gvfs master - en to bg translation catalogue (447 entries)

en:  (invalid encoding)
bg:  (неправилно кодиране)

en:  <location> <attribute> <values> - set attribute
bg:  <местоположение> <атрибут> <стойности> — задаване на атрибут

en: %.1f GB
bg: %.1f GB

en: %.1f MB
bg: %.1f MB

en: %.1f kB
bg: %.1f kB

en: %s Audio Player
bg: Аудио плеър от %s

en: %s Camera
bg: Камера от %s

en: %s Drive
bg: Устройство %s

en: %s Encrypted Data
bg: Шифрирани данни с обем %s

en: %s Filesystem Service
bg: Услуга за файловата система по %s

en: %s Media
bg: Носител с обем %s

en: %s on %s
bg: %s на %s

en: %s/%s Drive
bg: Устройство %s/%s

en: %s: %d: Directory or file exists
bg: %s: %d: Папката или файлът съществува

en: %s: %d: Invalid filename
bg: %s: %d: Неправилно име на файл

en: %s: %d: No such file or directory
bg: %s: %d: Липсва такъв файл или папка

en: %s: %d: Not Supported
bg: %s: %d: Не се поддържа

en: %s: %s, error writing to stdout
bg: %s: %s: грешка при запис към стандартния изход

en: %s: %s: error launching application: %s
bg: %s: %s: грешка при стартиране на приложение: %s

en: %s: %s: error opening file: %s
bg: %s: %s: грешка при отваряне на файл: %s

en: %s: %s: error opening location: %s
bg: %s: %s: грешка при отваряне на местоположение: %s

en: %s: %s: error reading: %s
bg: %s: %s: грешка при четене: %s

en: %s: %s:error closing: %s
bg: %s: %s: грешка при затваряне: %s

en: %s: missing locations
bg: %s: не е дадено местоположение

en: - create directories
bg: — създаване на папки

en: - delete files
bg: — изтриване на файлове

en: - list contents of directories in a tree-like format
bg: — дървовидно изброяване на съдържанието на папките

en: - list files at <location>
bg: — изброяване на файловете на <местоположение>

en: - mount <location>
bg: — монтиране <местоположение>

en: - move files to trash
bg: — преместване на файловете в кошчето

en: - rename file
bg: — преименуване на файл

en: - show info for <location>
bg: — показване на информация за <местоположение>

en: / on %s
bg: / на %s

en: ATA Drive
bg: Устройство с ATA

en: Accounts are unsupported
bg: Не се поддържат абонаменти

en: Append to end of file
bg: Добавяне в края на файла

en: Apple Mobile Device
bg: Преносимо устройство на Епъл

en: Attribute not specified
bg: Атрибутът не е указан

en: Audio CD Filesystem Service
bg: Услуга за файлова система на аудио CD

en: Audio Disc
bg: Аудио диск

en: Audio Player
bg: Аудио плеър

en: Automount failed: %s
bg: Неуспешно автоматично монтиране: %s

en: Backup file creation failed
bg: Резервният файл не бе създаден

en: Backup file creation failed: %s
bg: Неуспех при създаване на резервен файл: %s

en: Backups are not yet supported.
bg: Резервни копия все още не се поддържат.

en: Blank Blu-Ray Disc
bg: Празен диск Blu-Ray

en: Blank Blu-Ray R Disc
bg: Празен диск Blu-Ray R

en: Blank Blu-Ray RW Disc
bg: Празен диск Blu-Ray RW

en: Blank CD-R Disc
bg: Празен диск CD-R

en: Blank CD-ROM Disc
bg: Празен диск CD-ROM

en: Blank CD-RW Disc
bg: Празен диск CD-RW

en: Blank DVD+R DL Disc
bg: Празен диск DVD+R DL

en: Blank DVD+R Disc
bg: Празен диск DVD+R

en: Blank DVD+RW Disc
bg: Празен диск DVD+RW

en: Blank DVD-RAM Disc
bg: Празен диск DVD-RAM

en: Blank DVD-ROM Disc
bg: Празен диск DVD-ROM

en: Blank DVD-RW Disc
bg: Празен диск DVD-RW

en: Blank Disc
bg: Празен диск

en: Blank HD DVD Disc
bg: Празен диск HD DVD

en: Blank HD DVD-R Disc
bg: Празен диск HD DVD-R

en: Blank HD DVD-RW Disc
bg: Празен диск HD DVD-RW

en: Blank MO Disc
bg: Празен диск MO

en: Blu-Ray Disc
bg: Диск Blu-Ray

en: Blu-Ray R Disc
bg: Диск Blu-Ray R

en: Blu-Ray RW Disc
bg: Диск Blu-Ray RW

en: Burn
bg: Записване

en: CD-R Disc
bg: Диск CD-R

en: CD-ROM Disc
bg: Диск CD-ROM

en: CD-RW Disc
bg: Диск CD-RW

en: CD/DVD Creator
bg: Създаване на CD/DVD

en: Camera
bg: Камера

en: Can't contact session bus
bg: Не може да се направи връзка със сесийната шина

en: Can't copy directory over directory
bg: Папката не може да бъде копирана върху папка

en: Can't copy file over directory
bg: Файлът не може да бъде копиран върху папка

en: Can't eject file
bg: Файлът не може да бъде изваден

en: Can't find metadata file %s
bg: Файлът с метаданни „%s“ не може да бъде открит

en: Can't handle version %d of GVfsIcon encoding
bg: Версия %d на кодирането GVfsIcon не се поддържа

en: Can't monitor file or directory.
bg: Папката или файлът не могат да бъдат наблюдавани

en: Can't mount file
bg: Файлът не може да бъде монтиран

en: Can't move directory over directory
bg: Папка не може да бъде преместена върху папка

en: Can't open directory
bg: Папката не може да бъде отворена

en: Can't open mountable file
bg: Файлът за монтиране не може да бъде отворен

en: Can't poll file
bg: Файлът не може да бъде запитан

en: Can't recursively copy directory
bg: Папката не може да бъде копирана рекурсивно

en: Can't recursively move directory
bg: Папка не може да бъде преместена рекурсивно върху папка

en: Can't send host identity confirmation
bg: Информацията за идентичността на хоста не може да бъде изпратена

en: Can't send password
bg: Паролата не може да бъде изпратена

en: Can't start file
bg: Файлът не може да бъде стартиран

en: Can't stop file
bg: Файлът не може да бъде спрян

en: Can't unmount file
bg: Файлът не може да бъде демонтиран

en: Can't write to directory
bg: В папката не може да се пише

en: Cancel
bg: Отмяна

en: Cancel Login
bg: Отмяна на влизането

en: Cannot allocate new file to append to
bg: Новият файл, към който да се добавя, не може да бъде заделен

en: Cannot connect to the system bus
bg: Не може да се направи връзка със системната шина

en: Cannot create gphoto2 context
bg: Контекстът за gphoto2 не може да бъде създаден

en: Cannot create gudev client
bg: Клиентът за gudev не може да бъде създаден

en: Cannot create libhal context
bg: Контекстът за libhal не може да бъде създаден

en: Cannot find drive %s
bg: Устройството %s не може да бъде открито

en: Cannot get LUKS cleartext slave
bg: Помощното устройство, което е интерфейс към шифрираното, не може да бъде получено

en: Cannot get LUKS cleartext slave from path `%s'
bg: Помощното устройство, което е интерфейс към шифрираното, не може да бъде получено от пътя „%s“

en: Cannot get data of file to append to
bg: Данните на файла, към който да се добавя, не могат да се получат

en: Cannot initialize libhal
bg: Библиотеката libhal не може да бъде инициализирана

en: Cannot open data connection. Maybe your firewall prevents this?
bg: Не може да се отвори връзка за данни. Възможно е да ви пречи защитната стена.

en: Cannot read file to append to
bg: Файлът, към който да се добавя, не може да бъде прочетен

en: CompactFlash Drive
bg: Устройство CompactFlash

en: Computer
bg: Компютър

en: Concatenate files at locations and print to the standard output. Works just like the traditional cat utility, but using gvfs location instead local files: for example you can use something like smb://server/resource/file.txt as location to concatenate.
bg: Сливане на файловете на местоположенията и отпечатване на стандартния изход. Работи подобно на стандартния инструмент „cat“, но се използват местоположения на gvfs вместо локални файлове, напр. можете да използвате местоположение като smb://сървър/ресурс/файл.txt за извеждане.

en: Connection refused by server
bg: Сървърът отказа връзката

en: Connection to the device lost
bg: Връзката с устройството е прекъсната

en: Copy with file
bg: Копиране с файла

en: Could not create request
bg: Заявката не може да бъде създадена

en: Could not find enclosing mount
bg: Съдържащият монтиран обект не е открит

en: Could not parse response
bg: Отговорът не може да бъде анализиран

en: Couldn't get stream file descriptor
bg: Файловият дескриптор не може да бъде получен

en: Create backup
bg: Създаване на резервни копия

en: DEST - read from standard input and save to DEST
bg: ЦЕЛ – прочитане от стандартния вход и запазване в ЦЕЛта

en: DVD+R DL Disc
bg: Диск DVD+R DL

en: DVD+R Disc
bg: Диск DVD+R

en: DVD+RW Disc
bg: Диск DVD+RW

en: DVD-RAM Disc
bg: Празен диск DVD-RAM

en: DVD-ROM Disc
bg: Диск DVD-ROM

en: DVD-RW Disc
bg: Диск DVD-RW

en: Data connection closed
bg: Връзката за данни бе затворена

en: Device '%s' is password protected. Enter the password on the device and click 'Try again'.
bg: Устройството „%s“ е защитено с парола. Въведете я и натиснете „Нов опит“.

en: Device requires a software update
bg: Устройството изисква обновяване на софтуера

en: Didn't get stream file descriptor
bg: Файловият дескриптор не бе получен

en: Digital Camera (%s)
bg: Цифрова камера (%s)

en: Directory '%s' is not empty
bg: Папката „%s“ не е празна

en: Directory not empty
bg: Папката не е празна

en: Directory notification not supported
bg: Известяването за папки не се поддържа

en: Disc
bg: Диск

en: Dns-SD
bg: DNS-SD

en: Don't follow symlinks
bg: Без следване на символните връзки

en: Don't send single MOVED events.
bg: Да не се изпращат единични събития MOVED.

en: Don't start fuse.
bg: Fuse да не се стартира

en: Drive %s does not contain audio files
bg: Устройството %s не съдържа аудио файлове

en: Empty response
bg: Празен отговор

en: End of stream
bg: Край на потока

en: Enter a password to unlock the volume
    The device "%s" contains encrypted data on partition %d.
bg: Въведете парола, за да отключите файловата система
    Устройството „%s“ съдържа шифрирани данни на дял %d.

en: Enter a password to unlock the volume
    The device "%s" contains encrypted data.
bg: Въведете парола, за да отключите файловата система
    Устройството „%s“ съдържа шифрирани данни.

en: Enter a password to unlock the volume
    The device %s contains encrypted data.
bg: Въведете парола, за да отключите файловата система
    Устройството %s съдържа шифрирани данни.

en: Enter passphrase for key for ssh as %s on %s
bg: Въведете паролата за ключа за ssh на %s към %s

en: Enter passphrase for key for ssh on %s
bg: Въведете паролата за ключа за ssh към %s

en: Enter password for %s
bg: Въведете парола за %s

en: Enter password for ftp as %s on %s
bg: Въведете паролата за ftp на %s към %s

en: Enter password for ftp on %s
bg: Въведете паролата за ftp към %s

en: Enter password for ssh as %s on %s
bg: Въведете паролата за ssh на %s към %s

en: Enter password for ssh on %s
bg: Въведете паролата за ssh към %s

en: Error closing: %s
bg: Грешка при затваряне: %s

en: Error connecting to D-Bus: %s
bg: Грешка при свързване с D-Bus: %s

en: Error connecting to daemon: %s
bg: Грешка при свързване към демон: %s

en: Error connecting to socket: %s
bg: Грешка при свързване към гнездо: %s

en: Error copying file %s: %s
bg: Грешка при преместване на файл %s: %s

en: Error creating Avahi resolver: %s
bg: Грешка при създаване на модула на Avahi за откриване по име: %s

en: Error creating backup file: %s
bg: Грешка при създаване на резервно копие: %s

en: Error creating camera
bg: Грешка при създаване на камера

en: Error creating directory
bg: Грешка при създаване на папка

en: Error creating directory: %s
bg: Грешка при създаване на папка: %s

en: Error creating file object
bg: Грешка при създаване на файлов обект

en: Error creating socket: %s
bg: Грешка при създаване на гнездо: %s

en: Error deleting directory
bg: Грешка при изтриване на папка

en: Error deleting file
bg: Грешка при изтриване на файл

en: Error deleting file: %s
bg: Грешка при изтриване на файл: %s

en: Error finding enclosing mount: %s
bg: Съдържащият монтиран обект не е открит: %s

en: Error from 'paranoia' on drive %s
bg: Грешка от „paranoia“ от устройство %s

en: Error getting data from file
bg: Грешка при получаване на данни от файл

en: Error getting device information
bg: Грешка при получаването на информацията за устройството

en: Error getting file
bg: Грешка при получаване на файл

en: Error getting writable attributes: %s
bg: Грешка при получаването на презаписваемите атрибути: %s

en: Error in stream protocol: %s
bg: Грешка в поточния протокол: %s

en: Error initializing Avahi: %s
bg: Грешка при инициализиране на Avahi: %s

en: Error initializing camera
bg: Грешка при инициализиране на камерата

en: Error loading device information
bg: Грешка при зареждане на информацията за устройството

en: Error looking up device information
bg: Грешка при проверка на информацията за устройството

en: Error mounting %s: %s
bg: Грешка при монтиране на %s: %s

en: Error mounting location: %s
bg: Грешка при монтиране на местоположение: %s

en: Error moving file %s: %s
bg: Грешка при преместване на файл %s: %s

en: Error moving file: %s
bg: Грешка при преместване на файл: %s

en: Error opening file: %s
bg: Грешка при отваряне на файл: %s

en: Error parsing commandline options: %s
bg: Грешка при анализа на опциите на командния ред: %s

en: Error reading stdin
bg: Грешка при четене от стандартния вход

en: Error removing target file: %s
bg: Грешка при премахване на целевия файл: %s

en: Error renaming dir
bg: Грешка при преименуване на папка

en: Error renaming file
bg: Грешка при преименуване на файл

en: Error resolving "%s" service "%s" on domain "%s"
bg: Грешка при откриването по име на услугата за „%s“ — „%s“ в домейна „%s“

en: Error resolving "%s" service "%s" on domain "%s". One or more TXT records are missing. Keys required: "%s".
bg: Грешка при откриването по име на услугата за „%s“ — „%s“ в домейна „%s“. Липсва поне един запис от вида „TXT“. Необходим ключ: „%s“.

en: Error seeking in stream on camera %s
bg: Грешка при търсене в поток от камера %s

en: Error seeking in stream on drive %s
bg: Грешка при търсене в поток от устройство %s

en: Error sending fd: %s
bg: Грешка при изпращане на файловия дескриптор: %s

en: Error setting attribute: %s
bg: Грешка при задаване на атрибут: %s

en: Error setting file metadata: %s
bg: Грешка при задаване на метаданните на файла: %s

en: Error setting up camera communications port
bg: Грешка при настройването на порта за комуникация с камерата

en: Error trashing file: %s
bg: Грешка при преместване на файл в кошчето: %s

en: Error unmounting mount: %s
bg: Грешка при демонтиране: %s

en: Error while getting mount info: %s
bg: Грешка при получаване на информация за файловата система: %s

en: Error writing file
bg: Грешка при запис във файл

en: Error: %s
bg: Грешка: %s

en: Error: %s
bg: Грешка: %s

en: Etag not available
bg: Етикетът не е наличен

en: FILES... - open FILES with registered application.
bg: ФАЙЛОВЕ… — отваряне на файлове с регистрираното за това приложение.

en: Failed to create active FTP connection.
bg: Не може да се отвори активна връзка по FTP.

en: Failed to create active FTP connection. Maybe your router does not support this?
bg: Не може да се отвори активна връзка по FTP. Възможно е да ви пречи защитната стена.

en: Failed to eject media; one or more volumes on the media are busy.
bg: Неуспех при изваждането на носител. Поне една от файловите системи на носителя са заети.

en: Failed to get file list
bg: Неуспех при получаването на списъка на файловете

en: Failed to get folder list
bg: Неуспех при получаването на съдържанието на папка

en: Failed to mount Windows share
bg: Неуспех при монтирането на споделен ресурс на Windows

en: Failed to retrieve share list from server
bg: Неуспех при получаването на споделените ресурси от сървъра

en: Failure
bg: Неуспех

en: File System
bg: Файлова система

en: File does not exist
bg: Файлът не съществува

en: File doesn't exist
bg: Файлът не съществува

en: File exists
bg: Файлът съществува

en: File is directory
bg: Файлът е папка

en: File system is busy: %d open file | File system is busy: %d open files
bg[0]: Файловата система е заета: отворен е %d файл
bg[1]: Файловата система е заета: отворени са %d файла

en: Filename contains invalid characters.
bg: Името на файла използва неправилни знаци

en: Filesystem is busy
bg: Файловата система е заета

en: FireWire Drive
bg: Устройство с FireWire

en: Floppy Disk
bg: Флопи диск

en: Floppy Drive
bg: Флопи устройство

en: Follow symlinks, mounts and shortcuts like dirs
bg: Следване на символните връзки, монтираните обекти, файловете „.desktop“ все едно са папки

en: GVFS Daemon
bg: Демон на GVFS

en: GVFS Metadata Daemon
bg: Демон на GVFS за метаданни

en: GVfs GDU Volume Monitor
bg: Датчик за файлови системи на GVfs

en: Get filesystem info
bg: Получаване на информация за файловата система

en: HD DVD Disc
bg: Диск HD DVD

en: HD DVD-R Disc
bg: Диск HD DVD-R

en: HD DVD-RW Disc
bg: Диск HD DVD-RW

en: HDDVD
bg: HD DVD

en: HDDVD-RW
bg: HD DVD-RW

en: HDDVD-r
bg: HD DVD-r

en: HTTP Client Error: %s
bg: Клиентска грешка в HTTP: %s

en: HTTP Error: %s
bg: Грешка от HTTP: %s

en: Host closed connection
bg: Хостът затвори връзката

en: Host key verification failed
bg: Неуспешно потвърждаване на ключа на хоста

en: Hostname not known
bg: Неизвестно име на хост

en: Insufficient permissions
bg: Недостатъчни права

en: Internal Apple File Control error
bg: Вътрешна грешка в контролния файл на Епъл

en: Internal Error (%s)
bg: Вътрешна грешка (%s)

en: Internal error: %s
bg: Вътрешна грешка: %s

en: Invalid AFC location: must be in the form of afc://uuid:port-number
bg: Неправилно местоположение за AFC: трябва да е във вида afc://uuid:порт-номер

en: Invalid Apple File Control data received
bg: Получени са неправилни данни за контролния файл на Епъл

en: Invalid arguments from spawned child
bg: Неправилни аргументи от породения дъщерен процес

en: Invalid attribute info list content
bg: Неправилно съдържание на списък с информация за атрибути

en: Invalid attribute type %s
bg: Неправилен вид атрибут %s

en: Invalid backend type
bg: Неправилен вид модул

en: Invalid dbus message
bg: Неправилно съобщение на D-BUS

en: Invalid file info format
bg: Неправилно форматирана информация за файл

en: Invalid filename
bg: Неправилно име на файл

en: Invalid filename %s
bg: Неправилно име на файл: %s

en: Invalid icon_id '%s' in OpenIconForRead
bg: Неправилен идентификатор на икона — „%s“ в OpenIconForRead

en: Invalid mount spec
bg: Неправилно указан обект за монтиране

en: Invalid reply
bg: Неправилен отговор

en: Invalid reply received
bg: Получен е неправилен отговор

en: Invalid return value from %s
bg: Върната е неправилна стойност от %s

en: Invalid seek type
bg: Неправилен вид търсене

en: Items in the trash may not be modified
bg: Обектите в кошчето не могат да бъдат променяни

en: Jaz Drive
bg: Устройство Jaz

en: Keep with file when moved
bg: Да се мести заедно с файла

en: LOCATION... - concatenate LOCATIONS to standard output.
bg: МЕСТОПОЛОЖЕНИЕ… — сливане на съдържанието на МЕСТОПОЛОЖЕНИЯТА към стандартния изход.

en: List
bg: Изброяване

en: List writable attributes
bg: Изброяване на презаписваемите атрибути

en: Local Network
bg: Локална мрежа

en: Location is already mounted
bg: Местоположението вече е монтирано

en: Location is not mountable
bg: Местоположението не може да се монтира

en: Location not specified
bg: Местоположението не е указано

en: Lockdown Error: Invalid Argument
bg: Грешка при заключване: неправилен аргумент

en: Log In Anyway
bg: Влизане въпреки всичко

en: Login dialog cancelled
bg: Диалоговият прозорец за влизане е отменен

en: MO Disc
bg: Диск MO

en: Main daemon for GVFS
bg: Основен демон на GVFS

en: Malformed dns-sd encoded_triple '%s'
bg: Неправилно кодирана тройка в dns-sd: „%s“

en: Malformed icon identifier '%s'
bg: Неправилен идентификатор на икона „%s“

en: Malformed input data for GVfsIcon
bg: Неправилни входни данни за GVfsIcon

en: Mass Storage Drive
bg: Устройство с огромен обем

en: MemoryStick Drive
bg: Устройство MemoryStick

en: Metadata daemon for GVFS
bg: Демон на GVFS за метаданни

en: Missing operand
bg: Липсващ операнд

en: Mixed Audio/Data Disc
bg: Диск с аудио и данни

en: Monitor events
bg: Наблюдаване на събитията

en: Mount as mountable
bg: Монтиране като монтируем

en: Mount volume with device file
bg: Монтиране на дела съответстващ на файла за устройството

en: Mounted %s at %s
bg: Монтиране на %s върху %s

en: Name already exists
bg: Името вече съществува

en: Network
bg: Мрежа

en: Network Location Monitor
bg: Датчик за местоположения по мрежата

en: New name too long
bg: Новото име е прекалено дълго

en: No camera specified
bg: Не е указана камера

en: No device specified
bg: Не е указано устройство

en: No drive specified
bg: Не е указано устройство

en: No hostname specified
bg: Не е указано име на хост

en: No media in the drive
bg: В устройството няма носител

en: No mount type specified
bg: Не е указан вид при монтирането

en: No route to host
bg: Няма маршрут до хост

en: No space left on server
bg: Не е останало място на диска

en: No such file
bg: Няма такъв файл

en: No such file %s on drive %s
bg: Липсва файл %s на устройство %s

en: No such file or directory
bg: Липсва такъв файл или папка

en: No such file or directory in target path
bg: В целевия път липсва такъв файл или папка

en: No volume for device file %s
bg: Липсва дял съответстващ на файла за устройство %s

en: Not a WebDAV enabled share
bg: Споделен ресурс без поддръжка на WebDAV

en: Not a directory
bg: Не е папка

en: Not a mountable file
bg: Не е файл за монтиране

en: Not a regular file
bg: Не е обикновен файл

en: Not supported
bg: Не се поддържа

en: Not supported (not same directory)
bg: Не се поддържа (не е същата папка)

en: Not supported (src is dir, dst is dir)
bg: Не се поддържа (изходът е папка, целта — също)

en: Not supported (src is dir, dst is existing file)
bg: Не се поддържа (изходът е папка, целта — съществуващ файл)

en: Not supported (src is file, dst is dir)
bg: Не се поддържа (изходът е файл, целта — папка)

en: Note: just pipe through cat if you need its formatting option like -n, -T or other.
bg: Бележка: подайте изхода от командата към „cat“, за да ползвате опциите на стандартния инструмент, напр. „-n“, „-T“ или др.

en: One or more programs are preventing the unmount operation.
bg: Една или повече програми пречат на демонтирането.

en: Only create if not existing
bg: Създаване, само ако не съществуват

en: Opens the file(s) with the default application registered to handle the type of the file.
bg: Отваряне на файла/овете със стандартното приложение регистрирано за този вид файлове.

en: Operation failed
bg: Неуспешно действие

en: Operation not supported by backend
bg: Модулът не поддържа действието

en: Operation not supported, files on different mounts
bg: Действието не се поддържа, файловете са на различно монтирани местоположения

en: Operation unsupported
bg: Действието не се поддържа

en: Operation was cancelled
bg: Действието е отменено

en: Page type unknown
bg: Неизвестен вид на страницата

en: Password dialog cancelled
bg: Диалоговият прозорец за парола е отменен

en: Password required for %s
bg: Необходима е парола за %s

en: Password required for share %s on %s
bg: Необходима е парола за споделения ресурс %s на %s

en: Permission denied
bg: Достъпът е отказан

en: Please enter proxy password
bg: Въведете паролата за сървъра-посредник

en: Print new etag at end
bg: Отпечатване на нов етикет в края

en: Protocol error
bg: Грешка в протокола

en: Rename successful. New uri: %s
bg: Успешно преименуване. Нов адрес: %s

en: Replace old daemon.
bg: Замяна на стария демон.

en: Response invalid
bg: Неправилен отговор

en: SCSI Drive
bg: Устройство със SCSI

en: SD/MMC Drive
bg: Устройство SD/MMC

en: SOURCE... DEST - copy file(s) from SOURCE to DEST
bg: ИЗТОЧНИК… ЦЕЛ – копиране на файл(ове) от ИЗТОЧНИКа в ЦЕЛта

en: SOURCE... DEST - move file(s) from SOURCE to DEST
bg: ИЗТОЧНИК… ЦЕЛ – преместване на файл(ове) от ИЗТОЧНИКа в ЦЕЛта

en: Seek not supported on stream
bg: Потокът не поддържа търсене

en: Service %d on Apple Mobile Device
bg: Услуга %d от мобилно устройство на Епъл

en: Settable attributes:
bg: Презаписваеми атрибути:

en: Show completions
bg: Използване на дописване

en: Show extra information for List and Monitor
bg: Показване на допълнителна информация при изброяване и наблюдение

en: Show hidden files
bg: Показване на скритите файлове

en: SmartMedia Drive
bg: Устройство SmartMedia

en: Software RAID Drive
bg: Устройство със софтуерен RAID

en: Start Anyway
bg: Стартиране въпреки всичко

en: Start drive in degraded mode?
    Starting a drive in degraded mode means that the drive is no longer tolerant to failures. Data on the drive may be irrevocably lost if a component fails.
bg: Да се стартира ли устройството във влошен режим?
    Работата в такъв режим означава, че устройството повече няма да се справя с грешките. Данните върху него ще бъдат безвъзвратно загубени, ако някой компонент се повреди.

en: Symlinks not supported by backend
bg: Модулът не поддържа символни връзки

en: Tape Drive
bg: Лентово устройство

en: Target %s is not a directory
bg: Целта %s не е папка

en: Target file already exists
bg: Целевият файл вече съществува

en: Target file exists
bg: Целевият файл съществува

en: The FTP server is busy. Try again later
bg: Сървърът за FTP е зает. Опитайте по-късно

en: The attributes to get
bg: Атрибутите, които да бъдат получени

en: The connection was interrupted
bg: Връзката бе прекъсната

en: The device did not respond
bg: Устройството не отговори

en: The directory is not empty
bg: Папката не е празна

en: The etag of the file being overwritten
bg: Етикетът на файла, който е презаписван

en: The file does not exist or isn't an audio track
bg: Файлът не съществува или не е аудио писта

en: The file is not a directory
bg: Файлът не е папка

en: The file is not a mountable
bg: Целевият файл не може да се монтира

en: The file was externally modified
bg: Файлът бе променен от външно приложение

en: The identity of the remote computer (%s) is unknown.
    This happens when you log in to a computer the first time.
    
    The identity sent by the remote computer is %s. If you want to be absolutely sure it is safe to continue, contact the system administrator.
bg: Идентичността на отдалечения компютър (%s) е непозната.
    Това се случва при първото свързване към отдалечен компютър.
    
    Той изпрати идентичността %s. Ако искате да сте напълно сигурни, че е безопасно да продължите, се свържете със системния администратор.

en: The specified location is not mounted
bg: Указаното местоположение не е монтирано

en: The specified location is not supported
bg: Указаното местоположение не се поддържа

en: The trash folder may not be deleted
bg: Папката на кошчето не може да бъде изтрита

en: Thumb Drive
bg: Устройство Thumb

en: Timed out resolving "%s" service "%s" on domain "%s"
bg: Изтече времето за откриването по име на услугата за „%s“ — „%s“ в домейна „%s“

en: Timed out when logging in
bg: Изтече времето за влизане в системата

en: Too many arguments
bg: Прeкалено много аргументи

en: Trash
bg: Кошче

en: Try "%s --help" for more information.
bg: За повече информация използвайте  „%s --help“.

en: Try again
bg: Нов опит

en: USB Drive
bg: Устройство с USB

en: USB support missing. Please contact your software vendor
bg: Липсва поддръжка на USB. Свържете се с доставчика на софтуера

en: Unable to create temporary directory
bg: Неуспех при създаване на временна папка

en: Unable to create temporary file
bg: Неуспех при създаване на временен файл

en: Unable to find supported ssh command
bg: Не е открита поддържана команда за ssh

en: Unable to move metadata keys
bg: Ключовете за метаданни не могат да бъдат преместени

en: Unable to remove metadata keys
bg: Ключовете за метаданни не могат да бъдат изтрити

en: Unable to set metadata key
bg: Ключът за метаданни не може да бъде зададен

en: Unable to spawn ssh program
bg: Неуспех при пораждане на програма за ssh

en: Unable to spawn ssh program: %s
bg: Неуспех при пораждане на програма за ssh: %s

en: Unable to unset metadata key
bg: Ключът за метаданни не може да бъде изчистен

en: Unexpected end of stream
bg: Неочакван край на поток

en: Unexpected reply from server
bg: Неочакван отговор от сървъра

en: Unhandled Apple File Control error (%d)
bg: Необработена грешка от контролен файл на Епъл (%d)

en: Unhandled Lockdown error (%d)
bg: Необработена грешка при заключване (%d)

en: Unhandled libimobiledevice error (%d)
bg: Необработена грешка от устройство на libimobiledevice (%d)

en: Unmount
bg: Демонтиране

en: Unmount Anyway
bg: Демонтиране въпреки всичко

en: Unmount all mounts with the given scheme
bg: Демонтиране на всички ресурси монтирани по тази схема

en: Unnamed Drive
bg: Устройство без име

en: Unnamed Drive (%s)
bg: Устройство без име (%s)

en: Unsupported network protocol
bg: Неподдържан мрежов протокол

en: Unsupported seek type
bg: Неподдържан вид търсене

en: Usage: %s --spawner dbus-id object_path
bg: Употреба: %s --spawner ид-dbus път_до_обект

en: Usage: %s key=value key=value ...
bg: Употреба: %s ключ=стойност ключ=стойност…

en: Use a long listing format
bg: Използване на подробен формат при изброяване

en: Value not specified
bg: Стойността не е указана

en: Volume is busy
    One or more applications are keeping the volume busy.
bg: Файловата система е заета
    Една или повече програми не са я освободили.

en: WebDAV on %s
bg: WebDAV на %s

en: WebDAV share
bg: Споделен ресурс по WebDAV

en: When creating a file, restrict access to the current user only
bg: Ограничаване на достъпа при създаване на файл само до текущия потребител

en: Windows Network
bg: Мрежа на Windows

en: Windows Network Filesystem Service
bg: Услуга за мрежова файлова система на Windows

en: Windows Shares Filesystem Service
bg: Услуга за файлови системи на споделени ресурси на Windows

en: Windows shares on %s
bg: Споделени ресурси на Windows на %s

en: Writable attribute namespaces:
bg: Пространства от имена на презаписваемите атрибути:

en: Zip Drive
bg: Устройство Zip

en: attribute type [string, bytestring, boolean, uint32, int32, uint64, int64, stringv, unset]
bg: вид на атрибута [string (низ), bytestring (байтов низ), boolean (булев), uint32, int32, uint64, int64, stringv, unset (не е зададен)]

en: attributes:
bg: атрибути:

en: backup existing destination files
bg: резервно копиране на всички целеви файлове

en: backups not supported yet
bg: резервни копия все още не се поддържат

en: cdda mount on %s
bg: монтиране по cdda в %s

en: create parent directories
bg: създаване на родителските папки

en: directory
bg: папка

en: display name: %s
bg: показване на име: %s

en: edit name: %s
bg: редактиране на име: %s

en: error starting mount daemon
bg: грешка при стартирането на монтиращия демон

en: files
bg: файлове

en: ftp as %s on %s
bg: ftp като %s към %s

en: ftp on %s
bg: ftp към %s

en: gphoto2 mount on %s
bg: монтиране по gphoto2 в %s

en: hidden
bg: скрит

en: ignore nonexistent files, never prompt
bg: пропускане на несъществуващите файлове, да не се пита

en: invalid type
bg: неправилен вид

en: libimobiledevice Error: Invalid Argument
bg: Грешка от libimobiledevice: неправилен аргумент

en: libimobiledevice Error: No device found. Make sure usbmuxd is set up correctly.
bg: Грешка от libimobiledevice: не е открито устройство. Проверете дали модулът usbmuxd е настроен правилно.

en: locations
bg: местоположение

en: mountable
bg: монтируем

en: mountpoint for %s already running
bg: точката на монтиране на %s вече работи

en: name: %s
bg: име: %s

en: never follow symbolic links
bg: без проследяване на символните връзки

en: no target directory
bg: целевата папка липсва

en: overwrite %s?
bg: презаписване на %s?

en: preserve all attributes
bg: запазване на всички атрибути

en: progress
bg: напредък

en: prompt before overwrite
bg: предупреждаване преди презаписване

en: regular
bg: обикновен

en: sftp for %s on %s
bg: sftp като %s към %s

en: sftp on %s
bg: sftp към %s

en: shortcut
bg: файл „.desktop“

en: show progress
bg: показване на напредъка

en: size:
bg: размер:

en: special
bg: специален

en: ssh program unexpectedly exited
bg: Програмата за ssh неочаквано преустанови действие

en: symlink
bg: символна връзка

en: type: %s
bg: вид: %s

en: unknown
bg: непознат

en: values must be string or list of strings
bg: стойностите трябва да бъдат низ или списък от низове
