Xfce4-settings - en to ast translation catalogue (536 entries)

en: %d MIME type found | %d MIME types found
ast[0]: Atopose %d tipu MIME
ast[1]: Atoparonse %d tipos MIME

en: %d MIME type selected | %d MIME types selected
ast[0]: %d tipu MIME esbilláu
ast[1]: %d tipu MIME esbillaos

en: %s (Xfce %s)
    
    Copyright (c) 2003-2006
            os-cillation e.K. All rights reserved.
    
    Written by Benedikt Meurer <benny@xfce.org>.
    
    Built with Gtk+-%d.%d.%d, running Gtk+-%d.%d.%d.
    
    Please report bugs to <%s>.
ast: %s (Xfce %s)
    
    Copyright (c) 2003-2006
            os-cillation e.K. Tolos drechos acutaos.
    
    Escritu por Benedikt Meurer <benny@xfce.org>.
    
    Fízose con Gtk+-%d.%d.%d, executando Gtk+-%d.%d.%d.
    
    Por favor. Reporta los erros a <%s>.

en: (Disabled)
ast: (Deshabilitáu)

en: 1x (no scaling)
ast: 1x (ensin enantar)

en: <b><big>Would you like to keep this configuration?</big></b>
ast: <b><big>¿Quies caltener esta configuración?</big></b>

en: <b>Connecting Displays</b>
ast: <b>Coneutando pantalles</b>

en: <b>Identifying Displays</b>
ast: <b>Identificando pantalles</b>

en: <b>No devices found.</b>
ast: <b>Nun s'atoparon preseos</b>

en: <b>No profiles for the selected device.</b>
ast: <b>Nun hai perfiles pal preséu seleicionáu</b>

en: <b>Profile Name</b>
ast: <b>Nome del perfil</b>

en: <b>Profiles</b>
ast: <b>Perfiles</b>

en: <b>Use system defaults</b>
ast: <b>Usar predeterminaos del sistema</b>

en: <big><b>You have made changes to your previously active profile</b></big>
ast: <big><b>Ficiste camudamientos nel to perfil previamente autivu</b></big>

en: A profile of this name already exists.
ast: Ya esiste un perfil col mesmu nome.

en: ATI Settings
ast: Axustes d'ATI

en: A_pplication Shortcuts
ast: Accesos direutos d'aplicación

en: A_pply
ast: A_plicar

en: Acceleratio_n:
ast: Aceleració_n:

en: Acceleration _profile:
ast: _Perfil d'aceleración:

en: Acceleration t_ime:
ast: T_iempu d'aceleración:

en: Acceptance _delay:
ast: _Retrasu d'aceutación:

en: Accessibility
ast: Accesibilidá

en: Active device in the dialog
ast: Preseos activos nel diálogu

en: Adaptive pointer acceleration
ast: Aceleración adautativa del punteru

en: Add Profile to Device
ast: Añedir perfil al preséu

en: Add a profile to the currently selected device
ast: Añedir un perfil pal preséu esbilláu anguañu

en: Adjust the system-wide display scaling
ast: Afitar l'escaláu pa too'l sistema

en: All Files
ast: Tolos ficheros

en: All _Settings
ast: Tola _configuración

en: All files
ast: Tolos ficheos

en: Allow high _resolution scrolling (experimental)
ast: Permiti movimientu d'alta _resolución (esperimental)

en: Always
ast: Siempres

en: An unknown error, exit code is %d
ast: Un erru desconocíu, el códigu de salida ye %d

en: Anti-aliasing, or font smoothing, can improve the look of text on the screen
ast: L'anti-escalonáu, o'l suavizáu de fonte pue ameyorar l'aspeutu del testu na pantalla

en: Appearance
ast: Aspeutu

en: Application Chooser Button
ast: Botón seleutor d'aplicación

en: Apply
ast: Aplicar

en: Apply the currently selected display profile.
ast: Aplicar el perfil de pantalla esbilláu anguañu.

en: Are you sure you want to reset channel "%s" and all its properties?
ast: ¿De xuru quies reaniciar la canal «%s» y toles sos propiedaes?

en: Are you sure you want to reset content type "%s" to its default value?
ast: ¿De xuru quies reaniciar la triba de conteníu «%s» al so valor por defeutu?

en: Are you sure you want to reset property "%s"?
ast: ¿De xuru quies reaniciar la propiedá «%s»?

en: Array
ast: Matriz

en: Assistive _Technologies
ast: Teunoloxíes d'asistencia

en: Assistive technologies will be available the next time you login
ast: Les teunoloxíes d'asistencia

en: Associate preferred applications with MIME types
ast: Aparciar aplicaciones preferíes colos tipos MIME

[ctx: Automatically generated profile]
en: Automatic
ast: Automáticu

en: B_uttons and Feedback
ast: B_otones y feedback

en: Beha_vior
ast: Com_portamientu

en: Bind a keyboard shortcut to xfce4-find-cursor to get visual feedback of the mouse pointer's current location.
ast: Enllaza un atayu de tecláu con xfce4-find-cursor pa tener un indicador visual del allugamientu del punteru del mur.

en: Blink _delay:
ast: _Atrasu del parpaguiu:

en: Boolean
ast: Boleanu

en: Bounce Keys
ast: Rechazu de tecles

en: Bounce keys
ast: Rechazu de tecles

en: Bounce keys are disabled
ast: El rechazu de tecles ta desactiváu

en: Bounce keys are enabled
ast: El rechazu de tecles ta activáu

en: Browse the file system
ast: Restolar el sistema de ficheros

en: Browse the file system to choose a custom command.
ast: Restolar el sistema de ficheros pa escoyer un comandu personalizáu.

en: Browse the web
ast: Restola pela rede

en: Built-in Webcam
ast: Cámara web integrada

en: Buttons
ast: Botones

en: Caja File Manager
ast: Xestor de ficheros Caja

en: Calibrate
ast: Calibrar

en: Camera
ast: Cámara

en: Cancel
ast: Encaboxar

en: Change la_yout option
ast: Camudar opción de diseñu

en: Channel
ast: Canal

en: Choose Application...
ast: Esbillar aplicación...

en: Choose Preferred Application
ast: Esbillar aplicación preferida

en: Choose a custom File Manager
ast: Escoyeta d'un xestor de ficheros personalizáu

en: Choose a custom Mail Reader
ast: Escoyeta d'un llector de correos personalizáu

en: Choose a custom Terminal Emulator
ast: Escoyeta d'un emulador de la terminal personalizáu

en: Choose a custom Web Browser
ast: Escoyeta d'un restolador web personalizáu

en: Circular scrolling
ast: Eslizamientu circular

en: Clear
ast: Llimpiar

en: Clear filter
ast: Llimpiar filtru

en: Click m_ethod:
ast: Mou de clicáu

en: Click with 1, 2 or 3 fingers as a left, right, or middle click
ast: Clic con 1, 2 o 3 deos comu clic esquierdu, mediu o drechu

en: Clockwise
ast: Nel sentíu de les aguyes del reló

en: Close
ast: Zarrar

en: Co_mpose key
ast: Tecla de co_mposición

en: Color Profiles
ast: Perfiles de collor

[ctx: Colorspace fallback]
en: Default CMYK
ast: CMYK estandar

[ctx: Colorspace fallback]
en: Default Gray
ast: Buxu estandar

[ctx: Colorspace fallback]
en: Default RGB
ast: RGB estandar

en: Colorspace:
ast: Espaciu de collor:

en: Colorspace:
ast: Espaciu de collor:

en: Comm_and:
ast: Com_andu:

en: Command
ast: Comandu

en: Compatible Profiles
ast: Perfiles compatibles

en: Configure pointer device behavior and appearance
ast: Configura'l comportamientu y aspeutu del preséu del punteru

en: Configure screen settings and layout
ast: Configura les opciones y la xeometría de la pantalla

en: Configure...
ast: Configurar...

en: Could not create the mime dialog.
ast: Nun pudo crease'l diálogu mime.

en: Could not create the settings dialog.
ast: Nun pudo criase'l diálogu d'axustes.

en: Counterclockwise
ast: A contramanu de les aguyes del reló

en: Create
ast: Crear

en: Create a new display profile.
ast: Facer un nuevu perfil de pantalla

en: Cursor si_ze:
ast: Tama_ñu'l mur:

en: Custom _DPI setting:
ast: Configuración personalizada de _PPP:

en: Customize the look of your desktop
ast: Personaliza l'aspeutu del to escritoriu

en: DEVICE NAME
ast: NOME DE PRESÉU

en: D_istance:
ast: D_istancia:

en: De_vice:
ast: Pre_séu:

en: Debian X Terminal Emulator
ast: Emulador de X terminal de Debian

en: Default
ast: Por defeutu

en: Default Application
ast: Aplicación por defeutu

en: Default Applications
ast: Aplicaciones predeterminaes

en: Default Fon_t
ast: Fon_te por defeutu

en: Default _Monospace Font
ast: Fonte _monospace predeterminada

en: Default:
ast: Predetermináu:

en: Define shortcuts for la_unching applications:
ast: Definir accesos direutos pa aplicaciones en llanzamientu:

en: Defines whether GTK dialogs may place widgets such as buttons in the dialog's header bar. Implies in Client Side Decoration. Only affects newly opened dialogs.
ast: Define aú se van asitiar los widgets comu botones na barra d'encabezáu de les caxes de testu GTK. Implícase na decoración per parte del cliente. Afeuta nueves caxes de diálogu namái.

en: Delete
ast: Desaniciar

en: Delete Profile
ast: Desaniciar perfil

en: Delete the currently selected display profile.
ast: Desaniciar el perfil de pantalla esbilláu anguañu.

en: Delete the currently selected profile
ast: Desaniciar perfil esbilláu anguañu

en: Desktop icons
ast: Iconos d'escritoriu

en: Device
ast: Preséu

en: Digital display
ast: Pantalla dixital

en: Disable sticky keys if two keys are _pressed
ast: Deshabilitar tecles persistentes si tan _presionaes dos tecles

en: Disable touchpad _while typing
ast: Deshabilitar el to_uchpad al escribir

en: Disabled
ast: Desactiváu

en: Display
ast: Pantalla

en: Display:
ast: Pantalla:

en: Displays
ast: Pantalles

en: Do _not show this message again
ast: _Nun amosar esti mensaxe más

en: Do not wait for a window manager on startup
ast: Nun esperar pol xestor de ventanes nel aniciu

en: Do nothing
ast: Nun facer un res

en: Do you want to delete the display profile '%s'?
ast: ¿Quies desaniciar el perfil de pantalla '%s'?

en: Double
ast: Doblu

en: Double Click
ast: Clic doblu

en: Drag and Drop
ast: Arrastrar y soltar

en: Duratio_n:
ast: Duració_n:

en: Edge scrolling
ast: Desplazamientu de berbesos

en: Edit Property
ast: Editar propiedá

en: Edit keyboard settings and application shortcuts
ast: Edita la configuración del tecláu y los accesos direutos d'aplicación

en: Edit selected property
ast: Editar propiedá esbillada

en: Empty
ast: Baleru

en: Enable
ast: Habilitar

en: Enable _event sounds
ast: Habilitar soníos d _eventos

en: Enable color management for %s
ast: Autivar xestión de collor pa %s

en: Enable e_ditable accelerators
ast: Habilitar aceleradores e_ditables

en: Enable header bars in dialo_gs
ast: Autivar barres d'encabezáu nes caxes de testu (_g)

en: Enable hori_zontal scrolling
ast: Habilitar desplazamientu hori_zontal

en: Enable input feedbac_k sounds
ast: Habilitar soníos d'entrada de feedbac_k

en: Enable or disable event sounds globally (requires "Canberra" support)
ast: Habilitar o deshabilitar soníos d'eventos globalmente (necesita sofitu de «Canberra»)

en: Enable the selected profile
ast: Habilitar el perfil esbilláu

en: Enlightened Terminal Emulator
ast: Emulador de Enlightened Terminal

en: Enter the command you want to trigger with a shortcut.
ast: Introduz el comandu que quies disparar col accesu direutu.

en: Epiphany Web Browser
ast: Restolador web Epiphany

en: Event sounds
ast: Eventos de soníu

en: Executable Files
ast: Ficheros executables

en: Extend
ast: Estender

en: Extend down
ast: Estender abaxu

en: Extend left
ast: Estender a la siniestra

en: Extend right
ast: Estender a la diestra

en: Extend to the right
ast: Esparder a la drecha

en: Extend up
ast: Estender arriba

en: Failed to add new application "%s"
ast: Fallu al amestar l'aplicación nueva «%s»

en: Failed to connect to xfconf daemon. Reason: %s
ast: Fallu al coneutar al degorriu de xfconf. Motivu: %s

en: Failed to create temporary directory
ast: Fallu al crear el direutoriu temporal

en: Failed to display Xfwm4 Settings
ast: Nun pudieron amosase los axustes de Xfwm4

en: Failed to execute default File Manager
ast: Fallu al executar el xestor de ficheros predetermináu

en: Failed to execute default Mail Reader
ast: Fallu al executar el llector de correos predetermináu

en: Failed to execute default Terminal Emulator
ast: Fallu al executar el emulador de terminal por defeutu

en: Failed to execute default Web Browser
ast: Fallu al executar el restolador web predetermináu

en: Failed to extract archive
ast: Fallu al estrayer el ficheru

en: Failed to install theme
ast: Fallu al instalar el tema

en: Failed to launch shortcut "%s"
ast: Fallu al llanzar l'accesu direutu «%s»

en: Failed to open %s for writing
ast: Fallu al abrir %s pa escritura

en: Failed to set application "%s" for mime type "%s".
ast: Fallu al afitar l'aplicación «%s» pa la triba mime «%s».

en: Failed to set default File Manager
ast: Fallu al afitar el xestor de ficheros predetermináu

en: Failed to set default Mail Reader
ast: Fallu al afitar el llector de correos predetermináu

en: Failed to set default Terminal Emulator
ast: Fallu al afitar l'emulador de terminal predetermináu

en: Failed to set default Web Browser
ast: Fallu al afitar el restolador web predetermináu

en: File Manager
ast: Xestor de ficheros

en: File is too large, installation aborted
ast: Nun s'istaló. L'archivu ye demasiáu grande.

en: Find Cursor
ast: Atopar punteru

en: First try to automatically enable a profile:
ast: Atremeter autivar automáticamente un perfil nel primer intentu:

en: Font quality on a TFT or LCD screen can be greatly improved by choosing the correct sub-pixel order of the screen
ast: La calidá de les fontes nuna pantalla TFT o LCD puen ameyorase abondo esbillando l'orde de sub-pixel correutu de la pantalla

en: Fork to the background
ast: Executar en segundu planu

en: Full
ast: Completu

en: Galeon Web Browser
ast: Restolador web Galeon

en: General
ast: Xeneral

en: Graphical Settings Manager for Xfce
ast: Xestor d'axustes gráficos pa Xfce

en: Graphical settings editor for Xfconf
ast: Editor gráficu de configuración pa Xfconf

en: Half (left-handed)
ast: Metá (manzorgu)

en: Hintin_g:
ast: Aconseya_r

en: Horizontal and Vertical
ast: Horizontal y vertical

en: Icons
ast: Iconos

en: If selected, keyboard shortcuts for menu items can be changed by hovering the mouse over the menu item and pressing the new key combination for the shortcut
ast: Si s'esbilla, los atayos del tecláu pa los oxetos del menú puen camudase pasando'l mur sobro l'oxetu del menú y calcando la nueva combinación de tecles pal atayu

en: If you don't update the profile your changes will be lost upon restarting your session or disconnecting or connecting a display.
ast: Si nun anueves el perfil los tos camudamientos van perdese en cuantes reanicies la to sesión o coneutes/desconeutes una pantalla.

en: Import color profile files (*.icc)
ast: Importar archivu de perfil de collor (*.icc)

en: Improve keyboard and mouse accessibility
ast: Ameyora l'accesibilidá de tecláu y mur

en: Install %s theme
ast: Istalar tema %s

en: Integer
ast: Enteru

en: Invalid helper type "%s"
ast: Triba d'aplicación auxiliar "%s" non válida

en: Inverted
ast: Invertíu

en: K_eystroke delay:
ast: R_etrasu de tecles llentes:

en: Keep this configuration
ast: Caltener esta configuración

en: Key_board layout
ast: Distri_bución de tecláu

en: Keyboa_rd
ast: Tec_láu

en: Keyboard
ast: Tecláu

en: Keyboard layout selection
ast: Escoyeta de distribución de tecláu

en: Konqueror Web Browser
ast: Restolador web Konqueror

en: Laptop
ast: Portátil

en: Laptop Screen
ast: Pantalla del portátil

en: Launch the default helper of TYPE with the optional PARAMETER, where TYPE is one of the following values.
ast: Llanzar l'aida predeterminada de TRIBA col PARÁMETRU opcional, aú TRIBA ye un de los valores postreros.

en: Layout
ast: Distribución

en: Le_ft-handed
ast: Manie_gu

en: Left
ast: Izquierda

en: Links Text Browser
ast: Restolador web en mou testu Links

en: Locked
ast: Bloquiáu

en: Lynx Text Browser
ast: Restolador web en mou testu Lynx

en: MIME Type
ast: Tipu MIME

en: Ma_ximum speed:
ast: Velocidá má_xima:

en: Mail Reader
ast: Llector de correos

en: Many fonts contain information that provides extra hints as to how best draw the font; pick whichever looks best according to personal preference
ast: Abondes fontes contienen información qu'apurre conseyos estra como'l meyor dibuxu de la fonte; escueyi cualaquiera que paeza meyor acordies les tos preferencies personales

en: Medium
ast: Mediu

en: Menus and Buttons
ast: Menús y botones

en: Minimal interface to set up an external output
ast: Interfaz mínima pa configurar una salida esterna

en: Mirror
ast: Espeyu

en: Mirror Displays
ast: Espeyar pantalles

en: Mirror Screens
ast: Pantalles espeyaes

en: Model:
ast: Modelu:

[ctx: Monitor vendor]
en: Unknown
ast: Desconocíu

en: Mouse (relative)
ast: Mur (relativu)

en: Mouse Emulation
ast: Emulación del mur

en: Mouse and Touchpad
ast: Mur y panel táctil

en: Move currently selected item down by one row
ast: Mover l'oxetu esbilláu anguaño una filera hacia abaxo

en: Move currently selected item up by one row
ast: Mover l'oxetu esbilláu anguaño una filera hacia arriba

en: Mozilla Browser
ast: Restolador Mozilla

en: Mozilla Mail
ast: Corréu Mozilla

en: Netscape Navigator
ast: Navegador Netscape

en: Never
ast: Enxamás

en: New Property
ast: Propiedá nueva

en: New property
ast: Propiedá nueva

en: No
ast: Non

en: No AT-SPI provider was found on your system
ast: Nun s'alcontró dengún fornidor AT-SPI nel to sistema

en: No application selected
ast: Nun s'esbilló nenguna aplicación

en: No command specified
ast: Nun s'especificó dengún comandu

en: No helper defined for "%s".
ast: Nun hai xestor d'aida definíu pa "%s".

en: None
ast: Dengún

en: None (right-handed)
ast: Dengún (diestru)

en: None available
ast: Dengún disponible

en: Not a valid theme package
ast: Nun hai un paquete de temes válidu.

en: Notifications
ast: Avisos

en: Once a display profile is deleted it cannot be restored.
ast: Desaniciar un perfil esborraralo dafechu. Nun vas poder restáuralo.

en: Only %s (1)
ast: Namás «%s» (1)

en: Only %s (2)
ast: Namás «%s» (2)

en: Only Display 1
ast: Namái pantalla 1

en: Only Display 2
ast: Namái pantalla 2

en: Only supported on some mice (mostly Logitech) and requires driver support. On supported devices makes scrolling more precise.
ast: Namái se soporten dellos mures (Logitech, na mayor parte) y ríquese soporte de controladores. En preséos soportaos fae el desplazamientu más precisu.

en: Open
ast: Abrir

en: Open <i>%s</i> and other files of type "%s" with:
ast: Abrir <i>%s</i> y otros ficheros de la triba «%s» con:

en: Open <i>%s</i>, other files of type "%s", and %d other selected MIME type with: | Open <i>%s</i>, other files of type "%s", and %d other selected MIME types with:
ast[0]: Abrir <i>%s</i>, otros ficheros del tipu "%s", ya %d otru esbilláu de tipu MIME con:
ast[1]: Abrir <i>%s</i>, otros ficheros del tipu "%s", ya %d otros esbillaos de tipos MIME con:

en: Open with...
ast: Abrir con...

en: Opera Browser
ast: Restolador Opera

en: Other Applications
ast: Otres aplicaciones

en: Override the detected monitor resolution if fonts look too large or too small
ast: Sobreescribir la resolución del monitor deteutada si les fontes paecen pergrandes o perpequeñes

en: PCMan File Manager
ast: Xestor de ficheros PCMan

en: PCManFM-Qt File Manager
ast: Xestor de ficheros PCManFM-Qt

en: Pen (absolute)
ast: Boli (total)

en: Perl Scripts
ast: Scripts de Perl

en: Please choose your preferred File Manager
    now and click OK to proceed.
ast: Por favor, escueyi'l to xestor de ficheros
    preferíu agora y primi OK pa siguir.

en: Please choose your preferred Mail Reader
    now and click OK to proceed.
ast: Por favor, escueyi'l to llector de corréu
    preferíu agora y primi OK pa siguir.

en: Please choose your preferred Terminal
    Emulator now and click OK to proceed.
ast: Por favor, escueyi'l to emulador de terminal
    preferíu agora y primi OK pa siguir.

en: Please choose your preferred Web
    Browser now and click OK to proceed.
ast: Por favor, escueyi'l to restolador web
    preferíu agora y primi OK pa siguir.

en: Please report bugs to <%s>.
ast: Informa de fallos en <%s>.

en: Pointer Speed
ast: Velocidá'l punteru

en: Press left mouse button to change the selected application.
ast: Primi'l botón esquierdu del mur pa camudar l'aplicación seleicionada.

en: Preview
ast: Vista previa

en: Primary Display:
ast: Pantalla primaria:

en: Print version information and exit
ast: Amuesa la información de la versión y cola

en: Printer
ast: Imprentadora

[ctx: Profile quality]
en: High Quality
ast: Calidá alta

[ctx: Profile quality]
en: Low Quality
ast: Calidá baxa

[ctx: Profile quality]
en: Medium Quality
ast: Calidá media

en: Property
ast: Propiedá

en: Property names can only include the ASCII characters A-Z, a-z, 0-9, '_', '-', ':', '.', ',', '[', ']', '{', '}', '<' and '>', as well as '/' as a separator
ast: Los nomes de propiedá puen namái incluyir carauteres ASCII A-Z, a-z, 0-9, '_', '-', ':', '.', ',', '[', ']', '{', '}', '<' y '>', tamién '/' como separtador

en: Property names cannot end with a '/' character
ast: Los nomes de propiedá nun puen finar col caráuter '/'

en: Property names cannot have two or more consecutive '/' characters
ast: Los nome de propiedá nun puen tener dos o más caráuteres '/' consecutivos

en: Property names must start with a '/' character
ast: Los nome de propiedá tienen d'entama col caráuter "/"

en: Python Scripts
ast: Scripts en Python

en: Query the default helper of TYPE, where TYPE is one of the following values.
ast: Consultar l'aida predeterminada de TRIBA, aú TRIBA ye un de los valores posteros.

en: Question
ast: Entruga

en: R_epeat interval:
ast: Intervalu de r_epetición:

en: R_esolution:
ast: R_esolución:

en: Read your email
ast: Llei'l to corréu

en: Recommended Applications
ast: Aplicaciones aconseyaes

en: Ref_lection:
ast: Ref_lexu:

en: Refresh
ast: Refrescar

en: Refresh _rate:
ast: Frecuencia de _refrescu:

en: Rendering
ast: Renderizáu

en: Repe_at speed:
ast: Velocidá de repe_tición:

en: Replace running xsettings daemon (if any)
ast: Sustituyir a cualesquier degorriu de xsettings n'execución (si hai dalgún)

en: Reset selected property
ast: Reaniciar propiedá esbillada

en: Reset to Default
ast: Reafitar

en: Reset to Defaults
ast: Reafitar opciones predeterminaes

en: Reset to _Defaults
ast: Reafitar _valores

en: Resetting a channel will permanently remove those custom settings.
ast: Reaniciar una canal desaniciará dafechu estos axustes personalizaos.

en: Resetting a property will permanently remove those custom settings.
ast: Reaniciar una propiedá desaniciará dafechu estos axustes personalizaos.

en: Resolution:
ast: Resolución:

en: Restore num l_ock state on startup
ast: Restaurar l'estáu del tecláu númbericu nel aniciu

en: Restore the previous configuration
ast: Restaurar la configuración previa

en: Reverse scroll d_irection
ast: In_vertir la direición del desplazamientu

en: Ri_ght-handed
ast: Die_stru

en: Right
ast: Drecha

en: Ro_tation:
ast: Ro_tación:

en: Rodent File Manager
ast: Xestor de ficheros Rodent

en: Ruby Scripts
ast: Scripts en Ruby

en: SOCKET ID
ast: ID de SOCKET

en: Save
ast: Guardar

en: Scanner
ast: Escáner

en: Scrolling
ast: Desplazamientu

en: Scrolling _mode:
ast: _Mou de desplazamientu:

en: Select Application
ast: Esbillar aplicación

en: Select ICC Profile File
ast: Escueye un archivu de perfil ICC

en: Select a default font
ast: Esbilla la fonte por defeutu

en: Select a default monospace font
ast: Escueye una fonte monospace predeterminada

en: Select a monitor to change its properties; drag it to rearrange its placement.
ast: Escueyi una pantalla pa cambear les sos propiedaes; rástrala pa camudiar el so allugamientu.

en: Select an Application
ast: Esbilla d'una aplicación

en: Select application
ast: Esbillar aplicación

en: Select command
ast: Esbillar comandu

en: Selected output not disabled
ast: Salida esbillada non deshabilitada

en: Sensitivit_y:
ast: Sensibili_dá:

en: Set color profiles
ast: Afitar perfiles de collor

en: Set matching <a href="xfwm4-settings:">Xfwm4 theme</a> if there is one
ast: Fixa un <a href="xfwm4-settings:">Xfwm4 theme</a> qu'afite, si hai.

en: Set the acceleration and sensitivity for the selected device to the default values
ast: Afitar l'aceleración y sensibilidá pal preséu esbilláu a los valores por defeutu

en: Setti_ngs
ast: Co_nfiguración

en: Settings
ast: Configuración

en: Settings Editor
ast: Editor de configuración

en: Settings Manager
ast: Xestor d'axustes

en: Settings dialog to show
ast: Diálogu de configuración a amosar

en: Settings manager socket
ast: Socket del xestor d'axustes

en: Shell Scripts
ast: Scripts de la shell

en: Shortcut
ast: Atayu

en: Shortcut Command
ast: Comandu d'accesu direutu

en: Shortcut:
ast: Atayu:

en: Show _blinking
ast: Amosar _parpaguiu

en: Show detailed information about the selected profile
ast: Amosar detalles tocante al perfil esbilláu

en: Show dialog
ast: Amosar diálogu

en: Show images in _menus
ast: Amosar imáxenes nos _menús

en: Show images on _buttons
ast: Amosar imáxenes nos _botones

en: Show location of pointer on keypress
ast: Amosar allugamientu del punteru al calcar tecla

en: Show popup windows to identify displays
ast: Amosar ventanes emerxentes pa identificar pantalles

en: Size
ast: Tamañu

en: Slight
ast: Llixeru

en: Slow Keys
ast: Tecles llentes

en: Slow keys
ast: Tecles llentes

en: Slow keys are disabled
ast: Les tecles llentes tan desactivaes

en: Slow keys are enabled
ast: Les tecles llentes tan activaes

en: Specify the application you want to use
    as default File Manager for Xfce:
ast: Especifica la aplicación que quieras usar como
    xestor de ficheros web predetermináu pa XFCE:

en: Specify the application you want to use
    as default Mail Reader for Xfce:
ast: Especifica la aplicación que quieras usar como
    llector de correos predetermináu pa XFCE:

en: Specify the application you want to use
    as default Terminal Emulator for Xfce:
ast: Especifica la aplicación que quieras usar como
    emulador de la terminal predetermináu pa XFCE:

en: Specify the application you want to use
    as default Web Browser for Xfce:
ast: Especifica la aplicación que quieras usar como
    restolador web predetermináu pa XFCE:

en: Specify whether icons should be displayed next to items in menus
ast: Especificar si les imáxenes deberíen d'amosase co los elementos nos menús

en: Specify whether icons should be displayed next to text in buttons
ast: Especificar si los iconos deberíen amosase co'l testu nos botones

en: Specify whether mouse clicks and other user input will cause event sounds to play
ast: Especifica si los click del mur u otra entrada del usuariu causarán eventos de soníu pa reproducir

en: Specify whether or not the text cursor blinks
ast: Especificar si'l cursor de testu parpaguia o non

en: St_yle
ast: Est_ilu

en: Standard Space
ast: Espaciu estandar

en: Start With Session
ast: Aniciar cola sesión

en: Status
ast: Estáu

en: Sticky Keys
ast: Tecles persistentes

en: Sticky keys
ast: Tecles persistentes

en: Sticky keys are disabled
ast: Les tecles persistentes tan desactivaes

en: Sticky keys are enabled
ast: Les tecles persistentes tan activaes

en: String
ast: Cadena

en: Sub-_pixel order:
ast: Orde de sub-_píxel:

en: Supported ICC profiles
ast: Perfiles ICC soportaos

en: TYPE [PARAMETER]
ast: TRIBA [PARÁMETRU]

en: T_ouchpad
ast: Pan_el táctil

en: Tab_let
ast: Tab_leta

en: Tap touchpad to clic_k
ast: Calcar touchpad pa facer clic (_K)

en: Television
ast: Televisión

en: Terminal Emulator
ast: Emulador de la terminal

en: Test Profile
ast: Perfil de testu

en: Test profile:
ast: Preba de perfil:

en: Text
ast: Testu

en: Text next to icons
ast: Testu co los iconos

en: Text under icons
ast: Testu so los iconos

en: Th_reshold:
ast: Umbral:

en: The Xfce Settings Daemon
ast: El degorriu d'axustes Xfce

en: The Xfce development team. All rights reserved.
ast: L'equipu de desendolcu de XFCE. Tolos derechos acutaos.

en: The amount of time, in milliseconds, required between keystrokes
ast: La cantidá de tiempu, en milisegundos, requerida ente pulseos de tecles

en: The amount of time, in milliseconds, that must elapse before a keystroke will be accepted
ast: La cantidá de tiempu, en milisegundos, que tien de pasar enantes que'l pulséu s'aceute

en: The command may not be empty.
ast: El comandu nun pue tar baleru.

en: The default File Manager will be used to browse the contents of folders.
ast: El xestor de ficheros predetermináu qu'ha de usase pa restolar pelos conteníos de les carpetes.

en: The default Mail Reader will be used to compose emails when you click on email addresses.
ast: El llector de corréu elletrónicu qu'ha d'usase pa escribir correos cuandu-y deas clic a una direición de corréu.

en: The default Terminal Emulator will be used to run commands that require a CLI environment.
ast: L'emulador de terminal predetermináu qu'ha d'usase pa executar comandos que ñecesiten d'un entornu CLI.

en: The default Web Browser will be used to open hyperlinks and display help contents.
ast: El restolador web predetermináu qu'ha de usase p'abrir enllaces ya amosar conteníu d'aida na web.

en: The delay, in milliseconds, between successive blinks of the cursor
ast: El retrasu, en milisegundos, ente parpaguios consecutivos del cursor

en: The factor at which the pointer's speed will increase as the mouse is moved
ast: El fautor pol cual medrará la velocidá del punteru del mur a midida qu'esti se mueva

en: The following TYPEs are supported for the --launch and --query commands:
    
      WebBrowser       - The preferred Web Browser.
      MailReader       - The preferred Mail Reader.
      FileManager      - The preferred File Manager.
      TerminalEmulator - The preferred Terminal Emulator.
ast: Les TRIBES postreres sopórtense pa los comandos --launch y --query:
    
      WebBrowser       - El restolador web preferíu.
      MailReader       - El llector de corréu preferíu.
      FileManager      - El xestor de ficheros preferíu.
      TerminalEmulator - L'emulador de terminal preferíu.

en: The last active output must not be disabled, the system would be unusable.
ast: La cabera entrada activa nun tien de deshabilitase, el sistema podría tornase non usable.

en: The maximum pointer speed after acceleration
ast: La velocidá máxima del punteru dempués de l'aceleración

en: The mouse pointer cannot move farther than this distance between two clicks for them to be considered a double click
ast: El punteru del mur nun tien de movese más d'esta distancia ente dos clics pa qu'estos se consideren como un duble clic

en: The number of pixels the pointer must move before a drag operation will start
ast: El númberu de píxeles que'l punteru tien de movese enantes de qu'entame la operación d'arrastre

en: The number of pixels the pointer must move in a short time before it starts accelerating
ast: El númberu de píxeles que'l punteru tien de movese nun curtiu intervalu de tiempu enantes de qu'entame a acelerar

en: The previous configuration will be restored in <b>%i seconds</b> if you do not reply to this question.
ast: Va tornase a la configuración d'enantes en <b>%i segundos</b> si nun rempuendes a esta entruga.

en: The previous configuration will be restored in <b>10 seconds</b> if you do not reply to this question.
ast: Tornarase a los axustes previos en <b>10 segundos</b> si nun rempuendes a esta entruga.

en: The primary display can be configured to show:
ast: La pantalla principal pué axustase p'amosar:

en: The ramp used to reach maximum pointer speed
ast: L'incrementu usáu p'algamar la velocidá máxima del punteru

en: The rate at which keystrokes are generated while a key is pressed
ast: La tasa cola que los pulseos son xeneraos cuando se calque una tecla

en: The root element ('/') is not a valid property name
ast: L'elementu raigañu ('/') nun ye un nome de propiedá válidu

en: The system defaults will be restored next time you log in.
ast: Les opciones predeterminaes del sistema restauraránse la prósima vegada qu'anicies sesión.

en: The time, in milliseconds, before a pressed key begins repeating
ast: El tiempu, en milisegundos, enantes de qu'una tecla calcada entame a repetise

en: The time, in milliseconds, between repeated motion events
ast: El tiempu, en milisegundos, ente eventos de movimientu repetíos

en: The time, in milliseconds, between the initial key press and first repeated motion event
ast: El tiempu, en milisegundos, ente'l pulséu de tecla inicial y el primer eventu de movimientu repetíu

en: The time, in milliseconds, to get to maximum speed
ast: El tiempu, en milisegundos, p'algamar la velocidá máxima

en: This font will be used as the default font used when drawing user interface text
ast: Esta fonte usaráse como fonte per defeutu al dibuxar el testu de la interfaz d'usuariu

en: This font will be used as the default monospace font, for example by terminal emulators.
ast: Esta fonte emplegarase comu la fonte monospace predeterminada; por exemplu, nos emuladores de terminal.

en: This will remove your custom mime-association and restore the system-wide default.
ast: Esto desaniciará la to asociación mime personalizada y reafitará l'anchor del sistema.

en: This will reset all shortcuts to their default values. Do you really want to do this?
ast: Esto reafitará tolos atayos a los sos valores por defeutu. ¿De xuru quies facer esto?

en: Ti_me:
ast: Tie_mpu:

en: To help prevent accidental keystrokes, slow keys requires that a key is held for a certain minimum amount of time before the keystroke will be accepted.
ast: Pa aidar a nun primir tecles ensin querer, Tecles llentes requier que la tecla tea primía por mínimu de tiempu enantes d'aceutar la aición

en: To help prevent accidental multiple keystrokes, bounce keys imposes a minimum delay between keystrokes.
ast: Pa aidar a nun primir tecles ensin querer, Rechazu de tecles requier qu'haya un tiempu mínimu ente pulsaciones.

en: Toggles between adaptive and flat acceleration profile. Adaptive takes the current speed of the device into account when deciding on acceleration. Custom acceleration profile is not supported via xfce4-settings.
ast: Muévese ente'l perfil adeutivu ya'l d'aceleración plana. L'adautivu tien en cuentes la velocidá d'anguañu del preséu al decidir la aceleración. El perfil de aceleración predetermináu nun ta soportáu por xfce4-settings.

en: Trac_king mode:
ast: Mou de rastrexu:

en: Two mouse clicks in less than this length of time (in milliseconds) will be considered a double click
ast: Dos clics de mur consecutivos en menos d'esti tiempu (en milisegundos) consideraránse un duble clic

en: Two-finger scrolling
ast: Eslizamientu con dos deos

en: Type
ast: Triba

en: Type '%s --help' for usage.
ast: Teclexa «%s --help» pal usu.

en: Typing Settings
ast: Axustes d'escritura

en: Unable to initialize GTK+.
ast: Imposible aniciar GTK+.

en: Unable to launch the proprietary driver settings
ast: Nun puen llanzase los axustes del controlador propietariu

en: Unable to query the version of the RandR extension being used
ast: Nun ye posible solicitar la versión de la estensión RandR que ta n'usu

en: Unable to start "%s"
ast: Nun pue aniciase «%s»

en: Unable to start the Xfce Display Settings
ast: Nun puen aniciase los axustes de pantalla Xfce

en: Unknown
ast: Desconocíu

en: Unknown format, only archives and directories are supported
ast: Formatu desconocíu, namái tan sofitaos archivos y direutorios

en: Unsigned Int
ast: Int non robláu

en: Unsigned Int64
ast: Int64 non robláu

en: Update Display Profile
ast: Anovar perfil de pantalla

en: Update an existing profile.
ast: Anovar un perfil esistente

en: Update changed display profile '%s'?
ast: ¿Anovar el perfil modificáu '%s'?

en: Use _bounce keys
ast: Usar _rechazu de tecles

en: Use _startup notification
ast: Usar l'avisu d'arrinque

en: Use a c_ustom command:
ast: Usar un comand_u personalizáu:

en: Use a custom application which is not included in the above list.
ast: Usar una aplicación personalizada que nun tea incluyidda na llista d'enriba.

en: Use a custom command for an application that is not available from the above application list.
ast: Usa un comandu personalizáu pa una aplicación que nun tea disponible dientro la llista siguiente.

en: Use bottom areas as left, middle or right buttons
ast: Usa les zones d'embaxu como botones esquierdu, mediu o drechu

en: Use slow _keys
ast: Usar tecles _llentes

en: Use the command line
ast: Usa la llinia comandos

en: User Set
ast: Afitau pol usuariu

en: Value
ast: Valor

en: Variant
ast: Variante

en: Vendor:
ast: Vendedor:

en: Version information
ast: Información de la versión

en: Vertical BGR
ast: BGR vertical

en: Vertical RGB
ast: RGB vertical

en: W3M Text Browser
ast: Restolador web en mou testu W3M

en: Warning
ast: Avisu

en: Warning: this icon theme is incomplete. It only provides a base set of icons from which other themes can inherit.
ast: Avisu: Esti tema d'iconos ta a medies. Namái ufre dellos iconos básicos que pueden emplegar otros temes.

en: Warning: this icon theme is incomplete. Some icons will be missing.
ast: Avisu: Esti tema d'iconos ta a medies. Podríen faltar dellos iconos.

en: Web Browser
ast: Restolador web

en: Webcam
ast: Cámara web

en: When a display is connected
ast: Cuandu haya una pantalla coneutada

en: When a display is connected:
ast: Cuandu haya una pantalla coneutada

en: When a display is disconnected
ast: Cuandu haya una pantalla desconeutada

en: When enabled, modifier keys (such as Control, Alt, and Shift) do not need to be held down (they can be pressed and then released) when multiple keys would normally need to be pressed at the same time.
ast: Al tar autivu, nun va precisase que les tecles de modificación (Ex: Control, Alt, Shift...) permanezcan primíes (podrán calcase ya soltase) cuandu s'hayan de primir varies tecles al mesmu tiempu.

en: When enabled, the mouse pointer can be controlled using the keyboard number pad.
ast: Al tar autivu, el punteru del mur pué controlase emplegando'l tecláu numbéricu

en: When enabled, the session manager will start the required applications for screen readers and magnifiers.
ast: Al autivase' el xestor de sesiones va aniciar les aplicaciones pa los llectores de pantalla ya los enantadores.

en: When selected, modifier keys (such as Control, Alt, and Shift) will remain locked in the pressed state until pressed again
ast: Al tar esbillaes, les tecles de modificación (tales como Control, Alt y Máyus) actuarán como si se caltuvieren calcaes fasta que vuelvan a calcase otra vegada

en: When selected, pressing and holding down a key emits the same character over and over again
ast: Cuando s'active, primir y caltener una tecla emite'l mesmu caráuter una y otra vegada

en: When selected, the "sticky keys" feature will be disabled if two keys are pressed simultaneously
ast: Cuando s'esbille, la carauterística «tecla persistente» deshabilitaráse si dos tecles tan clacaes al mesmu tiempu

en: When selected, the mouse pointer can be controlled using the keyboard number pad
ast: Cuando s'esbille, el mur pué controlase usando'l tecláu numbéricu

en: When selected, the scroll wheel will work in the opposite direction
ast: Una vegada seleicionáu, la rueda de desplazamientu furrulará na direición opuesta

en: When selected, the touchpad will be disabled when the keyboard is being used
ast: Cuando s'esbille, el touchpad deshabilitaráse cuando'l tecláu tea siendo usáu

en: Workspace %d
ast: Estaya de trabayu %d

en: Xfce Panel
ast: Panel Xfce

en: Xfce Settings Daemon
ast: Degorriu d'axustes Xfce

en: Xfce Terminal
ast: Terminal de Xfce

en: Xfe File Manager
ast: Xestor de ficheros Xfe

en: Yes
ast: Sí

en: Your compositor does not seem to support the wlr-output-management protocol
ast: Paez que'l to compositor nun almite'l protocolu wlr-output-management

en: _Acceleration delay:
ast: Retrasu d'_aceleración:

en: _Add
ast: _Amestar

en: _Advanced
ast: _Avanzáu

en: _Behavior
ast: _Comportamientu

en: _Browse...
ast: _Restolar...

en: _Cancel
ast: _Encaboxar

en: _Close
ast: _Zarrar

en: _Devices
ast: _Preseos

en: _Edit
ast: _Editar

en: _Enable anti-aliasing
ast: _Habilitar anti-escalonáu

en: _Enable assistive technologies
ast: _Habilitar teunoloxíes d'asistencia

en: _Enable key repeat
ast: _Habilitar repetición de tecles

en: _Filter:
ast: _Filtriar:

en: _Fonts
ast: _Fontes

en: _General
ast: _Xeneral

en: _Help
ast: _Ayuda

en: _Icons
ast: _Iconos

en: _Import
ast: _Importar

en: _Keyboard model
ast: _Modelu del teclaú

en: _Layout
ast: _Distribución

en: _Lock sticky keys
ast: _Bloquiar tecles persistentes

en: _Mirror displays
ast: _Espeyar pantalles

en: _Mouse
ast: _Mur

en: _OK
ast: _D'acuerdu

en: _Open
ast: _Abrir

en: _Other...
ast: _Otru...

en: _Others
ast: _Otros

en: _Property:
ast: _Propiedá:

en: _Remove
ast: _Desaniciar

en: _Repeat delay:
ast: _Retrasu de repetición:

en: _Reset
ast: _Reaniciar

en: _Reset Channel
ast: _Reaniciar canal

en: _Reset to Defaults
ast: Re_afitar opciones predeterminaes

en: _Rotation:
ast: _Rotación:

en: _Scale:
ast: E_scala:

en: _Test area:
ast: _Área de pruebes:

en: _Theme
ast: Es_tilu

en: _Type:
ast: _Triba:

en: _Update
ast: Anovar (_u)

en: _Update '%s'
ast: Anovar '%s' (_u)

en: _Use mouse emulation
ast: _Usar emulación del mur

en: _Use sticky keys
ast: _Usar tecles persistentes

en: _Utilities
ast: _Utilidaes

en: _Value:
ast: _Valor:

en: _Window Scaling
ast: Escaláu de ventanes (_w)

en: assistive;technologies;keys;sticky;bounce;emulation;screen readers;magnifiers;a11y;i18n;l10n;AT-SPI;ATK;impairment;
ast: asistiva;teunoloxíes;tecles;persistentes;rechazaes;emulación;llector de pantalla;enantadores;a11y;i18n;l10n;AT-SPI;ATK;empareyáu;

en: color;settings;management;display;monitors;printers;webcams;scanners;
ast: collor;axustes;mantenimientu;pantalla;pantalles;imprentadores;webcams;escáneres;

en: control;panel;center;system;settings;personalize;hardware;
ast: control;panel;centru;sistema;axustes;personalizar;hardware

en: display;settings;screen;resolution;refresh;rate;rotation;external;projectors;monitors;LCD;CRT;HiDPI;
ast: pantalla;axustes;pantalla;resolución;refrescu;tasa;rotación;esternu;proyectores;pantalles;LCD;CRT;HiDPI;

en: file;type;extension;association;open with;web browser;mail reader;file manager;terminal emulator;
ast: archivu;tipu;estensión;aparción;abrir con;restolador web;llector de corréu;xestor de ficheros;emulador de terminal;

en: msec
ast: ms

en: numlock;keyboard;layout;shortcuts;
ast: bloquéu numbéricu;tecláu;mapéu;atayos;

en: pixels/sec
ast: píxeles/s

en: registry;regedit;configuration file;
ast: rexistru;regedit;archivu de configuración;

en: reset
ast: reaniciar

en: settings;buttons;scroll;direction;pointer;speed;double click;theme;wheel;
ast: axustes;botones;desplazamientu;direición;punteru;velocidá;doblu clic;tema;rueda;

en: start monitoring channel "%s"
ast: entamar el monitoréu de la canal «%s»

en: themes;user interface;styles;icons;fonts;anti-aliasing;hinting;sub-pixel;subpixel;rendering;ClearType;DPI;RGB;BGR;menu accelerators;keyboard shortcuts;event;sounds;window scaling;HiDPI;Retina display;
ast: temes;interfaz d'usuariu;estilos;iconos;fontes;anti-rasgáu;aconseyar;sub-pixel;subpixel;renderizáu;ClearType;DPI;RGB;BGR;aceleradores de menú;atayos de tecláu;eventu;soníos;escaláu de ventana;HiDPI;Retina display;
