mate-panel 1.26.0 - en to ast translation catalogue (571 entries)

en: "%s" has quit unexpectedly
ast: "%s" zarróse inesperadamente

en: %A %B %d (%%s)
ast: %A %d de %B (%%s)

en: %A, %B %d %Y
ast: %A, %d %B %Y

en: %l:%M %p
ast: %H:%M

en: %s has no use what-so-ever. It only takes up disk space and compilation time, and if loaded it also takes up precious panel space and memory. Anybody found using it should be promptly sent for a psychiatric evaluation.
ast: %s nun sirve un res. Namái ocupa espaciu nel discu y tiempu de compilación, y si ta cargáu tamién toma un espaciu curiosu de panel y de memoria. A cualquiera que s'atopara usándolu, tendríen d'unvialu darréu a una evaluación psiquiátrica.

en: %s the Fish
ast: El Pexe %s

en: %s the Fish Says:
ast: El Pexe %s diz:

en: %s the Fish, a contemporary oracle
ast: El Pexe %s, un oráculu actual

en: %s the Fish, the fortune teller
ast: El pexe %s, l'aldovinador

en: %s, feels like %s
ast: %s, paezse a %s

en: (empty)
ast: (vacíu)

en: (with minor help from George)
ast: (con un gabitu de George)

en: - Edit .desktop files
ast: – Edita ficheros .desktop

en: <i>(optional)</i>
ast: <i>(opcional)</i>

en: <small><i>Type a city, region, or country name and then select a match from the pop-up.</i></small>
ast: <small><i>Escribi una ciudá, comunidá autónoma, o nome de país y llueu seleiciona lo que concase nel menú.</i></small>

en: <small>Opaque</small>
ast: <small>Opacu</small>

en: <small>Set...</small>
ast: <small>Axustar...</small>

en: <small>Set</small>
ast: <small>Axustar</small>

en: <small>Transparent</small>
ast: <small>Tresparente</small>

en: A fish without a name is a pretty dull fish. Bring your fish to life by naming him.
ast: Un pexe ensin nome ye un pexe persosu. Dai vida al pexe dando-y un nome.

en: A list of applet IIDs that the panel will ignore. This way you can disable certain applets from loading or showing up in the menu. For example to disable the mini-commander applet add 'OAFIID:MATE_MiniCommanderApplet' to this list. The panel must be restarted for this to take effect.
ast: Una llista d'IID de miniaplicaciones que'l panel inorará. D'esta miente pues desactivar la carga de dalgunes miniaplicaciones o que s'amuesen nel menú. Por exemplu pa desactivar la miniaplicación mini-commander amiesta 'OAFIID:MATE_MiniCommanderApplet' a esta llista. El panel tien de reaniciase pa que faiga efeutu.

en: A list of locations to display in the calendar window.
ast: Una llista de llocalizaciones qu'amosar na ventana del calendariu.

en: A list of panel IDs. Each ID identifies an individual toplevel panel. The settings for each of these panels are stored in /apps/panel/toplevels/$(id).
ast: Una llista d'ID de paneles. Cada ID identifica un panel individual de nivel superior. Los valores pa caún d'estos paneles atróxense en /apps/panel/toplevels/$(id).

en: A list of panel object IDs. Each ID identifies an individual panel object (e.g. a launcher, action button or menu button/bar). The settings for each of these objects are stored in /apps/panel/objects/$(id).
ast: Una llista d'ID d'oxetos de panel. Cada ID identifica un oxetu de panel individual (por exemplu, un llanzador, un botón d'aición o una barra/botón de menú). Los valores pa caún d'estos oxetos atróxense en /apps/panel/objects/$(id).

en: A pop out drawer to store other items in
ast: Un caxón emerxente nel que guardar otros artículos

en: A separator to organize the panel items
ast: Un separtador pa organizar los artículos del panel

en: A_bout Panels
ast: _Tocante a Panels

en: About the MATE Panel
ast: Tocante al Panel MATE

en: Access documents, folders and network places
ast: Accedi a documentos, carpetes y sitios de rede

en: Action button type
ast: Tipu de botón d'aición

en: Ad_just Date & Time
ast: _Axustar data y hora

en: Add this as _drawer to panel
ast: Amestar esti _caxón al panel

en: Add this as _menu to panel
ast: Amestar esto al panel como _menú

en: Add this launcher to _desktop
ast: Amestar esti llanzador al _escritoriu

en: Add this launcher to _panel
ast: _Amestar esti llanzador al panel

en: Add to Drawer
ast: Amestar al caxón

en: Add to Panel
ast: Amestar al panel

en: Allow workspace _wrap around in switcher
ast: Permitir espaciu de trabayu alredor del cambiador

en: An unknown error occurred while trying to open "%s".
ast: Asocedió un fallu al tentar d'abrir «%s».

en: And many, many others…
ast: Y munchos, munchos otros...

en: Animation
ast: Animación

en: Animation speed
ast: Velocidá d'animación

en: Applet IID
ast: IID del applet

en: Applet IIDs to disable from loading
ast: IID de miniaplicaciones a les que se-yos desactivará la carga

en: Application
ast: Aplicación

en: Application Launcher...
ast: Llanzador d'aplicaciones…

en: Application does not accept documents on command line
ast: L'aplicación nun aceuta documentos na llinia de comandos

en: Application in Terminal
ast: Aplicación nel terminal

en: Applications
ast: Aplicaciones

en: Area where notification icons appear
ast: Área na qu'apaecen los iconos

en: Arro_ws on hide buttons
ast: _Fleches nos botones d'anubrir

en: Autoclose drawer
ast: Autozarrar caxón

en: Automatically hide panel into corner
ast: Anubrir panel na esquina automáticamente

en: Background
ast: Fondu de pantalla

en: Background _image:
ast: _Imaxe de fondu:

en: Background color
ast: Color de fondu

en: Background color opacity
ast: Opacidá de color de fondu

en: Background image
ast: Imaxe de fondu

en: Background type
ast: Tipu de fondu

en: Bookmarks
ast: Marcadores

en: Bottom Panel
ast: Panel inferior

en: Browse all local and remote disks and folders accessible from this computer
ast: Desamina tolos discos remotos y carpetes accesibles dende esti equipu

en: Browse and run installed applications
ast: Desaminar y executar programes instalaos

en: Browse bookmarked and local network locations
ast: Agüeya los llugares llocales y remotos conseñaos

en: C_lear
ast: _Llimpiar

en: Calendar
ast: Calendariu

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
ast: Nun puen pasase los URIs de documentos a entraes d'escritoriu 'Type=Link'

en: Cannot delete this panel
ast: Nun pue esborrar esti panel

en: Cannot find an empty spot
ast: Nun se pue atopar un espaciu vaciu

en: Center panel on x-axis
ast: Centrar panel na exa x

en: Center panel on y-axis
ast: Centrar panel nel axe y

en: Change desktop appearance and behavior, get help, or log out
ast: Cambiar l'aspeutu y comportamientu del escritoriu, garrar ayuda, o desconeutase

en: Choose Location
ast: Escoyer llugar

en: Choose a file to append to the command...
ast: Escueyi un ficheru p'asociar al comandu...

en: Choose a file...
ast: Escueyi un ficheru…

en: Choose an application...
ast: Escoyer una aplicación...

en: Choose an icon
ast: Escoyer un iconu

en: City Name
ast: Nome de la ciudá

en: City Time Zone
ast: Estaya horaria de la ciudá

en: Clear Recent Documents
ast: Llimpiar los documentos recientes

en: Clear Recent Documents...
ast: Llimpiar los documentos recientes...

en: Clear all items from the recent documents list
ast: Llimpiar tolos artículos de la llista de documentos recientes

en: Clear the Recent Documents list?
ast: ¿Vaciar la llista de documentos recientes?

en: Click here to hide all windows and show the desktop.
ast: Calca equí pa esconder toles ventanes y amosar l'escritoriu.

en: Click here to restore hidden windows.
ast: Calca equí pa restaurar les ventanes anubríes.

en: Click on a window to force the application to quit. To cancel press <ESC>.
ast: Calca nuna ventana pa forciar el zarru d'una aplicación. Pa encaboxar calca <ESC>.

en: Click this button to browse for a file whose name to append to the command string.
ast: Calca nesti botón pa guetar un ficheru cuxu so nome va amestase a la cadena del comandu.

en: Click this button to run the selected application or the command in the command entry field.
ast: Calca nesti botón pa executar l'aplicación o'l comandu nel campu d'entrada de comandos.

en: Click to hide month calendar
ast: Calca p'anubrir el calendariu del mes

en: Click to view month calendar
ast: Calca pa ver un calendariu mensual

en: Clock
ast: Reló

en: Clock Applet Factory
ast: Miniaplicación de reló de fábrica

en: Clock Format
ast: Formatu del reló

en: Clock Preferences
ast: Preferencies del reló

en: Co_lor:
ast: _Color:

en: Co_mmand to run when clicked:
ast: _Comandu a executar cuando se calque:

en: Co_mment:
ast: _Comentariu:

en: Comm_and:
ast: _Comandu:

en: Command icon
ast: Iconu de comandu

en: Command to execute on click
ast: Comandu a executar cuando calque

en: Complete panel lockdown
ast: Bloquéu total del panel

en: Computer
ast: Equipu

en: Computer Clock
ast: Reló del equipu

en: Confirm panel removal
ast: Confirmar l'esborráu del panel

en: Connect to Server...
ast: Coneutar a sirvidor...

en: Connect to a remote computer or shared disk
ast: Coneutar con un equipu remotu o un discu compartíu

en: Controls the maximum size of the history of the "Run Application" dialog. A value of 0 will disable the history.
ast: Controla'l tamañu máximu del historial del diálogu «Executar aplicación». Un valor igual a 0 deshabilitará l'historial.

en: Copy _Date
ast: Copiar la _data

en: Copy _Time
ast: Copiar _hora

en: Copy a launcher from the applications menu
ast: Copia un llanzador del menú d'aplicaciones

en: Could not connect to server
ast: Nun pudo coneutase al sirvidor

en: Could not convert '%s' from UTF-8
ast: Nun pudo convertise '%s' dende UTF-8

en: Could not display help document
ast: Nun pudo amosase la documentación d'ayuda

en: Could not display help document '%s'
ast: Nun pudo amosase'l documentu d'ayuda '%s'

en: Could not execute '%s'
ast: Nun pudo executase '%s'

en: Could not launch '%s'
ast: Nun pudo llanzase '%s'

en: Could not launch application
ast: Nun pudo llanzase l'aplicación

en: Could not open location '%s'
ast: Nun pudo abrise la llocalización '%s'

en: Could not open recently used document "%s"
ast: Nun pudo abrise'l documentu recién usáu «%s»

en: Could not run command '%s'
ast: Nun pudo executase'l comandu '%s'

en: Could not save directory properties
ast: Nun se guardaron les propiedaes de la carpeta

en: Could not save launcher
ast: Nun pudo guardase'l llanzador

en: Could not show this URL
ast: Nun pudo amosase esta URL

en: Could not use dropped item
ast: Nun pudo usase l'oxetu soltáu

en: Create Launcher
ast: Crear llanzador

en: Create a new launcher
ast: Crear un llanzador nuevu

en: Create new file in the given directory
ast: Crear un ficheru nuevu na carpeta dada

en: Current Time:
ast: Hora actual:

en: Custom Application Launcher
ast: Llanzador d'aplicación personalizáu

en: Custom format of the clock
ast: Formatu personalizáu del reló

en: D_elete
ast: _Desaniciar

en: D_on't Delete
ast: Nun _desaniciar

en: Decides when to group windows from the same application on the window list. Possible values are "never", "auto" and "always".
ast: Decide cuándo agrupar ventanes pa la mesma aplicación na llista de ventanes. Los valores dables son «never», «auto» y «always».

en: Default panel layout
ast: Diseñu del panel predetermináu

en: Delete this drawer?
ast: ¿Desaniciar esti caxón?

en: Delete this panel?
ast: ¿Desaniciar esti panel?

[ctx: Desktop Folder]
en: Desktop
ast: Escritoriu

en: Directory Properties
ast: Propiedaes del direutoriu

en: Disable Force Quit
ast: Deshabilitar zarru forzáu

en: Disable connection to session manager
ast: Desactivar la conexón col alministrador de sesiones

en: Display
ast: Amosar

en: Display a swimming fish or another animated creature
ast: Amosar un pexe nalando u otra criatura animada

en: Display all workspaces
ast: Amosar tolos espacios de trabayu

en: Display workspace names
ast: Amosar nomes d'espacios de trabayu

en: Displays the history in reverse. Provides a consistent view for terminal users as the up key will select the most recent entry.
ast: Amuesa l'historial en reversa. Apurre una vista uniforme pa los usuarios de la terminal, yá que la tecla hacia arriba seleicionará la entrada más recién.

en: Do you want to delete the applet from your configuration?
ast: ¿Quies desaniciar l'aplicación de la configuración?

en: Draw arrow in menu button
ast: Dibuxar una flecha nel botón del menú

en: Drawer
ast: Caxón

en: Drawer Properties
ast: Propiedaes del caxón

en: E_xpand
ast: _Espander

en: East
ast: Este

en: Edit
ast: Editar

en: Edit Location
ast: Editar llugar

en: Enable SNI support
ast: Habilitar sofitu SNI

en: Enable animations
ast: Habilitar animaciones

en: Enable arrows on hide buttons
ast: Habilitar fleches nos botones anubríos

en: Enable autocompletion in "Run Application" dialog
ast: Activar autocompletáu nel diálogu «Executar una aplicación»

en: Enable hide buttons
ast: Habilitar botones d'anubrir

en: Enable program list in "Run Application" dialog
ast: Activa la llista de programes nel diálogu «Executar una aplicación»

en: Enable tooltips
ast: Habilitar suxerencies

en: Error
ast: Fallu

en: Error displaying help document
ast: Fallu al amosar el documentu d'ayuda

en: Execute the run dialog
ast: Abrir el cuadru de diálogu d'executar

en: Expand list of locations
ast: Espander la llista de llocalizaciones

en: Expand program list in "Run Application" dialog
ast: Estenderexa la llista de programes nel diálogu «Executar una aplicación»

en: Expand to occupy entire screen width
ast: Espander pa ocupar dafechu l'anchor de la pantalla

en: FILE
ast: FICHERU

en: Factory for clock applet
ast: Fábrica pa la miniaplicación de reló

en: Factory for notification area
ast: Área del panel de notificación

en: Factory for the window navigation related applets
ast: Fábrica de la ventana miniaplicaciones rellacionaos cola navegación

en: Failed to load %s: %s
ast: Falló la carga %s: %s

en: Failed to load applet %s
ast: Falló la carga de la aplicación %s

en: Failed to set the system time
ast: Falló al afitar la hora del sistema

en: Failed to set the system timezone
ast: Nun pudo afitase la estaya horaria del sistema

en: File System
ast: Sistema de ficheros

en: File is not a valid .desktop file
ast: El ficheru nun ye un ficheru .desktop válidu

en: Find an _item to add to "%s":
ast: Guetar un _elementu p'amestalu a «%s»:

en: Find an _item to add to the drawer:
ast: Guetar un _elementu p'amestalu al caxón:

en: Find an _item to add to the panel:
ast: Guetar un _elementu p'amestalu al panel:

en: Fish
ast: Pexe

en: Fish Preferences
ast: Preferencies del pexe

en: Fit image to panel
ast: Encaxar la imaxe al panel

en: Force Quit
ast: Forzar zarru

en: Force a misbehaving application to quit
ast: Forzar el zarru d'una aplicación que nun furrula

en: Force this application to exit?
ast: ¿Forciar esta aplicación a zarrase?

en: Frames in fish's animation
ast: Fotogrames n'animación del pexe

en: From Whence That Stupid Fish Came
ast: D'aú vieno esi pexe estúpidu

en: General
ast: Xeneral

en: Get the current time and date
ast: Obtener el tiempu y la data actual

en: Group windows when _space is limited
ast: _Agrupar ventanes cuando heba pocu espaciu

en: Hide Panel
ast: Anubrir panel

en: Hide application windows and show the desktop
ast: Anubrir toles ventanes d'aplicaciones y amosar l'escritoriu

en: Highlight launchers on mouseover
ast: Resalta los llanzadores cuando'l mur pase per enriba

en: History for "Run Application" dialog
ast: Históricu del cuadru de diálogu «Executar aplicación»

en: Home Folder
ast: Carpeta Home

en: Hour format
ast: Formatu d'hora

en: Icon '%s' not found
ast: Nun s'atopó l'iconu '%s'

en: Icon not found
ast: Nun s'atopó iconu

en: Icon to show in menu bar
ast: Iconu a amosar na barra del menú

en: Icon used for object's button
ast: Iconu usáu pal botón d'oxetu

en: If true, a dialog is shown asking for confirmation if the user wants to remove a panel.
ast: Si ye «true», amuésase un diálogu solicitando una confirmación si l'usuariu quier desaniciar un panel.

en: If true, a drawer will automatically be closed when the user clicks a launcher in it.
ast: Si ye «true», el caxón pesllaráse automáticamente cuando l'usuariu calque sobro un llanzador d'ésti.

en: If true, a launcher is highlighted when the user moves the pointer over it.
ast: Si ye «true», rellumará un llanzador cuando l'usuariu mueva'l punteru sobro ésti.

en: If true, an arrow is drawn over the menu button icon. If false, menu button has only the icon.
ast: Si ye «true», dibuxaráse una flecha sobre'l botón col iconu de menú. Si ye «false», el botón de menú tien namái l'iconu.

en: If true, arrows will be placed on the hide buttons. This key is only relevant if the enable_buttons key is true.
ast: Si ye «true», allugaránse fleches nos botones anubríos. Esta clave namái ye relevante si'l valor de la clave «enable_buttons» ye «true».

en: If true, autocompletion in the "Run Application" dialog is made available.
ast: Si ye «true», faise disponible l'autocompletáu nel diálogu «Executar una aplicación».

en: If true, buttons will be placed on each side of the panel which may be used to move the panel to edge of the screen, leaving only a button showing.
ast: Si ye «true», allugaránse botones a cada llau del panel, y ésto puen usase pa mover el panel al berbesu de la pantalla, dexando namái un botón visible.

en: If true, display a weather icon.
ast: Si ye «true», amuesa un iconu meteorolóxicu.

en: If true, display date in the clock, in addition to time.
ast: Si ta activada, amuesa la data nel reló, arriendes de la hora.

en: If true, display seconds in time.
ast: Si ye verdaderu, amuesa los segundos na hora.

en: If true, expand the list of locations in the calendar window.
ast: Si ye «true», estenderexa la llista de llocalizaciones na ventana del calendariu.

en: If true, hiding and un-hiding of this panel will be animated rather than happening instantly.
ast: Si ye «true», la ocultación y el descubrimientu d'esti panel sedrá animada n'arroú d'asoceder de sópitu.

en: If true, show applications item in menu bar.
ast: Si ye «true», amuesa l'item d'aplicaciones na barra del menú

en: If true, show date in a tooltip when the pointer is over the clock.
ast: Si ta activada, amuesa la data nuna suxerencia en cuantes el punteru ta per encima del reló.

en: If true, show desktop item in menu bar.
ast: Si ye braero, amuesa l'escritoriu na barra del menú

en: If true, show icon in menu bar.
ast: Si ye braero, amuesa l'iconu na barra del menú

en: If true, show places item in menu bar.
ast: Si ye braero, amuesa llugares na barra del menú

en: If true, show the temperature next to the weather icon.
ast: Si ye «true», amuesa la temperatura xunto al iconu meteorolóxicu.

en: If true, show week numbers in the calendar.
ast: Si ye verdá, amuesa los númberos de la selmana nel calendariu.

en: If true, the "Known Applications" listing in the "Run Application" dialog is expanded when the dialog is opened. This key is only relevant if the enable_program_list key is true.
ast: Si ye «true», estenderexaráse la llista «Aplicaciones conocíes» nel diálogu «Executar una aplicación» cuando s'abra'l diálogu. Esta clave namái ye relevante si'l valor de la clave «enable_program_list» ye «true».

en: If true, the "Known Applications" listing in the "Run Application" dialog is made available. Whether or not the listing is expanded when the dialog is shown is controlled by the show_program_list key.
ast: Si ye «true», fadráse disponible la llista «Aplicaciones conocíes» nel diálogu «Executar una aplicación». La clave «show_program_list» remana si la llista s'alcuentra extenderexada o non cuando s'amuesa'l diálogu.

en: If true, the background image will be rotated when the panel is oriented vertically.
ast: Si ye «true», la imaxe de fondu rotaráse cuando'l panel s'allugue n'orientación vertical.

en: If true, the custom_icon key is used as a custom icon for the button. If false, the custom_icon key is ignored. This key is only relevant if the object_type key is "menu-object" or "drawer-object".
ast: Si ye «true», la clave «custom_icon» úsase como un iconu personalizáu pal botón. Si ye «false» (falsu), la clave «custom_icon» inórase. Esta clave namái ye relevante si la clave «object_type» contién «menu-object» o «drawer-object».

en: If true, the fish's animation will be displayed rotated on vertical panels.
ast: Si ye «true», l'animación del pexe amosaráse rotada nos paneles verticales.

en: If true, the image will be scaled (retaining the aspect ratio of the image) to the panel height (if horizontal).
ast: Si ye «true», la imaxe escalaráse (calteniendo la proporción de la mesma) a l'altor del panel (si ye horizontal).

en: If true, the image will be scaled to the panel dimensions. The aspect ratio of the image will not be maintained.
ast: Si ye «true», la imaxe escalaráse a les dimensiones del panel. Nun se caltendrá la proporción de la imaxe.

en: If true, the menu_path key is used as the path from which the menu contents should be constructed. If false, the menu_path key is ignored. This key is only relevant if the object_type key is "menu-object".
ast: Si ye «true», la clave «menu_path» úsase como'l camín dende'l que'l conteníu del mentú tendría de construyise. Si ye «false» la clave «menu_path» inórase. Esta clave namái ye relevante si la clave «object_type» contién «menu-object».

en: If true, the panel is automatically hidden into a corner of the screen when the pointer leaves the panel area. Moving the pointer to that corner again will cause the panel to re-appear.
ast: Si ye «true», el panel anubriráse automáticamente nuna esquina de la pantalla cuando'l punteru dexa l'área del panel. Al mover el punteru haza esa esquina el panel reapaecerá.

en: If true, the panel provides support for SNI.
ast: Si s'afita «true», el panel fornirá sofitu pa SNI.

en: If true, the panel will not allow a user to force an application to quit by removing access to the force quit button.
ast: Si ye cierto, el panel nun dexará qu'un usuariu fuercie la salida d'una aplicación eliminando l'accesu al botón de salida forzada.

en: If true, the panel will not allow any changes to the configuration of the panel. Individual applets may need to be locked down separately however. The panel must be restarted for this to take effect.
ast: Si ye «true», el panel nun permitirá dengún cambéu na so configuración. Dalgunes miniaplicaciones individuales seique necesiten bloquiase de mou independiente. El panel tien de reaniciase pa qu'esto tenga efeutu.

en: If true, the panel will occupy the entire screen width (height if this is a vertical panel). In this mode the panel can only be placed at a screen edge. If false, the panel will only be large enough to accommodate the applets, launchers and buttons on the panel.
ast: Si ye «true», el panel ocupará l'anchor de tola pantalla (l'altor si se trata d'un panel vertical). Nesti mou, el panel namái pue allugase nel berbesu de la pantalla. Si ye «false» el panel namái sedrá lo suficientemente grande p'acomodar les miniaplicaciones, llanzadores y botones nel panel.

en: If true, the position of the object is interpreted relative to the right (or bottom if vertical) edge of the panel.
ast: Si ye «true», la posición del oxetu interprétase como rellativa al berbesu drechu (o inferior si ye vertical) del panel.

en: If true, the user may not move the applet without first unlocking the object using the "Unlock" menuitem.
ast: Si ye «true», l'usuariu nun podrá mover la miniaplicación ensin enantes desbloquiar l'oxetu usando la opción del menú «Desbloquiar».

en: If true, the window list will show windows from all workspaces. Otherwise it will only display windows from the current workspace.
ast: Si ye «true», la llista de ventanes amosará les ventanes de toles árees de trabayu, n'otru casu, amosará ventanes namái pal área de trabayu actual.

en: If true, the workspace switcher will show all workspaces. Otherwise it will only show the current workspace.
ast: Si ye «true», el cambiador de árees de trabayu amosará toles árees de trabayu. En caso contrariu namái s'amosará l'área de trabayu actual.

en: If true, the workspaces in the workspace switcher will display the names of the workspaces. Otherwise they will display the windows on the workspace. This setting only works when the window manager is Marco.
ast: Si ye «true», les árees de trabayu nel seleutor d'árees de trabayu amosarán los nomes de les árees de trabayu. En casu contrariu amosaránse les ventanes nel área de trabayu. Esti axuste namái funciona si Marco ye'l xestor de ventanes.

en: If true, the x and x_right keys are ignored and the panel is placed at the center of the x-axis of the screen. If the panel is resized it will remain at that position - i.e. the panel will grow on both sides. If false, the x and x_right keys specify the location of the panel.
ast: Si ye «true», les claves «x» y «x_right» inoraránse y el panel allugaráse nel centru de la exa-x de la pantalla. Si'l panel se redimensiona permanecerá nesa posición, polo que'l panel medrará haza dambos llaos. Si ye «false» les claves «x» y «x_right» especifiquen la posición del panel.

en: If true, the y and y_bottom keys are ignored and the panel is placed at the center of the y-axis of the screen. If the panel is resized it will remain at that position - i.e. the panel will grow on both sides. If false, the y and y_bottom keys specify the location of the panel.
ast: Si ye «true», les claves «y» e «y_bottom» inórense, y el panel allúgase nel centru de la exa-y de la pantalla. Si'l panel se redimensiona permanecerá nesa posición, polo que'l panel medrará haza dambos llaos. Si ye «false» les claves «y» e «y_bottom» especifiquen la posición del panel.

en: If true, then when unminimizing a window, move it to the current workspace. Otherwise, switch to the workspace of the window.
ast: Si ye «true», al restaurar una ventana, muévela al área de trabayu actual. N'otru casu, camuda al área de trabayu de la ventana.

en: If true, tooltips are shown for objects in panels.
ast: Si ye cierto, amuésense les suxerencies pa los oxetos de los paneles.

en: If you choose to force an application to exit, unsaved changes in any open documents in it might get lost.
ast: Si escueyes forzar la salida d'una aplicación, los cambeos ensin guardar en cualesquier documentu abiertu nella puen perdese.

en: If you clear the Recent Documents list, you clear the following:
    • All items from the Places → Recent Documents menu item.
    • All items from the recent documents list in all applications.
ast: Si vacíes la llista de documentos recientes, vaciarás lo siguiente:
    • Tolos elementos del menú Llugares → Documentos recientes.
    • Tolos elementos de la llista de documentos recientes en toles aplicaciones.

en: If you reload a panel object, it will automatically be added back to the panel.
ast: Si recargues un oxetu del panel, amestaráse automáticamente al panel.

en: Image Background Details
ast: Detalles na imaxe de fondu

en: Images
ast: Imáxenes

en: In a Xinerama setup, you may have panels on each individual monitor. This key identifies the current monitor the panel is displayed on.
ast: Con una configuración Xinerama, pue tener paneles pa ca pantalla individual. Esta clave identifica la pantalla actual na que s'amuesa'l panel.

en: Interpret position relative to bottom/right edge
ast: Interpreta la posición como rellativa al berbesu inferior/drechu

en: Key %s is not set, cannot load launcher
ast: La clave %s nun ta afitada, nun se pue cargar el llanzdor

en: L_atitude:
ast: Ll_atitú:

en: L_ongitude:
ast: _Llonxitú:

en: Launch other applications and provide various utilities to manage windows, show the time, etc.
ast: Llanza otres aplicaciones y apurre delles erbíes pa xestionar ventanes, amosar la hora, etc.

en: Launcher Properties
ast: Propiedades del llanzador

en: Launcher location
ast: Llocalización del llanzador

en: Left Panel
ast: Panel esquierdu

en: List of known applications
ast: llista d'aplicaciones conocíes

en: List of locations
ast: Llista de llocalizaciones

en: Loc_k To Panel
ast: _Anclar al panel

en: Locate documents and folders on this computer by name or content
ast: Llocaliza documentos y carpetes pol nome o conteníu nesti equipu

en: Location
ast: Llocalización

en: Locations
ast: Llugares

en: Lock Screen
ast: Candar pantalla

en: Lock the object to the panel
ast: Bloquea l'oxetu nel panel

en: Log Out %s...
ast: Desconeutar %s...

en: Log Out...
ast: Desconeutar...

en: Log out %s of this session to log in as a different user
ast: Desconeutar %s d'esta sesión pa coneutase como un usuariu estremáu

en: Log out of this session to log in as a different user
ast: Desconeutar d'esta sesión pa coneutase como un usuariu estremáu

en: Look at today's date!
ast: ¡Mira la data de güei!

en: Main Menu
ast: Menú principal

en: Maximum history size for "Run Application" dialog
ast: Tamañu máximu del historial del diálogu «Executar aplicación»

en: Maximum number of menu items (i.e. bookmarks) that are displayed without being put in a submenu.
ast: Númberu máximu d'items de menú (p. ex. marcadores) que s'amuesen ensin ser puestos nun submenú.

en: Menu bar icon size
ast: Tamañu del iconu de la barra de menú

en: Menu content path
ast: Camín haza'l conteníu del menú

en: Menu items icon size
ast: Tamañu d'iconu d'items del menú

en: Mount %s
ast: Montar %s

en: Move windows to current workspace when unminimized
ast: Mover ventanes al espaciu de trabayu actual cuando nun tean minimizaes

en: Name to identify panel
ast: Nome pa identificar panel

en: Network
ast: Rede

en: Network Places
ast: Sitios de rede

en: No URI provided for panel launcher desktop file
ast: Nun se dio URI pal ficheru d'escritoriu del llanzador del panel

en: No URL was specified.
ast: Nun s'especificó una URL.

en: No application to handle search folders is installed.
ast: Nun hai instalada denguna aplicación pa remanar la gueta de carpetes.

en: North
ast: Norte

en: Not a launchable item
ast: Nun ye un elementu llanzable

en: Notification Area
ast: Área de notificación

en: Notification Area Factory
ast: Área de notificación

en: Number of _workspaces:
ast: Númberu d'espacios de _trabayu:

en: Object's position on the panel
ast: La posición del oxetu nel panel

en: Open '%s'
ast: Abrir '%s'

en: Open URL: %s
ast: Abrir URL: %s

en: Open the contents of your desktop in a folder
ast: Abrir el conteníu del escritoriu nuna carpeta

en: Open your personal folder
ast: Abrir la carpeta personal

[ctx: Orientation]
en: Bottom
ast: Cabero

[ctx: Orientation]
en: Left
ast: Esquierda

[ctx: Orientation]
en: Right
ast: Drecha

[ctx: Orientation]
en: Top
ast: Cimero

en: Panel Display
ast: Vista del panel

en: Panel ID list
ast: Llista de IDs del panel

en: Panel Notification Area
ast: Área de notificación del panel

en: Panel Properties
ast: Propiedaes del panel

en: Panel attached to drawer
ast: Panel coneutáu caxón

en: Panel autohide delay
ast: Retrasu p'autoesconder panel

en: Panel autounhide delay
ast: Retrasu pa la apaición automática del panel

en: Panel object ID list
ast: Llista de IDs d'oxetos del panel

en: Panel object has quit unexpectedly
ast: L'oxetu del panel zarróse inesperadamente

en: Panel object type
ast: Tipu d'oxetu del panel

en: Panel orientation
ast: Orientación del panel

en: Panel size
ast: Tamañu del panel

en: Pause per frame
ast: Pausa por fotograma

en: Pick a color
ast: Escueyi un color

en: Places
ast: Llugares

en: Protect your computer from unauthorized use
ast: Protexer l'equipu d'usu nun autorizáu

en: Recent Documents
ast: Documentos recientes

en: Removable Media
ast: Medios estrayibles

en: Replace a currently running panel
ast: Trocar un panel n'usu actualmente

en: Rescan %s
ast: Tornar a inspeicionar %s

en: Reset the panel configuration to default
ast: Reaniciar la configuración del panel a la predeterminada

en: Restore to current _workspace
ast: Restaurar al espaciu de _trabayu actual

en: Restore to na_tive workspace
ast: Restaurar al espaciu de trabayu _nativu

en: Restoring Minimized Windows
ast: Restaurar ventanes amenorgaes

en: Reverse the history of the "Run Application" dialog
ast: Invertir l'historial del diálogu «Executar aplicación»

en: Right Panel
ast: Panel derechu

en: Rotate image on vertical panels
ast: Rotar imaxe nos paneles verticales

en: Rotate image when panel is _vertical
ast: Voltiar la imaxe si el panel ye _vertical

en: Rotate on vertical panels
ast: Rotar nos paneles verticales

en: Rows in workspace switcher
ast: Fileres nel cambiador d'espacios de trabayu

en: Run Application
ast: Executar aplicación

en: Run Application...
ast: Executar programa...

en: Run an application by typing a command or choosing from a list
ast: Executar una aplicación escribiendo un comandu o escoyéndolu d'una llista

en: Run in _terminal
ast: Executar na _teminal

en: Run with _file...
ast: Executar con _ficheru...

en: S_tyle:
ast: _Estilu:

en: Search
ast: Guetar

en: Search for Files...
ast: Gueta de ficheros...

en: Select an animation
ast: Escueyi una animación

en: Select an application to view its description.
ast: Escueyi una aplicación pa ver la so descripción.

en: Select background
ast: Escoyeta de fondu

en: Select this box to run the command in a terminal window.
ast: Escueyi esta caxella pa executar el comandu nuna ventana de la terminal.

en: Separator
ast: Separtador

en: Session management options:
ast: Opciones d'alministración de la sesión:

en: Set System Time
ast: Afitar la hora del sistema

en: Set System Time...
ast: Afitar la hora del sistema…

en: Set location as current location and use its timezone for this computer
ast: Define la llocalización como la llocalización actual y usa la estaya horaria pa esti equipu

en: Set the default panel layout
ast: Afitar el diseñu de panel predetermináu

en: Set the size of an icon used in menu bar. The panel must be restarted for this to take effect.
ast: Afita'l tamañu d'un iconu usáu na barra de menú. El panel tien de reaniciase pa que too faiga efeutu

en: Set the size of icons used in the menu. The panel must be restarted for this to take effect.
ast: Afita'l tamañu de los iconos usaos nel menú. El panel tien de reaniciase pa que too faiga efeutu.

en: Set the theme icon name to use in menu bar.
ast: Afitar el nome del tema d'iconos a usar na barra del menú

en: Sh_ow windows from current workspace
ast: _Amosar ventanes del espaciu de trabayu actual

en: Show Desktop
ast: Amosar l'escritoriu

en: Show Desktop Button
ast: Amosar botón d'escritoriu

en: Show _all workspaces in:
ast: Amosar _tolos espacios de trabayu en:

en: Show _only the current workspace
ast: _Namái amosar l'espaciu de trabayu actual

en: Show _temperature
ast: Amosar _temperatura

en: Show _weather
ast: Amosar el _clima

en: Show applications menu
ast: Amosar el menú d'aplicaciones

en: Show date in clock
ast: Amosar la data nel reló

en: Show date in tooltip
ast: Amosar la data nuna suxerencia

en: Show desktop menu
ast: Amosar l'escritoriu

en: Show hide _buttons
ast: Amosar _botones d'anubrir

en: Show icon
ast: Amosar iconu

en: Show list of known _applications
ast: Amosar la _llista d'aplicaciones conocíes

en: Show places menu
ast: Amosar llugares

en: Show seco_nds
ast: Amosar los _segundos

en: Show session management options
ast: Ver les opciones de xestión de la sesión

en: Show temperature in clock
ast: Amosar la temperatura nel reló.

en: Show the _date
ast: Amosar la _data

en: Show time with seconds
ast: Amosar tiempu en segundos

en: Show weather in clock
ast: Amosar la meteoroloxía nel reló

en: Show wee_k numbers in calendar
ast: Amuesa los númberos de _selmana nel calendariu

en: Show week numbers in calendar
ast: Amosar númberos de selmana nel calendariu

en: Show windows from a_ll workspaces
ast: Amosar ventanes de _tolos espacios de trabayu

en: Show windows from all workspaces
ast: Amosar les ventanes de toles estayes de trabayu

en: Show workspace _names in switcher
ast: Amosar _nomes d'espacios de trabayu nel cambiador

en: Shut Down...
ast: Apagar...

en: Shut down the computer
ast: Apagar l'ordenador

[ctx: Size]
en: Large
ast: Grande

[ctx: Size]
en: Medium
ast: Mediu

[ctx: Size]
en: Small
ast: Pequeñu

[ctx: Size]
en: X Large
ast: Mui grande

[ctx: Size]
en: X Small
ast: Mui pequeñu

[ctx: Size]
en: XX Large
ast: Xigante

[ctx: Size]
en: XX Small
ast: Diminutu

en: Solid c_olor
ast: _Color sólidu

en: Some of these properties are locked down
ast: Dalgunes d'estes propiedaes tán bloquiaes

en: South
ast: Sur

en: Specifies the background color for the panel in #RGB format.
ast: Especifica'l color de fondu pal panel en formatu #RGB.

en: Specifies the file to be used for the background image. If the image contains an alpha channel it will be composited onto the desktop background image.
ast: Especifica'l ficheru que se va a usar pa la imaxe del fondu. Si la imaxe contién una canal alfa combinaráse cola imaxe de fondu del escritoriu.

en: Specifies the number of milliseconds delay after the pointer enters the panel area before the panel is automatically re-shown. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
ast: Especifica la cantidá de milisegundos de retardu dempués de que'l punteru entre nel área del panel enantes de que'l panel se vuelva a amosar automáticamente. Esta clave namái ye relevante si'l valor de la clave «auto_hide» ye «true».

en: Specifies the number of milliseconds delay after the pointer leaves the panel area before the panel is automatically hidden. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
ast: Especifica la cantidá de milisegundos de retardu dempués de que'l punteru dexe l'área del panel enantes de que'l panel se vuelva a amosar automáticamente. Esta clave namái ye relevante si'l valor de la clave «auto_hide» ye «true».

en: Specifies the number of pixels visible when the panel is automatically hidden into a corner. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
ast: Especifica la cantidá de píxeles visibles cuando'l panel s'anubre automáticamente nuna esquina. Esta clave namái ye relevante cuando'l valor de la clave «auto_hide» ye «true».

en: Specifies the opacity of the background color format. If the color is not completely opaque (a value of less than 65535), the color will be composited onto the desktop background image.
ast: Especifica la opacidá del formatu del color de fondu. Si'l color nun ye opacu ensembre (un valor inferior a 65535), el color entemeceráse cola imaxe del fondu del escritoriu.

en: Specify a gsettings path in which the applet preferences should be stored
ast: Especifica un camín nel que tengan d'almacenase les preferencies de la miniaplicación

en: Specify an applet IID to load
ast: Especifica un IID de miniaplicación pa cargar

en: Specify file containing saved configuration
ast: Especificar el ficheru que contién la configuración guardada

en: Specify session management ID
ast: Especificar la ID d'alministración de sesión

en: Specify the initial orientation of the applet (top, bottom, left or right)
ast: Especifica la orientación inicial de l'aplicación (arriba, abaxo, manzorga o derecha)

en: Specify the initial size of the applet (xx-small, medium, large etc.)
ast: Especifica'l tamañu inicial de l'aplicación (xx-pequeña, mediana, grande, etc.)

en: Speed unit
ast: Unidá de velocidá

en: St_retch
ast: Axus_táu

en: Starting %s
ast: Entamando %s

en: Stretch image to panel
ast: Axustar la imaxe al panel

en: Sunrise: %s / Sunset: %s
ast: Alborecer: %s / Aséu: %s

en: Switch between open windows using a menu
ast: Movese ente les ventanes usando un menú

en: Switch between open windows using buttons
ast: Movese ente les ventanes abiertes usando botones

en: Switch between workspaces
ast: Movese ente espacios de trabayu

en: Switcher
ast: Seleutor

en: System
ast: Sistema

en: Temperature unit
ast: Unidá de temperatura

en: Test applet utility
ast: Probar la utilidá de l'aplicación

en: The Clock displays the current time and date
ast: El Reló amuesa la hora y data actual

en: The MATE Panel
ast: El Panel MATE

en: The Window List shows a list of all windows in a set of buttons and lets you browse them.
ast: La «Llista de ventanes» amuesa una llista de toles ventanes nun conxuntu de botones y permítete desaminales.

en: The Window Selector shows a list of all windows in a menu and lets you browse them.
ast: El seleutor de ventanes amuesa una llista de toles ventanes d'un menú y déxa-y desaminales.

en: The Workspace Switcher shows you a small version of your workspaces that lets you manage your windows.
ast: El «Seleutor d'árees de trabayu» amuesa una pequeña versión de les árees de trabayu que-y permite xestionar les ventanes.

en: The action type this button represents. Possible values are "lock", "logout", "run", "search" and "screenshot". This key is only relevant if the object_type key is "action-applet".
ast: El tipu d'aición que representa esti botón. Los valores dables son «lock», «logout», «run», «search» y «screenshot». Esta clave namái ye relevante si'l valor de la clave «object_type» ye «action-applet».

en: The command of the launcher is not set.
ast: El comandu del llanzador nun ta establecíu.

en: The configured command is not working and has been replaced by: %s
ast: El comandu configuráu nun ta furrulando y trocóse por: %s

en: The default panels layout to use when panels are created or resetted.
ast: Los diseños de los paneles predeterminaos a usar cuando estos son creaos o etan pre-definíos.

en: The fish's animation pixmap
ast: El mapa de pixels d'animación del pexe

en: The fish's name
ast: El nome del pexe

en: The height (width for a vertical panel) of the panel. The panel will determine at runtime a minimum size based on the font size and other indicators. The maximum size is fixed at one quarter of the screen height (or width).
ast: L'altor (anchor si se trata d'un panel vertical) del panel. El panel determinará durante la execución el tamañu mínimu basáu nel tamañu de la fonte y otros indicadores. El tamañu máximu fíxase a un cuartu de l'altor de la pantalla (o anchor).

en: The icon of the command to be run.
ast: L'iconu del comandu a executar.

en: The identifier of the panel attached to this drawer. This key is only relevant if the object_type key is "drawer-object".
ast: L'identificador del panel coneutáu a esti caxón. Esta clave namái ye relevante si la clave object_type ye "drawer-object".

en: The identifier of the toplevel panel which contains this object.
ast: L'identificador del panel de nivel superior que contién esti oxetu.

en: The implementation ID of the applet - e.g. "ClockAppletFactory::ClockApplet". This key is only relevant if the object_type key is "external-applet" (or the deprecated "matecomponent-applet").
ast: L'identificador ID de la miniaplicación - por exemplu, "ClockAppletFactory :: ClockApplet". Esta clave namái ye relevante si la clave object_type ye "external-applet" (o'l "matecomponent-applet" obsoletu).

en: The location of the .desktop file describing the launcher. This key is only relevant if the object_type key is "launcher-object".
ast: L'allugamientu del ficheru .desktop que describe'l llanzador. Esta clave namái ye relevante si la clave object_type ye "launcher-object".

en: The location of the image file used as the icon for the object's button. This key is only relevant if the object_type key is "drawer-object" or "menu-object" and the use_custom_icon key is true.
ast: L'allugamientu del ficheru imaxe usáu como l'iconu pal botón del oxetu. Esta clave namái ye relevante si la clave object_type ye "menu-object" o "drawer-object" y la clave use_custom_icon ye cierta.

en: The location of the launcher is not set.
ast: Nun s'afitó'l llugar del llanzador.

en: The location of the panel along the x-axis, starting from the right of the screen. If set to -1, the value is ignored and the value of the x key is used. If the value is greater than 0, then the value of the x key is ignored. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
ast: La posición del panel a lo llargo de la exa-x, entamando pela drecha de la pantalla. Si ta afitada a -1, inórase'l valor y úsase'l valor de la clave «x». Si'l valor ye mayor que 0, entós inórase'l valor de la clave «x». Esta clave namái ye relevante nel mou non espandíu. Nel mou espandíu, esta clave inórase y el panel allúgase nel berbesu de la pantalla conseñáu pola clave «orientation».

en: The location of the panel along the x-axis. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
ast: La posición del panel a lo llargo de la exa-x. Esta clave namái ye relevante nel mou non espandíu. Nel mou espandíu, esta clave inórase y el panel allúgase nel berbesu de la pantalla conseñáu pola clave «orientation».

en: The location of the panel along the y-axis, starting from the bottom of the screen. If set to -1, the value is ignored and the value of the y key is used. If the value is greater than 0, then the value of the y key is ignored. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
ast: La posición del panel a lo llargo de la exa-y, entamando pela parte inferior de la pantalla. Si ta afitada a -1, inórase'l valor y úsase'l valor de la clave «y». Si'l valor ye mayor que 0, entós inórase'l valor de la clave «y». Esta clave namái ye relevante nel mou non espandíu. Nel mou espandíu, esta clave inórase y el panel allúgase nel berbesu de la pantalla conseñáu pola clave «orientation».

en: The location of the panel along the y-axis. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
ast: La posición del panel a lo llargo de la exa-y. Esta clave namái ye relevante nel mou non espandíu. Nel mou espandíu, esta clave inórase y el panel allúgase nel berbesu de la pantalla conseñáu pola clave «orientation».

en: The name of the directory is not set.
ast: Nun s'afitó'l nome de la carpeta.

en: The name of the launcher is not set.
ast: Nun s'afitó'l nome del llanzador.

en: The orientation of the panel. Possible values are "top", "bottom", "left", "right". In expanded mode the key specifies which screen edge the panel is on. In un-expanded mode the difference between "top" and "bottom" is less important - both indicate that this is a horizontal panel - but still give a useful hint as to how some panel objects should behave. For example, on a "top" panel a menu button will pop up its menu below the panel, whereas on a "bottom" panel the menu will be popped up above the panel.
ast: La orientación del panel. Los valores dables son «top», «bottom», «left», «right». Nel mou expandíu, la clave especifica en qué berbesu de la pantalla ta'l panel. Nel mou non expandíu, la diferencia ente «top» y «bottom» ye menos importante, dambos conseñen que ye un panel horizontal, pero entá da una indicación útil sobro cómo tendríen de comportase dalgunos oxetos de los paneles. Por exemplu, nún panel «top» (superior) un botón de menú amosará'l so menú per debaxo del panel, mentantu que nún panel «bottom» (inferior) el menú amosaráse per enriba del panel.

en: The panel encountered a problem while loading "%s".
ast: El panel atopóse con un problema al cargar "%s".

en: The path from which the menu contents is contructed. This key is only relevant if the use_menu_path key is true and the object_type key is "menu-object".
ast: El camín dende'l que se construye el conteníu del menú. Esta clave namái ye relevante si'l valor de la clave «use_menu_path» ye «true» y el valor de la clave «object_type» ye «menu-object».

en: The position of this panel object. The position is specified by the number of pixels from the left (or top if vertical) panel edge.
ast: L'allugamientu d'esti oxetu del panel. L'allugamientu  especifícase pol númberu de píxeles dende'l berbesu esquierdu (o dende arriba si ye vertical) del panel.

en: The speed in which panel animations should occur. Possible values are "slow", "medium" and "fast". This key is only relevant if the enable_animations key is true.
ast: La velocidá a la que tendríen de trescurrir les animaciones del panel. Los valores dables son «slow», «medium» y «fast». Esta clave namái ye relevante si'l valor de la clave «enable_animations» ye «true».

en: The text to display in a tooltip for this drawer or this menu. This key is only relevant if the object_type key is "drawer-object" or "menu-object".
ast: El testu a amosar nuna suxerencia pa esti caxón o esti menú. Esta clave namái ye relevante si la clave object_type ye "drawer-object" o "menu-object".

en: The type of this panel object.
ast: El tipu d'esti oxetu de panel.

en: The unit to use when showing temperatures.
ast: La unidá qu'usar al amosar temperatures.

en: The unit to use when showing wind speed.
ast: La unidá qu'usar al amosar la velocidá del vientu.

en: The water needs changing
ast: Necesítase cambiar l'agua

en: This button lets you hide all windows and show the desktop.
ast: Esti botón déxate esconder toles ventanes y amosar l'escritoriu.

en: This is a human readable name which you can use to identify a panel. Its main purpose is to serve as the panel's window title which is useful when navigating between panels.
ast: Esto ye un nome entendible por persones que se pue utilizar pa identificar un panel. El so envís principal ye sirvir como'l títulu de la ventana del panel, lo que pue resultar útil pa restolar ente paneles.

en: This is the list of commands used in "Run Application" dialog. The commands are sorted descendingly by recency (e.g., most recent command comes first).
ast: Esta ye la llista de comandos usaos nel diálogu «Executar aplicación». Los comandos son ordenaos de mou descendente por antigüedá (ex. el comandu más recién vien primero).

en: This key specifies how many rows (for horizontal layout) or columns (for vertical layout) the workspace switcher shows the workspaces in. This key is only relevant if the display_all_workspaces key is true.
ast: Esta clave especifica cuántes fileres (pa la distribución horizontal) o columnes (pa la distribución vertical) s'amuesen dientro del seleutor d'árees de trabayu. Esta clave namái ye relevante si'l valor de la clave «display_all_workspaces» ye «true».

en: This key specifies the command that will be tried to execute when the fish is clicked.
ast: Esta clave especifica'l comandu qu'intentará executase en calcando'l pexe.

en: This key specifies the filename of the pixmap which will be used for the animation displayed in the fish applet relative to the pixmap directory.
ast: Esta clave especifica'l nome de ficheru del pixmap que s'usará pa la animación que s'amuesa na aplicación del pexe rellativu al direutoriu pixmap.

en: This key specifies the format used by the clock applet when the format key is set to "custom". You can use conversion specifiers understood by strftime() to obtain a specific format. See the strftime() manual for more information.
ast: Esta clave especifica'l formatu usáu pola miniaplicación reló cuando la clave del formatu s'afita a «personalizáu». Pue usar especificadores de conversión qu'atalante strftime() pa obtener un formatu específicu. Llea'l manual de strftime() pa obtener más información.

en: This key specifies the hour format used by the clock applet. Possible values are "12-hour", "24-hour", "internet", "unix" and "custom". If set to "internet", the clock will display Internet time. The Internet time system divides the day into 1000 ".beats". There are no time zones in this system, so time is the same all over the world. If set to "unix", the clock will display time in seconds since Epoch, i.e. 1970-01-01. If set to "custom", the clock will display time according to the format specified in the custom_format key.
ast: Esta clave especifica'l formatu d'hora usáu pola aplicación del reló. Los valores posibles son "12-hores", "24-hores", "internet", "unix" y "personalizáu". Si s'especifica "internet", el reló amosará'l tiempu d'Internet. El sistema de tiempu d'Internet divide'l día en 1000 ".beats". Nesti sistema nun hai zones horaries, poro la hora ye la mesma en tou'l mundu. Si s'especifica "unix", el reló amosará'l riempu en segundos dende Epoch, ex. 01-01-1970. Si s'especifica "personalizáu", el reló amosará'l tiempu tal como tea especificao na clave de custum_format.

en: This key specifies the number of frames that will be displayed in the fish's animation.
ast: Esta clave especifica la cantidá de fotogrames que s'amosarán na animación del pexe.

en: This key specifies the number of seconds each frame will be displayed.
ast: Esta clave especifica'l númberu de segundos que  s'amuesa en cada fotograma.

en: This program is responsible for launching other applications and provides useful utilities.
ast: Esti programa ye responsable de llanzar otres aplicaciones y proporciona erbíes útiles.

en: Threshold of menu items before submenu is created
ast: Llende d'items de menú enantes de que se cree un submenú

en: Time & Date
ast: Hora y data

en: Time _Settings
ast: Axustes de la _hora

en: Tooltip displayed for drawer or menu
ast: Suxerencia amosada pal caxón o menú

en: Top Panel
ast: Panel superior

en: Toplevel panel containing object
ast: Panel de nivel superior que contién un oxetu

en: URI list dropped on run dialog had wrong format (%d) or length (%d)
ast: La llista URI que s'arrastró al diálogu d'executar tien un formatu (%d) o llargu (%d) erróneu

en: Unable to execute '%s'
    
    Details: %s
ast: Incapaz d'executar '%s'
    
    Detalles: %s

en: Unable to locate the command to execute
ast: Incapaz de llocalizar el comandu pa executar

en: Unable to mount %s
ast: Nun pudo montase %s

en: Unable to open desktop file %s for panel launcher%s%s
ast: Nun pudo abrise'l ficheru d'escritoriu %s pal llanzador del panel %s%s

en: Unable to read from '%s'
    
    Details: %s
ast: Incapaz de lleer '%s'
    
    Detalles: %s

en: Unable to read output from command
    
    Details: %s
ast: Incapaz de lleer el resultáu del comandu
    
    Detalles: %s

en: Unable to scan %s for media changes
ast: Nun se pudo inspeicionar %s pa guetar cambeos nel soporte

en: Unknown
ast: Desconocíu

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
ast: Versión '%s' del ficheru desktop non reconocida

en: Unrecognized launch option: %d
ast: Opción de llanzamientu non reconocida: %d

en: Use custom icon for object's button
ast: Usar un iconu personalizáu pal botón del oxetu

en: Use custom path for menu contents
ast: Usar un camín personalizáu pal conteníu del menú

en: Visible pixels when hidden
ast: Pixels visibles cuando tea anubríu

en: Wanda Factory
ast: Fábrica Wanda

en: Warning:  The command appears to be something actually useful.
    Since this is a useless applet, you may not want to do this.
    We strongly advise you against using %s for anything
    which would make the applet "practical" or useful.
ast: Avisu: El comandu paez ser "daqué" útil.
    Darréu que ye una miniaplicación ensin utilidá, seique nun
    quiera facer esto. Encamentámos-y que nun use %s pa daqué
    que puea facer la miniaplicación «práutica» o útil.

en: Weather
ast: Meteoroloxía

en: West
ast: Oeste

en: When a drawer is deleted, the drawer and its
    settings are lost.
ast: Cuando se desanicia un caxón, el caxón y les
    sos preferencies piérdense.

en: When a panel is deleted, the panel and its
    settings are lost.
ast: Cuando se desanicia un panel, el panel y los 
    valores de les sos preferencies piérdense.

en: When to group windows
ast: Cuándo agrupar ventanes

en: Will run command: '%s'
ast: Executaráse'l comandu: '%s'

en: Window Grouping
ast: Agrupamientu de ventanes

en: Window List
ast: Llista de ventanes

en: Window List Content
ast: Conteníu de la llista de ventanes

en: Window List Preferences
ast: Preferencies de llista de ventanes

en: Window Navigation Applet Factory
ast: Miniaplicación de fábrica de la ventana de navegación

en: Window Selector
ast: Seleutor de ventanes

en: With a multi-screen setup, you may have panels on each individual screen. This key identifies the current screen the panel is displayed on.
ast: Con una configuración multi-pantalla, pue tener paneles pa cada pantalla individual. Esta clave identifica la pantalla actual na que s'amuesa'l panel.

en: Workspace Names
ast: Nomes d'espacios de trabayu

en: Workspace Switcher
ast: Intercambiador d'espacios de trabayu

en: Workspace Switcher Preferences
ast: Preferencies del cambiador d'espacios de trabayu

en: Workspace na_mes:
ast: _Nomes d'espacios de trabayu:

en: Workspaces
ast: Árees de trabayu

en: Wrap around on scroll
ast: Envolver alredor al desplazase

en: X co-ordinate of panel
ast: Coordenaes X del panel

en: X co-ordinate of panel, starting from the right of the screen
ast: Coordenada X del panel, entamando dende la parte drecha de la pantalla

en: X screen where the panel is displayed
ast: Pantalla X au s'amuesa'l panel

en: Xinerama monitor where the panel is displayed
ast: Monitor xinerama au s'amuesa'l panel

en: Y co-ordinate of panel
ast: Coordenaes Y del panel

en: Y co-ordinate of panel, starting from the bottom of the screen
ast: Coordenada Y del panel, entamando dende la parte inferior de la pantalla

en: You must always have at least one panel.
ast: Tienes de tener siempre un panel polo menos.

en: Your window manager does not support the show desktop button, or you are not running a window manager.
ast: L'alministrador de ventanes nun soporta'l botón d'amosar escritoriu, o nun tas executando un alministrador de ventanes.

en: [FILE...]
ast: [FICHERU…]

en: _12 hour format
ast: Formatu de _12 hores

en: _24 hour format
ast: Formatu de _24 hores

en: _About
ast: _Tocante a

en: _Activate Screensaver
ast: _Activar curiapantalles

en: _Add
ast: _Amestar

en: _Add to Drawer...
ast: _Amestar al caxón...

en: _Add to Panel…
ast: _Amestar al panel...

en: _Always group windows
ast: Siempre _agrupar ventanes

en: _Autohide
ast: Anubrir _automáticamente

en: _Back
ast: _Atrás

en: _Browse...
ast: _Desaminar...

en: _Cancel
ast: _Encaboxar

en: _Close
ast: _Zarrar

en: _Delete
ast: _Desaniciar

en: _Delete This Panel
ast: _Desaniciar esti panel

en: _Don't Reload
ast: _Nun Recargar

en: _Edit
ast: _Editar

en: _Edit Menus
ast: _Editar menús

en: _Entire menu
ast: Menú _completu

en: _Execute
ast: _Executar

en: _File:
ast: _Ficheru:

en: _Force quit
ast: _Forzar zarru

en: _Help
ast: _Ayuda

en: _Icon:
ast: _Iconu:

en: _Launch
ast: _Llanzar

en: _Location Name:
ast: Nome del _llugar:

en: _Location:
ast: _Llugar:

en: _Lock Screen
ast: _Bloquiar pantalla

en: _Move
ast: _Mover

en: _Name of fish:
ast: _Nome del pexe:

en: _Name:
ast: _Nome:

en: _Never group windows
ast: _Enxamás agrupar ventanes

en: _New Panel
ast: _Panel nuevu

en: _None (use system theme)
ast: _Dengún (usar el tema del sistema)

en: _OK
ast: _Aceutar

en: _Open
ast: _Abrir

en: _Orientation:
ast: _Orientación:

en: _Pause per frame:
ast: _Pausa por fotograma:

en: _Preferences
ast: _Preferencies

en: _Prefs Path:
ast: Dir _prefs:

en: _Pressure unit:
ast: Unidá de _presión:

en: _Properties
ast: _Propiedaes

en: _Reload
ast: _Recargar

en: _Remove
ast: _Desaniciar

en: _Remove From Panel
ast: _Quitar del panel

en: _Revert
ast: _Revertir

en: _Rotate on vertical panels
ast: _Rotar nos paneles verticales

en: _Run
ast: _Executar

en: _Scale
ast: E_scala

en: _Set System Time
ast: Afitar la hora del _sistema

en: _Size:
ast: _Tamañu:

en: _Speak again
ast: _Falar otra vegada

en: _System Monitor
ast: _Monitor del sistema

en: _Temperature unit:
ast: Unidá de _temperatura:

en: _Tile
ast: _Enllabanáu

en: _Time:
ast: _Hora:

en: _Timezone:
ast: _Zona horaria:

en: _Total frames in animation:
ast: Fotogrames _totales n'animación:

en: _Type:
ast: _Tipu:

en: _Visibility unit:
ast: Unidá de _visibilidá

en: _Wind speed unit:
ast: Unidá de la velocidá del _vientu:

en: columns
ast: columnes

en: file
ast: ficheru

en: frames
ast: fotogrames

en: rows
ast: fileres

en: seconds
ast: segundos
