libxfce4ui.xfce-4-20 - en to ast translation catalogue (199 entries)

en: %s already triggers this action.
ast: %s yá dispara esta aición.

en: 32-bit
ast: 32 bits

en: 64-bit
ast: 64 bits

en: A Menu Library
ast: Llibrería de menú

en: A file named "%s" already exists in this directory, the file hasn't been added.
ast: Nun s'amestó'l ficheru «%s» porque yá hai otru col mesmu nome.

en: About
ast: Tocante a

en: About Xfce
ast: Tocante a XFCE

en: About the Xfce Desktop Environment
ast: Tocante al entornu d'escritoriu XFCE

en: Active contributors
ast: Collaboradores activos

en: Add adjacent workspace
ast: Amestar estaya de trabayu cercana

en: Add workspace
ast: Amestar estaya de trabayu

en: Application Finder
ast: Guetador d'aplicaciones

en: Bottom workspace
ast: Estaya de trabayu inferior

en: Cancel
ast: Encaboxar

en: Clear
ast: Llimpiar

en: Clear the shortcut
ast: Llimpiar atayu

en: Close
ast: Zarrar

en: Close T_ab
ast: Z_arrar la llingüeta

en: Close _Window
ast: Zarrar la _ventana

en: Close window
ast: Zarrar ventana

en: Close window with multiple tabs?
ast: ¿Pesllar ventana y les sos múltiples llingüetes?

en: Command Shortcut
ast: Accesu direutu de comandu

en: Configures appearance, display, keyboard and mouse settings.
ast: Configura l'estilu, la pantalla, el tecláu ya los axustes del mur.

en: Conflicting actions for %s
ast: Aiciones en conflictu pa %s

en: Core developers
ast: Desendolcadores principales

en: Could not grab the keyboard.
ast: Nun pudo coyese'l tecláu.

en: Credits
ast: Creitos

en: Customize settings stored by Xfconf
ast: Personaliza los axustes atroxaos por Xfconf

en: Cycle windows
ast: Percorrer les ventanes

en: Cycle windows (Reverse)
ast: Esbillar ventanes cíclicamente (al revés)

en: Delete active workspace
ast: Desaniciar la estaya de trabayu activa

en: Delete last workspace
ast: Desaniciar la cabera estaya de trabayu

en: Desktop Manager
ast: Xestor d'escritoriu

en: Device
ast: Preséu

en: Directory separator illegal in file name
ast: Separtador de direutoriu non válidu nel nome del ficheru

en: Disable session management
ast: Deshabilitar alministración de sesión

en: Distributor
ast: Distribuyidor

en: Do _not ask me again
ast: Nu_n volver entrugar

en: Do you want to read the %s manual online?
ast: ¿Quies lleer el manual en llinia de «%s»?

en: Do you want to read the manual online?
ast: ¿Quies lleer el manual en llinia?

en: Documentation supervision
ast: Supervisión de la documentación

en: Down
ast: Abaxo

en: Failed to connect to the session manager: %s
ast: Fallu al coneutar al xestor de sesión: %s

en: Failed to load interface
ast: Fallu al cargar la interfaz

en: Failed to migrate the old panel configuration
ast: Fallu al migrar el panel de configuración vieyu

en: Failed to open web browser for online documentation
ast: Fallu al abrir el restolador pa la documentación en llinia

en: File Manager
ast: Xestor de ficheros

en: Filename is too long
ast: El nome del ficheru ye mui llongu

en: Filenames should not start or end with a space
ast: El nome del ficheru nun pué entamar nin finar con un espaciu

en: Fill window
ast: Ocupar tola ventana

en: Fill window horizontally
ast: Ocupar la ventana horizontalmente

en: Fill window vertically
ast: Ocupar la ventana verticalmente

en: GTK Version
ast: Versión de GTK

en: Handles the placement of windows on the screen.
ast: Remana l'asitiamientu de ventanes na pantalla.

en: Hide window
ast: Anubrir ventana

en: If you know of anyone missing from this list; don't hesitate and file a bug on <https://gitlab.xfce.org/xfce/libxfce4ui/-/issues> .
ast: Si sabes de daquién que habría de tar n'esta llista, unvía'l to reporte a <https://gitlab.xfce.org/xfce/libxfce4ui/-/issues> .

en: Implements a freedesktop.org compliant menu based on GLib and GIO.
ast: Un menú avíu freedesktop.org, basáu en GLib ya GIO.

en: Implements the thumbnail management D-Bus specification.
ast: Afita el manexu de miniatures con especificación D-Bus.

en: Information about the Xfce Desktop Environment
ast: Información tocante al entornu d'escritoriu Xfce

en: Keep '%s'
ast: Caltener '%s'

en: Kernel Version
ast: Versión del kernel

en: Keyboard shortcut already in use
ast: L'atayu de tecláu ya ta n'usu

en: Left
ast: Esquierda

en: Left workspace
ast: Estaya de trabayu esquierda

en: License
ast: Llicencia

en: Lower window
ast: Baxar ventana

en: Manages removable drives and media for Thunar.
ast: Xestiona discos estrayibles ya medios pa Thunar.

en: Manages your files in a modern, easy-to-use and fast way.
ast: Xestiona los tos ficheros d'un mou cenciellu ya rápidu.

en: Maximize window
ast: Maximizar ventana

en: Maximize window horizontally
ast: Maximizar ventana horizontalmente

en: Maximize window vertically
ast: Maximizar ventana verticalmente

en: Memory
ast: Memoria

en: Move window
ast: Mover ventana

en: Move window to bottom workspace
ast: Mover ventana a la estaya de trabayu inferior

en: Move window to left monitor
ast: Mover ventana a la pantalla esquierda.

en: Move window to left workspace
ast: Mover ventana a la estaya de trabayu esquierda

en: Move window to lower monitor
ast: Mover ventana a la pantalla d'embaxu.

en: Move window to next workspace
ast: Mover ventana a la estaya de trabayu siguiente

en: Move window to previous workspace
ast: Mover ventana a la estaya de trabayu anterior

en: Move window to right monitor
ast: Mover ventana a la pantalla drecha.

en: Move window to right workspace
ast: Mover ventana a la estaya de trabayu drecha

en: Move window to upper monitor
ast: Mover ventana a la pantalla d'enriba.

en: Move window to upper workspace
ast: Mover ventana a la estaya de trabayu superior

en: Move window to workspace 1
ast: Mover ventana a la estaya de trabayu 1

en: Move window to workspace 10
ast: Mover ventana a la estaya de trabayu 10

en: Move window to workspace 11
ast: Mover ventana a la estaya de trabayu 11

en: Move window to workspace 12
ast: Mover ventana a la estaya de trabayu 12

en: Move window to workspace 2
ast: Mover ventana a la estaya de trabayu 2

en: Move window to workspace 3
ast: Mover ventana a la estaya de trabayu 3

en: Move window to workspace 4
ast: Mover ventana a la estaya de trabayu 4

en: Move window to workspace 5
ast: Mover ventana a la estaya de trabayu 5

en: Move window to workspace 6
ast: Mover ventana a la estaya de trabayu 6

en: Move window to workspace 7
ast: Mover ventana a la estaya de trabayu 7

en: Move window to workspace 8
ast: Mover ventana a la estaya de trabayu 8

en: Move window to workspace 9
ast: Mover ventana a la estaya de trabayu 9

en: Next workspace
ast: Estaya de trabayu siguiente

en: No
ast: Non

en: OS Name
ast: Nome del SO

en: OS Type
ast: Tipu de SO

en: Please press a key
ast: Primi una tecla

en: Please report bugs to <%s>.
ast: Informa de fallos en <%s>.

en: Please see <https://www.xfce.org/about/credits>
ast: Lleer <https://www.xfce.org/about/credits>, por favor.

en: Please use another key combination.
ast: Usa otra combinación de tecles.

en: Press keyboard keys to trigger the %s '%s'.
ast: Calcar tecles nel tecláu pa llanzar %s '%s'.

en: Previous contributors
ast: Collaboradores anteriores

en: Previous workspace
ast: Estaya de trabayu anterior

en: Provides a home for window buttons, launchers, app menu and more.
ast: Propociona espaciu p'asitiar botones de ventana, llanzadores, menús de apps ya otros.

en: Quickly finds and launches applications installed on your system.
ast: Atopa ya llanza programes istalaes nel to sistema.

en: Raise or lower window
ast: Elevar o baxar ventana

en: Raise window
ast: Elevar ventana

en: Read the manual
ast: Lleer el manual

en: Resize window
ast: Redimensionar ventana

en: Restore the default shortcut
ast: Restaurar atayu predetermináu

en: Right
ast: Derecha

en: Right workspace
ast: Estaya de trabayu drecha

en: Saves and restores your session, handles startup, autostart and shutdown.
ast: Guarda ya restaura la to sesión, manexa l'aniciu, l'autoprendíu ya l'apagáu.

en: Servers maintained by
ast: Sirvidores calteníos por

en: Session Manager
ast: Xestor de sesión

en: Session management client ID
ast: ID de veceru del alministrador de sesión

en: Session management options
ast: Opciones d'alministración de sesión

en: Session manager did not return a valid client id
ast: El xestor de sesión nun devolvió una ID de veceru válida

en: Sets desktop backgrounds, handles icons and more.
ast: Afita fondos d'escritoriu, manexa iconos ya otros.

en: Settings Daemon
ast: Degorriu d'axustes

en: Settings Manager
ast: Xestor d'axustes

en: Shade window
ast: Endolcar ventana

en: Shortcut
ast: Atayu

en: Shortcuts Editor
ast: Editor d'atayos

en: Show desktop
ast: Amosar escritoriu

en: Show session management options
ast: Amosar opciones d'alministración de sesión

en: Stick window
ast: Apegar ventana

en: Stores your settings in a D-Bus-based configuration system.
ast: Guarda los tos axustes n'un sistema de configuración D-Bus.

en: Switch application
ast: Cambiar d'aplicación

en: Switch window for same application
ast: Cambiar ventana pa la mesma aplicación

en: System
ast: Sistema

en: Thanks to all who helped making this software available!
ast: ¡Gracies a toles persones qu'ayudaron a facer esti software disponible!

en: The Xfce development team. All rights reserved.
ast: L'equipu de desendolcu de XFCE. Tolos derechos acutaos.

en: The current shortcut. Click to edit...
ast: L'atayu actual. Calca pa editalu…

en: The libxfce4ui, libxfce4util and exo packages are distributed under the terms of the GNU Library General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
ast: Los paquetes libxfce4ui, libxfce4util y exo distribuyense polos términos de la Llicencia pal públicu xeneral GNU, sigún lo espublizáu pola Free Software Foundation; bien seya la versión 2 de la llicencia o cualesquier versión postrera.

en: The packages thunar, xfce4-appfinder, xfce4-panel, xfce4-session, xfce4-settings, xfconf, xfdesktop and xfwm4 are distributed under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
ast: Los paquetes thunar, xfce4-appfinder, xfce4-panel, xfce4-session, xfce4-settings, xfconf, xfdesktop y xfwm4 distribuyense polos términos de la Llicencia pal públicu xeneral GNU, sigún lo espublizáu pola Free Software Foundation; bien seya la versión 2 de la llicencia o cualesquier versión postrera.

en: This keyboard shortcut is currently used by: '%s'
ast: Esti atayu de teclau ya ta en usu por %s

en: This shortcut is already being used by the action '%s'. Which action do you want to use?
ast: Esti accesu direutu yá ta usándose pola aición '%s". ¿Qué aición quies usar?

en: This shortcut is already being used for something else.
ast: Esti atayu yá s'usa pa daqué más.

en: This shortcut is already being used for the action '%s'. Which action do you want to use?
ast: Esti accesu direutu yá ta usándose pa la aición '%s". ¿Qué aición quies usar?

en: This shortcut is already being used for the command '%s'. Which action do you want to use?
ast: Esti accesu direutu yá ta usándose pal comandu '%s". ¿Qué aición quies usar?

en: This window has %d tabs open. Closing this window will also close all its tabs.
ast: Esta ventana tien %d llingüetes abiertes. Pesllala tamién va zarrar toles sos llingüetes.

en: This window has multiple tabs open. Closing this window will also close all its tabs.
ast: Esta ventana tien varies llingüetes abiertes. Pesllala tamién va zarrar toles sos llingüetes.

en: Thumbnails Service
ast: Serviciu de miniatures

en: Tile window to the bottom
ast: Mosaicu de ventanes hacia abajo

en: Tile window to the bottom-left
ast: Mosaicu de ventanes a la pantalla d'enriba a la siniestra.

en: Tile window to the bottom-right
ast: Mosaicu de ventanes a la pantalla d'enriba a la diestra.

en: Tile window to the left
ast: Mosaicu de ventanes a la izquierda

en: Tile window to the right
ast: Mosaicu de ventanes a la drecha

en: Tile window to the top
ast: Mosaicu de ventanes hacia arriba

en: Tile window to the top-left
ast: Mosaicu de ventanes a la pantalla d'enriba a la siniestra.

en: Tile window to the top-right
ast: Mosaicu de ventanes a la pantalla d'enriba a la diestra.

en: Toggle above
ast: Amosar enriba

en: Toggle fullscreen
ast: Pantalla completa

en: Translations supervision
ast: Supervisión de les traducciones

en: Translators
ast: Traductores

en: Type '%s --help' for usage information.
ast: Escribi '%s --help' pa la información d'usu.

en: Unable to initialize GTK+.
ast: Imposible aniciar GTK+.

en: Unknown
ast: Desconocíu

en: Up
ast: Arriba

en: Upper workspace
ast: Estaya de trabayu superior

en: Use '%s'
ast: Usar '%s'

en: Version information
ast: Información de la versión

en: Volume Manager
ast: Xestor de volúmenes

en: Warning
ast: Atención

en: Window Manager
ast: Xestor de ventanes

en: Window Manager Action Shortcut
ast: Accesu direutu d'aición del xestor de ventanes

en: Window operations menu
ast: Menú d'operaciones de ventana

en: Windowing System
ast: Sistema de ventanes

en: Working directory "%s" does not exist. It won't be used when spawning "%s".
ast: Nun esiste'l direutoriu de trabayu «%s». Nun s'usará cuando apruza "%s".

en: Workspace 1
ast: Estaya de trabayu 1

en: Workspace 10
ast: Estaya de trabayu 10

en: Workspace 11
ast: Estaya de trabayu 11

en: Workspace 12
ast: Estaya de trabayu 12

en: Workspace 2
ast: Estaya de trabayu 2

en: Workspace 3
ast: Estaya de trabayu 3

en: Workspace 4
ast: Estaya de trabayu 4

en: Workspace 5
ast: Estaya de trabayu 5

en: Workspace 6
ast: Estaya de trabayu 6

en: Workspace 7
ast: Estaya de trabayu 7

en: Workspace 8
ast: Estaya de trabayu 8

en: Workspace 9
ast: Estaya de trabayu 9

en: Xfce 4 is copyright Olivier Fourdan (fourdan@xfce.org). The different components are copyrighted by their respective authors.
ast: Xfce 4 tien copyright d'Oliver Fourdan (fourdan@xfce.org). Los distintos componentes tienen copyright de los sos respeutivos autores.

en: Xfce Version
ast: Versión de XFCE

en: Xfce is a collection of programs that together provide a full-featured desktop environment.
    The following programs are part of the Xfce core:
ast: Xfce ye una colleición de programes que, toos xuntos, proporcionen un entornu d'escritoriu completu.
    Los programes postreros formen parte del noyu Xfce:

en: Xfce is also a development platform providing several libraries that help programmers create applications that fit in well with the desktop environment.
    
    Xfce components are licensed under free or open source licences; GPL or BSDL for applications and LGPL or BSDL for libraries. Look at the documentation, the source code or the Xfce website (<a href="https://www.xfce.org">https://www.xfce.org</a>) for more information.
    
    Thank you for your interest in Xfce.
    
    	- The Xfce Development Team
ast: Xfce tamién ye una plataforma de desencolcu qu'ufierta munches llibreries qu'aiden a los desencolcadores a facer programes qu'afiten bien nel entornu d'escritoriu.
    
    Los componentes de Xfce tienen llicencia llibre o Open-Source; GPL or BSDL pa les aplicaciones ya LGPL o BSDL pa les llibreríes. Echai una güeyada a la documentación, el códigu fonte o la páxina web de Xfce (<a href="https://www.xfce.org">https://www.xfce.org</a>) pa deprender más.
    
    Gracies por el to interés en Xfce.
    
    	- L'equipu de desencolcu de Xfce

en: Yes
ast: Sí

en: You will be redirected to the documentation website where the help pages are maintained and translated.
ast: Redireicionarásete al sitiu web de documentación u tán calteníes y tornaes les páxines d'ayuda.

en: _Always go directly to the online documentation
ast: _Dir siempres a la documentación en llinia direutamente

en: _Cancel
ast: _Encaboxar

en: _Close
ast: _Zarrar

en: _Help
ast: A_yuda

en: _Read Online
ast: Llee_r en llinia

en: action
ast: aición

en: command
ast: comandu

en: label
ast: etiqueta
