wget2-2.1.0 - en to sr translation catalogue (472 entries)

en:   DN: %s
sr:   НД: %s

en:   Expires: %s
sr:   Истиче: %s

en:   Fingerprint: %s
sr:   Отисак: %s

en:   Issuer's DN: %s
sr:   НД издавача: %s

en:   Issuer's OID: %s
sr:   ОИБ издавача: %s

en:   Issuer's UID: %s
sr:   УИБ издавача: %s

en:   Public key: %s, %s (%u bits)
sr:   Јавни кључ: %s, %s (%u бита)

en:   Serial number: %s
sr:   Серијски број: %s

en:   Unknown certificate type %d
sr:   Непозната врста уверења %d

en:   Valid since: %s
sr:   Важи до: %s

en:   Version: #%d
sr:   Издање: #%d

en: # got header %zu bytes:
    %s
sr: # добих заглавље %zu бајта:
    %s

en: %s (hostname='%s', errno=%d)
sr: %s (hostname=„%s“, errno=%d)

en: %s (hostname='%s', ip=%s, errno=%d)
sr: %s (hostname=„%s“, ip=%s, errno=%d)

en: %s not found (%d)
sr: нисам нашао „%s“ (%d)

en: %s subprocess
sr: %s потпроцес

en: %s subprocess failed
sr: %s потпроцес није успео

en: %s subprocess got fatal signal %d
sr: %s потпроцес је добио кобни сигнал %d

en: %s: Accepted illegal header option #%zu
sr: %s: Прихватих неисправну опцију заглавља #%zu

en: %s: Certificate must be X.509
sr: %s: Уверење мора бити X.509

en: %s: Certificate verification error
sr: %s: Грешка потврђивања уверења

en: %s: Error initializing X.509 certificate
sr: %s: Грешка покретања X.509 уверења

en: %s: Expired signature
sr: %s: Истекли потпис

en: %s: Extra headers found in option #%zu
sr: %s: Нађох додатна заглавља у опцији #%zu

en: %s: Failed to deinit networking (%d)
sr: %s: Нисам успео да поништим покретање умрежавања (%d)

en: %s: Failed to find option '%s' (using opt_compare())
sr: %s: Нисам успео да нађем опцију „%s“ (користим „opt_compare()“)

en: %s: Failed to find option '%s' (using opt_compare_config())
sr: %s: Нисам успео да нађем опцију „%s“ (користим „opt_compare_config()“)

en: %s: Failed to init networking (%d)
sr: %s: Нисам успео да покренем умрежавање (%d)

en: %s: Failed to malloc %zu bytes
sr: %s: Нисам успео да меморији доделим %zu бајта

en: %s: Failed to parse bool long option #%zu (%d)
sr: %s: Нисам успео да обрадим дугу опцију логике #%zu (=%d)

en: %s: Failed to parse bool short option #%zu (=%d)
sr: %s: Нисам успео да обрадим кратку опцију логике #%zu (=%d)

en: %s: Failed to parse certificate: %s
sr: %s: Нисам успео да обрадим уверење: %s

en: %s: Failed to parse certificate[%u]: %s
sr: %s: Нисам успео да обрадим уверење[%u]: %s

en: %s: Failed to parse header option #%zu
sr: %s: Нисам успео да обрадим опцију заглавља #%zu

en: %s: Failed to parse string short option #%zu (=%s)
sr: %s: Нисам успео да обрадим кратку опцију ниске #%zu (=%s)

en: %s: Failed to parse timeout long option #%zu (%d)
sr: %s: Нисам успео да обрадим дугу опцију истека времена #%zu (=%d)

en: %s: Failed to parse timeout short option #%zu (=%d)
sr: %s: Нисам успео да обрадим кратку опцију истека времена #%zu (=%d)

en: %s: Failed to read %llu bytes
sr: %s: Нисам успео да прочитам %llu бајта

en: %s: Failed to read, error %d
sr: %s: Нисам успео да прочитам, грешка %d

en: %s: Hash finalization failed: %s
sr: %s: Довршавање хеша није успело: %s

en: %s: Hash init failed for type '%s': %s
sr: %s: Покретање хеша није успело за врсту „%s“: %s

en: %s: Hash update failed: %s
sr: %s: Освежавање хеша није успело: %s

en: %s: Invalid signature
sr: %s: Неисправан потпис

en: %s: Key %s expired
sr: %s: Кључ „%s“ је истекао

en: %s: Key %s missing
sr: %s: Кључ „%s“ недостаје

en: %s: No certificate was found!
sr: %s: Нисам нашао ниједно уверење!

en: %s: Option not in order '%s' after '%s' (using opt_compare())
sr: %s: Опција није у поретку „%s“ након „%s“ (користим „opt_compare()“)

en: %s: Option not in order '%s' after '%s' (using opt_compare_config())
sr: %s: Опција није у поретку „%s“ након „%s“ (користим „opt_compare_config()“)

en: %s: Pubkey pinning mismatch!
sr: %s: Качење јавног кључа не одговара!

en: %s: The certificate could not be verified (0x%X).
sr: %s: Уверење не може бити потврђено (0x%X).

en: %s: The certificate doesn't have a known issuer.
sr: %s: Уверење нема познатог издавача.

en: %s: The certificate has been revoked.
sr: %s: Уверење је повучено.

en: %s: The certificate has expired.
sr: %s: Уверење је истекло.

en: %s: The certificate is not trusted.
sr: %s: Уверење није поуздано.

en: %s: The certificate is not yet activated.
sr: %s: Уверење још није активирано.

en: %s: The certificate signature is invalid.
sr: %s: Потпис уверења је неисправан.

en: %s: The certificate signer was not a CA.
sr: %s: Потписник уверења није издавач уверења.

en: %s: The certificate was signed using an insecure algorithm.
sr: %s: Уверење је потписано коришћењем непоузданог алгоритма.

en: %s: The certificate's owner does not match hostname '%s'.
sr: %s: Власник уверења не одговара називу домаћина „%s“.

en: %s: Unexpected hash len %zu > %zu
sr: %s: Неочекивана дужина хеша %zu > %zu

en: %s: Unhandled failure
sr: %s: Немогућ неуспех

en: %s: Unknown key %d (or value must not be an integer)
sr: %s: Непознат кључ %d (или вредност не сме бити цео број)

en: %s: Unknown option %d
sr: %s: Непозната опција %d

en: %s: internal error: length mismatch %zu != %zd
sr: %s: унутрашња грешка: дужина не одговара %zu != %zd

en: *** OCSP next update is in the past!
sr: *** OCSP следеће ажурирање је у прошлости!

en: *** OCSP response thisUpd is too old. Aborting.
sr: *** OCSP одговор овог освежења (thisUpd) је превише стар. Прекидам.

en: --convert-links and --convert-file-only cannot be used together, error
sr: „--convert-links“ и „--convert-file-only“ се не могу користити заједно, грешка

en: ALPN offering could not be sent
sr: „ALPN“ нуђење се не може послати

en: Aborting handshake. Could not verify OCSP chain.
sr: Прекидам руковање. Не могу да проверим „OCSP“ ланац.

en: Adding URL: %s
sr: Додајем адресу: %s

en: Address family for hostname not supported
sr: Породица адреса за назив домаћина није подржана

en: All requests done
sr: Сви захтеви су готови

en: Anonymous authentication.
sr: Безимено потврђивање идентитета.

en: Argument buffer too small
sr: Међумеморија аргумента је премала

en: BASE '%.*s' not usable (missing absolute base URI)
sr: БАЗА „%.*s“ није употребљива (недостаје апсолутна путања базе)

en: Bad checksum for '%s'
sr: Лоша сума провере за „%s“

en: Bad value for ai_flags
sr: Неисправна вредност за аи_опције

en: Body too large: %zu instead of %zu bytes (%s)
sr: Тело је превелико: %zu уместо %zu бајта (%s)

en: Can't scan '%s' because no libz support enabled at compile time
sr: Не могу да прегледам „%s“ јер није укључена „libz“ подршка у време превођења

en: Can't timestamp and not clobber old files at the same time
sr: Не могу да поставим временски жиг а да не разбуцам старе датотеке у исто време

en: Cannot check the signature on a signature!
sr: Не могу да проверим потпис на потпису!

en: Cannot create pipe
sr: Не могу да направим спојку

en: Cannot create progress bar thread. Disabling progress bar.
sr: Не могу да направим нит траке напредовања. Искључујем траку напредовања.

en: Cannot resolve BASE URI %.*s
sr: Не могу да решим путању БАЗЕ „%.*s“

en: Cannot resolve URI '%s'
sr: Не могу да решим путању „%s“

en: Cannot resolve relative URI %.*s
sr: Не могу да решим релативну путању '%.*s'

en: Cannot resolve relative URI '%s'
sr: Не могу да решим релативну путању „%s“

en: Certificate Type: %s
sr: Врста уверења: %s

en: Certificate check disabled. Peer's certificate will NOT be checked.
sr: Провера уверења је искључена. Уверење парњака НЕЋЕ бити проверено.

en: Certificate error
sr: Грешка уверења

en: Certificate info [%u]:
sr: Подаци о уверењу [%u]:

en: Checksum OK for '%s'
sr: Сума провере је у реду за „%s“

en: Chunk size overflow: %zX (%s)
sr: Прекорачење величине делића: %zX (%s)

en: Cipher: %s
sr: Шифрер: %s

en: Config file recursion detected in %s
sr: Дубачење датотеке подешавања је откривено у „%s“

en: Connect error
sr: Грешка повезивања

en: Continuing in background, pid %d.
sr: Настављам у позадини, пид %d.

en: Continuing in background, pid %lu.
sr: Настављам у позадини, пид %lu.

en: Convert non-ASCII encoding '%s' (%s) to UTF-8
sr: Претвара не-АСКРИ кодирање „%s“ (%s) у УТФ-8

en: Cookie without name or assignment ignored
sr: Колачић без назива или доделе је занемарен

en: Could not complete TLS handshake: %s
sr: Не могу да довршим ТЛС руковање: %s

en: Could not compute certificate fingerprint for cert %u
sr: Не могу да израчунам отисак уверења за уверење „%u“

en: Could not compute time difference for nextUpd. Aborting.
sr: Не могу да израчунам временску разлику за следеће освежење (nextUpd). Прекидам.

en: Could not compute time difference for thisUpd. Aborting.
sr: Не могу да израчунам временску разлику за ово освежење (thisUpd). Прекидам.

en: Could not get 'thisUpd' from OCSP response. Cannot check time.
sr: Не могу да добавим „thisUpd“ из „OCSP“ одговора. Не могу да проверим време.

en: Could not get cached TLS session
sr: Не могу да добавим ТЛС сесију из оставе

en: Could not get current time!
sr: Не могу да добавим текуће време!

en: Could not get server's cert stack
sr: Не могу да добавим спремник уверења сервера

en: Could not get user data to verify stapled OCSP.
sr: Не могу да добавим корисничке податке да проверим приспојени „OCSP“.

en: Could not initialize OpenSSL
sr: Не могу да покренем „OpenSSL“

en: Could not load CA certificate from file '%s'
sr: Не могу да учитам уверење издавача уверења из датотеке „%s“

en: Could not load CRL from '%s' (%d)
sr: Не могу да учитам „CRL“ из „%s“ (%d)

en: Could not obtain OCSP response status
sr: Не могу да набавим стање „OCSP“ одговара

en: Could not obtain OCSP_BASICRESPONSE
sr: Не могу да набавим „OCSP_BASICRESPONSE“

en: Could not parse OCSP single response
sr: Не могу да обрадим један „OCSP“ одговор

en: Could not set 'status_request' extension
sr: Не могу да поставим „status_request“ проширење

en: Could not verify OCSP certificate chain
sr: Не могу да проверим ланац „OCSP“ уверења

en: Could not verify stapled OCSP response. Aborting.
sr: Не могу да проверим приспојени „OCSP“ одговор. Прекидам.

en: Couldn't canonicalize %s. (Does the path exist?)
sr: Не могу да канонизујем „%s“. (Да ли путања постоји?)

en: Couldn't correct signature file!
sr: Не могу да исправим датотеку потписа!

en: Couldn't determine base file to delete for failed verification
sr: Не могу да одредим датотеку основе да обришем за неуспело потврђивање

en: Couldn't specify gnupg homedir
sr: Не могу да наведем гнупг почетни директорију

en: DANE verification failed for %s: %s
sr: DANE провера није успела за „%s“: %s

en: DANE verification print error for %s: %s
sr: грешка исписа DANE провере за „%s“: %s

en: Decompress failed [host: %s - resource: %s]
sr: Распакивање није успело [домаћин: %s – извориште: %s]

en: Directory / file name clash - not saving '%s'
sr: Судар директоријума / назива датотеке – нећу сачувати „%s“

en: Disallowed Value for --no-download-attr: %s
sr: Онемогућена вредност за „--no-download-attr“: %s

en: Downloaded: %d files, %s bytes, %d redirects, %d errors
sr: Преузето је: датотека – %d, бајтова – %s, преусмерења – %d, грешака – %d

en: ERROR
sr: ГРЕШКА

en: ERROR: print_openssl_time: BIO_read failed
sr: ГРЕШКА: print_openssl_time: „BIO_read“ није успело

en: Empty progress type
sr: Празна врста напредовања

en: Ephemeral DH using prime of %d bits
sr: Краткотрајно „DH“ коришћењем простог броја %d бита

en: Ephemeral ECDH using curve %s
sr: Краткотрајно „ECDH“ коришћењем криве „%s“

en: Error during verification
sr: Грешка приликом потврђивања

en: Error in parsing XML
sr: Greška u obradi „XML“-a

en: Error initializing spawn file actions for use-askpass: %d
sr: Грешка покретања радње израђања датотеке за „use-askpass“: %d

en: Error parsing URL
sr: Грешка обрађивања адресе

en: Error reading response from command "%s %s": %s
sr: Грешка читања одговора из наредбе „%s %s“: %s

en: Error setting spawn file actions for use-askpass: %d
sr: Грешка постављања радње израђања датотеке за „use-askpass“: %d

en: Error spawning %s: %d
sr: Грешка израђања „%s“: %d

en: Expected end-of-chunk not found (%s)
sr: Нисам нашао очекивани крај делића (%s)

en: Failed to allocate %zu bytes
sr: Нисам успео да доделим %zu бајта

en: Failed to allocate %zu bytes (%s)
sr: Нисам успео да доделим %zu бајта (%s)

en: Failed to allocate %zu bytes for XML parse buffer
sr: Нисам успео да доделим %zu бајта за међумеморију XML рашчлањивача

en: Failed to allocate file name for cert '%s/%s'
sr: Нисам успео да доделим назив датотеке за уверење „%s/%s“

en: Failed to allocate nvs[%d]
sr: Нисам успео да доделим „nvs[%d]“

en: Failed to allocate resource[%zu]
sr: Нисам успео да доделим „resource[%zu]“

en: Failed to bind
sr: Нисам успео да повежем

en: Failed to build checksum, assuming file to be OK
sr: Нисам успео да изградим суму провере, претпостављам да је датотека у реду

en: Failed to close gzip stream (%d)
sr: Нисам успео да затворим гзип ток (%d)

en: Failed to connect
sr: Нисам успео да се повежем

en: Failed to connect: %s
sr: Нисам успео да се повежем: %s

en: Failed to convert chunk size '%.31s' (%s)
sr: Нисам успео да претворим величину делића „%.31s“ (%s)

en: Failed to convert non-ASCII encoding '%s' (%s) to UTF-8, skip parsing
sr: Нисам успео да претворим не-АСКРИ кодирање „%s“ (%s) у УТФ-8, прескачем обраду

en: Failed to create '%s' (%d)
sr: Нисам успео да направим „%s“ (%d)

en: Failed to create HTTP2 callbacks
sr: Нисам успео да направим „HTTP2“ повратне позиве

en: Failed to create HTTP2 client session (%d)
sr: Нисам успео да направим сесију „HTTP2“ клијента (%d)

en: Failed to create WOLFSSL_CTX
sr: Нисам успео да направим „WOLFSSL_CTX“

en: Failed to create WolfSSL session
sr: Нисам успео да направим „WolfSSL“ сесију

en: Failed to create Zstandard decompression
sr: Нисам успео да створим распакивање Z-стандарда

en: Failed to create lzip decompression
sr: Нисам успео да створим „lzip“ распакивање

en: Failed to create lzip decompression: %d %s
sr: Нисам успео да створим „lzip“ распакивање: %d %s

en: Failed to create pipe for STDERR on %s
sr: Нисам успео да направим спојку за СТНД_ГРЕШКУ на „%s“

en: Failed to create pipe for STDIN on %s
sr: Нисам успео да направим спојку за СТНД_УЛ на „%s“

en: Failed to create pipe for STDOUT on %s
sr: Нисам успео да направим спојку за СТНД_ИЗЛ на „%s“

en: Failed to create request buffer
sr: Нисам успео да направим међумеморију захтева

en: Failed to create socket
sr: Нисам успео да направим прикључницу

en: Failed to dup2(%d,%d) (%d)
sr: Нисам успео да одрадим „dup2(%d,%d)“ (%d)

en: Failed to export pubkey: %s
sr: Нисам успео да извезем јавни кључ: %s

en: Failed to fork '%s'
sr: Нисам успео да исцепим „%s“

en: Failed to fork (%d)
sr: Нисам успео да испелцујем (%d)

en: Failed to fstat %s
sr: Нисам успео да одрадим „fstat %s“

en: Failed to fsync errno=%d
sr: Нисам успео да одрадим „fsync“ бр_грешке=%d

en: Failed to fwrite %zu bytes of data (%d)
sr: Нисам успео да ф-запишем %zu бајта података (%d)

en: Failed to get '%s' from hosts
sr: Нисам успео да добавим „%s“ из домаћина

en: Failed to get socket flags
sr: Нисам успео да добавим заставице прикључнице

en: Failed to hash (%d)
sr: Нисам успео да хеширам (%d)

en: Failed to import pubkey: %s
sr: Нисам успео да увезем јавни кључ: %s

en: Failed to init Brotli decompression
sr: Нисам успео да покренем Бротли распакивање

en: Failed to init DNS (%d)
sr: Нисам успео да покренем ДНС (%d)

en: Failed to init DNS cache (%d)
sr: Нисам успео да покренем ДНС оставу (%d)

en: Failed to init LZMA decompression
sr: Нисам успео да покренем ЛЗМА распакивање

en: Failed to init Zstandard decompression: %s
sr: Нисам успео да покренем распакивање Z-стандарда: %s

en: Failed to init bzip2 decompression
sr: Нисам успео да покренем бзип2 распакивање

en: Failed to init deflate decompression
sr: Нисам успео да покренем „deflate“ распакивање

en: Failed to init gpgme context
sr: Нисам успео да покренем гпгме контекст

en: Failed to init gzip decompression
sr: Нисам успео да покренем гзип распакивање

en: Failed to init networking (%d)
sr: Нисам успео да покренем умрежавање (%d)

en: Failed to load %s (%d)
sr: Нисам успео да учитам „%s“ (%d)

en: Failed to load CRL '%s': (%d)
sr: Нисам успео да учитам „CRL“ „%s“ (%d)

en: Failed to load partial content from '%s' (errno=%d)
sr: Нисам успео да учитам делимични садржај из „%s“ (бр_грешке=%d)

en: Failed to lock '%s' (%d)
sr: Нисам успео да закључам „%s“ (%d)

en: Failed to make directory '%s' (errno=%d)
sr: Нисам успео да направим директоријум „%s“ (бр_грешке=%d)

en: Failed to open %s
sr: Нисам успео да отворим „%s“

en: Failed to open %s
sr: Нисам успео да отворим „%s“

en: Failed to open %s (%d): %s
sr: Нисам успео да отворим „%s“ (%d): %s

en: Failed to open '%s' (%d)
sr: Нисам успео да отворим „%s“ (%d)

en: Failed to open '%s' (%d)
sr: Нисам успео да отворим „%s“ (%d)

en: Failed to open .netrc file '%s' (%d): %s
sr: Нисам успео да отворим „.netrc“ датотеку „%s“ (%d): %s

en: Failed to open file
sr: Нисам успео да отворим датотеку

en: Failed to open input file %s
sr: Нисам успео да отворим улазну датотеку „%s“

en: Failed to open tmpfile '%s' (%d)
sr: Не могу да отворим привремену датотеку „%s“ (%d)

en: Failed to opendir %s
sr: Нисам успео да отворим директоријум „%s“

en: Failed to parse HSTS line: '%s'
sr: Нисам успео да обрадим „HSTS“ линију: „%s“

en: Failed to parse OCSP line: '%s'
sr: Нисам успео да обрадим „OCSP“ линију: „%s“

en: Failed to parse URI '%s'
sr: Нисам успео да обрадим путању „%s“

en: Failed to parse XML
sr: Нисам успео да обрадим „XML“

en: Failed to parse date '%s'
sr: Нисам успео да обрадим датум „%s“

en: Failed to parse last line in '%s'
sr: Нисам успео да обрадим последњу линију у „%s“

en: Failed to parse: '%s'
sr: Нисам успео да обрадим: „%s“

en: Failed to prepare transcoding '%s' into '%s' (%d)
sr: Нисам успео да припремим прекодирање „%s“ у „%s“ (%d)

en: Failed to re-init deflate/gzip decompression
sr: Нисам успео да поново покренем „deflate/gzip“ распакивање

en: Failed to read %zd bytes (%d) (%s)
sr: Нисам успео да прочитам %zd бајта (%d) (%s)

en: Failed to read %zu bytes (hostname='%s', ip=%s, errno=%d)
sr: Нисам успео да прочитам %zu бајта (назив_домаћина=„%s“, ип=%s, бр_грешке=%d)

en: Failed to read HPKP data
sr: Нисам успео да прочитам „HPKP“ податке

en: Failed to read HSTS data
sr: Нисам успео да прочитам „HSTS“ податке

en: Failed to read OCSP fingerprints
sr: Нисам успео да прочитам „OCSP“ отиске

en: Failed to read OCSP hosts
sr: Нисам успео да прочитам „OCSP“ домаћине

en: Failed to read TLS session data
sr: Нисам успео да прочитам податке „TLS“ сесије

en: Failed to read cookies
sr: Нисам успео да прочитам колачиће

en: Failed to read file to verify sig: %s
sr: Нисам успео да прочитам датотеку за потврђивање потписа: %s

en: Failed to read open '%s' (%d)
sr: Нисам успео да прочитам отварање „%s“ (%d)

en: Failed to redirect stderr to /dev/null.
sr: Нисам успео да преусмерим стандардну грешку на „/dev/null“.

en: Failed to redirect stdin to /dev/null.
sr: Нисам успео да преусмерим стандардни улаз на „/dev/null“.

en: Failed to redirect stdout to /dev/null.
sr: Нисам успео да преусмерим стандардни излаз на „/dev/null“.

en: Failed to rename %s to %s (%d)
sr: Нисам успео да преименујем „%s“ у „%s“ (%d)

en: Failed to rename %s to %s (errno=%d)
sr: Нисам успео да преименујем „%s“ у „%s“ (бр_грешке=%d)

en: Failed to rename '%s' (errno=%d)
sr: Нисам успео да преименујем „%s“ (бр_грешке=%d)

en: Failed to rename '%s' to '%s' (%d)
sr: Нисам успео да преименујем „%s“ у „%s“ (%d)

en: Failed to resolve '%s' (%s)
sr: Нисам успео да решим „%s“ (%s)

en: Failed to resolve '%s:%d': %s
sr: Нисам успео да решим „%s:%d“: %s

en: Failed to save extended attribute %s
sr: Нисам успео да сачувам проширени атрибут „%s“

en: Failed to send %zu bytes (hostname='%s', ip=%s, errno=%d)
sr: Нисам успео да пошаљем %zu бајта (назив_домаћина=„%s“, ип=%s, бр_грешке=%d)

en: Failed to set file date (%d)
sr: Нисам успео да поставим датум датотеке (%d)

en: Failed to set http proxies %s
sr: Нисам успео да поставим „http“ посреднике „%s“

en: Failed to set https proxies %s
sr: Нисам успео да поставим „https“ посреднике „%s“

en: Failed to set proxy exceptions %s
sr: Нисам успео да поставим изузетке посредника „%s“

en: Failed to set socket option BINDTODEVICE
sr: Нисам успео да поставим „BINDTODEVICE“ опцију прикључнице

en: Failed to set socket option NODELAY
sr: Нисам успео да поставим за прикључницу опцију „NODELAY“

en: Failed to set socket option REUSEADDR
sr: Нисам успео да поставим за прикључницу опцију „REUSEADDR“

en: Failed to set socket to non-blocking
sr: Нисам успео да поставим прикључницу на не-блокирање

en: Failed to start downloader, error %d
sr: Нисам успео да покренем преузимача, грешка %d

en: Failed to submit HTTP2 client settings (%d)
sr: Нисам успео да предам поставке „HTTP2“ клијента (%d)

en: Failed to submit HTTP2 request
sr: Нисам успео да предам „HTTP2“ захтев

en: Failed to terminate HTTP2 session (%d)
sr: Нисам успео да окончам „HTTP2“ сесију (%d)

en: Failed to transcode '%s' string into '%s' (%d)
sr: Нисам успео да прекодирам „%s“ ниску у „%s“ (%d)

en: Failed to truncate %s
     from %llu to %llu bytes
sr: Нисам успео да скратим „%s“
     са %llu на %llu бајта

en: Failed to uncompress Brotli stream (%u): %s
sr: Нисам успео да распакујем Бротли ток (%u): %s

en: Failed to uncompress LZMA stream (%d)
sr: Нисам успео да распакујем ЛЗМА ток (%d)

en: Failed to uncompress Zstandard stream: %s
sr: Нисам успео да распакујем ток Z-стандарда: %s

en: Failed to uncompress bzip2 stream (%d)
sr: Нисам успео да распакујем бзип2 ток (%d)

en: Failed to uncompress gzip stream (%d)
sr: Нисам успео да распакујем гзип ток (%d)

en: Failed to uncompress lzip stream: %d %s
sr: Нисам успео да распакујем „lzip“ ток: %d %s

en: Failed to unlink '%s' (errno=%d)
sr: Нисам успео да развежем „%s“ (бр_грешке=%d)

en: Failed to wait for downloader #%d (%d %d)
sr: Нисам успео да чекам на преузимача #%d (%d %d)

en: Failed to write %zu bytes of data (%d)
sr: Нисам успео да запишем %zu бајта података (%d)

en: Failed to write HPKP file '%s'
sr: Нисам успео да запишем „HPKP“ датотеку „%s“

en: Failed to write HSTS file '%s'
sr: Нисам успео да запишем „HSTS“ датотеку „%s“

en: Failed to write TLS session file '%s'
sr: Нисам успео да запишем датотеку „TLS“ сесије „%s“

en: Failed to write cookie file '%s'
sr: Нисам успео да запишем датотеку колачића „%s“

en: Failed to write file %s (%zd, errno=%d)
sr: Нисам успео да запишем датотеку „%s“ (%zd, бр_грешке=%d)

en: Failed to write open %s (%d)
sr: Нисам успео да запишем отварање „%s“ (%d)

en: Failed to write open '%s' (%d)
sr: Нисам успео да запишем отварање „%s“ (%d)

en: Failed to write to OCSP fingerprints to '%s'
sr: Нисам успео да пишем на „OCSP“ отиске на „%s“

en: Failed to write to OCSP hosts to '%s'
sr: Нисам успео да пишем на „OCSP“ домаћинима на „%s“

en: Failed to write/close '%s' (%d)
sr: Нисам успео да запишем/затворим „%s“ (%d)

en: File '%s' already there; not retrieving.
sr: Датотека „%s“ је већ тамо; не довлачим је.

en: File '%s' not modified on server. Omitting download
sr: Датотека „%s“ није измењена на серверу. Изостављам преузимање

en: File length %llu - remove job
sr: Дужина датотеке %llu – укалњам посао

en: File name for signature checking not assigned to job!
sr: Назив датотеке за проверу потписа није додељен послу!

en: Filename conversion disabled for '%s'
sr: Претварање назива датотеке је искључено за „%s“

en: GPGME Failure
sr: ГПГМЕ неуспех

en: GPGME verify failed!
sr: ГПГМЕ потврђивање није успело!

en: General error
sr: Општа грешка

en: GnuTLS requires the key and the cert to be of the same type.
sr: ГнуТЛС захтева да кључ и уверење буду исте врсте.

en: GnuTLS: Failed to set priorities: %s
sr: ГнуТЛС: Нисам успео да поставим приоритете: %s

en: GnuTLS: Failed to set session data: %s
sr: ГнуТЛС: Нисам успео да поставим податке сесије: %s

en: GnuTLS: Unsupported default priority 'NULL': %s
sr: ГнуТЛС: Неподржан основни приоритет 'NULL': %s

en: GnuTLS: Unsupported priority string '%s': %s
sr: ГнуТЛС: Неподржана ниска приоритета „%s“: %s

en: Got a stapled OCSP response, but could not parse it. Aborting.
sr: Добих приспојени „OCSP“ одговор, али не могу да га обрадим. Прекидам.

en: HPKP: could not parse host line '%s'
sr: HPKP: не могу да обрадим линију домаћина „%s“

en: HPKP: could not parse pin line '%s'
sr: HPKP: не могу да обрадим линију пина „%s“

en: HSTS in effect for %s:%hu
sr: „HSTS“ у дејству за „%s:%hu“

en: HTTP response header not found
sr: Нисам нашао заглавље „HTTP“ одговора

en: Handshake error
sr: Грешка руковања

en: Host name check disabled. Server certificate's subject name will not be checked.
sr: Провера назива домаћина је искључена. Назив субјекта уверења сервера се неће проверавати.

en: I/O error
sr: У/И грешка

en: Ignoring invalid header: %s
sr: Занемарујем неисправно заглавље: %s

en: Incomplete cookie entry: %s
sr: Непотпун унос колачића: %s

en: Internal error: Unexpected relative path: '%s'
sr: Унутрашња грешка: Неочекивана релативна путања: „%s“

en: Interrupted by a signal
sr: Прекинуто сигналом

en: Invalid UTF-8 sequence not converted: '%s'
sr: Неисправан УТФ-8 низ није претворен: „%s“

en: Invalid back reference
sr: Неисправна повратна упута

en: Invalid boolean value '%s'
sr: Неисправна логичка вредност „%s“

en: Invalid byte specifier: %s
sr: Неисправан одредник бајта: %s

en: Invalid character class name
sr: Неисправан назив разреда знака

en: Invalid collation character
sr: Неисправан знак поретка

en: Invalid content of \{\}
sr: Неисправан садржај \{\}

en: Invalid file length %llu
sr: Неисправна дужина датотеке %llu

en: Invalid option specifier: %s
sr: Неисправан одредник опције: %s

en: Invalid preceding regular expression
sr: Неправилан претходећи регуларан израз

en: Invalid range end
sr: Неисправан крај опсега

en: Invalid regular expression
sr: Неисправан регуларни израз

en: Invalid signature, signature file must have a sig extension
sr: Неисправан потпис, датотека потписа мора имати „sig“ проширење

en: Invalid time specifier in '%s'
sr: Неисправан одредник времена у „%s“

en: Invalid type specifier: %s
sr: Неисправан одредник врсте: %s

en: Invalid value
sr: Неисправна вредност

en: Invalid value '%s'
sr: Неисправна вредност „%s“

en: Invalid value for --download-attr: %s
sr: Неисправна вредност за „--download-attr“: %s

en: Just got %zu of %zu bytes (%s)
sr: Добих само %zu од %zu бајта (%s)

en: Key Exchange: %s
sr: Размена кључа: %s

en: Lib for type %s not built
sr: Библиотека за „%s“ врсту није уграђена

en: Link conversion disabled for '%s'
sr: Претварање везе је искључено за „%s“

en: Memory allocation failure
sr: Расподела меморије није успела

en: Memory exhausted
sr: Меморија је потрошена

en: Mirror scheme not supported: '%s'
sr: Шема огледала није подржана: „%s“

en: Missing TLS method
sr: Недостаје ТЛС метода

en: Missing URL/URI
sr: Недостаје адреса/путања

en: Missing argument for option '%s'
sr: Недостаје аргумент за опцију „%s“

en: Missing argument(s) for option '-%c'
sr: Недостаје аргумент за опцију „-%c“

en: Missing host/domain in URI '%s'
sr: Недостаје домаћин/домен у путањи „%s“

en: Missing required type specifier
sr: Недостаје захтевани одредник врсте

en: Name or service not known
sr: Није познат назив или сервер

en: No CAs were found in '%s'
sr: Нисам нашао издавача уверења у „%s“

en: No address associated with hostname
sr: Ниједна адреса није придружена називу домаћина

en: No certificates or keys were found
sr: Нисам нашао ни уверења ни кључеве

en: No download mirrors found
sr: Нисам нашао огледала преузимања

en: No download mirrors found - remove job
sr: Нисам нашао огледала преузимања – уклањам посао

en: No match
sr: Нема подударања

en: No memory
sr: Нема меморије

en: No previous regular expression
sr: Нема претходног регуларног израза

en: No value in header (ignoring): %s
sr: Нема вредности у заглављу (занемарујем): %s

en: Non-recoverable failure in name resolution
sr: Непоправљива грешка при одређивању назива

en: Not scanning '%s' (known ETag)
sr: Не прегледам „%s“ (позната ЕОзнака)

en: Nothing to do - goodbye
sr: Немам шта да радим – довиђења

en: OCSP nonce does not match
sr: Једновремени „OCSP“ се не поклапа

en: OpenSSL: Could not load certificates from default paths. Falling back to '%s'.
sr: OpenSSL: Не могу да учитам уверења из основних путања. Пребацујем се на „%s“.

en: OpenSSL: Could not obtain cert store
sr: OpenSSL: Не могу да набавим смештај уверења

en: OpenSSL: Could not open directory '%s'. No certificates were loaded.
sr: OpenSSL: Не могу да отворим директоријум „%s“. Никаква уверења нису учитана.

en: OpenSSL: Could not parse cached session data.
sr: OpenSSL: Не могу да обрадим податке сесије из оставе.

en: OpenSSL: Could not set session data.
sr: OpenSSL: Не могу да поставим податке сесије.

en: OpenSSL: Invalid priority string '%s'
sr: OpenSSL: Неисправна ниска хитности „%s“

en: OpenSSL: No certificates could be loaded from directory '%s'
sr: OpenSSL: Никаква уверења не могу да се учитају из директоријума „%s“

en: OpenSSL: TLS 1.3 is not supported by your OpenSSL version. Will use TLS 1.2 instead.
sr: OpenSSL: TLS 1.3 није подржано вашим издањем OpenSSL-а. Користићу TLS 1.2.

en: Option '%s' doesn't allow an argument
sr: Опција „%s“ не дозвољава аргумент

en: Option 'no-%s' doesn't allow an argument
sr: Опција „no-%s“ не дозвољава аргумент

en: Options for %s:
sr: Опције за „%s“:

en: Output will be written to %s.
sr: Излаз ће бити уписан у „%s“.

en: PSK authentication. Connected as '%s'
sr: „PSK“ потврђивање идентитета. Повезан као „%s“

en: PSK authentication. PSK hint '%s'
sr: „PSK“ потврђивање идентитета. „PSK“ погодак „%s“

en: Parameter string not correctly encoded
sr: Ниска параметра није исправно кодирана

en: Password for user "%s":
sr: Лозинка за корисника „%s“:

en: Password:
sr: Лозинка:

en: Piece %d/%d not OK - requeuing
sr: Комад %d/%d није у реду – поново стављам у ред

en: Piling up error '%s' over error '%s'
sr: Нагомилавам грешку „%s“ преко грешке „%s“

en: Plugin '%s' failed to load: %s
sr: Прикључак „%s“ није успео да се учита: %s

en: Plugin '%s' failed to load: %s
sr: Прикључак „%s“ није успео да се учита: %s

en: Premature end of regular expression
sr: Прерани крај регуларног израза

en: Processing request in progress
sr: Захтев обрађивања је у току

en: Progress type '%s' ignored. It is not implemented yet
sr: Врста напретка „%s“ је занемарена. Још није примењена

en: Protocol: %s
sr: Протокол: %s

en: Proxy connection failed with: %s
sr: Веза посредника није успела са: %s

en: Public key pinning mismatch
sr: Качење јавног кључа не одговара

en: Quota of %lld bytes reached - stopping.
sr: Квота од %lld бајта је достигнута – заустављам.

en: Regular expression too big
sr: Регуларан израз је превелик

en: Request canceled
sr: Захтев је отказан

en: Request not canceled
sr: Захтев није отказан

en: SNI could not be sent
sr: „SNI“ се не може послати

en: SRP session with username %s
sr: „SRP“ сесија са корисничким именом %s

en: Saving ']8;;file://%s%s\%s]8;;\'
sr: Чувам „]8;;file://%s%s\%s]8;;\“

en: Saving '%s'
sr: Чувам „%s“

en: Servname not supported for ai_socktype
sr: Назив сервера није подржан за аи_врступрикључнице

en: Should not have remaining extensions!
sr: Не могу имати преостала проширења!

en: Signature for file %s successfully verified
sr: Потпис за датотеку „%s“ је успешно потврђен

en: Specifying both --start-pos and --continue is not recommended; --continue will be disabled
sr: Навођење и „--start-pos“ и „--continue“ се не препоручује; „--continue“ биће искључено

en: Success
sr: Успело је

en: System error
sr: Грешка система

en: TLS False Start requested but libwget built with insufficient GnuTLS version
sr: ТЛС лажни старт је захтеван али је „libget“ изграђена са непотпуним ГнуТЛС издањем

en: TLS read error: %s
sr: Грешка ТЛС читања: %s

en: TLS write error: %s
sr: Грешка ТЛС писања: %s

en: TLS/IA session
sr: „TLS/IA“ сесија

en: Take manually care for '%s'
sr: Ручно се побрините за „%s“

en: Temporary failure in name resolution
sr: Привремени неуспех одређивања имена

en: The file is already fully retrieved; nothing to do.
sr: Датотека је већ потпуно преузета; немам шта да радим.

en: The sizes do not match (local %lld, remote %zu) -- retrieving
sr: Величине се не поклапају (локална %lld, удаљена %zu) – довлачим

en: Timeout
sr: Временски рок

en: Trailing backslash
sr: Пратећа контра коса црта

en: Transport authentication failure
sr: Неуспех потврђивања идентитета преноса

en: URI content encoding = '%s'
sr: Кодирање садржаја путање = „%s“

en: URI content encoding = '%s' (%s)
sr: Кодирање садржаја путање = „%s“ (%s)

en: URI scheme not supported: '%s'
sr: Шема путање није подржана: „%s“

en: URL '%.*s' not followed (action/formaction attribute)
sr: Адреса „%.*s“ није праћена (атрибут радње/формрадње)

en: URL '%.*s' not followed (already known)
sr: Адреса „%.*s“ није праћена (већ је позната)

en: URL '%.*s' not followed (conversion failed)
sr: Адреса „%.*s“ није праћена (претварање није успело)

en: URL '%.*s' not followed (missing base URI)
sr: Адреса „%.*s“ није праћена (недостаје основа путање)

en: URL '%.*s' not followed (not matching sitemap location)
sr: Адреса „%.*s“ није праћена (не одговара место мапе сајта)

en: URL '%.*s' not followed (page requisites + level)
sr: Адреса „%.*s“ није праћена (реквизити странице + ниво)

en: URL '%s' not followed (%s)
sr: Адреса „%s“ није праћена (%s)

en: URL '%s' not followed (disallowed by robots.txt)
sr: Адреса „%s“ није праћена (искучио ју је „robots.txt“)

en: URL '%s' not followed (https-only requested)
sr: Адреса „%s“ није праћена (само-https је затражено)

en: URL '%s' not followed (parent ascending not allowed)
sr: Адреса „%s“ није праћена (растуће родитељско није дозвољено)

en: URL '%s' not followed (unsupported scheme)
sr: Адреса „%s“ није праћена (неподржана шема)

en: URL '%s' not requested (file already exists)
sr: Адреса „%s“ није захтевана (датотека већ постоји)

en: Unhandled action %d
sr: Неодрадива радња %d

en: Unknown address family '%s'
sr: Непозната породица адресе „%s“

en: Unknown cert type '%s'
sr: Непозната врста уверења „%s“

en: Unknown config key %d (or value must not be a string)
sr: Непознат кључ подешавања %d (или вредност не сме бити ниска)

en: Unknown config key %d (or value must not be an integer)
sr: Непознат кључ подешавања %d (или вредност не сме бити цео број)

en: Unknown config key %d (or value must not be an object)
sr: Непознат кључ подешавања %d (или вредност не сме бити објекат)

en: Unknown configuration key %d (maybe this config value should be of another type?)
sr: Непознат кључ подешавања %d (или ова вредност подешавања треба да буде друге врсте?)

en: Unknown error
sr: Непозната грешка

en: Unknown hash type '%s'
sr: Непозната врста хеша „%s“

en: Unknown option %d
sr: Непозната опција %d

en: Unknown option '%s'
sr: Непозната опција „-%s“

en: Unknown option '-%c'
sr: Непозната опција „-%c“

en: Unknown option '-n%c'
sr: Непозната опција „-n%c“

en: Unknown progress type '%s'
sr: Непозната врста напредовања „%s“

en: Unknown restrict-file-name type '%s'
sr: Непозната врста ограничења назива датотеке „%s“

en: Unknown stats format '%s'
sr: Непознат формат статистике „%s“

en: Unknown system error
sr: Непозната грешка система

en: Unknown token after @charset: %d
sr: Непозната скупина после „@charset“: %d

en: Unmatched ( or \(
sr: Не одговара ( или \(

en: Unmatched ) or \)
sr: Не одговара ) или \)

en: Unmatched [, [^, [:, [., or [=
sr: Не одговара [, [^, [:, [., или [=

en: Unmatched \{
sr: Не одговара \{

en: Unsuccessful OCSP response
sr: Неуспешан „OCSP“ одговор

en: Unsupported algorithm '%s'.
sr: Неподржан алгоритам „%s“.

en: Unsupported credential type %d.
sr: Неподржана врста пуномоћства %d.

en: Unsupported function
sr: Неподржана функција

en: Unsupported protocol type for content: %s
sr: Неподржана врста протокола за садржај: %s

en: Unsupported quality of protection '%s'.
sr: Неподржан квалитет заштите „%s“.

en: Unsupported regex type '%s'
sr: Неподржана врста регуларног израза „%s“

en: Unsupported socket option BINDTODEVICE
sr: Неподржана „BINDTODEVICE“ опција прикључнице

en: Value out of range (0-65535): %s
sr: Вредност је ван опсега (0-65535): %s

en: WARNING
sr: УПОЗОРЕЊЕ

en: WARNING: OCSP is not available in this version of GnuTLS.
sr: УПОЗОРЕЊЕ: „OCSP“ није доступно у овом издању ГнуТЛС-а.

en: WARNING: Size of %s changed from %lld to %lld while reading. This may lead to unwanted results !
sr: УПОЗОРЕЊЕ: Величина за „%s“ је измењена из %lld у %lld приликом читања. Ово може довести до нежељених резултата !

en: WARNING: The certificate's (stapled) OCSP status is invalid
sr: УПОЗОРЕЊЕ: „OCSP“ стање уверења (разврстано) је неисправно

en: WARNING: timestamping and chunk-size only work together without If-Modified-Since
sr: УПОЗОРЕЊЕ: временско жигосање и величина делића ради заједно само без „Ако-је-измењено-од“

en: WARNING: timestamping does nothing in combination with -O
sr: УПОЗОРЕЊЕ: временски жиг не ради ништа у комбинацији са „-O“

en: WARNING: timestamping does nothing in combination with spider
sr: УПОЗОРЕЊЕ: временски жиг не ради ништа у комбинацији са пауком

en: Wget2 built without thread support. Disabling progress report
sr: „Wget2“ је изграђен без подршке нити. Искључујем извештај напредовања

en: WolfSSL: Failed to set ciphers '%s'
sr: WolfSSL: Нисам успео да поставим шифрере „%s“

en: _open_osfhandle failed
sr: „_open_osfhandle“ није успело

en: ai_family not supported
sr: аи_породица није подржана

en: ai_socktype not supported
sr: аи_врстаприкључнице није подржана

en: cannot create pipe
sr: не могу да направим спојку

en: cannot restore fd %d: dup2 failed
sr: не могу да повратим фд %d: „dup2“ није успело

en: convert %s %s %s
sr: претвори %s %s %s

en: default, encoding not specified
sr: основно, кодирање није наведено

en: domain explicitly excluded
sr: домен је изричито искључен

en: failed to connect TLS (%d): %s
sr: нисам успео да повежем ТЛС (%d): %s

en: failed to return to initial working directory
sr: нисам успео да се вратим на почетни радни директоријум

en: fake_fork() failed
sr: „fake_fork()“ није успело

en: fake_fork_child() failed
sr: „fake_fork_child()“ није успело

en: found %d sitemap url(s) (base=%s)
sr: нађох %d мапе сајта (основа=%s)

en: found %d url(s) (base=%s)
sr: нађох %d адресе (основа=%s)

en: libwget has been built without TLS support
sr: „libwget“ је изграђена без ТЛС подршке

en: memory exhausted
sr: меморија је потрошена

en: missing ip/host/domain
sr: недостаје ип/домаћим/домен

en: no host-spanning requested
sr: није захтевано ширење домаћина

en: no-verify-sig cannot take additional arguments
sr: „no-verify-sig“ не може да узме додатне аргументе

en: not requesting '%s'. (Plugin Verdict)
sr: не потражујем „%s“. (Образложење прикључка)

en: set by BOM
sr: постављено ОРБ-ом

en: set by document
sr: документ је поставио

en: set by server response
sr: одговор сервера је подесио

en: set by user
sr: корисник је подесио

en: toASCII failed (%d): %s
sr: „toASCII“ није успело (%d): %s

en: toASCII not available: '%s'
sr: „toASCII“ није доступно: „%s“

en: toASCII(%s) failed (%d): %s
sr: „toASCII(%s)“ није успело (%d): %s

en: unable to record current working directory
sr: не могу да снимим текући радни директоријум

en: ~/.wget2rc is deprecated. Please move it to %s/wget2rc
sr: „~/.wget2rc“ је застарело. Преместите је у „%s/wget2rc“
