Xfce Apps - en to be translation catalogue (380 entries)

en: %s (%s, failed)
be: %s (%s, памылка)

en: %s (%s, partial)
be: %s (%s, часткова)

en: %s | Authors: %s | Filename: %s
be: %s| Аўтары: %s| Назва файла:%s

en: <b>Display</b>
be: <b>Адлюстраванне</b>

en: <b>Font</b>
be: <b>Шрыфт</b>

en: <b>General</b>
be: <b>Асноўныя</b>

en: <b>Indentation</b>
be: <b>Водступы</b>

en: <b>Miscellaneous</b>
be: <b>Рознае</b>

en: <b>Smart Keys</b>
be: <b>Разумныя клавішы</b>

en: <b>Toolbar</b>
be: <b>Панэль інструментаў</b>

en: About this application
be: Пра праграму

en: All Documents
be: Усіх дакументах

en: All Files
be: Усе файлы

en: Always
be: Заўсёды

en: Always show tabs even with one file
be: Паказваць укладкі нават пры адным адкрытым файле

en: Appearance
be: Выгляд

en: Arabic
be: Арабскае

en: Armenian
be: Армянскае

en: Authentication is required to run Mousepad as root.
be: Для запуску Mousepad ад імя суперкарыстальніка патрэбна аўтэнтыфікавацца.

en: Auto indent a new line
be: Аўтаматычны водступ у новым радку

en: Automatically select the search result and scroll the view
be: Аўтаматычна абіраць вынікі пошуку і пракручваць

en: Backspace: Delete indent spaces as tabs
be: Backspace: выдаленне водступаў як табуляцый

en: Baltic
be: Балтыйскае

en: Body:
be: Цела:

en: Button
be: Кнопка

en: COLUMN
be: СЛУПОК

en: C_olumn number:
be: Нумар _слупка:

en: Celtic
be: Кельтскае

en: Central European
be: Цэнтральнаеўрапейскае

en: Change the case of the selection opposite case
be: Адвярнуць рэгістр вылучанага тэксту

en: Change the case of the selection to lowercase
be: Перавесці вылучаны тэкст у ніжні рэгістр

en: Change the case of the selection to title case
be: Перавесці першыя сімвалы вылучанага тэксту ў верхні рэгістр

en: Change the case of the selection to uppercase
be: Перавесці вылучаны тэкст ў верхні рэгістр

en: Change the editor font
be: Змяніць шрыфт рэдактара

en: Change the visibility of the main menubar
be: Ці адлюстроўваць галоўную панэль меню

en: Change the visibility of the statusbar
be: Ці адлюстроўваць радок статусу

en: Change the visibility of the toolbar
be: Ці адлюстроўваць панэль інструментаў

en: Character(s) to use as end of line
be: Сімвалы для завяршэння радка

en: Checking encodings...
be: Праверка кадавання...

en: Chinese Simplified
be: Кітайскае спрошчанае

en: Chinese Traditional
be: Кітайскае традыцыйнае

en: Choose Mousepad Font
be: Абраць шрыфт

en: Choose a filetype
be: Абраць тып файла

en: Clea_r
be: _Ачысціць

en: Clear Documents History
be: Ачысціць гісторыю дакументаў

en: Clear _History
be: _Ачысціць гісторыю нядаўніх файлаў

en: Clear the recently used files history
be: Ачысціць гісторыю нядаўніх файлаў

en: Clearing the documents history will permanently remove all currently listed entries.
be: Ачыстка гісторыі апошніх дакументаў выдаліць усе файлы са спіса назаўсёды.

en: Close _Tab
be: _Закрыць укладку

en: Close the current document
be: Закрыць бягучы файл

en: Close this tab
be: Закрыць гэтую ўкладку

en: Close this window
be: Закрыць гэтае акно

en: Color scheme to use for the text view
be: Каляровая схема для тэксту

en: Column number the cursor to position to (COLUMN >= 0 from start, COLUMN < 0 from end)
be: Нумар слупка, на які пераходзіць курсор (СЛУПОК > 0 - зверху, СЛУПОК < 0 знізу)

en: Configure the Mousepad text editor
be: Налады тэкставага рэдактара Mousepad

en: Conve_rt
be: _Пераўтварыць

en: Convert all tabs to spaces in the selection or document
be: Пераўтварыць усе табуляцыі ў прагалы ў вылучаным альбо дакуменце

en: Convert all the leading spaces to tabs in the selected line(s) or document
be: Пераўтварыць усе вядучыя прагалы ў табуляцыі ў абраных радках альбо дакуменце

en: Convert text in different ways
be: Адмысловае пераўтварэнне тэксту

en: Copy the selection
be: Скапіяваць вылучанае

en: Create a new document
be: Стварыць новы дакумент

en: Create a new document from a template
be: Стварыць дакумент па шаблоне

en: Create a new document in a new window
be: Стварыць новы дакумент у новым акне

en: Cu_t
be: _Выразаць

en: Current
be: Бягучы

en: Cut the selection
be: Выразаць вылучанае

en: Cycled notebook tab switching
be: Цыклічнае пераключэнне паміж укладкамі

en: Cyrillic
be: Кірыліца

en: Cyrillic/Russian
be: Кірыліца/Расійскае

en: Cyrillic/Ukrainian
be: Кірыліца/Украінскае

en: Decrease the indentation of the selection or current line
be: Паменшыць водступ вылучанага альбо бягучага радка

en: Default
be: Прадвызначаная

en: Default language:
be: Прадвызначаная мова:

en: Delete _Line
be: Выдаліць _радок

en: Delete the current line
be: Выдаліць бягучы радок

en: Delete the current selection
be: Прыбраць бягучае вылучэнне

en: Dialog
be: Дыялог

en: Disallow modifications via keyboard / mouse
be: Забараніць мадыфікацыі з клавіятурай і мышшу

en: Display a list of possible encodings to open files
be: Паказаць спіс магчымых кадаванняў

en: Display line endings
be: Паказваць завяршэнні радкоў

en: Display the Mousepad user manual
be: Паказаць дапаможнік па Mousepad

en: Display whitespace
be: Паказваць нябачныя сімвалы

en: Do not register with the D-BUS session message bus
be: Не рэгістравацца ў сеансе D-BUS

en: Do you want to save the changes before closing?
be: Захаваць змены перад закрыццём?

en: Do you want to save your changes before reloading?
be: Захаваць змены перад тым як перазагрузіць?

en: Document
be: Дакуменце

en: Document Settings
be: Налады дакумента

en: Document menu
be: Меню дакументаў

en: Down
be: Уніз

en: Drag & Drop
be: Перацягванне

en: Dup_licate Line / Selection
be: _Дубляваць радок / вылучанае

en: Duplicate the current line or selection
be: Дубляваць бягучы радок альбо вылучанае

en: ENCODING
be: КАДАВАННЕ

en: Edit menu
be: Меню рэдагавання

en: Editor
be: Рэдактар

en: Eight spaces
be: Восем прагалаў

en: Enable _syntax highlighting
be: Уключыць _падсвятленне сінтаксісу

en: Enable automatic indentation
be: Уключыць аўтаматычныя водступы

en: Enable text _wrapping
be: Уключыць перанос _тэксту

en: Encoding to be used to open files (leave empty to open files in the encoding dialog)
be: Кадаванне, якое будзе выкарыстоўвацца пры адкрыцці файлаў (пакіньце пустым, каб пры адкрыцці файлаў паказвалася дыялогавае акно кадавання)

en: Externally Modified
be: Змены звонку

en: Failed to clear the recent history
be: Не атрымалася ачысціць гісторыю нядаўніх файлаў

en: Failed to open the document
be: Не атрымалася адкрыць дакумент

en: Failed to open the documentation browser
be: Немагчыма адкрыць праграму для прагляду дакументаў

en: Failed to prepare the temporary file for encoding tests
be: Не атрымалася падрыхтаваць шаблон для праверкі кадавання

en: Failed to print the document
be: Не атрымалася надрукаваць дакумент

en: Failed to reload the document
be: Не атрымалася перазагрузіць дакумент

en: Failed to save the document
be: Не атрымалася захаваць дакумент

en: File
be: Файл

en: File menu
be: Меню файлаў

en: File opening mode: "%s", "%s" or "%s" (open tabs in a new window)
be: Рэжым адкрыцця файлаў: "%s", "%s" ці "%s" (адкрыццё файлаў у новым акне)

en: Filetype: %s
be: Тып файла: %s

en: Filetype: None
be: Тып файла: няма

en: Find _Next
be: Знайсці _наступнае

en: Find _Previous
be: Знайсці _папярэдняе

en: Find and Rep_lace...
be: Знайсці і  _замяніць...

en: Find and Replace
be: Знайсці і замяніць

en: First key press
be: Першае націсканне клавішы

en: Fonts
be: Шрыфты

en: Four spaces
be: Чатыры прагалы

en: Georgian
be: Грузінскае

en: Go To
be: Перайсці да

en: Go back to shorten list
be: Вярнуцца да сціслага спіса

en: Go to a specific location in the document
be: Перайсці да вызначанай пазіцыі ў дакуменце

en: Greek
be: Грэчаскае

en: Header:
be: Загаловак:

en: Hebrew
be: Іўрыт

en: Hebrew Visual
be: Іўрыт (візуальнае)

en: Help menu
be: Меню даведкі

en: Highlight _All
be: Падсвятліць _усё

en: Highlight current line
be: Падсвятляць бягучы радок

en: Highlight matching brackets
be: Падсвятляць парныя дужкі

en: History disabled
be: Гісторыя адключаная

en: Home/End: Detect leading/trailing whitespace:
be: Home/End: выяўленне пачатковых і канцавых прагалаў:

en: Icon Size:
be: Памер значкоў:

en: Icons Only
be: Толькі значкі

en: If not, the guessed encoding will be used.
be: У адваротным выпадку будзе выкарыстоўвацца кадаванне файла.

en: If you don't save the document, all the changes will be lost.
be: Калі вы не захаваеце файл, то ўсе змены страцяцца.

en: If you don't save this read-only document as another file, all the changes will be lost.
be: Калі вы не захаваеце дакумент як іншы файл, то ўсе змены страцяцца.

en: If you revert the file, all unsaved changes will be lost.
be: Калі вы перазагрузіце файл, то ўсе незахаваныя змены страцяцца.

en: If you save the document, all of the external changes will be lost.
be: Калі вы захаваеце файл, усе вонкавыя змены страцяцца.

en: Increase the indentation of the selection or current line
be: Павялічыць водступ вылучанага альбо бягучага радка

en: Insert Spaces
be: Устаўляць прагалы

en: Insert Tabs
be: Устаўляць табуляцыю

en: Insert _Spaces
be: Устаўляць _прагалы

en: Insert spaces when the tab button is pressed
be: Устаўляць прагалы клавішай Tab

en: Invalid byte sequence in conversion input
be: Хібная паслядоўнасць файлаў ва ўводзе

en: Japanese
be: Японскае

en: Korean
be: Карэйскае

en: LINE
be: РАДОК

en: Language to use for syntax highlighting
be: Мова для падсвятлення сінтаксісу

en: Large Toolbar
be: Вялікая панэль інструментаў

en: Leave fullscreen mode
be: Выйсці з поўнаэкраннага рэжыму

en: Line E_nding
be: _Завяршэнне радкоў

en: Line N_umbers
be: _Нумараваць радкі

en: Line number the cursor to position to (LINE > 0 from top, LINE < 0 from bottom)
be: Нумар радка, на які пераходзіць курсор (РАДОК > 0 - зверху, РАДОК < 0 знізу)

en: Line numbers:
be: Нумар радка:

en: Line: %d Column: %d
be: Радок: %d Слупок: %d

en: Line: %d Column: %d Selection: %d
be: Радок: %d Слупок: %d Вылучэнне: %d

en: Loading the template failed
be: Не атрымалася загрузіць шаблон

en: Long line margin at column:
be: Мяжа радкоў па слупку:

en: MODE
be: РЭЖЫМ

en: Make the window fullscreen
be: Пераключыць акно ў поўнаэкранны рэжым

en: Match _case
be: Зважаць на _рэгістр

en: Menu
be: Меню

en: Miscellaneous
be: Рознае

en: Missing Templates directory
    '%s'
be: Каталог шаблонаў "%s" адсутнічае

en: Mousepad Preferences
be: Налады Mousepad

en: Mousepad aims to be an easy-to-use and fast editor. Our target is an editor for quickly editing text files, not a development environment or an editor with a huge bunch of plugins.
be: Mousepad імкнецца быць зручным і хуткім. Нашай мэтай ёсць стварэнне рэдактара для хуткага рэдагавання тэкставых файлаў, а не працоўнага асяроддзя ці рэдактара з мноствам убудоў.

en: Move content in different ways
be: Перамяшчэнне змесціва

en: Move lines one line down
be: Перамясціць радкі на радок ніжэй

en: Move lines one line up
be: Перамясціць радкі на радок вышэй

en: Move the current document to a new window
be: Перамясціць бягучы дакумент у новае акно

en: Move words one word left
be: Перамяшчэнне слоў на слова ўлева

en: Move words one word right
be: Перамяшчэнне слоў на слова ўправа

en: Never
be: Ніколі

en: New From Te_mplate
be: Стварыць з _шаблона

en: New _Window
be: Н_овае акно

en: No clipboard data
be: Буфер абмену пусты

en: No filetype
be: Файл без тыпу

en: No items found
be: Элементы адсутнічаюць

en: No other valid encoding was found.
be: Іншых прыдатных кадаванняў не знойдзена.

en: No style scheme
be: Без схемы стылю

en: No template files found in
    '%s'
be: У "%s" не знойдзена шаблонаў

en: None
be: Няма

en: Nordic
be: Скандынаўскае

en: Numbering interval:
be: Інтэрвал нумарацыі:

en: Op_en Recent
be: _Адкрыць нядаўнія

en: Open '%s'
be: Адкрыць "%s"

en: Open File
be: Адкрыць файл

en: Open a file
be: Адкрыць файл

en: Open a recently used file
be: Адкрыць нядаўна выкарыстаны файл

en: Open encoding dialog
be: Адкрыць дыялог кадавання

en: Open files in:
be: Адкрываць файлы ў:

en: Open the preferences dialog
be: Адкрыць дыялог налад

en: Ot_her (%d)...
be: _Іншы (%d)...

en: Ot_her...
be: _Іншы...

en: Other (partial):
be: Іншае (часткова):

en: Other partially valid encodings were found, please choose below.
be: Знойдзены іншыя часткова прыдатныя кадаванні. Калі ласка, абярыце ніжэй.

en: Other valid encodings were found, please choose below.
be: Знойдзены іншыя прыдатныя кадаванні. Калі ласка, абярыце ніжэй.

en: Other...
be: Іншае...

en: Other:
be: Іншае:

en: Paste _Special
be: _Адмысловая ўстаўка

en: Paste as _Column
be: _Уставіць як слупок

en: Paste from _History
be: _Уставіць з гісторыі

en: Paste from the clipboard history
be: Уставіць з гісторыі буфера абмену

en: Paste the clipboard
be: Уставіць з буфера абмену

en: Paste the clipboard in a special way
be: Адмысловая ўстаўка з буфера абмену

en: Paste the clipboard text into a column
be: Уставіць змесціва буфера абмену як слупок

en: Plain Text
be: Просты тэкст

en: Please report bugs to <%s>.
be: Калі ласка, паведамляйце пра памылкі на <%s>.

en: Please select a file
be: Калі ласка, абярыце файл

en: Plugins
be: Убудовы

en: Print _line numbers
be: Размяшчаць _нумары радкоў

en: Print page _headers
be: Размяшчаць _загалоўкі старонак

en: Print the current document
be: Надрукаваць бягучы дакумент

en: Print version information and exit
be: Вывесці інфармацыю пра версію і выйсці

en: Quit Mousepad
be: Выйсці з Mousepad

en: Quit a running Mousepad primary instance
be: Закрыць асноўны асобнік Mousepad

en: Re_load
be: Пера_загрузіць

en: Re_vert
be: _Адвярнуць

en: Read Only
be: Толькі чытанне

en: Reading the template failed
be: Не атрымалася прачытаць шаблон

en: Redo the last undone action
be: Паўтарыць апошняе дзеянне

en: Regular e_xpression
be: _Рэгулярны выраз

en: Reload file from disk
be: Перазагрузіць файлы з дыска

en: Remember window position
be: Запамінаць пазіцыю акна

en: Remember window size
be: Запамінаць памер акна

en: Remember window state
be: Запамінаць стан акна

en: Remove all entries from the documents history?
be: Выдаліць усе запісы з гісторыі адкрытых дакументаў?

en: Remove all the trailing spaces from the selected line(s) or document
be: Выдаліць усе канцавыя прагалы ў абраных радках альбо дакуменце

en: Replace _all in:
be: Замяніць _усё ў:

en: Replace _with:
be: З_амяніць на:

en: Reverse the order of something
be: Змяніць на адваротны парадак

en: Revert to the saved version of the file
be: Вярнуцца да захаванай версіі файла

en: Romanian
be: Румынскае

en: Run Mousepad as root
be: Запусціць Mousepad ад імя суперкарыстальніка

en: Save A_ll
be: Захаваць _усё

en: Save As
be: Захаваць як

en: Save Changes
be: Захаваць змены

en: Save _As
be: Захаваць _як

en: Save _As...
be: Захаваць _як...

en: Save all document in this window
be: Захаваць усе дакументы ў гэтым акне

en: Save current document as another file
be: Захаваць бягучы файл пад іншай назвай

en: Save the current document
be: Захаваць бягучы файл

en: Search _direction:
be: Кірунак _пошуку:

en: Search backwards for the same text
be: Адваротны пошук пэўнага тэксту

en: Search for and replace text
be: Знайсці і замяніць тэкст

en: Search for text
be: Пошук тэксту

en: Search forwards for the same text
be: Шукаць далей пэўны тэкст

en: Search menu
be: Меню пошуку

en: Second key press
be: Другое націсканне клавішы

en: Select F_ont...
be: Абраць _шрыфт...

en: Select Tab Size
be: Абраць памер табуляцыі

en: Select _All
be: Вы_лучыць усё

en: Select the next tab
be: Абраць наступную ўкладку

en: Select the previous tab
be: Абраць папярэднюю ўкладку

en: Select the text in the entire document
be: Вылучыць тэкст усяго дакумента

en: Selection
be: Вылучаным

en: Set custom tab size
be: Вызначыць адвольны памер табуляцыі

en: Set the line ending of the document to DOS / Windows (CR LF)
be: Выкарыстоўваць пераносы радкоў як у DOS і Windows (CR LF)

en: Set the line ending of the document to Mac (CR)
be: Выкарыстоўваць пераносы радкоў як у Mac (CR)

en: Set the line ending of the document to Unix (LF)
be: Выкарыстоўваць пераносы радкоў як у Unix (LF)

en: Show all encodings
be: Паказаць усе кадаванні

en: Show full filename in title bar
be: Паказваць у загалоўку поўную назву файла

en: Show line numbers
be: Паказваць нумары радкоў

en: Show the preferences dialog
be: Паказаць дыялог налад

en: Show toolbar
be: Панэль інструментаў

en: Simple Text Editor
be: Просты тэкставы рэдактар

en: Small Toolbar
be: Маленькая панэль інструментаў

en: South European
be: Паўднёваеўрапейскае

en: Spell Checking
be: Праверка правапісу

en: St_atusbar
be: Рад_ок стану

en: St_rip Trailing Spaces
be: Прыбраць _канцавыя прагалы

en: Store the byte-order mark in the file
be: Захоўваць адзнаку пра парадак файлаў у дакуменце

en: Style:
be: Стыль:

en: System
be: Сістэма

en: Tab _Size
be: _Памер табуляцыі

en: Tab mode:
be: Рэжым табуляцыі:

en: Tab width:
be: Шырыня табуляцыі:

en: Templates should be %s valid
be: Шаблоны мусяць быць прыдатнымі для %s

en: Text Below Icons
be: Тэкст пад значкамі

en: Text Beside Icons
be: Тэкст за значкамі

en: Text Editor
be: Тэкставы рэдактар

en: Text Editor Settings
be: Налады рэдактара тэксту

en: Text Files
be: Тэкставыя файлы

en: Text Only
be: Толькі тэкст

en: Thai
be: Тайскае

en: The Mousepad developers. All rights reserved.
be: Распрацоўнікі Mousepad. Усе правы абароненыя.

en: The document has been externally modified. Do you want to continue saving?
be: Файл быў зменены звонку. Працягнуць захаванне?

en: The document has been externally modified. Do you want to reload it from disk?
be: Дакумент быў зменены звонку. Перазагрузіць дакумент?

en: The document is %s valid.
be: Дакумент прыдатны для %s.

en: The document is not %s valid.
be: Дакумент непрыдатны для %s.

en: The document is read-only, do you want to save it as another file?
be: Дакумент даступны толькі для чытання. Хочаце захаваць як іншы файл?

en: The file seems to be encoded in %s, but you have chosen %s encoding. Do you confirm this choice?
be: Выглядае, што файл закадаваны ў %s, а вы абралі %s. Пацвердзіць выбар?

en: The interval at which to print line numbers. For example a value of 1 will print a line number on each line, a value of 2 will print a line number on every other line, and so on.
be: Інтэрвал размяшчэння нумароў радкоў. Напрыклад, пры значэнні 1 будзе нумаравацца кожны радок, пры значэнні 2 — праз 1 радок і г.д.

en: The number of space characters for a tabulation
be: Колькасць прагалаў у табуляцыі

en: Three spaces
be: Тры прагалы

en: To _Lowercase
be: _У малыя

en: To _Opposite Case
be: _Адвярнуць рэгістр

en: To _Title Case
be: _З вялікай

en: To _Uppercase
be: _У вялікія

en: Toggle breaking lines in between words
be: Пераключыць перанос радкоў па словах

en: Toggle the overwrite mode
be: Пераключыць рэжым перазапісу

en: Turkish
be: Турэцкае

en: Two spaces
be: Два прагалы

en: Undo the last action
be: Адвярнуць апошняе дзеянне

en: Unicode
be: Юнікод

en: Unsupported character set
be: Кадаванне не падтрымліваецца

en: Untitled
be: Без назвы

en: Up
be: Вышэй

en: Use '%s' as template
be: Выкарыстаць "%s" як шаблон

en: Use system monospace font
be: Выкарыстоўваць сістэмны монашырынны шрыфт

en: Vietnamese
be: В'етнамскае

en: View
be: Агляд

en: View menu
be: Меню прагляду

en: Viewer Mode
be: Рэжым прагляду

en: Warning: you are using the root account. You may harm your system.
be: Увага: вы выкарыстоўваеце root-акаўнт і можаце пашкодзіць сістэму.

en: Western
be: Западнае

en: Window
be: Вакно

en: Wrap long lines
be: Пераносіць доўгія радкі

en: Write Unicode _BOM
be: Выкарыстоўваць Unicode _BOM

en: You have unsaved changes. If you revert the file, they will be lost.
be: Ёсць незахаваныя змены. Калі вы вернеце файл да першапачатковага стану, то яны страцяцца.

en: [FILES...]
be: [ФАЙЛЫ...]

en: _About
be: _Звесткі

en: _Auto Indent
be: _Аўтаматычны водступ

en: _Cancel
be: _Скасаваць

en: _Close
be: _Закрыць

en: _Close Window
be: _Закрыць акно

en: _Color Scheme
be: _Каляровая схема

en: _Contents
be: _Змест

en: _Copy
be: _Капіяваць

en: _Decrease Indent
be: _Паменшыць водступ

en: _Delete Selection
be: _Выдаліць вылучэнне

en: _Detach Tab
be: Ад_чапіць укладку

en: _Document
be: _Дакумент

en: _Don't Save
be: _Не захоўваць

en: _Edit
be: _Рэдагаванне

en: _Encoding:
be: _Кадаванне:

en: _File
be: Ф_айл

en: _Filetype
be: _Тып файла

en: _Find
be: З_найсці

en: _Fullscreen
be: На ўвесь _экран

en: _Go to...
be: _Перайсці да...

en: _Help
be: _Дапамога

en: _Increase Indent
be: _Павялічыць водступ

en: _Incremental Search
be: _Пашыраны пошук

en: _Jump to
be: Пера_йсці

en: _Leading Spaces to Tabs
be: _Пераўтварэнне пачатковых прагалаў у табуляцыі

en: _Line number:
be: Нумар _радка:

en: _Match whole word
be: Адпавядаць цэламу с_лову

en: _Menubar
be: _Панэль меню

en: _Move
be: _Перамясціць

en: _New
be: _Новы

en: _Next Tab
be: _Наступная ўкладка

en: _OK
be: _Добра

en: _Open
be: _Адкрыць

en: _Open...
be: _Адкрыць...

en: _Paste
be: _Уставіць

en: _Previous Tab
be: _Папярэдняя ўкладка

en: _Print...
be: _Друк...

en: _Quit
be: _Выйсці

en: _Redo
be: _Паўтарыць

en: _Replace
be: _Замяніць

en: _Replace All
be: _Замяніць усё

en: _Save
be: За_хаваць

en: _Search
be: _Пошук

en: _Search for:
be: _Шукаць:

en: _Tabs to Spaces
be: Пераўтварыць _табуляцыі ў прагалы

en: _Toolbar
be: _Панэль інструментаў

en: _Transpose
be: _Адвярнуць

en: _Undo
be: _Адрабіць

en: _View
be: _Выгляд

en: _Viewer Mode
be: _Рэжым прагляду

en: _Word Wrap
be: _Перанос слоў

en: _Wrap around
be: _Абгарнуць

en: always
be: заўсёды

en: new tabs
be: новыя ўкладкі

en: new tabs in a new window
be: новыя ўкладкі ў новым акне

en: new windows
be: новыя вокны
