xfce4-settings.xfce-4-20 - en to sr translation catalogue (593 entries)

en: %d MIME type found | %d MIME types found
sr[0]: Пронашао сам %d МИМЕ врсту
sr[1]: Пронашао сам %d МИМЕ врсте
sr[2]: Пронашао сам %d МИМЕ врста

en: %d MIME type selected | %d MIME types selected
sr[0]: %d врста МИМЕ је означена
sr[1]: %d врсте МИМЕ су означене
sr[2]: %d врсти МИМЕ је означено

en: %d Xfce Panel | %d Xfce Panels
sr[0]: %dполица ИксФЦЕ-а
sr[1]: %dполице ИксФЦЕ-а
sr[2]: %dполица ИксФЦЕ-а

en: %s (Xfce %s)
    
    Copyright (c) 2003-2006
            os-cillation e.K. All rights reserved.
    
    Written by Benedikt Meurer <benny@xfce.org>.
    
    Built with Gtk+-%d.%d.%d, running Gtk+-%d.%d.%d.
    
    Please report bugs to <%s>.
sr: %s (Иксфце %s)
    
    Ауторска права (c) 2003-2006
            ос-цилација е.К. Сва права су задржана.
    
    Написао је Бенедик Мејер <benny@xfce.org>.
    
    Изграђено употребом Гтк+-%d.%d.%d, ради на Гтк+-%d.%d.%d.
    
    Молим пријавите грешке на <%s>.

en: (Disabled)
sr: (Онемогућено)

en: 1x (no scaling)
sr: 1x (нема увећања)

en: <b><big>Would you like to keep this configuration?</big></b>
sr: <b><big>Да ли желите да задржите ова подешавања?</big></b>

en: <b>Connecting Displays</b>
sr: <b>Повезивање приказа</b>

en: <b>Identifying Displays</b>
sr: <b>Препознајем приказе</b>

en: <b>No devices found.</b>
sr: <b>Нема пронађених уређаја.</b>

en: <b>No profiles for the selected device.</b>
sr: <b>Нема пресека боја одабраног уређаја.</b>

en: <b>Profile Name</b>
sr: <b>Име пресека</b>

en: <b>Profiles</b>
sr: <b>Пресеци</b>

en: <b>Use system defaults</b>
sr: <b>Користи системски подразумевано</b>

en: <big><b>You have made changes to your previously active profile</b></big>
sr: <big><b>Изменили сте претходно коришћени пресек</b></big>

en: A profile of this name already exists.
sr: Пресек оваквог назива већ постоји.

en: ATI Settings
sr: Подешавања АТИ-а

en: A_pplication Shortcuts
sr: П_речице програма

en: A_pply
sr: П_римени

en: Acceleratio_n:
sr: _Убрзање:

en: Acceleration _profile:
sr: _Профил убрзања:

en: Acceleration t_ime:
sr: В_реме убрзaња:

en: Acceptance _delay:
sr: _Кашњење пpихватања:

en: Accessibility
sr: Приступачност

en: Active device in the dialog
sr: Радни уређај у прозорчету

en: Adaptive pointer acceleration
sr: Прилагодљива брзина показивача

en: Add Color Profile to %s
sr: Додај пресек боја у %s

en: Add Profile to Device
sr: Додај пресек уређају

en: Add a profile to the currently selected device
sr: Додајте пресек боја изабраном уређају

en: Adjust the system-wide display scaling
sr: Подесите опште увећање приказа

en: Alacritty
sr: Алакрити

en: All Files
sr: Све датотеке

en: All _Settings
sr: Све _поставке

en: All files
sr: Све датотеке

en: Allow high _resolution scrolling (experimental)
sr: Омогући клизање високе густине тачака (опитно)

en: Always
sr: Увек

en: An unknown error, exit code is %d
sr: Непозната грешка, излазни код је %d

en: Anti-aliasing, or font smoothing, can improve the look of text on the screen
sr: Дотеривање, или умекшавање словног лика, може побољшати изглед писма приказа

en: Appearance
sr: Изглед

en: Application Chooser Button
sr: Дугме бирача програма

en: Apply
sr: Примени

en: Apply the currently selected display profile.
sr: Примени тренутно изабрани пресек поставки приказа.

en: Are you sure you want to reset channel "%s" and all its properties?
sr: Да ли сте сигурни да желите вратити канал „%s“ и сва његова својства на подразумеване?

en: Are you sure you want to reset content type "%s" to its default value?
sr: Да ли сигурно желите вратити уређивање врста „%s“ на подразумевано?

en: Are you sure you want to reset property "%s"?
sr: Да ли сте сигурни да желите да повратите особине „%s“?

en: Array
sr: Низ

en: Assistive _Technologies
sr: Технологије _приступачности

en: Assistive technologies will be available the next time you login
sr: Технологије испомоћи ће бити доступне на следећој пријави

en: Associate preferred applications with MIME types
sr: Придружите омиљене програме МИМЕ врстама

[ctx: Automatically generated profile]
en: Automatic
sr: Самостално

en: BGR
sr: ПЗЦ

en: B_uttons and Feedback
sr: _Дугмад и њихов одзив

en: Balsa
sr: Балса

en: Beha_vior
sr: _Понашање

en: Bind a keyboard shortcut to xfce4-find-cursor to get visual feedback of the mouse pointer's current location.
sr: Додели пречицу дугмади за xfce4-find-cursor ради видног одзива тренутног положаја миша.

en: Blink _delay:
sr: Кашњење _трептања:

en: Boolean
sr: Логичка вредност

en: Bounce Keys
sr: Одскочна дугмад

en: Bounce keys
sr: Одскочна дугмад

en: Bounce keys are disabled
sr: Одскочна дугмад су онемогућена

en: Bounce keys are enabled
sr: Одскочна дугмад су омогућена

en: Brave
sr: Брав

en: Browse the file system
sr: Разгледајте систем датотека

en: Browse the file system to choose a custom command.
sr: Разгледајте систем датотека да изаберете произвољну наредбу.

en: Browse the web
sr: Прегледајте веб

en: Built-in Webcam
sr: Уграђена веб-камера

en: Buttons
sr: Дугмад

en: Caja File Manager
sr: Управник датотека Цаја

en: Calibrate
sr: Избаждари

en: Camera
sr: Камера

en: Cancel
sr: Откажи

en: Change la_yout option
sr: Измена могућности _распореда

en: Channel
sr: Канал

en: Choose Application...
sr: Изаберите програм...

en: Choose Preferred Application
sr: Изаберите омиљени програм

en: Choose a custom File Manager
sr: Изаберите произвољног управника датотека

en: Choose a custom Mail Reader
sr: Изаберите произвољног читача поште

en: Choose a custom Terminal Emulator
sr: Изаберите произвољног емулатора терминала

en: Choose a custom Web Browser
sr: Изаберите произвољног веб прегледника

en: Chromium
sr: Кромијум

en: Circular scrolling
sr: Кружно клизање

en: Claws Mail
sr: Клавсова пошта

en: Clear
sr: Очисти

en: Clear filter
sr: Поништи услов

en: Click m_ethod:
sr: На_чин кликтања:

en: Click with 1, 2 or 3 fingers as a left, right, or middle click
sr: Кликните једним, двома или трима прстима као леви, десни или средњи клик

en: Clockwise
sr: У смеру казаљке часовника

en: Close
sr: Затвори

en: Co_mpose key
sr: Положај дугмета _састави (compoze)

en: Color Profiles
sr: Пресеци боја

[ctx: Colorspace fallback]
en: Default CMYK
sr: Подразумевани ЦЦЖЦ

[ctx: Colorspace fallback]
en: Default Gray
sr: Подразумевани сиви

[ctx: Colorspace fallback]
en: Default RGB
sr: Подразумевани ЦЗП

en: Colorspace:
sr: Обојеност:

en: Colorspace:
sr: Простор боја:

en: Comm_and:
sr: На_редба:

en: Command
sr: Наредба

en: Compatible Profiles
sr: Одговарајући пресеци

en: Configure pointer device behavior and appearance
sr: Подесите изглед и особине уређаја показивача

en: Configure screen settings and layout
sr: Подеси екране и њихов размештај

en: Configure...
sr: Подеси...

en: Could not create the mime dialog.
sr: Нисам успео да направим прозорче врста.

en: Could not create the settings dialog.
sr: Нисам успео да направим прозорче поставки.

en: Counterclockwise
sr: Супротно од казаљке на часовнику

en: Create
sr: Направи

en: Create a new display profile.
sr: Направи нови пресек поставки приказа.

en: Cursor
sr: Показивач

en: Cursor si_ze:
sr: _Величина показивача:

en: Custom _DPI setting:
sr: Прилагођена подешавања _ТПИ:

en: Customize the look of your desktop
sr: Прилагодите изглед радног простора

en: DEVICE NAME
sr: ИМЕ УРЕЂАЈА

en: DPI
sr: ТПИ

en: D_istance:
sr: Р_азмак:

en: De_vice:
sr: Ур_еђај:

en: Debian Sensible Browser
sr: Разумни читач Дебијана

en: Debian X Terminal Emulator
sr: Опонашач терминала Икса Дебијана

en: Default
sr: Подразумевано

en: Default Application
sr: Подразумевани програм

en: Default Applications
sr: Подразумевани програми

en: Default Fon_t
sr: Подразумевани словни ли_к

en: Default _Monospace Font
sr: Подразумевани једноразмачни словолик

en: Default:
sr: Подразумевани:

en: Define shortcuts for la_unching applications:
sr: Одредите _пречицу за покретање програма:

en: Defines whether GTK dialogs may place widgets such as buttons in the dialog's header bar. Implies in Client Side Decoration. Only affects newly opened dialogs.
sr: Одређује да ли прозорчићи ГТК-а могу смештати справице попут дугмади у тракама заглавља прозорчића. Примењује се при украшавању прозора корисника. Само се примењује на новоотвореним прозорчићима.

en: Delete
sr: Обриши

en: Delete Profile
sr: Избриши пресек

en: Delete the currently selected display profile.
sr: Обриши тренутно изабрани пресек поставки приказа.

en: Delete the currently selected profile
sr: Избриши тренутни пресек

en: Desktop icons
sr: Сличице радне површи

en: Device
sr: Уређај

en: Digital display
sr: Дигитални заслон

en: Dillo
sr: Дило

en: Disable sticky keys if two keys are _pressed
sr: Искључи лепљиву дугмад ако се притисну _два дугмета

en: Disable touchpad _while typing
sr: Онемогући до_дирну плочицу за време куцања

en: Disabled
sr: Онемогућено

en: Display
sr: Приказ

en: Display:
sr: Приказ:

en: Displays
sr: Прикази

en: Do _not show this message again
sr: Не_ приказуј више ову поруку

en: Do not wait for a window manager on startup
sr: Не чекај управника прозора при пријави

en: Do nothing
sr: Не ради ништа

en: Do you want to delete the display profile '%s'?
sr: Да ли желите избрисати пресек приказа „%s“?

en: Double
sr: Двоструко

en: Double Click
sr: Двоклик

en: Drag and Drop
sr: Превуци и спусти

en: Duratio_n:
sr: _Трајање:

en: Edge scrolling
sr: Клизање ивицама

en: Edit Property
sr: Уреди својства

en: Edit keyboard settings and application shortcuts
sr: Уредите подешавања тастатуре и пречица програма

en: Edit selected property
sr: Уреди изабрану особину

en: Empty
sr: Празно

en: Enable
sr: Омогући

en: Enable _event sounds
sr: Укључи звучне _догађаје

en: Enable color management for %s
sr: Омогући управљање бојама за %s

en: Enable e_ditable accelerators
sr: Укључи _уредиве пречице

en: Enable header bars in dialo_gs
sr: Омогући траке заглавља у прозорчићима

en: Enable hori_zontal scrolling
sr: Укључи _водоравно клизање

en: Enable input feedbac_k sounds
sr: Омогући звуке одзив_а уноса

en: Enable or disable event sounds globally (requires "Canberra" support)
sr: Омогући или онемогући звуке (захтева подршку Канбере - canberra)

en: Enable the selected profile
sr: Омогући изабрани пресек

en: Encompass
sr: Обухватник

en: Enlightened Terminal Emulator
sr: Опонашач терминала Просвећења

en: Enter the command you want to trigger with a shortcut.
sr: Унесите наредбу коју желите окидати пречицом.

en: Epiphany Web Browser
sr: Прегледник веба Спознаја

en: Event sounds
sr: Звуци догађаја

en: Evolution
sr: Еволуција

en: Executable Files
sr: Извршне датотеке

en: Extend
sr: Прошири

en: Extend down
sr: Прошири наниже

en: Extend left
sr: Прошири на лево

en: Extend right
sr: Прошири на десно

en: Extend to the right
sr: Прошири на десно

en: Extend up
sr: Прошири навише

en: Failed to add new application "%s"
sr: Нисам успео додати нови програм „%s“

en: Failed to connect to xfconf daemon. Reason: %s
sr: Нисам успео да се повежем са домаром Иксефконф-а (xfconf)  . Разлог: %s

en: Failed to create temporary directory
sr: Нисам успео да направим привремену фасциклу

en: Failed to display Xfwm4 Settings
sr: Нисам успео да прикажем поставке управника прозора Иксфвм

en: Failed to execute default File Manager
sr: Нисам успео да извршим основног управника датотека

en: Failed to execute default Mail Reader
sr: Нисам успео да извршим основног читача поште

en: Failed to execute default Terminal Emulator
sr: Нисам успео да покренем основног опонашача терминала

en: Failed to execute default Web Browser
sr: Нисам успео да извршим основног прегледника веба

en: Failed to extract archive
sr: Нисам успео да распакујем архиву

en: Failed to install theme
sr: Нисам успео да уградим тему

en: Failed to launch shortcut "%s"
sr: Нисам успео да покренем пречицу „%s“

en: Failed to open %s for writing
sr: Нисам успео да отворим %s за писање

en: Failed to set application "%s" for mime type "%s".
sr: Нисам успео да придружим програм „%s“ врсти „%s“.

en: Failed to set default File Manager
sr: Нисам успео да подесим основног управника датотека

en: Failed to set default Mail Reader
sr: Нисам успео да подесим основног читача поште

en: Failed to set default Terminal Emulator
sr: Нисам успео да подесим основног емулатора терминала

en: Failed to set default Web Browser
sr: Нисам успео да подесим основног прегледника мреже

en: File Manager
sr: Управник датотека

en: File is too large, installation aborted
sr: Датотека је превелика, уградња је напуштена

en: Find Cursor
sr: Пронађи показивач

en: First try to automatically enable a profile:
sr: Прво покушај да се самостално омогући пресек:

en: Font quality on a TFT or LCD screen can be greatly improved by choosing the correct sub-pixel order of the screen
sr: Изглед словних ликова на ТФТ или ЛЦД екрану може бити побољшан правилним избором приказа распореда тачака

en: Fork to the background
sr: Рачвај у позадину

en: Full
sr: Потпуно

en: GNOME Terminal
sr: Гномов терминал

en: Galeon Web Browser
sr: Прегледник веба Галија

en: Geary
sr: Гири

en: General
sr: Опште

en: Google Chrome
sr: Гуглов Кром

en: Graphical Settings Manager for Xfce
sr: Графички управник поставки ИксФЦЕ-а

en: Graphical settings editor for Xfconf
sr: Графички уређивач подешења за Иксфконф

en: Half (left-handed)
sr: Пола (леворуко)

en: Hintin_g:
sr: Наговештавањ_е:

en: Horizontal
sr: Водоравно

en: Horizontal and Vertical
sr: Водоравно и усправно

en: Icecat
sr: Ледено маче

en: Icedove
sr: Ледени голуб

en: Iceweasel
sr: Ледена ласица

en: Icons
sr: Сличице

en: If selected, keyboard shortcuts for menu items can be changed by hovering the mouse over the menu item and pressing the new key combination for the shortcut
sr: Ако је изабрано, пречице дугмади за избор ставки могу бити промењене надношењем миша над избором ставки и притиском новог низа пречице

en: If you don't update the profile your changes will be lost upon restarting your session or disconnecting or connecting a display.
sr: Ако не освежите пресек, измене ће бити изгубљене након поновног покретања седнице или откачињања или прикачивања екрана.

en: Import color profile files (*.icc)
sr: Увези датотеке пресека боја (*.icc)

en: Improve keyboard and mouse accessibility
sr: Побољшава приступачност миша и тастатуре

en: Install %s theme
sr: Угради тему %s

en: Int
sr: Цели број

en: Int64
sr: Цели број 64

en: Integer
sr: Цео број

en: Invalid helper type "%s"
sr: Неисправна врста помоћника „%s“

en: Inverted
sr: Обрнуто

en: Jumanji
sr: Џуманџи

en: KMail
sr: К‑пошта

en: K_eystroke delay:
sr: Кашњење одзива ду_гмади:

en: Keep this configuration
sr: Задржи ове поставке

en: Key_board layout
sr: Распоред _тастатуре

en: Keyboa_rd
sr: Тастату_ра

en: Keyboard
sr: Тастатура

en: Keyboard layout selection
sr: Избор распореда тастатуре

en: Konqueror Web Browser
sr: К‑освајач веб прегледник

en: Laptop
sr: Лаптоп

en: Laptop Screen
sr: Екран преклопног рачунара

en: Launch the default helper of TYPE with the optional PARAMETER, where TYPE is one of the following values.
sr: Покреће основног помоћника ВРСТЕ са могућом ОДРЕДНИЦОМ, где је ВРСТА једна од следећих вредности.

en: Layout
sr: Распоред

en: Le_ft-handed
sr: _Леворуки

en: Left
sr: Лево

en: Links Text Browser
sr: Линксов прегледач писма

en: Locked
sr: Закључано

en: Lynx Text Browser
sr: Линксов прегледач писма

en: MIME Type
sr: МИМЕ врста

en: Ma_ximum speed:
sr: На_јвећа брзина:

en: Mail Reader
sr: Читач поште

en: Many fonts contain information that provides extra hints as to how best draw the font; pick whichever looks best according to personal preference
sr: Многи словни ликови садрже податке који обезбеђују додатна упутства о најбољем исцртавању словних ликова; изаберите оно које изгледа најбоље по личном нахођењу

en: Medium
sr: Средње

en: Menus and Buttons
sr: Изборници и дугмад

en: Midori
sr: Мидори

en: Minimal interface to set up an external output
sr: Најмање сучеље да би се подесио спољни излаз

en: Mirror
sr: Пресликај

en: Mirror Displays
sr: Пресликај приказе

en: Mirror Screens
sr: Пресликај приказе

en: Model:
sr: Модел:

en: Monitor
sr: Заслон

en: Monitor %s
sr: Надгледање %s

[ctx: Monitor vendor]
en: Unknown
sr: Непознато

en: Mouse (relative)
sr: Миш (односно)

en: Mouse Emulation
sr: Опонашање миша

en: Mouse and Touchpad
sr: Миш и додирна плочица

en: Move currently selected item down by one row
sr: Помери тренутно одабрану ставку један ред ниже

en: Move currently selected item up by one row
sr: Помери тренутно одабрану ставку један ред више

en: Mozilla Browser
sr: Мозилин прегледник

en: Mozilla Firefox
sr: Мозилин Фајерфокс

en: Mozilla Mail
sr: Мозилина пошта

en: Mozilla Thunderbird
sr: Мозилин Тандербирд

en: Mutt
sr: Мут

en: NXterm
sr: Ениксов терминал

en: Nautilus
sr: Наутилус

en: Netscape Navigator
sr: Нетскејпов наводник

en: Never
sr: Никад

en: New Property
sr: Ново својство

en: New property
sr: Нова особина

en: No
sr: Не

en: No AT-SPI provider was found on your system
sr: Није пронађен АТ-СПИ давалац услуга на систему

en: No application selected
sr: Није изабран програм

en: No command specified
sr: Није наведена наредба

en: No helper defined for "%s".
sr: Није одређен помоћник за „%s“.

en: None
sr: Ништа

en: None (right-handed)
sr: Ништа (десноруко)

en: None available
sr: Нема доступних

en: Not a valid theme package
sr: Није исправан пакет теме

en: Notifications
sr: Обавештења

en: Once a display profile is deleted it cannot be restored.
sr: Ако ли се избрише пресек приказа не може се повратити.

en: Only %s (1)
sr: Само %s (1)

en: Only %s (2)
sr: Само %s (2)

en: Only Display 1
sr: Само приказ 1

en: Only Display 2
sr: Само приказ 2

en: Only supported on some mice (mostly Logitech) and requires driver support. On supported devices makes scrolling more precise.
sr: Само је подржано на неким мишевима (углавном Логитек) и захтева подршку управљачким програмима. На подржаним уређајима омогућава тачније клизање.

en: Open
sr: Отвори

en: Open <i>%s</i> and other files of type "%s" with:
sr: Отвори <i>%s</i> и остале датотеке врсте „%s“ програмом:

en: Open <i>%s</i>, other files of type "%s", and %d other selected MIME type with: | Open <i>%s</i>, other files of type "%s", and %d other selected MIME types with:
sr[0]: Отвори <i>%s</i>, друге датотеке врсте „%s“, и %d преосталу означену врсту МИМЕ помоћу:
sr[1]: Отвори <i>%s</i>, друге датотеке врсте „%s“, и %d преостале означене врсте МИМЕ помоћу:
sr[2]: Отвори <i>%s</i>, друге датотеке врсте „%s“, и %d преосталих означених врсти МИМЕ помоћу:

en: Open with...
sr: Отвори помоћу...

en: Opera Browser
sr: Оперин прегледник

en: Other Applications
sr: Остали програми

en: Override the detected monitor resolution if fonts look too large or too small
sr: Изаберите другачију размеру екрана од препознате уколико словни ликови изгледају превелики или премали

en: PCMan File Manager
sr: ПЦМен управник датотека

en: PCManFM-Qt File Manager
sr: ПЦМанФМ-КуТ управник датотека

en: Pen (absolute)
sr: Писаљка (потпуно)

en: Perl Scripts
sr: Скрипта Перла

en: Please choose your preferred File Manager
    now and click OK to proceed.
sr: Молим сада изаберите ваш омиљени управник
    датотека и кликните „У реду“ да наставите.

en: Please choose your preferred Mail Reader
    now and click OK to proceed.
sr: Молим сада изаберите ваш омиљени читач
    поште и кликните „У реду“ да наставите.

en: Please choose your preferred Terminal
    Emulator now and click OK to proceed.
sr: Молим сада изаберите ваш омиљени емулатор
    терминала и кликните „У реду“ да наставите.

en: Please choose your preferred Web
    Browser now and click OK to proceed.
sr: Молим сада изаберите вашег омиљеног прегледника
    веба и кликните „У реду“ да наставите.

en: Please report bugs to <%s>.
sr: Молим, пријавите грешке на <%s>.

en: Pointer Speed
sr: Брзина показивача

en: Press left mouse button to change the selected application.
sr: Притисните лево дугме миша да измените означени програм.

en: Preview
sr: Преглед

en: Primary Display:
sr: Главни приказ:

en: Print version information and exit
sr: Штампај податке о издању и изађи

en: Printer
sr: Штампач

[ctx: Profile quality]
en: High Quality
sr: Висока каквоћа

[ctx: Profile quality]
en: Low Quality
sr: Ниска каквоћа

[ctx: Profile quality]
en: Medium Quality
sr: Средња каквоћа

en: Property
sr: Особина

en: Property names can only include the ASCII characters A-Z, a-z, 0-9, '_', '-', ':', '.', ',', '[', ']', '{', '}', '<' and '>', as well as '/' as a separator
sr: У називима својстава могу бити само знаци ASCII-ја A-Z, a-z, 0-9, '_', '-', ':', '.', ',', '[', ']', '{', '}', '<' и '>', као и „/“ у улози раздвајача

en: Property names cannot end with a '/' character
sr: Називи својстава се не могу завршавати знаком „/“

en: Property names cannot have two or more consecutive '/' characters
sr: Називи својстава не могу имати два или више узастопна знака „/“

en: Property names must start with a '/' character
sr: Имена својстава морају почињати знаком „/“

en: Python Scripts
sr: Скрипта Питона

en: QTerminal
sr: Куов терминал

en: Query the default helper of TYPE, where TYPE is one of the following values.
sr: Упитује подразумеваног помагача ВРСТЕ, где је ВРСТА једна од следећих вредности.

en: Question
sr: Упитник

en: QupZilla
sr: Купзила

en: RGB
sr: ЦЗП

en: ROX-Filer
sr: РОКС-Фајлер

en: RXVT Unicode
sr: РИксВТ Уникод

en: R_epeat interval:
sr: Учесталост п_онављања:

en: R_esolution:
sr: Р_азмера:

en: Read your email
sr: Читајте своју е-пошту

en: Recommended Applications
sr: Препоручени програми

en: Ref_lection:
sr: Одраз:

en: Refresh
sr: Освежи

en: Refresh _rate:
sr: Учесталост _освежавања:

en: Rendering
sr: Приказ

en: Repe_at speed:
sr: _Брзина понављања:

en: Replace running xsettings daemon (if any)
sr: Мења покренутог домара поставки икса (ако је покренут)

en: Reset selected property
sr: Врати обележену вредност на подразумевану

en: Reset to Default
sr: Враћати на подразумеване вредности

en: Reset to Defaults
sr: Врати на подразумевано

en: Reset to _Defaults
sr: Врати на _подразумевано

en: Resetting a channel will permanently remove those custom settings.
sr: Враћање канала на подразумеване вредности ће трајно уклонити произвољне поставке.

en: Resetting a property will permanently remove those custom settings.
sr: Враћање особина ће трајно уклонити прилагођене поставке.

en: Resolution:
sr: Размера:

en: Restore num l_ock state on startup
sr: Поврати стање закључавања _бројчаних дугмади при покретању

en: Restore the previous configuration
sr: Врати претходне поставке

en: Reverse scroll d_irection
sr: Обрни с_мер клизања

en: Ri_ght-handed
sr: Десноруки

en: Right
sr: Десно

en: Ro_tation:
sr: За_окренутост:

en: Rodent File Manager
sr: Управник датотека Родент

en: Ruby Scripts
sr: Скрипта Рубија

en: SOCKET ID
sr: ЛБ УТИЧНИЦЕ

en: Sakura
sr: Сакура

en: Save
sr: Сачувај

en: Scanner
sr: Скенер

en: Scrolling
sr: Клизање

en: Scrolling _mode:
sr: _Начин клизања:

en: Select Application
sr: Изаберите програм

en: Select ICC Profile File
sr: Изаберите датотеку ИЦЦ-а

en: Select a default font
sr: Одредите подразумевани словни лик

en: Select a default monospace font
sr: Изаберите подразумевани једноразмачни словолик

en: Select a monitor to change its properties; drag it to rearrange its placement.
sr: Изаберите екран за промену његових поставки; превуците га ради преуређења његовог смештаја.

en: Select an Application
sr: Изаберите програм

en: Select application
sr: Изаберите програм

en: Select command
sr: Изабери наредбу

en: Selected output not disabled
sr: Одабрани излаз није онемогућен

en: Sensitivit_y:
sr: _Осетљивост:

en: Set color profiles
sr: Постави пресеке боја

en: Set matching <a href="xfwm4-settings:">Xfwm4 theme</a> if there is one
sr: Постави одговарајућу <a href="xfwm4-settings:">тему прозора Иксфвм</a> уколико је има

en: Set the acceleration and sensitivity for the selected device to the default values
sr: Врати убрзање и осетљивост одабраног уређаја на подразумеване вредности

en: Setti_ngs
sr: Постав_ке

en: Settings
sr: Поставке

en: Settings Editor
sr: Уредник поставки

en: Settings Manager
sr: Управник поставки

en: Settings dialog to show
sr: Прозорче поставки за приказ

en: Settings manager socket
sr: Поставке управника утичнице

en: Shell Scripts
sr: Скрипта љуске

en: Shortcut
sr: Пречица

en: Shortcut Command
sr: Наредба пречице

en: Shortcut:
sr: Пречица:

en: Show _blinking
sr: Приказуј _трептање

en: Show detailed information about the selected profile
sr: Прикажи опширно податке о одабраном пресеку

en: Show dialog
sr: Прикажи прозорче поставки

en: Show images in _menus
sr: Приказуј слике у _изборницима

en: Show images on _buttons
sr: Приказуј слике на _дугмадима

en: Show location of pointer on keypress
sr: Приказуј положај показивача на притисак дугмади

en: Show popup windows to identify displays
sr: Прикажи искакање прозора за препознавање приказа

en: Size
sr: Величина

en: Slight
sr: Благо

en: Slow Keys
sr: Спора дугмад

en: Slow keys
sr: Спора дугмад

en: Slow keys are disabled
sr: Спора дугмад су онемогућена

en: Slow keys are enabled
sr: Спора дугмад су омогућена

en: Specify the application you want to use
    as default File Manager for Xfce:
sr: Наведите програм који желите да користите
    као основног управника датотека за Иксфце:

en: Specify the application you want to use
    as default Mail Reader for Xfce:
sr: Наведите програм који желите да користите
    као основног читача поште за Иксфце:

en: Specify the application you want to use
    as default Terminal Emulator for Xfce:
sr: Наведите програм који желите да користите
    као основног емулатора терминала за Иксфце:

en: Specify the application you want to use
    as default Web Browser for Xfce:
sr: Наведите програм који желите да користите
    као основног веб прегледника за Иксфце:

en: Specify whether icons should be displayed next to items in menus
sr: Одредите да ли ће се сличице приказивати поред ставки у изборнику

en: Specify whether icons should be displayed next to text in buttons
sr: Одредите да ли ће се сличице приказивати поред писма на дугмадима

en: Specify whether mouse clicks and other user input will cause event sounds to play
sr: Одредите да ли кликтање мишем или други уноси треба да покрену звучне догађаје

en: Specify whether or not the text cursor blinks
sr: Одредите да ли показивач трепће

en: St_yle
sr: Нач_ин

en: Standard Space
sr: Уобичајени простор

en: Start With Session
sr: Покрени са седницом

en: Status
sr: Стање

en: Sticky Keys
sr: Лепљива дугмад

en: Sticky keys
sr: Лепљива дугмад

en: Sticky keys are disabled
sr: Лепљива дугмад су онемогућена

en: Sticky keys are enabled
sr: Лепљива дугмад су омогућена

en: String
sr: Ниска

en: Sub-_pixel order:
sr: Распоред испод _тачака:

en: Supported ICC profiles
sr: Подржани пресеци ИЦЦ-а

en: Surf
sr: Једрење

en: Sylpheed
sr: Силфид

en: TYPE [PARAMETER]
sr: ВРСТА [ОДРЕДНИЦА]

en: T_ouchpad
sr: Д_одирна плочица

en: Tab_let
sr: Таблица

en: Tap touchpad to clic_k
sr: Т_апни додирну плочицу за клик

en: Television
sr: Телевизор

en: Terminal Emulator
sr: Опонашач терминала

en: Terminator
sr: Терминал

en: Test Profile
sr: Провери пресек

en: Test profile:
sr: Провери пресек:

en: Text
sr: Натпис

en: Text next to icons
sr: Допис поред сличица

en: Text under icons
sr: Потпис испод сличица

en: Th_reshold:
sr: За_дршка:

en: The Xfce Settings Daemon
sr: Демон подешавања ИксФЦЕ-а

en: The Xfce development team. All rights reserved.
sr: Развојна дружина.Иксфце-а Сва права су задржана.

en: The amount of time, in milliseconds, required between keystrokes
sr: Време у милисекундама, потребно за раздвајање притисака дугмади

en: The amount of time, in milliseconds, that must elapse before a keystroke will be accepted
sr: Време у милисекундама, за прихватање притисака дугмади

en: The command may not be empty.
sr: Наредба не може бити без садржаја.

en: The default File Manager will be used to browse the contents of folders.
sr: Омиљени управник датотека ће се користити за преглед садржаја фасцикли.

en: The default Mail Reader will be used to compose emails when you click on email addresses.
sr: Омиљени читач поште ће се користити за писање електронских писама када кликнете на адресу е-поште.

en: The default Terminal Emulator will be used to run commands that require a CLI environment.
sr: Омиљени опонашач терминала ће се користити за извршавање наредби које захтевају наредбено сучеље.

en: The default Web Browser will be used to open hyperlinks and display help contents.
sr: Омиљени програм за преглед мрежних веза ће се користити за отварање супервеза и приказ садржаја помоћи.

en: The delay, in milliseconds, between successive blinks of the cursor
sr: Кашњење у милисекундама између наредних трептаја показивача

en: The factor at which the pointer's speed will increase as the mouse is moved
sr: Множилац са којим ће се брзина показивача увећати померањем миша

en: The following TYPEs are supported for the --launch and --query commands:
    
      WebBrowser       - The preferred Web Browser.
      MailReader       - The preferred Mail Reader.
      FileManager      - The preferred File Manager.
      TerminalEmulator - The preferred Terminal Emulator.
sr: Следеће ВРСТЕ су подржане за наредбе упита --launch и --query:
    
      WebBrowser       - Омиљени прегледач веба.
      MailReader       - Омиљени читач е-поште.
      FileManager      - Омиљени управник датотека.
      TerminalEmulator - Омиљени опонашач терминала.

en: The last active output must not be disabled, the system would be unusable.
sr: Последњи употребљени излаз не сме бити онемогућен, графички систем ће бити неупотребљив.

en: The maximum pointer speed after acceleration
sr: Највећа брзина показивача миша после убрзања

en: The mouse pointer cannot move farther than this distance between two clicks for them to be considered a double click
sr: Показивач миша не може да се помери даље од овог растојања између два клика да би их сматрали двокликом

en: The number of pixels the pointer must move before a drag operation will start
sr: Број тачака које показивач пређе пре почетка радње превлачења

en: The number of pixels the pointer must move in a short time before it starts accelerating
sr: Број тачака које показивач пређе за време пре почетка његовог убрзања

en: The previous configuration will be restored in <b>%i seconds</b> if you do not reply to this question.
sr: Претходна подешавања ће бити повраћена кроз <b>%i секунди</b> ако не одговорите на ово питање.

en: The previous configuration will be restored in <b>10 seconds</b> if you do not reply to this question.
sr: Претходна подешавања ће бити повраћена кроз <b>10 секунди</b> ако не одговорите на ово питање.

en: The primary display can be configured to show:
sr: Главни заслон може бити подешен да приказује:

en: The ramp used to reach maximum pointer speed
sr: Вредност узета за највећу брзину показивача

en: The rate at which keystrokes are generated while a key is pressed
sr: Учесталост по којој се притисци дугмади понављају док се дугме држи притиснуто

en: The root element ('/') is not a valid property name
sr: Корени чинилац („/“) није исправно име својства

en: The system defaults will be restored next time you log in.
sr: Почетне вредности са система ће бити враћене при следећој пријави.

en: The time, in milliseconds, before a pressed key begins repeating
sr: Време у милисекундама, пре него што притиснуто дугме почне са понављањем

en: The time, in milliseconds, between repeated motion events
sr: Време између поновљених покрета показивача у милисекундама

en: The time, in milliseconds, between the initial key press and first repeated motion event
sr: Време између почетних притисака дугмади и првог поновљеног покрета у милисекундама

en: The time, in milliseconds, to get to maximum speed
sr: Време потребно за највеће убрзање у милисекундама

en: This font will be used as the default font used when drawing user interface text
sr: Овај словни лик ће бити коришћен као подразумевани при исцртавању текста корисничког сучеља

en: This font will be used as the default monospace font, for example by terminal emulators.
sr: Овај словолик ће се користити за подразумевани једноразмачни словни лик, нпр. за опонашаче терминала.

en: This will remove your custom mime-association and restore the system-wide default.
sr: Ово ће уклонити корисничко придруживање програма врстама датотека на подразумеване вредности система.

en: This will reset all shortcuts to their default values. Do you really want to do this?
sr: Ово ће вратити све пречице на њихове подразумеване вредности. Да ли то сигурно желите?

en: Thunar
sr: Тунар

en: Ti_me:
sr: Вр_еме:

en: To help prevent accidental keystrokes, slow keys requires that a key is held for a certain minimum amount of time before the keystroke will be accepted.
sr: За спречавање случајних низова дугмади, спора дугмада захтевају да се дугме држи притиснутим одређено време пре него низ притисака дугмади буде прихваћен.

en: To help prevent accidental multiple keystrokes, bounce keys imposes a minimum delay between keystrokes.
sr: Да би спречили случајне вишеструке притиске дугмади, одскочна дугмад намећу најмање кашњење између притисака дугмади.

en: Toggles between adaptive and flat acceleration profile. Adaptive takes the current speed of the device into account when deciding on acceleration. Custom acceleration profile is not supported via xfce4-settings.
sr: Мења између прилагодљивог и непроменљивог пресека убрзања. Прилагодљив узима у обзир тренутну брзину при одлучивању о јачини убрзања. Произвољни пресек убрзања није подржан у поставкама ИксФЦЕ-а.

en: Trac_king mode:
sr: Начин пр_аћења:

en: Two mouse clicks in less than this length of time (in milliseconds) will be considered a double click
sr: Два клика мишем за краће време (у милисекундама) ће бити схваћена као двоклик

en: Two-finger scrolling
sr: Клизање двома прстима

en: Type
sr: Врста

en: Type '%s --help' for usage.
sr: Упишите „%s --help“ за коришћење.

en: Typing Settings
sr: Поставке куцања

en: Unable to initialize GTK+.
sr: Нисам успео да покренем GTK+.

en: Unable to launch the proprietary driver settings
sr: Нисам успео да покренем поставке власничког управљачког програма

en: Unable to query the version of the RandR extension being used
sr: Нисам успео да пропитам издање проширења Рандра које је у употреби

en: Unable to start "%s"
sr: Нисам успео да покренем „%s“

en: Unable to start the Xfce Display Settings
sr: Нисам успео да покренем поставке приказа Иксфце-а

en: Unknown
sr: Непознато

en: Unknown format, only archives and directories are supported
sr: Непознати облик, само архиве и фасцикле су подржане

en: Unsigned Int
sr: Неозначени цели број

en: Unsigned Int64
sr: Неозначени цели број 64

en: Update Display Profile
sr: Освежи пресек приказа

en: Update an existing profile.
sr: Освежи постојећи пресек.

en: Update changed display profile '%s'?
sr: Да ли освежити измењени пресек приказа „%s“?

en: Use _bounce keys
sr: Користи _одскочну дугмад

en: Use _startup notification
sr: Користи _обавештења при покретању

en: Use a c_ustom command:
sr: Користи _произвољну наредбу:

en: Use a custom application which is not included in the above list.
sr: Користите произвољни програм који се не налази на горњем списку.

en: Use a custom command for an application that is not available from the above application list.
sr: Користи произвољну наредбу за програм који није на списку изнад.

en: Use bottom areas as left, middle or right buttons
sr: Користи доње области као лево, средње или десно дугме

en: Use slow _keys
sr: Користи _спору дугмад

en: Use the command line
sr: Користите линију наредби

en: User Set
sr: Корисничка поставка

en: Value
sr: Вредност

en: Variant
sr: Подврста

en: Vendor:
sr: Произвођач:

en: Version information
sr: Подаци о издању

en: Vertical
sr: Усправно

en: Vertical BGR
sr: Усправне ПЗЦ

en: Vertical RGB
sr: Усправне ЦЗП

en: Vimprobable2
sr: Вимпробајући2

en: W3M Text Browser
sr: В3М прегледач писма

en: Warning
sr: Упозорење

en: Warning: this icon theme has no cache file. You can create this by running <i>gtk-update-icon-cache -f -t %s/</i> in a terminal emulator.
sr: Упозорење: ова тема сличица нема датотеку захвата. Можете је створити покретањем <i>gtk-update-icon-cache -f -t %s/</i>у опонашачу терминала.

en: Warning: this icon theme is incomplete. It only provides a base set of icons from which other themes can inherit.
sr: Упозорење: ова тема сличица је непотпуна. Она обезбеђује само основни скуп сличица које остале теме могу наследити.

en: Warning: this icon theme is incomplete. Some icons will be missing.
sr: Упозорење: ова тема сличица је непотпуна. Неке сличице ће недостајати.

en: Web Browser
sr: Прегледник мреже

en: Webcam
sr: Веб-камера

en: When a display is connected
sr: Када је прикачен заслон

en: When a display is connected:
sr: Када је заслон прикачен:

en: When a display is disconnected
sr: Када је заслон откачен

en: When enabled, modifier keys (such as Control, Alt, and Shift) do not need to be held down (they can be pressed and then released) when multiple keys would normally need to be pressed at the same time.
sr: Када је омогућено, управљачка дугмад (као што су  Контрол, Алт и Шифт) не морају се држати притиснута (она могу бити притиснута па пуштена) када обично више дугмади треба притиснути у исто време.

en: When enabled, the mouse pointer can be controlled using the keyboard number pad.
sr: Када је изабрано, показивачем миша може бити управљано бројчаним дугмадима.

en: When enabled, the session manager will start the required applications for screen readers and magnifiers.
sr: Уколико је укључено, управник седнице ће покренути потребне програме за читање приказа и лупе.

en: When selected, modifier keys (such as Control, Alt, and Shift) will remain locked in the pressed state until pressed again
sr: Када је изабрано, управљачка дугмад (као што су Контрол, Алт и Шифт) ће остати закључани у притиснутом стању док се не притисну опет

en: When selected, pressing and holding down a key emits the same character over and over again
sr: Када је изабрано, притисак и држање дугмади ће исписивати исти знак у недоглед

en: When selected, the "sticky keys" feature will be disabled if two keys are pressed simultaneously
sr: Када је изабрано, особина „лепљивих дугмади“ ће бити обустављена ако су два дугмета притиснута истовремено

en: When selected, the mouse pointer can be controlled using the keyboard number pad
sr: Када је изабрано, показивачем миша може бити управљано бројчаним дугмадима

en: When selected, the scroll wheel will work in the opposite direction
sr: Ако је одабрано, точкић миша ће радити у супротном смеру

en: When selected, the touchpad will be disabled when the keyboard is being used
sr: Кад је одабрано, додирна плочица ће бити онемогућена док се користи тастатура

en: Workspace %d
sr: Радни простор %d

en: X Terminal
sr: Икс-ов терминал

en: Xfce Panel
sr: Полица ИксФЦЕ-а

en: Xfce Settings Daemon
sr: Домар поставки ИксФЦЕ-а

en: Xfce Terminal
sr: Иксфце-ов терминал

en: Xfe File Manager
sr: Управник датотека Иксфе-а

en: Yes
sr: Да

en: Your compositor does not seem to support the wlr-output-management protocol
sr: Ваш управник слагања изгледа да не подржава устројство wlr-output-management

en: _Acceleration delay:
sr: Кашњење _убрзања:

en: _Add
sr: _Додај

en: _Advanced
sr: _Напредно

en: _Behavior
sr: _Понашање

en: _Browse...
sr: _Преглед...

en: _Cancel
sr: _Откажи

en: _Close
sr: _Затвори

en: _Devices
sr: _Уређаји

en: _Edit
sr: _Уређивање

en: _Enable anti-aliasing
sr: _Омогући омекшавање

en: _Enable assistive technologies
sr: _Омогући технологије приступачности

en: _Enable key repeat
sr: _Омогући понављање дугмади

en: _Filter:
sr: _Услов:

en: _Fonts
sr: _Словни ликови

en: _General
sr: _Опште

en: _Help
sr: _Помоћ

en: _Icons
sr: _Сличице

en: _Import
sr: _Увези

en: _Internet
sr: _Интернет

en: _Keyboard model
sr: Модел тастатуре

en: _Layout
sr: _Распоред

en: _Lock sticky keys
sr: _Закључај лепљиву дугмад

en: _Mirror displays
sr: _Пресликај приказе

en: _Monitor
sr: _Надгледање

en: _Mouse
sr: _Миш

en: _OK
sr: _У реду

en: _Open
sr: _Отвори

en: _Other...
sr: _Друго...

en: _Others
sr: _Остало

en: _Property:
sr: _Својство:

en: _Remove
sr: _Уклони

en: _Repeat delay:
sr: Кашњење _понављања:

en: _Reset
sr: _Врати на подразумевано

en: _Reset Channel
sr: _Врати канал на подразумевано

en: _Reset to Defaults
sr: _Врати на подразумевано

en: _Rotation:
sr: _Смер обртања:

en: _Scale:
sr: _Сразмера:

en: _Test area:
sr: _Место за пробу:

en: _Theme
sr: _Тема

en: _Type:
sr: _Врста:

en: _Update
sr: _Освежи

en: _Update '%s'
sr: _Освежи „%s“

en: _Use mouse emulation
sr: _Користи опонашање миша

en: _Use sticky keys
sr: _Користи лепљиву дугмад

en: _Utilities
sr: _Прибор

en: _Value:
sr: _Вредност:

en: _Window Scaling
sr: Увећање _прозора

en: assistive;technologies;keys;sticky;bounce;emulation;screen readers;magnifiers;a11y;i18n;l10n;AT-SPI;ATK;impairment;
sr: помоћне;технологије;испомоћ;дугмад;тастери;лепљиви;одскочни;опонашање;читачи приказа;увеличавачи;а11у;Л10н;АТ-СПИ;упаривање;

en: aterm
sr: атерм

en: color;settings;management;display;monitors;printers;webcams;scanners;
sr: боја;поставке;управљање;приказ;монитор;екран;штампач;камере;скенери;

en: control;panel;center;system;settings;personalize;hardware;
sr: управник;управљање;полица;панел;систем;поставке;подешавања;прилагоди;тврдотворине;

en: display;settings;screen;resolution;refresh;rate;rotation;external;projectors;monitors;LCD;CRT;HiDPI;
sr: приказ;дисплеј;поставке;подешавања;размера;резолиција;освежавање;заокренутост;спољњи;екран;пројектор;монитор;ЛЦД;ЦРТ;ХиДПИ;

en: email;mail;inbox;message;communication;
sr: е-пошта;е-порука;пошта;порука;општење;

en: file;manager;explorer;browse;filesystem;directory;folder;xfce;
sr: датотека;управник;истраживач;претраживач;систем;склоп;фасцикла;иксфце;

en: file;type;extension;association;open with;web browser;mail reader;file manager;terminal emulator;
sr: датотека;врста;проширење;придруживање;отвори помоћу;прегледник веба;читач поште;управник датотека;опонашач терминала;

en: internet;web;browser;surf;explore;xfce;
sr: интернет;мрежа;прегледник;прегледач;сурвање;претрага;претраживач;иксфце;

en: kitty
sr: кити

en: msec
sr: милисек

en: numlock;keyboard;layout;shortcuts;
sr: тастатура;дугмад;распоред;пречице;

en: pixels/sec
sr: тачака/сек

en: qtFM
sr: кутФМ

en: registry;regedit;configuration file;
sr: завод;уредник поставки;датотека поставки;

en: reset
sr: врати

en: settings;buttons;scroll;direction;pointer;speed;double click;theme;wheel;
sr: поставке;дугмад;тастери;клизање;правац;показивач;брзина;двоклик;тема;точкић;

en: settings;daemon;xfce;configuration;preferences;system;manage;
sr: поставке;подешавања;домар;својства;иксфце;склоп;устројство;управа;систем;

en: start monitoring channel "%s"
sr: почни надгледање канала „%s“

en: terminal;command line;shell;console;xfce;
sr: терминал;конзола;наредбена линија;командна линија;иксфце;

en: themes;user interface;styles;icons;fonts;anti-aliasing;hinting;sub-pixel;subpixel;rendering;ClearType;DPI;RGB;BGR;menu accelerators;keyboard shortcuts;event;sounds;window scaling;HiDPI;Retina display;
sr: теме; корисничко сучеље;начини;стилови;словолик;фонт;тачке;пиксели;рашчлањивање;врста слова;ТПИ;ДПИ;РГБ;ЦЗП;ПЗР;убрзивач изборника;пречице тастатуре;догађаји;звук;звуци;увећање прозора;ХиТПИ;ретина екран;
