pluma 1.26.0 - en to xh translation catalogue (618 entries)

en: (Empty)
xh: (Ze)

en: (correct spelling)
xh: (upelo magama oluchanekileyo)

en: (no suggested words)
xh: (akukho magama acetyisiweyo)

en: 8
xh: isi-8

en: A custom font that will be used for the editing area. This will only take effect if the "Use Default Font" option is turned off.
xh: Ifonti yakho eza kusetyenziswa kwindawo yokuhlela. Le nto izokwenzeka ukuba ukhetho "Sebenzisa Umiselo Lwefonti" lucinyiwe.

en: A_vailable encodings:
xh: Unxulumano o_lufumanekayo:

en: Abbreviated form
xh: Ifomu yoshunqulelo

en: Abbreviation
xh: Ushunqulelo

en: About this application
xh: Malunga nale nkqubo

en: Above
xh: Ngaphezulu

en: Accessibility key character
xh: Uphawu lweqhosha lokungena

en: Acronym
xh: Ushunqulelo

en: Active plugins
xh: Ingeniso ezisebenzayo

en: Add w_ord
xh: Yongeza i_gama

en: Align
xh: Lungelelanisa

en: Alignment character
xh: Uphawu lokulungelelanisa

en: All Files
xh: Zonke Iifayile

en: All Text Files
xh: Zonke Iifayile Zombhalo

en: All _Lower Case
xh: Bonke _Onobumba Abancinci

en: All _Upper Case
xh: Bonke _Onobumba Abakhulu

en: All files
xh: Zonke iifayili

en: Alternative
xh: Onokubhenela kuko

en: Analyzes the current document and reports the number of words, lines, characters and non-space characters in it.
xh: Ihlalutya uxwebhu olukhoyo ze inike ingxelo ngenani lamagama, imigca, iimpawu neempawu ezingashiyanga sithuba.

en: Anchor
xh: I-ankile

en: Anchor URI
xh: I-URI ye Ankile

en: Applet class file code
xh: Ikhowudi yefayili yodidi lwe-Applet

en: Arabic
xh: i-Arabic

en: Armenian
xh: i-Armenian

en: Array
xh: Uludwe

en: Associated information
xh: Inkcazelo ehambelanayo

en: Author info
xh: Inkcazelo ngombhali

en: Automatically spell-check the current document
xh: Iziqinisekisela ngokwayo upelo-magama kuxwebhu olukhoyo

en: Available Tag Lists
xh: Uluhlu Lweziphawuli Ezifumanekayo

en: Available formats
xh: Ulungiselelo olufumanekayo

en: Axis related headers
xh: Okubhalwe ngasentla okwayamene ne-Axis

en: Background color
xh: Umbala wangasemva

en: Background texture tile
xh: Ubunjani bethayile engasemva

en: Baltic
xh: i-Baltic

en: Base URI
xh: Isiseko se-URI

en: Base font
xh: Isiseko sefonti

en: Body Font for Printing
xh: Okuqulathwe yiFonti kulungiselelwa Ushicilelo

en: Bold
xh: Ngqindilili

en: Bookmarks
xh: Izinto zokuphawula

en: Border
xh: Umda

en: Border color
xh: Umbala womda

en: Brackets ()
xh: Izibiyeli ()

en: Brackets []
xh: Izibiyeli []

en: Brackets {}
xh: Izibiyeli {}

en: Bytes
xh: Ii-bytes

en: C_hange Case
xh: Gu_qula Unobumba

en: Capitalize the first letter of each selected word
xh: Bhala unobumba osekuqaleni ngonobumba omkhulu kwigama ngalinye elikhethiweyo

en: Cell rowspan
xh: I-rowspan ye-cell

en: Celtic
xh: i-Celtic

en: Center
xh: Umbindi

en: Central European
xh: eyaseYurophui eseMbindini

en: Cha_nge
xh: Gu_qula

en: Change A_ll
xh: Guqula K_onke

en: Change _to:
xh: Guqulela _kwi:

en: Change selected text to lower case
xh: Guqula umbhalo okhethiweyo kunobumba omncinci

en: Change selected text to upper case
xh: Guqula umbhalo okhethiweyo kunobumba omkhulu

en: Changes made to the document in the last minute will be permanently lost.
xh: Iinguqu ezenziwe kuxwebhu kumzuzu wokugqibela ziza kulahleka kuphele.

en: Character encoding of linked resource
xh: Unxulumaniso lophawu lobuqili obuhambelanayo

en: Characters (no spaces)
xh: Iimpawu (ezingenasithuba)

en: Characters (with spaces)
xh: Iimpawu (ezinesithuba)

en: Check Spelling
xh: Qinisekisa upelo magama

en: Check _Word
xh: Qinisekisa _Igama

en: Check spelling
xh: Qinisekisa upelo magama

en: Check the current document for incorrect spelling
xh: Qinisekisa upelo-gwenxa lwamagama kuxwebhu olukhoyo

en: Checks the spelling of the current document.
xh: Iqinisekisa upelo magama olukuxwebhu olukhoyo.

en: Chinese Simplified
xh: i-Chinese eyaNziwe lula

en: Chinese Traditional
xh: i-Cinese Traditional

en: Citation
xh: Uphawulo

en: Cite reason for change
xh: Phawula isizathu senguqu

en: Class implementation ID
xh: I-ID yomiselo lodidi

en: Class list
xh: Uluhlu lwe-class

en: Clear text flow control
xh: Cima ulawulo lohambo lombhalo

en: Close _without Saving
xh: Vala _ungagcinanga

en: Close all open files
xh: Vala zonke iifayili ezivuliweyo

en: Close the current file
xh: Vala ifayili ekhoyo

en: Code content type
xh: Uhlobo lwekhowudi yesiqulatho

en: Color of selected links
xh: Umbala wonxulumano olukhethiweyo

en: Column span
xh: Ubude bomhlathi

en: Columns
xh: Imihlathi

en: Comment
xh: Yenza izwi

en: Completed spell checking
xh: Ukuqinisekiswa kopelo magama okugqityiweyo

en: Computer code fragment
xh: Ukwahlulwa-hlulwa kwekhowudi yekhopyutha

en: Configure date/time plugin
xh: Misela inkqubo yofakelo lomhla/ixesha

en: Configure the application
xh: Misa inkqubo

en: Content scheme
xh: Isiluqatho se-scheme

en: Content type
xh: Uhlobo lwesiqulatho

en: Coordinates
xh: Ququzelela

en: Copy the selection
xh: Kopa okukhethiweyo

en: Create Backup Copies
xh: Yenza Iikopi Zokhuselo

en: Create a _backup copy of files before saving
xh: Seka ikopi yo_khuselo yeefayili phambi kokuba ugcine

en: Create a new document
xh: Dala olunye uxwebhu

en: Create a new document in an existing instance of pluma
xh: Dala ixwebhu olutsha kwi-pluma ekhoyo

en: Cu_t
xh: Si_ka

en: Current Locale (%s)
xh: I-Current Locale (%s)

en: Custom format
xh: Ulungiselelo lokuzikhethela

en: Cut the selection
xh: Sika okukhethiweyo

en: Cyrillic
xh: i-Cyrillic

en: Cyrillic/Russian
xh: i-Cyrillic/i-Russian

en: Cyrillic/Ukrainian
xh: i-Cyrillic/i-Ukrainian

en: DIV Style container
xh: Isiqulathi Sesimbo se-DIV

en: DIV container
xh: Isiqulathi se-DIV

en: Date and time of change
xh: Umhla nexesha lenguqu

en: Declare flag
xh: Bhengeza i-flegi

en: Defer attribute
xh: Yamnkela uphawu

en: Definition description
xh: Inkcazelo yenkcazelo

en: Definition list
xh: Uluhlu lwenkcaza

en: Definition term
xh: Inkcaza yegama

en: Delete the selected text
xh: Cima umbhalo olandelayo okhethiweyo

en: Deleted text
xh: Umbhalo ocinyiweyo

en: Direction
xh: Icala

en: Directionality
xh: I-Directionality

en: Directory list
xh: Uluhlu lovimba weefayili

en: Disabled
xh: Ukhubazekile

en: Display
xh: Okusesikrinini

en: Display Line Numbers
xh: Bonisa Umgca Wamanani

en: Display Right Margin
xh: Bonisa Umgca Wephepha Wasekunene

en: Do not _split words over two lines
xh: Musa uku_wohlula amagama phezu kwemigca emibini

en: Do you want to try to replace it with the one you are saving?
xh: Ufuna ukuzama ukufaka enye endaweni yayo nale uyigcinayo?

en: Document Statistics
xh: Uxwebhu lweenkcukacha manani

en: Document base
xh: Isiseko soxwebhu

en: Document body
xh: Isiqu sexhebhu

en: Document head
xh: Intloko yoxwebhu

en: Document title
xh: Isihloko soxwebhu

en: Document type
xh: Uhlobo lwexwebhu

en: Documents
xh: Amaxwebhu

en: E_ncodings shown in menu:
xh: Uku_nxulumana okuboniswe kwimenyu:

en: Edit text files
xh: Hlela iifayili zombhalo

en: Editor
xh: Umhleli wombhalo

en: Editor Font
xh: Umhleli Wefonti

en: Editor _font:
xh: Umhleli we_fonti:

en: Element ID
xh: Into ye-ID

en: Embedded object
xh: Into encanyathiselweyo

en: Emphasis
xh: Ugxinisiso

en: Enable Syntax Highlighting
xh: Iqaqambisa ulwakhiwo lwe-Syntax

en: Enable text _wrapping
xh: Yenza isebenze iqhubekeko_magama

en: Encode type
xh: Uhlobo lonxulumano

en: Encoding:
xh: Ukunxulumanisa:

en: Encodings shown in menu
xh: Unxulumaniso oluboniswee kwimenyu

en: Figure
xh: Inani

en: File Browser
xh: Isikhangeli Sefayili

en: File input
xh: Ungeniso lwefayili

en: File: %s
xh: Ifayili: %s

en: Find
xh: Fumana

en: Find Ne_xt
xh: Fumana oku_Landelayo

en: Find Pre_vious
xh: Fumana eza_ngaphambili

en: Font
xh: Ifonti

en: Font & Colors
xh: Ifonti Nemibala

en: Font face
xh: Ubuso befonti

en: Fonts
xh: Iifonti

en: Footnote
xh: I-Footnote

en: For label
xh: Yelebhile

en: Forced line break
xh: Isahluli-mgca esinyanzelweyo

en: Form
xh: Ifomu

en: Form action handler
xh: Yenza umlawuli wesenzo

en: Form control group
xh: Yenza iqela lolawulo

en: Form field label text
xh: Yenza indawo yombhalo weleyibhile

en: Form input
xh: Yenza ulwazi olungeniswayo

en: Form input type
xh: Yenza uhlobo longeniso

en: Form method
xh: Yenza indlela

en: Forward link
xh: Gqithisa unxulumaniso

en: Frame
xh: i-Frame

en: Frame render parts
xh: Iindawo zokunikezelwa kwe-Frame

en: Frame source
xh: Uvimba we-Frame

en: Frame target
xh: Apho kujolise i-Frame khona

en: Frameborder
xh: Umda we-Frame

en: Frameset
xh: I-Frameset

en: Frameset columns
xh: Iikholam ze-Frameset

en: Frameset rows
xh: Imigca yommiselo we-Frame

en: Framespacing
xh: I-Framespacing

en: Function e^
xh: Umsebenzi u-e^

en: Function exp
xh: Umsebenzi i-exp

en: Function log
xh: Umsebenzi we-log

en: Function log10
xh: Umsebenzi we-log10

en: Function sine
xh: Umsebenzi we-sine

en: Generic embedded object
xh: Uhlobo lwento ethile encanyathiselweyo

en: Generic metainformation
xh: I-metainformation eluhlobo oluthile

en: Generic span
xh: Ubude obuntlobo-ntlobo

en: Georgian
xh: i-Georgian

en: Go to _Line...
xh: Yiya _Emgceni...

en: Go to a specific line
xh: Yiya kumgca ochaziweyo

en: Go to the next visited location
xh: Yiya kwindawo elandelayo obukhe waya kuyo

en: Go to the previous visited location
xh: Yiya kwindawo yangaphambili obukhe waya kuyo

en: Greek
xh: i-Greek

en: Greek alpha
xh: I-alpha yoMgrike

en: Greek beta
xh: Um-beta woMgrike

en: Greek epsilon
xh: I-epsilon yoMgrike

en: Greek gamma
xh: Um-gamma woMgrike

en: Greek lambda
xh: I-lambda yoMgrike

en: Greek rho
xh: Um-rho woMgrike

en: Greek tau
xh: Um-tau woMgrike

en: HTML - Special Characters
xh: Iimpawu Ezizodwa ze-HTML

en: HTML - Tags
xh: HTML - i-Tags

en: HTML root element
xh: I-root element ye-HTML

en: HTML version
xh: Uhlobo lwe-HTML

en: HTTP header name
xh: Igama lokubhalwe ngasentla kwe-HTTP

en: He_aders and footers:
xh: Okuvela emantla_nokuvela emazantsi ephepha:

en: Header 0 (chapter)
xh: Okubhalwe ngasentla 0 (isahluko)

en: Header 0 (chapter*)
xh: Okubhalwe ngasentla 0 (isahluko*)

en: Header 1 (section)
xh: Okubhalwe ngasentla 1 (icandelo)

en: Header 1 (section*)
xh: Okubhalwe ngasentla 1 (icandelo*)

en: Header 2 (subsection)
xh: Okubhalwe ngasentla 2 (kwicandelo elingaphantsi)

en: Header 2 (subsection*)
xh: Okubhalwe ngasentla 2 (kwicandelo elingaphantsi*)

en: Header 3 (subsubsection)
xh: Okubhalwe ngasentla 3 (kwicandelo elingaphantsi kanye ngaphantsi)

en: Header 3 (subsubsection*)
xh: Okubhalwe ngasentla 3 (kwicandelo elingaphantsi kanye ngaphantsi*)

en: Header 4 (paragraph)
xh: Okubhalwe ngasentla 4 (kumhlathi)

en: Header Font for Printing
xh: Isihloko Sefonti Elungiselelwa Ushicilelo

en: Header appendix
xh: Isihlomelo sokubhalwe ngasentla

en: Heading
xh: Isihloko

en: Heading 1
xh: Isihloko 1

en: Heading 2
xh: Isihloko 2

en: Heading 3
xh: Isihloko 3

en: Heading 4
xh: Isihloko 4

en: Heading 5
xh: Isihloko 5

en: Heading 6
xh: Isihloko 6

en: Hebrew
xh: i-Hebrew

en: Hebrew Visual
xh: i-Hebrew Visual

en: Height
xh: Ubude

en: Highlight Current Line
xh: Qaqambisa Umgca Okuwo

en: Highlight Matching Bracket
xh: Qaqambisa Izibiyeli Zokungqamanisa

en: Horizontal rule
xh: Umthetho omiyo

en: Horizontal space
xh: Isithethi esimiyo

en: If this value is 0, then no line numbers will be inserted when printing a document. Otherwise, pluma will print line numbers every such number of lines.
xh: Ukuba eli xabiso ngu 0. ngoko akukho manani aza kufakwa xa kushicilelwa uxwebhu. Kungenjalo, i-pluma iza kushicilela amanani emigca onke amanani anjalo emigca.

en: If you don't save, all your changes will be permanently lost.
xh: Ukuba akugcini, zonke iinguqu zakho zizakulahleka kuphele.

en: If you don't save, changes from the last minute will be permanently lost.
xh: Ukuba akugcini, iinguqu zomzuzu wokugqibela ziza kulahleka kuphele.

en: Ignore _All
xh: Ungazihoyi Z_onke

en: Image
xh: Umfanekiso

en: Image map
xh: Imepu yemifanekiso

en: Image map area
xh: Indawo ekwimepu yemifanekiso

en: Image map name
xh: Igama lemepu yemifanekiso

en: Image source
xh: Uvimba womfanekiso

en: In_sert Date and Time...
xh: _Faka Umhla Nexesha...

en: Inline frame
xh: I-frame esemgceni

en: Inline layer
xh: umthetho obekelwe abanikezeli-nkonzo

en: Insert Date and Time
xh: Faka Umhla Nexesha

en: Insert Date/Time
xh: Faka Umhla/Ixesha

en: Insert _spaces instead of tabs
xh: Faka i_zithuba endaweni yee-tabs

en: Insert current date and time at the cursor position
xh: Faka umhla wosuku olumiyo nexesha kwindawo yekhesa

en: Insert spaces
xh: Faka izithuba

en: Inserted text
xh: Faka umbhalo

en: Inserts current date and time at the cursor position.
xh: Faka umhla wosuku olumiyo nexesha kwindawo yekhesa.

en: Instance definition
xh: Umzekelo wenkcaza

en: Invert the case of selected text
xh: Guqula  unobumba wombhalo okhethiweyo

en: Italic text
xh: Umbhalo we-Italic

en: Item
xh: Umba

en: Item with label
xh: Umba oneleyibhile

en: Japanese
xh: i-Japanese

en: Java applet
xh: I-Java applet

en: Korean
xh: i-Korean

en: Label
xh: Ilebhile

en: Language code
xh: Ikhowudi yolwimi

en: Language:
xh: Ulwimi:

en: Languages
xh: Iilwimi

en: Large text style
xh: Isimbo sombhalo

en: Latex - Tags
xh: Iziphawuli- ze-Latex

en: Layer
xh: Imithetho ebekelwe abanikezeli-nkonzo

en: Line Number Font for Printing
xh: Inani Lomgca Wefonti Elungiselelwa Ushicilelo

en: Line Wrapping Mode
xh: Indlela Yomgca Yoqhubekeko-magama

en: Lines
xh: Imigca

en: Link color
xh: Umbala wonxulumano

en: List description
xh: Uluhlu lwenkcazelo

en: List enumerate
xh: Ukubhala uluhlu lwezinto nganye nganye

en: List item
xh: Uluhlu lomba

en: List itemize
xh: Yenza uluhlu lwezinto

en: List of MIME types for file upload
xh: Uluhlu lweentlobo ze-MIME zogcwaliso lwefayili

en: List of active plugins. It contains the "Location" of the active plugins. See the .pluma-plugin file for obtaining the "Location" of a given plugin.
xh: Uluhlu lwezingeniso asebenzayo. Lune "Indawo" lwamangeniso asebenzayo. Jonga ifayili ye .pluma-plugin kuze ufumane i "Indawo" yongeniso olunikiweyo.

en: List of supported character sets
xh: Uluhlu lwemimiselo yophawu oluxhasiweyo

en: Listing
xh: Ukumisela uluhlu

en: Local change to font
xh: Eyangaphakathi mayiguqukele kwifonti

en: Long description link
xh: Inkcazelo ende yonxulumano

en: Long quotation
xh: Isicatshulwa eside

en: MIME Type:
xh: Uhlobo lweMIME:

en: Mail link
xh: Unxulumano lwemeyile

en: Margin pixel height
xh: Ubude bomda we-pixel

en: Margin pixel width
xh: Ububanzi bomda we-pixel

en: Marquee
xh: I-Marquee

en: Match _entire word only
xh: Dibanisa igama _elipheleleyo qha

en: Maths (display)
xh: Izibalo (bonisa)

en: Maths (inline)
xh: Izibalo (emgceni)

en: Maximum Recent Files
xh: Ubukhulu Beefayili Zamvanje

en: Maximum length of text field
xh: Ubude obupheleleyo bendawo yombhalo

en: Media-independent link
xh: Unxulumaniso oluzimeleyo lwamajelo eendaba

en: Menu list
xh: Uluhlu lwemenyu

en: Move the current document to a new window
xh: Shenxisela uxwebhu olukhoyo kwifestle entsha

en: Multi-line text field
xh: Indawo yombhalo enemigca-emininzi

en: Multicolumn
xh: I-Multicolumn

en: Multiple
xh: Ngokuphindaphinda

en: Name
xh: Igama

en: Name:
xh: Igama:

en: Named property value
xh: Ixabiso lempahla elibhengeziweyo

en: Next ID
xh: I-ID elandelayo

en: No URI
xh: Akukho i-URI

en: No embedded objects
xh: Akukho zinto zincanyathiselweyo

en: No frames
xh: Akukho ii-frame

en: No layers
xh: Akukho mithetho ebekelwe abanikezeli-nkonzo

en: No line break
xh: Akukho mgca phakathi

en: No resize
xh: Abukho

en: No script
xh: Akukho iskripti

en: No shade
xh: Akukho mthunzi

en: No word wrap
xh: Alukho uqhubekeko-magama

en: Nordic
xh: i-Nordic

en: Note
xh: Qhaphela

en: Object applet file
xh: Into yefayili ye-Applet

en: Object data reference
xh: I-data yento ojonga kuyo

en: Offset for alignment character
xh: Uphazamiso lophawu lolungelelwaniso

en: OnBlur event
xh: Isiganeko se-OnBlur

en: OnChange event
xh: Isiganeko se-OnChange

en: OnClick event
xh: Isiganeko se-OnClick

en: OnDblClick event
xh: Isiganeko se-OnDblClick

en: OnFocus event
xh: Isiganeko se-OnFocus

en: OnKeyDown event
xh: Isiganeko se-OnKeyDown

en: OnKeyPress event
xh: Isiganeko se-OnKeyPress

en: OnKeyUp event
xh: Isiganeko se-OnKeyUp

en: OnLoad event
xh: Isiganeko se-OnLoad

en: OnMouseDown event
xh: Isiganeko se-OnMouseDown

en: OnMouseMove event
xh: Isiganeko se-OnMouseMove

en: OnMouseOut event
xh: Isiganeko se-OnMouseOut

en: OnMouseOver event
xh: Isiganeko se-OnMouseOver

en: OnMouseUp event
xh: Isiganeko se-OnMouseUp

en: OnReset event
xh: Isiganeko se-OnReset

en: OnSelect event
xh: Isiganeko se-OnSelect

en: OnSubmit event
xh: Isiganeko se-OnSubmit

en: OnUnload event
xh: Isiganeko se-OnUnload

en: Open
xh: Vula

en: Open '%s'
xh: Vula '%s'

en: Open Files
xh: Vula Iifayili

en: Open a file
xh: Vula ifayili

en: Open a recently used file
xh: Vula ifayili esandula kusetyenziswa

en: Open the parent folder
xh: Vula isiqulathi seefayili esingumzali

en: Open the pluma manual
xh: Vula uxwebhu lwe-pluma

en: Operator fraction
xh: Iqhezu lomsebenzisi

en: Operator integral (display)
xh: Umlawuli ongundoqo (bonisa)

en: Operator integral (inline)
xh: Umsebenzisi ongundoqo (osemgceni)

en: Operator sum (display)
xh: Isambuku somsebenzisi (kokubonisiweyo)

en: Operator sum (inline)
xh: Isambuku somsebenzisi (emgceni)

en: Option group
xh: Iqela lokhetho

en: Option selector
xh: Ukhetho lomkhethi

en: Ordered list
xh: Uluhlu olulungelanisiweyo

en: Output media
xh: Iziphumo zezixhobo zekhompyutha

en: Page %N of %Q
xh: Iphepha %N of %Q

en: Paragraph
xh: Umhlathi

en: Paragraph class
xh: Udidi lomhlathi

en: Paragraph style
xh: Isimbo Somhlathi:

en: Paste the clipboard
xh: Ncamathisela i-clipboard

en: Pick the editor font
xh: Khetha umhleli wefonti

en: Plugins
xh: Izingeniso

en: Pr_eferences
xh: Uluhlu lwezinto ezi_khethwayo

en: Preferences
xh: Uluhlu lwezinto ezikhethwayo

en: Preformatted listing
xh: Ukumiselwa koluhlu olulungelaniswee kwangaphambili

en: Preformatted text
xh: Umbhalo oqale walungelelaniswa

en: Print
xh: Shicilela

en: Print Header
xh: Shicilela Okubhalwee Ngasentla

en: Print Line Numbers
xh: Shicilela Umgca Wamanani

en: Print Syntax Highlighting
xh: Shicilela Uqaqambiso Lolwakhiwo-zivakalisi

en: Print preview
xh: Shicilela oqale wakujonga

en: Printing Line Wrapping Mode
xh: Ishicilela Umgca Wenkqubo Yoqhubekeko-magama

en: Profile metainfo dictionary
xh: Misela inkangeleko yesichazi-magama se-metainfo

en: Prompt message
xh: Umyalezo we-Prompt

en: Push button
xh: Cofa iqhosha

en: Question
xh: Umbuzo

en: Quit the program
xh: Phuma kwinkqubo

en: Quote
xh: Caphula

en: RO
xh: Funda Kuphela

en: R_emove duplicates
xh: _Susa eziphindiweyo

en: Range
xh: Uluhlu

en: ReadOnly text and password
xh: Umbhalo ne-password eyi-readonly

en: Reduced spacing
xh: Isithuba esincitshisiweyo

en: Reference label
xh: Ileyibhile yezinto ezikhethwayo

en: Reference ref
xh: Uluhlu lwezinto ezikhethwayo

en: Replace
xh: Beka endaweni yenye

en: Replace All
xh: Beka Zonke Endaweni Yezinye

en: Replace _All
xh: Beka Endaweni Yazo _Zonke

en: Replace _with:
xh: Beka endaweni yazo _nge:

en: Reverse link
xh: Unxulumano oluya ngasemva

en: Revert to a saved version of the file
xh: Buyela kwinguqulelo egciniweyo yefayili

en: Right Margin Position
xh: Indawo Yomgca wephepha Esekunene

en: Romanian
xh: i-Romanian

en: Root
xh: Umsebenzisi onikwe amandla akhethekileyo

en: Rows
xh: Imigca

en: Rulings between rows and columns
xh: Ukrwelo lwemigca phakathi kwemigca neekholam

en: S_elect the documents you want to save:
xh: _Khetha amaxwebhu ofuna ukuwagcina:

en: S_ort...
xh: H_lela...

en: S_tart at column:
xh: Q_ala kwikholam:

en: Sample program output, scripts
xh: Caphula ukusebenza kwenkqubo, nezikripti

en: Save
xh: Gcina

en: Save _As...
xh: Gcina N_jenge...

en: Save all open files
xh: Gcina zonke iifayili ezivuliweyo

en: Save the current file
xh: Gcina ifayili yangoku

en: Save the current file with a different name
xh: Gcina ifayili yangoku ngegama elahlukileyo

en: Scope covered by header cells
xh: Umda ohanjwee zii-cell zokubhalwe ngasentla

en: Script language name
xh: Igama lolwimi lweskript

en: Scrollbar
xh: Umgca wokuhlisa unyuka

en: Search
xh: Khangela

en: Search _backwards
xh: Khangela usiya _ngasemva

en: Search backwards for the same text
xh: Khangela ubheka usiya ngasemva ufuna lo mbhalo mnye

en: Search for and replace text
xh: Khangela ze ubeke endaweni yombhalo

en: Search for text
xh: Khangela umbhalo

en: Search forwards for the same text
xh: Khangela ubheka phambili ufuna lo mbhalo mnye

en: Select _All
xh: Khetha _Zonke

en: Select the _language of the current document.
xh: Khetha u_lwimi olukhoyo kuxwebhu.

en: Select the entire document
xh: Khetha lonke uxwebhu

en: Select the group of tags you want to use
xh: Khetha iqela leziphawuli ofuna ukuzisebenzisa

en: Selectable option
xh: Ukhetho olukhethekayo

en: Selected
xh: Ekhethiweyo

en: Selection
xh: Ukhetho

en: Server-side image map
xh: Imephu yomfanekiso we-Server-side

en: Set language
xh: Misela ulwimi

en: Set the character encoding to be used to open the files listed on the command line
xh: Misela ikhowudi yonobumba eza kusenyenziswa ukuvula ifayili ezikuluhlu kwi-command line

en: Set the language of the current document
xh: Misela ulwimi loxwebhu olukhoyo

en: Shape
xh: Bumba

en: Short inline quotation
xh: Isicatshulwa esifutshane esisemgceni

en: Single line prompt
xh: I-prompt yomgca omnye

en: Size
xh: Ubukhulu

en: Small text style
xh: Isimbo sombhalo omncinci

en: Soft line break
xh: Isithuba esithambileyo somgca

en: Sort
xh: Hlela

en: Sorts a document or selected text.
xh: Ihlela uxwebhu okanye umbhalo okhethiweyo.

en: Sound
xh: Isandi

en: Source
xh: Uvimba

en: South European
xh: ayaseYurophu esemaZantsi

en: Spacer
xh: Isivuli sithuba

en: Spacing between cells
xh: Ukuvula isithuba phakathi kwee-cell

en: Spacing within cells
xh: Ukuvula isithuba ngaphakathi kwii-cell

en: Span
xh: Ubude

en: Specifies how to wrap long lines for printing. Use "GTK_WRAP_NONE" for no wrapping, "GTK_WRAP_WORD" for wrapping at word boundaries, and "GTK_WRAP_CHAR" for wrapping at individual character boundaries. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
xh: Ichaza ngendlela yoqhubekeko-magama anemigca emide xa kulungiselelwa ushicilelo. Sebenzisa "GTK_WRAP_NONE" ukwenzela kungabikho uqhubekeko-magama. "GTK_WRAP_WORD" ukwenzela uqhubekeko-magama kwimida yegama, ne "GTK_WRAP_CHAR" kwimida .Qaphela ukuba amaxabiso a case-sensitive, qinisekisa Avela ngqo ngolu hlobo abekwe ngayo apha.

en: Specifies how to wrap long lines in the editing area. Use "GTK_WRAP_NONE" for no wrapping, "GTK_WRAP_WORD" for wrapping at word boundaries, and "GTK_WRAP_CHAR" for wrapping at individual character boundaries. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
xh: Ichaza ngendlela yoqhubekeko-magama anemigca emide kwindawo yokuhlela. Sebenzisa "GTK_WRAP_NONE" ukwenzela kungabikho uqhubekeko-magama. "GTK_WRAP_WORD" ukwenzela uqhubekeko-magama kwimida yegama, ne "GTK_WRAP_CHAR" kwimida. Qaphela ukuba amaxabiso a case-sensitive, qinisekisa zivela nqo ngolu hlobo abekwe ngayo apha.

en: Specifies the font to use for a document's body when printing documents.
xh: Ichaza ifonti emayisetyenziswe kokuqulathwe kuxwebhu xa kushicilelwa amaxwebhu.

en: Specifies the font to use for line numbers when printing. This will only take effect if the "Print Line Numbers" option is non-zero.
xh: Ichaza ifonti emayisetyenziswe kumanani emigca xa kushicilelwa. Oku kusebenza kuphela ukuba ngaba indlela yoku "Shicilela Umgca Wamanani" ayingo-zero.

en: Specifies the font to use for page headers when printing a document. This will only take effect if the "Print Header" option is turned on.
xh: Chaza ifonti emayisetyenziwe kuza kwenzela iphepha lokubhalwe ngasentla xa ushicilela uxwebhu. Oku kuzakwenzeka kuphela ukuba ngaba i "Shicilela Okubhalwee Emantla Ephepha" ivulelwee ukuba isebenze.

en: Specifies the maximum number of recently opened files that will be displayed in the "Recent Files" submenu.
xh: Ichaza ubukhulu benani lwefayili ezisandula ukuvulwa neziza kubonwa kwimenyu engaphakathi kwenye "Iifayili Zamvanje".

en: Specifies the number of spaces that should be displayed instead of Tab characters.
xh: Chaza inani lezithuba emazibonakaliswe endaweni yeempawu ze-Tab.

en: Specifies the position of the right margin.
xh: Ichaza indawo yomgca wasekunene.

en: Square root
xh: I-Square root

en: Starting sequence number
xh: Iqalisa ngolandelelwano lwenani

en: Status Bar is Visible
xh: Uyabonakala umgca obonakalisa ubume bokuqhubekayo

en: Strike-through text
xh: Ihlasela-ithubeleza kumbhalo

en: Strike-through text style
xh: Ihlasela-ithubeleza kwisimbo sombhalo

en: Strong emphasis
xh: Ugxininiso olumandla

en: Style for the toolbar buttons. Possible values are "PLUMA_TOOLBAR_SYSTEM" to use the system's default style, "PLUMA_TOOLBAR_ICONS" to display icons only, "PLUMA_TOOLBAR_ICONS_AND_TEXT" to display both icons and text, and "PLUMA_TOOLBAR_ICONS_BOTH_HORIZ" to display prioritized text beside icons. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
xh: Uhlobo lwamaqhosha e-toolbar. Amaxabiso anokwenzeka "PLUMA_TOOLBAR_SYSTEM" engasetyenziswa kuhlobo olubekiweyo lwenkqubo. "PLUMA_TOOLBAR_ICONS" ukubonisa imifanekiso engumqondiso kuphela. "PLUMA_TOOLBAR_ICONS_AND_TEXT" ukubonisa zombini imifanekiso engumqondiso nemibhalo, ne "PLUMA_TOOLBAR_ICONS_BOTH_HORIZ" ukubonisa ngokubaluleka imibhalo ecakwe mifanekiso engumqondiso. Qaphela ukuba amaxabiso a case-sensitive, qinisekisa ukuba avela ngolu hlobo kuthethwe ngalo apha.

en: Style info
xh: Isimbo senkcazelo

en: Subscript
xh: Iskript esingezantsi kweskript

en: Suggestions
xh: Iingcebiso

en: Superscript
xh: I-Superscript

en: Symbol and
xh: Uphawu ne

en: Symbol const
xh: Uphawu lwe-const

en: Symbol d-by-dt
xh: Uphawu lwe-d-by-dt

en: Symbol d-by-dt-partial
xh: Uphawu lwe-d-by-dt-partial

en: Symbol d2-by-dt2-partial
xh: Uphawu lwe-d2-by-dt2-partial

en: Symbol dagger
xh: Uphawu lwebhozo

en: Symbol equiv
xh: Uphawu lwe-equiv

en: Symbol infinity
xh: Uphawu olungenasiphelo

en: Symbol mathspace ,
xh: Uphawu lwemathspace ,

en: Symbol mathspace .
xh: Uphawu lwemathspace .

en: Symbol mathspace _
xh: Uphawu lwemathspace _

en: Symbol mathspace __
xh: Uphawu lwemathspace __

en: Symbol simeq
xh: Uphawu i-simeq

en: Symbol star
xh: Uphawu lwe-star

en: Syntax Highlighting
xh: Ukuqaqambiswa lwe-Syntax

en: Tab Size
xh: Ubungakanani be-Tab

en: Tab order position
xh: Indlela yokuma kwe-Tab

en: Table
xh: Itheyibhile

en: Table body
xh: Isiqu setheyibhile

en: Table caption
xh: Itheyibhile yenkcazelo yomfanekiso

en: Table column group properties
xh: Iqela leempawu  zomhlathi wetheyibhile

en: Table column properties
xh: Iimpawu zomhlathi wetheyibhile

en: Table data cell
xh: I-cell yetheyibhile ye-data

en: Table footer
xh: Itheyibhile yokubhalwe ngezantsi

en: Table header
xh: Itheyibhile yokubhalwe ngasentla

en: Table header cell
xh: I-cell yetheyibhile yokubhalwe ngasentla

en: Table row
xh: Umgca wetheyibile

en: Table summary
xh: Itheyibhile yesishwankathelo

en: Tag list
xh: Uluhlu lophawu

en: Tags
xh: Iziphawuli

en: Target - Blank
xh: Okujoliswe kuko - Akunanto

en: Target - Parent
xh: Okujoliswe kuko - Umzali

en: Target - Self
xh: Ekujoliswe kuko - mna

en: Target - Top
xh: Ekujoliswe kuko - Phezulu

en: Teletype or monospace text style
xh: I-Teletype okanye isimbo sombhalo we-monospace

en: Text
xh: Umbhalo

en: Text Editor
xh: Umhleli woMbhalo

en: Text color
xh: Umbala wombhalo

en: Text entered by user
xh: Umbhalo ofakwe ngumsebenzisi

en: Thai
xh: i-Thai

en: The document is empty.
xh: Olu xwebhu alunanto.

en: The file is too big.
xh: Ifayili inkulu kakhulu.

en: Title
xh: Isihloko

en: Toolbar Buttons Style
xh: Uhlobo Lwamaqhosha e-Toolbar

en: Toolbar is Visible
xh: I-Toolbar Iyabonakala

en: Turkish
xh: i-Turkish

en: Typeface bold
xh: ITypeface engqindilili

en: Typeface italic
xh: ITypeface yobu-italic

en: Typeface slanted
xh: I-Typeface ikekele

en: Typeface type
xh: Uhlobo lwe-Typeface

en: URL
xh: I-URL

en: Unbreakable text
xh: Umbhalo ongohlulekileyo

en: Underlined text style
xh: Krwela umgca ngaphantsi kwisimbo sombhalo

en: Undo the last action
xh: Buyisela okwenziwe mva

en: Unicode
xh: i-Unicode

en: Unicode (UTF-8)
xh: i-Unicode (UTF-8)

en: Unknown
xh: Ayaziwa

en: Unordered list
xh: Uluhlu olungalungelelananga

en: Use %s highlight mode
xh: Sebenzisa %s inkqubo yokuqaqambisa

en: Use Default Font
xh: Sebenzisa Umiselo Lwefonti

en: Use image map
xh: Sebenzisa imepu yemifanekiso

en: Use the _selected format
xh: Sebenzisa ulungiselelo _olukhethiweyo

en: User dictionary:
xh: Isichazi-magama somsebenzisi:

en: Value
xh: Ixabiso

en: Value interpretation
xh:  Utoliko lwexabiso

en: Variable or program argument
xh: Ugcino lwamaxabiso aguqukayo okanye inkqubo yesiphumezi-magama

en: Vertical cell alignment
xh: Ulungelelwaniso lwe-cell ethe nkqo

en: Vertical space
xh: Isithuba esithe nkqo

en: Vietnamese
xh: i-Vietnamese

en: View
xh: Okubonakalayo

en: Visited link color
xh: Ukutyelelwa kombala wonxulumano

en: Western
xh: Ntshona

en: Whether pluma should create backup copies for the files it saves. You can set the backup file extension with the "Backup Copy Extension" option.
xh: Nokuba i-pluma kufuneka idale iikopi zokhuselo ukwenzela iifayili ezigcinayo. Ungamisela ifayili yokhuselo eyongeziweyo nge "Isongezo Sekopi Yokhuseleko".

en: Whether pluma should display line numbers in the editing area.
xh: Nokuba i-pluma kufuneka ikwazi ukubonisa amanani omgca kwindawo yokuhlela.

en: Whether pluma should display the right margin in the editing area.
xh: Nokuba i-pluma kufuneka ikwazi ukubonisa umgca wasekunene kwindawo yokuhlela.

en: Whether pluma should enable syntax highlighting.
xh: Nokuba i-pluma kufuneka ikwazi ukwenza uqaqambiso lwe-syntax.

en: Whether pluma should highlight the current line.
xh: Nokuba i-pluma kufuneka iqaqambise umgca okuwo.

en: Whether pluma should include a document header when printing documents.
xh: Nokuba i-pluma kufuneka iquke uxwebhu lwephepha lokubhalwe ngasentla xa kushicilelwa amaxwebhu.

en: Whether pluma should insert spaces instead of tabs.
xh: Nokuba i-pluma kufuneka ifake izithuba endaweni yee-tabs.

en: Whether pluma should print syntax highlighting when printing documents.
xh: Nokuba i-pluma kufuneka ishicilele uqaqambiso lwe-Syntax xa kushicilelwa amaxwebhu.

en: Whether the status bar at the bottom of editing windows should be visible.
xh: Nokuba umgca obonakalisa ubume bokuqhubekayo emazantsi eefestile zokuhlela kufuneka ubonakale.

en: Whether the toolbar should be visible in editing windows.
xh: Nokuba i-toolbar kufuneka ibonakale kwiifestile zokuhlela.

en: Width
xh: Ububanzi

en: Windows
xh: U-Windows

en: Words
xh: Amagama

en: XSLT - Axes
xh: I-XSLT - Amazembe

en: XSLT - Elements
xh: XSLT - Izinto

en: XSLT - Functions
xh: XSLT - Imisebenzi

en: _About
xh: _Malunga

en: _Add
xh: _Yongeza

en: _Add...
xh: _Yongeza...

en: _Autocheck Spelling
xh: _Iziqinisekisela ngokwayo upelo-magama

en: _Autosave files every
xh: _Zigcinele iifayili qhonge

en: _Body:
xh: _Okuqulathiweyo:

en: _Close
xh: _Vala

en: _Close All
xh: _Vala Konke

en: _Contents
xh: _Okuqulethweyo

en: _Copy
xh: _Kopa

en: _Delete
xh: _Cima

en: _Description
xh: _iNkcazo

en: _Display line numbers
xh: _Bonisa kwiskrini amanani omgca

en: _Document Statistics
xh: U_xwebhu lweenkcukacha-manani

en: _Documents
xh: _Amaxwebhu

en: _Edit
xh: _Hlela

en: _Enable automatic indentation
xh: _Yenza ukuba iziqalele ngokwayo nganeno

en: _Encoding
xh: _Ukunxulumana

en: _File
xh: i_Fayili

en: _Find...
xh: _Fumana...

en: _Help
xh: _Nceda

en: _Highlight Mode
xh: _Inkqubo Yokuqaqambisa

en: _Ignore
xh: _Sikuyinaka

en: _Ignore All
xh: _Ungazihoyi Zonke

en: _Ignore case
xh: _Musa ukumhoya unobumba

en: _Insert
xh: _Faka

en: _Invert Case
xh: _Guqula Unobumba

en: _Line numbers:
xh: Amanani o_mgca:

en: _Match case
xh: _Ngqamanisa unobumba

en: _More...
xh: _Nangaphezulu...

en: _Move to New Window
xh: _Shenxela kwifayili entsha

en: _New
xh: _Entsha

en: _Number every
xh: _Nombola konke

en: _Open
xh: _Vula

en: _Open...
xh: _Vula...

en: _Paste
xh: _Ncamathelisa

en: _Print...
xh: _Shicilela...

en: _Prompt for a format
xh: _Guqulela kolunye ulungiselelo

en: _Quit
xh: _Phuma

en: _Redo
xh: _Yenze kwakhona

en: _Reload
xh: _Layisha kwakhona

en: _Rename
xh: _Nika elinye igama

en: _Replace
xh: _Beka endaweni yenye

en: _Replace...
xh: _Buyisela endaweni yenye...

en: _Restore Default Fonts
xh: _Buyisela iifonti ezimiselweyo

en: _Retry
xh: _Zama kwakhona

en: _Reverse order
xh: _Tshintsha-tshintsha ulandelelano

en: _Revert
xh: _Buyela

en: _Save
xh: _Gcina

en: _Save All
xh: _Gcina konke

en: _Search
xh: _Khangela

en: _Search for:
xh: _Khangela i:

en: _Sort
xh: _Hlela

en: _Spelling Suggestions...
xh: _Iingcebiso ngopelo magama...

en: _Statusbar
xh: _Umgca wokubonakalisa okuqhubekayo

en: _Suggestions:
xh: _Iingcebiso:

en: _Tab width:
xh: Ububanzi be-_Tab:

en: _Title Case
xh: _Yipha isihloko Unobumba

en: _Toolbar
xh: I-_Toolbar

en: _Tools
xh: _Izixhobo

en: _Undo
xh: _Buyisela okwenziweyo

en: _Update
xh: _Hlaziya

en: _Use custom format
xh: _Sebenzisa indlela oyithandayo ozilungiselele yona

en: _View
xh: _Bonakalisa

en: _Wrap around
xh: U_qhubeleko-magama kumacala onke

en: _minutes
xh: ii_mizuzu

en: ancestor
xh: isinyanya

en: ancestor-or-self
xh: isinyanya-okanye-wena qobo

en: attribute
xh: Uphawu

en: child
xh: inkqubo engumntwana

en: columns
xh: iikholam

en: descendant
xh: isizukulwana

en: descendant-or-self
xh: isizukulwana-okanye-wena qobo

en: following
xh: elandelayo

en: following-sibling
xh: ngokulandela umntwakwenu

[ctx: language]
en: Default
xh: Esilelayo

en: lines
xh: imigca

en: namespace
xh: I-namespace

en: parent
xh: umzali

en: pluma cannot handle this location.
xh: I-pluma ayikwazi ukuphatha lendawo.

en: preceding
xh: ngaphambili kwento

en: preceding-sibling
xh: ngaphambili-komntakwenu

en: rows
xh: izakhelo zoludwe

en: self
xh: mna
