mate-panel 1.26.0 - en to bg translation catalogue (578 entries)

en: "%s" has quit unexpectedly
bg: „%s“ спря неочаквано

en: %1$s
    %2$s
bg: %2$s
    %1$s

en: %1$s, %2$s
bg: %2$s, %1$s

en: %A %B %d (%%s)
bg: %A, %d %B (%%s)

en: %A, %B %d %Y
bg: %B %d %Y, %A

en: %s has no use what-so-ever. It only takes up disk space and compilation time, and if loaded it also takes up precious panel space and memory. Anybody found using it should be promptly sent for a psychiatric evaluation.
bg: %s не върши абсолютно никаква работа. Само заема дисково пространство и губи време за компилация. Ако го заредите, ще отнема и ценно пространство на панела и памет. Ако познавате някой, който използва този аплет, трябва веднага да го заведете на психиатричен преглед.

en: %s the Fish
bg: Рибата %s

en: %s the Fish Says:
bg: Тъй рече рибата %s:

en: %s the Fish, a contemporary oracle
bg: Рибата %s — един съвременен оракул

en: %s the Fish, the fortune teller
bg: Рибата-оракул %s

en: %s, feels like %s
bg: %s, усещане като %s

en: (empty)
bg: (празно)

en: (with minor help from George)
bg: (с малко помощ от George)

en: - Edit .desktop files
bg: — редактиране на файлове .desktop

en: <i>(optional)</i>
bg: <i>(по избор)</i>

en: <small><i>Type a city, region, or country name and then select a match from the pop-up.</i></small>
bg: <small><i>Въведете град, област или държава и слeд това изберете подходящото географско място от предложенията.</i></small>

en: <small>Opaque</small>
bg: <small>Непрозрачност</small>

en: <small>Set...</small>
bg: <small>Задаване…</small>

en: <small>Set</small>
bg: <small>Задаване</small>

en: <small>Transparent</small>
bg: <small>Прозрачност</small>

en: A fish without a name is a pretty dull fish. Bring your fish to life by naming him.
bg: Риба без име е много скучна. Вдъхнете ѝ малко живот като ѝ изберете име.

en: A list of applet IIDs that the panel will ignore. This way you can disable certain applets from loading or showing up in the menu. For example to disable the mini-commander applet add 'OAFIID:MATE_MiniCommanderApplet' to this list. The panel must be restarted for this to take effect.
bg: Списък с идентификатори (IID) на аплети, които панелът ще игнорира. Така ще забраните на определени аплети да се зареждат или показват в менюто. Примерно, за да забраните аплета за пускане на програми, добавете „OAFIID: MATE_MiniCommanderApplet“ към списъка. Панелът трябва да бъде рестартиран, за да влезнат промените в действие.

en: A list of locations to display in the calendar window.
bg: Списък с местоположения за изобразяване в прозореца на календара.

en: A list of panel IDs. Each ID identifies an individual toplevel panel. The settings for each of these panels are stored in /apps/panel/toplevels/$(id).
bg: Списък от идентификатори за панела. Всеки определя основен панел. Настройките за всеки от тези панели са запазени в /apps/panel/toplevels/$(id).

en: A list of panel object IDs. Each ID identifies an individual panel object (e.g. a launcher, action button or menu button/bar). The settings for each of these objects are stored in /apps/panel/objects/$(id).
bg: Списък от идентификатори за обектите в панела. Всеки определя обект от панела ( т.е. стартер, бутон или меню). Настройките за всеки от тези обекти са запазени в /apps/panel/objects/$(id).

en: A pop out drawer to store other items in
bg: Изскачащ шкаф, в който да се пазят други обекти

en: A separator to organize the panel items
bg: Разделител, с който да организирате обектите върху панела

en: A_bout Panels
bg: _Относно панелите

en: About the MATE Panel
bg: Относно панела на MATE

en: Access documents, folders and network places
bg: Достъп до документи, папки и мрежови ресурси

en: Action button type
bg: Вид действие на бутона

en: Ad_just Date & Time
bg: За_даване на час и дата

en: Add this as _drawer to panel
bg: Добавяне на това като _шкаф към панела

en: Add this as _menu to panel
bg: Добавяне на това като _меню към панела

en: Add this launcher to _desktop
bg: Добавяне на този стартер към _работния плот

en: Add this launcher to _panel
bg: Добавяне на този стартер към _панела

en: Add to Drawer
bg: Добавяне към шкаф

en: Add to Panel
bg: Добавяне към панела

en: Allow workspace _wrap around in switcher
bg: Позволяване на превключването на работното място

en: An unknown error occurred while trying to open "%s".
bg: Неизвестна грешка при опита за отваряне на „%s“

en: And many, many others…
bg: И много, много други…

en: Animation
bg: Анимация

en: Animation speed
bg: Скорост на анимацията

en: Applet IID
bg: Идентификатор на аплет

en: Applet IIDs to disable from loading
bg: Идентификатори на аплети, които да се забранят за зареждане

en: Application
bg: Програма

en: Application Launcher...
bg: Стартер за програма…

en: Application does not accept documents on command line
bg: Програмата не приема документи през командния ред

en: Application in Terminal
bg: Програма в терминал

en: Applications
bg: Програми

en: Area where notification icons appear
bg: Място, където се появяват иконките за уведомяване

en: Arro_ws on hide buttons
bg: Показване на ст_релки на бутоните за скриване

en: Autoclose drawer
bg: Автоматично затваряне на шкафа

en: Automatically hide panel into corner
bg: Автоматично скриване на панела в ъгъла

en: Background
bg: Фон

en: Background _image:
bg: Фоново _изображение:

en: Background color
bg: Фонов цвят

en: Background color opacity
bg: Прозрачност на цвета сложен за фон

en: Background image
bg: Фоново изображение

en: Background type
bg: Вид на фона

en: Behaviour
bg: Поведение

en: Bookmarks
bg: Отметки

en: Bottom Panel
bg: Долен панел

en: Browse all local and remote disks and folders accessible from this computer
bg: Преглед на всички локални и отдалечени дискове и папки достъпни от този компютър.

en: Browse and run installed applications
bg: Преглед и стартиране на инсталираните програми

en: Browse bookmarked and local network locations
bg: Преглед на локални или отметнати мрежови местоположения

en: C_lear
bg: Из_чистване

en: Calendar
bg: Календар

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
bg: В обекти от вида „Type=Link“ не може да се подават адреси на документи

en: Cannot delete this panel
bg: Този панел не може да бъде премахнат

en: Cannot find an empty spot
bg: Неуспех при намирането на празно място

en: Center panel on x-axis
bg: Центриране на панела по абсцисата

en: Center panel on y-axis
bg: Центрира панела по ординатата

en: Change desktop appearance and behavior, get help, or log out
bg: Промяна на изгледа и поведението на работната среда, помощ и изход от системата

en: Choose Location
bg: Избор на местоположение

en: Choose a file to append to the command...
bg: Избор на файл, към който да се приложи командата…

en: Choose a file...
bg: Избор на файл…

en: Choose an application...
bg: Избор на програма…

en: Choose an icon
bg: Избор на иконка

en: City Name
bg: Град

en: City Time Zone
bg: Часови пояс

en: Clear Recent Documents
bg: Изчистване на списъка със скоро отваряните документи

en: Clear Recent Documents...
bg: Изчистване на списъка със скоро отваряните документи…

en: Clear all items from the recent documents list
bg: Да бъде ли изчистен списъкът със скоро отваряните документи?

en: Clear the Recent Documents list?
bg: Да бъде ли изчистен списъка със скоро отваряните документи?

en: Click here to hide all windows and show the desktop.
bg: Натиснете тук, за да се скрият всички прозорци и да се покаже работния плот.

en: Click here to restore hidden windows.
bg: Натиснете тук, за да се възстановят скритите прозорци.

en: Click on a window to force the application to quit. To cancel press <ESC>.
bg: Натиснете върху прозорец, за да го затворите принудително. За да се откажете, натиснете „ESC“.

en: Click this button to browse for a file whose name to append to the command string.
bg: Натиснете бутона, за да изберете файла чието име да се добави към командата.

en: Click this button to run the selected application or the command in the command entry field.
bg: Натиснете бутона, за да стартирате избраната програма или командата в полето за въвеждане на команда.

en: Click to hide month calendar
bg: Натиснете, за да скриете месечния календар

en: Click to view month calendar
bg: Натиснете, за да видите месечния календар

en: Clock
bg: Часовник

en: Clock Applet Factory
bg: Фабрика на аплета за часовника

en: Clock Format
bg: Формат на часовника

en: Clock Preferences
bg: Настройки на часовника

en: Co_lor:
bg: _Цвят:

en: Co_mmand to run when clicked:
bg: Ко_манда, която да се изпълни при натискане:

en: Co_mment:
bg: Ко_ментар:

en: Comm_and:
bg: _Команда:

en: Command icon
bg: Иконка за командата

en: Command to execute on click
bg: Команда за изпълнение при натискане

en: Complete panel lockdown
bg: Пълно заключване на панела

en: Computer
bg: Компютър

en: Computer Clock
bg: Компютърен часовник

en: Confirm panel removal
bg: Потвърждение за премахването на панела

en: Connect to Server...
bg: Свързване към сървър…

en: Connect to a remote computer or shared disk
bg: Свързване към отдалечен сървър или споделен диск

en: Controls the maximum size of the history of the "Run Application" dialog. A value of 0 will disable the history.
bg: Управлява максималния размер на историята в прозореца „Стартиране на програма“. Ако стойността е 0, историята няма да се пази.

en: Copy _Date
bg: Копиране на _датата

en: Copy _Time
bg: Копиране на _времето

en: Copy a launcher from the applications menu
bg: Копиране на стартер от менюто „Програми“

en: Could not connect to server
bg: Неуспех при свързването към сървъра

en: Could not convert '%s' from UTF-8
bg: „%s“ не може да бъде преобразуван от UTF-8

en: Could not display help document
bg: Документът от помощта не може да бъде показан

en: Could not display help document '%s'
bg: Документът с помощта „%s “ не може да бъде показан

en: Could not execute '%s'
bg: „%s“ не може да бъде стартиран

en: Could not launch '%s'
bg: „%s“ не може да бъде изпълнено

en: Could not launch application
bg: Неуспех при стартирането на програмата

en: Could not open location '%s'
bg: Местоположението „%s“ не може да бъде отворено

en: Could not open recently used document "%s"
bg: Неуспех при отварянето на документа „%s“

en: Could not run command '%s'
bg: Командата „%s“ не може да бъде изпълнена

en: Could not save directory properties
bg: Настройките на папката не могат да бъдат запазени

en: Could not save launcher
bg: Стартерът не може да бъде запазен

en: Could not show this URL
bg: Този адрес не може да бъде показан

en: Could not use dropped item
bg: Обектът не може да бъде използван

en: Create Launcher
bg: Създаване на стартер

en: Create a new launcher
bg: Създаване на нов стартер

en: Create new file in the given directory
bg: Създаване на нов файл в посочената папка

en: Current Time:
bg: Текущо време:

en: Custom Application Launcher
bg: Пускане на избрана програма

en: Custom format of the clock
bg: Личен формат на времето

en: D_elete
bg: _Изтриване

en: D_on't Delete
bg: _Без изтриване

en: Decides when to group windows from the same application on the window list. Possible values are "never", "auto" and "always".
bg: Определя дали прозорците на една и съща програма да се обединяват в групи в списъка с прозорци. Валидни стойности са „never“ (никога), „auto“ (автоматично) и „always“ (винаги).

en: Default panel layout
bg: Разположение по подразбиране на панелите

en: Delete this drawer?
bg: Премахване на този шкаф?

en: Delete this panel?
bg: Премахване на този панел?

[ctx: Desktop Folder]
en: Desktop
bg: Работен плот

en: Directory Properties
bg: Настройки на папката

en: Disable Force Quit
bg: Премахване на принудителното спиране

en: Disable connection to session manager
bg: Изключване на връзката с управлението на сесиите

en: Display
bg: Екран

en: Display a swimming fish or another animated creature
bg: Показване на плуваща риба или друго анимирано създание

en: Display all workspaces
bg: Показване на всички работни плотове

en: Display workspace names
bg: Показване на имената на работните плотове

en: Displays the history in reverse. Provides a consistent view for terminal users as the up key will select the most recent entry.
bg: Показване на историята в обратен ред. Това отговаря на подредбата в терминала, тъй като клавишът „нагоре“ ще избере последно използваната команда.

en: Do you want to delete the applet from your configuration?
bg: Искате ли да изтриете аплета от вашите настройки?

en: Draw arrow in menu button
bg: Рисуване на стрелка в бутона в менюто

en: Drawer
bg: Шкаф

en: Drawer Properties
bg: Настройки на шкафа

en: E_xpand
bg: Раз_ширяващ се панел

en: East
bg: Изток

en: Edit
bg: Редактиране

en: Edit Location
bg: Редактиране на местоположение

en: Enable SNI support
bg: Включване на поддръжката на SNI

en: Enable animations
bg: Разрешаване на анимациите

en: Enable arrows on hide buttons
bg: Показване на ст_релки в бутоните за скриване

en: Enable autocompletion in "Run Application" dialog
bg: Автоматично дописване на командите в диалога „Стартиране на програма“

en: Enable hide buttons
bg: Показване на бутоните за скриване

en: Enable program list in "Run Application" dialog
bg: Включване на списъка с програми в диалоговия прозорец „Стартиране на програма“

en: Enable tooltips
bg: Позволяване на подсказки

en: Error
bg: Грешка

en: Error displaying help document
bg: Грешка при показване на документа с помощта

en: Execute the run dialog
bg: Отваряне на прозореца за изпълнение

en: Expand list of locations
bg: Разширяване на списъка с местоположения

en: Expand program list in "Run Application" dialog
bg: Включване списъка с програми в „Стартиране на програма“

en: Expand to occupy entire screen width
bg: Разширяване, за да покрие цялата ширина на екрана

en: FILE
bg: ФАЙЛ

en: Factory for clock applet
bg: Фабрика на аплета за часовника

en: Factory for notification area
bg: Фабрика на областта за уведомяване

en: Factory for the window navigation related applets
bg: Фабрика на аплетите, свързани с навигацията между прозорците

en: Failed to load %s: %s
bg: Неуспешно зареждане на %s: %s

en: Failed to load applet %s
bg: Неуспех при зареждането на аплета „%s“

en: Failed to set the system time
bg: Неуспех при задаването на системно време

en: Failed to set the system timezone
bg: Неуспех при задаването на часови пояс на системата

en: File System
bg: Файлова система

en: File is not a valid .desktop file
bg: Файлът не е във формат .desktop

en: Find an _item to add to "%s":
bg: Избор на _обект за добавяне към „%s“:

en: Find an _item to add to the drawer:
bg: Избор на _обект за добавяне към шкафа:

en: Find an _item to add to the panel:
bg: Избор на _обект за добавяне към панела:

en: Fish
bg: Риба

en: Fish Preferences
bg: Настройки на рибата

en: Fit image to panel
bg: Нагласяне на изображението към панела

en: Force Quit
bg: Принудително спиране

en: Force a misbehaving application to quit
bg: Заставяне на блокирала програма да спре

en: Force this application to exit?
bg: Да бъде ли тази програма принудена да спре?

en: Frames in fish's animation
bg: Броят на кадрите в анимацията на рибата

en: From Whence That Stupid Fish Came
bg: От къде се взе тази глупава риба?

en: General
bg: Общи

en: Get the current time and date
bg: Сверяване на часа и датата

en: Group windows when _space is limited
bg: При _ограничено място

en: Hide Panel
bg: Скриване на панела

en: Hide application windows and show the desktop
bg: Скриване на прозорците на приложенията и показване на работния плот

en: Highlight launchers on mouseover
bg: Осветяване на бутоните при преминаване с мишката върху тях

en: History for "Run Application" dialog
bg: История на прозореца за „Стартиране на програма“

en: Home Folder
bg: Домашна папка

en: Hour format
bg: Формат на часа

en: ID
bg: ИдПр

en: Icon '%s' not found
bg: Иконката „%s“ не е намерена

en: Icon not found
bg: Иконката не е намерена

en: Icon to show in menu bar
bg: Иконка за лентата с менюта

en: Icon used for object's button
bg: Иконка за бутона на обекта

en: If true, a dialog is shown asking for confirmation if the user wants to remove a panel.
bg: Ако е истина, се отваря прозорец и потребителят бива запитан за потвърждение, когато потребителят иска да премахне панел.

en: If true, a drawer will automatically be closed when the user clicks a launcher in it.
bg: Ако е истина, чекмеджето автоматично ще се затвори, когато потребител натисне стартер в него.

en: If true, a launcher is highlighted when the user moves the pointer over it.
bg: Ако е истина, стартерите ще се осветят, когато потребител премести показалеца върху тях.

en: If true, an arrow is drawn over the menu button icon. If false, menu button has only the icon.
bg: Ако е вярно, върху иконката на бутона в менюто ще се рисува стрелка. Ако е невярно, бутонът в менюто ще има само иконка.

en: If true, arrows will be placed on the hide buttons. This key is only relevant if the enable_buttons key is true.
bg: Ако е истина, на бутоните за скриване ще се сложат стрелки. Тази ключ важи, само ако enable_buttons е истина.

en: If true, autocompletion in the "Run Application" dialog is made available.
bg: Ако е истина, се използва автоматично дописване в диалога „Стартиране на програма“.

en: If true, buttons will be placed on each side of the panel which may be used to move the panel to edge of the screen, leaving only a button showing.
bg: Ако е истина, бутони ще се поставят на всяка страна на панела, където могат да се използват за преместването му до ръба на екрана, оставяйки да се виждат само те.

en: If true, display a weather icon.
bg: Ако е вярно, ще се показва иконка за времето.

en: If true, display date in the clock, in addition to time.
bg: Ако е истина, датата в часовника се показва заедно с времето.

en: If true, display seconds in time.
bg: Ако е истина, секундите се показват.

en: If true, expand the list of locations in the calendar window.
bg: Ако е истина, списъкът с местоположения е разширен в календара.

en: If true, hiding and un-hiding of this panel will be animated rather than happening instantly.
bg: Ако е истина, скриването и показването на този панел ще се анимира вместо да става моментално.

en: If true, show applications item in menu bar.
bg: Ако е вярно, в лентата ще има меню с програмите.

en: If true, show date in a tooltip when the pointer is over the clock.
bg: Ако е истина, датата се показва в подсказката, когато мишката е върху часовника.

en: If true, show desktop item in menu bar.
bg: Ако е вярно, в лентата ще присъства работният плот.

en: If true, show icon in menu bar.
bg: Ако е вярно, лентата с менюта ще има иконка.

en: If true, show places item in menu bar.
bg: Ако е вярно, в лентата ще има меню с места.

en: If true, show the temperature next to the weather icon.
bg: Ако е вярно, температурата ще се показва до иконката за времето.

en: If true, show week numbers in the calendar.
bg: Ако е истина, номерата на седмиците се показват в календара.

en: If true, the "Known Applications" listing in the "Run Application" dialog is expanded when the dialog is opened. This key is only relevant if the enable_program_list key is true.
bg: Ако е истина, списъкът с „Налични програми“ в прозореца „Стартиране на програма“ се разширява при отварянето му. Това е валидно, само ако enable_program_list е истина.

en: If true, the "Known Applications" listing in the "Run Application" dialog is made available. Whether or not the listing is expanded when the dialog is shown is controlled by the show_program_list key.
bg: Ако е истина, списъкът с „Налични програми“ се появява в прозореца „Стартиране на програма“. Дали списъкът е разширен или не, когато прозорецът се показва, зависи от ключа show_program_list.

en: If true, the background image will be rotated when the panel is oriented vertically.
bg: Ако е истина, фоновото изображение ще бъде завъртяно, когато панелът е ориентиран вертикално.

en: If true, the custom_icon key is used as a custom icon for the button. If false, the custom_icon key is ignored. This key is only relevant if the object_type key is "menu-object" or "drawer-object".
bg: Ако е вярно, ключът „custom_icon“ се използва като иконка за бутона. Ако не е вярно, „custom_icon“ се пренебрегва. Този ключ важи, само ако „object_type“ е „menu-object“ или „drawer-object“.

en: If true, the fish's animation will be displayed rotated on vertical panels.
bg: Ако е истина, анимацията на рибата да се изобрази завъртяна във вертикалните панели.

en: If true, the image will be scaled (retaining the aspect ratio of the image) to the panel height (if horizontal).
bg: Ако е истина, изображението ще бъде мащабирано (като пропорцията на страните се запазва) до височината на панела (ако е хоризонтален).

en: If true, the image will be scaled to the panel dimensions. The aspect ratio of the image will not be maintained.
bg: Ако е истина, изображението ще бъде мащабирано до размерите на панела. Пропорцията на страните изображението няма да се запази.

en: If true, the menu_path key is used as the path from which the menu contents should be constructed. If false, the menu_path key is ignored. This key is only relevant if the object_type key is "menu-object".
bg: Ако е истина, ключът menu_path се използва като път за генериране на съдържанието на менюто. Ако не е истина, menu_path се игнорира. Тази ключ важи, само ако object_type е „menu-object“.

en: If true, the panel is automatically hidden into a corner of the screen when the pointer leaves the panel area. Moving the pointer to that corner again will cause the panel to re-appear.
bg: Ако е истина, панелът автоматично се скрива в ъгъл на екрана, когато показалецът напусне областта на панела. Като преместите показалеца над този ръб, ще накарате панела отново да се покаже.

en: If true, the panel provides support for SNI.
bg: Ако е включено, панелът предоставя поддържа на SNI (елементи за известия за състоянието).

en: If true, the panel will not allow a user to force an application to quit by removing access to the force quit button.
bg: Ако е истина, панелът няма да разрешава на потребителя да принуждава програма да се затвори като премахне достъпа до бутона за принудително затваряне.

en: If true, the panel will not allow any changes to the configuration of the panel. Individual applets may need to be locked down separately however. The panel must be restarted for this to take effect.
bg: Ако е истина, панелът няма да позволи да се правят промени по неговите настройки. Отделните аплети, обаче може да се наложи да бъдат заключени индивидуално. Панелът трябва да бъде рестартиран, за да се включи тази опция.

en: If true, the panel will occupy the entire screen width (height if this is a vertical panel). In this mode the panel can only be placed at a screen edge. If false, the panel will only be large enough to accommodate the applets, launchers and buttons on the panel.
bg: Ако е истина, панелът ще се постави по цялата широчина на екрана (височина, ако е вертикален панел). В този режим панелът може да се постави само на ръба на екрана. Ако е лъжа, панелът ще е с големина колкото да побере аплетите, стартерите и бутоните на панела.

en: If true, the position of the object is interpreted relative to the right (or bottom if vertical) edge of the panel.
bg: Ако е истина, позицията на обекта се интерпретира спрямо десния ръб на панела (или долния, ако панелът е вертикален).

en: If true, the user may not move the applet without first unlocking the object using the "Unlock" menuitem.
bg: Ако е истина, потребителят няма да може да мърда аплета, без първо да отключи обекта използвайки „Отключване“ от менюто.

en: If true, the window list will show windows from all workspaces. Otherwise it will only display windows from the current workspace.
bg: Ако е истина, списъкът с прозорци показва прозорците от всички работни места. В противен случай — само прозорците от текущото работно място.

en: If true, the workspace switcher will allow wrap-around, which means switching from the first to the last workspace and vice versa via scrolling.
bg: Ако е вярно, превключвателят на работни плотове ще ги превърта, тоест ще преминава от първия до последния и обратно чрез превъртане с мишката.

en: If true, the workspace switcher will show all workspaces. Otherwise it will only show the current workspace.
bg: Ако е истина, превключвателят на работни плотове ще показва всички работни плотове, ако е лъжа — само текущия

en: If true, the workspaces in the workspace switcher will display the names of the workspaces. Otherwise they will display the windows on the workspace. This setting only works when the window manager is Marco.
bg: Ако е истина, превключвателят ще показва имената на работните плотове, ако е лъжа — съдържанието им. Тази ключ важи, само когато мениджърът на прозорци е Matacity.

en: If true, the x and x_right keys are ignored and the panel is placed at the center of the x-axis of the screen. If the panel is resized it will remain at that position - i.e. the panel will grow on both sides. If false, the x and x_right keys specify the location of the panel.
bg: Ако е истина, ключовете x и x_right се игнорират и панелът се поставя в центъра по хоризонталната ос на екрана. Ако панелът се преоразмери, ще остане в тази позиция — т.е. панелът ще расте и от двете страни. Ако e лъжа, ключовете x и x_right задават местоположението на панела.

en: If true, the y and y_bottom keys are ignored and the panel is placed at the center of the y-axis of the screen. If the panel is resized it will remain at that position - i.e. the panel will grow on both sides. If false, the y and y_bottom keys specify the location of the panel.
bg: Ако е истина, ключовете y и y_bottom се игнорират и панелът се поставя в центъра по вертикалната ос на екрана. Ако панелът се преоразмери, ще остане в тази позиция — т.е. панелът ще расте и от двете страни. Ако е лъжа, ключовете y и y_bottom задават местоположението на панела.

en: If true, then when unminimizing a window, move it to the current workspace. Otherwise, switch to the workspace of the window.
bg: Ако е истина, възстановеният минимизиран прозорец ще се появи на текущия работен плот. В противен случай — на работния плот където е бил преди да е минимизирането.

en: If true, tooltips are shown for objects in panels.
bg: Ако е истина, да се показват подсказки за обектите в панелите.

en: If you choose to force an application to exit, unsaved changes in any open documents in it might get lost.
bg: Ако затворите програма принудително, незапазените промени в отворените от нея документи могат да бъдат загубени.

en: If you clear the Recent Documents list, you clear the following:
    • All items from the Places → Recent Documents menu item.
    • All items from the recent documents list in all applications.
bg: Ако изчистите „Списъка със скоро отваряните документи“, ще изчистите следното:
    
    • Всички обекти в менюто „Места“ → „Скоро отваряни документи“.
    • Всички записи за последните отваряни документи в програмите.

en: If you reload a panel object, it will automatically be added back to the panel.
bg: Ако презаредите обект на панела, той ще бъде добавен автоматично към панела.

en: Image Background Details
bg: Детайли за фоновото изображение

en: Images
bg: Изображения

en: In a Xinerama setup, you may have panels on each individual monitor. This key identifies the current monitor the panel is displayed on.
bg: В настройките за режим със Xinerama, може да имате панели на всеки от индивидуалните монитори. Този ключ указва на кой монитор да се показва панела.

en: Interpret position relative to bottom/right edge
bg: Интерпретиране на позицията спрямо долния/десния ръб

en: Key %s is not set, cannot load launcher
bg: Ключът %s не е зададен, неуспех при зареждането на стартера

en: L_atitude:
bg: _Широчина:

en: L_ongitude:
bg: _Дължина:

en: Launch other applications and provide various utilities to manage windows, show the time, etc.
bg: Служи за стартиране на други приложения и предоставяне на различни инструменти за управление на прозорци, показване на времето и др.

en: Launcher Properties
bg: Настройки на стартера

en: Launcher location
bg: Местоположение на стартера

en: Left Panel
bg: Ляв пане

en: List of known applications
bg: Списък с познатите програми

en: List of locations
bg: Списък с местоположения

en: Loc_k To Panel
bg: _Заключване към панела

en: Locate documents and folders on this computer by name or content
bg: Намиране на документи и папки на този компютър по име или съдържание

en: Location
bg: Местоположение

en: Locations
bg: Местоположения

en: Lock Screen
bg: Заключване на екрана

en: Lock the object to the panel
bg: Заключване на обекта към панела

en: Log Out %s...
bg: Изход на „%s“…

en: Log Out...
bg: Изход…

en: Log out %s of this session to log in as a different user
bg: Излизане от тази сесия на „%s“, за да влезете като различен потребител

en: Log out of this session to log in as a different user
bg: Излизане от тази сесия, за да влезете като различен потребител

en: Look at today's date!
bg: Виж коя дата сме!

en: Main Menu
bg: Основно меню

en: Maximum history size for "Run Application" dialog
bg: Максимален размер на историята в прозореца за „Стартиране на програма“

en: Maximum number of menu items (i.e. bookmarks) that are displayed without being put in a submenu.
bg: Максимален брой елементи в меню (напр. любими неща), които да бъдат показвани без да трябва да се създава подменю.

en: Menu bar icon size
bg: Размер на иконката

en: Menu content path
bg: Път към съдържанието на менюто

en: Menu items icon size
bg: Размер на иконките в менютата

en: Mount %s
bg: Монтиране на %s

en: Move windows to current workspace when unminimized
bg: Преместване на прозорците на текущия работен плот при възстановяване от минимизирано състояние

en: Name to identify panel
bg: Име на панела. Служи за идентификация

en: Network
bg: Мрежа

en: Network Places
bg: Мрежови места

en: No URI provided for panel launcher desktop file
bg: Не е зададен адрес за файл на средата за панелен стартер

en: No URL was specified.
bg: Не е указан адрес.

en: No application to handle search folders is installed.
bg: Не е инсталирана програма за обработката на папки за търсене.

en: North
bg: Север

en: Not a launchable item
bg: Не е обект за стартиране

en: Notification Area
bg: Област за уведомяване

en: Notification Area Factory
bg: Фабрика на областта за уведомяване

en: Number of _workspaces:
bg: _Брой работни плота:

en: Object's position on the panel
bg: Място на обекта върху панела

en: Open '%s'
bg: Отваряне на „%s“

en: Open URL: %s
bg: Отваряне на адрес: %s

en: Open the contents of your desktop in a folder
bg: Отваряне на работния плот като папка

en: Open your personal folder
bg: Отваряне на личната Ви папка

[ctx: Orientation]
en: Bottom
bg: Отдолу

[ctx: Orientation]
en: Left
bg: Ляво

[ctx: Orientation]
en: Right
bg: Дясно

[ctx: Orientation]
en: Top
bg: Отгоре

en: Panel
bg: Панел

en: Panel Display
bg: Изглед на панела

en: Panel ID list
bg: Списък с идентификатори на панела

en: Panel Notification Area
bg: Област за уведомяване в панела

en: Panel Properties
bg: Настройки на панел

en: Panel attached to drawer
bg: Панел прикрепен към шкаф

en: Panel autohide delay
bg: Забавяне на скриването

en: Panel autounhide delay
bg: Интервал на автоматичното скриване

en: Panel object ID list
bg: Списък с идентификатори на обекти в панела

en: Panel object has quit unexpectedly
bg: Обект от панела спря неочаквано

en: Panel object type
bg: Вид на обектите в панела

en: Panel orientation
bg: Ориентация на панела

en: Panel size
bg: Размер на панела

en: Pause per frame
bg: Пауза на кадър

en: Pick a color
bg: Избор на цвят

en: Places
bg: Места

en: Protect your computer from unauthorized use
bg: Защита на компютъра от непозволен достъп

en: Recent Documents
bg: Скоро отваряни документи

en: Removable Media
bg: Преносими носители

en: Replace a currently running panel
bg: Замяна на текущ панел

en: Rescan %s
bg: Проверяване на %s

en: Reset the panel configuration to default
bg: Връщане към конфигурацията по подразбиране за панела

en: Restore to current _workspace
bg: Възстановяване към теку_щия работен плот

en: Restore to na_tive workspace
bg: Възстановяване към _първоначалния работен плот

en: Restoring Minimized Windows
bg: Възстановяване на минимизираните прозорци

en: Reverse the history of the "Run Application" dialog
bg: Обръщане на историята в прозореца за „Стартиране на програма“

en: Right Panel
bg: Десен панел

en: Rotate image on vertical panels
bg: Завъртане на изображението при вертикални панели

en: Rotate image when panel is _vertical
bg: Завъртане на изображението при _вертикални панели

en: Rotate on vertical panels
bg: Завъртане при вертикални панели

en: Rows in workspace switcher
bg: Редове на превключвателя на работни плотове

en: Run Application
bg: Стартиране на програма

en: Run Application...
bg: Стартиране на програма…

en: Run an application by typing a command or choosing from a list
bg: Стартиране на програма, чрез въвеждане на команда или избор от списък

en: Run in _terminal
bg: Стартиране в _терминал

en: Run with _file...
bg: Стартиране с _файл…

en: S_tyle:
bg: С_тил:

en: Search
bg: Търсене

en: Search for Files...
bg: Търсене за файлове…

en: Select an animation
bg: Избор на анимация

en: Select an application to view its description.
bg: Избор на програма за преглед на нейното описание.

en: Select background
bg: Избор на фон

en: Select this box to run the command in a terminal window.
bg: Изберете тази настройка, за да стартирате командата в прозорец на терминала.

en: Separator
bg: Разделител

en: Session management options:
bg: Настройки на управлението на сесии:

en: Set System Time
bg: Задаване на системно време

en: Set System Time...
bg: Задаване на системно време…

en: Set location as current location and use its timezone for this computer
bg: Задаване на местоположението като текущо и ползване на неговия часови пояс за този компютър

en: Set the default panel layout
bg: Задаване на разположението по подразбиране на панела

en: Set the size of an icon used in menu bar. The panel must be restarted for this to take effect.
bg: Задаване на размера на иконката в лентата с менюта. Панелът трябва да бъде рестартиран, за да влезе в сила това.

en: Set the size of icons used in the menu. The panel must be restarted for this to take effect.
bg: Задаване на размера на иконките, използвани в менютата. Панелът трябва да бъде рестартиран, за да влезе в сила това.

en: Set the theme icon name to use in menu bar.
bg: Задаване на името на иконката за лентата с менюта.

en: Sh_ow windows from current workspace
bg: Прозорците от _текущия работен плот

en: Show Desktop
bg: Показване на работния плот

en: Show Desktop Button
bg: Бутон 'Показване на работното място'

en: Show _all workspaces in:
bg: Показване на _всички работни плотове в:

en: Show _only the current workspace
bg: Показване само на _текущия работен плот

en: Show _temperature
bg: Показване на _температурата

en: Show _weather
bg: Показване на в_ремето

en: Show applications menu
bg: Показване на меню с програмите

en: Show date in clock
bg: Показване на датата в часовника

en: Show date in tooltip
bg: Показване на датата в подсказка

en: Show desktop menu
bg: Показване на работния плот

en: Show hide _buttons
bg: Показване на _бутоните за скриване

en: Show icon
bg: Показване на иконка

en: Show list of known _applications
bg: Списък с позн_атите програми

en: Show places menu
bg: Показване на меню с места

en: Show seco_nds
bg: Показване на _секундите

en: Show session management options
bg: Показване на настройките за управлението на сесиите

en: Show temperature in clock
bg: Показване на температурата в часовника

en: Show the _date
bg: Показване на _датата

en: Show time with seconds
bg: Показване на секундите във времето

en: Show weather in clock
bg: Показване на метеорологичната обстановка в часовника

en: Show wee_k numbers in calendar
bg: Показване на _номерата на седмиците в календара

en: Show week numbers in calendar
bg: Показване на номерата на седмиците в календара

en: Show windows from a_ll workspaces
bg: Прозорците от вси_чки работни плотове

en: Show windows from all workspaces
bg: Показване на прозорците от всички работни плотове

en: Show workspace _names in switcher
bg: Показване на _имената на работните плотове

en: Shut Down...
bg: Изключване на компютъра…

en: Shut down the computer
bg: Изключване на компютъра

[ctx: Size]
en: Large
bg: Големи

[ctx: Size]
en: Medium
bg: среден

[ctx: Size]
en: Small
bg: Малки

[ctx: Size]
en: X Large
bg: По-голям

[ctx: Size]
en: X Small
bg: По-малък

[ctx: Size]
en: XX Large
bg: Най-голям

[ctx: Size]
en: XX Small
bg: Най-малък

en: Solid c_olor
bg: Плътен ц_вят

en: Some of these properties are locked down
bg: Някой от тези настройки са заключени

en: South
bg: Юг

en: Specifies the background color for the panel in #RGB format.
bg: Определя фоновия цвят за панела във формат RGB.

en: Specifies the file to be used for the background image. If the image contains an alpha channel it will be composited onto the desktop background image.
bg: Определя файл, който ще се използва за фоново изображение. Ако изображението съдържа алфа-канал, то ще бъде наложено върху фоновото изображение на работния плот.

en: Specifies the number of milliseconds delay after the pointer enters the panel area before the panel is automatically re-shown. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
bg: Определя колко милисекунди ще се забави показването на панела, след като показалеца застане над панела. Тази ключ важи, само ако auto_hide е истина.

en: Specifies the number of milliseconds delay after the pointer leaves the panel area before the panel is automatically hidden. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
bg: Определя колко милисекунди ще се забави скриването на панела, след като показалецът излезе от района на панела. Този ключ важи, само ако auto_hide е истина.

en: Specifies the number of pixels visible when the panel is automatically hidden into a corner. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
bg: Определя броят пиксели, които се виждат, когато панелът е скрит автоматично в ръба на екрана. Тази ключ важи, само ако auto_hide е истина.

en: Specifies the opacity of the background color format. If the color is not completely opaque (a value of less than 65535), the color will be composited onto the desktop background image.
bg: Определя колко ще е прозрачен фоновия цвят. Ако цветът не е напълно непрозрачен (стойност по малка от 65535), цветът ще е насложен върху фоновото изображение.

en: Specify a gsettings path in which the applet preferences should be stored
bg: Указване на път от „gsettings“, където да се запазят настройките на аплета

en: Specify an applet IID to load
bg: Указване на име на профила, който да се зареди

en: Specify file containing saved configuration
bg: Указване на файла със запазените настройки

en: Specify session management ID
bg: Указване на идентификатор за управлението на сесиите

en: Specify the initial orientation of the applet (top, bottom, left or right)
bg: Указване на началната ориентация на аплета („top“ (отгоре), „bottom“ (отдолу), „left“ (отляво) или „right“ (отдясно))

en: Specify the initial size of the applet (xx-small, medium, large etc.)
bg: Указване на началния размер на аплета („xx-small“ (много малък), „medium“ (среден), „large“ (голям) и т.н.)

en: Speed unit
bg: Единица за скорост

en: St_retch
bg: _Разтегляне

en: Starting %s
bg: Стартиране на %s

en: Stretch image to panel
bg: Разтягане на изображението по панела

en: Sunrise: %s / Sunset: %s
bg: Изгрев: %s / Залез: %s

en: Switch between open windows using a menu
bg: Смяна на отворените прозорци с помощта на менюто

en: Switch between open windows using buttons
bg: Смяна на отворените прозорци с помощта на бутоните

en: Switch between workspaces
bg: Смяна на работните места

en: Switcher
bg: Превключвател

en: System
bg: Система

en: Temperature unit
bg: Единица за температура

en: Test applet utility
bg: Тестов аплет

en: The Clock displays the current time and date
bg: Часовникът показва текущото време и дата

en: The MATE Panel
bg: Панелът на MATE

en: The Window List shows a list of all windows in a set of buttons and lets you browse them.
bg: Списъкът с прозорци показва всички прозорци и ви позволява да ги разглеждате.

en: The Window Selector shows a list of all windows in a menu and lets you browse them.
bg: Списъкът с прозорци показва всички прозорци и ви позволява да ги разглеждате.

en: The Workspace Switcher shows you a small version of your workspaces that lets you manage your windows.
bg: Превключвателя на работни места показва работните плотове в умален вид и позволява да управлявате прозорците.

en: The action type this button represents. Possible values are "lock", "logout", "run", "search" and "screenshot". This key is only relevant if the object_type key is "action-applet".
bg: Вид действие за този бутон. Възможните стойности са „lock“, „logout“, „run“, „search“ и „screenshot“. Ключът важи, само ако object_type е „action-applet“.

en: The command of the launcher is not set.
bg: Не е зададена команда.

en: The configured command is not working and has been replaced by: %s
bg: Зададената команда не работи и е заменена с: %s

en: The default panels layout to use when panels are created or resetted.
bg: Разположението по подразбиране на панелите, което да се използва когато се създават нови панели или се панелите се възстановяват към началното си състояние.

en: The fish's animation pixmap
bg: Картинка с анимацията на рибата

en: The fish's name
bg: Името на рибата

en: The height (width for a vertical panel) of the panel. The panel will determine at runtime a minimum size based on the font size and other indicators. The maximum size is fixed at one quarter of the screen height (or width).
bg: Височината (широчината, ако е вертикален) на панела. Панелът ще определи минималния размер на базата на размера на шрифта и други индикатори. Максималният размер е фиксиран на една четвърт от височината на екрана (или широчината).

en: The icon of the command to be run.
bg: Неуспех при намирането командата.

en: The identifier of the panel attached to this drawer. This key is only relevant if the object_type key is "drawer-object".
bg: Идентификаторът на панела прикрепен към шкафа. Ключът важи, само ако object_type е „drawer-object“.

en: The identifier of the toplevel panel which contains this object.
bg: Идентификаторът на основния панел, съдържащ този обект.

en: The implementation ID of the applet - e.g. "ClockAppletFactory::ClockApplet". This key is only relevant if the object_type key is "external-applet" (or the deprecated "matecomponent-applet").
bg: Идентификаторът на аплета — напр. „ClockAppletFactory::ClockApplet“. Ключът важи, само ако „object_type“ има стойност „external-applet“ (или остарялата „matecomponent-applet“).

en: The location of the .desktop file describing the launcher. This key is only relevant if the object_type key is "launcher-object".
bg: Местоположението на файла от работното място, описващ стартера. Ключът важи, само ако object_type е „launcher-object“.

en: The location of the image file used as the icon for the object's button. This key is only relevant if the object_type key is "drawer-object" or "menu-object" and the use_custom_icon key is true.
bg: Местоположението на файла на изображението което се използва бутона на обекта. Ключът важи, само ако видът на обекта е „drawer-object“ или „menu-object“ и use_custom_icon е истина.

en: The location of the launcher is not set.
bg: Стартерът няма зададено местоположение.

en: The location of the panel along the x-axis, starting from the right of the screen. If set to -1, the value is ignored and the value of the x key is used. If the value is greater than 0, then the value of the x key is ignored. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
bg: Местоположението на панела по хоризонталната ос, като се брои от дясната част на екрана. Ако е -1, стойността на ключа се игнорира и се използва тази на ключа x. Ако стойността е над 0, стойността на ключа x се пренебрегва. Този ключ важи само в неразширен режим. В разширен режим тази настройка се игнорира и панелът се слага на ръба на екрана определен от настройката за ориентация.

en: The location of the panel along the x-axis. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
bg: Местоположението на панела по хоризонталната ос. Тази ключ важи само в неразширен режим. В разширен режим тази настройка се игнорира и панелът се слага на ръба на екрана определен от настройката за ориентация.

en: The location of the panel along the y-axis, starting from the bottom of the screen. If set to -1, the value is ignored and the value of the y key is used. If the value is greater than 0, then the value of the y key is ignored. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
bg: Местоположението на панела по вертикалната ос, като се брои от долната част на екрана. Ако е -1, стойността на ключа се игнорира и се използва тази на ключа y. Ако стойността е над 0, стойността на ключа y се пренебрегва. Този ключ важи само в неразширен режим. В разширен режим тази настройка се игнорира и панелът се слага на ръба на екрана определен от настройката за ориентация.

en: The location of the panel along the y-axis. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
bg: Местоположението на панела по вертикалната ос. Този ключ се използва само при неразширен режим. В разширен режим, този ключ се игнорира и панелът се поставя на края на екрана обозначен от ключа за ориентация.

en: The name of the directory is not set.
bg: Името на папката не е зададено.

en: The name of the launcher is not set.
bg: Стартерът няма име.

en: The orientation of the panel. Possible values are "top", "bottom", "left", "right". In expanded mode the key specifies which screen edge the panel is on. In un-expanded mode the difference between "top" and "bottom" is less important - both indicate that this is a horizontal panel - but still give a useful hint as to how some panel objects should behave. For example, on a "top" panel a menu button will pop up its menu below the panel, whereas on a "bottom" panel the menu will be popped up above the panel.
bg: Ориентация на панела. Възможни стойности са „top“, „bottom“, „left“, „right“. В разширен режим ключът указва на кой ръб на екрана ще е панела. В неразширен режим разликата между „top“ и „bottom“ не е важна и двете покажат, че е хоризонтален панел — но е полезна подсказка за това как някои обекти от панела трябва да се държат. Например — на горен панел бутонът-меню ще се разширява надолу от панела, докато на долен панел се разширява нагоре.

en: The panel encountered a problem while loading "%s".
bg: Панелът срещна трудности при зареждането на „%s“.

en: The path from which the menu contents is contructed. This key is only relevant if the use_menu_path key is true and the object_type key is "menu-object".
bg: Пътят, от който се генерира съдържанието на менюто. Ключът важи, само ако use_menu_path е истина и object_type е „menu-object“.

en: The position of this panel object. The position is specified by the number of pixels from the left (or top if vertical) panel edge.
bg: Местоположението на този обект от панела. То се задава в брой пиксели от левия ръб на панела (или горния ръб, ако панелът е вертикален) .

en: The speed in which panel animations should occur. Possible values are "slow", "medium" and "fast". This key is only relevant if the enable_animations key is true.
bg: Скоростта, с която ще се случи анимацията на панела. Възможни стойности са „slow“, „medium“ и „fast“. Тази ключ важи, само ако enable_animations е истина.

en: The text to display in a tooltip for this drawer or this menu. This key is only relevant if the object_type key is "drawer-object" or "menu-object".
bg: Текстът, който се изобразява в подсказка за това меню или шкаф. Този ключ важи, само ако object_type е „drawer-object“ или „menu-object“.

en: The type of this panel object.
bg: Видът на този обект в панела.

en: The unit to use when showing temperatures.
bg: Мерната единица за температура.

en: The unit to use when showing wind speed.
bg: Мерната единица за скорост на вятъра.

en: The water needs changing
bg: Водата трябва да се смени

en: This button lets you hide all windows and show the desktop.
bg: Този бутон позволява да скриете всички прозорци и да видите работния плот.

en: This is a human readable name which you can use to identify a panel. Its main purpose is to serve as the panel's window title which is useful when navigating between panels.
bg: Това е лесно разбираемо от човек име, с което може да идентифицирате панел. Неговата главна цел е да седи на прозореца на панела като заглавие, което е полезно, когато се местите между панелите.

en: This is the list of commands used in "Run Application" dialog. The commands are sorted descendingly by recency (e.g., most recent command comes first).
bg: Това е списъкът от команди, използвани в прозореца за „Стартиране на програма“. Командите са подредени в обратен ред на използване (тоест на първо място е най-скоро ползваната).

en: This key specifies how many rows (for horizontal layout) or columns (for vertical layout) the workspace switcher shows the workspaces in. This key is only relevant if the display_all_workspaces key is true.
bg: Ключът определя на колко реда (при хоризонтално разположение) или колони (при вертикално положение) превключвателят ще показва работните места. Тази ключ важи, само ако display_all_workspaces е истина.

en: This key specifies the command that will be tried to execute when the fish is clicked.
bg: Този клавиш определя командата, която да се изпълни при натискане върху рибата.

en: This key specifies the filename of the pixmap which will be used for the animation displayed in the fish applet relative to the pixmap directory.
bg: Тук се задава името на файла за картинката, която ще се използва за анимацията в аплета на рибата. Името е относително спрямо папката за изображения.

en: This key specifies the format used by the clock applet when the format key is set to "custom". You can use conversion specifiers understood by strftime() to obtain a specific format. See the strftime() manual for more information.
bg: Този ключ определя формата използван от аплета часовник, когато ключът за формата е настроен на „custom“ (личен). Може да използвате форматиращите знаци ползвани от strftime(), за да получите определен формат. За повече информация погледнете страницата от ръководството за strftime().

en: This key specifies the hour format used by the clock applet. Possible values are "12-hour", "24-hour", "internet", "unix" and "custom". If set to "internet", the clock will display Internet time. The Internet time system divides the day into 1000 ".beats". There are no time zones in this system, so time is the same all over the world. If set to "unix", the clock will display time in seconds since Epoch, i.e. 1970-01-01. If set to "custom", the clock will display time according to the format specified in the custom_format key.
bg: Този ключ определя формата на часа използван от аплета часовник. Възможните стойности са „12-hour“, „24-hour“, „internet“, „unix“, „custom“. Ако е настроен на „internet“, часовникът ще показва времето по Интернет. Системата за времето по Интернет разделя деня на 1000 такта. Няма часови пояси в тази система, така че времето е еднакво по целия свят. Ако е настроен на „unix“, часовникът ще показва времето от епохата, примерно: 1970-01-01. Ако е настроен на „custom“, часовникът ще показва времето според формата определен в ключа custom_format.

en: This key specifies the number of frames that will be displayed in the fish's animation.
bg: Този клавиш определя броя на кадрите, които ще се изобразят при анимацията на рибата.

en: This key specifies the number of seconds each frame will be displayed.
bg: Тук се задава за колко секунди ще се изобразява всеки кадър.

en: This program is responsible for launching other applications and provides useful utilities.
bg: Тази програма отговаря за стартирането на други програми и предоставя полезни инструменти.

en: Threshold of menu items before submenu is created
bg: Граница на елементите преди да се създаде подменю

en: Time & Date
bg: Време и дата

en: Time _Settings
bg: Настройки на _времето

en: Tooltip displayed for drawer or menu
bg: Подсказка показвана за чекмедже или меню

en: Top Panel
bg: Горен панел

en: Toplevel panel containing object
bg: Основен панел, съдържащ обект

en: URI list dropped on run dialog had wrong format (%d) or length (%d)
bg: Списъкът с адреси, който е бил пуснат на диалога за стартиране, е с неправилен формат (%d) или дължина (%d)

en: Unable to execute '%s'
    
    Details: %s
bg: Невъзможно е да се изпълни „%s“
    
    Подробности: %s

en: Unable to locate the command to execute
bg: Командата за изпълнение не може да бъде открита

en: Unable to mount %s
bg: Неуспех при монтирането на %s

en: Unable to open desktop file %s for panel launcher%s%s
bg: Неуспех при отварянето на файла на средата %s за стартера в панела %s%s

en: Unable to read from '%s'
    
    Details: %s
bg: Невъзможно е да се чете от „%s“
    
    Подробности: %s

en: Unable to read output from command
    
    Details: %s
bg: Не може да се прочете изхода от командата:
    
    Подробности: %s

en: Unable to scan %s for media changes
bg: Неуспех при проверката на %s за промени в носителя

en: Unknown
bg: Неизвестно

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
bg: Непозната версия на файла: %s

en: Unrecognized launch option: %d
bg: Непозната опция при стартиране: %d

en: Use custom icon for object's button
bg: Желаната стандартна иконка за бутона на обект

en: Use custom path for menu contents
bg: Използване на обичайния път за съдържанието на менюто

en: Visible pixels when hidden
bg: Видими пиксели, когато е скрит

en: Wanda Factory
bg: Фабрика на Уанда

en: Warning:  The command appears to be something actually useful.
    Since this is a useless applet, you may not want to do this.
    We strongly advise you against using %s for anything
    which would make the applet "practical" or useful.
bg: Предупреждение: Командата всъщност изглежда полезна и
    понеже това е безполезен аплет, не ви е позволено да я ползвате.
    Съветваме ви да не ползвате %s за нищо, което би
    превърнало аплета в нещо практично или полезно.

en: Weather
bg: Време

en: West
bg: Запад

en: When a drawer is deleted, the drawer and its
    settings are lost.
bg: Когато един шкаф бъде премахнат,
    настройките му се губят.

en: When a panel is deleted, the panel and its
    settings are lost.
bg: Когато един панел бъде премахнат,
    настройките му се губят.

en: When to group windows
bg: Кога да се групират прозорците

en: Which type of background should be used for this panel. Possible values are "none" - the default GTK+ widget background will be used, "color" - the color key will be used as background color or "image" - the image specified by the image key will be used as background.
bg: Кой вид фон трябва да се използва за панелите. Възможните стойности са: „none“ — цветът за фон на графичните обекти GTK по подразбиране, „color“ — настройката за цвят или „image“ — изображението зададено в настройката за изображение ще се използва за фон.

en: Will run command: '%s'
bg: Ще се изпълни командата: „%s“

en: Window Grouping
bg: Обединяване в групи

en: Window List
bg: Списък на прозорците

en: Window List Content
bg: Съдържание на списъка с прозорци

en: Window List Preferences
bg: Настройки на списъка с прозорци

en: Window Navigation Applet Factory
bg: Фабрика на аплета за навигация между прозорците

en: Window Selector
bg: Избор на прозорец

en: With a multi-screen setup, you may have panels on each individual screen. This key identifies the current screen the panel is displayed on.
bg: С многоекранни настройки, може да имате панели на всеки индивидуален екран. Тази ключ важи само за текущия екран, на който е изобразен панела.

en: Workspace Names
bg: Имена на работните плотове

en: Workspace Switcher
bg: Превключвател между работни плотове

en: Workspace Switcher Preferences
bg: Настройки на превключвателя на работните плотове

en: Workspace na_mes:
bg: Имена на _работните плотове:

en: Workspaces
bg: Работни плотове

en: Wrap around on scroll
bg: Прехвърляне с помощта на колелото на мишката

en: X co-ordinate of panel
bg: Абсциса на панела

en: X co-ordinate of panel, starting from the right of the screen
bg: Координата по X на панела, като се брои от дясната част на екрана

en: X screen where the panel is displayed
bg: Екранът на X, където панелът е изобразен

en: Xinerama monitor where the panel is displayed
bg: Мониторът на Xinerama, където е изобразен панела

en: Y co-ordinate of panel
bg: Ордината на панела

en: Y co-ordinate of panel, starting from the bottom of the screen
bg: Координата по Y на панела, като се брои от долната част на екрана

en: You must always have at least one panel.
bg: Винаги трябва да имате поне един панел.

en: Your window manager does not support the show desktop button, or you are not running a window manager.
bg: Вашият мениджър на прозорци не поддържа бутона за показване на работния плот или не сте стартирали никакъв мениджър на прозорец.

en: [FILE...]
bg: [ФАЙЛ…]

en: _12 hour format
bg: 12-_часов формат

en: _24 hour format
bg: 24-ч_асов формат

en: _About
bg: _Относно…

en: _Activate Screensaver
bg: _Активиране на предпазителя на екрана

en: _Add
bg: _Добавяне

en: _Add to Drawer...
bg: _Добавяне към шкаф…

en: _Add to Panel…
bg: _Добавяне към панела…

en: _Always group windows
bg: _Винаги да се обединяват в групи

en: _Applet:
bg: _Аплет:

en: _Autohide
bg: _Автоматично скриване на панела

en: _Back
bg: На_зад

en: _Browse...
bg: _Избор…

en: _Cancel
bg: _Отказ

en: _Close
bg: _Затваряне

en: _Delete
bg: _Изтриване

en: _Delete This Panel
bg: _Премахване на този панел

en: _Don't Reload
bg: Да _не се презарежда

en: _Edit
bg: _Редактиране

en: _Edit Menus
bg: _Редактиране на менютата

en: _Entire menu
bg: _Цялото меню

en: _File:
bg: _Файл:

en: _Force quit
bg: _Принудително спиране

en: _Help
bg: _Помощ

en: _Icon:
bg: _Иконка:

en: _Launch
bg: _Стартиране

en: _Location Name:
bg: _Местоположение:

en: _Location:
bg: _Местоположение:

en: _Lock Screen
bg: _Заключване на екрана

en: _Move
bg: _Преместване

en: _Name of fish:
bg: _Име на рибата:

en: _Name:
bg: _Име:

en: _Never group windows
bg: _Никога да не се обединяват в групи

en: _New Panel
bg: _Нов панел

en: _None (use system theme)
bg: _Без (използване на стандартната тема)

en: _OK
bg: _Добре

en: _Open
bg: О_тваряне

en: _Orientation:
bg: _Ориентация:

en: _Pause per frame:
bg: _Пауза на кадър:

en: _Preferences
bg: _Настройки

en: _Prefs Path:
bg: _Път за предпочитанията:

en: _Pressure unit:
bg: Единица за _налягането:

en: _Properties
bg: С_войства

en: _Reload
bg: П_резареждане

en: _Remove
bg: _Премахване

en: _Remove From Panel
bg: _Премахване от панела

en: _Revert
bg: _Връщане

en: _Rotate on vertical panels
bg: _Завъртане при вертикалните панели

en: _Run
bg: _Стартиране

en: _Scale
bg: _Мащабиране

en: _Set System Time
bg: _Задаване на системно време

en: _Size:
bg: _Размер:

en: _Speak again
bg: _Повтаряне

en: _System Monitor
bg: Наблюдение на системата

en: _Temperature unit:
bg: Единица за _температурата:

en: _Tile
bg: За_главие

en: _Time:
bg: _Час:

en: _Timezone:
bg: _Часови пояс:

en: _Total frames in animation:
bg: Кадри в _анимацията:

en: _Type:
bg: _Вид:

en: _Visibility unit:
bg: Единица за _видимостта:

en: _Wind speed unit:
bg: Единица за скоростта на _вятъра:

en: columns
bg: колони

en: file
bg: файл

en: frames
bg: кадри

en: pixels
bg: пиксела

en: rows
bg: реда

en: seconds
bg: секунди
