gvfs - en to tr translation catalogue (417 entries)

en:  (invalid encoding)
tr:  (geçersiz kodlama)

en: %s Encrypted
tr: %s Şifrelendi

en: %s File System Service
tr: %s Dosya Sistemi Hizmeti

en: %s Possibly Encrypted
tr: %s Şifrelenmiş Olabilir

en: %s Volume
tr: %s Birimi

en: %s can be safely unplugged
    Device can be removed.
tr: %s güvenle çıkartılabilir.
    Aygıt çıkartılabilir.

en: %s for %s on %s
tr: %s için %s üzerinde %s

en: %s has been unmounted
tr: %s ayrıldı

en: %s on %s
tr: %2$s üzerinde %1$s

en: %s on %s%s
tr: %s üzerinde %s%s

en: %s unmounted
    Filesystem has been disconnected.
tr: %s ayrıldı
    Dosya sistemi bağlantısı kesildi.

en: %s: %d: Directory or file exists
tr: %s: %d: Dizin ya da dosya var

en: %s: %d: Invalid filename
tr: %s: %d: Geçersiz dosya adı

en: %s: %d: No such file or directory
tr: %s: %d: Böyle bir dosya ya da dizin yok

en: %s: %d: Not Supported
tr: %s: %d: Desteklenmiyor

en: / in %s
tr: %s içinde /

en: / on %s
tr: %s üzerinde /

en: A passphrase is required to access the volume
tr: Bu birime erişimde parola gerekiyor

en: Accessing application icons on device failed
tr: Aygıttaki uygulama simgelerine erişemedi

en: Accounts are unsupported
tr: Hesaplar desteklenmiyor

en: An invalid username was provided.
tr: Geçersiz bir kullanıcı adı girildi.

en: An operation is already pending
tr: Bir işlem zaten beklemede

en: Ancestor directory doesn’t exist
tr: Üst dizin yok

en: Apple Filing Protocol Service
tr: Apple Dosyalama Kuralı Hizmeti

en: Apple Mobile Device
tr: Apple Cep Aygıtı

en: Apple Mobile Device, Jailbroken
tr: Apple Cep Aygıtı, Jailbreak Yapılmış

en: Audio CD File System Service
tr: Ses CD’si Dosya Sistemi Hizmeti

en: Audio Disc
tr: Ses Diski

en: Authentication Required
    A passphrase is needed to access encrypted data on “%s”.
tr: Kimlik Doğrulaması Gerekli
    “%s” üstündeki şifrelenmiş veriye erişimde parola gereklidir.

en: Authentication Required
    A passphrase is needed to access encrypted data on “%s”.
    The volume might be a VeraCrypt volume as it contains random data.
tr: Kimlik Doğrulaması Başarısız
    “%s” üstündeki şifrelenmiş veriye erişimde parola gereklidir.
    Birim, rastgele veri barındırdığına göre VeraCrypt birimi olabilir.

en: Authentication Required
    Enter passphrase for secure key for “%s” on “%s”:
tr: Kimlik Doğrulaması Gerekli
    “%2$s” üstündeki “%1$s” için anahtar parolasını gir:

en: Authentication Required
    Enter passphrase for secure key for “%s”:
tr: Kimlik Doğrulaması Gerekli
    “%s” için anahtar parolasını gir:

en: Authentication Required
    Enter password for share “%s” on “%s”:
tr: Kimlik Doğrulaması Gerekli
    “%2$s” üstündeki “%1$s” paylaşımı için parolayı gir:

en: Authentication Required
    Enter password for “%s” on “%s”:
tr: Kimlik Doğrulaması Gerekli
    “%2$s” üstündeki “%1$s” için parolayı gir:

en: Authentication Required
    Enter password for “%s”:
tr: Kimlik Doğrulaması Gerekli
    “%s” için parolayı gir:

en: Authentication Required
    Enter proxy password:
tr: Kimlik Doğrulaması Gerekli
    Vekil parolasını gir:

en: Authentication Required
    Enter user and password for share “%s” on “%s”:
tr: Kimlik Doğrulaması Gerekli
    “%2$s” üstündeki “%1$s” paylaşımı için kullanıcı ve parolayı gir:

en: Authentication Required
    Enter user and password for “%s”:
tr: Kimlik Doğrulaması Gerekli
    “%s” için kullanıcı ve parola gir:

en: Authentication is required to perform file operations
tr: Dosya işlemleri gerçekleştirmek için kimlik doğrulaması gerekiyor

en: Authentication is required to run gvfsd-admin daemon
tr: gvfsd-admin art alan hizmetini çalıştırmak için kimlik doğrulaması gerekiyor

en: Automount failed: %s
tr: Kendiliğinden bağlanamadı: %s

en: Backend currently unmounting
tr: Art alan uygulaması halen ayırıyor

en: Backup file creation failed
tr: Yedek dosyası oluşturulamadı

en: Backup file creation failed: %s
tr: Yedek dosyası oluşturulamadı: %s

en: Backups not supported
tr: Yedekler desteklenmiyor

en: Burn
tr: Yazdır

en: CD/DVD Creator
tr: CD/DVD Oluşturucu

en: Cancel
tr: İptal

en: Cancel Login
tr: Girişi İptal Et

en: Cannot allocate new file to append to
tr: Sonuna eklemek için yeni dosya ayrılamıyor

en: Cannot create gphoto2 context
tr: gphoto2 bağlamı oluşturulamıyor

en: Cannot create gudev client
tr: gudev istemcisi oluşturulamıyor

en: Cannot find drive %s
tr: %s sürücüsü bulunamıyor

en: Cannot get data of file to append to
tr: Sonuna eklemek için dosyanın verisi alınamıyor

en: Cannot make directory in this location
tr: Bu konumda bir dizin oluşturulamıyor

en: Cannot open data connection. Maybe your firewall prevents this?
tr: Veri bağlantısı açılamıyor. Güvenlik duvarınız bunu engelliyor olabilir mi?

en: Cannot read file to append to
tr: Sonuna eklemek için dosya okunamıyor

en: Cannot write to this location
tr: Bu konuma yazılamıyor

en: Can’t copy directory over directory
tr: Dizin üstüne dizin kopyalanamıyor

en: Can’t copy file over directory
tr: Dizin üstüne dosya kopyalanamıyor

en: Can’t eject file
tr: Dosya çıkarılamıyor

en: Can’t find metadata file %s
tr: Üst veri dosyası %s bulunamıyor

en: Can’t handle version %d of GVfsIcon encoding
tr: GVfsIcon kodlamanın %d sürümü işlenemiyor

en: Can’t merge directories
tr: Dizinler birleştirilemez

en: Can’t monitor file or directory.
tr: Dosya ya da dizin izlenemiyor.

en: Can’t mount file
tr: Dosya bağlanamıyor

en: Can’t move a shared directory into the Trash
tr: Paylaşılan bir dizin, Çöp’e taşınamaz

en: Can’t move directory into one of its descendants
tr: Dizin, alt dizinlerinden birinin içine taşınamaz

en: Can’t move directory over directory
tr: Dizin üstüne dizin taşınamıyor

en: Can’t move file over directory
tr: Dosya, dizin üstüne taşınamaz

en: Can’t move over directory
tr: Dizin üstüne taşınamaz

en: Can’t move sharepoint into a shared directory
tr: Paylaşım noktası (sharepoint), paylaşılan bir dizine taşınamaz

en: Can’t open directory
tr: Dizin açılamıyor

en: Can’t open mountable file
tr: Bağlanabilir dosya açılamıyor

en: Can’t poll file
tr: Dosya yoklanamıyor

en: Can’t recursively copy directory
tr: Dizin özyinelemeli kopyalanamıyor

en: Can’t recursively move directory
tr: Dizin özyinelemeli taşınamıyor

en: Can’t rename file, filename already exists
tr: Dosya yeniden adlandırılamıyor, dosya adı zaten var

en: Can’t rename volume
tr: Birim yeniden adlandırılamıyor

en: Can’t send host identity confirmation
tr: Makine kimlik onayı gönderilemiyor

en: Can’t send password
tr: Parola gönderilemiyor

en: Can’t start drive
tr: Sürücü başlatılamıyor

en: Can’t stop drive
tr: Sürücü durdurulamıyor

en: Can’t unmount file
tr: Dosya ayrılamıyor

en: Can’t write to directory
tr: Dizine yazılamıyor

en: Channel blocked
tr: Kanal bloklandı

en: Comma separated list of DNS-SD domains that should be visible in the "network:///" location.
tr: "network:///" konumunda görünür olacak DNS-SD etki alanlarının virgülle ayrılmış listesi.

en: Communication with the underlying wsdd daemon failed.
tr: Temel wsdd art alan hizmetiyle iletişim başarısız oldu.

en: Computer
tr: Bilgisayar

en: Connection failed
tr: Bağlanamadı

en: Connection refused by server
tr: Bağlantı sunucu tarafından reddedildi

en: Connection unexpectedly went down
tr: Bağlantı beklenmeyen biçimde koptu

en: Could not create request
tr: İstek oluşturulamadı

en: Could not find an enclosing directory
tr: Kapsayan dizin bulunamadı

en: Could not find enclosing mount
tr: Kapsanılan bağlantı bulunamadı

en: Could not parse response
tr: Cevap ayrıştırılamadı

en: Couldn’t find matching udev device.
tr: Eşleşen udev aygıtı bulunamadı.

en: Couldn’t get stream file descriptor
tr: Akış dosyası belirteci alınamadı

en: Couldn’t load %s on %s
tr: %s üzerine %s yüklenemedi

en: Data connection closed
tr: Veri bağlantısı kapatıldı

en: Device Locked
    The device “%s” is locked.
    
    Enter the passcode on the device and click “Try again”.
tr: Aygıt Kilitli
    “%s” aygıtı kilitlendi. 
    
    Aygıta geçiş kodunu girin ve “Yeniden dene”ye tıklayın.

en: Device not found
tr: Aygıt bulunamadı

en: Didn’t get stream file descriptor
tr: Akış dosyası belirteci alınmadı

en: Digital Camera (%s)
tr: Dijital Fotoğraf Makinesi (%s)

en: Directory doesn’t exist
tr: Dizin yok

en: Directory not empty
tr: Dizin boş değil

en: Directory notification not supported
tr: Dizin bildirimi desteklenmiyor

en: Directory “%s” is not empty
tr: “%s” dizini boş değil

en: Documents on %s
tr: %s üzerindeki belgeler

en: Documents on Apple Mobile Device
tr: Apple Cep Aygıtındaki Belgeler

en: Don’t start fuse.
tr: fuse’ü başlatma.

en: Drive %s does not contain audio files
tr: Sürücü %s ses dosyaları içermiyor

en: Eject Anyway
tr: Yine De Çıkart

en: Empty response
tr: Boş cevap

en: Enable debug output.
tr: Hata ayıklama çıktısını etkinleştir.

en: Encryption passphrase for %s
tr: %s için şifreleme parolası

en: End of stream
tr: Akış sonu

en: Enter verification code for %s
tr: %s için doğrulama kodu gir

en: Enter verification code for %s on %s
tr: %2$s üzerindeki %1$s için doğrulama kodu gir

en: Error creating backup file: %s
tr: Yedek dosya oluşturulurken hata: %s

en: Error creating camera
tr: Fotograf makinesi oluşturulurken hata

en: Error creating directory
tr: Dizin oluşturuken hata

en: Error creating file object
tr: Dosya nesnesi oluşturulurken hata

en: Error deleting directory
tr: Dizin silinirken hata

en: Error deleting file
tr: Dosya silinirken hata

en: Error deleting file: %s
tr: Dosya silinirken hata: %s

en: Error deleting invalid passphrase from keyring (%s)
tr: Anahtar için geçersiz parolanın silinmesinde hata oluştu (%s)

en: Error from “paranoia” on drive %s
tr: %s sürücüsünde “paranoia” kaynaklı hata oluştu

en: Error getting data from file
tr: Dosyadan veri alınırken hata

en: Error getting device information
tr: Aygıt bilgisi alınırken hata

en: Error getting file
tr: Dosya alınırken hata

en: Error in stream protocol: %s
tr: Akış iletişim kuralında hata oluştu: %s

en: Error initializing Avahi resolver
tr: Avahi çözücüsü başlatılırken hata

en: Error initializing Avahi: %s
tr: Avahi başlatılırken hata: %s

en: Error initializing camera
tr: Fotograf makinesi başlatılırken hata

en: Error loading device information
tr: Aygıt bilgisi yüklenirken hata

en: Error looking up device information
tr: Aygıt bilgisine bakılırken hata

en: Error moving file/folder
tr: Dosya/dizin taşınırken hata

en: Error moving file: %s
tr: Dosya taşınırken hata: %s

en: Error occurred when validating the certificate.
tr: Sertifika doğrulanırken hata oluştu.

en: Error removing target file: %s
tr: Hedef dosya silinirken hata: %s

en: Error renaming directory
tr: Dizinin adı değiştirilirken hata oluştu

en: Error renaming file
tr: Dosya yeniden adlandırılırken hata

en: Error resolving “%s” service “%s” on domain “%s”
tr: “%s”, “%s” hizmeti ile “%s” etki alanı üzerinde çözülürken hata.

en: Error resolving “%s” service “%s” on domain “%s”. One or more TXT records are missing. Keys required: “%s”.
tr: “%s”, “%s” hizmeti ile “%s” etki alanı üzerinde çözülürken hata. Bir ya da daha çok TXT kaydı eksik. Gerekli anahtarlar: “%s”.

en: Error seeking in stream
tr: Akışta arama hatası

en: Error seeking in stream on camera %s
tr: Fotograf makinesi %s üzerinde akış içine atlanırken hata

en: Error seeking in stream on drive %s
tr: %s sürücüsünde akışta atlama hatası

en: Error setting file metadata: %s
tr: Dosya üst verisi atanırken hata: %s

en: Error setting up camera communications port
tr: Fotograf makinesi iletişim portu ayarlanırken hata

en: Error storing passphrase in keyring (%s)
tr: Anahtar için parola saklanırken hata oluştu (%s)

en: Error while getting mount info: %s
tr: Bağlanma bilgileri alınırken hata oluştu: %s

en: Error writing file
tr: Dosyaya yazılırken hata

en: Error: %s
tr: Hata: %s

en: Extra domains to look for DNS-SD services in
tr: DNS-SD hizmetlerine bakılacak ek etki alanları

en: Failed to create active FTP connection.
tr: Aktif FTP bağlantısı oluşturulamadı.

en: Failed to create active FTP connection. Maybe your router does not support this?
tr: Etkin FTP bağlantısı oluşturulamadı. Yönlendiriciniz bunu desteklemiyor olabilir mi?

en: Failed to eject medium; one or more volumes on the medium are busy.
tr: Ortam çıkartılamadı; ortam üzerindeki bir ya da daha çok birim meşgul.

en: Failed to establish connection with the underlying wsdd daemon.
tr: Temel wsdd art alan hizmetiyle bağlantı kurulamadı.

en: Failed to get file list
tr: Dosya listesi alınamadı

en: Failed to get folder list
tr: Klasör listesi alınamadı

en: Failed to get org.gnome.OnlineAccounts.Files for %s
tr: %s için org.gnome.OnlineAccounts.Files alınamadı

en: Failed to mount Windows share: %s
tr: %s Windows paylaşımı bağlanamadı

en: Failed to retrieve share list from server: %s
tr: %s sunucusundan paylaşım listesi alınamadı

en: Failed to spawn the underlying wsdd daemon.
tr: Temel wsdd art alan hizmeti oluşturulamadı.

en: Failure
tr: Başarısız

en: File Sharing
tr: Dosya Paylaşımı

en: File System
tr: Dosya Sistemi

en: File doesn’t exist
tr: Dosya yok

en: File exists
tr: Dosya var

en: File is directory
tr: Dosya bir dizin

en: File is locked by another user
tr: Dosya başka bir kullanıcı tarafından kilitlenmiş

en: File is not a directory
tr: Dosya bir dizin değil

en: File is not a regular file
tr: Dosya normal dosya değil

en: File is not open for read access
tr: Dosya, okuma erişimi için açık değil

en: File is not open for write access
tr: Dosya, yazma erişimi için açık değil

en: File not found
tr: Dosya bulunamadı

en: File system is busy
tr: Dosya sistemi meşgul

en: File system is busy: %d open file | File system is busy: %d open files
tr[0]: Dosya sistemi meşgul: %d açık dosya

en: Filename contains invalid characters.
tr: Dosya adı geçersiz karakterler içeriyor.

en: Filesystem is read-only
tr: Dosya sistemi salt okunur

en: GVFS Daemon
tr: GVFS Art Alan Hizmeti

en: GVFS Metadata Daemon
tr: GVFS Üst Veri Art Alan Hizmeti

en: GVfs UDisks2 Volume Monitor
tr: GVfs UDisks2 Birim İzleyici

en: Generic libmtp error
tr: Genel libmtp hatası

en: Got EOS
tr: EOS Al

en: Got error “%s” from server
tr: Sunucudan “%s” hatası alındı

en: Got unexpected end of stream
tr: Beklenmeyen akış sonu alındı

en: Got unknown error code %d from server
tr: Sunucudan bilinmeyen %d hata kodu alındı

en: HTTP Client Error: %s
tr: HTTP İstemci Hatası: %s

en: HTTP Error: %s
tr: HTTP Hatası: %s

en: Host closed connection
tr: Makine bağlantıyı kapattı

en: Host key verification failed
tr: Makine anahtarı doğrulanamadı

en: Hostname not known
tr: Makine adı bilinmiyor

en: How DNS-SD services are displayed in the "network:///" location. Possible values are "merged", "separate" (the Local Network folder) and "disabled".
tr: DNS-SD hizmetlerinin "network:///" konumunda nasıl gösterileceği. Olası değerler: "merged" (birleşik), "separate" (ayrık) (Yerel Ağ klasörü) ve "disabled" (devre dışı).

en: How SMB devices are displayed in the "network:///" location. Possible values are "merged", "separate" (the Windows Network folder) and "disabled".
tr: SMB aygıtlarının "network:///" konumunda nasıl gösterileceği. Olası değerler: "merged" (birleşik), "separate" (ayrık) (Windows Ağı klasörü) ve "disabled" (devre dışı).

en: How WSDD devices are displayed in the "network:///" location. Possible values are "merged", "separate" (the WSDD Network folder) and "disabled".
tr: WSDD aygıtlarının "network:///" konumunda nasıl gösterileceği. Olası değerler: "merged" (birleşik), "separate" (ayrık) (WSSD Ağı klasörü) ve "disabled" (devre dışı).

en: How to display SMB devices
tr: SMB aygıtları nasıl görüntülenir

en: How to display WSDD devices
tr: WSDD aygıtları nasıl görüntülenir

en: How to display local DNS-SD services
tr: Yerel DNS-SD hizmetleri nasıl görüntülenir

en: Identification not found.
tr: Kimlik kanıtlama bulunamadı.

en: Identity Verification Failed
    %s
    
    %s
    
    Are you really sure you would like to continue?
tr: Kimlik Doğrulanamadı
    %s
    
    %s
    
    Sürdürmek istediğinizden emin misiniz?

en: Identity Verification Failed
    The host key for “%s” differs from the key for the IP address “%s”
    If you want to be absolutely sure it is safe to continue, contact the system administrator.
tr: Kimlik Doğrulanamadı
    “%s” için ana makine anahtarı ile “%s” IP adresinin anahtarı birbirinden farklı.
    Eğer sürdürmenin güvenilirliğinden tümüyle emin olmalıysanız, sistem yöneticisiyle iletişin.

en: Identity Verification Failed
    Verifying the identity of “%s” failed, this happens when you log in to a computer the first time.
    
    The identity sent by the remote computer is “%s”. If you want to be absolutely sure it is safe to continue, contact the system administrator.
tr: Kimlik Doğrulamanamadı
    “%s” kimliği doğrulanamadı; bu, bilgisayarda ilk kez oturum açtığınızda gerçekleşir.
    
    “%s”, uzak bilgisayarca gönderilen kimliktir. Eğer sürdürmenin güvenilirliğinden tümüyle emin olmalıysanız, sistem yöneticisiyle iletişin.

en: Insufficient permissions
tr: Yetersiz izinler

en: Internal Apple File Control error
tr: Dahili Apple Dosya Denetim hatası

en: Internal Error (%s)
tr: İç Hata (%s)

en: Internal error: %s
tr: İç hata: %s

en: Internal error: Unknown Error
tr: İç hata: Bilinmeyen Hata

en: Invalid AFC location: must be in the form of afc://uuid:port-number
tr: Geçersiz AFC konumu: afc://uuid:bağlantı-noktası biçiminde olmalı

en: Invalid Apple File Control data received
tr: Geçersiz Apple Dosya Denetim verisi alındı

en: Invalid attribute type
tr: Geçersiz öznitelik türü

en: Invalid attribute type (uint32 expected)
tr: Geçersiz öznitelik türü (uint32 bekleniyor)

en: Invalid attribute type (uint64 expected)
tr: Geçersiz öznitelik türü (uint64 bekleniyor)

en: Invalid credentials for %s
tr: %s için geçersiz kullanıcı bilgisi

en: Invalid dbus message
tr: Geçersiz dbus mesajı

en: Invalid file info format
tr: Geçersiz dosya bilgi biçimi

en: Invalid filename
tr: Geçersiz dosya adı

en: Invalid filename %s
tr: Geçersiz dosya adı %s

en: Invalid mount spec
tr: Geçersiz bağlama belirtimi

en: Invalid reply
tr: Geçersiz cevap

en: Invalid reply received
tr: Geçersiz cevap alındı

en: Invalid return value from %s
tr: %s işlevinden geçersiz geri dönüş değeri

en: Items in the trash may not be modified
tr: Çöp içerisindeki ögeler değiştirilmemeli

en: Listing applications installed on device failed
tr: Aygıt üzerinde kurulu uygulamaların listelenemedi

en: Local Network
tr: Yerel Ağ

en: Location is already mounted
tr: Konum zaten bağlanmış

en: Location is not mountable
tr: Konum bağlanılabilir değil

en: Lockdown Error: Invalid Argument
tr: Kilitleme Hatası: Geçersiz Bağımsız Değişken

en: Log In Anyway
tr: Yine de Giriş Yap

en: Login dialog cancelled
tr: Giriş penceresi iptal edildi

en: Main daemon for GVFS
tr: GVFS için ana art alan hizmeti

en: Malformed DNS-SD encoded_triple “%s”
tr: Bozuk DNS-SD encoded_triple “%s”

en: Malformed icon identifier “%s”
tr: Bozuk simge belirteci “%s”

en: Malformed input data for GVfsIcon
tr: GVfsIcon için girdi verisi bozuk

en: Metadata daemon for GVFS
tr: GVFS için üst veri art alan hizmeti

en: Mount point does not exist
tr: Bağlama noktası yok

en: My Files
tr: Dosyalarım

en: Name already exists
tr: Ad zaten var

en: Network
tr: Ağ

en: Network Location Monitor
tr: Ağ Konum İzleyici

en: New name too long
tr: Yeni ad çok uzun

en: No
tr: Hayır

en: No MTP devices found
tr: Hiç MTP aygıtı bulunamadı

en: No camera specified
tr: Hiçbir fotograf makinesi belirtilmedi

en: No device specified
tr: Hiçbir aygıt belirtilmedi

en: No drive specified
tr: Sürücü belirtilmemiş

en: No hostname specified
tr: Makine adı belirtilmemiş

en: No medium in the drive
tr: Sürücüde hiçbir ortam yok

en: No mount type specified
tr: Belirtilmiş bağlama türü yok

en: No outstanding mount operation
tr: Tamamlanmamış bağlama işlemi yok

en: No route to host
tr: Makineye ulaşılamıyor

en: No space left on server
tr: Sunucuda yer kalmadı

en: No such file
tr: Böyle dosya yok

en: No such file %s on drive %s
tr: %2$s sürücüsü üzerinde %1$s dosyası yok

en: No such file or directory
tr: Böyle dosya ya da dizin yok

en: No thumbnail for entity “%s”
tr: “%s” girdisi için küçük resim yok

en: No volume specified
tr: Birim belirtilmemiş

en: Not a WebDAV enabled share
tr: Paylaşımı etkinleştirilmiş bir WebDAV yok

en: Not a directory
tr: Bir dizin değil

en: Not a mountable file
tr: Bağlanılabilir bir dosya değil

en: Not a regular file
tr: Düzenli bir dosya değil

en: Not enough space on volume
tr: Birimde yeterli boş alan yok

en: Not supported (not same directory)
tr: Desteklenmiyor (aynı dizin değil)

en: Not supported (the source is a directory, but the destination is an existing file)
tr: Desteklenmiyor (kaynak bir dizin, ama hedef var olan bir dosya)

en: Not supported (the source is a directory, the destination is a directory too)
tr: Desteklenmiyor (kaynak bir dizin, hedef de bir dizin)

en: Not supported (the source is a file, but the destination is a directory)
tr: Desteklenmiyor (kaynak bir dosya, ama hedef bir dizin)

en: Object being moved doesn’t exist
tr: Taşınmakta olan nesne yok

en: Object being moved is marked as not renameable (RenameInhibit)
tr: Taşınmakta olan nesne, yeniden adlandırılamaz olarak işaretlenmiş (RenameInhibit)

en: Object with that name already exists
tr: Zaten bu adda bir nesne var

en: One or more programs are preventing the unmount operation.
tr: Bir ya da daha çok program ayırma işlemini engellemektedir.

en: Operation failed
tr: İşlem başarısız oldu

en: Operation not supported
tr: İşlem desteklenmiyor

en: Operation not supported by backend
tr: Arkayüz tarafından işlem desteklenmiyor

en: Operation not supported, files on different mounts
tr: Dosyalar başka bağlarda olduğundan işlem desteklenmiyor

en: Operation was cancelled
tr: İşlem iptal edildi

en: Page type unknown
tr: Sayfa türü bilinmiyor

en: Password dialog cancelled
tr: Parola penceresi iptal edildi

en: Perform file operations
tr: Dosya işlemleri gerçekleştir

en: Permission denied
tr: İzin verilmedi

en: Permission denied.
tr: İzin verilmedi.

en: Permission denied: Perhaps this host is disallowed or a privileged port is needed
tr: İzin verilmedi: Bu istemciye izin verilmiyor veya ayrıcalıklı bir porta ihtiyaç var

en: Protocol error
tr: İletişim kuralı hatası

en: Range lock conflict exists
tr: Aralık kilidi çakışması var

en: Recent
tr: Son kullanılan

en: Remote Login
tr: Uzaktan Bağlantı

en: Replace old daemon.
tr: Eski art alan hizmetini değiştir.

en: Response invalid
tr: Geçersiz cevap

en: SMB workgroup
tr: SMB çalışma grubu

en: Seek not supported on stream
tr: Akış üzerinde atlama desteklenmiyor

en: Server doesn’t support the FPCopyFile operation
tr: Sunucu, FPCopyFile işlemini desteklemiyor

en: Shared drives
tr: Paylaşılan sürücüler

en: Shared with me
tr: Benimle paylaşılanlar

en: Show program version.
tr: Programın sürümünü göster.

en: Source file and/or destination directory doesn’t exist
tr: Kaynak dosya ve/veya hedef dizin yok

en: Source file is a directory
tr: Kaynak dosya bir dizindir

en: Storage (%X)
tr: Depolama (%X)

en: Symlinks not supported by backend
tr: Arkayüz tarafından sembolik bağlar desteklenmiyor

en: Target directory already exists
tr: Hedef dizin zaten var

en: Target file already exists
tr: Hedef dosya zaten var

en: Target file exists
tr: Hedef dosya var

en: Target file is a directory
tr: Hedef dosya bir dizin

en: Target file is not a regular file
tr: Hedef dosya normal dosya değil

en: Target file is open
tr: Hedef dosya açık

en: Target is a directory
tr: Hedef bir dizin

en: Target object doesn’t exist
tr: Hedef nesne yok

en: Target object is marked as not deletable (DeleteInhibit)
tr: Hedef nesne silinemez olarak işaretlendi (DeleteInhibit)

en: Target object is marked as not renameable (RenameInhibit)
tr: Hedef nesne yeniden adlandırılamaz olarak işaretlendi (RenameInhibit)

en: Target object is not a directory
tr: Hedef nesne, bir dizin değil

en: The FTP server is busy. Try again later
tr: FTP sunucusu meşgul. Daha sonra yeniden deneyin

en: The Windows networking workgroup or domain that the user is part of. In order for a new workgroup to fully take effect the user may need to log out and log back in.
tr: Kullanıcının parçası olduğu Windows ağ çalışma grubu ya da etki alanı. Yeni çalışma grubunun tümüyle etkinleşebilmesi için kullanıcının oturumu kapatıp yeniden oturum açması gerekebilir.

en: The certificate does not match the identity of the site.
tr: Sertifika ile sitenin kimliği eşleşmiyor.

en: The certificate has been revoked.
tr: Sertifika iptal edildi.

en: The certificate has expired.
tr: Sertifikanın tarihi geçmiş.

en: The certificate’s activation time is in the future.
tr: Sertifikanın etkinleştirilme tarihi henüz gelmemiş.

en: The certificate’s algorithm is considered insecure.
tr: Sertifikanın algoritması güvensiz kabul ediliyor.

en: The command is not supported by the server.
tr: Komut, sunucu tarafından desteklenmiyor.

en: The connection is closed
tr: Bağlantı kapatıldı

en: The connection is closed (the underlying SSH process exited)
tr: Bağlantı kapatıldı (ilgili SSH süreci sonlandırıldı)

en: The connection is not opened
tr: Bağlantı açılmadı

en: The connection was interrupted
tr: Bağlantı kesintiye uğradı

en: The device did not respond
tr: Aygıt yanıt vermedi

en: The device is password protected
tr: Aygıt parola korumalı

en: The file does not exist or isn’t an audio track
tr: Dosya yok ya da bir ses parçası değil

en: The file is not a directory
tr: Dosya bir dizin değil

en: The file was externally modified
tr: Dosya harici olarak değiştirilmiş

en: The given drive was not found
tr: Verilen sürücü bulunamadı

en: The given mount was not found
tr: Verilen bağlantı bulunamadı

en: The given volume was not found
tr: Verilen birim bulunamadı

en: The password prompt was cancelled.
tr: Parola penceresi iptal edildi.

en: The recent folder may not be deleted
tr: Geçerli klasör silinmemeli

en: The server doesn’t support passwords longer than %d character. | The server doesn’t support passwords longer than %d characters.
tr[0]: Sunucu %d karakterden uzun parolaları desteklemiyor.

en: The server “%s” doesn’t support anonymous access.
tr: “%s” sunucusu anonim oturum açmayı desteklemiyor.

en: The signing certificate authority is not known.
tr: İmzalayan sertifika yetkilisi bilinmiyor.

en: The specified location is not mounted
tr: Belirtilen konum bağlanmamış

en: The specified location is not supported
tr: Belirtilen konum desteklenmiyor

en: The trash folder may not be deleted
tr: Çöp klasörü silinmemeli

en: The underlying wsdd daemon exited unexpectedly.
tr: Temel wsdd art alan hizmeti beklenmedik biçimde çıktı.

en: The unlocked device does not have a recognizable file system on it
tr: Kilidi açılan aygıt üzerinde tanınabilir bir dosya sistemi yok

en: The user has not trusted this computer
tr: Kullanıcı bu bilgisayara güvenmedi

en: Timed out resolving “%s” service “%s” on domain “%s”
tr: “%s”, “%s” hizmeti ile “%s” etki alanı üzerinde çözülürken zaman aşımı

en: Timed out running command-line “%s”
tr: “%s” komut satırı çalıştırılmasında zaman aşımı

en: Timed out when logging in
tr: Giriş yapılırken zaman aşımına uğradı

en: Too many authentication failures
tr: Çok fazla kimlik doğrulama hatası

en: Too many files open
tr: Çok fazla dosya açık

en: Trash
tr: Çöp

en: Truncate not supported on stream
tr: Akış üzerinde sonunun kesilmesi desteklenmiyor

en: Try again
tr: Yeniden dene

en: Try “%s --help” for more information.
tr: Daha çok bilgi için “%s --help” deneyin.

en: Unable to allocate memory while detecting MTP devices
tr: MTP aygıtları algılanırken bellek ayrılamadı

en: Unable to connect
tr: Bağlanılamıyor

en: Unable to connect to MTP device
tr: MTP aygıtına bağlanılamadı

en: Unable to connect to the server “%s” with the given password.
tr: Verilen parolayla “%s” sunucuna bağlanılamadı.

en: Unable to connect to the server “%s”. A communication problem occurred.
tr: “%s” sunucusuna bağlanılamadı. Bir iletişim sorunu oluştu.

en: Unable to connect to the server “%s”. No suitable authentication mechanism was found.
tr: “%s” sunucusuna giriş başarısız oldu. Uygun bir kimlik doğrulama mekanizması bulunamadı.

en: Unable to connect to the server “%s”. The server doesn’t support AFP version 3.0 or later.
tr: “%s” sunucusuna giriş başarısız oldu. Sunucu AFP 3.0 veya üzerini desteklemiyor.

en: Unable to connect to the server. A communication problem occurred.
tr: Sunucuya giriş başarısız oldu. Bir iletişim sorunu oluştu.

en: Unable to create temporary directory
tr: Geçiçi dizin oluşturulamadı

en: Unable to create temporary file
tr: Geçici dosya oluşturulamadı

en: Unable to create temporary file (%s)
tr: Geçici dosya oluşturulamadı (%s)

en: Unable to disconnect from the server.
tr: Sunucu ile bağlantı kesilemedi.

en: Unable to find supported SSH command
tr: Desteknelen SSH komut komutu bulunamadı

en: Unable to login to the server “%s” with the given password.
tr: “%s” sunucunda verilen parolayla oturum açılamadı.

en: Unable to move metadata keys
tr: Üst veri anahtarları taşınamıyor

en: Unable to open MTP device “%03u,%03u”
tr: “%03u,%03u” MTP aygıtı açılamıyor

en: Unable to open source file for reading
tr: Kaynak dosya okumak için açılamadı

en: Unable to remove metadata keys
tr: Üst veri anahtarları kaldırılamıyor

en: Unable to set metadata key
tr: Üst veri anahtarı atanamadı

en: Unable to spawn SSH program
tr: SSH programı oluşturulamadı

en: Unable to spawn SSH program: %s
tr: SSH programı oluşturulamadı: %s

en: Unable to unset metadata key
tr: Üst veri anahtarı ataması alınamıyor

en: Unexpected end of stream
tr: Beklenilmeyen akış sonu

en: Unexpected reply from server
tr: Sunucudan beklenilmeyen yanıt

en: Unhandled Apple File Control error (%d)
tr: İşlenmemiş Apple Dosya Denetim hatası (%d)

en: Unhandled Lockdown error (%d)
tr: İşlenmemiş Kilitleme hatası (%d)

en: Unhandled libimobiledevice error (%d)
tr: İşlenmemiş libimobiledevice hatası (%d)

en: Unknown error.
tr: Bilinmeyen hata.

en: Unknown reason
tr: Bilinmeyen neden

en: Unmount Anyway
tr: Yine de Bağı Kes

en: Unmounting %s
    Disconnecting from filesystem.
tr: %s ayrılıyor
    Dosya sisteminden bağlantı kesiliyor.

en: Unmounting %s
    Please wait
tr: %s ayrılıyor
    Lütfen bekleyin

en: Unnamed Drive
tr: Adsız Sürücü

en: Unnamed Drive (%s)
tr: Adsız Sürücü (%s)

en: Unsupported authentication method for %s
tr: %s için desteklenmeyen kimlik doğrulama yöntemi

en: Unsupported network protocol
tr: Desteklenmeyen ağ iletişim kuralı

en: Unsupported seek type
tr: Atlama türü desteklenmiyor

en: Untrusted Device
    The device “%s” is not trusted yet.
    
    Select “Trust” on the device and click “Try again”.
tr: Güvenilmeyen Aygıt
    “%s” aygıtına henüz güvenilmiyor.
    
    Aygıtta “Güven”i seçin ve “Yeniden dene”ye tıklayın.

en: Usage: %s --spawner dbus-id object_path
tr: Kullanım: %s ---spawner dbus-id nesne_yolu

en: Usage: %s key=value key=value …
tr: Kullanım: %s anahtar=değer anahtar=değer …

en: User refused to trust this computer
tr: Kullanıcı bu bilgisayara güvenmeyi reddetti

en: Value out of range, sftp only supports 32bit timestamps
tr: Değer aralık dışında, sftp yalnızca 32bit zaman damgalarını destekler

en: Volume
tr: Birim

en: Volume doesn’t exist
tr: Birim yok

en: Volume is busy
    One or more applications are keeping the volume busy.
tr: Birim meşgul
    Bir ya da daha çok uygulama birimi meşgul tutuyor.

en: Volume is flat and doesn’t support directories
tr: Birim düzleştirilmiş; ve dizinleri desteklemiyor

en: Volume is read-only
tr: Birim salt okunur

en: WS-Discovery Network
tr: WS-Discovery Ağı

en: WSDD Network
tr: WSDD Ağı

en: WebDAV share
tr: WebDAV paylaşımı

en: Windows Network
tr: Windows Ağı

en: Windows Network File System Service
tr: Windows Ağ Dosya Sistemi Hizmeti

en: Windows Shares File System Service
tr: Windows Paylaşımlar Dosya Sistemi Hizmeti

en: Windows shares on %s
tr: %s üzerindeki Windows paylaşımları

en: Writing data to %s
    Device should not be unplugged.
tr: %s üzerine veri yazılıyor
    Aygıt çıkartılmamalıdır.

en: Yes
tr: Evet

en: Your password has expired.
tr: Parolanızın süresi dolmuş.

en: Your password needs to be changed.
tr: Parolanızın değiştirilmesi gerekiyor.

en: can’t get metadata proxy
tr: üst veri vekili alınamıyor

en: can’t open metadata tree
tr: üst veri ağacı açılamaz

en: cdda mount on %s
tr: cdda bağı %s üzerinde

en: error starting mount daemon
tr: bağlama art alan hizmeti başlatılırken hata

en: gphoto2 mount on %s
tr: gphoto2 bağı %s üzerinde

en: libimobiledevice Error: Invalid Argument
tr: libimobiledevice Hatası: Geçersiz Bağımsız Değişken

en: libimobiledevice Error: No device found. Make sure usbmuxd is set up correctly.
tr: libimobiledevice Hatası: Aygıt bulunamadı. usbmuxd’in doğru olarak kurulduğundan emin olun.

en: libmtp error: %s
tr: libmtp hatası: %s

en: mountpoint for %s already running
tr: %s için bağlama noktası zaten çalışıyor

en: values must be string or list of strings
tr: değerler dizge veya dizge listesi olmalıdır
