Xfce4-settings - en to be@tarask translation catalogue (526 entries)

en: %.1f s
be@tarask: %.1f с

en: %d MIME type found | %d MIME types found
be@tarask[0]: %d MIME-тып знойдзены
be@tarask[1]: %d MIME-тыпа знойдзена
be@tarask[2]: %d MIME-тыпаў знойдзена
be@tarask[3]: %d MIME-тып знойдзены

en: %g ms
be@tarask: %g мс

en: %g px
be@tarask: %g пікс

en: %s (Xfce %s)
    
    Copyright (c) 2003-2006
            os-cillation e.K. All rights reserved.
    
    Written by Benedikt Meurer <benny@xfce.org>.
    
    Built with Gtk+-%d.%d.%d, running Gtk+-%d.%d.%d.
    
    Please report bugs to <%s>.
be@tarask: %s (Xfce %s)
    
    Copyright (c) 2003-2006
            os-cillation e.K. Усе правы абароненыя.
    
    Напісана Бэнэдыкт Мээр <benny@xfce.org>.
    
    Створана з дапамогай ГТК+-%d.%d.%d, запускаючы ГТК+-%d.%d.%d.
    
    Калі ласка дасылайце хібы на <%s>.

en: (Disabled)
be@tarask: (Выключана)

en: 1x (no scaling)
be@tarask: 1x (без маштабаваньня)

en: <b>Connecting Displays</b>
be@tarask: <b>Падлучэньне дысплэяў</b>

en: <b>Identifying Displays</b>
be@tarask: <b>Ідэнтыфікацыя дысплэяў</b>

en: <b>No devices found.</b>
be@tarask: <b>Прыладаў ня знойдзена.</b>

en: <b>No profiles for the selected device.</b>
be@tarask: <b>Няма профіляў для абранай прылады.</b>

en: <b>Profile Name</b>
be@tarask: <b>Назва профілю</b>

en: <b>Profiles</b>
be@tarask: <b>Профілі</b>

en: <b>Use system defaults</b>
be@tarask: <b>Выкарыстаць змаўчаньні сыстэмы</b>

en: <big><b>You have made changes to your previously active profile</b></big>
be@tarask: <big><b>Вы ўнеслі зьмены ў свой папярэдне дзейны профіль</b></big>

en: A profile of this name already exists.
be@tarask: Профіль з такой назвай ужо йснуе.

en: ATI Settings
be@tarask: Налады ATI

en: A_pplication Shortcuts
be@tarask: Спа_лучэньні клявішаў

en: A_pply
be@tarask: У_жыць

en: Acceleratio_n:
be@tarask: Паскарэ_ньне:

en: Acceleration _profile:
be@tarask: Профіль _паскарэньня:

en: Acceleration t_ime:
be@tarask: Час пас_карэньня:

en: Acceptance _delay:
be@tarask: Затрымка _пагадненьня:

en: Accessibility
be@tarask: Даступнасьць

en: Active device in the dialog
be@tarask: Дзейная прылада ў вакне

en: Add Profile to Device
be@tarask: Дадаць профіль на прыладу

en: Add a profile to the currently selected device
be@tarask: Дадаць профіль для абранай прылады

en: Adjust the system-wide display scaling
be@tarask: Наладзіць сыстэмнае маштабаваньне дысплэю

en: All Files
be@tarask: Усе файлы

en: All _Settings
be@tarask: Усе _налады

en: All files
be@tarask: Усе файлы

en: Always
be@tarask: Заўсёды

en: An unknown error, exit code is %d
be@tarask: Невядомая памылка, код %d

en: Anti-aliasing, or font smoothing, can improve the look of text on the screen
be@tarask: Згладжваньне шрыфту можа палепшыць выгляд тэксту

en: Appearance
be@tarask: Выгляд

en: Application Chooser Button
be@tarask: Кнопка выбару дастасаваньня

en: Apply
be@tarask: Ужыць

en: Apply the currently selected display profile.
be@tarask: Ужыць абраны профіль дысплэя.

en: Are you sure you want to reset channel "%s" and all its properties?
be@tarask: Скінуць канал "%s" і ўсе яго ўласьцівасьці?

en: Are you sure you want to reset content type "%s" to its default value?
be@tarask: Скінуць зьмесціва тыпу "%s" да прадвызначанага значэньня?

en: Are you sure you want to reset property "%s"?
be@tarask: Скінуць уласьцівасьць "%s"?

en: Array
be@tarask: Масіў

en: Assistive _Technologies
be@tarask: _Дапаможныя тэхналёгіі

en: Assistive technologies will be available the next time you login
be@tarask: Дапаможныя тэхналёгіі будуць даступныя пры наступным уваходзе ў сыстэму

en: Associate preferred applications with MIME types
be@tarask: Зьвязаць пераважныя дастасаваньні з тыпамі MIME

[ctx: Automatically generated profile]
en: Automatic
be@tarask: Аўтаматам

en: B_uttons and Feedback
be@tarask: Кноп_кі й зваротная сувязь

en: Balsa
be@tarask: Бальса

en: Beha_vior
be@tarask: Паво_дзіны

en: Bind a keyboard shortcut to xfce4-find-cursor to get visual feedback of the mouse pointer's current location.
be@tarask: Прывязаць спалучэнне клавіш да xfce4-find-cursor для выяўленьня бягучага месцазнаходжаньня ўказальніка мышу.

en: Blink _delay:
be@tarask: Затрымка _мільгаценьня:

en: Boolean
be@tarask: Лягічнае

en: Bounce Keys
be@tarask: Скокаючыя клявішы

en: Bounce keys
be@tarask: Скокаючыя клявішы

en: Bounce keys are disabled
be@tarask: Скокаючыя клявішы выключаны

en: Bounce keys are enabled
be@tarask: Скокаючыя клявішы ўключаны

en: Brave
be@tarask: Брэйв

en: Browse the file system
be@tarask: Прагляд файлавай сыстэмы

en: Browse the file system to choose a custom command.
be@tarask: Праглядзець файлавую сыстэму, каб выбраць карыстацкі загад.

en: Browse the web
be@tarask: Праглядайце сеціва

en: Built-in Webcam
be@tarask: Убудаваная вэб-камэа

en: Buttons
be@tarask: Кнопкі

en: Caja File Manager
be@tarask: Файлавы кіраўнік Кайя

en: Calibrate
be@tarask: Калібраваць

en: Camera
be@tarask: Камэра

en: Cancel
be@tarask: Скасаваць

en: Change la_yout option
be@tarask: Зьмяніць парамэтары рас_кладкі

en: Channel
be@tarask: Канал

en: Choose Application...
be@tarask: Абраць дастасаваньне...

en: Choose Preferred Application
be@tarask: Выберыце пераважнае дастасаваньне

en: Choose a custom File Manager
be@tarask: Выберыце карыстацкі файлавы кіраўнік

en: Choose a custom Mail Reader
be@tarask: Выберыце адмысловы чытач пошты

en: Choose a custom Terminal Emulator
be@tarask: Выберыце карыстацкі эмулятар тэрмінала

en: Choose a custom Web Browser
be@tarask: Выберыце карыстацкі гартач сеціва

en: Chromium
be@tarask: Хроміўм

en: Circular scrolling
be@tarask: Цыклічная гартаньне

en: Clear
be@tarask: Ачысьціць

en: Clear filter
be@tarask: Ачысьціць фільтар

en: Clockwise
be@tarask: Павярнуць па _сонцу

en: Close
be@tarask: Зачыніць

en: Co_mpose key
be@tarask: Клявіша Co_mpose

en: Color Profiles
be@tarask: Каляровыя профілі

[ctx: Colorspace fallback]
en: Default CMYK
be@tarask: Прадвызначаны CMYK

[ctx: Colorspace fallback]
en: Default Gray
be@tarask: Прадвызначаны шэры

[ctx: Colorspace fallback]
en: Default RGB
be@tarask: Прадвызначаны RGB

en: Colorspace:
be@tarask: Каляровая прастора:

en: Colorspace:
be@tarask: Каляровая прастора:

en: Comm_and:
be@tarask: За_гад:

en: Command
be@tarask: Загад

en: Compatible Profiles
be@tarask: Сумяшчальныя профілі

en: Configure pointer device behavior and appearance
be@tarask: Налада паводзінаў і вонкавага выгляду прыладаў кіраваньнем указальніка

en: Configure screen settings and layout
be@tarask: Налады экрану й напляставаньня

en: Configure...
be@tarask: Наладзіць...

en: Could not create the mime dialog.
be@tarask: Немагчыма стварыць вакно mime.

en: Could not create the settings dialog.
be@tarask: Не атрымалася стварыць вакно наладаў.

en: Counterclockwise
be@tarask: Павярнуць супраць _сонца

en: Create
be@tarask: Стварыць

en: Create a new display profile.
be@tarask: Стварыць новы профіль дысплэя.

en: Cursor
be@tarask: Указальнік

en: Cursor si_ze:
be@tarask: Памер ука_зальніку:

en: Custom _DPI setting:
be@tarask: Адвольныя налады _DPI:

en: Customize the look of your desktop
be@tarask: Наладзіць выгляд Стальніцы

en: DEVICE NAME
be@tarask: НАЗВА ПРЫЛАДЫ

en: D_istance:
be@tarask: Ад_легласьць:

en: De_vice:
be@tarask: Пры_лада:

en: Debian Sensible Browser
be@tarask: Адчувальны гартач Дэбіан

en: Debian X Terminal Emulator
be@tarask: Эмулятар тэрміналу Дэбіан Х

en: Default
be@tarask: Прадвызначаны

en: Default Application
be@tarask: Прадвызначанае дастасаваньне

en: Default Applications
be@tarask: Змоўчныя дастасаваньні

en: Default Fon_t
be@tarask: Прадвызначаны _шрыфт

en: Default _Monospace Font
be@tarask: Прадвызначаны _монашырынны шрыфт

en: Default:
be@tarask: Прадвызначана:

en: Define shortcuts for la_unching applications:
be@tarask: Задаць спалучэньні клявішаў для за_пуску дастасаваньняў:

en: Delete
be@tarask: Выдаліць

en: Delete Profile
be@tarask: Выдаліць профіль

en: Delete the currently selected display profile.
be@tarask: Выдаліць абраны профіль дысплэя.

en: Delete the currently selected profile
be@tarask: Выдаліць профіль абранай прылады

en: Desktop icons
be@tarask: Відарысы Стальніцы

en: Digital display
be@tarask: Лічбавы дысплэй

en: Dillo
be@tarask: Дылла

en: Disable sticky keys if two keys are _pressed
be@tarask: Выключыць заліпаньне клявішаў падчас пстрыку дзьвух клявішаў

en: Disable touchpad _while typing
be@tarask: Выключаць дотыкавую прыладу _падчас уводу

en: Disabled
be@tarask: Адключана

en: Display
be@tarask: Дысплэй

en: Display:
be@tarask: Дысплэй:

en: Displays
be@tarask: Дысплэі

en: Do _not show this message again
be@tarask: Не паказваць гэтае паведамленьне паўторна

en: Do not wait for a window manager on startup
be@tarask: Не чакаць запуску кіраўніка вокнаў

en: Do you want to delete the display profile '%s'?
be@tarask: Выдаліць профіль дысплэя "%s"?

en: Double
be@tarask: Падвойны

en: Double Click
be@tarask: Двайны пстрык

en: Drag and Drop
be@tarask: Перацягнуць

en: Duratio_n:
be@tarask: Працяг_ласьць:

en: Edge scrolling
be@tarask: Мяжа гартаньня

en: Edit Property
be@tarask: Рэдагаваць уласьцівасьць

en: Edit keyboard settings and application shortcuts
be@tarask: Рэдагаваць налады клявіятуры й спалучэньні клявішаў

en: Edit selected property
be@tarask: Рэдагаваць абраную ўласьцівасьць

en: Empty
be@tarask: Пуста

en: Enable
be@tarask: Уключыць

en: Enable _event sounds
be@tarask: Уключыць _гукі падзеяў

en: Enable color management for %s
be@tarask: Уключыць кіраваньне колерамі для %s

en: Enable e_ditable accelerators
be@tarask: Уключыць рэ_дагуемые спалучэньні клявішаў

en: Enable hori_zontal scrolling
be@tarask: Уключыць гары_зантальнае гартаньне

en: Enable input feedbac_k sounds
be@tarask: Уключыць уваходныя _гукі зваротнай сувязі

en: Enable or disable event sounds globally (requires "Canberra" support)
be@tarask: Уключыць або выключыць гукі падзеяў глябальна (патрабуецца падтрымка "Canberra")

en: Enable the selected profile
be@tarask: Уключыць абраны профіль

en: Enter the command you want to trigger with a shortcut.
be@tarask: Уключыць загад для выкліку спалучэньняў клявішаў.

en: Event sounds
be@tarask: Гукі падзеяў

en: Executable Files
be@tarask: Файлы для запуску

en: Extend to the right
be@tarask: Пашырыць да правага боку

en: Failed to add new application "%s"
be@tarask: Немагчыма дадаць новае дастасаваньне "%s"

en: Failed to connect to xfconf daemon. Reason: %s
be@tarask: Немагчыма злучыцца са службай xfconf. Прычына: %s

en: Failed to create temporary directory
be@tarask: Немагчыма стварыць часовы каталёг

en: Failed to execute default File Manager
be@tarask: Немагчыма запусьціць змоўчны файлавы кіраўнік

en: Failed to execute default Mail Reader
be@tarask: Немагчыма запусьціць змоўчны чытач пошты

en: Failed to execute default Terminal Emulator
be@tarask: Немагчыма запусьціць змоўчны эмулятар тэрмінала

en: Failed to execute default Web Browser
be@tarask: Немагчыма запусьціць змоўчны гартач сеціва

en: Failed to extract archive
be@tarask: Не атрымалася распакаваць архіў

en: Failed to install theme
be@tarask: Не атрымалася ўсталяваць тэму

en: Failed to launch shortcut "%s"
be@tarask: Немагчыма запусьціць скарот "%s"

en: Failed to open %s for writing
be@tarask: Немагчыма адчыніць %s для запісу

en: Failed to set application "%s" for mime type "%s".
be@tarask: Немагчыма прызначыць дастасаваньне "%s" для тыпу mime "%s".

en: Failed to set default File Manager
be@tarask: Немагчыма ўсталяваць змоўчны файлавы кіраўнік

en: Failed to set default Mail Reader
be@tarask: Немагчыма ўсталяваць змоўчнае дастасаваньне чытаньня пошты

en: Failed to set default Terminal Emulator
be@tarask: Немагчыма ўсталяваць змоўчны эмулятар тэрмінала

en: Failed to set default Web Browser
be@tarask: Немагчыма ўсталяваць змоўчны гартач сеціва

en: File Manager
be@tarask: Файлавы кіраўнік

en: Find Cursor
be@tarask: Знайсьці ўказальнік

en: Font quality on a TFT or LCD screen can be greatly improved by choosing the correct sub-pixel order of the screen
be@tarask: Якасьць шрыфту на экранах TFT або LCD можа быць палепшана наладай парадку разьмяшчэньня колераў унутры піксэля

en: Fork to the background
be@tarask: Адгадінаваньне на задні плян

en: Full
be@tarask: Поўны

en: GNOME Terminal
be@tarask: Тэрмінал ГНОМ

en: Galeon Web Browser
be@tarask: Гартач сеціва Галэон

en: General
be@tarask: Агульныя налады

en: Google Chrome
be@tarask: Гугл Хром

en: Graphical Settings Manager for Xfce
be@tarask: Графічны кіраўнік наладаў для Xfce

en: Graphical settings editor for Xfconf
be@tarask: Графічны рэдактар наладаў для Xfconf

en: Half (left-handed)
be@tarask: Напалову (леваруч)

en: Hintin_g:
be@tarask: Хін_тынг:

en: Horizontal
be@tarask: Гарызантальны

en: Horizontal and Vertical
be@tarask: Гарызантальны й вэртыкальны

en: Icons
be@tarask: Відарысы

en: If selected, keyboard shortcuts for menu items can be changed by hovering the mouse over the menu item and pressing the new key combination for the shortcut
be@tarask: Калі абрана, спалучэньні клявішаў можна зьмяніць, навёўшы на іх указальнік мышу й пстрыкнуўшы новае спалучэньне клявішаў

en: If you don't update the profile your changes will be lost upon restarting your session or disconnecting or connecting a display.
be@tarask: Калі вы не абновіце профіль, то падчас перазапуску сэанса, падлучэньня ці адлучэньня дысплэя зьмены страцяцца.

en: Import color profile files (*.icc)
be@tarask: Імпарт файлаў каляровага профілю (*.icc)

en: Improve keyboard and mouse accessibility
be@tarask: Наладзіць адмысловыя магчымасьці мышу й клявіятуры

en: Int
be@tarask: Цэлае

en: Int64
be@tarask: Вялікае цэлае

en: Integer
be@tarask: Цэлы

en: Invalid helper type "%s"
be@tarask: Няслушны дапаможны тып "%s"

en: Inverted
be@tarask: Перагорнуты

en: Jumanji
be@tarask: Джуманьджы

en: KMail
be@tarask: КСкрыня

en: K_eystroke delay:
be@tarask: Затрымка _пстрыку клявішы:

en: Keep this configuration
be@tarask: Пакінуць гэтую канфігурацыю

en: Key_board layout
be@tarask: Рас_кладка клявіятуры

en: Keyboa_rd
be@tarask: Клявія_тура

en: Keyboard
be@tarask: Клявіятура

en: Keyboard layout selection
be@tarask: Абраць раскладкі клявіятуры

en: Konqueror Web Browser
be@tarask: Гартач сеціва Konqueror

en: Laptop
be@tarask: Ноўтбук

en: Laptop Screen
be@tarask: Экран ноўтбуку

en: Launch the default helper of TYPE with the optional PARAMETER, where TYPE is one of the following values.
be@tarask: Запусьціце змоўчны дапаможнік TYPE з неабавязковым парамэтарам, дзе TYPE - гэта адно з наступных значэньняў.

en: Layout
be@tarask: Раскладка

en: Le_ft-handed
be@tarask: Лева_руч

en: Left
be@tarask: Улева

en: Links Text Browser
be@tarask: Тэкставы агляднік Links

en: Locked
be@tarask: Заблякавана

en: Lynx Text Browser
be@tarask: Тэкставы агляднік Лінх

en: MIME Type
be@tarask: Тып MIME

en: Ma_ximum speed:
be@tarask: Мак_сымальная хуткасьць:

en: Mail Reader
be@tarask: Чытач пошты

en: Many fonts contain information that provides extra hints as to how best draw the font; pick whichever looks best according to personal preference
be@tarask: Некаторыя шрыфты месьцяць дадатковыя зьвесткі, што дапамагаюць найбольш якасна адмалёўваць шрыфт; абярыце найлепшы варыянт

en: Medium
be@tarask: Сярэдні

en: Menus and Buttons
be@tarask: Мэню й кнопкі

en: Midori
be@tarask: Мідоры

en: Minimal interface to set up an external output
be@tarask: Мінымальны інтэрфэйс для налады вонкавага вываду

en: Mirror Displays
be@tarask: Адлюстраваныя дысплэі

en: Mirror Screens
be@tarask: Люстэркавыя экраны

en: Model:
be@tarask: Мадэль:

en: Monitor
be@tarask: Дысплэй

en: Monitor %s
be@tarask: Манітор %s

[ctx: Monitor vendor]
en: Unknown
be@tarask: Невядома

en: Mouse (relative)
be@tarask: Мыш (адносна)

en: Mouse Emulation
be@tarask: Эмуляцыя мышу

en: Mouse and Touchpad
be@tarask: Мыша й дотыкавік

en: Move currently selected item down by one row
be@tarask: Рухаць абраны элэмэнт уніз на 1 радок

en: Move currently selected item up by one row
be@tarask: Рухаць абраны элэмэнт уверх на 1 радок

en: Mozilla Browser
be@tarask: Гартач Мазіла

en: Mozilla Firefox
be@tarask: Мазіла Жарліс

en: Mozilla Mail
be@tarask: Поштавік Мазіла

en: NXterm
be@tarask: НХтэрм

en: Nautilus
be@tarask: Наўтылус

en: Netscape Navigator
be@tarask: Навігатар Нэтскэйп

en: Never
be@tarask: Ніколі

en: New Property
be@tarask: Новая ўласьцівасьць

en: New property
be@tarask: Новая ўласьцівасьць

en: No
be@tarask: Не

en: No AT-SPI provider was found on your system
be@tarask: У вашай сыстэме не знойдзены AT-SPI

en: No application selected
be@tarask: Дастасаваньне не абрана

en: No command specified
be@tarask: Загад не вызначаны

en: No helper defined for "%s".
be@tarask: Няма памочніка, вызначанага для "%s".

en: None
be@tarask: Няма

en: None (right-handed)
be@tarask: Няма (праваруч)

en: None available
be@tarask: Адсутнічаюць

en: Notifications
be@tarask: Апавяшчэньні

en: Once a display profile is deleted it cannot be restored.
be@tarask: Пасьля выдаленьня профіля яго немагчыма будзе аднавіць.

en: Only %s (1)
be@tarask: Толькі %s (1)

en: Only %s (2)
be@tarask: Толькі %s (2)

en: Only Display 1
be@tarask: Толькі дысплэй 1

en: Only Display 2
be@tarask: Толькі дысплэй 2

en: Open
be@tarask: Адчыніць

en: Open <i>%s</i> and other files of type "%s" with:
be@tarask: Адчыніць <i>%s</i> і іньшыя файлы тыпу "%s" у:

en: Open with...
be@tarask: Адчыніць з...

en: Opera Browser
be@tarask: Гартач Опэра

en: Other Applications
be@tarask: Іньшыя дастасаваньні

en: Override the detected monitor resolution if fonts look too large or too small
be@tarask: Перавызначаць выяўленую межную здольнасьць дысплэя калі шрыфты занадта вялікія або занадта малыя

en: PCMan File Manager
be@tarask: Файлавы кіраўнік PCMan

en: PCManFM-Qt File Manager
be@tarask: ПСМанФМ-Файлавы кіраўнік Qt

en: Pen (absolute)
be@tarask: Пяро (абсалютна)

en: Perl Scripts
be@tarask: Скрыпты Perl

en: Please choose your preferred File Manager
    now and click OK to proceed.
be@tarask: Выберыце патрэбны файлавы кіраўнік
    прама зараз і націсьніце кнопку Добра, каб працягнуць.

en: Please choose your preferred Mail Reader
    now and click OK to proceed.
be@tarask: Калі ласка, выберыце патрэбны Вам паштовы чытач зараз і націсьніце кнопку Добра, каб працягнуць.

en: Please choose your preferred Terminal
    Emulator now and click OK to proceed.
be@tarask: Калі ласка, выберыце патрэбны Вам
    эмулятар тэрмінала зараз і націсьніце кнопку Добра, каб працягнуць.

en: Please choose your preferred Web
    Browser now and click OK to proceed.
be@tarask: Калі ласка, выберыце Ваш пераважны вэб-пляц
    зараз і націсьніце кнопку Добра, каб працягнуць.

en: Please report bugs to <%s>.
be@tarask: Паведамляйце пра памылкі <%s>.

en: Pointer Speed
be@tarask: Хуікасьць указальніка

en: Press left mouse button to change the selected application.
be@tarask: Націсьніце левую кнопку мышу, каб зьмяніць абранае дастасаваньне.

en: Preview
be@tarask: Перадпрагляд

en: Primary Display:
be@tarask: Асноўны дысплэй:

en: Print version information and exit
be@tarask: Друкаваць дадзеныя аб вэрсыі й выйсьці

en: Printer
be@tarask: Друкарка

[ctx: Profile quality]
en: High Quality
be@tarask: Высокая якасьць

[ctx: Profile quality]
en: Low Quality
be@tarask: Нізкая якасьць

[ctx: Profile quality]
en: Medium Quality
be@tarask: Сярэдняя якасьць

en: Property
be@tarask: Уласьцівасьць

en: Property names can only include the ASCII characters A-Z, a-z, 0-9, '_', '-', ':', '.', ',', '[', ']', '{', '}', '<' and '>', as well as '/' as a separator
be@tarask: Назвы ўласьцівасьцяў могуць складацца толькі са знакаў ASCII A-Z, a-z, 0-9, '_', '-', ':', '.', ',', '[', ']', '{', '}', '<' і '>', таксама й '/' у якасьці межніка

en: Property names cannot end with a '/' character
be@tarask: Назвы ўласьцівасьцяў не могуць завяршацца '/' сымбалем

en: Property names cannot have two or more consecutive '/' characters
be@tarask: У назвах уласьцівасьцяў не могуць зьмяшчацца два або больш пасьлядоўных '/' сымбаля

en: Property names must start with a '/' character
be@tarask: Назвы ўласьцівасьцяў мусяць пачынацца з '/' сымбаля

en: Python Scripts
be@tarask: Скрыпты Python

en: QTerminal
be@tarask: К'юТэрмінал

en: Query the default helper of TYPE, where TYPE is one of the following values.
be@tarask: Запытаць памочніка змоўчнага тыпу, дзе тып - гэта адно з наступных значэньняў.

en: Question
be@tarask: Пытаньне

en: QupZilla
be@tarask: КіпЗілла

en: R_epeat interval:
be@tarask: П-рамежак паўтору:

en: R_esolution:
be@tarask: Меж_ная здольнасьць:

en: Read your email
be@tarask: Чытаць сваю электронную пошту

en: Recommended Applications
be@tarask: Рэкамэндаваныя дастасаваньні

en: Ref_lection:
be@tarask: Ад_люстраваньне:

en: Refresh
be@tarask: Абнавіць

en: Refresh _rate:
be@tarask: Чашчыня _абнаўленьня:

en: Rendering
be@tarask: Адмалёўка

en: Repe_at speed:
be@tarask: Хут_касьць паўтору:

en: Replace running xsettings daemon (if any)
be@tarask: Замяніць запушчаную службу xsettings (калі запушчана)

en: Reset selected property
be@tarask: Скінуць абраную ўласьцівасьць

en: Reset to Default
be@tarask: Скінуць да прадвызначанага

en: Reset to Defaults
be@tarask: Скінуць да прадвызначанага

en: Reset to _Defaults
be@tarask: Скінуць да _прадвызначанага

en: Resetting a channel will permanently remove those custom settings.
be@tarask: Калі скінуць канал, то назаўсёды выдаляцца яго адвольныя налады.

en: Resetting a property will permanently remove those custom settings.
be@tarask: Калі скінуць уласьцівасьць, то назаўсёды выдаляцца яе адвольныя налады.

en: Resolution:
be@tarask: Разрозьненьне:

en: Restore num l_ock state on startup
be@tarask: Ад_наўляць стан клявішы num l_ock падчас запуску

en: Restore the previous configuration
be@tarask: Аднавіць папярэднюю канфігурацыю

en: Reverse scroll d_irection
be@tarask: Адваротны парадак _гартаньня

en: Ri_ght-handed
be@tarask: Права_руч

en: Right
be@tarask: Управа

en: Ro_tation:
be@tarask: Пава_рочваньне:

en: Ruby Scripts
be@tarask: Скрыпты Ruby

en: SOCKET ID
be@tarask: ID СОКЭТУ

en: Save
be@tarask: Захаваць

en: Scanner
be@tarask: Сканэр

en: Scrolling
be@tarask: Гартаньне

en: Scrolling _mode:
be@tarask: Рэжым _гартаньня:

en: Select Application
be@tarask: Абраць дастасаваньне

en: Select ICC Profile File
be@tarask: Абраць файл профілю ICC

en: Select a default font
be@tarask: Абраць прадвызначаны шрыфт

en: Select a default monospace font
be@tarask: Абраць прадвызначаны монашырынны шрыфт

en: Select a monitor to change its properties; drag it to rearrange its placement.
be@tarask: Абярыце дысплэй для зьмены яго ўласьцівасьцяў; перацягніце для зьмены яго разьмяшчэньня.

en: Select an Application
be@tarask: Абярыце дастасаваньне

en: Select application
be@tarask: Абраць дастасаваньне

en: Select command
be@tarask: Абраць загад

en: Selected output not disabled
be@tarask: Абраны выхад недаступны

en: Sensitivit_y:
be@tarask: Адчуваль_насьць:

en: Set color profiles
be@tarask: Абраць каляровы профіль

en: Set the acceleration and sensitivity for the selected device to the default values
be@tarask: Скінуць паскарэньне й адчувальнасьць для абранай прылады да прадвызначанага значэньня

en: Setti_ngs
be@tarask: Налады

en: Settings
be@tarask: Налады

en: Settings Editor
be@tarask: Рэдактар наладаў

en: Settings Manager
be@tarask: Кіраўнік наладаў

en: Settings dialog to show
be@tarask: Вакно наладаў для паказу

en: Settings manager socket
be@tarask: Сокэт кіраўніка наладаў

en: Shell Scripts
be@tarask: Скрыпты Shell

en: Shortcut
be@tarask: Скарот

en: Shortcut Command
be@tarask: Загад для спалучэньня клявішаў

en: Shortcut:
be@tarask: Скарот:

en: Show _blinking
be@tarask: _Мільгаценне

en: Show detailed information about the selected profile
be@tarask: Паказаць падрабязныя зьвесткі аб абраным профілі

en: Show images in _menus
be@tarask: Паказваць выявы ў _мэню

en: Show images on _buttons
be@tarask: Паказваць выявы на _кнопках

en: Show location of pointer on keypress
be@tarask: Паказваць размяшчэньне ўказальніка мышу пры пстрыку клявішы

en: Show popup windows to identify displays
be@tarask: Паказваць выплыўныя вокны для ідэнтыфікацыі дысплэяў

en: Size
be@tarask: Памер

en: Slight
be@tarask: Лёгкі

en: Slow Keys
be@tarask: Запаволеныя клявішы

en: Slow keys
be@tarask: Запаволеныя клявішы

en: Slow keys are disabled
be@tarask: Запаволеныя клявішы выключаны

en: Slow keys are enabled
be@tarask: Запаволеныя клявішы ўключаны

en: Specify the application you want to use
    as default File Manager for Xfce:
be@tarask: Вызначыць дастасаваньне, якое Вы хочаце выкарыстоўваць
    у якасьці змоўчнага файлавага кіраўніка для Xfce:

en: Specify the application you want to use
    as default Mail Reader for Xfce:
be@tarask: Вызначыць дастасаваньне, якое Вы хочаце выкарыстоўваць
    у якасьці змоўчнага чытача пошты для Xfce:

en: Specify the application you want to use
    as default Terminal Emulator for Xfce:
be@tarask: Вызначыць дастасаваньне, якое Вы хочаце выкарыстоўваць
    у якасьці змоўчнага эмулятара тэрмінала для Xfce:

en: Specify the application you want to use
    as default Web Browser for Xfce:
be@tarask: Вызначыць дастасаваньне, якое Вы хочаце выкарыстоўваць
    у якасьці гартача сеціва па змаўчаньні для Xfce:

en: Specify whether icons should be displayed next to items in menus
be@tarask: Вызначае, ці мусяць відарысы адлюстроўвацца ў элэмэнтах мэню

en: Specify whether icons should be displayed next to text in buttons
be@tarask: Вызначае, ці мусяць відарысы адлюстроўвацца на кнопках

en: Specify whether mouse clicks and other user input will cause event sounds to play
be@tarask: Вызначыць, ці будуць пстрыкі кнопак мышу й іньшых прыладаў уводу прыводзіць да прайграваньня гукаў падзеяў

en: Specify whether or not the text cursor blinks
be@tarask: Вызначае, ці будзе мільгацець указальнік на тэксце

en: St_yle
be@tarask: Сты_ль

en: Standard Space
be@tarask: Змоўчная прастора

en: Start With Session
be@tarask: Пачынаць з сэансу

en: Status
be@tarask: Стан

en: Sticky Keys
be@tarask: Заліпнуўшыя клявішы

en: Sticky keys
be@tarask: Заліпнуўшыя клявішы

en: Sticky keys are disabled
be@tarask: Заліпаньне клявішаў выключана

en: Sticky keys are enabled
be@tarask: Заліпаньне клявішаў уключана

en: String
be@tarask: Радок

en: Sub-_pixel order:
be@tarask: Парадак _унутранага піксэля:

en: Supported ICC profiles
be@tarask: Падтрымліваемыя профілі ICC

en: TYPE [PARAMETER]
be@tarask: ТЫП [ПАРАМЭТАР]

en: T_ouchpad
be@tarask: Доты_кавік

en: Tab_let
be@tarask: План_шэт

en: Tap touchpad to clic_k
be@tarask: Націск на дотыкавую прыладу для пстрычкі

en: Television
be@tarask: Тэлебачаньне

en: Terminal Emulator
be@tarask: Эмулятар тэрмінала

en: Test Profile
be@tarask: Тэставы профіль

en: Test profile:
be@tarask: Тэставы профіль:

en: Text
be@tarask: Тэкст

en: Text next to icons
be@tarask: Тэкст пасьля відарысаў

en: Text under icons
be@tarask: Тэкст пад відарысамі

en: Th_reshold:
be@tarask: Мя_жа:

en: The Xfce Settings Daemon
be@tarask: Сэрвіс наладаў Xfce

en: The Xfce development team. All rights reserved.
be@tarask: Суполка распрацоўкі XFCE. Усе правы абароненыя.

en: The amount of time, in milliseconds, required between keystrokes
be@tarask: Час у мілісэкундах паміж пстрыкамі клявішаў

en: The amount of time, in milliseconds, that must elapse before a keystroke will be accepted
be@tarask: Час у мілісэкундах да пстрыку клявішы

en: The command may not be empty.
be@tarask: Загад не можа быць пустым.

en: The default File Manager will be used to browse the contents of folders.
be@tarask: Для прагляду змесьціва тэчак будзе выкарыстоўвацца змоўчны файлавы кіраўнік.

en: The default Mail Reader will be used to compose emails when you click on email addresses.
be@tarask: Змоўчны чытач пошты будзе выкарыстоўвацца для стварэньня электронных лістоў пры націсканьні на адрасы электроннай пошты.

en: The default Terminal Emulator will be used to run commands that require a CLI environment.
be@tarask: Змоўчны Эмулятар тэрмінала будзе выкарыстоўвацца для запуску загадаў, якія патрабуюць асяродьдзя CLI.

en: The default Web Browser will be used to open hyperlinks and display help contents.
be@tarask: Змоўчны гартач сеціва будзе выкарыстоўвацца для адкрыцьця гіперспасылак і адлюстраваньня зьмесьціва даведкі.

en: The delay, in milliseconds, between successive blinks of the cursor
be@tarask: Затрымка ў мілісэкундах паміж пасьлядоўнымі мільгаценьнямі ўказальніку

en: The factor at which the pointer's speed will increase as the mouse is moved
be@tarask: Каэфіцыэнт, на які будзе памножана хуткасьць указальніка падчас руху мышу

en: The following TYPEs are supported for the --launch and --query commands:
    
      WebBrowser       - The preferred Web Browser.
      MailReader       - The preferred Mail Reader.
      FileManager      - The preferred File Manager.
      TerminalEmulator - The preferred Terminal Emulator.
be@tarask: Падтрымліваюцца наступныя ТЫПы для загадаў --launch і --query:
    
    Гартач сеціва - пераважны гартач сеціва.
    Паштовы чытач - пераважны паштовы чытач.
    Файлавы кіраўнік - пераважны файлавы кіраўнік.
    Эмулятар тэрмінала - пераважны эмулятар тэрмінала.

en: The last active output must not be disabled, the system would be unusable.
be@tarask: Апошні дзейны выхад мусіць быць уключаны, сыстэма будзе непрыдатнай для выкарыстаньня.

en: The maximum pointer speed after acceleration
be@tarask: Максымальная хуткасьць указальніка пасьля паскарэньня

en: The mouse pointer cannot move farther than this distance between two clicks for them to be considered a double click
be@tarask: Для падвойнай пстрычкі ўказальнік мышу не мусіць адхіліцца паміж пстрычкамі больш чым на зададзеную адлегласьць

en: The number of pixels the pointer must move before a drag operation will start
be@tarask: Колькасьць піксэляў, на якія мусіць перамясьціцца ўказальнік перад перацягваньнем аб'екту

en: The number of pixels the pointer must move in a short time before it starts accelerating
be@tarask: Колькасьць піксэляў, на якія мусіць перамясьціцца ўказальнік перад паскарэньнем

en: The ramp used to reach maximum pointer speed
be@tarask: Адлегласьць, якую мусіць прайсьці ўказальнік для дасягненьня максымальнай хуткасьці

en: The rate at which keystrokes are generated while a key is pressed
be@tarask: Чашчыня, з якой улічваецца пстрыкі клявішаў, калі клявіша пстрыкнута

en: The root element ('/') is not a valid property name
be@tarask: Элэмэнт root ('/') не зьяўляецца правільнай назвай уласьцівасьці

en: The system defaults will be restored next time you log in.
be@tarask: Прадвызначаныя налады адновяцца падчас наступнага ўваходу ў сыстэму.

en: The time, in milliseconds, before a pressed key begins repeating
be@tarask: Час у мілісэкундах перад паўторам пры пстрыкнутай клявішы

en: The time, in milliseconds, between repeated motion events
be@tarask: Час у мілісэкундах паміж паўторнымі рухамі

en: The time, in milliseconds, between the initial key press and first repeated motion event
be@tarask: Час у мілісэкундах паміж пстрыкам клявішы й пачаткам руху

en: The time, in milliseconds, to get to maximum speed
be@tarask: Час у мілісэкундах для дасягненьня максымальнай хуткасьці

en: This font will be used as the default font used when drawing user interface text
be@tarask: Гэты шрыфт будзе прадвызначаным для адлюстраваньня тэксту інтэрфэйсу

en: This font will be used as the default monospace font, for example by terminal emulators.
be@tarask: Гэты шрыфт будзе выкарыстоўвацца ў якасьці прадвызначанага монашырыннага шрыфту, напрыклад эмулятарам тэрміналу.

en: This will remove your custom mime-association and restore the system-wide default.
be@tarask: Абраная вамі сувязь тыпаў mime будзе заменена на прадвызначаную сыстэмную.

en: This will reset all shortcuts to their default values. Do you really want to do this?
be@tarask: Гэта вярне ўсе скароты да іх пачатковых значэньняў. Вярнуць?

en: Thunar
be@tarask: Тунар

en: Ti_me:
be@tarask: Ч_ас:

en: To help prevent accidental keystrokes, slow keys requires that a key is held for a certain minimum amount of time before the keystroke will be accepted.
be@tarask: Каб прадухіліць выпадковыя пстрыкі клявішаў, запаволеныя клявішы неабходна ўтрымліваць пэўны прамежак часу, каб дзеяньне ўжылася.

en: To help prevent accidental multiple keystrokes, bounce keys imposes a minimum delay between keystrokes.
be@tarask: Каб прадухіліць выпадковыя пстрыкі некалькіх клявішаў, скокаючыя клявішы актывуюць мінымальную затрымку паміж пстрыкамі клявішаў.

en: Trac_king mode:
be@tarask: Рэжым_ адсочваньня:

en: Two mouse clicks in less than this length of time (in milliseconds) will be considered a double click
be@tarask: Дзьве пстрычкі мышу з прамежкам, меньшым за гэтае значэньне, будуць лічыцца падвойнай (у мілісэкундах)

en: Two-finger scrolling
be@tarask: Пракрутка двума пальцамі

en: Type
be@tarask: Тып

en: Type '%s --help' for usage.
be@tarask: Увядзіце '%s --help' для выкарыстаньня.

en: Typing Settings
be@tarask: Налады ўводу

en: Unable to initialize GTK+.
be@tarask: Немагчыма ініцыялізаваць GTK+.

en: Unable to launch the proprietary driver settings
be@tarask: Немагчыма запусьціць налады ўласьніцкага драйвэру

en: Unable to query the version of the RandR extension being used
be@tarask: Не атрымалася запатрабаваць вэрсыю выкарыстоўваемага пашырэньня RandR

en: Unable to start "%s"
be@tarask: Немагчыма запусьціць "%s"

en: Unable to start the Xfce Display Settings
be@tarask: Немагчыма запусьціць налады дысплэя Xfce

en: Unknown
be@tarask: Невядома

en: Unknown format, only archives and directories are supported
be@tarask: Невядомы фармат, падтрымліваюцца толькі тэчкі й архівы

en: Unsigned Int
be@tarask: Беззнакавае цэлае

en: Unsigned Int64
be@tarask: Вялікае беззнакавае цэлае

en: Update Display Profile
be@tarask: Абнавіць профіль дысплэя

en: Update an existing profile.
be@tarask: Абнавіць існуючы профіль.

en: Update changed display profile '%s'?
be@tarask: Абнавіць зьменены профіль дысплэя "%s"?

en: Use _bounce keys
be@tarask: Скарыстаць скокаючыя клявішы

en: Use _startup notification
be@tarask: Выкарыстоўваць _апавяшчэньне аб запуску

en: Use a c_ustom command:
be@tarask: Скарыстаць ад_вольны загад:

en: Use a custom application which is not included in the above list.
be@tarask: Выкарыстаць карыстацкае дастасаваньне, які не ўваходзіць ў прыведзены вышэй сьпіс.

en: Use a custom command for an application that is not available from the above application list.
be@tarask: Скарыстаць адвольны загад для дастасаваньня, якое адсутнічае ў гэтым сьпісе.

en: Use slow _keys
be@tarask: Выкарыстоўваць запаволеныя _клавішы

en: Use the command line
be@tarask: Выкарыстоўваць загадны радок

en: User Set
be@tarask: Карыстацкі

en: Value
be@tarask: Значэньне

en: Variant
be@tarask: Варыяцыя

en: Vendor:
be@tarask: Вытворца:

en: Version information
be@tarask: Дадзеныя аб вэрсіі

en: Vertical
be@tarask: Вэртыкальны

en: Vertical BGR
be@tarask: Вэртыкальны BGR

en: Vertical RGB
be@tarask: Вэртыкальны RGB

en: W3M Text Browser
be@tarask: Тэкставы Рэдактар W3M

en: Warning
be@tarask: Увага

en: Web Browser
be@tarask: Гартач сеціва

en: Webcam
be@tarask: Вэб-камэра

en: When enabled, modifier keys (such as Control, Alt, and Shift) do not need to be held down (they can be pressed and then released) when multiple keys would normally need to be pressed at the same time.
be@tarask: Калі ўключана, не спатрэбіцца ўтрымліваць клявішы-мадыфікатары (Control, Alt, Shift), іх можна будзе пстрыкнуць і адпусьціць. Утрымліваць некалькі клявішаў запар не будзе патрэбна.

en: When enabled, the mouse pointer can be controlled using the keyboard number pad.
be@tarask: Калі ўключана, указальнікам мышу можна кіраваць з лічбавага блёку.

en: When enabled, the session manager will start the required applications for screen readers and magnifiers.
be@tarask: Калі ўключана, кіраўнік сеансаў запусьціць дастасаваньні, неабходныя для чытаньня з экрану й павелічэньня.

en: When selected, modifier keys (such as Control, Alt, and Shift) will remain locked in the pressed state until pressed again
be@tarask: Калі абрана, клявішы-мадыфікатары (Control, Alt, Shift) будуць дзейнымі, пакуль іх не пстрыкнуць зноў

en: When selected, pressing and holding down a key emits the same character over and over again
be@tarask: Калі абрана, пры пстрыку й утрымліваньні клявішы будзе надрукаваны той жа сымбаль зноў і зноў

en: When selected, the "sticky keys" feature will be disabled if two keys are pressed simultaneously
be@tarask: Калі абрана, функцыя заліпаньня клявішаў будзе выключана пры адначасовым пстрыку на дзьве клявішы

en: When selected, the mouse pointer can be controlled using the keyboard number pad
be@tarask: Калі абрана, указальнік мышу будзе кіравацца з лічбавага блёку

en: When selected, the scroll wheel will work in the opposite direction
be@tarask: Калі абрана, кола мышу будзе гартацца ў адваротным накірунку

en: When selected, the touchpad will be disabled when the keyboard is being used
be@tarask: Калі абрана, дотыкавік будзе выключацца падчас выкарыстоўваньня клявіятуры

en: Workspace %d
be@tarask: Прастора %d

en: X Terminal
be@tarask: Х Тэрмінал

en: Xfce Panel
be@tarask: Панэль Xfce

en: Xfce Settings Daemon
be@tarask: Сэрвіс наладаў Xfce

en: Xfce Terminal
be@tarask: ХФСЕ Тэрмінал

en: Xfe File Manager
be@tarask: Файлавы кіраўнік Xfce

en: Yes
be@tarask: Так

en: _Acceleration delay:
be@tarask: _Затрымка паскарэньня:

en: _Add
be@tarask: _Дадаць

en: _Advanced
be@tarask: _Адмысловыя

en: _Behavior
be@tarask: _Паводзіны

en: _Browse...
be@tarask: _Агляд...

en: _Cancel
be@tarask: _Скасаваць

en: _Close
be@tarask: Зачыніць

en: _Devices
be@tarask: _Прылады

en: _Edit
be@tarask: _Рэдагаваць

en: _Enable anti-aliasing
be@tarask: _Уключыць згладжваньне шрыфту

en: _Enable assistive technologies
be@tarask: _Уключыць дапаможныя тэхналёгіі

en: _Enable key repeat
be@tarask: _Уключыць паўтор клявішаў

en: _Filter:
be@tarask: _Фільтар:

en: _Fonts
be@tarask: _Шрыфты

en: _General
be@tarask: _Агульныя

en: _Help
be@tarask: _Даведка

en: _Icons
be@tarask: _Выявы

en: _Import
be@tarask: _Імпарт

en: _Internet
be@tarask: _Сеціва

en: _Keyboard model
be@tarask: _Мадэль клявіятуры

en: _Layout
be@tarask: _Раскладка

en: _Lock sticky keys
be@tarask: _Блякаваць заліпнуўшыя клявішы

en: _Mirror displays
be@tarask: _Адлюстраваныя дысплэі

en: _Monitor
be@tarask: _Манітор

en: _Mouse
be@tarask: _Мыша

en: _OK
be@tarask: _Добра

en: _Open
be@tarask: _Адкрыць

en: _Other...
be@tarask: _Іньшы...

en: _Others
be@tarask: _Іньшыя

en: _Property:
be@tarask: _Уласьцівасьць:

en: _Remove
be@tarask: _Выдаліць

en: _Repeat delay:
be@tarask: _Затрымка паўтору:

en: _Reset
be@tarask: Ск_інуць

en: _Reset Channel
be@tarask: _Скінуць канал

en: _Reset to Defaults
be@tarask: _Скінуць да прадвызначанага

en: _Rotation:
be@tarask: _Паварочваньне:

en: _Scale:
be@tarask: _Маштаб:

en: _Test area:
be@tarask: _Праверачная прастора:

en: _Theme
be@tarask: _Тэма

en: _Type:
be@tarask: _Тып:

en: _Update
be@tarask: _Абнавіць

en: _Update '%s'
be@tarask: _Абнавіць '%s'

en: _Use mouse emulation
be@tarask: _Выкарыстоўваць эмуляцыю мышу

en: _Use sticky keys
be@tarask: _Выкарыстоўваць заліпаньне клявішаў

en: _Utilities
be@tarask: _Прылады

en: _Value:
be@tarask: _Значэньне:

en: _Window Scaling
be@tarask: _Маштабаваньне вокнаў

en: assistive;technologies;keys;sticky;bounce;emulation;screen readers;magnifiers;a11y;i18n;l10n;AT-SPI;ATK;impairment;
be@tarask: дапаможныя;тэхналёгіі;падскок;налепкі;адмова;эмуляцыя;экранныя чытальнікі;лупы;a11y;i18n;l10n;AT-SPI;АТК;выключэньне;

en: color;settings;management;display;monitors;printers;webcams;scanners;
be@tarask: колер;налады;кіраваньне;дысплэй;маніторы;друкаркі;вэб-камэры;сканэры;

en: control;panel;center;system;settings;personalize;hardware;
be@tarask: кіраваньне;панэль;цэнтар;сыстэма;налады;пэрсаналізацыя;апаратнае забеспячэньне;

en: display;settings;screen;resolution;refresh;rate;rotation;external;projectors;monitors;LCD;CRT;HiDPI;
be@tarask: дысплэй;налады;экран;разрозьненьне;абнаўленьне;частата кручэння;зьнешні;праэктары;маніторы;LCD;CRT;HiDPI;

en: file;type;extension;association;open with;web browser;mail reader;file manager;terminal emulator;
be@tarask: файл;тып;пашырэньне;асацыяцыя;адчыніць з дапамогай;гартач сеціва;чытач пошты;файлавы кіраўнік;эмулятар тэрміналу;

en: msec
be@tarask: мсэк

en: numlock;keyboard;layout;shortcuts;
be@tarask: numlock;клявіятура;раскладка;цэтлікі;

en: pixels/sec
be@tarask: піксэляў/сэк

en: registry;regedit;configuration file;
be@tarask: рээстар;рэдактар рээстра;канфігурацыйны файл;

en: reset
be@tarask: скінуць

en: settings;buttons;scroll;direction;pointer;speed;double click;theme;wheel;
be@tarask: налады;кнопкі;гартаньне;напрамак;паказальнік;хуткасьць;двайны пстрык;тэма;кола;

en: start monitoring channel "%s"
be@tarask: пачаць сачыць за каналам "%s"

en: themes;user interface;styles;icons;fonts;anti-aliasing;hinting;sub-pixel;subpixel;rendering;ClearType;DPI;RGB;BGR;menu accelerators;keyboard shortcuts;event;sounds;window scaling;HiDPI;Retina display;
be@tarask: тэмы;карыстацкі інтэрфэйс;стылі;значкі;шрыфты;анты-аліялынг;хінтынг;пад-піксэль;падпіксэль;рэндэрынг;ClearType;DPI;RGB;BGR;паскаральнікі мэню;клявішы клявіятуры;падзея;гукі;маштабаваньне вакна;HiDPI;дысплэй Retina;
