Xfce4-power-manager - en to ast translation catalogue (205 entries)

en: %i hour | %i hours
ast[0]: %i hora
ast[1]: %i hores

en: %i minute | %i minutes
ast[0]: %i minutu
ast[1]: %i minutos

en: %s (%i%%)
    %s until fully charged
ast: %s (%i%%)
    %s fasta carga completa

en: %s (%i%%)
    Estimated time left is %s
ast: %s (%i%%)
    Queden al rodiu de %s

en: %s is currently inhibiting power management
ast: %s ta desmañando la xestión d'enerxía

en: <b>%s %s</b>
    %0.0f%% - %s remaining
ast: <b>%s %s</b>
    %0.0f%% - queden %s

en: <b>%s %s</b>
    %0.0f%% - %s until full
ast: <b>%s %s</b>
    %0.0f%% - %s fasta llenu

en: <b>%s %s</b>
    Current charge: %0.0f%%
ast: <b>%s %s</b>
    Carga d'anguañu: %0.0f%%

en: <b>%s %s</b>
    Fully charged
ast: <b>%s %s</b>
    Cargáu dafechu

en: <b>%s %s</b>
    Fully charged - %s remaining
ast: <b>%s %s</b>
    Carga completa - Queden %s

en: <b>%s %s</b>
    Unknown state
ast: <b>%s %s</b>
    Estáu desconocíu

en: <b>%s %s</b>
    Waiting to charge (%0.0f%%)
ast: <b>%s %s</b>
    Esperando pa cargase (%0.0f%%)

en: <b>%s %s</b>
    Waiting to discharge (%0.0f%%)
ast: <b>%s %s</b>
    Esperando pa descargase (%0.0f%%)

en: <b>%s %s</b>
    is empty
ast: <b>%s %s</b>
    ta ensin enerxía

en: <b>Appearance</b>
ast: <b>Aspeutu</b>

en: <b>Brightness reduction</b>
ast: <b>Amenorgamientu de rellumu</b>

en: <b>Buttons</b>
ast: <b>Botones</b>

en: <b>Critical power</b>
ast: <b>Enerxía crítica</b>

en: <b>Display brightness</b>
ast: <b>Rellumu de pantalla</b>

en: <b>Display power management</b>
ast: <b>Amosar xestor d'enerxía</b>

en: <b>Laptop Lid</b>
ast: <b>Tapa del portátil</b>

en: <b>Power profile</b>
ast: <b>Perfil d'enerxía</b>

en: <b>Security</b>
ast: <b>Seguranza</b>

en: <b>System power saving</b>
ast: <b>Aforru d'enerxía del sistema</b>

en: An application is currently disabling the automatic sleep. Doing this action now may damage the working state of this application.
    Are you sure you want to hibernate the system?
ast: Hai un programa que ta desautivando'l sueñu automáticu. Esta aición podría facer que la aplicación dexe de furrular correutamente.
    ¿Tas xuru de que quies ivernar el to sistema?

en: Another power manager is already running
ast: Yá ta executándose otru xestor d'enerxía

en: Ask
ast: Entrugar

en: Authentication is required to modify the laptop display brightness
ast: Ríquese autentificación pa camudiar el rellumu de la pantalla del portatil

en: Authentication is required to place the system in suspend or hibernate mode
ast: Ríquese autentificación pa suspender o ivernar el sistema

en: Authorized to hibernate
ast: Autorizáu pa ivernar

en: Authorized to hybrid sleep
ast: Autorizáu pa facer sueñu híbridu

en: Authorized to shutdown
ast: Autorizáu p'apagar

en: Authorized to suspend
ast: Autorizáu pa suspender

en: Battery
ast: Batería

en: Brightness step count:
ast: Escalones pal rellumu de pantalla:

en: Brightness: %.0f percent
ast: Rellumu: %.0f porcientu

en: Built with GTK+ %d.%d.%d, linked with GTK+ %d.%d.%d.
ast: Construyíu con GTK+ %d.%d.%d, enllazáu con GTK+ %d.%d.%d.

en: Can hibernate
ast: Pue ivernase

en: Can hybrid sleep
ast: Pue facese sueñu híbridu

en: Can suspend
ast: Pue suspendese

en: Cancel
ast: Encaboxar

en: Cause xfce4-power-manager-settings to quit
ast: Fizo que xfce4-power-manager-settings se pesllara

en: Check your power manager installation
ast: Comprueba la to instalación del xestor d'enerxía

en: Computer
ast: Ordenador

en: Critical battery power level:
ast: Nivel d'enerxía de batería críticu:

en: Current charge
ast: Carga actual

en: Daemonize
ast: Degorriar

en: Device
ast: Preséu

en: Devices
ast: Preseos

en: Display
ast: Pantalla

en: Display a specific device by UpDevice object path
ast: Amuesa un preséu específicu cola ruta d'oxetu UpDevice

en: Display battery levels for attached devices
ast: Amosar niveles de batería pa preseos axuntaos

en: Display the battery levels of your devices and control the brightness of your display
ast: Amosar los niveles de batería de los tos preseos y controlar el rellumu de la to pantalla

en: Display version information
ast: Amosar información de versión

en: Do nothing
ast: Nun facer un res

en: Dump all information
ast: Guardar tola información

en: Enable debugging
ast: Habilitar depuración

en: Energy empty
ast: Ensin enerxía

en: Energy rate
ast: Tasa d'enerxía

en: Exponential
ast: Esponencial

en: Failed to connect to power manager
ast: Hebu un fallu al coneutase al xestor d'enerxía

en: Failed to load power manager configuration
ast: Hebu un fallu al cargar los axustes del xestor d'enerxía

en: Failed to parse arguments: %s
ast: Fallu al analizar los argumentos: %s

en: False
ast: Falsu

en: Fully charged
ast: Cargáu dafechu

en: Fully charged (design)
ast: Cargáu dafechu (diseñu)

en: General
ast: Xeneral

en: Handle display brightness _keys
ast: Remanar les tecles de rel_lumu de pantalla

en: Has LID
ast: Tien tapa

en: Has battery
ast: Tien batería

en: Has battery button
ast: Tien botón de batería

en: Has brightness panel
ast: Tien panel de rellumu

en: Has hibernate button
ast: Tien botón d'ivernación

en: Has power button
ast: Tien botón de prendíu

en: Has sleep button
ast: Tien botón de sueñu

en: Hibernate
ast: Ivernar

en: Hibernate and suspend operations not permitted
ast: Operaciones d'Ivernación y suspensión non permitíes

en: Hibernate and suspend operations not supported
ast: Operaciones d'Ivernación y suspensión non sofitaes

en: Hibernate not supported
ast: Ivernación non sofitada

en: Hibernate operation not permitted
ast: Operación d'ivernación non permitida

en: Hibernate operation not supported
ast: Operación d'ivernación non sofitada

en: Hibernate the system
ast: Ivernar el sistema

en: Hybrid Sleep
ast: Sueñu híbridu

en: Hybrid sleep not supported
ast: Sueñu híbridu non sofitáu

en: Hybrid sleep operation not permitted
ast: Nun se permite'l sueñu híbridu

en: Hybrid sleep operation not supported
ast: Nun se permite'l sueñu híbridu

en: Hybrid sleep the system
ast: Poner el sistema'n sueñu híbridu

en: In addition, Xfce power manager provides a set of freedesktop-compliant DBus interfaces to inform other applications about current power level so that they can adjust their power consumption, and it provides the inhibit interface which allows applications to prevent automatic sleep actions via the power manager; as an example, the operating system’s package manager should make use of this interface while it is performing update operations.
ast: Amás, el xestor d'enerxía de Xfce proporciona delles interfaces Dbus compatibles con freedesktop, que dan-y a otros programes información tocante al nivel d'enerxía pa que puedan amenorgar el so consumu. Tamién proporciona interfaz de inhibición qu'impide que les aplicaciones faigan aiciones de suspensión automática via xestor d'enerxía. Por exemplu, el xestor de paquetes del sistema podría facer esto de mientres tea trabayando nos anovamientos.

en: Invalid arguments
ast: Argumentos non válidos

en: Invalid cookie
ast: Cookie non válida

en: Keyboard
ast: Tecláu

en: Keyboard Brightness: %.0f percent
ast: Rellumu del tecláu: %.0f percent

en: Lead acid
ast: Plomu y ácidu

en: Let the power manager handle display power management (DPMS) instead of the display server
ast: Dexa que seya'l xestor d'enerxía el que controle la xestión d'enerxía de la pantalla (DPMS) envede'l servidor de pantalla

en: Line power
ast: Llinia d'enerxía

en: Lithium ion
ast: Ion de litiu

en: Lithium iron phosphate
ast: Fosfatu de fierro y litiu

en: Lithium polymer
ast: Polímeru de litiu

en: Lock screen
ast: Bloquiar pantalla

en: Lock screen when system is going to sleep
ast: Bloquiar la pantalla cuando' l sistema duerme

en: Make sure you set a sufficiently high value here, otherwise the system will trigger its own action before xfce4-power-manager, without being able to prevent it or know exactly when it will do so. The action triggered by the system in this case will be: %s.
ast: Tate xuru d'introducir un valor abondo grande equí. Sinon el sistema executará les sos propies aiciones enantes que xfce4-power-manager, ya nun podrás facer res pa evitalu o pa saber cuandu lo va facer. L'aición que va executar el sistema nesi casu va ser: %s.

en: Manage and reduce power consumption of computer and devices
ast: Xestiona ya amenorga el consumu d'enerxía en ordenadores ya preseos

en: Model
ast: Modelu

en: Modify the laptop display brightness
ast: Camudiar el rellumu de la pantalla del portatil

en: Mouse
ast: Mur

en: Never
ast: Enxamás

en: Nickel cadmium
ast: Níquel y cadmiu

en: Nickel metal hydride
ast: Híbridu de niquel

en: None
ast: Dengún

en: None of the screen lock tools ran successfully, the screen will not be locked.
ast: Nun s'executó con ésitu denguna de les ferramientes de bloquéu de pantalla, la pantalla nun se bloquiará.

en: None of the screen lock tools ran successfully, the screen will not be locked.
    Do you still want to continue to suspend the system?
ast: Denguna de les ferramientes de bloquéu de pantalla furruló. Nun va bloquease la pantalla.
    ¿Entá quies suspender el to sistema?

en: Not plugged in
ast: Nun ta coneutáu

en: Nothing
ast: Un res

en: Notify
ast: Notificar

en: Number of brightness steps available using keys
ast: Numberu d'escalones de rellumu disponibles al emplegar tecles

en: On battery
ast: Cola batería

en: On critical battery power:
ast: N'enerxía de batería crítica:

en: On inactivity reduce to
ast: N'inactividá amenorgar a

en: One minute
ast: Un minutu

en: Percentage
ast: Porcentaxe

en: Percentage and remaining time
ast: Porcentaxe y tiempu restante

en: Permission denied
ast: Permisu torgáu

en: Phone
ast: Teléfonu

en: Plugged in
ast: Coneutáu

en: Power Manager
ast: Xestor enerxéticu

en: Power Manager Plugin
ast: Complementu del xestor d'enerxía

en: Power Manager Plugin Settings
ast: Axustes del plugin de xestión d'enerxía

en: Power management for the Xfce desktop
ast: Alministrador d'enerxía pal escritoriu Xfce

en: PowerSupply
ast: Cargador

en: Presentation _mode
ast: _Mou presentación

en: Put to sleep after
ast: Poner a dormir dempués de

en: Quit any running xfce power manager
ast: Zarrar cualesquier xestor d'enerxía de Xfce n'execución

en: Reduce after
ast: Amenorgar dempués de

en: Remaining time
ast: Tiempu restante

en: Restart the running instance of Xfce power manager
ast: Reaniciar la instancia n'execución del xestor d'enerxía de Xfce

en: SOCKET ID
ast: ID de SOCKET

en: Screenshot of the Xfce Power Manager User Interface
ast: Imaxe de la interfaz d'usuariu del xestor d'enerxía Xfce

en: Settings for the Xfce Power Manager
ast: Axustes pal xestor enerxéticu de XFCE

en: Settings manager socket
ast: Socket del xestor d'axustes

en: Show 'Presentation mode' indicator:
ast: Amosar indicación de "Mou presentación":

en: Show label:
ast: Amosar marcador:

en: Show the configuration dialog
ast: Amosar el diálogu de configuración

en: Shutdown
ast: Apagar

en: Shutdown the system
ast: Apagar el sistema

en: Status notifications
ast: Notificaciones d'estáu

en: Suspend
ast: Suspender

en: Suspend not supported
ast: La suspensión nun ta sofitada

en: Suspend operation not permitted
ast: Operación de suspensión non permitida

en: Suspend operation not supported
ast: Operación de suspensión non sofitada

en: Suspend or hibernate the system
ast: Suspender o ivernar el sistema

en: Suspend the system
ast: Suspender el sistema

en: Switch off after
ast: Apagar dempués de

en: Switch off display
ast: Apagar pantalla

en: System
ast: Sistema

en: System is running on %s power
ast: El sistema ta executándose con %s d'enerxía

en: System is running on low power
ast: L'equipu ta executándose con enerxía baxa

en: System is running on low power. Save your work to avoid losing data
ast: El sistema tien poca carga. Guarda'l trabayu pa evitar una perda de datos

en: System sleep mode:
ast: Mou de sueñu del sistema:

en: System tray icon
ast: Iconu de la bandexa del sistema

en: Tablet
ast: Tableta

en: Technology
ast: Teunoloxía

en: These actions only take place if no external display is connected
ast: Estes aiciones namái acontecen si nun se coneuta una pantalla esterna

en: This is %s version %s, running on Xfce %s.
ast: Esto ye %s versión %s, executándose en Xfce %s.

en: True
ast: Verdaderu

en: Type
ast: Triba

en: Unable to get connection to the message bus session
ast: Nun pue coneutase col mensaxe de sesión Bus

en: Uninterruptible Power Supply
ast: Fonte d'enerxía non-enterrompible

en: Unknown
ast: Desconocíu

en: Unknown time
ast: Tiempu desconocíu

en: UpDevice object path
ast: Ruta d'oxetu UpDevice

en: Vendor
ast: Vendedor

en: Version information
ast: Información de la versión

en: Voltage
ast: Voltaxe

en: When all the power sources of the computer reach this charge level
ast: Cuando toles fontes d'enerxía del equipu algamen esti nivel de carga

en: When battery button is pressed:
ast: Al primir el botón de la batería:

en: When hibernate button is pressed:
ast: Al primir el botón d'ivernar:

en: When inactive for
ast: Al tar inactivu por

en: When laptop lid is closed:
ast: Cuando tea zarrada la tapa'l portátil:

en: When power button is pressed:
ast: Cuando tea primíu'l botón d'encendíu:

en: When sleep button is pressed:
ast: Cuando tea primíu'l botón de suspensión:

en: When the screensaver is activated
ast: Al activar el curiapantalles

en: When the screensaver is deactivated
ast: Al desactivar el curiapantalles

en: With policykit support
ast: Con sofitu policykit

en: Without policykit support
ast: Ensin sofitu policykit

en: Xfce Power Manager
ast: Xestor d'enerxía de Xfce

en: Xfce power manager
ast: Xestor d'enerxía de Xfce

en: Xfce power manager also provides a plugin for the Xfce and LXDE panels to control LCD brightness levels and to monitor battery and device charge levels.
ast: El xestor d'enerxía Xfce también proporciona un plugin pa los paneles de Xfce ya LXDE, pa poder controlar los ñiveles de rellumu nes pantalles LCD ya la enerxía de la batería ya'l preséu.

en: Xfce power manager is already running
ast: Yá ta executándose 'l xestor d'enerxía de Xfce

en: Xfce power manager is not running
ast: El xestor d'enerxía Xfce nun ta executándose

en: Xfce power manager manages the power sources on the computer and the devices that can be controlled to reduce their power consumption (such as LCD brightness level, monitor sleep, CPU frequency scaling).
ast: El xestor d'enerxía Xfce xestiona les fontes d'enerxía del ordenador ya los preseos, amenorgando el so consumu d'enerxía (Rellumu de pantalles LCD, apagáu de monitor, escaláu de frecuencia de CPU...)

en: Xfce4 Power Manager is not running, do you want to launch it now?
ast: El xestor d'enerxía Xfce4 nun ta executándose, ¿quies llanzalu agora?

en: Your %s charge level is low
    Estimated time left %s
ast: La to carga d'enerxía %s ye baxa
    Tiempu estimáu restante %s

en: Your %s is charging
ast: Cargando %s

en: Your %s is discharging
ast: %s ta descargándose

en: Your %s is empty
ast: %s ta ensin enerxía

en: Your %s is fully charged
ast: %s cargáu dafechu

en: _Close
ast: _Zarrar

en: _Help
ast: _Ayuda

en: _Screensaver Management
ast: Xestor de curiapantalle_s

en: _Settings...
ast: Axu_stes...

en: hour | hours
ast[0]: hora
ast[1]: hores

en: minute | minutes
ast[0]: minutu
ast[1]: minutos

en: minutes
ast: minutos

en: seconds
ast: segundos

en: settings;preferences;buttons;sleep;hibernate;battery;suspend;shutdown;brightness;laptop lid;lock screen;plugged in;saving;critical;
ast: axustes;preferencies;botones;dormir;ivernar;batería;suspender;apagar;rellumu;tapa del portátil;bloquiar pantalla;coneutáu;aforrando;críticu;
