mate-panel 1.26.0 - en to as translation catalogue (499 entries)

en: "%s" has quit unexpectedly
as: "%s" অপ্ৰত্যাশিতৰূপে বন্ধ হৈছে

en: %s has no use what-so-ever. It only takes up disk space and compilation time, and if loaded it also takes up precious panel space and memory. Anybody found using it should be promptly sent for a psychiatric evaluation.
as: %s ৰ কোনো কাৰ্যতে ব্যৱহাৰ নাই  । ই অকল ডিস্কৰ স্থান আৰু কমপাইল কৰাৰ সময় গ্ৰাস কৰে আৰু, তুলি ল'লে পেনেলৰ মূল্যবাণ স্থান আৰ স্মৃতিশক্তি দখল কৰে  । যদি কাৰোবাক ইয়াক ব্যৱহাৰ কৰা দেখা যায়, তেনেহ'লে তাক তৎক্ষণাৎ মানসিক পৰীক্ষাৰ বাবে পঠিওৱা উচিত  ।

en: %s the Fish
as: %s মাছ

en: %s the Fish Says:
as: %s মাছে কয়:

en: %s the Fish, a contemporary oracle
as: %s মাছ, সমকালৰ দৈব-বক্তা

en: %s the Fish, the fortune teller
as: %s মাছ, ভবিষ্যত বক্তা

en: %s, feels like %s
as: %s, কিন্তু %s ৰ নিচিনা লাগে

en: (empty)
as: (ৰিক্ত)

en: (with minor help from George)
as: (George ৰ সামান্য সাহযোগিতা সহ)

en: - Edit .desktop files
as: - .desktop নথিপত্ৰ সম্পাদনা কৰক

en: <small><i>Type a city, region, or country name and then select a match from the pop-up.</i></small>
as: <small><i>চহৰ, অঞ্চল বা দেশৰ নাম লিখক আৰু প'প-আপ তালিকাৰ পৰা উপযুক্ত মিল নিৰ্ব্বাচন কৰক  ।</i></small>

en: <small>Opaque</small>
as: <small>অভেদ্য</small>

en: <small>Set...</small>
as: <small>নিৰ্ধাৰণ কৰক...</small>

en: <small>Set</small>
as: <small>নিৰ্ধাৰণ কৰক</small>

en: <small>Transparent</small>
as: <small>স্বচ্ছ</small>

en: A fish without a name is a pretty dull fish. Bring your fish to life by naming him.
as: নামহীন মাছ অত্যন্ত নিৰ্জীব  । আপোনাৰ মাছৰ নামকৰণ কৰক আৰু তাক জগাওক  ।

en: A list of applet IIDs that the panel will ignore. This way you can disable certain applets from loading or showing up in the menu. For example to disable the mini-commander applet add 'OAFIID:MATE_MiniCommanderApplet' to this list. The panel must be restarted for this to take effect.
as: পেনেলৰ দ্বাৰা অগ্ৰাহ্য কৰাৰ উদ্দেশ্যে চিহ্নিত এপ্লেট IID ৰ তালিকা  । এই ব্যৱস্থাত আপুনি সুনিৰ্দিষ্ট কিছু এপ্লেটক মেনুত লোড বা প্ৰদৰ্ছন হোৱা প্ৰতিৰোধ কৰিবপাৰিব  । উদাহৰণস্বৰূপ, mini-commander এপ্লেট নিষ্ক্ৰিয় কৰিবলৈ এই তালিকাত 'OAFIID:MATE_MiniCommanderApplet' যোগ কৰক  । ইয়াক প্ৰয়োগ কৰিবলৈ পেনেল পুনঃ আৰম্ভ কৰা আৱশ্যক  ।

en: A list of locations to display in the calendar window.
as: বৰ্ষপঞ্জিৰ সংযোগক্ষেত্ৰত দেখুৱাব লগা স্থানৰ তালিকা  ।

en: A list of panel IDs. Each ID identifies an individual toplevel panel. The settings for each of these panels are stored in /apps/panel/toplevels/$(id).
as: পেনেল ID ৰ এটা তালিকা  । প্ৰত্যেক ID ৰ দ্বাৰা ঊৰ্ধ্ব স্তৰৰ এটা পেনেল চিহ্নিত কৰা হ'ব  । এই সমস্ত  পেনেলৰ বৈশিষ্ট্য /apps/panel/toplevels/$(id) ত লিখা আছে  ।

en: A list of panel object IDs. Each ID identifies an individual panel object (e.g. a launcher, action button or menu button/bar). The settings for each of these objects are stored in /apps/panel/objects/$(id).
as: পেনেল অবজেক্ট ID ৰ এটা তালিকা  । প্ৰত্যেক ID ৰ দ্বাৰা এটা পেনেল অবজেক্ট (উদাহৰণ, লঞ্চাৰ, কৰ্ম নিৰ্দেশক বুটাম বা মেনু বুটাম/বাৰ) চিহ্নিত কৰা হ'ব  । এই সমস্ত এপ্লেটেৰ বৈশিষ্ট্য /apps/panel/objects/$(id) ত লিখা আছে  ।

en: A pop out drawer to store other items in
as: অন্যান্য বস্তু সংৰক্ষণ কৰিবলৈ ব্যৱহৃত পপ-আউট ড্ৰয়াৰ

en: A separator to organize the panel items
as: পেনেলৰ বিষয়বস্তু সুবিন্যস্ত কৰিবলৈ ব্যৱহৃত বিভাজন ৰেখা

en: A_bout Panels
as: পেনেলৰ বিষয়ে (_b)

en: About the MATE Panel
as: MATE পেনেলৰ বিষয়ে

en: Access documents, folders and network places
as: ডকুমেন্ট, ফোল্ডাৰ আৰু নেটৱৰ্কৰ অৱস্থান ব্যৱহাৰ কৰক

en: Action button type
as: কৰ্ম বুটামৰ প্ৰকৃতি

en: Ad_just Date & Time
as: তাৰিখ আৰু সময় পৰিবৰ্তন(_j)

en: Add this as _drawer to panel
as: ড্ৰয়াৰ হিচাপে ইয়াক পেনেলত যোগ কৰক(_d)

en: Add this as _menu to panel
as: মেনু হিচাপে ইয়াক পেনেলত যোগ কৰক(_m)

en: Add this launcher to _desktop
as: চিহ্নিত লঞ্চাৰ ডেস্কট'পত যোগ কৰক (_d)

en: Add this launcher to _panel
as: চিহ্নিত লঞ্চাৰ পেনেলত যোগ কৰক (_p)

en: Add to Drawer
as: ড্ৰয়াৰত যোগ কৰক

en: Add to Panel
as: পেনেলত যোগ কৰক

en: An unknown error occurred while trying to open "%s".
as: "%s" খোলাৰ সময় অজ্ঞাত সমস্যা উৎ‌পন্ন হৈছে  ।

en: Animation
as: এনিমেছন

en: Animation speed
as: এনিমেছনৰ গতি

en: Applet IIDs to disable from loading
as: তুলি ল'বলৈ প্ৰতিৰোধ কৰাৰ উদ্দেশ্যে চিহ্নিত এপ্লেট IID

en: Application
as: অনুপ্ৰয়োগ

en: Application Launcher...
as: অনুপ্ৰয়োগ লঞ্চাৰ...

en: Application does not accept documents on command line
as: এই এপ্লিকেশন দ্বাৰা আদেশ-শাৰীৰ মাধ্যমে নথিপত্ৰ গ্ৰহণ কৰা নহয়

en: Application in Terminal
as: টাৰ্মিনেলৰ অনুপ্ৰয়োগ

en: Applications
as: অনুপ্ৰয়োগ

en: Arro_ws on hide buttons
as: হাইড বুটামৰ ওপৰত কাঁড়চিহ্ন (_w)

en: Autoclose drawer
as: ড্ৰয়াৰ স্বয়ংক্ৰিয়ভাবে বন্ধ হ'ব

en: Automatically hide panel into corner
as: পেনেল স্বয়ংক্ৰিয়ভাবে কোণাত লুকুৱা হ'ব

en: Background
as: পটভূমি

en: Background _image:
as: পটভূমিৰ ছবি: (_i)

en: Background color
as: পৃষ্ঠভুমিৰ ৰং

en: Background color opacity
as: পটভূমিৰ ৰঙৰ ঘনত্ব

en: Background image
as: পটভূমিৰ ছবি

en: Background type
as: পটভূমিৰ প্ৰকৃতি

en: Bookmarks
as: পত্ৰচিহ্নসমূহ

en: Browse all local and remote disks and folders accessible from this computer
as: চিহ্নিত কম্পিউটাৰৰ পৰা ব্যবহাৰযোগ্য সকলো স্থানীয় আৰু দূৰবৰ্তী ডিস্ক আৰু ফোল্ডাৰ ব্ৰাউজ কৰক

en: Browse and run installed applications
as: সংস্থাপন কৰা অনুপ্ৰয়োগ চৰণ কৰক আৰু চলাওক

en: Browse bookmarked and local network locations
as: বুকমাৰ্ক আৰু স্থানীয় নেটৱৰ্ক অৱস্থান ব্ৰাউজ কৰা হ'ব

en: C_lear
as: পৰিষ্কাৰ কৰক (_l)

en: Calendar
as: বৰ্ষপঞ্জি

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
as: 'Type=Link' ডেস্কটপ নিবেশলৈ নথিৰ URI উল্লেখ কৰা নাযাব

en: Cannot delete this panel
as: চিহ্নিত পেনেল আঁতৰুৱা নাযায়

en: Cannot find an empty spot
as: ৰিক্ত স্থান পোৱা নাযায়

en: Center panel on x-axis
as: x-অক্ষৰ কেন্দ্ৰত পেনেল স্থাপন কৰা হ'ব

en: Center panel on y-axis
as: y-অক্ষৰ কেন্দ্ৰত পেনেল স্থাপন কৰা হ'ব

en: Change desktop appearance and behavior, get help, or log out
as: ডেস্কট'পৰ চেহেৰা আৰু আচৰণ পৰিবৰ্তন কৰক, সহায়তা প্ৰাপ্ত কৰক বা প্ৰস্থান কৰক

en: Choose Location
as: অৱস্থান নিৰ্বাচন কৰক

en: Choose a file to append to the command...
as: আদেশৰ শেষত যোগ কৰাৰ বাবে এটা নথিপত্ৰ নিৰ্ব্বাচন কৰক...

en: Choose a file...
as: এটা নথিপত্ৰ নিৰ্ব্বাচন কৰক...

en: Choose an application...
as: অনুপ্ৰয়োগ নিৰ্ব্বাচন...

en: City Name
as: চহৰৰ নাম

en: City Time Zone
as: চহৰৰ সময়ৰ অঞ্চল

en: Clear Recent Documents
as: সৰ্বশেষ ব্যৱহৃত নথিপত্ৰৰ তালিকা আঁতৰাওক

en: Clear Recent Documents...
as: সৰ্বশেষ ব্যৱহৃত নথিপত্ৰৰ তালিকা আঁতৰাওঁক...

en: Clear all items from the recent documents list
as: সৰ্বশেষ ব্যৱহৃত নথিৰ পত্ৰৰ তালিকাৰ সমস্ত বিষয়বস্তু আঁতৰাওক

en: Clear the Recent Documents list?
as: সৰ্বশেষ ব্যৱহৃত নথিৰ তালিকা ৰিক্ত কৰা হ'ব নেকি ?

en: Click here to hide all windows and show the desktop.
as: সমস্ত প্ৰদৰ্শিত সংযোগক্ষেত্ৰ লুকাই ডেস্কট'প প্ৰদৰ্ছনৰ উদ্দেশ্যে এই স্থানত ক্লিক কৰক  ।

en: Click here to restore hidden windows.
as: লুকুৱা সংযোগক্ষেত্ৰ টিপকৰুদ্ধাৰ কৰিবলৈ এই স্থানত ক্লিক কৰক  ।

en: Click on a window to force the application to quit. To cancel press <ESC>.
as: বলপূৰ্বক কোনো অনুপ্ৰয়োগ বন্ধ কৰাৰ উদ্দেশ্যে সংযোগক্ষেত্ৰৰ ওপৰত ক্লিক কৰক  । বাতিল কৰিবলৈ <ESC> টিপক  ।

en: Click this button to browse for a file whose name to append to the command string.
as: আদেশৰ শেষত যোগ কৰাৰ উদ্দেশ্যে নথিপত্ৰ চৰণ কৰিবলৈ এই বুটামত ক্লিক কৰক  ।

en: Click this button to run the selected application or the command in the command entry field.
as: আদেশ চলোৱাৰ ক্ষেত্ৰত নিৰ্বাচিত অনুপ্ৰয়োগ বা আদেশ সঞ্চালনৰ উদ্দেশ্যে এই বুটামত ক্লিক কৰক  ।

en: Click to hide month calendar
as: মাহ অনুযায়ী বৰ্ষপঞ্জি লুকাবলৈ ক্লিক কৰক

en: Click to view month calendar
as: মাহ অনুযায়ী বৰ্ষপঞ্জি চাবলৈ ক্লিক কৰক

en: Clock
as: ঘড়ি

en: Clock Format
as: ঘড়িৰ বিন্যাস

en: Clock Preferences
as: ঘড়ি সংক্ৰান্ত পছন্দ

en: Co_lor:
as: ৰং:(_l)

en: Co_mmand to run when clicked:
as: ক্লিক কৰিলে চিহ্নিত আদেশ নিৰ্বাহিত হ'ব:(_m)

en: Co_mment:
as: মন্তব্য:(_m)

en: Comm_and:
as: আদেশ:(_a)

en: Command icon
as: আদেশৰ আইকন

en: Command to execute on click
as: ক্লিক কৰিলে চিহ্নিত আদেশ পালন কৰা হ'ব

en: Complete panel lockdown
as: পেনেল সম্পূৰ্ণভাবে লক কৰা

en: Computer
as: কম্পিউটাৰ

en: Computer Clock
as: কম্পিউটাৰৰ ঘড়ি

en: Confirm panel removal
as: পেনেল আঁতৰুৱাৰ সময় সম্মতি লোৱা হ'ব

en: Connect to Server...
as: সেৱকৰ সৈতে সংযোগ কৰক...

en: Connect to a remote computer or shared disk
as: দূৰবৰ্তী কম্পিউটাৰ বা অংশ লোৱা ডিস্কৰ সৈতে সংযোগ কৰক

en: Copy _Date
as: তাৰিখ নকল কৰক(_D)

en: Copy _Time
as: সময় নকল কৰক(_T)

en: Copy a launcher from the applications menu
as: অনুপ্ৰয়োগ মেনুৰ পৰা এটা লঞ্চাৰ নকল কৰক

en: Could not connect to server
as: সেৱকৰ সৈতে সংযোগ কৰিবলৈ ব্যৰ্থ

en: Could not convert '%s' from UTF-8
as: UTF-8ৰ পৰা '%s' ৰূপান্তৰ কৰা নাযায়

en: Could not display help document
as: সহায়ক নথিপত্ৰ প্ৰদৰ্শন কৰিবলৈ ব্যৰ্থ

en: Could not display help document '%s'
as: সহায়ক নথি '%s' প্ৰদৰ্ছন কৰিবলৈ ব্যৰ্থ

en: Could not execute '%s'
as: '%s' চলোৱা নাযায়

en: Could not launch '%s'
as: '%s' আৰম্ভ কৰিবলৈ ব্যৰ্থ

en: Could not launch application
as: এপ্লিকোছন আৰম্ভ কৰা নাযায়

en: Could not open location '%s'
as: '%s' অৱস্থান প্ৰদৰ্ছন কৰা নাযায়

en: Could not open recently used document "%s"
as: সম্প্ৰতি ব্যৱহৃত নথি "%s" খোলা নাযায়

en: Could not run command '%s'
as: '%s' আদেশ চলোৱা নাযায়

en: Could not save directory properties
as: পঞ্জিকাৰ বৈশিষ্ট্য সংৰক্ষণ কৰিবলৈ ব্যৰ্থ

en: Could not save launcher
as: লঞ্চাৰ সংৰক্ষণ কৰিবলৈ ব্যৰ্থ

en: Could not show this URL
as: চিহ্নিত URL প্ৰদৰ্ছন কৰা নাযায়

en: Could not use dropped item
as: অপসাৰীত বস্তু ব্যৱহাৰ কৰা নাযায়

en: Create Launcher
as: লঞ্চাৰ নিৰ্মাণ কৰক

en: Create a new launcher
as: নতুন লঞ্চাৰ নিৰ্মাণ কৰক

en: Create new file in the given directory
as: নিৰ্দিষ্ট পঞ্জিকাত নতুন নথিপত্ৰ নিৰ্মাণ কৰক

en: Current Time:
as: বৰ্ত্তমানৰ সময়:

en: Custom Application Launcher
as: স্বনিৰ্বাচিত অনুপ্ৰয়োগ লঞ্চাৰ

en: Custom format of the clock
as: ঘড়িত ব্যৱহাৰযোগ্য নিজস্ব বিন্যাস

en: D_on't Delete
as: আঁতৰুৱা ন'হ'ব (_o)

en: Decides when to group windows from the same application on the window list. Possible values are "never", "auto" and "always".
as: এটা অনুপ্ৰয়োগৰ বিভিন্ন সংযোগক্ষেত্ৰসমূহ সংযোগক্ষেত্ৰ তালিকাত কোন সময়ত দলবদ্ধ কৰা হ'ব সেইটো নিৰ্ধাৰণ কৰিবলৈ ব্যৱহৃত হয়  ।সম্ভাব্য মান "কেতিয়াও নহয়", "স্বয়ংক্ৰিয়" আৰু "সদায়ে"  ।

en: Delete this drawer?
as: চিহ্নিত ড্ৰয়াৰ আঁতৰুৱা হ'ব নেকি ?

en: Delete this panel?
as: চিহ্নিত পেনেল আঁতৰুৱা হ'ব নেকি ?

[ctx: Desktop Folder]
en: Desktop
as: ডেস্কটপ

en: Directory Properties
as: পঞ্জিকাৰ বৈশিষ্ট্য

en: Disable Force Quit
as: বলপূৰ্বক অনুপ্ৰয়োগ বন্ধ কৰাৰ প্ৰক্ৰিয়া নিষ্ক্ৰিয় কৰা হ'ব

en: Disable connection to session manager
as: অধিবেশন পৰিচালন ব্যৱস্থাৰ সৈতে সংযোগ বিচ্ছিন্ন কৰা হ'ব

en: Display
as: প্ৰদৰ্শন

en: Display all workspaces
as: সমস্ত কৰ্মক্ষেত্ৰ প্ৰদৰ্ছন কৰা হ'ব

en: Display workspace names
as: কৰ্মক্ষেত্ৰৰ নাম প্ৰদৰ্ছন কৰা হ'ব

en: Do you want to delete the applet from your configuration?
as: ব্যৱহৃত বিন্যাসৰ পৰা আপুনি এপ্লেট আঁতৰাবলৈ ইচ্ছুক নে ?

en: Drawer
as: ড্ৰয়াৰ

en: Drawer Properties
as: ড্ৰয়াৰৰ বৈশিষ্ট্য

en: E_xpand
as: প্ৰসাৰণ (_x)

en: East
as: পূৰ্ব

en: Edit
as: সম্পাদনা

en: Edit Location
as: অৱস্থান সম্পাদনা কৰক

en: Enable animations
as: এনিমেছন সক্ৰিয় কৰা হ'ব

en: Enable arrows on hide buttons
as: হাইড-বুটামত কাঁড়চিহ্ন সক্ৰিয় কৰা হ'ব

en: Enable autocompletion in "Run Application" dialog
as: "অনুপ্ৰয়োগ চলাওক" সম্বাদ বাকচত স্বয়ংক্ৰিয় তথ্য পূৰণ ব্যৱস্থা সক্ৰিয় কৰক  ।

en: Enable hide buttons
as: হাইড-বুটাম সক্ৰিয় কৰা হ'ব

en: Enable program list in "Run Application" dialog
as: "অনুপ্ৰয়োগ চলাওক" সম্বাদ বাকচত প্ৰোগ্ৰাম তালিকা প্ৰদৰ্ছন সক্ৰিয় কৰক  ।

en: Enable tooltips
as: টুল-টিপ সক্ৰিয় কৰা হ'ব

en: Error
as: ত্ৰুটি

en: Error displaying help document
as: সহায়ক নথি প্ৰদৰ্ছন কৰিবলৈ ব্যৰ্থ

en: Expand list of locations
as: স্থানৰ তালিকা প্ৰসাৰীত কৰক

en: Expand program list in "Run Application" dialog
as: "অনুপ্ৰয়োগ চলাওক" সম্বাদ বাকচত প্ৰোগ্ৰাম তালিকা প্ৰসাৰণ কৰা হ'ব  ।

en: Expand to occupy entire screen width
as: সম্পূৰ্ণ পৰ্দাৰ প্ৰস্থ দখল কৰি প্ৰদৰ্ছনৰ উদ্দেশ্যে বিস্তাৰ কৰক

en: FILE
as: নথিপত্ৰ: [1]

en: Failed to load %s: %s
as: %s তুলি লোৱা নাযায়: %s

en: Failed to load applet %s
as: %s এপ্লেট তুলি ল'বলৈ ব্যৰ্থ

en: Failed to set the system time
as: ব্যৱস্থাপ্ৰণালী সময় নিৰ্ধাৰণ কৰিবলৈ ব্যৰ্থ

en: Failed to set the system timezone
as: ব্যৱস্থাপ্ৰণালীৰ সময়কাল নিৰ্ধাৰণ কৰিবলৈ ব্যৰ্থ

en: File System
as: ফাইল সিস্টেম

en: File is not a valid .desktop file
as: বৈধ .desktop নথিপত্ৰ নহয়

en: Find an _item to add to "%s":
as: "%s" লৈ যোগ কৰাৰ উদ্দেশ্যে এটা বস্তু অনুসন্ধান কৰক:(_i)

en: Find an _item to add to the drawer:
as: ড্ৰয়াৰত যোগ কৰাৰ উদ্দেশ্যে এটা বস্তু অনুসন্ধান কৰক: (_i)

en: Find an _item to add to the panel:
as: পেনেলত যোগ কৰাৰ উদ্দেশ্যে এটা বস্তু অনুসন্ধান কৰক:(_i)

en: Fish
as: মাছ

en: Fish Preferences
as: মাছ সম্বন্ধীয় পছন্দ

en: Fit image to panel
as: পেনেলৰ মাপ অনুসাৰে ছবি স্থাপন কৰা হ'ব

en: Force Quit
as: বলপূৰ্বক বন্ধ কৰক

en: Force a misbehaving application to quit
as: বিশৃঙ্খল অনুপ্ৰয়োগ বলপূৰ্বক বন্ধ কৰক

en: Force this application to exit?
as: অনুপ্ৰয়োগ বলপূৰ্বক বন্ধ কৰা হ'ব নেকি ?

en: Frames in fish's animation
as: মাছৰ এনিমেছনত ফ্ৰেমৰ সংখ্যা

en: General
as: সাধাৰণ

en: Group windows when _space is limited
as: স্থান সীমিত থাকিলে সংযোগক্ষেত্ৰসমূহ দলবদ্ধ কৰা হ'ব (_s)

en: Hide Panel
as: পেনেল লুকাওক

en: Highlight launchers on mouseover
as: mouseover হ'লে লঞ্চাৰৰ ঔজ্জ্বল্য বৃদ্ধি পাব

en: Home Folder
as: ব্যক্তিগত ফোল্ডাৰ

en: Hour format
as: ঘন্টা অনুযায়ী বিন্যাস

en: Icon '%s' not found
as: '%s' নামক আইকন পোৱা নাযায়

en: Icon not found
as: আইকন পোৱা নাযায়

en: Icon used for object's button
as: বস্তুৰ বুটামে ব্যৱহৃত আইকন

en: If true, a dialog is shown asking for confirmation if the user wants to remove a panel.
as: মান সত্য হ'লে, পেনেল অপসাৰণ কৰ্মত ব্যৱহাৰকৰ্তাক সম্মতি জ্ঞাপন কৰাৰ অনুৰোধ জনায় সম্বাদ বাকচ প্ৰদৰ্ছন কৰা হ'ব  ।

en: If true, a drawer will automatically be closed when the user clicks a launcher in it.
as: মান সত্য হ'লে, ড্ৰয়াৰত কোনো লঞ্চাৰত ক্লিক কৰিলে স্বয়ংক্ৰিয়ভাবে ড্ৰয়াৰ বন্ধ কৰা হ'ব  ।

en: If true, a launcher is highlighted when the user moves the pointer over it.
as: মান সত্য হ'লে, ব্যৱহাৰকৰ্তাৰ দ্বাৰা লঞ্চাৰৰ ওপৰত পইন্টাৰ স্থাপন কৰিলে তাৰ ঔজ্জ্বল্য বৃদ্ধি পাব  ।

en: If true, arrows will be placed on the hide buttons. This key is only relevant if the enable_buttons key is true.
as: মান সত্য হ'লে, হাইড-বুটামৰ ওপৰত কাঁড়চিহ্ন আঁকা হ'ব  । enable_buttons ৰ মান সত্য হ'লে এই বৈশিষ্ট্য ব্যৱহাৰ কৰা সম্ভব হ'ব  ।

en: If true, autocompletion in the "Run Application" dialog is made available.
as: মান সত্য হ'লে, "অনুপ্ৰয়োগ চলাওক" সম্বাদ বাকচত স্বয়ংক্ৰিয় তথ্যপূৰণ ব্যৱস্থা উপলব্ধ কৰা হ'ব  ।

en: If true, buttons will be placed on each side of the panel which may be used to move the panel to edge of the screen, leaving only a button showing.
as: মান সত্য হ'লে, পেনেলৰ প্ৰতি ধাৰে বুটাম স্থাপন কৰা হ'ব যিসমূহৰ সহায়ে পেনেল পৰ্দাৰ এটা প্ৰান্তলৈ স্থানান্তৰ কৰা হ'ব আৰু অকল এটা বুটাম প্ৰদৰ্শিত হ'ব  ।

en: If true, display a weather icon.
as: মান সত্য হ'লে, বতৰৰ আইকন দেখুৱাওক  ।

en: If true, display date in the clock, in addition to time.
as: মান সত্য হ'লে, সময়ৰ সৈতে ঘড়িৰ তাৰিখ প্ৰদৰ্ছন কৰা হ'ব  ।

en: If true, display seconds in time.
as: মান সত্য হ'লে, ছেকেণ্ড অনুসাৰে সময় প্ৰদৰ্ছন কৰা হ'ব  ।

en: If true, expand the list of locations in the calendar window.
as: মান সত্য হ'লে, বৰ্ষপঞ্জিৰ সংযোগক্ষেত্ৰত স্থানৰ তালিকা প্ৰসাৰ কৰক  ।

en: If true, hiding and un-hiding of this panel will be animated rather than happening instantly.
as: মান সত্য হ'লে, পেনেলত লুকুৱা আৰু প্ৰদৰ্ছন তৎ‌ক্ষনাৎ‌ ন'হৈ এনিমেছনৰ মাধ্যমে কৰা হ'ব  ।

en: If true, show date in a tooltip when the pointer is over the clock.
as: মান সত্য হ'লে, ঘড়িৰ ওপৰত মাউছ নিলে টুলটিপত তাৰিখ প্ৰদৰ্ছন কৰা হ'ব  ।

en: If true, show the temperature next to the weather icon.
as: মান সত্য হ'লে, বতৰৰ আইকণৰ ওচৰত তাপমান দেখুৱাব  ।

en: If true, show week numbers in the calendar.
as: মান সত্য হ'লে, বৰ্ষপঞ্জিত সপ্তাহৰ সংখ্যা প্ৰদৰ্শিত হ'ব  ।

en: If true, the "Known Applications" listing in the "Run Application" dialog is expanded when the dialog is opened. This key is only relevant if the enable_program_list key is true.
as: যদি মান সত্য হয়, তেনেহ'লে "অনুপ্ৰয়োগ চলাওক" সম্বাদ খোলাৰ সময়  "পৰিচিত অনুপ্ৰয়োগ" ৰ তালিকা বিস্তাৰিতভাবে প্ৰদৰ্শিত হ'ব  । enable_progam_list  ৰ মান যদি সত্য হয় তেনেহ'লে ইয়াক কাৰ্যকৰী হয়  ।

en: If true, the "Known Applications" listing in the "Run Application" dialog is made available. Whether or not the listing is expanded when the dialog is shown is controlled by the show_program_list key.
as: যদি মান সত্য হয়, তেনেহ'লে "অনুপ্ৰয়োগ চলাওক" সম্বাদ বাকচত "পৰিচিত অনুপ্ৰয়োগ সমূহ" তালিকা প্ৰদৰ্ছন কৰা হয়  ।এই তালিকা বিস্তাৰিত ভাবে প্ৰদৰ্শিত হ'ব নে নাই সেইটো নিৰ্ধাৰণ কৰে show-program-listing ৰ মান  ।

en: If true, the background image will be rotated when the panel is oriented vertically.
as: মান সত্য হ'লে, উলম্ব দিশত নিৰ্ধাৰিত পেনেলৰ ক্ষেত্ৰত পটভূমিৰ ছবি ঘূৰোৱা হ'ব  ।

en: If true, the custom_icon key is used as a custom icon for the button. If false, the custom_icon key is ignored. This key is only relevant if the object_type key is "menu-object" or "drawer-object".
as: মান সত্য হ'লে, বুটামৰ ক্ষেত্ৰত পছন্দ আইকনৰ বাবে custom_icon চাবি প্ৰয়োগ কৰা হয়  । মান মিছা হ'লে, custom_icon চাবি অগ্ৰাহ্য কৰা হয়  । object_type চাবিৰ মান "menu-object" বা "drawer-object" হিচাপে ধাৰ্য হ'লে উল্লিখিত চাবি কাৰ্যকৰী হ'ব  ।

en: If true, the fish's animation will be displayed rotated on vertical panels.
as: মান সত্য হ'লে পেনেলৰ উলম্ব দিশত মাছৰ এনিমেছন ঘূৰোৱা হ'ব  ।

en: If true, the image will be scaled (retaining the aspect ratio of the image) to the panel height (if horizontal).
as: মান সত্য হ'লে, পেনেলৰ উচ্চতা (অনুভূমিকৰ ক্ষেত্ৰত) অনুসাৰে ছবিৰ মাত্ৰা নিৰ্ধাৰিত হ'ব (ছবিৰ এসপেক্ট অনুমাত অক্ষুণ্ণ থাকিব)  ।

en: If true, the image will be scaled to the panel dimensions. The aspect ratio of the image will not be maintained.
as: মান সত্য হ'লে, পেনেলৰ মাপ অনুযায়ী ছবিৰ মাত্ৰা নিৰ্ধাৰিত হ'ব  । ছবিৰ এসপেক্ট অনুপাত ৰক্ষা কৰা ন'হ'ব  ।

en: If true, the menu_path key is used as the path from which the menu contents should be constructed. If false, the menu_path key is ignored. This key is only relevant if the object_type key is "menu-object".
as: মান সত্য হ'লে, menu_path চাবিৰ মান অনুযায়ী মেনুৰ বিষয়বস্তু নিৰ্মাণৰ উদ্দেশ্যে ব্যৱহৃত মান নিৰ্ধাৰণ কৰা হ'ব  । মান মিছা হ'লে, menu_path চাবি অগ্ৰাহ্য কৰা হয়  । object_type চাবিৰ মান "menu-object"  হিচাপে ধাৰ্য হ'লে এই চাবি কাৰ্যকৰী হ'ব  ।

en: If true, the panel is automatically hidden into a corner of the screen when the pointer leaves the panel area. Moving the pointer to that corner again will cause the panel to re-appear.
as: মান সত্য হ'লে, পেনেলৰ ওপৰতৰ পৰা পইন্টাৰ লৰোৱা হ'লে পেনেল স্বয়ংক্ৰিয়ৰূপে পৰ্দায় কোণত লুকুৱা হয়  । এই কোণত পইন্টাৰ নিলে পেনেল পুনঃ প্ৰদৰ্শিত হ'ব  ।

en: If true, the panel will not allow a user to force an application to quit by removing access to the force quit button.
as: মান সত্য হ'লে, বলপূৰ্বক অনুপ্ৰয়োগ বন্ধ কৰাৰ বুটামৰ ব্যৱহাৰ পেনেলৰ দ্বাৰা নিষ্ক্ৰিয় কৰা হ'ব আৰু ব্যৱহাৰকৰ্তা বলপূৰ্বক কোনো অনুপ্ৰয়োগ বন্ধ কৰিবলৈ সক্ষম ন'হ'ব  ।

en: If true, the panel will not allow any changes to the configuration of the panel. Individual applets may need to be locked down separately however. The panel must be restarted for this to take effect.
as: মান সত্য হ'লে পেনেলৰ বিন্যাস সংক্ৰান্ত কোনো পৰিবৰ্তন কৰা সম্ভব ন'হ'ব  । তথাপি, প্ৰতি এপ্লেট সম্ভৱতঃ পৃথকৰূপে লক কৰাৰ প্ৰয়োজন দেখা দিব পাৰে  । এই পৰিবৰ্তন প্ৰয়োগ কৰাৰ বাবে পেনেল পুনঃ আৰম্ভ কৰা আৱশ্যক  ।

en: If true, the panel will occupy the entire screen width (height if this is a vertical panel). In this mode the panel can only be placed at a screen edge. If false, the panel will only be large enough to accommodate the applets, launchers and buttons on the panel.
as: মান সত্য হ'লে, পেনেলৰ দ্বাৰা পৰ্দাৰ সম্পূৰ্ণ প্ৰস্থ (উলম্ব পেনেলৰ ক্ষেত্ৰত দৈৰ্ঘ্য) দখল কৰা হ'ব  । এই মোডত পেনেল অকল পৰ্দাৰ এটা প্ৰান্তত স্থাপন কৰা হ'ব  । মান মিছা হ'লে, পেনেল অকল সমস্ত এপ্লেট, লঞ্চাৰ আৰু বুটাম ধাৰণ কৰাৰ বাবে প্ৰয়োজনীয় মাপ অনুযায়ী নিৰ্মিত হ'ব  ।

en: If true, the position of the object is interpreted relative to the right (or bottom if vertical) edge of the panel.
as: মান সত্য হ'লে, পেনেলৰ সোঁফালৰ (বা উলম্ব পেনেলৰ ক্ষেত্ৰত তলৰ প্ৰান্ত) প্ৰান্ত অনুযায়ী বস্তুৰ স্থান নিৰ্ধাৰণ কৰা হ'ব  ।

en: If true, the user may not move the applet without first unlocking the object using the "Unlock" menuitem.
as: মান সত্য হ'লে, "আনলক কৰক" menuitem ব্যৱহাৰ কৰি বস্তু প্ৰথমে আনলক নকৰি ব্যৱহাৰকৰ্তা এপ্লেটেৰ স্থান পৰিবৰ্তন কৰিবলৈ সক্ষম ন'হ'ব  ।

en: If true, the window list will show windows from all workspaces. Otherwise it will only display windows from the current workspace.
as: মান সত্য হ'লে, সংযোগক্ষেত্ৰ তালিকাত সমস্ত কৰ্মক্ষেত্ৰৰ সংযোগক্ষেত্ৰ প্ৰদৰ্শিত হ'ব  । অন্যথা অকল বৰ্তমান কৰ্মক্ষেত্ৰৰ সংযোগক্ষেত্ৰসমূহ প্ৰদৰ্শিত হ'ব  ।

en: If true, the workspace switcher will show all workspaces. Otherwise it will only show the current workspace.
as: মান সত্য হ'লে, কৰ্মক্ষেত্ৰ অদল-বদলকাৰীত সমস্ত কৰ্মক্ষেত্ৰ প্ৰদৰ্ছন কৰা হ'ব  । অন্যথা অকল বৰ্তমান কৰ্মক্ষেত্ৰ প্ৰদৰ্ছন কৰা হ'ব  ।

en: If true, the workspaces in the workspace switcher will display the names of the workspaces. Otherwise they will display the windows on the workspace. This setting only works when the window manager is Marco.
as: মান সত্য হ'লে, কৰ্মক্ষেত্ৰ অদল-বদলকাৰীত উপস্থিত কৰ্মক্ষেত্ৰসমূহৰ নাম প্ৰদৰ্ছন কৰা হ'ব  । অন্যথা প্ৰতি কৰ্মক্ষেত্ৰতত উপস্থিত সংযোগক্ষেত্ৰসমূহ প্ৰদৰ্শিত হ'ব  । অকল Marco সংযোগক্ষেত্ৰ পৰিচালন ব্যৱস্থাৰ সৈতে এই বৈশিষ্ট্য ব্যৱহাৰ কৰা সম্ভব  ।

en: If true, the x and x_right keys are ignored and the panel is placed at the center of the x-axis of the screen. If the panel is resized it will remain at that position - i.e. the panel will grow on both sides. If false, the x and x_right keys specify the location of the panel.
as: মান সত্য হ'লে x আৰু x_right চাবিসমূহ উপেক্ষা কৰা হ'ব আৰু পেনেলক পৰ্দাৰ x-অক্ষৰ মাজত স্থাপন কৰা হ'ব  । পেনেলৰ আয়তন পৰিবৰ্তিত হ'লে ইয়াৰ অৱস্থান অক্ষুণ্ণ থাকিব - অৰ্থাৎ দুই প্ৰান্তত পেনেল প্ৰসাৰীত হ'ব  । মান মিছা হ'লে x আৰু x_right চাবি সমূহ দ্বাৰা পেনেলৰ অৱস্থান নিৰ্ণয় কৰা হ'ব  ।

en: If true, the y and y_bottom keys are ignored and the panel is placed at the center of the y-axis of the screen. If the panel is resized it will remain at that position - i.e. the panel will grow on both sides. If false, the y and y_bottom keys specify the location of the panel.
as: মান সত্য হ'লে y আৰু y_right চাবিসমূহ উপেক্ষা কৰা হ'ব আৰু পেনেলক পৰ্দাৰ y-অক্ষেৰ মাজত ৰখা হ'ব  । পেনেলৰ আয়তন পৰিবৰ্তিত হ'লে ইয়াৰ অৱস্থান অক্ষুণ্ণ থাকিব - অৰ্থাৎ দুই প্ৰান্তত পেনেল প্ৰসাৰীত হ'ব  । মান মিছা হ'লে y আৰু y_right চাবিসমূহ দ্বাৰা পেনেলৰ অৱস্থান নিৰ্ণয় কৰা হ'ব  ।

en: If true, then when unminimizing a window, move it to the current workspace. Otherwise, switch to the workspace of the window.
as: মান সত্য হ'লে, সৰু কৰা সংযোগক্ষেত্ৰ ডাঙৰ কৰাৰ সময়ত বৰ্তমান কৰ্মক্ষেত্ৰত স্থাপন কৰা হ'ব  । অন্যথা, সংযোগক্ষেত্ৰৰ মৌলিক কৰ্মক্ষেত্ৰ প্ৰদৰ্শিত হ'ব  ।

en: If true, tooltips are shown for objects in panels.
as: মান সত্য হ'লে, পেনেল অবজেক্টৰ বাবে টুলটিপ প্ৰদৰ্শিত হ'ব  ।

en: If you choose to force an application to exit, unsaved changes in any open documents in it might get lost.
as: এপ্লিকেছন বলপূৰ্বক বন্ধ কৰা হ'লে, সংশ্লিষ্ট এপ্লিকেছনত বৰ্তমানে খোলা নথিপত্ৰতে হোৱা অসংৰক্ষিত পৰিবৰ্তনসমূহ আঁতৰুৱা যাব ।

en: If you clear the Recent Documents list, you clear the following:
    • All items from the Places → Recent Documents menu item.
    • All items from the recent documents list in all applications.
as: সৰ্বশেষ ব্যৱহৃত নথিপত্ৰৰ তালিকা আঁতৰুৱা হ'লে নিম্নলিখিত তথ্য আঁতৰুৱা যাব:
    • স্থান → সৰ্বশেষ ব্যৱহৃত নথিপত্ৰৰ তালিকা মেনুৰ অধীন সমস্ত তথ্য  ।
    • সৰ্বধৰনৰ অনুপ্ৰয়োগৰ অধীন সৰ্বশেষ ব্যৱহৃত নথিপত্ৰৰ তালিকা  ।

en: If you reload a panel object, it will automatically be added back to the panel.
as: পেনেলৰ কোনো বস্তু পুনঃ তুলি ল'লে তাক স্বয়ংক্ৰিয়ৰূপে পেনেলত যোগ কৰা হ'ব  ।

en: Image Background Details
as: পটভূমিৰ ছবিৰ বিৱৰণ

en: Images
as: ছবি

en: In a Xinerama setup, you may have panels on each individual monitor. This key identifies the current monitor the panel is displayed on.
as: Xinerama ছেট-আপত, প্ৰত্যেক মনিটৰে পেনেল স্থাপন কৰা সম্ভব  । বৰ্তমানে পেনেল প্ৰদৰ্ছনকাৰী মনিটৰ এই চাবিৰ দ্বাৰা চিনাক্ত কৰা হয়  ।

en: Interpret position relative to bottom/right edge
as: তলৰ / সোঁফালৰ প্ৰান্ত অনুযায়ী স্থান নিৰ্ধাৰণ কৰা হ'ব

en: Key %s is not set, cannot load launcher
as: %s চাবিৰ মান স্থাপিত নহয়, লঞ্চাৰ তুলি লোৱা সম্ভব নহয়

en: L_atitude:
as: অক্ষাংশ: (_a)

en: L_ongitude:
as: দ্ৰাঘিমাংশ: (_o)

en: Launch other applications and provide various utilities to manage windows, show the time, etc.
as: অন্যান্য অনুপ্ৰয়োগ আৰম্ভ কৰি আৰু সংযোগক্ষেত্ৰ, সময় প্ৰদৰ্ছন প্ৰভৃতি পৰিচলোৱাৰ বাবে সুবিধা উপলব্ধ কৰা হয়  ।

en: Launcher Properties
as: লঞ্চাৰৰ বৈশিষ্ট্য

en: Launcher location
as: লঞ্চাৰৰ অৱস্থান

en: List of known applications
as: পৰিচিত অনুপ্ৰয়োগৰ তালিকা

en: List of locations
as: স্থানৰ তালিকা

en: Loc_k To Panel
as: পেনেলত লক কৰা হ'ব (_k)

en: Locate documents and folders on this computer by name or content
as: নাম বা অন্তৰ্ভুক্ত বিষয় অনুসাৰে এই কম্পিউটাৰে নথিপত্ৰ বা ফোল্ডাৰ অনুসন্ধান কৰক

en: Location
as: অবস্থান

en: Locations
as: অৱস্থান

en: Lock Screen
as: পৰ্দা লক কৰক

en: Lock the object to the panel
as: পেনেলত বস্তুৰ স্থান লক কৰক

en: Log Out %s...
as: %s ক প্ৰস্থান কৰা হ'ব...

en: Log Out...
as: প্ৰস্থান...

en: Log out %s of this session to log in as a different user
as: বেলেগ ব্যৱহাৰকৰ্তা হিচাপে প্ৰৱেশ কৰিবলৈ %s ক বৰ্তমান অধিবেছনৰ পৰা প্ৰস্থান কৰা হ'ব  ।

en: Log out of this session to log in as a different user
as: বেলেগ ব্যৱহাৰকৰ্তাৰ পৰিচয়ত প্ৰৱেশ কৰিবলৈ বৰ্তমান অধিবেছনৰ পৰা প্ৰস্থান কৰক  ।

en: Look at today's date!
as: আজিৰ তাৰিখ চাওক!

en: Main Menu
as: মূখ্য তালিকা

en: Menu content path
as: মেনুৰ বিষয়বস্তু ধাৰণকাৰী পাথ

en: Mount %s
as: %s মাউন্ট কৰক

en: Move windows to current workspace when unminimized
as: সৰু কৰা সংযোগক্ষেত্ৰ ডাঙৰ কৰাৰ সময়ত বৰ্তমান কৰ্মক্ষেত্ৰলৈ স্থানান্তৰ কৰা হ'ব

en: Name to identify panel
as: পেনেল চিনাক্তকৰণৰ উদ্দেশ্যে ব্যৱহৃত নাম

en: Network
as: নেটৱৰ্ক

en: Network Places
as: নেটৱৰ্কৰ অৱস্থান

en: No URI provided for panel launcher desktop file
as: পেনেল লঞ্চাৰ ডেস্কট'প নথিপত্ৰৰ বাবে কোনো URI উল্লিখিত নহয়

en: No URL was specified.
as: কোনো URL উল্লিখিত নহয়  ।

en: No application to handle search folders is installed.
as: অনুসন্ধানৰ ফোল্ডাৰ পৰিচলোৱাৰ বাবে কোনো অনুপ্ৰয়োগ সংস্থাপন কৰা নহয়  ।

en: North
as: উত্তৰ

en: Not a launchable item
as: প্ৰাৰম্ভ কৰাৰ যোগ্য বস্তু নহয়

en: Notification Area
as: সূচনাপ্ৰদানৰ স্থান

en: Number of _workspaces:
as: কৰ্মক্ষেত্ৰৰ সংখ্যা: (_w)

en: Object's position on the panel
as: পেনেলত বস্তুৰ অৱস্থান

en: Open '%s'
as: '%s' খোলক

en: Open URL: %s
as: উল্লিখিত URL খোলক: %s

en: Open the contents of your desktop in a folder
as: ফোল্ডাৰত ডেস্কট'পৰ বস্তু খোলক

en: Open your personal folder
as: ব্যক্তিগত ফোল্ডাৰ খোলক

[ctx: Orientation]
en: Bottom
as: তলত

[ctx: Orientation]
en: Left
as: বাওঁফালে

[ctx: Orientation]
en: Right
as: সোঁফালে

[ctx: Orientation]
en: Top
as: ওপৰত

en: Panel
as: পেনেল

en: Panel Display
as: পেনেল প্ৰদৰ্ছন

en: Panel ID list
as: পেনেল ID তালিকা

en: Panel Notification Area
as: পেনেলত সূচনাপ্ৰদানৰ স্থান

en: Panel Properties
as: পেনেলৰ বৈশিষ্ট্য

en: Panel attached to drawer
as: ড্ৰয়াৰৰ সৈতে যুক্ত পেনেল

en: Panel autohide delay
as: পেনেল লুকুৱাৰ পূৰ্ববৰ্তী বিৰাম

en: Panel autounhide delay
as: পেনেল পুনঃ প্ৰদৰ্ছনৰ পূৰ্ববৰ্তী বিৰাম

en: Panel object ID list
as: পেনেলৰ অবজেক্ট ID ৰ তালিকা

en: Panel object has quit unexpectedly
as: পেনেলৰ বস্তু অপ্ৰত্যাশিতৰূপে বন্ধ হৈছে

en: Panel object type
as: পেনেলৰ বস্তুৰ প্ৰকৃতি

en: Panel orientation
as: পেনেলৰ দিশ

en: Panel size
as: পেনেলৰ মাপ

en: Pause per frame
as: প্ৰতি ফ্ৰেমত বিৰাম

en: Pick a color
as: এটা ৰঙ নিৰ্ব্বাচন কৰক

en: Places
as: স্থান

en: Protect your computer from unauthorized use
as: অনুমতি নথকা ব্যৱহাৰৰ বিৰুদ্ধে আপোনাৰ কম্পিউটাৰ নিৰাপদ ৰাখক

en: Recent Documents
as: সৰ্বশেষ ব্যৱহৃত নথিপত্ৰৰ তালিকা

en: Removable Media
as: অপসাৰণযোগ্য মিডিয়া

en: Replace a currently running panel
as: বৰ্তমানে চলমান পেনেল প্ৰতিস্থাপন কৰক

en: Rescan %s
as: %s পুনঃ স্কেন কৰা হ'ব

en: Restore to current _workspace
as: বৰ্তমান কৰ্মক্ষেত্ৰলৈ প্ৰত্যাবৰ্তন কৰক (_w)

en: Restore to na_tive workspace
as: নেভ কৰ্মক্ষেত্ৰলৈ প্ৰত্যাবৰ্তন কৰক (_t)

en: Restoring Minimized Windows
as: সৰু কৰা উইন্ডো ডাঙৰ কৰাৰ প্ৰণালী

en: Rotate image on vertical panels
as: উলম্ব পেনেলত ছবি ঘূৰোৱা হ'ব

en: Rotate image when panel is _vertical
as: উলম্ব পেনেলৰ ক্ষেত্ৰত ছবি ঘূৰোৱা হ'ব (_v)

en: Rotate on vertical panels
as: উলম্ব পেনেলত ঘূৰোৱা হ'ব

en: Rows in workspace switcher
as: কৰ্মক্ষেত্ৰ অদল-বদলকাৰীত শাৰীৰ সংখ্যা

en: Run Application
as: অনুপ্ৰয়োগ চলাওক

en: Run Application...
as: অনুপ্ৰয়োগ চলাওক...

en: Run an application by typing a command or choosing from a list
as: আদেশ লিখি বা তালিকাৰ পৰা নিৰ্ব্বাচন কৰি অনুপ্ৰয়োগ আৰম্ভ কৰক

en: Run in _terminal
as: টাৰ্মিনেল চলোৱা হ'ব (_t)

en: Run with _file...
as: চিহ্নিত নথিপত্ৰসহ চলাওক...(_f)

en: S_tyle:
as: বিন্যাস:(_t)

en: Search
as: বিচাৰক

en: Search for Files...
as: নথিপত্ৰ অনুসন্ধান...

en: Select an animation
as: এনিমেছন নিৰ্ব্বাচন কৰক

en: Select an application to view its description.
as: অনুপ্ৰয়োগ সম্পৰ্কে বিস্তাৰিত জানিবলৈ নিৰ্ব্বাচন কৰক  ।

en: Select background
as: পটভূমি নিৰ্ব্বাচন কৰক

en: Select this box to run the command in a terminal window.
as: টাৰ্মিনেল সংযোগক্ষেত্ৰত আদেশ সঞ্চালনৰ উদ্দেশ্যে এই বাকচ নিৰ্ব্বাচন কৰক

en: Separator
as: বিভাজক

en: Session management options:
as: অধিবেশন পৰিচালনা সংক্ৰান্ত বিকল্প:

en: Set System Time
as: ব্যৱস্থাপ্ৰণালী সময় নিৰ্ধাৰণ কৰক

en: Set System Time...
as: ব্যৱস্থাপ্ৰণালী সময় নিৰ্ধাৰণ কৰক...

en: Set location as current location and use its timezone for this computer
as: বৰ্তমান অৱস্থান ৰূপে এই অৱস্থানকে চিহ্নিত কৰক আৰু এই কম্পিউটাৰৰ বাবে সময়ৰ অঞ্চলৰূপে নিৰ্ধাৰণ কৰক

en: Sh_ow windows from current workspace
as: বৰ্তমান কৰ্মক্ষেত্ৰৰ সংযোগক্ষেত্ৰ প্ৰদৰ্ছন কৰা হ'ব (_o)

en: Show Desktop Button
as: ডেস্কট'প প্ৰদৰ্ছনৰ বুটাম

en: Show _all workspaces in:
as: চিহ্নিত স্থানত সমস্ত কৰ্মক্ষেত্ৰ প্ৰদৰ্ছন কৰা হ'ব:(_a)

en: Show _only the current workspace
as: অকল বৰ্তমান কৰ্মক্ষেত্ৰ প্ৰদৰ্ছন কৰা হ'ব:(_o)

en: Show _temperature
as: তাপমান দেখুৱাওক (_t)

en: Show _weather
as: বতৰ দেখুৱাওক (_w)

en: Show date in clock
as: ঘড়িত তাৰিখ প্ৰদৰ্ছন কৰা হ'ব

en: Show date in tooltip
as: টুলটিপত তাৰিখ প্ৰদৰ্ছন কৰা হ'ব

en: Show hide _buttons
as: হাইড-বুটাম প্ৰদৰ্ছন কৰা হ'ব (_b)

en: Show list of known _applications
as: পৰিচিত অনুপ্ৰয়োগৰ তালিকা প্ৰদৰ্ছন (_a)

en: Show seco_nds
as: ছেকেণ্ড দেখুৱাওক (_n)

en: Show session management options
as: অধিবেশন পৰিচালনা সংক্ৰান্ত বিকল্প প্ৰদৰ্শন কৰা হ'ব

en: Show temperature in clock
as: ঘড়িত তাপমান দেখুৱাওক

en: Show the _date
as: দিন দেখুৱাওক (_d)

en: Show time with seconds
as: ছেকেণ্ডসহ সময় প্ৰদৰ্ছন কৰা হ'ব

en: Show weather in clock
as: ঘড়িত বতৰ প্ৰদৰ্ছন কৰা হ'ব

en: Show week numbers in calendar
as: বৰ্ষপঞ্জিত সপ্তাহৰ সংখ্যা প্ৰদৰ্শিত হ'ব

en: Show windows from a_ll workspaces
as: সকলো কৰ্মক্ষেত্ৰৰ সংযোগক্ষেত্ৰ প্ৰদৰ্ছন কৰা হ'ব (_l)

en: Show windows from all workspaces
as: সমস্ত কৰ্মক্ষেত্ৰৰ সংযোগক্ষেত্ৰ প্ৰদৰ্ছন কৰা হ'ব

en: Show workspace _names in switcher
as: অদল-বদলকাৰীত কৰ্মক্ষেত্ৰৰ নাম প্ৰদৰ্শিত হ'ব (_n)

en: Shut Down...
as: বন্ধ কৰক...

en: Shut down the computer
as: কম্পিউটাৰ বন্ধ কৰক

[ctx: Size]
en: Large
as: ডাঙৰ

[ctx: Size]
en: Medium
as: মাধ্যম

[ctx: Size]
en: Small
as: ক্ষুদ্ৰ

en: Solid c_olor
as: গাঢ় ৰং (_o)

en: Some of these properties are locked down
as: কিছুমান বৈশিষ্ট্য লক কৰা অৱস্থাত আছে

en: South
as: দক্ষিণ

en: Specifies the background color for the panel in #RGB format.
as: #RGB আকৃতিত পেনেলৰ পটভূমিৰ ৰঙ নিৰ্ধাৰণ কৰিবলৈ ব্যৱহৃত হয়  ।

en: Specifies the file to be used for the background image. If the image contains an alpha channel it will be composited onto the desktop background image.
as: পটভূমিৰ ছবি হিচাপে ব্যৱহৃত নথিপত্ৰ নিৰ্ধাৰণ কৰে  । ছবিত আল্ফা চেনেল উপস্থিত থাকিলে ডেস্কট'প পটভূমিৰ ছবি সৈতে ছবি গঠিত হ'ব  ।

en: Specifies the number of milliseconds delay after the pointer enters the panel area before the panel is automatically re-shown. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
as: পেনেলৰ অঞ্চলত পইন্টাৰ উপস্থিত হোৱাৰ পিছত স্বয়ংক্ৰিয়ভাবে পেনেল পুনঃৰায় প্ৰদৰ্ছন কৰাৰ মধ্যবৰ্তী সময়ৰ ব্যৱধান মিলিছেকেণ্ড নিৰ্ধাৰণ কৰে  । auto_hide চাবিৰ মান সত্য হ'লে ইয়াক কাৰ্যকৰী হ'ব  ।

en: Specifies the number of milliseconds delay after the pointer leaves the panel area before the panel is automatically hidden. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
as: পেনেলৰ অঞ্চলৰ পৰা পইন্টাৰ যোৱা পিছত স্বয়ংক্ৰিয়ভাবে পেনেল পুনঃৰায় লুকুৱাতবৰ্তী সময়ৰ ব্যৱধান মিলিছেকেণ্ড নিৰ্ধাৰণ কৰে  । auto_hide চাবিৰ মান সত্য হ'লে ইয়াক কাৰ্যকৰী হ'ব  ।

en: Specifies the number of pixels visible when the panel is automatically hidden into a corner. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
as: পেনেল স্বয়ংক্ৰিয়ভাবে কোণত লুকালে যি সংখ্যক পিক্সেল প্ৰদৰ্শিত হ'ব সেইটো নিৰ্ধাৰণ কৰে  । auto_hide চাবিৰ মান সত্য হ'লে ইয়াক কাৰ্যকৰী হ'ব  ।

en: Specifies the opacity of the background color format. If the color is not completely opaque (a value of less than 65535), the color will be composited onto the desktop background image.
as: পটভূমি ৰঙৰ অসচ্ছ্বতা নিৰ্ধাৰণ কৰিবলৈ ব্যৱহৃত হয়  । ব্যৱহৃত ৰং সম্পূৰ্ণ অস্বচ্ছ ন'হ'লে (মান ৬৫৫৩৫ ৰ পৰা কম হ'লে) ডেস্কট'পতৰ পটভূমী ছবিৰ সৈতে ৰং মিলায় লোৱা হ'ব  ।

en: Specify an applet IID to load
as: তুলি লোৱাৰ উদ্দেশ্যে এটা এপ্লেট IID উল্লেখ কৰক

en: Specify file containing saved configuration
as: সংৰক্ষিত বিন্যাস সহ নথিপত্ৰ চিহ্নিত কৰক

en: Specify session management ID
as: অধিবেশন পৰিচালনাৰ ID উল্লেখ কৰক

en: Specify the initial orientation of the applet (top, bottom, left or right)
as: এপ্লেটৰ প্ৰাৰম্ভিক দিশ নিৰ্ধাৰণ কৰক (ওপৰত,তলত,বাওঁফালে বা সোঁফালে)

en: Specify the initial size of the applet (xx-small, medium, large etc.)
as: এপ্লেটৰ প্ৰাৰম্ভিক মাপ নিৰ্ধাৰণ কৰক (অত্যাধিক-সৰু, মধ্যম, ডাঙৰ ইত্যাদি)

en: Speed unit
as: গতিৰ একক

en: St_retch
as: প্ৰসাৰণ (_r)

en: Starting %s
as: %s আৰম্ভ কৰা হৈছে

en: Stretch image to panel
as: পেনেলৰ ওপৰত ছবি প্ৰসাৰণ কৰক

en: Sunrise: %s / Sunset: %s
as: সূৰ্যোদয়: %s / সূৰ্যাস্ত: %s

en: Switcher
as: অদল-বদলকাৰী

en: System
as: ব্যৱস্থাপ্ৰণালী

en: Temperature unit
as: তাপমাত্ৰাৰ একক

en: Test applet utility
as: এপ্লেট সৰঞ্জাম পৰীক্ষণ

en: The Clock displays the current time and date
as: ঘড়িতবৰ্তমান সময় আৰু তাৰিখ প্ৰদৰ্শিত হ'ব

en: The MATE Panel
as: MATE পেনেল

en: The Window List shows a list of all windows in a set of buttons and lets you browse them.
as: সংযোগক্ষেত্ৰ তালিকাৰ দ্বাৰা সমস্ত দৃশ্যমান সংযোগক্ষেত্ৰসমূহ বুটামত প্ৰদৰ্ছন কৰা হ'ব আৰু ইয়াৰ সহায়ে আপুনি সেইসমূহ চৰণ কৰিবলৈ পাৰিব  ।

en: The Window Selector shows a list of all windows in a menu and lets you browse them.
as: সংযোগক্ষেত্ৰ তালিকাৰ দ্বাৰা সমস্ত দৃশ্যমান সংযোগক্ষেত্ৰসমূহ এটা মেনুত প্ৰদৰ্ছন কৰা হ'ব আৰু ইয়াৰ সহায়ে আপুনি সেইসমূহ চৰণ কৰিবলৈ পাৰিব  ।

en: The Workspace Switcher shows you a small version of your workspaces that lets you manage your windows.
as: কৰ্মক্ষেত্ৰ অদল-বদলকাৰীত আপোনাৰ ব্যৱহৃত সমস্ত কৰ্মক্ষেত্ৰৰ এটা ক্ষুদ্ৰ সংস্কৰণ প্ৰদৰ্ছন কৰা হয় আৰু ইয়াৰ সহায়ে সংযোগক্ষেত্ৰ পৰিচালন কৰা সম্ভব  ।

en: The action type this button represents. Possible values are "lock", "logout", "run", "search" and "screenshot". This key is only relevant if the object_type key is "action-applet".
as: বুটামৰ দ্বাৰা চিহ্নিত কৰ্ম প্ৰকৃতি  । সম্ভাব্য মান হ'ল "lock (লক কৰক)", "logout (প্ৰস্থান)", "run (অনুপ্ৰয়োগ চলাওক)", "search (অনুসন্ধান কৰক)" আৰু "screenshot (পৰ্দাৰ ছবি)"  । object_type চাবিৰ মান "action-applet"  হিচাপে ধাৰ্য হ'লে এই চাবি কাৰ্যকৰী হ'ব  ।

en: The command of the launcher is not set.
as: লঞ্চাৰৰ আদেশ নিৰ্ধাৰিত নহয়  ।

en: The configured command is not working and has been replaced by: %s
as: বিন্যাস কৰা আদেশ কৰ্ম সঞ্চালনত সক্ষম নহয় আৰু পৰিবৰ্তে চিহ্নিত আদেশ ব্যৱহৃত হৈছে: %s

en: The fish's animation pixmap
as: মাছৰ এনিমেছন পিক্সমেপ

en: The fish's name
as: মাছৰ নাম

en: The height (width for a vertical panel) of the panel. The panel will determine at runtime a minimum size based on the font size and other indicators. The maximum size is fixed at one quarter of the screen height (or width).
as: পেনেলৰ উচ্চতা (উলম্ব পেনেলৰ ক্ষেত্ৰত প্ৰস্থ)  । কাৰ্যকালত ফন্টৰ মাপ আৰু অন্যান্য চিহ্ন অনুযায়ী পেনেলৰ সৰ্বনিম্ন মাপ স্বয়ংক্ৰিয়ৰূপে নিৰ্ধাৰণ কৰা হ'ব  । সৰ্বোচ্চ মাপ স্ক্ৰিনৰ উচ্চতাৰ (বা প্ৰস্থৰ) এক-চতুৰ্থাংশে নিৰ্ধাৰণ কৰা হয়  ।

en: The icon of the command to be run.
as: সঞ্চালনৰ উদ্দেশ্যে চিহ্নিত আদেশৰ আইকন  ।

en: The identifier of the panel attached to this drawer. This key is only relevant if the object_type key is "drawer-object".
as: নিৰ্দিষ্ট ড্ৰয়াৰৰ সৈতে যুক্ত পেনেলৰ বিষয়ে চিহ্ন  । object_type চাবিৰ মান "drawer-object"  হিচাপে ধাৰ্য হ'লে এই চাবি কাৰ্যকৰী হ'ব  ।

en: The identifier of the toplevel panel which contains this object.
as: চিহ্নিত বস্তু ধাৰণকাৰী ঊৰ্ধ্ব-স্তৰৰ পেনেলৰ বিষয় চিহ্ন  ।

en: The location of the .desktop file describing the launcher. This key is only relevant if the object_type key is "launcher-object".
as: লঞ্চাৰৰ বিৱৰণ লিখা .desktop নথিপত্ৰৰ অৱস্থান  । object_type চাবিৰ মান "launcher-object" হিচাপে ধাৰ্য হ'লে এই চাবি কাৰ্যকৰী হ'ব  ।

en: The location of the image file used as the icon for the object's button. This key is only relevant if the object_type key is "drawer-object" or "menu-object" and the use_custom_icon key is true.
as: এই অবজেক্টৰ বুটামত আইকন হিচাপে যি ছবি ব্যৱহৃত হৈছে তাৰ স্থান  । object_type চাবিৰ মান "drawer-object" বা "menu-object" হিচাপে ধাৰ্য হ'লে আৰু use_custom_icon চাবিৰ মান সত্য হ'লে এই চাবি কাৰ্যকৰী হ'ব  ।

en: The location of the launcher is not set.
as: লঞ্চাৰৰ অৱস্থান নিৰ্ধাৰিত নহয়  ।

en: The location of the panel along the x-axis, starting from the right of the screen. If set to -1, the value is ignored and the value of the x key is used. If the value is greater than 0, then the value of the x key is ignored. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
as: পৰ্দাৰ সোঁপ্ৰান্তৰ পৰা আৰম্ভ কৰি, পেনেলত x-অক্ষ অনুযায়ী চিহ্নিত অৱস্থান  । মান -1 ধাৰ্য কৰিলে, মান অগ্ৰাহ্য কৰা হ'ব আৰু x চাবি ৰ বাবে উপলব্ধ মান প্ৰয়োগ কৰা হ'ব  ।মান 0 তকৈ অধিক হ'লে x চাবি ৰ মান অগ্ৰাহ্য কৰা হ'ব  । অকল un-expanded মোডত এই চাবিৰ মান গণ্য কৰা হয়  । expanded ত এই চাবিৰ মান উপেক্ষা কৰা হ'ব আৰু orientation চাবি দ্বাৰা ধাৰ্য মান অনুযায়ী পৰ্দাৰ উপৰ পেনেলৰ স্থান নিৰ্ধাৰণ কৰা হ'ব  ।

en: The location of the panel along the x-axis. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
as: x-অক্ষেৰ ওপৰত পেনেলৰ অৱস্থান  । অকল অপ্ৰসাৰীত মোডত ইয়াক কাৰ্যকৰী হ'ব  । প্ৰসাৰীত মোডত এই চাবিৰ মান অগ্ৰাহ্য কৰা হয় আৰু পেনেলৰ নিৰ্ধাৰিত দিশ অনুযায়ী পৰ্দাৰ নিৰ্দিষ্ট প্ৰান্তে সেইটো স্থাপন কৰা হয়  ।

en: The location of the panel along the y-axis, starting from the bottom of the screen. If set to -1, the value is ignored and the value of the y key is used. If the value is greater than 0, then the value of the y key is ignored. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
as: পৰ্দাৰ সোঁপ্ৰান্তৰ পৰা আৰম্ভ কৰি, পেনেলত y-অক্ষ অনুযায়ী চিহ্নিত অৱস্থান  । মান -1 ধাৰ্য কৰিলে, মান অগ্ৰাহ্য কৰা হ'ব আৰু y চাবি-ৰ বাবে উপলব্ধ মান প্ৰয়োগ কৰা হ'ব  । মান 0 তকৈ অধিক হ'লে y চাবি-ৰ মান অগ্ৰাহ্য কৰা হ'ব  । অকল un-expanded মোডত এই চাবিৰ মান গণ্য কৰা হয় । expanded ত এই চাবিৰ মান উপেক্ষা কৰা হ'ব আৰু orientation চাবি দ্বাৰা ধাৰ্য মান অনুযায়ী পৰ্দাৰ উপৰ পেনেলৰ স্থান নিৰ্ধাৰণ কৰা হ'ব  ।

en: The location of the panel along the y-axis. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
as: y-অক্ষেৰ ওপৰত পেনেলৰ অৱস্থান  । অকল অপ্ৰসাৰীত মোডত ইয়াক কাৰ্যকৰী হ'ব  । প্ৰসাৰীত মোডত এই চাবিৰ মান অগ্ৰাহ্য কৰা হয় আৰু পেনেলৰ নিৰ্ধাৰিত দিশ অনুযায়ী পৰ্দাৰ নিৰ্দিষ্ট প্ৰান্তত সেইটো স্থাপন কৰা হয়  ।

en: The name of the directory is not set.
as: পঞ্জিকাৰ নাম নিৰ্ধাৰিত নহয়  ।

en: The name of the launcher is not set.
as: লঞ্চাৰৰ নাম নিৰ্ধাৰিত নহয়  ।

en: The orientation of the panel. Possible values are "top", "bottom", "left", "right". In expanded mode the key specifies which screen edge the panel is on. In un-expanded mode the difference between "top" and "bottom" is less important - both indicate that this is a horizontal panel - but still give a useful hint as to how some panel objects should behave. For example, on a "top" panel a menu button will pop up its menu below the panel, whereas on a "bottom" panel the menu will be popped up above the panel.
as: পেনেলৰ দিশ  । সম্ভাব্য মান হ'ল "top (ওপৰত)", "bottom (তলত)", "left (বাওঁফালে)", "right (সোঁফালে)"  । প্ৰসাৰীত মোডত এই মানৰ দ্বাৰা পৰ্দাৰ ওপৰত পেনেলৰ প্ৰান্ত নিৰ্ধাৰণ কৰা হয়  । অপ্ৰসাৰীত মোডত "top (ওপৰত)" আৰু "bottom (তলত)" মান দুত পাৰ্থক্য অতি তুচ্ছ-অনুভূমিক পেনেল নিৰ্দেশ কৰে-কিন্তু পেনেলৰ স্থাপিত বস্তুৰ আচৰণ সম্বন্ধে কিছু ইঙ্গিত প্ৰদান কৰে  । উদাহৰণ স্বৰূপ, "top (ওপৰত)" পেনেলৰ মেনুৰ বুটামৰ দ্বাৰা প্ৰদৰ্শিত মেনু পেনেলৰ তলত দৃশ্যমান হ'ব আৰু "bottom (তলত)" পেনেলৰ মেনু পেনেলৰ ওপৰত প্ৰদৰ্শিত হ'ব  ।

en: The panel encountered a problem while loading "%s".
as: "%s" তুলি লোৱাৰ সময় পেনেলত সমস্যা হৈছে  ।

en: The path from which the menu contents is contructed. This key is only relevant if the use_menu_path key is true and the object_type key is "menu-object".
as: মেনুৰ বিষয়বস্তু নিৰ্মাণতৰ উদ্দেশ্যে ব্যৱহৃত পাথ  । object_type চাবিৰ মান "menu-object" হিচাপে ধাৰ্য হ'লে আৰু use_menu_path চাবিৰ মান সত্য হ'লে এই চাবি কাৰ্যকৰী হ'ব  ।

en: The position of this panel object. The position is specified by the number of pixels from the left (or top if vertical) panel edge.
as: পেনেলৰ চিহ্নিত বস্তুৰ অৱস্থান  । বাওঁফালৰ (বা উলম্ব পেনেলৰ ক্ষেত্ৰত ওপৰত) প্ৰান্তৰ পৰা পিক্সেলৰ সংখ্যা অনুযায়ী স্থান নিৰ্ধাৰণ কৰা হয়  ।

en: The speed in which panel animations should occur. Possible values are "slow", "medium" and "fast". This key is only relevant if the enable_animations key is true.
as: পেনেল এনিমেছনৰ গতি  । সম্ভাব্য মান হ'ল "slow (স্বল্প গতি)","medium (মধ্যম গতি)" আৰু "fast (দ্ৰুত গতি)"  । enable_animations চাবিৰ মান সত্য হ'লে ইয়াক কাৰ্যকৰী হ'ব  ।

en: The text to display in a tooltip for this drawer or this menu. This key is only relevant if the object_type key is "drawer-object" or "menu-object".
as: চিহ্নিত মেনু বা ড্ৰয়াৰৰ টুলটিপ হিচাপে প্ৰদৰ্শিত লিখা  । object_type চাবিৰ মান "menu-object" বা "drawer-object" হিচাপে ধাৰ্য হ'লে এই চাবি কাৰ্যকৰী হ'ব  ।

en: The unit to use when showing temperatures.
as: তাপমাত্ৰা প্ৰদৰ্ছনৰ বাবে ব্যৱহৃত একক ।

en: The unit to use when showing wind speed.
as: বায়ুৰ গতি প্ৰদৰ্ছনৰ বাবে ব্যৱহৃত একক ।

en: The water needs changing
as: পানী সলনি কৰা আৱশ্যক

en: This button lets you hide all windows and show the desktop.
as: এই বুটামৰ সহায়ত সমস্ত প্ৰদৰ্শিত সংযোগক্ষেত্ৰ লুকাই ডেস্কট'প প্ৰদৰ্ছন কৰা যাব  ।

en: This is a human readable name which you can use to identify a panel. Its main purpose is to serve as the panel's window title which is useful when navigating between panels.
as: এই পাঠযোগ্য নামৰ দ্বাৰা আপুনি পেনেলক চিনাক্ত কৰিবলৈ পাৰিব  । ইয়াৰ মূল উদ্দেশ্য পেনেল সংযোগক্ষেত্ৰৰ শিৰোনাম চিহ্নিত কৰা, যি পেনেল অদল-বদল কৰাৰ সময় সহায় কৰে  ।

en: This key specifies how many rows (for horizontal layout) or columns (for vertical layout) the workspace switcher shows the workspaces in. This key is only relevant if the display_all_workspaces key is true.
as: কৰ্মক্ষেত্ৰ অদল-বদলকাৰীত কৰ্মক্ষেত্ৰ প্ৰদৰ্ছনৰ বাবে ব্যৱহৃত শাৰী (অনুভূমিক বিন্যাস) বা স্তম্ভ (উলম্ব বিন্যাস) সংখ্যা এই চাবিৰ দ্বাৰা নিৰ্ধৰিত হ'ব  । display_all_workspaces মান সত্য হ'লে এই চাবি কাৰ্যকৰী হ'ব  ।

en: This key specifies the command that will be tried to execute when the fish is clicked.
as: মাছৰ ওপৰত ক্লিক কৰিলে যি আদেশ পালন কৰা হ'ব সেইটো এই চাবিৰ দ্বাৰা নিৰ্ধাৰিত হয়  ।

en: This key specifies the filename of the pixmap which will be used for the animation displayed in the fish applet relative to the pixmap directory.
as: এই চাবিয়ে পিক্সমেপ পঞ্জিকাৰ অপেক্ষাত নথিপত্ৰৰ নাম নিৰ্ধাৰণ কৰে যি মাছৰ এপ্লেটৰ এনিমেছনত প্ৰদৰ্শিত হ'ব  ।

en: This key specifies the format used by the clock applet when the format key is set to "custom". You can use conversion specifiers understood by strftime() to obtain a specific format. See the strftime() manual for more information.
as: ফৰমেত চাবিৰ মান "custom(নিজস্ব)" হ'লে ঘড়িৰ এপ্লেটত ব্যৱহৃত বিন্যাস এই চাবিৰ দ্বাৰা নিৰ্ধাৰিত হ'ব  । strftime() ৰ বোধগম্য পৰিবৰ্তন নিৰ্দেশক ব্যৱহাৰ কৰি এটা নিৰ্দিষ্ট ফৰমা সৃষ্ কৰা সম্ভব হ'ব  । অধিক জানিবলৈ strftime() সংক্ৰান্ত নথিপত্ৰ পঢ়ক  ।

en: This key specifies the hour format used by the clock applet. Possible values are "12-hour", "24-hour", "internet", "unix" and "custom". If set to "internet", the clock will display Internet time. The Internet time system divides the day into 1000 ".beats". There are no time zones in this system, so time is the same all over the world. If set to "unix", the clock will display time in seconds since Epoch, i.e. 1970-01-01. If set to "custom", the clock will display time according to the format specified in the custom_format key.
as: ঘড়িৰ এপ্লেটত ব্যৱহৃত ঘন্টা প্ৰদৰ্ছনৰ বিন্যাস এই চাবিৰ দ্বাৰা নিৰ্দিষ্ট কৰা হ'ব  । সম্ভাব্য মান,  "12-hour" (১২ ঘন্টা), "24-hour" (২৪ ঘন্টা), "internet" (ইন্টাৰনে'ট), "unix" আৰু "custom" (স্বনিৰ্বাচিত)  । "internet" নিৰ্বাচিত হ'লে ঘড়িত ইন্টাৰনে'টৰ সময় প্ৰদৰ্শিত হ'ব  । ইন্টাৰনে'ট সময় ব্যৱস্থাত এটা দিন ১০০০ ".beats" ত ভাগ কৰা হয়  । ইয়াৰ দ্বাৰা কোনো সময়ৰ-অঞ্চল চিহ্নিত নহয় আৰু বিশ্বত একে সময় ব্যৱহৃত হয়  । "unix" মান ব্যৱহৃত হ'লে ঘড়িত ১৯৭০-০১-০১ ৰ পৰা ছেকেণ্ড সময় প্ৰদৰ্শিত হ'ব  । মান "custom" হ'লে ঘড়িত custom_format চাবিৰ দ্বাৰা নিৰ্ধাৰিত বিন্যাস ব্যৱহৃত হ'ব  ।

en: This key specifies the number of frames that will be displayed in the fish's animation.
as: এই চাবি দ্বাৰা মাছৰ এনিমেছনত ফ্ৰেমৰ সংখ্যা নিৰ্ধাৰণ কৰা হয়  ।

en: This key specifies the number of seconds each frame will be displayed.
as: এই চাবিৰ দ্বাৰা প্ৰতি ফ্ৰেম কিমান ছেকেণ্ডলৈ প্ৰদৰ্শিত হ'ব সেইটো নিৰ্ধাৰণ কৰা হয়  ।

en: This program is responsible for launching other applications and provides useful utilities.
as: এই প্ৰোগ্ৰামৰ সহায়ত অন্যান্য অনুপ্ৰয়োগ সঞ্চালন কৰা যাব আৰু বিভিন্ন সহায়ক সামগ্ৰী উপলব্ধ কৰা হয়  ।

en: Time & Date
as: সময় আৰু তাৰিখ

en: Time _Settings
as: সময় বৈশিষ্ট্য (_S)

en: Tooltip displayed for drawer or menu
as: ড্ৰয়াৰ বা মেনুৰ বাবে প্ৰদৰ্শিত টুলটিপ

en: Toplevel panel containing object
as: বস্তু ধাৰণকাৰী ঊৰ্ধ্ব স্তৰৰ পেনেল

en: URI list dropped on run dialog had wrong format (%d) or length (%d)
as: অনুপ্ৰয়োগ চলোৱাৰ সম্বাদে উল্লিখিত URI তালিকাৰ বিন্যাস (%d) বা দৈৰ্ঘ্য (%d) সঠিক নহয়

en: Unable to execute '%s'
    
    Details: %s
as: '%s' নিৰ্বাহ কৰা নাযায়
    
    বিৱৰণ: %s

en: Unable to locate the command to execute
as: নিৰ্বাহ কৰাৰ উদ্দেশ্যে আদেশ পোৱা নাযায়

en: Unable to mount %s
as: %s মাউন্ট কৰিবলৈ ব্যৰ্থ

en: Unable to open desktop file %s for panel launcher%s%s
as: %s ডেস্কট'প নথিপত্ৰ %s%s পেনেল লঞ্চাৰৰ বাবে খোলা নাযায়

en: Unable to read from '%s'
    
    Details: %s
as: '%s ৰ পৰা পঢ়া নাযায়
    
    বিৱৰণ: %s

en: Unable to read output from command
    
    Details: %s
as: আদেশৰ ফলাফল পঢ়া নাযায়
    
    বিৱৰণ: %s

en: Unable to scan %s for media changes
as: মিডিয়া পৰিবৰ্তনৰ তথ্য প্ৰাপ্ত কৰাৰ বাবে %s স্কেন কৰিবলৈ ব্যৰ্থ

en: Unknown
as: অজ্ঞাত

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
as: ডেস্কটপ নথিপত্ৰৰ অজ্ঞাত সংস্কৰণ '%s'

en: Unrecognized launch option: %d
as: প্ৰাৰম্ভকালীন বিকল্প পৰিচিত নহয় : %d

en: Use custom icon for object's button
as: বস্তুৰ বুটামৰ ক্ষেত্ৰত নিজস্ব আইকন ব্যৱহাৰ কৰা হ'ব

en: Use custom path for menu contents
as: মেনুৰ বিষয়বস্তুৰ বাবে স্বনিৰ্বাচিত পাথ ব্যৱহাৰ কৰক

en: Visible pixels when hidden
as: লুকুৱা পেনেলৰ দৃশ্যমান পিক্সেলৰ সংখ্যা

en: Warning:  The command appears to be something actually useful.
    Since this is a useless applet, you may not want to do this.
    We strongly advise you against using %s for anything
    which would make the applet "practical" or useful.
as: সতৰ্কবাৰ্তা: এই আদেশ সম্ভৱতঃ কোনো কৰ্মত ব্যৱহৃত হয়  ।
    এই এপ্লেটটো ব্যৱহাৰযোগ্য নোহোৱাৰ ফলত আপুনি বোধহয় ইয়াক কৰিবলৈ নিবিচাৰে  । 
    আপুনি %s ৰ ব্যৱহাৰ কোনো কামৰ বাবে নকৰাৰ বিশেষ পৰামৰ্শ দিয়া হৈছে  ।
    যাৰ ফলত এই এপলেট ব্যৱহাৰযোগ্য অৰ্থাৎ‌ "practical" হৈ উঠিব  ।

en: Weather
as: বতৰ

en: West
as: পশ্চিম

en: When a drawer is deleted, the drawer and its
    settings are lost.
as: ড্ৰয়াৰ আঁতৰুৱা হ'লে ড্ৰয়াৰৰ সৈতে
    যুক্ত সমস্ত বৈশিষ্ট্য আঁতৰুৱা হয়  ।

en: When a panel is deleted, the panel and its
    settings are lost.
as: পেনেল আঁতৰুৱা হ'লে পেনেলৰ সৈতে
    যুক্ত সমস্ত বৈশিষ্ট্য আঁতৰুৱা হ'ব  ।

en: When to group windows
as: সংযোগক্ষেত্ৰ দলবদ্ধ কৰাৰ সময়

en: Will run command: '%s'
as: চিহ্নিত আদেশ চলোৱা হ'ব: '%s'

en: Window Grouping
as: উইন্ডো দলবদ্ধ কৰাৰ প্ৰণালী

en: Window List
as: সংযোগক্ষেত্ৰ তালিকা

en: Window List Content
as: উইন্ডো তালিকাৰ বিষয়বস্তু

en: Window List Preferences
as: সংযোগক্ষেত্ৰ তালিকা সংক্ৰান্ত পছন্দ

en: Window Selector
as: সংযোগক্ষেত্ৰ নিৰ্বাচক

en: With a multi-screen setup, you may have panels on each individual screen. This key identifies the current screen the panel is displayed on.
as: একাধিক-পৰ্দাসহ ছেট-আপত আপুনি প্ৰত্যেক পৰ্দাৰ বাবে পেনেল ৰাখিব পাৰে  । বৰ্তমানে পেনেল প্ৰদৰ্ছনকাৰী পৰ্দা চিনাক্ত কৰিবলৈ এই চাবি ব্যৱহৃত হ'ব  ।

en: Workspace Names
as: কৰ্মক্ষেত্ৰৰ নাম

en: Workspace Switcher
as: কৰ্মক্ষেত্ৰ অদলবদলকাৰী

en: Workspace Switcher Preferences
as: কৰ্মক্ষেত্ৰ অদল-বদলকাৰী সংক্ৰান্ত পছন্দ

en: Workspace na_mes:
as: কৰ্মক্ষেত্ৰৰ নাম:(_m)

en: Workspaces
as: কৰ্মক্ষেত্ৰ

en: X co-ordinate of panel
as: পেনেলৰ X-অক্ষ

en: X co-ordinate of panel, starting from the right of the screen
as: পেনেলেৰ X স্থানাঙ্ক, পৰ্দাৰ সোঁ প্ৰান্তৰ পৰা

en: X screen where the panel is displayed
as: পেনেল প্ৰদৰ্ছনকাৰী X পৰ্দা

en: Xinerama monitor where the panel is displayed
as: পেনেল প্ৰদৰ্ছনকাৰী Xinerama মনিটৰ

en: Y co-ordinate of panel
as: পেনেলৰ Y-অক্ষ

en: Y co-ordinate of panel, starting from the bottom of the screen
as: পেনেলেৰ X স্থানাঙ্ক, পৰ্দাৰ তলৰ পৰা

en: You must always have at least one panel.
as: অন্তত এটা পেনেল উপস্থিত থকা আৱশ্যক  ।

en: Your window manager does not support the show desktop button, or you are not running a window manager.
as: আপোনাৰ ব্যৱহৃত সংযোগক্ষেত্ৰ পৰিচালকত ডেস্কট'প প্ৰদৰ্ছনৰ বুটাম উপস্থিত নাই বা আপুনি বৰ্তমানে কোনো সংযোগক্ষেত্ৰ পৰিচালক ব্যৱহাৰ কৰা নাই  ।

en: _12 hour format
as: ১২ ঘন্টা অনুযায়ী বিন্যাস (_1)

en: _24 hour format
as: ২৪ ঘন্টা অনুযায়ী বিন্যাস (_2)

en: _About
as: বিষয়ে (_A)

en: _Activate Screensaver
as: স্ক্ৰিনছেভাৰ সক্ৰিয় কৰক (_A)

en: _Add
as: যোগ (_য)

en: _Add to Drawer...
as: ড্ৰয়াৰলৈ যোগ কৰক...(_A)

en: _Always group windows
as: সংযোগক্ষেত্ৰ সদায়ে দলবন্ধ কৰা হ'ব (_A)

en: _Applet:
as: এপ্লেট:(_A)

en: _Autohide
as: স্বয়ংক্ৰিয়ভাবে লুকুৱা হ'ব (_A)

en: _Back
as: পূৰ্ববৰ্তী (_B)

en: _Browse...
as: চৰণ কৰক...(_B)

en: _Cancel
as: বাতিল (_C)

en: _Close
as: বন্ধ কৰক (_C)

en: _Delete
as: মুছে ফেলুন (_D)

en: _Delete This Panel
as: চিহ্নিত পেনেল আঁতৰাওক(_D)

en: _Don't Reload
as: পুনঃ তুলি লোৱা ন'হ'ব (_D)

en: _Edit
as: সম্পাদনা (_E)

en: _Edit Menus
as: মেনু সম্পাদনা (_E)

en: _Entire menu
as: সম্পূৰ্ণ মেনু (_E)

en: _File:
as: নথিপত্ৰ: (_F)

en: _Force quit
as: বলপূৰ্বক বন্ধ কৰক (_F)

en: _Help
as: সাহায্য (_H)

en: _Icon:
as: আইকন:(_I)

en: _Launch
as: লঞ্চ কৰক (_L)

en: _Location Name:
as: অৱস্থানৰ নাম: (_L)

en: _Location:
as: অবস্থান:(_L)

en: _Lock Screen
as: পৰ্দা লক কৰক (_L)

en: _Move
as: স্থানান্তৰ কৰক (_M)

en: _Name of fish:
as: মাছৰ নাম:(_N)

en: _Name:
as: নাম (_N):

en: _Never group windows
as: সংযোগক্ষেত্ৰ কেতিয়াও দলবদ্ধ কৰা ন'হ'ব (_N)

en: _New Panel
as: নতুন পেনেল (_N)

en: _None (use system theme)
as: শূণ্য (প্ৰণালীৰ থিম ব্যৱহাৰ কৰা হ'ব) (_N)

en: _Open
as: খোলো (_O)

en: _Orientation:
as: দিশ: (_O)

en: _Pause per frame:
as: প্ৰতি ফ্ৰেমত বিৰাম:(_P)

en: _Preferences
as: পছন্দ (_P)

en: _Pressure unit:
as: বায়ুচাপেৰ একক:(_P)

en: _Properties
as: বৈশিষ্ট্যাবলী (_P)

en: _Reload
as: পুনৰায় লোড (_R)

en: _Remove
as: আঁতৰাওক (_R)

en: _Remove From Panel
as: পেনেলৰ পৰা আঁতৰাওক (_R)

en: _Revert
as: পৰিবৰ্তন বাতিল কৰক (_R)

en: _Rotate on vertical panels
as: উলম্ব পেনেলত ঘূৰোৱা হ'ব (_R)

en: _Run
as: সঞ্চালন (_R)

en: _Scale
as: মাত্ৰা (_S)

en: _Set System Time
as: প্ৰণালীৰ সময় নিৰ্ধাৰণ কৰক (_S)

en: _Size:
as: মাপ:(_S)

en: _Speak again
as: পুনঃ কওক (_S)

en: _Temperature unit:
as: তাপমাত্ৰাৰ একক: (_T)

en: _Tile
as: টাইল (_T)

en: _Time:
as: সময়: (_T)

en: _Timezone:
as: সময়ৰ অঞ্চল: (_T)

en: _Total frames in animation:
as: এনিমেছনৰ মুঠ ফ্ৰেম সংখ্যা:(_T)

en: _Type:
as: ধৰণ (_T):

en: _Visibility unit:
as: দৃষ্টিসীমাৰ একক:(_V)

en: _Wind speed unit:
as: বায়ু গতিৰ একক:(_W)

en: columns
as: স্তম্ভবোৰ

en: file
as: ফাইল: [1]

en: frames
as: ফ্ৰেম

en: pixels
as: পিক্সেল

en: rows
as: শাৰীবোৰ

en: seconds
as: ছেকেণ্ড
