mate-calc 1.26.0 - en to ug translation catalogue (280 entries)

en:  in
ug:  دىيۇيم

en: 0,1,2,3,4,5,6,7,8,9,A,B,C,D,E,F
ug: 0،1،2،3،4،5،6،7،8،9،A،B،C،D،E،F

en: 8-bit
ug: 8-بىت

en: Absolute Value
ug: مۇتلەق قىممەت

en: Absolute value [|]
ug: مۇتلەق قىممىتى [|]

en: Accuracy value
ug: توغرىلىق قىممىتى

en: Acres
ug: ئىنگلىز موسى

en: Add [+]
ug: قوشۇش [+]

en: Additional Functions
ug: قوشۇمچە فۇنكسىيىلەر

en: Algerian Dinar
ug: ئالجىرىيە دىنارى

en: Angle
ug: بۇلۇڭ

en: Angle units
ug: بۇلۇڭ بىرلىكلىرى

en: Application Options:
      -s, --solve <equation>          Solve the given equation
ug: پروگرامما تاللانمىسى:
      -s, --solve <تەڭلىمە>          تەڭلىمىنى يېشىدۇ

en: Area
ug: دائىرە

en: Argument not defined for zero
ug: ئارگۇمېنت 0 بولسا بولمايدۇ

en: Astronomical Units
ug: ئاسترونومىيە بىرلىكلىرى

en: Australian Dollar
ug: ئاۋسترالىيە دوللىرى

en: Automatic
ug: ئاپتوماتىك

en: Bahraini Dinar
ug: بەھرەين دىنارى

en: Binary
ug: ئىككىلىك

en: Boolean AND
ug: لوگىكىلىق AND

en: Boolean AND is only defined for positive integers
ug: لوگىكىلىق AND دە پەقەت مۇسبەت پۈتۈن سانلارنىلا ئىشلىتىشكە بولىدۇ

en: Boolean Exclusive OR
ug: لوگىكىلىق غەيرىي OR

en: Boolean NOT
ug: لوگىكىلىق NOT

en: Boolean NOT is only defined for positive integers
ug: لوگىكىلىق NOT دا پەقەت مۇسبەت پۈتۈن سانلارنىلا ئىشلىتىشكە بولىدۇ

en: Boolean OR
ug: لوگىكىلىق OR

en: Boolean OR is only defined for positive integers
ug: لوگىكىلىق OR دا پەقەت مۇسبەت پۈتۈن سانلارنىلا ئىشلىتىشكە بولىدۇ

en: Boolean XOR is only defined for positive integers
ug: لوگىكىلىق XOR دا پەقەت مۇسبەت پۈتۈن سانلارنىلا ئىشلىتىشكە بولىدۇ

en: Botswana Pula
ug: بوتسۋانا پۇلاسى

en: Brazilian Real
ug: بىرازىلىيە رىيالى

en: Brunei Dollar
ug: بىرۇنېي دوللىرى

en: Bulgarian Lev
ug: بۇلغارىيە لېۋاسى

en: Button mode
ug: توپچا ھالىتى

en: CFA Franc
ug: CFA فرانكى

en: C_alculate
ug: ھېسابلا(_A)

en: C_ost:
ug: تەننەرخ(_C)

en: Calculate Result
ug: ھېسابلاش نەتىجىسى

en: Calculates the resale price of a product, based on the product cost and the wanted gross profit margin.
ug: مەھسۇلاتنىڭ تەننەرخى ۋە ئالماقچى بولغان پايدىغا ئاساسەن، مەھسۇلاتنىڭ باھاسىنى قايتا ھېسابلايدۇ.

en: Calculating
ug: ھېسابلاۋاتىدۇ

en: Calculator
ug: ھېسابلىغۇچ

en: Canadian Dollar
ug: كانادا دوللىرى

en: Celsius
ug: سېلسىيە گرادۇس

en: Centimeters
ug: سانتىمېتىر

en: Ch_aracter:
ug: ھەرپ(_A):

en: Chilean Peso
ug: چىلى پېسوسى

en: Chinese Yuan
ug: جۇڭگو يۈەنى

en: Clear Display [Escape]
ug: ئېكراننى تازىلاش [Escape]

en: Colombian Peso
ug: كولومبىيە پېسوسى

en: Compounding Term
ug: تەكرار ئۆسۈم مۇددىتى

en: Cosine
ug: كوسىنوس

en: Croatian Kuna
ug: كىرودىيە كۇناسى

en: Cubic Meters
ug: كۈپ مېتىر

en: Currency
ug: پۇل

en: Currency of the current calculation
ug: نۆۋەتتىكى ھېساباتنىڭ پۇل بىرلىكى

en: Currency to convert the current calculation into
ug: نۆۋەتتىكى ھېساباتنىڭ نەتىجىسىنى ئايلاندۇرىدىغان پۇلنىڭ بىرلىكى

en: Czech Koruna
ug: چېخ كورۇناسى

en: Danish Krone
ug: دانىيە كرونى

en: Days
ug: كۈن

en: Decimal
ug: ئونلۇق كەسىر

en: Degrees
ug: گرادۇس

en: Displayed value not an integer
ug: پۈتۈن ساندىن باشقىنى كۆرسىتىدۇ

en: Divide [/]
ug: بۆلۈش[/]

en: Division by zero is undefined
ug: 0 گە بۆلۈشكە ئېنىقلىما بېرىلمىگەن

en: Duration
ug: ۋاقتى

en: End Group [)]
ug: گۇرۇپپا ئاخىرى [)]

en: Engineering
ug: ئىنژېنېرلىق ئىلمى

en: Error: the number of periods must be positive
ug: خاتا: قەرەلى چوقۇم مۇسبەت سان بولسۇن

en: Estonian Kroon
ug: ئېستونىيە كرۇنى

en: Euler’s Number
ug: ئېۋلېر سانى

en: Euro
ug: ياۋرو

en: Exponent
ug: كۆرسەتكۈچ

en: Exponent [^ or **]
ug: دەرىجە[^ or **]

en: Factorial
ug: فاكتورىئال

en: Factorial [!]
ug: فاكتورىئال[!]

en: Factorize
ug: فاكتورلاشتۇرۇش

en: Farenheit
ug: فارېنگېيت

en: Financial Term
ug: ئىقتىسادىي ئاتالغۇ

en: Fixed
ug: مۇقىم

en: Floor
ug: پۈتۈنلەش

en: Fractional Component
ug: كەسىر سان قىسمى

en: Function '%s' is not defined
ug: فۇنكسىيە '%s' ئېنىقلانمىغان

en: Future Value
ug: كەلگۈسى قىممىتى

en: Future _Value:
ug: كەلگۈسى قىممىتى(_V):

en: GTK+ Options:
      --class=CLASS                   Program class as used by the window manager
      --name=NAME                     Program name as used by the window manager
      --screen=SCREEN                 X screen to use
      --sync                          Make X calls synchronous
      --gtk-module=MODULES            Load additional GTK+ modules
      --g-fatal-warnings              Make all warnings fatal
ug: GTk+ تاللانمىلىرى:
    --class= كۆزنەك باشقۇرغۇچى ئىشلىتىدىغان پروگرامما تۈرى
    --name=كۆزنەك باشقۇرغۇچى ئىشلىتىدىغان نام
    --screen= ئىشلىتىلىدىغان X ئېكرانى
    --sync X- ماس قەدەملەشتۈرۈشنى قوزغىتىشنى ئىجرا قىلىش
    --gtk-module باشقا بىر GTK+ Module نى قوزغىتىش
    --g-fatal-warnigs ھەممە ئاگاھلاندۇرۇشلار خەتەرگە ئايلىنىدۇ

en: Gallons
ug: گاللون

en: Grams
ug: گرام

en: Gross Profit Margin
ug: ئومۇمىي پايدا نىسبىتى

en: Hectares
ug: گېكتار

en: Help Options:
      -v, --version                   Show release version
      -h, -?, --help                  Show help options
      --help-all                      Show all help options
      --help-gtk                      Show GTK+ options
ug: ياردەم تاللانمىلىرى:
      -v, --version                   نەشر ئۇچۇرىنى كۆرسىتىدۇ
      -h, -?, --help                  تاللانما ئۇچۇرىنى كۆرسىتىدۇ
      --help-all                      بارلىق ياردەم ئۇچۇرلىرىنى كۆرسىتىدۇ
      --help-gtk                      GTK+ تاللانمىلىرىنى كۆرسىتىدۇ

en: Hexadecimal
ug: ئون ئالتىلىك سان

en: Hong Kong Dollar
ug: شياڭگاڭ دوللىرى

en: Hours
ug: سائەت

en: Hungarian Forint
ug: ۋېنگىرىيە فورېنتى

en: Hyperbolic Cosine
ug: گىپېربولالىق كوسىنوس

en: Hyperbolic Sine
ug: گىپېربولالىق سىنۇس

en: Hyperbolic Tangent
ug: گىپېربولالىق تانگېنس

en: Icelandic Krona
ug: ئىسلاندىيە كروناسى

en: Imaginary Component
ug: مەۋھۇم سان قىسمى

en: Inches
ug: دىيۇيم

en: Indian Rupee
ug: ھىندىستان رۇپىيىسى

en: Indicates whether thousands separators are shown in large numbers.
ug: چوڭ سانلاردا مىڭلار خانىسىنى ئايرىش بەلگىسىنى كۆرسىتەمدۇ-كۆرسەتمەمدۇ.

en: Indonesian Rupiah
ug: ھىندونېزىيە رۇپىيەسى

en: Insert Character
ug: ھەرپ قىستۇرۇش

en: Insert Character Code
ug: ھەرپ كودى قىستۇرۇش

en: Integer Component
ug: پۈتۈن سان قىسمى

en: Inverse
ug: ئەكسى

en: Inverse [Ctrl+I]
ug: ئەكسى [Ctrl+I]

en: Inverse cosine is undefined for values outside [-1, 1]
ug: تەتۈر كوسىنۇستا قىممەت چوقۇم [-1،1] ئارىسىدا بولۇشى كېرەك

en: Inverse sine is undefined for values outside [-1, 1]
ug: تەتۈر سىنۇستا قىممەت چوقۇم [-1،1] ئارىسىدا بولۇشى كېرەك

en: Iranian Rial
ug: ئىران رىيالى

en: Israeli New Shekel
ug: ئىسرائىلىيە يېڭى شېكېلى

en: Japanese Yen
ug: ياپونىيە يېنى

en: Kazakhstani Tenge
ug: قازاقىستان تەڭگىسى

en: Kelvin
ug: كېلۋىن

en: Kilograms
ug: كىلوگرام

en: Kilometers
ug: كىلومېتىر

en: Kuwaiti Dinar
ug: كۇۋەيت دىنارى

en: Latvian Lats
ug: لاتۋىيە لاتى

en: Length
ug: ئۇزۇنلۇقى

en: Libyan Dinar
ug: لىۋىيە دىنارى

en: Light Years
ug: نۇر يىلى

en: Lithuanian Litas
ug: لىتۋا لىتاسى

en: Litres
ug: لىتىر

en: Logarithm
ug: لوگارىفما

en: Logarithm of zero is undefined
ug: 0 نىڭ لوگارىفمىسىغا ئېنىقلىما بېرىلمىگەن

en: Malaysian Ringgit
ug: مالايشىيا رىڭگىتى

en: Malformed expression
ug: قۇرۇلمىسى خاتا ئىپادە

en: Mauritian Rupee
ug: ماۋرىتىئۇس رۇپىيەسى

en: Memory
ug: ئەسلەك

en: Meters
ug: مېتىر

en: Mexican Peso
ug: مېكسىكا پېسوسى

en: Microlitres
ug: مىكرولىتىر

en: Micrometers
ug: مىكرومېتىر

en: Microseconds
ug: مىكروسېكۇنت

en: Miles
ug: ئىنگلىز مىلى

en: Millilitres
ug: مىللىلىتىر

en: Millimeters
ug: مىللىمېتىر

en: Milliseconds
ug: مىللىسېكۇنت

en: Minutes
ug: مىنۇت

en: Modulus divide
ug: قالدۇقنى ھېسابلاش

en: Modulus division is only defined for integers
ug: قالدۇق ھېسابلاش پەقەت پۈتۈن سانلارغىلا ئىناۋەتلىك

en: Multiply [*]
ug: كۆپەيتىش[*]

en: Nanometers
ug: نانومېتىر

en: Natural Logarithm
ug: تەبىئىي لوگارىفما

en: Nautical Miles
ug: دېڭىز مىلى

en: Nepalese Rupee
ug: نېپال رۇپىيەسى

en: New Romanian Leu
ug: رۇمىنىيە يېڭى لېيى

en: New Turkish Lira
ug: يېڭى تۈركىيە لىراسى

en: New Zealand Dollar
ug: يېڭى زېلاندىيە دوللىرى

en: No redo history
ug: قايتىلاش تارىخى يوق

en: No sane value to store
ug: قويىدىغان قىممەت توغرا ئەمەس

en: No undo history
ug: يېنىۋېلىش تارىخى يوق

en: Norwegian Krone
ug: نورۋېگىيە كرونى

en: Number _Format:
ug: رەقەم پىچىمى(_F):

en: Number format
ug: رەقەم پىچىمى

en: Numeric Base
ug: سانلار سىستېمىسى

en: Octal
ug: سەككىزلىك

en: Omani Rial
ug: ئومان رىيالى

en: Ounces
ug: ئۇنسىيە

en: Overflow. Try a bigger word size
ug: تېشىپ كەتتى. چوڭراق word ئۇزۇنلۇقىنى تاللاڭ

en: Pakistani Rupee
ug: پاكىستان رۇپىيەسى

en: Payment Period
ug: قايتۇرۇش مۆھلىتى

en: Percentage [%]
ug: پىرسەنت[%]

en: Perform arithmetic, scientific or financial calculations
ug: ئارىفمېتىكىلىق، ئىلمىي ياكى ئىقتىسادىي ھېساباتلارنى ئېلىپ بېرىش پروگراممىسى

en: Periodic Interest Rate
ug: قەرەللىك ئۆسۈم نىسبىتى

en: Periodic Interest _Rate:
ug: قەرەللىك ئۆسۈم نىسبىتى(_R):

en: Periodic Payment
ug: قەرەللىك قايتۇرۇش

en: Peruvian Nuevo Sol
ug: پېرۇ يېڭى سولى

en: Philippine Peso
ug: فىلىپپىن پېسوسى

en: Pints
ug: پاينت

en: Polish Zloty
ug: پولشا زىلوتى

en: Pound Sterling
ug: فوندستېرلىڭ

en: Pounds
ug: قاداق

en: Preferences
ug: مايىللىق

en: Present Value
ug: نۆۋەتتىكى قىممەت

en: Present _Value:
ug: نۆۋەتتىكى قىممەت(_V)

en: Qatari Riyal
ug: قاتار رىيالى

en: Quarts
ug: كۇئارت

en: Radians
ug: رادىئان

en: Rankine
ug: رانكىن تېمپېراتۇرىسى

en: Rate
ug: نىسبىتى

en: Real Component
ug: ھەقىقىي سان قىسمى

en: Root [Ctrl+R]
ug: يىلتىز[Ctrl+R]

en: Round
ug: پۈتۈن سان

en: Russian Rouble
ug: رۇسىيە رۇبلىسى

en: Saudi Riyal
ug: سەئۇدى رىيالى

en: Scientific
ug: پەن-تېخنىكا

en: Scientific Exponent
ug: ئىلمىي خاتىرلەش

en: Seconds
ug: سېكۇنت

en: Shift Left
ug: سولغا يۆتكەش

en: Shift Right
ug: ئوڭغا يۆتكەش

en: Shift is only possible on integer values
ug: يۆتكەش مەشغۇلاتىدا پەقەت سانلارنىلا ئىشلىتىشكە بولىدۇ

en: Show %d decimal _places
ug: چېكىتنىڭ كەينىدىن %d خانە كۆرسىتىش(_P)

en: Show History
ug: تارىخنى كۆرسەت

en: Show Thousands Separators
ug: ھەر ئۇچ خانىنى بۆلگۈچتە بولۇپ كۆرسىتىش

en: Show Trailing Zeroes
ug: ئاخىرىدىكى نۆلنى كۆرسىتىش

en: Show _thousands separators
ug: ھەر ئۇچ خانىنى بۆلگۈچتە بولۇپ كۆرسىتىش(_T)

en: Show trailing _zeroes
ug: ئىناۋەتلىك خانا سانىدا كۆرسىتىش(_Z)

en: Sign
ug: ئىمزا

en: Sine
ug: سىنۇس

en: Singapore Dollar
ug: سىنگاپور دوللىرى

en: Source currency
ug: مەنبە پۇل

en: Source units
ug: مەنبە بىرلىكلىرى

en: South African Rand
ug: جەنۇبىي ئافرىقا راندى

en: South Korean Won
ug: جەنۇبىي كورېيە ۋونى

en: Square Centimeters
ug: كۋادرات سانتىمېتىر

en: Square Meters
ug: كۋادرات مېتىر

en: Square Millimeters
ug: كۋادرات مىللىمېتىر

en: Square [Ctrl+2]
ug: كۋادرات[Ctrl+2]

en: Square root [Ctrl+R]
ug: كۋادرات يىلتىز[Ctrl+R]

en: Sri Lankan Rupee
ug: سىرىلانكا رۇپىيىسى

en: Start Group [(]
ug: گۇرۇپپا بېشى [(]

en: Store
ug: ساقلا

en: Subscript
ug: تۆۋەنكى ئىندېكس

en: Subscript mode [Alt]
ug: ئاستى ئىندېكس ھالىتى[Alt]

en: Subtract [-]
ug: ئېلىش[-]

en: Superscript
ug: يۇقىرى ئىندېكس

en: Superscript mode [Ctrl]
ug: ئۈستى ئىندېكس ھالىتى[Ctrl]

en: Swedish Krona
ug: شىۋېتسىيە كروناسى

en: Swiss Franc
ug: شىۋېتسىيە فرانكى

en: Switch conversion units
ug: ئايلاندۇرۇش بىرلىكىنى ئالماشتۇرۇش

en: T&T Dollar (TTD)
ug: T&T دوللىرى (TTD)

en: Tangent
ug: تانگېنس

en: Target currency
ug: نىشان پۇل

en: Target units
ug: نىشان بىرلىكلىرى

en: Temperature
ug: تېمپېراتۇرا

en: Term
ug: مۇددەت

en: Thai Baht
ug: تايلاند باختى

en: The angle units to use
ug: ئىشلىتىدىغان بۇلۇڭ بىرلىكلىرى

en: The button mode
ug: توپچا ھالىتى

en: The format to display numbers in
ug: سانلارنى كۆرسىتىدىغان پىچىم

en: The number of digits displayed after the numeric point
ug: كەسىر سان چېكىتىدىن كېيىن كۆرسىتىدىغان خانە سانى

en: The numeric base
ug: سانلار سىستېمىسى

en: The size of the words used in bitwise operations
ug: بىت ھېسابلىشىدا ئىشلىتىدىغان Word نىڭ چوڭلۇقى

en: Tonnes
ug: توننا

en: Tunisian Dinar
ug: تۇنىس دىنارى

en: UAE Dirham
ug: ئەرەب بىرلەشمە خەلىپىلىكى دىرھەم

en: US Dollar
ug: ئامېرىكا دوللىرى

en: Unable to open help file
ug: ياردەم ھۆججىتىنى ئاچقىلى بولمىدى

en: Undo [Ctrl+Z]
ug: يېنىۋېلىش [Ctrl+Z]

en: Units of the current calculation
ug: نۆۋەتتىكى ھېسابلاشنىڭ بىرلىكى

en: Units to convert the current calculation into
ug: نۆۋەتتىكى ھېسابلاشنىڭ نەتىجىسىنى ئايلاندۇرىدىغان بىرلىك

en: Unknown argument '%s'
ug: نامەلۇم ئارگۇمېنت ‹%s›

en: Unknown conversion
ug: نامەلۇم ئايلاندۇرۇش

en: Unknown variable '%s'
ug: نامەلۇم ئۆزگەرگۈچى ‹%s›

en: Uruguayan Peso
ug: ئۇرۇگۋاي پېسوسى

en: Usage:
      %s — Perform mathematical calculations
ug: ئىشلىتىلىشى:
      %s - ماتېماتىكىلىق ھېسابلاش ئېلىپ بارىدۇ

en: Venezuelan Bolívar
ug: ۋېنېزۇئېلا بولىۋارى

en: Volume
ug: ئاۋاز مىقدارى

en: Weight
ug: ئېغىرلىق

en: Word _size:
ug: سۆز چوڭلۇقى(_S):

en: Word size
ug: Word چوڭلۇقى

en: Yards
ug: يارد

en: Years
ug: يىل

en: _About
ug: ھەققىدە(_A)

en: _Angle units:
ug: بۇلۇڭ بىرلىكلىرى(_A):

en: _Close
ug: ياپ(_C)

en: _Contents
ug: مەزمۇن(_C)

en: _Copy
ug: كۆچۈر(_C)

en: _Cost:
ug: تەننەرخ(_C)

en: _Future Value:
ug: كەلگۈسى قىممەت(_V)

en: _Help
ug: ياردەم(_H)

en: _Insert
ug: قىستۇر(_I)

en: _Life:
ug: يىل چېكى(_L)：

en: _Margin:
ug: پايدا(_M)

en: _Number of Periods:
ug: قەرەل سانى(_N):

en: _Paste
ug: چاپلا(_P)

en: _Period:
ug: قەرەلى(_P)

en: _Periodic Payment:
ug: قەرەللىك قايتۇرۇش(_P):

en: _Preferences
ug: مايىللىق(_P)

en: _Principal:
ug: دەسمايە(_P):

en: _Quit
ug: ئاخىرلاشتۇرۇش(_Q)

en: _Redo
ug: تەكرارلا(_R)

en: _Salvage:
ug: قالدۇق(_S):

en: _Term:
ug: مۇددەت(_T):

en: _Undo
ug: يېنىۋال(_U)

en: _View
ug: كۆرۈش(_V)

[ctx: unit-format]
en: %s degrees
ug: %s گرادۇس

[ctx: unit-format]
en: %s minutes
ug: %s مىنۇت

[ctx: unit-format]
en: %s radians
ug: %s رادىئان
