network-manager-applet master - en to tr translation catalogue (766 entries)

en: 
    The VPN connection “%s” disconnected because the network connection was interrupted.
tr: 
    “%s” VPN bağlantısı kesildi çünkü ağ bağlantısı kesildi.

en: 
    The VPN connection “%s” failed because of invalid VPN secrets.
tr: 
    “%s” VPN bağlantısı başarısız oldu çünkü VPN gizleri geçersiz.

en: 
    The VPN connection “%s” failed because the VPN service did not start in time.
tr: 
    “%s” VPN bağlantısı başarısız oldu çünkü VPN hizmeti zamanında başlamadı.

en: 
    The VPN connection “%s” failed because the VPN service failed to start.
tr: 
    “%s” VPN bağlantısı başarısız oldu çünkü VPN hizmeti başlatılamadı.

en: 
    The VPN connection “%s” failed because the VPN service failed to start.
    
    %s
tr: 
    “%s” VPN bağlantısı başarısız oldu çünkü VPN hizmeti başlatılamadı.
    
    %s

en: 
    The VPN connection “%s” failed because the VPN service returned invalid configuration.
tr: 
    “%s” VPN bağlantısı başarısız oldu çünkü VPN hizmeti geçersiz yapılandırma hatası bildirdi.

en: 
    The VPN connection “%s” failed because the VPN service stopped unexpectedly.
tr: 
    “%s” VPN bağlantısı başarısız oldu çünkü VPN hizmeti beklenmedik biçimde durdu.

en: 
    The VPN connection “%s” failed because the connection attempt timed out.
tr: 
    “%s” VPN bağlantısı başarısız oldu çünkü bağlantı girişimi zaman aşımına uğradı.

en: 
    The VPN connection “%s” failed because the network connection was interrupted.
tr: 
    “%s” VPN bağlantısı başarısız oldu çünkü ağ bağlantısı kesildi.

en: 
    The VPN connection “%s” failed because there were no valid VPN secrets.
tr: 
    “%s” VPN bağlantısı başarısız oldu çünkü geçerli VPN gizi yok.

en: 
    The VPN connection “%s” failed to start.
    
    %s
tr: 
    “%s” VPN bağlantısı başlatılamadı.
    
    %s

en: 
    The VPN connection “%s” failed.
tr: 
    “%s” VPN bağlantısı başarısız oldu.

en: "vlan" + number
tr: "vlan" + numarası

en: %d day ago | %d days ago
tr[0]: %d gün önce

en: %d hour ago | %d hours ago
tr[0]: %d saat önce

en: %d minute ago | %d minutes ago
tr[0]: %d dakika önce

en: %d month ago | %d months ago
tr[0]: %d ay önce

en: %d year ago | %d years ago
tr[0]: %d yıl önce

en: %s (%s roaming)
tr: %s (%s dolaşım)

en: %s (roaming)
tr: %s (dolaşım)

en: %s (via “%s”)
tr: %s (“%s” yoluyla)

en: %s connection
tr: %s bağlantısı

en: %s port %d
tr: %s bağlantı noktası %d

en: '%s::%s' is not a valid property name; '%s' is not a GObject subtype
tr: '%s::%s' geçerli bir özellik adı değil; '%s' bir GObject alt türü değil

en: (none)
tr: (hiçbiri)

en: 802.11 Wi-Fi (%s)
tr: 802.11 Kablosuz (%s)

en: 802.1X Security
tr: 802.1X Güvenliği

en: 802.1X authentication
tr: 802.1X kimlik doğrulaması

en: <b>_Peers</b>
tr: <b>_Eşler</b>

en: A 32-bit fwmark for outgoing packets. Leave it to 'off' to disable fwmark.
tr: Giden paketler için 32 bit fwmark. fwmark’ı devre dışı bırakmak için 'off' (kapalı) olarak belirleyin.

en: A base64 preshared key generated by 'wg genpsk'. Optional, and may be omitted. Adds an additional layer of symmetric-key cryptography to be mixed into the already existing public-key cryptography, for post-quantum resistance.
tr: 'wg genpsk' tarafından oluşturulan base64 önceden paylaşılan anahtar. İsteğe bağlıdır ve eklenmeyebilir. Kuantum sonrası direnç amacıyla, halihazırda var olan genel anahtar kriptografisine karıştırılmak üzere ek bir simetrik anahtar kriptografi katmanı ekler.

en: A base64 public key calculated by 'wg pubkey' from a private key.
tr: 'wg pubkey' tarafından bir özel anahtardan hesaplanan base64 genel anahtarı.

en: A file named “%s” already exists.
tr: “%s” adlı dosya zaten var.

en: A mask of 16 bits, each corresponding to a group address in the range from 01:80:C2:00:00:00 to 01:80:C2:00:00:0F that must be forwarded. The mask can’t have bits 0, 1 or 2 set because they are used for STP, MAC pause frames and LACP.
tr: 16 bitlerin maskesi, her biri 01:80:C2:00:00:00 ile 01:80:C2:00:00:0F arası erimde yönlendirilmesi gereken bir küme adresine karşılık gelir. Maske 0, 1 veya 2 bit takımına sahip olamaz çünkü bunlar STP, MAC duraklatma kareleri ve LACP için kullanılır.

en: A password is required to connect to “%s”.
tr: “%s” bağlantısına bağlanmak için parola gerekli.

en: A port to listen on. If set to 'automatic', the port will be chosen randomly when the interface comes up.
tr: Dinlenecek bağlantı noktası. Eğer 'automatic' (kendiliğinden) belirlenirse, arayüz açıldığında bağlantı noktası rastgele seçilecek.

en: ARP _targets
tr: ARP _hedefleri

en: Active backup
tr: Etkin yedek

en: Active-Backup runner options
tr: Aktif-Yedekleme koşucu seçenekleri

en: Ad-hoc
tr: Özel (Ad-hoc)

en: Ad_vanced…
tr: _Gelişmiş…

en: Adaptive load balancing
tr: Uyumlu yük dengeleme

en: Adaptive transmit load balancing
tr: Uyumlu iletilen yük dengeleme

en: Add a new connection
tr: Yeni bağlantı ekle

en: Add peer _routes
tr: Eş _rotaları ekle

en: Additional DNS ser_vers
tr: _Ek DNS sunucuları

en: Additional s_earch domains
tr: Ek a_rama alanları

en: Additional static addresses
tr: Ek statik adresler

en: Address
tr: Adres

[ctx: Address]
en: Unknown
tr: Bilinmeyen

en: Address (optional)
tr: Adres (isteğe bağlı)

en: Addresses
tr: Adresler

en: Advanced
tr: Gelişmiş

en: Advanced Network Configuration
tr: Gelişmiş Ağ Yapılandırma

en: Advertise
tr: Tanıtımını Yap

en: All _users may connect to this network
tr: Tüm _kullanıcılar bu ağa bağlanabilir

en: Allow _BSD data compression
tr: _BSD veri sıkıştırmasına izin ver

en: Allow _Deflate data compression
tr: _Deflate veri sıkıştırmasına izin ver

en: Allow _roaming if home network is not available
tr: Eğer ev ağı kullanılamıyorsa _dolaşıma izin ver

en: Allowed Authentication Methods
tr: İzin Verilen Kimlik Doğrulama Yöntemleri

en: Allowed IPs
tr: İzin verilen IPler

en: Allowed _IPs
tr: İzin verilen _IPler

en: Allowed methods
tr: İzin verilen yöntemler

en: An IP address, or a comma-separated list of IP addresses, to look for when checking the link status.
tr: Bağlantı durumları denetlenirken bakılacak bir IP adresi ya da virgülle ayrılmış IP adresleri listesi.

en: An arbitrary name to assign to the newly created PPP interface.
tr: Yeni oluşturulan PPP arayüzüne atanacak gelişigüzel ad.

en: An endpoint IP or hostname, followed by a colon, and then a port number.
tr: Uçnokta IP veya ana makine adı, ardından noktalı virgül ve sonra bağlantı noktası sayısı.

en: Any L3 protocol
tr: Herhangi bir L3 iletişim kuralı

en: Any L4 protocol
tr: Herhangi bir L4 iletişim kuralı

en: Are you sure you wish to delete the connection %s?
tr: %s bağlantısını silmek istediğinizden emin misiniz?

en: Attachment Unit Interface (AUI)
tr: Ek Birim Arayüzü (AUI)

en: Authenticate to delete the selected connection
tr: Seçili bağlantıyı silmek için kimlik doğrula

en: Authenticate to edit the selected connection
tr: Seçili bağlantıyı düzenlemek için kimlik doğrula

en: Authenticate to save this connection for all users of this machine.
tr: Bu bağlantıyı bu makinedeki tüm kullanıcılar için kaydedebilmek için kimlik doğrula.

en: Authentication
tr: Kimlik Doğrulama

en: Auto Ethernet
tr: Kendiliğinden Ethernet

en: Automatic
tr: Kendiliğinden

en: Automatic (DHCP)
tr: Kendiliğinden (DHCP)

en: Automatic (DHCP) addresses only
tr: Yalnızca kendiliğinden (DHCP) adresler

en: Automatic (PPPoE)
tr: Kendiliğinden (PPPoE)

en: Automatic (PPPoE) addresses only
tr: Yalnızca kendiliğinden (PPPoE) adresler

en: Automatic (VPN)
tr: Kendiliğinden (VPN)

en: Automatic (VPN) addresses only
tr: Yalnızca kendiliğinden (VPN) adresler

en: Automatic with manual DNS settings
tr: Elle yapılandırılmış DNS ayarları ile kendiliğinden

en: Automatic, DHCP only
tr: Kendiliğinden, yalnızca DHCP

en: Automatic, addresses only
tr: Kendiliğinden, yalnızca adresler

en: Automatically connect to _VPN
tr: _VPNʼye kendiliğinden bağlan

en: Automatically unlock this device
tr: Bu aygıtın kilidini kendiliğinden aç

en: Available
tr: Uygun

en: Ban_d
tr: Ban_t

en: Bandwidth
tr: Bant genişliği

en: Base Connection
tr: Temel Bağlantı

en: Basic
tr: Temel

en: Bluetooth Type
tr: Bluetooth Türü

en: Bluetooth connection %d
tr: Bluetooth bağlantısı %d

en: Bond connection %d
tr: Bond bağlantısı %d

en: Bonded _connections
tr: Bağlanmış _bağlantılar

en: Bridge
tr: Köprü

en: Bridge Port
tr: Köprü Bağlantı Noktası

en: Bridge connection %d
tr: Köprü bağlantısı %d

en: Bridged _connections
tr: Köprülenmiş _bağlantılar

en: Broadcast
tr: Yayın

en: Broadcast Address
tr: Broadcast Adresi

en: By default, ARP requests are sent on active ports only. This option allows sending even on inactive ports.
tr: Öntanımlı olarak, ARP istekleri yalnızca aktif bağlantı noktalarında gönderilir. Bu seçenek aktif olmayan bağlantı noktalarında da gönderimi sağlar.

en: C_hannel
tr: K_anal

en: C_laim interface
tr: Arayüzü _sahiplen

en: C_loned MAC address
tr: K_opyalanmış MAC Adresi

en: C_onnect
tr: B_ağlan

en: C_reate…
tr: _Oluştur…

en: Cannot export VPN connection
tr: VPN bağlantısı dışarı aktarılamıyor

en: Change…
tr: Değiştir…

en: Check
tr: Denetle

en: Choose a Connection Type
tr: Bir Bağlantı Türü Seçin

en: Choose a VPN Connection Type
tr: VPN Bağlantı Türü Seç

en: Client
tr: İstemci

en: Cloned MAC _address
tr: Kopyalanmış MAC _adresi

en: Comma-separated list of IP (v4 or v6) addresses with CIDR masks from which incoming traffic for this peer is allowed and to which outgoing traffic for this peer is directed.
tr: Bu eş için gelen trafiğe izin verilen ve bu eş için giden trafiğin yönlendirildiği IP (v4 ya da v6) adreslerinin CIDR maskeleri ile birlikte, virgülle ayrılmış listesi.

en: Compression
tr: Sıkıştırma

en: Configure _Methods…
tr: _Yöntemleri Yapılandır…

en: Configuring Wi-Fi network connection “%s”…
tr: “%s” kablosuz ağ bağlantısı yapılandırılıyor…

en: Configuring ethernet network connection “%s”…
tr: “%s” ethernet ağ bağlantısı yapılandırılıyor…

en: Configuring mobile broadband connection “%s”…
tr: “%s” mobil geniş bant bağlantısı yapılandırılıyor…

en: Connect _automatically with priority
tr: Öncelikli olarak _kendiliğinden bağlan

en: Connected
tr: Bağlandı

en: Connection Established
tr: Bağlantı Kuruldu

en: Connection Information
tr: Bağlantı Bilgileri

en: Connection _Information
tr: Bağlantı _Bilgileri

en: Connection _name
tr: Bağlantı _adı

en: Connection activation failed
tr: Bağlantı etkinleştirilemedi

en: Connection add failed
tr: Bağlantı eklenemedi

en: Connection cannot be deleted
tr: Bağlantı silinemez

en: Connection cannot be modified
tr: Bağlantı değiştirilemiyor

en: Connection delete failed
tr: Bağlantı silinemedi

en: Connection failure
tr: Bağlantı başarısız

en: Connection had no VPN setting
tr: Bağlantının VPN ayarı yok

en: Connection priority for automatic activation. Connections with higher numbers are preferred when selecting profiles for automatic activation. Default value is 0.
tr: Kendiliğinden aktivasyon için bağlantı önceliği. Kendiliğinden aktivasyon için profiller seçilirken daha yüksek sayılara sahip bağlantılar yeğlenir. Öntanımlı değer 0ʼdır.

en: Connection type not specified.
tr: Bağlantı türü belirtilmedi.

en: Controls whether IGMP snooping is enabled for this bridge. Note that if snooping was automatically disabled due to hash collisions, the system may refuse to enable the feature until the collisions are resolved.
tr: Bu köprü için IGMP gözetiminin etkin olup olmadığını denetler. Eğer hash (sağlama) çarpışmalarından dolayı gözetim kendiliğinden devre dışı kalırsa, sistem çarpışmalar çözülene dek özelliğin etkinleştirilmesini reddedebilir.

en: Controls whether Spanning Tree Protocol (STP) is enabled for this bridge
tr: Bu köprü için Spanning Tree Protocol (STP)'nin etkin olup olmadığını denetler

en: Copyright © 2004-2017 Red Hat, Inc.
    Copyright © 2005-2008 Novell, Inc.
    and many other community contributors and translators
tr: Telif Hakkı © 2004-2017 Red Hat, Inc.
    Telif Hakkı © 2005-2008 Novell, Inc.
    ve diğer birçok topluluk katkıcısı ve çevirmen

en: Could not create connection
tr: Bağlantı oluşturulamadı

en: Could not create new connection
tr: Yeni bağlantı oluşturulamadı

en: Could not edit connection
tr: Bağlantı düzenlenemedi

en: Could not find VPN plugin for “%s”.
tr: “%s” için VPN eklenti hizmeti bulunamadı.

en: Could not load 802.1X Security user interface.
tr: 802.1X Güvenlik kullanıcı arayüzü yüklenemedi.

en: Could not load Bluetooth user interface.
tr: Bluetooth kullanıcı arayüzü yüklenemedi.

en: Could not load DCB user interface.
tr: DCB kullanıcı arayüzü yüklenemedi.

en: Could not load DSL user interface.
tr: DSL kullanıcı arayüzü yüklenemiyor.

en: Could not load General user interface.
tr: Genel kullanıcı arayüzü yüklenemedi.

en: Could not load IP tunnel user interface.
tr: IP tünel kullanıcı arayüzü yüklenemedi.

en: Could not load IPv4 user interface.
tr: IPv4 kullanıcı arayüzü yüklenemiyor.

en: Could not load IPv6 user interface.
tr: IPv6 kullanıcı arayüzü yüklenemiyor.

en: Could not load InfiniBand user interface.
tr: InfiniBand kullanıcı arayüzü yüklenemedi.

en: Could not load MACsec user interface.
tr: MACsec kullanıcı arayüzü yüklenemedi.

en: Could not load PPP user interface.
tr: PPP kullanıcı arayüzü yüklenemedi.

en: Could not load VPN user interface.
tr: VPN kullanıcı arayüzü yüklenemedi.

en: Could not load Wi-Fi security user interface.
tr: Kablosuz bağlantı güvenlik kullanıcı arayüzü yüklenemedi.

en: Could not load Wi-Fi security user interface; missing Wi-Fi setting.
tr: Kablosuz bağlantı güvenlik kullanıcı arayüzü yüklenemedi; eksik kablosuz bağlantı ayarı.

en: Could not load Wi-Fi user interface.
tr: Kablosuz bağlantı kullanıcı arayüzü yüklenemedi.

en: Could not load WireGuard user interface.
tr: WireGuard kullanıcı arayüzü yüklenemedi.

en: Could not load bond user interface.
tr: Bond kullanıcı arayüzü yüklenemedi.

en: Could not load bridge port user interface.
tr: Köprü bağlantı noktası kullanıcı arayüzü yüklenemedi.

en: Could not load bridge user interface.
tr: Köprü kullanıcı arayüzü yüklenemedi.

en: Could not load editor VPN plugin for “%s” (%s).
tr: “%s” (%s) için VPN eklenti hizmeti bulunamadı.

en: Could not load ethernet user interface.
tr: Ethernet kullanıcı arayüzü yüklenemedi.

en: Could not load mobile broadband user interface.
tr: Mobil geniş bant kullanıcı arayüzü yüklenemiyor.

en: Could not load proxy user interface.
tr: Vekil kullanıcı arayüzü yüklenemedi.

en: Could not load team port user interface.
tr: Takım bağlantı noktası kullanıcı arayüzü yüklenemedi.

en: Could not load team user interface.
tr: Takım kullanıcı arayüzü yüklenemedi.

en: Could not load vlan user interface.
tr: Vlan kullanıcı arayüzü yüklenemedi.

en: Create _New Wi-Fi Network…
tr: Ye_ni Kablosuz Ağ Oluştur…

en: DER, PEM, or PKCS#12 private keys (*.der, *.pem, *.p12, *.key)
tr: DER, PEM, veya PKCS#12 özel anahtarları (*.der, *.pem, *.p12, *.key)

en: DNS ser_vers
tr: _DNS sunucuları

en: DSL authentication
tr: DSL kimlik doğrulama

en: DSL connection %d
tr: DSL bağlantısı %d

en: D_HCP client ID
tr: D_HCP istemci kimliği

en: Datagram
tr: Veri birimi

en: De_fault
tr: Ö_ntanımlı

en: Default
tr: Öntanımlı

en: Default Route
tr: Öntanımlı Rota

en: Delay _before first send
tr: İlk gönderimden ö_nceki gecikme

en: Delete the selected connection
tr: Seçili bağlantıyı sil

en: Desired hardware address of new team device. Usual MAC address format is accepted.
tr: Yeni takım aygıtının istenen donanım adresi. Her zamanki MAC adres biçimi kabul edilir.

en: Device disconnect failed
tr: Aygıt bağlantısı kesilemedi

en: Device link negotiation. If “Manual” is chosen, “Speed” and “Duplex” values will be forced without checking the device compatibility. If unsure, leave here “Ignore” or pick “Automatic”.
tr: Aygıt bağlantısı anlaşması. “Elle” seçilirse, “Hız” ve “Duplex” değerleri aygıt uyumluluğu denetlenmeden kullanıma zorlanır. Emin değilseniz, burayı “Yok Say” olarak bırakın veya “Kendiliğinden” seçimini yapın.

en: Device name
tr: Aygıt adı

en: Device name + number
tr: Aygıt adı + numarası

en: Did not find a connection with UUID “%s”
tr: “%s” UUID ile bağlantı bulunamadı

en: Disable VPN notifications
tr: VPN bildirimlerini devre dışı bırak

en: Disable WiFi Create
tr: WiFi Oluşturmayı devre dışı bırak

en: Disable connected notifications
tr: Bağlanıldı bildirimlerini devre dışı bırak

en: Disable disconnected notifications
tr: Bağlantı kesildi bildirimlerini devre dışı bırak

en: Disabled
tr: Pasifleştirilmiş

en: Disconnect
tr: Bağlantıyı Kes

en: Disconnect failure
tr: Bağlantı kesilemedi

en: Disconnected
tr: Bağlı değil

en: Do not unselect the port if a better one becomes available.
tr: Daha iyisi kullanılabilene dek bağlantı noktasının seçimini kaldırma.

en: Do you want to replace %s with the VPN connection you are saving?
tr: Kaydedeceğiniz VPN bağlantısını %s ile değiştirmek istiyor musunuz?

en: Domains used when resolving host names. Use commas to separate multiple domains.
tr: Makine adları çözülürken kullanılan etki alanları (domain). Birden çok girileceği zaman virgülle ayırabilirsiniz.

en: Don’t know how to create “%s” connections
tr: “%s” bağlantılarının nasıl oluşturulacağı bilinmiyor

en: Don’t know how to import “%s” connections
tr: “%s” bağlantılarının nasıl içe aktarılacağı bilinmiyor

en: Don’t show this message again
tr: Bu iletiyi yeniden gösterme

en: Driver
tr: Sürücü

en: Duplex value for static link negotiation, required only when “Ignore” and “Automatic” options are not selected. Before specifying a duplex mode be sure your device supports it.
tr: Statik bağlantı anlaşması için Duplex değeri, yalnızca “Yok Say” ve “Kendiliğinden” seçenekleri seçilmediğinde gereklidir. Duplex kipini belirlemeden önce aygıtınızın desteklediğinden emin olun.

en: Duplicate ports
tr: Bağlantı noktalarını çoğalt

en: Dynamic WEP
tr: Dinamik WEP

en: Dynamic WEP (802.1X)
tr: Dinamik WEP (802.1X)

en: Echo
tr: Yankı

en: Edit Connections…
tr: Bağlantıları Düzenle…

en: Edit WireGuard peer
tr: WireGuard eşini düzenle

en: Edit _JSON configuration
tr: _JSON yapılandırmasını düzenle

en: Edit the selected connection
tr: Seçili bağlantıyı düzenle

en: Editing %s
tr: %s düzenleniyor

en: Editing IPv4 routes for %s
tr: %s için IPv4 yolları düzenleniyor

en: Editing IPv6 routes for %s
tr: %s için IPv6 yolları düzenleniyor

en: Editing PPP authentication methods for %s
tr: %s için PPP kimlik doğrulama yöntemleri düzenleniyor

en: Editing un-named connection
tr: Adsız bağlantı düzenleniyor

en: Editor initializing…
tr: Düzenleyici ilklendiriliyor…

en: Enable
tr: Etkinleştir

en: Enable I_GMP snooping
tr: I_GMP gözetlemeyi etkinleştir

en: Enable N_otifications
tr: _Bildirimleri Etkinleştir

en: Enable _Mobile Broadband
tr: _Mobil Geniş Bant Ağları Etkinleştir

en: Enable _Networking
tr: _Ağ Yönetimini Etkinleştir

en: Enable _STP (Spanning Tree Protocol)
tr: _STPʼyi etkinleştir (Spanning Tree Protocol)

en: Enable _Wi-Fi
tr: _Kablosuz Bağlantıyı Etkinleştir

en: Enable or disable priority pause transmission for each User Priority.
tr: Her Kullanıcı Önceliği için iletim duraklatma önceliğini etkinleştir ya da kapat.

en: Enable or disable strict bandwidth for each user priority.
tr: Her kullanıcı önceliği için sıkı bant genişliğini etkinleştir ya da kapat.

en: Enabled (prefer public address)
tr: Etkin (genel adresi yeğle)

en: Enabled (prefer temporary address)
tr: Etkin (geçici adresi yeğle)

en: Enhanced Open
tr: Gelişmiş Açık

en: Enter the allowed link bandwidth percent each Priority Group may use. The sum of all groups must total 100%.
tr: Her Öncelikli Kümenin kullanabileceği izin verilen bağlantı bant genişliği yüzdesini girin. Tüm kümelerin toplamı %100 olmalıdır.

en: Enter the percentage of priority group bandwidth each user priority may use.
tr: Her kullanıcı önceliği için kullanılabilir öncelikli küme bant genişliğinin yüzdesini girin.

en: Enter the priority group ID for each User Priority.
tr: Her Kullanıcı Önceliği için öncelikli küme kimliği girin.

en: Enter the traffic class for each user priority.
tr: Her kullanıcı önceliği için akış kuralı girin.

en: Error creating connection
tr: Bağlantı oluşturulurken hata oluştu

en: Error displaying connection information:
tr: Bağlantı bilgilerini gösterirken hata oluştu:

en: Error editing connection
tr: Bağlantı düzenlenirken hata oluştu

en: Error importing connection
tr: Bağlantı içe aktarılırken hata oluştu

en: Error initializing editor
tr: Düzenleyici başlatılırken hata

en: Error: file doesn’t contain a valid JSON configuration
tr: Hata: dosya geçerli bir JSON yapılandırması içermiyor

en: Ethernet (%s)
tr: Kablolu Bağlantı (%s)

en: Ethernet Network
tr: Ethernet Ağı

en: Ethernet Network (%s)
tr: Ethernet Ağı (%s)

en: Ethernet Networks
tr: Ethernet Ağları

en: Ethernet Networks (%s)
tr: Ethernet Ağları (%s)

en: Ethernet connection %d
tr: Ethernet bağlantısı %d

en: Ethernet device
tr: Kablolu ağ (ethernet) aygıtı

en: Ethernet network connection “%s” active
tr: “%s” ethernet ağ bağlantısı etkin

en: Ethernet port state
tr: Ethernet bağlantı noktası durumu

en: Export VPN connection…
tr: VPN bağlantısını dışarı aktar…

en: Failed to activate connection
tr: Bağlantı etkinleştirilemedi

en: Failed to add new connection
tr: Yeni bağlantı eklenemedi

en: Failed to add/activate connection
tr: Bağlantı eklenemedi/etkinleştirilemedi

en: Failed to write connection to VPN UI: %s (%d)
tr: Bağlantı VPN kullanıcı arayüzüne yazılamadı: %s (%d)

en: Failed to write connection to VPN UI: incomplete write
tr: Bağlantı VPN kullanıcı arayüzüne yazılamadı: tamamlanmamış yazım

en: Feature
tr: Özellik

en: File Relabel
tr: Dosya Yeniden Etiketleme

en: Filename
tr: Dosya adı

en: Firewall _zone
tr: Güvenlik duvarı _bölgesi

en: Fix
tr: Onar

en: Flags
tr: Bayraklar

en: Flow Control
tr: Akış Denetimi

en: For browser only
tr: Yalnızca tarayıcı için

en: From active to team device
tr: Aktiften takım aygıtına

en: From the active port
tr: Aktif bağlantı noktasından

en: From the team device
tr: Takım aygıtından

en: Full
tr: Tam

en: Gateway
tr: Ağ geçidi

en: General
tr: Genel

en: Group Bandwidth
tr: Küme Bant Genişliği

en: Group ID
tr: Küme Kimliği

en: Group _forward mask
tr: Küme _yönlendirme maskesi

en: HW address
tr: HW Adresi

en: Half
tr: Yarım

en: Hardware
tr: Donanım

en: Hardware Address
tr: Donanım Adresi

en: Highest number of ports
tr: En yüksek bağlantı noktası sayısı

en: Highest priority
tr: En yüksek öncelik

en: Highest priority (stable)
tr: En yüksek öncelik (kararlı)

en: Home network
tr: Ev ağı

en: Home network (%s)
tr: Ev ağı (%s)

en: Hostname to be converted to IP address which will be filled into ARP request as source address.
tr: ARP isteğine kaynak adres olarak doldurulan, IP adresine dönüştürülecek ana bilgisayar adı.

en: Hostname to be converted to IP address which will be filled into request as destination address.
tr: İsteğe hedef adres olarak doldurulacak, IP adresine dönüştürülecek ana bilgisayar adı.

en: Hotspot
tr: Etkin Nokta

en: How often to send an authenticated empty packet to the peer for the purpose of keeping a stateful firewall or NAT mapping valid. This is optional and not recommended outside of specific setups.
tr: Eşe, durum denetlemeli güvenlik duvarını ve NAT eşlemeyi geçerli tutmak amacıyla onaylanmış boş paketin hangi sıklıkla gönderileceği. Bu isteğe bağlıdır ve belirli kurulumlar dışında önerilmez.

en: ID of queue which this port should be mapped to.
tr: Bu bağlantı noktasının eşlenmesi gereken sıranın kimliği.

en: IP Address
tr: IP Adresi

en: IP addresses identify your computer on the network. Click the “Add” button to add an IP address.
tr: IP adresleri bilgisayarınızı ağ üzerinde tanımlayan özel sayılardır. Bir IP adresi eklemek için “Ekle” düğmesine tıklayın.

en: IP addresses identify your computer on the network. Click the “Add” button to add static IP address to be configured in addition to the automatic ones.
tr: IP adresleri bilgisayarınızı ağ üzerinde tanımlayan özel sayılardır. Bir IP adresi eklemek için “Ekle” düğmesine tıklayın.

en: IP addresses of domain name servers used to resolve host names. Use commas to separate multiple domain name server addresses.
tr: Makine adı çözmek için kullanılan Alan adı sunucularının (DNS) IP adresleri. Birden çok girileceği zaman virgülle ayırabilirsiniz.

en: IP addresses of domain name servers used to resolve host names. Use commas to separate multiple domain name server addresses. Link-local addresses will be automatically scoped to the connecting interface.
tr: Makine adı çözmek için kullanılan alan adı sunucularının IP adresleri. Birden çok alan adı sunucu adreslerini ayırmak için virgül kullanın. Yerel bağlantı adresleri kendiliğinden bağlanma arayüzü kapsamında olacaktır.

en: IP tunnel
tr: IP tünel

en: IP tunnel connection %d
tr: IP tünel bağlantısı %d

en: IPv4 DNS server “%s” invalid
tr: “%s” IPv4 DNS sunucusu geçersiz

en: IPv4 Settings
tr: IPv4 Ayarları

en: IPv4 address netmask “%s” invalid
tr: “%s” IPv4 adresi ağ maskesi (netmask) geçersiz

en: IPv4 address “%s” invalid
tr: “%s” IPv4 adresi geçersiz

en: IPv4 gateway “%s” invalid
tr: “%s” IPv4 ağ geçidi (gateway) geçersiz

en: IPv6 DNS server “%s” invalid
tr: “%s” IPv6 DNS Sunucusu geçersiz

en: IPv6 Settings
tr: IPv6 Ayarları

en: IPv6 _privacy extensions
tr: IPv6 _gizlilik uzantıları

en: IPv6 address _generation mode
tr: IPv6 adresi _üretim kipi

en: IPv6 address “%s” invalid
tr: “%s” IPv6 adresi geçersiz

en: IPv6 gateway “%s” invalid
tr: “%s” IPv6 ağ geçidi geçersiz

en: IPv6 prefix “%s” invalid
tr: “%s” IPv6 öneki geçersiz

en: If checked, LACPDU frames are sent along the configured links periodically. If not, it acts as “speak when spoken to”.
tr: İşaretliyse, LACPDU çerçeveleri yapılandırılmış bağlantılar boyunca düzenli olarak gönderilir. Aksi takdirde, “konuşulduğunda konuş” gibi davranır.

en: If enabled, it makes the kernel generate a temporary IPv6 address in addition to the public one generated from MAC address. This enhances privacy, but could cause problems in some applications. If set to "Default", the value from NetworkManager global configuration is used. If that is also unset, use the kernel default value read from file "/proc/sys/net/ipv6/conf/default/use_tempaddr"
tr: Eğer etkinse, kernel’in MAC adresinden halka açık oluşturulana ek bir geçici IPv6 adresi oluşturmasını sağlar. Bu gizliliği artırır ancak bazı uygulamalarda sorunlara neden olabilir. Eğer "Default" (öntanımlı) olarak ayarlanırsa, NetworkManager küresel yapılandırmasındaki değer kullanılır. Eğer belirlenmezse, "/proc/sys/net/ipv6/conf/default/use_tempaddr" dosyasından kernel öntanımlı değerini kullan

en: If enabled, this connection will never be used as the default network connection.
tr: Etkinleştirildiğinde, bu bağlantı asla öntanımlı ağ bağlantısı olarak kullanılmayacak.

en: If selected, the connection will take exclusive control of the interface and it won’t be possible to activate another connection on it. Note that the option can only be used for Ethernet interfaces. nm-applet is able to activate the connection only if this option is selected.
tr: Eğer seçiliyse; bağlantı, arayüzün ayrıcalıklı denetimini ele geçirecektir ve üzerinde başka bağlantı aktifleştirmek mümkün olmayacaktır. Bu seçeneğin yalnızca Ethernet arayüzleri için kullanılabileceğini unutmayın. nm-applet, bağlantıyı ancak bu seçenek seçiliyse aktifleştirebilecektir.

en: Ig_nore automatically obtained routes
tr: Kendiliğinden alınmış rotaları _yok say

en: Ignore
tr: Yok Say

en: Ignore invalid packets from _active ports
tr: _Aktif bağlantı noktalarındaki geçersiz paketleri yok say

en: Ignore invalid packets from i_nactive ports
tr: Aktif _olmayan bağlantı noktalarındaki geçersiz paketleri yok say

en: Im_port team configuration from a file…
tr: Dosyadan takım yapılandırması _içe aktar…

en: Import a saved VPN configuration…
tr: Kayıtlı bir VPN yapılandırmasını içeri aktar…

en: Import script from a file…
tr: Betiği dosyadan içeri aktarın…

en: In most cases, the provider’s PPP servers will support all authentication methods. If connections fail, try disabling support for some methods.
tr: Genellikle, sağlayıcının PPP sunucuları tüm kimlik doğrulama yöntemlerini destekleyecektir. Eğer bağlantı başarısız olursa, bazı yöntemlerin desteklenmesini devre dışı bırakmayı deneyin.

en: In tenths of a second. Periodic interval between rebalancing.
tr: Saniyenin onda biri. Yeniden dengeleme arasındaki devirli aralık.

en: InfiniBand connection %d
tr: InfiniBand bağlantısı %d

en: Input key
tr: Girdi anahtarı

en: Insufficient privileges.
tr: Yetersiz öncelikler.

en: Interface
tr: Arayüz

en: Invalid setting %s: %s
tr: Geçersiz ayar %s: %s

en: It is not intended for command-line interaction but instead runs in the GNOME desktop environment.
tr: Komut satırının aksine GNOME masaüstü ortamında çalışmaya uygundur.

en: Keys
tr: Anahtarlar

en: LACP port _key
tr: LACP bağlantı noktası _anahtarı

en: LACP runner options
tr: LACP koşucu seçenekleri

en: Last Used
tr: Son Kullanılan

en: Lin_k negotiation
tr: Bağlan_tı anlaşması

en: Link Watcher
tr: Bağlantı İzleyici

en: Link _down delay
tr: _Gelen bağlantı gecikmesi

en: Link _up delay
tr: _Giden bağlantı gecikmesi

en: Link-Local
tr: Yerel Bağlantı (Link-Local)

en: Link-Local Only
tr: Yalnızca Link-Local

en: List of fragment types (strings) which should be used for packet Tx hash computation.
tr: Paket Tx sağlama hesabı için kullanılması gereken parça türleri (dizeleri) listesi.

en: Load balance
tr: Yük dengesi

en: Local IP
tr: Yerel IP

en: MAC address
tr: MAC Adresi

en: MAC address of the Bluetooth device. Example: 00:11:22:33:44:55
tr: Bluetooth aygıtının MAC adresi. Örnek: 00:11:22:33:44:55

en: MACSEC connection %d
tr: MACSEC bağlantısı %d

en: MII (recommended)
tr: MII (önerilen)

en: MSCHAP v_2
tr: MSCHAPv_2

en: M_ode
tr: _Kip

en: Manage and change your network connection settings
tr: Ağ bağlantı ayarlarını yönet ve değiştir

en: Manage your network connections
tr: Ağ bağlantılarınızı yönetin

en: Manual
tr: Elle

en: Maximum number of missed replies. If this number is exceeded, link is reported as down.
tr: Kaçırılan yanıtların azami sayısı. Bu sayı aşılırsa bağlantı kopmuş olarak bildirilir.

en: Media Independent Interface (MII)
tr: Ortam Bağımsız Arayüz (MII)

en: Method
tr: Yöntem

en: Metric
tr: Metrik

en: Missing connection name
tr: Eksik bağlantı adı

en: Missing resources
tr: Eksik özkaynaklar

en: Mobile Broadband
tr: Mobil Geniş Bant

en: Mobile Broadband (%s)
tr: Mobil Geniş Bant (%s)

en: Mobile Broadband network.
tr: Mobil Geniş Bant ağı.

en: Mobile broadband connection “%s” active
tr: “%s” mobil geniş bant bağlantısı etkin

en: Mobile broadband connection “%s” active: (%d%%%s%s)
tr: Mobil geniş bant bağlantısı “%s” etkin: (%d%%%s%s)

en: Mobile broadband network password
tr: Mobil geniş bant ağ parolası

en: Mode
tr: Kip

en: Monitoring _frequency
tr: İzleme _sıklığı

en: More addresses
tr: Daha çok adres

en: Mul_ticast
tr: _Çoknoktayayım

en: Multicast _rejoin interval
tr: Çok noktaya yayın yeniden katılma a_ralığı

en: My provider uses C_DMA-based technology (i.e. 1xRTT, EVDO)
tr: Sağlayıcım C_DMA-tabanlı teknoloji kullanıyor (örn.: 1xRTT, EVDO)

en: My provider uses _GSM-based technology (i.e. GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA)
tr: Sağlayıcım _GSM-tabanlı teknoloji kullanıyor (örn.: GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA)

en: N_etwork ID
tr: Ağ _Kimliği

en: Name
tr: Ad

en: Name of active Tx balancer. Active Tx balancing is disabled by default.
tr: Aktif Tx dengeleyicinin adı. Aktif Tx dengelemesi öntanımlı olarak devre dışıdır.

en: Name of runner to be used.
tr: Kullanılacak koşucunun adı.

en: Netmask
tr: Ağ maskesi

en: Network
tr: Ağ

en: Network Connections
tr: Ağ Bağlantıları

en: Network connection “%s” active
tr: “%s” ağ bağlantısı etkin

en: NetworkManager
tr: Ağ Yöneticisi

en: NetworkManager Applet
tr: NetworkManager Programcığı

en: NetworkManager Website
tr: NetworkManager Web Sayfası

en: NetworkManager connection editor
tr: Ağ Yöneticisi bağlantı düzenleyici

en: NetworkManager indicates to applications whether the connection is metered and therefore data usage should be restricted. Select which value (“Yes” or “No”) to indicate to applications, or “Automatic” to use a default value based on the connection type and other heuristics.
tr: NetworkManager, bağlantının ölçülüp ölçülmediğini ve bu nedenle veri kullanımının kısıtlanıp kısıtlanmayacağını uygulamalara bildirir. Uygulamaların bilgilendirilmesiyle ilgili (“Evet” veya “Hayır”) değerini ya da bağlantı türü ve diğer sezgileri taban alan öntanımlı değeri kullanmak için “Kendiliğinden”i seçin.

en: NetworkManager is a system service for managing and configuring your network connections and devices.
tr: Ağ Yöneticisi; ağ bağlantılarınızı ve aygıtlarınızı yönetmek, yapılandırmak için bir sistem hizmetidir.

en: NetworkManager is not running…
tr: Ağ Yöneticisi çalışmıyor…

en: Networking disabled
tr: Ağ yönetimi etkin değil

en: New Mobile Broadband connection…
tr: Yeni Mobil Geniş Bant Bağlantı…

en: New PIN code:
tr: Yeni PIN kodu:

en: New connection…
tr: Yeni bağlantı…

en: No
tr: Hayır

en: No VPN plugins are installed.
tr: Kurulu VPN eklentisi yok.

en: No VPN service type.
tr: VPN hizmet türü yok.

en: No network connection
tr: Ağ bağlantısı yok

en: No network devices available
tr: Ağ aygıtı bulunamadı

en: No polkit authorization to perform the action
tr: Eylemi gerçekleştirmek için polkit yetkilendirmesi yok

en: No valid active connections found!
tr: Geçerli etkin bağlantı bulunamadı!

en: None
tr: Hiçbiri

en: Notification area applet for managing your network devices and connections.
tr: Ağ aygıtlarını ve bağlantılarını yönetmek için sistem tepsisi programcığı.

en: Nu_mber
tr: Sa_yı

en: Number of bursts of multicast group rejoin requests sent after port is enabled or disabled.
tr: Bağlantı noktası etkinleştirildikten veya devre dışı bırakıldıktan sonra gönderilen çok noktaya yayın kümesi yeniden katılma isteklerinin sayısı.

en: Number of bursts of unsolicited NAs and gratuitous ARP packets sent after port is enabled or disabled.
tr: Bağlantı noktası etkinleştirildikten veya devre dışı bırakıldıktan sonra gönderilen istenmeyen NAʼların ve karşılıksız ARP paketlerinin patlama sayısı.

en: Only initiate sessions with access concentrators that provide the specified service. For most providers this should be left blank.
tr: Yalnızca belirtilen hizmeti sağlayan erişim yoğunlaştırıcılı oturumları başlat. Çoğu sağlayıcı için bu alan boş bırakılmalıdır.

en: Option specifies the rate at which our link partner is asked to transmit LACPDU packets. If checked, packets will be sent once per second. Otherwise they will be sent every 30 seconds.
tr: Seçenek, bağlantı ortağımızın LACPDU paketlerini iletmesini istediği hızı belirtir. İşaretlenirse, paketler saniyede bir kez gönderilecektir. Aksi takdirde her 30 saniyede bir gönderilecektir.

en: Options…
tr: Seçenekler…

en: Output key
tr: Çıktı anahtarı

en: PAC script
tr: PAC betiği

en: PEM certificates (*.pem, *.crt, *.cer)
tr: PEM sertifikaları (*.pem, *.crt, *.cer)

en: PIN code for SIM card “%s” on “%s”
tr: “%2$s” üzerindeki “%1$s” SIM kartının PIN kodu

en: PIN code is needed for the mobile broadband device
tr: Mobil geniş bant aygıtı için PIN kodu gerekli

en: PIN code required
tr: PIN kodu gerekli

en: PIN code:
tr: PIN kodu:

en: PPP Settings
tr: PPP Ayarları

en: PPP _interface
tr: PPP _arayüzü

en: PUK code:
tr: PUK kodu:

en: P_arent interface
tr: _Üst arayüz

en: Parameters
tr: Parametreler

en: Parent device
tr: Üst aygıt

en: Password
tr: Parola

en: Password used to authenticate with the PPPoE service.
tr: PPPoE hizmetinde kimlik doğrulama için kullanılacak parola.

en: Password:
tr: Parola:

en: Path _cost
tr: Yol _maliyeti

en: Peer _notification interval
tr: Eşe _bildirim aralığı

en: Permanent
tr: Kalıcı

en: Persistent _keepalive
tr: Kalıcı _uyanık tutuş

en: Port _sticky
tr: Bağlantı noktası _yapışkan

en: Port key according to LACP standard. It is only possible to aggregate ports with the same key.
tr: LACP standardına göre bağlantı noktası anahtarı. Bağlantı noktalarını yalnızca aynı anahtarla birleştirmek mümkündür.

en: Port priority
tr: Bağlantı noktası önceliği

en: Port priority according to LACP standard. The lower number means higher priority.
tr: LACP standardına göre bağlantı noktası önceliği. Düşük sayı daha yüksek önceliğe sahiptir.

en: Port priority. The higher number means higher priority.
tr: Bağlantı noktası önceliği. Daha yüksek sayı daha yüksek öncelik demektir.

en: Ports “%s” and “%s” apply to different virtual ports (“%s” and “%s”) of the same physical device.
tr: “%s” ve “%s” bağlantı noktası aynı fiziksel aygıtın başka sanal bağlantı noktalarına (“%s” ve “%s”) başvuruyor.

en: Ports “%s” and “%s” both apply to device “%s”
tr: Hem “%s” hem “%s” bağlantı noktası “%s” aygıtına başvuruyor

en: Pre_shared key
tr: Önceden _paylaşılan anahtar

en: Prefix
tr: Ön ek

en: Preparing Wi-Fi network connection “%s”…
tr: “%s” kablosuz ağ bağlantısı hazırlanıyor…

en: Preparing ethernet network connection “%s”…
tr: “%s” ethernet ağ bağlantısı hazırlanıyor…

en: Preparing mobile broadband connection “%s”…
tr: “%s” mobil geniş bant bağlantısı hazırlanıyor…

en: Preparing network connection “%s”…
tr: “%s” ağ bağlantısı hazırlanıyor…

en: Preserve
tr: Koru

en: Primary DNS
tr: Birincil DNS

en: Priority
tr: Öncelik

en: Priority Bandwidth
tr: Öncelik Bant Genişliği

en: Priority Flow Control
tr: Öncelikli Akış Denetimi

en: Priority Groups
tr: Öncelikli Kümeler

en: Private _key
tr: Özel _anahtar

en: Proxy
tr: Vekil

en: Public key
tr: Genel anahtar

en: Random
tr: Rastgele

en: Raw Configuration
tr: Ham Yapılandırma

en: Re-enter new PIN code:
tr: Yeni PIN kodunu tekrar girin:

en: Relabel
tr: Yeniden Etiketle

en: Remote IP
tr: Uzaktaki IP

en: Requesting a VPN address for “%s”…
tr: “%s” için VPN adresi isteniyor…

en: Requesting a Wi-Fi network address for “%s”…
tr: “%s” için bir kablosuz ağ adresi isteniyor…

en: Requesting a network address for “%s”…
tr: “%s” için bir ağ adresi isteniyor…

en: Requesting an ethernet network address for “%s”…
tr: “%s” için bir ethernet ağ adresi isteniyor…

en: Require IPv_4 addressing for this connection to complete
tr: Bu bağlantının tamamlanması için IPv_4 adresleme gerekir

en: Require IPv_6 addressing for this connection to complete
tr: Bu bağlantının tamamlanması için IPv_6 adresleme gerekir

en: Roaming network
tr: Ağ dolaşımı

en: Roaming network (%s)
tr: Ağ dolaşımı (%s)

en: Runner
tr: Koşucu

en: SIM PIN Unlock Required
tr: SIM PIN Kilidinin açılması gerekiyor

en: SIM PIN unlock required
tr: SIM PIN kilidinin açılması gerekiyor

en: SIM PUK Unlock Required
tr: SIM PUK Kilinin açılması gerekiyor

en: SIM PUK unlock required
tr: SIM PUK kilinin açılması gerekiyor

en: STP forwarding delay, in seconds
tr: STP yönlendirme gecikmesi, saniye türünde

en: STP hello time, in seconds
tr: STP merhaba zamanı, saniye türünde

en: STP maximum message age, in seconds
tr: STP asgari ileti yaşı, saniye türünde

en: STP priority for this bridge. Lower values are “better”; the lowest priority bridge will be elected the root bridge.
tr: Bu köprü için STP önceliği. Düşük değerler daha “iyi”dir; en düşük öncelikli köprü, kök köprü olarak seçilecektir.

en: S_earch domains
tr: A_rama alanları

en: S_ecurity
tr: G_üvenlik

en: S_end on inactive ports
tr: Aktif olmayan bağlantı noktalarında _gönder

en: Save any changes made to this connection.
tr: Bu bağlantı üzerinde yapılan tüm değişiklikleri kaydet.

en: Secondary DNS
tr: İkincil DNS

en: Security
tr: Güvenlik

en: Security labels may prevent some files from being used with certificate authentication.
tr: Güvenlik etiketleri bazı dosyaların sertifika kimlik doğrulamasıyla kullanılmasını önleyebilir.

en: Security not compatible with Ad-Hoc mode
tr: Güvenlik Ad-Hoc kipiyle uyumlu değil

en: Select Mobile Broadband Provider Type
tr: Mobil Geniş Bant Sağlayıcı Türü Seç

en: Select a connection to delete
tr: Silinecek bağlantı seç

en: Select a connection to edit
tr: Düzenlenecek bağlantı seç

en: Select file to import
tr: İçe aktarılacak dosyayı seç

en: Select the technology your mobile broadband provider uses. If you are unsure, ask your provider.
tr: Mobil geniş bant sağlayıcınızın kullandığı teknolojiyi seçin. Emin değilseniz sağlayıcınıza sorun.

en: Select the type of VPN you wish to use for the new connection. If the type of VPN connection you wish to create does not appear in the list, you may not have the correct VPN plugin installed.
tr: Yeni bağlantıda kullanmak istediğiniz VPN türünü seçin. Eğer oluşturmak istediğiniz VPN bağlantı türü listede görünmüyorsa, uygun VPN eklentisi kurulu olmayabilir.

en: Select the type of connection you wish to create.
    
    If you are creating a VPN, and the VPN connection you wish to create does not appear in the list, you may not have the correct VPN plugin installed.
tr: Oluşturmak istediğiniz bağlantı türünü seçin.
    
    Eğer bir VPN oluşturuyorsanız ve oluşturmak istediğiniz VPN bağlantısı listede görünmüyorsa, doğru VPN eklentisi kurulu olmayabilir.

en: Select the type of the Bluetooth connection profile.
tr: Bluetooth bağlantı profili türü seçin.

en: Send LACPDU frames _periodically
tr: LACPDU çerçevelerini düzenli olarak _gönder

en: Send PPP _echo packets
tr: PPP _echo paketleri gönder

en: Send _interval
tr: Gönderim _aralığı

en: Send a LACPDU frame _every second
tr: Her saniyede bir LACPDU ç_erçevesi gönder

en: Sending unlock code…
tr: Kilit açma kodu gönderiliyor…

en: Set by controller
tr: Denetçi tarafından ayarlanmış

en: Set this to true to disable notifications when Wi-Fi networks are available.
tr: Kullanılabilir Wi-Fi ağı bildirimlerini almamak için bunu doğru olarak belirleyin.

en: Set this to true to disable notifications when connecting to a network.
tr: Bir ağa bağlanıldığında bildirim almamak için bunu doğru olarak belirleyin.

en: Set this to true to disable notifications when connecting to or disconnecting from a VPN.
tr: Bir VPN ile bağlantı kurulduğunda veya kesildiğinde bildirim almamak için bunu doğru olarak belirleyin.

en: Set this to true to disable notifications when disconnecting from a network.
tr: Bir ağdan bağlantı kesildiğinde bildirim almamak için bunu doğru olarak belirleyin.

en: Set to FALSE to disable displaying the applet in the notification area.
tr: Programcığın bildirim alanında gösterilmesini devre dışı bırmak için FALSE (yanlış) olarak belirleyin.

en: Set to true to disable creation of adhoc networks when using the applet.
tr: Programcığı kullanırken anlık ağların oluşturulmasını devre dışı bırakmak için true (doğru) olarak belirleyin.

en: Set to true to not prompt for PIN/PUK when providing it is required to unlock a broadband device.
tr: Geniş bant aygıtının kilidini kaldırmada gerekli PIN/PUK girme sorgusunun yapılmaması için doğru (true) olarak belirle.

en: Shared to other computers
tr: Diğer bilgisayarlar ile paylaşımlı

en: Sho_w password
tr: Parola_yı göster

en: Sho_w passwords
tr: Parolaları _göster

en: Sho_w preshared key
tr: Önceden paylaşılan anahtarı _göster

en: Show PIN code
tr: PIN kodunu göster

en: Show PIN/PUK codes
tr: PIN/PUK kodlarını göster

en: Show the applet in notification area
tr: Programcığı bildirim alanında göster

en: Specifies how the CAK (Connectivity Association Key) for MKA (MACsec Key Agreement) is obtained. For the EAP mode, fill the parameters in the 802.1X security page
tr: MKA (MACsec Key Agreement) için CAK'ın (Connectivity Association Key) nasıl elde edildiğini belirler. EAP kipi için 802.1X güvenlik sayfasındaki parametreleri doldurun

en: Specifies the minimum number of ports that must be active before asserting carrier in the controller interface, value can be 1 – 255.
tr: Denetleyici arabiriminde taşıyıcıyı ileri sürmeden önce etkin olması gereken asgari bağlantı noktası sayısını belirtir, değer 1 - 255 olabilir.

en: Specifies the validation mode for incoming frames
tr: Gelen çerçeveler için doğrulama kipini belirler

en: Speed
tr: Hız

[ctx: Speed]
en: Unknown
tr: Bilinmeyen

en: Speed value for static link negotiation, required only when “Ignore” and “Automatic” options are not selected. Before specifying a speed value be sure your device supports it.
tr: Statik bağlantı anlaşması için hız değeri, yalnızca “Yok Say” ve “Kendiliğinden” seçenekleri seçilmediğinde gereklidir. Hız değeri belirtmeden önce aygıtınızın desteklediğinden emin olun.

en: Stable
tr: Sabit

en: Stable per SSID
tr: SSID’ye göre sabit

en: Stable privacy
tr: Kararlı gizlilik

en: Stamp
tr: Damga

en: Starting VPN connection “%s”…
tr: “%s” VPN bağlantısı başlatılıyor…

en: Strict
tr: Sıkı

en: Strict Bandwidth
tr: Sıkı Bant Genişliği

en: Subnet Mask
tr: Alt Ağ Maskesi

[ctx: Subnet Mask]
en: Unknown
tr: Bilinmeyen

en: Suppress broadband device unlock prompt
tr: Geniş bant aygıtı kilit kaldırma sorgusunu baskıla

en: Suppress networks available notifications
tr: Kullanılabilir ağ bildirimlerini gizle

en: System priority, value can be 0 – 65535.
tr: Sistem önceliği, değer 0 - 65535 olabilir.

en: Team
tr: Takım

en: Team Advanced Options
tr: Takım Gelişmiş Seçenekler

en: Team Port
tr: Takım Bağlantı Noktası

en: Team connection %d
tr: Takım bağlantısı %d

en: Tertiary DNS
tr: Üçüncül DNS

en: The 256 bit private key in base64 encoding
tr: base64 kodlama içinde 256 bit özel anahtar

en: The DHCP client identifier allows the network administrator to customize your computer’s configuration. If you wish to use a DHCP client identifier, enter it here.
tr: DHCP istemci kimliği, sistem yöneticisinin bilgisayarınızın yapılandırmasını özelleştirmesini sağlar. DHCP istemci kimliği kullanmak istiyorsanız buraya tıklayın.

en: The Ethernet MAC address aging time, in seconds
tr: Ethernet MAC adresi yaşam süresi, saniye türünde

en: The IP address identify your computer on the network and determines the address range distributed to other computers. Click the “Add” button to add an IP address. If no address is provided, range will be determined automatically.
tr: IP adresi, bilgisayarınızı ağda tanımlar ve diğer bilgisayarlara dağıtılan adres aralığını belirler. IP adresi eklemek için “Ekle” düğmesine tıklayın. Hiçbir adres sağlanmamışsa aralık kendiliğinden belirlenir.

en: The MAC address entered here will be used as hardware address for the network device this connection is activated on. This feature is known as MAC cloning or spoofing. Example: 00:11:22:33:44:55
tr: Buraya girilen MAC adresi, bu bağlantı kurulduğunda, ağ aygıtının donanım adresi olarak kullanılacak. Bu özellik MAC klonlama veya hilekarlığı olarak bilinir. Örnek: 00:11:22:33:44:55

en: The NetworkManager Applet could not find some required resources (the .ui file was not found).
tr: NetworkManager Programcığı bazı gerekli kaynakları bulamadı (.ui dosyası bulunamadı).

en: The NetworkManager Developers
tr: Ağ Yöneticisi Geliştiricileri

en: The VPN connection “%s” could not be exported to %s.
    
    Error: %s.
tr: “%s” VPN bağlantısı %s konumuna dışa aktarılamadı.
    
    Hata: %s.

en: The VPN plugin failed to import the VPN connection correctly:
tr: VPN eklentisi, VPN bağlantısını düzgün olarak içe aktaramadı:

en: The connection editor could not find some required resources (the .ui file was not found).
tr: Bağlantı yöneticisi bazı gerekli kaynakları bulamadı (.ui dosyası bulunamadı).

en: The connection editor dialog could not be initialized due to an unknown error.
tr: Bağlantı düzenleme diyaloğu bilinmeyen bir hata nedeniyle başlatılamadı.

en: The delay between link watch initialization and the first request being sent.
tr: Bağlantı izlemenin başlaması ile ilk isteğin gönderilmesi arasındaki gecikme.

en: The delay between the link coming up and the runner being notified about it.
tr: Bağlantının kurulması ile koşucunun bunu bilmesi arasındaki gecikme.

en: The delay between the link going down and the runner being notified about it.
tr: Bağlantının kapatılması ile koşucunun bunu bilmesi arasındaki gecikme.

en: The following files are not labelled for use with certificate authentication. Do you wish to adjust the labels?
tr: Takip eden dosyalar sertifika kimlik doğrulamasıyla kullanmak için etiketlenmemiş. Etiketleri düzeltmek ister misiniz?

en: The interface name of the primary device. If set, this device will always be the active port when it is available.
tr: Birincil aygıtın arayüz adı. Eğer ayarlanmışsa, uygun olduğunda bu aygıt her zaman etkin bağlantı noktası olacaktır.

en: The interface on which the PPP connection will be established.
tr: PPP bağlantısının sağlanacağı arayüz.

en: The interval between requests being sent.
tr: Gönderilecek istekler arasındaki gecikme.

en: The link watcher to be used.
tr: Kullanılacak bağlantı izleyici.

en: The mobile broadband device “%s” requires a SIM PIN code before it can be used.
tr: “%s” mobil geniş bant aygıtının kullanılabilmesi için SIM PIN kodu gerekiyor.

en: The mobile broadband device “%s” requires a SIM PUK code before it can be used.
tr: “%s” mobil geniş bant aygıtının kullanılabilmesi için SIM PUK kodu gerekiyor.

en: The name of the MACsec device.
tr: MACsec aygıtının adı.

en: The name of the wireguard interface to create.
tr: Oluşturulacak wireguard arayüzünün adı.

en: The network connection has been disconnected.
tr: Ağ bağlantısı kesildi.

en: The nm-connection-editor program works with NetworkManager to create and edit existing connection profiles for NetworkManager.
tr: nm-connection-editor programı, Ağ Yöneticisi için bağlantı profilleri oluşturmak ve var olanları düzenlemek için Ağ Yöneticisi ile birlikte çalışır.

en: The parent interface name or parent connection UUID from which this MACSEC interface should be created.
tr: Bu MACSEC arayüzünün hangi üst arayüz adından veya üst bağlantı UUIDʼsinden oluşturulacağı.

en: The parent interface name or parent connection UUID from which this MACsec interface should be created
tr: Bu MACsec arayüzünün hangi üst arayüz adından veya üst bağlantı UUIDʼsinden oluşturulacağı

en: The port component of the SCI (Secure Channel Identifier)
tr: SCI'nın (Secure Channel Identifier) bağlantı noktası bileşeni

en: The pre-shared Connectivity Association Key
tr: Önceden paylaşılmış Connectivity Association Key

en: The pre-shared Connectivity-association Key Name
tr: Önceden paylaşılmış Connectivity-association Key Adı

en: The zone defines the trust level of the connection. Default is not a regular zone, selecting it results in the use of the default zone set in the firewall. Only usable if firewalld is active.
tr: Bölge, bağlantının güven seviyesini tanımlar. Öntanımlı olan düzenli bir bölge değildir, bunun seçilmesi güvenlik duvarında ayarlanan öntanımlı bölgenin kullanılmasıyla sonuçlanır. Yalnızca firewalld etkin ise kullanılabilir.

en: This defines the policy of how hardware addresses of team device and port devices should be set during the team lifetime.
tr: Bu, takım aygıtının ve bağlantı noktası aygıtlarının donanım adreslerinin takım ömrü boyunca nasıl ayarlanacağı ilkesini tanımlar.

en: This option locks this connection to the Wi-Fi access point (AP) specified by the BSSID entered here. Example: 00:11:22:33:44:55
tr: Bu seçenek bu bağlantıyı girilen BSSID ile belirtilen kablosuz erişim noktasına (AP) kilitler. Örnek: 00:11:22:33:44:55

en: This option locks this connection to the network device specified either by its interface name or permanent MAC or both. Examples: “em1”, “3C:97:0E:42:1A:19”, “em1 (3C:97:0E:42:1A:19)”
tr: Bu seçenek bu bağlantıyı, ağ aygıtına ya belirtilen arayüz adı ya kalıcı MAC adresi ya da her ikisi ile bağlar. Örnekler: “em1”, “3C:97:0E:42:1A:19”, “em1 (3C:97:0E:42:1A:19)”

en: This option locks this connection to the network device specified either by its interface name or permanent MAC or both. Examples: “ib0”, “80:00:00:48:fe:80:00:00:00:00:00:00:00:02:c9:03:00:00:0f:65”, “ib0 (80:00:00:48:fe:80:00:00:00:00:00:00:00:02:c9:03:00:00:0f:65)”
tr: Bu seçenek bu bağlantıyı, ağ aygıtına ya belirtilen arayüz adı ya kalıcı MAC adresi ya da her ikisi ile bağlar. Örnekler: “ib0”, “80:00:00:48:fe:80:00:00:00:00:00:00:00:02:c9:03:00:00:0f:65”, “ib0 (80:00:00:48:fe:80:00:00:00:00:00:00:00:02:c9:03:00:00:0f:65)”

en: This option locks this connection to the network device specified either by its interface name or permanent MAC or both. Examples: “wlan0”, “3C:97:0E:42:1A:19”, “wlan0 (3C:97:0E:42:1A:19)”
tr: Bu seçenek bu bağlantıyı, ağ aygıtına ya belirtilen arayüz adı ya kalıcı MAC adresi ya da her ikisi ile bağlar. Örnekler: “wlan0”, “3C:97:0E:42:1A:19”, “wlan0 (3C:97:0E:42:1A:19)”

en: This program is a component of NetworkManager (https://networkmanager.dev).
tr: Bu program NetworkManager programının bileşenidir (https://networkmanager.dev).

en: This selects the policy of how the aggregators will be selected.
tr: Bu, toplayıcıların nasıl seçileceğine dair ilkeyi seçer.

en: Traffic Class
tr: Akış Kuralı

en: Transmission _balancing interval
tr: İletim _dengeleyici aralığı

en: Twisted Pair (TP)
tr: Çift Dolanmış Sarmal Kablo (TP)

en: URL from where the PAC script is to be obtained.
tr: PAC betiğinin alınacağı URL.

en: Unknown
tr: Bilinmiyor

en: Unknown error
tr: Bilinmeyen hata

en: Unknown error creating connection editor dialog.
tr: Bağlantı düzenleme penceresi oluşturulurken bilinmeyen hata.

en: Unrecognized connection type
tr: Tanınmayan bağlantı türü

en: Unsupported mobile broadband connection type.
tr: Desteklenmeyen mobil geniş bant bağlantı türü.

en: Usage:
tr: Kullanım:

en: Use 802.1_X security for this connection
tr: Bu bağlantı için 802.1_X güvenliği kullan

en: Use TCP _header compression
tr: TCP _başlık sıkıştırması kullan

en: Use _stateful MPPE
tr: _Stateful MPPE kullan

en: Use the network menu to connect to a Wi-Fi network
tr: Kablosuz ağa bağlanmak için ağ menüsü kullanın

en: Use this proxy configuration for only browser clients/schemes.
tr: Bu vekil yapılandırmasını yalnızca tarayıcı istemcileri/şemaları için kullan.

en: Used to determine whether settings should be migrated to a new version.
tr: Ayarların yeni sürüme taşınıp taşınmayacağını saptamada kullanılır.

en: User authentication required for VPN connection “%s”…
tr: “%s” VPN bağlantısı için kimlik doğrulama gerekiyor…

en: User authentication required for Wi-Fi network “%s”…
tr: “%s” kablosuz ağı için kimlik doğrulaması gerekiyor…

en: User authentication required for ethernet network connection “%s”…
tr: “%s” ethernet ağ bağlantısı için kimlik doğrulama gerekiyor…

en: User authentication required for mobile broadband connection “%s”…
tr: “%s” mobil geniş bant bağlantısı için kimlik doğrulama gerekiyor…

en: User authentication required for network connection “%s”…
tr: “%s” ağ bağlantısı için kimlik doğrulama gerekiyor…

en: Username used to authenticate with the PPPoE service.
tr: PPPoE hizmetinde kimlik doğrulama için kullanılacak kullanıcı adı.

en: VLAN _id
tr: VLAN _kimliği

en: VLAN connection %d
tr: VLAN bağlantısı %d

en: VLAN inter_face name
tr: VLAN _arayüz adı

en: VPN Banner
tr: VPN Afişi

en: VPN Connection Failed
tr: VPN Bağlantısı Başarısız

en: VPN Gateway
tr: VPN Geçidi

en: VPN Login Message
tr: VPN Giriş İletisi

en: VPN Type
tr: VPN Türü

en: VPN Username
tr: VPN Kullanıcı Adı

en: VPN connection %d
tr: VPN bağlantısı %d

en: VPN connection active
tr: VPN bağlantısı etkin

en: VPN connection has been successfully established.
tr: VPN bağlantısı başarıyla kuruldu.

en: VPN connection has been successfully established.
    
    %s
tr: VPN bağlantısı başarıyla kuruldu.
    
    %s

en: VPN plugin “%s” not found
tr: “%s” VPN eklentisi bulunamadı

en: Validate received ARP packets on active ports. If this is not checked, all incoming ARP packets will be considered as a good reply.
tr: Aktif bağlantı noktalarında alınan ARP paketlerini doğrula. Bu seçilmezse, gelen tüm ARP paketleri iyi bir yanıt olarak kabul edilecektir.

en: Validate received ARP packets on inactive ports. If this is not checked, all incoming ARP packets will be considered as a good reply.
tr: Aktif olmayan bağlantı noktalarında alınan ARP paketlerini doğrula. Bu seçilmezse, gelen tüm ARP paketleri iyi bir yanıt olarak kabul edilecektir.

en: Value is positive number in milliseconds. Specifies an interval between bursts of multicast group rejoin requests.
tr: Değer, milisaniye türünde pozitif sayıdır. Çoklu yayın kümesi yeniden katılma isteklerinin patlamaları arasındaki aralığı belirtir.

en: Value is positive number in milliseconds. Specifies an interval between bursts of notify-peer packets.
tr: Değer, milisaniye türünde pozitif sayıdır. Eşe-bildir paketlerin patlamaları arasındaki aralığı belirtir.

en: Virtual
tr: Sanal

en: WEP 128-bit Passphrase
tr: WEP 128-bit Parola

en: WEP 40/128-bit Key (Hex or ASCII)
tr: WEP 40/128-bit Anahtar (Hex ya da ASCII)

en: WPA/WPA2 Enterprise
tr: WPA/WPA2 Kurumsal

en: WPA/WPA2/WPA3 Personal
tr: WPA/WPA2/WPA3 Kişisel

en: WPA3 Personal
tr: WPA3 Kişisel

en: Wake on LAN
tr: Ağdan Uyandırma

en: Wake-on-LAN password
tr: Ağdan Uyandırma parolası

en: Wake-on-LAN password (an Ethernet MAC). It is only valid for magic packets.
tr: Ağdan Uyandırma parolası (bir Ağ Kartı MACʼi). Yalnızca magic paketler için geçerlidir.

en: Warning: the connection contains some properties not supported by the editor. They will be cleared upon save.
tr: Uyarı: bağlantı, düzenleyicinin desteklemediği bazı özellikler içeriyor. Kaydedildiğinde onlar temizlenecek.

en: When connecting to IPv4-capable networks, allows the connection to complete if IPv6 configuration fails but IPv4 configuration succeeds.
tr: IPv4 destekli ağlara bağlanırken, IPv6 yapılandırması başarısız olmasına rağmen IPv4 yapılandırması başarılı olduğunda, bağlantının kurulmasına olanak sağlar.

en: When connecting to IPv6-capable networks, allows the connection to complete if IPv4 configuration fails but IPv6 configuration succeeds.
tr: IPv6 destekli ağlara bağlanırken, IPv4 yapılandırması başarısız olmasına rağmen  IPv6 yapılandırması başarılı olduğunda, bağlantının kurulmasına olanak sağlar.

en: Whether the transmitted traffic must be encrypted
tr: İletilen trafiğin şifrelenip şifrelenmeyeceği

en: Whether to automatically add routes for the AllowedIPs ranges of the peers
tr: Eşlerin AllowedIPs aralıkları için rotaların kendiliğinden eklenip eklenmeyeceği

en: Wi-Fi
tr: Kablosuz Bağlantı

en: Wi-Fi Network | Wi-Fi Networks
tr[0]: Kablosuz Ağ

en: Wi-Fi Network (%s)
tr: Kablosuz Ağ (%s)

en: Wi-Fi Networks (%s)
tr: Kablosuz Ağlar (%s)

en: Wi-Fi Networks Available
tr: Kullanılabilir Kablosuz Ağlar

en: Wi-Fi Security
tr: Kablosuz Bağlantı Güvenliği

en: Wi-Fi connection %d
tr: Kablosuz bağlantı %d

en: Wi-Fi device
tr: Wi-Fi aygıtı

en: Wi-Fi is disabled
tr: Kablosuz Ağ kapalı

en: Wi-Fi is disabled by hardware switch
tr: Donanım anahtarıyla kablosuz kapatıldı

en: Wi-Fi network connection “%s” active
tr: “%s” kablosuz ağ bağlantısı etkin

en: Wi-Fi network connection “%s” active: %s (%d%%)
tr: “%s” kablosuz ağ bağlantısı etkin: %s (%%%d)

[ctx: Wi-Fi/Ethernet security]
en: None
tr: Hiçbiri

en: Willing
tr: Hazır

en: WireGuard connection %d
tr: WireGuard bağlantısı %d

en: Wrong PIN code; please contact your provider.
tr: Yanlış PIN kodu; lütfen hizmet sağlayıcınızla görüşün.

en: Wrong PUK code; please contact your provider.
tr: Yanlış PUK kodu; lütfen hizmet sağlayıcınızla görüşün.

en: Yes
tr: Evet

en: You are now connected to the Mobile Broadband network.
tr: Şimdi Mobil Geniş Bant ağına bağlandınız.

en: You are now connected to the Wi-Fi network “%s”.
tr: Şimdi “%s” kablosuz ağına bağlandınız.

en: You are now connected to the ethernet network.
tr: Şimdi ethernet ağına bağlandınız.

en: You are now connected to the mobile broadband network.
tr: Şimdi mobil geniş bant ağına bağlandınız.

en: You are now connected to “%s”.
tr: Şimdi “%s” bağlantısına bağlandınız.

en: You are now registered on a roaming network.
tr: Şimdi bir dolaşım ağına kaydoldunuz.

en: You are now registered on the home network.
tr: Şimdi ev ağına kaydoldunuz.

en: _About
tr: _Hakkında

en: _Add
tr: _Ekle

en: _Add a VPN connection…
tr: VPN bağlantısı _ekle…

en: _Aggregator selection policy
tr: Topl_ayıcı seçim ilkesi

en: _Aging time
tr: _Yaşama süresi

en: _Apply
tr: _Uygula

en: _Available networks
tr: _Kullanılabilir ağlar

en: _Broadcast
tr: _Yayım

en: _Cancel
tr: İ_ptal

en: _Close
tr: _Kapat

en: _Configure VPN…
tr: VPNʼyi _Yapılandır…

en: _Connect to Hidden Wi-Fi Network…
tr: _Gizli Kablosuz Ağa Bağlan…

en: _Delete
tr: _Sil

en: _Device
tr: _Aygıt

en: _Device name
tr: _Aygıt adı

en: _Dial-Up Network
tr: _Çevirmeli Ağ

en: _Down delay
tr: _İndirme gecikmesi

en: _Edit
tr: Düz_enle

en: _Encrypt
tr: _Şifrele

en: _Endpoint
tr: _Uç noktası

en: _Export…
tr: _Dışa Aktar…

en: _Fields for transmission hash
tr: İletim sağlaması için _alanlar

en: _Forward delay
tr: _İletme gecikmesi

en: _Hairpin mode
tr: _Hairpin kipi

en: _Hardware Address
tr: D_onanım Adresi

en: _Hardware address policy
tr: _Donanım adresi ilkesi

en: _Hello time
tr: _Merhaba süresi

en: _Ignore
tr: _Yok Say

en: _Interface name
tr: _Arayüz adı

en: _LACP port priority
tr: _LACP bağlantı noktası önceliği

en: _Link Monitoring
tr: _Bağlantı İzleme

en: _Link watcher
tr: _Bağlantı izleyici

en: _Listen port
tr: _Dinlenen bağlantı noktası

en: _Loose binding
tr: _Gevşek bağlama

en: _Max age
tr: _Azami yaş

en: _Maximum missed replies
tr: _Azami kaçırılan yanıt

en: _Metered connection
tr: _Ölçülen bağlantı

en: _Method
tr: _Yöntem

en: _Minimum ports
tr: _Asgari bağlantı noktaları

en: _Mode
tr: _Kip

en: _Multicast rejoin count
tr: Çok noktaya yayın yeniden katıl_ma sayısı

en: _Network name
tr: _Ağ adı

en: _New Connection
tr: _Yeni Bağlantı

en: _OK
tr: _TAMAM

en: _Open
tr: _Aç

en: _Parent device
tr: _Üst aygıt

en: _Parent interface
tr: _Üst arayüz

en: _Password
tr: Pa_rola

en: _Peer notification count
tr: _Eşe bildirim sayısı

en: _Personal Area Network
tr: _Kişisel Alan Ağı

en: _Phy
tr: _Fiz

en: _Port
tr: _Bağlantı Noktası

en: _Port priority
tr: _Bağlantı noktası önceliği

en: _Primary
tr: _Birincil

en: _Priority
tr: Ö_ncelik

en: _Public key
tr: _Genel anahtar

en: _Queue ID
tr: _Kuyruk kimliği

en: _Quit
tr: _Çık

en: _Relabel
tr: _Yeniden Etiketle

en: _Reorder headers
tr: Başlıkları _yeniden düzenle

en: _Replace
tr: _Değiştir

en: _Require 128-bit encryption
tr: 128-bit şifreleme _gerektir

en: _Routes…
tr: _Rotalar…

en: _Runner
tr: _Koşucu

en: _SCI port
tr: _SCI bağlantı noktası

en: _Save
tr: _Kaydet

en: _Service
tr: _Hizmet

en: _Show private key
tr: Özel anahtarı _göster

en: _Source host
tr: _Kaynak ana makine

en: _Speed
tr: _Hız

en: _System priority
tr: _Sistem önceliği

en: _Target host
tr: _Hedef ana makine

en: _Teamed connections
tr: _Takımlanmış bağlantılar

en: _Transmission balancer
tr: İlet_im dengeleyici

en: _Transport mode
tr: _Aktarım kipi

en: _Unicast
tr: _Teknoktayayım

en: _Unlock
tr: K_ilidi aç

en: _Up delay
tr: _Yükleme gecikmesi

en: _Use Data Center Bridging (DCB) for this connection
tr: Bu bağlantı için Data Center Bridging (DCB) _kullan

en: _Use point-to-point encryption (MPPE)
tr: _Noktadan noktaya şifreleme (MPPE) kullan

en: _Use this connection only for resources on its network
tr: Bu bağlantıyı yalnızca kendi ağı üzerindeki kaynaklar için _kullan

en: _Username
tr: _Kullanıcı adı

en: _VPN Connections
tr: _VPN Bağlantıları

en: _Validation
tr: _Doğrulama

en: _Wake on LAN password
tr: Ağdan _uyandırma parolası

en: automatic
tr: kendiliğinden

en: bytes
tr: bayt

en: can’t parse device name
tr: aygıt adı ayrıştırılamıyor

en: cloned MAC
tr: birebir kopyalanmış MAC

en: construct property "%s" for object '%s' can't be set after construction
tr: '%2$s' nesnesi için "%1$s" kurgu özelliği inşadan sonra ayarlanamaz

en: default
tr: öntanımlı

en: device
tr: aygıt

en: device not managed
tr: aygıt yönetilmiyor

en: device not ready
tr: aygıt hazır değil

en: device not ready (firmware missing)
tr: aygıt hazır değil (ürün bilgisi eksik)

en: disconnected
tr: bağlantı kesildi

en: ignored
tr: yok sayıldı

en: infiniband device
tr: infiniband aygıtı

en: insecure.
tr: güvensiz.

en: invalid %s (%s)
tr: geçersiz %s (%s)

en: invalid %s (%s)
tr: geçersiz %s (%s)

en: invalid %s (%s):
tr: geçersiz %s (%s):

en: invalid %s for %s (%s)
tr: %2$s için geçersiz %1$s (%3$s)

en: invalid Bluetooth device (%s)
tr: geçersiz Bluetooth aygıtı (%s)

en: invalid hardware address
tr: geçersiz donanım adresi

en: invalid interface-name (%s):
tr: geçersiz arayüz adı (%s):

en: invalid interface-name for %s (%s):
tr: %s için geçersiz arayüz adı (%s):

en: missing SSID
tr: SSID eksik

en: missing parent interface
tr: ebeveyn arayüz eksik

en: never
tr: hiçbir zaman

en: none
tr: yok

en: not enabled
tr: etkin değil

en: not registered
tr: kayıtlı değil

en: now
tr: şimdi

en: object class '%s' has no property named '%s'
tr: '%s' nesne sınıfının '%s' adlı özelliği yok

en: off
tr: kapalı

en: primary
tr: birincil

en: property '%s' of object class '%s' is not writable
tr: '%2$s' nesne sınıfının '%1$s' özelliği yazılabilir değil

en: registration denied
tr: kayıt reddedildi

en: roaming
tr: dolaşım

en: searching
tr: aranıyor

en: seconds
tr: saniye

en: secure.
tr: güvenli.

en: unable to set property '%s' of type '%s' from value of type '%s'
tr: '%2$s' türündeki '%1$s' özelliğinin '%3$s' türünden değeri ayarlanamadı

en: unknown failure
tr: bilinmeyen başarısızlık

en: unspecified error
tr: belirtilmemiş hata

en: value "%s" of type '%s' is invalid or out of range for property '%s' of type '%s'
tr: '%2$s' türünde "%1$s" değeri geçersiz veya '%4$s' türünde '%3$s' özelliği için aralık dışında

en: vlan parent
tr: vlan ebeveyni
