mate-panel 1.26.0 - en to az translation catalogue (298 entries)

en: %A, %B %d %Y
az: %A, %B %d%Y

en: %s the Fish
az: %s Balıği

en: %s the Fish Says:
az: %s Balığı Deyir Ki:

en: %s the Fish, a contemporary oracle
az: %s Balığı, çağdaş falçı

en: %s the Fish, the fortune teller
az: %s Balığı, tale bildirən

en: (empty)
az: (boş)

en: (with minor help from George)
az: (Böyük George-dan balaca bir kömək)

en: <small>Opaque</small>
az: <small>Qeyri-şəffaf</small>

en: <small>Transparent</small>
az: <small>Şəffaf</small>

en: A fish without a name is a pretty dull fish. Bring your fish to life by naming him.
az: Adsız balıq, cansıxıcıdır.Balığınıza ad qoyaraq ona həyat bəxş edin.

en: A list of applet IIDs that the panel will ignore. This way you can disable certain applets from loading or showing up in the menu. For example to disable the mini-commander applet add 'OAFIID:MATE_MiniCommanderApplet' to this list. The panel must be restarted for this to take effect.
az: Panelin rədd edəcəyi appletlərin IID siyahısı. Bu yolla, istədiyiniz appletlərin yüklənməsini ya da menyuda göstərilməsini bağlaya bilərsiniz. Məsələn, mini-commander appletini qeyri-fəallaşdırmaq üçün siyahıya 'OAFIID:MATE_MiniCommanderApplet' sətrini əlavə edin. Bunun fəal olması üçün panel yenidən başladılmalıdır.

en: A pop out drawer to store other items in
az: Digər üzvlərin saxlanacağı siyirtmə

en: A_bout Panels
az: Panellər _Haqqında

en: Action button type
az: Gedişat düyməsi növü

en: Ad_just Date & Time
az: Tarix və Saatı _Sazla

en: Animation speed
az: Animasiya sürəti

en: Applet IIDs to disable from loading
az: Yüklənməsi qadağan edilən appletlərin IID-ləri

en: Application Launcher...
az: Proqram Başladıcı...

en: Applications
az: Proqramlar

en: Arro_ws on hide buttons
az: Gizlətmə düymələrinin üstündə _oxları göstər

en: Autoclose drawer
az: Siyirtməni avtomatik bağla

en: Automatically hide panel into corner
az: Paneli avtomatik küncə gizlət

en: Background
az: Arxa plan

en: Background _image:
az: _Arxa plan rəsmi:

en: Background color
az: Arxa plan rəngi

en: Background color opacity
az: Arxa plan rənginin şəffaflığı

en: Background image
az: Arxa plan rəsmi

en: Background type
az: Arxa plan növü

en: Bookmarks
az: Nişanlar

en: C_lear
az: _Təmizlə

en: Calendar
az: Təqvim

en: Center panel on x-axis
az: Paneli x istiqamətində ortala

en: Center panel on y-axis
az: Paneli y istiqamətində ortala

en: Choose a file to append to the command...
az: Əmrə əlavə ediləcək faylı seçin

en: Clear Recent Documents
az: Son Açılan Sənədlər Siyahısını Təmizlə

en: Clear the Recent Documents list?
az: Son Açılan Sənədlər Siyahısı Təmizlənsin?

en: Click here to hide all windows and show the desktop.
az: Bütün pəncərələri gizlədib, masa üstünü göstərmək üçün buraya tiqlayın.

en: Click here to restore hidden windows.
az: Gizlədilmiş pəncərələrin göstərilməsi üçün buraya tiqlayın.

en: Click on a window to force the application to quit. To cancel press <ESC>.
az: Proqramı sonlandırmaq üçün pəncərəyə tıqlayın. Ləğv etmək üçün <ESC> düyməsinə basın.

en: Click this button to browse for a file whose name to append to the command string.
az: Adı əmr qatarına əlavə olunacaq faylı seçmək üçün bu düyməyə basın.

en: Click this button to run the selected application or the command in the command entry field.
az: Seçili proqramı ya da əmr qutusundakı əmri icra etmək üçün bu düyməyə basın.

en: Clock
az: Saat

en: Clock Preferences
az: Saat Seçimləri

en: Co_lor:
az: Rə_ng:

en: Co_mmand to run when clicked:
az: Tıqlananda _icra ediləcək əmr:

en: Command icon
az: Əmr üçün timsal

en: Command to execute on click
az: Tıqlandığında icra ediləcək əmr

en: Complete panel lockdown
az: Tam panel qıfıllaması

en: Computer
az: Kompüter

en: Computer Clock
az: Kompüter Saatı

en: Confirm panel removal
az: Panelin silinməsinin təsdiqi

en: Copy _Date
az: _Tarixi Köçür

en: Copy _Time
az: _Saatı Köçür

en: Create Launcher
az: Başladıcı applet yarat

en: Create a new launcher
az: Yeni başladıcı yarat

en: Create new file in the given directory
az: Verilən cərgədə yeni fayl yarat

en: Custom Application Launcher
az: Xüsusi Proqram Başladıcı

en: Custom format of the clock
az: Saat üçün xüsusi format

en: D_on't Delete
az: Sil_mə

en: Decides when to group windows from the same application on the window list. Possible values are "never", "auto" and "always".
az: Pəncərə Siyahısındakı eyni proqramın pəncərələrinin nə vaxt qruplanacağına qərar verir. Mümkün qiymətlər: "qətiyyən", "avtomatik" and "həmişə".

[ctx: Desktop Folder]
en: Desktop
az: İş Masası

en: Disable Force Quit
az: Proqramı Sonlandırma Xassəsini İşlətmə

en: Disable connection to session manager
az: Gedişat idarəçisinə bağlantıya mane ol

en: Display
az: Göstər

en: Display all workspaces
az: Bütün iş sahələrini göstər

en: Display workspace names
az: İş sahələrinin adlarını göstər

en: Drawer
az: Siyirtmə

en: E_xpand
az: G_enişlət

en: East
az: Şərq

en: Edit
az: Düzəlt

en: Enable animations
az: Animasiyalar fəal

en: Enable arrows on hide buttons
az: Gizlətmə düymələri üstündə oxu göstər

en: Enable hide buttons
az: Gizlətmə düymələrini göstər

en: Enable program list in "Run Application" dialog
az: "Proqram İcra Et" dialoqunda proqram siyahısını fəallaşdır

en: Enable tooltips
az: Ehkamlar fəal

en: Error
az: Xəta

en: Expand program list in "Run Application" dialog
az: "Proqram İcra Et" dialoqunda proqram siyahısını aç

en: Expand to occupy entire screen width
az: Bütün ekranın eninə sığmaq üçün genişlət

en: FILE
az: FAYL

en: Failed to load %s: %s
az: %s yüklənə bilmədi: %s

en: Fish
az: Balıq

en: Fish Preferences
az: Balığın Xassələri

en: Fit image to panel
az: Rəsmi panelə miqyaslandır

en: Force Quit
az: Proqramı Sonlandır

en: Force a misbehaving application to quit
az: Səhv davranan proqramı sonlandırın

en: Frames in fish's animation
az: Balıq animasiyasındaki kadr miqdarı

en: General
az: Ümumi

en: Group windows when _space is limited
az: Yer _az olanda pəncərələri qrupla

en: Hide Panel
az: Paneli Gizlət

en: Highlight launchers on mouseover
az: Başladıcıların üstünə siçan gələndə onları işıqlandır

en: Home Folder
az: Ev Qovluğu

en: Hour format
az: Saat formatı

en: Icon used for object's button
az: Obyektin düyməsi üçün işlədiləcək timsal

en: If true, a dialog is shown asking for confirmation if the user wants to remove a panel.
az: Seçilidirsə, panel silinmək istənəndə istifadəçiyə təsdiq pəncərəsi göstəriləcək.

en: If true, a drawer will automatically be closed when the user clicks a launcher in it.
az: Seçilidirsə, üstündəki başladıcıya basılanda siyirtmə avtomatik bağlanacaq.

en: If true, a launcher is highlighted when the user moves the pointer over it.
az: Seçilidirsə, üstünə siçanla gələndə başladıcı işıqlandırılacaq.

en: If true, arrows will be placed on the hide buttons. This key is only relevant if the enable_buttons key is true.
az: Seçilidirsə, gizlətmə düymələrinin üstündə oxlar göstəriləcək.

en: If true, buttons will be placed on each side of the panel which may be used to move the panel to edge of the screen, leaving only a button showing.
az: Seçilidirsə, düymələr panelin iki tərəfində də göstəriləcək. Bu sizə paneli istədiyiniz istiqamətdə gizlətmə imkanı tanıyacaq.

en: If true, display date in the clock, in addition to time.
az: Seçilidirsə, saatda vaxtla bərabər tarixi də göstər.

en: If true, display seconds in time.
az: Seçilidirsə, saatda saniyələri göstər.

en: If true, hiding and un-hiding of this panel will be animated rather than happening instantly.
az: Seçilidirsə, bu panelin gizlədilməsi və geri göstərilməsi anında olmaq yerinə animasiyalı olacaq.

en: If true, show date in a tooltip when the pointer is over the clock.
az: Seçilidirsə, sıçan saatın üstünə gələndə tarixi ehkam olaraq göstər.

en: If true, the "Known Applications" listing in the "Run Application" dialog is expanded when the dialog is opened. This key is only relevant if the enable_program_list key is true.
az: Seçilidirsə, "Proqram İcra Et" dialoqu açılanda "Mövcud Proqramlar" siyahısı açıq olacaq.

en: If true, the "Known Applications" listing in the "Run Application" dialog is made available. Whether or not the listing is expanded when the dialog is shown is controlled by the show_program_list key.
az: Seçilidirsə, "Proqram İcra Et" dialoqnda "Mövcud Proqramlar" siyahısı göstəriləcək.

en: If true, the background image will be rotated when the panel is oriented vertically.
az: Seçilidirsə, panel şaquli olaraq istiqamətlənəndə arxa plan rəsmi də çeviriləcək.

en: If true, the custom_icon key is used as a custom icon for the button. If false, the custom_icon key is ignored. This key is only relevant if the object_type key is "menu-object" or "drawer-object".
az: Seçilidirsə, custom_icom qiyməti düymə üçün xüsusi timsal olaraq işlədiləcək. Deyilsə, custom_icon qiyməti diqqətə alınmayacaq.

en: If true, the fish's animation will be displayed rotated on vertical panels.
az: Seçilidirsə, balıq animasiyası şaquli panellərdə çevirilmiş olaraq göstəriləcək.

en: If true, the image will be scaled (retaining the aspect ratio of the image) to the panel height (if horizontal).
az: Seçilidirsə, panelin hündürlüyünə uyğunlaşmaq üçün rəsm görünüş nisbəti qorunaraq ölçüləndiriləcək.

en: If true, the image will be scaled to the panel dimensions. The aspect ratio of the image will not be maintained.
az: Seçilidirsə, rəsm panelin ölçülərinə görə uyğunlaşdırılacaq. Rəsmin görünüş nisbəti qorunmayacaq.

en: If true, the menu_path key is used as the path from which the menu contents should be constructed. If false, the menu_path key is ignored. This key is only relevant if the object_type key is "menu-object".
az: Seçilidirsə, menu_path qiyməti menyu üzvlərinin insa ediləcəyi istifadə ediləcək yolu müəyyən edəcək. Deyilsə, menu_path qiyməti diqqətə alınmayacaq.

en: If true, the panel is automatically hidden into a corner of the screen when the pointer leaves the panel area. Moving the pointer to that corner again will cause the panel to re-appear.
az: Seçilidirsə, siçan oxu panelin sahəsindən çıxanda panel avtomatik olaraq küncə gizlədiləcək. Siçan oxu o küncə aparılanda panel yenidən göstəriləcək.

en: If true, the panel will not allow any changes to the configuration of the panel. Individual applets may need to be locked down separately however. The panel must be restarted for this to take effect.
az: Seçilidirsə, paneldə dəyişiklik etməyə icazə verilməyəcək. Lakin bə'zi appletlər xüsusi olaraq qıfıllanmaq məcburiyyətində ola bilər. Bunun fəal olması üçün panel yenidən başladılmalıdır.

en: If true, the panel will occupy the entire screen width (height if this is a vertical panel). In this mode the panel can only be placed at a screen edge. If false, the panel will only be large enough to accommodate the applets, launchers and buttons on the panel.
az: Seçilidirsə, panel ekranın bütün enini zəpt edəcək (şaquli panel üçün hündürlüyü). Bu modda paneli ancaq ekranın kənarlarına yerləşdirə biləcəksiniz. Seçili deyilsə, panel ancaq üstündəkiləri sığışdıra biləcəyi qədər böyük olacaq.

en: If true, the position of the object is interpreted relative to the right (or bottom if vertical) edge of the panel.
az: Seçilidirsə, obyektin mövqeyi panelin sağ tərəfinə (şaquli isə alt tərəfinə) nisbən hesablanacaq.

en: If true, the user may not move the applet without first unlocking the object using the "Unlock" menuitem.
az: Seçilidirsə, istifadəçi obyektin qıfılını "Qıfılı Aç" menyu üzvünü istifadə edərək açmadan appleti yerindən tərpədə bilməz.

en: If true, the window list will show windows from all workspaces. Otherwise it will only display windows from the current workspace.
az: Seçilidirsə, pəncərə siyahısı bütün iş sahələrindəki pəncərələri, əks halda ancaq hazırkı iş sahəsindəki pəncərələri göstərəcək.

en: If true, the workspace switcher will show all workspaces. Otherwise it will only show the current workspace.
az: Seçilidirsə, iş sahəsi dəyişdiricisi bütün iş sahələrini göstərəcək, əks halda ancaq hazırkı iş sahəsi göstəriləcək.

en: If true, then when unminimizing a window, move it to the current workspace. Otherwise, switch to the workspace of the window.
az: Seçilidirsə, pəncərələri geri böyüdərkən pəncərələr hazırkı iş sahəsinə daşınacaq, əks halda pəncərənin olduğu iş sahəsinə daşınacaq.

en: If true, tooltips are shown for objects in panels.
az: Seçilidirsə, paneldəki obyektlər üçün ehkamlar göstəriləcək.

en: Image Background Details
az: Arxa Plan Rəsmi Təfərruatları

en: Images
az: Rəsmlər

en: In a Xinerama setup, you may have panels on each individual monitor. This key identifies the current monitor the panel is displayed on.
az: Xinerama qurğusunda, hər ayrı monitorda panelləriniz ola bilər. Bu qiymət panelin hazırda hansı monitorda göstərildiyini müəyyən edir.

en: Interpret position relative to bottom/right edge
az: Alt/sağ kənara görə mövqeni tap

en: Launcher Properties
az: Başladıcı Xassələri

en: Launcher location
az: Başladıcı yeri

en: Location
az: Mövqe

en: Lock the object to the panel
az: Obyekti panelə qıfılla

en: Main Menu
az: Əsas Menyu

en: Menu content path
az: Menyu məzmunu yolu

en: Move windows to current workspace when unminimized
az: Pəncərələri geri böyüdərkən hazırkı iş sahəsinə daşı

en: Name to identify panel
az: Panelə ad verin

en: Network
az: Şəbəkə

en: No URI provided for panel launcher desktop file
az: Panel başladıcısı masa üstü faylı üçün URI verilməyib

en: North
az: Şimal

en: Not a launchable item
az: Başladıla bilən üzv deyil

en: Notification Area
az: Bildiriş Sahəsi

en: Number of _workspaces:
az: _İş sahəsi ədədi:

en: Object's position on the panel
az: Obyektin panel üstündəki mövqeyi

en: Open '%s'
az: '%s' Ünvanını Aç

en: Open URL: %s
az: URLyi aç: %s

en: Panel ID list
az: Panel ID siyahısı

en: Panel Notification Area
az: Panel Bildiriş Sahəsi

en: Panel Properties
az: Panel Xassələri

en: Panel attached to drawer
az: Siyirtməyə bağlanmış panel

en: Panel autohide delay
az: Panelin avtomatik gizlətmə gecikməsi

en: Panel autounhide delay
az: Panelin avtomatik geri-göstərmə gecikməsi

en: Panel object ID list
az: Panel obyektlərinin ID siyahısı

en: Panel object type
az: Panel obyekt növü

en: Panel orientation
az: Panelin istiqaməti

en: Panel size
az: Panelin böyüklüyü

en: Pause per frame
az: Kadrlar _arasındakı fasilə

en: Pick a color
az: Rəng Seç

en: Protect your computer from unauthorized use
az: Kompüterinizi səlahiyyətsiz istifadədən qoruyun

en: Recent Documents
az: Son Açılan Sənədlər

en: Restore to current _workspace
az:  _Hazırkı iş sahəsinə geri gətir

en: Restore to na_tive workspace
az: Ə_sas iş sahəsinə geri gətir

en: Rotate image on vertical panels
az: Şaquli panellərdəki rəsmləri döndər

en: Rotate image when panel is _vertical
az: Şəkli _şaquli panellər üçün döndər

en: Rotate on vertical panels
az: Şaquli Panellərdə döndər

en: Rows in workspace switcher
az: Masa üstü dəyişdiricisindəki sətir

en: Run Application
az: Proqram İcra Et

en: Run Application...
az: Proqram İcra Et

en: Run in _terminal
az: _Terminalda icra et

en: Run with _file...
az: _Fayl ilə icra et

en: S_tyle:
az: Tər_z:

en: Search
az: Axtar

en: Search for Files...
az: Faylları Axtar

en: Select an application to view its description.
az: İzahatını görmək üçün proqramı seçin.

en: Select this box to run the command in a terminal window.
az: Əmri terminal pəncərəsində icra etmək üçün bu qutunu seçin.

en: Sh_ow windows from current workspace
az: Hazırkı iş sahəsindəki pəncərələri _göstər

en: Show Desktop Button
az: Masa üstü düyməsini göstər

en: Show _all workspaces in:
az: B_ütün iş sahələrini burada göstər:

en: Show _only the current workspace
az: Ancaq _hazırkı iş sahəsini göstər

en: Show date in clock
az: Saatda tarixi göstər

en: Show date in tooltip
az: Saatı ehkam olaraq göstər

en: Show hide _buttons
az: Gizlətmə _düymələrini göstər

en: Show list of known _applications
az: Bilinən _proqramların siyahısını göstər

en: Show time with seconds
az: Saadı saniyələrlə birlikdə göstər

en: Show windows from a_ll workspaces
az: _Bütün iş sahələrindəki pəncərələri göstər

en: Show windows from all workspaces
az: Bütün iş sahələrindəki pəncərələri göstər

en: Show workspace _names in switcher
az: Dəyişdiricidə iş sahələrinin _adlarını göstər

[ctx: Size]
en: Large
az: Böyük

[ctx: Size]
en: Medium
az: Orta

[ctx: Size]
en: Small
az: Kiçik

en: Solid c_olor
az: Tək _rəng

en: Some of these properties are locked down
az: Bu xassələrin bəziləri qıfıllıdır

en: South
az: Cənub

en: Specifies the background color for the panel in #RGB format.
az: Panel üçün #RGB formatında arxa plan rəngini müəyyən edir.

en: Specifies the file to be used for the background image. If the image contains an alpha channel it will be composited onto the desktop background image.
az: Arxa plan rəsmi olaraq istifadə ediləcək faylı müəyyən edir. Əgər rəsmdə alfa kanal mövcuddursa, rəsm ilə arxa plan rəngi birlikdə işlədiləcək.

en: Specifies the number of milliseconds delay after the pointer enters the panel area before the panel is automatically re-shown. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
az: Siçan oxunun panelin sahəsinə girməsi ilə panelin avtomatik yenidən göstərilməsi arasındakı millisaniyə miqdarını müəyyən edir. Bu qiymət ancaq auto_hide açarı seçilidirsə hökmlü olacaq.

en: Specifies the number of milliseconds delay after the pointer leaves the panel area before the panel is automatically hidden. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
az: Siçan oxunun paneli tərk etməsi ilə panelin avtomatik küncə gizlənməsi arasındakı millisaniyə miqdarını müəyyən edir. Bu qiymət ancaq auto_hide açarı seçilidirsə hökmlü olacaq.

en: Specifies the number of pixels visible when the panel is automatically hidden into a corner. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
az: Panel avtomatik küncə gizlənəndə görsənəcək pisel miqdarını müəyyən edir. Bu qiymət ancaq auto_hide açarı seçilidirsə hökmlü olacaq.

en: Specifies the opacity of the background color format. If the color is not completely opaque (a value of less than 65535), the color will be composited onto the desktop background image.
az: Arxa plan rənginin şəffaflığını müəyyən edir. Əgər rəng tam şəffaf deyilsə (65535'dən daha kiçik), rəng masa üstü arxa plan rəsmi ilə birləşdiriləcək.

en: Specify an applet IID to load
az: Yüklənəcək applet ID'si bildirin

en: Specify session management ID
az: Gedişat IDsini göstər

en: Specify the initial orientation of the applet (top, bottom, left or right)
az: Appletin mövqeyini müəyyən et (üst, alt, sol ya da sağ)

en: Specify the initial size of the applet (xx-small, medium, large etc.)
az: Appletin böyüklüyünü müəyyən et (xx-balaca, orta, geniş və s.)

en: St_retch
az: U_zad

en: Starting %s
az: %s başladılır

en: Stretch image to panel
az: Rəsmi çəkişdirərək panelə uyğunlaşdır

en: System
az: Sistem

en: The Clock displays the current time and date
az: Saat hazırkı vaxtı və tarixi göstərir

en: The MATE Panel
az: MATE paneli

en: The Workspace Switcher shows you a small version of your workspaces that lets you manage your windows.
az: İş Sahəsi Dəyişdiricisi sizə pəncərələrinizi idarə edə bilmək üçün iş sahələrinizin kiçik nümaişlərini göstərir.

en: The action type this button represents. Possible values are "lock", "logout", "run", "search" and "screenshot". This key is only relevant if the object_type key is "action-applet".
az: Bu düymənin təmsil etdiyi gedişat növü. Mümküd qiymətlər  "qıfılla", "çıx", "icra et", "axtar" və "ekran görüntüsü". Bu qiymət ancaq object_type açarının qiymətinin "action-applet" olduğu zaman hökmlüdür.

en: The fish's animation pixmap
az: Balığın animasiya rəsmi

en: The fish's name
az: Balığın adı

en: The height (width for a vertical panel) of the panel. The panel will determine at runtime a minimum size based on the font size and other indicators. The maximum size is fixed at one quarter of the screen height (or width).
az: Panelin hündürlürü (şaquli panel üçün eni). Panel istifadə zamanında yazı növü və başqa göstəricilərə baxaraq ən kiçik böyüklüyü tə'yin edəcək. Maksimal böyüklük isə sabitdir və ekran hündürlüyünün (eninin) dörddə birinə bərabərdir.

en: The icon of the command to be run.
az: İcra ediləcək əmrin timsalı.

en: The identifier of the panel attached to this drawer. This key is only relevant if the object_type key is "drawer-object".
az: Bu siyirtməyə bağlanmış panelin bildiricisi. Bu qiymət ancaq object_type açarının qiymətinin "drawer-object" olduğu zaman hökmlüdür.

en: The identifier of the toplevel panel which contains this object.
az: Bu obyekti daxil edən üst səviyyə panelinin bildiricisi.

en: The location of the .desktop file describing the launcher. This key is only relevant if the object_type key is "launcher-object".
az: Başladıcını təmsil edən .desktop faylının yeri. Bu qiymət ancaq object_type açarının qiymətinin "launcher-object" olduğu zaman hökmlüdür.

en: The location of the image file used as the icon for the object's button. This key is only relevant if the object_type key is "drawer-object" or "menu-object" and the use_custom_icon key is true.
az: Obyektin düyməsi üçün istifadə ediləcək rəsm faylının yeri. Bu qiymət ancaq object_type açarının qiyməti  "drawer-object" ya da "menu-object" isə və use_custom_icon açarı seçilidirsə hökmlüdür.

en: The location of the panel along the x-axis. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
az: X-oxu boyunca panelin mövqeyi. Bu qiymət ancaq genişlədilməmiş modda fəaldır.

en: The location of the panel along the y-axis. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
az: Y-oxu boyunca panelin mövqeyi. Bu qiymət ancaq genişlədilməmiş modda fəaldır.

en: The orientation of the panel. Possible values are "top", "bottom", "left", "right". In expanded mode the key specifies which screen edge the panel is on. In un-expanded mode the difference between "top" and "bottom" is less important - both indicate that this is a horizontal panel - but still give a useful hint as to how some panel objects should behave. For example, on a "top" panel a menu button will pop up its menu below the panel, whereas on a "bottom" panel the menu will be popped up above the panel.
az: Panelin istiqaməti. Mümkün qiymətlər "üst", "alt", "sol", "sağ".

en: The panel encountered a problem while loading "%s".
az: "%s" yüklənirkən paneldə xəta meydana gəldi.

en: The path from which the menu contents is contructed. This key is only relevant if the use_menu_path key is true and the object_type key is "menu-object".
az: Menyu məzmununun hansı cığırdan inşa ediləcəyi. Bu qiymət ancaq use_menu_path açarı seçili isə və object_type açarının qiyməti olaraq "menu-object" seçilidirsə hökmlüdür.

en: The position of this panel object. The position is specified by the number of pixels from the left (or top if vertical) panel edge.
az: Bu panel obyektinin mövqeyi. Mövqe, soldan (şaquli isə yuxarıdan) olan piksel miqdarı ilə müəyyən edilir.

en: The speed in which panel animations should occur. Possible values are "slow", "medium" and "fast". This key is only relevant if the enable_animations key is true.
az: Panel animasiyalarının sür'əti. Mümkün qiymətlər "yavaş", "normal" və "sür'ətli".

en: The text to display in a tooltip for this drawer or this menu. This key is only relevant if the object_type key is "drawer-object" or "menu-object".
az: Bu siyirtmə üçün məsləhət olaraq göstəriləcək mətn. Bu qiymət ancaq object_type açarının qiymətinin "drawer-object" olduğu zaman hökmlüdür.

en: This is a human readable name which you can use to identify a panel. Its main purpose is to serve as the panel's window title which is useful when navigating between panels.
az: Paneli ayırd edə bilmək üçün ona verə biləcəyiniz insan tərəfindən oxuna bilən bir ad. Onun əsas məqsədi panellər arasında gəzərkən panelin pəncərə başlığı olaraq xidmət etməsidir.

en: This key specifies how many rows (for horizontal layout) or columns (for vertical layout) the workspace switcher shows the workspaces in. This key is only relevant if the display_all_workspaces key is true.
az: Bu qiymət iş sahəsi dəyişdiricisin iş sahələrini neçə sütun (şaquli düzülüş üçün) ya da sətirdə (üfüqi düzülüş üçün) göstərəcəyini müəyyən edir.

en: This key specifies the command that will be tried to execute when the fish is clicked.
az: Bu düymə balıq tıqlandığında icra ediləcək əmri tə'yin edir.

en: This key specifies the filename of the pixmap which will be used for the animation displayed in the fish applet relative to the pixmap directory.
az: Bu qiymət, balıq animasiyasında istifadı ediləcək animasiya piksməpinin fayl edını müəyyən edir.

en: This key specifies the hour format used by the clock applet. Possible values are "12-hour", "24-hour", "internet", "unix" and "custom". If set to "internet", the clock will display Internet time. The Internet time system divides the day into 1000 ".beats". There are no time zones in this system, so time is the same all over the world. If set to "unix", the clock will display time in seconds since Epoch, i.e. 1970-01-01. If set to "custom", the clock will display time according to the format specified in the custom_format key.
az: This key specifies the hour format used by the clock applet. Possible values are "12-hour", "24-hour", "internet", "unix" and "custom". If set to "internet", the clock will display internet time. The internet time system divides the day into 1000 ".beats". There are no time zones in this system, so time is the same all over the world. If set to "unix", the clock will display time in seconds since Epoch, i.e. 1970-01-01. If set to "custom", the clock will display time according to the format specified in the custom_format key.

en: This key specifies the number of frames that will be displayed in the fish's animation.
az: Bu düymə balıq animasiyasındaki kadr miqdarını tə'yin edir.

en: This key specifies the number of seconds each frame will be displayed.
az: Bu qiymət, hər kadrın göstəriləcəyi saniyə miqdarını müəyyən edir.

en: Tooltip displayed for drawer or menu
az: Siyirtmə üçün göstəriləcək məsləhət

en: Toplevel panel containing object
az: Obyekti daxil edən üst səviyyə paneli

en: Unable to execute '%s'
    
    Details: %s
az: '%s' əmri yerinə gətirilə bilinmədi
    
    Ətraflı: %s

en: Unable to locate the command to execute
az: İcra ediləcək əmrin yerini tapa bilmədim

en: Unable to open desktop file %s for panel launcher%s%s
az: %s Masa üstü faylı panel başladıcısı üçün açıla bilmir%s%s

en: Unknown
az: Naməlum

en: Use custom icon for object's button
az: Obyektin düyməsi üçün xüsusi timsal işlət

en: Use custom path for menu contents
az: Menyunun məzmunu üçün xüsusi yol işlət

en: Visible pixels when hidden
az: Gizli ikən görünən piksellər

en: Warning:  The command appears to be something actually useful.
    Since this is a useless applet, you may not want to do this.
    We strongly advise you against using %s for anything
    which would make the applet "practical" or useful.
az: Diqqət: Əmr işə yarayana oxşayır.
    Bu, istifadəsiz applet olduğu üçün bunu etmək istəməyə bilərsiniz.
    İstifadəli applet yaratmaq üçün %s dan istifadə etməməyinizi
    məsləhət edirik.

en: West
az: Qərb

en: When to group windows
az: Pəncərələri qruplama vaxtı

en: Will run command: '%s'
az: '%s' əmri icra ediləcək

en: Window List
az: Pəncərə Siyahısı

en: Window List Preferences
az: Pəncərə Siyahısı Xassələri

en: Window Selector
az: Pəncərə Seçicisi

en: With a multi-screen setup, you may have panels on each individual screen. This key identifies the current screen the panel is displayed on.
az: Birdən çox ekranlı quraşdırmada hər birində ayrı ayrı panellərə sahib ola bilərsiniz. Bu qiymət panelin göstərildiyi hazırkı ekranı müəyyən edir.

en: Workspace Names
az: İş Sahələrinin Adları

en: Workspace Switcher
az: İş Sahəsi Dəyişdiricisi

en: Workspace Switcher Preferences
az: İş Sahələri Dəyişdiricisi Seçimləri

en: Workspace na_mes:
az: İş Sahələrinin _adları:

en: X co-ordinate of panel
az: Panelin X mövqeyi

en: X screen where the panel is displayed
az: Panelin göstəriləcəyi X ekranı

en: Xinerama monitor where the panel is displayed
az: Panelin göstəriləcəyi Xinerama monitoru

en: Y co-ordinate of panel
az: Panelin Y mövqeyi

en: Your window manager does not support the show desktop button, or you are not running a window manager.
az: Pəncərə idarəçininz masa üstünü göstər düyməsini dəstəkləmir, ya da siz heç pəncərə idarəçisi işlədmirsiniz.

en: _About
az: _Haqqında

en: _Activate Screensaver
az: Ekran Qoruyucusunu _Fəallaşdır

en: _Add
az: Ə_lavə Et

en: _Always group windows
az: Pəncərələri _həmişə qrupla

en: _Autohide
az: _Avtomatik gizlət

en: _Back
az: _Geri

en: _Browse...
az: _Gəz...

en: _Close
az: _Bağla

en: _Delete
az: _Sil

en: _Delete This Panel
az: _Bu Paneli Sil

en: _Edit
az: _Düzəlt

en: _File:
az: _Fayl:

en: _Force quit
az: Proqramı _sonlandır

en: _Help
az: _Yardım

en: _Icon:
az: _Timsal:

en: _Location:
az: _Mövqe:

en: _Lock Screen
az: Ekranı _Qıfılla

en: _Move
az: _Daşı

en: _Name of fish:
az: Balığın _adı:

en: _Name:
az: _Ad:

en: _Never group windows
az: Pəncərələri _qətiyyən qruplama

en: _New Panel
az: _Yeni Panel

en: _None (use system theme)
az: _Heçbiri (sistem örtüyünü işlət)

en: _Open
az: _Aç

en: _Orientation:
az: _İstiqamət:

en: _Pause per frame:
az: Kadrlar arasındakı _fasilə:

en: _Preferences
az: _Seçimlər

en: _Properties
az: _Xassələr

en: _Reload
az: _Yenilə

en: _Remove From Panel
az: Paneldən _Sil

en: _Revert
az: Ç_evir

en: _Rotate on vertical panels
az: Şaquli panellərdə _döndər

en: _Run
az: _İcra Et

en: _Scale
az: _Böyüt

en: _Size:
az: _Böyüklük:

en: _Tile
az: _Döşə

en: _Time:
az: _Vaxt:

en: _Total frames in animation:
az: Animasiyadaki _kadr:

en: _Type:
az: _Növ:

en: columns
az: sütunlar

en: frames
az: kadrlar

en: pixels
az: piksel

en: rows
az: sətir

en: seconds
az: saniyə
