mate-settings-daemon 1.26.0 - en to bg translation catalogue (273 entries)

en: 0 thru 3, 0 is inactive, 1-3 is button to emulate
bg: Число между 0 и 3. 0 — изключено, 1-3 — бутонът, който да се симулира.

en: Acceleration multiplier for mouse motion. A value of -1 is the system default.
bg: Множител на ускорението на движението на мишката. Стандартната системна стойност е -1.

en: Acceleration multiplier for touchpad motion. A value of -1 is the system default.
bg: Множител на ускорението на движението на сензорния панел. -1 е стандартната системна стойност.

en: Accessibility
bg: Достъпност

en: Accessibility Keyboard
bg: Достъпност на клавиатурата

en: Accessibility keyboard plugin
bg: Приставка за достъпност на клавиатурата

en: Activate
bg: Активиране

en: Activation of this plugin
bg: Задействане на тази приставка

en: Antialiasing
bg: Заглаждане

en: Background
bg: Фон

en: Background plugin
bg: Приставка за фон

en: Binding to eject an optical disc.
bg: Клавишна комбинация за изваждане на оптичен диск.

en: Binding to enable or disable the touchpad.
bg: Клавишна комбинация за включване и изключване на сензорния панел.

en: Binding to launch the calculator.
bg: Клавишна комбинация за стартиране на калкулатора.

en: Binding to launch the email client.
bg: Клавишна комбинация за стартиране на програмата за е-поща.

en: Binding to launch the help browser.
bg: Клавишна комбинация за стартиране на програмата за помощ.

en: Binding to launch the media player.
bg: Клавишна комбинация за стартиране на програмата за мултимедия.

en: Binding to launch the search tool.
bg: Клавишна комбинация за стартиране на инструмента за търсене.

en: Binding to launch the web browser.
bg: Клавишна комбинация за стартиране на Интернет браузъра.

en: Binding to lock the screen.
bg: Клавишна комбинация за заключване на екрана.

en: Binding to log out.
bg: Клавишна комбинация за излизане от системата.

en: Binding to lower the system volume.
bg: Клавишна комбинация за намаляване на нивото на звука.

en: Binding to mute the system volume.
bg: Клавишна комбинация за заглушаване на звука.

en: Binding to open the Home folder.
bg: Клавишна комбинация за отваряне на домашната папка.

en: Binding to pause playback.
bg: Клавишна комбинация за пауза при изпълнение на музика.

en: Binding to raise the system volume.
bg: Клавишна комбинация за увеличаване на нивото на звука.

en: Binding to show the on-screen keyboard
bg: Клавишна комбинация за показване на екранната клавиатура.

en: Binding to show the screen magnifier
bg: Клавишна комбинация за показване на лупата.

en: Binding to shut down.
bg: Клавишна комбинация за изключване на системата.

en: Binding to skip to next track.
bg: Клавишна комбинация за отиване на следваща песен.

en: Binding to skip to previous track.
bg: Клавишна комбинация за отиване на предходна песен.

en: Binding to start playback (or toggle play/pause).
bg: Клавишна комбинация за изпълнение на музика (или превключване изпълнение/пауза).

en: Binding to start the screen reader
bg: Клавишна комбинация за пускане на екранния четец.

en: Binding to stop playback.
bg: Клавишна комбинация за спиране на изпълнението.

en: Cannot determine user's home directory
bg: Не може да се разбере коя е домашната папка на потребителя

en: Change system time
bg: Промяна на системното време

en: Change system time zone
bg: Промяна на системния часови пояс

en: Clipboard
bg: Буфер за обмен

en: Clipboard plugin
bg: Приставка за буфера за обмен

en: Configure display settings
bg: Настройване на екрана

en: Configure hardware clock
bg: Сверяване на хардуерния часовник

en: Could not apply the stored configuration for monitors
bg: Запазените настройките на екраните не можаха да бъдат приложени

en: Could not enable mouse accessibility features
bg: Неуспех при включване на функциите за достъпност на мишката

en: Could not get default terminal. Verify that your default terminal command is set and points to a valid application.
bg: Стандартният терминал не може да бъде открит. Проверете дали командата за терминала е зададена и дали тя съответства на правилна програма.

en: Could not refresh the screen information: %s
bg: Информацията за екрана не може да бъде обновена: %s

en: Could not restore the display's configuration
bg: Настройките на екрана не могат да бъдат възстановени

en: Could not restore the display's configuration from a backup
bg: Настройките на екрана не могат да бъдат възстановени от резервно копие

en: Could not save monitor configuration
bg: Настройките на екрана не мотат да бъдат запазени

en: Could not switch the monitor configuration
bg: Настройките на екрана не могат да бъдат сменени

en: Couldn't execute command: %s
    Verify that this is a valid command.
bg: Следната команда не може да бъде изпълнена: %s
    Проверете дали това е валидна команда.

en: Cursor size
bg: Размер на показалеца

en: Cursor theme
bg: Тема на показалеца

en: Cursor theme name.
bg: Име на темата на показалеца.

en: Deactivate
bg: Деактивиране

en: Disable touchpad while typing
bg: Изключване на сензорния панел по време на писане

en: Distance before a drag is started.
bg: Разстояние, след което започва изтеглянето.

en: Distance in pixels the pointer must move before accelerated mouse motion is activated. A value of -1 is the system default.
bg: Разстояние в пиксели, което показалецът трябва да измине, преди включване на ускоряването. Стандартната системна стойност е -1.

en: Distance in pixels the pointer must move before accelerated touchpad motion is activated. A value of -1 is the system default.
bg: Разстояние в пиксели, което показалецът трябва да измине при движение чрез сензорния панел, преди включване на ускоряването. -1 е стандартната системна стойност.

en: Do not touch monitor configuration
bg: Настройките на екраните да не се променят

en: Do you want to activate Slow Keys?
bg: Искате ли да включите функцията „Бавни клавиши“?

en: Do you want to activate Sticky Keys?
bg: Искате ли да включите функцията „Лепкави клавиши“?

en: Do you want to deactivate Slow Keys?
bg: Искате ли да изключите функцията „Бавни клавиши“?

en: Do you want to deactivate Sticky Keys?
bg: Искате ли да изключите функцията „Лепкави клавиши“?

en: Do_n't activate
bg: Да н_е се активира

en: Do_n't deactivate
bg: Да н_е се деактивира

en: Does the display look OK?
bg: Наред ли е екрана?

en: Don't activate
bg: Да не се активира

en: Don't become a daemon
bg: Да не се преминава в режим на демон

en: Don't deactivate
bg: Да не се деактивира

en: Don't show any warnings again
bg: Повече да не се показват никакви предупреждения

en: Don't show any warnings again for this file system
bg: Повече да не се показват никакви предупреждения за тази файлова система

en: Double Click Time
bg: Време за двойно натискане

en: Drag Threshold
bg: Праг на изтегляне

en: Dummy
bg: Фиктивна

en: Dummy plugin
bg: Фиктивна приставка (за тестване)

en: Eject
bg: Изваждане

en: Empty Trash
bg: Изчистване на кошчето

en: Empty all of the items from the trash?
bg: Изтриване на всичко от кошчето?

en: Emptying the trash
bg: Изчистване на кошчето

en: Enable debugging code
bg: Да се включи режим на изчистване на грешки

en: Enable horizontal edge scrolling
bg: Хоризонтално превъртане по ръба

en: Enable horizontal two-finger scrolling
bg: Хоризонтално превъртане чрез два пръста

en: Enable mouse clicks with touchpad
bg: Включване на натискане на бутоните на мишката чрез сензорния панел

en: Enable three-finger button-click emulation
bg: Симулация на натискане на бутон чрез три пръста

en: Enable touchpad
bg: Включване на сензорния панел

en: Enable vertical edge scrolling
bg: Вертикално превъртане по ръба

en: Enable vertical two-finger scrolling
bg: Вертикално превъртане чрез два пръста

en: Enabled two-finger button-click emulation
bg: Симулация на натискане на бутон чрез два пръста

en: Enables middle mouse button emulation through simultaneous left and right button click.
bg: Позволява симулация на натискане на средния бутон на мишката, ако едновременно бъдат натиснати левия и десния бутон.

en: Enhance _contrast in colors
bg: _Увеличен цветови контраст

en: Error activating XKB configuration.
    It can happen under various circumstances:
     • a bug in libxklavier library
     • a bug in X server (xkbcomp, xmodmap utilities)
     • X server with incompatible libxkbfile implementation
    
    X server version data:
    %s
    %d
    If you report this situation as a bug, please include:
     • The result of <b>%s</b>
     • The result of <b>%s</b>
bg: Грешка при активирането на настройката на „XKB“.
    Това може да се случва поради няколко причини:
     • проблем в библиотеката „libxklavier“;
     • проблем в сървъра „X“ (xkbcomp, xmodmap utilities);
     • сървър „X“ с несъвместима версия или съдържание на „libxkbfile“.
    
    Данни за версията на сървъра „X“:
    %s
    %d
    Ако смятате да докладвате този случай като проблем в системата, моля включете следната информация:
     • Резултата от <b>%s</b>
     • Резултата от <b>%s</b>

en: Error while trying to run (%s)
    which is linked to the key (%s)
bg: Грешка при изпълнението на (%s),
    която е свързана с клавиша (%s)

en: Examine…
bg: Проверка…

en: Exit after a time (for debugging)
bg: Изход след време — за изчистване на грешки

en: File for default configuration for RandR
bg: Файл за стандартните настройки на RandR

en: File name of the bell sound to be played.
bg: Име на файла, който да замени сигнала.

en: Free percentage notify threshold
bg: Праг на свободното място, при който да се предупреждава

en: Free space no notify threshold
bg: Праг на свободното място, при който да не се предупреждава

en: From:
bg: От:

en: Highlights the current location of the pointer when the Control key is pressed and released.
bg: Открояване на текущото положение на показалеца при натискане на клавиша „Control“.

en: Hinting
bg: Шрифтови подсказки

en: Home folder
bg: Домашна папка

en: If you choose to empty the trash, all items in it will be permanently lost. Please note that you can also delete them separately.
bg: Ако изчистите кошчето, всичко, което е било в него, ще бъде необратимо изтрито. Забележете, че можете да триете обектите поотделно.

en: Ignore
bg: Игнориране

en: Key binding (%s) is incomplete
bg: Клавишната комбинация (%s) е непълна

en: Key binding (%s) is invalid
bg: Клавишната комбинация (%s) е грешна

en: Keybindings
bg: Клавишни комбинации

en: Keybindings plugin
bg: Приставка за клавишни комбинации

en: Keyboard
bg: Клавиатура

en: Keyboard Bell Custom Filename
bg: Име на файла за специален клавиатурен сигнал

en: Keyboard _Preferences
bg: Настройки на _клавиатурата

en: Keyboard plugin
bg: Приставка за клавиатурата

en: Launch calculator
bg: Стартиране на калкулатор

en: Launch email client
bg: Стартиране на програма за е-поща

en: Launch help browser
bg: Стартиране на програмата за помощ

en: Launch media player
bg: Стартиране на програмата за мултимедия

en: Launch web browser
bg: Стартиране на Интернет браузъра

en: Left
bg: Ляво

en: Length of a double click.
bg: Продължителност на двойното натискане.

en: Locate Pointer
bg: Показване на показалеца

en: Lock screen
bg: Заключване на екрана

en: Log out
bg: Изход

en: Low Disk Space
bg: Дисковото пространство привършва

en: MATE Settings Daemon
bg: Сървър за настройките на MATE

en: Make _text larger and easier to read
bg: _Едър и лесен за четене шрифт

en: Manage X Settings
bg: Управление на настройките на X

en: Manage the X resource database
bg: Управление на базата от данни с ресурси за X

en: Media keys
bg: Мултимедийни клавиши

en: Media keys plugin
bg: Приставка за мултимедийни клавиши

en: Middle button emulation
bg: Симулация на средния бутон на мишката

en: Minimum notify period for repeated warnings
bg: Минимален интервал между предупрежденията

en: Module
bg: Модул

en: Module Path
bg: Път до модула

en: Motion Acceleration
bg: Ускорение на движението

en: Motion Threshold
bg: Праг на движение

en: Mount paths to ignore
bg: Монтирани пътища, които да се пренебрегват

en: Mouse
bg: Мишка

en: Mouse Preferences
bg: Предпочитания за мишката

en: Mouse accessibility requires Mousetweaks to be installed on your system.
bg: За достъпност на мишката на системата трябва да е инсталиран Mousetweaks.

en: Mouse button orientation
bg: Функции на бутоните на мишката

en: Mouse plugin
bg: Приставка за мишката

en: Mpris plugin
bg: Приставката „Mpris“

en: NSS security system could not be initialized
bg: Неуспех при инициализиране на системата за сигурност NSS

en: Natural scrolling
bg: Обратно превъртане

en: Next track
bg: Следваща песен

en: Normal
bg: Нормален

en: NumLock state
bg: Състояние на NumLock

en: On-screen keyboard
bg: Екранна клавиатура

en: One finger tap button
bg: Бутон при докосване с един пръст

en: Pause playback
bg: Пауза при изпълнение на музика

en: Percentage free space threshold for initial warning of low disk space. If the percentage free space drops below this, a warning will be shown.
bg: Процент свободно място за първо предупреждение за липса на място. Ако свободното място падне под този процент, ще се покаже предупреждение.

en: Play (or play/pause)
bg: Изпълнение (или изпълнение/пауза)

en: Preparing to empty trash…
bg: Подготовка за изчистване на кошчето…

en: Press and _hold keys to accept them (Slow Keys)
bg: _Задържане на клавишите след натискане (бавни клавиши)

en: Previous track
bg: Предишна песен

en: Priority to use for this plugin
bg: Приоритет на тази приставка

en: Priority to use for this plugin in mate-settings-daemon startup queue
bg: Приоритет на тази приставка в опашката за стартиране на „mate-settings-daemon“.

en: Privileges are required to change the system time zone.
bg: За промяна на системния часови пояс се изискват специални права.

en: Privileges are required to change the system time.
bg: За промяна на системното време се изискват специални права.

en: Privileges are required to configure the hardware clock.
bg: За промяна на хардуерния часовник се изискват специални права.

en: RGBA order
bg: Ред на RGBA

en: Remember NumLock state
bg: Запомняне на състоянието на NumLock

en: Removing item %lu of %lu
bg: Изтриване на обект %lu от общо %lu

en: Removing: %s
bg: Изтриване на %s

en: Replace the current daemon
bg: Замяна на текущия демон

en: Right
bg: Дясно

en: Rotation not supported
bg: Не се поддържа завъртане

en: Screen magnifier
bg: Лупа

en: Screen reader
bg: Екранен четец

en: Search
bg: Търсене

en: Select the button mapping for one-finger tap. Supported values are: 1: left mouse button 2: middle mouse button 3: right mouse button
bg: Изберете бутона, който да се симулира чрез докосване с един пръст. Възможните стойности са: 1 — левият бутон на мишката, 2 — средният бутон на мишката, 3 — десният бутон на мишката.

en: Select the button mapping for three-finger tap. Supported values are: 1: left mouse button 2: middle mouse button 3: right mouse button
bg: Изберете бутона, който да се симулира чрез докосване с три пръста. Възможните стойности са: 1 — левият бутон на мишката, 2 — средният бутон на мишката, 3 — десният бутон на мишката.

en: Select the button mapping for two-finger tap. Supported values are: 1: left mouse button 2: middle mouse button 3: right mouse button
bg: Изберете бутона, който да се симулира чрез докосване с два пръста. Възможните стойности са: 1 — левият бутон на мишката, 2 — средният бутон на мишката, 3 — десният бутон на мишката.

en: Set this to TRUE if you have problems with accidentally hitting the touchpad while typing.
bg: Задайте да е истина, ако имате проблем със случайно докосване на сензорния панел по време на писане.

en: Set this to TRUE to allow horizontal edge scrolling
bg: Ако е вярно, хоризонталното превъртане по ръба ще бъде включено.

en: Set this to TRUE to allow horizontal two-finger scrolling
bg: Ако е вярно, хоризонталното превъртане чрез два пръста ще бъде включено.

en: Set this to TRUE to allow vertical edge scrolling
bg: Ако е вярно, вертикалното превъртане по ръба ще бъде включено.

en: Set this to TRUE to allow vertical two-finger scrolling
bg: Ако е вярно, вертикалното превъртане чрез два пръста ще бъде включено.

en: Set this to TRUE to be able to send mouse clicks by tapping on the touchpad.
bg: Задайте да е истина, за да подавате натискания на бутоните на мишката чрез потупване по сензорния панел.

en: Set this to TRUE to enable all touchpads.
bg: Задайте да е истина, за да включите всички сензорни панели.

en: Set this to one of "none", "lock_screen", or "force_logout". The action will get performed when the smartcard used for log in is removed.
bg: Задайте „none“ (без действие), „lock_screen“ (заключване на екрана) или „force_logout“ (принудителен изход). Действието ще се предприема, когато чип-картата, използвана за вход в системата, се изключи.

en: Set this to true to enable natural (reverse) scrolling for touchpads
bg: Ако е вярно, превъртането със сензорните панели ще бъде в обратна посока.

en: Set up screen size and rotation settings
bg: Настройки за размер на екрана и ротация

en: Show Displays in Notification Area
bg: Показване на екраните в областта за уведомяване

en: Show OSD notification
bg: Визуално известие

en: Show _Current Layout
bg: Показване на _текущата подредба

en: Shut down
bg: Изключване

en: Size of the cursor referenced by cursor_theme.
bg: Размер на показалеца, указан от „cursor_theme“ (темата на показалеца).

en: Slot ID
bg: Номер на слот

en: Slot Series
bg: Серия на слота

en: Slow Keys Alert
bg: Сигнал за бавни клавиши

en: Smartcard removal action
bg: Действие при изключване на чип-картата

en: Sound
bg: Звук

en: Specify a list of mount paths to ignore when they run low on space.
bg: Списък с монтирани пътища, които да не се взимат под внимание за предупрежденията за свободното място.

en: Specify a time in minutes. Subsequent warnings for a volume will not appear more often than this period.
bg: Интервал в минути. Повторните предупреждения за файловата система ще се появяват не по-често от този период.

en: Specify an amount in GB. If the amount of free space is more than this, no warning will be shown.
bg: Обем в GB. Ако наличното свободно място е повече, няма да се показва предупреждение.

en: Specify the percentage that the free disk space should reduce by before issuing a subsequent warning.
bg: Процент, с който трябва да намалее свободното пространство на диска, преди да се покаже ново предупреждение.

en: Sticky Keys Alert
bg: Сигнал за лепкави клавиши

en: Stop playback
bg: Спиране на изпълнението

en: Subsequent free percentage notify threshold
bg: Праг за повторно предупреждение за свободното дисково пространство

en: Swap left and right buttons for left-handed touchpads with 'left', 'right' for right-handed, 'mouse' to follow the mouse setting.
bg: Разменяне на левия и десния бутон на сензорния панел за левичарил Стойности:  'left', 'right' за десничари, 'mouse' за използване на настройките на мишката.

en: Swap left and right mouse buttons for left-handed mice.
bg: Разменяне на левия и десния бутон за левичари.

en: The XRandR plugin will look for a default configuration in the file specified by this key. This is similar to the ~/.config/monitors.xml that normally gets stored in users' home directories. If a user does not have such a file, or has one that does not match the user's setup of monitors, then the file specified by this key will be used instead.
bg: Приставката за управление на RandR ще търси настройките по подразбиране в указания файл. Съдържанието е същото като на файла „~/.config/monitors.xml“, където се съхраняват потребителските настройки. Ако даден потребител няма такъв файл или съдържанието му не отговаря на наличните монитори, ще се използва файлът, указан с този ключ.

en: The order of subpixel elements on an LCD screen; only used when antialiasing is set to "rgba". Possible values are: "rgb" for red on left (most common), "bgr" for blue on left, "vrgb" for red on top, "vbgr" for red on bottom.
bg: Редът на подпикселните елементи при екран тип LCD — използва се, само когато заглаждането е зададено на „rgba“. Възможни стойности са „rgb“ (за червено отляво — най-често срещано), „bgr“ (за синьо отляво), „vrgb“ (за червено отгоре) и „vbgr“ (за червено отдолу).

en: The remembered state of the NumLock LED.
bg: Запаметеното състояние на светодиода за клавиша „NumLock“.

en: The resolution used for converting font sizes to pixel sizes, in dots per inch.
bg: Разделителната способност при преобразуване на размери на шрифтове в размери на пиксели, в точки на инч.

en: The selected configuration for displays could not be applied
bg: Избраните настройки на екраните не могат да бъдат приложени

en: The slot the card is in
bg: Слотът, в който е картата

en: The type of antialiasing to use when rendering fonts. Possible values are: "none" for no antialiasing, "grayscale" for standard grayscale antialiasing, and "rgba" for subpixel antialiasing (LCD screens only).
bg: Видът на заглаждане при изобразяване на шрифтове. Възможни стойности са „none“ (без заглаждане), „grayscale“ (стандартно за степени на сивото) и „rgba“ (за подпикселно заглаждане — само за екрани тип LCD).

en: The type of hinting to use when rendering fonts. Possible values are: "none" for no hinting, "slight" for basic, "medium" for moderate, and "full" for maximum hinting (may cause distortion of letter forms).
bg: Видът на шрифтовите подсказки при изобразяване на шрифтове. Възможни стойности са „none“ (без подсказки), „slight“ (леки), „medium“ (средни) и „full“ (за пълни подсказки — възможно е да причини изкривяване на някои букви).

en: The volume "%s" has only %s disk space remaining.
bg: В „%s“ са останали свободни само %s.

en: There was an error displaying help: %s
bg: Грешка при показване на помощта: %s

en: This computer has only %s disk space remaining.
bg: На компютъра са останали свободни само %s.

en: Three finger tap button
bg: Бутон при докосване с три пръста

en: Toggle magnifier
bg: Превключване на лупата

en: Toggle on-screen keyboard
bg: Превключване на екранната клавиатура

en: Toggle screen reader
bg: Превключване на екранния четец

en: Toggle touchpad
bg: Превключване на сензорния панел

en: Touchpad button orientation
bg: Функции на бутоните на сензорния панел

en: Trying to switch the monitor configuration anyway.
bg: Опит за смяна на настройките на екрана въпреки това.

en: Turn on external monitor after system boot
bg: Включване на външен монитор след зареждане на системата

en: Turn on external monitor after system boot if user plugs in external monitor on system boot.
bg: Дали да се включва евентуален външен монитор, който е бил свързан преди включването на компютъра.

en: Turn on laptop monitor after system boot
bg: Включване на вградения монитор след зареждане на системата

en: Turn on laptop monitor after system boot if user plugs in external monitor on system boot.
bg: Дали да се включва вграденият монитор, ако преди включването на компютъра е бил свързан външен монитор.

en: Two finger tap button
bg: Бутон при докосване с два пръста

en: Typing Break
bg: Почивки при писане

en: Typing break plugin
bg: Приставка за почивки при писане

en: Universal Access Preferences
bg: Настройки за универсален достъп

en: Upside Down
bg: обърнато

en: Use on-screen _keyboard
bg: Ползване на _екранна клавиатура

en: Use screen _magnifier
bg: Ползване на _лупа

en: Use screen _reader
bg: Ползване на екранен _четец

en: Usually, mate-settings-daemon configures internal and external monitors according to the turn_on_external_monitors_at_startup and turn_on_laptop_monitor_at_startup settings and determines an appropriate cloning/side-by-side mode. Setting this key to True disables this, and the monitor settings are not touched at all (unless there is an explicit user configuration).
bg: Обикновено, „mate-settings-daemon“ настройва вътрешните и външните екрани според стойностите в „turn_on_external_monitors_at_startup“ и „turn_on_laptop_monitor_at_startup“, и определя правилния режим — клониране или един до друг. Задаването на „вярно“ в този ключ ще изключи това и настройките на екраните няма да бъдат променяни (освен ако няма изрична потребителска настройка).

en: Volume down
bg: Намаляване на звука

en: Volume mute
bg: Заглушаване на звука

en: Volume step
bg: Стъпка при изменение на звука

en: Volume step as percentage of volume.
bg: Стъпка при увеличаване на звука като процент.

en: Volume up
bg: Увеличаване на звука

en: When set to true, MATE will remember the state of the NumLock LED between sessions.
bg: Когато тази настройка е зададена, MATE ще запомня състоянието на клавиша „NumLock“ в края на сесията и ще го възстановява в началото на следващата.

en: Whether a notification icon with display-related things should be shown in the panel.
bg: Дали в панела да се показва уведомителна иконка за екрана.

en: Whether an OSD notification is shown to notify about changes
bg: Дали да се показва визуално известие за промените

en: Whether the on-screen keyboard is turned on.
bg: Дали екранната клавиатура е включена.

en: Whether the screen magnifier is turned on.
bg: Дали лупата е включена.

en: Whether the screen reader is turned on.
bg: Дали екранният четец е включен.

en: Whether this plugin would be activated by mate-settings-daemon or not
bg: Дали тази приставка да бъде задействана от „mate-settings-daemon“ или не

en: X Resource Database
bg: База от данни с ресурси за X

en: X Settings
bg: Настройки на X

en: You can free up disk space by emptying the Trash, removing unused programs or files, or moving files to an external disk.
bg: Можете да освободите място като изчистите кошчето, като изтриете неизползваните програми и файлове или като преместите част от нещата на външен диск.

en: You can free up disk space by emptying the Trash, removing unused programs or files, or moving files to another disk or partition.
bg: Можете да освободите място като изчистите кошчето, като изтриете неизползваните програми и файлове или като преместите част от нещата на друг диск или дял.

en: You can free up disk space by removing unused programs or files, or by moving files to an external disk.
bg: Можете да освободите място като изтриете неизползваните програми и файлове или като преместите част от нещата на външен диск.

en: You can free up disk space by removing unused programs or files, or by moving files to another disk or partition.
bg: Можете да освободите място като изтриете неизползваните програми и файлове или като преместите част от нещата на друг диск или дял.

en: You just held down the Shift key for 8 seconds.  This is the shortcut for the Slow Keys feature, which affects the way your keyboard works.
bg: Току що задържахте клавиша Shift за 8 секунди. Това е бърз клавиш за функцията „Бавни клавиши“, която влияе върху работата на клавиатурата ви.

en: You just pressed the Shift key 5 times in a row.  This is the shortcut for the Sticky Keys feature, which affects the way your keyboard works.
bg: Току що натиснахте клавиша Shift 5 пъти последователно. Това е бързият клавиш за функцията „Лепкави клавиши“, която влияе върху работата на клавиатурата ви.

en: You just pressed two keys at once, or pressed the Shift key 5 times in a row.  This turns off the Sticky Keys feature, which affects the way your keyboard works.
bg: Току що натиснахте два клавиша едновременно, или клавиша Shift 5 пъти подред. Това изключва функцията „Лепкави клавиши“, която влияе върху работата на клавиатурата ви.

en: _Activate
bg: _Активиране

en: _Configure Display Settings…
bg: _Настройване на екрана…

en: _Deactivate
bg: _Деактивиране

en: _Empty Trash
bg: _Изчистване на кошчето

en: _Ignore duplicate keypresses (Bounce Keys)
bg: _Пренебрегване на повторните натискания на клавиши (подскачащи клавиши)

en: _Keep This Configuration
bg: _Запазване на тези настройки

en: _Layouts
bg: _Подредби

en: _Press keyboard shortcuts one key at a time (Sticky Keys)
bg: _Клавишните комбинации да са клавишни последователности (лепкави клавиши)

en: _Restore Previous Configuration
bg: _Възстановяване на предишните настройки

en: could not watch for incoming card events - %s
bg: неуспех при получаване на данни от картата – %s

en: encountered unexpected error while waiting for smartcard events
bg: неочаквана грешка при изчакване на информация от чип-картата

en: name
bg: име

en: no suitable smartcard driver could be found
bg: не е намерен подходящ драйвер за чип-картата

en: path to smartcard PKCS #11 driver
bg: път до драйвера за PKCS #11 на чип-картата

en: per-slot card identifier
bg: номер на картата в слота

en: possible values are "on", "off", and "custom".
bg: възможните стойности са: „on“ (включено), „off“ (изключено), и „custom“ (друго).

en: received error or hang up from event source
bg: получена е грешка или прекъсване при комуникация с чип-картата

en: smartcard driver
bg: драйвер за чип-карта

en: smartcard driver '%s' could not be loaded
bg: неуспех при зареждане на драйвера за чип-карти „%s“
