mate-calc 1.25.0 - en to bg translation catalogue (394 entries)

en:  in
bg:   в

en: %d place | %d places
bg[0]: %d място
bg[1]: %d места

en: %s%%s
bg: %%2s %1s

en: 16-bit
bg: 16 бита

en: 32-bit
bg: 32 бита

en: 64-bit
bg: 64 бита

en: 8-bit
bg: 8 бита

en: Absolute Value
bg: Абсолютна стойност

en: Absolute value [|]
bg: Абсолютна стойност [|]

en: Accuracy value
bg: Стойност на точността

en: Acres
bg: акри

en: Add [+]
bg: Събиране [+]

en: Additional Functions
bg: Допълнителни функции

en: Algerian Dinar
bg: Алжирски динар

en: Angle
bg: ъгъл

en: Angle units
bg: Мерна единица за ъгъл

en: Application Options:
      -s, --solve <equation>          Solve the given equation
bg: Настройки на приложението:
      -s, --solve <уравнение>         Решаване на зададеното уравнение

en: Area
bg: площ

en: Argument --solve requires an equation to solve
bg: Опцията --solve изисква уравнение за изчисляване

en: Argument not defined for zero
bg: Аргументът е неопределен при нула

en: Astronomical Units
bg: астрономически единици

en: Australian Dollar
bg: Австралийски долар

en: Automatic
bg: автоматично разпознаване

en: Bahraini Dinar
bg: Бахрейнски динар

en: Binary
bg: Двоична

en: Boolean AND
bg: Булева функция „И“

en: Boolean AND is only defined for positive integers
bg: Булевата функция „ИЛИ“ е определена само за положителни цели числа

en: Boolean Exclusive OR
bg: Булева функция „изключващо ИЛИ“

en: Boolean NOT
bg: Булева функция „НЕ“

en: Boolean NOT is only defined for positive integers
bg: Булевата функция „НЕ“ е определена само за положителни цели числа

en: Boolean OR
bg: Булева функция „ИЛИ“

en: Boolean OR is only defined for positive integers
bg: Булевата функция „ИЛИ“ е определена само за положителни цели числа

en: Boolean XOR is only defined for positive integers
bg: Булевата функция „изключващо ИЛИ“ е определена само за положителни цели числа

en: Botswana Pula
bg: Ботсуанска пула

en: Brazilian Real
bg: Бразилски реал

en: Brunei Dollar
bg: Брунейски долар

en: Bulgarian Lev
bg: Български лев

en: Button mode
bg: Режим за бутоните

en: CFA Franc
bg: CFA франк

en: C_alculate
bg: _Изчисляване

en: C_ost:
bg: _Разход:

en: Cables
bg: кабелти

en: Calculate Result
bg: Смятане на резултат

en: Calculates the amount of the periodic payment of a loan, where payments are made at the end of each payment period.
bg: Изчисляване на размера на периодично изплащане на заем, като плащанията се извършват в края на всеки период.

en: Calculates the depreciation allowance on an asset for a specified period of time, using the Sum-of-the-Years'-Digits method. This method of depreciation accelerates the rate of depreciation, so that more depreciation expense occurs in earlier periods than in later ones. The useful life is the number of periods, typically years, over which an asset is depreciated.
bg: Изчисляване на амортизацията на актив за определен период, като се полза метода на увеличаващата се сума на числата. При този метод увеличението на амортизационните отчисления се засилва. По-голямата част от амортизацията се начислява в по-ранните периоди. Срокът на годност е броят периоди, най-често години, през които активът се амортизира.

en: Calculates the depreciation allowance on an asset for a specified period of time, using the double-declining balance method.
bg: Изчисляване на амортизацията на актив за определен период, като се полза метода на намаляващия се остатък.

en: Calculates the future value of an investment based on a series of equal payments at a periodic interest rate over the number of payment periods in the term.
bg: Изчисляване на бъдещата стойност на инвестиция от еднакви суми с лихвен процент на период на база периодите в срока.

en: Calculates the number of compounding periods necessary to increase an investment of present value to a future value, at a fixed interest rate per compounding period.
bg: Изчисляване на времето в брой периоди, необходимо за увеличаването на днешната стойност на инвестиция в бъдеща при фиксиран лихвен процент на период и сложна лихва.

en: Calculates the number of payment periods that are necessary during the term of an ordinary annuity, to accumulate a future value, at a periodic interest rate.
bg: Изчисляване на броя периодични плащания, които са необходими при плащане на анюитетни вноски за натрупване на бъдеща стойност при периодично начислявана лихва.

en: Calculates the periodic interest necessary to increase an investment to a future value, over the number of compounding periods.
bg: Изчисляване на лихвеният процент, който ще увеличи сегашната стойност на инвестиция до бъдеща при периодично сложно олихвяване.

en: Calculates the present value of an investment based on a series of equal payments discounted at a periodic interest rate over the number of payment periods in the term.
bg: Изчисляване на текущата стойност на инвестиция на равни вноски, които се сконтират с лихвен процент на период, и броя периоди за плащане в срока.

en: Calculates the resale price of a product, based on the product cost and the wanted gross profit margin.
bg: Изчисляване на цената за препродажба на продукт на база разход и търсена норма на печалба.

en: Calculates the straight-line depreciation of an asset for one period. The straight-line method of depreciation divides the depreciable cost evenly over the useful life of an asset. The useful life is the number of periods, typically years, over which an asset is depreciated.
bg: Изчисляване на амортизацията на актив за определен период, като се полза линейния метод. При този метод амортизационната норма е постоянна, амортизируемата стойност се разпределя равномерно през срока на годност. Срокът на годност е броят периоди, най-често години, през които активът се амортизира.

en: Calculating
bg: Изчисляване

en: Calculator
bg: Калкулатор

en: Canadian Dollar
bg: Канадски долар

en: Ceiling
bg: Закръгляне нагоре до целочислено

en: Celsius
bg: Целзий

en: Centimeters
bg: сантиметри

en: Ch_aracter:
bg: _Знак:

en: Chilean Peso
bg: Чилийско песо

en: Chinese Yuan
bg: Китайски юан

en: Clear
bg: Изчистване

en: Clear Display [Escape]
bg: Изчистване на района за преглед [Escape]

en: Colombian Peso
bg: Колумбийско песо

en: Complex argument
bg: Аргумент на комплексно число

en: Complex conjugate
bg: Спрегнато на комплексно число

en: Compounding Term
bg: Сложна лихва

en: Cosine
bg: Косинус

en: Croatian Kuna
bg: Хърватска куна

en: Ctrm
bg: СрПг

en: Cubic Meters
bg: кубични метри

en: Currency
bg: валута

en: Currency of the current calculation
bg: Валута, в която е текущото изчисление

en: Currency to convert the current calculation into
bg: Валута, в която да се обърне текущото изчисление

en: Czech Koruna
bg: Чешка крона

en: Danish Krone
bg: Датска крона

en: Days
bg: денонощия

en: Ddb
bg: ДПО

en: Decimal
bg: Десетична

en: Degrees
bg: градуси

en: Displayed value not an integer
bg: Показваната стойност не е цяло число

en: Divide [/]
bg: Деление [/]

en: Division by zero is undefined
bg: Деленето на нула е неопределено

en: Double Declining Depreciation
bg: Намаляващ остатък

en: Double-Declining Depreciation
bg: Намаляващ остатък

en: Duration
bg: време

en: End Group [)]
bg: Затваряне на скоба [)]

en: Engineering
bg: инженерен

en: Error: the number of periods must be positive
bg: Грешка: броят на периодите трябва да е положителен

en: Estonian Kroon
bg: Естонска крона

en: Euler’s Number
bg: Неперово число

en: Euro
bg: Евро

en: Exponent
bg: Степен

en: Exponent [^ or **]
bg: Степен [^ или **]

en: Factorial
bg: Факториел

en: Factorial [!]
bg: Факториел [!]

en: Factorize
bg: Разлагане на прости множители

en: Factorize [Ctrl+F]
bg: Разлагане на прости множители [Ctrl+F]

en: Farenheit
bg: Фаренхайт

en: Fathoms
bg: фатоми

en: Feet
bg: футове

en: Financial Term
bg: Финансов период

en: Fixed
bg: фиксирана запетая

en: Floor
bg: Закръгляне надолу до целочислено

en: Fractional Component
bg: Дробна част

en: Function '%s' is not defined
bg: Функцията „%s“ не е дефинирана

en: Future Value
bg: Бъдеща стойност

en: Future _Value:
bg: _Бъдеща стойност:

en: Fv
bg: БСт

en: GTK+ Options:
      --class=CLASS                   Program class as used by the window manager
      --name=NAME                     Program name as used by the window manager
      --screen=SCREEN                 X screen to use
      --sync                          Make X calls synchronous
      --gtk-module=MODULES            Load additional GTK+ modules
      --g-fatal-warnings              Make all warnings fatal
bg: Настройки на GTK+:
      --class=КЛАС                    Класът на програмата, използван от мениджъра
                                      на прозорци
      --name=ИМЕ                      Името на програмата, използвано от мениджъра
                                      на прозорци
      --screen=ДИСПЛЕЙ                Дисплеят на X, който да се ползва
      --sync                          Извикванията на X да са синхронни
      --gtk-module=МОДУЛИ             Зареждане на допълнителни модули на GTK+
      --g-fatal-warnings              Всички предупреждения да се считат за грешки

en: Gallons
bg: галони

en: Gpm
bg: БНП

en: Gradians
bg: градиани

en: Grams
bg: грамове

en: Gross Profit Margin
bg: Брутна норма на печалба

en: Hectares
bg: хектари

en: Help Options:
      -v, --version                   Show release version
      -h, -?, --help                  Show help options
      --help-all                      Show all help options
      --help-gtk                      Show GTK+ options
bg: Настройки на помощта:
      -v, --version                   Показване на версията
      -h, -?, --help                  Показване на настройките на помощта
      --help-all                      Показване на всички настройки на помощта
      --help-gtk                      Показване на опциите за GTK+

en: Hexadecimal
bg: Шестнадесетична

en: Hong Kong Dollar
bg: Хонгконгски долар

en: Hours
bg: часове

en: Hungarian Forint
bg: Унгарски форинт

en: Hyperbolic Cosine
bg: Хиперболичен косинус

en: Hyperbolic Sine
bg: Хиперболичен синус

en: Hyperbolic Tangent
bg: Хиперболичен тангенс

en: Icelandic Krona
bg: Исландска крона

en: Imaginary Component
bg: Имагинерна част

en: Inches
bg: инчове

en: Indian Rupee
bg: Индийска рупия

en: Indicates whether any trailing zeroes after the numeric point should be shown in the display value.
bg: Показва дали в изобразяваната стойност да бъдат показвани и крайните нули след десетичната запетая.

en: Indicates whether thousands separators are shown in large numbers.
bg: Показва дали да се изобразяват разделители на хилядите при големи числа.

en: Indonesian Rupiah
bg: Индонезийска рупия

en: Insert Character
bg: Вмъкване на знак

en: Insert Character Code
bg: Вмъкване на код на знак

en: Integer Component
bg: Целочислена част

en: Inverse
bg: Обратна функция

en: Inverse Cosine
bg: Обратна функция на Косинус

en: Inverse Sine
bg: Обратна функция на Синус

en: Inverse Tangent
bg: Обратна функция на Тангенс

en: Inverse [Ctrl+I]
bg: Обратна функция [Ctrl+I]

en: Inverse cosine is undefined for values outside [-1, 1]
bg: Функцията обратен косинус е неопределена за стойности извън интервала [-1, 1]

en: Inverse hyperbolic cosine is undefined for values less than one
bg: Функцията обратен хиперболичен косинус е неопределена за стойности по-малки от единица

en: Inverse sine is undefined for values outside [-1, 1]
bg: Функцията обратен синус е неопределена за стойности извън интервала [-1, 1]

en: Iranian Rial
bg: Ирански риал

en: Israeli New Shekel
bg: Израелски шекел

en: Japanese Yen
bg: Японска йена

en: Kazakhstani Tenge
bg: Казахстанско тенге

en: Kelvin
bg: Келвин

en: Kilograms
bg: килограми

en: Kilometers
bg: километри

en: Kuwaiti Dinar
bg: Кувейтски динар

en: Latvian Lats
bg: Латвийски лат

en: Length
bg: дължина

en: Libyan Dinar
bg: Либийски динар

en: Light Years
bg: светлинни години

en: Lithuanian Litas
bg: Литвийски литас

en: Litres
bg: литри

en: Logarithm
bg: Логаритъм

en: Logarithm of zero is undefined
bg: Логаритъм от нула е неопределен

en: MATE Calculator
bg: MATE Калкулатор

en: MATE Desktop calculator
bg: MATE Калкулатор

en: MATE Documentation Team
bg: Екип за документация на MATE

en: Malaysian Ringgit
bg: Малайзийски рингит

en: Malformed expression
bg: Неправилен израз

en: Malformed expression at token '%s'
bg: Грешка в израза при „%s“

en: Mauritian Rupee
bg: Маврицийска рупия

en: Memory
bg: Памет

en: Meters
bg: метри

en: Mexican Peso
bg: Мексиканско песо

en: Microlitres
bg: микролитри

en: Micrometers
bg: микрометри

en: Microseconds
bg: микросекунди

en: Miles
bg: мили

en: Millilitres
bg: милилитри

en: Millimeters
bg: милиметри

en: Milliseconds
bg: милисекунди

en: Minutes
bg: минути

en: Modulus divide
bg: Остатък от делене

en: Modulus division is only defined for integers
bg: Остатъкът от делене е определен само за цели числа

en: Multiply [*]
bg: Умножение [*]

en: Nanometers
bg: нанометри

en: Natural Logarithm
bg: Натурален логаритъм

en: Nautical Miles
bg: морски мили

en: Need an integer to factorize
bg: За разлагането на множители е необходимо цяло число

en: Nepalese Rupee
bg: Непалска рупия

en: New Romanian Leu
bg: Румънска лея

en: New Turkish Lira
bg: Турска лира

en: New Zealand Dollar
bg: Новозеландски долар

en: No redo history
bg: Няма история за повтаряне на отменено действие

en: No sane value to bitwise shift
bg: Тази стойност не може да се отмести побитово

en: No sane value to store
bg: Тази стойност не може да се запази

en: No undo history
bg: Няма история за отмяна на действие

en: Norwegian Krone
bg: Норвежка крона

en: Number _Format:
bg: _Формат на числата:

en: Number format
bg: Формат на числата

en: Numeric Base
bg: Бройна система

en: Octal
bg: Осмична

en: Omani Rial
bg: Омански риал

en: Ones' Complement
bg: Обратен код

en: Ounces
bg: унции

en: Overflow. Try a bigger word size
bg: Препълване. Опитайте с по-голям размер на думата

en: Pakistani Rupee
bg: Пакистанска рупия

en: Parsecs
bg: парсеци

en: Payment Period
bg: Период на плащане

en: Percentage [%]
bg: Процент [%]

en: Perform arithmetic, scientific or financial calculations
bg: Извършване на аритметични, научни или финансови изчисления

en: Periodic Interest Rate
bg: Лихвен процент на период

en: Periodic Interest _Rate:
bg: _Лихвен процент на период:

en: Periodic Payment
bg: Периодично плащане

en: Peruvian Nuevo Sol
bg: Перуански сол

en: Philippine Peso
bg: Филипинско песо

en: Pi [Ctrl+P]
bg: Пи [Ctrl+P]

en: Pints
bg: пинти

en: Pmt
bg: ППл

en: Polish Zloty
bg: Полска злота

en: Pound Sterling
bg: Британска лира

en: Pounds
bg: паундове

en: Preferences
bg: Настройки

en: Present Value
bg: Текуща стойност

en: Present _Value:
bg: _Текуща стойност:

en: Pv
bg: ТСт

en: Qatari Riyal
bg: Катарски риал

en: Quarts
bg: кварти

en: Radians
bg: радиани

en: Rankine
bg: Ранкин

en: Rate
bg: Лихва

en: Real Component
bg: Реална част

en: Root [Ctrl+R]
bg: Корен [Ctrl+R]

en: Round
bg: Закръгляне до целочислено

en: Russian Rouble
bg: Руска рубла

en: Saudi Riyal
bg: Саудитски риал

en: Scientific
bg: научен

en: Scientific Exponent
bg: Експоненциален запис

en: Scientific exponent [Ctrl+E]
bg: Експоненциален запис [Ctrl+E]

en: Seconds
bg: секунди

en: Shift Left
bg: Отместване наляво

en: Shift Left [<<]
bg: Отместване наляво [<<]

en: Shift Right
bg: Отместване надясно

en: Shift Right [>>]
bg: Отместване надясно [>>]

en: Shift is only possible on integer values
bg: Преместването е възможно само за цели числа

en: Show %d decimal _places
bg: %d _знака след запетаята

en: Show History
bg: Показване на историята

en: Show Thousands Separators
bg: Показване на разделителя за хилядите

en: Show Trailing Zeroes
bg: Показване на крайните нули

en: Show _thousands separators
bg: Показване на разделителя за _хилядите

en: Show trailing _zeroes
bg: Показване на _крайните нули

en: Sign
bg: Знак

en: Sine
bg: Синус

en: Singapore Dollar
bg: Сингапурски долар

en: Sln
bg: ЛнАм

en: Source currency
bg: От валута

en: Source units
bg: От мерна единица

en: South African Rand
bg: Южноафрикански ранд

en: South Korean Won
bg: Южнокорейски вон

en: Square Centimeters
bg: квадратни сантиметри

en: Square Meters
bg: квадратни метри

en: Square Millimeters
bg: квадратни милиметри

en: Square [Ctrl+2]
bg: Повдигане на квадрат [Ctrl+2]

en: Square root [Ctrl+R]
bg: Корен квадратен [Ctrl+R]

en: Sri Lankan Rupee
bg: Шриланкийска рупия

en: Start Group [(]
bg: Отваряне на скоба [(]

en: Store
bg: Запазване на стойност в паметта

en: Straight Line Depreciation
bg: Линейна амортизация

en: Straight-Line Depreciation
bg: Линейна амортизация

en: Subscript
bg: Долен индекс

en: Subscript mode [Alt]
bg: Режим за добавяне на долен индекс [Alt]

en: Subtract [-]
bg: Изваждане [-]

en: Sum of the Years Digits Depreciation
bg: Увеличаваща се сума на числата

en: Sum-of-the-Years'-Digits Depreciation
bg: Увеличаваща се сума на числата

en: Superscript
bg: Горен индекс

en: Superscript mode [Ctrl]
bg: Режим за добавяне на горен индекс [Crl]

en: Swedish Krona
bg: Шведска крона

en: Swiss Franc
bg: Швейцарски франк

en: Switch conversion units
bg: Размяна на единиците за преобразуване

en: Syd
bg: ПлнА

en: T&T Dollar (TTD)
bg: Долар на Тринидат и Тобаго

en: Tangent
bg: Тангенс

en: Tangent is undefined for angles that are multiples of π (180°) from π∕2 (90°)
bg: Функцията тангенс е неопределена за ъгли от вида π∕2 + kπ (или 90° + k.180°), k ∈ ℤ

en: Target currency
bg: Към валута

en: Target units
bg: Към мерна единица

en: Temperature
bg: Температура

en: Term
bg: Период

en: Thai Baht
bg: Тайландски бат

en: The angle units to use
bg: Мерната единица за ъгъл, която да се използва

en: The button mode
bg: Режимът на бутоните

en: The format to display numbers in
bg: Форматът, в който да се показват числата

en: The number of digits displayed after the numeric point
bg: Броят на изобразените цифри след десетичната запетая.

en: The numeric base
bg: Бройната система

en: The power of zero is undefined for a negative exponent
bg: Степен с основа нула и отрицателен степенен показател е неопределена

en: The size of the words used in bitwise operations
bg: Размерът на думите, използван в побитови операции.

en: Tonnes
bg: тонове

en: Tunisian Dinar
bg: Тунизийски динар

en: Two's Complement
bg: Допълнителен код

en: UAE Dirham
bg: Дирхм на ОАЕ

en: US Dollar
bg: Щатски долар

en: Unable to open help file
bg: Файлът с помощта не може да бъде отворен

en: Undo
bg: Отмяна

en: Undo [Ctrl+Z]
bg: Отмяна [Ctrl+Z]

en: Units of the current calculation
bg: Мерна единица, в която е текущото изчисление

en: Units to convert the current calculation into
bg: Мерна единица, в която да се обърне текущото изчисление

en: Unknown argument '%s'
bg: Неизвестна опция „%s“

en: Unknown conversion
bg: Неизвестна мерна единица

en: Unknown variable '%s'
bg: Неизвестна променлива „%s“

en: Uruguayan Peso
bg: Уругвайско песо

en: Usage:
      %s — Perform mathematical calculations
bg: Употреба:
      %s — Извършване на математически изчисления

en: Venezuelan Bolívar
bg: Венесуелски боливар

en: Volume
bg: Сила на звука

en: Weight
bg: тегло

en: Word _size:
bg: _Размер на думите:

en: Word size
bg: Размер на думите

en: Yards
bg: ярдове

en: Years
bg: години

en: _%d place | _%d places
bg[0]: _%d място
bg[1]: _%d места

en: _About
bg: _Относно…

en: _Advanced
bg: _Разширен режим

en: _Angle units:
bg: Мерна единица за _ъгъл:

en: _Basic
bg: _Основен режим

en: _Calculator
bg: _Калкулатор

en: _Cancel
bg: _Отказ

en: _Close
bg: _Затваряне

en: _Contents
bg: _Ръководство

en: _Copy
bg: _Копиране

en: _Cost:
bg: _Разходи:

en: _Financial
bg: _Финансов режим

en: _Future Value:
bg: _Бъдеща стойност:

en: _Help
bg: _Помощ

en: _Insert
bg: _Вмъкване

en: _Life:
bg: _Срок:

en: _Margin:
bg: _Норма:

en: _Mode
bg: _Режим

en: _Number of Periods:
bg: _Брой периоди:

en: _Paste
bg: _Поставяне

en: _Period:
bg: _Период:

en: _Periodic Payment:
bg: _Периодично плащане:

en: _Preferences
bg: _Настройки

en: _Principal:
bg: _Главница:

en: _Programming
bg: Ре_жим за програмиране

en: _Quit
bg: _Изход

en: _Redo
bg: _Повтаряне

en: _Salvage:
bg: _Остатъчна стойност

en: _Term:
bg: _Период:

en: _Undo
bg: _Връщане

en: _View
bg: _Изглед

[ctx: unit-format]
en: %s acres
bg: %s акра

[ctx: unit-format]
en: %s days
bg: %s денонощия

[ctx: unit-format]
en: %s degrees
bg: %s градуса

[ctx: unit-format]
en: %s gradians
bg: %s градиана

[ctx: unit-format]
en: %s hours
bg: %s часа

[ctx: unit-format]
en: %s minutes
bg: %s минути

[ctx: unit-format]
en: %s ms
bg: %s мсек

[ctx: unit-format]
en: %s radians
bg: %s радиана

[ctx: unit-format]
en: %s years
bg: %s години

[ctx: unit-format]
en: %s μL
bg: %s  μL

[ctx: unit-symbols]
en: K
bg: К

[ctx: unit-symbols]
en: acre,acres
bg: акър,акра

[ctx: unit-symbols]
en: cable,cables,cb
bg: кабелт,кабелта,cb

[ctx: unit-symbols]
en: centimeter,centimeters,cm,cms
bg: сантиметър,сантиметра,cm,см

[ctx: unit-symbols]
en: day,days
bg: денонощие,денонощия

[ctx: unit-symbols]
en: degC,˚C
bg: градус по Целзий,˚C

[ctx: unit-symbols]
en: degF,˚F
bg: градус по Фаренхайт,˚F

[ctx: unit-symbols]
en: degR,˚R,˚Ra
bg: градус по Ранкин,˚R,˚Ra

[ctx: unit-symbols]
en: degree,degrees,deg
bg: градус,градуса,град.

[ctx: unit-symbols]
en: fathom,fathoms,ftm
bg: фатом,фатоми,ftm

[ctx: unit-symbols]
en: foot,feet,ft
bg: фут,фута,ft

[ctx: unit-symbols]
en: gallon,gallons,gal
bg: галон,галона,gal

[ctx: unit-symbols]
en: gradian,gradians,grad
bg: градиан,градиана,град

[ctx: unit-symbols]
en: gram,grams,gramme,grammes,g
bg: грам,грама,грам,грама,g

[ctx: unit-symbols]
en: hectare,hectares,ha
bg: хектар,хектара,ha

[ctx: unit-symbols]
en: hour,hours
bg: час,часа

[ctx: unit-symbols]
en: inch,inches,in
bg: инч,инча,in

[ctx: unit-symbols]
en: kilogram,kilograms,kilogramme,kilogrammes,kg,kgs
bg: килограм,килограма,килограм,килограма,kg,kgs

[ctx: unit-symbols]
en: kilometer,kilometers,km,kms
bg: километър,километра,km,км

[ctx: unit-symbols]
en: lightyear,lightyears,ly
bg: светлинна година,светлинни години,ly

[ctx: unit-symbols]
en: litre,litres,liter,liters,L
bg: литър,литра,L

[ctx: unit-symbols]
en: meter,meters,m
bg: метър,метри,m

[ctx: unit-symbols]
en: micrometer,micrometers,um
bg: микрометър,микрометра,um

[ctx: unit-symbols]
en: microsecond,microseconds,us,μs
bg: микросекунда,микросекунди,us,μs

[ctx: unit-symbols]
en: mile,miles,mi
bg: миля,мили,mi

[ctx: unit-symbols]
en: millilitre,millilitres,milliliter,milliliters,mL,cm³
bg: милилитър,милилитра,милилитър,милилитра,mL,cm³

[ctx: unit-symbols]
en: millimeter,millimeters,mm
bg: милиметър,милиметра,mm

[ctx: unit-symbols]
en: millisecond,milliseconds,ms
bg: милисекунда,милисекунди,ms,мсек

[ctx: unit-symbols]
en: minute,minutes
bg: минута,минути

[ctx: unit-symbols]
en: nanometer,nanometers,nm
bg: нанометър,нанометри,nm

[ctx: unit-symbols]
en: ounce,ounces,oz
bg: унция,унции,oz

[ctx: unit-symbols]
en: parsec,parsecs,pc
bg: парсек,парсека,pc

[ctx: unit-symbols]
en: pint,pints,pt
bg: пинта,пинти,pt

[ctx: unit-symbols]
en: pound,pounds,lb
bg: паунд,паунда,lb

[ctx: unit-symbols]
en: quart,quarts,qt
bg: кварта,кварти,qt

[ctx: unit-symbols]
en: radian,radians,rad
bg: радиан,радиана,рад

[ctx: unit-symbols]
en: second,seconds,s
bg: секунда, секунди,s

[ctx: unit-symbols]
en: tonne,tonnes
bg: тон,тона

[ctx: unit-symbols]
en: yard,yards,yd
bg: ярд,ярда,yd

[ctx: unit-symbols]
en: year,years
bg: година,години

en: x
bg: памет
