gnumeric 1.2 - en to bg translation catalogue (312 entries)

en: %s
    is a directory name
bg: %s
    е име на директория

en: (%s,%s)
bg: (%s;%s)

en: Afghanistan, Afghanis
bg: Афганистански, авгани

en: Africa
bg: Африка

en: Albania (sq_AL)
bg: Албания (sq_AL)

en: Albania, Leke
bg: Албански, лек

en: Alignment
bg: Подравняване

en: Angola, Kwanza
bg: Ангола, кванза

en: Arabic
bg: Арабски

en: Area
bg: Област

en: Areas
bg: Области

en: Argentina (es_AR)
bg: Аржентина (es_AR)

en: Argentina, Pesos
bg: Аржентина, песо

en: Aruba, Guilders
bg: Арубания, гуилдер

en: Asia
bg: Азия

en: Australia
bg: Австралия

en: Australia, Dollars
bg: Австралия, долар

en: Automatic
bg: Автоматично

en: Bahamas, Dollars
bg: Бахами, долар

en: Bahrain (ar_BH)
bg: Бахрейн (ar_BH)

en: Bahrain, Dinars
bg: Бахрейн, динар

en: Baltic
bg: Балтийски

en: Bangladesh (bn_BD)
bg: Бангладеш (bn_BD)

en: Bangladesh, Taka
bg: Бангладеш, така

en: Bar
bg: Лента

en: Barbados, Dollars
bg: Барбадос, долар

en: Belarus (be_BY)
bg: Беларус (be_BY)

en: Belarus, Rubles
bg: Беларус, рубла

en: Belize, Dollars
bg: Билиз, долар

en: Bermuda, Dollars
bg: Бермуди, долар

en: Bhutan, Ngultrum
bg: Бутан, нгултрум

en: Black
bg: Черно

en: Blue
bg: Синьо

en: Bolivia, Bolivianos
bg: Боливия, боливано

en: Botswana, Pulas
bg: Ботсвана, пула

en: Bricks
bg: Тухла

en: Brunei Darussalam, Dollars
bg: Бруней, долар

en: Bulgaria (bg_BG)
bg: България (bg_BG)

en: Bulgaria, Leva
bg: България, лев

en: Burundi, Francs
bg: Бурунди, франк

en: Can't read plugin info file ("%s").
bg: Не мога да чета plugin инфо файл ("%s").

en: Canada, Dollars
bg: Канада, долар

en: Cannot load plugin loader.
bg: Не мога да заредя plugin.

en: Central European
bg: Централно европейски

en: Chart
bg: Диаграма

en: Chile (es_CL)
bg: Чили (es_CL)

en: Chile, Pesos
bg: Чили, песо

en: China, Yuan Renminbi
bg: Китай, юан

en: Cleanup function inside plugin returned error.
bg: Функцията за чистене в plugin върна грешка.

en: Co_lor:
bg: Ц_вят:

en: Colombia (es_CO)
bg: Колумбия (es_CO)

en: Colombia, Pesos
bg: Колумбия, песо

en: Column
bg: Колона

en: Comoros, Francs
bg: Коморски, франк

en: Costa Rica (es_CR)
bg: Коста Рика (es_CR)

en: Couldn't activate plugin "%s" (ID: %s).
bg: Не мога да активирам plugin "%s" (ID: %s).

en: Couldn't deactivate plugin "%s" (ID: %s).
bg: Не мога да деактивирам plugin "%s" (ID: %s).

en: Couldn't read plugin info from file.
bg: Не мога да чета информация за plugin от файл.

en: Croatia, Kuna
bg: Хърватско, куна

en: Cuba, Pesos
bg: Куба, песо

en: Currency
bg: Пари

en: Current Locale:
bg: Текущ локал:

en: Custom
bg: Настройка

en: Cyan
bg: Циан

en: Czech Republic (cs_CZ)
bg: Чешка Република (cs_CZ)

en: Data
bg: Данни

en: Date
bg: Дата

en: Deci_mal places:
bg: Десетични позиции:

en: Default
bg: По подразбиране

en: Details
bg: Подробности

en: Diagonal Crosshatch
bg: Диагонални Пресечени

en: Diagonal Stripe
bg: Диагонални Щрихи

en: Discrete
bg: Дискретно

en: Djibouti, Francs
bg: Джибути, франк

en: Dominican Republic (es_DO)
bg: Доминиканска Република (es_DO)

en: Dynamic module loading is not supported in this system.
bg: Динамично зареждане на модул не се поддържа в тази система.

en: East Caribbean Dollars
bg: Източни Караиби, долар

en: Eastern Europe
bg: Източна Европа

en: Ecuador (es_EC)
bg: Еквадор (es_EC)

en: Egypt, Pounds
bg: Египет, паунд

en: El Salvador (es_SV)
bg: Салвадор (es_SV)

en: El Salvador, Colones
bg: Салвадор, колон

en: Error initializing plugin loader ("%s").
bg: Грешка при инициализиране на зареждане на plugin ("%s").

en: Error while activating plugin service #%d.
bg: Грешка при активиране на plugin обслужване #%d.

en: Error while deactivating plugin service #%d.
bg: Грешка при деактивиране на plugin обслужване #%d.

en: Error while loading plugin dependencies.
bg: Грешка при зареждане зависимостите на plugin.

en: Error while loading plugin service.
bg: Грешка по време на зареждане на plugin обслужване.

en: Error while preparing loader "%s".
bg: Грешка докато подготвям програмата за зареждане "%s".

en: Error while reading file.
bg: Грешка по време на четене на файл.

en: Error while reading service #%d info.
bg: Гешка по време на четене на инфо за обслужане #%d

en: Errors while activating plugins.
bg: Грешка при активиране на plugins.

en: Errors while initializing plugin system.
bg: Грешка по време на инициализиране на plugin' система.

en: Errors while reading info about available plugins.
bg: Грешка при четене на информация за наличните plugins.

en: Ethiopia, Birr
bg: Етиопия, бир

en: FALSE
bg: ЛЪЖА

en: Falkland Islands (Malvinas), Pounds
bg: Фолкландски оствори, паунд

en: Fiji, Dollars
bg: Фиджи, долар

en: File "%s" is not valid plugin info file.
bg: Файл "%s" не е валиден plugin инфо файл.

en: File doesn't contain "%s" function.
bg: Файла не съдържа функция "%s".

en: Font
bg: Шрифт

en: Font:
bg: Шрифт:

en: Foreground Solid
bg: Плътен Преден план

en: Format
bg: Форматиране

en: Gambia, Dalasi
bg: Гамбия, даласи

en: General
bg: Основни

en: Ghana, Cedis
bg: Гана, цеди

en: Gibraltar, Pounds
bg: Гибралтар, паунд

en: Graph
bg: Диаграма

en: Greek
bg: Гръцки

en: Green
bg: Зелено

en: Guatemala (es_GT)
bg: Гватемала (es_GT)

en: Guatemala, Quetzales
bg: Гватемала, куетзал

en: Guinea, Francs
bg: Гвинея, франк

en: Guppi
bg: Гупи

en: Guyana, Dollars
bg: Гвиана, долар

en: Haiti, Gourdes
bg: Хаити, гоуребе

en: Height
bg: Височина

en: Honduras (es_HN)
bg: Хондурас (es_HN)

en: Honduras, Lempiras
bg: Хондурас, лемпира

en: Hong Kong, Dollars
bg: Хонк Конг, долар

en: Horizontal Stripe
bg: Хоризонтална Щриха

en: Hungary, Forint
bg: Унгария, форинт

en: I_nside
bg: В_ътре

en: India, Rupees
bg: Индия, рупия

en: Indian
bg: Индийски

en: Indonesia (id_ID)
bg: Индонезия (id_ID)

en: Indonesia, Rupiahs
bg: Индонезия, рупии

en: Initializing function inside plugin returned error.
bg: Инициализираща функция вътре в plugin върна грешка.

en: Iran, Rials
bg: Иран, риал

en: Iraq, Dinars
bg: Ирак, динар

en: Jamaica, Dollars
bg: Ямайка, долар

en: Japan, Yen
bg: Япония, йена

en: Japanese
bg: Японски

en: Jordan (ar_JO)
bg: Йордан (ar_JO)

en: Jordan, Dinars
bg: Йордания, динар

en: Kenya, Shillings
bg: Кения, шилинг

en: Korean
bg: Корейски

en: Kuwait (ar_KW)
bg: Кувейт (ar_KW)

en: Kuwait, Dinars
bg: Кувейт, динар

en: Label
bg: Етикет

en: Labels
bg: Етикети

en: Laos, Kips
bg: Лаос, кип

en: Large Circles
bg: Големи Кръгове

en: Lebanon, Pounds
bg: Ливан, паунд

en: Legend
bg: Легенда

en: Lesotho, Maloti
bg: Лесото, малоти

en: Liberia, Dollars
bg: Либерия, долар

en: Libya (ar_LY)
bg: Либия (ar_LY)

en: Libya, Dinars
bg: Либия, динар

en: Line
bg: Линия

en: Lines
bg: Линии

en: Locale:
bg: Локал:

en: Luxembourg/German (de_LU)
bg: Люксембург/Немски (de_LU)

en: Magenta
bg: Пурпурно

en: Malawi, Kwachas
bg: Малави, квача

en: Malaysia, Ringgits
bg: Малайзия, рингит

en: Mauritania, Ouguiyas
bg: Мавритания, оугуя

en: Mauritius, Rupees
bg: Мавриций, рупи

en: Menu
bg: Меню

en: Mexico (es_MX)
bg: Мексико (es_MX)

en: Mexico, Pesos
bg: Мексико, песо

en: Module doesn't contain "%s" function.
bg: Модула не съдържа функция "%s"

en: Module file "%s" has invalid format.
bg: Модулен файл "%s" има грешен формат.

en: Module file name not given.
bg: Име на модулен файл не е зададено.

en: Moldova, Lei
bg: Молдова, лея

en: Mongolia, Tugriks
bg: Монголия, тунгрик

en: Morocco, Dirhams
bg: Мароко, дирхам

en: Mozambique, Meticais
bg: Мозамбик, метикал

en: Myanmar (Burma), Kyats
bg: Майнмар, куати

en: Name
bg: Име

en: Namibia, Dollars
bg: Намибия, долар

en: New Zealand (en_NZ)
bg: Нова Зеландия (en_NZ)

en: Nicaragua, Gold Cordobas
bg: Никарагуа, златни кордоба

en: Nigeria, Nairas
bg: Нигерия, ниар

en: None
bg: Без

en: Normal
bg: Нормално

en: Number
bg: Число

en: Number Formats
bg: Числови формати

en: O_utside
bg: _Отвън

en: Other
bg: Друг

en: Pakistan (ur_PK)
bg: Пакистан (ur_PK)

en: Pakistan, Rupees
bg: Пакистан, рупи

en: Panama, Balboa
bg: Панама, балбоа

en: Papua New Guinea, Kina
bg: Папуа и Нова Гвинея, кина

en: Paraguay, Guarani
bg: Парагвай, гуарани

en: Percentage
bg: Проценти

en: Philippines (en_PH)
bg: Филипини (en_PH)

en: Philippines, Pesos
bg: Филипински острови, песо

en: Plot
bg: Плот

en: Plugin has no id.
bg: Plugin-ът няма id.

en: Point
bg: Точка

en: Preview:
bg: Предварителен преглед:

en: Qatar, Rials
bg: Катар, реал

en: Red
bg: Червено

en: Reverse Diagonal Stripe
bg: Обратни Диагонални щрихи

en: Russia, Rubles
bg: Русия, рубла

en: Rwanda, Rwanda Francs
bg: Руанда, франк

en: S_ymbol:
bg: С_имвол:

en: Samoa, Tala
bg: Самоа, тала

en: Saudi Arabia (ar_SA)
bg: Суадитска Арабия (ar_SA)

en: Saving over old files of this type is disabled for safety.
bg: Запазването върху стари файлове за този тип е забранено поради безопасност.

en: Scientific
bg: Научно

en: Semi Circles
bg: Полуокръжности

en: Series
bg: Серии

en: Seychelles, Rupees
bg: Сейшелски острови, рупи

en: Si_ze:
bg: Раз_мер:

en: Singapore, Dollars
bg: Сингапур, долар

en: Size:
bg: Размер:

en: Slovakia (sk_SK)
bg: Словкия (sk_SK)

en: Slovenia (sl_SI)
bg: Словения (sl_SI)

en: Small Circles
bg: Малки окръжности

en: Solid
bg: Плътен

en: Solomon Islands, Dollars
bg: Соломонови острови, долар

en: Somalia, Shillings
bg: Сомалия, шилинг

en: South Africa Afrikaans (af_ZA)
bg: Южна Африка, Африкаанс (af_ZA)

en: South Africa/English (en_ZA)
bg: Южна Африка/Английски (en_ZA)

en: Special
bg: Специално

en: Sri Lanka, Rupees
bg: Шри Ланска, рупии

en: Style
bg: Стил

en: Swaziland, Emalangeni
bg: Свазиленд, лилингжени

en: Syria, Pounds
bg: Сирийя, паунд

en: TRUE
bg: ИСТИНА

en: Taiwan, New Dollars
bg: Тайван, нов долар

en: Tajikistan (tg_TJ)
bg: Таджикистан (tg_TJ)

en: Tanzania, Shillings
bg: Танзания, шилинг

en: Text
bg: Текст

en: Thailand (th_TH)
bg: Тайланд (th_TH)

en: Thailand, Baht
bg: Тайланд, бахт

en: Thatch
bg: Сламена

en: The Netherlands (nl_NL)
bg: Холандия (nl_NL)

en: Thick Diagonal Crosshatch
bg: Дебели Диагонално-пресечени щрихи

en: Thin Diagonal Crosshatch
bg: Тънки Диагонално-пресечени щрихи

en: Thin Diagonal Stripe
bg: Тънки Диагонални щрихи

en: Thin Horizontal Crosshatch
bg: Тънки Хоризонтално-пресечени

en: Thin Horizontal Stripe
bg: Тънки Хоризонтални Щрихи

en: Thin Reverse Diagonal Stripe
bg: Тънки обратни диагонални щрихи

en: Thin Vertical Stripe
bg: Тънки Вертикални щрихи

en: Time
bg: Време

en: Title
bg: Заглавие

en: Trinidad and Tobago, Dollars
bg: Тринидат и Тобаго, долар

en: Tunisia (ar_TN)
bg: Тунис (ar_TN)

en: Tunisia, Dinars
bg: Тунис, динар

en: Turkey, Liras
bg: Турция, лира

en: Turkish
bg: Турски

en: Uganda, Shillings
bg: Уганда, шилинг

en: Ukraine, Hryvnia
bg: Украийна, гривни

en: Unable to close module file "%s".
bg: Не мога да затворя модул файл "%s".

en: Unable to open file '%s'
bg: Немога да отворя файл "%s"

en: Unable to open module file "%s".
bg: Не мога да отворя модулен файл "%s".

en: Unicode
bg: Уникод

en: Unknown name
bg: Неизвестно име

en: Unknown plugin name.
bg: Неизвестно име на plugin

en: Unsupported loader type "%s".
bg: Неподържан тип на програма за зареждане "%s".

en: Uruguay (es_UY)
bg: Уругвай (es_UY)

en: Uruguay, Pesos
bg: Уругвай, песо

en: Values
bg: Значения

en: Vanuatu, Vatu
bg: Ванути, вату

en: Venezuela (es_VE)
bg: Венецуела (es_VE)

en: Vertical Stripe
bg: Вертикални щрихи

en: Viet Nam, Dong
bg: Виетнам, донг

en: Vietnamese
bg: Виетнамски

en: Western
bg: Западен

en: Western Europe
bg: Западна Европа

en: White
bg: Бяло

en: Width
bg: Ширина

en: Yellow
bg: Жълто

en: Yemen, Rials
bg: Йемен, риал

en: You can turn this safety feature off by editing appropriate plugin.xml file.
bg: Вие може да изключите тази възможност като редактирате съответния plugin.xml файл.

en: You do not have permission to save to
    %s
bg: Вие нямате права за запазване на
    %s

en: Zimbabwe, Zimbabwe Dollars
bg: Зимбабве, долар

en: _Background:
bg: Фон:

en: _Cross
bg: _Пресичане

en: _Direction:
bg: _Посока:

en: _Fit:
bg: _Изпълване:

en: _Foreground:
bg: Преден план:

en: _Format:
bg: _Формат:

en: _High
bg: В_исоко

en: _Insert
bg: _Вмъкване

en: _Inside
bg: Вът_ре

en: _Low
bg: _Ниско

en: _Outside
bg: _Отвън

en: _Pattern:
bg: _Плочка:

en: _Select...
bg: _Избор...

en: _Show Labels
bg: _Показване на Етикетите

en: _Size:
bg: _Размер:

en: _Text:
bg: Те_кст:

en: _Type:
bg: _Тип:

en: asterisk
bg: звездичка

en: bar
bg: лента

en: black
bg: черен

en: blue
bg: синьо

en: circle
bg: кръг

en: cross
bg: кръст

en: cyan
bg: циан

en: dark gray
bg: тъмно сиво

en: degrees
bg: градуси

en: diamond
bg: диаманд

en: dull blue
bg: тъмно синьо

en: gold
bg: златно

en: gray
bg: сиво

en: green
bg: зелено

en: magenta
bg: пурпурно

en: navy
bg: морско синьо

en: none
bg: без

en: orange
bg: оранжево

en: pink
bg: розово

en: pts
bg: тчк

en: red
bg: червено

en: red-orange
bg: червено-оранжево

en: sky blue
bg: небесно синьо

en: white
bg: бяло

en: yellow
bg: жълто
