је неисправан.

en: The input range is too small.
sr: Улазни опсег је премали.

en: The input ranges do not have the same shape.
sr: Улазни опсези немају исти облик.

en: The input variable range is invalid.
sr: Улазни опсег променљивих је неисправан.

en: The left column contains labels, these will not be consolidated, but used as key for comparison
sr: Лева колона садржи натписе, они се неће учврстити, већ ће се користити као кључеви при поређењу

en: The line feed character (ASCII code 10) breaks lines
sr: Знак за нови ред (АСКРИ код 10) прелама редове

en: The list range is invalid.
sr: Опсег списка је неисправан.

en: The main directory for user specific autoformat templates.
sr: Главни директоријум за посебне корисничке шаблоне самоформатирања.

en: The matrix must be symmetric positive-definite.
sr: Матрица мора бити симетрична позитивна-одређена.

en: The matrix range is not valid.
sr: Опсег матрице није исправан.

en: The maximum number of steps allowed for the solver
sr: Највећи број допуштених корака решавача

en: The maximum time allowed for the solver
sr: Највеће време допуштено решавачу

en: The maximum value should be bigger than the minimum
sr: Максимални број треба да буде већи од минималног

en: The multiplicative Holt-Winters exponential
    smoothing method requires at least 4
    output columns for each data set.
sr: Метод умножавајућег Холт-Винтерсовог
    експоненцијалног ублажавања захтева
    најмање 4 излазне колоне за сваки
    скуп података.

en: The name of the selected font
sr: Назив изабраног словног лика

en: The number is out of range
sr: Број је ван опсега

en: The number of categories is invalid.
sr: Број категорија је неисправан.

en: The number of columns in each sheet. This setting will be used only in a new Gnumeric session.
sr: Број колона у сваком листу. Ово подешавање ће бити коришћено само у новој Гнумериковој сесији.

en: The number of data points used on each side when doing numerical differentiation
sr: Број тачкица података коришћених на свакој страни приликом обављања диференцијације бројева

en: The number of data rows must be a multiple of the replication number.
sr: Број редова са подацима мора бити дељив бројем понављања.

en: The number of random numbers requested is invalid.
sr: Број тражених насумичних бројева није исправан.

en: The number of rows in each sheet. This setting will be used only in a new Gnumeric session.
sr: Број редова у сваком листу. Ово подешавање ће бити коришћено само у новој Гнумериковој сесији.

en: The number of rows per sample should be a positive integer.
sr: Број редова по узорку треба да буде позитиван цео број.

en: The number of seconds between autosaves.
sr: Број секунди између самосталних чувања.

en: The number of sheets initially created in a new workbook.
sr: Број листова створених при отварању нове радне свеске.

en: The number of to be calculated cutoffs is invalid.
sr: Број одсецања за израчунавање је неисправан.

en: The original html file is
    using nested tables.
sr: Изворна хтмл датотека
    користи угнежђене табеле.

en: The original text plugin
sr: Првобитни прикључак текста

en: The original value format engine and libgoffice work
sr: Првобитни мотор записа вредности и рад на либгофису

en: The output range is invalid.
sr: Излазни опсег је неисправан.

en: The output range overlaps with the input ranges.
sr: Излазни опсег се преклапа са улазним опсезима.

en: The output specification is invalid.
sr: Излазна особеност је неисправна.

en: The output variable range is invalid.
sr: Излазни опсег променљивих је неисправан.

en: The plugin cannot be deactivated now because it is in use. However, if you use the check button below, the plugin won't be activated after restarting Gnumeric (unless needed by another plugin).
sr: Прикључак не може бити заустављен сада јер је у употреби. Међутим, ако штиклирате кућицу испод, прикључак неће бити покренут након поновног покретања програма (све док га, евентуално, не затражи други прикључак).

en: The plugin with id %s is required but cannot be found.
sr: Потребан је прикључак са иб-ом %s али не могу да га нађем.

en: The predicted mean should be a number.
sr: Предвиђена средња вредност треба да буде број.

en: The predicted median should be a number.
sr: Предвиђена медијана треба да буде број.

en: The probabilities may not all be 0!
sr: Не могу све вероватноће бити једнаке нули!

en: The probability input range contains a negative number.
    All probabilities must be non-negative!
sr: Улазни опсег вероватноће садржи негативан број.
    Све вероватноће морају бите не-негативни бројеви!

en: The probability input range contains a non-numeric value.
    All probabilities must be non-negative numbers.
sr: Улазни опсег вероватноће садржи не-бројну вредност.
    Све вероватноће морају бити ненегативни бројеви.

en: The range to be sorted may not contain any merged cells.
sr: Опсег за ређање не може да садржи спојена поља.

en: The range to export
sr: Опсег за извоз

en: The remainder '%s' of the specification for field %d is being disregarded.
sr: Потсетник „%s“ особености за ћелију %d је неразматран.

en: The requested number of samples is invalid.
sr: Тражени број узорака није исправан.

en: The requested offset is invalid.
sr: Тражени померај није исправан.

en: The requested period is invalid.
sr: Тражени период није исправан.

en: The requested sample size is invalid.
sr: Тражена величина узорка није исправна.

en: The search range is invalid.
sr: Опсег претраге је неисправан.

en: The search text is a regular expression
sr: Текст који се тражи је регуларан израз

en: The search text is taken literally.
sr: Текст претраживања се узима дословце.

en: The search text must be a number.
sr: Текст претраге мора бити број.

en: The second input range is invalid.
sr: Други улазни опсег је неисправан.

en: The selected input areas must have equal size!
sr: Изабране улазне области морају имати исту величину!

en: The selected input columns must have equal size!
sr: Изабране улазне колоне морају имати исту величину!

en: The selected input rows must have equal size!
sr: Изабрани улазни редови морају имати исту величину!

en: The selection intersects an existing auto filter.
sr: Избор пресеца постојећи аутофилтер.

en: The selection is <b>not</b> homogeneous with respect to conditions!
sr: Избор <b>није</b> једнобразан са поштовањем услова!

en: The selection is homogeneous with respect to conditions.
sr: Избор је једнобразан са поштовањем услова.

en: The selection must have more than 1 column and row to create a Data Table.
sr: Избор мора да садржи више од једне колоне и реда за прављење табеле података.

en: The sequence of carriage return and line feed (ASCII codes 13 and 10) breaks lines
sr: Низ од знака за враћање уноса на почетак и за нови ред (АСКРИ кодови 13 и 10) прелама редове

en: The sheet is wider than Gnumeric can handle.
sr: Лист је преширок за Гнумерика.

en: The sheet size of %i columns and %i rows used in this file exceeds Gnumeric's maximum supported sheet size
sr: Величина листа од %i ступца и %i реда коришћена у овој датотеци премашује највећу подржану величину листа Гнумерика

en: The sizes of the x variable and y variables ranges do not match.
sr: Величине променљиве х и опсези променљивих у се не подударају.

en: The sizes of the y variable and x variables ranges do not match.
sr: Величине променљиве у и опсези променљивих х се не подударају.

en: The step size should be positive
sr: Величина корака би требала бити позитивна

en: The target cell should contain an expression
sr: Поље за резултат треба да садржи један израз

en: The target region is too small.  It should be at least %d column wide | The target region is too small.  It should be at least %d columns wide
sr[0]: Област за резултат је премала.  Треба да буде широка барем %d колону
sr[1]: Област за резултат је премала.  Треба да буде широка барем %d колоне
sr[2]: Област за резултат је премала.  Треба да буде широка барем %d колона
sr[3]: Област за резултат је премала.  Треба да буде широка барем %d колону

en: The target region is too small.  It should be at least %d row high | The target region is too small.  It should be at least %d rows high
sr[0]: Област за резултат је премала.  Треба да буде висока барем %d ред
sr[1]: Област за резултат је премала.  Треба да буде висока барем %d реда
sr[2]: Област за резултат је премала.  Треба да буде висока барем %d редова
sr[3]: Област за резултат је премала.  Треба да буде висока барем %d ред

en: The target region is too small.  It should be at least %s by %s
sr: Област за резултат је премала.  Треба да буде барем %s пута %s

en: The time column is not valid.
sr: Колона времена није исправна.

en: The time column should be part of a single column.
sr: Колона времена треба да буде део појединачне колоне.

en: The title of the font chooser dialog
sr: Наслов прозорчета за избор словног лика

en: The top row contains labels, these will not be consolidated, but used as key for comparison
sr: Горњи ред садржи натписе, они се неће учврстити, већ ће се користити као кључеви при поређењу

en: The type of the dialog
sr: Врста прозорчета

en: The validation criteria are unusable. Disable validation?
sr: Критеријум исправности је неупотребљив. Да искључим проверу исправности?

en: The value given in 'To Value:' is not valid.
sr: Вредност дата у пољу „На вредност:“ је неисправна.

en: The x variable range is invalid.
sr: Опсег променљиве х није исправан.

en: The x variable range is too small
sr: Опсег променљиве х је премали

en: The x variable range must be a vector (n by 1 or 1 by n).
sr: Опсег променљиве x мора бити вектор (n са 1 или 1 са n).

en: The x variables range is invalid.
sr: Опсег променљивих х није исправан.

en: The y variable range is invalid.
sr: Опсег променљиве у није исправан.

en: The y variable range is too small
sr: Опсег променљиве у је премали

en: The y variable range must be a vector (n by 1 or 1 by n).
sr: Опсег променљиве у мора бити вектор (n са 1 или 1 са n).

en: The y variables range is invalid.
sr: Опсег променљивих у није исправан.

en: There are more columns of data than there is room for in the sheet.  Extra columns will be ignored.
sr: Има више колона са подацима него што има места на листу.  Додатне колоне ће бити занемарене.

en: There are more rows of data than there is room for in the sheet.  Extra rows will be ignored.
sr: Има више редова са подацима него што има места на листу.  Додатни редови ће бити занемарени.

en: There is already a merged region that intersects
    %s!%s
sr: Већ постоји спојена област која пресеца
    %s!%s

en: There is no data to convert
sr: Нема података за претварање

en: There is no object with name '%s'
sr: Не постоји објекат под називом „%s“

en: There is no point in sorting a single cell.
sr: Нема тачке у ређању једног поља.

en: These settings are shared with the Search & Replace dialog.
sr: Ова подешавања су дељена са прозорчетом претраге и замене.

en: These settings are shared with the Search &amp; Replace dialog.
sr: Ова подешавања су дељена са прозорчетом претраге и замене.

en: Thick Bottom
sr: Танка доња

en: Thick Diagonal Crosshatch
sr: Дебели дијагонални нишан

en: Thick Outside Borders
sr: Дебеле спољне ивице

en: Thin
sr: Танко

en: Thin Diagonal Crosshatch
sr: Танки дијагонални нишан

en: Thin Diagonal Stripe
sr: Танка дијагонална пруга

en: Thin Horizontal Crosshatch
sr: Танки водоравни нишан

en: Thin Horizontal Stripe
sr: Танка водоравна пруга

en: Thin Reverse Diagonal Stripe
sr: Танка обрнута дијагонална пруга

en: Thin Vertical Stripe
sr: Танка усправна пруга

en: This Psion file is not a Sheet file.
sr: Ова Псион датотека није датотека листа.

en: This checkbox determines whether each cell containing a spreadsheet formula is marked with a green top left corner.
sr: Ова кућица за избор одређује да ли је свака ћелија које садржи формулу таблице означено зеленим горњим левим углом.

en: This checkbox determines whether small red arrows indicate that the content has been truncated in that direction.
sr: Ова кућица за избор одређује да ли мала црвена стрелица указује да је садржај скраћен у том смеру.

en: This directory contains the pre-installed autoformat templates.
sr: Овај директоријум садржи преинсталиране шаблоне самоформатирања.

en: This file appears corrupted, required formats are missing.
sr: Ова датотека изгледа да је оштећена, недостају потребни записи.

en: This file is corrupted with a duplicate sheet name "%s", now renamed to "%s".
sr: Ова датотека је оштећена удвострученим називом листа „%s“, сада преименована у „%s“.

en: This file is corrupted with an unnamed sheet now named "%s".
sr: Ова датотека је оштећена безименим листом сада названим „%s“.

en: This function first evaluates the condition.  If the result is true, it will then evaluate and return the second argument.  Otherwise, it will evaluate and return the last argument.
sr: Ова функција прво процењује услов.  Ако је резултат тачан, након тога ће проценити и исписати други аргумент.  У супротном, процениће и исписати последњи аргумент.

en: This function is Excel compatible.
sr: Ова функција је сагласна са Екселом.

en: This function is OpenFormula compatible.
sr: Ова функција је сагласна са Отвореном формулом.

en: This function should not be called directly.
sr: Ова функција не треба да се позива директно.

en: This importer can only be used with a GUI.
sr: Овај увозник може бити коришћен само са графичким сучељем.

en: This integer (between 0 and 9) specifies the amount of compression performed by Gnumeric when saving files in the default file format. 0 is minimal compression while 9 is maximal compression.
sr: Овај цео број (између 0 и 9) наводи величину сажимања коју примењује Гнумерик када чува датотеке у основном запису. 0 значи да се не примењује сажимање, док 9 представља највећи степен сажимања.

en: This is a special version of Gnumeric.  It has been compiled
    with support for a very large number of columns.  Access to the
    column named TRUE may conflict with the constant of the same
    name.  Expect weirdness.
sr: Ово је посебно издање Гнумерика.  Преведено је са
    подршком за веома велики број колона.  Приступ колони
    под називом „ТАЧНО“ може довести до сукоба са константом
    истог назива.  Очекујте чудне ствари.

en: This is an unknown condition type.
sr: Ово је непозната врста услова.

en: This is message from the "%s" plugin.
sr: Ово је порука из „%s“ прикључка.

en: This is the default error behavior of Search &amp; Replace indicated by an integer from 0 to 4.
sr: Ово је основно понашање грешке претраге и замене назначене целим бројем од 0 до 4.

en: This is the default paper orientation. Please use the Print Setup dialog to edit this value.
sr: Ово је основно усмерење папира. Да измените ову вредност користите прозорче подешавања штампе.

en: This is the default paper specification. Please use the Print Setup dialog to edit this value.
sr: Ово је основна особеност папира. Да измените ову вредност користите прозорче подешавања штампе.

en: This is the default scope of Search &amp; Replace. 0: entire workbook; 1: current sheet; 2: range
sr: Ово је основни домет претраге и замене. 0: читава радна свеска; 1: текући лист; 2: опсег

en: This is the full path to the glpsol binary that the lpsolve plugin should use.
sr: Ово је пуна путања до извршне датотеке програма „глп-реши“ коју треба да користи лпреши прикључак.

en: This is the full path to the lp_solve binary that the lpsolve plugin should use.
sr: Ово је пуна путања до извршне датотеке програма „лп_реши“ коју треба да користи лпреши прикључак.

en: This list contains all extra directories containing autoformat templates.
sr: Овај списак садржи све додатне директоријуме који садрже шаблоне самоформатирања.

en: This list contains all extra directories containing plugins.
sr: Овај списак садржи све додатне директоријуме који садрже прикључке.

en: This list contains all known plugins.
sr: Овај списак садржи све познате прикључке.

en: This list contains all plugin file states.
sr: Овај списак садржи стања свих датотека прикључака.

en: This list contains all plugins that are supposed to be automatically activated.
sr: Овај списак садржи све прикључке за које се сматра да се сами покрећу.

en: This list contains the ids of the file savers for which the extension check is disabled.
sr: Овај списак садржи иб-ове чувара датотека за које је искључена провера проширења.

en: This name is already in use!
sr: Овај назив је већ у употреби!

en: This name is used by some plugins that provide programmability to address this object. Most users will not need to set this name.
sr: Овај назив користе неки прикључци који обезбеђују програмљивост за обраћање овом објекту. Већина корисника неће морати да подеси овај назив.

en: This number (between 0.25 and 1.00) gives the horizontal fraction of the screen size covered by the default window.
sr: Овај број (између 0,25 и 1,0) даје водоравни део величине екрана прекривеног основним прозором.

en: This number (between 0.25 and 1.00) gives the vertical fraction of the screen size covered by the default window.
sr: Овај број (између 0,25 и 1,0) даје усправни део величине екрана прекривеног основним прозором.

en: This option determines the initial state of the sort-order button in the sort dialog.
sr: Ова опција одређује почетно стање дугмета поретка ређања у прозорчету за ређање.

en: This p-value is calculated by a normal approximation.
    It is only valid if the sample size is at least 12.
sr: Ова п-вредност се израчунава нормалним заокруживањем.
    Исправна је само ако је величина узорка најмање 12.

en: This p-value is calculated using a
    normal approximation, so it is
    only valid for large samples of
    at least 15 observations in each
    population, and few if any ties.
sr: Ова п-вредност се израчунава коришћењем
    нормалног заокруживања, тако да је исправна
    само за велике узорке са најмање 15
    осматрања у свакој популацији,
    и мало ако има неких веза.

en: This plugin provides support for Perl plugins
sr: Овај прикључак обезбеђује подршку за прикључке Перла

en: This plugin provides support for Python plugins
sr: Овај прикључак обезбеђује подршку за прикључке Питона

en: This property value cannot be edited.
sr: Вредност овог својства не може бити уређивана.

en: This screen
sr: Овај екран

en: This setting determines whether created LaTeX files use UTF-8 (unicode) or ISO-8859-1 (Latin1). To use the UTF-8 files, you must have the ucs LaTeX package installed.
sr: Ово подешавање одређује да ли створене датотеке ЛаТеКса користе УТФ-8 (јуникод) или ИСО-8859-1 (Латиница1). Да користите УТФ-8 датотеке, морате да имате инсталиран „ucs“ пакет ЛаТеКса.

en: This solver does not handle discrete variables.
sr: Овај решавач не ради са засебним променљивима.

en: This solver does not handle equality constraints.
sr: Овај решавач не ради са ограничењима једнакости.

en: This string gives the default region to be repeated at the left of each printed sheet. Please use the Print Setup dialog to edit this value.
sr: Ова ниска одређује основну област која ће бити поновљена на левој страни сваког штампаног листа. Да измените ову вредност користите прозорче подешавања штампе.

en: This string gives the default region to be repeated at the top of each printed sheet. Please use the Print Setup dialog to edit this value.
sr: Ова ниска одређује основну област која ће бити поновљена на врху сваког штампаног листа. Да измените ову вредност користите прозорче подешавања штампе.

en: This string gives the default unit to be used in the page setup dialog.
sr: Ова ниска одређује основну јединицу која ће бити коришћена у прозорчету подешавања странице.

en: This value determines the default setting in the Print Setup dialog whether print grid lines. Please use the Print Setup dialog to edit this value.
sr: Ова вредност одређује да ли ће основно подешавање у прозорчету подешавања штампе да штампа линије мреже. Да измените ову вредност користите прозорче за подешавање штампе.

en: This value determines the default setting in the Print Setup dialog whether to print empty but formatted cells. Please use the Print Setup dialog to edit this value.
sr: Ова вредност одређује да ли ће основно подешавање у прозорчету подешавања штампе да штампа празне али обликоване ћелије. Да измените ову вредност користите прозорче за подешавање штампе.

en: This value determines the default setting in the Print Setup dialog whether to print first right then down. Please use the Print Setup dialog to edit this value.
sr: Ова вредност одређује да ли ће основно подешавање у прозорчету подешавања штампе да штампа прво десно затим доле. Да измените ову вредност користите прозорче за подешавање штампе.

en: This value determines the default setting in the Print Setup dialog whether to print in only black and white. Please use the Print Setup dialog to edit this value.
sr: Ова вредност одређује да ли ће основно подешавање у прозорчету подешавања штампе да штампа само црно-бело. Да измените ову вредност користите прозорче за подешавање штампе.

en: This value determines the default setting in the Print Setup dialog whether to print row and column headers. Please use the Print Setup dialog to edit this value.
sr: Ова вредност одређује да ли ће основно подешавање у прозорчету подешавања штампе да штампа заглавља редова и колона. Да измените ову вредност користите прозорче за подешавање штампе.

en: This value determines the default setting in the Print Setup dialog whether to scale pages by a given percentage. Please use the Print Setup dialog to edit this value.
sr: Ова вредност одређује да ли ће основно подешавање у прозорчету подешавања штампе да промени величину страница за дати проценат. Да измените ову вредност користите прозорче за подешавање штампе.

en: This value determines the input type for Search &amp; Replace. 0: text; 1: regular expression; 2: number
sr: Ова вредност одређује врсту улаза за претрагу и замену. 0: текст; 1: регуларни израз; 2: број

en: This value determines the length of the undo chain. Each editing action has a size associate with it, to compare it with the memory requirements of a simple one-cell edit (size of 1). The undo list will be truncated when its total size exceeds this configurable value.
sr: Ова вредност одређује дужину списка опозива. Свака радња има њој придружену величину, да би се упоредила са меморијским захтевом за једноставним уређивањем једне ћелије (величине 1). Списак опозива ће бити скраћен када његова укупна вредност надмаши ову подесиву вредност.

en: This value determines the maximum number of items in the undo/redo list.
sr: Ова вредност одређује највећи број ставки у списку опозови/понови.

en: This value determines the maximum number of pages that make up the height of a printout of the current sheet. The sheet will be reduced to fit within this height. This value can be changed in the Page Setup dialog.
sr: Ова вредност одређује највећи број страница које сачињавају висину излаза штампе текућег листа. Лист ће бити умањен да би сатао на ову висину. Ова вредност може бити измењена у прозорчету подешавања штампе.

en: This value determines the maximum number of pages that make up the width of a printout of the current sheet. The sheet will be reduced to fit within this width. This value can be changed in the Page Setup dialog.
sr: Ова вредност одређује највећи број страница које сачињавају ширину излаза штампе текућег листа. Лист ће бити умањен да би сатао на ову ширину. Ова вредност може бити измењена у прозорчету подешавања штампе.

en: This value determines whether by default the print set-up dialog applies to all sheets simultaneously.
sr: Ова вредност одређује да ли се промене у прозорчету за подешавање штампе примењују на све листове истовремено.

en: This value determines whether the default font for a new workbook is bold.
sr: Ова вредност одређује да ли је основно писмо за нову радну свеску подебљано.

en: This value determines whether the default font for a new workbook is italic.
sr: Ова вредност одређује да ли је основно писмо за нову радну свеску искошено.

en: This value determines whether the default font for headers and footers is bold.
sr: Ова вредност одређује да ли је основно писмо за заглавља и подножја подебљано.

en: This value determines whether the default font for headers and footers is italic.
sr: Ова вредност одређује да ли је основно писмо за заглавља и подножја искошено.

en: This value determines whether the default setting in the Print Setup dialog is to center pages horizontally.
sr: Ова вредност одређује да ли је основно подешавање у прозорчету за подешавање штампе водоравно усредиштавање странице.

en: This value determines whether the default setting in the Print Setup dialog is to center pages vertically.
sr: Ова вредност одређује да ли је основно подешавање у прозорчету за подешавање штампе усправно усредиштавање странице.

en: This value determines whether to show the sheet names in the undo and redo lists.
sr: Ова вредност одређује да ли се приказују називи листова у списковима „Опозови“ и „Понови“.

en: This value gives the default number of points from the bottom of a page to the end of the body. Please use the Print Setup dialog to edit this value.
sr: Ова вредност одређује основни број тачака од дна странице до краја тела. Да измените ову вредност користите прозорче подешавања штампе.

en: This value gives the default number of points from the bottom of a page to the end of the footer. Please use the Print Setup dialog to edit this value.
sr: Ова вредност одређује основни број тачака од дна странице до краја подножја. Да измените ову вредност користите прозорче подешавања штампе.

en: This value gives the default number of points from the left of a page to the left of the body. Please use the Print Setup dialog to edit this value.
sr: Ова вредност одређује основни број тачака са леве стране странице до леве стране тела. Да измените ову вредност користите прозорче подешавања штампе.

en: This value gives the default number of points from the right of a page to the right of the body. Please use the Print Setup dialog to edit this value.
sr: Ова вредност одређује основни број тачака са десне стране странице до десне стране тела. Да измените ову вредност користите прозорче подешавања штампе.

en: This value gives the default number of points from the top of a page to the start of the body. Please use the Print Setup dialog to edit this value.
sr: Ова вредност одређује основни број тачака од врха странице до почетка тела. Да измените ову вредност користите прозорче подешавања штампе.

en: This value gives the default number of points from the top of a page to the top of the header. Please use the Print Setup dialog to edit this value.
sr: Ова вредност одређује основни број тачака од врха странице до врха заглавља. Да измените ову вредност користите прозорче подешавања штампе.

en: This value gives the percentage by which to scale each printed page. Please use the Print Setup dialog to edit this value.
sr: Ова вредност даје проценат за који ће бити промењена величина сваке штампане странице. Да измените ову вредност користите прозорче за подешавање штампе.

en: This value is indicative of the maximum length of the command descriptors in the undo and redo chains.
sr: Ова вредност представља највећу дужину описа наредби који се јављају у „Опозови“ и „Понови“ ставкама.

en: This value is not the square of R
    but the uncentered version of the
    coefficient of determination; that
    is, the proportion of the sum of
    squares explained by the model.
sr: Ова вредност није квадрат
    од П већ неусредиштено издање
    коефицијента детерминације;
    тако је, то је однос збира
    квадрата које објашњава модел.

en: This variable determines the minimum number of characters required for autocompletion.
sr: Ова променљива одређује најмањи број знакова потребних за самодовршавање.

en: This variable determines where the format toolbar should be shown. 0 is left, 1 is right, 2 is top.
sr: Ова променљива одређује где треба да буде приказана трака алата форматирања. 0 — лево, 1 — десно, 2 — горе.

en: This variable determines where the object toolbar should be shown. 0 is left, 1 is right, 2 is top.
sr: Ова променљива одређује где треба да буде приказана трака алата објеката. 0 — лево, 1 — десно, 2 — горе.

en: This variable determines where the standard toolbar should be shown. 0 is left, 1 is right, 2 is top.
sr: Ова променљива одређује где треба да буде приказана уобичајена трака алата. 0 — лево, 1 — десно, 2 — горе.

en: This variable determines whether autocompletion is set on.
sr: Ова променљива одређује да ли је укључено самостално довршавање.

en: This variable determines whether cells containing spreadsheet function are marked.
sr: Ова променљива одређује да ли су означене ћелије које садрже функције табеле.

en: This variable determines whether cells with truncated content are marked.
sr: Ова променљива одређује да ли су означене ћелије са скраћеним садржајем.

en: This variable determines whether the format toolbar should be visible initially.
sr: Ова променљива одређује да ли трака алата форматирања треба да буде видљива приликом покретања.

en: This variable determines whether the object toolbar should be visible initially.
sr: Ова променљива одређује да ли трака алата објеката треба да буде видљива приликом покретања.

en: This variable determines whether the standard toolbar should be visible initially.
sr: Ова променљива одређује да ли уобичајена трака алата треба да буде видљива приликом покретања.

en: This variable determines whether to activate every new encountered plugin.
sr: Ова вредност одређује да ли ће бити покренут сваки нови пронађени прикључак.

en: This variable determines whether to autocorrect first letters
sr: Ова променљива одређује да ли ће прва слова бити сама исправљена

en: This variable determines whether to autocorrect initial caps
sr: Ова променљива одређује да ли ће почетна велика слова бити сама исправљена

en: This variable determines whether to autocorrect names of days
sr: Ова променљива одређује да ли ће називи дана бити сами исправљени

en: This variable determines whether to show function argument tooltips.
sr: Ова променљива одређује да ли ће бити приказани облачићи аргумента функције.

en: This variable determines whether to show function name tooltips.
sr: Ова променљива одређује да ли ће бити приказани облачићи назива функције.

en: This variable determines whether transition keys are set on. Transition keys are a throw back to 1-2-3 style event handling. They turn Ctrl-arrow into page movement rather than jumping to the start/end of series.
sr: Ова променљива одређује да ли су подешени тастери прелаза. Тастери прелаза су пребачени на управљање догађаја у стилу 1-2-3. Претварају Ктрл-стрелицу у покрет странице уместо пребацивања на почетак/крај низа.

en: This workbook does not contain any exportable content.
sr: Ова радна свеска не садржи никакав садржај за извоз.

en: Thomas Canty
sr: Томас Канти

en: Those columns are already grouped
sr: Те колоне су већ груписане

en: Those columns are not grouped, you can't ungroup them
sr: Те колоне нису груписане, тако да их не можете разгруписати

en: Those rows are already grouped
sr: Ти редови су већ груписани

en: Those rows are not grouped, you can't ungroup them
sr: Ти редови нису груписани тако да их не можете разгруписати

en: Thousands Separator
sr: Раздвојник хиљада

en: Ties:
sr: Везе:

en: Time
sr: Време

en: Time Series Analysis
sr: Анализа временског низа

en: Time Series Analysis Functions
sr: Функције анализе временског низа

en: Time format selection
sr: Избор облика времена

en: Timeout
sr: Временски рок

en: Tip:
sr: Савет:

en: Tishri
sr: Тишри

en: Titl_e:
sr: Насл_ов:

en: Title
sr: Наслов

en: Title:
sr: Наслов:

en: To
sr: До

en: To edit, use the keywords tab.
sr: Да уредите, користите језичак кључних речи.

en: Toggle sheet direction, left-to-right vs right-to-left
sr: Окините усмерење листа, с лева на десно наспрам с десна на лево

en: Toggle thousands separator
sr: Окини раздвојник хиљада

en: Toggle visibility of statusbar
sr: Окините видљивост траке стања

en: Toggle whether or not to display column headers
sr: Да ли да приказује заглавље колоне

en: Toggle whether or not to display gridlines
sr: Да ли приказивати линије мреже

en: Toggle whether or not to display outline groups
sr: Да ли се приказују уоквирене групе

en: Toggle whether or not to display row headers
sr: Да ли се приказује заглавље реда

en: Toggle whether or not to display zeros as blanks
sr: Да ли приказивати нуле као празнине

en: Toggle whether to display column outlines on the left or right
sr: Да ли да прикаже оквире колона на левој или десној страни

en: Toggle whether to display row outlines on top or bottom
sr: Да ли да прикаже оквире редова горе или доле

en: Tom Dyas
sr: Том Диас

en: Too many arguments for %s
sr: Превише аргумената за %s

en: Too many arguments for function '%s', MS Excel can only handle %d not %d
sr: Превише аргумената за функцију „%s“. МС Ексел може да ради само са %d а не са %d

en: Too much data returned
sr: Враћено је превише података

en: Tool test specs
sr: Одредбе алата теста

en: Toolbar Style
sr: Стил траке алата

en: Toolbar Style. Valid values are both, both_horiz, icon, and text.
sr: Стил траке алата. Допуштене вредности су „both“ (текст и иконице), „both_horiz“ (текст поред иконица), „icon“ (иконица), и „text“ (текст).

en: Tools
sr: Алати

en: Top
sr: Горе

en: Top and Bottom
sr: Горња и доња

en: Top and Double Bottom
sr: Горња и двострука доња

en: Top and Thick Bottom
sr: Горња и дебела доња

en: Top border
sr: Горња граница

en: Top margin:
sr: Горња маргина:

en: Total
sr: Укупно

en: Transform function of G_TYPE_STRING to %s is required!
sr: Претварање функције НИСКЕ_Г_ВРСТЕ у %s је потребно!

en: Transition Keys
sr: Тастери прелаза

en: Translation
sr: Превод

en: Transliterate
sr: Преслови

en: Transpose the source during the paste so columns become rows and vice versa
sr: Преместите извор за време убацивања тако да колоне постану редови и обратно

en: Trendy
sr: Помодан

en: Trim:
sr: Дотерати:

en: Turn unparsable entries into string values
sr: Претвори необрадиве уносе у знаковне низове

en: Two Factor ANOVA
sr: АНОВА са два фактора

en: Two Factor ANOVA (%s),  with replication
sr: АНОВА са два фактора (%s),  са понављањем

en: Two Factor ANOVA (%s), no replication
sr: АНОВА са два фактора (%s), без понављања

en: Two Factor Analysis of Variance...
sr: Анализа варијансе са два фактора...

en: Type
sr: Врста

en: Type Mismatch
sr: Неподударање врста

en: Type:
sr: Врста:

en: Type:
sr: Врста:

en: Typing "%s" in %s
sr: Уписујем „%s“ у %s

en: UI
sr: КС

en: UI Hello
sr: УИ поздрав

en: UI polish and all round bug fixer
sr: Гланцање КС-а и исправљач грешака свог заокруживања

en: Ultrabold
sr: Превише подебљано

en: Ultraheavy
sr: Превише зацрњено

en: Ultralight
sr: Врло лагано

en: Un_freeze Panes
sr: _Одмрзни површи

en: Unable to activate the url '%s'
sr: Не могу да покренем адресу „%s“

en: Unable to create Autofilter
sr: Не могу да направим аутофилтер

en: Unable to determine manual position for a chart component!
sr: Не могу да одредим ручни положај за састојак графика!

en: Unable to evaluate formula '%s' ('%s') of name '%s'
sr: Не могу да проценим формулу „%s“ („%s“) назива „%s“

en: Unable to find the PerfectOffice_MAIN stream.  Is this really a Quattro Pro file?
sr: Не могу да пронађем ток „Савршена канцеларија_ГЛАВНИ“.  Да ли је ово стварно Кватро Про датотека?

en: Unable to guess exporter to use for '%s'.
    Try --list-exporters to see a list of possibilities.
sr: Не могу да погодим извозника за „%s“.
    Покушајте „--list-exporters“ да видите списак могућности.

en: Unable to load the file '%s'.
sr: Не могу учитам датотеку „%s“.

en: Unable to locate %s
sr: Не могу да пронађем „%s“

en: Unable to open '%s'
sr: Не могу да отворим „%s“

en: Unable to open '%s'.
sr: Не могу да отворим „%s“.

en: Unable to open module file "%s".
sr: Не могу да отворим датотеку модула „%s“.

en: Unable to parse '%s' ('%s')
sr: Не могу да обрадим „%s“ („%s“)

en: Unable to parse cmd='%s', str='%s', col=%d, row=%d.
sr: Не могу да обрадим наредбу=„%s“, ниску=„%s“, колону=%d, ред=%d.

en: Unable to parse formula '%s' ('%s') of name '%s'
sr: Не могу да обрадим формулу „%s“ („%s“) назива „%s“

en: Unable to parse gradient color: %s
sr: Не могу да обрадим боју прелива: %s

en: Unable to parse hatch color: %s
sr: Не могу да обрадим боју извода: %s

en: Unable to parse tab color '%s'
sr: Не могу да обрадим боју табулатора: %s

en: Unable to parse tab text color '%s'
sr: Не могу да обрадим боју текста табулатора: %s

en: Unable to parse the html.
sr: Не могу обрадим хтмл.

en: Unable to paste
sr: Не могу да убацим

en: Unable to paste into selection
sr: Не могу да убацим у избор

en: Unable to repeat export since no previous export information has been saved in this session.
sr: Не могу да поновим извоз све док не буде сачуван податак о претходном извозу у овој сесији.

en: Unable to resolve external relationship
sr: Не могу да решим спољни међуоднос

en: Unable to start the help browser (%s).
    The system error message is: 
    
    %s
sr: Не могу да покренем прегледника помоћи (%s).
    Порука грешке система је следећа: 
    
    %s

en: Unavailable
sr: Недоступно

en: Unbounded
sr: Неограничено

en: Uncollapse an outline group
sr: Раширите уоквирену групу

en: Uncorrelated Random Variables
sr: Неузајамне случајне променљиве

en: Undefine the print area
sr: Поништите одредницу области штампања

en: Undefined number format id '%s'
sr: Неодређен иб облика броја „%s“

en: Undefined partial style record '%d'
sr: Неодређен делимичан запис стила „%d“

en: Undefined style record '%d'
sr: Неодређен запис стила „%d“

en: Undefined validation style encountered: %s
sr: Наиђох на неодређени стил потврђивања: %s

en: Underline
sr: Подвучено

en: Undo
sr: Опозови

en: Undo the last action
sr: Опозови последњу радњу

en: Unexpected attribute %s::%s == '%s'.
sr: Неочекивани атрибут %s::%s == „%s“.

en: Unexpected end of file at line %d while reading data.
sr: Неочекивани крај датотеке у %d. реду за време читања података.

en: Unexpected end of file at line %d while reading header.
sr: Неочекивани крај датотеке у %d. реду за време читања заглавља.

en: Unexpected token %c
sr: Неочекивани знак %c

en: Unfreeze the top left of the sheet
sr: Одмрзни горњи леви део табеле

en: Ungroup
sr: Распусти

en: Ungroup columns %s
sr: Разгрупиши колоне %s

en: Ungroup rows %d:%d
sr: Разгрупиши редове %d:%d

en: Unhide columns
sr: Откриј колоне

en: Unhide rows
sr: Откриј редове

en: Uniform
sr: Једнобразни

en: Uniform Integer
sr: Једнобразни цео број

en: Unimplemented
sr: Непримењено

en: Unit:
sr: Јединица:

en: Unix (linefeed)
sr: Јуникс (знак за нову линију)

en: Unknown
sr: Непознато

en: Unknown Function
sr: Непозната функција

en: Unknown Gnumeric border style '%s' encountered.
sr: Наиђох на непознат стил ивице Гнумерика „%s“.

en: Unknown action: %s
sr: Непозната радња: %s

en: Unknown break type '%s' defaulting to NONE
sr: Непозната врста прекида „%s“ прелази на НИШТА

en: Unknown color '%s'
sr: Непозната боја „%s“

en: Unknown condition '%s' encountered, ignoring.
sr: Наиђох на непознат услов „%s“, занемарујем.

en: Unknown data value "%s" at line %d. Ignoring.
sr: Непозната вредност података „%s“ у %d. реду. Занемарујем.

en: Unknown enum value '%s' for attribute %s
sr: Непозната вредност набрајања „%s“ за особину %s

en: Unknown error
sr: Непозната грешка

en: Unknown evaluation error
sr: Непознато грешка процене

en: Unknown exporter '%s'.
    Try --list-exporters to see a list of possibilities.
sr: Непознат извозник „%s“.
    Покушајте „--list-exporters“ да видите списак могућности.

en: Unknown failure while saving image
sr: Непозната грешка при чувању слике

en: Unknown filter operator "%s"
sr: Непознат оператер филтера „%s“

en: Unknown filter type "%s"
sr: Непозната врста филтера „%s“

en: Unknown gradient name '%s' encountered!
sr: Наиђох на непознат назив прелива „%s“!

en: Unknown hatch name '%s' encountered!
sr: Наиђох на непознат назив решетке „%s“!

en: Unknown image fill name '%s' encountered!
sr: Наиђох на непознат назив испуне слике „%s“!

en: Unknown image format
sr: Непознат формат слике

en: Unknown importer '%s'.
    Try --list-importers to see a list of possibilities.
sr: Непознат увозник „%s“.
    Покушајте „--list-importers“ да видите списак могућности.

en: Unknown info_type
sr: Непозната врста_податка

en: Unknown interpolation type encountered: %s
sr: Наиђох на непознату врсту уметања: %s

en: Unknown interpolation type encountered: '%s', using Bezier cubic spline instead.
sr: Наиђох на непознату врсту уметања: „%s“, уместо тога користим Безјерову криву коцке.

en: Unknown mimetype for openoffice file.
sr: Непозната миме врста за датотеку опенофиса.

en: Unknown paper size
sr: Непозната величина папира

en: Unknown plugin
sr: Непознат прикључак

en: Unknown plugin with id="%s"
sr: Непознат прикључак са иб-ом=„%s“

en: Unknown sheet "%s"
sr: Непознат лист „%s“

en: Unknown sheet '%s'
sr: Непознат лист „%s“

en: Unknown system
sr: Непознат систем

en: Unknown text style with name "%s" encountered!
sr: Наиђох на непознат стил текста под називом „%s“!

en: Unknown theme color %d
sr: Непозната боја теме %d

en: Unknown type of hyperlink
sr: Непозната врста хипервезе

en: Unknown value type %d at line %d. Ignoring.
sr: Непозната врста вредности „%d“ у %d. реду. Занемарујем.

en: Unknown value type '%s' at line %d. Ignoring.
sr: Непозната врста вредности „%s“ у %d. реду. Занемарујем.

en: Unknown version
sr: Непознато издање

en: Unknown workbook
sr: Непозната радна свеска

en: Unknown workbook '%s'
sr: Непозната радна свеска „%s“

en: Unmerge
sr: Раздвој

en: Unmerging %s
sr: Раздвајам %s

en: Unnamed dash style encountered.
sr: Наиђох на неименовани стил цртице.

en: Unnamed date style ignored.
sr: Занемарих неименовани стил датума.

en: Unnamed gradient style encountered.
sr: Наиђох на неименовани стил прелива.

en: Unnamed hatch encountered!
sr: Наиђох на неименовани извод!

en: Unnamed image fill style encountered.
sr: Наиђох на неименовани стил испуне слике.

en: Unpaired Samples, _Equal Variances...
sr: Неупарени узорци, _једнаке варијансе...

en: Unpaired Samples, _Known Variances...
sr: Неупарени узорци, _неједнаке варијансе...

en: Unpaired Samples, _Unequal Variances...
sr: Неупарени узорци, _неједнаке варијансе...

en: Unprotect the sheet to enable editing.
sr: Откључајте лист да омогућите уређивање.

en: Unprotect the workbook to enable editing.
sr: Откључајте радну свеску да омогућите уређивање.

en: Unsaved
sr: Несачувано

en: Unselect all documents for saving
sr: Поништи избор свих докумената за чување

en: Unsigned integer '%s' is out of range, for attribute %s
sr: Недодељени цео број „%s“ је изван опсега, за особину %s

en: Unsupported GnmValue type (%d)
sr: Неподржана врста Гнм вредности (%d)

en: Unsupported Python type: %s
sr: Неподржана врста Питона: %s

en: Unsupported file format for file "%s"
sr: Неподржани облик датотеке за датотеку „%s“

en: Unsupported formula type encountered: %s
sr: Наиђох на неподржану врсту формуле: %s

en: Unsupported object type '%s'
sr: Неподржана врста објекта „%s“

en: Unsupported validation condition encountered: "%s" with base address: "%s"
sr: Наиђох на неподржани услов потврђивања: „%s“ са адресом основе: „%s“

en: Untitled
sr: Без наслова

en: Unused
sr: Некоришћено

en: Up
sr: Горе

en: Update Name %s
sr: Освежи назив %s

en: Upper
sr: Виши

en: Upper
    Limit
sr: Горње
    ограничење

en: Upper Limit (95%)
sr: Горње ограничење (95%)

en: Usability
sr: Употребљивост

en: Usage: %s [OPTION...] %s
sr: Употреба: %s [ОПЦИЈА...] %s

en: Use Maximum Precision
sr: Користи највећу тачност

en: Use R1C1 N_otation
sr: Користи Р1Ц1 _обележавање

en: Use UTF-8 in LaTeX Export
sr: Користи УТФ-8 при ЛаТеХ извозу

en: Use default tip
sr: Користи основни савет

en: Use down for first source, right for second, and multiple sheets for third
sr: Користите доле за први извор, десно за други, и више листова за трећи

en: Use e_xact comparisons
sr: Користи _тачна поређења

en: Use first series as shared abscissa
sr: Користи први низ као заједничку апсцису

en: Use font in label
sr: Користи писмо у ознаци

en: Use size in label
sr: Користи величину у ознаци

en: Use the current selection as print area
sr: Користите текући избор као област штампања

en: Use the current selection to create names
sr: Користите текући избор да направите називе

en: Use the keywords tab to create this property.
sr: Користите језичак кључних речи да направите ово својство.

en: Use the ssmedian function with interval width 1 rather than the traditional median function.
sr: Користите функцију ссмедијане са ширином интервала 1 уместо традиционалне функције медијане.

en: User Directory for Autoformats
sr: Кориснички директоријум за самоформатирања

en: User interface with %d action | User interface with %d actions
sr[0]: Корисничко сучеље са %d радњом
sr[1]: Корисничко сучеље са %d радње
sr[2]: Корисничко сучеље са %d радњи
sr[3]: Корисничко сучеље са %d радњом

en: Using exporter %s
sr: Користим извозника „%s“

en: Uwe Steinmann
sr: Уве Штајнман

en: VAR
sr: ПРОМ

en: VARP
sr: ПРОМП

en: Validate input with preset criteria
sr: Потврдите улаз под задатим критеријумом

en: Validation
sr: Потврђивање

en: Validation condition '%s' is not supported. It has been changed to '%s'.
sr: Услов потврђивања „%s“ није подржан. Измењен је у „%s“.

en: Value
sr: Вредност

en: Value:
sr: Вредност:

en: Values
sr: Вредности

en: Vanilla
sr: Ванила

en: Variable
sr: Променљива

en: Variable %i
sr: Променљива %i

en: Variable _1 population variance:
sr: Варијанса популације _1. променљиве:

en: Variable _1 range:
sr: Опсег _1. променљиве:

en: Variable _2 population variance:
sr: Варијанса популације _2. променљиве:

en: Variable _2 range:
sr: Опсег _2. променљиве:

en: Variables
sr: Променљиве

en: Variables are:
sr: Променљиве су:

en: Variance
sr: Варијанса

en: Various
sr: Разно

en: Various frequency tables for numeric data
sr: Разне табеле учесталости за бројевне податке

en: Various summary statistics
sr: Разна укупна статистика

en: Vertical Alignment
sr: Усправно поравнање

en: Vertical DPI
sr: Усправних тачака по инчу

en: Vertical Stripe
sr: Усправна пруга

en: Vertical alignment
sr: Усправно поравнање

en: Vertically Center
sr: Усредиштите усправно

en: Very simple table template with the same border everywhere
sr: Врло једноставан шаблон табеле са ивицама истим свуда

en: View
sr: Преглед

en: View Properties
sr: Својства прегледа

en: View _Properties...
sr: _Својства приказа...

en: View _Statusbar
sr: Прикажи траку _стања

en: View, delete and report different scenarios
sr: Прегледајте, обришите и известите о разним сценаријима

en: Vincent Renardias
sr: Винсент Ренардиас

en: Visit the Gnumeric website
sr: Посетите веб сајт Гнумерика

en: Viz
sr: Вид

en: Vladimir Vuksan
sr: Владимир Вукшан

en: WIDTHxHEIGHT+XOFF+YOFF
sr: ШИРИНАxВИСИНА+ВОДПОЗ+УСППОЗ

en: Warn When Exporting Into Single Sheet Format
sr: Упозори када извозиш у запис једног листа

en: Warning
sr: Упозорење

en: Warning     (accept/discard invalid input)
sr: Упозори     (прихвати/одбаци неисправан улаз)

en: Wavy
sr: Таласно

en: We aim to please!
sr: Наш циљ је ваше задовољство!

en: We apologize if anyone was left out.
sr: Извињавамо се ако смо некога изоставили.

en: Web Link
sr: Веб веза

en: Weibull
sr: Вејбул

en: Weighted moving average
sr: Процењени клизни просек

en: West
sr: Западни

en: When TRUE, Gnumeric will prefer the modern CLIPBOARD selection over the legacy PRIMARY selections. Set to FALSE if you have to deal with older applications, like Xterm or Emacs, which set only the PRIMARY selection.
sr: Када је изабрано, Гнумерик ће дати предност савременом избору ОСТАВЕ над старим ПРИМАРНИМ изборима. Поништите избор ако радите у старијим програмима, као што су Икстерм и Емакс, који подешавају само ПРИМАРНИ избор.

en: When selecting a sort region in the sort dialog, sort clauses are automatically added. This number determines the maximum number of clauses to be added automatically.
sr: Приликом бирања области ређања у прозорчету ређања, правила ређања се сама додају. Овај број одређује највећи број правила која ће бирти сама додата.

en: When set, do not distinguish between upper and lower case letters
sr: Када је постављено, неће разликовати мала и велика слова

en: When set, string values will remain as such after replacement, even if they look like numbers or expressions
sr: Када је постављено, вредности ниске ће остати такве и након замене, чак и ако изгледају као бројеви или изрази

en: When set, the current settings will be saved as the default settings for future invocations of this and the Search dialog.
sr: Када је постављено, тренутна подешавања ће бити сачувана као основна за будуће позиве овог и прозорчета претраге.

en: When the source of the paste is a blank cell, leave the target unchanged
sr: Када је извор убацивања празна ћелија, оставите мету неизмењеном

en: When this checkbox is checked, cell formatting such as borders, hyperlinks, fore and background colors will remain in the original location. Uncheck this checkbox to have these formats move with the content.
sr: Када је изабрана ова кућица, форматирање поља као што су ивице, хипервезе, боја прочеља и зачеља ће остати на првобитном месту. Поништите ову кућицу да би се ова форматирања преместила са садржајем.

en: Whether selected font size is shown in the label
sr: Да ли се величина изабраног словног лика приказује у ознаци

en: Whether the label is drawn in the selected font
sr: Да ли се ознака исцртава помоћу изабраног словног лика

en: Whether the label is drawn with the selected font size
sr: Да ли се ознака исцртава помоћу изабране величине словног лика

en: Whether the selected font style is shown in the label
sr: Да ли се изглед изабраног словног лика приказује у ознаци

en: Which direction pressing Enter will move the edit position.
sr: На коју страну ће притисак на тастер „Унеси“ померити положај уређивања.

en: Whole numbers
sr: Цели бројеви

en: Why would you want to define a name for the empty string?
sr: Зашто желите да одредите назив за празну ниску?

en: Why would you want to define a name to be #NAME?
sr: Зашто желите да одредите назив да буде #НАЗИВ?

en: Widgets
sr: Елементи

en: Width in points:
sr: Ширина у тачкама:

en: Width:
sr: Ширина:

en: Wilcoxon Signed Rank Test
sr: Тест Вилкоксоновог потписаног ранга

en: Wilcoxon Signed Rank Test (%s)
sr: Тест Вилкоксоновог потписаног ранга (%s)

en: Wilcoxon-Mann-Whitney Test
sr: Вилкоксон-Ман-Витнијев тест

en: Wilcoxon-Mann-Whitney Test (%s)
sr: Вилкоксон-Ман-Витнијев тест (%s)

en: Wilcoxon-_Mann-Whitney Test...
sr: Вилкоксон-_Ман-Витнијев тест...

en: Windows
sr: Прозори

en: Windows (carriage return + linefeed)
sr: Виндоуз (знак за нови ред + знак за нову линију)

en: Workbook
sr: Радна свеска

en: Workbook Level
sr: Ниво радне свеске

en: Worksheet:
sr: Радна свеска:

en: Would split an array
sr: Поделио би низ

en: Would split array %s
sr: Поделио би низ %s

en: Would split merge %s
sr: Поделио би стапање %s

en: Wrap
sr: Преламање

en: Wrap SORT
sr: Преломи РЕЂАЊЕ

en: Wrap with SORT (ascending)
sr: Преломи са РЕЂАЊЕМ (растуће)

en: Wrap with SORT (descending)
sr: Преломи са РЕЂАЊЕМ (опадајуће)

en: Writing Sheet Objects...
sr: Пишем објекте листа...

en: Writing Sheets...
sr: Пишем листове...

en: Writing glpk file...
sr: Записујем глпк датотеку...

en: Writing lpsolve file...
sr: Записујем лп реши датотеку...

en: XBase
sr: Икс база

en: XHTML (*.html)
sr: ИксХТМЛ (*.html)

en: XHTML range - for export to clipboard
sr: ИксХТМЛ опсег — за извоз у списак исечака

en: XML document not well formed!
sr: ИксМЛ документ није добро обликован!

en: Xbase (*.dbf) file format
sr: Запис датотеке Икс базе (*.dbf)

en: Yes
sr: Да

en: You are about to edit a cell with "text" format.
sr: Спремате се да уређујете поље са „текстуалним“ обликовањем.

en: You did not add the defined conditional format. Do you really want to close the conditional formatting dialog?
sr: Нисте додали одређено условно форматирање. Да ли заиста желите да затворите прозорче условног обликовања?

en: You have chosen more than 1000 pages to preview. This may take a long time. Do you really want to proceed?
sr: Изабрали сте више од 1000 страница за преглед. То ће потрајати мало. Да ли заиста желите да наставите?

en: You may not call more than one sheet "%s".
sr: Нећете моћи да назовете „%s“ више од једног листа.

en: You must select some cell types to search.
sr: Морате изабрати неку врсту поља за претрагу.

en: You must specify a range to search.
sr: Морате навести опсег за претрагу.

en: You should introduce a single valid cell as dependency cell
sr: Требало би да уведете једну исправну ћелију као зависну ћелију

en: You should introduce a single valid cell as result cell
sr: Треба да уведете једну исправну ћелију као ћелију за резултат

en: You should introduce a valid cell name in 'By Changing Cell:'!
sr: Треба да уведете исправан назив поља у „Променом поља:“!

en: You should introduce a valid cell name in 'Set Cell:'!
sr: Треба да уведете исправан назив поља у „Постави ћелију:“!

en: You should introduce a valid number as maximum
sr: Треба да уведете исправан број као максимум

en: You should introduce a valid number as minimum
sr: Треба да уведете исправан број за минимум

en: You should introduce a valid number as step size
sr: Треба да уведете исправан број као величину корака

en: You should introduce one or more dependency cells
sr: Треба да уведете једно или више зависних поља

en: Your help is much appreciated!
sr: Ваша помоћ је добродошла!

en: Yukihiro Nakai
sr: Јикииро Накаи

en: Zbigniew Chyla
sr: Збигњев Чила

en: Zoom
sr: Увећање

en: Zoom %s to %.0f%%
sr: Увећај %s на %.0f%%

en: Zoom _In
sr: У_већај

en: Zoom _Out
sr: У_мањи

en: Zoom the spreadsheet in or out
sr: Увећајте или умањите приказ таблицу

en: [>=5]"Test of Homogeneity";[<5][Red]"Invalid Test of Homogeneity"
sr: [>=5]"Тест истоврсности";[<5][Црвено]"Неисправан тест истоврсности"

en: [>=5]"Test of Independence";[<5][Red]"Invalid Test of Independence"
sr: [>=5]"Тест независности";[<5][Црвено]"Неисправан тест независности"

en: [FILE ...]
sr: [ДАТОТЕКА ...]

en: [Warning: Invalid text string has been removed.]
sr: [Упозорење: Уклоњена је неисправна текстуална ниска.]

en: [see sheet %s]
sr: [погледај лист %s]

en: _ANOVA
sr: _АНОВА

en: _About
sr: _О програму

en: _Accept
sr: _Прихвати

en: _Activate All
sr: Покрени _све

en: _Add...
sr: _Додај...

en: _Adjacent text indicators escaped
sr: Истакнути су по_казатељи суседног текста

en: _Aggregation
sr: _Прикупљање

en: _Algorithm:
sr: _Алгоритам:

en: _All
sr: _Све

en: _All workbook sheets
sr: _Све листове радне свеске

en: _Alpha:
sr: _Алфа:

en: _Alpha:
sr: _Алфа:

en: _And
sr: _И

en: _Append
sr: _Прикачи

en: _Area
sr: _Област

en: _Areas
sr: _Области

en: _Assume Non-Negative
sr: _Претпостави ненегативно

en: _Auto Column Discovery
sr: _Самостално откривање колона

en: _Auto Fit Height
sr: _Сам испуни висину

en: _Auto Fit Width
sr: _Сам испуни ширину

en: _Auto Save...
sr: _Сам сачувај...

en: _Auto generate names...
sr: _Сам створи називе...

en: _Autoformat...
sr: _Сам обликуј...

en: _Automatic scaling:
sr: _Самостално развлачење:

en: _Automatically save every
sr: _Сам чувај на сваких

en: _Average rank
sr: _Просечни ранг

en: _Bins
sr: _Бин

en: _Black and white
sr: Црно и _бело

en: _Bold
sr: _Подебљано

en: _Bottom
sr: _Доле

en: _By Changing Cell:
sr: _Променом поља:

en: _Cells
sr: _Поље

en: _Center
sr: По _средини

en: _Center Across Selection
sr: _Усредишти преко избора

en: _Changing cells:
sr: _Мењање поља:

en: _Clear
sr: _Очисти

en: _Clear Advanced Filter
sr: _Очисти напредни филтер

en: _Clear Selection
sr: _Очисти избор

en: _Close
sr: _Затвори

en: _Column
sr: _Колона

en: _Column major
sr: Глав_на колона

en: _Column width in pixels:
sr: _Ширина колоне у пикселима:

en: _Columns
sr: _Колоне

en: _Columns to repeat on the left side:
sr: _Колоне за понављање са леве стране:

en: _Comma (,)
sr: _Зарез (,)

en: _Comments
sr: _Примедбе

en: _Conditional Formatting...
sr: _Условљено обликовање...

en: _Consolidate...
sr: _Учврсти...

en: _Content:
sr: _Садржај:

en: _Contents
sr: _Садржај

en: _Contingency Table:
sr: Табела _случајности:

en: _Coordinate
sr: _Координате

en: _Copy
sr: _Умножи

en: _Correlated...
sr: _Узајамни...

en: _Correlation...
sr: _Корелација...

en: _Create a scenario if the optimal solution is found
sr: _Направи сценарио ако је нађено најбоље решење

en: _Criteria range:
sr: Опсег _критеријума:

en: _Current sheet
sr: _Текућа табела

en: _Custom Percentage
sr: _Произвољни проценат

en: _Damping factor (α):
sr: Чинилац _пригушења (α):

en: _Data
sr: По_даци

en: _Date
sr: _Датум

en: _Delete
sr: _Уклони

en: _Delete %d Cell... | _Delete %d Cells...
sr[0]: _Обриши %d ћелију...
sr[1]: _Обриши %d ћелије...
sr[2]: _Обриши %d ћелија...
sr[3]: _Обриши једну ћелију...

en: _Delete %d Column | _Delete %d Columns
sr[0]: _Обриши %d колону
sr[1]: _Обриши %d колоне
sr[2]: _Обриши %d колона
sr[3]: _Обриши %d колону

en: _Delete %d Row | _Delete %d Rows
sr[0]: _Обриши %d ред
sr[1]: _Обриши %d реда
sr[2]: _Обриши %d редова
sr[3]: _Обриши %d ред

en: _Delete Cells...
sr: _Обриши поља...

en: _Delete Column(s)
sr: _Обриши колону(е)

en: _Delete Row(s)
sr: _Обриши ред(ове)

en: _Depends
sr: _Зависи

en: _Descriptive Statistics
sr: _Описна статистика

en: _Descriptive Statistics...
sr: _Описна статистика...

en: _Discard
sr: _Одбаци

en: _Discard All
sr: О_дбаци све

en: _Distributed
sr: _Распоређено

en: _Distribution:
sr: _Расподела:

en: _Do not create scenarios
sr: _Не стварај сценарије

en: _Don't change
sr: Не _мењај

en: _Double Underline
sr: Подвучено _два пута

en: _Down, then right
sr: До_ле, затим десно

en: _Duplicate
sr: _Удвостручи

en: _Edges
sr: _Ивице

en: _Edit
sr: _Уреди

en: _Edit Data Slicer...
sr: _Уреди делиоца података...

en: _Edit DataSlicer
sr: _Уреди делиоца података

en: _Edit Style
sr: _Уреди стил

en: _Enter into cells:
sr: _Унеси у поља:

en: _Entire workbook
sr: _Цела радна свеска

en: _Equal To:
sr: _Једнако са:

en: _Errors:
sr: _Грешке:

en: _Exponential Smoothing...
sr: _Експоненцијално ублажавање...

en: _Expressions
sr: Изр_аз

en: _Fail
sr: _Неуспех

en: _File
sr: _Датотека

en: _File:
sr: _Датотека:

en: _Fill
sr: _Испуни

en: _Filter
sr: _Издвој

en: _Fit Selection
sr: _Испуни избор

en: _Fixed scaling:
sr: _Одређено развлачење:

en: _Footer:
sr: _Подножје:

en: _Force intercept to be zero
sr: _Присили пресретање да буде нула

en: _Format
sr: _Обликуј

en: _Format %d Cell... | _Format %d Cells...
sr[0]: _Обликуј %d ћелију...
sr[1]: _Обликуј %d ћелије...
sr[2]: _Обликуј %d ћелија...
sr[3]: _Обликуј једну ћелију...

en: _Format %d Column | _Format %d Columns
sr[0]: _Обликуј %d колону
sr[1]: _Обликуј %d колоне
sr[2]: _Обликуј %d колона
sr[3]: _Обликуј %d колону

en: _Format %d Row | _Format %d Rows
sr[0]: _Обликуј %d ред
sr[1]: _Обликуј %d реда
sr[2]: _Обликуј %d редова
sr[3]: _Обликуј %d ред

en: _Format All Cells...
sr: _Обликуј сва поља...

en: _Format...
sr: _Обликуј...

en: _Format:
sr: _Запис:

en: _Formats
sr: _Записи

en: _Formats & Hyperlinks
sr: _Обликовања и хипервезе

en: _Fourier Analysis...
sr: _Фуријеова анализа...

en: _Freeze Panes
sr: _Замрзни површи

en: _From File...
sr: _Из датотеке...

en: _Function...
sr: _Функција...

en: _Function:
sr: _Функција:

en: _Functions
sr: _Функције

en: _General
sr: _Опште

en: _Go to Cell...
sr: _Иди на поље...

en: _Goal Seek...
sr: _Тражи решење...

en: _Graphs & Options
sr: _Графици и опције

en: _Grid lines
sr: Мрежне _линије

en: _Group and Outline
sr: _Групиши и одвој

en: _Group...
sr: _Групиши...

en: _Groups
sr: _Групе

en: _Growth
sr: _Раст

en: _Header:
sr: _Заглавље:

en: _Height in pixels:
sr: _Висина у пикселима:

en: _Help
sr: По_моћ

en: _Hide
sr: _Сакриј

en: _Hide Detail
sr: _Сакриј детаље

en: _Hide Zeros
sr: Сакриј _нуле

en: _Histogram...
sr: _Хистограм...

en: _Horizontal
sr: _Водоравно

en: _Horizontal Scrollbar
sr: _Водоравни клизач

en: _Horizontally
sr: _Водоравно

en: _Hyperlinks
sr: _Хипервеза

en: _Hyphen (-)
sr: _Цртица (-)

en: _Ignore case
sr: _Занемари величину слова

en: _Ignore defined print area
sr: _Занемари одређену област штампања

en: _Ignore initial separators
sr: Занемари _почетне раздвојнике

en: _Image...
sr: _Слика...

en: _Indent:
sr: _Увуци:

en: _Input
sr: _Унос

en: _Input range:
sr: _Улазни опсег:

en: _Inputs
sr: _Уноси

en: _Insert
sr: _Уметни

en: _Insert %d Cell... | _Insert %d Cells...
sr[0]: _Уметни %d ћелију...
sr[1]: _Уметни %d ћелије...
sr[2]: _Уметни %d ћелија...
sr[3]: _Уметни једну ћелију...

en: _Insert %d Column | _Insert %d Columns
sr[0]: _Уметни %d колону
sr[1]: _Уметни %d колоне
sr[2]: _Уметни %d колона
sr[3]: _Уметни %d колону

en: _Insert %d Row | _Insert %d Rows
sr[0]: _Уметни %d ред
sr[1]: _Уметни %d реда
sr[2]: _Уметни %d редова
sr[3]: _Уметни %d ред

en: _Insert Cells...
sr: _Уметни поља...

en: _Insert Column(s)
sr: _Уметни колону(е)

en: _Insert Row(s)
sr: _Уметни ред(ове)

en: _Insert column(s)
sr: Уметни _колону(е)

en: _Interval:
sr: _Период:

en: _Inverse
sr: _Изврнуто

en: _Italic
sr: _Искошено

en: _Iteration
sr: _Понављање

en: _Justify
sr: _Поравнај

en: _K:
sr: _К:

en: _Kaplan-Meier Estimates...
sr: _Каплан-Мајерове процене...

en: _Keep strings as strings
sr: _Задржи ниске као ниске

en: _Known
sr: _Познато

en: _Labels
sr: _Натписи

en: _Lambda:
sr: _Ламбда:

en: _Layout
sr: _Распоред

en: _Left
sr: _Лево

en: _Left Align
sr: Поравнај _лево

en: _Left Hand Side:
sr: Са _леве стране:

en: _Left section:
sr: _Леви одељак:

en: _Left-Right
sr: С _лева на десно

en: _Linear
sr: _Линеарно

en: _Linear Model (LP/MILP)
sr: _Линеарни модел (LP/MILP)

en: _Link:
sr: _Повежи:

en: _List range:
sr: Опсег _списка:

en: _Live Assistance
sr: Испомоћ _уживо

en: _Locale
sr: _Језик

en: _Lock
sr: _Привежи

en: _Lower Bound:
sr: _Доња граница:

en: _Mac pre-OS X (CR)
sr: _Мек пре-ОС Икс-а (CR)

en: _Manage Sheets...
sr: _Управљај листовима...

en: _Manual
sr: Упут_ство

en: _Matrix:
sr: _Матрица:

en: _Max
sr: Нај_више

en: _Maximum number of categories:
sr: _Највећи број категорија:

en: _Mean:
sr: _Средња вредност:

en: _Merge
sr: _Стопи

en: _Merge and Center
sr: _Споји и усредишти

en: _Merge...
sr: _Стопи...

en: _Message:
sr: По_рука:

en: _Middle section:
sr: _Средњи одељак:

en: _Modify
sr: _Измени

en: _Month
sr: _Месец

en: _Move
sr: _Премести

en: _Moving Average...
sr: _Клизни просек...

en: _Multiple Sample Tests
sr: Тестови _више узорака

en: _Multiple linear regression
sr: _Вишеструко линијско одступање

en: _Name...
sr: _Назив...

en: _Name:
sr: _Назив:

en: _Name:
sr: _Назив:

en: _Names...
sr: _Називи...

en: _Narrow this column
sr: _Сузи ову колону

en: _New
sr: _Ново

en: _New View...
sr: _Нови преглед...

en: _New...
sr: _Ново...

en: _No scaling
sr: _Без развлачења

en: _Non-Linear Model
sr: _Нелинеарни модел

en: _Normality Tests...
sr: Тестови _нормалности...

en: _Number
sr: _Број

en: _Number of cutoffs:
sr: _Број прекида:

en: _Number of variables:
sr: Број _променљивих:

en: _Object
sr: _Објекат

en: _One Factor...
sr: _Један фактор...

en: _One Sample Tests
sr: Тестови _једног узорка

en: _Or
sr: И_ли

en: _Order
sr: _Поредак

en: _Other values
sr: Остале _вредности

en: _Output
sr: И_злаз

en: _Paired
sr: _Упарен

en: _Paired Samples...
sr: _Упарени узорци...

en: _Paste
sr: _Убаци

en: _Percentages
sr: _Проценти

en: _Periodic
sr: _Периодичан

en: _Plain text
sr: Обичан те_кст

en: _Plug-ins...
sr: _Прикључци...

en: _Population variances are:
sr: Варијансе _популације су:

en: _Populations
sr: _Популације

en: _Predetermined categories
sr: _Предодређене категорије

en: _Predetermined cutoffs
sr: _Предодређени прекиди

en: _Predicted Mean:
sr: _Предвиђена средња вредност:

en: _Predicted Median:
sr: _Предвиђена медијана:

en: _Preserve case
sr: _Очувај величину слова

en: _Prompt Before Saving
sr: _Питај пре снимања

en: _Protect Workbook
sr: _Заштити радну свеску

en: _Protect worksheet
sr: _Заштићена радне свеска

en: _Quadratic Model (QP/MIQP)
sr: _Квадратни модел (QP/MIQP)

en: _Query
sr: _Упит

en: _Quit
sr: _Изађи

en: _Random
sr: _Случајан

en: _Random Generators
sr: Творац _насумичности

en: _Range
sr: _Опсег

en: _Re-Edit
sr: _Преуреди

en: _Redo
sr: _Понови

en: _Refresh
sr: _Освежи

en: _Refresh DataSlicer
sr: _Освежи делиоца података

en: _Regression...
sr: _Одступање...

en: _Remove
sr: _Уклони

en: _Remove %d Comment | _Remove %d Comments
sr[0]: _Уклони %d напомену
sr[1]: _Уклони %d напомене
sr[2]: _Уклони %d напомена
sr[3]: _Уклони %d напомену

en: _Remove %d Link | _Remove %d Links
sr[0]: _Уклони %d везу
sr[1]: _Уклони %d везе
sr[2]: _Уклони %d веза
sr[3]: _Уклони %d везу

en: _Remove Comments
sr: _Уклони напомене

en: _Remove Hyperlink
sr: _Уклони хипервезу

en: _Replace by
sr: З_амени са

en: _Results
sr: _Резултати

en: _Right
sr: _Десно

en: _Right Align
sr: Поравнај _десно

en: _Right Hand Side:
sr: Са _десне стране:

en: _Right section:
sr: _Десни одељак:

en: _Row
sr: _Ред

en: _Row Input:
sr: Улаз _реда:

en: _Row height in pixels:
sr: Висина _реда у пикселима:

en: _Row major
sr: Г_лавна врста

en: _Rows
sr: _Редове

en: _Rows to repeat on the upper region:
sr: _Редови за понављање на горњој области:

en: _Sampling...
sr: _Узорковање...

en: _Save As Image
sr: _Сачувај као слику

en: _Save Selected
sr: _Сачувај изабрано

en: _Search for
sr: _Потражи

en: _Search for:
sr: _Потражи:

en: _Select
sr: И_забери

en: _Sensitivity
sr: _Осетљивост

en: _Separated
sr: _Раздвојено

en: _Separator:
sr: _Раздвајач:

en: _Series...
sr: _Низ...

en: _Set Cell:
sr: _Постави ћелију:

en: _Set Target Cell:
sr: Постави _ћелију резултата:

en: _Settings
sr: _Подешавања

en: _Share cursor position
sr: _Дели положај курсора

en: _Sheet
sr: _Лист

en: _Shift cells right
sr: Помери поља де_сно

en: _Show Detail
sr: _Прикажи детаље

en: _Show Gridlines
sr: Прикажи _линије мреже

en: _Show advanced sheet properties
sr: _Прикажи напредна својства листа

en: _Show input message when cell is selected
sr: Прикажи улазну поруку када је иза_брана ћелија

en: _Sigma
sr: _Сигма

en: _Sigma:
sr: Си_гма:

en: _Sign Test...
sr: _Тест знака...

en: _Single Low Underline
sr: _Једном слабо подвучено

en: _Size of sample:
sr: Величина _узорка:

en: _Snap to Grid
sr: Приони на _мрежу

en: _Solver...
sr: _Решавач...

en: _Sort...
sr: _Поређај...

en: _Source areas:
sr: _Изворне области:

en: _Space
sr: _Размак

en: _Split this column
sr: _Подели ову колону

en: _Standard Deviation:
sr: _Стандардно одступање:

en: _Standard Height
sr: _Уобичајена висина

en: _Standard Width
sr: _Уобичајена ширина

en: _Standard errors
sr: _Уобичајене грешке

en: _Start value:
sr: _Почетна вредност:

en: _Statistics
sr: _Статистика

en: _Strikethrough
sr: _Прецртано

en: _Strings
sr: Низови зн_акова

en: _Style
sr: _Стил

en: _Subject:
sr: _Тема:

en: _Subtract
sr: _Одузми

en: _Tab
sr: _Табулатор

en: _Table...
sr: _Табела...

en: _Tabulate Dependency...
sr: _Табеларне зависности...

en: _Test
sr: _Тестирај

en: _Text
sr: _Текст

en: _Time column:
sr: Колона _времена:

en: _To Value:
sr: На _вредност:

en: _To line:
sr: _До линије:

en: _Toolbars
sr: Траке _алата

en: _Tools
sr: _Алати

en: _Top
sr: _Горе

en: _Top rank
sr: _Најбољи ранг

en: _Top-Bottom
sr: Са _врха на доле

en: _Transpose
sr: _Премести

en: _Two Factor...
sr: _Два фактора...

en: _Two Sample Tests
sr: Тестови _два узорка

en: _Type:
sr: _Врста:

en: _Uncorrelated...
sr: _Неузајамни...

en: _Underline
sr: _Подвуци

en: _Undo
sr: _Опозови

en: _Unequal
sr: Не_једнако

en: _Ungroup...
sr: _Разгрупиши...

en: _Unhide
sr: _Откриј

en: _Unique records only
sr: Само _јединствени записи

en: _Unix (LF)
sr: _Јуникс (LF)

en: _Unknown
sr: Непо_знато

en: _Unknown characters:
sr: _Непознати знакови:

en: _Unmerge
sr: _Раздвој

en: _Unpaired
sr: Неупа_рен

en: _Upper Bound:
sr: _Горња граница:

en: _Use Default
sr: Користити _основно

en: _Use ssmedian
sr: _Користи ссмедијану

en: _Validate...
sr: _Потврди...

en: _Value And Probability Input Range:
sr: Улазни опсег вредности и _вероватноће:

en: _Vertical
sr: _Усправно

en: _Vertical Scrollbar
sr: _Усправни клизач

en: _Vertically
sr: _Усправно

en: _Vertically Center
sr: Усредишти _усправно

en: _View
sr: _Преглед

en: _View...
sr: _Прегледај...

en: _Visual
sr: _Видно

en: _Web Address:
sr: _Веб адреса:

en: _Weekday
sr: _Дан у недељи

en: _Widen this column
sr: _Рашири ову колону

en: _Width in pixels:
sr: _Ширина у пикселима:

en: _Width...
sr: _Ширина...

en: _Wilcoxon Signed Rank Test...
sr: Тест _Вилкоксоновог потписаног ранга...

en: _Windows
sr: _Прозори

en: _Windows (CR+LF)
sr: _Виндоуз (CR+LF)

en: _Workbook sheets:
sr: _Листове радне свеске:

en: _Wrap in properties window
sr: _Преломи у прозору својстава

en: _Wrap text
sr: Преломи _текст

en: _X variable:
sr: Променљива _Х:

en: _X variables:
sr: Променљиве _Х:

en: _Y variable:
sr: Променљива _Y:

en: _Y variables:
sr: Променљиве _Y:

en: _Year
sr: _Година

en: _Zeta Value:
sr: Зета _вредност:

en: _Zoom
sr: _Повећај

en: _Zoom...
sr: _Увећај...

en: _a Value:
sr: _а вредност:

en: _alpha:
sr: _алфа:

en: _b Value:
sr: _б вредност:

en: _c Value:
sr: _ц вредност:

en: _minutes
sr: _минута

en: _nu Value:
sr: nu вреднос_т:

en: _p Value:
sr: _п вредност:

en: _x-Offset in pixels:
sr: _х-померај у пикселима:

en: _y-Offset in pixels:
sr: _у-померај у пикселима:

en: a long time
sr: дуго време

en: all
sr: све

en: begins with
sr: почиње са

[ctx: border]
en: None
sr: Ништа

en: can only be performed on an existing group
sr: једино може бити изведено на постојећој групи

en: cannot operate on array formulæ
sr: Не могу да радим над формулом низа

en: cannot operate on merged cells
sr: Не могу да радим над спојеним пољима

en: canvas support
sr: подршка платна

en: cell
sr: ћелија

en: clipboard
sr: остава

en: comment
sr: напомена

en: comments
sr: напомене

en: cond:condition
sr: усл:услов

en: contains
sr: садржи

en: content
sr: садржај

en: contents
sr: садржај

en: date
sr: датум

en: destination does not have an even multiple of source columns (%d vs %d)
    
    Try selecting a single cell or an area of the same shape and size.
sr: одредиште не садржи паран умножак изворних колона (%d нсп %d)
    
    Покушајте да изаберете једну ћелију или област истог облика и величине.

en: destination does not have an even multiple of source rows (%d vs %d)
    
    Try selecting a single cell or an area of the same shape and size.
sr: одредиште не садржи паран умножак изворних редова (%d нсп %d)
    
    Покушајте да изаберете једну ћелију или област истог облика и величине.

en: destination has a different shape (%dRx%dC) than the original (%dRx%dC)
    
    Try selecting a single cell or an area of the same shape and size.
sr: одредиште има другачији облик (%dRx%dC) у односу на изворни (%dRx%dC)
    
    Покушајте да изаберете једну ћелију или област истог облика и величине.

en: does not begin with
sr: не почиње са

en: does not contain
sr: не садржи

en: does not end with
sr: не завршава се са

en: does not equal
sr: није једнако

en: ends with
sr: завршава се са

en: eol must be one of unix, mac, and windows
sr: крај реда мора бити јуникс, мек, или виндоуз

en: equals
sr: једнако

en: expression '%s' @ '%s' is not a cellref
sr: израз „%s“ @ „%s“ није упута ћелије

en: external references
sr: спољна упућивања

en: falseval:value to use if condition is false
sr: нетачна-вредност:вредност за коришћење ако је услов неисправан

en: file
sr: датотека

en: formats
sr: записи

en: from:
sr: од:

en: gnumeric version '%s'
    datadir := '%s'
    libdir := '%s'
sr: издање гнумерика „%s“
    путања до података := „%s“
    путања до библиотека := „%s“

[ctx: graph]
en: Columns
sr: Колоне

[ctx: graph]
en: Rows
sr: Редови

[ctx: group]
en: _Columns
sr: _Колоне

[ctx: group]
en: _Rows
sr: _Редови

[ctx: groupby]
en: C_olumns
sr: К_олоне

[ctx: groupby]
en: _Columns
sr: _Колоне

[ctx: groupby]
en: _Rows
sr: _Редови

en: has a circular reference
sr: има кружно упућивање

[ctx: import]
en: Columns
sr: Колоне

en: inches
sr: инча

en: is beyond sheet boundaries
sr: је изван оквира листа

en: is greater than
sr: је већи од

en: is greater than or equal to
sr: је већи или једнак са

en: is less than
sr: је мањи од

en: is less than or equal to
sr: је мањи или једнак са

en: letter
sr: писмо

[ctx: line]
en: None
sr: Ништа

en: min <= val <= max         (between)
sr: најм <= вредност <= најв             (између)

en: no available column
sr: нема доступне колоне

en: no available row
sr: нема доступног реда

en: nu Value:
sr: nu вредност:

en: nu_1 Value:
sr: nu_1 вредност:

en: nu_2 Value:
sr: nu_2 вредност:

en: online descriptions
sr: описи на мрежи

[ctx: operation]
en: None
sr: Ништа

[ctx: operation]
en: _None
sr: _Ништа

en: original CSV support, French localization
sr: оригинална ЦСВ подршка, француска локализација

en: page
sr: страница

en: page 6
sr: страница 6

en: page(s)
sr: странице(а)

en: pages
sr: странице

en: path
sr: путања

en: perl_func.pl doesn't exist.
sr: Не постоји „perl_func.pl“.

en: points
sr: тачака

en: result
sr: резултат

en: result passes the sheet boundary
sr: резултати прелазе оквире листа

en: settings.xml stream is malformed!
sr: Ток „settings.xml“ је лоше обликован!

[ctx: sheetlist]
en: Cols
sr: Колона

[ctx: sheetlist]
en: Rows
sr: Редова

[ctx: sheetsize]
en: Columns
sr: Колона

[ctx: sheetsize]
en: Rows
sr: Редова

[ctx: shuffle]
en: _Columns
sr: _Колоне

[ctx: shuffle]
en: _Rows
sr: _Редове

en: ssconvert version '%s'
    datadir := '%s'
    libdir := '%s'
sr: издање сс претварача „%s“
    путања до података := „%s“
    путања до библиотека := „%s“

en: ssdiff version '%s'
    datadir := '%s'
    libdir := '%s'
sr: издање сс различника „%s“
    путања до података := „%s“
    путања до библиотека := „%s“

en: ssindex version '%s'
    datadir := '%s'
    libdir := '%s'
sr: издање сс пописа „%s“
    путања до података := „%s“
    путања до библиотека := „%s“

en: string
sr: ниска

en: t-Test
sr: т-тест

en: t-Test (%s)
sr: т-тест (%s)

en: t-Test, paired (%s)
sr: т-тест, упарено (%s)

en: tab
sr: табулатор

en: the efforts of many people.
sr: залагања многих људи.

en: time
sr: време

en: to:
sr: до:

en: trueval:value to use if condition is true
sr: тачна-вредност:вредност за коришћење ако је услов тачан

[ctx: underline]
en: Double
sr: Двоструко

[ctx: underline]
en: Double Low
sr: Двоструко слабо

[ctx: underline]
en: None
sr: Ништа

[ctx: underline]
en: Single
sr: Једноструко

[ctx: underline]
en: Single Low
sr: Једном слабо

en: unknown
sr: непознато

en: unknown%d
sr: непознато%d

en: val  <  bound                  (less than)
sr: вредност  <  граница                 (мање од)

en: val  >  bound                  (greater than)
sr: вредност  >  граница                 (веће од)

en: val <= bound                  (less than or equal)
sr: вредност <= граница                  (мање од или једнако)

en: val <= min || max <= val (not between)
sr: вредност <= најм || најв <= вредност (није између)

en: val <> bound                  (not equal to)
sr: вредност <> граница                  (није једнако)

en: val == bound                  (equal to)
sr: вредност == граница                  (једнако је)

en: val >= bound                  (greater than or equal)
sr: вредност >= граница                  (веће од или једнако)

en: values:a list of values to add
sr: вредност:списак вредности за додавање

en: values:a list of values to multiply
sr: вредност:списак вредности за множење

en: version '%s'
    datadir := '%s'
    libdir := '%s'
sr: издање „%s“
    подаци := „%s“
    библиотека := „%s“

en: workbook view attribute is incomplete
sr: атрибут прегледа радне свеске је непотпун

en: x-Offset in points:
sr: х-померај у тачкама:

en: y-Offset in points:
sr: у-померај у тачкама:

en: z-Test
sr: з-тест

en: z-Test (%s)
sr: з-тест (%s)
