Audacious Plugins - en to be translation catalogue (442 entries)

en:   (invalid UTF-8)
be: (недапушчальны UTF-8)

en: %d channel | %d channels
be[0]: %d канал
be[1]: %d каналы
be[2]: %d каналаў
be[3]: %d каналаў

en: %d kbps
be: %d кб/с

en: %s %.1f Hz
be: %s %.1f Гц

en: %s (%d of %d)
be: %s (%d з %d)

en: %s Settings
be: %s Настаўленні

en: (none)
be: (няма)

en: * no comments available in this MIDI file *
be:  * у гэтым MIDI-файле каментарыі недаступныя *

en: * no lyrics available in this MIDI file *
be: * у гэтым MIDI-файле лірыка недаступная *

en: 1 kHz
be: 2 кГц

en: 125 Hz
be: 125 Гц

en: 16 kHz
be: 16 кГц

en: 16 kHz:
be: 16 кГц:

en: 192 kHz:
be: 192 кГц:

en: 2 kHz
be: 2 кГц

en: 22.05 kHz:
be: 22,05 кГц:

en: 250 Hz
be: 250 Гц

en: 2SF Decoder
be: Дэкодар 2SF

en: 31 Hz
be: 31 Гц

en: 4 kHz
be: 4 кГц

en: 44.1 kHz:
be: 44,1 кГц:

en: 48 kHz:
be: 48 кГц:

en: 500 Hz
be: 500 Гц

en: 63 Hz
be: 63 Гц

en: 8 kHz
be: 8 кГц

en: 8 kHz:
be: 8 кГц:

en: 96 kHz:
be: 96 кГц:

en: <b>Action:</b>
be: <b>Дзеянне:</b>

en: <b>Advanced</b>
be: <b>Пашыраныя</b>

en: <b>Channel Mixer</b>
be: <b>Мікшар каналаў</b>

en: <b>Color</b>
be: <b>Колер</b>

en: <b>Commands</b>
be: <b>Каманды</b>

en: <b>Compression</b>
be: <b>Кампрэсія</b>

en: <b>Connection</b>
be: <b>Злучэнне</b>

en: <b>Conversion</b>
be: <b>Канверсія</b>

en: <b>Crossfade</b>
be: <b>Пераход</b>

en: <b>Crystalizer</b>
be: <b>Крышталайзер</b>

en: <b>Device</b>
be: <b>Прылада</b>

en: <b>Echo</b>
be: <b>Рэха</b>

en: <b>Extra Stereo</b>
be: <b>Дадатковае стэрэа</b>

en: <b>Metadata</b>
be: <b>Метазвесткі</b>

en: <b>Mouse Scroll Action</b>
be: <b>Дзеянні колца мышы</b>

en: <b>Other Settings</b>
be: <b>Іншыя настаўленні</b>

en: <span size="smaller"> MIDI Comments and Lyrics </span>
be: <span size="smaller"> MIDI Каментары і Лірыка </span>

en: <span size="smaller"> MIDI Info </span>
be: <span size="smaller"> Звесткі па MIDI </span>

en: ALSA Output
be: Вывад ALSA

en: ASXv1/ASXv2 Playlists
be: Плэйлісты ASXv1/ASXv2

en: A_bout ...
be: Аб ...

en: AdPlug (AdLib Player)
be: AdPlug (AdLib Плэер)

en: Add Files
be: Дадаць файлы

en: Add U_RL ...
be: Дадаць U_RL ...

en: Additional Command
be: Дадатковы загад

en: Alarm
be: Алярм

en: Alarm at (default):
be: Алярм у час (па-змоўчванню):

en: Album
be: Альбом

en: Album Art
be: Афармленне альбома

en: Album Artist
be: Выканаўца альбома

en: Album:
be: Альбом:

en: Always on Top
be: Заўсёды зверху

en: Analyzer
be: Аналізатар

en: Animation
be: Анімацыя

en: Archived Winamp 2.x skin
be: Сціснутая абалонка Winamp 2.x

en: Artist
be: Выканаўца

en: Artist:
be: Выканаўца:

en: Audacious Equalizer
be: Эквалайзер Audacious

en: Audacious Playlist Editor
be: Рэдактар плэйлістоў Audacious

en: Audacious Playlists (audpl)
be: Плэйлісты Audacious (audpl)

en: Audacious is not playing.
be: Audacious не іграе.

en: Audio CD Plugin
be: Плагін Аўдыё КД

en: Audio device:
be: Аўдыё-прылада:

en: Auto
be: Аўта

en: Automatically toggle queue for matching entries
be: Аўтаматычна пераключыць чаргу для адпаведных запісаў

en: Available plugins:
be: Даступныя плагіны:

en: BPM (wavg):
be: УЗХ (wavg):

en: BPM:
be: УЗХ:

en: Balance: %d%% left
be: Баланс: %d%% ўлева

en: Balance: %d%% right
be: Баланс:  %d%% ўправа

en: Balance: center
be: Баланс: цэнтр

en: Bars
be: Слупкі

en: Bass:
be: Бас:

en: Bitrate
be: Бітрэйт

en: Bitrate:
be: Бітрэйт:

en: Blues
be: Блюз

en: Blur Scope
be: Размыты асцылограф

en: Buffering ...
be: Назапашванне ...

en: By Album
be: Па альбому

en: By Artist
be: Па выканаўцу

en: By Release _Date
be: Па даце _выдання

en: By Title
be: Па загалоўку

en: By Track Number
be: Па нумары трэка

en: By Track _Number
be: Па _нумары трэка

en: By _Artist
be: Па вык_анаўцу

en: By _Custom Title
be: Па адмы_словым загалоўку

en: By _File Path
be: Па шляху да файла

en: By _Title
be: Па _назве

en: Cancel
be: Скасаваць

en: Center volume:
be: Гучнасць цэнтру:

en: Change playing song
be: Змяняць песню

en: Change volume
be: Змяняць гук

en: Channel Mixer
be: Мікшар каналаў

en: Choose Folder
be: Выберыце каталог

en: Choose the days for the alarm to come on
be: Абярыце дні для ўжывання алярмаў

en: Classical
be: Класічная музыка

en: Clear Queue
be: Ачысціць чаргу

en: Clear previous selection before searching
be: Ачысціць папярэдняе вылучэнне перад пошукам

en: Color %i:
be: Колер %i:

en: Coloring:
be: Колер:

en: Colors
be: Колеры

en: Comment
be: Каментар

en: Composite extension not loaded
be: Кампазітныя пашырэнні не загружаны

en: Composite manager detected
be: Выяўлены кампазітны менэджар

en: Composite manager not detected;
    unless you know that you have one running, please activate a composite manager otherwise the OSD won't work properly
be: Кампазітны менэджар не выяўлены;
    калі вы не ведаёце, ці запушчаны ён, актывуйце кампазітны менэджар. Інакш OSD не будзе працаваць карэктна

en: Composite manager not required for fake transparency
be: Кампазітны менэджар не патрэбны для імітацыйнай празрыстасці

en: Compression ratio:
be: Узровень сціску:

en: Concave Rectangle
be: Увагнуты Прамавугольнік

en: Copy
be: Капіраваць

en: Country
be: Кантры

en: Create a new playlist with matching entries
be: Стварыць новы плэйліст з адпаведнымі запісамі

en: Crossfade
be: Пераход

en: Crystalizer
be: Крышталайзер

en: Cu_t
be: _Выразаць

en: Current
be: Бягучы

en: Custom title
be: Адмысловы загаловак

en: Cut
be: Выразаць

en: Day
be: Дзень

en: Days
be: Дзён

en: Decoration
be: Абрамленне

en: Default
be: Па-змоўчванню

en: Default PCM device
be: Тыповая PCM-прылада

en: Default mixer device
be: Тыповая прылада мікшара

en: Default song length:
be: Тыповая працягласць песні:

en: Delay:
be: Затрымка:

en: Delete
be: Сцерці

en: Disable
be: Выключыць

en: Disable 'Always On Top'
be: Адключыць 'Заўсёды зверху'

en: Disable the popup window
be: Адключыць усплыўное акно

en: Display OSD using:
be: Паказваць OSD праз:

en: Display:
be: Паказваць:

en: Dock at Bottom
be: Стыкаваць Долу

en: Dock at Left
be: Стыкаваць Злева

en: Dock at Right
be: Стыкаваць Справа

en: Dock at Top
be: Стыкаваць Уверсе

en: Drive is empty.
be: Прывад пусты.

en: Dynamic range:
be: Дынамічны дыяпазон:

en: Easy Listening
be: Лёгкая Музыка

en: Echo
be: Рэха

en: Enable
be: Уключыць

en: Enable 'Always On Top'
be: Уключыць 'Заўсёды зверху'

en: Enable VBR/ABR
be: Уключыць VBR/ABR

en: Enable audio resampling
be: Уключыць перасэмплаванне гуку

en: Enable trigger
be: Уключыць трыгер

en: Enabled plugins:
be: Уключаныя плагіны:

en: Entries
be: Запісы

en: Entry number
be: Нумар запіса

en: Error
be: Памылка

en: Error opening %s:
    %s
be: Памылка пры адкрыцці %s:
    %s

en: Error protection
be: Абарона ад памылак

en: Event
be: Падзея

en: Extra Stereo
be: Дадатковае стэрэа

en: FFmpeg Plugin
be: Плагін FFmpeg

en: FLAC Decoder
be: Дэкодар FLAC

en: Fade in:
be: З'яўленне:

en: Fade out:
be: Знікненне:

en: Fading
be: Згасанне

en: Fake transparency
be: Імітацыйная празрыстасць

en: Fast
be: Хутка

en: Fastest
be: Найхутчэй

en: Feedback:
be: Зваротная сувязь:

en: File Name:
be: Назва файла:

en: File name
be: Імя файла

en: File path
be: Шлях да файла

en: FileWriter Plugin
be: Плагін запісу файлаў

en: Final
be: Фінальны

en: Fire
be: Полымя

en: Folk
be: Фолк

en: Font %i:
be: Шрыфт %i:

en: Fonts
be: Шрыфты

en: Force addition of version 2 tag
be: Прымусова дадаваць тэг версіі 2

en: Format:
be: Фармат:

en: Friday
be: Пятніца

en: GIO Plugin
be: Плагін GIO

en: GTK Interface
be: Інтэрфейс GTK

en: General
be: Агульныя

en: Genre
be: Жанр

en: Help
be: Даведка

en: High
be: Высока

en: Hz
be: Гц

en: Ice
be: Лёд

en: Increase reverb
be: Узмацніць рэха

en: Information
be: Інфармацыя

en: Intensity:
be: Інтэнсіўнасць:

en: Invert Selection
be: Інвертаваць вылучэнне

en: JACK Output
be: Вывад JACK

en: Jazz
be: Джаз

en: Joint Stereo
be: Аб'яднанае стэрэа

en: Jump to _Time ...
be: Перайсці да _часу ...

en: LIRC Plugin
be: Плагін LIRC

en: Length
be: Працягласць

en: Length (msec):
be: Даўжыня (мсек):

en: Library
be: Бібліятэка

en: Line
be: Лінія

en: Linear interpolation
be: Лінейная інтэрпаляцыя

en: Lines
be: Лініі

en: Looking for lyrics ...
be: Шукаюцца словы ...

en: Low
be: Нізка

en: M3U Playlists
be: Плэйлісты M3U

en: MMS Plugin
be: Плагін MMS

en: MPG123 Plugin
be: Плагін MPG123

en: Mark as copyright
be: Пазначыць copyright

en: Mark as original
be: Пазначыць як арыгінал

en: Max OSD width:
be: Максімальная шырыня OSD:

en: Medium
be: Сярэдне

en: Metal
be: Метал

en: Method:
be: Метад:

en: Misc
be: Іншае

en: Mixer device:
be: Прылада мікшара:

en: Mixer element:
be: Элемент мікшара:

en: Module paths:
be: Шлях да модуля:

en: Monday
be: Панядзелак

en: Mono
be: Мона

en: Multi-Monitor options
be: Опцыі для некалькіх манітораў

en: Mute
be: Цішыня

en: N_o Playlist Advance
be: _Не пераходзіць да наступнай

en: Name:
be: Назва:

en: Neon HTTP/HTTPS Plugin
be: Плагін Neon HTTP/HTTPS

en: New Age
be: Нью Эйдж

en: New Playlist
be: Новы плэйліст

en: Next
be: Наступны

en: No Playlist Advance
be: Не пераходзіць да наступнай

en: No. of Tracks:
be: Нум. трэкаў:

en: None
be: Няма

en: Normal
be: Норма

en: Now Playing
be: Цяпер грае

en: OSS4 Output
be: Вывад OSS4

en: Off
be: Выкл

en: Ogg Vorbis Decoder
be: Дэкодар Ogg Vorbis

en: Only add v1 tag
be: Дадаваць толькі тэг v1

en: Only add v2 tag
be: Дадаваць толькі тэг v2

en: Open Files
be: Адкрыць файлы

en: Open _URL ...
be: Адкрыць _URL ...

en: OpenPSF PSF1/PSF2 Decoder
be: Дэкодар OpenPSF PSF1/PSF2

en: Options
be: Опцыі

en: Options Menu
be: Меню опцый

en: Output channels:
be: Каналаў вываду:

en: Output file format:
be: Фармат файла вываду:

en: Overlap:
be: Перакрыццё:

en: PCM device:
be: PCM прылада:

en: PLS Playlists
be: Плэйлісты PLS

en: P_laylist
be: П_лэйліст

en: Paste
be: Уставіць

en: Path:
be: Шлях:

en: Paus_e
be: Па_уза

en: Pause
be: Пауза

en: Pause Off
be: Паўза ВЫКЛ.

en: Pause On
be: Паўза УКЛ.

en: Pause/Resume
be: Паўза/Працягнуць

en: Placement
be: Змяшчэнне

en: Play
be: Граць

en: Playback
be: Прайграванне

en: Playback Start
be: Старт Прайгравання

en: Playlist
be: Плэйліст

en: Playlist (optional)
be: Плэйліст (апцыянальны)

en: Playlist Manager
be: Кіраўнік плэйлістоў

en: Playlist _Manager ...
be: Кіра_ўнік плэйлістоў ...

en: Playlist mode.
be: Рэжым плэйліста.

en: Please wait ...
be: Пачакайце, калі ласка ...

en: Pop
be: Поп

en: Port:
be: Порт:

en: Position
be: Пазіцыя

en: Pre_vious
be: Пап_ярэдні

en: Preamp
be: Перадузмацненне

en: Presets:
be: Прэсеты:

en: Previous
be: Папярэдні

en: PulseAudio Output
be: Вывад PulseAudio

en: Quality
be: Якасць

en: Quality:
be: Якасць:

en: Queue position
be: Пазіцыя ў чарзе

en: Quick
be: Хутка

en: Quiet after:
be: Сцішыць пасля:

en: R_everse Order
be: Ад_варотны парадак

en: Randomize List
be: Раскідаць спіс

en: Rap
be: Рэп

en: Real transparency (requires X Composite Ext.)
be: Сапраўдная празрыстасць (патрабуе X Composite Ext.)

en: Reconnect to LIRC server
be: Перазлучэнне з серверам LIRC

en: Rectangle
be: Прамавугольнік

en: Reggae
be: Рэгі

en: Relative X offset:
be: Зрушэнне адносна X:

en: Relative Y offset:
be: Зрушэнне адносна Y:

en: Reminder
be: Напамін

en: Remove All
be: Сцерці усе

en: Remove Duplicates
be: Сцерці дублікаты

en: Remove Playlist
be: Сцерці плэйліст

en: Remove Selected
be: Сцерці вылучаныя

en: Remove Unavailable Files
be: Сцерці недаступныя файлы

en: Remove Unselected
be: Сцерці невылучаныя

en: Remove _Unavailable Files
be: Сцерці _недаступныя файлы

en: Ren_ame
be: Пера_назваць

en: Ren_ame ...
be: Перайменаваць ...

en: Render Style
be: Стыль Рэндэру

en: Repeat
be: Паўтор

en: Reverse List
be: Спіс наадварот

en: Rock
be: Рок

en: Rounded Rectangle
be: Скруглены Прамавугольнік

en: S_huffle
be: У_разнабой

en: Saturday
be: Субота

en: Save into original directory
be: Запісваць у выточны каталог

en: Save volume between sessions.
be: Захоўваць гучнасць паміж сеансамі.

en: Scope
be: Асцылограф

en: Scroll song title in both directions
be: Пракручваць назву песні ў абодвух кірунках

en: Search Tool
be: Пошукавая прылада

en: Search and Select
be: Пошук і вылучэнне

en: Search entries in active playlist
be: Шукаць запісы ў бягучым плэйлісце

en: Search library
be: Шукаць у бібліятэцы

en: Select All
be: Вылучыць усе

en: Select None
be: Зняць вылучэнне

en: Select _All
be: Вылучыць усе

en: Select a playlist
be: Выбраць плэйліст

en: Select main player window font:
be: Вылучыце шрыфт для галоўнага вакна плэера:

en: Select playlist font:
be: Выберыце шрыфт для плэйліста:

en: Server:
be: Сервер:

en: Services
be: Сэрвісы

en: Settings
be: Настаўленні

en: Shadow
be: Цень

en: Show Equalizer
be: Паказваць эквалайзер

en: Show I_nfo Bar
be: Паказваць стужку звес_так

en: Show Info Bar Vis_ualization
be: Паказваць ві_зуалізацыю стужкі звестак

en: Show On-Screen-Display
be: Паказаць Дысплей на Экране :OSD:

en: Show Playlist Editor
be: Паказваць рэдактар спісаў

en: Show _Menu Bar
be: Паказваць стужку _меню

en: Show _Status Bar
be: Паказваць стужку _статусу

en: Shuffle
be: Уразнабой

en: Size (bytes)
be: Памер (байтаў)

en: Slow
be: Марудна

en: Slowest
be: Наймарудней

en: Smooth
be: Гладка

en: Sndfile Plugin
be: Плагін Sndfile

en: Song Change
be: Пераключэнне песні

en: Song Info
be: Звесткі пра песню

en: Song _Info ...
be: _Звесткі пра песню ...

en: Sort List
be: Сартаваць спіс

en: Sort Selected
be: Сартаваць вылучаныя

en: Spectrum Analyzer
be: Спектральны аналізатар

en: Start at
be: Пачаць у

en: Status Icon
be: Значок статусу

en: Stereo
be: Стэрэа

en: Stop
be: Спыніць

en: Stopped
be: Спынена

en: Stopping after song.
be: Спыненне пасля песні.

en: Strictly enforce minimum bitrate
be: Строгая адпаведнасць мінімальнаму бітрэйту

en: Style:
be: Стыль:

en: Sunday
be: Нядзеля

en: Tact Generator
be: Тактавы генератар

en: Tact generator: %d bpm
be: Тактавы генератар: %d bpm

en: Tact generator: %d bpm %d/%d
be: Тактавы генератар: %d bpm %d/%d

en: Tags
be: Тэгі

en: Test
be: Тэст

en: Text
be: Тэкст

en: This is your wakeup call.
be: Гэта ваш выклік абуджэння.

en: Thursday
be: Чацвер

en: Time
be: Час

en: Timing (ms)
be: Затрымка (мс)

en: Title
be: Назва

en: Title Change
be: Змена Назвы

en: Title:
be: Назва:

en: Track
be: Трэк

en: Transparency
be: Празрыстасць

en: Treble:
be: Сапрана:

en: Trigger
be: Пераключальнік

en: Triggers OSD when a playlist entry is played.
be: Выводзіць OSD калі пункт плэйліста прайграваецца.

en: Triggers OSD when playback is paused.
be: Выводзіць OSD калі прайграванне на паўзе.

en: Triggers OSD when playback is unpaused.
be: Выводзіць OSD калі прайраванне працягваецца з паўзы.

en: Tuesday
be: Аўторак

en: Type:
be: Тып:

en: Unable to fetch %s
be: Немагчыма атрымаць %s

en: Unable to parse %s
be: Немагчыма разабраць %s

en: Unarchived Winamp 2.x skin
be: Несціснутая абалонка Winamp 2.x

en: Unsupported disk type.
be: Тып не падтрымліваецца.

en: Use CD-Text
be: Ужываць CD-Text

en: Use CDDB
be: Ужываць CDDB

en: Use HTTP instead of CDDBP
be: Ужываць HTTP замест CDDBP

en: VBR quality level:
be: Узровень якасці VBR:

en: VTX Decoder
be: Дэкодар VTX

en: Very High
be: Вельмі высока

en: View
be: Выгляд

en: Visualization
be: Візуалізацыя

en: Voice Removal
be: Выдаленне голасу

en: Volume
be: Гучнасць

en: Volume Down
be: Цішэй

en: Volume Up
be: Гучней

en: Volume _Down
be: _Цішэй

en: Volume _Up
be: _Гучней

en: Volume:
be: Гучнасць:

en: Volume: %d%%
be: Гучнасць: %d%%

en: WavPack Decoder
be: Дэкодар WavPack

en: Wednesday
be: Серада

en: What do these options mean?
be: Што азначаюць гэтыя опцыі?

en: Winamp Classic Interface
be: Інтэрфейс Winamp-класік

en: Working ...
be: Выконваецца...

en: Year
be: Год

en: _Add
be: Дадаць

en: _Add Files ...
be: Дадаць _файлы ...

en: _Add to Playlist
be: _Дадаць у плэйліст

en: _Cancel
be: _Скасаваць

en: _Close
be: Закры_ць

en: _Copy
be: _Капіраваць

en: _Create Playlist
be: _Стварыць плэйліст

en: _Export ...
be: Э_кспарт ...

en: _File
be: Ф_айл

en: _Import ...
be: _Імпарт ...

en: _Jump to Song ...
be: _Перайсці да песні ...

en: _New
be: _Дадаць

en: _Next
be: Нас_тупны

en: _Open
be: А_дкрыць

en: _Open Files ...
be: Адк_рыць файлы ...

en: _Output
be: Выва_д

en: _Paste
be: _Уставіць

en: _Play
be: _Прайграць

en: _Playback
be: _Прайграванне

en: _Queue Manager ...
be: Кіраўнік _чаргі ...

en: _Queue/Unqueue
be: У чаргу / З чаргі

en: _Quit
be: Вы_йсці

en: _Random Order
be: Выпад_ковы парадак

en: _Refresh
be: А_бнавіць

en: _Remove
be: _Выдаліць

en: _Rename ...
be: П_ерайменаваць ...

en: _Repeat
be: Па_ўтор

en: _Services
be: Сервіс_ы

en: _Sort
be: _Парадкаваць

en: _Stop
be: Сп_ыніць

en: _View
be: Вы_гляд

en: all monitors
be: усе маніторы

en: dB
be: дБ

en: enable
be: уключыць

en: h
be: г

en: hours
be: гадзін

en: minutes
be: хвілін

en: monitor %i
be: манітор %i

en: mono
be: мона

en: ms
be: мс

en: seconds
be: секунд

en: stereo
be: стэрэа

en: variable
be: пераменны
