Xfwm4 - en to sr translation catalogue (178 entries)

en: %s (on %s)
sr: %s (на %s)

en: %s: %s
    Try %s --help to see a full list of available command line options.
sr: %s: %s
    Покушајте „%s --help“ за преглед потпуног списка расположивих могућности линије наредби.

en: %s: GtkMenu failed to grab the pointer
sr: %s: Гтк-ов изборник није успео да ухвати показивач миша

en: <b>Button layout</b>
sr: <b>Распоред дугмади</b>

en: <b>Double click _action</b>
sr: <b>_Радња двоклика</b>

en: <b>Focus model</b>
sr: <b>Начин жиже</b>

en: <b>Hide content of windows</b>
sr: <b>Сакриј садржај прозора</b>

en: <b>New window focus</b>
sr: <b>Жижа новог прозора</b>

en: <b>Raise on click</b>
sr: <b>Издигни на клик</b>

en: <b>Raise on focus</b>
sr: <b>Издигни на жижу</b>

en: <b>The_me</b>
sr: <b>_Тема</b>

en: <b>Title _alignment</b>
sr: <b>Поравнање _наслова</b>

en: <b>Title fon_t</b>
sr: <b>Словни _лик наслова</b>

en: <b>Windows snapping</b>
sr: <b>Пријањање прозора</b>

en: <b>Wrap workspaces when reaching the screen edge</b>
sr: <b>Преломи радне просторе кад показивач досегне ивицу екрана</b>

en: <i>Large</i>
sr: <i>Велики</i>

en: <i>Long</i>
sr: <i>Дуго</i>

en: <i>Opaque</i>
sr: <i>Непрозирни</i>

en: <i>Short</i>
sr: <i>Кратко</i>

en: <i>Small</i>
sr: <i>Мало</i>

en: <i>Transparent</i>
sr: <i>Прозирни</i>

en: <i>Wide</i>
sr: <i>Велико</i>

en: Action
sr: Радња

en: Activate foc_us stealing prevention
sr: Укључи спречавање _крађе жиже

en: Active
sr: Радни

en: Ad_vanced
sr: На_предно

en: Always _Below Other Windows
sr: Увек _испод осталих прозора

en: Always on _Top
sr: Увек на _врху

en: Always on _Visible Workspace
sr: _Увек на видљивом радном простору

en: Always on top
sr: Увек на _врху

en: At the c_enter of the screen
sr: На _средини екрана

en: Automatically _raise windows when they receive focus
sr: Сам _издигни прозоре када буду у жижи

en: Automatically _tile windows when moving toward the screen edge
sr: Самостално _поплочај прозоре при померању према ивици екрана

en: Automatically give focus to _newly created windows
sr: Сам постави у жижу _новостворене прозоре

en: By default, place windows:
sr: Подразумевано, смести прозоре:

en: C_ompositor
sr: С_лагач приказа

en: C_ycling
sr: К_ружење

en: Cannot spawn helper-dialog: %s
sr: Нисам успео да изродим прозорче помоћника : %s

en: Center
sr: По средини

en: Click and drag the buttons to change the layout
sr: Кликните и превуците дугмад за промену распореда

en: Click to foc_us
sr: Кли_к за жижу

en: Close
sr: Затвори

en: Configure layout, names and margins
sr: Подесите распоред, називе и ивице

en: Configure window behavior and shortcuts
sr: Подесите понашање прозора и пречице

en: Context _Help
sr: Додатна _помоћ

en: Could not create the settings dialog.
sr: Нисам успео да покренем прозор поставки.

en: Cycle _through minimized windows in most recently used order
sr: Мењај умањене прозоре према последњој употреби

en: Cycle _through windows on all workspaces
sr: Кружи _између прозора на свим радним просторима

en: Cycle through windows in a _list
sr: Кружи између прозора са _списка

en: Define shortcuts to perform _window manager actions:
sr: Одредите пречице за извођење радњи _управника прозора:

en: Delay _before raising focused window:
sr: Кашњење _пре издизања прозора у жижи:

en: Destroy
sr: Уништи

en: Dis_tance:
sr: Рас_тојање:

en: Display _fullscreen overlay windows directly
sr: Приказуј преклапање _целог екрана непосредно

en: Do _nothing
sr: Не ради _ништа

en: Enable debug logging
sr: Омогући дневник исправки грешака

en: Error reading data from child process: %s
sr: Грешка читања података из проистеклог процеса: %s

en: Failed to initialize xfconf. Reason: %s
sr: Нисам успео да покренем xfconf. Разлог: %s

en: Fill window
sr: Попуни прозор

en: Fine-tune window behaviour and effects
sr: Фино подесите понашање прозора и ефекте

en: Focus follows _mouse
sr: Жижа прати _миша

en: Hidden
sr: Скривен

en: Hide frame of windows when ma_ximized
sr: Сакриј оквир прозора при уве_ћању

en: Hide title of windows when maximized
sr: Сакриј наслове увећаних прозора

en: Hide window
sr: Сакриј прозор

en: Honor _standard ICCCM focus hint
sr: Поштуј _стандардни наговештај жиже ИЦЦЦМ

en: Keep urgent windows _blinking repeatedly
sr: Држи важне прозоре у сталном _трептању

en: Key used to _grab and move windows:
sr: Дугме које се користи за _хватање и померање прозора:

en: Layout
sr: Распоред

en: Leave _Fullscreen
sr: Напусти _цео екран

en: Left
sr: Лево

en: Ma_ximize
sr: Ув_ећај

en: Margins are areas on the edges of the screen where no window will be placed
sr: Ивице су области на крајевима екрана где ниједан прозор неће бити смештен

en: Maximize
sr: Увећај

en: Maximize window
sr: Увећај прозор

en: Menu
sr: Изборник

en: Mi_nimize
sr: Ум_ањи

en: Minimize
sr: Умањи

en: Minimize _Other Windows
sr: Умањи _остале прозоре

en: Move to Another Monitor
sr: Премести на други заслон

en: Move to Another _Workspace
sr: Премести на други _радни простор

en: Names
sr: Називи

en: None
sr: Ништа

en: Nothing
sr: Ништа

en: Notify of _urgency by making window's decoration blink
sr: Обавести о _важним догађајима чинећи украсе прозора трептавим

en: Opaci_ty of window decorations:
sr: Прозирност_ст украса прозора:

en: Opacity of _inactive windows:
sr: Прозирност не_радних прозора:

en: Opacity of popup wi_ndows:
sr: Прозирност искачућих прозор_а:

en: Opacity of windows during _move:
sr: Прозирност прозора приликом _померања:

en: Opacity of windows during resi_ze:
sr: Прозирност прозора приликом промене величи_не:

en: Print version information and exit
sr: Штампај податке о издању и изађи

en: Raise window when clicking _inside application window
sr: Издигни прозор при клику _унутар прозора програма

en: Replace the existing window manager
sr: Замени тренутног управника прозора

en: Reset to Defaults
sr: Врати на подразумеване вредности

en: Restart
sr: Поново покрени

en: Right
sr: Десно

en: Roll Window Down
sr: Размотај прозор

en: Roll Window Up
sr: Смотај прозор

en: SOCKET ID
sr: ЛБ УТИЧНИЦЕ

en: S_how
sr: П_рикажи

en: S_kip windows that have "skip pager"
    or "skip taskbar" properties set
sr: _Прескочи прозоре који имају постављене особине 
    „прескочи страничник“ или „прескочи траку задатака“

en: Session manager socket
sr: Утичница управника седнице

en: Set the compositor mode
sr: Подеси начин слагања

en: Set the vblank mode
sr: Постави усправно чишћење

en: Settings manager socket
sr: Утичница управника поставки

en: Shade
sr: Смотај

en: Shade window
sr: Смотај прозор

en: Shortcut
sr: Пречица

en: Show shadows under _dock windows
sr: Приказуј _сене испод усидрених прозора

en: Show shadows under _regular windows
sr: Приказуј сене испод _обичних прозора

en: Show shadows under pop_up windows
sr: Приказуј сене испод искачућ_их прозора

en: Show windows preview in place of icons when cycling
sr: Приказуј преглед прозора уместо сличица при кружењу

en: Stick
sr: Залепи

en: Switch to win_dow's workspace
sr: Пређи на радни простор про_зора

en: The action to perform when the title-bar is double-clicked
sr: Радња која се извршава кад се двокликне на наслов прозора

en: The window title cannot be removed
sr: Наслов прозора се не може уклонити

en: Theme
sr: Тема

en: This will reset all shortcuts to their default values. Do you really want to do this?
sr: Ово ће поново поставити све пречице на њихове почетне вредности. Да ли стварно желите да то урадите?

en: This window might be busy and is not responding.
    Do you want to terminate the application?
sr: Овај прозор изгледа заузет и не одазива се.
    Да ли желите да окончате програм?

en: Title
sr: Наслов

en: To other _windows
sr: На други прозор

en: To screen _borders
sr: На _ивице екрана

en: Type "%s --help" for usage.
sr: Куцајте „%s --help“ за упутство.

en: U_nder the mouse pointer
sr: Испод _показивача миша

en: Unma_ximize
sr: Пони_шти увећање

en: Unsupported keyboard modifier '%s'
sr: Измењивач распореда тастатуре „%s“ није подржан

en: Use _edge resistance instead of window snapping
sr: Користи одбојност _ивица уместо пријањања прозора

en: Use mouse wheel on title bar to ro_ll up the window
sr: Користи точкић миша на насловној траци за смотавање прозора

en: Use the _mouse wheel on the desktop to switch workspaces
sr: Користи точкић _миша на радној површи за измену радних простора

en: Version information
sr: Подаци о издању

en: Warning
sr: Упозорење

en: When _moving
sr: Приликом _померања

en: When _resizing
sr: Приликом _промене величине

en: When a window raises itself:
sr: Кад се прозор издиже:

en: Window Manager
sr: Управник прозора

en: Window Manager Tweaks
sr: Лицкања управника прозора

en: With a _dragged window
sr: Са прозором којег вучете

en: With the mouse _pointer
sr: Са _показивачем миша

en: Workspace %d
sr: Радни простор %d

en: Workspace Name
sr: Назив радног простора

en: Workspaces
sr: Радни простори

en: Wrap workspaces depending on the actual desktop _layout
sr: Преломи радне просторе у зависности од тренутног _распореда радне површи

en: Wrap workspaces when _the first or the last workspace is reached
sr: Преломи радне просторе кад је _први или последњи радни простор досегнут

en: Zoom desktop with mouse wheel
sr: Приближи радну површ точкићем миша

en: Zoom pointer along with the desktop
sr: Приближи показивач заједно са радном површи

en: [ARGUMENTS...]
sr: [ОДРЕДНИЦЕ...]

en: _Accessibility
sr: _Приступачност

en: _Bring window on current workspace
sr: _Доведи прозор на тренутни радни простор

en: _Clear
sr: _Очисти

en: _Close
sr: _Затвори

en: _Delay before window receives focus:
sr: _Кашњење пре пријема прозора у жижу:

en: _Draw frame around selected window while cycling
sr: _Цртај оквир око означеног прозора приликом кружења

en: _Edge resistance:
sr: Отпор _ивице:

en: _Edit
sr: _Уреди

en: _Enable display compositing
sr: _Омогући слагање приказа

en: _Focus
sr: _Жижа

en: _Fullscreen
sr: _Преко целог екрана

en: _General
sr: _Опште

en: _Help
sr: _Помоћ

en: _Include hidden (i.e. iconified) windows
sr: _Укључи скривене (тј. умањене) прозоре

en: _Keyboard
sr: Та_статура

en: _Margins
sr: _Ивице

en: _Minimum size of windows to trigger smart placement:
sr: _Најмања величина прозора за окидање паметног смештаја:

en: _Move
sr: _Премести

en: _Number of workspaces:
sr: _Број радних простора:

en: _Placement
sr: _Смештај

en: _Quit
sr: _Изађи

en: _Raise windows when any mouse button is pressed
sr: _Издигни прозоре кад је дугме миша притиснуто

en: _Raise windows while cycling
sr: Издигни прозор приликом кружења

en: _Remember and recall previous workspace
    when switching via keyboard shortcuts
sr: _Запамти и позови претходни радни простор
    приликом промена помоћу пречица на тастатури

en: _Reset to Defaults
sr: _Врати на подразумевано

en: _Resize
sr: _Промени величину

en: _Same as Other Windows
sr: _Исто као и остали прозори

en: _Style
sr: _Начин

en: _Workspaces
sr: _Радни простори

en: windows;behavior;settings;preferences;cycling;cycle;switching;focus;raises;accessibility;key;dragging;move;moving;hide;frame;title bar;maximized;tile;screen;edge;hot corner;snapping;mouse wheel;roll up;workspaces;placement;compositor;compositing;enable;disable;shadows;decorations;opacity;resize;inactive;preview;compiz;transitions;
sr: прозори;понашање;поставке;подешавања;кружење;круг;промена;жижа;издизање;приступачност;дугме;превлачење;премештање;сакриј;оквир;насловна трака;увећани;наслов;плоча;ивица;врући кутак;шкљоцање;точкић миша;смотавање;радни простори;смештај;слагање приказа;омогући;онемогући;сене;украшавање;прозирност;провидност;промени величину;преглед;компиз;прелаз;

en: windows;management;settings;preferences;themes;styles;decorations;title bar;font;buttons;menu;minimize;maximize;shade;roll up;layout;keyboard shortcuts;focus;snapping;screen;workspaces;edges;corner;hide content;move;resize;moving;resizing;double click;
sr: прозори;управљање;поставке;подешавања;теме;изглед;украси;наслов;словолик;дугмад;изборник;умањи;увећај;смотај;распоред;тастатура;пречице;жижа;шкљоцање;приказ;екран;радни простри;ивице;угао;кутак;сакриј садржај;помери;премести;промени величину;двоклик;

en: workspaces;settings;preferences;virtual desktops;number;windows;screen;margins;
sr: радни простори;поставке;подешавања;нестварни простори;број;прозор;екран;ивице;
