remmina - en to ast translation catalogue (225 entries)

en: %s password
ast: Contraseña %s

en: %s wants to share his/her desktop.
    Do you accept the invitation?
ast: %s quier compartir el so escritoriu.
    ¿Aceutes la invitación?

en: 256 colors
ast: 256 colores

en: 256 colors (8 bpp)
ast: 256 colores (8 ppp)

en: <Auto detect>
ast: <Autodeteutar>

en: <tt><big>Supported formats
    * server
    * server:port
    * [server]:port</big></tt>
ast: <tt><big>Formatos compatibles
    * sirvidor
    * sirvidor:puertu
    * [sirvidor]:puertu</big></tt>

en: Accept Certificate?
ast: ¿Aceutar certificáu?

en: Advanced
ast: Avanzáu

en: Are you sure to delete '%s'
ast: ¿Tas seguru de que quies desaniciar «%s»?

en: Are you sure to delete the selected files on server?
ast: ¿Tas seguru de desaniciar los ficheros seleicionados nel sirvidor?

en: Attach
ast: Axuntar

en: Attach to console (2003/2003 R2)
ast: Anexar a consola (Windows 2003 / 2003 R2)

en: Authenticating %s's identity to SSH server %s...
ast: Autenticando la identidá de %s nel sirvidor SSH %s…

en: Authenticating %s's password to SSH server %s...
ast: Autenticando la contraseña de %s nel sirvidor SSH %s…

en: Authentication failed. Trying to reconnect...
ast: L'autenticación falló. Intentando reconeutar…

en: Basic
ast: Básicu

en: Best (slowest)
ast: Meyor (más sele)

en: Browse the network to find a %s server
ast: Esplorar la rede en busca del sirvidor %s

en: CA CRL
ast: Llista CRL de AC

en: CA certificate
ast: Certificáu de AC

en: Character set
ast: Conxuntu de caráuteres

en: Chat with %s
ast: Conversando con %s

en: Choose a Remote Desktop Server
ast: Escueyi un sirvidor d'escritoriu remotu

en: Choose a file to upload
ast: Escueyi un ficheru pa xubir

en: Choose download location
ast: Esbillar allugamientu de descarga

en: Client certificate
ast: Certificáu del veceru

en: Client key
ast: Contraseña del veceru

en: Client name
ast: Nome del veceru

en: Color depth
ast: Profundidá de color

en: Command %s failed on SSH server (status = %i).
ast: La orde %s falló nel sirvidor SSH (estáu = %i).

en: Command %s not found on SSH server
ast: La orde %s nun s'atopó nel sirvidor SSH

en: Composition
ast: Composición

en: Connect to remote desktops through the applet menu
ast: Coneutase a escritoriu remotu a traviés del menú de la miniaplicación

en: Connecting to %s through SSH tunnel...
ast: Coneutando a %s a traviés del túnel SSH…

en: Connecting to '%s'...
ast: Coneutando con «%s»…

en: Connecting to SSH server %s...
ast: Coneutando al sirvidor SSH %s…

en: Copy
ast: Copiar

en: Couldn't convert '%s' to host address
ast: Nun pudo convertise «%s» nuna direición de sirvidor

en: Cursor blinking
ast: Parpaguéu del cursor

en: Cursor shadow
ast: Solombra del cursor

en: Custom
ast: Personalizáu

en: Default
ast: Predeterminaos

en: Default settings saved.
ast: Configuración predeterminada guardada.

en: Delete files on server
ast: Desaniciar ficheros nel sirvidor

en: Description
ast: Descripción

en: Desktop sharing invitation
ast: Invitación pa compartir l'escritoriu

en: Disable clipboard sync
ast: Desactivar sincronización ente cartafueyu

en: Disable encryption
ast: Desactivar cifráu

en: Disable server input
ast: Desactivar entrada del sirvidor

en: Disconnect
ast: Desconeutase

en: Disconnect after one session
ast: Desconeutase dempués d'una sesión

en: Discovered
ast: Descubiertu

en: Display
ast: Amosar

en: Do you trust the new public key?
ast: ¿Confía na contraseña pública nueva?

en: Domain
ast: Dominiu

en: Download
ast: Baxar

en: Download from server
ast: Baxar dende'l sirvidor

en: Enable SSH tunnel
ast: Permitir túnel SSH

en: Enable Service Discovery
ast: Habilitar descubrimientu de servicios

en: Entry
ast: Entrada

en: Error creating directory %s.
ast: Error creando la carpeta %s.

en: Error creating file %s on server. %s
ast: Error creando'l ficheru %s nel sirvidor. %s

en: Error creating file %s.
ast: Error creando'l ficheru %s.

en: Error creating folder %s on server. %s
ast: Error creando la carpeta %s nel sirvidor. %s

en: Error opening directory %s. %s
ast: Error abriendo la carpeta %s. %s

en: Error opening file %s on server. %s
ast: Error abriendo'l ficheru %s nel sirvidor. %s

en: Error opening file %s.
ast: Error abriendo'l ficheru %s.

en: Error writing file %s on server. %s
ast: Error escribiendo'l ficheru %s nel sirvidor. %s

en: Error writing file %s.
ast: Error escribiendo'l ficheru %s.

en: Export connection in Windows .rdp file format
ast: Esportar conexón en formatu de ficheru .rdp de Windows

en: Failed reading directory. %s
ast: Fallu na llectura de la carpeta. %s

en: Failed to connect to the SSH tunnel destination: %s
ast: La conexón al túnel SSH falló: %s

en: Failed to create sftp session: %s
ast: Falló la creación de sesión SFTP: %s

en: Failed to delete '%s'. %s
ast: Nun se desanició '%s'. %s

en: Failed to execute %s on SSH server : %%s
ast: Nun pudo executase %s nel sirvidor SSH: %%s

en: Failed to execute command: %s
ast: Nun pudo executase la orde: %s

en: Failed to initialize sftp session: %s
ast: Falló al anicializar la sesión SFTP: %s

en: Failed to open directory %s. %s
ast: Fallu al abrir la carpeta %s. %s

en: Failed to request port forwarding : %s
ast: Falló'l reunviu de puertu remotu : %s

en: Failed to startup SSH session: %s
ast: Error al aniciar la sesión SSH: %s

en: File
ast: Ficheru

en: File %s not found.
ast: Ficheru %s non alcontráu.

en: File Name
ast: Nome de ficheru

en: File exists
ast: El ficheru esiste

en: File transfer currently in progress.
    Are you sure to cancel it?
ast: Transferencias de ficheros en curso.
    ¿Tas seguru que quies colar?

en: Fingerprint:
ast: Buelga dixital:

en: Font smoothing
ast: Suavizáu de tipografía

en: Go to home folder
ast: Dir a la carpeta d'aniciu

en: Go to parent folder
ast: Dir a la carpeta padre

en: Good
ast: Bona

en: Grab all keyboard events
ast: Capturar tolos eventos del tecláu

en: Grayscale
ast: Escala de buxos

en: Group
ast: Grupu

en: High color (15 bpp)
ast: Color altu (15 ppp)

en: High color (16 bit)
ast: Alta densidá (16 bit)

en: High color (16 bpp)
ast: Color altu (16 ppp)

en: Identity file
ast: Ficheru d'identidá

en: Import
ast: Importar

en: Issuer:
ast: Emisor:

en: Keyboard layout
ast: Distribución del tecláu

en: Keyboard mapping
ast: Distribución del tecláu

en: Listen on port
ast: Escuchar nel puertu

en: Listening on port %i for an incoming %s connection...
ast: Escuchando en puertu %i una conexón %s entrante...

en: Local
ast: Llocal

en: Local - high quality
ast: Llocal - calidá alta

en: Local - low quality
ast: Llocal - calidá baxa

en: Local - medium quality
ast: Llocal - calidá media

en: Medium
ast: Media

en: Menu animation
ast: Animación de menús

en: Minimize window
ast: Minimizar ventana

en: NX - NX Technology
ast: Teunoloxía NX - NX

en: NX Sessions on %s
ast: Sesiones NX en %s

en: Name
ast: Nome

en: Negotiate
ast: Negociar

en: New Connection
ast: Conexón nueva

en: No response from the server.
ast: Ensin rempuesta del sirvidor

en: Off
ast: Apagar

en: Open Chat...
ast: Abrir chat…

en: Open Main Window
ast: Abrir en ventana principal

en: Open Secure File Transfer...
ast: Abrir Secure File Transfer…

en: Open Secure Shell in New Terminal...
ast: Abrir Secure Shell nun terminal nuevu…

en: Overwrite
ast: Sobrescribir

en: Password
ast: Contraseña

en: Paste
ast: Apegar

en: Permission
ast: Permisos

en: Please enter format 'widthxheight'.
ast: Escribi nel formatu «ANCHO×ALTO»

en: Plugin %s is not registered.
ast: El complementu %s nun ta rexistráu.

en: Plugins
ast: Complementos

en: Poor (fastest)
ast: Pobre (más rápido)

en: Preference
ast: Preferencies

en: Preferences
ast: Preferencies

en: Profile
ast: Perfil

en: Progress
ast: Progresu

en: Protocol
ast: Protocolu

en: Protocol plugin %s is not installed.
ast: Componente de protocolu %s non instaláu.

en: Public key (automatic)
ast: Contraseña pública (automáticu)

en: Quality
ast: Calidá

en: Quick Connect
ast: Conexón rápida

en: RDP - Preferences
ast: RDP - Preferencies

en: RDP - RDP File Handler
ast: RDP - Remanador de ficheros RDP

en: RDP - Remote Desktop Protocol
ast: RDP - Protocolu d'escritoriu remotu (Remote Desktop Protocol)

en: Recent lists cleared.
ast: Llistes recientes llimpiaes.

en: Refresh
ast: Anovar

en: Refresh current folder
ast: Anovar la carpeta actual

en: Remmina Applet
ast: Miniaplicación Remmina

en: Remmina Remote Desktop Client
ast: Cliente d'escritoriu remotu Remmina

en: Remote
ast: Remotu

en: Remote Desktop Preference
ast: Preferencies del escritoriu remotu

en: RemoteFX (32 bpp)
ast: RemoteFX (32 ppp)

en: Repeater
ast: Repetidor

en: Resize the window to fit in remote resolution
ast: Camudar el tamañu de la ventana a la resolución remota

en: Resolution
ast: Resolución

en: Resolutions
ast: Resoluciones

en: Restore
ast: Restaurar

en: Resume
ast: Reanudar

en: SFTP - Secure File Transfer
ast: SFTP - Tresferencia segura de ficheros

en: SSH Authentication
ast: Autenticación SSH

en: SSH Key file not yet set.
ast: Entá nun se definió un ficheru de contraseña SSH.

en: SSH automatic public key authentication failed: %s
ast: Falló l'autenticación automática con contraseña pública SSH: %s

en: SSH password
ast: Contraseña SSH

en: SSH password authentication failed: %s
ast: L'autenticación SSH falló: %s

en: SSH private key passphrase
ast: Contraseña privada SSH

en: SSH public key authentication failed: %s
ast: L'autentificación cola contraseña pública SSH falló: %s

en: Same server at port %i
ast: Mesmu sirvidor nel puertu %i

en: Save %s
ast: Guardar %s

en: Save password
ast: Guardar contraseña

en: Scrolled fullscreen mode
ast: Mou pantalla completa con barres de desplazamientu

en: Secret
ast: Secretu

en: Security
ast: Seguridá

en: Server
ast: Sirvidor

en: Share folder
ast: Compartir carpeta

en: Share local printers
ast: Imprentadores llocales compartíes

en: Show Hidden Files
ast: Amosar ficheros anubríos

en: Show remote cursor
ast: Amosar el cursor remotu

en: Size
ast: Tamañu

en: Sound
ast: Soníu

en: Start
ast: Aniciar

en: Startup path
ast: Camín d'aniciu

en: Startup program
ast: Programa d'aniciu

en: Status
ast: Estáu

en: Subject:
ast: Tema:

en: Switch tab pages
ast: Conmutar ente llingüetes

en: Telepathy - Desktop Sharing
ast: Telepathy - Compartir escritoriu

en: Terminate
ast: Finar

en: Terminating
ast: Terminando

en: The following file already exists in the target folder:
ast: El siguiente ficheru yá esiste na carpeta de destín:

en: The server is unknown. The public key fingerprint is:
ast: EL sirvidor ye desconocíu. La buelga dixital de la contraseña ye:

en: Theme
ast: Tema

en: There are %i active connections in the current window. Are you sure to close?
ast: Hai %i conexones actives na ventana actual. ¿Tas seguru de que quies zarrar?

en: This protocol does not support exporting.
ast: Esti protocolu nun ye compatible cola esportación.

en: Toggle fullscreen mode
ast: Conmutar el mou a pantalla completa

en: Toggle scaled mode
ast: Camudar el mou d'escala

en: Tool
ast: Ferramienta

en: Tools
ast: Ferramientes

en: Total %i item. | Total %i items.
ast[0]: Total de %i elementu.
ast[1]: Total de %i elementos.

en: True color (24 bit)
ast: Color braeru (24 bits)

en: True color (24 bpp)
ast: Color braeru (24 ppp)

en: True color (32 bpp)
ast: Color braeru (32 ppp)

en: Tunnel via loopback address
ast: Túnel a traviés de direición d'autobucle

en: Type
ast: Triba

en: Unable to connect to RDP server %s
ast: Nun pudo coneutase al sirvidor RDP %s

en: Unable to connect to VNC server
ast: Nun pudo coneutase al sirvidor VNC

en: Unable to import:
    %s
ast: Nun pudo importase:
    %s

en: Upload
ast: Xubir

en: Upload folder
ast: Xubir carpeta

en: Upload to server
ast: Xubir al sirvidor

en: Use '%s' as subgroup delimiter
ast: Usar «%s» como dellimitador de subgrupos

en: Use client keyboard mapping
ast: Usar asignación de tecláu del veceru

en: Use client resolution
ast: Usar resolución del veceru

en: Use local cursor
ast: Usar el cursor llocal

en: Use window size
ast: Usar tamañu de ventana

en: User
ast: Usuariu

en: User name
ast: Nome d'usuariu

en: VNC connection failed: %s
ast: La conexón VNC falló: %s

en: Version
ast: Versión

en: View only
ast: Ver namái

en: Viewport fullscreen mode
ast: Mou a pantalla completa

en: WARNING: The server has changed its public key. This means either you are under attack,
    or the administrator has changed the key. The new public key fingerprint is:
ast: AVISO: El sirvidor camudó la so contraseña pública. Esto significa que o tas baxo un ataque,
    o l'alministrador camudó la contraseña. La nueva buelga dixital de la contraseña pública ye:

en: Waiting for an incoming SSH tunnel at port %i...
ast: Esperando al túnel d'entrada SSH nel puertu %i…

en: Wallpaper
ast: Fondu d'escritoriu

en: Window drag
ast: Arrastre de ventana

en: XDMCP - X Remote Session
ast: XDMCP - Sesión X remota

en: Your connection has been rejected.
ast: Refugóse la to conexón.

en: _Clear
ast: _Llimpiar

en: _Send
ast: U_nviar
