Audacious - en to uz translation catalogue (307 entries)

en: 
    (Further messages have been hidden.)
uz: 
    (Boshqa xabarlar yashirilgan.)

en: %1 files selected
uz: %1 fayl tanlandi

en: %d channel | %d channels
uz[0]: %d kanal

en: %d file found | %d files found
uz[0]: %d fayl topildi

en: %s Settings
uz: %s sozlamalari

en: (character encoding error)
uz: (belgilarni kodlash xatosi)

en: (unknown title)
uz: (noma'lum sarlavha)

en: 1 kHz
uz: 1 kGts

en: 125 Hz
uz: 125 Gts

en: 16 kHz
uz: 16 kGts

en: 2 kHz
uz: 2 kGts

en: 250 Hz
uz: 250 Gts

en: 31 Hz
uz: 31 Gts

en: 4 kHz
uz: 4 kGts

en: 500 Hz
uz: 500 Gts

en: 63 Hz
uz: 63 Gts

en: 8 kHz
uz: 8 kGts

en: <b>Album Art</b>
uz: <b>Albom qoplamasi</b>

en: <b>Behavior</b>
uz: <b>Xulq-atvor</b>

en: <b>Compatibility</b>
uz: <b>Moslik</b>

en: <b>Export</b>
uz: <b>Eksport</b>

en: <b>Metadata</b>
uz: <b>Metamaʼlumot</b>

en: <b>Miscellaneous</b>
uz: <b>Turli xil</b>

en: <b>Network Settings</b>
uz: <b>Tarmoq sozlamalari</b>

en: <b>Output Settings</b>
uz: <b>Chiqarish sozlamalari</b>

en: <b>Playlist</b>
uz: <b>Pleylist</b>

en: <b>Popup Information</b>
uz: <b>Qalqib chiquvchi oyna ma'lumotlari</b>

en: <b>Proxy Configuration</b>
uz: <b>Proksi konfiguratsiyasi</b>

en: <b>Recording Settings</b>
uz: <b>Yozib olish sozlamalari</b>

en: <b>Song Display</b>
uz: <b>Qo'shiq ko'rsatish</b>

en: <various>
uz: <turli>

en: ALBUM - TITLE
uz: ALBOM - SARLAVHA

en: ARTIST - ALBUM - TITLE
uz: IJROCHI - ALBOM - SARLAVHA

en: ARTIST - ALBUM - TRACK. TITLE
uz: IJROCHI - ALBOM - YO'LAKCHA. SARLAVHA

en: ARTIST - TITLE
uz: IJROCHI - SARLAVHA

en: ARTIST [ ALBUM ] - TRACK. TITLE
uz: IJROCHI [ ALBOM ] - YO'LAKCHA. SARLAVHA

en: About %s
uz: %s haqida

en: About Audacious
uz: Audacious haqida

en: Add
uz: Qo'shish

en: Add Files
uz: Fayllarni qo'shish

en: Add Folder
uz: Jild qo'shish

en: Add URL
uz: URL qo'shish

en: Add files to a temporary playlist
uz: Fayllarni vaqtinchalik pleylistga qo'shish

en: Add files to the playlist
uz: Pleylistga fayllar qo'shish

en: Add folders nested within playlist files
uz: Pleylist fayllari ichiga joylashtirilgan jildlarni qo'shish

en: Add folders recursively
uz: Jildlarni rekursiv qo'shish

en: Adjust volume by:
uz: Ovoz balandligini sozlash:

en: Advance when the current song is deleted
uz: Joriy qo'shiq o'chirilganda keyingisiga o'tish

en: Advanced
uz: Kengaytirilgan

en: After applying ReplayGain
uz: ReplayGain-ni qo'llagandan so'ng

en: After applying effects
uz: Effektlarni qo'llashdan so'ng

en: After applying equalization
uz: Ekvalayzer-ni qo'llagandan so'ng

en: Album
uz: Albom

en: Album Artist
uz: Albom artisti

en: Album artist
uz: Albom artisti

en: Amplify all files:
uz: Barcha fayllarni kuchaytirish:

en: Amplify untagged files:
uz: Belgilanmagan fayllarni kuchaytirish:

en: Appearance
uz: Ko‘rinish

en: Arabic
uz: Arabcha

en: Artist
uz: Ijrochi

en: As decoded
uz: Dekodlanganidek

en: Audacious Settings
uz: Audacious sozlamalari

en: Audacious is running in Qt mode.
uz: Audacious Qt rejimida ishlamoqda.

en: Audio CD, track %s
uz: Audio CD, qo‘shiq %s

en: Auto character encoding detector for:
uz: Avtomatik belgilar kodlash detektori:

en: Automatic
uz: Avtomatik

en: Baltic
uz: Baltik

en: Based on shuffle
uz: Aralashtirishga asoslangan

en: Bit depth:
uz: Bit chuqurligi:

en: Bitrate
uz: Bitreyt

en: Bitrate:
uz: Bitreyt:

en: Browse
uz: Ko‘rib chiqish

en: Buffer size:
uz: Bufer hajmi:

en: C_lear history
uz: Tarixni tozalash

en: C_lose on jump
uz: O'tishda yopish

en: Cancel
uz: Bekor qilish

en: Cannot load %s: unsupported file name extension.
uz: %s yuklab bo‘lmadi: qo'llab-quvvatlanmaydigan fayl nomi kengaytmasi.

en: Cannot save %s: unsupported file name extension.
uz: %s saqlab boʻlmadi: qo'llab-quvvatlanmaydigan fayl nomi kengaytmasi.

en: Category
uz: Toifa

en: Channels
uz: Kanallar

en: Chinese
uz: Xitoycha

en: Choose File
uz: Faylni tanlang

en: Choose Folder
uz: Jildni tanlang

en: Cl_ear
uz: Tozalash

en: Clear the playlist when opening files
uz: Fayllarni ochishda pleylistni tozalash

en: Close _dialog on add
uz: Qo'shishda _dialogni yoping

en: Close _dialog on open
uz: Ochishda _dialogni yoping

en: Codec
uz: Kodek

en: Comment
uz: Izoh

en: Composer
uz: Bastakor

en: Confirm Overwrite
uz: Ustidan yozishni tasdiqlang

en: Copy
uz: Nusxalash

en: Credits
uz: Tashakkurlar

en: Custom
uz: Maxsus

en: Custom string:
uz: Maxsus satr:

en: Dark
uz: Quyuq

en: Date
uz: Sana

en: Debug
uz: Tuzatish

en: Delete Selected
uz: Tanlanganni o'chirish

en: Description
uz: Tavsif

en: Display the jump-to-song window
uz: Qo'shiqqa o'tish oynasini ko'rsatish

en: Display the main window
uz: Asosiy oynani ko'rsatish

en: Do not load metadata for songs until played
uz: Oʻynatilmaguncha qoʻshiqlar metamaʼlumotlarini yuklamaslik

en: Do you want to permanently remove “%s”?
uz: Siz “%s” ni butunlay olib tashlamoqchimisiz?

en: EQF File ...
uz: EQF fayli...

en: Effect
uz: Effekt

en: Enable ReplayGain
uz: ReplayGain yoqish

en: Enable audio stream recording with %s
uz: %s bilan audio oqim yozishni yoqish

en: Enable proxy usage
uz: Proksdan foydalanishni yoqish

en: Enter URL:
uz: URL kiritish:

en: Enter time (minutes:seconds):
uz: Vaqtni kiriting (daqiqa: soniya):

en: Equalizer
uz: Ekvalayzer

en: Equalizer Presets
uz: Ekvalayzer sozlamalari

en: Error
uz: Xato

en: Error loading %s.
uz: %s yuklashda xato.

en: Error loading plugin
uz: Plaginni yuklashda xatolik yuz berdi

en: Error opening %s:
    %s
uz: %s ochilishda xatolik yuz berdi:
    %s

en: Error opening output stream
uz: Chiqarish oqimini ochishda xatolik yuz berdi

en: Error playing %s:
    %s
uz: %s ijro etishda xato:
    %s

en: Error reading %s:
    %s
uz: %s oʻqishda xato:
    %s

en: Error recording output stream
uz: Chiqarish oqimini yozib olishda xatolik yuz berdi

en: Error saving %s.
uz: %s saqlashda xato.

en: Error writing tag(s).
uz: Teg(lar)ni yozishda xatolik yuz berdi.

en: Exclude images matching these words (comma-separated):
uz: Ushbu so'zlarga mos keladigan rasmlarni chiqarib tashlang (vergul bilan ajratilgan):

en: Export
uz: Eksport

en: Export Playlist
uz: Ijro ro'yxatini eksport qilish

en: Fallback character encodings:
uz: Qaytish belgilar kodlashlari:

en: File name
uz: Fayl nomi

en: File path
uz: Fayl yo'li

en: Filter:
uz: Filtr:

en: Flat
uz: Yassi

en: Flat (dark)
uz: Yassi (quyuq)

en: Floating point
uz: Suzuvchi nuqta

en: Format:
uz: Formati:

en: Function
uz: Funksiya

en: General
uz: Umumiy

en: Genre
uz: Janr

en: Greek
uz: Yunoncha

en: Guess missing metadata from file path
uz: Yetishmagan metamaʼlumotlarni fayl yoʻlidan taxmin qilish

en: Hebrew
uz: Yahudiy

en: Icon theme:
uz: Belgilar mavzusi:

en: Import Playlist
uz: Ijro ro'yxatini import qilish

en: Info
uz: Ma'lumot

en: Information
uz: Ma'lumot

en: Input
uz: Kiritish

en: Interface:
uz: Interfeys:

en: Interpret \ (backward slash) as a folder delimiter
uz: \ (teskari qiya chiziq) jildni ajratuvchi sifatida talqin qilish

en: Invalid access mode
uz: Kirish rejimi noto‘g‘ri

en: Invalid audio format
uz: Yaroqsiz audio formati

en: Invalid file name
uz: Fayl nomi noto‘g‘ri

en: Japanese
uz: Yaponcha

en: Jump to Song
uz: Qo'shiqqa o'tish

en: Jump to Time
uz: Vaqtga o'tish

en: Korean
uz: Koreyscha

en: Length
uz: Uzunligi

en: Level
uz: Daraja

en: License
uz: Litsenziya

en: Load
uz: Yuklash

en: Load EQF File
uz: EQF faylini yuklash

en: Load Preset File
uz: Sozlama faylini yuklash

en: Log Inspector
uz: Jurnal nazoratchisi

en: Log Level:
uz: Jurnal darajasi:

en: Message
uz: Xabar

en: Metadata
uz: Metama'lumot

en: Mode:
uz: Rejim:

en: Native
uz: Natural

en: Network
uz: Tarmoq

en: New Playlist
uz: Yangi pleylist

en: No audio recording plugin available
uz: Ovoz yozish uchun plagin mavjud emas

en: No files found.
uz: Hech qanday fayl topilmadi.

en: None
uz: Yo'q

en: Now Playing
uz: Hozir ijro etilmoqda

en: Open
uz: Ochish

en: Open Files
uz: Fayllarni ochish

en: Open Folder
uz: Jild ochish

en: Open URL
uz: URL ochish

en: Open files in a temporary playlist
uz: Vaqtinchalik pleylistda fayllarni ochish

en: Output plugin:
uz: Chiqarish ulanadigan moduli:

en: Overwrite %s?
uz: %s ustidan yozilsinmi?

en: Pause if playing, play otherwise
uz: Ijro etilganda to‘xtatib turish, aks holda ijro ettirish

en: Pause instead of resuming immediately
uz: Darhol davom ettirish o'rniga to'xtab turish

en: Pause playback
uz: Ijroni to‘xtatib turish

en: Performer
uz: Ijrochi

en: Playlist
uz: Ijro ro'yxati

en: Please select one preset to export.
uz: Eksport qilish uchun bitta sozlamani tanlang.

en: Please type a filename extension or select a format from the drop-down list.
uz: Iltimos, fayl nomi kengaytmasini kiriting yoki ochiladigan ro'yxatdan formatni tanlang.

en: Plugins
uz: Ulanadigan modullar

en: Polish
uz: Polyakcha

en: Popup delay (tenths of a second):
uz: Qalqib chiquvchi oynani kechiktirish (soniyaning o'ndan bir qismi):

en: Preamp
uz: Kuchaytirgich

en: Preset File ...
uz: Sozlama fayli...

en: Preset files (*.preset *.eqf *.q1)
uz: Sozlama fayllari (*.preset *.eqf *.q1)

en: Presets ...
uz: Sozlamalar ...

en: Prevent clipping (recommended)
uz: Kesishni oldini olish (tavsiya etiladi)

en: Print debugging messages (may be used twice)
uz: Nosozliklarni tuzatish xabarlarini chop etish (ikki marta ishlatilishi mumkin)

en: Probe content of files with no recognized file name extension
uz: Fayl nomi kengaytmasi taniqli boʻlmagan fayllar tarkibini tekshirish

en: Proxy hostname:
uz: Proksi xost nomi:

en: Proxy password:
uz: Proksi paroli:

en: Proxy port:
uz: Proksi porti:

en: Proxy username:
uz: Proksi foydalanuvchi nomi:

en: Qt mode is unavailable in this build.
uz: Bu tuzilmada Qt rejimi mavjud emas.

en: Quality
uz: Sifat

en: Quality:
uz: Sifati:

en: Queue Manager
uz: Navbat boshqaruvchisi

en: Quit on playback stop
uz: Ijro toʻxtatilganda chiqish

en: Record stream:
uz: Yozib olish oqimi:

en: Recording Date
uz: Yozish sanasi

en: Recording Year
uz: Yozish yili

en: Remove Playlist
uz: Pleylistni olib tashlash

en: Rename Playlist
uz: Pleylist nomini o‘zgartirish

en: Reset to Zero
uz: Nolga qaytarish

en: Restart in Qt mode
uz: Qt rejimida qayta ishga tushirish

en: Resume playback on startup
uz: Ishga tushganda ijroni davom ettirish

en: Revert
uz: Qaytarish

en: Revert Changes
uz: O'zgarishlarni qaytarish

en: Run in GTK mode
uz: GTK rejimida ishga tushirish

en: Run in Qt mode
uz: Qt rejimida ishga tushirish

en: Russian
uz: Ruscha

en: Save
uz: Saqlash

en: Save EQF File
uz: EQF faylini saqlash

en: Save Preset
uz: Sozlamani saqlash

en: Save Preset File
uz: Sozlama faylini saqlash

en: Save error
uz: Saqlash xatosi

en: Save successful
uz: Saqlash muvaffaqiyatli

en: Search depth:
uz: Qidiris chuqurligi:

en: Search for images matching song file name
uz: Qo'shiq fayl nomiga mos keladigan rasmlarni qidirish

en: Search for images matching these words (comma-separated):
uz: Ushbu so'zlarga mos keladigan rasmlarni qidiring (vergul bilan ajratilgan):

en: Search recursively
uz: Rekursiv qidirish

en: Seek error
uz: Xatoni qidirish

en: Select Format by Extension
uz: Kengaytma bo'yicha formatni tanlang

en: Select instance to run/control
uz: Ishlash/boshqarish uchun namunani tanlang

en: Services
uz: Xizmatlar

en: Set Font
uz: Shriftni sozlash

en: Show command-line help
uz: Buyruq satri yordamini ko'rsatish

en: Show hours separately (1:30:00 vs. 90:00)
uz: Soatlarni alohida ko‘rsatish (90:00 o‘rniga 1:30:00)

en: Show leading zeroes (02:00 vs. 2:00)
uz: Boshlovchi nollarni ko‘rsatish (2:00 o‘rniga 02:00)

en: Show popup information
uz: Qalqib chiquvchi oyna ma'lumotlarini ko'rsatish

en: Show song numbers
uz: Qo'shiq raqamlarini ko'rsatish

en: Show time scale for current song
uz: Joriy qoʻshiq uchun vaqt shkalasini koʻrsatish

en: Show version
uz: Versiyani ko'rsatish

en: Skip to next song
uz: Keyingi qoʻshiqqa oʻtish

en: Skip to previous song
uz: Oldingi qo'shiqqa o'tish

en: Soft clipping
uz: Yumshoq kesish

en: Song Info
uz: Qo'shiq haqida ma'lumot

en: Standard input
uz: Standart kiritish

en: Start playback
uz: Ijro etishni boshlash

en: Start without a graphical interface
uz: Grafik interfeyssiz boshlash

en: Step forward/backward by:
uz: Oldinga/orqaga o'tish:

en: Stop playback
uz: Ijro etishni toʻxtatish

en: Stream recording must be configured in Audio Settings before it can be used.
uz: Oqimni yozishdan foydalanishdan oldin uni Audio sozlamalarida sozlash kerak.

en: TITLE
uz: SARLAVHA

en: TITLE - ARTIST
uz: SARLAVHA - ARTIST

en: TITLE - ARTIST - ALBUM
uz: SARLAVHA - ARTIST - ALBOM

en: Taiwanese
uz: Tayvancha

en: Technical
uz: Texnik

en: The file could not be decoded. It may be invalid, corrupt, or in an unsupported format.
uz: Faylni dekodlab boʻlmadi. U yaroqsiz, buzilgan yoki qoʻllab-quvvatlanmaydigan formatda boʻlishi mumkin.

en: The file format could not be determined. The format may be unsupported, or a necessary plugin may not be installed/enabled.
uz: Fayl formatini aniqlab bo‘lmadi. Format qo‘llab-quvvatlanmasligi yoki kerakli plagin o‘rnatilmagan/yoqilmagan bo‘lishi mumkin.

en: Theme:
uz: Mavzu:

en: Title
uz: Sarlavha

en: Title format:
uz: Sarlavha formati:

en: Track
uz: Yo'lakcha

en: Track %d
uz: Qoʻshiq %d

en: Track Number
uz: Qo'shiq raqami

en: Track number
uz: Yo'lakcha raqami

en: Turkish
uz: Turkcha

en: Un_queue
uz: Navbatni bekor qilish

en: Unknown URI scheme
uz: Noma'lum URI sxemasi

en: Unknown option: %s
uz: Nomaʼlum variant: %s

en: Unknown option: -%c
uz: Nomaʼlum variant: -%c

en: Usage: audacious [OPTION] ... [FILE] ...
uz: Foydalanish: audacious [OPTION] ... [FILE] ...

en: Use SOCKS proxy
uz: SOCKS proksidan foydalanish

en: Use authentication with proxy
uz: Proksi yordamida autentifikatsiyadan foydalanish

en: Use relative paths when possible
uz: Iloji bo'lsa, nisbiy yo'llardan foydalanish

en: Use software volume control (not recommended)
uz: Dastur ovozni  boshqarishidan foydalanish (tavsiya etilmaydi)

en: Visualization
uz: Ko'rish obrazi

en: Warning
uz: Ogohlantirish

en: What would you like to call this playlist?
uz: Ushbu pleylistni nima deb nomlashni xohlaysiz?

en: Working ...
uz: Ishlamoqda...

en: Year
uz: Yil

en: _About
uz: _Dastur haqida

en: _Add
uz: _Qo'shish

en: _Auto-fill empty fields
uz: _Bo'sh maydonlarni avtomatik to'ldirish

en: _Cancel
uz: _Bekor qilish

en: _Close
uz: _Yopish

en: _Don’t ask again
uz: _Qayta so'ralmasin

en: _Enable
uz: _Yoqish

en: _Export
uz: _Eksport qilish

en: _Filter:
uz: _Filtr:

en: _Import
uz: _Import qilish

en: _Jump
uz: _O'tish

en: _Next
uz: _Keyingi

en: _Open
uz: _Ochish

en: _Overwrite
uz: _Ustidan yozish

en: _Plugins ...
uz: _Ulanadigan modullar...

en: _Previous
uz: _Oldingi

en: _Queue
uz: _Navbat

en: _Remove
uz: _O'chirish

en: _Rename
uz: _Nomini o'zgartirish

en: _Revert
uz: _Qaytarish

en: _Save
uz: _Saqlash

en: _Save %1 files
uz: %1 faylni saqlash

en: _Save to history
uz: _Tarixga saqlash

en: _Set
uz: _Sozlash

en: _Settings
uz: _Sozlamalar

en: _Unqueue
uz: _Navbatdan chiqarish

en: percent
uz: foiz

en: seconds
uz: soniya
