Xfce4-settings - en to be translation catalogue (514 entries)

en: %.1f s
be: %.1f с

en: %d MIME type found | %d MIME types found
be[0]: Знойдзены %d тып файлаў
be[1]: Знойдзена %d тыпаў файлаў
be[2]: Знойдзена %d тыпаў файлаў
be[3]: Знойдзена %d тыпаў файлаў

en: %g ms
be: %g мс

en: %g px
be: %g пікс

en: %s (Xfce %s)
    
    Copyright (c) 2003-2006
            os-cillation e.K. All rights reserved.
    
    Written by Benedikt Meurer <benny@xfce.org>.
    
    Built with Gtk+-%d.%d.%d, running Gtk+-%d.%d.%d.
    
    Please report bugs to <%s>.
be: %s (Xfce %s)
    
    Copyright (c) 2003-2006
            os-cillation e.K. Усе правы абароненыя.
    
    Аўтар: Benedikt Meurer <benny@xfce.org>.
    
    Сабрана з Gtk+-%d.%d.%d, выкарыстоўваецца Gtk+-%d.%d.%d.
    
    Пра памылкі паведамляйце на <%s>.

en: (Disabled)
be: (Выключана)

en: 1x (no scaling)
be: 1x(без маштабавання)

en: <b><big>Would you like to keep this configuration?</big></b>
be: <b><big>Захаваць канфігурацыю?</big></b>

en: <b>Connecting Displays</b>
be: <b>Падлучэнне дысплэяў</b>

en: <b>Identifying Displays</b>
be: <b>Ідэнтыфікацыя дысплэяў</b>

en: <b>No devices found.</b>
be: <b>Прылад не знойдзена.</b>

en: <b>No profiles for the selected device.</b>
be: <b>Для абранай прылады адсутнічаюць профілі.</b>

en: <b>Profile Name</b>
be: <b>Назва профілю</b>

en: <b>Profiles</b>
be: <b>Профілі</b>

en: <b>Use system defaults</b>
be: <b>Выкарыстоўваць прадвызначаныя сістэмныя параметры</b>

en: <big><b>You have made changes to your previously active profile</b></big>
be: <big><b>Вы ўнеслі змены ў свой папярэдне актыўны профіль</b></big>

en: A profile of this name already exists.
be: Профіль з такой назвай ужо існуе.

en: ATI Settings
be: Налады  ATI

en: A_pplication Shortcuts
be: Спа_лучэнні клавіш

en: A_pply
be: У_жыць

en: Acceleratio_n:
be: Паскарэн_не:

en: Acceleration _profile:
be: Профіль _паскарэння:

en: Acceleration t_ime:
be: Час пас_карэння:

en: Acceptance _delay:
be: Затрымка _ўзгаднення:

en: Accessibility
be: Адмысловыя магчымасці

en: Active device in the dialog
be: Актыўная прылада ў дыялогу

en: Add Profile to Device
be: Дадаць профіль на прыладу

en: Add a profile to the currently selected device
be: Дадаць профіль для абранай прылады

en: Adjust the system-wide display scaling
be: Наладка сістэмнага маштабавання дысплэя

en: All Files
be: Усе файлы

en: All _Settings
be: Усе _налады

en: All files
be: Усе файлы

en: Always
be: Заўсёды

en: An unknown error, exit code is %d
be: Невядомая памылка, код %d

en: Anti-aliasing, or font smoothing, can improve the look of text on the screen
be: Згладжванне шрыфту можа палепшыць выгляд тэксту

en: Appearance
be: Выгляд

en: Application Chooser Button
be: Кнопка выбару элемента

en: Apply
be: Ужыць

en: Apply the currently selected display profile.
be: Ужыць абраны профіль.

en: Are you sure you want to reset channel "%s" and all its properties?
be: Сапраўды хочаце скінуць канал "%s" і ўсе яго ўласцівасці?

en: Are you sure you want to reset content type "%s" to its default value?
be: Сапраўды хочаце скінуць змесціва тыпу "%s" да прадвызначанага значэння?

en: Are you sure you want to reset property "%s"?
be: Сапраўды хочаце скінуць уласцівасць "%s"?

en: Array
be: Масіў

en: Assistive _Technologies
be: Дапаможныя _тэхналогіі

en: Assistive technologies will be available the next time you login
be: Дапаможныя тэхналогіі будуць даступныя пры наступным уваходзе ў сістэму

en: Associate preferred applications with MIME types
be: Звязвае праграмы з тыпамі MIME

[ctx: Automatically generated profile]
en: Automatic
be: Аўтаматычна

en: B_uttons and Feedback
be: Кноп_кі і зваротная сувязь

en: Beha_vior
be: Паво_дзіны

en: Bind a keyboard shortcut to xfce4-find-cursor to get visual feedback of the mouse pointer's current location.
be: Прызначце спалучэнне клавіш для xfce4-find-cursor, каб мець візуальнае апавяшчэнне аб бягучым становішчы курсора.

en: Blink _delay:
be: Затрымка _мільгацення:

en: Boolean
be: Лагічнае

en: Bounce Keys
be: Скокаючыя клавішы

en: Bounce keys
be: Скокаючыя клавішы

en: Bounce keys are disabled
be: Скокаючыя клавішы выключаныя

en: Bounce keys are enabled
be: Скокаючыя клавішы ўключаныя

en: Browse the file system
be: Прагляд файлавай сістэмы

en: Browse the file system to choose a custom command.
be: Агляд файлавай сістэмы для пошуку неабходнага загада.

en: Browse the web
be: Праглядзець у сеціве

en: Built-in Webcam
be: Убудаваная вэб-камера

en: Buttons
be: Кнопкі

en: Caja File Manager
be: Кіраўнік файлаў Caja

en: Calibrate
be: Калібраваць

en: Camera
be: Камера

en: Cancel
be: Скасаваць

en: Change la_yout option
be: Змяніць параметры рас_кладкі

en: Channel
be: Канал

en: Choose Application...
be: Абраць праграму...

en: Choose Preferred Application
be: Абраць пераважную праграму

en: Choose a custom File Manager
be: Абраць кіраўніка файлаў

en: Choose a custom Mail Reader
be: Абраць паштовую праграму

en: Choose a custom Terminal Emulator
be: Абраць эмулятар тэрмінала

en: Choose a custom Web Browser
be: Абраць вэб-браўзер

en: Circular scrolling
be: Цыклічная пракрутка

en: Clear
be: Ачысціць

en: Clear filter
be: Ачысціць фільтр

en: Clockwise
be: Па напрамку стрэлкі гадзінніка

en: Close
be: Закрыць

en: Co_mpose key
be: Клавіша Co_mpose

en: Color Profiles
be: Каляровыя профілі

[ctx: Colorspace fallback]
en: Default CMYK
be: Прадвызначаны CMYK

[ctx: Colorspace fallback]
en: Default Gray
be: Прадвызначаны шэры

[ctx: Colorspace fallback]
en: Default RGB
be: Прадвызначаны RGB

en: Colorspace:
be: Каляровая прастора:

en: Colorspace:
be: Каляровая прастора:

en: Comm_and:
be: _Загад:

en: Command
be: Загад

en: Compatible Profiles
be: Сумяшчальныя профілі

en: Configure pointer device behavior and appearance
be: Наладка паводзін і выгляду прылад для кіравання курсорам

en: Configure screen settings and layout
be: Наладка экрана

en: Configure...
be: Наладзіць...

en: Could not create the mime dialog.
be: Не атрымалася стварыць дыялог mime.

en: Could not create the settings dialog.
be: Не атрымалася стварыць акно налад.

en: Counterclockwise
be: Супраць напрамку стрэлкі гадзінніка

en: Create
be: Стварыць

en: Create a new display profile.
be: Стварыць новы профіль дысплэя.

en: Cursor
be: Курсор

en: Cursor si_ze:
be: Памер кур_сора:

en: Custom _DPI setting:
be: Адвольныя налады _DPI:

en: Customize the look of your desktop
be: Наладка выгляду працоўнага стала

en: DEVICE NAME
be: НАЗВА ПРЫЛАДЫ

en: D_istance:
be: Ад_легласць:

en: De_vice:
be: Пры_лада:

en: Default
be: Прадвызначаная

en: Default Application
be: Прадвызначаная праграма

en: Default Applications
be: Прадвызначаныя праграмы

en: Default Fon_t
be: Прадвызначаны _шрыфт

en: Default _Monospace Font
be: Прадвызначаны _монашырынны шрыфт

en: Default:
be: Прадвызначана:

en: Define shortcuts for la_unching applications:
be: Вызначыць спалучэнні клавіш для за_пуску праграм:

en: Delete
be: Выдаліць

en: Delete Profile
be: Выдаліць профіль

en: Delete the currently selected display profile.
be: Выдаліць абраны профіль.

en: Delete the currently selected profile
be: Выдаліць профіль абранай прылады

en: Desktop icons
be: Значкі працоўнага стала

en: Device
be: Прылада

en: Digital display
be: Лічбавы дысплэй

en: Disable sticky keys if two keys are _pressed
be: Выключыць заліпанне клавіш падчас націску дзвюх клавіш

en: Disable touchpad _while typing
be: Выключаць тачпад _падчас уводу

en: Disabled
be: Выключана

en: Display
be: Дысплэй

en: Display:
be: Дысплэй:

en: Displays
be: Дысплэі

en: Do _not show this message again
be: Больш _не паказваць гэтае паведамленне

en: Do not wait for a window manager on startup
be: Не чакаць кіраўніка акон падчас запуску

en: Do nothing
be: Нічога не рабіць

en: Do you want to delete the display profile '%s'?
be: Хочаце выдаліць профіль дысплэя "%s"?

en: Double
be: Падвойная

en: Double Click
be: Падвойная пстрычка

en: Drag and Drop
be: Перацягванне

en: Duratio_n:
be: Працяг_ласць:

en: Edge scrolling
be: Мяжа пракруткі

en: Edit Property
be: Рэдагаваць уласцівасць

en: Edit keyboard settings and application shortcuts
be: Рэдагаванне налад клавіятуры і спалучэнняў клавіш

en: Edit selected property
be: Рэдагаваць абраную ўласцівасць

en: Empty
be: Пусты

en: Enable
be: Уключыць

en: Enable _event sounds
be: Уключыць _гукі падзей

en: Enable color management for %s
be: Уключыць кіраванне колерамі %s

en: Enable e_ditable accelerators
be: Уключыць рэ_дагуемые спалучэнні клавіш

en: Enable hori_zontal scrolling
be: Уключыць гары_зантальную пракрутку

en: Enable input feedbac_k sounds
be: Уключыць уваходныя _гукі зваротнай сувязі

en: Enable or disable event sounds globally (requires "Canberra" support)
be: Уключыць альбо выключыць гукі падзей глабальна (патрабуецца падтрымка "Canberra")

en: Enable the selected profile
be: Уключыць абраны профіль

en: Enter the command you want to trigger with a shortcut.
be: Уключыць загад для выкліку спалучэнняў клавіш.

en: Epiphany Web Browser
be: Вэб-браўзер Epiphany

en: Event sounds
be: Гукі падзей

en: Executable Files
be: Файлы для запуску

en: Extend to the right
be: Дадаць прастору справа

en: Failed to add new application "%s"
be: Немагчыма дадаць новую праграму "%s"

en: Failed to connect to xfconf daemon. Reason: %s
be: Не атрымалася злучыцца з дэманам xfconf. Прычына: %s

en: Failed to create temporary directory
be: Немагчыма стварыць часовы каталог

en: Failed to execute default File Manager
be: Не атрымалася запусціць прадвызначаны кіраўнік файлаў

en: Failed to execute default Mail Reader
be: Не атрымалася запусціць прадвызначаную паштовую праграму

en: Failed to execute default Terminal Emulator
be: Не атрымалася запусціць прадвызначаны эмулятар тэрмінала

en: Failed to execute default Web Browser
be: Не атрымалася запусціць прадвызначаны вэб-браўзер

en: Failed to extract archive
be: Не атрымалася распакаваць архіў

en: Failed to install theme
be: Не атрымалася ўсталяваць тэму

en: Failed to launch shortcut "%s"
be: Не атрымалася запусціць "%s"

en: Failed to open %s for writing
be: Не атрымалася адкрыць %s для запісу

en: Failed to set application "%s" for mime type "%s".
be: Не атрымалася прызначыць праграму "%s" для тыпу mime "%s".

en: Failed to set default File Manager
be: Не атрымалася прызначыць прадвызначанага кіраўніка файлаў

en: Failed to set default Mail Reader
be: Не атрымалася прызначыць прадвызначаную паштовую праграму

en: Failed to set default Terminal Emulator
be: Не атрымалася прызначыць прадвызначаны эмулятар тэрмінала

en: Failed to set default Web Browser
be: Не атрымалася прызначыць прадвызначаны вэб-браўзер

en: File Manager
be: Кіраўнік файлаў

en: Find Cursor
be: Знайсці курсор

en: Font quality on a TFT or LCD screen can be greatly improved by choosing the correct sub-pixel order of the screen
be: Якасць шрыфту на экранах TFT альбо LCD можа быць палепшаная наладкай парадку размяшчэння колераў унутры пікселя

en: Fork to the background
be: Перанесці ў фон

en: Full
be: Цалкам

en: GNOME Terminal
be: Тэрмінал GNOME

en: Galeon Web Browser
be: Вэб-браўзер Galeon

en: General
be: Асноўнае

en: Graphical Settings Manager for Xfce
be: Графічны кіраўнік налад для Xfce

en: Graphical settings editor for Xfconf
be: Графічны рэдактар налад для  Xfconf

en: Half (left-handed)
be: Напалову (для леварукіх)

en: Hintin_g:
be: Хін_тынг:

en: Horizontal
be: Гарызантальны

en: Horizontal and Vertical
be: Гарызанатальна і вертыкальна

en: Icons
be: Значкі

en: If selected, keyboard shortcuts for menu items can be changed by hovering the mouse over the menu item and pressing the new key combination for the shortcut
be: Калі абрана, спалучэнні клавіш можна змяніць навёўшы на іх курсор мышы і націснуўшы новае спалучэнне клавіш

en: If you don't update the profile your changes will be lost upon restarting your session or disconnecting or connecting a display.
be: Калі вы не абновіце профіль, то падчас перазапуску сеанса, падлучэння ці адлучэння дысплэя змены страцяцца.

en: Import color profile files (*.icc)
be: Імпарт файлаў каляровага профілю (*.icc)

en: Improve keyboard and mouse accessibility
be: Наладка адмысловых магчымасцяў мышы і клавіятуры

en: Install %s theme
be: Усталяваць тэму %s

en: Int
be: Цэлы

en: Int64
be: Вялікі цэлы

en: Integer
be: Цэлы

en: Invalid helper type "%s"
be: Хібны тып дапаможнай праграмы "%s"

en: Inverted
be: Інвертавана

en: K_eystroke delay:
be: Затрымка _націскання клавішы:

en: Keep this configuration
be: Пакінуць гэтую канфігурацыю

en: Key_board layout
be: Рас_кладка клавіятуры

en: Keyboa_rd
be: Клавія_тура

en: Keyboard
be: Клавіятура

en: Keyboard layout selection
be: Абраць раскладкі клавіятуры

en: Konqueror Web Browser
be: Вэб-браўзер Konqueror

en: Laptop
be: Ноўтбук

en: Laptop Screen
be: Экран ноўтбука

en: Launch the default helper of TYPE with the optional PARAMETER, where TYPE is one of the following values.
be: Запусціць прадвызначаную дапаможную праграму для абранага ТЫПу c неабавязковым ПАРАМЕТРам, дзе ТЫП можа быць адным з наступных значэнняў.

en: Layout
be: Раскладка

en: Le_ft-handed
be: Для _леварукіх

en: Left
be: Улева

en: Links Text Browser
be: Тэкставы браўзер Links

en: Locked
be: Заблакавана

en: Lynx Text Browser
be: Тэкставы браўзер Links

en: MIME Type
be: Тып MIME

en: Ma_ximum speed:
be: Мак_сімальная хуткасць:

en: Mail Reader
be: Паштовая праграма

en: Many fonts contain information that provides extra hints as to how best draw the font; pick whichever looks best according to personal preference
be: Некаторыя шрыфты змяшчаюць дадатковыя звесткі, што дапамагаюць найбольш якасна адмалёўваць шрыфт; абярыце найлепшы варыянт

en: Medium
be: Сярэдні

en: Menus and Buttons
be: Меню і кнопкі

en: Minimal interface to set up an external output
be: Мінімальны інтэрфейс для наладкі вонкавага вываду

en: Mirror Displays
be: Адлюстраваныя дысплэі

en: Mirror Screens
be: Адлюстраваныя экраны

en: Model:
be: Мадэль:

en: Monitor
be: Манітор

en: Monitor %s
be: Манітор %s

[ctx: Monitor vendor]
en: Unknown
be: Невядома

en: Mouse (relative)
be: Мыш (адносна)

en: Mouse Emulation
be: Эмуляцыя мышы

en: Mouse and Touchpad
be: Мыш і тачпад

en: Move currently selected item down by one row
be: Перамясціць абраны элемент на адзін радок ніжэй

en: Move currently selected item up by one row
be: Перамясціць абраны элемент на адзін радок вышэй

en: Never
be: Ніколі

en: New Property
be: Новая ўласцівасць

en: New property
be: Новая ўласцівасць

en: No
be: Не

en: No AT-SPI provider was found on your system
be: У вашай сістэме не знойдзены AT-SPI

en: No application selected
be: Праграма не абраная

en: No command specified
be: Загад не вызначаны

en: No helper defined for "%s".
be: Дапаможная праграма для "%s" адсутнічае.

en: None
be: Няма

en: None (right-handed)
be: Няма (для праварукіх)

en: None available
be: Адсутнічаюць

en: Notifications
be: Апавяшчэнні

en: Once a display profile is deleted it cannot be restored.
be: Пасля выдалення профілю яго немагчыма будзе аднавіць.

en: Only %s (1)
be: Толькі %s (1)

en: Only %s (2)
be: Толькі %s(2)

en: Only Display 1
be: Толькі дысплэй 1

en: Only Display 2
be: Толькі дысплэй 2

en: Open
be: Адкрыць

en: Open <i>%s</i> and other files of type "%s" with:
be: Адкрыць <i>%s</i> і іншыя файлы тыпу "%s" у:

en: Open with...
be: Адкрыць у...

en: Opera Browser
be: Вэб-браўзер Opera

en: Other Applications
be: Іншыя праграмы

en: Override the detected monitor resolution if fonts look too large or too small
be: Перавызначаць выяўленую раздзяляльную здольнасць манітора, калі шрыфты занадта вялікія альбо занадта малыя

en: PCMan File Manager
be: Кіраўнік файлаў PCMan

en: PCManFM-Qt File Manager
be: Кіраўнік файлаў PCManFM-Qt

en: Pen (absolute)
be: Пяро (абсалютна)

en: Perl Scripts
be: Скрыпты Perl

en: Please choose your preferred File Manager
    now and click OK to proceed.
be: Калі ласка, абярыце пераважны кіраўнік файлаў
    і націсніце "Добра" для працягу.

en: Please choose your preferred Mail Reader
    now and click OK to proceed.
be: Калі ласка, абярыце пераважную паштовую праграму
    і націсніце "Добра" для працягу.

en: Please choose your preferred Terminal
    Emulator now and click OK to proceed.
be: Калі ласка, абярыце пераважны эмулятар тэрмінала
    і націсніце "Добра" для працягу.

en: Please choose your preferred Web
    Browser now and click OK to proceed.
be: Калі ласка, абярыце пераважны вэб-браўзер
    і націсніце "Добра" для працягу.

en: Please report bugs to <%s>.
be: Калі ласка, пра памылкі паведамляйце <%s>.

en: Pointer Speed
be: Хуткасць паказальніка

en: Press left mouse button to change the selected application.
be: Націсніце левую кнопку мышы для змены абранай праграмы.

en: Preview
be: Папярэдні прагляд

en: Primary Display:
be: Асноўны дысплэй:

en: Print version information and exit
be: Вывесці інфармацыю пра версію праграмы і выйсці

en: Printer
be: Прынтар

[ctx: Profile quality]
en: High Quality
be: Высокая якасць

[ctx: Profile quality]
en: Low Quality
be: Нізкая якасць

[ctx: Profile quality]
en: Medium Quality
be: Сярэдняя якасць

en: Property
be: Уласцівасць

en: Property names can only include the ASCII characters A-Z, a-z, 0-9, '_', '-', ':', '.', ',', '[', ']', '{', '}', '<' and '>', as well as '/' as a separator
be: Назвы ўласцівасцяў могуць складацца толькі са знакаў ASCII A-Z, a-z, 0-9, '_', '-', ':', '.', ',', '[', ']', '{', '}', '<' і '>' як падзяляльніка

en: Property names cannot end with a '/' character
be: Назвы ўласцівасцяў не могуць завяршацца сімвалам '/'

en: Property names cannot have two or more consecutive '/' characters
be: У назвах уласцівасцяў не могуць змяшчацца два альбо больш паслядоўных сімвала '/'

en: Property names must start with a '/' character
be: Назвы ўласцівасцяў мусяць пачынацца з '/'

en: Python Scripts
be: Скрыпты Python

en: Query the default helper of TYPE, where TYPE is one of the following values.
be: Запытаць прадвызначаную дапаможную праграму для абранага ТЫПу з неабавязковым ПАРАМЕТРам, дзе ТЫП можа быць адным з наступных значэнняў.

en: Question
be: Пытанне

en: R_epeat interval:
be: І_нтэрвал паўтору:

en: R_esolution:
be: Раз_дзяляльная здольнасць:

en: Read your email
be: Чытаць электронную пошту

en: Recommended Applications
be: Рэкамендаваныя праграмы

en: Ref_lection:
be: Ад_люстраванне:

en: Refresh
be: Абнавіць

en: Refresh _rate:
be: Чашчыня _абнаўлення:

en: Rendering
be: Адмалёўка

en: Repe_at speed:
be: Хут_касць паўтору:

en: Replace running xsettings daemon (if any)
be: Замяніць запушчаны дэман xsettings (калі запушчаны)

en: Reset selected property
be: Скінуць абраную ўласцівасць

en: Reset to Default
be: Скінуць да прадвызначанага

en: Reset to Defaults
be: Скінуць да прадвызначанага

en: Reset to _Defaults
be: Скінуць да _прадвызначанага

en: Resetting a channel will permanently remove those custom settings.
be: Калі скінуць канал, то назаўсёды выдаляцца яго адвольныя налады.

en: Resetting a property will permanently remove those custom settings.
be: Калі скінуць уласцівасць, то назаўсёды выдаляцца яе адвольныя налады.

en: Resolution:
be: Раздзяляльная здольнасць:

en: Restore num l_ock state on startup
be: Ад_наўляць стан клавішы num l_ock падчас запуску

en: Restore the previous configuration
be: Аднавіць папярэднюю канфігурацыю

en: Reverse scroll d_irection
be: Адваротны парадак _пракруткі

en: Ri_ght-handed
be: Для _праварукіх

en: Right
be: Управа

en: Ro_tation:
be: Пава_рочванне:

en: Rodent File Manager
be: Кіраўнік файлаў Rodent

en: Ruby Scripts
be: Скрыпты Ruby

en: SOCKET ID
be: Ідэнтыфікатар сокета

en: Save
be: Захаваць

en: Scanner
be: Сканер

en: Scrolling
be: Пракрутка

en: Scrolling _mode:
be: Рэжым _пракруткі:

en: Select Application
be: Абраць праграму

en: Select ICC Profile File
be: Абраць файл профілю ICC

en: Select a default font
be: Абраць прадвызначаны шрыфт

en: Select a default monospace font
be: Абраць прадвызначаны монашырынны шрыфт

en: Select a monitor to change its properties; drag it to rearrange its placement.
be: Абярыце манітор для змены яго ўласцівасцяў; перацягніце для змены яго размяшчэння.

en: Select an Application
be: Абраць праграму

en: Select application
be: Абраць праграму

en: Select command
be: Абраць загад

en: Selected output not disabled
be: Абраны выхад недаступны

en: Sensitivit_y:
be: Адчуваль_насць:

en: Set color profiles
be: Абраць каляровы профіль

en: Set the acceleration and sensitivity for the selected device to the default values
be: Скінуць паскарэнне і адчувальнасць абранай прылады да прадвызначанага значэння

en: Setti_ngs
be: Налады

en: Settings
be: Налады

en: Settings Editor
be: Рэдактар налад

en: Settings Manager
be: Кіраўнік налад

en: Settings dialog to show
be: Дыялог налад для паказу

en: Settings manager socket
be: Сокет кіраўніка налад

en: Shell Scripts
be: Скрыпты Shell

en: Shortcut
be: Ярлык

en: Shortcut Command
be: Загад для спалучэння клавіш

en: Shortcut:
be: Спалучэнне:

en: Show _blinking
be: _Мільгаценне

en: Show detailed information about the selected profile
be: Паказаць падрабязную інфармацыю пра абраны профіль

en: Show images in _menus
be: Паказваць выявы ў _меню

en: Show images on _buttons
be: Паказваць выявы на _кнопках

en: Show location of pointer on keypress
be: Паказваць месцазнаходжанне паказальніка мышы пры націсканні клавішы

en: Show popup windows to identify displays
be: Паказваць выплыўныя вокны для ідэнтыфікацыі дысплэяў

en: Size
be: Памер

en: Slight
be: Лёгкі

en: Slow Keys
be: Запаволеныя клавішы

en: Slow keys
be: Запавольванне клавіш

en: Slow keys are disabled
be: Запаволеныя клавішы выключаныя

en: Slow keys are enabled
be: Запаволеныя клавішы ўключаныя

en: Specify the application you want to use
    as default File Manager for Xfce:
be: Прызначце прадвызначаную праграму, якую вы хочаце выкарыстоўваць
    у якасці кіраўніка файлаў для Xfce:

en: Specify the application you want to use
    as default Mail Reader for Xfce:
be: Прызначце прадвызначаную праграму, якую вы хочаце выкарыстоўваць
    у якасці паштовай праграмы для Xfce:

en: Specify the application you want to use
    as default Terminal Emulator for Xfce:
be: Прызначце прадвызначаную праграму, якую вы хочаце выкарыстоўваць
    у якасці эмулятара тэрмінала для Xfce:

en: Specify the application you want to use
    as default Web Browser for Xfce:
be: Прызначце прадвызначаную праграму, якую вы хочаце выкарыстоўваць
    у якасці вэб-браўзера для Xfce:

en: Specify whether icons should be displayed next to items in menus
be: Вызначае ці будуць значкі адлюстроўвацца ў элементах меню

en: Specify whether icons should be displayed next to text in buttons
be: Вызначае ці будуць значкі адлюстроўвацца на кнопках

en: Specify whether mouse clicks and other user input will cause event sounds to play
be: Вызначае ці будуць пры націсках на кнопкі мышы і іншых прылад уводу прайгравацца гукі падзей

en: Specify whether or not the text cursor blinks
be: Вызначае ці будзе мільгацець курсор на тэксце

en: St_yle
be: Сты_ль

en: Standard Space
be: Стандартная прастора

en: Start With Session
be: Запускаць падчас запуску сеанса

en: Status
be: Статус

en: Sticky Keys
be: Заліпанне клавіш

en: Sticky keys
be: Заліпанне клавіш

en: Sticky keys are disabled
be: Заліпанне клавіш выключана

en: Sticky keys are enabled
be: Заліпанне клавіш уключана

en: String
be: Радок

en: Sub-_pixel order:
be: Парадак _унутры пікселя:

en: Supported ICC profiles
be: Падтрымліваемыя профілі ICC

en: TYPE [PARAMETER]
be: ТЫП [ПАРАМЕТР]

en: T_ouchpad
be: Тач_пад

en: Tab_let
be: План_шэт

en: Tap touchpad to clic_k
be: Націск на тачпад для пстрычкі

en: Television
be: Тэлевізар

en: Terminal Emulator
be: Эмулятар тэрмінала

en: Test Profile
be: Тэставы профіль

en: Test profile:
be: Тэставы профіль:

en: Text
be: Тэкставы

en: Text next to icons
be: Тэкст пасля значкоў

en: Text under icons
be: Тэкст пад значкамі

en: Th_reshold:
be: Мя_жа:

en: The Xfce Settings Daemon
be: Дэман налад Xfce

en: The Xfce development team. All rights reserved.
be: Каманда распрацоўкі Xfce. Усе правы абароненыя.

en: The amount of time, in milliseconds, required between keystrokes
be: Час у мілісекундах паміж націскамі клавіш

en: The amount of time, in milliseconds, that must elapse before a keystroke will be accepted
be: Час у мілісекундах, што мусіць быць да ўжывання націску клавішы

en: The command may not be empty.
be: Загад не можа быць пустым.

en: The default File Manager will be used to browse the contents of folders.
be: Прадвызначаны кіраўнік файлаў будзе выкарыстоўвацца для прагляду змесціва каталогаў.

en: The default Mail Reader will be used to compose emails when you click on email addresses.
be: Прадвызначаны паштовы кліент будзе выкарыстоўвацца для напісання лістоў пры націсканні на адрас электроннай пошты.

en: The default Terminal Emulator will be used to run commands that require a CLI environment.
be: Прадвызначаны эмулятар тэрмінала будзе выкарыстоўвацца для запуску загадаў, якім патрабуецца асяроддзе CLI.

en: The default Web Browser will be used to open hyperlinks and display help contents.
be: Прадвызначаны вэб-браўзер будзе выкарыстоўвацца для адкрыцця гіперспасылак і паказу даведкі.

en: The delay, in milliseconds, between successive blinks of the cursor
be: Затрымка ў мілісекундах паміж паслядоўнымі мільгаценнямі курсора

en: The factor at which the pointer's speed will increase as the mouse is moved
be: Каэфіцыент, на які будзе памнажацца хуткасць паказальніка падчас руху мышы

en: The following TYPEs are supported for the --launch and --query commands:
    
      WebBrowser       - The preferred Web Browser.
      MailReader       - The preferred Mail Reader.
      FileManager      - The preferred File Manager.
      TerminalEmulator - The preferred Terminal Emulator.
be: Загадамі --launch і --query commands:
    
     падтрымліваюцца наступныя ТЫПы:
    
      WebBrowser       - Пераважны вэб-браўзер.
      MailReader       - Пераважная паштовая праграма.
      FileManager      - Пераважны кіраўнік файлаў.
      TerminalEmulator - Пераважны эмулятар тэрмінала.

en: The last active output must not be disabled, the system would be unusable.
be: Апошні актыўны выхад мусіць быць уключаны, сістэма будзе непрыдатнай для выкарыстання.

en: The maximum pointer speed after acceleration
be: Максімальная хуткасць паказальніка пасля паскарэння

en: The mouse pointer cannot move farther than this distance between two clicks for them to be considered a double click
be: Для падвойнай пстрычкі курсор мышы не павінен адхіліцца паміж пстрычкамі больш чым на зададзеную адлегласць

en: The number of pixels the pointer must move before a drag operation will start
be: Колькасць пікселяў, на якія мусіць перамясціцца курсор перад перацягваннем аб'екта

en: The number of pixels the pointer must move in a short time before it starts accelerating
be: Колькасць пікселяў, на якія мусіць перамясціцца курсор перад паскарэннем

en: The previous configuration will be restored in <b>%i seconds</b> if you do not reply to this question.
be: Папярэдняя канфігурацыя будзе адноўленая праз <b>%i секунд</b>, калі вы не адкажаце на пытанне.

en: The previous configuration will be restored in <b>10 seconds</b> if you do not reply to this question.
be: Папярэдняя канфігурацыя будзе адноўленая праз <b>10 секунд</b>, калі вы не адкажаце на пытанне.

en: The ramp used to reach maximum pointer speed
be: Адлегласць, якую мусіць прайсці курсор для дасягнення максімальнай хуткасці

en: The rate at which keystrokes are generated while a key is pressed
be: Чашчыня, з якой улічваюцца націсканні клавіш, калі клавіша націснутая

en: The root element ('/') is not a valid property name
be: Элемент root ('/') - няправільная назва уласцівасці

en: The system defaults will be restored next time you log in.
be: Прадвызначаныя налады адновяцца падчас наступнага ўваходу ў сістэму.

en: The time, in milliseconds, before a pressed key begins repeating
be: Час у мілісекундах перад паўторам пры націснутай клавішы

en: The time, in milliseconds, between repeated motion events
be: Час у мілісекундах паміж паўторнымі рухамі

en: The time, in milliseconds, between the initial key press and first repeated motion event
be: Час у мілісекундах паміж націскам клавішы і пачаткам руху

en: The time, in milliseconds, to get to maximum speed
be: Час у мілісекундах для дасягнення максімальнай хуткасці

en: This font will be used as the default font used when drawing user interface text
be: Гэты шрыфт будзе прадвызначаным для адлюстравання тэксту інтэрфейсу

en: This font will be used as the default monospace font, for example by terminal emulators.
be: Гэты шрыфт будзе выкарыстоўвацца ў якасці прадвызначанага монашырыннага шрыфту (напрыклад, у эмулятары тэрмінала).

en: This will remove your custom mime-association and restore the system-wide default.
be: Абраная вамі сувязь тыпаў mime будзе замененая на прадвызначаную сістэмную.

en: This will reset all shortcuts to their default values. Do you really want to do this?
be: Гэтае дзеянне скіне ўсе спалучэнні клавіш. Сапраўды зрабіць гэта?

en: Ti_me:
be: Ч_ас:

en: To help prevent accidental keystrokes, slow keys requires that a key is held for a certain minimum amount of time before the keystroke will be accepted.
be: Каб прадухіліць выпадковае націсканне клавіш, запаволеныя клавішы неабходна ўтрымліваць пэўны прамежак часу, каб дзеянне ўжылася.

en: To help prevent accidental multiple keystrokes, bounce keys imposes a minimum delay between keystrokes.
be: Каб прадухіліць выпадковае націсканне некалькіх клавіш, вяртанне клавішы ў яе ненаціснутую пазіцыю актывуе мінімальную затрымку паміж націсканнямі клавіш.

en: Trac_king mode:
be: Рэжым_ адсочвання:

en: Two mouse clicks in less than this length of time (in milliseconds) will be considered a double click
be: Дзве пстрычкі мышшу з прамежкам, меншым за гэтае значэнне ў мілісекундах, будуць лічыцца падвойнай

en: Two-finger scrolling
be: Пракрутка двума пальцамі

en: Type
be: Тып

en: Type '%s --help' for usage.
be: Увядзіце "%s --help" для вываду даведкі.

en: Typing Settings
be: Налады ўводу

en: Unable to initialize GTK+.
be: Не атрымалася ініцыялізаваць GTK+.

en: Unable to launch the proprietary driver settings
be: Не атрымалася запусціць налады несвабоднага драйвера

en: Unable to query the version of the RandR extension being used
be: Не атрымалася запатрабаваць версію выкарыстоўваемага пашырэння RandR

en: Unable to start "%s"
be: Не атрымалася запусціць "%s"

en: Unable to start the Xfce Display Settings
be: Не атрымалася запусціць налады дысплэя Xfce

en: Unknown
be: Невядома

en: Unknown format, only archives and directories are supported
be: Невядомы фармат, падтрымліваюцца толькі каталогі і архівы

en: Unsigned Int
be: Бяззнакавы цэлы

en: Unsigned Int64
be: Вялікі бяззнакавы цэлы

en: Update Display Profile
be: Абнавіць профіль дысплэя

en: Update an existing profile.
be: Абнавіць існы профіль.

en: Update changed display profile '%s'?
be: Абнавіць зменены профіль дысплэя "%s"?

en: Use _bounce keys
be: Выкарыстоўваць _скокаючыя клавішы

en: Use _startup notification
be: Выкарыстоўваць _апавяшчэнне пра запуск

en: Use a c_ustom command:
be: Выкарыстоўваць ад_вольны загад:

en: Use a custom application which is not included in the above list.
be: Выкарыстаць адвольную праграму, якой няма ў гэтым спісе.

en: Use a custom command for an application that is not available from the above application list.
be: Выкарыстоўваць адвольны загад для праграмы, якая адсутнічае ў гэтым спісе.

en: Use slow _keys
be: Выкарыстоўваць запаволеныя _клавішы

en: Use the command line
be: Выкарыстоўваць загадны радок

en: User Set
be: Карыстальніцкі

en: Value
be: Значэнне

en: Variant
be: Варыянт

en: Vendor:
be: Вытворца:

en: Version information
be: Інфармацыя пра версію

en: Vertical
be: Вертыкальны

en: Vertical BGR
be: Вертыкальны BGR

en: Vertical RGB
be: Вертыкальны RGB

en: W3M Text Browser
be: Тэкставы браўзер W3M

en: Warning
be: Папярэджанне

en: Web Browser
be: Вэб-браўзер

en: Webcam
be: Вэб-камера

en: When enabled, modifier keys (such as Control, Alt, and Shift) do not need to be held down (they can be pressed and then released) when multiple keys would normally need to be pressed at the same time.
be: Калі ўключана, не будзе патрэбы ўтрымліваць клавішы-мадыфікатары (Control, Alt, Shift), іх можна будзе націснуць і адпусціць. Утрымліваць некалькі клавіш запар не будзе патрэбна.

en: When enabled, the mouse pointer can be controlled using the keyboard number pad.
be: Калі ўключана, паказальнікам мышы можна кіраваць з лічбавай клавіятуры.

en: When enabled, the session manager will start the required applications for screen readers and magnifiers.
be: Калі ўключана, кіраўнік сеансаў запусціць праграмы, неабходныя для чытання з экрана і павелічэння.

en: When selected, modifier keys (such as Control, Alt, and Shift) will remain locked in the pressed state until pressed again
be: Калі абрана, клавішы-мадыфікатары (Control, Alt, Shift) будуць актыўнымі, пакуль іх не націснуць зноў

en: When selected, pressing and holding down a key emits the same character over and over again
be: Калі абрана, пры націсканні і ўтрымліванні клавішы будзе друкавацца той жа сімвал зноў і зноў

en: When selected, the "sticky keys" feature will be disabled if two keys are pressed simultaneously
be: Калі абрана, функцыя заліпання клавіш будзе выключаная пры адначасовым націсканні на дзве клавішы

en: When selected, the mouse pointer can be controlled using the keyboard number pad
be: Калі абрана, курсор мышы будзе кіравацца з лічбавага блоку клавіятуры

en: When selected, the scroll wheel will work in the opposite direction
be: Калі абрана, кола мышы будзе пракручвацца ў адваротным кірунку

en: When selected, the touchpad will be disabled when the keyboard is being used
be: Калі абрана, тачпад будзе выключацца падчас выкарстоўвання клавіятуры

en: Workspace %d
be: Працоўная прастора %d

en: Xfce Panel
be: Панэль Xfce

en: Xfce Settings Daemon
be: Дэман налад Xfce

en: Xfce Terminal
be: Тэрмінал Xfce

en: Xfe File Manager
be: Кіраўнік файлаў Xfce

en: Yes
be: Так

en: _Acceleration delay:
be: _Затрымка паскарэння:

en: _Add
be: _Дадаць

en: _Advanced
be: _Дадаткова

en: _Behavior
be: _Паводзіны

en: _Browse...
be: Аг_ляд...

en: _Cancel
be: _Скасаваць

en: _Close
be: _Закрыць

en: _Devices
be: _Прылады

en: _Edit
be: _Рэдагаванне

en: _Enable anti-aliasing
be: _Уключыць згладжванне шрыфту

en: _Enable assistive technologies
be: _Уключыць дапаможныя тэхналогіі

en: _Enable key repeat
be: _Уключыць паўтор клавіш

en: _Filter:
be: _Фільтр:

en: _Fonts
be: _Шрыфты

en: _General
be: А_сноўныя

en: _Help
be: _Даведка

en: _Icons
be: _Значкі

en: _Import
be: _Імпарт

en: _Internet
be: _Інтэрнэт

en: _Keyboard model
be: _Мадэль клавіятуры

en: _Layout
be: _Раскладка

en: _Lock sticky keys
be: _Блакаваць заліпнуўшыя клавішы

en: _Mirror displays
be: _Адлюстраваныя дысплэі

en: _Monitor
be: _Манітор

en: _Mouse
be: _Мыш

en: _OK
be: _Добра

en: _Open
be: _Адкрыць

en: _Other...
be: _Іншае...

en: _Others
be: _Іншае

en: _Property:
be: _Уласцівасць:

en: _Remove
be: _Выдаліць

en: _Repeat delay:
be: _Затрымка паўтору:

en: _Reset
be: Ск_інуць

en: _Reset Channel
be: _Скінуць канал

en: _Reset to Defaults
be: _Скінуць да прадвызначанага

en: _Rotation:
be: _Паварочванне:

en: _Scale:
be: _Шкала:

en: _Test area:
be: _Тэставая прастора:

en: _Theme
be: _Тэма

en: _Type:
be: _Тып:

en: _Update
be: _Абнавіць

en: _Update '%s'
be: _Абнавіць "%s"

en: _Use mouse emulation
be: _Выкарыстоўваць эмуляцыю мышы

en: _Use sticky keys
be: _Выкарыстоўваць заліпанне клавіш

en: _Utilities
be: _Утыліты

en: _Value:
be: _Значэнне:

en: _Window Scaling
be: _Маштабаванне акон

en: assistive;technologies;keys;sticky;bounce;emulation;screen readers;magnifiers;a11y;i18n;l10n;AT-SPI;ATK;impairment;
be: дапаможныя тэхналогіі;тэхналогіі;клавішы;заліпанне клавіш;скоканне клавіш;эмуляцыя;чытанне з экрана;павелічэнне;a11y;i18n;l10n;AT-SPI;ATK;абмежаваныя магчымасці;

en: color;settings;management;display;monitors;printers;webcams;scanners;
be: колер;налады;кіраванне;дысплэй;маніторы;прынтары;вэб-камеры;сканеры;

en: control;panel;center;system;settings;personalize;hardware;
be: кантроль;панэль;цэнтр;сістэма;налады;асабістыя;абсталяванне;

en: display;settings;screen;resolution;refresh;rate;rotation;external;projectors;monitors;LCD;CRT;HiDPI;
be: дысплэй;налады;экран;раздзяляльная здольнасць;абнаўленне;чашчыня;паварочванне;вонкавы;праектары;маніторы;LCD;CRT;HiDPI;

en: file;type;extension;association;open with;web browser;mail reader;file manager;terminal emulator;
be: файл;тып;пашырэнне;асацыяцыя;адкрыць у;вэб-браўзер;паштовы кліент;кіраўнік файлаў;эмулятар тэрмінала;

en: msec
be: мсек

en: numlock;keyboard;layout;shortcuts;
be: numlock;клавіятура;раскладка;спалучэнні клавіш;

en: pixels/sec
be: пікселяў/сек

en: registry;regedit;configuration file;
be: рэестр;рэдактар;файл канфігурацыі;

en: reset
be: скінуць

en: settings;buttons;scroll;direction;pointer;speed;double click;theme;wheel;
be: налады;кнопкі;пракрутка;напрамак;паказальнік;падвойная пстрычка;тэма;кола мышы;

en: start monitoring channel "%s"
be: распачата сачэнне за каналам "%s"

en: themes;user interface;styles;icons;fonts;anti-aliasing;hinting;sub-pixel;subpixel;rendering;ClearType;DPI;RGB;BGR;menu accelerators;keyboard shortcuts;event;sounds;window scaling;HiDPI;Retina display;
be: тэмы;інтэрфейс карыстальніка;стылі;значкі;шрыфтызгладжванне;хінтынг;субпіксельны;адмалёўка;ClearType;DPI;RGB;BGR;гарачыя клавішы;спалучэнні клавіш;падзеі;гукі;маштабаванне акон;HiDPI;дысплэй Retina;
